Mo 180 i 90 Sa [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Mo 180 i 90 Sa

Strane : [1] 2

Merkur
05-06-2007, 17:34
Ovaj aspekt ukazuje na nesigurnost; radite vrednije od vecine ljudi, ne biste li se dokazali. Morate nauciti da kontrolisete svoju frustriranost, depresivnost i sklonost nezadovoljstvima, bas kao i tendenciju ka vezivanju za proslost. Ovo obicno ukazuje na nesrecno rano detinjstvo. Mozda je bilo nesporazuma i neslaganja sa dominantnim roditeljem. Da bi ste postigli istinsku zrelost, morate prevazici to pomanjkanje samopouzdanja i osecanje zrtve. Verovatno cete stupiti u brak sa nekom starijom osobom i imati malo dece.

:)

Lorens Olivije (90), Galileo Galilej (180).

swoozie
18-06-2007, 13:02
... Morate shvatiti da vas drugi ne mogu voljeti dok vi prvo ne zavolite sebe. Potrebno vam je konstantno potvrđivanje da ste voljeni, tako da to može postati opterećenje za voljene osobe. Jaka je potreba za preispitivanjem smisla i značenja emocionalne sigurnosti. Često osjećate da morate biti netko drugi (ili učiniti nešto) što niste, kako biste bili prihvaćeni i "odobreni" od drugih. Jako ste osjetljivi na kritiku i lako se osjetite napušteni i zanemareni i, iako se pravite hladni i daleki, vi zapravo volite biti uključeni u događaje...

Sirena
21-08-2007, 16:48
Moj Mesec je prilicno ugrozen sa opozicijom Sa0Ve i Plutona iz VIII u Skorpiji.

Doduse jeste egzaltiran u Biku, ali je opet u opoziciji sa svojim vladarem.

Tacno je gotovo sve sto procitah za ovaj aspekt, s tim sto su strahovi od nesigurnosti pojacani kako je Saturn vladar XII kuce

E sad, ne bih bila Strelac da nisam programirana da mislim pozitivno, zato verujem da svaki los aspekt mora da ima izlaz,samo treba raditi na njemu.

U ovom slucaju Mesec jos pravi trigon sa Neptunom i Merkurom iz XI kuce. Merkur je vladar V, dakle kroz decu, ljubavne veze ,kroz slobodno verbalno izrazavanje sopstevenih emocijma, umetnost(pride Neptun vladar ukljestenih Riba u I) kroz svakodnevne obaveze, pre svega poslovne(Me vladar VI) pravilnom ishranom-post petkom, postovanje mesecevih mena, mislim da Moonko moze da se ojaca.

Sta vise verujem!

Dorijana
21-08-2007, 20:35
Ja kao jedan Strelac na Asc i ponosna vlasnica Mo90Sa, osetih potrebu da se slozim sa tvojim stavom. :D
Potpuno se slazem sa varijantom da ovaj kvadrat (kao vala i svaki drugi) uci i da se da iskoristiti u pozitivne svrhe. Jeste da malo ugrozava dok se ne osvesti sta pokusava da nauci, ali je vredna lekcija definitivno. Jedino je kvaka sto se lekcija mora mnogo puta ponoviti..al bilo bi dosadno da nije tako. ;)

Vojvotkinja
21-08-2007, 22:53
jako sam teshka i komplikovana kad su veze u pitanju, neko gore reche stalno trazhim potvrdu da me voli, da mu je stalo do mene, te sam ih vjerovatno time nesvjesno gushila, ali shta cu..ja jednostavno ne umijem da se opustim!
Takodje, majka je imala tezhak zhivot u mladosti a do prije nekih 10-ak godina, konkretno bolest je bila u pitanju, sa kojom se (Bogu hvala) uspjeshno izborila i drzhi je pod kontrolom...Vjechito se osjecam kao otirach prijateljima..Nije mi tehsko da slusham nichije jadikovke, ali one nikako da shvate da i ja imam istu potrebu da se pozhalim, 'isplachem'..Imam utisak da meni to nije dozvoljeno...Teshko se nosim s' ovim aspektom...Uopshte ga ne volim.. + ova opozicija MO sa JU...Ubi me ...

Alex78
22-08-2007, 08:16
jako sam teshka i komplikovana kad su veze u pitanju, neko gore reche stalno trazhim potvrdu da me voli, da mu je stalo do mene, te sam ih vjerovatno time nesvjesno gushila, ali shta cu..ja jednostavno ne umijem da se opustim!
...

Pa da se pridruzim srecnoj druzini :)
Moj mili i dragi mesec je u skorpiji u 12, kuci (uh nema goreg :) ), Saturn mi je u 8. u Lavu (uzas jos jedan) a da oni ne bi bili usamljeni i da tragedija bude jos veca, i Venerica (Bik, 6. kuca) im se pridruzila u muci i zajedno obrazuju jedan :leo" t kvadrat. :eek:
Moja iskustva sa ovim su da ne pozelis nikom! Taj osecaj nevoljenosti i odbacenosti mi se uvek provlacio kroz zivot.... Da nevolja bude jos veca, kad me neko stvarno voli, onda ja, nesvesno, maltretiram tu osobu kako bi otisla i ja dokazala sebi ponovo da nisam vredna ljubavi.
Hvala Bogu pa sam ovo osvestila (sad mi bio saturnov povratak pa je bio horor film u mom zivotu i glavi) Od skoro znam da ce biti bolje jer vise necem tako da se ponasam :D

Dorijana
22-08-2007, 09:07
Cisto da podelim spoznaju, mozda nekome bude od koristi. Stalna teznja za potvrdom ljubavi je upravo onaj deo - morate prevazici to pomanjkanje samopouzdanja i osecanje zrtve. Dok se ne okrene kolo ka varijanti ja sam bice vredno ljubavi, tesko je prevazici ovaj kvadrat i on super uspesno crpe energiju na dnevnoj bazi. Meni tranzitni Pl donese nuznost te spoznaje ...Da se ne lazemo, nije bilo bas najprijatnije iskustvo u zivotu, ali sa druge strane danas ga ne bih menjala ni za brdo sladoleda...i daleko bolje se nosim sa natalnim T-kvadratom Pl90Sa90Mo180Pl...doduse, meni Pl gazda od XII pa mi ispotencirao tumbanje po podsvesti...al fala mu odakle god stigao...a tumbanje po podsvesti preporucujem kao varijantu razrade Mo90Sa.:D

Usput, godinama posle te spoznaje, dodje mi u ruke knjiga Saturn - Novi pogled na starog djavola...i mnogo toga mi pojasni sa astroloske tacke. Pa, eto...ljubiteljima Sa mala preporuka za obavezno stivo. ;)

jele
23-11-2007, 09:09
Cisto da se i ja upisem u druzinu Mo 90 Sa... Neverovatno se vezujem za proslost i sve uporedjujem sa proslim dogadjajima i ishodima. Jednostavno ne dajem sadasnjosti i buducnosti sansu, jer mislim da se stvari ne menjaju i da ce biti onako kako mi je to vec ranije iskustvo pokazalo. O konstantnom trazenju dokaza ljubavi da i ne govorim. Ubi me taj osecaj nevoljenosti.. Iskljucivo trazim bezuslovnu ljubav kao jedini validni dokaz ljubavi, strasno. I tako u krug. I osvestim se ja, ali to kratko traje, nikako da dozivim onaj konacni klik u glavi i promenim sve to.

Vojvotkinja
23-11-2007, 13:59
jele, bash si ovo fino napisala..svaka chast..iako imam opoziciju, pronalazim se u tekstu..posebno taj osjecaj nevoljenosti i konstantno dokazivanje ljubavi...

skorpijica
19-12-2007, 09:10
da se i jaq javim imam mo90sa i zaista istina je sto ste rekli da mi stalno treba potvrđivati ljubav jer imam osećaj ako nije pokazana da se gasi i to iskazivanje ne moze biti obično mora osoba da se potrudi da se bas osećam posebnom.ali u zivotu nisam bila nevoljena valjda sam imala tu sreću da je sve bilo po mom.uvek dobijem sto hoću.a sto se tiče proslosti kad god mi se desi neka situacija ja je analiziram a stvari iz najranijih dana pamtim neke stvari koje npr. dr. deca se ne bi ni setila.ali to su uglavnom ruzne stvari ili situacije u kojima sam ja bila povređena.pamtim to jer me povredi.mislim da je kod mene čak naglasenija ova potreba za prošlošću nego za ljubavlju.eto pozzzzz

MO 90 SA -OZNAČAVA I LJENOST JOS AKO JE SLAB MARS ZASIGURNO STE LJENI

sto mu gromova
19-12-2007, 11:11
Ja imam Mo 120 Sa,ali se nalazim u ovim textovima o potvrdjivanju ljubavi i osecanju nevoljenosti...a imam i Ve 0 Sa....i vecito se nesto tripujem da me taj neko ne voli dovoljno,neka konstantna sumnja...

Little Warrior
19-12-2007, 14:38
pa to ce pre od venera saturn konjunkcije nego od ovoga sa mesemoc

sta je potvrda ljubavi: potvrda-saturn, ljubav - venera
i stalno tripovanje: a da se nije ohladio, joj da li je sve kako treba...
a mozda ja da volim kako se ocekuje(saturn)

emmilija
19-12-2007, 15:44
da se pridruzim klubu MO90SA
procitala sam da je ovaj aspekt i neslaganje roditelja u vremenu rodjenja
sto je slucaj kod mene
a o nesigurnosti i dokazu ljubavi pogotovu od bliznjih da ne govorim
ali cini mi se da godine cine svoje i da neki pozitivniji aspeki dodju do izrazaja (naucis da cenis sebe pa ce valjda i drugi) a da taj kvadrat nekeko odradite i naucite naravno uz vise ponavljanja:)

Megara
13-03-2008, 15:38
Pa da se pridruzim srecnoj druzini :)
Moj mili i dragi mesec je u skorpiji u 12, kuci (uh nema goreg :) ), Saturn mi je u 8. u Lavu (uzas jos jedan) a da oni ne bi bili usamljeni i da tragedija bude jos veca, i Venerica (Bik, 6. kuca) im se pridruzila u muci i zajedno obrazuju jedan :leo" t kvadrat. :eek:
Moja iskustva sa ovim su da ne pozelis nikom! Taj osecaj nevoljenosti i odbacenosti mi se uvek provlacio kroz zivot.... Da nevolja bude jos veca, kad me neko stvarno voli, onda ja, nesvesno, maltretiram tu osobu kako bi otisla i ja dokazala sebi ponovo da nisam vredna ljubavi.
Hvala Bogu pa sam ovo osvestila (sad mi bio saturnov povratak pa je bio horor film u mom zivotu i glavi) Od skoro znam da ce biti bolje jer vise necem tako da se ponasam :D
Kao da si mog dečka opisala.:smejuljica:
On ima taj T-kvadrat, samo mu je Venera u 5. polju, a Mesec na kraju 10.
Ista meta, isto odstojanje- imao je loša iskustva, nakon kojih se abnormalno povukao u sebe...kad smo počeli da se zabavljamo, jako mu je mnogo vremena trabalo da pošne da se vezuje, i naravno, stalno očekuje potvrde ljubavi....ali mnooogo je sladak, njemu neviđene sitnice znače...recimo, ujutru kad se probudimo, skuva nam kafu. Moja pohvala njegove kafe tipa ''super je, taman po mom ukusu'', kod njega izaziva egzaltaciju.:)
A ja, kao neko sa Mesecom kao signifikatorom karte ( vladarom ascedenta, Mesec mi je u domicilu i najaspektovanija planeta u karti), zaista nemam problem s tim da mu udovoljim.
Tako da, solidno plivam sa osobom čija je i Venera, a i Mesec ugrožen od

p.s. malo me nervira njegova nezrelost, ali ajd' sad, da ne cepidlačim.;) Saturna.

Vojvotkinja
16-08-2008, 13:57
ajde josh malo da dopunim ovaj aspekt..koji ma koliko losh, ipak obiljezhava moj zhivot :)Mo 180 Sa - izvjestan osjecaj usamljenosti, ne bash usamljenosti koliko osjecaj uskracenosti..to je uzrokovalo moju plashljivost, nepovjerenje prema svijetu, kao i enormnu stidljivost..Isto donosi stepen nerazumijevanja izmedju majke i mene - u kljuchnim stvarima me nije umjela podrzhati na pravi nachin, bez obzira na ogromnu kolichinu ljubavi u kojoj sam rasla i bila okruzhena..Ja jednostavno ne umijem na pravi nachin da uspostavim svoje emotivne odnose - chesto preuzimam teret obaveza na sebe da bih zadobila ljubav..a to i nije pametno...Ekstremno sam emotivno osjetljiva, ali to prikrivam pod maskom ozbiljnosti i odgovornosti...Ovaj aspekt u mom sluchaju pokazuje i mogucnost braka u komwe postoji velika razlika u godinama, ali i u drushtvenom statusu.Mislim da bi mi sa ovim aspektom lezhali poslovi koji ukljuchuju brigu o drugim ljudima, posebno starijima zbog Saturna, sa nekretninama (to sam vec radila), kao i sa zemljom - bashtovanstvo jer oni djeluju emotivno rasterecujuce na mene ..Strpljivo podnosim te monotone poslove, do jedne granice, ali sam jako pouzdana! Kazhu da su lozhe strane ovog aspekta blazhe nakon tridesete godine zhivota..Ostaje mi da vidim :)

Megara
16-08-2008, 14:13
Vojvotkinjo,
S obzirom da vidim da ti je Saturn u 5. polju, a Mesec u 11-om, recim mi molim te, kakvi su ti prijatelji?
Jel' možeš da se osloniš na njih?
Jel' ti se čini, po nekad, da se neki ljudi s tobom druže iz neke sitne koristi?
Pri tome mislim na bliže društvo, ne na poznanike.

Ovaj aspekt mi je mnogo zanimljiv.

Vojvotkinja
16-08-2008, 14:36
Megara, iskreno, necu ti otkriti Ameriku, ako kazhem da sam dozhivjela silna razocharenja..Taj osjecaj nikome nije stran..svi mi imamo takvih primjera, ali mogu se zakleti da niko nikad ili jako mali broj onih nije radio i chinio za prijatelje ono shto sam ja i koliko sam god mogla radila ..To sam radila od srca, ne zbog neke koristi (aj ja cu tebi sad, pa cesh ti to meni da vratish tj.usluga za uslugu)..Toga NEMA kod mene..Vaspitavana sam da pomognem i dam koliko mogu, pa makar na svoju shtetu i to sam milion puta uradila i ne kajem se! Ni za dobijene jedinice, batine, a sve da pomognem drugu/rici ili da ih sakrijem i sav teret prebacim na sebe.Nikad nijesma htjela da nosim skupe cipele , jer znam da vecina mojih drugarica nije imala hljeba da jede, ali bukvalno..Nikad se nijesam razmahivala nekim basnoslovnih ciframa, cijenama kupljenih stvari, jer znam da su one bile zheljne svega osnovnog...Ali su se deshavali momenti kad je meni samo bila potreba rijech utjehe i nishta vishe..Nazhalost, ni toliko nijesam dobila..da sam mozhda trazhila neku korist, chisto sumnjam da bi me odbili, ali poshto je meni trebala samo topla rijech..NE..Izgleda da nijesu UMJELI...Imam ja dosta dobrih drugarica sa kojima odem na kafu, shetnju, svakodnevno se gledamo, chujemo, i stvarno su mi drage i volim vrijeme povredeno sa njima koje je uvijek ispunjeno smijehom, shalom, kvalitetnom prichom, ali opet nije to to..Osjecam kad bi mi, ne daj Bohe doshla 'stani - pani' situacija, dobro bih se zamislila koju bi od njih i da li bi ijednu mogla da pozovem...U stvari mislim da mi je samo josh jedna ostala u koju se nikad nijesam razocharala, ali ona je trenutno u inostranstvu...Ja se uvijek i samo oslanjam na ove moje iz kuce - porodice...Oni su mi prava i jedina utjeha za sve shto se deshava u mom zhivotu..i za uspone i padove :)...Eto, ne znam da li sam konkretan odgovor dala na tvoje pitanje, al sam oplela ka' po Vilerovom goblenu :D

Kora
16-08-2008, 17:38
Da se i ja pridruzim ovoj veseloj druzini MO 90 SA

moj mjesec je u ribama u 4. kuci i pravi kvadrat sa Sa, plus Venerica (vlasnik 7)u biku u 6. kuci....

A SA u blizancima u sedmoj.. itd...

I meni nista nije jasno od svega toga

Megara
16-08-2008, 18:52
Megara, iskreno, necu ti otkriti Ameriku, ako kazhem da sam dozhivjela silna razocharenja..Taj osjecaj nikome nije stran..svi mi imamo takvih primjera, ali mogu se zakleti da niko nikad ili jako mali broj onih nije radio i chinio za prijatelje ono shto sam ja i koliko sam god mogla radila ..................................................................................
Eto, ne znam da li sam konkretan odgovor dala na tvoje pitanje, al sam oplela ka' po Vilerovom goblenu :D
Da, očekivala sam ovakav odgovor.
Imam u bliskom okruženju osobu sa sličnom konstelacijom, Mo u 11. kući- za prijatelje daje sve i leđa podmeće i nepita za cenu.
Ali nikako ne uviđa da je okružen ljudima koji mu , u stvari, nisu prijatelji.

To je aspekt koji mora doneti razočarenje, da bi se desilo rastrežnjenje.
Nažalost.

cancro
28-08-2008, 23:25
I ja sam ponosni vlasnik Mo90Sa, i definitivno se pronalazim u tekstovima,i o onom o lijenosti :D čak imam osjećaj da mi je ovaj aspekt dominantan u odnosu na druge,jer kad čitam o drugim aspektima manje se tu pronalazim...ali definitivno radim na sebi, a sad kad sam ovo pročitala još više ću obratiti pažnju.
Mo i So su mi u konjukciji u Raku, i oba prave kvadrate sa Sa i Ju, i k tomu svemu i Merkur mi radi kvadrat sa Sa i Ju...

ibis
29-08-2008, 09:12
Najzad!
Prva rak- vodolija u mom zivotu osim mene na koju sam naletela...:)

Prvo da primetim... tvom obrascu zdele na polovini hemisfere bilo bi najbolje da saobracas sa ljudima koji imaju planete upravo na tvojoj praznoj polovini, mozda na pocetku riba...Tako bi popunila neke vakuume...
A Venera je vladalac Sa i Ju u vagi i lepo postavljena, jos na Severnom cvoru, pa eto izlaza...Kroz posao i kroz odnose...I treba da trazis i uzimas isto onoliko koliko dajes-mada meriti svaki gram nije neophodno :)

cancro
29-08-2008, 14:53
Najzad!
Prva rak- vodolija u mom zivotu osim mene na koju sam naletela...:)

Prvo da primetim... tvom obrascu zdele na polovini hemisfere bilo bi najbolje da saobracas sa ljudima koji imaju planete upravo na tvojoj praznoj polovini, mozda na pocetku riba...Tako bi popunila neke vakuume...
A Venera je vladalac Sa i Ju u vagi i lepo postavljena, jos na Severnom cvoru, pa eto izlaza...Kroz posao i kroz odnose...I treba da trazis i uzimas isto onoliko koliko dajes-mada meriti svaki gram nije neophodno :)
:213: račice -vodolija :grli: :) Kako ti se čini naša kombinacija? Nekad mislim da me vodolija pravo vadi, iako mi se ne sviđa što sam preemotivna,preosjetljiva...a i stalno sam u nekim "kontra" stanjima, npr. sad bih željela dom,porodicu, a onda ne bih, nisam ja za to.A jako volim svoju slobodu, i veoma mi je važna...
Ja se baš i ne razumijem mnogo u astrologiju, pomalo čitam kad stignem, ali još nisam sjela i nešto analizirala, tako da mi je super to što si mi napisala :) pogotovo što si napisala lijepe stvari, ja sam mislila da mi je karta loša i skoro pala u crnjak (preuveličavam)...Sa ribama sam oke ( ali ne u vezi) a sa jarčevima već super (veza, a onda saznam da su oženjeni :mad: ne jednom)

To kad kažeš,kroz odnose (nadam se da si mislila na međuljudske odnose :D ) zaista sklapam vrlo brzo dobre odnose sa ljudima, a što se tiče uzimanja, evo počela sam i to polako učiti,mada još uvijek puno više dajem.Nekad mislim da sam trebala izabrati drugu profesiju,iako me tada vodila ljubav, sad mislim da sam ipak trebala nešto drugo završiti,mada ne znam šta....

ibis
29-08-2008, 15:14
:213: račice -vodolija :grli: :) Kako ti se čini naša kombinacija?
Obozavam tu kombinaciju, iako na veliku emotivnost dodati jos dobru dozu ludila...Rezultat ume da bude sokantan za sve, osim za mene :p
Nekad mislim da me vodolija pravo vadi
pa i vadi, hlladi kao lepeza, kad emocije prorade vodolija natera da sve lepo promotris iz ugla intelekta
iako mi se ne sviđa što sam preemotivna,preosjetljiva
ima to i dobre strane, sta bi svet bez emotivnih ljudi
...a i stalno sam u nekim "kontra" stanjima, npr. sad bih željela dom,porodicu, a onda ne bih, nisam ja za to.A jako volim svoju slobodu, i veoma mi je važna...
jes`...lomiti se beskonacno...ume da iznervira :cool:

To kad kažeš,kroz odnose (nadam se da si mislila na međuljudske odnose :D )
hahaaha...jesam...jel ovo humor Urana u skorpiji :D
zaista sklapam vrlo brzo dobre odnose sa ljudima, a što se tiče uzimanja, evo počela sam i to polako učiti,mada još uvijek puno više dajem.Nekad mislim da sam trebala izabrati drugu profesiju,iako me tada vodila ljubav, sad mislim da sam ipak trebala nešto drugo završiti,mada ne znam šta....
A koja profesija?

cancro
29-08-2008, 15:57
A koja profesija?

Poslala sam ti na pp, a objasniću još dodatno,malo poslije :)

pa i vadi, hlladi kao lepeza, kad emocije prorade vodolija natera da sve lepo promotris iz ugla intelekta

A joj,dugo joj je trebalo da me malo vrati iz luđačkih emocija u realu (kada je u pitanju jedna osoba :) )mada mi još uvijek emocije preovladavaju,ali sad se već lakše nosim s tim.

jes`...lomiti se beskonacno...ume da iznervira
Užasno iznervira, ali neka meni moje slobodice :D

hahaaha...jesam...jel ovo humor Urana u skorpiji
:blush-anim-cl: :o :o

:)

ibis
29-08-2008, 16:38
Ali da se vratimo na temu, da ne bude grdnji ;) ...Kako bi opisala svoj Mesec kvadrat Saturn?

cancro
29-08-2008, 16:54
Važi. teško pitanje, tek kad sam malo pročitala što su ostali pisali,čini mi se da mi je dosta jak taj kvadrat,koliko sam shvatila djeluje na neigurnost u samog sebe,pomanjkanje samopouzdanja i upravo mi često nije jasno zašto sam nesigurna, mada radim na tome, i uvijek mislim da nije dovoljno, da može bolje...da vidjeh da je on odgovoran za vezivanje za prošlost-i to mi je izraženo,živim u prošlosti, živim i u mašti, ali u stvarnom životu ne znam pokazati emocije kad treba(kad je veza u pitanju), obično kad je već kasno.
A neko je spomenuo ljenost, e što me to zna uhvatiti, ali kad se pokrenem,e onda me teško zaustaviti :D
Ne znam ima li to veze sa Sa, ali sve mi je na čekanje, uglavnom mi se stvari rješavaju, ali ne jednostavno i brzo, nego se podosta trebam načekati, namučiti, ali na kraju ipak bude kako treba :) Mislim da mi je zadatak naučiti se strpljenju, jer sam jako jako nestrpljiva

Sad koliko je ovo zbog Sa90Mo...

Lotosov cvet
29-08-2008, 18:42
Citam o aspektu Mo90Sa, koji i ja imam takodje...Jedan od losih, pogotovu za zene...
Ne mogu da definisem tacno kako on deluje kod mene, ali mi se cini da sa mojim godinama je njegov uticaj jaci...Definitivno se slazem da je on odgovoran za moje vracanje i prisecanje vezano za dogadjaje iz proslosti! Ali uvek se prisecam ruznih stvari, pa bih tako mogla da placem dva dana u cast ruznim uspomenama! Ako nemam strogo definisan cilj i raspored, stihijski se prepustam slobodnoj volji u iscekivanju da se "stvari same dese"...
Nikada nisam bila lenja, ali pocela sam da pravim nered svuda oko sebe..tako da se nekada naljutim na samu sebe zbog prljavih sudova i ostalih zaostalih kucnih poslova!
Pored svega toga dodatno sam zbunjena kako da rastumacim ovaj kvadrat, koji je deo vece formacije i pored toga sto je Saturn u XII vladar VII kuce??? Tajni brak sa starijim muskarcem koji ce me dovesti do ludila i nervnog odeljenja....

Ibis, kako se gleda ili pronalazi izlaz koji si pomenula u prethodnim postovima?

ibis
29-08-2008, 19:16
Važi. teško pitanje, tek kad sam malo pročitala što su ostali pisali,čini mi se da mi je dosta jak taj kvadrat,koliko sam shvatila djeluje na neigurnost u samog sebe,pomanjkanje samopouzdanja i upravo mi često nije jasno zašto sam nesigurna, mada radim na tome, i uvijek mislim da nije dovoljno, da može bolje...da vidjeh da je on odgovoran za vezivanje za prošlost-i to mi je izraženo,živim u prošlosti, živim i u mašti, ali u stvarnom životu ne znam pokazati emocije kad treba(kad je veza u pitanju), obično kad je već kasno.

Moze li se to iskoristiti pozitivno? Ja imam primer osobe koja to ume na naki nacin, mada naravno nisu svi nedostaci aspekta pokriveni, ali...Ona to radi tako sto koristi ovaj aspekt kao ambiciju i volju za dokazivanjem, a baska sto je u stanju da se potpuno preda poslu ne stedeci sebe.

Ibis, kako se gleda ili pronalazi izlaz koji si pomenula u prethodnim postovima?

Pandora, ja taj izraz koristim cisto logicki, pa svasta moze biti "izlaz", planeta koja vlada jednom od ovih u sukobu, ili planete/planete koje sa ovima imaju neki dobar aspekt (najlakse kad je opozicija pa treca planeta sestil sa jednom a trigon sa drugom ), pa dobra postavka u znaku -sediste- egzaltacija...Znas i ti sve to. :)

cancro
29-08-2008, 20:04
Moze li se to iskoristiti pozitivno? Ja imam primer osobe koja to ume na naki nacin, mada naravno nisu svi nedostaci aspekta pokriveni, ali...Ona to radi tako sto koristi ovaj aspekt kao ambiciju i volju za dokazivanjem, a baska sto je u stanju da se potpuno preda poslu ne stedeci sebe.

Pa mislim da sam počela raditi na tome da neke stvari okrenem u svoju korist, samo mi treba još malo da se pokrenem...i nadam se da će biti bolje što sam starija,jer ću se i iskustvom naučiti nositi sa mnogim stvarima, a i valjda će proraditi one retrogradne planete i umetnute kuće...nekako mislim da ću odjednom procvjetati,osjećam to :) (možda ne uskoro, ali za par godina)

Lotosov cvet
30-08-2008, 17:08
Pandora, ja taj izraz koristim cisto logicki, pa svasta moze biti "izlaz", planeta koja vlada jednom od ovih u sukobu, ili planete/planete koje sa ovima imaju neki dobar aspekt (najlakse kad je opozicija pa treca planeta sestil sa jednom a trigon sa drugom ), pa dobra postavka u znaku -sediste- egzaltacija...Znas i ti sve to. :)

Eh, Ibis bacila si me u veliku dilemu....
Pre svega jako tesko tumacim svoju kartu, pa jos dobro poznajem sebe, iskrena sam prema sebi...I onda to posmatranje traje dugo...I definitivno je izlaz u IX kuci i planetama u njoj (Venera i Jupiter).
Jupiter koji ima visoke potencijale u Ribama...pa je jos u recepciji sa Neptunom u Strelcu...Znaci putovanja u inostranstvo (uzivam u njima), obrazovanje (zavrsila sam fax, ali stalno nesto proucavam, doucam, idem na kurseve), religija, vera, nada, psihologija, astrologija,... I dugorocni visoki ciljevi kojima moram stremiti...Jer tezak je sam po sebi Mo90Sa, a ako se uzme u obzir da je deo mog velikog Krsta onda ta njegova tezina moze da izazove takve unutrasnje nemire...
Ibis, bas me tvoje prisustvo na forumu inspirise i pokrece u pozitivnom smeru...

ibis
30-08-2008, 18:42
Mozda jer je moj Ju na tvom Me? :)
Kao sto kazu, izazovni aspekti su dobri da se covek razvija pa je tvoje snalazenje kroz"stalno nesto proucavam, doucavam,idem na kurseve, religija, vera, nada, psihologija, astrologija" pravi izlaz.
A nemoj da se ljutis, ali stvarno bi bilo lepo da okacis i natalni bez aspekata sa asteroidima, plasljivi rakovi se prepadnu od onolikog mnostva aspekata, hehe... :p

Lotosov cvet
30-08-2008, 19:52
Mozda jer je moj Ju na tvom Me? :)
Kao sto kazu, izazovni aspekti su dobri da se covek razvija pa je tvoje snalazenje kroz"stalno nesto proucavam, doucavam,idem na kurseve, religija, vera, nada, psihologija, astrologija" pravi izlaz.
A nemoj da se ljutis, ali stvarno bi bilo lepo da okacis i natalni bez aspekata sa asteroidima, plasljivi rakovi se prepadnu od onolikog mnostva aspekata, hehe... :p

Eh, Ibis pa ne ljutim se ja tako lako...
Pogledaj gde je tvoj Mesec, tacno pada izmedju moje konjukcije Ju i Ve u IX?
Tvoj ACS i moj ASC su na istom stepenu... Da ne pricamo o generacijskom sporim planetama...
Ne bih rekla da su rakovi plasljivi, pre da su osetljivi, emotivni i oprezni!

Evo linka:
http://i33.tinypic.com/2mi3ww6.jpg

ibis
30-08-2008, 22:37
E ova karta je mnogo bolja, htedoh pitati posto pada na osu 4-10 ima li veze T-kvadrat sa roditeljima?

Naravno da rakovi nisu plasljivi, bar ja ne, ali to je uobicajena predrasuda pa se salim :)

pa to ce pre od venera saturn konjunkcije nego od ovoga sa mesemoc

sta je potvrda ljubavi: potvrda-saturn, ljubav - venera
i stalno tripovanje: a da se nije ohladio, joj da li je sve kako treba...
a mozda ja da volim kako se ocekuje(saturn)

I ja to osjećam sa ve 0 sa...baš totalno tako!...dok moja mama ima sa 180 mo, dan danas silno nesretna sa svojom prošlošću od djetinjstva, gotovo zarobljena prošlošću.

tinnagirl
31-08-2008, 11:54
mo 90 sa oznacava da su i razocarenja koja dozivljavamo mnogo manja nego sto se cine

Mirka
31-08-2008, 11:59
Za mene nisu razočarenja, jer sam već pripremljena na to! :) Meni je Saturn u Blizancima u IX, a Mesec u IV u Ribama. Na zdravlje mi se nije odrazilo hvala Bogu :), na odnos sa majkom nema uticaja, ali sam ja to protumačila na sledeći način. Da ne želim da budem žrtva svojoj deci, a zamislite ona je dupli Lav sa mesecom u Ovnu, koliko bih se onda ja žrtvovala sa svojim mesecom u Ribama, zbog dece. I jednostavno sam to počela da odlažem, majčinstvo. A i nisam zadovoljna poslom nikada zato što ne može moja kreativnost da dođe do izražaja, pa sam sklona i da menjam posao, ali uvek je to ista profesija, samo su firme druge. :D

Vojvotkinja
31-08-2008, 12:11
a zbog koga cesh, ako ne zbog djece...zbog muzha je l'? A je l' ti neshto falilo u majchinoj zhrtvi, pa si ustuknula od materinstva? ili mohda smatrash da josh nijesi dorasla takvom chinu...

Mirka
31-08-2008, 12:15
a zbog koga cesh, ako ne zbog djece...zbog muzha je l'? A je l' ti neshto falilo u majchinoj zhrtvi, pa si ustuknula od materinstva?

Ne taman posla, od toga ne bežim niti želim. Ali sam ja to sa tim povezala, jer nam je odnos fantastičan. Možda me taj aspekt samo koči u tome. :)

Vojvotkinja
31-08-2008, 12:18
pa da rekoh ja u nastavku..vjerovatno, jer smatrash da nijesi dorasla tome, da bar budesh kao tvoja majka kad je materinstvo u pitanju..

Mirka
31-08-2008, 12:20
To već može, mislim da si u pravu. :)

Chither
04-03-2009, 20:04
ajde josh malo da dopunim ovaj aspekt..koji ma koliko losh, ipak obiljezhava moj zhivot :)
Isto donosi stepen nerazumijevanja izmedju majke i mene - u kljuchnim stvarima me nije umjela podrzhati na pravi nachin, bez obzira na ogromnu kolichinu ljubavi u kojoj sam rasla i bila okruzhena..Ja jednostavno ne umijem na pravi nachin da uspostavim svoje emotivne odnose - chesto preuzimam teret obaveza na sebe da bih zadobila ljubav..a to i nije pametno...Ekstremno sam emotivno osjetljiva, ali to prikrivam pod maskom ozbiljnosti i odgovornosti...Kazhu da su lozhe strane ovog aspekta blazhe nakon tridesete godine zhivota..Ostaje mi da vidim :)

Uh kako si ovo lepo srocila! Svuda citam da je kod ovog aspekta najverovatnije ugrozen odnos sa majkom, a nikako mi se to nije uklapalo. Upravo sam kao i ti rasla okruzena ljubavlju i razumevanjem, i roditeljima koji su mi uvek i u svemu pruzali maximalnu podrsku.
Al onda shvatih jednu stvar! Mo koji predstavlja majku u mojoj karti je jako lose postavljen...180 So, 180 Sa, 150 Ur. Moja majka je jako, jako osetljiva zena i od malena sam cesto imala osecaj da sam ja njoj roditelj u nekim situacijama a ne ona meni. Cini mi se da sam gledajuci nju kako je 1000 puta bila povredjena jer je pokazala emocije (strah, nesigurnost, slabost), a ljudi su to umeli jako dobro da okrenu u svoju korist, naucila da svoje emocije drzim cvrsto pod kontrolom, do te mere da sam zaboravila kako da ih oslobodim. Uhavtim sebe kako prezirem ljude koji javno pokazuju emocije (npr. drugarica koja pred 10 ljudi place zbog decka) a onda shvatim da joj zapravo zavidim!
A da ne pricam o tome koliko sam samo puta bila pogresno shvacena jer sam osecanje tuge, povredjenosti i nemoci zamenjivala besom i ljutnjom, a kada sam srecna spolja izgledala kao da mi je sve jedno.:(
I onda kazu "naucite da volite sebe"! Pa volim ja sebe! I zato ocigledno nesvesno i radim to sto radim da ne bih bila povredjena!:mad:

bilja
04-03-2009, 21:11
Jos jedan clan Mo 90 Sa. Bolje reci Mo na vrhu t-kvadrata. Mo 90 Sa-potvrdjujem neispunjen odnos sa majkom,previse strogosti sa njene strane i vecite negacije svega sto hocu te me to umesto na poslusnost teralo na kontriranje cime se rat rasplamsavao. Sad mi zao ito mnogo.Sada se vidjamo retko jednom do dva puta godisnje jer smo daleko,sad bi kad sam s njom da je ljubim i da joj kazem da je ja volim ali opet ne mogu to nikako da uradim.Mislim kad bi mi te reci presle preko usta da bi nas razdrle obe bujice osecaja da bi to bio tezak bol za obe.Sto se tice lenosti samo volim da spavam a za ostalo sam brza brzina tako da ne potvrdjujem lenost. Vezivanje za proslost-da. Knjige,filmovi,muzika samo o prastarim vremenima. Volim da boravim sa starim ljudima i osecam veliko postovanje prema njima.Volim lekovito bilje koje sama sakupljam,drzim se starih paganskih obicaja prenesenih sa moje bake. Inace bi rekla za ovaj aspekt bar kod mene daje prilicnu ukocenost sa suprotnim polom duze vreme dok valjda ne shvatim da je on stvarno moj i sa mnom.veze sa uglavnom starijim od mene. Godile su mi ,ali kratko trajale zbog navedene ukocenosti. Isto godiste jedna osoba i mladji 2 godine druga osoba duge ali depresivne veze sa mnogo psihoze u njima. Ja se bas raspisala

mari
26-05-2009, 08:06
Eh, evo i mene:))). Ja imam Sa 180 Mo. Sa u 6, Mo u 12 kuci. I jos je Sa 0 Vertex i Ju.
Istina je da sam imala lose djetinjstvo i neslaganje sa ocem. To se nije nikad do kraja rijesilo, samo sam ja navikla da zivim sa tim. Neke stvari mi vise ne smetaju. Taj nas odnos me uvijek tjerao na dokazivanje sto je naporno. Dugo mi je trebalo da shvatim da sam vrijedna takva kakva jesam. I da, stalno mi nedostaje ljubavi i paznje. Nekako kao da zelim nadoknadu za proslost...

mia2432
05-03-2010, 13:20
Malo sam off topic ali... kako u progresijama (sekundarne) tumačiti mjesec u jarcu 180 sa saturnom u raku? Ovo je aspekt moje kćeri a ja sam njen mjesec?!

swiss
17-03-2010, 22:27
Pozdrav svima

Kad pogledam iza sebe,kad vidim sta sam doziveo do 1987 godine Avgusta Meseca,jednom recju cu opisati da je to cista emotivna propast bila TAD za mene,cist promasaj Otac-Sin,jednostavno opis tragican,tezak,uzasan! Ali i ZAKLJUCAN za mene podpuno,zakljucan i RESEN da mi danasnjicu ne kvari :),dragi moji,setim se ja rado sta sam preziveo TAD,al veruj te mi da me ni malo ne uzburka,ne demotivise mislima da bi ovo i ono mogao da budem itd, nego da vam ne duzim! Nego hteo sam ovim malim recima da kazem,da taj aspekt (mislim) i nije bas svemocan da pokvari danasnjicu,dal zato sto sam muskog-pola ili sto je Saturn ipak pozitivno nastrojen sa ostalim planetima u mom Natalnom,ili sto je aspekt njih dvoje slabiji na ostala desavanja u horoskopu,pojma nemam! Al znam,malo sam sklon Depresiji,al i sklon da JAVNO TRAZIM DOKAZ LJUBAVI,pa opet i opet i tako dok ZAISTA ne osetim da je to too i da dobijam to sto trazim od partnerke,al recu jos da ovaj aspekt me izgleda i stiti od preosetljivih emocija kad je COVEK u pitanju,da me koci u stavovima humanih osecanja do daske :),jer ako se poklanjam,to cinim totalno,al i trazim zauzvrat. Eto,mozda ovo nema veze sa ovim aspektom navedenim,al ako su osecanja u pitanju,a to izrazava bas ovaj aspekt,onda sam mu do nekle i zahvalan,jer cuva me i daje VECNU NADU da smem iznova da zapocnem da tragam za stabilnoscu srca i to sto dajem okolini,a pogotovu kad volim :) ! Nek me neko ispravi ako ovo gore napisano nema veze sa aspektom,jer po Radixu gledano,mislim da nemam sanse da postanem Astolog,u stvari,bio bi smotan Astrolog ;)

Kad pogledam malo bolje Mesec moj,on je cista katastrofa,jednostavno nisakim ne pravi fin odnost cccc ,moracu da ga menjam ;)

gasimetrija
22-03-2010, 11:07
Imam i ja Mesec 90 Saturn
Extremno sam osetljiva i emotivna,ali to prikrivam pod maskom ozbiljnosti i odgovornosti.Vezana sam za proslost.Sa majkom,neki cudno hladnjikav odnos.Ne znam kako bih to opisala.Ne vidim da mi ovaj aspekt deluje "manje"posle 30,nazalost,isto je.

Sto se tice lenjosti, nemam ravnotezu(granicu) izmedju rada i lenjosti.Radim brzo,brzo,mnogo,mnogo...dok se toliko ne umorim da ne mogu ni da pricam.E onda legnem i oporavljam se (vracam snagu)... spavam.

select81
22-03-2010, 11:51
Imam i ja Mo180 Sa,
Mo je vladar mog podznaka a Sa 7 kuce, iz ovog bi rekla dosta napeta situacija sa partnerom,
isto tako Mo se nalazi u 9.kuci a Sa u 3.kuci, rekla bi dosta daleke emocije sa partnerom

mirab
22-03-2010, 12:47
Skorpijice, moram ti napisati u vezi ovog odnosa MO 90 Sa da su ljudi leni, kako ti kazes. Iskreno : ja imam MO90 SA a Mars mi je u Raku- dakle morala bi biti lenjivica, zar ne? Veruj da sam i previse vredna, nikad ne odmaram, uvek imam posla i uvek nesto radim.Moj Mars je inace vladar 6 polja.Ne umem postaviti kartu ovde inace bi je rado postavila. Ja sam to procitala ali u praksi bar kod mene je bas suprotno.A da je taj odnos nedostatak pouzdanja to je sigurno tako i vapaj da se ljubav mora uvek dokazivati.Godinama to se moze prevazici( narocito ako se poznaje astrologija koja nas na to upucuje) tako da mozemo i to prevazici.

skorpijica
22-03-2010, 15:15
mirab ovaj aspekt moze da donese i zapustenost ali naravno to mora da potvrdi ostatak horoskopa npr. ja nisam zapustena bas naprotiv uglavnom se doterujem i glavno mesto u kuci mi je kupatilo.nisam ni ja lena ali tako dupor kaze.mozda se aktivira nekim tranzitima.a mozda se kod nas uposte ne aktivira ..mozda deluje na depresiju u nekim slucajevima..ili ti sta vec znam.zavisi opet od cele karte ..eto

TigaBg
31-10-2010, 23:37
U mene je Mo90Sa orbis 10 separacioni, a deluje...Doduše ne često, ali da se osetiti.

Bosnian GirL
15-11-2010, 20:58
mo180sa u muskom horoskopu, sta mislite?

da igual
15-11-2010, 21:34
taj traži ženu paćenicu :)
i njegova žena će se puno napatit, živjet će taj loš odnos MO/SA - a on će nju ponižavat (mada ne otvoreno, za to nitko neće znat, to će bit na jako suptilnom nivou odigrano, a na van će izgledat sve kul)
također ti likovi redovito imaju majku koja ih smara s razno raznim zahtjevima, zivka po cele dane, bude control-freak i da, naravno, nikada ništa nije dovoljno dobro.. ona takođe živi taj aspekt u njegovom čartu, jer ona je MO.

bez zamere il šta, al ja se inače teško nosim s energijom ljudi (kod žena sam najviše osjetila) koji nose loš aspekt MO/SA. uvijek mi budu teški, imaju tako jednu tešku al veoma snažnu emociju, a umeju jako dobro da se uvuku pod kožu - postanu ti dragi, prirastu ti srcu, rado pričaju s tobom, saznaju sve tvoje dobre i loše strane, i onda kad nastane strah ponašaju se malko manipulativno (baš ko da ta njihova lepa emocija postane pokvarena i podla - SA pokvari sve - sve iz straha), pa stalno žele da provode vreme s tobom, non-stop zovu, imaju naviku davati zadatke (možeš mi kupiti ovo usput, daj me prebaci tamo-vamo i sl.), i naravno da to dolazi od njihovog straha od odbačenosti i nevoljenosti, pa nesvjesno traže načine da ta osoba bude stalno uz njih, da imaju uvid u cijeli njihov dnevni raspored, kako bi si na neki način kompenzirali svoju nesigurnost.. mislim da su to one cure i žene koje svojim dečkima ili muževima ne daju da odu na piće s bivšima ili čak dečkima.

težak je to aspekt, al treba ga savladat i pokušat prebrodit taj strah konačno..
ja se nikako nisam uspjela uskladit s tim ljudima jer sama nemam ništa takvo, i vjerojatno niti ne razumijem tu energiju, a pojedu mi mnogo energije, pa ih držim podalje ili prekidam kontakte.

Vojvotkinja
15-11-2010, 21:34
onako šturo opisano - bolesna majka, hladna i neprijemčiva osoba, posebno ako uz ovo ide MO 90 Ve, može biti da je majka i umrla, dosta mlađa žena od njega...

Bosnian GirL
15-11-2010, 21:39
e ovako ima mo90ve separacijski i mo180sa separacijski s orbisom od 8 dal se broji? sta mislis vojvotkinja...majka mu je ziva Hvala Bogu..kaze da se desavalo par puta da nije bilo zadovoljna njegovim izborom djevojaka. zasto mladja zena, a saturn-staro../saturn mu je vladar 7 u 5 a mjesec vladar asc.

da igual
15-11-2010, 21:44
MO90VE - znači da će se njegova djevojka promijenit kad se ožene, obično je slučaj da se udeblja i zapusti..

Bosnian GirL
15-11-2010, 21:46
MO90VE - znači da će se njegova djevojka promijenit kad se ožene, obično je slučaj da se udeblja i zapusti..

da cula sam za to al malo mi nije jasno posto je separacija sta onda?...nije dakako isto kao kad bi bila aplikacija..i posto je mo vladar asc.

Spes
18-11-2010, 00:54
Ne volim da vidim u muškom natalu taj aspekt.
Uvek imajte u vidu da kad se udate za nekog muškarca, postajete Mesec iz njegove karte !

Želite li da budete bolesne, ponižavane, previše van kuće zbog posla...?

Ja ne, hvala na ponudi! :)

majabl
18-11-2010, 11:02
MO180SA...MO u 4. SA u 10 mjaka hladna, u otac opozicija, depresia ljenost i ozbiljnost, a pritom privrzenost za tu takvu porodicu...:)...pa sta
http://www.astrosoft.mojanatalnakarta.com/cgi-bin/graphic/daisy03?index=27695&lang=hr

Beba977
02-01-2011, 21:45
Mnogo malo pisano za ovaj aspekat,a toliko je tezak!Negde sam procitala da natusi sa ovim aspektom imaju veoma tezak zivot,a da pri tom ne zale se,pa je mozda to to.
Moj SA90MO aplikacioni,sa orbisom od 1*,dosta me namucio,a i dalje me muci.
MO je u biku u VI,mama mi je isto bik u horoskopu sa MO u biku u VI.Pa kad bih se nas dve latile,raspravama nikad kraja...
Bliskost nikad nisam imala sa njom,nikad me nije tukla,ali me nije primecivala.Ranije da bih joj izvukla bar malo ljubavi(ne zagrljaj i sl,vec da je dobra samnom)davala sam pare,sve sto bih imala.Dosta sam stedljiva pa tako uvek sam imala para kod sebe,a ceo zivot sam njoj davala pare,znala sam sta voli.Ni to nije pomagalo,mozda dan,dva je fina samnom,posle sve isto.Kada sam dobila dete kao i svaka majka dete stavis na prvo mesto pa deset mesta prazna,onda idu roditelji,sestre,rodbina itd.Dete me je ispunilo,promenilo,pisala sam na druge moje postove o tome,ja sam sada sa mojom majkom super,jer ja joj vise uopste ne pricam vazne stvari o meni,osecanja,vazna desavanja itd.Ne slusam njene reci apsolutno,posebno kritike,kazem ok,a teram svoje i najvaznije je da me ne pogadjaju njene reci.
Poenta mi je da sam ja se snasla da zivim sa ovim aspektom,ali je ostalo traga na moju licnost,majka je ta koja detetu uliva samopouzdanje ljubavlju,ona je moje ne poljuljalja vec me je satrla.Godine prolazile,okolnosti me napravile mnogo jacom,teram ja napred borim se kao vuk,ali kad sam sentimentalna,uvek se secam mojeg detinjstva t.e.nje,a zahvalna sam joj sto mi je rodila cetiri sestre,sve strarije,volele me i mazile uveeek,kad sam bila mala,a i danas smo jako povezane !

mirab
02-01-2011, 22:39
Saturn uglavnom povezujemo sa losim desavanjima.Ipak kada se u natalnoj karti nadje u kontaktu sa Mesecom moze da pokaze i vrline: stedljivost, i naglasen oprez.Veoma cesto kontakt Meseca i Saturna naglasava i senzitivnost, ali se u losem odnosu oseti nedostatak maste, a ponekad i psihicke smetnje i sklonost osobe da se povlaci u sebe.Mesec predstavlja vezu sa detinjstvom, nasledjem, korenima i obicno ukazuje na oblast u kojoj postoji potreba za sigurnoscu.U muskom horoskopu ukazuje na to da se mogu ocekivati izvesne teskoce u odnosima sa zenama ali i unutrasnji konflikt u psihi muskarca.Aspekt Mesec Saturn ukazuje da je osecajna priroda negde ugusena ili sputana i ona se, u najboljem slucaju, projektuje kao ugladjena sentimentalnost.Bilo da se radi o dobrom ili losem aspektu, u pitanju je karakter stvaran po saturnovskim principima, a to znaci da se radi o osobama sa naglasenim osecajem za duznost i obavezu, kao i onima koji postuju odredjene norme i pravila.Kod loseg aspekta, verovatno su lose finansijske okolnosti, skuceni uslovi zivljenja, lose zdravstveno stanje. U zenskom horoskopu ovaj aspekt se cesto povezuje i sa losim zdravljem, sto je bar po mojoj praksi, poprilicno tacno.Problem plodnosti,trudnoce, carski rez i sl.Veoma cesto, a posebno ako je rec o konjukciji, naglasena je sklonost hronicnim bolestima. Medjutim praksa je pokazala da te bolesti nisu organske prirode, vec su ako gledamo po Frojdu-histericne. Emocije koje se ne mogu slobodno ispoljiti kroz uobicajene kanale cesto izazivaju "kratak spoj" i "udaraju" na telo. Dakle, bolesti izazvane odnosom Mesec-Saturn cesto su simbol frustriranih osecanja osoba koje se iz straha od odbijanja,straha od ponizenja, straha od straha, zbog prevelikog osecaja duznosti i ko zna cega vec - ne mogu otvoriti niti spontano izrazavati i tada se kroz fizicko telo izrazava emocionalno razocaranje.
Cest je osecaj neadekvatnosti i odbacenosti. Zena sa ovim aspektom mora da stvori sopstveni psihicki prostor i otkrije svoju zenstvenost bez vezivanja za neciji lik( a obicno se radi o majcinom) ili ulogu.Na kraju, aspekt Meseca i Saturna i muskarcima i zenama nudi mogucnost dostizanja emocionalne slobode.

Santijen
02-01-2011, 22:45
ja i mirab smo pisale u isto vreme...

@ beba977...
uhh bebo..tebi je mesec bas napadnut...a sunce na algolu neaspektovano... lepo si opisala odnos sa majkom... i uglavnom se odnosi na ili preterano briznu majku koja nema osecaj za potrebe detetove slobode i zelja, ili na majku koja na neki nacin zanemaruje dete bilo usred emotivne hladnoce i preterane discipline...bilo zbog bolesti majke itd, ali dobro prevazidjen ocaj aspekt nudi mogucnost unutrasnje emotivne stabilnosti i harmonije...mada se tesko dostize..u muskom natalu aspekt ce se odraziti na njegovu zenu i kazu da ne obecava nista dobro po pitanju braka...

majabl
02-01-2011, 22:50
pa nema valjda veze i s brakom..pa i ovo s mamom mi je ....necu....nem veze..ali je bas naporan aspekt ....ja ja se nadam kad se u udam i stvorim porodicu da cu se rijesiti tog osjecaja..kad ono moze se odraziti i na brak...necu....uzas

Beba977
02-01-2011, 22:57
Mirab al me pogodi,tacno je sve oko bolesti ja sam ih imala to su psihosomatske,ako mislis na takve kako si ih opisala
{Emocije koje se ne mogu slobodno ispoljiti kroz uobicajene kanale cesto izazivaju "kratak spoj" i "udaraju" na telo }
ali ja sam to vezivala sa mojim SA u IX,desilo mi se bas u stranoj zemlji,a vidis moguce je da vuce korene od ovog kvadrata VE i SA.
{Problem plodnosti,trudnoce, carski rez}
Tacno je i da sam imala carski rez (beba bila 4 ipo kg :)!

majabl
02-01-2011, 23:03
pa necu ni radjati mo180 sa, ma 180 sa, mo 180 ur, ma 180 ur i lilit u petoj kuci...pa:):):)

Beba977
02-01-2011, 23:08
ja i mirab smo pisale u isto vreme...

@ beba977...
uhh bebo..tebi je mesec bas napadnut...a sunce na algolu neaspektovano... lepo si opisala odnos sa majkom... i uglavnom se odnosi na ili preterano briznu majku koja nema osecaj za potrebe detetove slobode i zelja, ili na majku koja na neki nacin zanemaruje dete bilo usred emotivne hladnoce i preterane discipline...bilo zbog bolesti majke itd, ali dobro prevazidjen ocaj aspekt nudi mogucnost unutrasnje emotivne stabilnosti i harmonije...mada se tesko dostize..u muskom natalu aspekt ce se odraziti na njegovu zenu i kazu da ne obecava nista dobro po pitanju braka...

Da Santijen draga,harmonija se ne dostize lako,ja i dan danas vucem to moje lose detinstvo za sobom,ali majka mi je volim je,ne mogu je promeniti,ali sebi se trudim pomoci,opet pisem,samo kad sam u nekoj melanholiji secam se nje i grubo receno krivim nju za moje muke !
SO je neaspektovano,dali to mogu da povezem sa tim sto sam izgubila oca(umro je) relativno mala na 16 godina,a i algol je tu,mnogo sam ga volela,a izgubila ga kad mi je najvise trebao.

mirab
02-01-2011, 23:16
majabl, nemoj tako, mnogo zavisi od celokupnog horoskopa.Daju se te energije uskladiti pa se njima lakse moze nositi kroz zivot.Najteze je neznanje....
Beba977, ja imam ovaj aspekt i od malena sam bila bolesna, takodje imala sam probleme sa trudnocama.Ipak sve je proslo i sada je lakse uz poznavanje astrologije koja nas uci kako da se nosima sa teskim energijama.

majabl
02-01-2011, 23:21
ne pa iskustvo sve popravi...ja sam se prije jako tesko nosila sa ovim mo 180 sa i ovim ostalim..ali sam navikla tacno saturnovski da predjem razocarenje i nastavim dalje.....postanes nekako povrsan ,..ali bar nekako lakse ide.....ili je to samo ju iz prve ....
bebo ja te volim..nije ti nikako lako..:):):)

Santijen
02-01-2011, 23:30
Da Santijen draga,harmonija se ne dostize lako,ja i dan danas vucem to moje lose detinstvo za sobom,ali majka mi je volim je,ne mogu je promeniti,ali sebi se trudim pomoci,opet pisem,samo kad sam u nekoj melanholiji secam se nje i grubo receno krivim nju za moje muke !
SO je neaspektovano,dali to mogu da povezem sa tim sto sam izgubila oca(umro je) relativno mala na 16 godina,a i algol je tu,mnogo sam ga volela,a izgubila ga kad mi je najvise trebao.

koju kucu gledas kao ocevu pretpostavljam 10 ..lici kao da je zbog posla ili u inostranstvu nastadao...sunce ce opisati sve nase vazne muskarce i autoritete u zivotu ali i kucu kojom vlada..otac sef muz..kod tebe i 9 kucu ....verovatno si u javnosti ili braku ispastala ili radi obrazovanja ili religije...

Beba977
02-01-2011, 23:30
Hvala ti Majabl,ma ok sam ne brini,sa mojim dragim MA uvek furam napred,ne volim da gledam unazad,to se desava evo recimo danas,godisnjica smrti moga oca :angel:

Santijen
02-01-2011, 23:35
ne pa iskustvo sve popravi...ja sam se prije jako tesko nosila sa ovim mo 180 sa i ovim ostalim..ali sam navikla tacno saturnovski da predjem razocarenje i nastavim dalje.....postanes nekako povrsan ,..ali bar nekako lakse ide.....ili je to samo ju iz prve ....

povrsnost je radi blizanaca...a kod tebe i bebe mesec dispozicijom ide do venere u ovnu i kod tebe se vraca ponovo u blizance ali lep aspekt venere iz ovna sa marsom a kod nje konjukcija u ovnu..eh ta venerica u ovnu...voli ona biti prva voli nije da nije...znam ja :)

Beba977
02-01-2011, 23:38
koju kucu gledas kao ocevu pretpostavljam 10 ..lici kao da je zbog posla ili u inostranstvu nastadao...sunce ce opisati sve nase vazne muskarce i autoritete u zivotu ali i kucu kojom vlada..otac sef muz..kod tebe i 9 kucu ....verovatno si u javnosti ili braku ispastala ili radi obrazovanja ili religije...

Umro je odjednom,mislim da su sekunde bile u pitanju,kuci na rucku,imao je slaku smrt,za nas gorcina.Srcev udar je bio u pitanju.
Ocevu kucu gledam kao IV i dosta mi se stvari poklapaju.
U prvom braku sam mnogo ispastala,a drugi je bio lep ali nismo imali bracni zivot,iz razlicitih zemalja smo,samo vencanje,neznam dal bih taj brak gledala kroz IX kucu ili mi je jos uvek neispucana IX :p

Santijen
02-01-2011, 23:47
mislis za oca da se poklapa radi jupitera kao vladara 8 i marsa radi konjukcije sa venerom, po derivatima mislim..i 10 kuca ti se vise uklapa sa majkom..kod mene je otac 10..nisam razumela ovo za drugi brak, jer je mesec vladar 9..a lose je postavljen..da drugi brak uvek gledamo kroz deveto polje ..

Beba977
02-01-2011, 23:53
mislis za oca da se poklapa radi jupitera kao vladara 8 i marsa radi konjukcije sa venerom, po derivatima mislim..i 10 kuca ti se vise uklapa sa majkom..kod mene je otac 10..nisam razumela ovo za drugi brak, jer je mesec vladar 9..a lose je postavljen..da drugi brak uvek gledamo kroz deveto polje ..

Pitam kako da gledam moju IX jer drugi brak je bio samo na papiru,nismo imali zajednicki zivot,odo off sada izvinjavam se.

majabl
02-01-2011, 23:55
@ santijen kako kod mene venera ima lijep odnos s marsom...nisam to vidjela, ili se ne odnosi na mene pa i kod tebe ve u ovnu...ali sta god radi sama uradi niko mi ne pomaze kad odlucim da budem prva...pa ovo ti je zeznuto sto si uvijek jaci od sve jednog partnera ta venera ratnicka....

Santijen
03-01-2011, 00:10
@ santijen kako kod mene venera ima lijep odnos s marsom...nisam to vidjela, ili se ne odnosi na mene pa i kod tebe ve u ovnu...ali sta god radi sama uradi niko mi ne pomaze kad odlucim da budem prva...pa ovo ti je zeznuto sto si uvijek jaci od sve jednog partnera ta venera ratnicka....

majo primetila sam da ne koristis opciju quote...
pa venera i mars su ti u orbisu od 6 i prave sextil,mada je ovo mozda i 7 max dozvoljeni izmedju venere i marsa...makar je separacioni mozda su ga zato i na astro com izostavili...
za veneru imas pravo...opicena je skroz...

majabl
03-01-2011, 00:15
majo primetila sam da ne koristis opciju quote...
pa venera i mars su ti u orbisu od 6 i prave sextil,mada je ovo mozda i 7 max dozvoljeni izmedju venere i marsa...makar je separacioni mozda su ga zato i na astro com izostavili...
za veneru imas pravo...opicena je skroz...

evo....pa dobro onda znaci da kod mene ova konjukcija ve i ju izvuce sve posto je i ju 60 ma...posto bi inace poludila od ovih aspekata mjeseca, marsa i neptuna...a venera nam je....a u izgonu a toliko egocentricna...a kod mene sunca, pa su mi i likovi takvi pa stalno ratujem.....

Santijen
03-01-2011, 00:22
i ja bih poludela da mi mesec ne pravi lep aspekat sa dispozitorom od ovog urana i plutona a i mesec mi je na neki nacin u recepciji sa jupiterom pa me to spasava da ne zavrsim u 12 kuci hahah

bebo taj brak mislim da se gleda kao brak a i sami aspekti pogotovo ovo neaspektovano sunce pokazuje kakav je brak bio...

TigaBg
03-01-2011, 04:18
Mnogo malo pisano za ovaj aspekat,a toliko je tezak!Negde sam procitala da natusi sa ovim aspektom imaju veoma tezak zivot,a da pri tom ne zale se,pa je mozda to to.
Moj SA90MO aplikacioni,sa orbisom od 1*,dosta me namucio,a i dalje me muci.
MO je u biku u VI,mama mi je isto bik u horoskopu sa MO u biku u VI.Pa kad bih se nas dve latile,raspravama nikad kraja...
Bliskost nikad nisam imala sa njom,nikad me nije tukla,ali me nije primecivala.Ranije da bih joj izvukla bar malo ljubavi(ne zagrljaj i sl,vec da je dobra samnom)davala sam pare,sve sto bih imala.Dosta sam stedljiva pa tako uvek sam imala para kod sebe,a ceo zivot sam njoj davala pare,znala sam sta voli.Ni to nije pomagalo,mozda dan,dva je fina samnom,posle sve isto.
Znam jednu devojku sa istim aspektom u tom orbisu i ima isti problem kao i ti. Potpuno emotivno zapostavljena od strane majke, koja je vezala za sebe i nesvesno je, pa mogla bih slobodno da kažem-zlostavlja, emotivno.
Ja nisam imala takav problem sa majkom, ona je veoma posvećena majka, ali ceo život veoma intezivno proživljavam njene tuge. Valjda je to od pozicije mog Meseca na Asc-osećam tuđa osećanja. Budući da i ona ima MO90Sa, isto orbis 10, samo njen je aplikacioni, imala je muke sa svojim tugama koje sam direktno osećala, iako ona toga nikada nije bila svesna.

Bilo da se radi o dobrom ili losem aspektu, u pitanju je karakter stvaran po saturnovskim principima, a to znaci da se radi o osobama sa naglasenim osecajem za duznost i obavezu, kao i onima koji postuju odredjene norme i pravila.Kod loseg aspekta, verovatno su lose finansijske okolnosti, skuceni uslovi zivljenja, lose zdravstveno stanje.

Ovo je potpuno tačno...Moja majka je brinula o svojim roditeljima pred smrt i o roditeljima mog oca. Nekako je situacija bila takva da je ceo teret brige o starim i nemoćnim pao na nju. Saturn je kod nje stvorio osećaj dužnosti, koja opterećuje i umara, ali ne ume i neće da je prebaci na nekog drugog. Naravno, u tome svemu sam joj pomagala ja-drugi Mo90Sa u porodici. :rolleyes:

Budući da je moj Satrun sasvim ok postavljen u karti, sem ovog sapekta, nema drugih loših aspekata, ima li neko ideju kako bi njegova simbolika mogla da se na neki način pozitivno izdrazi? Možda kroz humanitarni rad?
Ja ga ne osećam stalno, već samo kad ga Saturn aktivira, kao sad.

oliva
03-01-2011, 08:25
Ovaj aspekt pojacava osecaj odgovornosti, budi brigu za druge i ne dozvoljava osobi da se opusti. Pojacava stidljivost i samokriticnost - mnoge osobe sa ovim aspektom vaze kao "smotane", radi se o zatvaranju u sebe, beznju od bilo kakvih istupa u drustvu i sl. Ipak, kako ce se ovaj aspekt ispoljiti, to najvise zavisi od znaka u kome se Mesec i Saturn nalaze, kao i od polja u kojima su smesteni.
Majka verovatno nije bila srecna u trudnoci, a mozda ni zbog rodjenja deteta - dubok, podsvesni, osecaj odbacenosti i neutemeljenosti.:( Roditelji inkompatibilni, dva sveta, a ne razdvajaju se, u roditeljskom domu nema topline.
Zenama moze doneti komplikacije u trudnoci i malo odece.
I ja, na zalost, imam ovaj aspekt, i rekla bih da je istina da slabije deluje posto Saturn odradi svoj prvi ciklus.

Wicca
15-04-2011, 11:49
Ja bih volela d ami neko rastumaci moj Mesec..najgore postavljena planeta u mojoj karti.

andjelikadepeures
15-04-2011, 18:46
heh... Mo90Sa 10 stepeni, separacionih, ali objashnjava mnogo toga...
lenjost... periodichno jezivo lenja, a periodichno jezivo vredna, retko sredina.
odnos sa majkom... hladan, neemotivan. 25 godina joj je trebalo da me prihvati i da prestane da drobi kako su svi drugi bolji od mene. hiljadu puta sam pomislila da sam ja kao maceha bila mnogo, mnogo bolja nego ona kao majka. ona manipulativna Vaga, ja pravdoljubivi Ovan... Sreca shto je moj Mesec u Vodoliji, pa sam odavno shvatila da moram da odem od kuce, ako mislim da sachuvam psihichko zdravlje.
Postoji kod nje ona doza posesivnosti i izvesni pokusaji da kontrolishe moj zivot, ali sam ja dovoljno bezobrazna da je uvek sasechem u korenu i ne dozvolim da se petlja gde joj nije mesto. I nije to ljubav, vec samo njena potreba da sve drzi pod kontrolom. Vechito nezadovoljna i vechito "zrtva", stvorila je u meni odbojnost prema takvim ljudima inache, pa uopshte nemam milosti prema onima koji stalno kukaju jer to rade samo kako bi privukli paznju na sebe.
Zato ume da me "ubije" bol jakih ljudi, koji ne kukaju, koji nishta ne kazu, ali vidim i osetim da im je teshko.
Trudim se da joj oprostim neke stvari, da zaboravim shto vishe mogu kako ne bih sebe muchila svim negativnim secanjima. Nisam rasla u nemashtini, imala sam i vishe nego shto mi trebalo, ali je uvek ostala ta neka emotivna hladnoca, osecaj nevoljnosti, nepripadnosti...
Od kad mi se rodio bratanac, i ona se mnogo promenila. Pochela je da me prihvata. Samo shto moja dusha nece nju. Istrpim kad me zagrli i poljubi, ali nemam nikad zelju da ja nju zagrlim ili poljubim.
Da, ima problema sa bubrezima i ja sam nazalost nasledila od nje to, mada se trudim da sve drzim pod kontrolom.
takodje znam da cu morati na carski da se porodim

Prochitah da ovaj kvadrat daje i mogucnost starijeg partnera... Shto objashnjava moju sklonost ka zrelijim mushkarcima. Ja prosto ne mogu ni da zamislim sebe kraj nekog mojih godina.

E sad...
Saturn kao vladar mog 4. polja, u kome se inache nalazi Mesec i Mesec, kao vladar mog 10. polja... nekako, uvek nosim taj strah da sutradan necu biti u stanju da pomirim porodicu i karijeru. prosto ne zelim da budem rastrzana i da moja deca imaju neurotichnu majku koja stalno nekuda juri i ne stize da im se posveti u dovoljnoj meri. narochito dok su mali... a mozda i moja podsvesna zelja da njima pruzim svu ljubav i razumevanje koje ja nisam imala...

u medjuvremenu sam nauchila da volim sebe, shto mi jeste ulepshalo zivot.
jesam prema sebi stroga, ali ne preterano, valjda jer me majka konstantno kritikovala, pa je to stvorilo odbojnost u meni i nikad ne dam na sebe.

Wicca
15-04-2011, 19:14
heh... Mo90Sa 10 stepeni, separacionih, ali objashnjava mnogo toga...
lenjost... periodichno jezivo lenja, a periodichno jezivo vredna, retko sredina.
odnos sa majkom... hladan, neemotivan. 25 godina joj je trebalo da me prihvati i da prestane da drobi kako su svi drugi bolji od mene. hiljadu puta sam pomislila da sam ja kao maceha bila mnogo, mnogo bolja nego ona kao majka. ona manipulativna Vaga, ja pravdoljubivi Ovan... Sreca shto je moj Mesec u Vodoliji, pa sam odavno shvatila da moram da odem od kuce, ako mislim da sachuvam psihichko zdravlje.
Postoji kod nje ona doza posesivnosti i izvesni pokusaji da kontrolishe moj zivot, ali sam ja dovoljno bezobrazna da je uvek sasechem u korenu i ne dozvolim da se petlja gde joj nije mesto. I nije to ljubav, vec samo njena potreba da sve drzi pod kontrolom. Vechito nezadovoljna i vechito "zrtva", stvorila je u meni odbojnost prema takvim ljudima inache, pa uopshte nemam milosti prema onima koji stalno kukaju jer to rade samo kako bi privukli paznju na sebe.
Zato ume da me "ubije" bol jakih ljudi, koji ne kukaju, koji nishta ne kazu, ali vidim i osetim da im je teshko.
Trudim se da joj oprostim neke stvari, da zaboravim shto vishe mogu kako ne bih sebe muchila svim negativnim secanjima. Nisam rasla u nemashtini, imala sam i vishe nego shto mi trebalo, ali je uvek ostala ta neka emotivna hladnoca, osecaj nevoljnosti, nepripadnosti...
Od kad mi se rodio bratanac, i ona se mnogo promenila. Pochela je da me prihvata. Samo shto moja dusha nece nju. Istrpim kad me zagrli i poljubi, ali nemam nikad zelju da ja nju zagrlim ili poljubim.
Da, ima problema sa bubrezima i ja sam nazalost nasledila od nje to, mada se trudim da sve drzim pod kontrolom.
takodje znam da cu morati na carski da se porodim

Prochitah da ovaj kvadrat daje i mogucnost starijeg partnera... Shto objashnjava moju sklonost ka zrelijim mushkarcima. Ja prosto ne mogu ni da zamislim sebe kraj nekog mojih godina.

E sad...
Saturn kao vladar mog 4. polja, u kome se inache nalazi Mesec i Mesec, kao vladar mog 10. polja... nekako, uvek nosim taj strah da sutradan necu biti u stanju da pomirim porodicu i karijeru. prosto ne zelim da budem rastrzana i da moja deca imaju neurotichnu majku koja stalno nekuda juri i ne stize da im se posveti u dovoljnoj meri. narochito dok su mali... a mozda i moja podsvesna zelja da njima pruzim svu ljubav i razumevanje koje ja nisam imala...

u medjuvremenu sam nauchila da volim sebe, shto mi jeste ulepshalo zivot.
jesam prema sebi stroga, ali ne preterano, valjda jer me majka konstantno kritikovala, pa je to stvorilo odbojnost u meni i nikad ne dam na sebe.

ovo sve sto si ti opisala sa majkom,me podseca na odnos sa mojim ocem..pogotovo to poslednje da ne das na sebe jer te ona stalno napadala

Mad Max
15-04-2011, 19:23
Anđelka, baš se dosta prepoznajem u ovome što pišeš samo ja baš nešto ne jurim starije devojke. Ostalo manje više sve isto.
Generalno mi taj glupavi mesec pravi probleme.

andjelikadepeures
15-04-2011, 19:34
Anđelka, baš se dosta prepoznajem u ovome što pišeš samo ja baš nešto ne jurim starije devojke. Ostalo manje više sve isto.
Generalno mi taj glupavi mesec pravi probleme.

ti su mushko, juricesh piletinu, iliti dosta mladje devojke :) narochito sa tom Ve0Sa :)

i da...
nekad sam bila ljuta na nju zbog svega...
danas chesto pomislim da mozda nije umela bolje...
jedinica, navikla da se svet vrti oko nje, pa ja ni kriva ni duzna ispala konkurencija...

silver006
15-04-2011, 19:47
Posmatram sada moj mesec,a ucim o egzaltaciji i padu planeta, pa sad molim da mi pomognete. Mesec mi se nalazi u ribama gde mu bas i nije dobro i pravi opoziciju sa plutonom, ali sad pravi i lep aspekt sa vladarom riba neptunom i jupiterom, a oni su u lepom aspektu sa saturnom koji napada moj mesec da li to znaci, da mom mesecu i nije tako lose?

NOVICSLAVICA
15-04-2011, 21:28
Ja bih volela d ami neko rastumaci moj Mesec..najgore postavljena planeta u mojoj karti.

Ako se ne salis sa nama reci zasto mislis da je tvoj Mesec lose postavljen ????

Beba977
15-04-2011, 21:46
Ako se ne salis sa nama reci zasto mislis da je tvoj Mesec lose postavljen ????
MO joj je u sedistu,ali je lose aspektovan .

majabl
15-04-2011, 21:52
da ali ima 120 sa asc i pl....a i kako je sam jak jer je u sjedistu..a ovo ostalo su opozicije...mozda on prevagne jer je jaci..:):):)

Wicca
15-04-2011, 21:52
MO joj je u sedistu,ali je lose aspektovan .

sto rece Beba :)

pa se pitam,jel stvarno toliko lose kao sto izgleda ili ipak ima neki spas? i zanima me sta biste mi savetovali kao metode da ublazim te''tezine'' koje osecam..pretpostavljam da je umetnost jedna od njih,ali trenutno sam pauzirala sa tim pa mi trebeaju neki drugi nacini da sva ta osecanja kanalisem..

Beba977
15-04-2011, 22:02
Posmatram sada moj mesec,a ucim o egzaltaciji i padu planeta, pa sad molim da mi pomognete. Mesec mi se nalazi u ribama gde mu bas i nije dobro i pravi opoziciju sa plutonom, ali sad pravi i lep aspekt sa vladarom riba neptunom i jupiterom, a oni su u lepom aspektu sa saturnom koji napada moj mesec da li to znaci, da mom mesecu i nije tako lose?
MO ti nije aspektovan sa SA i to je vazno.
Gledas prvo koji je znak,pa kuca tvoj je u 6 kuci,to je kuca device,pa tvoj MO poprima karakteristike device,onda gledas stepen,tvoj je na stepenu raka sto mu odgovara,pa aspekte,imas 2 trigona sa JU i NE,i jednu opoziciju sa PL.Onda gledas sve te planete gde se nalaze i kojim kucama ti vladaju pa sklopis pricu :)

Wicca
15-04-2011, 22:05
Gledas prvo koji je znak,pa kuca tvoj je u 6 kuci,to je kuca device,pa tvoj MO poprima karakteristike device,onda gledas stepen,tvoj je na stepenu raka sto mu odgovara,pa aspekte,imas 2 trigona sa JU i NE,i jednu opoziciju sa PL.Onda gledas sve te planete gde se nalaze i kojim kucama ti vladaju pa sklopis pricu :)

Ovo mi se svidja,jel to znaci da moj Mesec poprima karakteristike Strelca? to bi dosta toga objasnilo,pogotovo moju ''vatrenost''

silver006
15-04-2011, 22:23

Hvala, sad malo da osmotrim, pa kad sklopim pricu, dolazim po pomoc :)

NOVICSLAVICA
15-04-2011, 22:48
WICA -Molim te oprosti mi .
Nisam registrovala Mesec u raku opozicija Saturn u jarcu a isto tu konstelaciju pravi i sa Marsem .
Citala sam dosta o toj konstelaciji i mnogo je lakse pisati savetovati a teze prevazici .Posto je tezak planetarni kontakt.
Sama moras razumeti u cemu je poenta.
Ako uzmes da je Mesec -nezno ,brizno,nesvesno u nama ,instiktivno ,sanjalacko....a u kontaktu sa Saturnom postaje blokirano i ne moze da se izrazi spontano.Ove dve planete su razlicite po svojoj funkciji,

Mesec nezno sanjalacko naspram hladnog i tvrdog ,pa ti donosi ogranicenje u emocionalnom izrazavanju kod tebe nema spontanosti vec samo drustveno prihvatljivo ponasanje .
I verovatno si zbog toga tiha i povucena ne pokazujes osecanja ,usamljena , Kao da se bojis boli i razocarenja pa se vise sklanjas od ljudi.[a samoca i izolacija moze ti izazvati jos vecu patnju jer ni sa kim nisi prisna ]
Procitaj o karmi mozda ti to pomogne . Jer moras prevazici odredjene padove i patnje da ojacas i karmicko tumacenje kaze kad osoba uspe da prevazidje te prepreke koje stoje ispred nje bude nagradjena [''Kaze dobija darove iz Saturnovog roga izobilja'' ]
Ja ne razumem bas najbolje karmicku pa ne zelim da lupetam .
Pozz i svako dobro ti zelim .

majabl
16-04-2011, 22:06
ej.. Slavice evo ja i wicca cekamo da nas saturn nagradi..a kod mene ako ga moj brbljivi mo u blizancima ne nanarvira.pa izostane nagrada..:):):)hhah..a aspekt od kojeg nemam samopouzdanja ...:):):)

NOVICSLAVICA
16-04-2011, 22:15
ej.. Slavice evo ja i wicca cekamo da nas saturn nagradi..a kod mene ako ga moj brbljivi mo u blizancima ne nanarvira.pa izostane nagrada..:):):)hhah..a aspekt od kojeg nemam samopouzdanja ...:):):)

Kod tebe je separacija u pitanju pa se manifestuje kao karakterna neka crta u necemu .
Mesec je brza planeta pa odlazi od Saturna razilazi se konstelacija i to je blazi oblik.
Sta se ti sekiras ima da padne neki Dinkic i u padu da mu ispadne torba sa lovom a ti kecaj....Kisss

majabl
16-04-2011, 22:21
e...pa karakterna osobina da sama sebi nisam dovoljno dobra i da mislim da me ne vole dovoljno....ne bih dinkica..sadrzaj torbe bih podjelila, naravno i sebi bih malo ostavila, ipak je to dinkiceva torba ima za svakoga..a njega bi prevaspitao ovaj duhovni sa u strelcu..:):):)

Bosnian GirL
18-08-2011, 21:28
dal ovaj aspekt donosi zahladjenje osjecaja?? orbis od 8 jel velik za mo180sa

mirab
18-08-2011, 22:06
Bosnian Girl, kako deluje ovaj aspekt mnogo je napisano u prethodnim postovima, citaj, a orbis od 8 stepeni nije velik za taj polozaj.

majabl
18-08-2011, 22:32
nije nikako kod mene radi iako je separacija i veci orbis..evo sad upravo radi tako sto nema sampouzdanja i sto necu reci nesto sto bi trebalo..i eto sama sebi nisam prijatelj..a bice mi zao...haha ali to je mo180sa i jos neki tako aspekti ..a je li zbog toga ja ne znam reci izvini...

Bosnian GirL
18-08-2011, 22:43
procitala sam svi pisu nesamopouzdanje al nema za zahladjenje osjecaja zato i pitam mirab

mirab
18-08-2011, 23:02
Ja sam napisala na strani 4 tekst u kojem mozes procitati i u vezi osjecaja...

ovnica
09-10-2011, 02:32
Ja nabasah ovde trazeci nesto drugo al ipak procitah sve do sad napisano...
Kao sto vidite kod mene je MO u egzaktnom aplikacionom kvadratu sa SA.
I taj aspekt mi je deo T kvadrata.

Sa majkom nemam problem,ona je kul (valjda zato sto je MO u vodoliji).
Par dana pred porodjaj razvela se od mog oca. Hvala joj na tome.
Sa osecanjuma imam problem i to ne sa izrazavanjem istih vec se ta moja "osakacenost" najvise ogleda u mom ponasanju kada neko meni pokaze svoja osecanja a ja se uglavnom ponasam kao celicna lejdi. Srce od leda - okrutna bolje reci. Ja se zaljubim 5-6 puta u roku od 3 minuta (za to su krivi MA u 5 i VE u ovnu) al tu se sve zavrsava.
MO mi je vladar 8 kuce i u toj simbolici imam najvise stega. Za sad te stege vezane su za sex. SA me tu najvise koci, ne mogu da se opustim, ne mogu sebi da dozvolim bilo sta vragolasto itd. vec sve striktno i veoma moralno. Takodje, neko je pomenuo sklonost ka bolestima...dovoljno je da kazem da sam sa svojih 26 godina preko 10 puta bila u bolnici...(da astroloski pricam o vrsti te bolesti to bi vec bila druga tema).
Najveci strah mi je strah od starosti, ali ne starosti lica i tela vec duha.
Tesko detinjstvo nisam osetila, a mnogi bi rekli da sam imala. Najvecu ljubav dobila sam od babe i dede sa kojima i dalje zivim.
SA iz 11 kuce kvadrira MO pa mozete da pretpostavite da nisam okruzena sa puno prijatelja. Doduse i nemam potrebu za prosirenjem tog kruga. Poznanika milion - prijatelja jednog ali vrednog.

E sad kada bi ste me videli nikad vam ni na kraj pameti ne bi bilo da je istina ovo sto vam ispricah.
Ja sam osoba koja (VE u ovnu) vrlo voli da izaziva izgledom,pojavom i koketira.
Vrlo sam izdrzljiva,vrlo borbena,i nimalo staticna (SO u Ovnu).
Takodje sam preterano pozitivna (asc strelac) i srecna,nasmejana,vesela,vedra.
Volim da se grlim,ljubim i budem prisna u odnosima...al sve to kao da ne dostize neku dubinu..

tatjanaj
09-10-2011, 02:36
Ja nabasah ovde trazeci nesto drugo al ipak procitah sve do sad napisano...
Kao sto vidite kod mene je MO u egzaktnom aplikacionom kvadratu sa SA.
I taj aspekt mi je deo T kvadrata.

Sa majkom nemam problem,ona je kul (valjda zato sto je MO u vodoliji).
Par dana pred porodjaj razvela se od mog oca. Hvala joj na tome.
Sa osecanjuma imam problem i to ne sa izrazavanjem istih vec se ta moja "osakacenost" najvise ogleda u mom ponasanju kada neko meni pokaze svoja osecanja a ja se uglavnom ponasam kao celicna lejdi. Srce od leda - okrutna bolje reci. Ja se zaljubim 5-6 puta u roku od 3 minuta (za to su krivi MA u 5 i VE u ovnu) al tu se sve zavrsava.
MO mi je vladar 8 kuce i u toj simbolici imam najvise stega. Za sad te stege vezane su za sex. SA me tu najvise koci, ne mogu da se opustim, ne mogu sebi da dozvolim bilo sta vragolasto itd. vec sve striktno i veoma moralno. Takodje, neko je pomenuo sklonost ka bolestima...dovoljno je da kazem da sam sa svojih 26 godina preko 10 puta bila u bolnici...(da astroloski pricam o vrsti te bolesti to bi vec bila druga tema).
Najveci strah mi je strah od starosti, ali ne starosti lica i tela vec duha.
Tesko detinjstvo nisam osetila, a mnogi bi rekli da sam imala. Najvecu ljubav dobila sam od babe i dede sa kojima i dalje zivim.
SA iz 11 kuce kvadrira MO pa mozete da pretpostavite da nisam okruzena sa puno prijatelja. Doduse i nemam potrebu za prosirenjem tog kruga. Poznanika milion - prijatelja jednog ali vrednog.

E sad kada bi ste me videli nikad vam ni na kraj pameti ne bi bilo da je istina ovo sto vam ispricah.
Ja sam osoba koja (VE u ovnu) vrlo voli da izaziva izgledom,pojavom i koketira.
Vrlo sam izdrzljiva,vrlo borbena,i nimalo staticna (SO u Ovnu).
Takodje sam preterano pozitivna (asc strelac) i srecna,nasmejana,vesela,vedra.
Volim da se grlim,ljubim i budem prisna u odnosima...al sve to kao da ne dostize neku dubinu..

Dosta smo slicne. Merkur i neptun u strelcu, venera trigon jupiter, mesec trigon jupiter, mesec u ovnu... Vecito nasmejana i gotovo da me nista ne moze oneraspoloziti. Nekad sam smesna samoj sebi - kad sam najtuznija, smejem se ko pomahnitala. Mada, uglavnom sam istinski raspolozena ili imam razloga za optimisticko ponasanje :)

TigaBg
11-10-2011, 02:07
Dosta smo slicne.

Ti nemaš kontakt Mo i Sa i budi srećna zbog toga.

tatjanaj
11-10-2011, 09:38
I da ga imam, ne bih bila nesrecna. Imam kvadrat marsa i plutona i naucila sam da ga koristim. Kao i saturn u 12. Iako me jos uvek po malo zbunjuje...

ivanam
11-10-2011, 11:29
Moj bivsi muz ima Mo180Sa i nije video svoju majku vise od 20 godina,roditelji su mu razvedeni ,majka zivi u drugoj drzavi i nikada nije izrazila zelju da dodje da vidi ni njega ni njegovog brata.Mislim da se sa ovim aspektom ponavljaju neki karmicki porodicni aspekti i da upravo ono sto su hteli da izbegnu da se desi ,iz njihove proslosti,se kao obrazac ponavlja u sadasnjosti.On je stalno pricao kako zeli da prekine tradiciju razvoda iz njegove porodice,ali je ipak sve uradio da do toga dodje.

TigaBg
11-10-2011, 14:10
I da ga imam, ne bih bila nesrecna. Imam kvadrat marsa i plutona i naucila sam da ga koristim. Kao i saturn u 12. Iako me jos uvek po malo zbunjuje...

Bila bi nesrećna verovatno jer ovaj aspekt donosi upravo to-shvatanje da život mora da bude mučan, depresije, bedu.

Kako si naučila da koristiš Ma90Pl?
Imam i ja isti aspekt, a ne znam šta ću sa njim. :D

Wicca
11-10-2011, 18:11
Bila bi nesrećna verovatno jer ovaj aspekt donosi upravo to-shvatanje da život mora da bude mučan, depresije, bedu.Kako si naučila da koristiš Ma90Pl?

Ah sad,i ti ga pretecera :D :D

TigaBg
11-10-2011, 21:55
Ah sad,i ti ga pretecera :D :D

Zašto? Naravno da osoba sa ovim aspektom može biti i vesela, ali u dubini duše sve životne muke shvata kao neminovne.
Ako neko misli da nisam u pravu, nek me demantuje :)

Bojana_NS
17-11-2011, 22:57
Ja imam Mo 180 Sa...
Preosećajna sam za neke stvari,znam biti dosta depresivna,dosta se teško otvaram drugim ljudima i dosta sam hladna(spolja :D)
Weltschmertz

Santijen
18-11-2011, 13:52
Ja imam Mo 180 Sa...
Preosećajna sam za neke stvari,znam biti dosta depresivna,dosta se teško otvaram drugim ljudima i dosta sam hladna(spolja :D)
Weltschmertz

pa sad bas..mo u raku venerica u raku, sunce u raku i hladnoca...hmmm:)

nego jesi ti ovo rodjena za vreme eklipse?

Svaki aspekt saturna na licne planete vuce korene iz kontakta sa roditeljima a kasnije taj obrazac ponasanja mi prenosimo u kontaktu sa drugim ljudima pogotovo na sferu partnerstava. Ako nismo doziveli emotivnu vezanost sa ocem i majkom tesko ce nam kasnije biti da ostvarimo emotivni kontakt i sa drugima..naravno da dosta zavisi i od ostatka karte ali ovi aspekti sa saturnom ce nas definitivno namuciti u sferi emotivnog ispoljavanja.

usput postoji li neki bitan dogadjaj koji se desio u tvojoj 15 godini..tj 15 godina je neka kao prekretnica u tvom zivotu..

Beba977
18-11-2011, 14:05
Svaki aspekt saturna na licne planete vuce korene iz kontakta sa roditeljima a kasnije taj obrazac ponasanja mi prenosimo u kontaktu sa drugim ljudima pogotovo na sferu partnerstava. Ako nismo doziveli emotivnu vezanost sa ocem i majkom tesko ce nam kasnije biti da ostvarimo emotivni kontakt i sa drugima..

Tacno je,mada desi se i emotivni kontakt ili vezanost sa partnerom,ali retko...,a dok se desi treba prvo mnogo mnogo poverenja da se stekne u partnera.Mnogo tezak aspekt,ja mislim da tezi ne postoji...

Santijen
18-11-2011, 14:11
Tacno je,mada desi se i emotivni kontakt ili vezanost sa partnerom,ali retko...,a dok se desi treba prvo mnogo mnogo poverenja da se stekne u partnera.Mnogo tezak aspekt,ja mislim da tezi ne postoji...

Bebo draga kod tebe jos kvadrat a i merkura kvadrira..ti si imala bas disciplinu malo stroziju da ne kazem gusenje tvoje male licnosti..tesko bi mi bilo proceniti sta je teze kontakt saturna sa venerom ili sa mesecom...teska su oba...i tesko je zeni da pronajde zenu u sebi..a sfera koja ispasta posle je uvek sfera emotivnih odnosa i spavaca soba...

Beba977
18-11-2011, 14:23
Bebo draga kod tebe jos kvadrat a i merkura kvadrira..ti si imala bas disciplinu malo stroziju da ne kazem gusenje tvoje male licnosti..ma jok nije me primecivala,kao da nisam ziva,ni strogoca ni briga,zato i ne mogu da je krivim toliko..tesko bi mi bilo proceniti sta je teze kontakt saturna sa venerom ili sa mesecom...teska su oba...i tesko je zeni da pronajde zenu u sebi..a sfera koja ispasta posle je uvek sfera emotivnih odnosa i spavaca soba...-meni pomaze samo topli zagrljaj,kada se stvarno osecam sigurno,voljeno,onda se opustim,opet kazem to je retko..
Mene spasava ovaj MA u ovnu u 5,vladar Asc...kada sam tuzna,on me izvlaci,tacnije moj sin...

tatjanaj
18-11-2011, 14:24
Kako si naučila da koristiš Ma90Pl?

Lako. Ne privlace me kriminalne radnje, nisam registrovana prostitutka i ne radim nista sto bi moglo da nanese stetu i meni i drugima. Strastvena jesam, ali sam i produhovljena. Sex za mene podrazumeva i postojanje emocija. Na putu do svog cilja nisam bezobzirna, odnosno ne gazim preko mrtvih da bih dobila ono sto zelim. Nisam nasilna, ne pribegavam ni fizickom nasilju.

Santijen
18-11-2011, 14:34
Mene spasava ovaj MA u ovnu u 5,vladar Asc...kada sam tuzna,on me izvlaci,tacnije moj sin...

Da ma je u svom sedistu ali imas sukob vladara 1 ..nego saturn ti nije pretezak..u vatrenom je znaku a egoisticna vatra neda nikome puno na sebe pa ni saturnu a lav ne stavlja nikoga ispred sebe

ibis
18-11-2011, 14:37
desi se i emotivni kontakt ili vezanost sa partnerom,ali retko...

zanima me...s obzirom da imas ovaj aspekt...sta te opusti?...sta cini da se na momenat osetis oslobodjenom?...sta doprinosi da uspostavis emotivni kontakt?

Beba977
18-11-2011, 15:06
..........................................

ibis
18-11-2011, 15:10
Pa napisah gore,da se osetim zasticenom,da imam pored sebe muskarca jakog u svakom smislu,pozeljnog,a da takav voli mene,odnosno osetim da me voli,dodirma,pravim recima,delima...
Imala sam jednu takvu vezu,rak,mo u ribama,mocan,zgodan svi ga zeleli,a ja ga dobila..ali sasvim,niko me nije tako voleo,,a interesantno je da sam kada mi je najlepse bilo,prekinula...uzrok moja majka...jaca od svega..dugo sam patila.Slicno nadjoh skoro,bivseg muza...iste karakteristike,manje zgodan,kako mi nije uopste tesko posle raskida,mislim da nije bilo ni slicno sa prvim...raskid isto uzrok moja majka,preklinjala me da ga ostavim,bojala se da ne odem kod njega...
U oba slucaja strast je bila ogromna,nema ljubavi bez strasti...

sad izvini ako sam indiskretna, ne zelim da zvuci kao optuzba, ali namece se zakljucak da si zbog svoje majke, koja ti ne ume pruziti ljubav, napustala muskarce koji su ti je pruzili?...jel to sustina ovog aspekta, njegova tama?...ne umeti primiti ljubav?
hvala na iskrenosti, zaista...

kanon
18-11-2011, 15:16
Pa napisah gore,da se osetim zasticenom,da imam pored sebe muskarca jakog u svakom smislu,pozeljnog,a da takav voli mene,odnosno osetim da me voli,dodirma,pravim recima,delima...
Imala sam jednu takvu vezu,rak,mo u ribama,mocan,zgodan svi ga zeleli,a ja ga dobila..ali sasvim,niko me nije tako voleo,,a interesantno je da sam kada mi je najlepse bilo,prekinula...uzrok moja majka...jaca od svega..dugo sam patila.Slicno nadjoh skoro,bivseg muza...iste karakteristike,manje zgodan,kako mi nije uopste tesko posle raskida,mislim da nije bilo ni slicno sa prvim...raskid isto uzrok moja majka,preklinjala me da ga ostavim,bojala se da ne odem kod njega...
U oba slucaja strast je bila ogromna,nema ljubavi bez strasti...
Nije to odjednom da se opustim,treba vremena upoznavanja da bih se opustila,a u taj momenat ako je taj pravi,bilo sta,dovoljno je da me nezno pomiluje...
Evo sada i mene zanima što TI činiš da se opustiš? Da budeš manje tužna, depresivna, usamljena ? Ne što rebi drugi ljudi čine, nego što ti sama za sebe činiš ?

Beba977
18-11-2011, 15:17
sad izvini ako sam indiskretna, ne zelim da zvuci kao optuzba, ali namece se zakljucak da si zbog svoje majke, koja ti ne ume pruziti ljubav, napustala muskarce koji su ti je pruzili?...jel to sustina ovog aspekta, njegova tama?...ne umeti primiti ljubav?
Valjda tako dolazi,kada je trebalo da je pored mene nije je bilo,sada je toliko vezana za mene,da to nije normalno...,a meni je zao,stara je,71g.uvek pazim da ne kazem nesto,zasta bih posle zalila i da jaca je od svega...
Kanon,nisam ja uopste depresivna osoba,cak naprotiv vesela sam,mada sam imala dosta psihosomatskih problema...,(debelo crevo,kocenje vilica,napad hipohondrije,to je bilo 2003),dali je to zbog SO na algolu,neznam ili zato sto trosim ovu 6 kucu na rad iako je u lenjom biku,opet mi MA pomaze...

ibis
18-11-2011, 15:21
Valjda tako dolazi,kada je trebalo da je pored mene nije je bilo,sada je toliko vezana za mene,da to nije normalno...,a meni je zao,stara je,71g.uvek pazim da ne kazem nesto,zasta bih posle zalila i da jaca je od svega...

uhhh...nije da te ne razumem, ali...
hoces li se sloziti sa mnom da tvoj odnos s majkom nije dobar po tebe nimalo?:o
mozes li nesto da promenis u njemu? (ako se slazes sa mojom konstatacijom)

Beba977
18-11-2011, 15:31
uhhh...nije da te ne razumem, ali...
hoces li se sloziti sa mnom da tvoj odnos s majkom nije dobar po tebe nimalo?:o
mozes li nesto da promenis u njemu? (ako se slazes sa mojom konstatacijom)
Ma naravno da se slazem,ne mogu da promenim nista,sada kada je najbolja,nabrizljivija,volim mi i pazi sina kao svoje oci...ne mogu nista da joj kazem...zao mi je,stara je i bolesljiva...

TigaBg
18-11-2011, 15:49
hvala na iskrenosti, zaista...

Moja majka ima Mo90Sa na 10 stepeni, kao i ja, s tim što je kod nje aplikacioni.
Od nje sam "naučila" da živim sa pesimizmom. Ne znam da li ću uspeti ovaj aspekt da prevaziđem.
Mo mi je na Asc pa sam kao dete lako primala svako njeno loše raspoloženje. Sećanja na detinjstvo su mi obeležena osećanjem neke njene, zakopane tuge.

mada sam imala dosta psihosomatskih problema...,

Isto...
Kod tebe me ovaj aspekt asocira na problem sa kostima ili osteoporozu i uopšte na nežno zdravlje, jer je Mo u 6. kući.

ibis
18-11-2011, 15:53
Ma naravno da se slazem,ne mogu da promenim nista,sada kada je najbolja,nabrizljivija,volim mi i pazi sina kao svoje oci...ne mogu nista da joj kazem...zao mi je,stara je i bolesljiva...

ovo sto cu reci zvuci mozda surovo, ali u skladu sa ovim sto si ispricala mozemo napraviti rekapitulaciju: tvoja majka nije brinula o tebi...dok nije postala stara i bolesna...a sada kada to jeste "preklinje te" da budes uz nju, iako time tebi uskracuje mogucnost da budes sa covekom koga volis a tvom sinu da zivi sa svojim ocem?

i ti to dozvoljavas...:(

ja sam rak sa mesecom u ribama...kao tvoj bivsi, mislim da umem da pruzim mnogo neznosti i mnogo razumevanja...bila sam u vezi sa muskarcem koji isto ima Mo 90 Sa i isto kao ti zivi pod papucom svoje majke...

i sve mogu da razumem, da je to jace od vas, ali prosto mi je zao...

a valjda mi je najzalije sto ne vidite sebicnost svojih majki i sto im dozvoljavate da vas koriste...

Moja majka ima Mo90Sa na 10 stepeni, kao i ja, s tim što je kod nje aplikacioni.
Od nje sam "naučila" da živim sa pesimizmom. Ne znam da li ću uspeti ovaj aspekt da prevaziđem.
Mo mi je na Asc pa sam kao dete lako primala svako njeno loše raspoloženje. Sećanja na detinjstvo su mi obeležena osećanjem neke njene, zakopane tuge.

tipican primer kako se negativan paket prenosi da generacije na generaciju...niko nije izravan KRIVAC, ali mislim da bi bilo dobro da osoba koja nosi ovakav aspekt pokusa da ga izleci, da ga ne bi predala dalje...

Beba977
18-11-2011, 16:03
.....................................

Santijen
18-11-2011, 16:16

Tiga aspekt je separacioni i jako je veliki orbis sa mesecom tako da nije pesimizam samo radi mo..treca ti je kuca sama po sebi teska i pesimisticna( saturn, pesimizam) pa uran i verovatno neki sokovi i jos i Ne tu pa ti pomucuje gledista i saznanja ali vladar tvoje 3 je ipak jupiter a on je simbol srece i optimizma i u losem je aspektu sa svojim prirodnim dispozitorima i inkonjuktira i meseca( pa ces ti taj svoj pesimizam prema mesecu da prilagodis)... i u konjukciji je sa tvojim vladarem 9(nas pogled na svet) i sve je deo t kvadrata ali i sve su separacije pa ce to vremenom i da popusti..elem 7 i 13 godina su po necemu ostavile veliki trag ali rekoh separacije su pa se neces ceo zivot rukovoditi sa tim osecanjima i gledistima

Bebo97 prmetih na pocetku teme da smo ja i ti jos pocetkom ove godine obradjivale ovaj tvoj aspekt:), elem moze jos neko da opise svoj.

Bojana_NS
18-11-2011, 16:35
pa sad bas..mo u raku venerica u raku, sunce u raku i hladnoca...hmmm:)

nego jesi ti ovo rodjena za vreme eklipse?

Svaki aspekt saturna na licne planete vuce korene iz kontakta sa roditeljima a kasnije taj obrazac ponasanja mi prenosimo u kontaktu sa drugim ljudima pogotovo na sferu partnerstava. Ako nismo doziveli emotivnu vezanost sa ocem i majkom tesko ce nam kasnije biti da ostvarimo emotivni kontakt i sa drugima..naravno da dosta zavisi i od ostatka karte ali ovi aspekti sa saturnom ce nas definitivno namuciti u sferi emotivnog ispoljavanja.

usput postoji li neki bitan dogadjaj koji se desio u tvojoj 15 godini..tj 15 godina je neka kao prekretnica u tvom zivotu..

Rekoh spolja,dosta hladno izgledam ja sam ti hipersenzitivna,moram nekako da se branim :p
Tada je valjda bila solarna eklipsa....

Pa desilo se tu oko 15-16 godine nešto što me je promenilo!
p.s. valjda će biti još prekretnica :girl_smile:

TigaBg
19-11-2011, 00:29
tipican primer kako se negativan paket prenosi da generacije na generaciju...niko nije izravan KRIVAC, ali mislim da bi bilo dobro da osoba koja nosi ovakav aspekt pokusa da ga izleci, da ga ne bi predala dalje...

Kako ga izlečiti? Jedino da se tešim što je orbis veliki i što je aspekt separacioni.
Objektivno nije laka situacija, jer Mo i Sa vladaju osom Mc-Ic, a Mo se nalazi opet na uglu.

Inače, moja majka je silom prilika goinama brinula o svom ocu i majci mog oca, i to pred smrt kada su bili nepokretni i bolesni. Nesvesno je preuzela tu obavezu na sebe i nekako sam tada imala priliku da vidim kako taj aspekt zaista izgleda. Prihvatala je to na sebe, iako joj je bilo užasno teško i ostatak rodbine nije hteo ni da im se javi, bukvalno.
Mislim da je Mo90 ili 180 Sa na neki način osećanje dužnosti prema svim bolnim situacijama u životu.
I ko joj je najviše pomagao u tome, nego drugi Mo90Sa u porodici. :)
Zato sam slaba na starije ljude...

Pre koji mesec sam srela starijeg čoveka kako nosi tešku torbu iz prodavnice, a potpuno je pogrbljen i jedva je hodao. Ponudila sam se da ga otpratim do kuće i na kraju sam mu dala svoj broj mobilnog da me zove ako mogu da mu pomognem i obavljam kupovinu umesto njega, jer je udovac i živi sam. Verujte mi da sam spremna da mu pomažem tako svaki dan, ali me nažalost nije zvao.

Tiga aspekt je separacioni i jako je veliki orbis sa mesecom tako da nije pesimizam samo radi mo..treca ti je kuca sama po sebi teska i pesimisticna( saturn, pesimizam) pa uran i verovatno neki sokovi i jos i Ne tu pa ti pomucuje gledista i saznanja ali vladar tvoje 3 je ipak jupiter a on je simbol srece i optimizma i u losem je aspektu sa svojim prirodnim dispozitorima i inkonjuktira i meseca( pa ces ti taj svoj pesimizam prema mesecu da prilagodis)... i u konjukciji je sa tvojim vladarem 9(nas pogled na svet) i sve je deo t kvadrata ali i sve su separacije pa ce to vremenom i da popusti..elem 7 i 13 godina su po necemu ostavile veliki trag ali rekoh separacije su pa se neces ceo zivot rukovoditi sa tim osecanjima i gledistima

Ne sećam se 7. godine, ali 13. je bila baš teška...
Nadam se da ću vremenom naučiti kako da prevaziđem ovaj aspekt, mada nisam ubeđena u to.
Btw Dupor za Mo-Sa aspekte kaže da su to aspekti povučenosti. Ne primećujem to kod drugih ljudi sa ovim aspektom, ali mene to radi snažno.

ibis
19-11-2011, 10:35
Kako ga izlečiti?

Ima ovde psihologa koji bi ti odgovorili bolje nego ja. Ali mislim da se na prvom mestu moramo upoznati sa takvim mehanizmom. Osvestiti ga, videti ga, posmatrati kako deluje.
Tada imamo vise izbora, jer kada smo svesni nekog motiva u nama, mozemo da izaberemo da se vodimo prema njemu, ali i da se ne vodimo.
Ja recimo imam Mo 90 Ne. Moja majka je ceo zivot bila "zrtva" i pola mi je zivota proslo u osecanju krivice. Ponekad uspem taj osecaj da prepoznam, da shvatim da je iracionalan i da odbijem da se ravnam po njemu.

andjelikadepeures
19-11-2011, 12:57
Ima ovde psihologa koji bi ti odgovorili bolje nego ja. Ali mislim da se na prvom mestu moramo upoznati sa takvim mehanizmom. Osvestiti ga, videti ga, posmatrati kako deluje.
Tada imamo vise izbora, jer kada smo svesni nekog motiva u nama, mozemo da izaberemo da se vodimo prema njemu, ali i da se ne vodimo.
Ja recimo imam Mo 90 Ne. Moja majka je ceo zivot bila "zrtva" i pola mi je zivota proslo u osecanju krivice. Ponekad uspem taj osecaj da prepoznam, da shvatim da je iracionalan i da odbijem da se ravnam po njemu.

bash tako.
medjutim, kad sam joj jasno stavila do znanja da se ne osecam krivom i da cu joj vratiti za svaki pokusaj manupulacije, naglo se promenila. na bolje.
i sad kuka kako jadna ona, al' ne meni. jer zna da necu da je podrzim u tome.
chini mi se da Mo90Sa, po ovome shto chitah, daje prilichno sebichne majke koje uglavnom misle samo na svoje zelje i potreebe. a tome treba stati na put.

i da, u medjuvremenu sam shvatila da ne mogu da pomognem celom svetu. u pocetku me grizla savest, ali sad vise ne.
posle svega, ja se mnogo bolje osecam.
znachi, snagom volje ipak mozemo da prevazidjemo ovaj aspekt.

ibis
19-11-2011, 13:38
znachi, snagom volje ipak mozemo da prevazidjemo ovaj aspekt.

da, simbolika Sunca: svest, volja, ljubav...(So kao vladar 5)

TigaBg
19-11-2011, 14:48
chini mi se da Mo90Sa, po ovome shto chitah, daje prilichno sebichne majke koje uglavnom misle samo na svoje zelje i potreebe. a tome treba stati na put.

Moja majka je baš suprotno.

Ima istine u ovome što govoriš, mada meni ni jean psiholog niti psihijatar nije pomogao da ga prevaziđem.

ibis
19-11-2011, 14:57
Ima istine u ovome što govoriš, mada meni ni jean psiholog niti psihijatar nije pomogao da ga prevaziđem.

Zato sto je najteze raditi na sebi. Svima nama. :)

milupino
19-11-2011, 16:31
moje drugarice su nosioci aspekta Mo 90 Sa separacioni , vrlo udoban zivot i okruzenost dragim osobama imaju oduvek, jedino su emotivno manje izrazene i dozivljavaju majku kao uzor i autoritet ,a podjednako i kao osobu koja je hladna i stroga i identifikovale su se s njom i postaju svesnije koliko ne mogu da funkcionisu dovoljno sigurno zbog emotivne sputanosti,starija sestra ima Sa kao vladara trece koji nosi ozbiljnost i teskoce, mesec joj je u natalnoj 4(inace donosi vezanost za majku ,dom),sukobljava se sa majkom i krivi je za svoje neostvarenosti,a trazi njene savete i podrsku i tako u krug:rolleyes: ,a njena mladja sestra ima relativno dobar odnos sa majkom iako ima isti taj aspekt, i mesec joj je u drugoj,a saturn joj je vladar prve doneo ozbiljnost i zrelost i blizi odnos sa majkom koja je jarac u horoskopu...njoj nije toliko dominantana i diktatorska figura

Beba977
19-11-2011, 16:46
sukobljava se sa majkom i krivi je za svoje neostvarenosti,a trazi njene savete i podrsku i tako u krug:rolleyes:
Da sve je u krugu,tacno,ovaj aspekat drzi ceo zivot...

andjelikadepeures
20-11-2011, 01:09
Zacharani krug se da prekinuti, samo chovek mora da bude dovoljno jak i da veruje u sebe.

anja28
08-12-2011, 13:23
A kako bi se odrazio ovaj aspekt (Mo90Sa) zajedno sa Ve90Sa? Inace Ve i Mo su u I kuci, a Sa u VII.

TigaBg
10-12-2011, 00:56
A kako bi se odrazio ovaj aspekt (Mo90Sa) zajedno sa Ve90Sa? Inace Ve i Mo su u I kuci, a Sa u VII.

Patnja u braku

Medea
10-12-2011, 01:32

Ako su Ve i Mo u 1. polju, nemoguce je da su u kvadratu sa Sa iz 7. nego verovatno u opoziciji 180. Inace, znaci da ce osoba trpeti mnoge kritike mozda od strane nekih drustvenih krugova ili muza tokom zivota i to ce je dovoditi u neka teza stanja dok ne nauci da prevazidje to i da se oslobodi izmedju ostalog i emotivno, e sad kako...to sve zavisi.Trebalo bi celu kartu da analiziramo, ne znamo ni znak ni ostale aspekte..

anja28
10-12-2011, 09:40
Lupila sam glupost, naravno opozicija je u pitanju, a kvadrat mi je bio u glavi jer su pritom Ve0Mo iz orve u kvadratu sa Ur iz 9 kuce. Inace, muskarac je u pitanju, pa me je cisto zanimalo da li neko (on ili bilo ko drugi) sa ovako teskim aspektima iz kuca 1-7 moze uopste da ostvari brak? Povrh svega, Mo0Ve su u Vodoliji.

spomenka
17-02-2012, 16:47
Mesec u lošem aspektu sa Saturnom(konjnkcija, kvadrat, inkonjunkcija, antiscija, opozicija, polukvadrat)-Predstavlja jedan od najtežih aspekata, kada je psiha u pitanju i ukoliko je podržan sa barem još 3 srodna aspekta , psihichka bolest je ovde neminovna.Nekada i pomoć stručnog lica nije od velike koristi.U blazim aspektima nosi veoma izražene komplekse niže vrednosti, česta zapadanja u melanholična i anksioznodepresivna stanja, što zatim u nekim slučajevima dovodi do nepokretljivosti, statičnosti, energetskih padova, jer osoba vrlo često nema sposobnost da izbaci nagomilane negativne vibracije iz sebe.U ovakvim slučajevima, pomoć leži u radu, koji je isključivo vezan za neki vid mentalne aktivnosti, to jest učenja i nauke kao što su psihologija, posebno savremena, filologija, menadžment,... U odredjenim konstelacijama, sa 4.kućom, osoba je u detinjstvu preživela, nekakvu tešku traumu.Najčešće je to rani gubitak jednog od roditelja, u najvećem broju slučajeva oca.Takodje ova postavka govori i o lošem odnosu sa roditeljima u mladosti, nedostatku ljubavi, strogom vaspitanju, strogoj, dominantnoj i hladnoj majci, ili nezainteresovanoj majci, što u muškom horoskopu, neretko vodi, ka homoseksualnoj orijentaciji. Od fizičkih tegoba, ovaj aspekt proizvodi, kod zena-probleme sa štitnom zlezdom, grudima, u dodatno lošim aspektima sa Venerom, vladarem 8.kuće,...problem sa plodnošću, kod muškaraca probleme sa potencijom uz loše postavljenog Marsa, generalno probleme sa koštanim sistemom, zubima,...

milupino
17-02-2012, 18:39
Mesec u lošem aspektu sa Saturnom(konjnkcija, kvadrat, inkonjunkcija, antiscija, opozicija, polukvadrat)-Predstavlja jedan od najtežih aspekata.U blazim aspektima nosi veoma izražene komplekse niže vrednosti, česta zapadanja u melanholična i anksioznodepresivna stanja U odredjenim konstelacijama, sa 4.kućom, osoba je u detinjstvu preživela, nekakvu tešku traumu.Najčešće je to rani gubitak jednog od roditelja, u najvećem broju slučajeva oca.Takodje ova postavka govori i o lošem odnosu sa roditeljima u mladosti, nedostatku ljubavi, strogom vaspitanju, strogoj, dominantnoj i hladnoj majci, ili nezainteresovanoj majci

znam za primere iz moje okoline koji imaju ovaj aspekt(mo 90 sa) i pokazuju stanje anksioznosti,prave paniku oko najobicnijih sitnica...strah od pasa,ljudi koji im se cine sumnjivo ,iz predostroznosti osmatraju okolinu i spremaju se da zamaknu ako smatraju da je '' opasnost "u blizini... jedna od ovih koje poznajem ima povezanost IX kuce(mesec) i ovog aspekta...majka se pokazala kao stroga za nju i ima sukob sa majkom i detinjstvo oskudno majcinskom ljubavlju....

majabl
17-02-2012, 18:43
znam za primere iz moje okoline koji ima ovaj aspekt(mo 90 sa) i pokazuju stanje anksioznosti,prave paniku oko najobicnijih sitnica...strah od pasa,ljudi koji im se cine sumnjivo ,iz predostroznosti osmatraju okolinu i spremaju se da zamaknu ako smatraju da je '' opasnost "u blizini... jedna od ovih koje poznajem ima povezanost IX kuce(mesec) i ovog aspekta...majka se pokazala kao stroga za nju i ima sukob sa majkom i detinjstvo oskudno majcinskom ljubavlju....

hahhah da se ne znam nas dvije, posto si mene opisala...:) e sad mi je lakse.:)

milupino
17-02-2012, 18:55
hahhah da se ne znam nas dvije, posto si mene opisala...:) e sad mi je lakse.:)

vas TRI:p jer su njih dve sestre...ehhh ako se znate .... :wtwitcy: salim se ,vas mogu da shvate oni sa strahovima kao ja ,a gledam vas i mislim u odnosu na vase moji su zanemarljivi:sladoled:

majabl
17-02-2012, 18:59
ej..kad vidim pekinezera kao da vidim u najmanju ruku ne znam kakvu zivotinju....i da to kao sa strasnim ljudima..:) :) :)

milupino
17-02-2012, 19:14
ej..kad vidim pekinezera kao da vidim u najmanju ruku ne znam kakvu zivotinju....i da to kao sa strasnim ljudima..:) :) :)

hhehh majabl ,neprevazidjene ste kad se panici .....u najmirnijoj situaciji vam se pale alarmi ....:) prelazite na drugu stranu ulice da izbegnete ovakve prolaznike...cudne cike i male kucice :p

majabl
17-02-2012, 19:19
hahaha kako znas, ne vjerujem, kao da si bila sa mnom u takvoj situaciji...:) :) :)

Mad Max
17-02-2012, 19:39
Mislim da se ovo bitno razlikuje za muške i ženske. Ja kučiće obožavam a čudne čike volim da 'zakačim' ramenom, možda zvuči čobanski ali eto ...

majabl
17-02-2012, 19:41
a kako se to kod vas ispoljava , posto imam nekog sa tim, aspektom, pa me sad bas zanima...sta vi ne volite macke i bojite se cudnih teta..:)

Mad Max
17-02-2012, 19:43
a kako se to kod vas ispoljava , posto imam nekog sa tim, aspektom, pa me sad bas zanima...sta vi ne volite macke i bojite se cudnih teta..:)

Možda je to kod mene slabije pošto je meni kvadrat i orbis od 7 stepeni a kvadrat na toliko počinje da deluje ali činjenica je da sam često loše raspoložen tako da taj kvadrat ipak radi.
A isključivo imam posla sa čudnim tetama, zaboga, pa evo me ovde sa vama na forumu :lol:

majabl
17-02-2012, 19:47
Možda je to kod mene slabije pošto je meni kvadrat i orbis od 7 stepeni a kvadrat na toliko počinje da deluje ali činjenica je da sam često loše raspoložen tako da taj kvadrat ipak radi.
A isključivo imam posla sa čudnim tetama, zaboga, pa evo me ovde sa vama na forumu :lol:

haha..a onda dobro, samo treba da nastavim da budem cudna...:D

andjelikadepeures
17-02-2012, 20:14
znam za primere iz moje okoline koji imaju ovaj aspekt(mo 90 sa) i pokazuju stanje anksioznosti,prave paniku oko najobicnijih sitnica...strah od pasa,ljudi koji im se cine sumnjivo ,iz predostroznosti osmatraju okolinu i spremaju se da zamaknu ako smatraju da je '' opasnost "u blizini... jedna od ovih koje poznajem ima povezanost IX kuce(mesec) i ovog aspekta...majka se pokazala kao stroga za nju i ima sukob sa majkom i detinjstvo oskudno majcinskom ljubavlju....

ja ima Mo90Sa pa ne panichim ni kad bi realno trebala da panichim. chak sam mozda i previshe hladnokrvna ili me bas privuku problematichne situacije, dizu mi adrenalin :)
pasa se ne plashim, iako me jedan ujeo, ali sam alergichna na njih. inache obozavam velike pse, tipa rotvajlera, sharplaninca...

spomenka
17-02-2012, 20:17
Mo slab po znaku, u kvadratu sa Sa daje teške depresije, al baš one dijagnosticirane...

I ako je povezan sa 6. kućom mogućnost oboljenja od malignih bolesti...

milupino
17-02-2012, 21:52
ja ima Mo90Sa pa ne panichim ni kad bi realno trebala da panichim. chak sam mozda i previshe hladnokrvna ili me bas privuku problematichne situacije, dizu mi adrenalin :)
pasa se ne plashim, iako me jedan ujeo, ali sam alergichna na njih. inache obozavam velike pse, tipa rotvajlera, sharplaninca...

ovde su iskustva razlicita za istu prirodu aspekta:rolleyes: ,za ova dva primera separacioni kvadrat od 2* Mo u ribama IV i Sa u strelcu I,a kod druge Mo u ribama II ,Sa u strelcu XI....one su dosta osetljive sa tim mo u ribama,a tvoj u vodoliji andjelikadepeures ,pa drzis strahove po strani,reagujes sa distance na takve pojave u okruzenju,hladne glave ....

spomenka
17-02-2012, 21:55
Mo u ribama nije slab!!!
Slab je u izgonu, padu, djevici i ovnu, molim lijepo... ;)

A što se tiče hladnokrvnosti. Da, taj aspekt daje hladnokrvnost... Ne znaju pokazati osjećaje... Sramežljivost, zatvorenost!

Mad Max
17-02-2012, 23:43
Spomenka, preporučio bih ti da pogledaš wiccinu temu ugrožen MO i predrasude.

spomenka
18-02-2012, 01:53
Spomenka, preporučio bih ti da pogledaš wiccinu temu ugrožen MO i predrasude.

Prelistala sam već tu temu ;)
Vi ovdje sve shvaćate doslovno. Ovi postovi o Mo koje sam postavila su "teorijski opis" na jedan ne baš ugodan način. Jer svi mi volimo slušati bajke o svojim životima i velika većina nas voli sebi mazati oči, a kad ostanemo sami sa sobom tad tek postajemo svijesni svojih problema. Neki koji su jači ne trebaju nikakve dijagnoze psihijatrije, a neki koji su slabiji i koji se ne znaju nositi sa svojim problemima dobiju dijagnozu. Svi mi imamo svoje "dijagnoze"... Samo kao što sam rekla neki su slabiji a neki jači. A slabost ili jakost pojedinca kad pričamo o duševnim poremečajima (ko ih danas nema, rijetki su oni čiji Mo nije ugrožen;)) ovisi o položaju ostalih planeta... A intenzitet poremećaja ovisi o položaju Mo i planete koja s njim radi aspekt.
Ajmo se konačno jednom pogledati sa istinom u oči. A hoćemo li tj. hoćete li? Vjerojatno da, ali daleko od ovog foruma...

Lakše je staviti masku ovdje kao i svagdje u životu nego se osjećati "gol", što je u neku ruku i razumljivo...

TigaBg
18-02-2012, 03:22
i ukoliko je podržan sa barem još 3 srodna aspekta , psihichka bolest je ovde neminovna.Nekada i pomoć stručnog lica nije od velike koristi.

Ja lepo kažem da sam luda, ali mi ne veruju :D

česta zapadanja u melanholična i anksioznodepresivna stanja

Melanholiju sam izmislila!

U odredjenim konstelacijama, sa 4.kućom, osoba je u detinjstvu preživela, nekakvu tešku traumu.
Kod mene nije slučaj, a Sa vlada 4. kućom.

Najčešće je to rani gubitak jednog od roditelja, u najvećem broju slučajeva oca.Takodje ova postavka govori i o lošem odnosu sa roditeljima u mladosti, nedostatku ljubavi, strogom vaspitanju, strogoj, dominantnoj i hladnoj majci, ili nezainteresovanoj majci
Ništa od navedenog, što me i čudi, kad objektivno pogledam svoju kartu.

kod zena-probleme sa štitnom zlezdom

Joj...Ovoga se baš plašim, a u poslednje vreme i sumnjam da imam problem, iako su letos testovi bili ok.
Kod muškaraca može da da određenu surovost u odnosima sa ženama.
Neretko i odnos sa starijim ženama.
Kod mene je ovaj aspekt na 9,5 stepeni i sepracioni, ali osećam ga, uprkos nastojenjima mnogih "astrologa" da me ubede kako ga ne osećam.

Mo u ribama nije slab!!!
Slab je u izgonu, padu, djevici i ovnu, molim lijepo... ;)
Mo u padu i izgonu u Devici i Ovnu? :confused:

Sramežljivost, zatvorenost!

Ovo je baš naglašeno kod mene.

Bojana_NS
18-02-2012, 03:37
Zatvorenost prema drugima definitivno a malo i bežanje od same sebe.

Mad Max
18-02-2012, 10:23
Prelistala sam već tu temu ;)
Vi ovdje sve shvaćate doslovno. Ovi postovi o Mo koje sam postavila su "teorijski opis" na jedan ne baš ugodan način. Jer svi mi volimo slušati bajke o svojim životima i velika većina nas voli sebi mazati oči, a kad ostanemo sami sa sobom tad tek postajemo svijesni svojih problema. Neki koji su jači ne trebaju nikakve dijagnoze psihijatrije, a neki koji su slabiji i koji se ne znaju nositi sa svojim problemima dobiju dijagnozu. Svi mi imamo svoje "dijagnoze"... Samo kao što sam rekla neki su slabiji a neki jači. A slabost ili jakost pojedinca kad pričamo o duševnim poremečajima (ko ih danas nema, rijetki su oni čiji Mo nije ugrožen;)) ovisi o položaju ostalih planeta... A intenzitet poremećaja ovisi o položaju Mo i planete koja s njim radi aspekt.
Ajmo se konačno jednom pogledati sa istinom u oči. A hoćemo li tj. hoćete li? Vjerojatno da, ali daleko od ovog foruma...

Lakše je staviti masku ovdje kao i svagdje u životu nego se osjećati "gol", što je u neku ruku i razumljivo...

Nije mi problem da, kao što kažeš, pogldam istini u oči ali ti lepo govorim da od one dve poruke u kojoj si opisala kvadrat/opoziciju samo sam se prepoznao u povremenom zapadanju u melanholiju ili depru što je glavna odlika ovog aspekta. Od ovog ostalog baš ništa a čak imam MO u devici koji mi vlada šestom kućom koji si posebno pomenula, zato sam ti i rekao da pogledaš onu wiccinu temu. Ovo jeste grozan aspekt ali mu pripisuju previše stvari.

Kod muškaraca može da da određenu surovost u odnosima sa ženama.
Neretko i odnos sa starijim ženama.
Kod mene je ovaj aspekt na 9,5 stepeni i sepracioni, ali osećam ga, uprkos nastojenjima mnogih "astrologa" da me ubede kako ga ne osećam.

Tigo, ovo gore što si navela da te muči može da se pripiše i samoj tvojoj poziciji meseca.

Tratincica84
18-02-2012, 12:19
Ja imam MO90SA...MO je u devici,u 12 kuci, a SA je u skorpiji inace vladar 4 kuce i suvladar 5 kuce...
Inace imam problem da pricam o osecanjima, a porodica mi je najbolnija tacka od svega...zapadnem ja u melanholiju sve stoji ali se brzo dizem i borim...a i SA kao suvladar 5..i tu me koci da pokazujem osecanja u vezama...
Ali eto kako sam starija, ucim na greskama i pokusavam da to prevazidjem...tezak je malo taj kvadratic

spomenka
18-02-2012, 12:52
Ja lepo kažem da sam luda, ali mi ne veruju :D

Mo u padu i izgonu u Devici i Ovnu? :confused:

Nije u padu i izgonu tu, ali sam u dosta tekstova našla da je Mo tu slab. Kao što u mnogim tekstovima nailazim da je Me u vodenjaku posebno jak i da bi tamo trebao biti egzaltiran, a kao što znamo nije. ;)

Nije mi problem da, kao što kažeš, pogldam istini u oči ali ti lepo govorim da od one dve poruke u kojoj si opisala kvadrat/opoziciju samo sam se prepoznao u povremenom zapadanju u melanholiju ili depru što je glavna odlika ovog aspekta. Od ovog ostalog baš ništa a čak imam MO u devici koji mi vlada šestom kućom koji si posebno pomenula, zato sam ti i rekao da pogledaš onu wiccinu temu. Ovo jeste grozan aspekt ali mu pripisuju previše stvari.

Pa ne moraš se prepoznati u svemu dovoljno je da padaš u depru... :D
A trebao bi si paziti zdravlje. Kažu nosi opasnost od malignih oboljenja, što ne znači da ćeš od njih oboljeti. Ako zdravo živiš, brineš se o zdravlju, ako u genetici nemaš predispozicije-ništa od toga... Opet kažem da ljudi sve doslovno shvaćaju... Ma ta njena tema mi je iskreno bezveze.. Kao što sam rekla treba se gledati jel Mo jak ili slab... Primjer; cura s Mo u raku i koji je sav živi iskvadriran neće toliko osjetiti "probleme" jer je njezin Mo jak, dok će ona s Mo u padu itekako ih osjetiti... Sve su to varijacije...

andjelikadepeures
18-02-2012, 13:00
Nije u padu i izgonu tu, ali sam u dosta tekstova našla da je Mo tu slab. Kao što u mnogim tekstovima nailazim da je Me u vodenjaku posebno jak i da bi tamo trebao biti egzaltiran, a kao što znamo nije. ;)

hm... nije njanjav, a nije ni hladan, pritom "lud ko struja" i pomogao bi celom svetu... chini mi se, korektan polozaj...

Pa ne moraš se prepoznati u svemu dovoljno je da padaš u depru... :D
A trebao bi si paziti zdravlje. Kažu nosi opasnost od malignih oboljenja, što ne znači da ćeš od njih oboljeti. Ako zdravo živiš, brineš se o zdravlju, ako u genetici nemaš predispozicije-ništa od toga... Opet kažem da ljudi sve doslovno shvaćaju... Ma ta njena tema mi je iskreno bezveze.. Kao što sam rekla treba se gledati jel Mo jak ili slab.

imam gentske predispozicije i ne zivom zdravo. al' cu bar da zivim kako mi merak, pa dokle izdrzim :)
necu valjda celog zivota da zivim ko bolesna ne bih li umrla zdrava!? :D

spomenka
18-02-2012, 13:14
Ovaj aspekt daje ženomrsce? Ne znaju sa ženama, pa ih mrze... A i dosadni su, previše su "stisnuti"... Mislim da oni prije svega mrze sami sebe radi toga... Jer im zbog te pretjerane sramežljivosti pati ljubavni život, a i nemaju baš uspjeha u njemu...

Ispavak od nekoga ili sam u pravu?

Tratincica84
18-02-2012, 13:20
Ovaj aspekt daje ženomrsce? Ne znaju sa ženama, pa ih mrze... A i dosadni su, previše su "stisnuti"... Mislim da oni prije svega mrze sami sebe radi toga... Jer im zbog te pretjerane sramežljivosti pati ljubavni život, a i nemaju baš uspjeha u njemu...

Kontam da ovo govoris kad je muski horoskop u pitanju..jel?

TigaBg
18-02-2012, 15:18
Tigo, ovo gore što si navela da te muči može da se pripiše i samoj tvojoj poziciji meseca.
Misliš na to što je na Ascedentu?
Istina, to ga dosta boji.
Ali, i moja mama ima Mo90Sa u orbisu od 10 stepeni, s tim što je kod nje aplikacioni.
Ovaj aspekt je baš bio izražen kod nje u nekim periodima života.

.

To su razlike tradicionalne i moderne astrologije.

Mo u Ovnu i u Devici je po modernoj astrologiji u perigrinu.

spomenka
18-02-2012, 19:21
Kontam da ovo govoris kad je muski horoskop u pitanju..jel?

Da...

To su razlike tradicionalne i moderne astrologije.

Mo u Ovnu i u Devici je po modernoj astrologiji u perigrinu.

;)

anja28
18-02-2012, 19:50

Iz iskustva...znam coveka koji ima Mo0Ve 180 Sa, ne mrzi zene i ima dosta uspeha kod njih. Nije sramezljiv, naprotiv, pricalica, ali je bas tezak na emocijama.
Drugi primer...Mo90Sa, jeste zenomrzac, smatra ih nizim bicima i nesposobnim da funkcionisu bez muskarca i to bas otvoreno pokazuje. Kada god se vidimo, svadja u najavi:)
Zakljucak... valjda i od svega ostalog zavisi...

TigaBg
18-02-2012, 20:09
Iz iskustva...znam coveka koji ima Mo0Ve 180 Sa, ne mrzi zene i ima dosta uspeha kod njih. Nije sramezljiv, naprotiv, pricalica, ali je bas tezak na emocijama.
Drugi primer...Mo90Sa, jeste zenomrzac, smatra ih nizim bicima i nesposobnim da funkcionisu bez muskarca i to bas otvoreno pokazuje. Kada god se vidimo, svadja u najavi:)
Zakljucak... valjda i od svega ostalog zavisi...

Daj da vidimo kartu tog drugog, ako imaš.

anja28
19-02-2012, 12:37
Evo ga drugi primer...
http://tinypic.com/r/dc8pe8/5
s` tim sto je u pitanju opozicija, ne kvadrat, ja sam se zeznula.

Evo i prtvog primera, jer mi se cini da covek ima mnogo teze aspekte, a ne odrazavaju se na sve gore navedeno.
http://tinypic.com/r/2qwhmdv/5

majabl
19-02-2012, 12:40
kod tog prvog djevica na asc, me u vodoliji, znaci pod vladavinog tog sa koji pravi opozicije sa me i ve...jos je ukljucena peta kuca, jer mu je taj sa vladar pete...:)

anja28
19-02-2012, 14:04
Da, covek je uzasno tezak, a sto se tice veza narocito. Sada je u braku sa mojom drugaricom i to je jedina zenska osoba koja je uspela da mu se priblizi ikada:). Da nije sa njom, mislim da se nikada ne bi ni upustio u tako nesto. Inace je potpuno nezainteresovan za druge zene, u smislu da nece ni primetiti lepu zenu, ne zanima ga to uopste. A sto se tice udvaranja, osvajanja zena, potpuno operisan od toga:).

Ali opet ja moram da pitam...nije mi jasno kako kod ovog drugog, gde su i Mo i Ve u opoziciji sa Sa i 90 sa Ur, pritom dupli Jarac, kako se to kod njega nije odrazilo na to. On je potpuna suprotnost. Sarmer veliki, itekako ima uspeha kod zena. To mene buni.

TigaBg
19-02-2012, 15:00
Evo ga drugi primer...
http://tinypic.com/r/dc8pe8/5
s` tim sto je u pitanju opozicija, ne kvadrat, ja sam se zeznula.

Glupa Vodolija :D
Čovek ima reMa u padu, naravno da ima problematičan odnos sa ženama. Mrzi me sad da analiziram dalje, u mnogim aspektima problematična karta.

andjelikadepeures
19-02-2012, 15:09
Glupa Vodolija :D
Čovek ima reMa u padu, naravno da ima problematičan odnos sa ženama. Mrzi me sad da analiziram dalje, u mnogim aspektima problematična karta.

da...Ma u Raku...
primetila sam da mushkarci koje poznajem, bez obzira na ostale aspekte, ako imaju Ma u Raku, uvek imaju i tu crtu mrznje prema zenama. pretpostavljam da je to jer se sami ne osecaju dovoljno mushkarci mozda problemi sa potencijom ili nezadovoljstvo svojim polnim organom i sl.
ako je neka imala iskustva sa nekim Ma u Raku, mogla bi da iznese svoje mishljenje...

lili
19-02-2012, 15:19
da...Ma u Raku...
primetila sam da mushkarci koje poznajem, bez obzira na ostale aspekte, ako imaju Ma u Raku, uvek imaju i tu crtu mrznje prema zenama. pretpostavljam da je to jer se sami ne osecaju dovoljno mushkarci mozda problemi sa potencijom ili nezadovoljstvo svojim polnim organom i sl.
ako je neka imala iskustva sa nekim Ma u Raku, mogla bi da iznese svoje mishljenje...

ja jesam,ovaj bivsi,ma u raku..u dvanestoj kuci,teski kompleksi,svadje u kuci,sve zajedno sa ve u devici,ne pokazivanje emocija i mo u ribama u osmoj,neosnovane ljubomore i posesivnost u vezi,..ne znam da li ima veze sa nezadovoljstvom svojim polnim organom..hehe..ali covek je iskompleksiran,sve su mu bivse bile lose u nekom momentu,on jadan uvek pravedan,..:eek: :eek:

andjelikadepeures
19-02-2012, 15:22
ja jesam,ovaj bivsi,ma u raku..u dvanestoj kuci,teski kompleksi,svadje u kuci,sve zajedno sa ve u devici,ne pokazivanje emocija i mo u ribama u osmoj,neosnovane ljubomore i posesivnost u vezi,..ne znam da li ima veze sa nezadovoljstvom svojim polnim organom..hehe..ali covek je iskompleksiran,sve su mu bivse bile lose u nekom momentu,on jadan uvek pravedan,..:eek: :eek:

da, to je taj tip choveka.
van kuce manji od makovog zrna, a u kuci pokusava da izigrava despota.
naravno, zena je uvek za sve kriva... a sve su zene sponzorushe i k@rve...
josh sa Ve u Devici verujem da je svemu uvek nalazio milion mana i konstantno neshto prigovarao.

lili
19-02-2012, 15:29
da, to je taj tip choveka.
van kuce manji od makovog zrna, a u kuci pokusava da izigrava despota.
naravno, zena je uvek za sve kriva... a sve su zene sponzorushe i k@rve...
josh sa Ve u Devici verujem da je svemu uvek nalazio milion mana i konstantno neshto prigovarao.

dam ti primer,sedimo na kafi a on kaze nisi se dobro nasminkala,ostalo ti od maskare na kapku...o bozee:eek: :eek: :eek: ,..citala sam negde da taj ma u raku i ozeni neki koju je pregazio garnizon,pa dolazi do do tih svadja u kuci na kraju i nezadovoljstva..:eek: :eek:

majabl
19-02-2012, 15:32
hahahhahah...morala sam se nasmijati na ovo...:) :) :)

lili
19-02-2012, 16:00
hahahhahah...morala sam se nasmijati na ovo...:) :) :)

i meni je sad smesno,ima jos bisera,ja se zaljubila kao tele,njegov pluton na mojoj veneri,umalo da postanem taj mesec u ribama,pre dve godine,jos uvek me drzi osecaj,ali sam se valjda iskobeljala iz kandzi,..jedva zavrsih tu pricu..mada se vraca kao hronicna prehlada..:confused: :confused:

TigaBg
19-02-2012, 16:36
da...Ma u Raku...

Ako je na početku znaka, onda su samo patetični. Što je bliže tački pada, to je gore-nije isključeno nasilje, ili potpuno bezrazložna švaleracija. Imam druga sa Ma u tački pada-lep, kulturan, pravi šmeker, ali menja devojke kao čarape, jer bukvalno ne zna šta će sa sobom.

Muškarci sa Ma u Raku nisu impotentni, ako Ma nije ozbiljnije oštećen od Sa ili čak Me.
Imam 2 primera impotencije kod prividno "jakog" Ma u Jarcu, čija je energija suzbijena lošim aspektima.

Btw, tek sam sad primetila na kojoj smo temi.
Maknite ovaj post na odgovarajuću temu.

andjelikadepeures
19-02-2012, 16:40
Ako je na početku znaka, onda su samo patetični. Što je bliže tački pada, to je gore-nije isključeno nasilje, ili potpuno bezrazložna švaleracija. Imam druga sa Ma u tački pada-lep, kulturan, pravi šmeker, ali menja devojke kao čarape, jer bukvalno ne zna šta će sa sobom.

Muškarci sa Ma u Raku nisu impotentni, ako Ma nije ozbiljnije oštećen od Sa ili čak Me.
Imam 2 primera impotencije kod prividno "jakog" Ma u Jarcu, čija je energija suzbijena lošim aspektima.

ne mislim na potpunu impotenciju, vec vishe na kratkotrajnu erekciju, slabe ljubanichke kvalitete...
nije isto "tri minuta i gotovo" i mushkarac koji moze dugo i na mnogo nachina da zadovoljava partnerku

spomenka
19-02-2012, 16:41
Slab Mo često daje i sadiste, plus naravno i slabo So... :o

TigaBg
19-02-2012, 16:43
ne mislim na potpunu impotenciju, vec vishe na kratkotrajnu erekciju, slabe ljubanichke kvalitete...
nije isto "tri minuta i gotovo" i mushkarac koji moze dugo i na mnogo nachina da zadovoljava partnerku

Razumemo se, na to sam i mislila.

lili
19-02-2012, 16:44

da,malo smo u off-u,malo vise,ovaj moj ima ma kvadrat sa,i ma kvadrat pluton,nasilje je verbalnog karatkera,vise mentalno zlostavljanje,tacnije podcenjivanje drugih i vredjanje,jes covek lep,i smeker,ali brate,a impotentnost necu da komentarisem,zbog meseca u ribama,kad je raspolozen i kad se njemu hoce,a i to menjanje devojaka,ja mislim da je to na psiholoskom nivou,ne ume sam,kaze nisi kompletna licnost bez veze,i u njoj je dok se ne ukaze druga bolja prilika,ali ce ostati jer mora da ima nesto pored sebe,mislim da je to kompenzacija nekog kompleksa,..:confused: :confused:

milupino
19-02-2012, 18:28
jedan primerak muske vrste kojem je aspekt Mo 90 Sa dodao hladnoce i zlovolje imala sam u svojoj blizini.....led ledeni faca ,bas sam bila :wmad: :eskeptical: kad ga vidim....nije odavao prijateljsko utisak,njemu mesec u lavu ,saturn u skorpiji.....pokusava da se svidi zenskom svetu,ne bih rekla da je zenomrzac....iritantan mi je njegov stav mocnog i jakog ,a zajedljiv i netrpeljiv prema onima koji su slabiji....ima i tri planete u devici,i nije za ocekivati emocije od njega .....

spomenka
19-02-2012, 19:01
jedan primerak muske vrste kojem je aspekt Mo 90 Sa dodao hladnoce i zlovolje imala sam u svojoj blizini.....led ledeni faca ,bas sam bila :wmad: :eskeptical: kad ga vidim....nije odavao prijateljsko utisak,njemu mesec u lavu ,saturn u skorpiji.....pokusava da se svidi zenskom svetu,ne bih rekla da je zenomrzac....iritantan mi je njegov stav mocnog i jakog ,a zajedljiv i netrpeljiv prema onima koji su slabiji....ima i tri planete u devici,i nije za ocekivati emocije od njega .....

U kojem smislu "slabiji"?

milupino
19-02-2012, 19:30
intelektualno slabiji u smislu oni koji nisu slicno lukavi kao on,nenametljivim i prizemljenima.....mogla sam staviti pod navodnike" slabiji";)

spomenka
17-05-2012, 11:42
Našla sam ovo na jednom forumu i osobno sam imala iskustvo s muškarcem koji ima Mo 90 Sa i slažem se sa ovim komentarima u potpunosti...znači od riječi do riječi mogu potvrditi da su istiniti...

Komentari su preuzeti sa- http://astroriznica.com/index.php/topic,2269.20.html?PHPSESSID=088be5d462d9f825d8f9d4ea67017639

1) "Po meni muskarci koji ne znaju da vole MO90 i 180 SA ili MA... ali to je moje skromno iskustvo i na kraju sta znaci voleti, taj jedan muskarac koji ima aspekt MO90SA kaze da ume da voli, ali njegova ljubav je bazirana na materijalnom i on voli zene ciji novac i nekretenine moze da koristi...tako da je ljubav diskutabilna, sa moje tacke gledista to nije ljubav ali sa njegove jeste..."

2) "Koliko znam majka je bas tom navedenom primeru bila divna zena i ni malo hladna, a posto se dva puta zenio i oba puta sa zenama koje su ga na neki nacin finansirale ali on to ni malo nije postovao (varao ih i koristio), znaci on em trazi (i sto je najcrnje nadje) zenu koja ga finansira em to ne postuje, a ja sam pomislila kakav necastan covek koji ne ume da voli, ali on smatra da on ume da voli...

Ja mislim da ljudi generalno koji imaju aflikaciju MO i SA imaju novcano-koristoljubive namere....ali to je samo moje vidjenje...
(jos ako je u igri mars koji lose aspktuje MO...to je strasno...)

ps.ne bi volela da mi kosmos ili Bog u zivot unese nekog sa losim aspektom MO i SA...sa tim niti zelim niti bi umela da se nosim...ne umem da raskravljujem..."

3) "Ja sam samo navela ceste aspekte kod muskaraca koji ne vole nego koriste zene (jer je to i tema), ali sam znala da ce se javiti neki koji i sami poseduju iste da demantuju...mogu reci dve stvari, jedno je da nije isto kad takve aspekte ima zena i kad ih ima muskarac i da je vreme u takvim aspektima bitan faktor jer Sa radi kroz vreme, i drugo, davno je poznato i iz psihologije i iz astrologije da nema sablona i da postoje parovi koji su sretni da se dobro izubijaju pa onda imaju sex i to je njih nacin komunikacije i srece.... kao sto postoje tipicni mediteranski brakovi gde se ljudi svadjaju po ceo dan i bucni su i to im je normalno...tako postoje i regije gde je mentalitet suprotan pa ljudi tiho komuniciraju bez buke...znaci u oceni jednog naroda, coveka treba ukljuciti i antropoloski momenat..
Da ne bi duzila, ja nikog ne demantujem, ja sam rekla svoje misljenje i navela aspekte, jer ovo je astroloski sajt a ne psiholoski, rekla bi da je red da navedemo aspekte koje su po nasim ocenama asocijacija za muskarce koji ne znaju da vole a ne da teoretisemo kao da smo bezmalo svi Frojdovi ucenici."

Nego, jeli netko od vas imao slično iskustvo?

majabl
17-05-2012, 11:46
imam ja mo0ma 180 sa0 ur, nisam muskarac, ali moguce je, ne bas u materijalnom smislu, vec nekako drzim ljude stalno na distanci, kao da ce me povrijediti , pa da ja njih prva i zbog toga se nikad ne dajem, sto je glupo...:)

spomenka
17-05-2012, 11:49
imam ja mo0ma 180 sa0 ur, nisam muskarac, ali moguce je, ne bas u materijalnom smislu, vec nekako drzim ljude stalno na distanci, kao da ce me povrijediti , pa da ja njih prva i zbog toga se nikad ne dajem, sto je glupo...:)

Kaže lijepo dotična osoba čije sam komentare kopipejstala- da nije isto kad takve aspekte ima žena.
Kod žene se to tako ne ispoljava, nego sam kod muškaraca. Još pogotovo ako je taj Mo slab. Ajoj-eto nam onda muške sponzoruše!
Imala iskustvo i potvrđujem ga u potpunosti. Mo mu je bio u djevici u kvadratu sa Sa. Teška ljiga od "čovjeka".
Prva i jedina (do sad) djevojka mu je bila milijunašica (kćer milijunaša). I od tad nema curu jer nakon nje nije našao tako imućnu. Al i dalje se on vuće za tom bivšom. E takvi nemaju časti niti dostojanstva kad je novac u pitanju. Valjda misli da će mu se ta bivša vratiti. O daj Bože da kopao po kanti za smeće za 10 godina. Lik je odvratna osoba! Fuj. A takav je i u biranju prijatelja. Druži se samo s onima od kojih ima neku korist. Zbljuv, zbljuv...

majabl
17-05-2012, 11:50
hahah, a pa vidis ako mi mo predstavlja majku, a ona mi je sponzor, onda moze i tako...zezam se malo..ali svoj mo ne volim nikako...:)

marla81
17-05-2012, 12:04
i ja imam aspekt SA180MO i mogu reći da imam manjak samopouzdanja, patim od tjeskoba, dosta sam zatvorena prema novim ljudima... ali sve u svemu mislim da me Ovaj JU koji mi radi sve aspekte kao i SA malo spašava..
e da i ja sam imala teško djetinstvo, jako traumatično i bolno... a što se tiće novaca dosta sam stisnuta i uvijek me strah potrošit iako imam jer se stalno bojim da ću ostati bez.... tuđe novce nikad nisam uzimala čak ni od bivših ljubavi... uvijek sam nekako gledala da nikome ne budem ništa dužna..

majabl
17-05-2012, 12:09
marla, potpuno isto, inace izludjuje me taj osjecaj tjeskobe...a meni ju radi 120 sa , a i mo180 sa je separacija, pa cekam da me prodje, ili bar popusti s godinama...:)

mirab
17-05-2012, 12:12
Moje iskustvo sa polozajem Meseca iz 12.kuce u Vagi u kvadratu sa Saturnom (retrogradnim i u padu) u Raku u 8.kuci: Veliki problem sa majkom, ona nije znala voleti svoju decu, bila je hladna i nepristupacna. Ceo zivot mi je bio u patnji zbog nedostatka majcine ljubavi, nikada joj se nisam suprostavljala, nikada me nije interesovalo materijalno u vezi porodice. Mislim da se tu radi o teskoj karmi koja se kroz tesko iskusenje u odnosu sa majkom, a naravno i sestrama( Saturn vladar 3.kuce) moralo preziveti. Kako se Mesec nalazi na istom stepenu sa Jupiterom to me nije dovelo u neka teza psihicka stanja vec me uz pomoc razuma (Jupiter) spasao posledica ovako teskog aspekta.
Mnogo toga zavisi u ovom polozaju odakle dolaze planete, iz koje kuce, kojim kucama vladaju, i koji su im dispozitori.U mom konkretnom slucaju dispozitor je Mesec pa se tu nije video izlaz iz takve situacije. Sve je lakse kad se zna zasto i kako, tada se postavi pravilno prema datim situacijama i lakse se prozivljava ono sto se mora.

majabl
17-05-2012, 12:18
pa disp. mog mo je me u drugoj koji je spaljen od so, sto je opet otac, s kojim mi je odnos jos losiji nego s majkom, koji je hladan i ona trazi previse od mene, citala sam prije neki dan teks o majkama diktatora, kako su se odnosile prema njima, e tako nesto i moja mama se odnosi prema meni , ona je bas dobar covjek,ali od mene trazi previse i trazi nesto sto me ne zanima, tako da me uvijek pritisce, a mo kod mene vlada petom kucom, pa se i momci odnose na isti nacin prema meni uvijek sam necije nesto za pokazivanje, a ja to ne volim i zbog toga taj otpor prema njima i majci, osjecam se zakinuto..sa vlada jedanaestom pa eto opet ljubavna relacija, e sad sa ima 120 sa ju, koji mu je disp,..a i taj ju nije lose aspektovan, pa se nadam da ce to jednom proci..a valjda ce..:)

marla81
17-05-2012, 15:05
a tjeskoba je moj križ cijeli život, nekad jača, nekad slabi,a, ali već sam umorna od nje strašno... nisam nikad pila nikakve tablete...

milupino
17-05-2012, 17:23
Ja mislim da ljudi generalno koji imaju aflikaciju MO i SA imaju novcano-koristoljubive namere....ali to je samo moje vidjenje...

Nego, jeli netko od vas imao slično iskustvo?

poznato mi je kod dve zenske osobe sa Mo 90 Sa da imaju providnu masku iza koje bi da sakriju svoju potrebu da je sa njima osoba novcano obezbedjena,uvek im je dobrodosla materijalna pomoc rodbine,nece odbiti nijedan dinar ,a potencijano zele bogatijeg partnera,ali su svesne svoje zelje za materijnom dobiti pa pokusavaju reci da je emocija bitna i nalaze se u cudu kako im ne ide ljubav ...gde da ide kad odmah gledaju onog koji ce biti potpora sa te strane(fizicki momenat da ne izostaje)pa tek onda ocekuju da ga zavole :p

spomenka
17-05-2012, 17:27
poznato mi je kod dve zenske osobe sa Mo 90 Sa da imaju providnu masku iza koje bi da sakriju svoju potrebu da je sa njima osoba novcano obezbedjena,uvek im je dobrodosla materijalna pomoc rodbine,nece odbiti nijedan dinar ,a potencijano zele bogatijeg partnera,ali su svesne svoje zelje za materijnom dobiti pa pokusavaju reci da je emocija bitna i nalaze se u cudu kako im ne ide ljubav ...gde da ide kad odmah gledaju onog koji ce biti potpora sa te strane(fizicki momenat da ne izostaje)pa tek onda ocekuju da ga zavole :p

Ajde još donekle mogu shvatiti žene, ali kad vidiš takvog muškarca e onda se pitaš- kuda ide ovaj svijet?
Ono lik je LJIGA LJIGIĆ! Samo mi je žao tih NAIVNIH žena koje budu s njima (isto mu u ljubavi ne ide, imao je samo jednu curu-naravno imućnu). One misle da oni njih vole. Je, je vole

milupino
17-05-2012, 17:37
Ajde još donekle mogu shvatiti žene, ali kad vidiš takvog muškarca e onda se pitaš- kuda ide ovaj svijet?
Ono lik je LJIGA LJIGIĆ! Samo mi je žao tih NAIVNIH žena koje budu s njima (isto mu u ljubavi ne ide, imao je samo jednu curu-naravno imućnu). One misle da oni njih vole. Je, je vole

rekla bih takodje da je teze gledati kako musko koristi zenu ....zene se smatraju onima koje muskarac obasipa zlatom pa se takva zelja zene moze progledati kroz prste ...ehh da vidis kako im je tesko kad se njihova osrednja materijalna situacija nadje kao tema ,ok imaju sve ono elementarno i fino,ali to je nedovoljno da bi se nahvalile pred drugima...ako nemaju nove krpice ,ne ide im se u izlazak...teze se prikazati bogatim...uff

spomenka
17-05-2012, 22:07
rekla bih takodje da je teze gledati kako musko koristi zenu ....zene se smatraju onima koje muskarac obasipa zlatom pa se takva zelja zene moze progledati kroz prste ...ehh da vidis kako im je tesko kad se njihova osrednja materijalna situacija nadje kao tema ,ok imaju sve ono elementarno i fino,ali to je nedovoljno da bi se nahvalile pred drugima...ako nemaju nove krpice ,ne ide im se u izlazak...teze se prikazati bogatim...uff

A kompleks od manje vrijednosti... Ma... Ja se takvima uvijek ismijem i dobro...

dunja2501
04-07-2012, 01:25
Poznajem jednog decka sa Mo180Sa, u pitanju su vladari 1 i 7 polja. Da li brak sa ovim aspektom u muskoj karti moze da opstane i da li moze uopste da dodje od toga?

Mo je u biku Sa u sco... sledece godine ce mu Sa pokrenuti ovu opoziciju, moje misljenje je da ne treba ulaziti u brak dok traje ovaj aspekt jer neminovno donosi razlaz...sta vi mislite?

TigaBg
04-07-2012, 02:02
Poznajem jednog decka sa Mo180Sa, u pitanju su vladari 1 i 7 polja. Da li brak sa ovim aspektom u muskoj karti moze da opstane i da li moze uopste da dodje od toga?

Mo je u biku Sa u sco... sledece godine ce mu Sa pokrenuti ovu opoziciju, moje misljenje je da ne treba ulaziti u brak dok traje ovaj aspekt jer neminovno donosi razlaz...sta vi mislite?

Brak može da traje, ali će biti mučenje. Šta više, velika je verovatnoća da će trajati dugo i da će se patiti. Treba videti i ostatak karte, ali ovako na blic-do razlaza ne mora uopšte da dođe, ikada.

Moje mišljenje je da će sa povratkom Sa ući u brak. Nisam razumela u kom znaku mu je Asc, ali ako je Rak, onda je velika verovatnoća da će biti tako.

dunja2501
04-07-2012, 02:09
Brak može da traje, ali će biti mučenje. Šta više, velika je verovatnoća da će trajati dugo i da će se patiti. Treba videti i ostatak karte, ali ovako na blic-do razlaza ne mora uopšte da dođe, ikada.

Moje mišljenje je da će sa povratkom Sa ući u brak. Nisam razumela u kom znaku mu je Asc, ali ako je Rak, onda je velika verovatnoća da će biti tako.

Rak je...e to mucenje je najgore u ovom aspektu i sto Sa daje trajnost i ako je veza ustvari jako losa.

Iz njegove price, vecito se patio u vezama, trpeo sve zarad tog trajanja...kako god, jadna ta koja bude u ulozi meseca, nema tu mesta za lep brak.

TigaBg
04-07-2012, 14:33
Rak je...e to mucenje je najgore u ovom aspektu i sto Sa daje trajnost i ako je veza ustvari jako losa.

Iz njegove price, vecito se patio u vezama, trpeo sve zarad tog trajanja...kako god, jadna ta koja bude u ulozi meseca, nema tu mesta za lep brak.

Pazi, ako je Asc Rak, onda je on Mesec, jadan on.

Bojana_NS
12-08-2012, 01:17
Kakav vam je pogled od ovog Mo90-180Sa mislim da nema tu baš neke preterane vrcavosti više vuče na onu drugu stranu.Uglavnom kod ovih osoba je dublji pogled bez neke preterane živahnosti.

TigaBg
12-08-2012, 01:44
Kakav vam je pogled od ovog Mo90-180Sa mislim da nema tu baš neke preterane vrcavosti više vuče na onu drugu stranu.Uglavnom kod ovih osoba je dublji pogled bez neke preterane živahnosti.

Kako kad. Moja mama ima Mo90Sa i kad je zabrinuta, izgleda 10 godina starije. Oduvek je bilo tako. Ali ipak ima živost o kojoj (mislim) da govoriš, jer joj je So u Vagi, a Mo u Blizancima i to je baš vrcava kombinacija.

Bojana_NS
12-08-2012, 16:04
Agena...jok slažem se sa oba roditelja!I davno su oni naučili da ne budu zahtevni nit da mi nameću svoju volju.

Tiga ja evo nešto gledam slike iz vrtića oči su mi isuviše ozbiljne za taj uzrast mada i što ti kažeš zavisi u kom se znaku nalaze te planete.

tatjanaj
18-03-2013, 16:35
Moja iskustva sa ovim su da ne pozelis nikom! Taj osecaj nevoljenosti i odbacenosti mi se uvek provlacio kroz zivot... Da nevolja bude jos veca, kad me neko stvarno voli, onda ja, nesvesno, maltretiram tu osobu kako bi otisla i ja dokazala sebi ponovo da nisam vredna ljubavi.

Ovo je tacno. Moja drugarica ima Mo 180 Sa i jako je zatvorena, nikada nikome ne bi priznala sta oseca, cime odbija muskarce oko sebe. Cak ni sa mnom nije potpuno otvorena, iako sam ja prilicno direktna pa joj saspem sve u lice :D Mislim da je shvatila da sam "dobronamerna", pa sad imamo malo bolju komunikaciju :)

A sta kada osoba istovremeno ima Mo 180 Sa i Ur? Ur i Sa u konjukciji u Strelcu opozicija Mo u Blizancima.

ginger
18-03-2013, 21:50
to su ljudi koji imaju potrebu kazniti druge za njihovu ljubav. u ranom djetinjstvu su imali nekakvu traumu koja je bila vezana za ismijavanje kada su oni pokazivali osjećaje prema drugima. nije samo jedna trauma u pitanju, bilo je cijali niz takvih nezadovoljstava u ljubavi tj nesretnih zaljubljivanja. uvijek kada bi se zaljubili dobili bi da ih predmet obožavanja ne voli, ili čak prezire. s vremenom se kod njih razvije sve snažniji obrambeni štit, a raste i ego pa dobivamo osobu koja iz inata ne želi nikoga voljet. a kda ju netko zavoli ona ima neopisivu potrebu da ponižava i terorizira tu osobu jer se na taj način "rasterećuje" njezino srce i duša ranije povrijeđeni. to nije dobro ali čovjek je sam sebi rob i često je teško tome stati na kraj. treba se udubit u samoga sebe, analizirat svoja stanja i u konačnici kao i uvijek- oprostiti.

tatjanaj
18-03-2013, 22:24
to su ljudi koji imaju potrebu kazniti druge za njihovu ljubav. u ranom djetinjstvu su imali nekakvu traumu koja je bila vezana za ismijavanje kada su oni pokazivali osjećaje prema drugima. nije samo jedna trauma u pitanju, bilo je cijali niz takvih nezadovoljstava u ljubavi tj nesretnih zaljubljivanja. uvijek kada bi se zaljubili dobili bi da ih predmet obožavanja ne voli, ili čak prezire. s vremenom se kod njih razvije sve snažniji obrambeni štit, a raste i ego pa dobivamo osobu koja iz inata ne želi nikoga voljet. a kda ju netko zavoli ona ima neopisivu potrebu da ponižava i terorizira tu osobu jer se na taj način "rasterećuje" njezino srce i duša ranije povrijeđeni. to nije dobro ali čovjek je sam sebi rob i često je teško tome stati na kraj. treba se udubit u samoga sebe, analizirat svoja stanja i u konačnici kao i uvijek- oprostiti.

Da, Saturn u losem aspektu s Mesecom hoce sve to da da. Ali, sta kad je taj Mesec u isto vreme i u opoziciji sa Uranom? To verovatno pojacava teznju ka nezavisnosti. Jel imao neko iskustva s tim?

ginger
18-03-2013, 22:47
to je onda osoba koja je "lunatična"- promjenjivog raspoloženja svakako.. i prije svega anksiozna.
nije lak aspekt. ali s obzirom da svatko od nas ima to šta ima i misli kako je to njegovo istovremeno i dar i križ koji nosi, čovjek se pomiri sa tim.

TigaBg
19-03-2013, 03:20
Da, Saturn u losem aspektu s Mesecom hoce sve to da da. Ali, sta kad je taj Mesec u isto vreme i u opoziciji sa Uranom? To verovatno pojacava teznju ka nezavisnosti. Jel imao neko iskustva s tim?

U kom je znaku i kući taj Mesec?

tatjanaj
19-03-2013, 10:36
U kom je znaku i kući taj Mesec?

Mesec je u Blizancima u 1, a Saturn i Uran u Strelcu u 7.

TigaBg
19-03-2013, 23:28
Mesec je u Blizancima u 1, a Saturn i Uran u Strelcu u 7.

Da, to je promenljivo raspoloženje i konstantan nemir

GGirl
20-03-2013, 16:45
Moj mesec je kvadriran saturnom, uranom i neptunom. Uzas -.- Na svakih sat vremena menjam raspolozenje

majabl
20-03-2013, 17:32

Kako je ovo tacno, niko me ne bi bolje opisao, a imam MOOMA 180 SAOUR , blizanac, strelac.:)

DraganaPe
02-09-2013, 01:44
Težu osobu po pitanju emocija nisam upoznala. Dok ga nisam upoznala zaista sam mislila da umem sa svima :D Egzaktna aplikaciona opozicija Mo i Sa.... http://www.dodaj.rs/f/30/mN/4IZC2Vi7/yz.gif

andjela
02-09-2013, 15:38
moja drugarca ima Mo 90 Sa,Mo 90 Pl,Mo180 So,Ve u vodoliji na 29.stepenu,Ve 90 Ur...i Desc u vodoliji...

Sta mislite...moze li takva osoba ikada imati brak i biti zadovoljna...

Ja sam do skoro bila super sa njom,al imam utisak da je to konstantno nezadovoljna osoba...stalno u nekim problemima,i vise nego mi svi ostali...Nalazi problem gde ga i nema...Partner joj je u komsiluku,ali ta veza traje 10 god i ona ipak ne zeli da se uda...a bez njega navodno i ne moze...Ne kazem da je losa,jer je za mene strasno ok kao prijatelj,al je vecito ona u nekim problemima...i svi su joj krivi...Kad sam pogledala njen natal,videla sam Ve na 29.stepenu vodolije...i negde procitah da je to tzv stepen tuge...

Mogu li se ti losi aspekti poput Mo 90 Sa,Mo 90 Pl,Ve 90 Uran,ikada ublaziti

Skorpija83
30-07-2016, 16:55
Šta bi ste rekli za Mo u škorpiji 90 Sa u lavu kod muškarca? Kakve ga žene privlače tako hladnog i distanciranog? Je li ovo isto takva žena kontrolisanih osjećanja ili možda razvedena majka s djecom?

Mala svalja
30-07-2016, 17:19
Šta bi ste rekli za Mo u škorpiji 90 Sa u lavu kod muškarca? Kakve ga žene privlače tako hladnog i distanciranog? Je li ovo isto takva žena kontrolisanih osjećanja ili možda razvedena majka s djecom?

Ne bih ti preporucila da udjes u vezu sa takvim. Ti bi bila taj Mo koji nije nimalo lep dodatno kvadrat Sa u lavu. Obe planete u jako jako losem polozaju.
Ta koja bude njegova zena patice ili devojka svejedno.

Skorpija83
30-07-2016, 17:25
Ne bih ti preporucila da udjes u vezu sa takvim. Ti bi bila taj Mo koji nije nimalo lep dodatno kvadrat Sa u lavu. Obe planete u jako jako losem polozaju.
Ta koja bude njegova zena patice ili devojka svejedno.

A Ve u djevici 90 Jupiter u raku mu je uz to. Jedino što taj Mo ima sekstil sa Ve u djevici i Marsom u raku. Sve u svemu, tip koji je čitavi život sam, posvećen karijeri i društvu. Ali vedrog duha i jako prijatan i zabavan u društvu.

Mala svalja
30-07-2016, 17:33
A Ve u djevici 90 Jupiter u raku mu je uz to. Jedino što taj Mo ima sekstil sa Ve u djevici i Marsom u raku. Sve u svemu, tip koji je čitavi život sam, posvećen karijeri i društvu. Ali vedrog duha i jako prijatan i zabavan u društvu.

Vidis i sama da vodi neki zivot vuka smotnjaka, ocito da nema zelju za partnerstvom. To treba da ti bude putokaz da po svoj prilici nesto debelo ne valja.

Skorpija83
30-07-2016, 17:36
Vidis i sama da vodi neki zivot vuka smotnjaka, ocito da nema zelju za partnerstvom. To treba da ti bude putokaz da po svoj prilici nesto debelo ne valja.

Aha. Ako se i oženi, to će biti zbog društvenog statusa koji mu je jako važan. I tu ženu će morati da prihvati i njegova okolina, jer mu je važno šta drugi misle o njemu.

Mala svalja
30-07-2016, 17:40
Aha. Ako se i oženi, to će biti zbog društvenog statusa koji mu je jako važan. I tu će morati da prihvati i njegova okolina, jer mu je važno šta drugi misle o njemu.

Sta znas o njegovoj majci, Mo je majka pre svega? Jel imala tezak zivot, lose zdravlje, obolevala od teskih bolesti.
Kakvo je njegovo zdravstveno stanje? Moze taj aspekt da znaci da je i on loseg zdravlja.
Kakvo mu je stanje u domu?

Skorpija83
30-07-2016, 17:43
Sta znas o njegovoj majci, Mo je majka pre svega? Jel imala tezak zivot, lose zdravlje, obolevala od teskih bolesti.
Kakvo je njegovo zdravstveno stanje? Moze taj aspekt da znaci da je i on loseg zdravlja.
Kakvo mu je stanje u domu?

To baš i ne znam. Samo znam da su mu za sad živa oba roditelja, ali ne živi sa njima. Što se njega tiče, znam da ima problema sa kičmom, jake bolove, često je ukočen :)
So u vagi 90 Ma u raku

Mala svalja
30-07-2016, 17:52
To baš i ne znam. Samo znam da su mu za sad živa oba roditelja, ali ne živi sa njima. Što se njega tiče, znam da ima problema sa kičmom, jake bolove, često je ukočen :)
So u vagi 90 Ma u raku

Cim ti nisi s njim a zelis to, a on takve lose aspekte za zene devojke u svom natalu ima, reci sebi ko zna zasto je to dobro. Neko ili nesto te ipak cuva, ko god da je, kako god ga nazivali Bog, sudbina treba da mu budes zahvalna.
Sta ce ti takav, da se zarobis s njim? Mo90 Sa jos Sco leo, nemoj istrazivati kako je to biti s njim.

Skorpija83
30-07-2016, 17:55
Cim ti nisi s njim a zelis to, a on takve lose aspekte za zene devojke u svom natalu ima, reci sebi ko zna zasto je to dobro. Neko ili nesto te ipak cuva, ko god da je, kako god ga nazivali Bog, sudbina treba da mu budes zahvalna.
Sta ce ti takav, da se zarobis s njim? Mo90 Sa jos Sco leo, nemoj istrazivati kako je to biti s njim.

Vjerovatno si u pravu. Bio bi do sad sa nekom, da želi, jer mu se baš može. Nego očigledno je u njemu problem. Moguće da emotivno ne može puno da da, pa je i bolje što je izabrao samoću, nego da se neka pati sa njim emotivno hladnim.

Mala svalja
30-07-2016, 18:09
Vjerovatno si u pravu. Bio bi do sad sa nekom, da želi, jer mu se baš može. Nego očigledno je u njemu problem. Moguće da emotivno ne može puno da da, pa je i bolje što je izabrao samoću, nego da se neka pati sa njim emotivno hladnim.

Aha, sad tek vidim So u vagi. Slucajno znam jednog So u Vagi, Mo u Sco, nema dece.Ozenio je se u nekim 40tim. Zena mu ima dete iz prvog braka. Pitala sam se zar ne zeli da ima svoje dete medjutim saznala sam da on ne moze da ima dete. A onda nadjem da je So u muskom natalu spermatozoidi , So u vagi izgon. Mo u Sco isto pad . Ovaj nema Mo ugrozen od Saturna ali ipak nema majku jos od 5,6 godine.
Sada ni zena njegova ne cveta sa zdravljem.

Skorpija83
30-07-2016, 18:21
Aha, sad tek vidim So u vagi. Slucajno znam jednog So u Vagi, Mo u Sco, nema dece.Ozenio je se u nekim 40tim. Zena mu ima dete iz prvog braka. Pitala sam se zar ne zeli da ima svoje dete medjutim saznala sam da on ne moze da ima dete. A onda nadjem da je So u muskom natalu spermatozoidi , So u vagi izgon. Mo u Sco isto pad . Ovaj nema Mo ugrozen od Saturna ali ipak nema majku jos od 5,6 godine.
Sada ni zena njegova ne cveta sa zdravljem.
So u vagi, Mo u skorpiji, Ve u djevici, Mars u raku. Ju u raku 120 Ur u ško. So0Me0Pl u vagi 90 Ma u raku, Ve90Ju.
Ovome su sve planete u padu, ali dispozicijom idu u sjedište, pa je zato na visokoj državnoj funkciji, posvećen karijeri i društvu. Ima stvarno lijepu karijeru. Ambiciozan. Prevazišao je samog sebe.
Možda i ovaj oženi razvedenu sa djecom. Pa se zadovolji simbolika.

Mala svalja
30-07-2016, 18:55
So u vagi, Mo u skorpiji, Ve u djevici, Mars u raku. Ju u raku 120 Ur u ško. So0Me0Pl u vagi 90 Ma u raku, Ve90Ju.
Ovome su sve planete u padu, ali dispozicijom idu u sjedište, pa je zato na visokoj državnoj funkciji, posvećen karijeri i društvu. Ima stvarno lijepu karijeru. Ambiciozan. Prevazišao je samog sebe.
Možda i ovaj oženi razvedenu sa djecom. Pa se zadovolji simbolika.

Taj aspekt So90 Ma zna da privuce nasilje ili je on takav ili ga neko fajta. Dovoljan je ovo sto ima Mo90 Sa da mu zagorca zivot.
Moguce da je on tako ambiciozan zato sto zna da na drugim poljima ne moze da se ostvari pa ce bogata karijera sve nedostatke da nadomesti.

Skorpija83
30-07-2016, 19:04
To se zove kompenzacija.:D

ibis
02-08-2016, 11:53

Najdublji i najpronicljiviji i najtacniji i najbolji opis ovog aspekta koji sam ikada procitala. Opisala si sustinu sustine, bravo.

Lahadima
02-08-2016, 13:58
Gadan aspekt. Po meni, jedan od gorih koji se mogu naći u natalu (ovo je subjektivno skroz)... Poznajem popriličan broj ljudi koji ga imaju, pa da sumiram: ili je osoba ostala bez majke rano, ili majka ima težak život, bolesna je ili nesrećna iz nekog razloga. Dva moja bivša imaju taj aspekt, obojici je majka umrla od raka jako mlada, a moja baba je takođe imala Mo90Sa i majka joj je umrla na porođaju dok je rađala njenu sestru. Baba je takođe jako mlada ostala udovica i posle se nije udavala - jedan partner za ceo život, iako je mlada ostala bez njega. Drugarica koja ima ovaj aspekt je izgubila dečka u saobraćajnoj nesreći, iako se posle mnogo godina udala, ona i dalje pati za ovim prvim :(

Nekako taj aspekt vezujem za nesrećan ljubavni život, ne samo sticajem okolnosti (tipa neko pogine), nego kao da osoba sama privlači partnere koji je ne zasužuju, i onda je večito nezadovoljna. Kolega i koleginica su imaju taj aspekt (razlika u rođenju među njima je nekoliko dana) - ona je večito nezadovoljna sobom, majkom koja joj je za sve kriva, nesrećna je, jako je samokritična, ima nisko samopouzdanje, misli da nikad nije ništa dobro uradila. Dečka nije imala godinama, iako je u dvadesetim. Inače je predivna i prepametna osoba, ali je kompleksi pucaju samo tako. Kolega - ista priča, s tim da on konstantno bira devojke koje su mnogo "bolje" od njega na neki način, uspešnije, pametnije, bogatije i on se večito oseća kao da nije dovoljno dobar (što naravno nije istina), kao da namerno pikira te koje ga ponižavaju... Majka mu je jako bolesna otkad je bio dete, živa je i dalje ali baš teško bolesna.

Znam i podosta žena sa ovim aspektom koje nemaju decu, ali nije samo do toga, bude tu još svašta nešto, ali eto da napišem...

Ono što mislim da je dobro kod ovog aspekta su stabilne emocije, ovo nisu osobe koje lutaju u ljubavi ili se zaljubljuju kao muve bez glave, njihova ljubav je stvarno vredna, postojana i prava. Dobri su prijatelji, umeju da "pate" sa vama, da saslušaju dobro i da saosećaju. Tuđu nesreću doživljavaju isto kao i svoju. Retko se zaljubljuju, nije im bitno da su u vezi po svaku cenu, kad vole - stvarno vole. I stvarno i pate, maltene ceo život. Svi ljudi koje znam sa ovim aspektom su mi jako jako dragi i dobri prijatelji, valjda što imam Mo u jarcu pa se donekle "prepoznajemo".

Skorpija83
02-08-2016, 14:32
Lijepo objasnjenje, Lahadima!
Ja imam Mo u jarcu 60 Sa u skorpiji, ali i So0Sa u sco u 5., pa ko magnet privlacim momke sa Mo90Sa. Jedan je imao Mo u lavu 90 Sa u sco, a drugi Mo u sco 90 Sa u lavu i jako se sporo i tesko odlucuju da udju u vezu. Problem je sto nece da daju sebi ni sansu da pokusaju zavoljeti nekog ko im se svidja.

TigaBg
02-08-2016, 16:08
Ja imam ovaj aspekt i vrlo je specifičan kod mene, jer su Sa i Mo vladari 10. i 4. polja, a Mo je na Asc. Ne znam kako da tumačim činjenicu da je Sa u 3. Polju. Iako je obris velik i u separaciji, osećam ga.
Detinjstvo pamtim po velikoj patnji mojih roditelja zbog krize i ratova. Živeli smo u trošnoj kući, baš kao u opisu ovog aspekta, mada to nije bilo ništa neobično za to vreme. Ja sam bila mala i nedovoljno svesna svojih emocija pa je sve to uticalo na mene da budem u neko melanholičnom raspoloženju. Nisam bila veselo dete.
Sada mogu da kažem da patim jer nemam karijeru, odnosno želela bih da imam neku vrstu umetničke karijere a bavim se drugim stvarima jer moram. Mo mi je u Vagi, jbg :D Mislim da je tako jer mi je Mo vladar 10. Na samom Asc i jako mi je važno da se ostvarim, a mislim da neću moći.
Ako se nešto ne promeni posle Sa u Jarcu, nema mi pomoći :D

Inače, ne volim ovaj aspekt kod muškaraca jer su okrutni prema ženama, a žene ih po pravilu vole.
Postoje razne manifestacije ovog aspekta ali zajednička je u suštini duboki problemi sa samopouzdanjem.

Skorpija83
02-08-2016, 21:21
Zene li se ovi muskarci ikad?

Mad Max
02-08-2016, 23:40

Iskreno se nadam -.-

Mada kad sa druge strane pogledam izbor, ne poznajem 5 devojaka koje bi bile dobre majke/žene/''domaćice''. Jbt sve znaju da se šminkaju, slikaju selfije i da mudroseruju po internetu a da se skuva kafa, uključi veš mašina, opegla veš, a neee, to nije kul, to je aut, to treba neko drugi da radi.
Najgora stvar od svega je što ovo nije ograničeno na nove generacije nego su i starije prolupale

TigaBg
03-08-2016, 01:22
Ja mislim baš suprotno, Saturn daje zadrtost

Skorpija83
03-08-2016, 09:00
Iskreno se nadam -.-

Mada kad sa druge strane pogledam izbor, ne poznajem 5 devojaka koje bi bile dobre majke/žene/''domaćice''. Jbt sve znaju da se šminkaju, slikaju selfije i da mudroseruju po internetu a da se skuva kafa, uključi veš mašina, opegla veš, a neee, to nije kul, to je aut, to treba neko drugi da radi.
Najgora stvar od svega je što ovo nije ograničeno na nove generacije nego su i starije prolupale

Pa u pravu si. Primijetila sam da muskarci sa Mo90Sa vole ozbiljne i odgovorne zene koje zele biti majke i domacice, ali se desava da i kad sretnu takvu onda im se ne svidja dovoljno, fali hemije. Nikako dva dobra sastaviti. I da je tradicionalna i da im se svidja. Sve u svemu, mislim da ova pozicija odgadja brak kod oba pola. Treba vremena da se sretne prava osoba.

Mad Max
03-08-2016, 09:09
Pa u pravu si. Primijetila sam da muskarci sa Mo90Sa vole ozbiljne i odgovorne zene koje zele biti majke i domacice, ali se desava da i kad sretnu takvu onda im se ne svidja dovoljno, fali hemije. Nikako dva dobra sastaviti. I da je tradicionalna i da im se svidja. Sve u svemu, mislim da ova pozicija odgadja brak kod oba pola. Treba vremena da se sretne prava osoba.
Možda si u pravu za odgađanje, baš dosta mojih drugara se oženilo, dosta njih čeka i dete a ja evo još uvek ništa. Do duše malo je više to do druge strane, trebalo je ove godine pa sad kao aj sledeće, pa opet hoću neću, itd.

ibis
03-08-2016, 09:15

Desava se, znam za slucajeve, mada cesto izbegavaju ozvanicen brak. Vise vole zajednicki zivot bez papira, znam dva slucaja. U jednom je i dete rodjeno, dakle ovaj aspekt ako i otezava, ne iskljucuje potomstvo.

Posto sam razvedena, nikad se ne bih vencavala ponovo, tako da je meni ovakav rezon ok, ali mnogim zenama verovatno nije.

I kao sto rece Max, obicno se zene kasnije.

Skorpija83
03-08-2016, 10:53
Mad Max, dobro je, ti bar imas curu pa je pitanje vremena kad cete se vjencati a ja znam jednog sto mu je 40. godina pa ni kuceta ni maceta. Znam ga dugo i nikad ga niko nije vidio s djevojkom, samo u drustvu prijatelja.
Da, Ibis. Kasnije se vjencavaju a ako je ranije to bude gorko iskustvo, a nevezano za ovaj aspekt koju god zenu znam da se razvela, svaka mi je rekla da se nikad vise ne bi udala vec bi samo bila u finoj ljubavnoj vezu. Ali meni je to razumljivo, imaju djecu i sta ce im brak opet.

Mad Max
03-08-2016, 11:25
Mad Max, dobro je, ti bar imas curu pa je pitanje vremena kad cete se vjencati a ja znam jednog sto mu je 40. godina pa ni kuceta ni maceta. Znam ga dugo i nikad ga niko nije vidio s djevojkom, samo u drustvu prijatelja.
Da, Ibis. Kasnije se vjencavaju a ako je ranije to bude gorko iskustvo, a nevezano za ovaj aspekt koju god zenu znam da se razvela, svaka mi je rekla da se nikad vise ne bi udala vec bi samo bila u finoj ljubavnoj vezu. Ali meni je to razumljivo, imaju djecu i sta ce im brak opet.Pa, tehnički gledano nemam. Dao sam joj korpu zbog tog njenog stalnog predomišljanja i rekao da kad bude htela da dođe da živi kod mene i da se uzmemo da se javi. Takođe sam joj rekao da se ja ženim sledeće godine a ona ako neće ja ću da nađem drugu, pa nek vidi. Čujemo se mi ovako, ali nismo više zajedno. Na kraju krajeva posle 4 godine valjda znaš da li hoćeš s nekim nešto više ili ne. Nemam više ni vremena ni živaca ni strpljenja da me neko zavlači i zajebava.

Skorpija83
03-08-2016, 11:28
Pa, tehnički gledano nemam. Dao sam joj korpu zbog tog njenog stalnog predomišljanja i rekao da kad bude htela da dođe da živi kod mene i da se uzmemo da se javi. Takođe sam joj rekao da se ja ženim sledeće godine a ona ako neće ja ću da nađem drugu, pa nek vidi. Čujemo se mi ovako, ali nismo više zajedno. Na kraju krajeva posle 4 godine valjda znaš da li hoćeš s nekim nešto više ili ne. Nemam više ni vremena ni živaca ni strpljenja da me neko zavlači i zajebava.

U pravu si. Imala je vremena da odluci za toliko godina veze. I bas mi je to cudno. Obicno mi djevojke jedva cekamo da nas zaprosi momak. Mora da ona ima strah od braka ili roditeljstva.

Mad Max
03-08-2016, 11:34
U pravu si. Imala je vremena da odluci za toliko godina veze. I bas mi je to cudno. Obicno mi djevojke jedva cekamo da nas zaprosi momak. Mora da ona ima strah od braka ili roditeljstva.

Ima ona bubica u glavi, a i astrološki gledano ja sam na polju braka natalno u kanalu. Elem, nebi da spamujem temu, možemo na pp da pišemo ako hoćeš.

Lahadima
03-08-2016, 12:50
Pa, tehnički gledano nemam. Dao sam joj korpu zbog tog njenog stalnog predomišljanja i rekao da kad bude htela da dođe da živi kod mene i da se uzmemo da se javi. Takođe sam joj rekao da se ja ženim sledeće godine a ona ako neće ja ću da nađem drugu, pa nek vidi. Čujemo se mi ovako, ali nismo više zajedno. Na kraju krajeva posle 4 godine valjda znaš da li hoćeš s nekim nešto više ili ne. Nemam više ni vremena ni živaca ni strpljenja da me neko zavlači i zajebava.

Jbg Max, ovako kako ti razmišljaš većina muškaraca koje znam ne razmišlja, čak totalno suprotno. Ne možeš da nađeš 3 momka kojima je brak na pameti (dobro ima ih), a i ovi koji su se oženili su sve svalili na ženu, frapirala sam se kad sam videla kako su se neki moji poznanici promenili kad su se oženili i kako se ponašaju. Nekako većina ih je u fazonu da žena treba da pere, pegla i odgaja decu, ali nisu u fazonu da su oni ti koji onda treba da zarade, da budu domaćini. Tradicionalisti, ali samo kad je žena u pitanju. A kad se pomene tradicionalna uloga muškarca - nigde ih nema, teško je dignuti dupe. Jel ti veruješ da u mojoj generaciji (ja sam 85-to), većina momaka nije NIKAD radila!? NIKAD! I ne planira, jer zaboga, zašto bi?
S druge strane, i žene su valjda prolupale pa im je sad sve ispod časti, neće ni da kuvaju, sve su utripovane da su doktori nauka i Ajnštajni a šuplje sa svih strana... I očekuju u najmanju ruku princa na belom konju, i to sve neke ispodprosečne, da ne poveruješ...

Moje objašnjenje za ovo je pogrešno vaspitavanje. Mislim da su srpski (balkanski) roditelji mahom nesposobni da vaspitavaju decu, pa tako imaš većinu tatinih ćerki i maminih sinova, nesposobnih za život, koji precenjuju sebe, jer su mami i tati uvek bili "najlepši i najbolji" što je daleko od istine... Logika "nemoj sine/ćerko da se mučiš" je urodila plodom, niko ne zna ni jaje da isprži, da zaradi, da se iscima. Ajde bre beži...

Mad Max
03-08-2016, 13:20
Jbg Max, ovako kako ti razmišljaš većina muškaraca koje znam ne razmišlja, čak totalno suprotno. Ne možeš da nađeš 3 momka kojima je brak na pameti (dobro ima ih), a i ovi koji su se oženili su sve svalili na ženu, frapirala sam se kad sam videla kako su se neki moji poznanici promenili kad su se oženili i kako se ponašaju. Nekako većina ih je u fazonu da žena treba da pere, pegla i odgaja decu, ali nisu u fazonu da su oni ti koji onda treba da zarade, da budu domaćini. Tradicionalisti, ali samo kad je žena u pitanju. A kad se pomene tradicionalna uloga muškarca - nigde ih nema, teško je dignuti dupe. Jel ti veruješ da u mojoj generaciji (ja sam 85-to), većina momaka nije NIKAD radila!? NIKAD! I ne planira, jer zaboga, zašto bi?
S druge strane, i žene su valjda prolupale pa im je sad sve ispod časti, neće ni da kuvaju, sve su utripovane da su doktori nauka i Ajnštajni a šuplje sa svih strana... I očekuju u najmanju ruku princa na belom konju, i to sve neke ispodprosečne, da ne poveruješ...

Moje objašnjenje za ovo je pogrešno vaspitavanje. Mislim da su srpski (balkanski) roditelji mahom nesposobni da vaspitavaju decu, pa tako imaš većinu tatinih ćerki i maminih sinova, nesposobnih za život, koji precenjuju sebe, jer su mami i tati uvek bili "najlepši i najbolji" što je daleko od istine... Logika "nemoj sine/ćerko da se mučiš" je urodila plodom, niko ne zna ni jaje da isprži, da zaradi, da se iscima. Ajde bre beži...Možda će ovo sad malo da vs nasmeje ali stojim iza one stare narodne ''idi u vojsku da od tebe napravi čoveka'', da vidiš kako je kad sam pereš gađe i čarape ... Čoveče sam sve radim, evo sad idem da pravim klopu, istini za volju zbog malo vremena obično to svalim na ćaleta, i onako je u peMziji, ali evo sada kad nije tu odma odem na coolinarku i nađem sebi neki recEpat. Danas na meniju - meksički miks sa svinjetinom i probaću da napravim čili sos, prošli put sam usro motku al valjda će ovaj put da mi uspe.
Svoju opremu za trening i uniformu sa posla perem sam, na ruke.
Koliko to mojih drugara zna? Pa malo, na prste da ih nabrojiš. drugarica isto.
Koliko je ljudi koje znam bilo u vojsci? Samo starije generacija, od moje nas 5.

Što se tradicionalne muške uloge tiče, kad vidim ćaleta da hoće da radi nešto po kući podivljam, nema pojma čovek, srećom meni zanati idu pa sam tu ulogu drage volje preuzeo da ovaj ne rpavi svinjac, baš sam prošle nedelje stavljao silikon na kadu i sifone ispod sudopere i lavaboa ;)
A imam i prirodni talenat za cepanje drva ... :D

Kad pogledam drugare iz grada, to bre ne zna na koju se stranu zavrće a na koju odvrće!

I da, svi precenjuju sebe, i muški i ženski, slažem se skroz! Jbt svi nešto traže a šta daju? NIŠTA! razmaženo bre! Tome je doprinelo ovo što si pomenula ''nemoj sine/ćerko da se mučiš'', tu si baš pogodila u centar!

Lahadima
03-08-2016, 13:39
Max - jedan u milion, tako i treba :clap: Pa nije ni čudo što si ti takav najurio tu devojku, sad mi je sve jadno :)

Eto ti znaš da kuvaš, 90% ljudi (oba pola) ne ume ni jaje da isprži! Mene je sramota kad to čujem, da neko ko ima 30 godina ne ume sebe da nahrani, to je elementarna stvar...
Inače, ja sam ti muškarac u mojoj kući, ćale mi je bio prilično lenj za takve stvari, posle je bio i bolestan pa nije ni mogao, tako da je menjanje sifona palo na mene :D Ja dovodim majstore, dogovaram se, jedino oko struje ne umem (a i plašim se), pa se u to ne mešam. Kola održavam sama, skoro sve umem (ulje ne menjam, u servisu mi ga menjaju), ali ovako šta god da treba oko kola, to radim sama. Skoro sam nameštala ratkapne da mi bude lep auto :) popravljala roletnu koja je pala, sve sam nokte izlomila hahaha... Proveravam pritisak u gumama, komšije me gledaju i umiru od smeha...

Inače, pošto sam takva, nisam nikad cimala nijednog dečka da me vozi, da mi pomaže i tako to, i iskreno - žešće sam se zajebala, zato što su uglavnom gledali šta će još da mi uvale da radim. A lenštine ne podnosim, to mi je smrtni greh broj jedan! Mama mi je ostarila, neću nju da cimam, šta god da treba da se radi i po kući i ovako - to radim ja. Dok neke moje drugarice imaju fazon da mama treba sve da radi, a one same kobile od 30 godina. Strašno... Ova jedna ne zna šta je Infostan, niti koliko iznosi taj račun, nikad čula!? Pa kako bi ga platila sama jbt...

I jeste vaspitanje krivo, i zato su svi kolektivno nesposobni i lenji. Sve neko drugi treba umesto njih da završi... Ako budem imala dete, ima sve da zna, makar elementarno da poznaje, da može sutra samo da se snađe...

Spamovala sam temu, sad odoh :D

Mad Max
03-08-2016, 14:09
Boom-chaka-pow!
http://i.imgur.com/6UH0nNBs.jpg (http://www.igreklik.com/slike/viewer.php?file=61226859472638809855.jpg&file_imgur=6UH0nNB.jpg)

http://i.imgur.com/b9dacnYs.jpg (http://www.igreklik.com/slike/viewer.php?file=86093849966053614161.jpg&file_imgur=b9dacnY.jpg)

E i ja, odo xD