Mo 180 i 90 Ne [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Mo 180 i 90 Ne

Merkur
05-06-2007, 17:46
Zbog sklonosti da poistovecujete stvarnost i samoodbranu, ulazite u komplikovane emotivne odnose. Ovakvi aspekti cesto ukazuju na potrebu za bezanjem - kroz alkohol, droge ili mastarije. Kreativni ste i skloni umetnosti, ali potcenjujete svoje vestine. Ukoliko ne naucite da dobro kontrolisete aspekt kvadrata, mogli bi iskrsnuti zdravstveni problemi. Ako je kvadrat u nekom kardinalnom znaku, mogli biste imati problema u vezi sa cirkulacijom. Ako je rec o kvadratu u fiksnom znaku, mogu vas zadesiti problemi sa zlezdama. Ako se pak radi o promenljivom znaku, mogu se javiti problemi sa nervnim sistemom i mozgom. Ovi aspekti mogu oznacavati i jednog strogog roditelja.

:)

Hans Kristijan Andersen (90), Dzenis Dzoplin (180).

Tristran
14-02-2008, 07:36
Jao Boze, po primerima mu dodje-ili fantazija ili droga. Cak sam i cigarete ostavila.
Fantazija kao jedina droga. Zauvek. Pristajem.
Dodala bih-tajanstveni problemi sa zdravljem kojima je tesko uci u trag, luta se godinama za dijagnozom. Emotivna zbrka i haos. Intuitivne zablude.
Nikada se ne oslanjati na savete zena. Meni u 11...Nikada ne slusati emotivne savete prijateljica. Ziva istina.
Nerealne neostvarive nade i planovi-opet zbog 11. polja...

zoka57
14-02-2008, 10:47
Neadekvatno ispoljavanje emocija ,cudne osobe kao da nece da vide i prihvate ,zaboravljanje i potiskivanje emocija.Nerealni maksimalno.
Ali i mozda na neki nacin zasticeni ,ni sebe ne vide realno u odnosima i drustvu pa plivaju u oblacima.

Kora
29-12-2008, 22:09
moj Mjesec u Ribama u 4. kuci u kvadratu da retro Neptunom u Strijelcu 1. kuci, tj. Vladar 9 u kvadratu s vladarom 5. kuce.
Kod mene se ovaj aspekt moze vidjeti i kroz oca koji je bio u djetinjstvu strog, vojnicka disciplina, mada se promjenio u posljednjih nekoliko desetak godina od kada je postao izuzetno blag, kao med.

ja bih mogla plakati do sutra sto se tice mojih komplikovanih emotivnih odnosa u kojima ne znam tacno na cemu sam, ne mogu da ga dokucim nikako.

niti pijem niti pusim, ali zato fantaziram do besvijesti

The Neptune
08-07-2009, 11:48
Zbog sklonosti da poistovecujete stvarnost i samoodbranu, ulazite u komplikovane emotivne odnose. Ovakvi aspekti cesto ukazuju na potrebu za bezanjem - kroz alkohol, droge ili mastarije. Kreativni ste i skloni umetnosti, ali potcenjujete svoje vestine. Ukoliko ne naucite da dobro kontrolisete aspekt kvadrata, mogli bi iskrsnuti zdravstveni problemi. Ako je kvadrat u nekom kardinalnom znaku, mogli biste imati problema u vezi sa cirkulacijom. Ako je rec o kvadratu u fiksnom znaku, mogu vas zadesiti problemi sa zlezdama. Ako se pak radi o promenljivom znaku, mogu se javiti problemi sa nervnim sistemom i mozgom. Ovi aspekti mogu oznacavati i jednog strogog roditelja.

Tacno je sve gore napisano, samo se ne bih slozila ovo za strogog roditelja. :confused: Opozicija u natalu znaci da osoba krivi druge za svoje probleme, u ovom slucaju majku (pored ove imam i opoziciju sa Uranom, znam o cemu pricam :D ).

Inace, tacno je da potcenjujem sebe i da imam potrebu za bezanjem...:artist:

skorpijica
24-01-2010, 15:47
osobe ovog aspekta mogu da budu skloni depresiji ...udaljen od ljudi jer je 180 i sav u nekoj svojoj fantaziji

Rabiosa
11-05-2010, 10:19
Juuu koliko ovde ima istine. :)
Evo šta sam još našla o tom aspektu.
Moguće je da ćete naslediti veliko imanje koje bi vam olakšalo odgovornost da stvorite vaš sopstveni put kroz život.

caruso
31-10-2010, 22:11
Juuu koliko ovde ima istine. :)
Evo šta sam još našla o tom aspektu.
Moguće je da ćete naslediti veliko imanje koje bi vam olakšalo odgovornost da stvorite vaš sopstveni put kroz život.
Izvini jel u pitanju 90 ili 180?
Moja sestra ima Mo180 neptun,nesec joj je u 12 kuci,a neptun u 6....pa me zanima dali to moze da pokaze preveliku(nerealnu) brigu za zdravlje:(...hvala

dunja2501
04-01-2011, 23:01
imam Mo90Ne...Mo u 1 kuci a Ne u 11. Sto se poroka tice jedino cigarete, retko pijem.Mastam kao blesava :) ... kreativna jesam,ali mi treba mnogo da tu kreativnost izrazim :)...s obzirom da mi je Ne u 11 kuci,moguce da je to razlog sto sam u zivotu imala problema sa prijateljima, a verovatno i zato sto ocekujem nemoguce od njih.

TigaBg
05-01-2011, 05:02
Rečeno mi je da sa ovim aspektom imam potencijal za kliničku depresiju. S obzirom da je tu dijagnozu imala moja baba-prestravljena sam. :(

margolo
13-01-2011, 14:27
Moj brat ima Mjesec 90 Neptun i priznao mi je da mnogo masta :p, osim toga primjetila sam panicnu brigu za zdravlje i uzrujavanje oko sitnica, pa se ja trudim da ga o'ladim malo, jer zbog najbanalnijeg simptoma on radi sve moguce nalaze i snimanja :D Mjesec je na vrhu 3 kuce, Neptun u 5-oj.

danica_91
21-06-2011, 01:18
ja imam mesec90neptun, mesec u petoj u ovnu, retro neptun u drugoj u jarcu mada mi je jarac ukljesten, pa se nadam da mozda zvog toga ima slabije delovanje...hmm, pa ovako, volim da mastam, obozavam, cesto sam nerealna u nekim ocekivanjima, nisam potpuno svesna sebe tj. kako delujem u ocima drugih, a cak i ponasanje drugih cesto pogresno protumacim...verovatno ne znam ni sa novcem, to cemo tek da vidimo...za sad nisam ni imala neke vece sume da bih znala kako bih se ponasala...do sad nisam mnogo trosila...:))))

kanon
21-06-2011, 10:07
Može li Mo180Ne u muškom horoskopu simbolizirati i nevjernu ženu ili suprugu koja pije? Imam jedan konkretan natal ispred sebe, Mo je na 2 Bika a Ve na 29 Vage. Objema planetama je disp. Ve u Sco. Osoba ne pije, ne puši, nije sklon depresijama. Otac mu je bio strog...

kosmopolita
21-06-2011, 10:14
Može li Mo180Ne u muškom horoskopu simbolizirati i nevjernu ženu ili suprugu koja pije? Imam jedan konkretan natal ispred sebe, Mo je na 2 Bika a Ve na 29 Vage. Objema planetama je disp. Ve u Sco. Osoba ne pije, ne puši, nije sklon depresijama. Otac mu je bio strog...

Kada vidim ovaj aspekt,prođe mi kroz glavu "sam vara,i biva prevaren",bude nekada bukvalno tako,ili na neki drzgi način svede se na isto.
Mislim da može biti to što pitaš,s tim da je Mo u biku egzaltiran pa ublažava situaciju,naravno zavisi i od ostalih aspekata Ve:)

kanon
21-06-2011, 10:25
Kada vidim ovaj aspekt,prođe mi kroz glavu "sam vara,i biva prevaren",bude nekada bukvalno tako,ili na neki drzgi način svede se na isto.
Mislim da može biti to što pitaš,s tim da je Mo u biku egzaltiran pa ublažava situaciju,naravno zavisi i od ostalih aspekata Ve:)

Točno je, puno su se varali, a Ve je u Sco. Ali da ne odem off zanimalo me samo da li je prevara u pitanju i može li to označavati alkoholizam žene ili možda majke?

kosmopolita
21-06-2011, 10:35
Točno je, puno su se varali, a Ve je u Sco. Ali da ne odem off zanimalo me samo da li je prevara u pitanju i može li to označavati alkoholizam žene ili možda majke?

Vidi,kada pročitam Mo,najpre pomislim na majku,za tim sve ostalo.Pogledaj i koja polja su povezana:)

kanon
21-06-2011, 10:42
Vidi,kada pročitam Mo,najpre pomislim na majku,za tim sve ostalo.Pogledaj i koja polja su povezana:)

Mo druga kuća, Ne osma, disp objema planetama Ve deveta u Sco.

kosmopolita
21-06-2011, 10:53
Mo druga kuća, Ne osma, disp objema planetama Ve deveta u Sco.

Sve najgore što je moglo biti,prošlo je dok je Ne bio na izlazku iz jarca i početnim stepenima vodolije,kada je imao oprečne aspekte prema obe pomenute planete.Kasnije aspekt aktivira samo brzi Mo,i mislim da to mogu biti nesuglasice oko finansija pošto su uključeni 2 i 8p:)

kanon
21-06-2011, 11:06
Sve najgore što je moglo biti,prošlo je dok je Ne bio na izlazku iz jarca i početnim stepenima vodolije,kada je imao oprečne aspekte prema obe pomenute planete.Kasnije aspekt aktivira samo brzi Mo,i mislim da to mogu biti nesuglasice oko finansija pošto su uključeni 2 i 8p:)

Ako ne treba 14 god da prođe znak onda se ne radi niti o ženi niti o majci nego o domovini i novcu, tj imovini. Naime onda je mobiliziran kao prvo, a drugo odbio je biti sudionik one gnjusne privatizacije koja se tada dešavala pa je ostao bez položaja. Samo to je simbolika tranzita a ne natalnog položaja planeta.

swiss
24-06-2011, 21:59

Bicu malo jednostran sad...

O ovom sam se uverio skoro...Mesec u opoziciji sa Neptunom, koliko meze sebe da slaze toliko nemoze ni da shvati da je vec odavno izgubljeno tlo pod nogama ohohooo izgubljeno vec! Tesko je kroz maglu podsvesti svoje setati a toga ne biti svestan...jedina dobra strana ovoga je, da bi mogle najlepse bajke da se ispricaju....a jos kad se doda i Sunce (So 0 Ne 180 Mo), pa Alisa u Zemlji Cuda bi bila nula velika... Ovaj aspek ce onda reci ovo....samo cu da prenesem tekst, jer jako je zanimljivo! Dakle.....ta osoba bi svakako trebalo i da obrati paznju na krvni pritisak, ali mi se cini da joj je najveci problem da uskladi svoj odnos prema poslu (pedantna, do sitinica, voli da dobija komplimente, da je sve savrseno) sa svojim pravim emocijama, slobodom koju prizeljkuje (da se totalno opusti, ali kao da ne ume), tako da moze da deluje hladno... jako je kreativna, ali taj njen emocionalni i sanjalacki deo prirode ne dolazi do izrazaja, trebalo bi da nauci da otvori sebe i pokaze osecanja, u tom delu je jako zatvorena. Ovde bih dodao jos, zbog ega!
E sad, kad izvedem racunicu na kraju...pre bih posavetovao ovakvima da se poliju kantom hladne vode da se malo probude pre nego nastupe u novom danu uz Margarin Dobro Jutro ;):):D

lilithsco
01-07-2011, 23:30
Jao Boze, po primerima mu dodje-ili fantazija ili droga. Cak sam i cigarete ostavila.
Fantazija kao jedina droga. Zauvek. Pristajem.
Dodala bih-tajanstveni problemi sa zdravljem kojima je tesko uci u trag, luta se godinama za dijagnozom. Emotivna zbrka i haos. Intuitivne zablude.
Nikada se ne oslanjati na savete zena. Meni u 11...Nikada ne slusati emotivne savete prijateljica. Ziva istina.
Nerealne neostvarive nade i planovi-opet zbog 11. polja...

ne pijem,ne pušim,ne drogiram se ali živim u svom svijetu - Ne iz 12.konjukcija ASC 90 ME i MO...ali u svom svijetu živim toliko neprimjetno tako da izgleda da sam čista realnost jer fluidno osjećam i prilagođavam se trenutnoj situaciji...inače jednostavno znam da me nitko ne zna jer svatko zna svoj djelić moje ličnosti...također sam i veliki,nepopravljivi romantičar,idealist i utopist...:)

Spes
01-07-2011, 23:39
Mo vladar asc. u 12. 180 NE u 6.
- mašta mi je veoma naglašena
- proširene vene (mo u raku)
- emocije na kvadrat
- intuicija (plus još neki aspekti, ali i ovaj učestvuje pa ga zati izdvajam)

snupy
02-07-2011, 14:16
Imam ja Ve180Ne 3./9.
Cuh da se ovde pominju prosirene vene...imam ih,ali sam msl.da je to nasledno.
Inace jos...Masta mi radi svasta,lazem,ali nisam lazovcina da cim zinem slazem:D ali ko jos ne laze?:p
Ponekad se stavno zapletem u svoje mastarije,da se jedva vratim u realnost.
Intuitivna sam,obicno mi se snovi realizuje,emotivna,uvek verujem u ljubav,idealise partnera.:(

Kud cete vise :(

cacambo
13-09-2011, 00:59
Mo90Ne, a Mesec je u 12. Da li to oznacava zene kao tajne neprijatelje, laz i obmane? Kako to da tumacim?

Wicca
13-09-2011, 21:11
Rečeno mi je da sa ovim aspektom imam potencijal za kliničku depresiju. S obzirom da je tu dijagnozu imala moja baba-prestravljena sam. :(

opozicije se prevazilaze ;)

EDIT: Pre cu Mo‚180SA vezati uz klinicku depresiju, Mo180Ne je...povredjujes sam sebe svojim iluzijama.

nale777
13-09-2011, 21:15

EDIT: Pre cu Mo‚180SA vezati uz klinicku depresiju, Mo180Ne je...povredjujes sam sebe svojim iluzijama.

Kod mene je Mo na ASC 180 Ne na samom Dcu, te ja povredujem sebe iluzijama o partneru.

Wicca
13-09-2011, 21:21
Kod mene je Mo na ASC 180 Ne na samom Dcu, te ja povredujem sebe iluzijama o partneru.

rekla bih da svako ko ima Mo180Ne ima iluzije o partnerstvu nebitno gde mu je Ne.... to su samoobmane u vezi svega,i onda sam sebe povredis kad shvatis realnost, Mo180Ne nije steta mentalna koju ti drugi nanose vec sam sebi. doduse meni pomaze sto imam stelijum u Jarcu i i sto mi je Ne u Jarcu, sve se vraca na Sa u Jarcu odnosno...prakticne iluzije koje se mogu uraditi i ne lebdim toliko ;)

TigaBg
13-09-2011, 21:23

E ja imam kvadrat! Šta sad? :D
Jeste da je separacioni, ali je na 2 stepena. Volim da popijem, ali pomalo, mada je to više do Mo u Vagi na Asc...Popijem neko fensi piće da bi malo uhvatilo i da bih se smejuljila, ništa više od toga.

Btw, moja baka je imala Mo90Ne...I to Mo na Algolu.

nale777
13-09-2011, 22:03
rekla bih da svako ko ima Mo180Ne ima iluzije o partnerstvu nebitno gde mu je Ne.... to su samoobmane u vezi svega,i onda sam sebe povredis kad shvatis realnost, Mo180Ne nije steta mentalna koju ti drugi nanose vec sam sebi. doduse meni pomaze sto imam stelijum u Jarcu i i sto mi je Ne u Jarcu, sve se vraca na Sa u Jarcu odnosno...prakticne iluzije koje se mogu uraditi i ne lebdim toliko ;)

Sreca tvoja.Ja se vinem tako vatreno u te svoje iluzije, bas visoko - ASC u blizancima, vazduh, pa kad lupim o zemlju - stelijum u jarcu i dispozitor vladara ASC - ME u jarcu, onda to bas ume da boli.
Tacno je da Mo180NE daje iluzije na mnogim poljima, a kod mene se tice upravo partnerstva, pa i javnih neprijatelja, a bogami bice i braka.I to samu sebe obmanjujem vise nego sto to drugi cine,jer zatvaram oci pred mnogim stvarima kad volim nekoga.Ko zna, mozda je i to bolje,nego da me drugi obmanjuju, a mozda im time samo pomazem.u svakom slucaju sebi ne pomazem.

ivanam
13-09-2011, 22:25
Kod mene je Mo180Ne na osi 2/8 ,ali iluzije su prisutne i svim oblastima,od mastanja o novcu ,do partnerstava i ostalog.Skoro sam bez ikakvog realnog osnova iskontrustruisala dogadjanja u masti i onda kad se to nije tako odigralo ,onako kako i kad sam ja do zamislila ,bila sam jako tuzna.A onda sam rekla sebi da moram da prestanem sa tim,jer opterecujem svoju psihu bez ikakve potrebe.Al kad ovaj Mo u blizancima ne miruje nikada...

Tristran
14-09-2011, 12:28
Majka moze imati psihickih problema, ili biti izneverena, slagana, citav zivot zivi u iluziji,
ili laze ili nju lazu (sto je cesce, lazi koje povredjuju) sto kcer moze ponoviti kao zena...

Makar mastu imam, pa od nje mogu nesto i napraviti.

matrischa
11-10-2011, 02:10
Ako je kvadrat u nekom kardinalnom znaku, ... Ako je rec o kvadratu u fiksnom znaku, ... Ako se pak radi o promenljivom znaku...

Dobro u natalu imam Mo90Ne, Mo je u kardnalnom, a Ne u promenljivom.
to znaci da je kvadrat u :confused: ???

... i jos jedno pitanje taj kvadrat utice na 5 kucu u kojoj je mesec ili na 8. u kojoj je neptun ili na obe?

nista ne znam ali ako ne pitam necu ni nauciti

farmacija
06-02-2012, 23:01
Kako da tumacim moju opoziciju Meseca i Neptuna? Mesec na MC-u,a Neptun u cetvrtoj kuci. Sta mislite? Mesec nije vladar ni jedne kuce.

nymeria
09-02-2012, 11:42
Za nas jadnike koji imamo Mo180Ne :D da li neko ima ideju sta je potrebno da bi se ta sklonost fantaziranju i naglasena masta pretvorili u neki posao npr., da li bi upliv neke druge planete mogao da pomogne da se ta mana pretvori u talenat i iskoristi? Ne mi je vladar 10., a Mo 1., pa ne znam da li bi mogla konstruktivno da iskoristim tu energiju, do sad mi bas nesto i nije islo :p

TigaBg
09-02-2012, 12:36
Za nas jadnike koji imamo Mo180Ne :D da li neko ima ideju sta je potrebno da bi se ta sklonost fantaziranju i naglasena masta pretvorili u neki posao npr., da li bi upliv neke druge planete mogao da pomogne da se ta mana pretvori u talenat i iskoristi? Ne mi je vladar 10., a Mo 1., pa ne znam da li bi mogla konstruktivno da iskoristim tu energiju, do sad mi bas nesto i nije islo :p

Mo u Raku simbolizuje kuhinju, dom, gostoprimstvo, a Ne sve što ima veze sa morem. Mislim da bi ti odgovarao posao u restoranu morskih plodova ili u hotelijerstvu, na primorju.

nymeria
09-02-2012, 14:03
E hvala :) Dobar deo svog zivota i jesam provela na moru i obozavam ga do imbecilnosti (mama Crnogorka), al u kuvanje se ne bi bas upustala, pre bi bila sefica restorana ili se prejedala do iznemoglosti :D Nego, stalno se divim ljudima koji su te svoje preterane mastarije uspeli da pretvore u posao, pisci scenarija za kompjuterske igre, reziseri, pisci epske fantastike itd. mada kontam da se tu upleo i Me u celu pricu pored Mo i Ne...

A mislim da bi i ovaj aspekt mogao da se odnosi mozda i na povecanu empatiju i sazaljenje npr., ali i prijemcivost za kojekakve energetske vampire.
Ja sam do sada uglavnom radila sa ljudskom nesrecom i u centrima za socijalni rad, i verovatno bi mi sa ovim aspektom bilo bolje da nadjem drugi posao...

mirab
09-02-2012, 14:25
nymeria, pokusacu da ti odgovorim na pitanje sta da se radi kada su Mesec i Nptun u losem aspektu, ili kako to iskoristiti na licno dobro:
Od karte pojedinca i njegovog licnog rada na sopstvenom razvoju mnogo zavisi koliko ce se dobro ili lose koristiti ovaj kontakt.
Iskustvo kroz koje osoba sa neharmonicnim aspektima prolazi vezuje se za preosetljivost, konfuzne ili nejasne dogadjaje u domu.Kontakt sa majkom obicno je nejasan ili naglaseno emotivan.Njihova osetljivost moze ih povesti u razocarenja jer su cesto skloni da idealizuju svakog sa kim su u nekom emotivnom kontaktu.. Ovaj tip zene je neko ko lako zaplace i koju je veoma lako povrediti, ali je isto tako veoma senzitivna i sposobna da oseti ljubav ili nepostovanje.Ukoliko je ovaj aspekt dobro integrisan u karti, osoba moze biti na dobitku od ovog kontakta jer ume da oseti tudja osecanja, namere i motive.Ova velika kreativna energija je izuzetna za sve one koji nauce da budu vladari svojih snova ne dopustajuci da snovi vladaju njima.Ovo je kontakt velikih potencijala, ali ce biti dobro iskoriscen samo ako osoba cvrsto stoji na zemlji..Ukoliko te cvrstine nema, bice zapletena u mreze iluzija, ocarana muzikom snova, zauvek ce izgubiti tlo pod nogama.Aspekti Meseca i Neptuna su veliko blago, a od same osobe zavisi da li ce ga iskoristiti na pravi nacin.Prolazeci kroz iskustvo razocarenja uvek je rezultat nerealnih teznji i za to iskustvo osobe ne treba da krive samo druge vec i sebe jer su sami stvorili bajku od necega sto je sasvim daleko od realnosti.Razocaranja prestaju onog trenutka kada prihvate druge ljude onakvim kakvi zaista jesu. Tek ce tada carolija njihove maste obojiti zivot bojama duge, a ljudi i njihovom prisustvu osecace da su na nekom drugom svetu.

nymeria
09-02-2012, 14:50
Hvala puno, Mirab, jako lepo objasnjenje :)

spomenka
17-02-2012, 16:50
Mesec u lošem aspektu sa Neptunom-Osoba, koja je sklona da ceo zivot preuzima zrtvu na sebe.Ovaj astrološki aspekt daje nerealnu sliku natusu u odnosu na svet, koji ga okruzuje.U konstelaciji pojedinim težim aspektima donosi opsesije, strahove, panike, fobije, a sa jako teškim aspektima opsesivnu kompulsivnost, paranoidnu šizofreniju. Ako se vezuje za podruchja emocija, ljubavnih odnosa, natus je sklon idealizaciji partnera.Emocije su jake i intenzivne, sve dok ne shvati da je žrtva.U tom trenutku, zavisno od ostalih aspekata, dolazi ili do potpunog zatvaranja za emocionalne doživljaje, bega od upuštanja u emotivne veze ili bilo kakve odnose sa suprotnim polom, a u većini slučajeva, strah od upuštanja u ozbiljne emotivne veze, koji je baziran na principu da za sobom povlači seksualni promiskuitet, gde osoba ide iz avanture u avanturu.Vezano za 5.astrološko polje, nosi i sklonost, ka alkoholizmu, opijatima(mada kako bi se manifestovao, potrebno je još srodnih aspekata u natalu), kocki,…

Tamy
17-11-2012, 12:51
Meni je mesec vladar 7 kuce i nalazi se u 8, a neptun vladar 2 i nalazi se u 11 kuci. Receno mi je da Mo90Ne u ovom slucaju donosi neke lazi ili tajne u braku, sad kako ja to da povezem, jel bi to mogle biti lazi ili tajne vezane za novac, jer Ne vlada drugom kucom ili je nesto drugo u pitanju?

Inace moja masta radi svasta :D nekada stvarno ne mogu da izadjem iz tog sveta, ranije mi jeste pretstavljalo problem jer izmastam jedno a desi se drugo i naravno desi se i razocarenje. Sada mnogo cesce koristim tu mastu da pobegnem od problema, smestim se tamo i uzivam, dodje mi ko neki ventil, pa se vratim u realnost i idemo dalje.

caramaja3008
17-11-2012, 14:19
evo jos jednog pacijenta sa Mo90Ne :D
Mo vladar X u XII a Ne vladar VI u III...citala sam prethodne postove i ne znam odakle bih pocela...da sam sklona fantaziranju-jesam itekako,cesto unapred izmastam neke situacije,pa kad se ni priblizno ne ostvare-nastaje opasno razocarenje...e sad moj Mo je u devici pa ma kako on bio detaljan,analitican i praktican,kad se konacno opusti i prepusti emociji,onda sledi debelo idealizovanje osobe ili situacije-i bum,razocarenje...puna sam sumnji i strahova,nikad ne znam na cemu sam,a uglavnom ne volim da delim to ni sa kim jer ne verujem ljudima pa su to onda hektoliktri neptunovskih suza,nekad bezrazloznih...veliki sam hipohondar,ali se trudim da to drzim pod kontrolom,jedno vreme sam imala problem sa napadima panike...sve drzim u sebi,retko se otvaram,a ta unutrasnja emotivnost me izjeda,gorim,ali se zbog nekih drugih aspekata koje imam u natalu,nista spolja ne vidi,nego izgledam kao ledena kraljica...a unutra vojska podstanara i kojekakvih cudesa :) snovi su mi izuzetno zivi i sareni,ali ne znam dal to ima veze sa ovim...sva sreca pa nemam nikakvih poroka,samo bi mi jos to falilo uz ovaj cirkus u glavi :)
mada,ako je za utehu-cini mi se da se to sa godinama ipak malo stabilizuje i nekako je blazi taj OCAJ koji definitivno nosi ovaj aspekt ;)

lilithsco
17-11-2012, 16:16
imam i ja ovaj aspekt MO90NE...česta idealizacija ljudi,posebno žena,odanost do bola,teško prekidanje odnosa...emocije koje ponekad štete i stvaraju slabosti...

hvala Bogu,otkad je Saturn kod mene jači (od 1.SA povratka) ostalo je malo od one jačine negativnosti ovog aspekta...za pozitivnost će trebati,ako uopće,napretka u duhu...

ganci
17-11-2012, 20:47
Imam Mo90Ne...e sad ako gledamo vladare kvadrati prave vl.desete i seste. Trebalo bi da se odrazi na nategnute odnose na radnom mestu npr ili da ljudi sa kojima radim, okolina nema lepo misljenje o meni...a opet, ako gledamo Mo kao zenu onda bih mogla biti losijeg zdravlja nakon sto postanem majka, da budem vise bolesljiva i sl jer je Ne vl.seste...

lilithsco
18-11-2012, 11:09
Imam Mo90Ne...e sad ako gledamo vladare kvadrati prave vl.desete i seste. Trebalo bi da se odrazi na nategnute odnose na radnom mestu npr ili da ljudi sa kojima radim, okolina nema lepo misljenje o meni...a opet, ako gledamo Mo kao zenu onda bih mogla biti losijeg zdravlja nakon sto postanem majka, da budem vise bolesljiva i sl jer je Ne vl.seste...

meni su i dispozitori također u kvadratu...izlaza nema...kuku lele:p

ibis
18-11-2012, 11:15
meni su i dispozitori također u kvadratu...izlaza nema...kuku lele:p

Tvoj kvadrat je vrlo slab, separacija plus sto se nalaze Mo i Ne u trigonskim znacima...Ne bih uopste brinula na tvom mestu :)

andjelikadepeures
18-11-2012, 17:41
ja recimo imam Mo45Ne... isto "losh" aspekt, ali mislim da donosi i neku umetnichku crtu...
mada se slazem za idealizaciju ljudi... iako me zivt dosta na tom polju ishibao, opet sam tome sklona

lilyrose
04-05-2014, 15:52
Rečeno mi je da sa ovim aspektom imam potencijal za kliničku depresiju...

Moguće.
Imam opoziciju i sklona sam depresiji.
:(
Isto tako i potrebi da je liječim/ublažavam lijekovima.
:(
Ipak, Mjesec mi je u trigonu s Plutonom, pa se nekako uvijek dočekam na noge... sposobnost emocionalne regeneracije, rekla bih...

danica_91
04-05-2014, 16:16
imam i ja Mo90Ne, posto je Mo u 5. a Ne u 2. kuci, sklona sam alkoholu, pogotovo kad idem u provod a nekad volim i sama da popijem da me opusti, trosim cesto i novac koji skoro i da nemam, koji dobijem igrom slucaja, ali nisam veliki stedisa, i sitnis mi je razbacan svuda po sobi, nikako da ga skupim, jer sam lenja, mada lekove bas bas izbegavam...pocela sam da lazem porodicu...sto ranije nikad nisam radila...zaradjivacu i novac mozda na neki cudan nacin, neka vrsta umetnosti, ali ponovo tajno...ne mislim na sex i drogu xD i tako...kako vreme ide ovaj aspekt pokazuje svoje razlicite strane, ne znam dokle ce ici...sklona sam i ja tome da idealizujem ljude, mada ne mnogo, nego se vise nadam u dobro u njima, zelim da vidim dobro u njima, ali ipak umem da procenim coveka najcesce pa nemam cesto promasaje...i takodje izbegavam tuzna mesta i ljude jer upijam tudje emocije i rasplozenje kao sundjer i smetaju mi jako...osecam se lose posle toga...bolje mi je da budem samo sa okej ljudima ili sama :) mislim da je sve to deo ovog aspekta...jos uvek nisam depresivna, mada imam periode kada mi se samo spava...

lilyrose
04-05-2014, 16:23
imam i ja Mo90Ne...izbegavam tuzna mesta i ljude jer upijam tudje emocije i rasplozenje kao sundjer i smetaju mi jako...osecam se lose posle toga...bolje mi je da budem samo sa okej ljudima ili sama :) ...

Imaš li još koji aspekt s Mjesecom?
U kojem ti je znaku Mjesec?
Ovo boldano i ja primjećujem... izbjegavam recimo ići na sprovode kad god mogu... i ne volim biti s ljudima koji su tzv. "emocionalni vampiri"... doslovno isišu energiju iz mene... I općenito, kad mi dođe, povlačim se od ljudi... (ili kontaktiram virtualno :D )

danica_91
04-05-2014, 16:27
Imaš li još koji aspekt s Mjesecom?
U kojem ti je znaku Mjesec?
Ovo boldano i ja primjećujem... izbjegavam recimo ići na sprovode kad god mogu... i ne volim biti s ljudima koji su tzv. "emocionalni vampiri"... doslovno isišu energiju iz mene... I općenito, kad mi dođe, povlačim se od ljudi... (ili kontaktiram virtualno :D )

imam jako puno, pogledaj mi u potpisu natal...a imam i Ne0Ur90Mo i ta 2 mozda i najjace deluju jer su aplikacije..i ja isto, osamila sam se dosta, mada i druge stvari u mojoj karti ukazuju na to da mi jako prija samoca...

lilyrose
04-05-2014, 16:38
imam jako puno, pogledaj mi u potpisu natal...a imam i Ne0Ur90Mo i ta 2 mozda i najjace deluju jer su aplikacije..i ja isto, osamila sam se dosta, mada i druge stvari u mojoj karti ukazuju na to da mi jako prija samoca...

Imaš i trigon s Venerom, Jupiterom i Marsom.
I kod mene je prisutan trigon s Jupiterom i Venerom.
Mada, nekako mi se ponekad čini da ti trigoni malo "ulijene" čovjeka... kao da tražimo neki "lakši" izlaz... :confused:

danica_91
04-05-2014, 16:44
Imaš i trigon s Venerom, Jupiterom i Marsom.
I kod mene je prisutan trigon s Jupiterom i Venerom.
Mada, nekako mi se ponekad čini da ti trigoni malo "ulijene" čovjeka... kao da tražimo neki "lakši" izlaz... :confused:

haha pa da ne skrecemo sa teme...meni je i bik u 6. kuci...ja mnogo trazim laksi izlaz, jer je bik dosta lenj...obavljam ja obaveze, doduse sporije, ranije sam vise radila i brze, sad me mrzi...ali i kad radim, trudim se da uvek nadjem laksi nacin, ili da bar budem bolje placena ako vec radim :)

mislim da je Mo u losem aspektu sa Ne dosta tezak i da treba da se nadju granice svakako, inace covek lako propada...taj aspekt je koliko znam bio fatalan za Merlin Monro...jer joj je isao preko asc i dsc ose :)

lilyrose
04-05-2014, 16:52
mislim da je Mo u losem aspektu sa Ne dosta tezak i da treba da se nadju granice svakako, inace covek lako propada...taj aspekt je koliko znam bio fatalan za Merlin Monro...jer joj je isao preko asc i dsc ose :)

A, nisam to znala... odatle joj znači sklonost tabletama... (a i meni očito)
Meni povezuje (opozicija) 3. i 9. kuću, možda bih morala izlaz tražiti u pisanju, putovanjima, učenju... religiji, eventualno (imala sam i tu fazu, da...), filozofiji općenito... ima mi smisla...
Tebi povezuje 2. i 5. kuću - pa mislim da bi morala svakako naći neki kreativni posao koji će ti donositi zaradu... tako nešto... ;)

danica_91
04-05-2014, 17:03
pa i ja mislim da se tako tumaci...to oko kreativnosti i umetnosti je jos i najbolje izrazen Ne...ali ima tu i lazi, obmana, prevara...pa sad kako kad sta donese...ja sam radila i poslove za koje su mi krali zaradu, tj. prevarili me, pa nisu platili koliko su rekli...znaci nije uvek pozitivno, nazalost :)

a za Merilin mislim da je to i umetnost, tj. talenat njen, ali i te tablete i to sto nju niko nije u stvari znao, niti razumeo, Ne na asc, a ni ona druge nije realno videla a imala jaku zelju da im se da (Mo u 7. i sigurno ju je jako pogadjalo kako su se drugi ophodili prema njoj ), i to ju je i ubilo na kraju...a i majka joj je bila tezak psihicki slucaj, takodje ovaj aspekt...moja majka se recimo isto bavila umetnoscu dosta, ali i pila dosta tableta mada ne zbog psihe nego drugih nekih problema...

A, nisam to znala... odatle joj znači sklonost tabletama... (a i meni očito)
Meni povezuje (opozicija) 3. i 9. kuću, možda bih morala izlaz tražiti u pisanju, putovanjima, učenju... religiji, eventualno (imala sam i tu fazu, da...), filozofiji općenito... ima mi smisla...
Tebi povezuje 2. i 5. kuću - pa mislim da bi morala svakako naći neki kreativni posao koji će ti donositi zaradu... tako nešto... ;)

AnchyMs5
04-02-2017, 10:38
Mama me ceo zivot kljuka lekovima, ts za imunitetm ye za ovo ge za ono..
Depresivna sam , to mi je standardica. U ljubavi se medjusobno varamo. romantik sam nepopravljiv. I imala sam takvu ljubavnu price da bukvalno zajedno pevali "tell me lies tell me sweet little lies..." ah kad se samo setim kako smo se samo lagali, bude vanvremesko u trenutku i samo se vratimo u sadasnjost...(uzaas). Kod mene u karti je medjusobno jer je mesec 0 vladar pete, pa baca aspemt i na 1. I na 7.kucu(harmonican) pa smo bili fifti fifti.
bil sam glupa koliko dam verovsla ljudimam ali se to promenilo, sad ja to odmah nanjusim, valjda mi pluton pomaze.
Volim da popijem i svasta da probam ali imam meru, nisam zavisna, celo vece mogu pijuckati jednu casu, nikako manje. :D
Upijam kao sundjer tudje emocije i onda se isplacem. I to se skoro svaki dan desava, bojim se da ne odlepim zbog toga. Aj sto plavem zbog debe, nedgo sto i zbog drugih.
Kada mi je tesko bezim u san, samo da mi prodje vreme.

Imam jos jedan decko je vaga u podznaku mesec mu je u prvoj, pa je mucenik sam po sebi, u , kvadratu s neptunom, varale su ga, sto ga je pogadjalo jer je mo u prvoj.

ibis
05-02-2017, 02:30
Mrzim ovaj aspekt u svojoj karti.
Meni se najvise odrazilo na reputaciju, NE 0 MC.
Ljudima jednostavno nisam jasna, delujem im kao mutna osoba, a ja to nikako nisam , sa SO 0 SA, ME 0 Sa i MA Le. To me pogadja zaista. Valjda zato sto jasno iskazujem emocije (MO u 1.), a emocije su promenljive i , spolja gledano, nerazumljive posmatracu, odajem utisak nestabilnosti. A iznutra sam kamen, eto ironije Samo ja jednostavno ne vidim razlog da skrivam sta osecam, uz to svesna sam da su emocije prolazne, i ne dozivljavam ih kao nesto konacno, odlucujuce, one su samo putokazi, ali hajde ti to objasni nekom ko te slucajno sreo dok si se brinuo o ko zna cemu.:o

Sreca da je vladar NE i suvladar MO ovaj moj lepi Jupika, pa na kraju ipak dobijem postovanje koje zasluzujem. Ali dotle dozivim dosta sumnji i nepoverenja.

I drugo, moja majka. Odnos nam je sizofren, u najmanju ruku, uopste je ne razumem.

mandrak-21
05-02-2017, 10:49
Mrzim ovaj aspekt u svojoj karti.
Meni se najvise odrazilo na reputaciju, NE 0 MC.
Ljudima jednostavno nisam jasna, delujem im kao mutna osoba, a ja to nikako nisam , sa SO 0 SA, ME 0 Sa i MA Le. To me pogadja zaista. Valjda zato sto jasno iskazujem emocije (MO u 1.), a emocije su promenljive i , spolja gledano, nerazumljive posmatracu, odajem utisak nestabilnosti. A iznutra sam kamen, eto ironije Samo ja jednostavno ne vidim razlog da skrivam sta osecam, uz to svesna sam da su emocije prolazne, i ne dozivljavam ih kao nesto konacno, odlucujuce, one su samo putokazi, ali hajde ti to objasni nekom ko te slucajno sreo dok si se brinuo o ko zna cemu.:o

Sreca da je vladar NE i suvladar MO ovaj moj lepi Jupika, pa na kraju ipak dobijem postovanje koje zasluzujem. Ali dotle dozivim dosta sumnji i nepoverenja.

I drugo, moja majka. Odnos nam je sizofren, u najmanju ruku, uopste je ne razumem.

Nije tema ali neptun na MC.u hoce da DA pogresan utisak ljudima o osobi meni su ljudi nudili sve i svasta o poslovima nicim izazvani od pranja novca do kolumbijskih specijaliteta i dr..Ti Ibis imas i ne 90 mo i jos mo u ribama pa te razumem i za odnos sa majkom i za osecanja koja jesu promenjiva ali su tog momenta takva kakva jesu dok traju.

ibis
05-02-2017, 16:53
Nije tema ali neptun na MC.u hoce da DA pogresan utisak ljudima o osobi meni su ljudi nudili sve i svasta o poslovima nicim izazvani od pranja novca do kolumbijskih specijaliteta i dr..Ti Ibis imas i ne 90 mo i jos mo u ribama pa te razumem i za odnos sa majkom i za osecanja koja jesu promenjiva ali su tog momenta takva kakva jesu dok traju.

Verujem da razumes, ali tebi je ipak lakse, jer ti je NE na MC-u 120 SA koji je uz to vladar ASC, pa delujes ozbiljnije, i 120 JU na DESC koji te cini popularnim. (za razliku od mog MA na DESC :D)
Nisam imala ponude kao ti, ali redovno na radnim mestima me pretpostavljeni ne cene dok ne prodje odredjeno vreme i imam sansu da pokazem kvalitet svog rada. Kada to vreme prodje i uvere se onda sve bude ok.

Kratko receno odajem los prvi utisak, bleh.

Sto se tice osecanja, ja im nisam rob, jedan deo mene je samo posmatrac, ali, valjda sam razmazena, mozda i dovoljno samouverena, ili nesto slicno, pa ih otvoreno pokazujem. Ne verujem u tajne i tajnovitost.

Ali opet kazem, mene na kraju uvek izvuce JU koji je vladar 10. a odlicno je polozen. To je moj sistem vredosti, a i proteziranje od strane raznih ljudi.

AnchyMs5
05-02-2017, 19:08
Mo180ne daje smusenist jos ako je ne na mc kao i kod mene jos 10x toliko. Ma za mene su mislili i da sam streber i da ne kazem sta. Svasta sam se o sebi naslusala. Ili kad nesto dobro uradim, na faxu ili posebno srednjoj sk, zacude se, na prvu loptu dok me ne upoz aju misle da sam glupa. To mi kazu sad ljudi s kojima se druzim. ��