separaciona konjunkcija [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : separaciona konjunkcija

mala_m
23-04-2013, 17:24
radili su mi jedan horarni horoskop za pitanje koje mi je vrlo bitno i rečeno mi je da je antiscija Merkura (kao vladara kuće na koju se odnosi moje pitanje ) u separacionoj konjunkciji sa mojim Mesecom.

dakle postoji povezanost, ali nije aplikaciona konjunkcija nego separaciona. da li to daje onda pozitivan ili negativan odgovor?

snupy
23-04-2013, 17:29
radili su mi jedan horarni horoskop za pitanje koje mi je vrlo bitno i rečeno mi je da je antiscija Merkura (kao vladara kuće na koju se odnosi moje pitanje ) u separacionoj konjunkciji sa mojim Mesecom.

dakle postoji povezanost, ali nije aplikaciona konjunkcija nego separaciona. da li to daje onda pozitivan ili negativan odgovor?

Separacija uvek govori ostvarima koje su bile,tako da ukoliko si pitala za neki dogadjaj vezan za buducnost ili kako ce se stvari odvijati,onda je odgovor negativan.

Mia
23-04-2013, 17:37
slazem se sa snupy,
mada antiscije se gledaju samo kao egzaktne znaci ili je ima ili ne ne gleda se nista drugo kad su one u pitanju imas to objasnjeno na teoriji
postoji tema sa nedoumicama u horarnoj astro tako da nije bilo potrebe da otvaras novu temu, tema se valjda otvara sa ciljem da se diskutuje o necemu da se pisu tekstovi da ona zazivi, a ne radi konkretnog odgovora na konkretno pitanje

mala_m
24-04-2013, 07:53
moja isprika na dupliranju teme

drblavur
24-04-2013, 08:38

Pa valjda di ti je taj ko je tumačio dao odgovor, a ne samo nabrojao aspekte???

mala_m
24-04-2013, 10:02
Pa valjda di ti je taj ko je tumačio dao odgovor, a ne samo nabrojao aspekte???

hm pa iskreno nisam baš dobila jasan odgovor na tom forumu, ali ionako se nismo mogli složiti oko pitanja koja kuća predstavlja signifikator pitanja.

krenula priča ovako: ja pitala neki dan da li ću dobiti na igrama na sreću ako odigram nešto u idućih nekoliko dana.

pitala sam to obzirom da imam u ovogodišnjem solaru solarni jupiter u 2. solarnoj kući koji je lijepo povezan s mnogim planetama (natalnim i tranzitnim) a ujedno mi baš ovih dana tranzitni jupiter prelazi preko tog solarnog. taj isti tranzit je bio i prošle godine u 10. mj, odigrala sam nešto i dobila lijepu sumu novaca.

e i sad su mi gledali 11. kuću kao signifikatora pitanja, merkura označili kao vladara pitanja i rekli da vjerojatno neću dobiti jer je merkur samo u separacionoj konjunkciji sa Suncem (koje mi je vladar horarnog ASC). A ja smatram da su trebali gledati 5. kuću, a ne 11.

uglavnom, umeđuvremenu sam uplatila 2 listića u kladionici, pa je sad moje pitanj ekonkretnije i pitam : da li će mi barem jedan od ta dva listića biti dobitan.
pitanje sam postavila danas dakle 24.4. u 08:21 , napravila kartu i otad pokušavam odgonetnuti odgovor ali svakako mi treba pomoć, jer nisam baš dosad proučavala horarnu astrologiju puno.

evo link na ovaj horar:
http://i33.tinypic.com/28smxqq.gif

dakle šta tu imamo: ASC u blizancima, merkur je znači moj signifikator i otišao u 11, 5 kuća (koju uzimam kao glavnu baš za kladionicu) u djevici, djevicom po tradicionalnoj astrologiji isto vlada merkur. Mjesec kao kosignifikator radi s Merkurom opoziciju, a ujedno se nalazi u 5 kući (koja je kuća koja se tiče pitanja). dostojanstvo planeta ne razumijem uopće pa niti ne znam kako uklopiti u priču.

da li zbog te povezanosti merkura s mjesecom dobivam pozitivan odgovor na svoje pitanje da li će mi listić biti dobitan?

drblavur
24-04-2013, 10:20
hm pa iskreno nisam baš dobila jasan odgovor na tom forumu, ali ionako se nismo mogli složiti oko pitanja koja kuća predstavlja signifikator pitanja.
e i sad su mi gledali 11. kuću
Zašto 11. kad je oduvek sve sa kockanjem u simbolici 5. polja?
koji je to forum? ako nećeš javno da kazeš posalji mi pp

pitala sam to obzirom da imam u ovogodišnjem solaru solarni jupiter u 2. solarnoj kući koji je lijepo povezan s mnogim planetama (natalnim i tranzitnim) a ujedno mi baš ovih dana tranzitni jupiter prelazi preko tog solarnog. taj isti tranzit je bio i prošle godine u 10. mj, odigrala sam nešto i dobila lijepu sumu novaca.

Solari ti deluju samo kad solarna planeta ima konjunkciju sa natalnom, sve ostalo je puno nadanja malo ispunjenja. Drugo što je bitno sigurno ti nije JU simbolizovao dobijeni novac jer je on kadentan u Blizancima, pa može da simbolizuje samo gubitke, neka druga planeta je zadužena bila za to.

uglavnom, umeđuvremenu sam uplatila 2 listića u kladionici, pa je sad moje pitanj ekonkretnije i pitam : da li će mi barem jedan od ta dva listića biti dobitan.
pitanje sam postavila danas dakle 24.4. u 08:21 , napravila kartu i otad pokušavam odgonetnuti odgovor ali svakako mi treba pomoć, jer nisam baš dosad proučavala horarnu astrologiju puno.

Pogrešan ti je pristup horarnoj, a i karta i kad bi bila validna nema fortunu, dakle,prvo, dvaput se na istu temu ne postavlja isto pitanje, drugo ne postavljaš datum i vreme, već se karta postavlja za datum i vreme i mesto kada je astrolog koji tumači shvatio pitanje. Treće horarna i klađenje ne idu zajedno, tu samo fukcioniše katarchi ali ni ta metoda ne može više od 75% da ispuni tačnost.

zujalica
24-04-2013, 21:27
Solari ti deluju samo kad solarna planeta ima konjunkciju sa natalnom, sve ostalo je puno nadanja malo ispunjenja.

Sad je ovo van teme horari, ali da pitam... :) U varijanti solar - natal , gledas samo 0 ? Koji orbis ? I sta ako je npr. sol. ugao na nat. planeti ili obrnuto sol. planeta na nat. uglu , da li i te 0 uzimas u obzir ?

drblavur
25-04-2013, 08:49
do standardnog orbisa

zujalica
25-04-2013, 16:56
Hvala ti. Sad me jos vise kopkaju 0 tj. duple . Ako mozes da zaviris na temu solari :) da nam pojasnis kako gledati na duple 0 - tipa (lupam) sol. Me 0 nat. Asc tj. nat. Me 0 sol. Asc . Ima nas koji imamo situacije tog tipa, pa nas zanima da li to dotano naglasava nesto... Da ne offiram vise ovde.
Pozdrav...