Diplome, posao i ja [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Diplome, posao i ja

klaudija
23-01-2014, 18:53
S obzirom da svojih diploma mogu da se odreknem, spalim ih il bacim u wc solju, jednom recju da - od njih nemam nista, dodjoh na ideju (vec dobar period razmisljam o tome) da ''obrnem'' nesto svoje.

Na pameti mi je da otvorim kozmeticki salon, i krenem u tu pricu ''sam svoj gazda''.

Ono sto me interesuje, podrzava li (grubo receno) moj natal to?!

Ono sto ja vidim je:

Vl 6k je u 4k, pa bi to islo u prolog ovoj prici.
Kako je vl So u Raku, moze znaciti porodicni biznis, il pak podrsku porodice, a moji su spremni da mi je pruze (finansijski).
Dispozitor je Mo u Biku, sto bih opet mogla da povezem sa sferom posla u koji planiram da udjem, ali isto tako vl 6k aspektuje Ve (So0Ve).
Malo me brinu ovi malefici iz 7k koji napadaju Mo.
Moze li to znaciti neku moju nesigurnost ili strah kako bi sve to islo?!

Ako je ko voljan baciti pogled na moju katru i reci mi sta vise, bila bih mu zahvalna (karta je u potpisu). :)

wesnaw
23-01-2014, 22:04
Klaudijice draga, necu vise da te diram...znas ti da ja tebe volim:)
Ja se klasifikujem u neznalice ovog foruma, ali trudim se da ucestvujem... :D
Zao mi je sto od diplome nemas nista, tvoj sam sapatnik...
Ako bi krenula od Ic do posla za tebe... mozda bi kao pocetak bilo cega bilo uz pomoc(podrsku) porodice...(Rak)
Vladar Mo 180 Sa (vladarem 10. polja), ako bi te na neki nacin uporedila samnom jer ja imam Mo90Sa mislim da ovaj aspekt daje neku nesigurnost, strah...
Sa kao vladar 10. polja u 7. polju, polju javnosti, a ti zelis da radis sa ljudima, sto bi mozda i odgovaralo tom opisu.
Opet Mc u jarcu i jeste sam svoj gazda..tj sopstveni autoritet :)
A kako negde procitah kada je vladar Mc retrogradan, kao tebi, zna da ukaze na period pun ulozenog truda u odredjenu oblast (sto se kod tebe moze gledati kao period dolazenja do te diplome), pa na neki period mirovanja (u kom si sada trenutno), da bi kasnije opet u toj oblasti mogla znacajno da napredujes.
A naravno, i gledajuci 6. polje, vladar So koje je u raku opet nesto vezano za podrsku porodice.... konjukcija sa Ve kao sto si rekla, nesto u vezi lepote.
e sad ne zameri ako sam ja izlupala... :*...:D

caramaja3008
23-01-2014, 22:37
evo draga,da se i ja upisem na temu :) ti znas da se ja ne bavim ovim ozbiljnim temama,nego astrologijom svaleracija,al da kazem par reci :D
ne znam koliko dugo razmisljas o ovome,al mi se cini da je mozda do ove retro Ve u jarcu koja ti ide kroz X kucu (a vl. II) pa si mozda zato promenila rezon kad je posao i novac u pitanju (a i spustila kriterijume na neki nacin)...e sad,posto znam za one tvoje dileme i razmisljanja o nastavku skolovanja i eventualnim prilikama za to,ovaj tvoj sol.MC na nat.Ju vl.IX mi je bas vukao na to,ali se taj isti Ju u tranzitu vuce retro kroz tvoju IV pa te to mozda vraca negde unazad...nisam pametna...navijam da pametno odlucis :D

Natasha
23-01-2014, 22:41
Dispozitor je u prvom polju - sama svoj gazda.Ne znam kako tumaciti sto je znak djevice zakljucan,ali znam da 6.polje govori o tvojim osobinama u radnom okruzenju,a djevica su usluzne djelatnosti,gdje spada i kozmetika.Veneru sam gledala ne samo radi toga sta je vladar 2.polja nego i zato sto je kozmeticar venerijansko zanimanje.Tvoja venera je u konjukciji sa merkurom - ruke ,i u trigonu sa plutonom u 7. u vagi .Vaga je estetika,pluton u 7. - transformacija klijenta.

Ja se pitam jesi ti kad razmisljala o pravu?Mislim da bi bila odlicna odvjetnica za obiteljsko pravo,pa i sutkinja.

danica_91
23-01-2014, 22:43
i ja mislim da imas dobru ideju...jer i lav na pocetku 6. kuce je ponovo sam svoj gazda...i tacno je sve to sto su napisale druge cure :) mislim da ces biti uspesna..a Mo ima pravi i lep aspekt sa Ju :) probaj pa vidi kako ide :) ionako kazes da za sad od posla drugog nema nista

sladjana
23-01-2014, 23:01
Kasnije u zivotu ces imati vajde od diploma , nikako neodustaj . Ti si u tome, to si ti . Ideje koje su ti sada u glavi su kratkog daha .
Pocetak iduce godine trebalo bi da preko drugih, rodjaka,porodice , prijatelja dobijes dobru ponudu za posao . Mozda nece izgledati odmah primamljivo ali prihvati.
Ne bi bilo pametno sada da trosis novac na sopstveni biznis , moguc samo gubitak na kraju .
Mozda gresim ali cim sam procitala tvoj post pomislila sam kao MC vlada Saturn i otvorim kartu i vidim to ....

klaudija
23-01-2014, 23:54
Klaudijice draga, necu vise da te diram...znas ti da ja tebe volim
Ja se klasifikujem u neznalice ovog foruma, ali trudim se da ucestvujem...
Zao mi je sto od diplome nemas nista, tvoj sam sapatnik...
Ako bi krenula od Ic do posla za tebe... mozda bi kao pocetak bilo cega bilo uz pomoc(podrsku) porodice...(Rak)
Vladar Mo 180 Sa (vladarem 10. polja), ako bi te na neki nacin uporedila samnom jer ja imam Mo90Sa mislim da ovaj aspekt daje neku nesigurnost, strah...
Sa kao vladar 10. polja u 7. polju, polju javnosti, a ti zelis da radis sa ljudima, sto bi mozda i odgovaralo tom opisu.
Opet Mc u jarcu i jeste sam svoj gazda..tj sopstveni autoritet
A kako negde procitah kada je vladar Mc retrogradan, kao tebi, zna da ukaze na period pun ulozenog truda u odredjenu oblast (sto se kod tebe moze gledati kao period dolazenja do te diplome), pa na neki period mirovanja (u kom si sada trenutno), da bi kasnije opet u toj oblasti mogla znacajno da napredujes.
A naravno, i gledajuci 6. polje, vladar So koje je u raku opet nesto vezano za podrsku porodice.... konjukcija sa Ve kao sto si rekla, nesto u vezi lepote.
e sad ne zameri ako sam ja izlupala... :*...
Podrsku porodice sam uvek imala, pa i sad.
Do diplome (diploma) sam dosla na jako lak nacin, nikakvih kocnica nisam imala sto se toga tice. Doduse, osnovne studije jesam produzila nesto preko godinu dana, malo sam se bila opustila.
Kad sam radila a to je uvek dalo rezultate, bez greske.
Moguce da taj Sa sve to malo koci i daje sve kasnije. Videcemo vec.

Hvala Veko!
Voli i tebe Klaudija! :)

evo draga,da se i ja upisem na temu :) ti znas da se ja ne bavim ovim ozbiljnim temama,nego astrologijom svaleracija,al da kazem par reci
ne znam koliko dugo razmisljas o ovome,al mi se cini da je mozda do ove retro Ve u jarcu koja ti ide kroz X kucu (a vl. II) pa si mozda zato promenila rezon kad je posao i novac u pitanju (a i spustila kriterijume na neki nacin)...e sad,posto znam za one tvoje dileme i razmisljanja o nastavku skolovanja i eventualnim prilikama za to,ovaj tvoj sol.MC na nat.Ju vl.IX mi je bas vukao na to,ali se taj isti Ju u tranzitu vuce retro kroz tvoju IV pa te to mozda vraca negde unazad...nisam pametna...navijam da pametno odlucis
Fala drugu! ;)
Pocela sam da razmisljam ne tako davno, ali u zadnje vreme intenzivnije.
Bas sam s tatom pricala o svemu tome i bas punu podrsku njegovu imam (kako pricom tako i finansijski).

Jesam pisala vec o tim doktorskim (to je sve ostalo gde jeste). Imala sam ponudu, ali je bilo mali milion zackoljica, nedostataka pa sam na kraju i odustala od toga.
Onda se javila druga prilika (da kazem da je to za sad na samoj prici), opet sa uslovom upisa doktorskih...ali eto cujem da je taj Institut u totalnom rasulu sad i da polako propada.
I moje razmisljanje ide u drugom smeru - 'bem ti i obrazovanje i diplome i sve, da ja otvaram nesto svoje.

U glavi je sad da ja upisem taj kurs za kozmeticare, cisto da bih imala papir ako bih vec to vodila (nemam ja ideja da upadam u tu pricu sa svojim rukicama, a i jednoj zeni nece skoditi malo vise znanja kada je nega lica u pitanju). Znaci vise bih se ja tu aktivirala kao menager. :)

Dispozitor je u prvom polju - sama svoj gazda.Ne znam kako tumaciti sto je znak djevice zakljucan,ali znam da 6.polje govori o tvojim osobinama u radnom okruzenju,a djevica su usluzne djelatnosti,gdje spada i kozmetika.Veneru sam gledala ne samo radi toga sta je vladar 2.polja nego i zato sto je kozmeticar venerijansko zanimanje.Tvoja venera je u konjukciji sa merkurom - ruke ,i u trigonu sa plutonom u 7. u vagi .Vaga je estetika,pluton u 7. - transformacija klijenta.

Ja se pitam jesi ti kad razmisljala o pravu?Mislim da bi bila odlicna odvjetnica za obiteljsko pravo,pa i sutkinja.
Ta Ve, kao vl 2k, je u 4k pa opet moze znaciti da kroz zivot imam finansijsku podrsku porodice.

O pravu ni u ludilu nisam razmisljala. Ne volim drustvene nauke.
Ali jesam po prirodi takva da istu isterujem, i da me nepravda jako boli.
Ja zavrsila hemiju (vl Asc-a u Sco), a posle i master biohemije.
Laboratoriju, i kad bih uslova imala za to, ne mogu otvoriti jer su pre koju godinu doneli zakon da mi biohemicari sa Pmf-a ne mozemo raditi u klinickim laboratorijama i time nas unistili skroz.
Znaci, uglavnom usmerenje na naucni rad.

Hvala, Nato, i tebi na napisanom! :)

i ja mislim da imas dobru ideju...jer i lav na pocetku 6. kuce je ponovo sam svoj gazda...i tacno je sve to sto su napisale druge cure ..mislim da ces biti uspesna..a Mo ima pravi i lep aspekt sa Ju.. probaj pa vidi kako ide .. ionako kazes da za sad od posla drugog nema nista
Lava sam skroz izgubila iz vida.
Mo ima lep aspekt sa Ju, ali taj Ju je u Jarcu u padu (srece li moje).
Brine me ovaj napad 180(Ma0Sa).

Fala Dano! ;)

Kasnije u zivotu ces imati vajde od diploma , nikako neodustaj . Ti si u tome, to si ti . Ideje koje su ti sada u glavi su kratkog daha .
Pocetak iduce godine trebalo bi da preko drugih, rodjaka,porodice , prijatelja dobijes dobru ponudu za posao . Mozda nece izgledati odmah primamljivo ali prihvati.
Ne bi bilo pametno sada da trosis novac na sopstveni biznis , moguc samo gubitak na kraju .
Mozda gresim ali cim sam procitala tvoj post pomislila sam kao MC vlada Saturn i otvorim kartu i vidim to ....
Sladjo, prvo da ti se zahvalim sto si se oglasila!

Mislis zbog Sa0Ma - da sam to ja (vl 1k i 10k u 7k)?!
Ovo sve je za sad u glavi, razmisljanja - da.
Nesto mora da se radi, i ideje naviru. Ono u cemu bih najvise uzivala jeste taj salon (ako bih vec vrtela nesto svoje).

Kako si videla tu ponudu za posao u struci?! :)
I da, zasto mislis da bi to rezultiralo gubitkom?

ps. Ne osporavam tvoje misljenje, i sigurno je da bih se bolje osecala u necemu za sta sam se tolike godine skolovala.

sladjana
24-01-2014, 00:11
SA u 8 kuci zna da se poigra sa novcem gubitak ili dobitak. Povratak Sa i konjukcija sa Marsom je donekle prosla . Znajuci Tranzite u nekom narednom periodu i bez tvog solara ne mogu tacno sve videti 100% a to i ne postoji ...zar ne ?

Kada Sa se udalji od tvog natalnog Sa osecaces se bolje a ulaskom u Strelca moze doneti dobru ponudu .A Ju ulazi u 6 polje radno mesto a Pl ce manje biti u 180 kombinaciji sa tvojim So ...

Svakako odluka je na tebi , ne zaboravi to. Krize i padovi su deo zivota . Vredi probati nikad se ne zna.

Realno gledajuci karijera Sa kao vladar 10 , Mars hemija i Ju u 10 polju daju dobru kombinaciju koju vredi cekati ali mora se i zasluziti .Toliko od mene .

Srecno sta god da odlucis ....pozzz

klaudija
24-01-2014, 00:20
SA u 8 kuci zna da se poigra sa novcem gubitak ili dobitak. Povratak Sa i konjukcija sa Marsom je donekle prosla . Znajuci Tranzite u nekom narednom periodu i bez tvog solara ne mogu tacno sve videti 100% a to i ne postoji ...zar ne ?

Kada Sa se udalji od tvog natalnog Sa osecaces se bolje a ulaskom u Strelca moze doneti dobru ponudu .A Ju ulazi u 6 polje radno mesto a Pl ce manje biti u 180 kombinaciji sa tvojim So ...

Svakako odluka je na tebi , ne zaboravi to. Krize i padovi su deo zivota . Vredi probati nikad se ne zna.

Realno gledajuci karijera Sa kao vladar 10 , Mars hemija i Ju u 10 polju daju dobru kombinaciju koju vredi cekati ali mora se i zasluziti .Toliko od mene .

Srecno sta god da odlucis ....pozzz
Hvala, Sladjo, puno!

Sa Sa se uvek mora cekati, a meni strpljenja ponestaje (ovde se vec tesko vodim onom ''strpljen - spasen'').
Vl je kuce karijere, pa moze znaciti i kasnije desavanja u tom domenu (kao sto si ti vec i napisala), iako sam ih ja ocekivala sa prelaskom Sa preko natSa0Ma.

Naravno da smo mi ti koji daju zavrsnu rec.
Ko ne rizikuje taj i ne profitira (ovde se vodim tom). :)

klaudija
24-01-2014, 00:39
Posto je vec Sladja pomenula solare, postavicu i njih.

Solar 2013/2014 (traje do kraja juna) http://www.dodaj.rs/f/2d/a6/21PpudK2/1/solar1.png

Solar 2014/2015 http://www.dodaj.rs/f/1z/r2/35Buoyrw/solar2.png

andjela
24-01-2014, 01:01
Klaudi draga,evo bas sada gledam tvoj natal...Jarac na vrhu 10.,kao i kod mene,a i meni Sa u 7.kuci,kod tebe jos i retro-poteskoce,cekanja...Jupiter u 10.obecava,a i Ju0Ne,bas za tvoju struku,ali je Ju,kao i Ne retro...neko cekanje,ma nikad stici do cilja...Vladar 6.u 4.,pa su okilnosti na radu kao kod kuce-kod kuce...Ti si tu gazda,koji puno prica,vlada situacijom i naravno,i Ve je tu-brine o lepoti...Sto rece neko,Pl u 7.u kontaktu sa vladarem 10.-neka vrsta transformacije...Sa u losem aspektu sa Mo-posao koji nije -ravan-tebi...Dispozitor Mo-u 4.kuci...Ti ces to izgleda svakako zapoceti,zato srecno:),ali desice se svakako da dodje i tvojih 5 min,cim je Jupi u 10.

p.s.Znam kako ti je,i sama sam uputila u tom smeru...Da ne bih cekala posao u struci,ili jos gore-radila nesto bezveze da bi mi samo proslo vreme,shvatila sam da trebam da igram na sve ili nista,i zato sada pokusavam nesto sama,i ponovo ucim...Iscrpljujem se bukvalno,ali je to jedini nacin,koji moze izmeniti moju buducnost,a u medjuvremenu ako se nadje posao-ok...

klaudija
24-01-2014, 01:26
Klaudi draga,evo bas sada gledam tvoj natal...Jarac na vrhu 10.,kao i kod mene,a i meni Sa u 7.kuci,kod tebe jos i retro-poteskoce,cekanja...Jupiter u 10.obecava,a i Ju0Ne,bas za tvoju struku,ali je Ju,kao i Ne retro...neko cekanje,ma nikad stici do cilja...Vladar 6.u 4.,pa su okilnosti na radu kao kod kuce-kod kuce...Ti si tu gazda,koji puno prica,vlada situacijom i naravno,i Ve je tu-brine o lepoti...Sto rece neko,Pl u 7.u kontaktu sa vladarem 10.-neka vrsta transformacije...Sa u losem aspektu sa Mo-posao koji nije -ravan-tebi...Dispozitor Mo-u 4.kuci...Ti ces to izgleda svakako zapoceti,zato srecno:),ali desice se svakako da dodje i tvojih 5 min,cim je Jupi u 10.

p.s.Znam kako ti je,i sama sam uputila u tom smeru...Da ne bih cekala posao u struci,ili jos gore-radila nesto bezveze da bi mi samo proslo vreme,shvatila sam da trebam da igram na sve ili nista,i zato sada pokusavam nesto sama,i ponovo ucim...Iscrpljujem se bukvalno,ali je to jedini nacin,koji moze izmeniti moju buducnost,a u medjuvremenu ako se nadje posao-ok...

Hvala, Andjo, na osvrt! :)

Sve to mene lepo opisuje, tj moju okrenutost hemiji...
Ma (vl Asc-a) u Sco (hemija)
Sa (vl Mc-a) u Sco (hemija)
Ne0Mc (Ne je isto hemija)
vl 9k (Ju) u 10k daje visoko obrazovanje, na vise mesta sam procitala doktorat...al opet i on je u Jarcu (pad), pa retro
Isto tako vl 9k u 10k daje da se osoba bavi onim za sta se skolovala (karijera u tom smeru)

Sve nekako ukazuje na cekanje, a zivaca sve manje i manje.
Nisam jedina, svesna sam toga.
Ne vidim sebe kao osobu koja voli da kuka i time privlaci panju na sebe, sve ja to vise okrenem na salu (pa i bolesnu :D).
Znaci idemo dalje. :)

Imas li zivaca, uci!
Ako nema mesta tamo za sta smo se skolovale, a negde drugde ima.
Guras napred.
Danas bolje prolaze oni sa zanatom neg' mi sa visokom skolom.

Skoro sam cula jednu anegdotu (neko od mojih bliznjih mi je ispricao)...
Covek ostao bez posla, trazio novi i pita drugog coveka gde moze da ga nadje (da mu da neku preporuku)...a ovaj mu na sve to kaze ''idi tamo gde su pare, a ne gde je posao...i ja te mogu zaposliti, al nemam da ti platim'' :)

andjela
24-01-2014, 12:43
Bas vala tako...a danas i kad nekog zovu sa biroa,zovu ga gde niko nece ni da radi...Uglavnom,sto kazes,i ja sam prestala da se samosazaljevam,i idem na sve ili nista,a znam da ce biti sve:),jer ne sumnjam u sebe tj sigurna sam da cu dati maksimim.A mislim i za tebe:).Slobodno ti draga pocni,nemas sta da izgubis...Ne odustaj od svog posla,ali do tada mozes i da se bavis 2.poslom,a ko zna,mozda naleti i neka poznata musterija,pa ti za posao pomogne,ali se ne opterecuj.

Ne znam,kod mene je vladar 10.u 7.,Sa u skorpiji,vladar 2.u 8.,jedino eto taj jak Mo u 4.kuci u trigonu sa So iz 7.kuce,pa kao neki posao od kuce kontakt veci broj ljudi-klijenata...

Kod tebe je cak mnogo vise pokazatelja.Samo napred:).A pogledaj molim te da su ti i vladar 6.i suvladari 6.,bez izuzetka u 4.kuci! Cak i vladari 2.kuce u 4.!

sladjana
24-01-2014, 18:22
Lep ti je aktuelni solar . Mislim da ideja o poslu potice iz Pl0Ju i solarni Mc0Ju .Mozda bude nesto ...
Ali vec sledeci ukauzuje na trosak iz zabave Sa u 5 solarnoj natalna 8 .

Mislim da ces se 2015 godine lepo provesti u ljubavi, menjanje selidba .....

Sve u svemu veruj u sebe , posao u svojoj stuci stize ali strpljenje je potrebno veliko .Pozzzz

klaudija
25-01-2014, 14:07
Bas vala tako...a danas i kad nekog zovu sa biroa,zovu ga gde niko nece ni da radi...Uglavnom,sto kazes,i ja sam prestala da se samosazaljevam,i idem na sve ili nista,a znam da ce biti sve:),jer ne sumnjam u sebe tj sigurna sam da cu dati maksimim.A mislim i za tebe:).Slobodno ti draga pocni,nemas sta da izgubis...Ne odustaj od svog posla,ali do tada mozes i da se bavis 2.poslom,a ko zna,mozda naleti i neka poznata musterija,pa ti za posao pomogne,ali se ne opterecuj.

Ne znam,kod mene je vladar 10.u 7.,Sa u skorpiji,vladar 2.u 8.,jedino eto taj jak Mo u 4.kuci u trigonu sa So iz 7.kuce,pa kao neki posao od kuce kontakt veci broj ljudi-klijenata...

Kod tebe je cak mnogo vise pokazatelja.Samo napred:).A pogledaj molim te da su ti i vladar 6.i suvladari 6.,bez izuzetka u 4.kuci! Cak i vladari 2.kuce u 4.!
Ma naravno da ne bih odustajala od posla u struci.
Sto vise obaveza da i vecu organizovanost. :)

A to da, nekako su mi ta 6k i 2k povezane sa 4k (radno okruzenje, izvor prihoda).
Kako godine odmicu (od zavrsetka studija) sve sam manje u razmisljanju da cu ikada raditi u struci. Splet okolnosti. Demoralisem se pa se opet uzdignem, pa u krug.

ps. da tebe ne zdrma neko nasledstvo il pare kroz brak?! :D

Lep ti je aktuelni solar . Mislim da ideja o poslu potice iz Pl0Ju i solarni Mc0Ju .Mozda bude nesto ...
Ali vec sledeci ukauzuje na trosak iz zabave Sa u 5 solarnoj natalna 8 .

Mislim da ces se 2015 godine lepo provesti u ljubavi, menjanje selidba .....

Sve u svemu veruj u sebe , posao u svojoj stuci stize ali strpljenje je potrebno veliko .Pozzzz

Ma da njih ima, nek se i trose.
Svakako, i da se desi to (sto je sad jos uvek na nivou razmisljanja) na trosak moram biti spremna, pa i na to da to ne ide tako glatko.
Ima tu i straha. Dobro ti meni ukaza na kretanje Sa.
Kad opet bude retro ici ce do 16* (tako nesto), sto znaci da mi vise nece ''znacajnije'' kaciti Mo i Ma (e sad ne znam dal taj orbis od 4* s njim da racunam, i koliko to opet moze da me zdrma).

Za ljubav mislis na iduci solar (2014/2015)?!
Il bas na 2015.?

Veliki pozdrav za te!

Natasha
25-01-2014, 15:25
Klaudija,ostavi se kozmetike sa takvim fakultetom.Strpljen spasen,radi bilo sta,ali kraj takve struke ne trebas ulaziti u otvaranje kozmetickog salona.

klaudija
25-01-2014, 16:08
Klaudija,ostavi se kozmetike sa takvim fakultetom.Strpljen spasen,radi bilo sta,ali kraj takve struke ne trebas ulaziti u otvaranje kozmetickog salona.

Ljudi hvala vam na podrsci!
Znaci.
Al znas kako ja razmisljam sa ovim Sa (vl 10k) koji mi pritisce vl Asc-a (Ma0Sa) - ne volim autoritete, da ne kazem da vec ako ne radim u struci a necu da mi budala sa 3 razreda osnovne skole bude nadredjeni i omalovazava me (to je tako cesto).
Pa se onda vodim tim da je bolje da imam nesto svoje i ja budem sam svoj gazda, da mi niko ne visi nad glavom.
Jeste to jako tezak fakultet, i jeste sve to porazno... da posle svega se odreknem i diploma i svog znanja.

Ne znam sta cu da radim, pametna nisam. :)
Jos mozgam i vagam.
Al ako i tu propadnem a ja cu lastu s mosta. :D

andjela
25-01-2014, 16:47
Ja te podrzavam za salon...Cim ti je to ideja za izvor prihoda,onda znaci da bi mogla da pokusas...Svidja ti se to-za pocetak,zasto da ne...Pokusaj!
Sve mi je jasno sa tim Sa kao vladarem 10.,jr ga imam i sama,a isto ne volim da me neko maltretira,za neke sitne pare.Ako cu vec da radim za nesto malo,onda cu sama da budem sebi gazda.Nemam nista protin ni bilo kog drugog posla,ali ja n.p..nekako gubim sebe tu,rasplinjujem se,lutam,psihicki mi to ne prija,a kad pocenes sa tim n.p.,bar ces naci neki svoj mir,i neces misliti sta i kako,niti cekati bilo kakav posao...

Ne znam,sama odluci,ali vidim da po natalu ti to ne bi bila losa ideja,a cak i kad nadjes posao,mozes time laganica da se bavis kao menadzer:),i usput i ti uvek budes sredjena:).Veruj mi da sam i ja na to pomisljala,i imam nameru da nesto kasnije u zivotu polozim taj kurs za frizere,i onako,od kuce,radim,uz ovaj moj posao.

A za to nasledje ili pare preko braka kod mene...Neka ih samo bude...mada ne znam.Ovaj moj decko nije bogat,tako da ta opcija ne vazi...Mozda nasledje,ko zna:)
http://www.astro.com/tmpd/cw7ofileQkURK4-u1390664032/astro_2gw_01_a_hp.56111.46041.gif

sladjana
25-01-2014, 18:34
Ma da njih ima, nek se i trose.
Svakako, i da se desi to (sto je sad jos uvek na nivou razmisljanja) na trosak moram biti spremna, pa i na to da to ne ide tako glatko.
Ima tu i straha. Dobro ti meni ukaza na kretanje Sa.
Kad opet bude retro ici ce do 16* (tako nesto), sto znaci da mi vise nece ''znacajnije'' kaciti Mo i Ma (e sad ne znam dal taj orbis od 4* s njim da racunam, i koliko to opet moze da me zdrma).

Za ljubav mislis na iduci solar (2014/2015)?!
Il bas na 2015.?

Veliki pozdrav za te!

Obris od 4 se racuna ali ne bas puno uticaja da ima ....zavisi sta je bilo u prvom prelasku .

Ljubav bas u 2015 godini.

klaudija
25-01-2014, 18:40
Ja te podrzavam za salon...Cim ti je to ideja za izvor prihoda,onda znaci da bi mogla da pokusas...Svidja ti se to-za pocetak,zasto da ne...Pokusaj!
Sve mi je jasno sa tim Sa kao vladarem 10.,jr ga imam i sama,a isto ne volim da me neko maltretira,za neke sitne pare.Ako cu vec da radim za nesto malo,onda cu sama da budem sebi gazda.Nemam nista protin ni bilo kog drugog posla,ali ja n.p..nekako gubim sebe tu,rasplinjujem se,lutam,psihicki mi to ne prija,a kad pocenes sa tim n.p.,bar ces naci neki svoj mir,i neces misliti sta i kako,niti cekati bilo kakav posao...

Ne znam,sama odluci,ali vidim da po natalu ti to ne bi bila losa ideja,a cak i kad nadjes posao,mozes time laganica da se bavis kao menadzer:),i usput i ti uvek budes sredjena:).Veruj mi da sam i ja na to pomisljala,i imam nameru da nesto kasnije u zivotu polozim taj kurs za frizere,i onako,od kuce,radim,uz ovaj moj posao.

A za to nasledje ili pare preko braka kod mene...Neka ih samo bude...mada ne znam.Ovaj moj decko nije bogat,tako da ta opcija ne vazi...Mozda nasledje,ko zna:)
http://www.astro.com/tmpd/cw7ofileQkURK4-u1390664032/astro_2gw_01_a_hp.56111.46041.gif
Pa ja sam i razmisljala u tom smeru da budem menadzer salona.
Taj kurs bih upisala samo da imam papir, zbog otvaranja.
Ako posmatram So, kao vl 6k, na kraju 3k, simbolika moze otici i na to.

Kao sto rekoh, jos sam u razmisljanju, ali danas je najbolje imati neki zanat u rukama.
Vise ce imati vajde automehanicar, neg' neko ko je zavrsio istoriju, filozofiju.
Vreme doslo kad doktroti na Institutu imaju manju platu od cistacice zaposlene u nekoj jacoj firmi. Toliko o tome koliko se kod nas ceni nauka i obrazovanje.
Drugim recima, sve je otislo u q.

ps. ne mora on sad imati para, al mu pomogne to da je sposoban da ih stvori.

Obris od 4 se racuna ali ne bas puno uticaja da ima ....zavisi sta je bilo u prvom prelasku .

Ljubav bas u 2015 godini.
Pa taj prelaz koji se desio doneo je promene na unutrasnem nivou. Da ne kazem da me je smrvio i izmrcvario dusu.
Ali sam nekako postala i ozbiljnija, s drugim pogledom na zivot i sve sto zivot nosi.

Za ljubav, moguce tad jer direkcijama Dsc dolazi prvo na Sa, vl 10k, pa na vl Asc-a, Ma.
A i Asc na Mo, koji je i vl 5k.
Mada sad gledam kartu sa direkcijama, nesto meni to ne ide sa onim stepen=godina...nesto sporije ide
Kako to? jel to zavisi od znaka?

Sicilijana
26-01-2014, 13:49
Diplomu svakako neces baciti, doci ce dan kada ces moci da je iskoristis. :) Mislim da ti natal podrzava bavljenje kozmetikom, jer ti je VE kao vladar 2 kuce ( novac) u 4 kuci privatni posao, pa sve to u trigonu sa SA vladarom Mc-a. Na kozmeticki salon moze ukazati i VE 0 ME u 4.kuci. Ono sto je bitno ako se odlucis za otvaranje salona je da zavrsis kurs ( ne da bi mogla da ga otvoris kako kazes), nego da bi bila upucena u posao. Isto tako za pocetak ako ga budes otvorila, moras biti u salonu i krasti zanat od radnica, jer nikada ne znas u kom trenutku ces morati ti da uskocis umesto neke od njih. Znas kako je danas, moze radnica ladno da preko noci nadje bolji posao i kaze dovidjenja, a dok ti nadjes novu kvalitetnu, neko mora da je zameni ( ti :D ) . To je pravilo za bilo koji privatni posao da se odlucis, moras znati isti da obavljas, a kada se razradi salon, lako ces onda da menadzerises. Srecno. :)

sladjana
26-01-2014, 16:37
Nije dovoljna jedna Direkcija da bi se nesto zvanicno, vazno desilo . Potrebno je vise pokazatelja Tranziti, Solar i Direkcija ili bar dvoje pokazatelja .

Svakako cini mi se da ce ti ova godina brzo proci u svakodnevnici . Neke stvari neces imati vremena videti .

klaudija
26-01-2014, 19:44
Diplomu svakako neces baciti, doci ce dan kada ces moci da je iskoristis. :) Mislim da ti natal podrzava bavljenje kozmetikom, jer ti je VE kao vladar 2 kuce ( novac) u 4 kuci privatni posao, pa sve to u trigonu sa SA vladarom Mc-a. Na kozmeticki salon moze ukazati i VE 0 ME u 4.kuci. Ono sto je bitno ako se odlucis za otvaranje salona je da zavrsis kurs ( ne da bi mogla da ga otvoris kako kazes), nego da bi bila upucena u posao. Isto tako za pocetak ako ga budes otvorila, moras biti u salonu i krasti zanat od radnica, jer nikada ne znas u kom trenutku ces morati ti da uskocis umesto neke od njih. Znas kako je danas, moze radnica ladno da preko noci nadje bolji posao i kaze dovidjenja, a dok ti nadjes novu kvalitetnu, neko mora da je zameni ( ti :D ) . To je pravilo za bilo koji privatni posao da se odlucis, moras znati isti da obavljas, a kada se razradi salon, lako ces onda da menadzerises. Srecno. :)
Ma naravno da ne bih otvarala nesto a da ni najmanje nisam upucena u to.
Od svega sto mi sada pada na pamet (dok ne dodje ta struka), a misli mi najvise idu na tu stranu (tu bih se osecala najlepse).
Na Ve0Me si mislila jer je Me ''zaduzen'' za ruke, pored toga sto je Ve ''zaduzena'' za lepotu?!
Za ostalo napisano si u pravu.
Hvala na savetima! :)

Nije dovoljna jedna Direkcija da bi se nesto zvanicno, vazno desilo . Potrebno je vise pokazatelja Tranziti, Solar i Direkcija ili bar dvoje pokazatelja .

Svakako cini mi se da ce ti ova godina brzo proci u svakodnevnici . Neke stvari neces imati vremena videti .
Sladjo, svakako da treba vise pokazatelja.
Nego si pomenula tu ljubav u 2015. (mislila sam da si se vodila i solarom 2014/2015, jer vazi i za prvu polovinu 2015.), pa sam pogledala direkcije.
Al kazem, ne vidim da nesto Asc i Dsc putuju po onom pravilu stepen=godina (s njima mi je nesto to sporije, pa sam pitala da l' to zavisi i od znaka).
Moguce da si gledala i tranzite, al uvek mi je draze da napisete na sta se oslanjate kad date predikciju za to, jer tako mogu i ja nauciti vise. :)

Jos jednom velikoooo hvala! :)

sladjana
26-01-2014, 20:26
Veoma cesto mi neke stvari naidju same ,pored onoga sto se vidi u natalu , solaru ..tesko mi da objasnim.
Jednostavno mi veruj .

Pomeranje Direkcija Asc i Dc cesto i ne mora da bude okidac za bitne stvari . Vladar 5 ili 7 kuce i planete koje se tu nalaze pomeranjem za stepene godina daju promenu .Bar kod mene je tako. Svako je drugaciji .

klaudija
26-01-2014, 23:42
Veoma cesto mi neke stvari naidju same ,pored onoga sto se vidi u natalu , solaru ..tesko mi da objasnim.
Jednostavno mi veruj .

Pomeranje Direkcija Asc i Dc cesto i ne mora da bude okidac za bitne stvari . Vladar 5 ili 7 kuce i planete koje se tu nalaze pomeranjem za stepene godina daju promenu .Bar kod mene je tako. Svako je drugaciji .

Verujem ti! :)
Cesto i ja imam neke osecaje koje ne mogu objasniti, pa i snove.

Za direkcije Asc-a i Dsc-a nisam tek tako rekla. :)
Od dirVe (vl 7k) i dirMo (vl 5k) nema vajde, pa se hvatam za slamku.
Eventualno ovaj Ma (vl 1k) koji je natalno u 7k moze da da neku promenu, jer sad imam dirMa0Ur.
(a i trUr je na Asc)

Neko gleda Mc, So, pa cak i Smc... kod svakog je to drugacije.

sladjana
26-01-2014, 23:52
Gledajuci Tranzite Ur i Ma vode bitke oko bitnih osa ove godine tj do leta nekako. Sta ce prenagnuti ,presudices sama .
Brzina te nosi ...

ps sto se tice Direkcija nemam neko iskustvo sa njima, Tranziti mi bolje idu . Kod mene je isto tako zbrkano jedino je Dir.Ne0Ve i Ne0So odigrao svoje .Ove godine imam samo Ju0Ma u 7 kuci . Nekako samo konjukcije vise deluju. Videcemo partnerstvo kako ce izgledati ove godine ...

Realno ne znam koliko imas godina ....pa lupam za Direkcije ? ! pozzz

klaudija
27-01-2014, 00:10
Gledajuci Tranzite Ur i Ma vode bitke oko bitnih osa ove godine tj do leta nekako. Sta ce prenagnuti ,presudices sama .
Brzina te nosi ...

ps sto se tice Direkcija nemam neko iskustvo sa njima, Tranziti mi bolje idu . Kod mene je isto tako zbrkano jedino je Dir.Ne0Ve i Ne0So odigrao svoje .Ove godine imam samo Ju0Ma u 7 kuci . Nekako samo konjukcije vise deluju. Videcemo partnerstvo kako ce izgledati ove godine ...

Realno ne znam koliko imas godina ....pa lupam za Direkcije ? ! pozzz

Jesi li sa tom direkcijom Ne imala neka bitnija desavanja u ljubavi (Ve vl 5k)?
A isti taj Ne je i dispozitor vl 7k (na tel sam pa se nadam da sam dobro videla)

Da, tebi od leta ide tranzit Ju na Ma (7k)...
opet cu se uhvatiti da je to jedan od dispozitora vl 7k ( taj Ju)
Mozda tebi donese nesto po pitanju partnerstva (nesto ozbiljnije), jer sem sto ide na Ma i tranzitira 7k

Ne lupas za direkcije
Imam 29 godinica :)

sladjana
27-01-2014, 00:18
Poklapanje imas za za ovu i sledecu godinu . Povratak Sa i diret.Dc0natalni Sa i sve u 7 kuci ....to mi je upalo odmah .
Za 3-4 godine mozes srediti svoj dom, mozda kupiti stan, kucu ...ako je sada nemas .
za ostalo nemam pojma ...

Ne0Ve i Ne0So se odrazila u svom elementu.
Imala sam vezu sa ozenjenim muskarcem 3 godine simbolika Ne se odigrala defiitivno , ljubav sa idelaizacijom svega .
Odskacem od teorija, definitivno.Sa kroz 7 nije doneo nista na polju ljubavi ...ne znam da li slabi Ju moze i u kombinaciji ...videcemo .
Svakako nisam ja na ovoj Temi .Hvala ti pozzzz

ginger
27-01-2014, 16:02
S obzirom da svojih diploma mogu da se odreknem, spalim ih il bacim u wc solju, jednom recju da - od njih nemam nista, dodjoh na ideju (vec dobar period razmisljam o tome) da ''obrnem'' nesto svoje.

Na pameti mi je da otvorim kozmeticki salon, i krenem u tu pricu ''sam svoj gazda''.

Ono sto me interesuje, podrzava li (grubo receno) moj natal to?!

Ono sto ja vidim je:

Vl 6k je u 4k, pa bi to islo u prolog ovoj prici.
Kako je vl So u Raku, moze znaciti porodicni biznis, il pak podrsku porodice, a moji su spremni da mi je pruze (finansijski).
Dispozitor je Mo u Biku, sto bih opet mogla da povezem sa sferom posla u koji planiram da udjem, ali isto tako vl 6k aspektuje Ve (So0Ve).
Malo me brinu ovi malefici iz 7k koji napadaju Mo.
Moze li to znaciti neku moju nesigurnost ili strah kako bi sve to islo?!

Ako je ko voljan baciti pogled na moju katru i reci mi sta vise, bila bih mu zahvalna (karta je u potpisu). :)

a da se okreneš nekom drugom poslu koji ne zahtijeva investicije?
za diplomu te skroz razumijem. i kod mene je slična situacija i isto smo godište, koliko vidim.

vezano za kozmetički salon- u Hr je u zadnje vrijeme puno takvih otvorenih koji su se zatvorili u roku od godine dana. oprezno sa investiranjem da nebi kasnije bilo kajanja. ako imaš neki dinar investiraj u kakvo obrazovanje koje ti se čini profitabilno, barem momentalno..
dali bi mogla raditi nešto preko interneta, mislim, vezano za inozemno tržište, SAD... da se bilo kako "makneš" iz ovih krajeva gdje je naplata za uloženi rad minimalna odnosno nema je.

andjela
27-01-2014, 16:39
ginger,klaudi je zavrsila takav fakultet da nema sta da radi za kompom.Ja sam n.p.ta kojoj je to palo na pamet,pa tako sada gledam da ucim i radim od kuce za strance,ako ikako uspem,a dacu sve od sebe...Sam svoj gazda i rad sa nesto boljim ljudima nego sto su nasi,realno-boljim u kontekstu-radis,plati ti se,i fer play.Nema ni viska,ni manje novca od onog sto zaradis

klaudija
27-01-2014, 17:01
a da se okreneš nekom drugom poslu koji ne zahtijeva investicije?
za diplomu te skroz razumijem. i kod mene je slična situacija i isto smo godište, koliko vidim.

vezano za kozmetički salon- u Hr je u zadnje vrijeme puno takvih otvorenih koji su se zatvorili u roku od godine dana. oprezno sa investiranjem da nebi kasnije bilo kajanja. ako imaš neki dinar investiraj u kakvo obrazovanje koje ti se čini profitabilno, barem momentalno..
dali bi mogla raditi nešto preko interneta, mislim, vezano za inozemno tržište, SAD... da se bilo kako "makneš" iz ovih krajeva gdje je naplata za uloženi rad minimalna odnosno nema je.

ginger,klaudi je zavrsila takav fakultet da nema sta da radi za kompom.Ja sam n.p.ta kojoj je to palo na pamet,pa tako sada gledam da ucim i radim od kuce za strance,ako ikako uspem,a dacu sve od sebe...Sam svoj gazda i rad sa nesto boljim ljudima nego sto su nasi,realno-boljim u kontekstu-radis,plati ti se,i fer play.Nema ni viska,ni manje novca od onog sto zaradis
Tako je sa svim sa cim krenes privatno. Moras biti spreman na rizik.
Ali, sta je danas sigurno, pouzdano?!
Hvala, @ginger, na savetu, ali tesko da sa svojom strukom (sto @andjela kaze) mogu raditi to napisano.

Cica sprema prijemni za farmaciju, naplaca se privatnih casova, i odustane mesec dana pred polaganje...ode na drugi fakultet i racuna da ce jednog dana uzivati u laboratoriji i muckanju. :D (muckam ja sad, al sa glavom)
Da nisam tad odustala, a danas bi bila druga prica. Sudbina.

Nedavno citam zanimanja zena Rakova.
Kaze - ''zena uspesnog muskarca'' (jedno od zanimanja) :D
Znaci bolje da se ja udavam, i onako po karti bi ovaj moj trebao biti neki zatrpan poslovan cova (puna mu 10k).
Mozda je tako sudjeno. :)

andjela
27-01-2014, 17:14
Kako god da uzmes,ono neko maltretiranje,al sta da se radi...Vidim po sebi koliko se trudim,a fakultet mi,ama bas nicemu ne sluzi...Dakle,sve iz pocetka...Zalosno,ali da to zaboravimo,i sto pre nastavimo dalje:)

Da klaudi...ovaj tvo izgleda ima novaca:)

klaudija
27-01-2014, 17:37
Kako god da uzmes,ono neko maltretiranje,al sta da se radi...Vidim po sebi koliko se trudim,a fakultet mi,ama bas nicemu ne sluzi...Dakle,sve iz pocetka...Zalosno,ali da to zaboravimo,i sto pre nastavimo dalje:)

Da klaudi...ovaj tvo izgleda ima novaca:)
Mozda da se ja ipak uhvatim poljoprivrede :) Organska hrana...tako nesto...
Vl 2k i 6k su u Raku (zemlja, zemljoradnik), pa u 4k (prirodna kuca Raka)

ps. ima on para, al nema njega :D

andjela
27-01-2014, 18:11
:) Moja najbolja drugarica mi je pre neki dan rekla kako ce da se bavi poljoprivredom.Ima zavrsen fakultet,ali ne poljoprivredni...Posto nema posao,kaze da se okusa u okviru poljoprivrede...Ja rekoh zeza me,ali ne...ozbiljna je...

Ja inace imam svoje parcele i moji naveliko sade sve i svasta,a imam i plastenik,ali je to sve za nase potrebe...Ja dosta pomazem leti,bas dosta...

Organska hrana je in,mada ja mislim da bi ti dosta truda trebalo...
Ne znam...

Sicilijana
28-01-2014, 08:57
Na Ve0Me si mislila jer je Me ''zaduzen'' za ruke, pored toga sto je Ve ''zaduzena'' za lepotu?!

Da, a moze i nesto slicno sa manje ulaganja. ME ( ruke) 0 VE (lepota) 120 SA (nokti) 0 MA ( seckanje, turpijanje) = "nail art", nadogradnja noktiju...itd. Tu ne bi imala velikih ulaganja, a lako je posle postepeno prosirivati delatnost ( depilacija...itd), jer kompletan kozmeticki salon nije mala investicija, a kao sto Ginger opisa situaciju u Hr, ista takva, ako ne i gora je u Sr. ;)
Dobra ti je ideja za organsku hranu ili mozda prodavnica zdrave hrane ( mislim na one sto prodaju na meru razno zrnevlje, cajeve itd)...

klaudija
29-01-2014, 00:58
Da, a moze i nesto slicno sa manje ulaganja. ME ( ruke) 0 VE (lepota) 120 SA (nokti) 0 MA ( seckanje, turpijanje) = "nail art", nadogradnja noktiju...itd. Tu ne bi imala velikih ulaganja, a lako je posle postepeno prosirivati delatnost ( depilacija...itd), jer kompletan kozmeticki salon nije mala investicija, a kao sto Ginger opisa situaciju u Hr, ista takva, ako ne i gora je u Sr. ;)
Dobra ti je ideja za organsku hranu ili mozda prodavnica zdrave hrane ( mislim na one sto prodaju na meru razno zrnevlje, cajeve itd)...

Drma mene ovaj Ur na Asc-u po ko zna koji put, pa ne znam sta cu sa sobom. Zelim promenu, pa svasta pada na pamet...
Ko zna sta ce se u ovoj glavi iskristalisati i cemu se ja na kraju okrenem...

Hvala vam cure na svemu!
Ljubim ja vas ;)

ginger
30-01-2014, 00:24
a trgovina nečega? nešto u malom prostoru, sa malim najmom, a da je potrebnu u tom dijelu grada/naselja npr papirnica/fotokopirnica

frizera, pedikera, manikera, masaže i slično ima milion. moraš imat specijalne uvjete za neke djelatnosti.

p.s. promjena ti ide u 33 godini života

klaudija
30-01-2014, 01:35
a trgovina nečega? nešto u malom prostoru, sa malim najmom, a da je potrebnu u tom dijelu grada/naselja npr papirnica/fotokopirnica

frizera, pedikera, manikera, masaže i slično ima milion. moraš imat specijalne uvjete za neke djelatnosti.

p.s. promjena ti ide u 33 godini života

Razmisljala i o tome (fotokopirnica, zdrava hrana, pa do toga da radim bilo sta za pocetak). Onda mi na pamet pala i ta organska hrana... al tu tek ima uslova i zavrzlama, samo bih se upetljla sa drzavom, dozvolama...(ne bih dalje nabrajala jer zelim ostati pristojna) :)
Svaki dan mi je nesto drugo u glavi.

Ovaj Ur mi definitivno ne da mira.
Misli putuju neverovatnom brzinom, kad me ovaj "nemirkovic" ubaci u svoju pricu.

A otkud ta 33.?! Jel to na osnovu astroloskih pokazatelja?!
Bas mi je jedna devojka (zna numerologiju) rekla prekretnicu u 33., zbog karmickog broja 6. I to je pominjala vezano za ljubav.
Cime si se ti vodila?! (vidim da i ti plivas u tim vodama)
Moj kod je 786
Duhovni 7
Sudbinski 8
Karmicki 6

Hvala ti :)

ginger
30-01-2014, 02:07
hej
neznam ti za tu zdravu hranu dal će ti to uspijevat. imaš posvuda supermarkete sa jeftinom hranom. a recesija je u državi. ljudi kupuju jeftino, na akciji, a mala manjina se hrani sa eko (skupljom) hranom.

fotokopirnica mi se čini bolja solucija.

uostalom ti ćeš odlučit, šta da ja lupetam bezveze :D

generalno 33 je godina promjene kod većine ljudi.

imaš kod ko jedna moja frendica samo obrnut- ona sve bi nešto a ništa:D
pazi se sa obećanjima samoj sebi ;)

e da, a da otvoriš neki lokalni pet centar- ono hrana, pomagala i oprema za životinje?

TigaBg
30-01-2014, 02:52
Nemam vremena da se preterano udubljujem sad,ali mogu da kažem da ovd preduzetnički potencial postoji. To može biti porodični posao i mo u Biku i jako 4. polje me asociraju na ishranu.

Pošto si pisala da si završila hemiju i da bi otvorila kozmetički salon, mogu da ti predložim da probaš sa prirodnom kozmetikom?
Verujem da imaš dovoljno znanja da napraviš dobar proizvod. Jedna žena koju poznajem je završila ekologiju i radila besmislene poslove dok nije pokrenula svoju proizvodnju sapuna. Dobro joj ide jer joj je proizvod sjajan.

klaudija
31-01-2014, 14:03
hej
neznam ti za tu zdravu hranu dal će ti to uspijevat. imaš posvuda supermarkete sa jeftinom hranom. a recesija je u državi. ljudi kupuju jeftino, na akciji, a mala manjina se hrani sa eko (skupljom) hranom.

fotokopirnica mi se čini bolja solucija.

uostalom ti ćeš odlučit, šta da ja lupetam bezveze :D

generalno 33 je godina promjene kod većine ljudi.

imaš kod ko jedna moja frendica samo obrnut- ona sve bi nešto a ništa:D
pazi se sa obećanjima samoj sebi ;)

e da, a da otvoriš neki lokalni pet centar- ono hrana, pomagala i oprema za životinje?

Nemam vremena da se preterano udubljujem sad,ali mogu da kažem da ovd preduzetnički potencial postoji. To može biti porodični posao i mo u Biku i jako 4. polje me asociraju na ishranu.

Pošto si pisala da si završila hemiju i da bi otvorila kozmetički salon, mogu da ti predložim da probaš sa prirodnom kozmetikom?
Verujem da imaš dovoljno znanja da napraviš dobar proizvod. Jedna žena koju poznajem je završila ekologiju i radila besmislene poslove dok nije pokrenula svoju proizvodnju sapuna. Dobro joj ide jer joj je proizvod sjajan.
E ovo sa potencijalom za porodicni posao vezano za ishranu mi se svidja.
Izmedju ostalog, razmisljala sam o uzgoju organske hrane.
Ali to podrazumeva veliku investiciju. Od zemlje, pa do citavih zavrzalama - vezano za dobijanje dozvola (mislim da tu uslovi moraju biti dosta specificni).
Sve u svemu, sad me spicio neki pozitivizam za dobijanje posla u struci (bas cudan neki osecaj). Opet intenzivnije radim na tome.

U svakom slucaju, devojke, hvala vam pa ste se odazvale temi.
Naravno, zahvlalna sam vam i na svim predlozima koje ste dale. :)

andjela
31-01-2014, 14:25
Covek prosto postane super inventivan kada nema posao,jer zna da mora nesto,pa razmislja o 1000 ideja,sto nije lose,cakstavise-dobro je:)

Recimo,lepo je i ko ima neki svoj restoran,ili bilo sta u vezi sa hranom,ali je i tu zaista potrebno puno-i ne jedna osoba,neko tim.

klaudija
31-01-2014, 14:43
Covek prosto postane super inventivan kada nema posao,jer zna da mora nesto,pa razmislja o 1000 ideja,sto nije lose,cakstavise-dobro je:)

Recimo,lepo je i ko ima neki svoj restoran,ili bilo sta u vezi sa hranom,ali je i tu zaista potrebno puno-i ne jedna osoba,neko tim.
Sve je to lepo, ali sta god danas da otvaras moras paziti i da ne smetas puno drugima. Verujem da znas o cemu pricam. Vreme je ko sto je nekad bilo.
Najbitnije je da covek u svemu sto radi, vodi, ima svoj mir.

andjela
31-01-2014, 15:06
Jeste,to je tacno.

Sta god da odlucis,ja ti zelim srecu i uspeh,jer je stvarno zasluzujes!

klaudija
31-01-2014, 15:27
Jeste,to je tacno.

Sta god da odlucis,ja ti zelim srecu i uspeh,jer je stvarno zasluzujes!

Hvala, Andjo drugu! :)
Zelje su obostrane!