Mo 120 i 60 Ju [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Mo 120 i 60 Ju

Merkur
05-06-2007, 19:46
Dobre ste naravi, prijateljski nastrojeni, spremni da pomognete drugima, i zdravorazumski prosudjujete. Ovaj aspekt pomaze da se lako resavaju svi problemi vezani za devetu i dvanaestu kucu. Interesuju vas religija i ideologija, sport, novinarstvo i putovanja. Ovo je dobar aspekt za pisce i filozofe. Zene koje imaju ovaj aspekt privlace muskarce jupiterskog tipa, dok muskarcima sa ovim aspektom zene donose korist. Posto ovakav polozaj ukazuje na >>labave<< moralne vrednosti, cesto ga mozemo naci u horoskopima teskih kriminalaca.

:D

Karl Marks (120), Volfgang Amadeus Mocart (60).

sahadow452
29-06-2007, 15:32
Mesec u Skorpiji 7 polje u sekstilu sa jupiterom u devici 6 polje....99% posto sto je Merk napisala je tacno,sm labavih moralnih vrednosti i kriminalaca:cool:...Saturn kod asc...:eek:

PS:A.mozda i nadjem nekog na Siciliji...:cool:

Megara
11-09-2007, 19:10
Mo 120 Ju može dati nekretnine u inostranstvu.;)

TrilianSi
11-09-2007, 19:25
Kod žena - može lako da zatrudni ;) ako je jedan od njih vladar V ili u V, naravno

Skorpija
11-09-2007, 22:25
Kod žena - može lako da zatrudni ;) ako je jedan od njih vladar V ili u V, naravno
Zaista?? Meni je mesec dispozitor 8 kuce,i u sekstilu je sa vladarem 5,naravno i ima 120 sa JU.

Kaja
26-09-2007, 19:35
To nisam znala, rekla mi je Vojvotkinja na podforumu "trudnoća". Meni je Ju vladar 5 u sco u trigonu sa Mo u Ribama.
Moram reći da ovaj aspekt daje i ljibav prema životinjama.

skorpijica
19-02-2008, 15:07
mo 120 ju - moze i da označava modu i to u vezi odela
verovatno se osoba lepo oblači i prati modu
mo 60 ju moze da znači i sklonost ka brzom učenju stranih jezika

evo nađoh jos jedan aspekt u mojoj karti lepo i to mi se sviđa jer je istina ovo z amuskiće jupitersjog tipa, jesam prijateljski nastrojena

Tristran
22-02-2008, 00:16
Putovanja, kontakti sa strancima, obrazovanje, inteligencija, sklonost debljanju, dobra narav... Cesto-bogat muskarac, bogata udaja, bogato poreklo.

Moze li neko jos nesto da kaze o ovom aspektu(vladari 10 i 3. u mojoj karti)? Ako mi neko kaze-uspeh u pisanju i stvarima vezanim za 3 . kucu, onda stvarno...

Jel ima nesto pametnije tu, posto mi je Mesec ugrozen strahovito, ovo je jedini aspekt koji ga leci...

Sta meni leci dusu?

Evo, da pokusam da odgovorim sebi. :bebadeckic:

Jupiter mi je vladar 3 i drugi vladar 6 u 8, a Mesec mi je vladar 10 u 11.
Posto je jako ugrozen, mislim da ovo govori o tome da ce mi se na kraju zdravlje srediti, sa promenom ishrane(Jupiter u Biku), jeste vezan za pisanje i sve aktivnoti vezane za 3. polje, i mislim da upucuje na to da mogu ocekivati ostvarenje svojih ambicija u tom smislu-i to kroz neku vrstu udruzivanja, prijatelje, kontakte(11. polje.)

Posto je 11. polje polje planova i namera, oni se lako mogu ostvariti! Takodje, to govori o mojim dobrim namerama prema drugima(jer trigon Jupiter Mesec govori o dobrocudnosti).

nessy
16-12-2008, 20:42
a kako protumaciti tek kada je Jupi vladar ukljestene 2 kuce - suvladar 5 ,nalazi se na vrhu 9 i cini 120 sa mjesecom u 1 ...

jupi je na 29 blizanaca
a mjesec na 3 skorpije ....kako bi to izmiksala

tori
31-07-2009, 22:38
Moj Mo u 4.kuci u skorpiji i pravi trigon sa Ju u 12 u lavu. Uz to, Ju mi je vladar 5.kuce, to ste rekli da daje da osoba moze lako da zatrudni...pa kod mene nije bas tako:(
Obozavam zivotinje, putovanja, a upravo smo pazarili i stan u inostranstvu:) Znaci ovaj aspekt je zasluzan za to, jel?:)

http://tinypic.com/view.php?pic=b861xk&s=5

angelina
24-11-2009, 20:47
Dobre ste naravi, prijateljski nastrojeni, spremni da pomognete drugima, i zdravorazumski prosudjujete. Ovaj aspekt pomaze da se lako resavaju svi problemi vezani za devetu i dvanaestu kucu. Interesuju vas religija i ideologija, sport, novinarstvo i putovanja. Ovo je dobar aspekt za pisce i filozofe. Zene koje imaju ovaj aspekt privlace muskarce jupiterskog tipa, dok muskarcima sa ovim aspektom zene donose korist. Posto ovakav polozaj ukazuje na >>labave<< moralne vrednosti, cesto ga mozemo naci u horoskopima teskih kriminalaca.

Karl Marks (120), Volfgang Amadeus Mocart (60).

mislim da me sa ovim aspektom prati malo srece na faxu, bez ucenja naravno nista ali kad naucim imam malo srece....verovatno je ''krivac'' za to mesec u devetoj koji radi taj aspekt sa jupijem a deveta izmedju ostalog predstavlja i fakultet:)

[img=http://img4.imageshack.us/img4/8459/astro2gw01frf4r4r471156.gif] (http://img4.imageshack.us/i/astro2gw01frf4r4r471156.gif/)

tori
05-03-2010, 19:47
Ovaj aspekt nosi sa sobom i sklonost jezicima (moj slucaj) i obecava generalno dobro zdravlje, kao i kontakte na daljinu...
to sam kod Dupora pronasla....

uranija
06-03-2010, 12:42
ovaj forum i internet uopste daje opciju kontakta na daljinu,meni uvek prijaju osobe koje su mi daleko,razumnije su itd,slobodnije

Rabiosa
07-08-2010, 11:28
Imam egzaktan trigon Ju i Mo, vladar 6 kuce Mo na MCu, vladar 10 kuce u 6. Mislim da je kod mene povoljan za karijeru, posao, književnost.

ochajna domacica
08-08-2010, 14:30
Mesec vladar 3-eg u 5-om, u sekstilu sa suvladarem 7-mog Jupiterom u Skorpiji u 6-oj, dalje muskarcu da olako se prepusta u "labave" :D moralne odnose sa zenama na kracim putevima kao i onim duzim, malo duzim...kroz posao i u svakodnevnom zivotu.
Ono sto je bolno to sto je taj Jupiter na 4` Skorpiji, vest sa rukama, ali i kako je na mom natalnom Suncu, onda sve mora da mi se poveri kao da sam mu mama, dok gleda kako mi je raspad sistema u ochima i dushi...
ali 10+ za iskrenost

djurafigura
08-08-2010, 14:57
Karakteristika ovog aspekta je i da osoba poseduje visok prag tolerancije. I ja sama mogu mnogo toga da istrpim, ali naravno do određene granice...a kad se ona pređe bolje mi se sklanjaj :-) (možda zbog dispozitora u konjukciji)
Mo je u VI (vladar XII) a Jup u II (vladar V)...nisam sigurna na koji segment se ovaj trigon najviše odnosi, pretpostavljam posao i finansije...
http://img685.imageshack.us/f/97496619.gif/

tori
06-09-2010, 11:35
Karakteristika ovog aspekta je i da osoba poseduje visok prag tolerancije. I ja sama mogu mnogo toga da istrpim, ali naravno do određene granice...a kad se ona pređe bolje mi se sklanjaj :-) (možda zbog dispozitora u konjukciji)
Mo je u VI (vladar XII) a Jup u II (vladar V)...nisam sigurna na koji segment se ovaj trigon najviše odnosi, pretpostavljam posao i finansije...
http://img685.imageshack.us/f/97496619.gif/

epa, i ja mogu zaista puno toga da istrpim, ali kad mi padne klapna na oci, onda sklanjaj se ko moze!
Da, Djuro, tebi se pre svega odnosi ovo na posao i pare, a kod mene su vise emocije u domu u pitanju kao i deca jer je Mo(vladar12) u 4 u Sco, a Ju(vladar 5) u 12 u lavu.

ochajna domacica
08-09-2010, 03:51
Posto ovakav polozaj ukazuje na >>labave<< moralne vrednosti, cesto ga mozemo naci u horoskopima teskih kriminalaca.

Karl Marks (120), Volfgang Amadeus Mocart (60).A ovo sam saznala/uverila se na sopstvenoj kozi!

nelica
03-12-2010, 17:51
Aspekt daje prijatne osobe, spremne da pomognu i imaju izrazenu ljubav prema zivotinjama.Dobar aspekt za finansije, cak ako nisu licno bogati u kontaktu su sa bogatima.

andjelikadepeures
03-12-2010, 18:02

ima istine.... mada josh nisam postala kiminalac :)

Moram reći da ovaj aspekt daje i ljibav prema životinjama.

ovo bash i nije tachno. tachnije, gotivim zivotinje, ali ih ne dodirujem jer imam trip da ce mi preneti neku boleshtinu, bubicu i sl...

ima istine, mada sam kao klinka mashtala da postanem modni kreator...

klasichno uchenje me ne privlachi, ali u koju god zemlju da odem, momentalno progovaram njihovim jezikom, da se sama sebi chudim odakle uopshte znam taj jezik/rechi....

Putovanja, kontakti sa strancima, obrazovanje, inteligencija, sklonost debljanju, dobra narav...

sve je tachno...

Cesto-bogat muskarac, bogata udaja, bogato poreklo.

za poreklo tachno, a za ovo prethodno cemo naknadno da utvrdimo...

Karakteristika ovog aspekta je i da osoba poseduje visok prag tolerancije.
meni josh i Mars u Biku, pa dok cutim, cutim, al' kad puknem... qq si ga onom shto to izazvao...

noddy
16-05-2013, 02:38

evo nađoh jos jedan aspekt u mojoj karti lepo i to mi se sviđa jer je istina ovo z amuskiće jupitersjog tipa, jesam prijateljski nastrojena

E,ovo si ubola,svaka cast!
Ja imam Mo60Ju,i strasno volim odijela :) I svu mogucu eleganciju :)

Dobar aspekt izmedju Mjeseca i Jupitera je slika Andjela cuvara...
Pogotovo ukoliko je povezano sa transcedentnim...
Meni je Jupiter vladat podznaka i 12.polja,pa 60 Mjesec u Vagi na MC-U,pa me to stiti od tajnih neprijatelja,sa kojima sam svakodnevno u komunikaciji :) Volim ovaj aspekt,daje bogatstvo duse.

Natasha
16-05-2013, 13:59
Meni su u trigonu.No ja sam uvijek mislila da mi taj JU potencira preosjetljivost (ili je to od neceg drugog?)? Nema gdje nisam citala da je mjesec u 8.polju jako lose imati,a bome ne kuzim ovog jupitera u 4.,nije bas da sam osjetila njegov utjecaj u obitelji... Noddy,imas ti ideju sta mogu ocekivati od ovoga aspekta?

noddy
16-05-2013, 17:49
Meni su u trigonu.No ja sam uvijek mislila da mi taj JU potencira preosjetljivost (ili je to od neceg drugog?)? Nema gdje nisam citala da je mjesec u 8.polju jako lose imati,a bome ne kuzim ovog jupitera u 4.,nije bas da sam osjetila njegov utjecaj u obitelji... Noddy,imas ti ideju sta mogu ocekivati od ovoga aspekta?

Kod tebe je taj Mjesec konkretno u aspektima,vise oslikava tesko materijalno stanje,jer ti aflikuje osu posjedovanja- Mjesec iz osmog polja,pa opozicija Uran iz drugog...
Konkretno sa Jupiterom i taj trigon, mislim da ti naglasava emotivnost,jer je Jupiter u 3.polju,pa si slaba na rijeci,mozda vodis racuna sta kome da kazes,a da se ne uvrijedi,empaticnost je zastupljena.
Ali opet,vidim kod tebe AC na kraljevskom stepenu u Sco,pa Mars u Sco- ti si izrazito jake mentalne konstrukcije,izdrzljiva licnost,borbena i pravi ratnik...Mjesec trigon Jupiter ti samo podrzava konstrukciju toga da trebas da nastavis putem borbe i izdrzljivosti,jer imas zastitu po rodjenju.
To sto se Ju ne odrazava na porodicno stanje,je jer je u 3.polje,doduse jos malo pa u 4.,ali vladar 4.polja je Uran opozicija Mjesec... upravo tu je teziste dusevne boli koju prozivljavas,pa Mo iz 8.polja- pomracenje duse s vremena na vrijeme,jer je to ipak donekle i skorpionski Mo,ali ipak imas tu zastitu od Mo120Ju... Ne brini :)

Natasha
17-05-2013, 23:38
Hvala Noddy,ostala sam bez teksta.Jako precizno :) Vodim racuna sta cu kome reci,odnosno na koji nacin (jer na kraju krajeva prije ili poslije kazem manje vise sve,no ne zelim nikoga povrijediti cineci to na grub nacin.Materijalno stanje je malo bolje otkad ne zivim s roditeljima (ima od toga skoro 6 godina),no da je bajno - nije.Borba je cijeli moj zivot,prihvatila sam to,nema druge.Ova dusevna bol koju spominjes - to je nekad tako intenzivno da imam osjecaj da cu se iznutra polomiti na milijun komadica,ali na srecu s godinama ta stanja vremenski krace drze (najvise par sati,isplacem bol i barem neko vrijeme sam bolje).Da ne duljim... hvala Ti jos jednom :)

noddy
18-05-2013, 03:27
Hvala Noddy,ostala sam bez teksta.Jako precizno :) Vodim racuna sta cu kome reci,odnosno na koji nacin (jer na kraju krajeva prije ili poslije kazem manje vise sve,no ne zelim nikoga povrijediti cineci to na grub nacin.Materijalno stanje je malo bolje otkad ne zivim s roditeljima (ima od toga skoro 6 godina),no da je bajno - nije.Borba je cijeli moj zivot,prihvatila sam to,nema druge.Ova dusevna bol koju spominjes - to je nekad tako intenzivno da imam osjecaj da cu se iznutra polomiti na milijun komadica,ali na srecu s godinama ta stanja vremenski krace drze (najvise par sati,isplacem bol i barem neko vrijeme sam bolje).Da ne duljim... hvala Ti jos jednom :)

Nema na cemu,i drugi put :)

noddy
18-05-2013, 03:30
Sljedeceg ljeta,Natasha ti stoje masu bolji uslovi za zivot...kako poslovno,tako i uopste :)

Natasha
18-05-2013, 07:51
Sljedeceg ljeta?2014.?Negdje sam citala da mi predstoje prekretnice u zivotu nakon bolnog gubitka neke zenske osobe iz obitelji (mislim da se ticalo mjeseca u 8.polju;umrla mi je 2010.baka po mami za koju sam bila toliko vezana da jos uvijek to nisam do kraja prihvatila) i stvarno je tako i bilo.Zivot mi se drasticno promjenio.Otvorile su se mogucnosti za studiranje,upoznala sam decka u kojem sam nasla sve sto sam htjela (i vise cak od toga,evo nas zivimo skupa ima skoro dvije godine,napokon sam sretna),ja sam promjenila prioritete itd.Sljedeceg ljeta cu ja imati prvi papir (fax) u rukama,a onda treba odabrati smjer na specijalistickom.E,to vec imam pitanja oko glave.Jesam li promasila s odabirom studija (fizioterapija) i sta dalje nakon 3 godine?Odabrati jedan od dva smjera koja se tu nude (fizioterapija u neurologiji ili kostano-misicni sustav?) i hoce li mi se to vani priznati (decko i ja planiramo preseliti u Kanadu nakon zavrsenih studija)?Brine me sto dobivam informacije da se u Kanadi ne prizna vecina nasih fakulteta (ja sam u Hrvatskoj,Zagreb).

noddy
18-05-2013, 12:27
Sljedeceg ljeta?2014.?Negdje sam citala da mi predstoje prekretnice u zivotu nakon bolnog gubitka neke zenske osobe iz obitelji (mislim da se ticalo mjeseca u 8.polju;umrla mi je 2010.baka po mami za koju sam bila toliko vezana da jos uvijek to nisam do kraja prihvatila) i stvarno je tako i bilo.Zivot mi se drasticno promjenio.Otvorile su se mogucnosti za studiranje,upoznala sam decka u kojem sam nasla sve sto sam htjela (i vise cak od toga,evo nas zivimo skupa ima skoro dvije godine,napokon sam sretna),ja sam promjenila prioritete itd.Sljedeceg ljeta cu ja imati prvi papir (fax) u rukama,a onda treba odabrati smjer na specijalistickom.E,to vec imam pitanja oko glave.Jesam li promasila s odabirom studija (fizioterapija) i sta dalje nakon 3 godine?Odabrati jedan od dva smjera koja se tu nude (fizioterapija u neurologiji ili kostano-misicni sustav?) i hoce li mi se to vani priznati (decko i ja planiramo preseliti u Kanadu nakon zavrsenih studija)?Brine me sto dobivam informacije da se u Kanadi ne prizna vecina nasih fakulteta (ja sam u Hrvatskoj,Zagreb).

Jupiter ce generalno da ti tranzitira kroz 9.polje sto je dobro za studije,ali i za putovanja... ali na ljeto 2014. ce da ti Ju dodje na MC,aktivira Sunce dolje u konjunkcijama sa Me i Ve,sto je jako lijepo za karijeru i posao i uopste isticanje tebe u tim sferama...

Natasha
18-05-2013, 16:09
Super,hvala Ti puno,uljepsao si mi dan :D !

Alkmene
22-03-2014, 14:02
E to je to, zato se dosta pronalazim u opisu Ve 120 Ju... :) Imam Mo 120 Ju, orbis 4 stepeni, aplikacioni... Obozavam strance, inostranstvo, zivotinje, a sa novcem nemam srece (Me 180 Ju, ali sreca te je separacioni)... :D

lilyrose
04-05-2014, 15:47
Imam i ja Mjesec trigon Jupiter.
Mjesec je u 3, Jupiter u 7.kući.
Mjesec vlada 6, Jupiter 10.kućom.

Još samo da nađem bogatog muža na visokom položaju... :D