Mo 120 i 60 Me [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Mo 120 i 60 Me

Merkur
05-06-2007, 17:51
Promenljivi ste, oprezni, trezveni, logicni i sposobni da valjano prosudjujete stvari, obdareni ste i sposobnoscu da se izrazavate na prijatan nacin. Ovakvi aspekti ukazuju na izrazito prisustvo zdravog razuma i ukazuju na to da cete imati veoma malo strahova na emotivnom planu - ako ih uopste bude. Ti aspekti su veoma dobri za sve sto je u vezi sa trecom i cetvrtom kucom - pitanjima doma i porodice. U horoskopu muskarca ovi aspekti mogu ukazivati na dobar brak i/ili pametnu zenu.

:)

Dirigent Hensri Mancini(120), Moris Sevalije(60).

Sirena
16-09-2007, 20:00
Jel neko raspolozen da mi kaze kako najkonstruktivnije da izrazim ovaj aspetk, jer je on jedini izlaz za moj Mesec, ubise ga opozcije!

Scarlet
17-09-2007, 03:26
Kroz pisanje ... eventualno čitanje.

Merkur
27-10-2007, 21:02
Jel neko raspolozen da mi kaze kako ...!
Ovaj aspekt ukazuje na sposobnost dobrog i brzog snalazenja u svim zivotnim okolnostima, U prvom momentuse uvek javi mnostvo dobrih ideja za svaku priliku. Fantazija je ujedinjena sa osecajem za svrhu i cilj neke delatnosti. Prisutni su pronicljivost, okretnost, ostroumnost i spremnost na polemiku.:D
Rasudjivanje je zdravorazumsko i prakticno, uz dozu formalnosti. Ljudi sa takvim konstelacijama sticu, kako posredstvom prakticne zivotne mudrosti, tako i na osnovu metodicnog, skolskog nacina razmisljanja. Uvek se znaju dobro izraziti. Svoja objasnjenja ispunjavaju zivotnim sadrzajima i primerima iz svakodnevnice. Zavisno od okolnosti, ove sposobnosti mogu biti sakrivene ispod i pojavnog, ogranicene na zadovoljavanje opstih potreba ili se sve moze svoditi na sirenje primenljivih i upotrebljivih znanja. Misljenje je retko samo sebi svrha, vec se preusmerava na prakticno iskoriscavanje zivotnih pravila, koja su logicki utemeljena. Licno stvorene kao i preuzete teorije pomazu da se izbegnu "suvisni problemi". Na dobro promisljene stvari se stavlja tacka, da bi se "struja" predstava mogla neometano usmeriti i pozabaviti novim i sledecim. Ova sposobnost olaksava kontuinirano i ekspeditivno obavljanje raznih zadataka. Emocionalna okretnost i prilagodljivost obezbedjuje da se uz primenu znanja iskoriste pruzene prilike, sto takodje govori o jednoj budnoj i pronicljivoj glavi. Prilikom obavljanja poslovarazum ce potpuno usaglaseno delovati sa dusevnom stranom licnosti. Medju takvim ljudima retko ima nastranih fanatika. Njihov nacin zivota predstavlja ocit primer pokretljivosti.

skorpijica
26-02-2008, 12:19
osoba koja ima ovaj aspekt tj mo 120 me ima sklonost ka stranim jezicima . verovatno brzo uči i saznaje

osoba koja ima ovaj aspekt tj mo 120 me ima sklonost ka stranim jezicima . verovatno brzo uči i saznaje

dodala bih da ako muskarac ima me 60 mo i akomu je blizanac u poznaku i tamo merkur da će on verovatno biti jako radoznao posebno u vezi žnske psihe i sve u toj noti žena:)

Alice
07-01-2009, 17:32
Malo strahova na emotivnom planu --- da, moze se reci tako, ali imam i Me 180 Ne koji (kako sam ovde prochitala) ovako aspektovan oznachava i komplikovane emotivne odnose --- shto je opet donekle tako. Zapravo do pre nekoliko meseci je bilo ok, ali sad se sve komplikuje i mrsi.

Kate
29-01-2009, 18:20
Promenljivi ste, oprezni, trezveni, logicni i sposobni da valjano prosudjujete stvari, obdareni ste i sposobnoscu da se izrazavate na prijatan nacin. Ovakvi aspekti ukazuju na izrazito prisustvo zdravog razuma i ukazuju na to da cete imati veoma malo strahova na emotivnom planu - ako ih uopste bude. Ti aspekti su veoma dobri za sve sto je u vezi sa trecom i cetvrtom kucom - pitanjima doma i porodice. U horoskopu muskarca ovi aspekti mogu ukazivati na dobar brak i/ili pametnu zenu.

:)

Dirigent Hensri Mancini(120), Moris Sevalije(60).

E odmah sam išla kod muža gledati ima li šta, nažalost samo neki bikvintil.Al dobro; daj šta daš;) .
Kod mene ima tog aspekta,ali merkur u strijelcu,mjestu svog izgona, valjda se to računa kao i ono gore-daj šta daš.:)

Rivendell
05-11-2009, 13:39
Imam ovaj aspekt, (a Merkur mi još pravi trigon s Plutonom) i strašno brzo pamtim i učim, dobru memoriju i koncentraciju imam, a najbolje reagiram u kriznim situacijama (kad prvo ohladim glavu jer sam brzopleta i impulzivna) . No ovaj aspekt po mom mišljenju najviše utječe na pronicljivost, i ovisno o položaju Mjeseca i znaku u kojem se nalazi može donijeti jako izraženu intuiciju. Donosi dobro "čitanje" ljudi, prepoznaje tuđe strahove i skrivene osobine, donosi dobro slaganje sa ženama i mentalnu stimulaciju s njima. Kod muškarca također može donijeti uživanje u društvu žena, muškarca koji voli provoditi vrijeme sa svojim prijateljicama, muškarca koji razumije žene.

Netko je spomenuo brzo učenje stranih jezika. To je točno, ali to prvenstveno potječe od čovjekovih mentalnih sposobnosti, odnosno zavisi o inteligenciji i logici (jer ne postoji gen za takvo što), no u ovom slučaju ovaj aspekt potvrđuje čovjekovu inteligenciju, dobro razvijen govor, pa samim time i brzo učenje stranih jezika. Vrlo vjerojatno i ljubav prema jezicima.

Mjesec - emocije, Merkur - izražavanje, misao, riječ; dobro izražavanje vlastitih emocija; osobito putem riječi, a ovisno o drugim nekim planetama - npr. ako se uplete Neptun, Venera, onda i ostalim vrstama umjetnosti.

Ljudi s ovim aspektom ne bi smjeli zapostaviti svoje potrebe za izražavanjem, jer to ne utječe dobro na njih, sputava ih i čini manje sretnima. Najbolje bi bilo kad bi se bavili ononm vrstom kreativnosti koja ih najviše ispunjava.

Tora26
05-11-2009, 14:52
Moj jedini aspekt koji Mo pravi,i moram priznati da sam vrlo zadovoljna :D Mo je u Jarcu,Me u Biku,ne panicim,analiticna sam i dobra sam u proceni ljudi iako je za to verovatno delom zasluzeno i obrazovanje steceno na fakultetu,ne samo ovaj aspekt.Pored toga Me jos ima samo 60 sa Ve,nisam ni za sta talentovana,ali nema veze ovaj aspekt mi je svejedno omiljeni i nesto na sta sam ponosna u svom natalu

Rito Samo
05-11-2009, 15:27
Moj Mesec u Jarcu je u konjukciji sa Merkurom u Ribama. Obojica u egzilu, ali prave ovaj lepi aspekt koji mi je doneo talenat za jezike.

TrilianSi
06-11-2009, 13:16
Moj Mesec u Jarcu je u konjukciji sa Merkurom u Ribama.
Verovatno si mislila na sekstil a ne na konjukciju ;)

Rito Samo
06-11-2009, 14:21
Verovatno si mislila na sekstil a ne na konjukciju ;)

Da!!! :doh:

spomenka
25-02-2010, 13:42
imam i ja mo120me i jako brzo pamtim to sam primjetila i sve brzo shvaćam, tak da nemam problema sa učenjem!:)

i istina uvijek kad nešto objašnjavam to potkrepljujem primjerima iz svakodnevnog života,svakodnevnice!;)

natalna karta- http://i40.tinypic.com/2a9aejr.gif

gasimetrija
22-03-2010, 11:00
Imam i ja ...Mesec 120 Merkur(koji je i u konjukciji sa venerom)
Pa sam ;oprezna,logicna,sposobna da se izrazavam na prefinjen nacin,lako izrazavam i emocije...(to je zbog venere na merkuru).
Koliko vidim ovaj aspekt nema "mane",ne donosi nista lose!:)

ganci
13-07-2010, 18:47
Ja imam Mesec 60 Merkur, i slazem se sa tim da sam obicno prijatna prema ljudima(tako kayu), a kazu i da delujem smirujuce... I ovo za strane jezike je tacno, jako lako ih ucim...
Jedan od boljih aspekata kod mene, rekla bih...
http://i49.tinypic.com/k2e33q.gif

Spes
13-07-2010, 23:05
Ovaj aspekt je fenomenalan!
Baš bih volela da ga imam...a nemam ga...tj. imam me90me...kako bilo, osoba ume lepo da uskladi emocije sa intelektualnim radom...ne dešava joj se da kad je pod emotivnim nabojem gubi konce u glavi.

cvetak
14-07-2010, 01:01
Baš bih volela da ga imam...a nemam ga...tj. imam me90me...kako bilo, osoba ume lepo da uskladi emocije sa intelektualnim radom...ne dešava joj se da kad je pod emotivnim nabojem gubi konce u glavi.

ja imam ovaj aspekt ali bas suprotno tj uvek kad sam pod emotivnim nabojem pogubim sve konce :D mozda sto je Mo u vodoliji pa i nija bas mirniji

Spes
14-07-2010, 09:11
ja imam ovaj aspekt ali bas suprotno tj uvek kad sam pod emotivnim nabojem pogubim sve konce :D mozda sto je Mo u vodoliji pa i nija bas mirnijiNe, nego zbog mo180ma ;)

cvetak
14-07-2010, 10:36
eto bas sam morala da ga imam - gotovo da ponistava tj. uzdrma sve lepe aspekte tj Mo 120 Ju0MeSa :)

dadiska
17-07-2010, 19:54
Pa sve zavisi gde se nalaze Me i Mo, ko je jaci i koje uticaje imaju sem tog aspekta. Ja pre nisam znala razdvojiti emocije i pamet, sada mi to polazi za rukom! Ne mora uvek biti dobro ukoliko imate 60 i 120, nekada je bolje imati 90 i 180 aspekt...;)

Aurora
17-07-2010, 20:11
Mislim da ovaj aspekt moze govoriti i o tome da je osoba sposobna da svoje znanje ili vjestine dobro prenosi drugima, narocito djeci. Nekako mi ovaj Mo asocijacija za to. Mislim da isto tako osoba dobro zna da objasni svoje emocije i da posavjetuje druge,a ljudi joj se cesto obracaju za pomoc. Svako je sklon tome da s vremena na vrijeme gubi tu zicu izmedju osjecanja i razuma, ali kod ovih osoba je to vrlo rijetko. Kroz pisanje i rad sa djecom se jako dobro mogu ostvariti....izmedju ostalog.

Skorpija
17-07-2010, 21:04
Baš bih volela da ga imam...a nemam ga...tj. imam me90me...kako bilo, osoba ume lepo da uskladi emocije sa intelektualnim radom...ne dešava joj se da kad je pod emotivnim nabojem gubi konce u glavi.Imam i ja ovaj aspekt,cak je merkur dispozitor mesecu,ali i ja se malo izgubim u emotivnom naboju:D Verovatno zbog marsa koji takodje pravi aspekt i sa Mo i sa Me.

Mislim da isto tako osoba dobro zna da objasni svoje emocije i da posavjetuje druge,a ljudi joj se cesto obracaju za pomoc.
Joj da,i to stalno,stalno...ja sam mislila da je zbog toga sto je Mo u devici.

uranija
18-07-2010, 09:57
kod mene je to svaki dan prisutno,sta god procitam nikad ne bubam,to je za mene pojam ali me moj komotni mesec u vagi ubi,natera me da se ubrzam zbog opozicije meseca prema mc,a inace merkur ima sekstil i sa mesecom i sa mc,jako volim da pisem,citam,knjige uopste i sve kao sto malopre napisah moram da shvatim

ginger
27-07-2010, 23:03
ovaj aspekt je dobar za rad sa ljudima (javnošću), za trgovinu, za politiku, za novinarstvo .. to je povoljan kontakt dviju planeta mo (javnost) i me (komunikacija)

isto tako mislim da ove osobe mogu mnogo govorit i ništa ne reć ..održavat razgovor "samo da vrijeme prođe"

NOVICSLAVICA
28-07-2010, 00:56
Mislim da ovaj aspekt moze govoriti i o tome da je osoba sposobna da svoje znanje ili vjestine dobro prenosi drugima, narocito djeci. Nekako mi ovaj Mo asocijacija za to. Mislim da isto tako osoba dobro zna da objasni svoje emocije i da posavjetuje druge,a ljudi joj se cesto obracaju za pomoc. Svako je sklon tome da s vremena na vrijeme gubi tu zicu izmedju osjecanja i razuma, ali kod ovih osoba je to vrlo rijetko. Kroz pisanje i rad sa djecom se jako dobro mogu ostvariti....izmedju ostalog.

Imam ovaj aspekt i slozila bih se sa tvojim tumacenjem .Tako ga koristim kako si i napisala .

Tristran
28-07-2010, 01:03
Da li bi vazio aspekt od 10 stepeni, posto je Merkur dispozitor Meseca?

Pronalazim se u opisu.

Merkur je u siroj konjunkciji sa Jupiterom koji pravi blizak trigon sa Mesecom.

WolfWoman
28-08-2010, 20:42
Mo120Me
Mjesec u Blizancima u 11. kuci
Merkur u Vagi u 3. kuci

Jel mi neko moze reci sto o ovome?
Istina je da se znam prijatno izrazavati i da sam promjenljiva.. a logika mi bas i nije jaca strana.

WolfWoman
29-08-2010, 01:31
Sa ovim aspektom mozes pravilno da kanalises tvoja osecanja kroz reci.Ubrzanog si misaonog toka.Moguce je da volis puno da razgovaras,pises i citas.Takodje aspekt Mo120Me govori o dobrim odnosima sa najblizom okolinom.Sklad svesnog i nesvesnog dela tvoje licnosti.

Wow :D
Da, volim razgovarati, pisati i citati :D
Hvala :)