Mo 180 i 90 Me [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Mo 180 i 90 Me

Merkur
05-06-2007, 09:39
Buduci da vasa osecanja uvek uticu na vase zakljucke, moze vam se dogoditi da budete neracionalni. Pametni ste, sarkasticni i preterano osetljivi. Odani ste prijateljima i idealima. Izuzetno ste napeti i nemirni i lako se uzbudjujete, pa morate nauciti da pravite kompromise i da kontrolisete svoj snazni ego.

:)

Verski vodja Meri B. Edi (90), Dzon Lenon (180).

uspavana
21-08-2007, 23:19
Pojedinac sa Ju u aspektu sa Mo povezuje vrednost i veliku nemirnu potragu za istinom majke, ranog kucnog zivota i najdubljih emocionalnih potreba. Mesec opisuje njegovo iskustvo sa majkom plus pristup majcinstvu, odgajanju i teznji da se postane potpuno upijen u tu vezu. Mesec jos simbolizuje deo ljudske prirode koji je ekstremno osetljiv, koji se povlaci u ljusturu kad je ranjen i funkcionise iz nesvesnih uspomena na vezanost za prosla iskustva.
To se sukobljava vrlo znacajno sa Ju delom ljudske prirode, koji je jako intelektualan, okrenut ka slobodi, cesto neosetljiv, drustven, prijateljski i poverljiv i koji funkcionise van svake logike i vizije o buducim mogucnostima. Mesec je nesigurnost, Jupiter je pouzdanost. Oni imaju mnogo nesuglasica kada je aspekt tezak, vrlo je verovatno da osoba dozivljava konflikt izmedju svoje potrebe za slobodom i intelektom i svoje emotivne potrebe ili porodicne obaveze. Ona ce hteti da putuje ali je njena porodica suvise mlada, mozda ce hteti da se vrati u skolu, ali ce se lagodnije osecati kod kuce, mozda ce hteti da se otisne u svet, ali deo nje vezan za kucu je u tome moze spreciti, mozda ce otici ali ce patiti od velike nostalgije.
Izlaz iz loseg aspekta
ova kombinacija moze ukazivati na osobu koja vrednuje odgajanje deteta i majcinstvo bez ocekivanja totalne, potpune ispunjenosti tog iskustva. Ona unosi mudrost i neku intelektualnu ravnodusnost prema visoko nabijenom emotivnom pitanju...ona pronalazi nacine da odrzi neku licnu slobodu, cak i ako istraje u majcinstvu ona dokazuje ostalima da je moguce imati oboje.

Zafaljujem Dorijani :zaljubljena:

skorpijica
25-01-2008, 20:29
[quote=Merkur;20432]Buduci da vasa osecanja uvek uticu na vase zakljucke, moze vam se dogoditi da budete neracionalni. Pametni ste, sarkasticni i preterano osetljivi. Odani ste prijateljima i idealima. Izuzetno ste napeti i nemirni i lako se uzbudjujete, pa morate nauciti da pravite kompromise i da kontrolisete svoj snazni ego.

:)

Verski vodja Meri B. Edi (90), Dzon Lenon (180).[/quot
moj momak ima ovaj aspekt ali mislim da mu osećanja ne utiču na zaključke čak mialim da je objektivan pri davanju misljenja drugima
mislim da je vise odan idealima u koje veruje nego prijateljima
nije napeta osoba i vrlo ga je tesko uznemiriti uvek izgleda i ponasa se kao da mu je sve ravno do mora sto i jeste
a ima veoma veliki ego i istina je da to mora malo da kontrolise

cakana
28-02-2008, 00:36
Ja imam mo180me i uvek neki sukob izmedju misli i osecanja, problem da se iskazu emocije i jedan veliki haos unutra jer se nikad ne moze i izgovoriti ono sto je najemotivnije, da drugi to vide. I kad resim da pokazem ono sto osecam, nesto mi odvrati paznju, presece, neka sitnica, i sve to ostane nedoreceno, odlozi se do neke sledece prilike, mozda i nikad… Zbog toga ljudi i sticu utisak da mi je super, da mi je sve ravno, da me nikad nista ne pogadja pa kazu blago tebi… A meseca mi pogodi neka pogresna rec samo tako i kad vise ne moze da izdrzi, kad mu se sve skupi onda proradi moj merkur u skorpionu i osuje paljbu i sto misli i sto ne misli…:D

Kaja
04-03-2008, 01:34
Meni je ovaj aspekt krivac za nemogućnost normalnog razgovora kada Mjesec proradi, dakle kada su jaka osjećanja, kada sam promjenljivog raspoloženja, kada sam TIPIČNO RIBLJEG (MO u Ribama) raspoloženja, sve što kažem zvuči glupo, lupetam, ili uopšte mi se ne priča:p .

Itana
14-05-2008, 13:29
kajo isti slucaj...toliko osecanja a ne mogu da nadjem prave reci da ih opisem, pa onda sve sto kazem ispadne smesno i ni priblizno onome sto osecam, i kad bi nas neko naucio telepatiji bilo bi sjajno..

Megara
06-06-2008, 23:35
Ja imam mo180me i uvek neki sukob izmedju misli i osecanja, problem da se iskazu emocije i jedan veliki haos unutra jer se nikad ne moze i izgovoriti ono sto je najemotivnije, da drugi to vide. I kad resim da pokazem ono sto osecam, nesto mi odvrati paznju, presece, neka sitnica, i sve to ostane nedoreceno, odlozi se do neke sledece prilike, mozda i nikad… Zbog toga ljudi i sticu utisak da mi je super, da mi je sve ravno, da me nikad nista ne pogadja pa kazu blago tebi… A meseca mi pogodi neka pogresna rec samo tako i kad vise ne moze da izdrzi, kad mu se sve skupi onda proradi moj merkur u skorpionu i osuje paljbu i sto misli i sto ne misli…:D

Meni je ovaj aspekt krivac za nemogućnost normalnog razgovora kada Mjesec proradi, dakle kada su jaka osjećanja, kada sam promjenljivog raspoloženja, kada sam TIPIČNO RIBLJEG (MO u Ribama) raspoloženja, sve što kažem zvuči glupo, lupetam, ili uopšte mi se ne priča:p .

kajo isti slucaj...toliko osecanja a ne mogu da nadjem prave reci da ih opisem, pa onda sve sto kazem ispadne smesno i ni priblizno onome sto osecam, i kad bi nas neko naucio telepatiji bilo bi sjajno..

Кod mene je sve ovo umiksovano.
Ja imam problem i sa preopširnim izlaganjem. Merkur mi je u Ribama...ispričam n drugih stvari dok poentiram...a što je najgore, imam poentu sve vreme u glavi, ali dok ne izbrbljam sve što mi padne na pamet, ne prekidam.:D

Е да...ја немам проблем са испољавањем емоција....а ни језик ми се не запетљава кад сам бесна...јер имам Сунце као владара 2. поља на МЦ-у 180 Марс.:d

zabicaa
21-03-2009, 05:04
Ja imam kvadrat i negde sam nasla da je to gubljenje stvari po kuci ... nesredjenost misli i neka prica, tj. neka znanja koja nikog ne zanimaju i koja niko nema neku preteranu volju da slusa ... to mi se desavalo kad sam bila mladja, mada i sad osetim da me nekako ne shvataju uvek za ozbiljno :)
A za gubljenje stvari ziva istina... nasla sam i nesto za los odnos s majkom, nerazumevanje, ali to kod mene nije istina... :)

Ramona
11-07-2010, 16:04
Buduci da vasa osecanja uvek uticu na vase zakljucke, moze vam se dogoditi da budete neracionalni. Pametni ste, sarkasticni i preterano osetljivi. Odani ste prijateljima i idealima. Izuzetno ste napeti i nemirni i lako se uzbudjujete, pa morate nauciti da pravite kompromise i da kontrolisete svoj snazni ego.

Da, mislim da ako u drugim tackama u natalu nema kontrole ega onda ovaj aspekt donosi lazljivost i manipulaciju a sve u samoodbrani..

Moon_1989
20-07-2010, 17:20
Meni je ovaj aspekt donio neuravnotežene razgovore,ljudi me teško shvačaju kad o nečemu raspravljam s njima i često mi se petljaju emocije u konverzaciju :mad:

spomenka
17-02-2012, 16:36
Ljudi koji imaju ovaj aspekt stalno nešto brinu. Stalno su zabrinuti. Brinu oko važnog i nevažnog. Naprosto ne znaju podvuči crtu između onoga oko čega bi trebalo brinuti od onoga oko čega stvarno ne bi... Stalno neka briga.

Zanimljiv tekst-

Mjesec u lošem aspektu sa Merkurom(kvadrat, inkonjunkcija, redje opozicija)-Ovaj aspekt unosi izrazenu nervnu iritabilnost.Predstavlja osobu, koja večito brine oko nečega.Njen um je , neprestano zaokupljen mislima, i to redovno o negativnim pojavama, koje uglavnom nisu vredne preteranog razmishljanja, a kamo li nervoze i sekiracije. Ona jednostavno ne ume da razgraniči vazno od nevaznog, u smislu onoga oko čega istinski treba da brine, od prolaznih sitnih problema.Za nju je svaki problem, ma koje i kakve težine on bio, veliki problem.Od svih aspekata, koji će biti razmotreni u ovom tekstu, ovaj unosi najmanji stepen psihičke devijantnostiPomenuto, vremenom, kada se negativne vibracije natalože, dovodi do anksioznih ili u krajnjem slučaju anksiozno depresivnih stanja.Zapravo životni zadatak vlasnicima ovog astrološkog aspekta jeste da usaglase emocije i razum i svaki problem sagledaju na što realniji način, bez bilo kakve panike, koja potom vodi u stanja iritabilnosti.Ovim osobama se savetuje nekakav vid meditacije, kao i čitanje literature, koja potencira pozitivne misli(dela iz savremene psihologije).U sprezi sa 4.kucom, daje hladan odnos roditelja prema natusu u detinjstvu, ili možda samo postojanje osecaja nedovoljno pružene ljubavi iz detinjstva. Sa stanovišta astromedicine ovaj aspekt unosi probleme sa lošim radom hormona, kod žena, što se posle se negativno odražava najčešće na dojke, redje štitnu žlezdu.

kaiserin
27-10-2012, 15:15
Gotovo sva znacenja ovog aspekta sam osetila na svojoj kozi.Pogotovo to za emotivno izrazavanje.Kod mene je to aplikaciono, tako da..bice borbe protiv istog :D

Tamy
17-11-2012, 11:39
Kod mene je separacioni aspekt pa polako ucim kako da uravnotezim sve ovo. Imala sam ranije to da cutim i da se sve nakuplja a onda kad prsnem kazem bas i sto mislim i sto ne mislim i onda svi misle da nisam normalna :07: Sad mi so to reeeetko desava, ali ipak jos uvek radim na tome :o
A sto se tice pricanja i bitnih i ne bitnih stvari, sta reci procenite sami mesec u devici (misli o svemu u detalje) a merkur u brbljivom blizancu, pa kad krenem da pricam sta mi se desilo....:D :D :D

Kate Katic
16-04-2016, 22:44
Nova sam na forumu. Imam Mo u Ribama 180 Me u Devici.Emotivna, tolerantna,strpljiva.Rame za slušanje. Blokade u govoru,brže mislim nego što izgovorim.

Vergilije
27-04-2016, 18:15
Sarkastičan sam često, ali nekad idem toliko daleko kako bi moj sarkazam bio potpuno inovativan i kako se ne daj Bože ne bih miješao sa ovima što sarkazam iz usta ne vade, i tu se ispoljava moj ego jer mislim da rijetko ko može istinski dostigunuti pravi smisao sarkazma.
Osjetljiv sam a mogu reći i preosjetljiv i da me i najmanja pošalica nervira i da se nerijetko desi da odjednom puknem misleći da me neko pecka.