evo i moja natalna karta... [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : evo i moja natalna karta...

Natasha
16-12-2012, 10:31
http://i49.tinypic.com/2dtn69j.jpg

Ako ima netko volje pomoci oko tumacenja ... :)

nedda
16-12-2012, 11:19
Uradi kartu na astro.com, jer je to program na koji su ljudi odavde najviše navikli.

Pluton i mars kao vladari horoskopa su ti prilicno jaki, sto je lepo videti. Pretpostavljam da moze da bude odugovlacenja studija...cime se bavis?

Natasha
16-12-2012, 11:25
http://i49.tinypic.com/2n2347t.gif

Evo stavila sam ja to u potpis,malo se slabije snalazim tu :)

Odugovlacila sam ja dugo,prvo jedan studij (mendzment) - to je bio promasaj i brzo sam odustala,potom predskolski odgoj (izgubila godinu radi gluposti,nastavila kao ponavljac i potom se ispisala) i sada studiram vanredno fizioterapiju,ide to,ali ja strasno brzo gubim interes ,pa tako iako cu ovo zavrsiti opet se trazim

Inace,sad sam pogledala tvoju natalnu - pluton u prvoj - trigon - sunce u petoj u ribama ,venera u ovnu ... ti mora da si fatalna :)

nedda
16-12-2012, 11:36
Cini mi se da je za tebe bitniji rad, da pocnes sto pre (ali zavrsi nesto), pa ces se posle vec organizovati. Vladar 6. ti je u 1., treba da radis. Fizioterapija nije lose resenje.

Ne bi bilo lose da izucis malo 3. kucu jer je prilicno naglasena kod tebe.

Inace, Saturn ti prolazi trenutno kroz 12. kucu (izlazi sledece godine).Imas celu temu o tome na forumu, mislim da ces naci dosta toga zanimljivog, i da ce ti mnoge stvari biti jasnije o proteklih par godina (zove se "Tranzit Saturna kroz 12. kucu").

Uskoro ce Saturn doci do tvog Asc-a. To je lep period da se disciplinujes po pitanju zivotnih navika. Verovatno ces i malo smrsati...

Natasha
16-12-2012, 11:45
Ja sam ti radila od 15.godine (moji su imali djecju igraonicu - igrice na komp. pa sam u drugoj smjeni od skole,vikende i praznike ja dezurala,kasnije sank,konobarenje,kuhinja u sezoni,kozmeticki saloni,sportski centar... ) i sad otkad studiram ne radim,samo u fusu.Nekad se osjecam ko da imam 62,a ne 26.Smrsaviti?Kao da nisam dosta mrsava,hahaha,meni sve ide kroz zeludac i crijeva tako da... ovaj tranzit cu prouciti,mislila sam da mi je vec usao u prvo polje pa sam se nadala da to nije tako strasno kad mi je vec u natalu u prvoj kuci.

A treca kuca - znam da je naglasena ,dosta sam ja to proucavala i do svakakvih zakljucaka sam dolazila,na kraju sam je povezala s 12. - vrh 12.polja mi je u vagi,venera kao vladar 12.mi je u 3. u konjukciji sa suncem i merkurom i dalje mi nista nije jasno.Onda sam pokusala prokljuviti onaj uran i neptun u drugoj jer rade trigone sa MC pa ni to ne kuzim.

nedda
16-12-2012, 12:18
Mislim da moras pokusati da to povezes malo jasnije, i sa vise realnih opcija, ako mislis uciti astrologiju.
12. kuca kao kuca skrivenog, tajnog, nesvesnog. Venera kao vladar u 3. kuci - kuci komunikacije, pokreta, saobracaja... u konjukciji sa suncem, nacinom na koji se ispoljavas, tvojom energijom.

Mozda bi se moglo reci da ti se desava da odas, iskomuniciras (3. kuca) neke tajne (12. kuca) ne razmisljajuci o tome, nesvesno (12. kuca) prijateljima (u vodoliji)?

Mogli bi smo reci i da treba da se pazis u saobracaju (3.kuca), jer nesto moze da izleti iz mraka (12. kuca), mrtvog ugla, ono sto se ne vidi (12. kuca).

Ili, blaze...mozda ti se desava da odlutas u mislima i nesvesno (12. kuca) se u nekom pokretu (3. kuca) sapletes, odvalis prst, udaris, pa posle kazes "nikad vise, budalo jedna" (sekstil sa Saturnom u 1. kuci)...

Bitno je i da li imas brata/sestru, jer kada je naglasena, 3. kuca moze govoriti puno o odnosu, i puno stvari se moze srediti u njemu ako se stvari koje se vide u karti prihvate, jer se onda sa njima nesto moze raditi...

Natasha
16-12-2012, 12:26
Mozda bi se moglo reci da ti se desava da odas, iskomuniciras (3. kuca) neke tajne (12. kuca) ne razmisljajuci o tome, nesvesno (12. kuca) prijateljima (u vodoliji)? - pa i nije to slucaj kod mene,prije da imam blokadu reci do kraja kako se osjecam.Svaki put kad trebam reci sta se u meni desava,onako u dubini kao da ostajem nijema i samo gutam knedlu,kao da mi je neka kamena ploca između najdubljih osjecaja i rijeci.
No,mozda je to povezano s onim da imam periode kada vidim buducnost,pa se onda nesto desi i kao da nastane pomracenje ili ja bar mislim tako.
A saobracaj - kao dijete me skupilo auto,sam Bog zna kako sam ja ziva ostala.Dan danas osjecam posljedice kroz bolne zglobove na promjene vremena.
Imam ,sestru i polubrata.

Mene ,ustvari,najvise muci kojom profesijom bi se trebala baviti,sto bi trebala raditi pa ako netko to moze skuziti iz moje karte bila bi jako zahvalna da mi kaze :)

Ex...
16-12-2012, 17:45
Mozda bi se moglo reci da ti se desava da odas, iskomuniciras (3. kuca) neke tajne (12. kuca) ne razmisljajuci o tome, nesvesno (12. kuca) prijateljima (u vodoliji)? - pa i nije to slucaj kod mene,prije da imam blokadu reci do kraja kako se osjecam.Svaki put kad trebam reci sta se u meni desava,onako u dubini kao da ostajem nijema i samo gutam knedlu,kao da mi je neka kamena ploca između najdubljih osjecaja i rijeci.
No,mozda je to povezano s onim da imam periode kada vidim buducnost,pa se onda nesto desi i kao da nastane pomracenje ili ja bar mislim tako.
A saobracaj - kao dijete me skupilo auto,sam Bog zna kako sam ja ziva ostala.Dan danas osjecam posljedice kroz bolne zglobove na promjene vremena.
Imam ,sestru i polubrata.

Mene ,ustvari,najvise muci kojom profesijom bi se trebala baviti,sto bi trebala raditi pa ako netko to moze skuziti iz moje karte bila bi jako zahvalna da mi kaze :)

A kako ti idu prirodne nauke?Tipa matmatika...?

Natasha
16-12-2012, 17:48
Inace mi idu,ali vise me interesira fizika nego matematika.Kroz osnovnu skolu sam stvorila averziju prema matematici (mama je prirodno taj tip pa je bilo iscuđavanja sta meni nije bas to nesto zanimljivo...) ... Kasnije sam birala faks prema tome da ima sto manje matematike (neugodno mi je to reci,ali tako je... a nije da ne kuzim)

Ex...
16-12-2012, 17:55
Inace mi idu,ali vise me interesira fizika nego matematika.Kroz osnovnu skolu sam stvorila averziju prema matematici (mama je prirodno taj tip pa je bilo iscuđavanja sta meni nije bas to nesto zanimljivo...) ... Kasnije sam birala faks prema tome da ima sto manje matematike (neugodno mi je to reci,ali tako je... a nije da ne kuzim)

A reci mi el te zanima astronomija...?

Natasha
16-12-2012, 17:57
Da,no ne mogu reci da bas puno znam o njoj.Zvuci zanimljivo.Imas jos kakvu ideju?

Ex...
16-12-2012, 18:05
Da,no ne mogu reci da bas puno znam o njoj.Zvuci zanimljivo.Imas jos kakvu ideju?

Ne, ne...mislio sam sve kad se spoji da se dobije astro-fizika...Gledao sam karte nekih astronoma...neki od njih imaju sunce u skorpiji ili vezu sa skorpijom, ali i vezu sa vodolijom i serijom 11...Ono sto hocu da ti kazem je da morash da nadjesh nacina da iskoristish tu trecu kucu a mislim da je astro fizika nesto sto bi ti mozda islo.Mad, morash da budesh svesna da od toga nema leba...inace pored te trece kuce imash i mesec u blizancima.Molim te ko Boga iskoristi to jer sve ovo puno govori o tvom intelektu, i pok arti bih rekao da nisi prosecna...josh imash saturna u prvoj...vladar trece u prvoj...nzm. stvarno po ovome bi trebalo da imash neverovatno fleksibilan intelekt i da mozesh vrlo brzo da kapirash i shvatash stvari...

Natasha
16-12-2012, 18:10
Andrija,sad cu zvucati ko snob (ispricavam se unaprijed ako netko ovo cita) - svjesna sam ja svoje inteligencije,oko toga nema spora,ali sve mi brzo dosadi jer se u nicemu ne pronađem,pa se dosađujem.Trenutno studiram da zadovoljim formu (imam neki problem s tim,stvari moraju imati nekog reda,uzasna crta :/ ) pa pokusavam doci do odgovora di da upotrebim tu inteligenciju.

Ex...
16-12-2012, 18:16
Andrija,sad cu zvucati ko snob (ispricavam se unaprijed ako netko ovo cita) - svjesna sam ja svoje inteligencije,oko toga nema spora,ali sve mi brzo dosadi jer se u nicemu ne pronađem,pa se dosađujem.Trenutno studiram da zadovoljim formu (imam neki problem s tim,stvari moraju imati nekog reda,uzasna crta :/ ) pa pokusavam doci do odgovora di da upotrebim tu inteligenciju.

Nije lose biti svestan svoje inteligencije ali nije lepo vredjati i nipodstavati druge kada si pametniji od njih.Ti to nisi radila naravno, tako da meni ne zvucish kao snob.

Elem. imash puno energije jer ti mars u prvoj i to kao vladar asc.Gledajuci astroloski, za fiziku se vezuje 11 kuca i uran i znak vodolije.Ti imash sunce u vodoliji, dalje imash merkur u jarc, koji shvata prirodne i egzaktne nauke, dalje imash jupiter u vodoliji (jupiter je opsti pokazatelj studija), saturn u prvoj isto izuzetno lepo kapira prirodne nauke i to josh kao vladar trece.Imash mesec u promenljivom znaku i sunce u promenljivoj kuci, pa bih rekao da to utice na tvoju promenljivost, ali imaj u vidu da vreme prolazi.A i greota je kao sto sam rekao da se po karti nesto ovako baca...

Natasha
16-12-2012, 18:24
Imas kakav savjet?Pocela sam studirati tek prosle godine fizioterapiju,dala sam prvu godinu i eto me na drugoj. To je koncipirano kao 3 godine strucnog studija + eventualno jos dvije specijalistickog strucnog,sto namjeravam upisati.Sa financijskog aspekta prilika za studiranje se otvorila tek 2011.u proljece,a iste godine u jesen sam to upisala.Nisam imala nekog izbora jer je 2010.u 10.mj. uveden zakon prema kojem stariji od 25 ne mogu studirati redovno pa mi je to suzilo izbor.Kasnije sam saznala da to nije pravilo,ali sta je tu je... Astrofizika?Kako se postaje astrofizicar? E da, vidi li se u mojoj karti interes prema metafizici,parapsihologiji i sl??

Ex...
16-12-2012, 18:30
Imas kakav savjet?Pocela sam studirati tek prosle godine fizioterapiju,dala sam prvu godinu i eto me na drugoj. To je koncipirano kao 3 godine strucnog studija + eventualno jos dvije specijalistickog strucnog,sto namjeravam upisati.Sa financijskog aspekta prilika za studiranje se otvorila tek 2011.u proljece,a iste godine u jesen sam to upisala.Nisam imala nekog izbora jer je 2010.u 10.mj. uveden zakon prema kojem stariji od 25 ne mogu studirati redovno pa mi je to suzilo izbor.Kasnije sam saznala da to nije pravilo,ali sta je tu je... Astrofizika?Kako se postaje astrofizicar? E da, vidi li se u mojoj karti interes prema metafizici,parapsihologiji i sl??

Vidi...ja imam sklonosti prema toj metafizici i dugo vremena sam tumarao i shvatio da sama filozofija i filozofiranje u funkciji shvatanja metafizike ne vodi nigde (cale mi je filozof).E kako je vreme prolazilo shvatao sam upravo da je fizika ta koja ce, po mom misljenju, jednog dana objasniti svo postanje sveta i na taj nacin shvatiti i sta je iza ovog naseg fizickog sveta.Fizika ili astrofizika, na svakom prirodno matematickom fakultetu bi trebalo to imati.Verovatno nisi gledala te popularne serije o astrofizici i astronomiji, ali veruj mi to je svakako sfera metafizike ali koja se bavi koliko toliko mogucim i dokucivim stvarima.Ako te to ne zanima, verovatno bi ti dobro isla i psihologija...ali za to bash nisam siguran...:)

Natasha
16-12-2012, 18:41
Sto se psihologije tice,moram se osvrnuti na tvoju kartu - da ne filozofiram previse - jednostavan u svojoj kompleksnosti,genijalan um,ovakvu kartu jos nisam vidila.
E,tu imamo jedan problem - financira me (studiranje) osoba iz uzeg,ali ne najuzeg kruga obitelji jer moji roditelji to nazalost nemaju mogucnosti i to je bio kao jedan dogovor koji se sastoji u tome da ja kad sam jednom odlucila da ce to biti studij na kojem jesam tu moram ostati do kraja dosljedna,dok ne zavrsim...
Znam da nema kruha ni od psihologije ni od metafizike ni slicnog.Pokusavala sam tumaciti iz svoje karte cime bi se trebala baviti,di mi se skrivaju talenti (obzirom da sam pokazivala afinitete prema vise stvari) i pogubila sam se u prevodu. Kako tumaciti uran i neptun u drugoj?

Ex...
16-12-2012, 18:51
Sto se psihologije tice,moram se osvrnuti na tvoju kartu - da ne filozofiram previse - jednostavan u svojoj kompleksnosti,genijalan um,ovakvu kartu jos nisam vidila.
E,tu imamo jedan problem - financira me (studiranje) osoba iz uzeg,ali ne najuzeg kruga obitelji jer moji roditelji to nazalost nemaju mogucnosti i to je bio kao jedan dogovor koji se sastoji u tome da ja kad sam jednom odlucila da ce to biti studij na kojem jesam tu moram ostati do kraja dosljedna,dok ne zavrsim...
Znam da nema kruha ni od psihologije ni od metafizike ni slicnog.Pokusavala sam tumaciti iz svoje karte cime bi se trebala baviti,di mi se skrivaju talenti (obzirom da sam pokazivala afinitete prema vise stvari) i pogubila sam se u prevodu. Kako tumaciti uran i neptun u drugoj?

Pa nisam ja preteran inteligentan, ali sam veliki radnik i dosta sam uporan kada ucim.Zbog toga mogu dosta stvari da pohvatam.Gledano ovako generalno ne kapiram stvari munjevito brzo, ali ni nesto preterano sporo.

Pa vidi uran - fizika, neptun - isto ima veze sa mastom (astrofizika ukljucuje dosta trenutno stvari koje ukljucuju mastu:npr. putovanje kroz vreme je sada nesto mastovito i neralno, ali bice i to moguce - fizicari tvrde da ce to biti moguce, a za to cemo koristiti crne rupe).Vladar druge u trecoj govori..ja sam veliki broj karata ljudi koji su predavali video da imaju ovaj polozaj.Znaci neko prenosenje znanja i predavanje.Ono sto je tebi slabo jeste ta deveta kuca i kuca visokog obrazovanja.Njen vladar je otisao u osmu, pa bi najbolje bilo da da studirash nesto u simbolici te osme kuce a to je opet kazem ili psihologija ili ekonomija i finansije, bankarstvo, racunovodstvo i tako to.Sve gledash u simbolici urana i neptuna, pa to i moze da ti bude izvor prihoda...nadji simboliku ove 2 planete i to ce ti dati sve odgovore.Mnogo te zeza to sto ti deveta nije jaka:(
Inace, svaka skorpija (asc u sco) uvek mora da bude zavisna od nekoga i na neki nacin, tako da nemoj da te toliko brine...

Natasha
16-12-2012, 18:59
Mora?Mene ti to malo plasi jer dok nisam osjetila utjecaj asc bila sam tipicni vodenjak i totalno neki neovisan tip,a sada sam na ovu stranu ovisna financijski,a i emocionalno sam postala ko skorpija,uh!Simbolika skorpiona?Studiram fizioterapiju,mislila sam druge dvije godine specijalizirati struku - neurofizioterapeut.
Ti si jako samokritican i to je nesto sto nosis iz kuce ,no vjerujem da ce te kocnice nestati kada dozivis povrat saturna

Ex...
16-12-2012, 19:09
Mora?Mene ti to malo plasi jer dok nisam osjetila utjecaj asc bila sam tipicni vodenjak i totalno neki neovisan tip,a sada sam na ovu stranu ovisna financijski,a i emocionalno sam postala ko skorpija,uh!Simbolika skorpiona?Studiram fizioterapiju,mislila sam druge dvije godine specijalizirati struku - neurofizioterapeut.
Ti si jako samokritican i to je nesto sto nosis iz kuce ,no vjerujem da ce te kocnice nestati kada dozivis povrat saturna

E sad ne znam tacno sta je neurofizioterapeut, ali da li bi mogla da budesh neuro hirurg tako nekako?

Natasha
16-12-2012, 19:13
Pa to je fizioterapeut sa 5 godina obrazovanja koji se opredjelio da radi na rehabilitaciji sa pacijentima koji su neuroloski slucajevi,obrazovan da radi individualno s pacijentom i to.Ne mogu biti neurokirurg ,za to treba zavrsiti medicinu pa onda specijalizirati neurokirurgiju. To bas i nema veze sa simbolikom skorpiona?

Ex...
16-12-2012, 19:15
Pa to je fizioterapeut sa 5 godina obrazovanja koji se opredjelio da radi na rehabilitaciji sa pacijentima koji su neuroloski slucajevi,obrazovan da radi individualno s pacijentom i to.Ne mogu biti neurokirurg ,za to treba zavrsiti medicinu pa onda specijalizirati neurokirurgiju. To bas i nema veze sa simbolikom skorpiona?

Pa imalo bi veze sa neptunom u drugoj kuci, jer to znaci da bi bila kao psihijatar koliko sam te shvatio?Dalje morala bi da razgovarash sa tim pacijentima kako bi im pomogla, i to je ok.Ali nekako ovo sve ostalo mi ne ide uz to...

Natasha
16-12-2012, 19:24
A nije to bas da bi nekoga lijecila tom vrstom terapije - fizioterapeut radi na fizickom zdravlju - ozljede,kriva kraljesnica i sl.,a provodi vjezbe grupno ili individualno i sl.Neuroloski pacijenti su osobe koje imaju urođena neuroloska ostecenja ili ostecenja na n.sustavu zbog neke npr.bolesti.Pod neuroloski sustav spadaju bolesti mozga i zivaca,nije to psiha,mada me to vise interesira.Ti studiras?

Ex...
16-12-2012, 19:29
A nije to bas da bi nekoga lijecila tom vrstom terapije - fizioterapeut radi na fizickom zdravlju - ozljede,kriva kraljesnica i sl.,a provodi vjezbe grupno ili individualno i sl.Neuroloski pacijenti su osobe koje imaju urođena neuroloska ostecenja ili ostecenja na n.sustavu zbog neke npr.bolesti.Pod neuroloski sustav spadaju bolesti mozga i zivaca,nije to psiha,mada me to vise interesira.Ti studiras?

E to...kada bih mogla nekako spojiti tu neurologiju sa hirurgijom, to bi bio pun pogodak.Tu ne da bi uspela, nega bi bilo super.Inace i taj fizioterapeut bi mogao da se objasni uranom u drugoj, jer uran predstavlja lomove, pa to ima neku simboliku.Ali sam siguran da bi ovaj neurohirurgija isla uz tvoju kartu dobro jer imash sunce u vodoliji (vodolija mislim da ima veze sa mozgom), dalje mars u prvoj, skorpija na ,asc, i mesec u osmoj..to sve ide uz to.

Ja studiram ekonomiju, racunovodstvo...zbog toga sam zamenio koliko toliko energiju, pa mislim da me nece u zivotu puno muciti vladar prve u osmoj jer cu erovatno raditi sa tudjim parama...

Natasha
04-07-2013, 16:20
Ne mogu nikako biti neurokirurg,o tome je trebalo ranije razmisljati.
Da,ali!Sco na asc cesto daje dvije profesije tako da... mozda ces raditi jos nesto osim racunovodstva!

Ne ide to tako - da bi bio kirurg moras zavrsiti medicinu,a ovo sto ja studiram je na zdravstvenom veleucilistu ,nekoc bilo visa skola pa se sustav promjenio.

Imam trenutno situaciju da jako brinem sto ce biti sa mojim ocem.njemu je,naime,ima godina dana dijagnosticirano da ima visok secer,tlak i kolesterol,upalu sluznice zeluca i crijeva itd.Na pretrage se odlucio radi jakih bolova u zelucu,posebno cim nesto pojede (vec nakon par zalogaja),a ponekad bi i povratio ako pojede malu porciju,s tim da on jede laganu hranu.Međutim on pije,a otkad je dobio te dijagnoze smanjio je kolicinu koju popije,ali nije potpuno prestao.Poceo je uzimati propisano lijekove za sve navedeno,ali njemu ne samo da nije bolje nakon ovih godinu dana vec mu je gore.Sasusio se ko kostur (nisam ga bila vidila od proslog ljeta) i ja sam protrnula kad sam ga vidila,a kad sam ga zagrlila ... on je kost i koza.Ne jede gotovo nista,vecinu hrane vise uopce nece ni probati,a ono malo sto uzme pojesti ne bi ni malu bebu zasitilo.On je gladan,al nakon par zalogaja odma povrati.Bio je na kolonoskopiji,no nisu je mogli do kraja napraviti jer su naisli na neki zatvor,prepreku,tako nesto.Jetra ima neko zadebljanje,a slika gusterace je mutna pa je sad isao na CT.Krv je izbjegavao dati na analizu nakon te kolonoskopije.Otada je i depresivan i povlaci se u sebe,ne nalikuje na osobu kakva je bio.Doktori sumnjaju na karcinom debelog crijeva.Uzasno se brinem.Ako netko moze pogledati da li se to vidi kroz moj natal bila bi beskrajno zahvalna.
P.S.Ovo je jako ozbiljna stvar,ja se u stvari bojim za njegov zivot,on ima tek 67godina,nije to neka starost i nisam spremna ostati bez jednog roditelja,pa ako moze pogledati netko tko se razumije hvala najljepsa,ali se nadam da nitko nece vjezbati na ovom pitanju.Hvala jos jednom.

sladjana
05-07-2013, 23:22
Zao mi je sto imas problema sa ocem i sve to oko bolesti.
Ne znam koliko se to moze dobro videti kroz tvoj natal.
Mozda pre kroz njegov .

Natasha
05-07-2013, 23:30
idem njegov napraviti pa cu ga staviti

http://img543.imageshack.us/img543/7272/x3g.gif - ovo je tatina karta.

P.S.Hvala Ti,Slađo.

zvjezdica
06-07-2013, 02:22
Znači ovako, ja ću ti iznjeti astrološku simboliku koju poznajem i nadam se da će ti to pomoći. Gledala sam dugo natal jer znam kako je to strah za Tatu. Moj je umro sa 43 i isto se kao što kažeš prepolovio i "osušio" od bolesti, ali njega je uništio rat, psiha, visok tlak, šećerna bolest, bubrezi koji su otkazivali...

Ovako, situacija u natalu nije bezazlena.

Njegov vladar ascedenta (fizičko tijelo) je Merkur u Lavu, spaljen od sunca, u konjukciji sa Saturnom. On je izdržljiv, jer saturn daje dugovječnost, i to je dobro za njega, žilav je, borben.

Sunce mu je u domicilu i ima on jak duh, volju za životom.

Ono što mene brine: 6. polje počinje u vagi, Venera u djevici konjukcija Mars. Venera je slaba u djevici (slabo zdravlje), djevica je znak koji vlada probavom i tu je prva naznaka problema. Mars u konjukciji sa Venerom može dati zapaljenja, ali i operacije, kiruške intervencije, pa ne znam jel to ikad imao do sada, ali to je predispozicija.

Dalje, 6. polje se nastavlja u Škorpionu, a tu je Mjesec. Mjesec je simbolika trbuha, organa za varenje i crijeva.

Mjesec u Škorpionu u zaključanom polju dao bi po meni bolest/problem sa crijevima koji je postojao prije ili je čak i nasljedan možda, ali je tinjao jer se radi o zaključanom polju.

Ono što je ovdje najlošije je što Mjesec ima egzaktan kvadrat sa Saturnom koji se u astromedicini vezuje za predispoziciju zloćudne bolesti.

Mjesec je i slab u Škorpionu, a Saturn u izgonu u lavu, znači boje planete se osjećaju loše u svojim znacima.

E sad, saturn je vladar i 8. polja - operacije, pa može ukazivati da će se odvijati neki operativni zahvat.

Nije dobro ni što Venera kao vladar polja zdravlja ima kvadrat od Urana iz 1. polja - fizičko tijelo.

Venera je u astromedicini zadužena i za jetru i bubrege. Tako da bi i o tome trebalo povesti računa.

Po meni, natalna karta govori o predispoziciji za probleme sa crijevima, želucem, organima za probavu.

No, Sad treba vidjeti koliko je to opasno. Problem je što mu je većina bitnijih planeta za zdravlje loše položena, I mjesec i venera i Saturn.

Dobro je što ima jaku volju, jako sunce, i što Pluton do sunca daje regeneraciju.

Tranziti su mu bili dosta teški, Saturn na 0* je sjeo na Mjesec i kvadrirao saturna, to je depresija, crne misli, pad psihe, osjećaj down, uz te probleme što ima već, ovo je to povlačenje koje spominješ. To je centar Sade satija. Osobi uvijek teško padne psihički.

Zato trebate naći način da ga oraspoložite.

Ono što je dobro je JU u raku koji baca trigon na Mjesec pa možda mu se, nadam se, vrati apetit :)

Obrati pažnju da ga čeka još jednom: SA90ME,SA90SO,SA90PL.

Nadam se da sam pomogla koliko sam mogla. Sretno!

Natasha
06-07-2013, 09:58
Zvjezdice,hvala ti puno,sve si dobro napisala.Doista mi je zao radi tvog tate,nije ni moj ostao isti nakon rata.Oduvijek je on imao cir na zelucu i pamtim jos kad sam bila mala da kad je bila akutna faza on bi zvakao gastale po cijeli dan,sjedio na fotelji i grcio se,a lice mu je mijenjalo sve boje.Ni psiha nije ostala netaknuta pa obzirom na sve mi smo sigurni da on ima PTSP,samo je on preponosan da bi to priznao ili da bi trazio ikakvu naknadu od drzave za to (strasne principe ima,sto se toga tice nisam nikad srela nekoga slicnog njemu).Da se vratim na temu... Zilav je,dobro kazes,drzi se one na psu rana,na psu ce i zarasti,ali sada je ozbiljnije.Kao dijete je imao 5 teskih upala pluca i onda je uslijedila difterija (tada je imao kojih 5 godina) i doktori su ga otpisali.Ovo ce zvucati smijesno ,ali spasila ga je zdjela graha.Doktor je strogo zabrnio da jede ista osim ono riza,voda.dvopek,a on kako je volio grah rasplakao se kad je vidio da to imaju za rucak i moja baka kaze da je tada pomislila pa kad vec mora umrijeti neka bar umre sit i stavila zdjelu pred njega,a njemu je to normaliziralo probavu.Inace kroz zivot osim tog cira nije imao gotovo nikakvih zdravstvenih problema,par prehlada i jednom ga je kicma stisla pa sam ja spasavala stvar.Prije godinu dana ga je sve slozilo.Operaciju nije imao nikad.Trenutno on kao da je pao u depresiju,ko da osjeca da mu nesto je i to ga ubija.Od covjeka koji je nekad znao biti i naporan sa svojom potrebom da bude u centru paznje (sto mu nije bilo tesko dobiti jer je jako inteligentan,elokventan i nacitan) i koji je bio u stanju sjesti pored nas ostalih dok gledamo nesto na tv pa poceti voditi glavnu rijec,saliti se i da se na kraju ne mozes ni ljutiti na njega jer je izrazito duhovita osoba,sada se povlaci u osamu i izbjegava drustvo,ko macka kad umire,nece znatizeljne poglede.On savjet ne prihvaca gotovo nikako,jeino oce doktore poslusati,a oni ga dosad bas i nisu prepali da se skulira.Kaze mama da je skroz izbacio zestoko i da sad popije u danu jednu tanku bevandu,da hoce jesti (kaze on da je gladan i to vidis na njemu),ali sada svaki zalogaj izazove da se pojedemo odma vrati pa gotovo nista ne moze zadrzati u sebi.
Cime bi ga mogli oraspoloziti?
Citala sam da tranzitni saturn jako stisce dusu kada se nađe na njemu i da je to za osobu jako tesko,a kako je njemu to u 6.polju zakljucila sam da je uzrok tezine zdravlje.Ne znam kako tumaciti ovaj pluton u njegovoj osmoj (tranzitni).
Zvjezdice,hvala Ti puno,naravno da si pomogla :*

zvjezdica
06-07-2013, 17:11
Sve razumijem. Nažalost, mislim da je psihičko stanje osobe glavni razlog svih bolesti, najčešće.

Ovako, ovaj TR. Pluton ne sklapa koliko vidim neke aspekte pa to ne bi uzimala kao nešto loše-dobro.

Fokus je na SA u 6. polju i Mjesecu, i Sa na Mjesec daje probleme sa želucem, probavom i gubitak težine, ali i opterećenu psihu, pa mislim da je bitno pratit tranzite SA i JU, koji bi mogao donjeti apetit odnosno malo olakšat to sve sa hranom - želucem.

Ima Uran u blizancima u 1. polju, voli li igrat igrice, tehnologiju? Pa da ga time razveselite?

Moj je Tata volio te igrice na računalu pa bi ga to smirivalo i veselilo :))

Natasha
24-01-2014, 21:10
Moj tata ti je stara skola,on se ne bavi nikakvom tehnologijom.Vrhunac je gledanje TV-a,cak ni telefonirati ne voli,a mobitel ima ,no ne koristi ga gotovo uopce.Njega je veselilo more,otici na ribe,preko ljeta prijatelje voziti po otocima,sviranje gitare (samouk je sto se gitare tice,ali ima takav sluh da je svirao naprosto divno),veselila su ga druzenja,vecere za drustvo kod nas doma i sl.Sad mu svi smetaju,brod nicemu nije godinama sluzio pa kad je zagustilo s parama prodali su ga,a gitari je skinuo zice.Sta da ti kazem,zesca apatija.Stvarno ne znam.

Razmisljam o upisu na pravni fakultet pa me zanima ako bi mi netko mogao reci da li moja natalna karta to podrzava,odnosno da li bi bila dobra u nekom od poslova u pravnickoj struci.Hvala :)

klaudija
25-01-2014, 13:41
Razmisljam o upisu na pravni fakultet pa me zanima ako bi mi netko mogao reci da li moja natalna karta to podrzava,odnosno da li bi bila dobra u nekom od poslova u pravnickoj struci.Hvala :)

Gledajuci tvoj Asc kao i njegove vladare, njihovu postavku u Sco (u sedistu) ti bi bila dobar detektiv, policajac, nesto sto ima veza sa borbom protiv kriminala.
Jedan od vl Pl je u 12k, pa to moze ukazati na institucije zatvorenog tipa.
6k u Ovnu, Ma u Sco...opet borba protiv kriminala...policajka :)
Ako dodam da je Ma90Ju, to moze znaciti i borbu (Ma) za istinom (Ju).

E sad, 10k je u Lavu, So u Vodoliji (tvoja karijera).
Vl 2k u Strelcu, opet vl u Vodoliji (zarada kroz zanimanje Vodolije).
Ju i Ur u recepciji i aspektu (harmonicnom), pa opet Ju kao vl 2k moze znaciti zaradu kroz Uranovsko zanimanje.
Meni nekako vuce da bi ti bila jako dobra kao fizicar (Ur vlada fizkom), ali isto tako imas punu 3k, vl 11k (prirodna kuca Vodolije) u 3k (Me u Jarcu),
Sa60Me - pa mi sve to ukazuje na matematicki nacin razmisljanja, dobru logiku, logicko razmisljanje.
Sve mi nekako lici da bi se ti puno bolje nasla u prirodnim naukama (fizika, matematika, elektrotehnika).

Za pravo je, koliko znam, bitan znak Vage, Ve (kao pravda), Ju (kao istina).
E sad tebi jeste vl 10k, So, u aspektu sa Ve (vl Vage) ali i tvoje 7k (sto su ljudi preko puta tebe), ali ne znam kako da tumacim to sto je to sve u Vodoliji (koja po meni nekako vise vuce na te prirodne nauke).
Mada, Vodolija donosi i humana zanimanja, pa i zanimanja u domenu ljudskih prava (mozda tako da protumacim).
Uz sve to vec pomenuti Ma90Ju, mozda opet moze znaciti borbu za istinom (Ju). Pa mozda nesto u domenu medjuljudskih odnosa.

Vidis da sam se sva upetljala.
Cime se ti uopse bavis? :D
Jesi li ikad razmisljala o prirodnim naukama?

Natasha
25-01-2014, 15:12
Gledajuci tvoj Asc kao i njegove vladare, njihovu postavku u Sco (u sedistu) ti bi bila dobar detektiv, policajac, nesto sto ima veza sa borbom protiv kriminala.
Jedan od vl Pl je u 12k, pa to moze ukazati na institucije zatvorenog tipa.
6k u Ovnu, Ma u Sco...opet borba protiv kriminala...policajka :)
Ako dodam da je Ma90Ju, to moze znaciti i borbu (Ma) za istinom (Ju).

E sad, 10k je u Lavu, So u Vodoliji (tvoja karijera).
Vl 2k u Strelcu, opet vl u Vodoliji (zarada kroz zanimanje Vodolije).
Ju i Ur u recepciji i aspektu (harmonicnom), pa opet Ju kao vl 2k moze znaciti zaradu kroz Uranovsko zanimanje.
Meni nekako vuce da bi ti bila jako dobra kao fizicar (Ur vlada fizkom), ali isto tako imas punu 3k, vl 11k (prirodna kuca Vodolije) u 3k (Me u Jarcu),
Sa60Me - pa mi sve to ukazuje na matematicki nacin razmisljanja, dobru logiku, logicko razmisljanje.
Sve mi nekako lici da bi se ti puno bolje nasla u prirodnim naukama (fizika, matematika, elektrotehnika).

Za pravo je, koliko znam, bitan znak Vage, Ve (kao pravda), Ju (kao istina).
E sad tebi jeste vl 10k, So, u aspektu sa Ve (vl Vage) ali i tvoje 7k (sto su ljudi preko puta tebe), ali ne znam kako da tumacim to sto je to sve u Vodoliji (koja po meni nekako vise vuce na te prirodne nauke).
Mada, Vodolija donosi i humana zanimanja, pa i zanimanja u domenu ljudskih prava (mozda tako da protumacim).
Uz sve to vec pomenuti Ma90Ju, mozda opet moze znaciti borbu za istinom (Ju). Pa mozda nesto u domenu medjuljudskih odnosa.

Vidis da sam se sva upetljala.
Cime se ti uopse bavis? :D
Jesi li ikad razmisljala o prirodnim naukama?

Detektiv - to sam htjela,kriminalistiku,ali je uvjet bio policijska akademija i nakon nje 4 godine biti na raspolaganju drzavi da te salje u neke zabiti (meni je i ZG selo) pa je to otpalo.Policajka ne bi nikad bila,taj dio mi nije napet.

Mene interesira kazneno pravo.

Ja uopce nisam matematicki tip,ili su u najmanju ruku potencijali zahrđali.Jedino sta me doista ni najmanje ne interesira je matematika.Znaci,prirodne znanosti cijenim,ali se u tome ne vidim i ful mi je to dosadno.Studiram fizioterapiju,srednju sam zavrsila medicinsku,isto taj smjer.Steta sto sam to ikad upisala,uopce mi nije zanimljivo ni stimulativno.Koma.

klaudija
25-01-2014, 15:56
Detektiv - to sam htjela,kriminalistiku,ali je uvjet bio policijska akademija i nakon nje 4 godine biti na raspolaganju drzavi da te salje u neke zabiti (meni je i ZG selo) pa je to otpalo.Policajka ne bi nikad bila,taj dio mi nije napet.

Mene interesira kazneno pravo.

Ja uopce nisam matematicki tip,ili su u najmanju ruku potencijali zahrđali.Jedino sta me doista ni najmanje ne interesira je matematika.Znaci,prirodne znanosti cijenim,ali se u tome ne vidim i ful mi je to dosadno.Studiram fizioterapiju,srednju sam zavrsila medicinsku,isto taj smjer.Steta sto sam to ikad upisala,uopce mi nije zanimljivo ni stimulativno.Koma.

Sa takvim Asc-om i njegovim vladarima, nije ni cudo sto te kriminalistika privlaci.
Mislim da bi jako bila dobra u tome.
Sa60Me bi tu tek bio pozeljan.
Za kazneno pravo, opet mislim da ima smisla s obzirom na pomenutu postavku.

Sta god da odlucis, a ja ti zelim srecu!
Nego mislis li da sa trenutnim fakultetom ne bi mogla da se probijes i izgradis karijeru?!
Mislim da to zanimanje nije nimalo lose, cak i da je trazeno jako.

Natasha
25-01-2014, 16:37
Sa takvim Asc-om i njegovim vladarima, nije ni cudo sto te kriminalistika privlaci.
Mislim da bi jako bila dobra u tome.
Sa60Me bi tu tek bio pozeljan.
Za kazneno pravo, opet mislim da ima smisla s obzirom na pomenutu postavku.

Sta god da odlucis, a ja ti zelim srecu!
Nego mislis li da sa trenutnim fakultetom ne bi mogla da se probijes i izgradis karijeru?!
Mislim da to zanimanje nije nimalo lose, cak i da je trazeno jako.

Prvo,hvala :) I na trudu i na zazeljenoj sreci :*

Ne znam iskreno,ima puno kolega kod kojih vidim veliku strast prema tom poslu,ljubav prema tome,a kod mene toga nema.Meni se smrkne kad moram biti na praksi.Sama struka mi je neinteresantna i naporno mi je to raditi,iscrpi me psihicki (fizicki mi nije neki problem,ali nisam ni sretna sto je tako).Također,to je struka u kojoj stalno moras ulagati u tecajeve ako hoces biti konkurentan,a ne neko ko ce letiti cim se pojavi neko malo bolji.

klaudija
25-01-2014, 17:05
Prvo,hvala :) I na trudu i na zazeljenoj sreci :*

Ne znam iskreno,ima puno kolega kod kojih vidim veliku strast prema tom poslu,ljubav prema tome,a kod mene toga nema.Meni se smrkne kad moram biti na praksi.Sama struka mi je neinteresantna i naporno mi je to raditi,iscrpi me psihicki (fizicki mi nije neki problem,ali nisam ni sretna sto je tako).Također,to je struka u kojoj stalno moras ulagati u tecajeve ako hoces biti konkurentan,a ne neko ko ce letiti cim se pojavi neko malo bolji.

Sa lavom na vrhu 10k, mislim svakako da ces juriti za karijerom. Da ce ti biti jako bitno to priznanje od drugih ljudi.
Naglasena ambicija kada je karijera u pitanju, gradjenje iste, sticanje priznanja.
Opet nasuprot je Vodolija, koja je na vrhu 4k, pa ces mozda traziti tu malo slobode. Ne mislim da ces porodicu zapostaviti.

Ne znam, mozda gresim.
Al svakako mislim da ces kroz karijeru izbegavati bilo kakve autoritete (vl 10k u Vodoliji), da ces vise voleti da budes nezavisna, bez bilo kakvih ogranicenja. A i sama teziti njima (Lav).

Srecno! :)

Natasha
25-01-2014, 17:57
Hvala puno,Klaudija :*