Rodjena u 6 mesecu : cudo rodjenja i nacin gledanja [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Rodjena u 6 mesecu : cudo rodjenja i nacin gledanja

Zelenooka M
27-05-2013, 00:40
Oduvek me je zanimalo koliko prevremeno rodjenje utice na analizu horoskopa. Ja sam rodjena u 6 mesecu trudnoce,dakle 3 meseca prerano. Inace volim da se salim pa za sebe kazem da sam "neuspeli pobacaj".:D
Ovo sa pobacajem sam vec razjasnila kroz maminu veneru u 8 kuci u raku,jer za nju jasno pise problemi u trudnoci i sa matericom,a ja sam jedino dete koje je ona uspela zivo da iznese a i mene-jedva. Ja sam sve ovo povezala sa svojim plutonom u 1. kvadrat mesec u 4. Lekari kazu da sam danima lebdela izmedju zivota i smrti i da je i samo moje rodjenje cudo jer je moja majka prokrvarila jos 4. mesecu (i krvarila je naredna dva meseca neprestano). Razlog sto ovo prica jeste sto imam dva pitanja:
1. Da li ima veze to sto sam ja rodjena 3 meseca ranije i kako bi onda trebalo gledati moju natalnu kartu,jer se ja vrlo cesto ne osecam kao lav-vaga kako mi pise u horoskpu i cesto se osecam kao da zivim neciji drugi, tudji zivot.
2. Da li i koliko Pluton utice na mene ,posto znam da on retko utice. Ja mislim da utice i to jako ali mozda gresim.

Sve jedno hvala svakome ko bi hteo da ovo prodiskutuje samnom.:)

E da i pogled na novac bi dobro dosao jer situacija nikad nije bila gora.

drblavur
27-05-2013, 21:37
Oduvek me je zanimalo koliko prevremeno rodjenje utice na analizu horoskopa. Ja sam rodjena u 6 mesecu trudnoce,dakle 3 meseca prerano. Inace volim da se salim pa za sebe kazem da sam "neuspeli pobacaj".:D

1. Da li ima veze to sto sam ja rodjena 3 meseca ranije i kako bi onda trebalo gledati moju natalnu kartu,

natalna karta se gleda na za dan rođenje. Nigde ne piše da si morala da se rodiš neki drugi dan kao što i nisi.
Drugo je pittanje jeli to bilo 6 ili 7 ili 8 meseci i koliko je uredno vođena trudnoća, jeli doktor dobro procenio ili šta drufo, ali to sa astrologijom nema veze. Glavno je datum, vreme i mesto rođenja, tu sve počinje

2. Da li i koliko Pluton utice na mene ,posto znam da on retko utice. Ja mislim da utice i to jako ali mozda gresim.

Ne utiče, tačnije ni jedna planeta ne utiče na natal, već isključivo simbolizuje ono što se ima desiti.

Zelenooka M
27-05-2013, 22:06
Aha,hvala za odgovor na prvo pitanje to me je oduvek bunilo.:confused:
A sada je reseno-hvala puno.:)
A sto se plutona i drugog pitanja tice vidim da sam se ja nejasno izrazila,pogresila sam.:confused:
Nejasno sam se izrazila izvinjavam se,ono sto sam htela da pitam kakva je simbolika putona u mojoj karti i sta mi on moze doneti u pitanju novca uopste (tacnije u vezi sa sticanjem istog ) jer me to sada prvenstveno zanima.
Zanima me kakva je moja karta po pitanju novca i sticanja materijane sigurnosti,ako neko zna da kaze.

drblavur
29-05-2013, 12:31
Pluton nema simboliku, nije planeta, nije astrološko telo već astronomsko.

Zelenooka M
03-06-2013, 03:41
Cekaj kako nije astrolosko telo ,znaci ti mislis da nema uticaja na astrologiju???
Znaci tema pod naslovom "Pluton" od 66 strana je dzabe pisana. :D
Kao i ko zna koliko strana sa aspektima. A i skorpije su vlajda potpuno iste kao i ovnovi,bez razlike. ;-)
Sve jedno nemam ja vremena da se bavim semantikom. Mislim da je dovoljno jasno STA sam ja htela da kazem. I STA sam pitala. Izrazila sam se dovoljno koncizno.
Sve jedno,hvala na odgovoru.:-)

drblavur
03-06-2013, 19:15
Cekaj kako nije astrolosko telo ,znaci ti mislis da nema uticaja na astrologiju???

Da, nema nikakv uticaj

Znaci tema pod naslovom "Pluton" od 66 strana je dzabe pisana. :D
Kao i ko zna koliko strana sa aspektima.
Da, mlaćenje prazne slame, i gomila pretpostavki bez pokrića

A i skorpije su vlajda potpuno iste kao i ovnovi,bez razlike. ;-)

Ne, iako im je vladar zajednički, postoji razlika između dnevnog i noćnog vladarstva. Da ne bude zabune razlika je samom znaku već, u položaju znaka u zodijaku i drugim, vrlo brojnim osobenostima.
Mislim da je dovoljno jasno STA sam ja htela da kazem. I STA sam pitala. Izrazila sam se dovoljno koncizno.
Sve jedno,hvala na odgovoru.:-)
Jasno je, ali se bespotrebno obazireš na to što si prevremeno rođena, sve je to već bilo predviđeno i dobila si samo svoj natal

Malefik
03-06-2013, 20:54
Haha, a sta je to astrolosko telo?

drblavur
04-06-2013, 08:50
Haha, a sta je to astrolosko telo?
hahahaha, sunce, mesec i 5 planeta; saturn, jupiter, mars, venera i merkur, hahahah inače kad bi se na astrologiju sve kalemilo što se na nebu vrti onda bi i sateliti za tv prenose "imali uticaj" na natalnu kartu, hahahaha

lilithsco
04-06-2013, 10:14
hahahaha, sunce, mesec i 5 planeta; saturn, jupiter, mars, venera i merkur, hahahah inače kad bi se na astrologiju sve kalemilo što se na nebu vrti onda bi i sateliti za tv prenose "imali uticaj" na natalnu kartu, hahahaha

znaš šta kažu,nije sve u veličini ima nešto i u :p tehnici...apsolutistička tvrdnja proizlazi iz rigidnosti individualnog iskustva...istina je jedna,ali se u ljudskoj percepciji uvijek mijenja, to je paradoks-rezultat naše malenkosti...zato ničija istina nije prava istina,već samo jedan kut...ne diraj Plutona, malen je-ali opak:cool:

Malefik
04-06-2013, 11:46

Haha, to su sve astronomska tela. Svako astronomsko telo je ujedno i astrolosko. Druga je stvar sta se gleda ili ne gleda tj. da li neko nesto gleda ili ne gleda i zasto ga gleda/ne gleda. Nadam se da se salis za ovo poredjenje sa Tv satelitima :)
Pluton ima uticaja, ali kod manjeg broja ljudi. Problem je sto se infantilni karakteri danas loze na njega i pripisuju mu raznorazne uticaje bez osnova.

drblavur
04-06-2013, 13:05
Svako astronomsko telo je ujedno i astrolosko.
Nije, astrološka su samo ona koja su vidljiva golim okom. Tu i leži problem, jer se neke stvari besmisleno poistuvećuju, tako da tom logikom i tv sateliti i ostala bulumenta otpada sa orbitalnih stanica moe da nađe mesto u nečijim tumačenjima astrologije, ali ne i u astrologiji.

Pluton ima uticaja, ali kod manjeg broja ljudi.
Ova rečenica je definicija kako je astrologija očišćena od znanja.
Ni jedna planeta nema uticaj, planete ne stvaraju događaje i to je stalna zabuna u astrologiji jer se stvar svela na puko prepisivanje nesuvislih ideja.
Pluton, ali i ostale planete, nemaju nikakv uticaj, nikakvu energiju i nikakve slične stvari........