Hobiji u natalu [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Hobiji u natalu

aisha
20-10-2012, 17:18
Obzirom da mi je jako čudno što ova tema još uvijek ne postoji na forumu pretpostavljam da ili je: a) glupa, b) dosadna, ali svejedno ću pokušati. :D Dakle, raspištoljite se, kako se u nečijem natalu očituje kako provodi slobodno vrijeme? Koje slobodne aktivnosti kome odgovaraju? Nema puno informacija o tome na netu, pa iskusni, podučite nas početnike.

gagonija
20-10-2012, 17:49
Nemam nekog iskustva..ali bih rekla da se hobiji gledaju kroz petu kucu..

Rabiosa
20-10-2012, 17:55
Zar ne šesta? To su svakodnevne aktivnosti.
Meni je hobi bio crtanje, a sada računar. Sada je svima to hobi, fejs, spejs, tviter - ne u mom slučaju ;) u mom slučaju astrologija za početnike.

gagonija
20-10-2012, 17:58
Daenerys mozda si u pravu...a kroz petu onda sport...
Meni je ranije citanje,citam i sada ali ne kao pre....heh i meni je sada racunar...

Princess77
20-10-2012, 18:26
Hobi je uzivanje, razonoda, nesto sto radimo iz zadovoljstva, znaci V kuca.
Ne mora da bude svakodnevna aktivnost, naprotiv, danas su ljudi toliko zauzeti da malo vremena imaju da posvete svojim hobijima.

uranija
20-10-2012, 18:32
slazem se,princess,isto mislim da je 5 kuca,jer vas hobi pokazuje u cemu ste talentovani jer vam to lako ide,volite,osim ljubavi ove klasicne pokazuje sve sto volimo ;)

mali mis
20-10-2012, 18:33
.....i ja ono sto znam,je da su hobiji 5. a kroz 6.polje se gleda svakodnevni zivot,svakodnevica....tako da sva kreativnost,i talenti su 5. ;)

Rabiosa
20-10-2012, 18:35
Za šta sam onda ja talentovana sa rakom na vrhu pete i mesecom u vagi? Šta mi pričinjava zadovoljstvo?

Veneringa
20-10-2012, 18:37
hobiji su peta kuća jer ona označava i zabavu,a hobij je nešto što nas zabavlja.
šest akuća je rutina,svakodnevne obaveze(naglasak na obaveze).hobij nije obaveza već nešto što volimo i radimo jer nam se to sviđa :)

oprostite uranija i mali mis,tek sam sad vidjela vaše odgovore :)

Garak
20-10-2012, 18:43
Kolekcionar satova - ali ne mogu pronaći simboliku u natalu... Možda kroz Ve u 2 kući i MC u Vagi daje sklonost ka estetici, luksuzu?

ennzo
20-10-2012, 18:59
hobiji su peta kuća jer ona označava i zabavu,a hobij je nešto što nas zabavlja.
šest akuća je rutina,svakodnevne obaveze(naglasak na obaveze).hobij nije obaveza već nešto što volimo i radimo jer nam se to sviđa :)

Koji si ti "Wunder Kind":DSa 16 godina razvaljujes astrologiju,naravno ako ti je stvarno 16;)
Koji bi hobiji bili prikladni meni sa konjukcijom Jupitera i Fortune u 5 u Biku(Ju vladar ACa)? Hajde Wunder Kindu da te vidim sada:)

Veneringa
20-10-2012, 19:11
Koji si ti "Wunder Kind":DSa 16 godina razvaljujes astrologiju,naravno ako ti je stvarno 16;)
Koji bi hobiji bili prikladni meni sa konjukcijom Jupitera i Fortune u 5 u Biku(Ju vladar ACa)? Hajde Wunder Kindu da te vidim sada:)

razmišljala sam da maknem natal iz potpisa jer se ljudi uvijek čude kakvo sam ja to biće :) ja bih rekla da je astrologija izabrala mene,ne ja nju ;)

ja također imam fortunu egz jupiter(sreća u sreći) pa sreću pronalazimo u spiritualnosti,nekom obliku duhovnosti,slobodi.. to te zabavlja (5 kuća) pa je moguće da ti je hobij neka meditacija,jogaili možda ipak nešto tradicionalnije(bik)..voliš se baviti nečime u čemu ćeš uživati (bik), a bik i strijelac(tvoj asc) su najveći hedonisti.. ne mogu bez cijele karte.
meni je vladar 11 (astrologija) u konj s fortunom pa pronalazim sreću u astrolgiji kao što i vidiš :)

i samo da kažem, nevezano uz temu, da jupiter u petoj uvijek daje zavodnike

ennzo
20-10-2012, 19:23
razmišljala sam da maknem natal iz potpisa jer se ljudi uvijek čude kakvo sam ja to biće :) ja bih rekla da je astrologija izabrala mene,ne ja nju

ja također imam fortunu egz jupiter(sreća u sreći) pa sreću pronalazimo u spiritualnosti,nekom obliku duhovnosti,slobodi.. to te zabavlja (5 kuća) pa je moguće da ti je hobij neka meditacija,jogaili možda ipak nešto tradicionalnije(bik)..voliš se baviti nečime u čemu ćeš uživati (bik), a bik i strijelac(tvoj asc) su najveći hedonisti.. ne mogu bez cijele karte.
meni je vladar 11 (astrologija) u konj s fortunom pa pronalazim sreću u astrolgiji kao što i vidiš

Pa dobro,vec odavno je prestalo mnogo sta da me iznenadjuje a posebno imajuci u vidu da se danasnja djeca radjaju sa fakultetom.Valjda evolucija odigrala svoje;)
Sto se tice ovoga sto si nabrojala mogu da ti kazem da je sloboda jedina stvar koja me cini sretnim,to je jedini hobi koji zaista cijenim i postujem:D
Meditacije,Joge nisam nikada prakticirao,ali sto volim dobru i ukusnu hranu(Ju u Biku) nebi mi vjerovala:D
Zavodnik vala i nisam neki,nije da nisam talentovan:D i da nemam predispozicija za to,ali jednostavno ti ja najvise volim samocu,valjda stelijum u Jrcu u 1,pa volim najvise sebe;)
Hvala ti Wunder Kindu za ovu kratku analizu:)

nymeria
20-10-2012, 19:50
Kolekcionar satova - ali ne mogu pronaći simboliku u natalu... Možda kroz Ve u 2 kući i MC u Vagi daje sklonost ka estetici, luksuzu?

Sa ti je tacno na vrhu 2. kuce. Da li mozda Sa predstavlja satove, vreme nisam sigurna, ne znam napamet celu simboliku :confused: Sa 0 Ve mozda ljubav prema antikvitetima, bas zato sto je u 2. kuci

Cula sam jednu zanimljivu interpretaciju Plutona u 5., rece mi covek da daje osobe koje vole horore da gledaju ili da citaju, zavisi od aspekata, kao i osobe koje vole iz zabave da ubijaju :D u kompjuterskim igrama naravno :D a to radim svaki dan :D a sem ubijanja cudovista hobi mi je bavljenje sportom, sto pokazuje Ma u 5.

gagonija
20-10-2012, 21:06
Imam ju u petoj znaci trebala bih da sam zavodnica,a ja nekako nisam u tom fazonu... jarac na vrhu pete koji hobi bi mogao da predstavlja?

aisha
20-10-2012, 21:27
ako je nekome baš jako dosadno može se pozabaviti mojom 5 k. Inače moj hobi su konji i jahanje

nymeria
20-10-2012, 21:34
ako je nekome baš jako dosadno može se pozabaviti mojom 5 k. Inače moj hobi su konji i jahanje

Au, kakva 5. kuca...Mozda ti 5. kuca ipak pocinje u strelcu (konj) a ne u jarcu...mislim to vreme koje nam napisu u krstenici realno i nije bas najtacnije...Opet Ma u 5., i to u konj. sa Uranom, ljubav prema sportu+brzina, moze biti jahanje u tvom slucaju...a moze i voznja Formule :)

CARAPICA
21-10-2012, 00:43
Kod mene je hobi predstavljen planetom u 5 polju, više nego li pozicijom vladara 5 polja.

ognjenka724
21-10-2012, 10:34
Mislim da ovu temu treba povezati s temom:
http://astro.axisdraw.com/forum/pricaonica/1112-talenti.html?highlight=talent

@veneringa imaš preslikanu kartu moje kćerke (isto godište)

lilithsco
21-10-2012, 13:31
i samo da kažem, nevezano uz temu, da jupiter u petoj uvijek daje zavodnike

Znam jednog takvog kojem je hobi bio-zavođenje...JU u 5.Ima također VE90JU pa mu je to-hobi.

Veneringa
21-10-2012, 22:48
Pa dobro,vec odavno je prestalo mnogo sta da me iznenadjuje a posebno imajuci u vidu da se danasnja djeca radjaju sa fakultetom.Valjda evolucija odigrala svoje;)
Sto se tice ovoga sto si nabrojala mogu da ti kazem da je sloboda jedina stvar koja me cini sretnim,to je jedini hobi koji zaista cijenim i postujem:D
Meditacije,Joge nisam nikada prakticirao,ali sto volim dobru i ukusnu hranu(Ju u Biku) nebi mi vjerovala:D
Zavodnik vala i nisam neki,nije da nisam talentovan:D i da nemam predispozicija za to,ali jednostavno ti ja najvise volim samocu,valjda stelijum u Jrcu u 1,pa volim najvise sebe;)
Hvala ti Wunder Kindu za ovu kratku analizu:)

ajde bar sam taj hedonizam pogodila.inače mrzim tumačiti nešto bez natalne jer i sam vidiš da se na temelju jedne stvari rijetko što može zaključiti.gdje ti je dispozitor pete(venera)?pomoću nje bi se i moglo nešto više i točnije vidjeti bez natalne. :)

Scarlet22
07-11-2012, 12:54
Vrh 5. polja u Devici. Učenje, proučavanje, analiza (Merkur). Suvladar 5. Venera, volim umetnost i uživam u istoj: književnost (Me), slikarstvo i muzika (Ve?)... A tematika je dobro prikazana Saturnom i Plutonom u 5. polju.
Volim društvene igre, ne znam kako se to vidi....itd...

andjela
07-11-2012, 13:06
Ja sam skoro upoznala decka kom su hobi konji i jahanje...Tu sigurno igra ulogu znak strelca u 5.polju ili tome sl.

Lahadima
07-11-2012, 13:22
Pojma nemam kako se kod mene vide moji hobiji - šivenje i pisanje. Otkad znam za sebe šijem, prepravljam, pravim garderobu, torbe, ma sve živo šijem. A pišem isto otkad sam bila dete, do sad sam mogla da napišem milion knjiga :)

Peta kuća mi je u lavu, a sunce je u 6-toj u vagi, uklješteno... Možda ako gledam da se 5-ta nastavlja u devici, pa kao merkur (pisanje), a mislim da je merkur zadužen i za šivenje... Ma nemam pojma...

Veneringa
07-11-2012, 13:57
ja bi rekla da je dispozitor pete u vagi zaslužan za interesovanje oko mode i šivanja :)