Mucanje mog djeteta-hitno!! [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Mucanje mog djeteta-hitno!!

FiMa
28-02-2013, 09:06
Molim vas za pomoć sve dobre duše!!

Maleni ima 27 mjeseci i već neka 3 mjeseca ima da je počeo mucati, zapravo ponavljatio slogove. Počelo je znači iza njegovog drugog rođendana. Čitala sam puno o tome, otići ćemo i logopedu...

Ono što me zanima je da li je to ono fiziološko mucanje koje se često javlja kod djece te dobi ili ne?
Problemi u braku su možda isto doveli do toga iako pazim da se s mužem ne raspravljam i ne svađam pred njim ali jako je inteligentan i izgleda da sve kupi...
Ne znam što bi rekla po ovoj karti, jedino vidim da je merkur retro...

Inače je i u mojoj natalnoj retro a on opčenito i predstavlja djecu pa se bojim malo da to nije to, neka teškoća u govoru iako je meni smješten u 7. kući, kući braka... ne znam ni sama, u brigama sam, jer je sad pred koji dan počeo tako jako ponavljati, zapinjati da ga doslovno ne razumijem što govori a bio je dijete koje je s godinu i pol brojalo od 1 do 10.

Hvala vam svima!!!

http://ultraphoto.org/images/a67yk782qi8cicj7se9d.gif

ognjenka724
28-02-2013, 10:01
Svakako trebate otići k liječniku i to što prije.

Djeca su 5. polje, na vrhu je lav, a vladar SO je u 11. kući u ribama. Tu nema dostojanstva. Znak riba smatra se nijemim znakom (to naravno ne znači doslovno to, ali može ukazati na probleme s govorom), posebno jer je ME također u ribama, retro, u izgonu i padu, u aplikaciji na SO (spaljen) i u aplikaciji na retro SA koji daje zastoj.

Vladar 7. (liječnika) je MA, u svom triplicitetu i terminu. ME skuplja svjetlost MA i prenosi ga na SO.

Sve ove planete su u ribama, u znaku egzaltacije VE (tvog vladara), pa si ti ključna u rješavanju ovog pitanja.

MO, kao pokazatelj situacije je umetnut u 6. polju u vagi. Nažalost je u praznom hodu, kad promijeni znak i uđe u škorpiona (kad se promijene okolnosti) bit će u znaku i triplicitetu MA (liječnika). Tu je MO u padu i djelovati će gore nego što jest. MO je na antisticiji MA i također u VE znaku.

Dakle, za rukicu i kod doktora :)

FiMa
04-03-2013, 11:17
Hvala na odgovoru!

Tražimo sve veze i vezice da ga što prije pregledaju i da se vidi u čemu je stvar tako da smo se posvetili ovom ozbiljno i nadam se da će sve biti u redu. :)

snupy
04-03-2013, 12:22
Totalni off,ali ne bitno,ionak je ceo forum izgubio smisao.

FiMa i ja mucam,ali ne od rodjenja.
Sto se tice tvog malog on je vrv.pokupio negativnu energiju iz kuci.Ne znam da li se svadjate pred njim,glasno pricate,pravte nervozu ili nesto slicno.Deca su kao sundjeri,sve upijaju.

Zato mu bolje pruzi ljubav i paznju,pevaj sa njim(to je najbolja vezba za mucanje)nauci ga da lupa taktove dok govori ili da tase.To ce deci biti zanimljivo a ujedno i efiksno.
Jos je mali tako da to moze da se ispravi,samo nemoj da mu pokazujes nervozu ;)

Srecno!:)

CARAPICA
06-03-2013, 00:34
Totalni off,ali ne bitno,ionak je ceo forum izgubio smisao.

FiMa i ja mucam,ali ne od rodjenja.
Sto se tice tvog malog on je vrv.pokupio negativnu energiju iz kuci.Ne znam da li se svadjate pred njim,glasno pricate,pravte nervozu ili nesto slicno.Deca su kao sundjeri,sve upijaju.

Zato mu bolje pruzi ljubav i paznju,pevaj sa njim(to je najbolja vezba za mucanje)nauci ga da lupa taktove dok govori ili da tase.To ce deci biti zanimljivo a ujedno i efiksno.
Jos je mali tako da to moze da se ispravi,samo nemoj da mu pokazujes nervozu ;)

Srecno!:)

Hahahahah :5rotfl::4lol:

Morala sam :D

Srdjan
06-03-2013, 00:57
Ja ovo ne razumem? Dete ima 27 meseci a na karti piše datum 28 februar 2013? Dal sam ja puko usled ovog tranzitnog urana preko mog Me ili zaista nešto nije u redu?

DraganaPe
06-03-2013, 00:59
Ja ovo ne razumem? Dete ima 27 meseci a na karti piše datum 28 februar 2013? Dal sam ja puko usled ovog tranzitnog urana preko mog Me ili zaista nešto nije u redu?

postavljen je horarac :D

Srdjan
06-03-2013, 01:04
postavljen je horarac :D

aaaahaaaa :) dobro je! Nisam lud! Još te volim :D
Ja znam samo natal da tumačim ;) pomaogao bih da mogu :(

mandrak-21
06-03-2013, 17:47
mislim da je obican trip u pitanju dete od 27 meseci normalno da zamuckuje,ne ocekujete valjda da vam recituje mahabharatu u tom uzrastu i bez greske!

ibis
06-03-2013, 18:46
Dobro kaze Mandrak, moja cerka nije znala ni sa tri da govori nista, a sad je najbolji djak u razredu i brblja kao navijena, a enciklopedije cita od sedme.

Cemu ovakvo uznemiravanje? Nema potrebe. Ja sam kukala kad mi je dete prestalo da tepa i krivi reci, jer vise nije beba :)

FiMa
07-03-2013, 16:01
Hvala na odgovorima, ali uz dužno poštovanje svima, nemoguće je ovako preko foruma ocijeniti da li je potrebno ili nepotrebno uznemiravati se, normalno ili nije ako se dijete nije čulo u stvarnosti.

Osim toga, ja kao majka znam kako mi je dijete govorilo, pričalo, a kako govori sad. Nitko ne očekuje vanzemaljske sposobnosti djeteta koje nema niti dvije i pol godine, ali ako on ima poteškoća da izgovori običnu riječ kao što je voda i to izgleda ovako vo,vo,vo,vo,vo,vo,vo,vo da bi se nakon ovog počelo pretvarati u šapat a u nekim slučajevima odustane, ne završi do kraja, onda znam da nije nešto na što treba zažmiriti.

Nešto se događa i pitala sam što se vidi na temelju horarca, da li je to taj normalni proces koji se događa kod djece, takozvano fiziološko mucanje ili nešto ozbiljnije. Ništa drugo.

Nisam od onih roditelja koji očekuje da mu dijete čita, piše i govori 3 jezika sa 4 godine ali nisam ni od onih koja samo slegne ramenima, ma to je normalno, još je mali. :)

U svakom slučaju, hvala na trudu i vremenu. Kod logopeda smo za nekih 10-tak dana pa ćemo vidjeti.

Skorpija
08-03-2013, 03:53
Jos jednom da ponovim kome nije jasno.
Postoji posebna tema "pitanja o zdravlju". Ovakvo skretanje paznje na svoje pitanje nicemu ne doprinosi,samo izazivate lupanje opomena i uvredjenost.

Svako ko bude otvarao ponovo ovde teme dobice ban na mesec dana.