Mo 180 i 90 Ur [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Mo 180 i 90 Ur

Merkur
05-06-2007, 17:40
Ovaj aspekt pokazuje veliku intelektualnu sposobnost, ali i tvrdoglavost, fanaticnost i emotivnu napetost - nemirni ste, lako se vredjate i impulsivni ste, pa morate nauciti da postizete kompromise u odnosu sa drugima. Ovo ukazuje na neuobicajenu emotivnu privrzenost, ali bi moglo da znaci i neverstvo i probleme sa suprotnim polom. Vise puta cete menjati mesto boravka, a drugi ljudi ce vas , zbog vasih iznenadnih promena ponasanja, cesto tesko shvatiti.

:)

Laburisticki vodja Dzon Luis (90), kaskader Evel Najvel (180).

Pietra
05-06-2007, 19:29
Posto imam Mo 180Ur potvrdjujem gore napisano,medjutim interesuje me da li se ovaj aspekat moze povezati sa gubitkom trudnoce?

Santijen
05-06-2007, 20:31
Ja isto imam ovaj aspekt i kod mene je to sve izrazeno ali mnogo jace i eksplozivnije nego sto je to Merki nezno opisala....

princess
06-06-2007, 09:39
Ja imam Mo90Ur.Moze doneti selidbe, ili bolje reci seljakanja, ovo je potreba da se dusa smiri jer je ovo veliki unutrasnji nemir, pa nemir u domu, i stalno trazi promenu, makar menjanje sobe ili kreveta na kom spavas, ako ne celog doma.. ...moze biti promena cudi, raspolozenja, pa kuce, stana, i svega u simbolici meseca, a sve naglo, iznenada etc...

Mo90Ur,meni je doduse Mo na kraju druge. MO mi je u 2 u vodoliji a Ur u Sco u 12.Dosta nervoze,odnosi sa majkom odlicni,mada sto sam starija kao da ja postajem Majka a ona cerka. :o U kuci imamo vise telefona,i oni su glavni problem nasih finansija, zajedno sa strujom koja se ni pod razno ne sme ne pomenuti...Sve sto je uran nas razbija, doliva vatru na ulje, kada dodje racun za struju i telefon, svi dalje od mame:eek:
To je i aspekt nervoze, nemira, i mnogo je jaca opozicija nego kvadrat, jer su opozicije Ur jace, pa se vise i osecaju...

Mo vladar 8,a Ur 3 pa su mi odnosi sa sestrom malo losiji iako smo nenormalno,gotovo patoloski vezane jedna za drugu Mo120Pl.(verovatno)
Selidbe bas ceste,i to u vreme osnovne skole Ur vladar 3(osnovna skola),promenila sam cak 4 osnovne skole.....
Sad majka i otac su mi se razvodili,Mo90Ur pa se nakon par godina opet pomirili Mo120Pl.
Ja zivim u potkrovlju kuce,koje sam renovirala simbolika Vodolije(potkrovlje)i Ur renoviranje a sa strujom su majstori napravili opsti sou,pa kad upalis svetlo radi i frizider,kad upalis rernu pali se napa itd.
Sestra je na spratu ispod mene.... (komsije skroz u simbolici Ur iz 3 )
Kazu mi da Ur90Mo donosi probleme sa porodjajima usled nervoze,abotusi ili prevremeni porodjaji...ali tesi me Mo120Pl?
U saobracaju za sad nisam imala vecih problema. hvala bogu.
Prijatelji su mi jako posesivni....Ur u 12(2 od 11)i kazu da imam uticaj na njihov sistem vrednosti,kao uostalom i oni na moj Mo90Ur veeeelikiiii problem sa zenama,imam jako malo drugarica i uopste ne volim puno da se druzima sa njim,podsvesno im neverujem Ur u 12,ili je to ona "koga zmija ujede i gustera se boji.....":p

ArijeL
12-06-2007, 00:11
Ovaj aspekt pokazuje veliku intelektualnu sposobnost, ali i tvrdoglavost, fanaticnost i emotivnu napetost - nemirni ste, lako se vredjate i impulsivni ste, pa morate nauciti da postizete kompromise u odnosu sa drugima. Ovo ukazuje na neuobicajenu emotivnu privrzenost, ali bi moglo da znaci i neverstvo i probleme sa suprotnim polom. Vise puta cete menjati mesto boravka, a drugi ljudi ce vas , zbog vasih iznenadnih promena ponasanja, cesto tesko shvatiti..

pa blago rečeno, tako je...+ Ur 90 So, teško meni sa mnom:)
al` ne, nevjerna nisam bil` nikada

swoozie
18-06-2007, 12:49
može se povezati s gubitkom trudnoće
mjesec je povezan s trudnoćom
ali tu još imaš i konjunkciju mjeseca i marsa

lilka
30-07-2007, 00:21
E, devojke evo nasih mana! Ima li neka recept za pregurati ga ?.Mene od svih hronicnih poteskoca, tvrdoglavosti i ostalog, jakooo nervira onaj deo EMOTIVNA PRIVRZENOST.

aca210879
09-08-2007, 21:44
Ja bih rekao buduci da objasnjenje ovog aspekta je stvarno tacno.Meni je Mo u 4 kuci sto ukazuje povezano sa uranom koji je u skorpiji iznenadne eksplozivne i nagle promene u ponasanju,mestu boravka.Rekao bih iz iskustva zajeban aspekt koji se tesko kontrolise.....

Kaja
26-09-2007, 19:52
Ja imam Mo90Ur.Moze doneti selidbe, ili bolje reci seljakanja, ovo je potreba da se dusa smiri jer je ovo veliki unutrasnji nemir, pa nemir u domu, i stalno trazi promenu, makar menjanje sobe ili kreveta na kom spavas, ako ne celog doma.. ...moze biti promena cudi, raspolozenja, pa kuce, stana, i svega u simbolici meseca, a sve naglo, iznenada etc...

Selidbe bas ceste,i to u vreme osnovne skole Ur vladar 3(osnovna skola),promenila sam cak 4 osnovne skole.....
Sad majka i otac su mi se razvodili,Mo90Ur pa se nakon par godina opet pomirili Mo120Pl.

Kazu mi da Ur90Mo donosi probleme sa porodjajima usled nervoze,abotusi ili prevremeni porodjaji...ali tesi me Mo120Pl?
:p

Ovo prvo potpisujem. Iako nismo živjeli kao podstanari nikada, uvijek smo nekako bili s koferima u rukama, prodaj stan, kupi kuću, pa opet kuću za stan. . Taman se smirim u jednome, evo sad se za koji mjesec opet selim:D I često mijenjam razmještaj u stanu (Meni je Uran u 4) i tada sam mirna.

Pomenula si i razvod roditelja, pomalo ekcentričnu situaciju - opet Uran-razveli se pa se pomirili. I moji su se razveli al se nisu pomirili jer mi Uran aflikuje i Sunce. Sve iznenada, naglo, preko noći..

Ovo za porođaj nisam znala, mada mislim da bi trebalo da se poklopi još neki aspekt koji ukazuje na tako nešto.

Primijetila sam i da ovaj aspekt može značiti i dobru, ali pomalo neobičnu majku koja je nepredvidiva u reakcijama i pomalo odskače od okoline:D

ArijeL
31-10-2007, 20:21
bravo! stvarno je odličan tekst, totalno sam se pronašla u njemu jer ja imam mo180ur, a uz to i so90ur, i so90mom odnosno u pitanju je t kvadrat:mad:
zadnja rečenica, sama po sebi govori mnogo - Mir je uvek samo privid.

kad se već pominju knjige vezane za ovu simboliku, ne smijemo zaobići "spletkarenje sa sopstvenom dušom" -marija jovanović:)

nemirna
09-01-2008, 23:41
100% sam se pronasla za "neurosis u stomaku" :eek:Kompletno! Mo 90 Ur, Mo VIII Vodolija, Ur V Skorpija...
Inace sam patoloski vezana za majku...
A za promene stana, sobe i kreveta... Dok sam studirala, najduzi period u kome sam izdrzala u jednom stanu je bio 6 meseci! Menjam krevet svake 2. godine:D, evo trenutno sam u fazi trazenja... Uz krevet, logicno, ide i druga boja sobe, ako ne i jos ponesto...

ninja
10-03-2008, 00:00
Ne znam dali ide uz ovu temu, ali kad smo vec kod Urana i opozicije sta bi ste imali da kazete Uran 180 Mesec
...Slabost, nemogucnost donosenja cak ni najbanalnijih odluka, cudno ponasanje,konfuzne ideje. Kod muskaraca moguc homoseksualnost.!

Sirena
22-03-2008, 13:15
Moj bivsi ima Mesec opozocija Ur0Ve . Mesec na vrhu 5.

To je covek koji upravo tako deluje, da njegova dusha nikad nije, a verujem nikad ni nece biti spokojna. Ne ume da se opusti NIKADA, i ono sto sam primetila jeste da ljude koje najvise voli i koji mu najvise znace prema njima ima neki vrlo izarazajan odbojan stav, uvek je u nekom gardu! Zato je meni uvek bio najmiliji kad je umoran i kad nema snage da zauzima ikakve borbene pozicije,, ali to bice kad je umorno vrlo brzo ide da spava ili se osami(asc-jarac) tad ne voli da izlazi u javnost jer nema cime da se bori, doslovno. I da dodam da je neznost za njega gotovo imaginaran pojam.

limunada
31-03-2008, 15:05
Posto imam Mo 180Ur potvrdjujem gore napisano,medjutim interesuje me da li se ovaj aspekat moze povezati sa gubitkom trudnoce?

ja mislim da je moguce moja majka ima mjesec u vodoliji pravi 180 uranom iz 12.kuce u lavu kad je mene prvo rodila bilo je uredu 2.put je izgubila dijete :( 3.put ostala trudna rodila seku jedva je ostala ziva izgubila je puno krvi....

al i nije mi jasno ako se glea 5.kuca trudnoce moja mama ima mjesec u 7.kucu!?

selena
28-11-2008, 17:32
moj mjesec iz vodenjak u 90 sa uranom u škorpiji....
mirnost i hladnoća čak jedna distanca samo su maska oluje koja se skriva iza toga....
ah da i što se tiče trudnoće-jednu sam izgubila,druga mi je protekla bez ijednog problema....
potpisujem se uz tekst od princess....

zulfica
28-11-2008, 17:41
ja imam MO UR 180,pvo i sedmo polje,znaci,uzas,selila sam se sedam puta ,to je jedan konstantni nemir.....kompetno drugacije ispoljavanje sebe drugima tesko da shvate prirodu licnosti i njenih emocija

ali neko rece,ljudi prevazidjimo opozicije i kvadrate i tek tada cemo moci da uzivamo u blagodetima trigona,pa radite na sebi...isplatice se:))))))

Ramona
15-02-2009, 15:43
Kako Mo180Ur tumaciti u muskom horoskopu???
Ja isto k'o da mi na celu pise "dostupna samo za tipove s tim aspektom"!

nolita
22-07-2009, 23:44
evo i mene sa ovim aspektom, s time da moram priznat da nisam puno, odnosno skoro nista selila u zivotu, ali sam imala jedan nagli preokret u obitelji---
nervoza u zelucu mi je pod normalno, s time da nisam toliko promjenjivog raspolozenja, koliko, nekog melankonicnog s vremena na vrijeme.
nadam se da ce me problemi s trudnocom zaobici :D

lullybully
26-07-2009, 10:50
Ne brini za trudnoću, sam aspekt po sebi ništa ne znači, a ti si već ispoljila svoj kroz jednu skroz drugu priču koja također ima veze s gubitkom budući da ti UR u 3p a MO u 6p;)

Selidbe, abortusi, ma sve-sve zavisi od polja i čitave karte!!

Kora
14-08-2009, 23:35
Kako Mo180Ur tumaciti u muskom horoskopu???
Ja isto k'o da mi na celu pise "dostupna samo za tipove s tim aspektom"!

I mene interesuje ako neko moze dodati jos koji komentar ovog aspekta u muskom horoskopu!!!

I ovaj moj ima MO180UR, MO u Biku a Ur u Sc, a uz to VE 180 UR...a bavi se Uranskim zanimanjem, voli izazove svih vrsta, obozava brzu voznju, i zaista se ponasa nepredvidivo prema meni, na momente je tako pazljiv a onda nestane u vidu magle i bez pozdrava. Egoista, hedonista, voli putovati, itd..tesko je znati sta je u pitanju kod ovih likova

p.s. n.gemini, kao da i meni to pise na celu

tanja-s
16-08-2009, 22:54
Listajuci po knjigama naisla sam na jos jedno tumacenje Mo 180 Ur. Naime tumacim prijatelju natalnu i naleteh da Mo 180 Ur znaci i u muskom horoskopu homoseksualnost ! Moj prijatelj jeste homoseksualac.
Sad moje pitanje glasi da li se ovaj aspekt svtarno povezuje sa homoseksualnoscu ili moze jos nesto drugo da nagovestava to ?

Rivendell
05-11-2009, 14:37
Po mom mišljenju ljudi s ovim aspektom su skloni velikim idejama, revolucionari su, puni previranja i potreba za promjenom.
Ako aspekt nije podržan od drugih planeta onda osoba ima potrebu bar za mijenjanjem sebe i svoje okoline, ako ne može utjecati na globalnom planu.
To su nestalne osobe koji uživaju u izazopvima, promjenama, i ako uspiju dobro kontrolirati aspekt mogu zaobilaziti krive stranice na koje ih ta želja za promjenama može odvesti.
Također donosi nervozu jer osoba ne može mirovati, nesklad s emocijama, ljudi sa mo 180/90 ur imaju dojam da ni sami ne znaju što žele... Opozicija djeluje konstantno dok se ti kvadrati u ovom slučaju osjećaju kao neke zapreke koje formiraju osobu i ujedno joj pružaju izazov da svlada svoje prepreke. Kao što je već rečeno, Uranove opozicije se jače osjećaju nego Uranovi kvadrati, radi se o neprestanom previranju, osjećajima koji udaraju poput uragana, o vrtlogu koji ne prestaje... Čini mi se da kvadrat donosi nezadovoljstvo i razočaranja, neispunjene želje.

Ovisno o otalim aspektima može biti i jedan od pokazatelja razvoda, ili natusa, ili njegove majke, te također može donijeti i neuobičajenu majku; liberalnu i neopterećenu, ili čak odsutnu u periodima natusovog života.

Selidbe su moguće jer aspekt teži promjeni, ali samo ako se priča uklapa u cijelu sliku s kućama i ostalim planetama.

Tanja-s, taj aspekt može utjecati na homoseksualnost ako je Mjesec slab, i ako to potvrdi još koji aspekt.

angelina
23-11-2009, 22:35
[QUOTE=Merkur;20471]Ovaj aspekt pokazuje veliku intelektualnu sposobnost, ali i tvrdoglavost, fanaticnost i emotivnu napetost - nemirni ste, lako se vredjate i impulsivni ste, pa morate nauciti da postizete kompromise u odnosu sa drugima. Ovo ukazuje na neuobicajenu emotivnu privrzenost, ali bi moglo da znaci i neverstvo i probleme sa suprotnim polom. Vise puta cete menjati mesto boravka, a drugi ljudi ce vas , zbog vasih iznenadnih promena ponasanja, cesto tesko shvatiti.
QUOTE]

ja koliko volim toliko i ne volim ovaj aspekt, kao rak-vaga onako sva umiljata mirna fina na prvi pogled (sto sve zavara), cini mi se da me ovaj aspekt pokrece i tera na akciju (na kraju sam zavolela taj nemir sto mi daje, ne drzi me mesto, tvrdoglavost):)

[img=http://img3.imageshack.us/img3/3240/astro2gw06r4f4t5t566350.gif] (http://img3.imageshack.us/i/astro2gw06r4f4t5t566350.gif/)

s obzirom da je mesec vladar desete kuce posla i karijere nadam se da mi nece ovaj aspekt praviti mnogo problema na poslu

gasimetrija
22-03-2010, 10:41
Mesec 90 Uran-kod mene..
Nadjoh za to text:
"Mesec I Uran kvadrat-depresije,nemirna unutrasnjost,opasnosti u saobracaju".
Da,tacno,A imala sam I udes , u 3 kuci mi je i SMC-mislim da mi je on (kao benefik)"spasio glavu".

damsel
22-03-2010, 11:19
Imam i ja taj aspekt!
Od svega navedenog kod sebe sam prvo prepoznala taj nemir i unutanju nervozu kad su u pitanju događanja oko mene...uvijek lagana trema, nervoza želuca..
Voljela bih kad bih nekako mogla protiv toga...s godinama sam naučilato malo kontrolirati ali ne u potpunosti.
Ovo "opasnost u saobraćaju" me baš plaši jer je meni dodatno Uran smješten u 3. kući.

Rabiosa
11-05-2010, 10:11
Mesec 90 Uran-kod mene..
Nadjoh za to text:
"Mesec I Uran kvadrat-depresije,nemirna unutrasnjost,opasnosti u saobracaju".
Da,tacno,A imala sam I udes , u 3 kuci mi je i SMC-mislim da mi je on (kao benefik)"spasio glavu".

+ Mars u III kući. :rolleyes: Sad imam dobar razlog da se dodatno pripazim u saobraćaju. Meni je Mo u 7, Ur u 11. Možda bi to značilo da će me "prijatelj" javno ogovarati? Ne znam...

nata-pata
11-05-2010, 12:52
Imam i ja taj aspekt!
Od svega navedenog kod sebe sam prvo prepoznala taj nemir i unutanju nervozu kad su u pitanju događanja oko mene...uvijek lagana trema, nervoza želuca..
Voljela bih kad bih nekako mogla protiv toga...s godinama sam naučilato malo kontrolirati ali ne u potpunosti.
Ovo "opasnost u saobraćaju" me baš plaši jer je meni dodatno Uran smješten u 3. kući.

Damsel,sve ovo stoji i za mene i Uran u 3. takođe :eek:

Ramona
11-07-2010, 16:00
I mene interesuje ako neko moze dodati jos koji komentar ovog aspekta u muskom horoskopu!!!

I ovaj moj ima MO180UR, MO u Biku a Ur u Sc, a uz to VE 180 UR...a bavi se Uranskim zanimanjem, voli izazove svih vrsta, obozava brzu voznju, i zaista se ponasa nepredvidivo prema meni, na momente je tako pazljiv a onda nestane u vidu magle i bez pozdrava. Egoista, hedonista, voli putovati, itd..tesko je znati sta je u pitanju kod ovih likova

p.s. n.gemini, kao da i meni to pise na celu

Ej Kora, citam tacno si sve rekla od rijeci do rijeci..

makilli
03-08-2010, 21:44
Ja imam Mo90Ur. U dosta stvari se pronalazim, sem u neverstvima :D i selidbama. Ceo zivot zivim na istom mestu :) Mo mi je u 1.kuci, a Ur mu je dispozitor u 10. u strelcu... Uran mi vlada asc-om, a Mesec poslom...
Ovaj aspekt pokazuje veliku intelektualnu sposobnost, ali i tvrdoglavost, fanaticnost i emotivnu napetost - nemirni ste, lako se vredjate i impulsivni ste, pa morate nauciti da postizete kompromise u odnosu sa drugima. Ovo ukazuje na neuobicajenu emotivnu privrzenost-to je to tj. JA :D Mozda cu poceti i da se seljakam...nekada :)

23*
16-09-2010, 12:56
Pronadjoh se, skoro, u svemu opisanom. :) Inace, Mo u Aq u 11 90 Ur u Sc u 7. Ono sto me je zanimalo je kako ublaziti njihovo "simpaticno druzenje".
Pol Hajdn u knjizici "Revolucionarni duh - istrazivanje astroloskog Urana", izmedju ostalog, kaze:
"Karakteristike kvadrata su prilicno slicne opoziciji, odrazavajuci sudar sasvim razlicitih energija i nivoa. Odnosi ce biti verovatno bojno polje, a vas unutrasnji zivot nesredjen, sve dok se ne izborite sa nerazresenim unutrasnjim konfliktima.
Ako dozvolite da vama vlada uranski impuls, tada je verovatno da ce on izbrisati najveci deo onog sto ste postigli u zivotu. Iako ovo moze da stvori privremeno ushicenje povodom mogucnosti koje se otvaraju pred vama i obecane nesputane slobode, neizbezno ce doci vreme kada je neophodna faza konsolidacije i ucvrscivanja.
Umesto da odbacujete svoj zivot kao nezadovoljavajuci i budete spremni da ga "otpisete" zarad potrage za novim uzbudjenjima, kljuc za konstruktivan odnos prema Mesec-Uran energiji lezi u potrazi za transformacijom postojeceg stanja odnosno zivota koji momentalno vodite. Zapitajte se koje oblasti svog zivota biste zeleli da promenite. Procenite pazljivo svoje potrebe, snove i zelje i vidite da li biste transformisanjem svog tekuceg etabliranog zivota bili u stanju da zadovoljite vecinu od njih, a da pritom ne unistite postojece temelje. Razmotrite kako biste mogli da promenite odredjene aspekte svog zivota da biste stvorili prostor za pojavu novih interesovanja ili koje biste stavove promenili u cilju obnove svog zivota ili poboljsanja svojih odnosa.
Vecina propusta da iskoristi svoje potencijale u zivotu ili odbija da transformise sebe i svoje okruzenje kako bi stvorili prijatniji zivot. To je stvar licnog izbora, ali za one koji, kao vi, imaju buntovnicku crtu, ova energija moze biti upotrebljena pozitivno u svrhu promene bilo cega sto nije podesno. Aktivan, a ne pasivan princip, ono je sto se trazi". ;)

Gosini
19-09-2010, 16:20
Zanima me da li aspekt Mo180Ur u zenskom horoskopu moze doneti brak sa razvedenim muskarcem koji ima dete iz predhodnog braka? Hvala!

interglossa
19-09-2010, 20:02
Kod mene se Mo 90 Ur ispoljio u svim vidovima iako je separacioni
2x spontani
ne znam broj stanova u kojima sam zivela...prvo zbog oceve sluzbe, a kasnije i ja sama bila podstanar u vise stanova...pa cak i jedan neuspesan podstanarski zivot kad me drmnuo tranzitni Ur 90 Mo prosle godine...

nemir...svasta to je kod mene normalno :)
Secam se kada sam bila mladja ako bi stvari isle mirno...ja bih odmah napravila ili neke zurke...ili spajala ljude koji se uopste nisu slagali jedni sa drugima ili pak upadala sama u neke situacije koje mi donose nemir...a sada je to malo zrelije pa taj nemir iskreno ima veze sa nervozom u smislu konstantne napetosti i retko kada sam stvarno opustena

intelekt jak - nadajmo se da jeste...ahaha...ali sam iskreno vise gajila intelekt nego fizicki izgled, hocu reci, i kao mladja pravila sam se pametna, nacitana...itd...a moje drugarice su treptale okicama i lepo se udale...a ja kao sto znate...jos uvek sama...mislim posle vise neuspesnih pokusaja veza itd...

revolucionarni duh - da kao Don Kihot protiv vetrenjaca sto je i strelceva crta takodje...ali nisam ljubitelj klasicnog smisla tehnike itd...vec vise istu koristim...ali iskreno pojma nemam kako ista funkcionise od te iste tehnike...tako da je taj revolucionarni duh vise u stvari moja buntovnicka priroda (podrzana i So 90 Ur) pa se uvek bunim...mislim protiv nepravde...posebno kad je osetim...

Rabiosa
25-09-2010, 16:20
Mo90Ur0A. Mislim da ću poludeti od ovog aspekta. :wall:
Ne bih da zalazim u detalje.

nedda
25-09-2010, 20:51
Olujorodjena, a gde tebi nestade karta? :confused:

Rabiosa
25-09-2010, 22:16
Nisam je imala neko vreme, sad sam je ponovo postavila.

nova
17-10-2010, 12:33
Imam ovaj aspekt uran kvadrat mjesec, i sto reci...:confused:

Imam taj stalni nemir ili grc...neku internu tenziju u sebi...i kao sto neko ovdje rece...tesko meni sa mnom!!! Mislim da po prirodi nisam negativna ili pesimisticna, ali me ovaj aspekat prosto tjera da u svemu vidim neku losu stranu, da imam osjecaj da i kad je nesto dobro...to nece dugo trajati...da tu mora biti i neceg loseg...

Citajuci o ovome aspektu naisla sam na podatak da osobe sa ovim aspektom i nemaju toliko los brak, ali da ga one vide gorim nego sto on zaista jeste...Ovaj aspekat simbolizuje i emotivnu neispunjenost (tacno ) i cesto oznacava preljubu ( da li su nosioci aspekta preljubnici ili se njima desavaju preljube, nisam shvatila?)...Uglavnom se kao ta preljuba uvijek otkrije jer je istina i objektivnost u samoj simbolici urana!!!

Meni je uran vladar sedme a smjesten je u cetvrtj kuci...sa mamom sam u dobrim odnosima, iako smo razlicite prirode i karaktera, nisam se nikad selila, ali imam stalnu tu potrebu da negdje odem...!!!

Nisam udata i ne znam kako ce mi se ovaj aspek odraziti na brak...rekli su mi neki astrolozi da cu uci u brak sa razvedenim...i naglasili su mi mogucnosti abortusa ili 'pak pobacaja ( za sad mi se to nije desilo )...

Voljela bih ako bi neko mogao vise reci o ovom aspektu ili ako bi mi neko mogao skrenuti paznju na neku negativnost koju on donosi s obzirom na polozaje urana i mjeseca u mom natalu!!!!

Buby
17-10-2010, 22:15
Mo90Ur0A. Mislim da ću poludeti od ovog aspekta. :wall:
Ne bih da zalazim u detalje.

:5rotfl: Daenerys Targaryen sve mi je jasno :boxed:
Eh sta reci za ovaj ludi aspect...moj Ur se smjestio u 10-u kucu u Strijelca i to na samom MC-u a i vladar mi je Asc dok mi se Mo smjestio u 4-u kucu. Promjenila sam puno razlicitih poslica i vjerujem da mi ih upravo taj Ur na MC-u odnese i donese...kako iznenadno pocnu tako se iznenadno i zavrse. Preko noci iz jedne krajnosti u drugu :helpsmilie: Odnos sa majkom je sve bolji sto sam starija iako postoje velike razlicitosti izmedu nas i periodi u zivotu kada nje nije bilo zbog posla. Ja sam po prirodi veoma nemirna, selila sam se puno puta i eto umjesto da kao sav normalan svijet uzivam u poznatom ja uvijek trcim u nepoznato i krecem od nule. Treba me zabaviti ali tu `krivim` i mog Mo u Blizancima koji mi ne da mira :rolleyes:

majabl
02-01-2011, 22:31
ej..pa tacno je ovo ja imam mo u cetvrtoj u blizancu 180 ur u desetoj u strelcu..nije tacno to za seljakanje jedino..ali dusa bi..kad bih stalno mjenjala mjesta mislim da bi mi bilo lakse....posto sam sva neka nervozna i napeta..a ur mi je vl dvanaeste...pa...

mirab
02-01-2011, 23:08
U losim aspektima Meseca i Urana (kvadrat i opozicija, i to egzaktnim), situacija je poprilicno teska jer se sudaraju potpuno razlicite energije, pa citav zivot bilo poslovni bilo privatni- lici na bojno polje.A kad je Mesec u pitanju, konflikti se odrzavaju na unutrasnjem nivou.
U losim aspektima izvesni su strah i nesposobnost da se znanje i talenti sprovedu u delo.Ali, osobe sa losim aspektima umeju da se oslobode losih uticaja (nekad vrlo radikalno) sto inicira Uran, i upuste se u istrazivanje, ali u isto vreme spas traze u necemu sto je oprobano i sigurno.
Resenje je u izjednacavanju starog i novog, a to je prilicno tesko jer se sudaraju stare i nove tehnologije i ideje i preplicu sa borbom na licnim i opstedrustvenim nivoima. Los aspekt Meseca i Urana cesto deluje naglaseno rusilacki: ako radi samo Uran, gotovo sigurno pojedinac u jednom momentu gubi mnogo stecenog, ali se prvenstveno oslobadja problema.Faza oslobadjanja je cesto i turbulentna, ali na kraju rezultira stvaranjem novog. Kad osoba ima los aspekt ova dva tela u natalnoj karti(sa jacim naglaskom na kvadrat), zeli konstantno da dominira u bilo kojoj sferi, u isto vreme zahtevajuci apsolutnu slobodu sa dodatnom zeljom da se svi tome povinuju. Medjutim, nije pozeljno u losim aspektima odbacivati ustaljeni nacin zivota, menjati ga za novi i tragati za uzbudjenjima.Tajna promene loseg aspekta je u menjanju postojeceg stanja ili odnosa. Sagledajte sopstvene potrebe i zelje i razmotrite sta bi se transformacijom dobilo ili izgubilo. Losi aspekti zahtevaju promenu nacina zivota i stavova u smeru novih interesovanja ili projekata, ali iskljucivo radi obnove,a samim tim i poboljsanja uslova zivota i odnosa u njemu. Vecina ljudi sa ovim planetarnim odnosom odbija da se menja, a promena je jedna od kljucnih tajni uspeha u prevazilazenju teskoca. Odnos Meseca i Urana stvara osecaj nesigurnosti i nestabilnosti, i bilo da se radi o dobrom ili losem aspektu, prisutni su stalno kolebanje i borba na relaciji emocije- logika sto dovodi do stanja u kome nema mira ni spokoja.

ganci
18-03-2011, 13:20
A ako je Mo vladar sedme, a uran nije vladar, jer je vodolija ukljestena?Da li to lici na brak sa razvedenim muskarcem?
U pitanju je ova karta: http://i33.tinypic.com/23lgjp.gif
Veliki je orbis ali je u astro.com-u ipak prikazano kao kvadrat.

moj natal http://i38.tinypic.com/wkptec.gif

mirab
18-03-2011, 15:26
ganci, tu imas dva vladara prve kuce, odnosno, Saturn je vladar ascedenta i drugi vladar je Uran.U sedmoj kuci imas takodje dva vladara Mesec a drugi vladar je Sunce, jer su znak Lava i znak Vodolije ukljesteni, prvi u 7. kuci a drugi u prvoj.Kako se Sunce nalazi na 0 step. Bika kaze se da se nalazi na kriticnom stepenu i time postaje vise naglaseno. Tako ce ta osoba osecati dodatni podsticaj u odnosima sa drugima, potrebu da iskusava neko novo( sto je kod nje urodjeno) osecanje.Mesec vladar 7. kuce je u Devici i time je naglasak na intelektu, pa su osecanja podlozna analizi.E, sad kako je Mesec u kvadratu sa Uranom tu je pre naglasak na nervozi( Uran je drugi vladar prve kuce-doticna osoba) impulsivnosti pa ce biti izbor te osobe cija je natalna ako dodje do braka sa ozenjenim.Kako Mesec pravi jedan od najtezih aspekata sa vladarem Asc. verovatno je osoba imala tezak period u zivotu. Dispozitor saturna je Jupiter koji je takodje u opoziciji sa mesecom pa ce i to ukazivati na neprijatnosti na emotivnom planu.Ukoliko osoba do sada nije osetila uticaj ovih energija to je sigurno ceka kroz brak. Dakle pre ce ovo ukazivati na druge probleme nego na brak sa ozenjenim muskarcen.Sunce simbolizuje muza a ono je u opoziciji sa Plutonom pa ta osoba treba da pazi sa kim ce uci u brak jer je Sunce drugi vladar njenog 7. polja i ukljustenog znaka Lava.Sve ovo moze da se iskaze mnogo kasnije u zivotu.

ganci
18-03-2011, 16:21
ganci, tu imas dva vladara prve kuce, odnosno, Saturn je vladar ascedenta i drugi vladar je Uran.U sedmoj kuci imas takodje dva vladara Mesec a drugi vladar je Sunce, jer su znak Lava i znak Vodolije ukljesteni, prvi u 7. kuci a drugi u prvoj.Kako se Sunce nalazi na 0 step. Bika kaze se da se nalazi na kriticnom stepenu i time postaje vise naglaseno. Tako ce ta osoba osecati dodatni podsticaj u odnosima sa drugima, potrebu da iskusava neko novo( sto je kod nje urodjeno) osecanje.Mesec vladar 7. kuce je u Devici i time je naglasak na intelektu, pa su osecanja podlozna analizi.E, sad kako je Mesec u kvadratu sa Uranom tu je pre naglasak na nervozi( Uran je drugi vladar prve kuce-doticna osoba) impulsivnosti pa ce biti izbor te osobe cija je natalna ako dodje do braka sa ozenjenim.Kako Mesec pravi jedan od najtezih aspekata sa vladarem Asc. verovatno je osoba imala tezak period u zivotu. Dispozitor saturna je Jupiter koji je takodje u opoziciji sa mesecom pa ce i to ukazivati na neprijatnosti na emotivnom planu.Ukoliko osoba do sada nije osetila uticaj ovih energija to je sigurno ceka kroz brak. Dakle pre ce ovo ukazivati na druge probleme nego na brak sa ozenjenim muskarcen.Sunce simbolizuje muza a ono je u opoziciji sa Plutonom pa ta osoba treba da pazi sa kim ce uci u brak jer je Sunce drugi vladar njenog 7. polja i ukljustenog znaka Lava.Sve ovo moze da se iskaze mnogo kasnije u zivotu.
Hvala puno mirab!
Bas je sve tako. Sad, videcemo kako ce biti u braku.
Inace, karta je od drugarice koja jaaako zeli brak, prosle godine je okoncala sedmogodisnju vezu i sad joj je tesko da se sabere. Sto se tice emocija, puna je kontradiktornosti-stalno bi da iskusava nesto novo a opet tezi sigurnosti-verovatno zbog duple zemlje:bik/jarac.
Bas mi je bila enigma ovaj ukljesteni lav u sedmoj, pa jos i aspekti sa uranom koji je drugi vladar ascedenta.
Nadam se da ce pomoci trigoni sa venerom i marsom, ali treba prevazici ove teske kvadrate.

moj natal http://i38.tinypic.com/wkptec.gif

Wicca
20-04-2011, 00:02
Mo vladar 8,a Ur 3 pa su mi odnosi sa sestrom malo losiji iako smo nenormalno,gotovo patoloski vezane jedna za drugu Mo120Pl.(verovatno)
Ja zivim u potkrovlju kuce,koje sam renovirala simbolika Vodolije(potkrovlje)i Ur renoviranje a sa strujom su majstori napravili opsti sou,pa kad upalis svetlo radi i frizider,kad upalis rernu pali se napa itd.
Sestra je na spratu ispod mene.... (komsije skroz u simbolici Ur iz 3 )
U saobracaju za sad nisam imala vecih problema. hvala bogu.
Prijatelji su mi jako posesivni....Ur u 12(2 od 11)i kazu da imam uticaj na njihov sistem vrednosti,kao uostalom i oni na moj Mo90Ur veeeelikiiii problem sa zenama,imam jako malo drugarica i uopste ne volim puno da se druzima sa njim,podsvesno im neverujem Ur u 12,ili je to ona "koga zmija ujede i gustera se boji.....":p

ovo je skoz tacno, ja nisam mogla u jednom gradu da ostanem vise od tri,maksimum cetiri godine.
i to je toliko stresno,bas zbog tog nemira.

majabl
20-04-2011, 00:05
a sta ako se ova opozicija odnosi na vl pete i dvanaeste kuce...pa je to jos kao..ne kako to tumacim..:)

dunja2501
20-04-2011, 02:09
Evo i mene...sem sto imam mo90ur, imam i ve90ur i ma90ur...a ur vladar asc a ove planete u 1 polju, osim ur koji je u 10...pa vi vidite! :P...i ja sam se seljakala u zivotu,roditelji razvedeni,zdravsveni problemi kao dete...sto se konkretno osecanja tice, pa ja sam u stanju da menjam misljenje, stanje i raspolozenje na svakih pola sata... problem u vezama ogroman,kao da nisam sposobna za duboka osecanja a mo i ve mi u ribama...ljudi me dozvljavaju kao hladnu i ne zainteresovanu osobu, a emotivna sam strasno,al imam problem da to pokazem...jedan astrolog mi je rekao da bi trebalo sto kasnije da se udam zbog ovog aspekta...a moze da znaci i kontakte sa ozenjenima ( hvala bogu to jos nisam imala)...savet jedan za one koji nemaju ovaj aspekt ako vam decko/devojka imaju kvadrate ur sa licnim planetama,nemojte se bog zna cemu nadati...a ovo u sinastriji,ne daj boze :)

Bosnian GirL
20-04-2011, 09:10
ja nemam mo90ur al mi je dispozitor mjeseca ve90ur pa mi to dodje na isto..uvijek neke tenzije kod mene, uvijek pod stresom, grcom, selila sam se isto puno u stanovae..roditelji takodjer razvedeni itd..mjenjam raspolozenje brzo itd.

danica_91
21-06-2011, 00:56
hahahahahaha, sad citam ovo i ne mogu da verujem koliko je tacno...opisana sam 100% xD...selila sam se do sad jedno 12 puta, menjala sam i skole i sve..ludnica...i ama bas sve je tacno...imam kvadrat meseca i urana, jos mesec u ovnu...mnogo eksplozivno reagujem i taaako sam zeljna promena, kad mi se nista posebno ne desava u zivotu, padam u depresije i sama sebi komplikujem zivot...stvarno aspekt koji ti nikad ne da mira, ali nikad...

spomenka
17-02-2012, 16:48
Mesec u lošem aspektu sa Uranom(konjunkcija, polukvadrat, kvadrat, inkonjunkcija, redje opozicija, vrlo retko polusekstil)- Odslikava osobu, koja je veoma objektivna, ali u svemu vidi lošu stranu, koju želi da popravi.Obično svaki problem doživljava duplo većim nego što on zapravo jeste, a uz to, nesigurnost je vrlo izražena.Kada se nadje u problemu ili u slučaju da problem ne moze da reši, ova osoba zapada u depresivna stanja, uz jakog Neptuna prisutna je i panika, mada zelja za rešavanjem problema ne posustaje.Tu vrlo lako dolazi do nepromišljenih postupaka i narodski rečeno srljanja.Ako je na primer aspekt na neki način vezan za nezadovoljstvo u braku, ili dugoj stabilnoj vezi, osoba će ulaziti u paralelne veze, koje joj mogu uništiti brak.Brak u suštini u najvećem broju slučajeva i nije tako loš, ali vlasnik aspekta, ga vidi duplo gorim nego što on jeste, Što je kako sam naveo posledica njegove prirodne percepcije stvari, dogadjaja,...Pomenuto, kao primer nisam naveo tek tako, jer ovaj aspekt sam po sebi simbolizuje preljubu, a ona je gotovo uvek posledica emocionalne neispunjenosti, koju ovaj aspekt, nazalost nikada ne moze da da, koja posebno dolazi do izražaja u braku, usled čega i mala trunka problema, navodi vlasnika aspekta da sreću potraži vrlo brzo sa strane.U 90 odsto sluchajeva brachni partner je saznao za preljubu, zbog same simbolike Urana-objektivnost, chista, i surova istina, vrhovna pravda.Isto tako 1. brak je u najvecem broju sluchajeva sa razvodom.U medjudejstvu sa još 2 do 3 srodna aspekta ili astrološke konfiguracije, loš onos izmedju Meseca i Urana signifikator je bolesti psihe, jakih tenzija, koje zatim vode u psihoze(najčešće je reč o depresivnim psihozama), a sa naglašenim malefičnim dejstvom Marsa, Plutona, fiksnih zvezda prirode Marsa, odnosno Mars Saturn, nosi crte maničnosti u ponašanju, takodje jedini od navedenih je signifikator suicidalnih ideja, a u nekim postavkama i konkretnih suicidalnih postupaka.Kod žena se ovaj aspekt vrlo često aktivira u periodu trudnoće, a vezuje se i za problem emocionalnog udaljavanja od deteta.

majabl
17-02-2012, 16:51
e ovo sve je bas tacno i mryim nenormalnu potrebu za paralelnim vezama..ali nadam se da nece biti ove emocionalne udaljenosti od djeteta..posto djecu obozaavam....:)

skorpija_strelac
17-02-2012, 17:25
Mesec u lošem aspektu sa Uranom(konjunkcija, polukvadrat, kvadrat, inkonjunkcija, redje opozicija, vrlo retko polusekstil)- Odslikava osobu, koja je veoma objektivna, ali u svemu vidi lošu stranu, koju želi da popravi.Obično svaki problem doživljava duplo većim nego što on zapravo jeste, a uz to, nesigurnost je vrlo izražena.Kada se nadje u problemu ili u slučaju da problem ne moze da reši, ova osoba zapada u depresivna stanja, uz jakog Neptuna prisutna je i panika, mada zelja za rešavanjem problema ne posustaje.Tu vrlo lako dolazi do nepromišljenih postupaka i narodski rečeno srljanja.Ako je na primer aspekt na neki način vezan za nezadovoljstvo u braku, ili dugoj stabilnoj vezi, osoba će ulaziti u paralelne veze, koje joj mogu uništiti brak.Brak u suštini u najvećem broju slučajeva i nije tako loš, ali vlasnik aspekta, ga vidi duplo gorim nego što on jeste, Što je kako sam naveo posledica njegove prirodne percepcije stvari, dogadjaja,...Pomenuto, kao primer nisam naveo tek tako, jer ovaj aspekt sam po sebi simbolizuje preljubu, a ona je gotovo uvek posledica emocionalne neispunjenosti, koju ovaj aspekt, nazalost nikada ne moze da da, koja posebno dolazi do izražaja u braku, usled čega i mala trunka problema, navodi vlasnika aspekta da sreću potraži vrlo brzo sa strane.U 90 odsto sluchajeva brachni partner je saznao za preljubu, zbog same simbolike Urana-objektivnost, chista, i surova istina, vrhovna pravda.Isto tako 1. brak je u najvecem broju sluchajeva sa razvodom.U medjudejstvu sa još 2 do 3 srodna aspekta ili astrološke konfiguracije, loš onos izmedju Meseca i Urana signifikator je bolesti psihe, jakih tenzija, koje zatim vode u psihoze(najčešće je reč o depresivnim psihozama), a sa naglašenim malefičnim dejstvom Marsa, Plutona, fiksnih zvezda prirode Marsa, odnosno Mars Saturn, nosi crte maničnosti u ponašanju, takodje jedini od navedenih je signifikator suicidalnih ideja, a u nekim postavkama i konkretnih suicidalnih postupaka.Kod žena se ovaj aspekt vrlo često aktivira u periodu trudnoće, a vezuje se i za problem emocionalnog udaljavanja od deteta.

a bre ovo crnje od Dupora:D

spomenka
17-02-2012, 17:28
Kažu da su loši aspekti Mo znak problematične psihe... Ne znam, ja samo prenosim ko "papiga" ono kaj pročitam ;)

skorpija_strelac
17-02-2012, 17:29
Kažu da su loši aspekti Mo znak problematične psihe... Ne znam, ja samo prenosim ko "papiga" ono kaj pročitam ;)

a ciji je to tekst?

majabl
17-02-2012, 17:31
a ja imam i ovaj i mo180 sa i mo 0 ma, a mo mi je u cetvrtoj kuci...pa vi vidite , mozda sam poremecena,ali nisam opasna, bar ne za druge..:)

spomenka
17-02-2012, 17:40
a ciji je to tekst?

Tajna..:p

a ja imam i ovaj i mo180 sa i mo 0 ma, a mo mi je u cetvrtoj kuci...pa vi vidite , mozda sam poremecena,ali nisam opasna, bar ne za druge..:)

Hahahah:D E luda si! :D

majabl
17-02-2012, 17:42
hahahha..ma jesam luda..ali kazu da nisam toliko koliko se pravim,..ne tesko meni sa mnom, ne jako sam nesigurna, kad je sve dobro , jase tako bojim,a inace se bojim svega...:) :) :)

spomenka
17-02-2012, 17:45
hahahha..ma jesam luda..ali kazu da nisam toliko koliko se pravim,..ne tesko meni sa mnom, ne jako sam nesigurna, kad je sve dobro , jase tako bojim,a inace se bojim svega...:) :) :)

Al tebi su ti aspekti separacioni tako da ih se oslobađaš.. A i dobro je kaj ti je Mo u svojoj prirodnoj kući... Al ova opoz. sa Sa je beznačajna...

majabl
17-02-2012, 17:47
dobro..sad kako sam starija to popusta, ali prije sam se bojala svega od pileta , do bakterija, preko toga da cu se udariti,..ali sam i dalje duboko nesigurna i imam cudan odnos s mamom, ne kukam ja ja se inace zezam na racun tih svojh strahova...:) :) :)

spomenka
17-02-2012, 17:53
Ti si jako nestabilnih emocija... Jesam u pravu?

majabl
17-02-2012, 17:55
kako mislis nestabilnih, ako mislis da ne mogu da se odlucim za jednu osobu, da,a inace prijatelje puno volim ....prije da sam nestabilne psihe, nego emocija, sreca pa mi je sunce ok, pa me ego popravlja...a da ne mogu se odluciti za jednu osobu mislim da bih mogla voljeti dvije , jednako , a na razlicite nacine...:) :) :)

spomenka
17-02-2012, 17:58
E pa da... Mo je inače zeznut u blizancima, jer ta postavka daje to da čovjek nije za partnerske odnose, tj. dost brzo izgubi interes, a i sama kažeš da jednu osobu ne bi mogla voljeti već dvije... blizanci-dvojni znak

majabl
17-02-2012, 18:02
ako ne grijesim imali su ga Antic, Andric, Tolstoj....nije da nisi za partnerstvo, vec nekako od prevelikog uticaja racia na emocije, ostanes suzdrzan, ne prepustas se,a to te onda muci. kad citam Antica i Andrca, koliko se oni ogradjuju od ljubavi, jedan na jedan, pravdajuci to potrebom za univerzalnom nekom, e tako i ja...:) :) :)

spomenka
17-02-2012, 18:05
ako ne grijesim imali su ga Antic, Andric, Tolstoj....nije da nisi za partnerstvo, vec nekako od prevelikog uticaja racia na emocije, ostanes suzdrzan, ne prepustas se,a to te onda muci. kad citam Antica i Andrca, koliko se oni ogradjuju od ljubavi, jedan na jedan, pravdajuci to potrebom za univerzalnom nekom, e tako i ja...:) :) :)

Al je taj Mo slobodniji od onoga u djevici, a obojima im je vladar Me...

majabl
17-02-2012, 18:09
pa simbolika blizanca je slobodnija, od simbolike djevice, djevica je analiticnna, pedantna, kruta, a blizanci su povrsni, nestalni djetinjasti svrljaju...mogla bih bas da zavolim ako bi bas znao da me razmije, i da je pametniji od mene, meni je i ma u bliz. pa se bas lozim na inteligenciju...:)

milupino
25-04-2012, 21:21
Ovaj aspekt pokazuje veliku intelektualnu sposobnost, ali i tvrdoglavost, fanaticnost i emotivnu napetost - nemirni ste, lako se vredjate i impulsivni ste, pa morate nauciti da postizete kompromise u odnosu sa drugima. Ovo ukazuje na neuobicajenu emotivnu privrzenost, ali bi moglo da znaci i neverstvo i probleme sa suprotnim polom. Vise puta cete menjati mesto boravka, a drugi ljudi ce vas , zbog vasih iznenadnih promena ponasanja, cesto tesko shvatiti.

Kad pogledam jednu personu sa ovim aspektom i bolje razmislim sta je pokazivao od ovog gore,a sta se krilo ispod njegove povrsine ...prikriva emotivnu napetost i nastupa sigurno i cvrsto ali impuls kad proradi i kad ga neko dirne u osetljivu zicu lako se uvredi,promenljivog ponasanja i drznicki gord...ovo za zene .....nisam uverena u njegovu vernost,Mo u ribama 90 Ur u strelcu ,a dispozicijom i mesec i uran idu u vodoliju,i onda dispozitor Ju 180Ve,odrazava se ovo na neverstvo pre u smislu da opipava teren kod koje bi mogao da prodje ,koliko koja pada na njegove zavodnicke manire( s tim da su u zizi njegovog interesovanja, naklonjene njemu) i dok je u vezi ne moze se smiriti,uvek je u fazi budnog posmatranja zenskog dela populacije ... izuzetno dobrih intelektualnih sposobnosti.....
kad bolje razmislim ne bih ga vise za sebe :rolleyes: provalila sam ga onomad ,a potkrepila mi astrologija moje opazanje :p nacice se neki mirniji za mene ,i da nije ovako nemiran i zavodljiv kao ovaj

snupy
25-04-2012, 22:20

Meni ovo vise lici na opis Mo90,180Ne...
Jel moze Ur180Mo da dovede done zeljene trudnoce:confused:

spomenka
26-04-2012, 18:33
Meni ovo vise lici na opis Mo90,180Ne...
Jel moze Ur180Mo da dovede done zeljene trudnoce:confused:

Kako da ne. Mo je majka, žena. Ur je sve iznenada i eto ti iznenada postaješ majka, žena. ;)
A sad jeli željeno ili ne.. Nekome da, nekome ne. Ipak je to Ur, mora bar malo iznenaditi.

jovanche
10-05-2012, 18:58
Ovaj aspekt imam i ja, samo sto nisam sigurna da li moj Mo da tumacim kao da je u biku ili u lizancima. Ukazano mi je na to da mi je Uran u konjukciji sa vrhom sedme kuce, pa to proizvodi kod mene onaj osecaj da "cim nesto nije u redu, ja u glavi pakujem kofere". Uzasan nemir i osecaj.

spomenka
10-05-2012, 19:44
Ovaj aspekt imam i ja, samo sto nisam sigurna da li moj Mo da tumacim kao da je u biku ili u lizancima. Ukazano mi je na to da mi je Uran u konjukciji sa vrhom sedme kuce, pa to proizvodi kod mene onaj osecaj da "cim nesto nije u redu, ja u glavi pakujem kofere". Uzasan nemir i osecaj.

Tvoj Mo je u biku. Hm... Tebi te "nemirne osjećaje" daje i Ve u vodoliji, pa još u devetoj kući. Nisi za konvencionalne veze. Sve te to guši i dođe ti da bježiš pred odgovornošću u vezi. Ljudima oko sebe možeš djelovati pomalo nezrelo radi toga.
Voliš i cijeniš slobodu!

jovanche
17-05-2012, 19:57
Pa nije bas. Ipak mi je sunce u jarcu ;)
U pitanju su unutrasnji osecaji koje se trudim da ne ispoljavam, upravo zbog toga.

Rabiosa
27-07-2013, 22:11
Mesec 90 Uran je jedini egzaktni aplikacioni aspekt u mojoj karti i od transsaturna ako treba jedini kojem ću dati kredita kod sebe.
Nisam tvrdoglava i fanatična, nemam svesnu potrebu za stalnim promenama više sam rigidna (to je do mog kolerično-melanholičnog temperamenta). Imam veoma živu maštu i neke talente koje razvijam dok druge ne razvijam.
Za retku emotivnu privrženost je tačno. Meni je Mesec vladar pete kuće pa to može da bude teško za mene. :D
Ovaj aspekt ima snažan potencijal za nauku, umetnost i humanost.

http://www.cafeastrology.com/natal/moonuranusaspects.html
http://astromatrix.org/Symbolism/Planet-Aspects/Moon-Square-Uranus

snupy
28-07-2013, 00:22
Mesec 90 Uran je jedini egzaktni aplikacioni aspekt u mojoj karti i od transsaturna ako treba jedini kojem ću dati kredita kod sebe.

Sa ovim se potpuno slazem,posto ni ja ne gledam trenscedente :)
Nije ovo toliko "srasan" i los aspekt koliko se pise i prica.
Bavim se 3d modelovanjem i multimedijom,sto msm.da je lepo opisano Mo(ipak je to nekva vrsta umetnosti) Ur(moderne,rad za racunarom)
Generalno sam protivnik bilo koje vrste vezivanja ali imam postojane emocije.
Ovaj aspekt dosta opisuje odnom mene i moje majke

Rabiosa
28-07-2013, 04:44
Nije strašan, samo je za nas težak drugi ga ne osećaju toliko. Isključivo opisuje ono što se dešava u našoj duši nije negativan za druge.
Ja nisam protivnik vezivanja, uh štaviše ali sa godinama sam na težak način naučila da ništa dobro ne ispadne kada se vežem za nekog.
Ma da, opisuje i moj odnos sa mamom na neki način.

andjela
28-07-2013, 10:01
Moja drugarica ima taj aspekat i poprilicno je slobodna,ne voli vezivanja,a idealan brak je za nju-idi mi,dodji mi-...Napominje da nece menjati prezime kada se uda,ii da bi vise volela da to bude brak u kom bi ona cesce bila kod svoje kuce...Ima i Ve u vodoliji,ali i teske Mo90Pl,Mo90Sa...

elza
16-01-2015, 19:38
Ja imam Mo90Ur.

i stalno trazi promenu, makar menjanje sobe ili kreveta na kom spavas,Ovo ne mora imati veze sa MO90UR, ja to stalno radim po kući, šetam se od potkrvolja(Vaga) do prizemlja, gde je sam siva faza, ali mi leti prija, ili tražim mir, kutak, meditaciju i sl.
UR kad nekom aspektuje vladara Asc.(pa i vladara Meseca), onda ne popušta, ;) a odražava se isto. Pomeša sve boje

kuci imamo vise telefona
Imam i ja, a nemam aspekt MO i UR.
Ja zivim u potkrovlju kuce,koje sam renovirala simbolika Vodolije(potkrovlje)i Ur renoviranje

Potkrovlje(Vaga)

Alkmene
20-01-2015, 12:27
Vlasnica sam ovog aspekta... Stalno težim nekim promjenama, imam masu početaka a rijetko šta završim do kraja... Ljubitelj sam svega neistraženog, neopipljivog, nevidljivog, novog, i naravno koliko god mi neko govorio da se latim Astrologije (za koju zaista pojma nemam, znam samo na sebi ponešto da protumačim) ne mogu da joj se oduprem... Da mi može biti stalno bih mijenjala prostor ili čak i cijelu kuću u kojoj živim (ako treba i na dr lokaciji), poslove isto, jer čim savladam sve postane mi dosadno... Ovaj aspekt mi je donio i to da uvijek imam iznenadne događaje i da baš sve ali sve što isplaniram da mi se uvijek izjalovi... Mislim da mi je ovaj aspekt donio i beskrajnu brigu i humanost za druge, ali i iskrenost jer je Ur vladar mog III polja... Kao i sve u životu, sve zavisi od toga kako gledamo na stvari i ljude oko nas i dal smo spremni na promjene... Opozicija i inkonjukcija su po meni aspekti prilagođavanja, i na tome se još učim. :)

elza
20-01-2015, 13:06
a rijetko šta završim do kraja...

sve zavisi od toga kako gledamo na stvari

Al' ja mislim da ti je to što si nabrajala sve od ME180JU :D to jest, tvrdim!
Imaš baš tekst jedan na toj temi, podugačak, ali zabavan i istinit, nije uvredljiv samo služi u komericijalne svrhe :D. Bar kroz ljude koje ja poznajem, nepogrešivo.

xaxa, i ovo što si omašila temu, oće to od Me90/180JU

Deina D
14-05-2016, 14:32
Da li da uzimam u obzir Ur0Mo separacija a obris je 8*...i ako ga uzimam da li moze da bude kocnica u odrzavanju ljubavnih odnosa obzirom da mi je Mo u 1 kuci u ribama a vlada 6 kucom a Ur mi je u 9 kuci u konjukciji sa So koji vlada 7 kucom...? Ur mi je inace suvladar 1 kuce.

Marshmallow86
14-05-2016, 16:22
Da li da uzimam u obzir Ur0Mo separacija a obris je 8*...i ako ga uzimam da li moze da bude kocnica u odrzavanju ljubavnih odnosa obzirom da mi je Mo u 1 kuci u ribama a vlada 6 kucom a Ur mi je u 9 kuci u konjukciji sa So koji vlada 7 kucom...? Ur mi je inace suvladar 1 kuce.

Ti najbolje znaš koliko i na kojem levelu određeni aspekt u tvom natalu djeluje, odnosno ne djeluje.
Npr., ja po TA nemam Sa180Mo (jer su u znakovima koji se ne vide preko opozicije), ne bih ga trebala pretjerano osjetiti, ali u praksi se pokazalo suprotno.

Mjesec ti je u Ribama, Uran u Škorpiji, u teoriji ne bi trebala uzimati ovu kvadraturu, jer su oboje u znakovima koji se "vide" preko trigona, a ne preko kvadrata, još separacija i širok orbis.
Međutim, ako gledamo, ajmo reći "matematički", Mo & Ur se nalaze unutar dozvoljenog orbisa kvadrature, s obzirom da se za Mo uzimaju veći orbisi.
Ipak, nisu u znakovima koji se "vide" preko kvadrata, u pitanju je separacija, za prvog člana (Mo) se tolerišu veliki orbisi, za drugog (Ur) se uzimaju jako mali... tako da, mislim da je istina "negdje između".

Ovaj kvadrat ćeš osjetiti, ili si osjećala više na psihološkom levelu, s obzirom da je Uran vladar ASC (u 9. polju), a Mo (vladar 6.) u uklještenim Ribama u 1., možda je više stvar u izvjesnim poteškoćama da pomiriš neke suprotnosti unutar svoje ličnosti, kako želiš da te drugi doživljavaju (kao nježnog i marljivog Mjeseca ili kao divljeg i nepredvidivog Urana), kako te okolina percepira.
Na fizičkom nivou, moguće da je bilo nekih poteškoća u usklađivanju radnih navika/posla sa obrazovanjem/edukacijama.

Poteškoće u stabilizaciji veze više možemo pripisati konjukciji So0Ur, jer je So vladar tvog 7. & prirodni signifikator supruga, međutim i ovoj konjukciji se može doskočiti ukoliko nađeš partnera koji ima nešto od Uranovske simbolike.

Što se tiče So90Mo, može doći do ispoljavanja izvjesnih razlika, ali opet, i So i Mo su u srodnim znakovima, tako da bi te razlike trebale izblijediti s vremenom :)

Deina D
15-05-2016, 19:25
Marshmallow86, hvala na objasnjenju...:-)
To sto si napisala da treba na psihickom nivou da osetim, to je istina, ponekad se i osecam kao podvojena licnost, skroz rastrzana na dce strane...a s jedne strane sam osetljiva puno a s druge nepredvidiva i sama sebi...mada u zadnje vreme sve je nekako manjeg inteziteta...ali svakako si bas dobro objasnila, kao da me poznajes.
A Ur osim razvedenov muskarca, kakvog jos moze da predstavlja...?

Marshmallow86
15-05-2016, 20:16
Marshmallow86, hvala na objasnjenju...:-)
To sto si napisala da treba na psihickom nivou da osetim, to je istina, ponekad se i osecam kao podvojena licnost, skroz rastrzana na dce strane...a s jedne strane sam osetljiva puno a s druge nepredvidiva i sama sebi...mada u zadnje vreme sve je nekako manjeg inteziteta...ali svakako si bas dobro objasnila, kao da me poznajes.
A Ur osim razvedenov muskarca, kakvog jos moze da predstavlja...?

Na fizickom (konkretnom/materijalnom) nivou; neko ko se npr. bavi zanimanjem u simbolici Urana (pilot, IT strucnjak, strucnjak za mobilne telefone & racunare, elektricar, elektroinzinjer itd.)
Na psiholoskom nivou; individualac, drustveno aktivna osoba (aktivista), inovator, neko ko izgledom/hobijima/stavovima/razmisljanjem/uvjerenjima "odskace" od sredine, revolucionarske ili reformatorske prirode.

So kao vladar 7. u konjukciji sa Uranom moze donijeti i starijeg partnera (Uran vlada svim nekonvencionalnim, pa moguce da iz tog razloga zna donijeti i vece razlike u godinama - nesto sto se jos uvijek posmatra kao taboo).

Mada ne mora znaciti, meni je Uran suvladar 5. polja (zajedno sa Saturnom), pa mi je najstariji frajer bio tri godine stariji od mene. Ali Sa & Ur u Strijelcu, u 3. polju su mi redovno donosili sportase (kosarkase, haha), jednog IT strucnjaka, likove koji su zavrsili srednju elektrotehnicku, te puno komunikacije i flerta putem mobitela, drustvenih mreza, msn messengera (to su bili dani, haha) itd.

AnchyMs5
24-01-2017, 16:36
jel moguce da ova opozicija donosi da kad zapadnemo u dosadu upadnemo i u depresiju?

Akarui
27-01-2017, 18:17
Verujem da da, jer je takav aspekt trazi uzbudjenja, desavanja, novine..sto se kaze samo da ne bude dosadno..Ja imam konjukciju, i kada upadnem u neku kolotecinu(kao i svi) uvek gledam da krenem da se bavim necim, ne bitno da li je neki sport, filmovi, prezentacije,nesto sto mi prija, neki hobi.

AnchyMs5
27-01-2017, 18:45
Znaci ipak imam aspekt jer je orbis u opoziciji u ovom slučaju 12! Ja kad mi je dosadno pocnem da placem, onda bidem smesna sama sebi. I rzo trazim nesto da radim, tipa sklanjam sobu, ma u devici, mo u raku, smaram msmu da nesto mesimo. Jer uglavnom kad mi je dosadno neku oblast iz astrologije sam savladala.

Mad Max
27-01-2017, 18:55
Anchy, meni to više liči na pripreme za udaju a ne na napad depre:p

AnchyMs5
27-01-2017, 19:00
Xaxa ima preferencije. Aj sad na pp !

Mad Max
27-01-2017, 19:04
razumem i postupam po naređenju! https://www.cheesebuerger.de/images/smilie/figuren/a030.gif

rijanon
29-01-2017, 00:04
Znaci ipak imam aspekt jer je orbis u opoziciji u ovom slučaju 12! Ja kad mi je dosadno pocnem da placem, onda bidem smesna sama sebi. I rzo trazim nesto da radim, tipa sklanjam sobu, ma u devici, mo u raku, smaram msmu da nesto mesimo. Jer uglavnom kad mi je dosadno neku oblast iz astrologije sam savladala.
ponašaš se slično kao ja ;)

AnchyMs5
29-01-2017, 09:44
pa jos mo u trecoj isto, a imas elemente raka i device kao i ja.
a kad je tranzit uran bio u kvadratu, bila sam nemoguca, svi su me nervirali, kako su isti i dosadni i samo sam se povukla iz drustvenog zivota, prestala da izlazim, a do tad je bilo turbo..ljudi su dosli situaciju da me pitaju da l sam u depresiji, sta mi se desilo, valjda zato sto mi je uran i vladar. 11. a uran na mcu donosi iznenadni nestanak (sa scene :P)!
tada su prijateljstva pucala, samo bam bam, bez kajanja :D

snupy
29-01-2017, 13:37
Anchy, orbis od 12 stepeni ne da je veliki, nego nije ni za računanje. Tebi je vladar asc u sangviničnom znaku, pa sam po sebi traži da stalno leprša i bavi se nećim. Opet tvoje Su (vitalnost) i Mo(duh) su u kardinalnom znaku, pa još jedan pokazatelj je da stalno težiš promenama, pošto se sve to nalazi u Raku, jasno je da to dovodi do promene raspoloženja i on/off faza. Mada mislim da se zapravo ne snalaziš u promenama, ali aj... :D

AnchyMs5
29-01-2017, 17:51
Jesu, jer znam tacno po tranzitima da su mi se prijateljstva prekinula, bio je egzaktno u kvadratu s mesecom.

snupy
29-01-2017, 20:23
Kakve veze sad ima trazit sa natalnom postavkom?

AnchyMs5
29-01-2017, 20:44
Zato sto, nešto mora da mi donese vazne dogadjaje, a jedino se tad uran namestio. Znaci moram imati natalnu vezu da bi tranzit uticao.