spaljen signifikator pitača [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : spaljen signifikator pitača

zainteresovana
23-02-2013, 21:54
Šta znači kada je signifikator pitača spaljen?

Pitala sam pre jedno mesec dana kako će mi izgledati bračni partner, i moj sig, merkur, je spaljen od sunca, u 5. kući u vodoliji.
Ili neće biti partnera, ili će taj partner ostaviti uključen rešo pa me spaliti na spavanju :=)

nouvelle
24-02-2013, 01:19
Hahahahaha e bas reso, kakav si ti lik! A mozda ce biti neki crnja :D

zainteresovana
24-02-2013, 01:21
Hahahahaha e bas reso, kakav si ti lik! A mozda ce biti neki crnja :D

hm, ne zvuči loše :)
negde sam pročitala da je odgovor na pitanje "ne". Mada, ako sam pitala "kakav će biti", možda je odgovor "neće ga biti".

na drugom mestu sam pročitala da to ukazuje na potpunu "zaslepljenost" partnerom. ličilo bi na mene :)

mada bi i crnja bio ok ;)

nouvelle
24-02-2013, 01:23
A ja se upitala kada cu sresti svog buduceg muza :D
Ovde je izgleda sve na spaljenom putu :D http://www.dodaj.rs/f/M/f/3jmQO7HU/astro2gw222muz120946574.gif

zainteresovana
24-02-2013, 01:37
Odogor može i biti: posle letovanja u egiptu , kada dobro izgoriš.
Ne znam kako se gledaju tačno jedinice vremena.
Samo se sećam da je Lili naveo da su fiksni spori (valjda je jedinica = godina), kardinalni brzi (dan, biće), promenljivi srednje brzi (valjda mesec dana).

Ali SO i SA su aplikacionom aspektu, cca 6 stepeni orbisa. Trebalo bi da bude za 6 jedinica vremena?
Ne znam kako se gleda u kom znaku prave aspekt, znaku riba ili škorpije, od toga valjda zavisi jedinica vremena.

Mada, ja sam baš uprostila :) prema svom znanju, jel te :D

nouvelle
24-02-2013, 02:10
Odogor može i biti: posle letovanja u egiptu , kada dobro izgoriš.
Ne znam kako se gledaju tačno jedinice vremena.
Samo se sećam da je Lili naveo da su fiksni spori (valjda je jedinica = godina), kardinalni brzi (dan, biće), promenljivi srednje brzi (valjda mesec dana).

Ali SO i SA su aplikacionom aspektu, cca 6 stepeni orbisa. Trebalo bi da bude za 6 jedinica vremena?
Ne znam kako se gleda u kom znaku prave aspekt, znaku riba ili škorpije, od toga valjda zavisi jedinica vremena.

Mada, ja sam baš uprostila :) prema svom znanju, jel te :D
Moze moze biti :DZnanja su nam vrrrrlo slicna
Sad bas citam textove koje je Shmisonja postavljala na temi osnove horarne astrologije i polako mi biva jasnije...Jedino, ne treba izgleda postavljati uopste vise horarna pitanja dok Saturn ne prestane sa retro hodom...tj. tamo negde do jula :D kao u tom slucaju se ne tumaci ...tj. moze se tumaciti, ali ce verovatno sve to zavrsiti bzvz odgovorom koji i ako je "DA", kratkotrajno je "DA"...eto tako sam ja razumela...

zainteresovana
24-02-2013, 02:18
Uh, nisam sigurna to za retro hod saturna. To bi značilo da x meseci nema tumačenja, a nije mi baš logično :/
mada, ko zna
Ima tačno o utvrđivanju vremena u Lilijevoj Hrišćanskoj astrologiji i Udžbeniku horarne Frolija, ali meni je to prilično kompleksno :)
Ako želiš, šerujem udžbenike ;)

Princess77
24-02-2013, 10:28
Sad bas citam textove koje je Shmisonja postavljala na temi osnove horarne astrologije i polako mi biva jasnije...Jedino, ne treba izgleda postavljati uopste vise horarna pitanja dok Saturn ne prestane sa retro hodom...tj. tamo negde do jula :D kao u tom slucaju se ne tumaci ...tj. moze se tumaciti, ali ce verovatno sve to zavrsiti bzvz odgovorom koji i ako je "DA", kratkotrajno je "DA"...eto tako sam ja razumela...

Ovo nije tacno, ili je pogresno napisano ili ti nisi dobro razumila.

ognjenka724
24-02-2013, 11:12
Lilly kaže da je spaljenost najveća nesreća. I dalje, ako je vladar ASC spaljen, ili je odgovor na pitanje negativan, ili pitanje nije podesno

nouvelle
24-02-2013, 13:35
Ovo nije tacno, ili je pogresno napisano ili ti nisi dobro razumila.

Mozes li mi @Zainteresovana poslati tu knjigu na pp?Hvala ti :)

E super onda, hvala, ako nije tacno...odahnuh..:) I nije nista spaljeno u mom slucaju?
Znaci da je ipak ok momenat postavljanja mog pitanja, pa hajde da vidimo onda kad ce to biti-tj. kad cu upoznati buduceg? :D Ne znam mnogo, pa vas pitam, zelim da naucim..
Eto Sa je retro na 11. stepenu u Skorpiji, posto u mom slucaju on oznacava partnera, jer je DC Vodolija, a So mene, jer je Lav na 15.stepenu ASC i smestilo se u Ribe na 5. stepeni, medju njima postoji aspekt od 120 i to znaci da je odgovor pozitivan?Ali, jedinice vremena me isto interesuju, kontam da je 6 jedinica vremena, kao sto rece @Zainteresovana, jer je Skorpija fiksni znak, a Ribe promenljivi znak, po meni to znaci da nije ni 6 dana, a nije ni 6 godina, mozda 6 meseci?
Mo se isto gleda, jer je kosignifikator i smestio se na 8.Lava, ali gradi kvadrat sa Sa, e to bi vec bila neka prepreka?
Ali, Mo je u sextilu sa Ju koji je muska planeta, pa se i on gleda i to je pozitivno..
Konacno, upoznacu potencijalnog buduceg za 6 meseci, iako ce biti nekih prepreka, prevazici ce se ?

zainteresovana
24-02-2013, 14:43
Lilly kaže da je spaljenost najveća nesreća. I dalje, ako je vladar ASC spaljen, ili je odgovor na pitanje negativan, ili pitanje nije podesno

Hej, ovo za negativan odgovor sam i ja našla, mada je odgovor "ne" u ovom slučaju malko čudan jer je pitanje "kako će mi izgledati bračni partner", koji bi po natalu ipak trebalo da postoji :)
mada, možda sam do sada promašila aspekt koji se javio i možda ga neće biti :/

Našla sam u Udžebniku horarne astrologje kod Frolija, koji radi po Liliju, sledeće u poglavlju o ljubavnim horarnim pitanjima, str 173.:
"signifikator žene je spaljen u horoskopu u kome sunce predstavlja muškarca kao muškarca: "ona je preplavljena njegovom muškom privlačnošću. To se može dogoditi čak i ako su uzajamne recepcije negativne. Ni spaljenost nema trajnost".

E sad, pitanje je da li ovo važi samo kada je sunce primarni sig muškarca (desc u lavu), ili važi i za sunce kao co-sig. Nisam sigurna, zbunjuje me "muškarca kao muškarca", ne postoji valjda "Muškarac kao saksija" :)

Nisam sigurna koliko njegova teorija pije vodu... I ja sam videla kod Lilija da je spaljen sig pitača/žene (vladar asc) "ne".

pih :5sadyes:

Skorpija
26-02-2013, 13:54
@zainteresovana,
A da pocnes malo da citas o osnovama astrologije,pa tako ne bi spamovala ovaj podforum za svako pitanje?

zainteresovana
27-02-2013, 21:28
@zainteresovana,
A da pocnes malo da citas o osnovama astrologije,pa tako ne bi spamovala ovaj podforum za svako pitanje?

Draga Škorpija, nisam spamovala reklama, kako dole piše, bukvalno ništa ne reklamiram, niti prodajem, kako sam dobila na inbox sa tvog admin naloga.

Osim toga, sajt se zove astrologija za "početnike", a ja sam baš početnik u pravom smislu reči, i razumela sam da je to cilj.
Nisam znala gde da pretražim, jer se uglavnom krećem na horarnoj.

Izvinjavam se još jednom, namera mi uopšte nije da spamujem. Očekivala sam minimum upozorenje i objašnjenje gde da ovo pitanje stavim.

Osim toga,iako sam početnik i čitam, naišla sam upravo na ono što su devojke već odgovorile - da je odgovor "ne", a onda se nastavila logična nedoumica, na šta je odgovor ne ako pitanje nije y/n.

Svakako mislim da nije korektan postupak sa tvoje strane, za šta god da sam dobila 5 poena! Mogla si mi obrisati post ako nije po volji ili je previše početnički, ili ga prebaciti na drugo mesto uz upozorenje

Pozdrav!

Aeria Gloria
28-02-2013, 21:41

ovo se odnosi na retrogradnog saturna u prvoj kuci ....mada mislim da možeš da zaobiđeš horarac i ako je retrogradan saturn u VII a ljubavno je pitanje

Hej, ovo za negativan odgovor sam i ja našla, mada je odgovor "ne" u ovom slučaju malko čudan jer je pitanje "kako će mi izgledati bračni partner", koji bi po natalu ipak trebalo da postoji :)
mada, možda sam do sada promašila aspekt koji se javio i možda ga neće biti :/

Našla sam u Udžebniku horarne astrologje kod Frolija, koji radi po Liliju, sledeće u poglavlju o ljubavnim horarnim pitanjima, str 173.:
"signifikator žene je spaljen u horoskopu u kome sunce predstavlja muškarca kao muškarca: "ona je preplavljena njegovom muškom privlačnošću. To se može dogoditi čak i ako su uzajamne recepcije negativne. Ni spaljenost nema trajnost".

E sad, pitanje je da li ovo važi samo kada je sunce primarni sig muškarca (desc u lavu), ili važi i za sunce kao co-sig. Nisam sigurna, zbunjuje me "muškarca kao muškarca", ne postoji valjda "Muškarac kao saksija" :)

Nisam sigurna koliko njegova teorija pije vodu... I ja sam videla kod Lilija da je spaljen sig pitača/žene (vladar asc) "ne".

pih :5sadyes:

ovo je tačno, ima jedan period kad sam postavljala pitanje za muškarca koji me je zaista zaslepeo svojom lepotom ....često se javljalo konjukcija vladara asc i sunca :D

Ja obično kad mi je u horarcu spaljen signifikator jednostavno ne gledam horarac....

Skorpija
02-03-2013, 16:24
Zaintersovana,
mogla si da procitas pravila ovog foruma,pa tek onda da otvoris temu ili postavis pitanje. I to nema veze sa tim da li je neko pocetnik u astrologiji ili ne.
Spamovanje sa reklama nije u pitanju,vec je forum podesen da tako registruje warn. Ja sam napisala zasto si dobila opomenu,boldovala sam,nemoguce da nisi videla.
Ono sto te interesovalo,imala si ovde http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-natalne-astrologije/6299-spaljenost-planeta-32.html ,a koliko sam ja videla nije te interesovala spaljenost,vec odgovor na pitanje
Za svakog vaze ista pravila,ako se neko vec snasao da otvori novu temu,mogao je isto tako da se snadje da procita pravila.
Naravno da je korektno sa moje strane,otvorila si 2 teme,tek tako,ako se opet nastavi bice isto i sa moje strane.

Pozdrav