Firdarija [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Firdarija

wanja
24-06-2013, 23:24
Šta je Firdarija?

Tekst je preuzet sa sajta Dnevnik jednog astrologa Prijavljivanje (http://www.dnevnikastrologa.com/index.php?PHPSESSID=6d36ec291e4cf36a2d42ae29eeb92445&topic=1334.0)
*

* * *Ovaj termin nam dolazi od Persijskih astrologa, a predstavlja planetarne periode koje odredjuju tok natusovog života. Naravno, ovo je osnovni metod istočnjačke astrologije ~ planetarni periodi / podperiodi se mogu naći i kod Indusa tj u Djotišu. Jedno vreme na zapadu je takodje ovaj metod odredjivanja povoljnih i nepovoljnih perioda bio aktuelan, ali se vremenom dosta "zaturio u vremenu i prostoru" sve dok na zapadu nije obnovljeno interesovanje za Tradicionalnu Astrologiju i njene metode predikcija.

* * *Firdarije se zasnivaju na sledećem : svaka planeta ima svoj vremenski tok "vladavine" koji se deli na glavni period i pod-period. Takodje, jedno vreme se vodila i "bitka" da li treba koristiti 2 tabele, za dnevno i noćno rodjenje.

* * *Planete ~ godine vladavine :

Sunce*10 godina
Mesec*9 godina
Merkur*13 godina
Venera*8 godina
Mars*7 godina
Jupiter*12 godina
Saturn*11 godina
SMČ*3 godine
JMČ*2 godine

* * *Podperiodi se dobijaju tako što se svaki glavni period podeli na 1/7 dužine tog perioda. Redosled planeta je sledeći :

ZA DNEVNO RODJENJE :*Sunce*Venera*Merkur*Mesec*Saturn*Jupiter*Mars*JMČ*SMČ

ZA NOĆNO RODJENJE :*Mesec*Saturn*Jupiter*Mars*JMČ*SMČ*Sunce*Venera*Merkur

Kako se tumače Firdarije?
* * *Najjednostavniji metod je naravno da se uzme simbolika planete, njena postavka u natalnom čartu (znak, polje kojim vlada, polje u kojem se nalazi) da bi se dobila slika kakav će taj i taj period da bude za natusa. Naravno, treba uvek imati na umu snagu te planete (da ima dostojanstvo, kakvo je, da li je egzaltirana, u sedištu, padu, izgonu, itd...) jer ako je planeta koja vladar glavnog perioda slaba, ili bez aspekata i taj glavni period će na neki način da "zaobidje" simboliku te planete, pa će najverovatnije planeta koja vlada pod-periodom imati većeg uticaja na natusa.

* * *Takodje, lične planete tj. periodi planeta koje su najistaknutije u natalu će imati najvećeg uticaja ~ ako je osoba rodjena pod vladavinom*Mars*firdar period*Sunce*gde je*Mars*u svom vladarstvu ili pak period*Saturn*gde je*Mars*egzaltiran će za natusa da bude izuzetno bitan, pa čak i u slučaju da ta planeta nije jaka u natalu.

Firdaria - the Method (http://firdaria.com/method.php)

* * *Firdaria kalkulator :*Firdaria - Firdar Calculator (http://firdaria.com/calculator.php)
**Sačuvana

Da li ste upoznati sa ovom metodom?Citala sam tumacenja Alee.Primetila sam da pored metoda profekcie koristi i ovaj metod.U dnu ovog teksta postoji calculator koji ce Vam prikazati u kom periodu se nalazite i koja planeta utice na vas.

Ja sa nalazim u periodu Mesec Sunce.

Ako neko ima iskustva sa ovom metodom neka pomognr

ganci
30-09-2013, 11:21
Pa je l moguce da se ne pise o firdarijama uopste? :o

Firdarije i profekcije bi trebalo da su okosnica gde se vide ''glavne uloge'' za odredjeni period i onda se u predikcijama te planete prate.

Ima gore firdarija kalkulator, stavila @wanja :)

CARAPICA
24-11-2013, 17:34
Upravo sam u iščitavanju ovoga... nisam baš pratila.
u januaru mi se mijenja stvar, sada je jupiter/venera, pa ide jupiter/merkur, zanimljivo da je u solaru venera egz., ali zato je merkur u padu.
Svejedno neće drugo trajati ide novi solar, ali biti će zanimljivo ispratiti hoću li osjetiti ovu promjenu...

dajte neke primjere....

alea
24-11-2013, 17:50
Morinus program ima opciju da računa i firdarije i profekcije. Ja sam ga već postavljala i preporučujem ga svima koji žele malo da prošire znanje. Postaviću ga ópet samo da dódjem do kompa.
Meni lično, ovaj metod predikcija se pokazao najprecizniji, ali i on je naravno zasniva prvenstveno na natalnoj karti.

CARAPICA
24-11-2013, 19:06
Morinus program ima opciju da računa i firdarije i profekcije. Ja sam ga već postavljala i preporučujem ga svima koji žele malo da prošire znanje. Postaviću ga ópet samo da dódjem do kompa.
Meni lično, ovaj metod predikcija se pokazao najpprecizniji, ali i on je naravno zasnrti. prvenstveno na natalnoj k.arti.

Koji metod firdarije?

Doista ne kontam kako da to pratim... da li mjesečno? sa solarom...
jedino što sam pohvatala, taj 9 mjesec koji je bio važan prof. planete su bile: mjesec na veneri, venera na asc., mars na neptunu, a asc. na prof. vladaru godine. - znači najjači mjesec i fino je bilo.

A što sada sa tim fidarijama? To su ta dva vladara... pa... bo :D

biriboza
24-11-2013, 19:14
Imas gore u prvom postu od Wanje firdarija kalkulator, pa po periodima planete vladare istih. :)
Dakle, prate se vladari firdarija, vladari planetarnih perioda uopste, pa ako su aktuelne direkcije koje ukljucuju pomenute planete ili su aktivirane u solaru, progresijama, i jos uz tranzite, ne moze da omasi. ;)

CARAPICA
24-11-2013, 19:20
To, to Biriboza, znači prate se u direkcijijama i progresijama...

Zapetljala sam se, upravo sam izvadila sve mjesečne profekcije, kotam sve se pomjera i ništa mi više nije jasno... haha
a imam samo dvije planete jupiter i veneru, ubrzo merkur :D
Kakav show.

biriboza
24-11-2013, 19:25
A najbolje bi bilo da su iste planete ili njihovi dispozitori ukljuceni u skoro sve metode predikcije, e da, ne pomenuh profekcije, ali ti jesi. :)
Znaci, trebalo bi barem 3 pokazatelja da imas za neki dogadjaj. Pa ko ubode, neka mu je sa srecom! ;)
Ja sam malo pratila profekcije, nisam nasla nikakvu povezanost sa proslim dogadjajima, ili sam previdjela nesto, a za firdarije sam pocela od skoro da gledam, kao nesto sam ukapirala, haha.

CARAPICA
24-11-2013, 19:34
A najbolje bi bilo da su iste planete ili njihovi dispozitori ukljuceni u skoro sve metode predikcije, e da, ne pomenuh profekcije, ali ti jesi. :)
Znaci, trebalo bi barem 3 pokazatelja da imas za neki dogadjaj. Pa ko ubode, neka mu je sa srecom! ;)
Ja sam malo pratila profekcije, nisam nasla nikakvu povezanost sa proslim dogadjajima, ili sam previdjela nesto, a za firdarije sam pocela od skoro da gledam, kao nesto sam ukapirala, haha.

A znaš kako, sada kada gledam svugdje sam imala pokazatelje, lako biti general poslije bitke :D
i sada vidim sto stvari, ma nema ništa, haha :D

probala sam profekcijski vladar i lunar, pa nije baš da sam našla neku extra poveznicu, ali aktivacija polja u kojem je prof. vladar da, samo bilo je i tranzita i progresija i svega, lako tako :D

biriboza
24-11-2013, 19:43
Lijepo receno, posle bitke su svi generali! :)
Ja sam totalno izasla iz fazona, i ono sto sam se trudila da naucim, zaboravila sam.
Ono sto mogu reci za firdarije, a vezano za nedavne dogadjaje, kad mi je Ma postao vladar glavnog perioda, u roku od par mjeseci, desila ee trudnoca. Ma mi je vladar 5.kuce. Bilo je jos pokazatelha, ali tema su firdarije. :)

Pitanje za tebe, aktivacija polja u kom je prof. vladar godne, polja u solaru, natalu i mislis na tu planetu u solaru ili mislis na ono profekciono pomjeranje planete vladara godine? Uh, al ga ja zakukuljih, haha

zvjezdica
24-11-2013, 20:57
Ja ovo ne razumijem, davno sam ovo izučavala i sad se ne sjećam ničega.

Znam da sam kroz Janus to gledala.

Trenutno mi je od 3.07.2012. period ME/SA, pa do 12.05.2015. kada počinje ME/JU.

I što sad gledam SA?

Zanimljivo je da mi je dečku 24.04.2013. počeo period ME/VE, a mi smo se par mjeseci nakon toga upoznali i ušli u vezu.

Kod njega vezujem tu VE, koja je suvladar 5. polja i vladar 12. polja, u 9 polju u vodenjaku - pa je to djevojka/žena - astrolog, strankinja itd.

A ME mu je vladar ASC i 5. polja - opet ljubav.

Kod sebe ne znam kako povezat, ME mi je vladar 8. i 11. polja, u konjukciji sa vladarom 7. polja (VE). A SA mi je vladar 3. polja i suvladar 4. u kvadratu na VE, pa možda taj period za ljubav.

Jao, nalupala sam se...ali ne znam što da gledam sada...

CARAPICA
24-11-2013, 21:51
Lijepo receno, posle bitke su svi generali! :)
Ja sam totalno izasla iz fazona, i ono sto sam se trudila da naucim, zaboravila sam.
Ono sto mogu reci za firdarije, a vezano za nedavne dogadjaje, kad mi je Ma postao vladar glavnog perioda, u roku od par mjeseci, desila ee trudnoca. Ma mi je vladar 5.kuce. Bilo je jos pokazatelha, ali tema su firdarije. :)

Pitanje za tebe, aktivacija polja u kom je prof. vladar godne, polja u solaru, natalu i mislis na tu planetu u solaru ili mislis na ono profekciono pomjeranje planete vladara godine? Uh, al ga ja zakukuljih, haha

Profekcijski vladar godine mi je jupiter. U solaru je jupiter na mjesecu u blizancima. Kada je profekcija po mjesecima došla u blizance, meni je uslijedio događaj :) Valjda sam dobro sročila :cool:

* zvijezdice ajde pogledaj u solaru... i mene zanima jel ti daje pokazatelje :D

zvjezdica
24-11-2013, 22:11
A ja ne znam koji mi je profekcijski vladar godine, gdje ću to izračunat? :)

CARAPICA
24-11-2013, 22:47
A ja ne znam koji mi je profekcijski vladar godine, gdje ću to izračunat? :)

Ma ne, mislila sam na firdarije, kako ti stoje merkur i saturn u solaru?
Imaju li kod tvog dragog povezanosti sa 5,7 poljem? :)

Profekcija pješke... asc vaga, vladaoc venera, simbolično :D

alea
24-11-2013, 23:05
Firdarije su podeljene na mnogo duze vremenske periode, jedna planeta moze da bude vladar i od 10 - 15 godina.
Ako je rodjenje po danu ( dnevno ) onda pocinje vladavinom Sunca, pa se redom nastavlja niz, kao u gore nabrojanoj tabeli.
Biti u firdarskom periodu neke planete znaci da je do jedna decenija u kojoj se dogadjaji vrte oko simbolike te planete, i to u svakom mogucem smislu. Pa kada smo u firdariji Venere, znaci to je decenija u kojoj ce nam se sve vrteti oko VE u svoj njenoj simbolici. Pri tome se misli i na ljubav, novac, lepe dogadjaje, ali i sve ono sto ona simbolise kao vladar neke kuce u natalu.
Svaka firdarija se dopunjuje subfirdarijom koja se menja uglavnom svake godine ( i tu se redom redjaju planete ) i ona dopunjuje firdariju, suzava njen opus delovanja, usmerava ga.

Profekcije su jos suzenije predikcije, one se gledaju na godisnjem nivou, pa imamo godisnjeg profekcionog vladara, koji nam upravlja odredjenom godinom, a ako zelimo jos preciznije da vidimo kada ce se nesto desavati onda gledamo mesecne profekcije, kojih ima 12, koliko ima i zodijeckih znakova ( svaki znak, jedan mesec u godini ).

Solar sluzi da bi se detaljnije objasnio uticaj jedne profekcije, da se precizira kako je profekcijski vladar postavljen u solaru, da li je u dostojanstu ili ne, da li je u dobroj kuci ili ne...ako je snazan u solaru, onda i godina dosta obecava.
Iso tako, lunar sluzi da se precizira kada bi se neki dogadjaj iz solara mogao deseiti tacno, kada za to ima najvecih izgleda...

Uglavnom, firdarije su najopstije predikcije koje opisuju vremenski period od desetak godina u kojima ce neka tematika iz naseg natala biti kljucna u nasem zivotu, kao recimo tema jednog pismenog sastava.
U nekim godinama ona ce biti uspesna i dobra, a u nekim manje uspesna, a sve zavisi od nase natalne karte i toga sta nam ona nudi. Ne moze nam biti bolje od onoga za cega imamo potencijal, niti gore, ako nam u karti tako nesto ne stoji.

Za one koji zele da saznaju vise o tim metodama, evo ga link do mog omiljenog sajta za ucenje astrologije, gde u IV dela Bily objasnjava sve o ovoj metodi i njenom poreklu :

http://astroriznica.com/category/prediktivna-astrologija/

zvjezdica
24-11-2013, 23:50
Ma ne, mislila sam na firdarije, kako ti stoje merkur i saturn u solaru?
Imaju li kod tvog dragog povezanosti sa 5,7 poljem? :)

Profekcija pješke... asc vaga, vladaoc venera, simbolično :D

Ovako, znači u solaru od 16.10. koji je krenuo, ME se nalazi u 5. polju solara, egzaktno na natalnom PL. Vladar je 4. polja (obitelj,dom,kuća) i vladar umetnotog znaka u 12. polju (duhovnost, ezoterija, bolnice).

Ako povezujem tako simboliku, ja sam promjenila na skoro 2 mjeseca mjesto prebivališta (ME je vladar 4. -dom) zbog partnera (ME u 5. solarnom) i pritom sam imala nekih problema sa zdravljem pa malo šetala po bolnicama i hitnoj (vladar umetnotog 12. polja). Neznam kako da tumačim ovu konjukciju ME na natalni PL, osim neke preobrazbe, promjene mjesta prebivališta?

Ondak, Saturn. Saturn je vladar 7. polja u solaru (Partner), 8. polja (pare, seks) i suvladar 9. polja (inozemstvo).

A nalazi se u solarnom 5. polju (Ljubav), u široj separacijskoj konjukciji (5*) sa ME.

Neznam kako da to sad povežem, osim što je partner stariji 6,5 godina (SA) i što je iz druge zemlje (SA vladar 9. polja).

CARAPICA
25-11-2013, 00:03
U svakom slučaju tebi su vladari firdarija povezani sa lljubavnim odnosima i to skroz... barem što sam ovako uspjela pohvatati, sada bi kao u pojedinostima trebalo kroz profekcije...
mada ovo liči na neki ozbiljan odnos :)

ginger
27-11-2013, 02:11
Meni lično, ovaj metod predikcija se pokazao najprecizniji, ali i on je naravno zasniva prvenstveno na natalnoj karti.

molim te objasni mi gdje su firdarije u Morinusu.
ja ih ne vidim.

biriboza
27-11-2013, 10:35
ja ih ne vidim.

Imaš ih negdje u charts ili tables, nisam sad 100% sigurna, nemam program na poslu. A tek sam ga instalirala sinoć, uh treba se privići. :)

alea
27-11-2013, 18:44
ja ih ne vidim.

Hej ginger, otvorila sam bas temu Morinus, nadam se da si pronasla.
Firdarije su ti u opciji Tables. :)

ginger
27-11-2013, 20:25
Imaš ih negdje u charts ili tables, nisam sad 100% sigurna, nemam program na poslu. A tek sam ga instalirala sinoć, uh treba se privići. :)

još najbolje da i na poslu instaliraš neki astro softver!:D :D

Hej ginger, otvorila sam bas temu Morinus, nadam se da si pronasla.
Firdarije su ti u opciji Tables. :)

nemam ih:confused: :confused:
imam sve osim toga.:(

valjda je kod mene neka starija verzija Morinusa. ili mu treba update.
inače firdarije gledam u programu Janus.

alea
27-11-2013, 21:15
Ti si izgleda skinula modernu verziju sa transsaturnima.
Treba da skines tradicionalnu. Vidi na temi Morinus, stavila sam je na podforum Tradicionalne astrologije, pa javi da li si uspela. :)

ginger
27-11-2013, 21:19
a tako. znači ima i to.
a neda mi se staru verziju. komp mi je prezasićen svačim.

ajde možda budem..ako me uspiješ nagovorit :D- jel ima šta još zanimljivo u toj staroj verziji?

alea
27-11-2013, 21:42
Pa meni je sve zamiljivo! :p
Ja otvorim po 5 karata odjednom, mislim na natal, profekcije, tabelu mesecnih profekcija, solar, firdarije...
Imas takodje i tabelu antiscija, midpointa, sekundarnih progresija....ma meni je fenomenalan program! :)

ginger
27-11-2013, 21:45
evo skinila. Morinus je u stvari portabilna verzija, a ja volim takve programe :D

evo radi, gledam ima i dodekatemoriju da se postavi.. sad ću istraživat

Alea odogovori mi na pitanje na temi o Morinusu (ima link do mog posta)

cokolina
27-11-2013, 21:58
Meni za 2014 ma/mo interesantno da du u konj u solaru 2014 sta moze znaciti muci me taj solar vec izvesno vreme nikako da g provalim pliz za pomoc ...
evo kartehttp://imageshack.us/a/img20/4577/umg.gif

alea
27-11-2013, 22:10
Inace, za tumacenje firdarije, najvaznija je ona godina kada se menja vladar. :)

Meni za 2014 ma/mo

Kada si usla u firdariju MA, pocela je da se aktivira tematika kuca kojima ti vlada MA kao i tematika koju on predstavlja svojim polozajem u tvom natalu. Pitanja rodbine, brace ili sestre, posla ali i partnera/partnerstva, raskida, razvoda ili neke veze, jer je MA u natalu u Lavu u 7.

ginger
27-11-2013, 22:21
Inace, za tumacenje firdarije, najvaznija je ona godina kada se menja vladar. :)

glavni (korjenski) vladar ili podvladar? ja ulazim u februaru u podvladara Veneru (Me/Ve). a u 2015 u glavnog vladara Mo (Mo/Mo).

cokolina
27-11-2013, 22:25
alea zanimljivo je u solaru polozaj ma/mo volela bi da to budu partnerski odnosi jer mi 10 solarna u kojoj je mo leze na vii natalnu u kojoj je ma,ali su oni u natalu u kvadratu tako da mislim da je losa karma !!!!A tako bi volela nesto lepo da me strefi!!!!!!!!!!

Mia
28-11-2013, 00:06
ja sam sada gledala moje firdarije
jos sam kratko u Jupiter/Saturn periodu koji traje od 3.avg 2011
na rodjendan 2014 ću ući u period Mars/Sunce

Ma je u ovom tekućem solaru dobro postavljen, a u tom narednom je onaj grozni veliki krst i Ma je deo njega

opet bice ključna pitanja statusa i karijere i ljubavnog ako pogledam da mi u natalu Ma vlada III i X k, a So VII, no to će biti

a ono sto jeste još do kraja aprila to je Ju/Sa
u natalu vladari asc, II, XI i XII
sta da ocekujem do kraja perioda
u solaru vladari II,III, IV, V dok se opet SA nalazi na samom asc solarnom u sco je, a Ju je bas lose polozen u VIII solarnoj i to u blizancima?
alea, ti si najfamilijarnija sa ovim koliko vidim?

Mia
28-11-2013, 00:16
ja sad shvatih da i ja imam tu verziju morinusa sa transsaturnima ;)

vidim nema firdarija nego sam na kalulator racunala

biriboza
28-11-2013, 08:11

JA sam od februara 2013. ušla u glavni period MA (vladar 5. kuće) i aktivirala se baš ta simbolika. Od februara 2014. je MA/SO, pa da pratim šta će daljše biti. :)
Uz direkcije, progresije, solare, tranzite, znam, teoriju znam, ali praktično - AVAJ! :p

biriboza
28-11-2013, 12:54
ja sam sada gledala moje firdarije
jos sam kratko u Jupiter/Saturn periodu koji traje od 3.avg 2011
na rodjendan 2014 ću ući u period Mars/Sunce

Ma je u ovom tekućem solaru dobro postavljen, a u tom narednom je onaj grozni veliki krst i Ma je deo njega

opet bice ključna pitanja statusa i karijere i ljubavnog ako pogledam da mi u natalu Ma vlada III i X k, a So VII, no to će biti

a ono sto jeste još do kraja aprila to je Ju/Sa
u natalu vladari asc, II, XI i XII
sta da ocekujem do kraja perioda
u solaru vladari II,III, IV, V dok se opet SA nalazi na samom asc solarnom u sco je, a Ju je bas lose polozen u VIII solarnoj i to u blizancima?
alea, ti si najfamilijarnija sa ovim koliko vidim?

Ja mislim da si ti još u aprilu ušla u glavni period Marsa, godište moje. :D
A od aprila 2014. ti ide MA/SO.

Mia
28-11-2013, 22:32
Ja mislim da si ti još u aprilu ušla u glavni period Marsa, godište moje. :D
A od aprila 2014. ti ide MA/SO.

da od aprila 2014 je MA/So
a ovo prvo ne znam jer samo ovako pise na kalkulatoru
a ja imam tu noviju verziju morinusa
nema firdarija
ako te ne mrzi ajde mi proveri kad
jer ako sam sad u periodu MA
Ma je ove godine u sedistu i povratak mu je a i vladar je asc

caramaja3008
28-11-2013, 22:46
@mia
i ja mislim da je biriboza u pravu...koliko sam skontala ovaj kalkulator,kad se promeni glavni vladar,onda negde oko godinu dana vlada taj novi vladar sam jer ne moze on sam sebi biti i podvladar,a onda se nadalje periodicno smenjuju ostali podvladari po onom utvrdjenom redosledu...tako da tebi definitivno vec godinu dana vlada Ma,s tim sto u aprilu dobijas i podvladara So (nas tri smo isto godiste i prosle godine su nam se promenili glavni vladari,vi ste nocno rodjenje pa vam je Ma,a meni dnevno pa je Mo)...nadam se da ne gresim,tako sam ja ovo skontala :)

Mia
28-11-2013, 22:50
hvala caramaja super

onda bi ovo trebala biti jako bitna godina za mene a nije jos uvek

moram naci temu sa mojim solarom da se podsetim i da vidim cega bi onda Ma nosio simboliku secam se da je povratak Ma i povratak Ve i da je ceo stelijum na kraju VI k dok je Ve na samom dsc i ona je u biku sa So a Ma je koliko se secam u ovnu a on je vladar asc a na samom asc je Sa

ma jok sve sam omasila nasla sam

evo karte http://img607.imageshack.us/img607/3712/astro31gw02m20133114041.gif
Ma je u izgonu, spaljen, i u VI k
a vlada I i Vi k
znaci nista od promene statusa, zacementiralo, nista iako se promenio vladar firdarije

CARAPICA
28-11-2013, 23:39
Znači sada kada se promjeni subvladar, to je vrlo bitno za moj tekući solar iako traje još samo 2 mjeseca nakon toga?
Ma šta ja znam baš, venera je kao egz. u solaru ne bih je baš pohvalila .... što će tek biti sa retro merkurom u ribama :D

Mia
28-11-2013, 23:43
carapice otvorih ovaj tvoj solar ponovo
ne secam se sta sam ti pisala
ali ovo je na prvi pogled krcata II (novac, posao)
i Mo na asc (promene raspolozenja) ali Mo dolazi sa dsc i uz JU u V na VIII i jos Juna Mo
morala bi biti ljubavna prica
da ne kazem beba
dobitak

i bese ljubav stoji, bilo pomaka pa opet nista?

CARAPICA
28-11-2013, 23:52
carapice otvorih ovaj tvoj solar ponovo
ne secam se sta sam ti pisala
ali ovo je na prvi pogled krcata II (novac, posao)
i Mo na asc (promene raspolozenja) ali Mo dolazi sa dsc i uz JU u V na VIII i jos Juna Mo
morala bi biti ljubavna prica
da ne kazem beba
dobitak

i bese ljubav stoji, bilo pomaka pa opet nista?

Ma bilo sve kratko :D
Jupiter je još i vladar firdar. i vladar profekcije. Izgleda da nije bio dovoljno jak. Mjesec je u jarcu pa dispozitor ga uzima u loš položaj, to je valjda prevagnulo.

Mia
29-11-2013, 00:01
ma daj

prema svim pokazateljima onda bi trebalo da bude

mozda da ne stima odmah ali da bude

ja vise nista ne znam to je jedino sto znam

biriboza
29-11-2013, 08:32
da od aprila 2014 je MA/So
a ovo prvo ne znam jer samo ovako pise na kalkulatoru
a ja imam tu noviju verziju morinusa
nema firdarija
ako te ne mrzi ajde mi proveri kad
jer ako sam sad u periodu MA
Ma je ove godine u sedistu i povratak mu je a i vladar je asc

@mia
i ja mislim da je biriboza u pravu...koliko sam skontala ovaj kalkulator,kad se promeni glavni vladar,onda negde oko godinu dana vlada taj novi vladar sam jer ne moze on sam sebi biti i podvladar,a onda se nadalje periodicno smenjuju ostali podvladari po onom utvrdjenom redosledu...tako da tebi definitivno vec godinu dana vlada Ma,s tim sto u aprilu dobijas i podvladara So (nas tri smo isto godiste i prosle godine su nam se promenili glavni vladari,vi ste nocno rodjenje pa vam je Ma,a meni dnevno pa je Mo)...nadam se da ne gresim,tako sam ja ovo skontala :)
Eto, sve je lijepo rečeno i objašnjeno. :D
Mia. ne treba ti Morinus za firdarije, imaš onaj firdarija kalkulator u prvom postu od Wanje.

Mia
29-11-2013, 14:42
biri jesam racunala po tom kalkulatoru ali tu nije pisalo ovo da sam u aprilu 2013 usla u glavni period Ma
tu samo pise
od 3.8.2011 je period Ju/Sa i
nakon toga pise da je 21.4.2014 Ma/So

biriboza
29-11-2013, 15:19
biri jesam racunala po tom kalkulatoru ali tu nije pisalo ovo da sam u aprilu 2013 usla u glavni period Ma
tu samo pise
od 3.8.2011 je period Ju/Sa i
nakon toga pise da je 21.4.2014 Ma/So

Iznad ovog MA/SO imaš glavnog vladara perioda, MA, koji počinje 21.04.2013. Isto nam je, sa tom razlikom što je meni MA krenuo u februaru, jer sam tad rođena. :)

CARAPICA
29-11-2013, 15:20
ma daj

prema svim pokazateljima onda bi trebalo da bude

mozda da ne stima odmah ali da bude

ja vise nista ne znam to je jedino sto znam

Bude možda nešto drugo, ima još 3 mjeseca...
Ne znam šta bih ti rekla, progresija nije djelovala kao niti direkcija, ali je djelovao tranzit 180 kao povoljna opcija.
Nema pravila.

Razmišljam sada, trebali bi sve ovo uklopiti u lunarac. Mjesečna progresivna planeta

alea
29-11-2013, 17:59
Uvek je u prvom periodu, koji traje oko godinu-godinu i po, vladar i subladar firdarije ista planeta. :)

ginger
29-11-2013, 20:00
i onda gledamo uobičajeno- direkcija ako postoji ili progresija na relevantnu planetu. i onda tranzit kao pokretač događanja?

ginger
17-10-2014, 23:26
zamrla tema a zanimljiva
koliko utječu firdarije?
ja mislim da su ključna predprediktivna smjernica

firdarije se gledaju na način da se ustvrdi vladar određenog perioda i onda na temelju njegove pozicije u natalnoj karti ustanovi o kakvom je periodu riječ. ako je glavni vladar (to je onaj koji traje po 10 ak godina) u banani onda je i život u banani. (sa manjim povremenim pozitivnim epizodama (ako je podvladar u dobrom položaju u natalu)

dakle, pogleda se koja je etapa po tom pitanju i onda se prati ako ima šta od direkcija na taj planet. ili eklipsa. tranzit. solarni ugao i tako dalje

snupy
18-10-2014, 00:02
Zaista,zašto ništa ne pišete ? :D

Ja ne mogu da ukačim baš najbolje o čemu se radi.
Ono što sam uspela da ispratim je da mi je 2011/2012 bila jako bitna godina, fird. period Mo,aktivan u profekcijama i solaru te god.i naravno natalno vrlo istaknut
Sada sam u periodu Ju i apsolutno ništa se ne dešava jer Ju treba da ima podršku i drugih metoda.
Ništa novo nisam rekla.
Bilo bi dobro da se tema razradi i da imamo što više primera i kako se nešto ispoljio u praksi

ginger
18-10-2014, 00:13
Snupi gleda se u kakvim se dostojanstvima te planete u natalnoj karti. i gdje se nalaze.

Venera u Jarcu
18-10-2014, 01:07
Kako sam se obradovala kad sam vidjela da sam u periodu Jupitera, iako ne znam tumaciti, ni sta to znaci. :D Bas ga volim. :o

Trenutno Jupiter/Mars. :)

biriboza
18-10-2014, 01:10
Evo vam moj primjer. Od februara 2013. sam usla u glavni Ma period, kod mene vladar 5.kuce. posle par mjeseci se desila trudnoca, neslavno zavrsena, nat Ma 90 Ur.
Da dodam, prof Ac bio u 8.kuci.
Ove godine Ma-So, tranzitni Sa pravio kvadrat ka svjetlima (u konjukciji su) - nije dobro proslo (mozda je moglo i gore, pa da ne kukam previse). So natalno u vodoliji, u egzilu (izgonu,cemu li - ne vladam tim dostojanstvima).

Sledece god Ma-Ve, ja ocekujem opet neku ljubav, pa 2016. Ma-Me, moze neka :baby: ala sam optimisticna. :D

snupy
18-10-2014, 01:11
Snupi gleda se u kakvim se dostojanstvima te planete u natalnoj karti. i gdje se nalaze.

Ju,šta mi sad reče :D
Hoćeš da kažeš da se gleda samo natalni položaj planete koja vlada firdarijskim periodom?

biriboza
18-10-2014, 01:24
Snupy, ja ovo malo sto znam, gleda se cime planeta koja je vladar perioda, vlada u natalu, kojom kucom, gledaju se i osnovne signifikacije - tom tematikom se osoba bavi u tom periodu. Kakav ce sam period biti, zavisi od dostojanstva planete, aspekata, dalje se ide sa podperiodima, sta planete vladari istih predstavljaju u natalu itd.
Eto, pa ti sas povezi sve u jednu smislenu pricu ako si kadra. ;)

By the way, cini mi se da je na Neninom Dnevniku astrologa ova tema bas razradjena, pogledajte.

snupy
18-10-2014, 01:32
Snupy, ja ovo malo sto znam, gleda se cime planeta koja je vladar perioda, vlada u natalu, kojom kucom, gledaju se i osnovne signifikacije - tom tematikom se osoba bavi u tom periodu. Kakav ce sam period biti, zavisi od dostojanstva planete, aspekata, dalje se ide sa podperiodima, sta planete vladari istih predstavljaju u natalu itd.
Eto, pa ti sas povezi sve u jednu smislenu pricu ako si kadra. ;)

By the way, cini mi se da je na Neninom Dnevniku astrologa ova tema bas razradjena, pogledajte.

Kod Nene sam se i upoznala sa ovom metodom i sve je ostalo na tome "ok,ovo m ću se posvetiti kada budem imala više vremena" :D
Ok,ja sam shvatila da planeta koja je vladar perioda treba biti podržana i kroz ostale predikcije naravno uz samu natalnu postavku

elza
18-10-2014, 11:18
Kod mene je od oktobra 2012 Mesec nosilac fridarskog, a podperiod Saturna započeo u februaru 2014.
Ne znam šta da podelim kao iskustvo. Ista kuća (Mesec), isti status (MC u Jarcu). Meeec u padu, Saturn egzaltiran. Nisam promenila ni dom ni status. Početkom 2012 me je "drmala" faza da zelim decu. Ali za to je bio zadužen muškarac koji se ne uklapa u opise perioda. Malo vise bi bilo banalno ako kazem da je Rak.
Mesec i Ssturn nemaju kontakt u natalu.
Od maja 2015 pocinje podperiod Jupitera, ni on nema kontakt u natalu s Mesecom. U tranzitima neće stići do Meseca za dve godine. Da bih mogla očekivati sirenje porodice. A kuća ne bih volela da se siri ni u visinu, jer ni sa ovom na kraj ne mogu da izidjem!
Unazad ne bih gledala više. Jer mislim da tek sada nastupaju periodi koji ce obeležiti ili moći da se analiziraju. Do sad je sve bilo neprimetno da bih rekla gde je nešto odradio vladar fridara.

ganci
19-10-2014, 14:25
Ajd' i ja svoje zapazanje da napisem. Ja sam u periodu Merkura od 2014. Taj period traje do 2017. Merkur mi vlada 9.i 12.kucom u natalu. 2004.su pocele pripreme za faukultet, onda idu studije a nakon studija sve sto sam radila imao je veze sa strancima. Poslednje 2 godine narocito. Potperiod Sa pamtim kao najtezi, najusamljeniji.
Imam primer bliske osobe kojoj je sve krenulo nizbrdo kada je poceo period Sa. Sa inace vladar 3. i 4. Sada je usla u potperiod Ma koji je vladar sedme pa cemo videti hoce li uci u brak.

Deina D
19-10-2014, 15:05
Meni je trenutno glavni vladar perioda Mesec a podvladar Mars i tako ce biti do 24.09.2015 godine...Mo mi je u 1 kuci i pravi trigon sa Me koji je u 8 u skorpiji i koji vlada 4 i 5 kucom...Mo mi vlada 6 kucom...Mo pravi i inkonjukcije sa Sa i Ju koji su u 8 u vagi...Ma mi je u 11 kuci u strelcu i pravi sekstil sa Ve , Pl, Li koji su u 8 u vagi konjukciju sa Ne koji je u 10 u strelcu kao i kvadrat sa Ju...aloi primetila sam da mi je u solarnom za 2014/2015 Mo prilicno dobro postavljen, da pravi dobre aspekte...a Mad Max mi je rekao da mi je Mo inace ok postavljen...tako da ja se nadam da ce naredna godina biti bolja od prethodnih par koje su bile teske...:-)

Deina D
19-10-2014, 15:14
I ono sto moram da primetim da mi je u periodu 06.01.2010-27.02.2013 vladao Mesec/Saturn i to mi je bio momenat u kom je i Saturn tranzitirao 8 kucom, onaj teski period kojjji sam bas uhhh podnela jedva...zatim mi je 27.02.2013-12.06.2014 bila prilicno ok.godina puna ljubavi...:-)..e onda je dosao kao podvaladar Mars i ja sam naglo prekinula tu vezu...to je moje dosadasnje iskustvo u kratkim crtama...;-)

alea
20-10-2014, 21:27
nat Ma 90 Ur.

Ovo ne moze.
Firdarije i UR ne idu zajedno. ;)

Firdarije se ne razmatraju samostalno bez drugih prediktivnih ciklusa, pre svega profekcija, direkcija i solarnih povrataka. Isto tako bez pogleda na njih same firdarije ne mogu puno toga reći. Zato, kada se u ovim predikcijama najpre odredi koja planeta je vladar firdarije zatim koja je suvladar, a potom se ta planeta posmatra u primarnim direkcijama, profekcijama, i na kraju u solaru.
Najbitnije je kao i u svim analizama, odrediti dostojanstvo neke planete, jer je natal osnova svake analize.

Evo kako izgleda jedna ovakva analiza:
http://astroriznica.com/meril-strip-pogled-na-firdarije/

Evo vam moj primjer. Od februara 2013. sam usla u glavni Ma period, kod mene vladar 5.kuce. posle par mjeseci se desila trudnoca, neslavno zavrsena, nat Ma 90 Ur.
Da dodam, prof Ac bio u 8.kuci.
Ove godine Ma-So, tranzitni Sa pravio kvadrat ka svjetlima (u konjukciji su) - nije dobro proslo (mozda je moglo i gore, pa da ne kukam previse). So natalno u vodoliji, u egzilu (izgonu,cemu li - ne vladam tim dostojanstvima).

Ti si 2013. ušla u firdarsku vladavinu MA.
Natalno, MA vlada 5. i 12. kućom. 5 kuća se odnosi na ljubav, raspoloženje, provode ali pre svega na decu i potomstvo.
MA se aktivirao čim si ušla u njegovu firdarasku vladavinu. Bio je ujedno i suvladar firdarije.
Evo kako izgleda tvoja karta firdarskih vladavina:

http://www.dodaj.rs/f/q/vd/3pJzE8JJ/bbfir.png

Tvoj natalni MA je prilično oštećen, jer je peregriniran i spaljen od SO i to u aplikcionoj konjunkciji. SO je u izgonu, MA i MO peregrinirani, pri čemu već i konjunkcija MO0MA govori o povredama i krvarenjima ( gubitak bebe ). MA je neprijatelj dece, kao i SO, obe planete su muške i nisu naklonjene deci i potomstvu.

Karta je noćna pa je MO svetlo vremena te su VE, MO i MA u svojoj sekti dok su SO, JU i SA van sekte, pri čemu je SO ( almuten 5. i egzaltirani vladar 5. ) još u izgonu i spaljuje sve planete u Vodoliji.
JU je prirodni vladar 5, kao i VE. JU je takodje peregriniran kao i VE ali ipak je benefik i ima trigon ka planetama u Vodoliji, uz to je tvoj vladar ASC.

Ovo je tvoj natal ( uz moje karikiranje mesta rodjenja, jer nemaš podatke )

http://www.dodaj.rs/f/1x/vD/26zqI3DD/bb.png

Znači ove 2013. se aktivirala priča tvog natalnog MA.
U svim kartama ćemo se fokusirati na njega i naravno obavezno na uglove karte, i ono što nam se pokaže kao istaknuto.
Samim tim što se aktivirao MA, aktiviralo se sve u njegovoj simbolici: deca, ljubav, muškarci, ali i svadje, prekidi, povrede ( sve što on simboliše i inače i kod tebe u natalu ).

Pratimo dalje kroz profekcije:

http://www.dodaj.rs/f/X/MV/2rqldZaA/bbpro.png

Vrh profekcije pada u Lava, što znači da je natalno SO vladar profekcije te godine.
Rekli smo da je SO van sekte, da je u izgonu, van horizonta i da spaljuje ostale planete, prvenstveno MO i MA.
Ako malo bolje pogledamo, vidimo da su SVE planete iz Vodolije, profekcijom došle na tvog natalnog vladara JU, što znači da je vladar 5. tvoj vladar i suvladar firdarije MA, došao na tvog natalnog vladara JU, kao što je i profekcioni vladar ASC SO zajedno sa njima a tu je i MO i VE kao prirodni vladari trudnoće i dece. SVE planete su došle na natalnog vladara JU u Vagi. Istovremeno, tvoj natalni ASC došao je u 5 polje profekcije, a tvoj natalni vladar JU postao je profekcioni vladar 5.

http://www.dodaj.rs/f/44/nM/5jXBshG/bbsol.png

U solaru, tvoj natalni vladar JU došao je na vrh 7 natalnog polja. Očigledno da je postojala želja za zajedništvom. SO kao pofekcioni vladar ASC je u 5. solarnom polju, ali MA koji nam je u suštini najbitniji je u kadetnom 6 polju ( evo zašto se ovo polje odnosi na bolesti ) i u egzaktnom kvadratu ka natalnom ASC.

2015. će tebi biti vesela godina. :)
Profekcioni ASC dolazi na natalnu konjunkciji JU0SA pri čemu će to biti vladari profekcionog 1. i 7.
SVE planete iz Vodolije dolaze na tvoj natalni ASC u Strelcu. Biće ti to burna godina u kojoj je svašta moguće, pa čak i brak. :) Profekciona VE dolazi na natalni ASC.
Inače, skoršnji raskid je vrlo lako mogao biti rezultat profekcionog MA koji je verovatno već stao na natalni ASC, ali ovaj period polako ostaje iza tebe. Biće ti dobro,naročito kada VE profekcije dodje na natalni ASC, za tvoj rodjendan.
SA koji je profekcioni vladar 7 i natalno u konjunkciji sa JU, u solaru je na tvom natalnom ASC a VE i MA na solarnom ASC; pri čemu je JU vladar solara...biće ti ovo godina velike i sudbinske ljubavi, i vrlo lako i braka.

Javićeš se ti u svakom slučaju da nas izvestiš o dešavanjima na ovom polju.
Opozicije i kvadrati JU ka VE jako često nose trudnoću a tebi je JU upravo u toj poziciji ka natalnoj VE i planetama u Vodoliji a trigonu sa ASC i 60SO... :)

wanja
20-10-2014, 22:33
Mene bas zanima kako ce sa izgleda sl.godina.U periodu sam Mo/So po firdarijama do juna 2015.godine.ovo je solar za sk.godinu
Dodaj.rs - Besplatno postavljanje slika - sc20141020-222139.png (http://www.dodaj.rs/?3w/W7/eO2BRpX/sc20141020-222139.png)
Godisnja prof za sledecu godina pada u 2.polje.So u solaru je u konjukciji sa Me isvw to konjukcija So0Ve natalna.Medjutim,ja imam Sa u 2.polju,da on po proff.ne preuzima vladarstvo godisnje profekcije??
Saturn kao vladar natalnog 7 i suvladar 8 natalnog i solarnog polja se u solaru nalzi u 5.polju.
Jesam li na dobrom putu??Hehe

biriboza
20-10-2014, 22:48
Uh bre, Alea, moracu malo ovo da prostudiram sto si mi ispisala, hvala ti na izdvojenom vremenu, ali pocetniku kao meni se lako pogubiti.
Znaci li to da sam ga "ugasila" citav ovaj period dok je Ma vladar fir. perioda? :)
Ova godina mi je losa, suvladar firdarije So, kao sto zakljucismo, takodje lose postavljeno u mojoj karti.

Od sledeceg rodjendana mi ide period Ma-Ve, nadam se bice malo bolje, onda Ma-Me, e Me je takodje lose postavljen. :(
Hvala jos jednom.

alea
20-10-2014, 22:57
Pa godine kada se aktivirala pozicija MA0SO su bile teške jer su natalno ove planete loše postavljene.
Od rodjendana VE preuzima vladarstvo subfirdarije a MA je vladar firdarije, što još više naglašava njihovu poziciju u tvom sledećem solaru. Dopunila sam post, ne znam da li si videla.
Ovo može da donese mnogo lepa dešavanja u ljubavi. :)

biriboza
20-10-2014, 23:08
Wow, Alea, ostala sam bez teksta! Ovo su stvarno lijepe predikcije i mogu ti reci da si mi uljepsala vece, hvala ti! :4hug:
Sto se tice raskida, uspjeli smo to da izgladimo na njegovu inicijativu, to ide ne bas tako glatko zbog odredjenih razloga....
Javicu se sa lijepim vijestima, nadam se, thanks.

Mjesto rodjenja Bijelo Polje, 19 e 44 - 43 n 02

Vidis, gledala sam solar za sledecu god, posto su u razlicitim sol kucama sol Ve i Sol Ma (orbis 8 st), njihovu konjukciju nisam ni uzimala u razmatranje, hm, corava kod ociju. Posebno mi se nije svidela sol Ve u 12 sol,iako je u ribama (ali moja veza je povezana sa 12 za sad, pa mozda to). Direktovano So mi staje na nat Ic, a prog Mo na nat Dc, jos uvijek mi je aktuelna direkcija dir Ve 0 nat Me, ali dok se aktivira Ve kao suvladar fird. perioda, vise nece biti aktuelna.

Mia
20-10-2014, 23:20
Ovo ne moze.
Firdarije i UR ne idu zajedno. ;)

Firdarije se ne razmatraju samostalno bez drugih prediktivnih ciklusa, pre svega profekcija, direkcija i solarnih povrataka. Isto tako bez pogleda na njih same firdarije ne mogu puno toga reći. Zato, kada se u ovim predikcijama najpre odredi koja planeta je vladar firdarije zatim koja je suvladar, a potom se ta planeta posmatra u primarnim direkcijama, profekcijama, i na kraju u solaru.
Najbitnije je kao i u svim analizama, odrediti dostojanstvo neke planete, jer je natal osnova svake analize.

Evo kako izgleda jedna ovakva analiza:
Meril Strip ? pogled na firdarije » AstroRiznica (http://astroriznica.com/meril-strip-pogled-na-firdarije/)

Ti si 2013. ušla u firdarsku vladavinu MA.
Natalno, MA vlada 5. i 12. kućom. 5 kuća se odnosi na ljubav, raspoloženje, provode ali pre svega na decu i potomstvo.
MA se aktivirao čim si ušla u njegovu firdarasku vladavinu. Bio je ujedno i suvladar firdarije.
Evo kako izgleda tvoja karta firdarskih vladavina:

http://www.dodaj.rs/f/q/vd/3pJzE8JJ/bbfir.png

Tvoj natalni MA je prilično oštećen, jer je peregriniran i spaljen od SO i to u aplikcionoj konjunkciji. SO je u izgonu, MA i MO peregrinirani, pri čemu već i konjunkcija MO0MA govori o povredama i krvarenjima ( gubitak bebe ). MA je neprijatelj dece, kao i SO, obe planete su muške i nisu naklonjene deci i potomstvu.

Karta je noćna pa je MO svetlo vremena te su VE, MO i MA u svojoj sekti dok su SO, JU i SA van sekte, pri čemu je SO ( almuten 5. i egzaltirani vladar 5. ) još u izgonu i spaljuje sve planete u Vodoliji.
JU je prirodni vladar 5, kao i VE. JU je takodje peregriniran kao i VE ali ipak je benefik i ima trigon ka planetama u Vodoliji, uz to je tvoj vladar ASC.

Ovo je tvoj natal ( uz moje karikiranje mesta rodjenja, jer nemaš podatke )

http://www.dodaj.rs/f/1x/vD/26zqI3DD/bb.png

Znači ove 2013. se aktivirala priča tvog natalnog MA.
U svim kartama ćemo se fokusirati na njega i naravno obavezno na uglove karte, i ono što nam se pokaže kao istaknuto.
Samim tim što se aktivirao MA, aktiviralo se sve u njegovoj simbolici: deca, ljubav, muškarci, ali i svadje, prekidi, povrede ( sve što on simboliše i inače i kod tebe u natalu ).

Pratimo dalje kroz profekcije:

http://www.dodaj.rs/f/X/MV/2rqldZaA/bbpro.png

Vrh profekcije pada u Lava, što znači da je natalno SO vladar profekcije te godine.
Rekli smo da je SO van sekte, da je u izgonu, van horizonta i da spaljuje ostale planete, prvenstveno MO i MA.
Ako malo bolje pogledamo, vidimo da su SVE planete iz Vodolije, profekcijom došle na tvog natalnog vladara JU, što znači da je vladar 5. tvoj vladar i suvladar firdarije MA, došao na tvog natalnog vladara JU, kao što je i profekcioni vladar ASC SO zajedno sa njima a tu je i MO i VE kao prirodni vladari trudnoće i dece. SVE planete su došle na natalnog vladara JU u Vagi. Istovremeno, tvoj natalni ASC došao je u 5 polje profekcije, a tvoj natalni vladar JU postao je profekcioni vladar 5.

http://www.dodaj.rs/f/44/nM/5jXBshG/bbsol.png

U solaru, tvoj natalni vladar JU došao je na vrh 7 natalnog polja. Očigledno da je postojala želja za zajedništvom. SO kao pofekcioni vladar ASC je u 5. solarnom polju, ali MA koji nam je u suštini najbitniji je u kadetnom 6 polju ( evo zašto se ovo polje odnosi na bolesti ) i u egzaktnom kvadratu ka natalnom ASC.

2015. će tebi biti vesela godina. :)
Profekcioni ASC dolazi na natalnu konjunkciji JU0SA pri čemu će to biti vladari profekcionog 1. i 7.
SVE planete iz Vodolije dolaze na tvoj natalni ASC u Strelcu. Biće ti to burna godina u kojoj je svašta moguće, pa čak i brak. :) Profekciona VE dolazi na natalni ASC.
Inače, skoršnji raskid je vrlo lako mogao biti rezultat profekcionog MA koji je verovatno već stao na natalni ASC, ali ovaj period polako ostaje iza tebe. Biće ti dobro,naročito kada VE profekcije dodje na natalni ASC, za tvoj rodjendan.
SA koji je profekcioni vladar 7 i natalno u konjunkciji sa JU, u solaru je na tvom natalnom ASC a VE i MA na solarnom ASC; pri čemu je JU vladar solara...biće ti ovo godina velike i sudbinske ljubavi, i vrlo lako i braka.

Javićeš se ti u svakom slučaju da nas izvestiš o dešavanjima na ovom polju.
Opozicije i kvadrati JU ka VE jako često nose trudnoću a tebi je JU upravo u toj poziciji ka natalnoj VE i planetama u Vodoliji a trigonu sa ASC i 60SO... :)

alea

svaka cast

sad sam htela da te pohvalim, mnogo mi se svidja tvoje tumacenje

ja za reputaciju, a ono forum ne da, kaze da sam te vec hvalila

od tebe bas moze da se nauci

veliki pozz

biriboza
20-10-2014, 23:45
Moram jos da dodam, svaka cast! Zaista te je tako lijepo citati, tako uprostis stvari i zaista znas znanje. Hvala ti do neba na ovako iscrpnom tumacenju.

Malo me zbuni na kraju ovo za sol Ju 60 So, tu je opozicija, onda ukapirah da je 60 ka nat Sa. :)

ginger
20-10-2014, 23:48
Imam pitanje vezano za profekcije- u Morinusu mi nudi opciju pregled profekcija iz dana u dan (Chart-Profection)
dali se profekcije gledaju na godišnjoj razini ili se mogu tako u detalje -dnevno?

alea
21-10-2014, 07:40
Malo me zbuni na kraju ovo za sol Ju 60 So, tu je opozicija, onda ukapirah da je 60 ka nat Sa. :)

Da, da JU120ASC i JU60SA0JU.

Hvala obema :)

Imam pitanje vezano za profekcije- u Morinusu mi nudi opciju pregled profekcija iz dana u dan (Chart-Profection)
dali se profekcije gledaju na godišnjoj razini ili se mogu tako u detalje -dnevno?

Ginger, da, profekcije možemo posmatrati i preko još manjih intervala kao što su dnevne profekcije (2.5 dana po znaku) ili časovne profekcije (2 časa po znaku).Medjutim to je jako komplikovano i mogu reći i bespotrebno. Ja mislim da ti koristiš modernu verziju Morinusa jer u tradicionalnoj nema ove opcije, pa ti predlažem da probaš da skineš tradicionalnu, imaš uputstvo i temu Morinus ovde. :)

ginger
21-10-2014, 12:37
ja imam dvije verzije morinusa- modernu i tradicionalnu i ovo sam našla u tradicionalnoj.
hvala na odgovoru ;)

biriboza
21-10-2014, 12:43
Alea, htjela sam da te pitam nesto sto mi nije jasno, jer moje znanje je ograniceno, jos o TaA nemam pojma, pa :)
Nego zatrpavam temu ovdje, a pitanja su o profekcijama.
Naime, napisala si
2015. će tebi biti vesela godina. Profekcioni ASC dolazi na natalnu konjunkciji JU0SA pri čemu će to biti vladari profekcionog 1. i 7. SVE planete iz Vodolije dolaze na tvoj natalni ASC u Strelcu. Biće ti to burna godina u kojoj je svašta moguće, pa čak i brak. Profekciona VE dolazi na natalni ASC. Inače, skoršnji raskid je vrlo lako mogao biti rezultat profekcionog MA koji je verovatno već stao na natalni ASC, ali ovaj period polako ostaje iza tebe. Biće ti dobro,naročito kada VE profekcije dodje na natalni ASC, za tvoj rodjendan. SA koji je profekcioni vladar 7 i natalno u konjunkciji sa JU, u solaru je na tvom natalnom ASC a VE i MA na solarnom ASC; pri čemu je JU vladar solara...biće ti ovo godina velike i sudbinske ljubavi, i vrlo lako i braka.
Dobro,ova prva stavka, prof Ac dolazi na Sa 0 Ju tamo negdje u aprilu 2015, a prof Ve je neposredno prije toga stala na nat Ac.
Ono sto mene buni, ok, gledas Sa kao vladara prof Ac, ili zajedno Sa 0 Ju? A kazes Sa vladar 7.prof kuce, zar 7.prof kuca ne pocinje u ovnu, pa je Ma vladar? To ne kapiram i ne mogu da sklopim kockice.

Onda me zanimalo koliki orbis uzimas za orbis opozicije sol Ju nat Ve, jer tu je 16 st. Je li gledas da su u znacima koji su prirodno u opoziciji ili....?
Sorry na smetnji opet, pisala sam ti na pp, ali je inbox pun i hvala na izdvojenom vremenu.

alea
21-10-2014, 21:09
Ono sto mene buni, ok, gledas Sa kao vladara prof Ac, ili zajedno Sa 0 Ju? A kazes Sa vladar 7.prof kuce, zar 7.prof kuca ne pocinje u ovnu, pa je Ma vladar? To ne kapiram i ne mogu da sklopim kockice.

Sto je babi milo...da, nije SA vladar profekcionog 7. naravno, vec MA.
Mada kod tebe to nece praviti veliku razliku jer taj profekcioni MA uz sve planete iz Vodolije, dolazi na tvoj natalni ASC, a i natalno je u trigonu sa JU0SA.
Obzirom da planeta u znaku ima primat nad vladarom, trebalo bi uzeti obe planete kao vladare profekcije. U sustini trebalo bi prvo mozda posmatrati SA pa JU, mada je meni ta konjunkcija naprosto neodvojiva. I opet, ako pogledamo, 5 polje profekcije dolazi u Vodoliju gde su sve ove tvoje planete a SA im je dispozitor, natalno u konjunkciji sa tvojim vladarom JU, a pri tome tranzitira preko tvog natalnog ASC. Na isto se svodi.

Onda me zanimalo koliki orbis uzimas za orbis opozicije sol Ju nat Ve, jer tu je 16 st. Je li gledas da su u znacima koji su prirodno u opoziciji ili....?

JU ce ici retrogradno i samim tim ce ponovo ici ka tvojoj VE, sto je vec znak da ce imati uticaja na nju. Nisu tu toliko bitni orbisi, jer je vazno da se planete vide preko znakova, tako i za VE/MA, vazno je da su u istom znaku i vec se prepoznaju i vide.
Naravno, sto su egzaktniji aspekti to su jaci, pa ce tako mozda najjaci uticaj imati profekciona VE0ASC ( egzaktno ) i SA0ASC natalni, a SA ti je u natalu egzaltiran.
Bas zbog toga sto se ponavlja taj odnos VE i MA i kroz solar, a u profekcijama su uglovi Vaga/Ovan mislim da je ne treba zanemariti.

Nadam se da ne gresim i da ce ti 2015. biti lepa godina. :)

donalea
21-10-2014, 22:23
ja sam od 2010 god u periodu Mo, narednih godinu dana tj do septembra potperiod je Ma, ove godine prof asc mi pada na 8,48 raka i vladar je opet Mo, medjutim ja ne vidim kako bi sve ovo moglo da se odrazi tj sta mogu da ocekujem, ako neko ima ideju?

alea
21-10-2014, 22:37
ja sam od 2010 god u periodu Mo, narednih godinu dana tj do septembra potperiod je Ma, ove godine prof asc mi pada na 8,48 raka i vladar je opet Mo, medjutim ja ne vidim kako bi sve ovo moglo da se odrazi tj sta mogu da ocekujem, ako neko ima ideju?

Tajna, ljubavna veza, nesto sto bas nece biti za javnost.
Natalno je MO u 12. kao i VE i SO ( obicno SO0VE kod zena daje veze sa zauzetim muskarcem, cesto je zena zaslepljena muskom figurom ) sve je u 12. a natalno, MO ima sekstil sa SA koji je vladar 7 u natalu i u profekcijama.

Ovaj firdarski period MO moze da donese takvu jednu vezu narocito zbog profekcije u Raku i 12 polju. Veza moze da bude i dosta bolna zbog svega toga...

biriboza
21-10-2014, 23:05
@Alea, hvala, i sama sam trazila povezivanje povodeci se tvojom pricom, preko Ma, oa dispozitora Sa, a Sa vladar 4. i 5.prof kuce. Ja sad obavezno ocekujem i radujem se necem lijepom unaprijed. :)
Hvala.

ginger
21-10-2014, 23:17
@Alea, hvala, i sama sam trazila povezivanje povodeci se tvojom pricom, preko Ma, oa dispozitora Sa, a Sa vladar 4. i 5.prof kuce. Ja sad obavezno ocekujem i radujem se necem lijepom unaprijed. :)
Hvala.

ti si kampirala na ovoj temi :D

Nina Sofia
22-10-2014, 11:02
Alea interesuje me tvoje misljenje o Veneri kao vladaru podperioda.

Tacnije od 31.12. krece podperiod Vener i ok ona je u sledecem solaru koji krece od novembra u 10 kuci tako da je naglasena i ima direkcija Saturn na Veneru po Morinusu i po sekundarnim progresijama Mesec na Veneru . Ali imas li predstavu kako ce ona da se ponasa mozda u skladu sa tim da nije u sekti ni u natalu ni u solaru , u solaru je u Sco i spaljena je (dobra strana u svom triplicitu je ).

http://www.dodaj.rs/f/35/2m/1g5QUS2M/solar.gif

Pa ako mozes da kazes sta mislis , hvala ti :)

elza
22-10-2014, 14:30
Ako sam dobro razumela:
-ako mi je vladar profekcije Venera u Strelcu, a nalazim se u periodu fridarskom Mesec/Jupiter. Gledam šta rade u natalu Venera i Jupiter i da li imaju priču. A ako u solaru imaju neke naglašene pozicije, Venera, Jupiter i Mesec(ne moraju biti vladsri Asc ili Mc), ali su npr.u direkcijama u egzaktnom aspektu, onda u narednom periodu pokreću dešavanje?
Recimo u solaru mi je Mesec na natalnoj Veneri, solarni Jupiter pravi egzaktan aspekt prema njima, a u direkcijama Venera pravi 90 natalni Jupiter...sve tri planete uključene?!

donalea
22-10-2014, 14:30
Tajna, ljubavna veza, nesto sto bas nece biti za javnost.
Natalno je MO u 12. kao i VE i SO ( obicno SO0VE kod zena daje veze sa zauzetim muskarcem, cesto je zena zaslepljena muskom figurom ) sve je u 12. a natalno, MO ima sekstil sa SA koji je vladar 7 u natalu i u profekcijama.

Ovaj firdarski period MO moze da donese takvu jednu vezu narocito zbog profekcije u Raku i 12 polju. Veza moze da bude i dosta bolna zbog svega toga...

zanimljivo tumacenje, vec sam nadam se ispucala simboliku So0Ve sa jednim tipom, elem ja sam u vezi vec godinu i 9 meseci, sad ako se pojavi jos neko pa uletim i u to bice spanska serija:D, naravno deluje mi nemoguce da tako nesto uradim al nikad ne reci nikad;), javicu sta se desava, hvala:)

biriboza
22-10-2014, 14:31
ti si kampirala na ovoj temi :D
Slobodno se moze reci da sam ovu temu upisala kao "mjesto prebivalista" :D

snupy
22-10-2014, 14:39
Ako sam dobro razumela:
-ako mi je vladar profekcije Venera u Strelcu, a nalazim se u periodu fridarskom Mesec/Jupiter. Gledam šta rade u natalu Venera i Jupiter i da li imaju priču. A ako u solaru imaju neke naglašene pozicije (ne moraju biti vladsri Asc ili Mc), ali su npr.u direkcijama u egzaktnom aspektu, onda u narednom periodu pokreću dešavanje?

Mislim da da...jer evo gledam kod sebe prof. vladar ove godine mi je Ju,sada sam u firdarijskom periodu Ju podperiod Sa,ali on ne kreće još.Za sada sve stoji,jer mi Ju nije podržan nekom od predikcija.
Tako mora biti podkrepljeno još nečim

elza
22-10-2014, 14:55
Aha, hvala snupy. Ok.eto zadatka za ovu godinu da vidim kako to funkcioniše. Jer dosad nisu bile podržane lrogres.i direkc., mada nećemo se načekati dugo, godina za mene tek počinje. :-)

snupy
22-10-2014, 15:12
Aha, hvala snupy. Ok.eto zadatka za ovu godinu da vidim kako to funkcioniše. Jer dosad nisu bile podržane lrogres.i direkc., mada nećemo se načekati dugo, godina za mene tek počinje. :-)
Počni da vežbaš.
Uzmi neku godinu koja ti je bila bitna,upečatljiva.Vidi šta se tada dešavalo u predikcijama,u kom periodu si bila...tako je najbolje da se uoči kako reaguješ i na šta :)

elza
22-10-2014, 15:47
Naravno. Periodi Merkura/ s podperiodima vladara a s kojima on ima natalni aspekt.

alea
22-10-2014, 21:49
Firdarski period traje nekoliko godina, nekada i deset i više.
Zato se ne može očekivati da bilko kakvo dešavanje krene odmah, jer je preširoka simbolika svake planete, od njene esencijalne simbolike, pa do toga čime vlada u natalu, u kojoj je kući pa i sa kojim planetama u aspektu.
Jedna planeta ima mnogo simbolike i obično označava jedan duži period kada su nam neke tematike u fokusu.

Alea interesuje me tvoje misljenje o Veneri kao vladaru podperioda.

Tacnije od 31.12. krece podperiod Vener i ok ona je u sledecem solaru koji krece od novembra u 10 kuci tako da je naglasena i ima direkcija Saturn na Veneru po Morinusu i po sekundarnim progresijama Mesec na Veneru . Ali imas li predstavu kako ce ona da se ponasa mozda u skladu sa tim da nije u sekti ni u natalu ni u solaru , u solaru je u Sco i spaljena je (dobra strana u svom triplicitu je ).

http://www.dodaj.rs/f/35/2m/1g5QUS2M/solar.gif

Pa ako mozes da kazes sta mislis , hvala ti

Nina, ja mislim da to što je VE van sekte ne može puno da umanji njen kvalitet jer je u svom sedištu i na MC u tvojoj natalnoj karti.
Ne znam ko je vladar firdarije ni profekcije, ali sigurno da to što je subfirdar VE označava jedan period kada će u fokusu biti ljubav, uživanje, težnja ka lepim stvarima, sve što je njena simbolika i kao vladara 5., ali isto tako i karijera i posao, jer je natalno VE0MC i u solaru je u 10.
Obzirom da imaš povratak SA i da je VE u aplikaciji ka SA solara i natala, mislim da je moguće da ti se u ovom periodu probudi možda i želja za porodicom i decom, ako i ne bude na tvoju inicjativu možda bude kao odredjeni pritsak za tim.
MO je vladar 7 a direkcijom dolazi na natalnu VE pa i to vuče na neku želju za zajednštvom i potrebom da se osoba skrasi...
Znaš i sama da je potrebna mnogo dublja analiza, ali mislim da sama činjenica što je VE vladar subfrdarije mora da donese lepa dešavanja. :)

Nina Sofia
23-10-2014, 10:32
Firdarski period traje nekoliko godina, nekada i deset i više.
Zato se ne može očekivati da bilko kakvo dešavanje krene odmah, jer je preširoka simbolika svake planete, od njene esencijalne simbolike, pa do toga čime vlada u natalu, u kojoj je kući pa i sa kojim planetama u aspektu.
Jedna planeta ima mnogo simbolike i obično označava jedan duži period kada su nam neke tematike u fokusu.

Nina, ja mislim da to što je VE van sekte ne može puno da umanji njen kvalitet jer je u svom sedištu i na MC u tvojoj natalnoj karti.
Ne znam ko je vladar firdarije ni profekcije, ali sigurno da to što je subfirdar VE označava jedan period kada će u fokusu biti ljubav, uživanje, težnja ka lepim stvarima, sve što je njena simbolika i kao vladara 5., ali isto tako i karijera i posao, jer je natalno VE0MC i u solaru je u 10.
Obzirom da imaš povratak SA i da je VE u aplikaciji ka SA solara i natala, mislim da je moguće da ti se u ovom periodu probudi možda i želja za porodicom i decom, ako i ne bude na tvoju inicjativu možda bude kao odredjeni pritsak za tim.
MO je vladar 7 a direkcijom dolazi na natalnu VE pa i to vuče na neku želju za zajednštvom i potrebom da se osoba skrasi...
Znaš i sama da je potrebna mnogo dublja analiza, ali mislim da sama činjenica što je VE vladar subfrdarije mora da donese lepa dešavanja. :)

I mene raduje sto ona pocinje da vlada jer mi se upravo zavrsava godina u kom je profekcioni vladar bila Venera ( prof asc u Biku ) i iskreno u poslednjih 5 godina ova mi je bila najbolja mislim :)
Sada mi krece period Merkur/Venera i prof vladar Venera pa samim tim imam ekstra paznju na Merkur da obratim i sa njim na Veneru .

E pa do 2016 ce onda biti nadam se lepo period :)

ginger
19-01-2015, 01:58
ja imam stav vezano za firdarije da one ukazuju na to koliko će neka osoba bit u mogućnosti djelovat. slično kao i vladar asc u direktivnoj karti. dosad sam primjetila to da ako je glavna firdarija vladar neka planeta na uglu u natalnoj karti (znači period od cca 10 god), osoba ima mnogo mogućnosti za akciju i recimo da joj je sudbina u rukama. ako je pritom ta planeta u dobrom položaju (dignitet) onda osobi ide od ruke lakše no bi trebalo.

ako je planeta neka loša, npr merkur u ribama i još u 12 polju onda osoba kao da se ne može pomaknut, stoji na istom mjestu ili se vrtu u krug. i sve joj polazi naopako, povukla se u sebe i izolirala od društva i bavi se sobom.
to je naravno, opširan opis perioda..gleda se podfirdarija -koja je i kakva i gdje (na isti način)

podfirdarija donekle djeluje u tim kraćim periodima ali glavnu riječ ipak ima glavna planeta.

ginger
19-01-2015, 02:06
zanimljivo tumacenje, vec sam nadam se ispucala simboliku So0Ve sa jednim tipom, elem ja sam u vezi vec godinu i 9 meseci, sad ako se pojavi jos neko pa uletim i u to bice spanska serija:D, naravno deluje mi nemoguce da tako nesto uradim al nikad ne reci nikad;), javicu sta se desava, hvala:)

ja bi rekla da se ti poprilično baviš samom sobom i psihoanalizom same sebe. mjesec je u dobroj poziciji i izgleda kao da vodiš kvalitetan samački život, na način da ti jako paše ovakvo distanciranje od drugih.

?

elza
19-01-2015, 11:35
Pa jes' Ginger.
Meni je fridarski period Meseca. On mi je uglovna planeta. U 7 natalnoj.
Medjutim u padu i ja sam se opet povukla kao i pre. Podperiod Saturna ističe. Ja možda želim da menjam dom, da nadjem partnera i promenim mesto stanovanja, bar kroz taj način, ali ne ide.
Sa mi je vladar MC, u 6. Pa eto, teško nalazim i kod kuće svoj mir da bih radila. Makar u kući.
Kad bih sastavila 7god.rada, posle bi mi klijenti sami dolazili.
Od maja je podperiod Jupitera, a on mi je u natalu na samom DC. Možda malo izadjem iz sebe. Ali teško prelazim neke granice. Možda zato jer ni on nije ni i u kakvom dostojanstvu. U Vagi...Saturnu je najjbolje, ali on ne pomaže ni u egzaltaciji. Od početka je kamen spoticanja.

alea
19-01-2015, 23:04
Pa samim tim sto traju i do 10 godina firdarije oznacavaju jedan ceo period zivota koji ce imati neku pricu, i ona se ne desava preko noci, niti je to nesto sto ce se tako lako uociti. To su promene koje su spore ali korenite.
Npr, moj period vladavine ME oznacio je sve sto moze da se poveze sa njegovom simbolikom: u tim godinama sam zelela decu, i rodila sam ih, zelela sam brak, udala sam se ( meni ME vlada 7. ) zelela sam da ostvarim neku karijeru i da se zaposlim, dobila sam jedan, pa drugi posao, zelela sam da zavrsim svoje skolovanje, zavrsila sam fakultet, imala sam periode osamljivanja i pocela da ucim astrologiju - ME vlada i umom a i oznacava astrologiju, a meni je natalno u 12. u Skorpiji...

Podperiodi suzavaju, profekcije deluju kao i solar, jednu godinu a firdarije oznacavaju nekada i citavu deceniju naseg zivota, i zamislite sta se sve izdesava u toj jednoj deceniji... :)

elza
19-01-2015, 23:23
Delimično sam zaboravila Tvoju kartu :) dupli Strelče.
Ja sam želela decu mnogo ranije, ali prosto se nije desilo. Ispoljavala sam ogromnu želju za decom još kao dete, stalno sam govorila da ću imati 10-oro :D dece. Ali je meni Sunce vladar 5, a period vladavine je bio od rodjenja pa do 10-te godine. Uglavnom, to je bio scenski nastup za sve kod kuće! Ja i mmoja želja da što pre imam decu, da budem mlada mama, a ne kao moja mene rodila sa 31 ;)
Uglavnom, preterah ja i 33-ću. I period Ve i ME. Smenjivali su se poslovi, tri veze. :)
Uglavnom....želja je ostala za puno dece, i bar jednim partnerom ;)
Ovaj ciklus Meseca je otpočeo
MOON :: October 27, 2012

Moon/Saturn - February 8, 2014
Moon/Jupiter - May 24, 2015
Moon/Mars - September 4, 2016
Moon/Sun - December 18, 2017
Moon/Venus - April 2, 2019
Moon/Mercury - July 14, 2020

Bar nemam više problema sa ocem. Iako traje ovaj period MO/Sa, čak štaviše najmirniji, shvatio je i on koliko ja uopšte nisam ambiciozna, i ono što sam volela da radim, u čemu sam sebe videla, doneo je pogrešan sud i odluku. I što su više silili, u meni je kuljao bes, jer izazivaju reakciju koja mi nije po prirodi data. Tj.neka sam ja i Škorpija/Ovan, nisam nikad bila naklonjena nekom burnom životu. Lalinski...mirna Bačka, mada bih ja pre Srem ;) Eto, život teče dalje...a ja i dalje mislim da ne pripadam ovde :D

manuela
20-01-2015, 09:28
meni je MOON (mjesec) od 2010 godine do 2017....šta to znači?

alea
23-01-2015, 22:19
@Elza

Tesko je sve to povezati napamet.
Nekada se planete kao vladari firdarije pojavljuju i u segmentima kuca gde su recimo egzaltirani vladari ( npr. MO u kuci gde je Bik) zatim u kuci gde se nalaze u natalu, pa i svojoj esencijalnoj simbolici ( npr MO kroz majku, SO kroz oca...)
SO ti pored 5. onda takodje vlada i Ovnom tj ASC preko egzaltacije, pa i svim onim cime inace vlada...njegova signifikacija kao vladara 5 moze recimo da se dogodi kada bude vladar podperioda, jer u svim dnevnim rodjenjima SO vlada od rodjenja, u detinjstvu, bez obzira i ako je i vladar 5.
Kao sto svim nocnim rodjenjima firdarije pocinju sa MO. :)

elza
23-01-2015, 23:36
Alea, shvatila sam da su se meni samo upečatljive ili bitne stvari dogadjale, suštinske, sadržajne, u periodima/podeperiodima kada vladaju planete koje u natalu imaju kontakt.
Tako, kao što ti kažeš, kada MO/SO bude bilo, ili MO/MA(koji mi je u natalnom 5) - jer i u natalu imaju aspekt, priču :)
Tako i sa ostalim.

Petra
18-04-2015, 20:35
Prvi put sam cula za fidarije, odlicna je tema :) Mene je period Saturna namucio, pala sam sa terase, uganula zglob, zgazila ekser.. :bash: npr period Saturn/Venera prvi put mi se pojavila alergija/koprivnjaca. U tom periodu je i trSa bio na natalnoj veneri u 6 polju.. Zatim saturn/merkur problemi u porodici, merkur vladar 4.polja.. Sad je poceo period jupiter/sunce, nadam se zavrsetku faxa i poslu :)
Rodjena sam u 18:30, ja sam racunala kao nocno rodjenje, vise mi se uklapa nego dnevno :confused:

Princess77
18-04-2015, 21:28
Prvi put sam cula za fidarije, odlicna je tema :) Mene je period Saturna namucio, pala sam sa terase, uganula zglob, zgazila ekser.. :bash: npr period Saturn/Venera prvi put mi se pojavila alergija/koprivnjaca. U tom periodu je i trSa bio na natalnoj veneri u 6 polju.. Zatim saturn/merkur problemi u porodici, merkur vladar 4.polja.. Sad je poceo period jupiter/sunce, nadam se zavrsetku faxa i poslu :)
Rodjena sam u 18:30, ja sam racunala kao nocno rodjenje, vise mi se uklapa nego dnevno :confused:

Ovo zavisi od toga da li je So ispod ili iznad ose Asc/Dsc, kod tebe je dnevno rodjenje jer je So iznad.

Petra
18-04-2015, 21:40
Da, to me je bunilo.. mada kod mene da se pomeri rodjenje za 5min, sunce ide u 6.polje.

alea
19-04-2015, 09:19
Da, to me je bunilo.. mada kod mene da se pomeri rodjenje za 5min, sunce ide u 6.polje.

Bas ti je zanimljiva karta, i meni je slicna situacija u natalu, s tim sto je kod mene SO na ASC. :)
Ali ako znas da ti je vreme rodjenja tacno, onda karta jeste dnevna, to znaci da su ti SO, JU i SA planete u sekti, a MO, VE, MA planete van sekte.
Za dnevna rodjenja, vise je opasan MA a za nocna opasniji je SA.

Meni sve to sto si opisala, te opasnosti, padove sa visine, i sve ostalo dosta lici i na tog MA u 8. znaku od ASC, jer MA je pre ekser nego SA, mada opet, SA je koza pa mozda ima veze sa alergijama ( nisam neki strucnjak za medicinsku astrologiju ).

Inace, u firdarijskom periodu posmatras sve cime SA vlada, a on tebi posredno vlada i 8., preko egzaltacije u Vagi, a u tom polju imas natalnog MA. Verovatno odatle njegova povezanost i sa ovim opasnostima?

Isto tako ti JU preko egzaltacije vlada 5. poljem u Raku.

Petra
19-04-2015, 11:54
Pa mama kaze 18:30, u krstenici pise 18:40, moguce je sad dok su upisali da je proslo 10min :D tako da nisam sigurna.
Ako gledam dnevno rodjenje onda npr kad sam pala sa terase bio je period Sunce/Mars, alergija Venera/Mars.. Zanimljivo je da mi je alegrija trajala oko godinu dana i da nisu utvrdili na sta sam alergicna :(
Hvala puno Alea, sad cu da pogledam sta mi vise odgovara, dnevno ili nocno rodjenje :D

Lanna
19-04-2015, 21:22
Ako sam u periodu jupiter/saturn jer to znaci da treba da pratim kretanje tih planeta u solaru,tranzitima,progresijama?

alea
19-04-2015, 21:47
Ako sam u periodu jupiter/saturn jer to znaci da treba da pratim kretanje tih planeta u solaru,tranzitima,progresijama?

Izmedju ostalog, ali firdarski period traje dugo, i po 10 godina.
To je period kada se desavaju stvari koje simbolise odredjena planeta, i to je jedan dugorocni ciklus koji opise tvoju orijentaciju u tom nekom periodu, zavisi cime ti ta planeta vlada i kako je postavljena u natalu.
Ali svakako da ce imati uticaja, kao vladar jednog veceg vremenskog perioda pa je kombinujes sa ostalim predikcijama, npr i sa profekcijama, solarom i direkcijama...

Lanna
20-04-2015, 11:32
Taj period jupiter/saturn mi je aktuelan do kraja decembra 2015 i onda se (ako se tako kaze) menja vladar firdara.Onda ulazim u period planete mars.Samo ta jedna planeta mi je naznacena i to ce trajati godinu dana. Sto se tice ovog sad perioda jupiter/saturn, jupiter mi je vladar podznaka a saturn suvladar prve i vladar druge kuce. Ne razumem se u firdarije najbolje.Tek sam nedavno cula za njih

Jel zna neko gde mogu da napravim tu profekcionu kartu, u kom programu ili sajtu.

alea
20-04-2015, 12:51
Jel zna neko gde mogu da napravim tu profekcionu kartu, u kom programu ili sajtu.

Morinus program ih racuna.
Upotreba Morinus programa I deo - AstroRiznica (http://astroriznica.com/upotreba-morinus-programa-i-deo/)

On racuna i profekcije, sizigije, imas opciju i da napravis kartu sa terminima, licima, dvanaestinama. Ovo je inace, jedna od metoda Tradicionalne astrologije, i ako hoces da dobijes i te opcije moras da skines tradicionalnu verziju Morinusa, pise ti sve na Riznici, ima 4 dela za instalaciju i objasnjenja ovog softvera.
Besplatan je inace. :)

Lanna
20-04-2015, 15:41
hvala puno

Marshmallow86
29-07-2016, 16:31
Malo o Firdarijama;

Firdaria - Medieval Astrology Made Easy (http://firdaria.com/index.php)

I naravno, kalkulator za izračunavanje planetarnih razdoblja;

Firdaria - Firdar Calculator (http://firdaria.com/calculator.php)

:)

rijanon
27-11-2016, 20:10
u firdarije nisam virnula 100 godina. otvorim ih sada i imam šta da vidim: period Mesec - Saturn mi kreće u junu 2017. a Mo i Sa su mi vladari ose AC-DC.
u profekciji mi je AC u Vodoliji, što me opet vraća na Sa. traje mi i Sa povratak još uvek. u solaru koji kreće u junu 2017. Mesec je u Vodoliji u 8. natalnoj (a na kraju solarne druge) a Saturn solara je na solarnom AC.
kako god okrenem, mene već duže vreme prati Sa (od 2015. otkako je krenuo povratak) i pratiće me do 2018. u firdariji a tada se i povratak završava.
i ima smisla sve. sve mi je požuri-polako u životu.

JupiterGirl
30-11-2016, 20:14
Ista stvar je i kod mene sto se tice firdarija samo sto meni Mo/Sa period pocinje iduci mjesec, tacnije na rodjendan. Isto su mi Mo/Sa vladari ose AC/DC. Sto se tice profekcija, izlazim is vladavine So i ulazim u vladavinu Me. U solaru koji pocinje iduce sedmice Me, Sa, i Mo su u akciji kao i osa AC/DC. Hmm...'ajde da vidimo. :D

nouvelle
17-12-2016, 23:31
Citam sad tek o fidarijama...Imam morinus i gledam periode...Bas ima logike
Na primer sad mi je period vladavine Meseca koji je meni u Lavu u natalnoj , a za 3 dana, tj. 20.12. krece podvladarstvo Sunca...A Sunce je egzaltirano u Lavu, znaci bitan period ..i jeste..na velikoj sam zivotnoj prekretnici...Inace u natalu su mi Sunce i Mesec u kvadratu, sad ne znam da li to onda nuzno mora biti "lose"?
Jos plus u solaru imam konjukciju Sunca i Meseca

rijanon
18-12-2016, 13:18
imam i ja sličnu situaciju da su upletene natalno, solarno i u firdarijama dve iste planete, pa se baš pitam.
meni su Mo i Sa vladari ose AC-DC, u solaru koji kreće u junu 2017. Sa iz Strelca radi egzaktno 60 na Mo u Vodoliji, a i novi firdarijski ciklus Mesec-Saturn mi počinje sa tim solarom.
e sad jedino što meni natalno Mo i Sa nemaju aspekt, pa čekam da vidim šta će se dešavati i da li će delovati.

Marshmallow86
21-06-2017, 20:17
Pitanje vezano za firdarije;

Od sljedećeg solara ulazim u firdarijsko razdoblje Mjeseca. U narednom solaru Mo nije esencijalno najbolji, dok s druge strane progresivni Mo odlično kotira.

Pa me zanima, da li se veća važnost prilikom razmatranja mogućih efekata izvjesnog firdarijskog razdoblja u koleraciji s ostalim prognostičkim metodama pridaje direkcijama/progresijama ili solarima?
Ili je istina "negdje između"?

Također, preporuke za literaturu gdje je tematika firdarija zastupljenija su dobrodošle. :)

Poppy
26-06-2017, 09:49
Vidis sta se najvise koristilo u periodu kad su firdarije definisane. Znaci ako se progresije nisu koristile u tom dobu ibn Ezre, Al Birunia, nego npr. solar - onda uzimas solara kao relevantan. Lupetam sad, mozda je i naopacke, ali kontas na sta mislim.

ginger
27-06-2017, 00:13
Pitanje vezano za firdarije;

Od sljedećeg solara ulazim u firdarijsko razdoblje Mjeseca. U narednom solaru Mo nije esencijalno najbolji, dok s druge strane progresivni Mo odlično kotira.

Pa me zanima, da li se veća važnost prilikom razmatranja mogućih efekata izvjesnog firdarijskog razdoblja u koleraciji s ostalim prognostičkim metodama pridaje direkcijama/progresijama ili solarima?
Ili je istina "negdje između"?

Također, preporuke za literaturu gdje je tematika firdarija zastupljenija su dobrodošle. :)

bitan je samo kakav je u natalnoj karti

Marshmallow86
27-06-2017, 16:16
Vidis sta se najvise koristilo u periodu kad su firdarije definisane. Znaci ako se progresije nisu koristile u tom dobu ibn Ezre, Al Birunia, nego npr. solar - onda uzimas solara kao relevantan. Lupetam sad, mozda je i naopacke, ali kontas na sta mislim.

Uvijek pragmatična :)

S tim što su obje metode stare k'o Grčka. :4lol:

bitan je samo kakav je u natalnoj karti

Couldn't agree more :cool:
Inače sam primjetila da se u solarima planetarna manifestacija redovno odigra u okviru mundanih solarnih polja, dok za progresije vrijedi vice verca logika.

rijanon
10-02-2018, 20:02
pretumbavam sve svoje karte i po MA i čak po TA, iako nisam za TA nikako.
pokušavam da se nečim zabavim, da ne mislim na Glogija, imala sam priliku da ga upoznam. duša me boli .. :(
i nemam koncentraciju uopšte, zbunjena sam . sad više ne znam
da li mi Mesec-Saturn počinje u septembru 2018. ili se tad završava?? https://i.imgur.com/891yAz8.png
eto kad toliko ne znam da pročitam, jasno vam je kako mi je ...

wanja
11-02-2018, 01:54
@Rijanon
Počinje ;)

rijanon
11-02-2018, 02:03
@Rijanon
Počinje ;)

a šta sam onda sad? samo period Meseca?
, jer podperiod nemam dok ne počne taj Mo/Sa.
malo mi je čudno da je od juna 2017 do sept. 2018 sam Mesec u firdariji.

wanja
11-02-2018, 14:06
a šta sam onda sad? samo period Meseca?
, jer podperiod nemam dok ne počne taj Mo/Sa.
malo mi je čudno da je od juna 2017 do sept. 2018 sam Mesec u firdariji.

Prvo ti ide Gf Mo i Pp Mo, posle toga ulazis u pp 27.9.2018 Mo-Sa.

rijanon
11-02-2018, 14:20
aha. znači sad traje i podperiod Meseca.
vidim da je glavni period Mesec, a za podperiod mi je bilo nelogično da nemam nikakav do septembra. godinu i tri meseca nemam ništa u podperiodu dok ne stupi Sa. to me je zbunilo. nisam znala da može tako.
pa ništa onda do jeseni samo pratim Mesec svuda, sam putuje :)

Natasarijana
11-02-2018, 18:16
Pratis Firdar planete za godinu u kojoj se sada nalazis. Koje si bese godiste? 33 je firdar Neptuna.

Natasarijana
11-02-2018, 18:18
Ovo su dodatni pokazatelji, ali pratis prvenstveno za punu godinu koja planeta vlada tim firdarom.

rijanon
11-02-2018, 19:05
Pratis Firdar planete za godinu u kojoj se sada nalazis. Koje si bese godiste? 33 je firdar Neptuna.
31 puna
u junu punim 32.
to je 1986. godište
ma u suštini, ništa mi od ovoga i nije toliko važno.
nego rekoh, ne znam kako bih drugačije odvratila misli, pa uzeh i TA iako mi je bljak skroz

hvala devojke.

Natasarijana
11-02-2018, 19:36
Ja mislim da je bitno pratiti firdare, meni su cak i ovi po kalkulatoru tacno odradili simboliku. U tih par dana kada je poceo period Mo / Ju, ja sam krenula sa usavrsavanjem, a Mo mi je vladar asc u 9.

wanja
11-02-2018, 19:59
Meni je od rodjendana 30.1 krenuo Gfirdar Saturn i sve mi se desava u simbolici posla @rijanon zna situaciju.Nov posao je od 25.1. tako da sam na 50% radnog vremena vezana za taj posao a 50% radnog vremena na staru firmu.U tranzitima Sa90Mc.

Lanna
12-02-2018, 10:05
Sad sam videla da sam ja sad u periodu Mars/Venera. Da li ja onda pratim te 2 planete u solaru,tranzitima i ostalim tehnikama, tj. gledam kako se one krecu i kakve aspekte prave. Venera mi natalno vlada 5,6,10 a Mars 4 kucom (ako ga gledam i za vladara skorpije onda i 11,12 kucom)

ElipsaZ
12-02-2018, 21:40
Zanimljivo mi je da upoređujem firdarske periode sa nekim događajima.
Kada sam ušla u bitnu vezu, bila sam u periodu Saturna ali potperiod Venere. Te dve planete u karti mi prave trigon aplikacioni, Saturn u 5. polju, Venera vladar Asca i tačno mi je dalo tu veliku, bitnu ljubav i vezu :) Kada so raskinuli, ja sam bila u periodu Jupitera, to je to neko oslobađanje koje mi je doneo.
Već sam pisala na temi svog solara da mi u aprilu počinje potperiod (Jupiter/)Sunca i da tada idem na jedan meni mnogo bitan put :)

Drugarica je prošle godine ušla u jednu veoma bitnu vezu ali par meseci kasnije ju je zadesila ogromna tragedija. I ona je takođe u periodu Jupitera a u tom momentu je bila u potperiodu Marsa(vladar 3. polja pa je tragedija bila u toj oblasti) iako joj je doneo momka, što je opet simbolika Marsa. No, kod nje u natalu su te dve planete prirodno u kvadratu.

Kada su se moji uzeli i dobili brata, bili su u periodu Jupiter/Venere, a kada su dobili mene bili su u periodu Marsa, a tata Mars/Sunca. Za tatino rođenje nisam sigurna, ali kod mame Mars je vladar 7. polja(drugo dete), a Jupiter i Venera im se vrte oko 4., 5. i 2. polja.

Kada mi je umrla prva baka, tatina mama, ulazila sam u period Saturna. Par dana pre rođendana je umrla pa bih mogla da uzmem u obzir da je taj period već počeo.
E sad, pošto su noćna rođenja, u tom periodu je kod oboje vladao period South Node-a a kod brata period Venera/Mesec.
A kada je umrla druga baka, mamina mama, ja sam bila u periodu Saturn/Merkur, njih dvoje Sunce/Saturn, a brat Merkur/Mars.

Ako neko ima iskustva sa periodom Jupiter/Sunce, svaki komentar je dobro došao :) Te dve planete natalno su mi u konjukciji tako da će tokom ovog perioda biti bitnijih dešavanja.

Natasarijana
13-02-2018, 19:33
Zanimljivo mi je da upoređujem firdarske periode sa nekim događajima.
Kada sam ušla u bitnu vezu, bila sam u periodu Saturna ali potperiod Venere. Te dve planete u karti mi prave trigon aplikacioni, Saturn u 5. polju, Venera vladar Asca i tačno mi je dalo tu veliku, bitnu ljubav i vezu :) Kada so raskinuli, ja sam bila u periodu Jupitera, to je to neko oslobađanje koje mi je doneo.
Već sam pisala na temi svog solara da mi u aprilu počinje potperiod (Jupiter/)Sunca i da tada idem na jedan meni mnogo bitan put :)

Drugarica je prošle godine ušla u jednu veoma bitnu vezu ali par meseci kasnije ju je zadesila ogromna tragedija. I ona je takođe u periodu Jupitera a u tom momentu je bila u potperiodu Marsa(vladar 3. polja pa je tragedija bila u toj oblasti) iako joj je doneo momka, što je opet simbolika Marsa. No, kod nje u natalu su te dve planete prirodno u kvadratu.

Kada su se moji uzeli i dobili brata, bili su u periodu Jupiter/Venere, a kada su dobili mene bili su u periodu Marsa, a tata Mars/Sunca. Za tatino rođenje nisam sigurna, ali kod mame Mars je vladar 7. polja(drugo dete), a Jupiter i Venera im se vrte oko 4., 5. i 2. polja.

Kada mi je umrla prva baka, tatina mama, ulazila sam u period Saturna. Par dana pre rođendana je umrla pa bih mogla da uzmem u obzir da je taj period već počeo.
E sad, pošto su noćna rođenja, u tom periodu je kod oboje vladao period South Node-a a kod brata period Venera/Mesec.
A kada je umrla druga baka, mamina mama, ja sam bila u periodu Saturn/Merkur, njih dvoje Sunce/Saturn, a brat Merkur/Mars.

Ako neko ima iskustva sa periodom Jupiter/Sunce, svaki komentar je dobro došao :) Te dve planete natalno su mi u konjukciji tako da će tokom ovog perioda biti bitnijih dešavanja.

Kod tebe karakteristicna situacija vezano za tu postavku, jer ti So ima Recepciju sa Marsom. I to velikodusnost, daju recepcijom jedno drugom sediste. Ja bih rekla da ce konflikti oko vrednosti/novca/hrane rezultirati nekim bitnim promenama kod tebe a koji se odnose na planove, stariju bracu i sestre i uopste nekog dominiranja nad grupom, pitanje autoriteta u tom smislu. Ovo bi se moglo na pitanje vlasnistva nekog odnositi ili nekih planova za buducnost koji neku vlast podrazumevaju i princip biti glavni.

ElipsaZ
15-02-2018, 20:09
Da, počeće dosta aktivan period, salžem se da će verovatno biti vezano za novac pošto nam je finansijska situacija u kući nategnuta već neko vreme. Verovatno će doći do većih promena, ne verujem da će biti lako ali uzdam se i u Jupiter i u recepciju:D

CARAPICA
16-02-2018, 22:46
Meni je od rodjendana 30.1 krenuo Gfirdar Saturn i sve mi se desava u simbolici posla @rijanon zna situaciju.Nov posao je od 25.1. tako da sam na 50% radnog vremena vezana za taj posao a 50% radnog vremena na staru firmu.U tranzitima Sa90Mc.

I kada preuzme firdariju saturn njegovi tranziti postaju važni, kod tebe je zanimljiv saturn i njegova vladavina, jer merkur sunce i venera pod njegovom su vlašću ali i mjesec koji je tvoj asc. jer je vladar po egzaltaciji.... znači puno je planeta u akciji, biti će tek događanja :D

wanja
16-02-2018, 23:40
I kada preuzme firdariju saturn njegovi tranziti postaju važni, kod tebe je zanimljiv saturn i njegova vladavina, jer merkur sunce i venera pod njegovom su vlašću ali i mjesec koji je tvoj asc. jer je vladar po egzaltaciji.... znači puno je planeta u akciji, biti će tek događanja :D
Godinama sam stagnirala sa poslom.Sada se bas otvorila prilika da radim sa poslodavcem iz Amerike.I aitomatski mi je plata povecana.Bice edukacija a najbolje od svega je sto radim ono sto volim a zena mi je drugi poslodavac.
Vrv ce Saturn da pokrene i pitanja emotivnih odnosa.Ali ono sto primecujem kod sebe je da sam se bas promenila,znam sta zelim i to jasno stavljam do znanja.

CARAPICA
17-02-2018, 22:00
Godinama sam stagnirala sa poslom.Sada se bas otvorila prilika da radim sa poslodavcem iz Amerike.I aitomatski mi je plata povecana.Bice edukacija a najbolje od svega je sto radim ono sto volim a zena mi je drugi poslodavac.
Vrv ce Saturn da pokrene i pitanja emotivnih odnosa.Ali ono sto primecujem kod sebe je da sam se bas promenila,znam sta zelim i to jasno stavljam do znanja.

Super,super, svakako biti ce lijepo i zanimljivo :)