Mo 120 i 60 Ne [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Mo 120 i 60 Ne

Merkur
05-06-2007, 19:54
Obe planete uticu na emotivnost. Ovi aspekti prosiruju vase zivotne okvire i cesto ukazuju na neuobicajene zelje i sklonosti, ali mogu doneti i tendenciju ka preteranom idealizovanju i zavaravanju samog sebe. Puni ste topline, iskreni i privlace vas umetnost, muzika, pesme i igre. Ovo je veoma povoljan polozaj za poslove kojima upravlja Neptun: brod,ski saobracaj, ekstrakciju i prodaju nafte, film i pozoriste.

:)

Dzon Rokfeler (120), pevacica Meri Martin (60).

Santijen
05-06-2007, 20:36
Imam i ovaj aspekt i mnogo ga volim, barem kad mi je tesko mogu da pobegnem u muziku, igru i pesmu, ili da uzmem kist zaronim u svet boja i zaboravim na okrutni svet oko mene....

Nikita
06-01-2008, 17:27
Imam Mesec u Vagi 60 Neptun u Strelcu,samo sam htela reci da mi je Mesec u 12.kuci(snovi) i da imam snove koji mi se ostvaruju(dobre i lose snove).Sanjam u boji i neverovatno ali istinito,kada sanjam neku osobu koju nisam dugo cula ili videla,obavezno se desi da u roku od par dana ta osoba mi se javi ili se vidimo negde.Isto tako sanjam snove koji mi govore da li ce se desiti nesto lepo ili ruzno.Ne sanjam stalno,ali uglavnom,i to sa porukom,koju ja tumacim na sopstveni nacin i uvek je tacna.:)

skorpijica
24-01-2008, 20:23
Obe planete uticu na emotivnost. Ovi aspekti prosiruju vase zivotne okvire i cesto ukazuju na neuobicajene zelje i sklonosti, ali mogu doneti i tendenciju ka preteranom idealizovanju i zavaravanju samog sebe. Puni ste topline, iskreni i privlace vas umetnost, muzika, pesme i igre. Ovo je veoma povoljan polozaj za poslove kojima upravlja Neptun: brod,ski saobracaj, ekstrakciju i prodaju nafte, film i pozoriste.

:)

Dzon Rokfeler (120), pevacica Meri Martin (60).

istina sklona sam da idealizujem stvari događaje i ljude naročito pa se kasnije razočaram ali ovo je lep aspekt i drago mi je da ga imam,mislim da
mi je okolina naklonjena i da se dobro osećaju u mom drustvu razbibrige,,,,,,kod mene bi se moglo uzeti u obzir da vise volim da idem u pozoriste i kino film nego ovo sa brodom jer se bojim vode koja je tako sillovita da se ne usuđujem da idem ni na kakvo veliko putovanje morem iako bi potajno želela

meni je ovaj aspekt jako slican aspektu 120 ili 60 venere i neptuna ...skoro isti ...sve su zenske planete sve emotivne i sve lebdece

mia2432
20-05-2008, 09:07
Pa ne bih se baš složila da je aspekt dobar, imam ga u natalu i mislim da je kriv za pretjerano sanjarenje a nakon svakog uživljavanja u isto dolasi trassss, pa čak i ako nije ovaj aspekt može biti kriv studentima, učenicima koji se ne mogu skoncentrirati na učenje: tj ona faza kad uzmeš knjigu u ruke pa ti misli odlutaju kudikamo tj svugdje si više nego u nesen u materiji koju čitaš! ZNAm, imam ga vječiti sam student. Da, istina je da pridonosi intuitivnosti ponekad zbog njega mislim da sam vidovita ali ...
Moj natal:
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_2gw_01_mia24_m.25143.8223.gif&res=90&va=&cid=725fileWGbrdL-u1201699942

lullybully
27-08-2008, 17:06
Ja imam Mo60Ne, a mjesec mi je još u ribi, pa si mozete misliti kako je meni:D

skorpija_strelac
09-10-2008, 16:40
meni su obe planete u 1..nema aspekta(ustvari 30 st-to bi bio semisextil)pa sam se dosta pronasla u opisu....

Vindex777
30-10-2008, 14:46
Ovaj aspekt je vrlo važan za vidovitost i ekstrasenzornu percepciju, a da bi to mogli moramo biti senzibilni i osjetljivi.

Međutim, Neptun isisava svaku planetu, on je energetski vampir, osoba upija previše energije drugih.

mjesec 120 i 60 neptun je specifičan time što omogućuje toj osobi da se hrani tuđim bioenergetskim tokovima.

naravno sve ovisi gdje je neptun , no efekat će biti najjači ako su obe planete ugaone.

Lyra
30-10-2008, 15:57
Ovaj aspekt je vrlo važan za vidovitost i ekstrasenzornu percepciju, a da bi to mogli moramo biti senzibilni i osjetljivi.

Međutim, Neptun isisava svaku planetu, on je energetski vampir, osoba upija previše energije drugih.

mjesec 120 i 60 neptun je specifičan time što omogućuje toj osobi da se hrani tuđim bioenergetskim tokovima.

naravno sve ovisi gdje je neptun , no efekat će biti najjači ako su obe planete ugaone.

Da li ovo važi i za druge postavke Neptuna, sa drugim planetama?
Ja imam Me90Ma180Ne, i iscrpljujuće mi odlazi energija...

Lady Margot
31-10-2008, 00:26

Mozes li malo da pojasnis ovo za energetski vampirizam? Imam MO60NE, ali ga nikada nisam tako posmatrala, cini mi se da se kod mene ispoljava kroz naglašenu senzitivnost, dobru intuiciju i kreativnost. Ponekad imam osećaj da me neki ljudi energetski iscrpe, ali nikada suprotno...

Vindex777
31-10-2008, 11:32
pa u svakom slučaju Neptun uvijek crpi osobu. Tj crpi planetu sa kojom surađuje. On zaista daje i kvalitetne stvari, no morate znate je Neptun uvijek laž i obmana.

recimo imate vladara 5 ili 7 Mjesec, on je 60 ili 120 Neptun. Klasični pokazatelj lošeg trigona ili sextila. sa jedne strane imati ćete veliki upliv na ljude, no oni će vas varati a vi to nećete znati - sa lakoćom - 60.

Ako je pak Mjesec 90 Neptun imati ćete paranoju da vam svi lažu ili da vas svi varaju i da nikome ne možete vjerovati. Mjesec 90 Neptun otkriva prijevaru dok Mjesec 120 Ne.

Neptun daje intuiciju, meni je dao i nešto više od toga, međutim on užasno umara osobu, troši njene energije.

Neptun u 12 recimo u škorpionu 120 mjesec je klasičan pokazatelj energetskog vampira.

Mirka
31-10-2008, 12:02
Ako je pak Mjesec 90 Neptun imati ćete paranoju da vam svi lažu ili da vas svi varaju i da nikome ne možete vjerovati.

Nemam Mesec kvadrat Neptun, ali imam Merkur kvadrat Neptun i prepoznajem se ovde, ne bih to nazvala paranojom, ali uvek polazim od toga da postoji laž ili prikrivanje u tuđim rečima. Laž otkrijem ni sama ne znam kako. :)

Vindex777
31-10-2008, 12:46
istina.

ako je u pitanju merkur tada je tu u pitanju svjesni strah, tu je racio u pitanju, dok je kod mjeseca u pitanju jednostavno intuitivni neracionalni osjećaj.

marla turista
10-01-2009, 02:28
I ja imam Mo60Ne, sklona sam sanjarenju, a jos imam i Mo0Pl pa se i fatalno zaljubljujem, ali ipak sam iz nekog razloga mogla da se skoncentrisem na ucenje i u srednjoj skoli i na fakultetu, verovatno zbog Mo120Sa, jer Saturn dovodi Mesec u red, ili sto zbog Mo60Ju zdravorazumski rasudjujem...
Ali u svakom slucaju izuzetno i konstantno sam izlozena upijanju tudjih energija, i dobrih i losih, imam dobru intuiciju i snove koji se ostvaruju :rolleyes:

vernalno
27-01-2010, 15:19
Pa ne bih se baš složila da je aspekt dobar, imam ga u natalu i mislim da je kriv za pretjerano sanjarenje a nakon svakog uživljavanja u isto dolasi trassss, pa čak i ako nije ovaj aspekt može biti kriv studentima, učenicima koji se ne mogu skoncentrirati na učenje: tj ona faza kad uzmeš knjigu u ruke pa ti misli odlutaju kudikamo tj svugdje si više nego u nesen u materiji koju čitaš! ZNAm, imam ga vječiti sam student. Da, istina je da pridonosi intuitivnosti ponekad zbog njega mislim da sam vidovita ali ...
Moj natal:
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_2gw_01_mia24_m.25143.8223.gif&res=90&va=&cid=725fileWGbrdL-u1201699942

;) potpuno se slazem....samo da dodam ,:) maste ne fali...opasno je sto se ta masta ne preliva na platno...nego je vise sanjarenje na javi....:p .upravo zbog njega su mi rasute misli,uvek radim na dva kanala...lose se orijentisem u prostoru...jednom zalutala.,

Bosnian GirL
12-07-2010, 14:32
ja previse sanjarim, to je nemoguce...nekad u pola sna se probudim i pocnem mastati...o nekim mojim zeljama, snovima koje uopce nemaju veze sa stvarnoscu a voljela bih da imaju...mada je ponekad i bolje sto ipak samo sanjam :) a moj aspekt je separacijski...to mi nikad nije bilo jasno...dali se mozda zbog toga manje ispoljava ili nemam pojma...

nova
17-10-2010, 13:49
Moj natal:
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_2gw_01_mia24_m.25143.8223.gif&res=90&va=&cid=725fileWGbrdL-u1201699942i ja sam ista takva!!!vise sanjarim na javi nego u snu!!! idealizujem dosta...i uvijek se razocaram

Bjelo
01-08-2012, 12:51
Evo i ja da se pridruzim sa MO 120 NE...i takodje dosta sanjarim :)