Mo 0 Pl [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Mo 0 Pl

Merkur
05-06-2007, 09:36
Ova konjukcija cesto naglasava opcinjenost emotivnim ili seksualnim pitanjima; mozda zelite da dominirate u tim podrucjima. Osecanja su vam do te mere intenzivna da ponekad prelaze u tiraniju, pa ipak, ljubav je za vas izuzetno vazna i neprestano tezite emocionalnom ispunjenju. Mozda cete ga naci u kreativnim oblastima.

:)

Barbara Strejsend, Princeza Margareta.

swoozie
18-06-2007, 13:08
Parapsihološke sposobnosti.
Kompulzivna potreba za sigurnošću.
Naglašene emocije.

sto mu gromova
21-09-2007, 23:25
moje licno misljenje kada su aspekti meseca i plutona u pitanju,a posebno losi aspekti (0,90,180) je da takve osoba jako tesko kontrolisu svoje emocije...blaga rec je da su preemotivni...suvise intenzivna osecanja, i moguce,a narocito kod zena da se potpuno posvete nekoj sobi (muskoj) samo da bi veza uspela

Andreina
22-03-2008, 23:31
Zajednica romanticnog Mjeseca i tatalistickog Plutona redovito donosi buran ljubavni zivot i neobicne pustolovine. Osobe s tim markantnim aspektom ne mogu kontrolirati svoje osjecaje, duboko prozivljavaju svaku vezu i potpuno se predaju partenru. Vrlo su eroticne, osjetljive i sugestivne, a nerijetko imaju i neke izvanserijske sposobnosti. Sklone su mistificiranju svojih postupaka, privatni zivot drze u tajnosti, a intimne veze cesto smatraju "fatalnima". Prkose opasnostima, uvijek idu na sve ili nista, dosta riskiraju i ispituju srecu. ekstremno se ponasaju, ili vole ili mrze, a poslije nekog loseg iskustva, mogu se brzo oporaviti i krenuti u nove pobjede.

(odlomak iz casopisa "Astromagazin")

ibis
21-07-2008, 08:50
Moj suprug ima ovaj aspekt, najbolja drugarica, a znam ih jos...Ono sto je najgore kod ove konjunkcije je sto osobe ne umeju da se distanciraju od svojih emotivnih dozivljaja, naprave perspektivu i racionalno odreaguju. Odn. na kraju to nekako ucine, ali treba im zaista dosta vremena da se oporave i sagledaju neki dogadjaj bez emotivnih primesa. Mislim da je aspekt najtezi za nosioca, ali utice i na okolinu.

zujalica
11-09-2008, 08:14
Ohoo... ja cu u nadolazecem solaru imati ovaj aspekt... , pa jos u 1.kuci - koja opet pada u 1. natalnu... (a inace su u natalu Mesec i Pluton u trigonu)... hmm...

Mesecevo dete
21-09-2008, 00:59
Ok,ja imam ovaj aspekt,iz mog ugla:stoji za intenzivne emocije,nije tacno za apsolutnu posvecenost nekoj osobi u vezi,uvek zadrzavam licni prostor.
Intimne veze-t.j. ljubavi ne smatram fatalnim,nego se one kao takve ispostave, rec je o 2 takve (Venera mi je u blizancima,pa ih ima dve :D).

Moje pitanje je da li se i Jupiter i Uran na samom pocetku 2.kuce u Vagi na o stepeni tretiraju kao stelijum sa Mesecom na 18 step. 0 Pl na 22 step. iz 1.kuce u Devici? Ili -treba ih posmatrati odvojeno?

Da li bi neko zeleo da prokomentarise ovaj stelijum? Prvom kucom vlada Merkur iz 11.kuce u raku u konjukciji sa Suncem, a drugom Venera u Blizancima u 10.kuci.

Rivendell
02-03-2009, 23:23
moj mjesec u škorpionu u konjukciji s plutonom u 6. kući; u kombinaciji s ostalim aspektima mi je donio preduboke emocije, jaku intuiciju, krajnosti emocija, regeneraciju, ali i zdravstvene probleme koji su srećom iza mene. Savršeno me opisuje taj aspekt.

Vojvotkinja
02-03-2009, 23:52
moj mjesec u škorpionu u konjukciji s plutonom u 6. kući; u kombinaciji s ostalim aspektima mi je donio preduboke emocije, jaku intuiciju, krajnosti emocija, regeneraciju, ali i zdravstvene probleme koji su srećom iza mene. Savršeno me opisuje taj aspekt.
Pluton je planeta vezana za transformaciju, snagu, borbenost i sposbnost prezhivljavanja u najtezhim situacijama.Osobe sa kontaktkom Mjesec - Pluton obichno su veoma rano u djetinjstvu suochene sa potrebom da se za neshto bore, u najesktremnijim situacijama one se bore za sopstveni opstanak, bilo da je u pitanju bolest, ili problemi u porodici.i ovdje je jako bitno da osoba prevazidje svoje nesvjesne frustracije.Povratak na ranija iskustva jeste veoma bolan, ali neophodan ukoliko natus zheli da odstrani sve ono shto je ometa u napretku na emotivnom, duhovnom, materijalnom stanju.ovdje emocije ne smiju biti potisnute i skrivene!
Pluton je vladar Shkorpije (gdje je tvoj Mjesec), znaka koji se vezuje za smrt i truljenje, pa se natus mora suochiti sa situacijom da mora da 'ubije' i transformishe svoja osjecanja, instiktivne reakcije i potrebe!
Kako Pluton umije da na vidjelo izbaci sve nagomilane teshke i neraschicshcene stvari, ti se jasno suochavash sa 'tamnom' stranom svoje psihe, josh vishe upravio zbog Mo u Shkorpiji, nego neko primjera radi sa Mo 0 Pl u Vagi, DJevici..i sl...

wireless
03-03-2009, 00:25
Generalno sve devojke/žene koje imaju belly-piercing trebalo bi da imaju neku vezu Meseca i Škorpije, bilo kroz Mo aspekt Pl, Mo u Sc, ili Mo u 8. kući, ili ma/pl u 4. polju...

natasha-77
03-03-2009, 00:55
I moj momak ima ovu konjukciju u 7 polju u Vagi,jako se vezao za mene i mislim da je jako emotivan,i mislim da dosta toga prezivljava u sebi...a nekada mi se cini da se plasi de ce me izgubiti...verovatno sam ja njemu fatalna,i moj Pluton se tu nasao u njegovoj 7

wireless
03-03-2009, 01:23
jesi li ti proverila da on nije podznak riba ipak, i po vremenu, i po tabelama kuća??

Hekata
03-03-2009, 20:28
Koje zdravstvene probleme si imal posledično ovoj konjukciji, i da li ti je tvoja mama ih imala?
Pitam jer imam to u Solaru za 2009 5 kući natala i 12.kući solara u Strelac, Jarac ...mislim da je težak aspekt!:(

natasha-77
03-03-2009, 21:32
Znaci i dalje mu ostje Mo 0 Pl,samo sto nije u 7,nego u 8 kuci....:-)

Rivendell
07-03-2009, 04:03
Pluton je planeta vezana za transformaciju, snagu, borbenost i sposbnost prezhivljavanja u najtezhim situacijama.Osobe sa kontaktkom Mjesec - Pluton obichno su veoma rano u djetinjstvu suochene sa potrebom da se za neshto bore, u najesktremnijim situacijama one se bore za sopstveni opstanak, bilo da je u pitanju bolest, ili problemi u porodici.i ovdje je jako bitno da osoba prevazidje svoje nesvjesne frustracije.Povratak na ranija iskustva jeste veoma bolan, ali neophodan ukoliko natus zheli da odstrani sve ono shto je ometa u napretku na emotivnom, duhovnom, materijalnom stanju.ovdje emocije ne smiju biti potisnute i skrivene!
Pluton je vladar Shkorpije (gdje je tvoj Mjesec), znaka koji se vezuje za smrt i truljenje, pa se natus mora suochiti sa situacijom da mora da 'ubije' i transformishe svoja osjecanja, instiktivne reakcije i potrebe!
Kako Pluton umije da na vidjelo izbaci sve nagomilane teshke i neraschicshcene stvari, ti se jasno suochavash sa 'tamnom' stranom svoje psihe, josh vishe upravio zbog Mo u Shkorpiji, nego neko primjera radi sa Mo 0 Pl u Vagi, DJevici..i sl...

U pravu si, često imam potrebu za vlastitim "suočavanjima", za ogoljavanjem svih djelića sebe, za trasformacijom istih, za rasvjetljavanjem svoje psihe. Na taj način je puno lakše riješiti neki problem, nešto što nas muči; -iščupati ga iz podsvijesti, ogoliti, prihvatiti, pronaći rješenje i krenuti dalje.

natasha-77
13-03-2009, 14:31
Ipak je podznak riba....a ova konjukcija Mesec-Pluton je u 8 kuci.....ja mislim da je on hiperemotivan:D

goldiana
16-01-2010, 01:44
Mesec pretstavlja um,emocije,majcinsku sliku u nama,potsvest i refleksiju naseg Ega.Pluton(otpadnik,neko ko je na granici naseg sastava),u sadejstvu sa promenjivim Mesecom,tera nas,pod pritiskom da zaronimo u jedan tunel,duboko,u potrazi za drugom stranom nase licnosti.Uroniti duboko u sebe na zalost,mozemo jedino pod pitiskom i jako dramaticnim situacijama.Sve opasno,antisocijalno,dramaticno,izazovno je nekako prvi duboki uron.
Magneticne oci,su deo ove kombinacije,sokantno ispoljavanje emocija(ponekad u vidu burne nekontrolisane reakcije,ponekad potpuno odsustvo od ikakve reakcije).
Duboki uron u psihologiju,ne bi li se otkrila skrivena tajna o nama.
Pramajka zove...
Cesto kod zena traumaticni porodjaji,koji kasnije toliko vezu za dete,da zaboravi ostati i ljubavnica svom partneru.
Naledje dolazi preko majcine strane.
Duboka vezanost za majku(negativna).Najvece odrastanje je snaga da se prekine pupcana vrpca sa majkom,bez obzira na dob pojedinca.....

Bosnian GirL
16-01-2010, 15:13
goldiana jel ovo vazi samo za mo0pl ili i za ostale kontakte mjeseca i plutona..ja imam opoziciju i dosta sam se pronasla u ovome..pogotovo u djelu s majkom..velika povezanost s njom.

goldiana
17-01-2010, 21:31
Opozicija sama po sebi oznacava ono sto je nasuprot nas.Klackalica.Narvno svaki aspekt meseca i plutona oznacava deo ovoga sto sam ukratko opisala.Majka u tvom slucaju je veoma znatizeljna kako se odvija tvoj zivot van kuce,partnerstva.Moze te na neki nacin i blokirati,sopstvenim strahom,da ne odes od nje.

vernalno
27-01-2010, 15:01
imam ovu konjukciju na asc...odnosno u prvoj....asc lav 27 stepen....pl...u devici 4 st.konj.mesec 8 step.sve mi se vidi na licu...patnja,strah,radost..u losoj direkciji,prosle godine pojavile su se cudne mrlje oko ociju...pl u prvoj...
zelje intenzivne,gotovo opsesivne...detinjstvo skopcano sa odvajanjima od porodice,majka dominantna i hladna....partneri iznenada netragom nestaju...naravno...ne bi ovo bilo ovoliko bolno da nije ukljuceno u druge konfiguracije....

Angliana75
27-01-2010, 17:12
Ohoo... ja cu u nadolazecem solaru imati ovaj aspekt... , pa jos u 1.kuci - koja opet pada u 1. natalnu... (a inace su u natalu Mesec i Pluton u trigonu)... hmm...

zujalice...pa ispricaj kako prodje MO0PL???
meni je krece ovim solarom od juna 2010.! i to u solar. 9.polju a na vrhu natal. 3.polja!...u vagi...sta da ocekujem??...trudnocu?:D

ginger
10-07-2010, 00:26
Opozicija sama po sebi oznacava ono sto je nasuprot nas.Klackalica.Narvno svaki aspekt meseca i plutona oznacava deo ovoga sto sam ukratko opisala.Majka u tvom slucaju je veoma znatizeljna kako se odvija tvoj zivot van kuce,partnerstva.Moze te na neki nacin i blokirati,sopstvenim strahom,da ne odes od nje.

a šta ja pišem na temi "mjesec":cool: :cool:

inače osobe sa ovim aspektom su totalno misteriozne i nepovjerljive

ženske osobe sa ovim aspektom su prije ljubavnice, nego majke
ne mislim da nemaju sposobnost rađanja nego nemaju strpljenja za djecu

ako je SCO nagalašen u ostalom dijelu karte..mila majko onda :D

a vezano za tranzit Pl- ove osobe ga osijete i kada ide 3 poljem, i kada ide 12 (to specijalno) a da ne govorimo uglovima
ma svačime- planetama- sve se kod njih izokreće

:rolleyes:

ochajna domacica
10-07-2010, 17:17
Inace: ... Mo0Pl, uopste nisam vezana za majku, ali sam uvek tu kad zatreba, a nije ni ona za mene. Vise je za brata koji je uvek odsutan

Ma kakvo nasledje od majke(ni od oca)...nema toga!

Trece - nepoverenje stoji!

A cetvrto i ono najvaznije - kad dodju deca, pa to me nikako ne moze udaljiti kao ljubavnicu od partnera...dakle nije to tako olako oceniti na osnovu 1 aspekta a narocito ne na osnovu Mo0Pl...koji su meni vladar 4 kuca/i kakvu zelim, a Pl suvladar 7 i 8 -vlad.
Detalji koji cine kartu(osobu) je ono sto pravi razlike od suvih informacija nabacanih jedni na druge.

Kina
12-07-2010, 01:50

Pridruzujem se, sve je tacno od reci od reci, posebno to sto Pluton u svom sedistu bukvalno zahteva da se obracuna sa svim teskim i tamnim stranama covekove psihe, jer sto se vise odlaze, to on vise pritiska ali daje i hrabrost da se jasno covek suoci sa svim nagomilanim i regenerise nakon toga.

ginger
26-07-2010, 23:09
Pridruzujem se, sve je tacno od reci od reci, posebno to sto Pluton u svom sedistu bukvalno zahteva da se obracuna sa svim teskim i tamnim stranama covekove psihe, jer sto se vise odlaze, to on vise pritiska ali daje i hrabrost da se jasno covek suoci sa svim nagomilanim i regenerise nakon toga.

ma svakakav aspekt sa plutonom je težak aspket

obavezno daje određene doze boli i straha

i to osoba sama sebe tjera na iskušenja

kako god okrenuli- bio pozitivan, bio negativan, konjunkcija, ovo ,ono.. kada je pl prisutan sa mjesecom to vam daje patnje garantirano

jer bez patnje nema razvitka- uništavanja i ponovnog rađanja a to je osnovna simbolika te planete

snažno poniranje, preispitivanje sebe, nesvjesno dovođenje samoga sebe u više ili manje komplicirane psihološke scenarije..to dođe otprilike kao samotestiranje
a što je najgore ili najbolje (kako se okrene) jest to da pluton ne pušta (pretpostavljam da je najmanje samoubojstava baš kod tog aspekta)
pluton ne dozvoljava kraj, a osoba koja ga "posjeduje" je sposobna trpiti najgori pakao

od svega toga mučenja- mjesec/pluton podsvjesno zna da slijedi nagrada na kraju

ochajna domacica
26-07-2010, 23:22
kada je pl prisutan sa mjesecom to vam daje patnje garantirano

jer bez patnje nema razvitka- uništavanja i ponovnog rađanja a to je osnovna simbolika te planete

snažno poniranje, preispitivanje sebe, nesvjesno dovođenje samoga sebe u više ili manje komplicirane psihološke scenarije..to dođe otprilike kao samotestiranje
a što je najgore ili najbolje (kako se okrene) jest to da pluton ne pušta (pretpostavljam da je najmanje samoubojstava baš kod tog aspekta)
pluton ne dozvoljava kraj, a osoba koja ga "posjeduje" je sposobna trpiti najgori pakaoZar nije jedna doza samoubistva i to kad sebe kako kazes teras u poniranje(moze se razboleti, Mesec je dusha, vladar je Raka a ovisno i od polozaja moze doneti i Rak, ili nesto sto se moze razviti...za mene je Rak bolest duse, preemotivnih osoba koje dopustaju da ih drugi povredjuju kako one ne bi druge, pa se to odrazi kroz najslabiju tacku-organ), dakle jednostavno receno depresije za depresijom...a bas sam gledala sebe u odnosu na osobe koje nemaju kontakt Mo i Pl ili je bar onaj pozitivan, onda majka uskace u pricu i osoba ne upada, nema tih faza(ja ih imam i provlace se kroz citav zivot od najranijeg detinjstva)...a oni koji imaju Mo90 i 180 Pl, onda cesto vidim da njihova majka pada u depresije, pa osoba ide kontra od svoje majke i ne da se, liciti na majku, ili uopste takvu zenu. Medjutim kada se udaju one postaju njihova "zamena" onoga od cega su bezale.

Volela bih imati slike pa pokazati ovo kako je Ginger opisivala, pad dizanje pad...dizanje...zaista, i onda kad znam da cu se podici, znam i da mogu ocekivati ponovan pad. jedino sto postoji razlika ili ce se napraviti ako imam partnera...ali do tad....pad, dizanje, pad....

ginger
26-07-2010, 23:34
aha..znam na šta misliš ;) -
možda će ispast pretjerano ali tako stvari stoje- sexualna aktivnost je vrlo bitna kod takvih aspekata

u nedostatku sexa se pojavljuju svi ti problemi, a ako sexa ima :D onda je psiha podmirena i ispražnjen je razarajuć potencijal (tako nekako)

uostalom i logično je

(vezano za samoubojstvo mislila sam na realno značenje- oduzimanje života)
ovo šta si navela to bi bilo duševno samoubojstvo i to je donekle to ali u toj jednoj od faza..ali na koncu slijedi reanimacija :D

ochajna domacica
26-07-2010, 23:47
možda će ispast pretjerano ali tako stvari stoje- sexualna aktivnost je vrlo bitna kod takvih aspekata

u nedostatku sexa se pojavljuju svi ti problemi, a ako sexa ima :D onda je psiha podmirena i ispražnjen je razarajuć potencijal (tako nekako)

uostalom i logično je

(vezano za samoubojstvo mislila sam na realno značenje- oduzimanje života)
ovo šta si navela to bi bilo duševno samoubojstvo i to je donekle to ali u toj jednoj od faza..ali na koncu slijedi reanimacija :D
Tushe...(ne znam kako se pise na francuskom, ali moracu da ga podgrejem u skorije vreme) ;)

(tako tako)...

Kina
05-08-2010, 21:21
inače osobe sa ovim aspektom su totalno misteriozne i nepovjerljive

ženske osobe sa ovim aspektom su prije ljubavnice, nego majke
ne mislim da nemaju sposobnost rađanja nego nemaju strpljenja za djecu

ako je SCO nagalašen u ostalom dijelu karte..mila majko onda :D

Tacno, nepoverljiva sam 100% i jako se tesko otvaram, to i svi primecuju oko mene, neretko su komentari "ma ok je ona skroz, nikad nece da te ispali, ali je cudna", jer kad treba licno da pricam o sebi - nema me, i obozavam da se "pravim luda" :rolleyes: .. ali zato ako se poverim nekome, a taj neko to izigra ili samo ako osetim da zeli da me izigra na bilo koji nacin, potpuno se udaljavam od takve osobe a da joj to i ne kazem, budem i dalje u njenom drustvu, samo je jednostavno cooliram na finjaka ;)..
ja se nekako i vise osecam kao Sco a i sa njima se najbolje slazem.. Ali decu prosto obozavam, to se ne uklapa...

pluton ne dozvoljava kraj, a osoba koja ga "posjeduje" je sposobna trpiti najgori pakao

od svega toga mučenja- mjesec/pluton podsvjesno zna da slijedi nagrada na kraju
Da, kao da "namerno" sebe mucis, jer si ubedjen u to da kroz to zapravo moras da prodjes da bi mogao da kenes dalje sa zivotom, i da ces se izdici kao feniks iz pepela, sto i bude tako..

:D
I ovo je tacno, da bih se uopste i zaljubila, moram da osetim jaku hemiju, i veliku privlacnost (onako, "fatalnu" u neku ruku ) inace sam potpuno hladna i umirem od dosade, ali i kada se to desi, za sex. odnos mi mnoooogo treba, za sta je verovatno zasluzan Ve180Sa, to me zapravo i ubija.. :(

Angliana75
05-08-2010, 21:45
ginger ....a kad ce uslediti nagrada??
ja sam vec imala te padove,...meni je u ovom solaru MO0PL...:(
malo sam bolje sad...pokusavam pozitivnim mislima da se borim protiv melanholije ...i tuznog stanja duse...:(

inace u natalu nemam kontakt MO i PL...

ochajna domacica
05-08-2010, 22:06
ginger ....a kad ce uslediti nagrada??
ja sam vec imala te padove,...meni je u ovom solaru MO0PL...:(
malo sam bolje sad...pokusavam pozitivnim mislima da se borim protiv melanholije ...i tuznog stanja duse...:(

inace u natalu nemam kontakt MO i PL...
Pa ja bih rekla sto se tice natala, da si godinu zapocela tajnim emocijama naspram porodice, a to sto te i dalje tisti melanholija, ne moze da bude citav solar kriv. Gledaj, Mesec se tu zatekao, a on upozorava i na neka desvanja, i ne bih da te plasim, ali cesto konjukcija Meseca i Plutona u Solarau daje bolest ili cak smrt u porodici, a kako je Tebi Mo vladar 12-og polja na vladaru 4-og, onda ce to biti rodjak jednog od roditelja(jer Mesec vladar je derivatnog 3 polje od 10-og), ali to nema veze moram da dodam sa natalnim aspektom Mo0Pl, dakle moram da primetim(nije namerno i ne vracam nesto sto si ti meni ukazala jednom prilikom, priznajem bila sam osetljiva u piiii...p), trazi problem negde drugde u nekom drugom kontaktu, jer kod Tebe ne prepoznajem ovaj aspekt o kom se radi ovde! neki drugi ga menja, na neki nacin :confused:

Angliana75
05-08-2010, 22:17
ocajna...
ne znam...vrlo moguce da ce biti smrt..i pomracenje SO na SA je to pokazalo,....mozda stric?!..ne znam..ali ce se situacija SA0PL desiti uskoro i tu ce biti onaj solar. MO sve egzaktno...videcemo..ja uvek kazem iskreno sta mi se desava.. ;)

e ne razumeh te....neki drugi ga menja??sta si ovim htela da kazes??ako mozes malo konkretnije :)

ochajna domacica
05-08-2010, 22:24
ocajna...
ne znam...vrlo moguce da ce biti smrt..i pomracenje SO na SA je to pokazalo,....mozda stric?!..ne znam..ali ce se situacija SA0PL desiti uskoro i tu ce biti onaj solar. MO sve egzaktno...videcemo..ja uvek kazem iskreno sta mi se desava.. ;)

e ne razumeh te....neki drugi ga menja??sta si ovim htela da kazes??ako mozes malo konkretnije :)Pa ne mora biti Tvog roditelja, ti bese razvedena? mozda neko iz tog predjasnjeg porodicnog zivotnog okruzenja.
Pa ovo, da ga neki menja, htedoh reci da nema veze sa Mo0Pl(s ovim ovde), hvataj neki drugi koji priblizno opisu deluje kao i Mo0Pl aspekt kroz natal, gde je krivac, a u tome ce ti pomoci i Solar, da ne bude opomena po temi.
Jos jednom, konjukcija koja ti se desava u solaru, moze biti i dobra, zato sto to je i aspekt kojim nesto umire a nesto se radja! Mozda tvoje novorodjenje = rebirth!

ginger
05-08-2010, 22:25
konjunkcija mo i pl u solaru ili nekom drugom prediktivnom obrazcu nemora nužno upućivati na smrt u obitelji. generalno gledajući- to je drastična promjena na 4. polju (mjesec) i moglo bi se odnositi na preseljenja, promjene doma, uglavnom neke jake transformacije na tom polju
može donijet i rastavu roditelja i potpuni prekid kontakata sa roditeljima.. totalno razilaženje
simbolika plutona je to..pa razmišljajte sa tog stajališta
može donijet i promjenu uloga unutar obitelji- dosad su vas roditelji hranili,odijevali, živili ste na njihov račun, odsad na dalje vi počinjete uzdržavat njih
pluton- tuđ novac- može donijet i nasljedstvo između ostalog
ima razno...

druga stvar- šta ste se uhvatili mjeseca kao predstavnika obitelji?
mjesec je psiha čovjeka- pl 0 mjesec -transformacija psihe

ovo što Angliana navodi više nalikuje na psihološko propadanje
dakle- slom - da bi se moglo osloboditi nekih ustajalih nepotrabnih principa u glavi te da bi se mogli krenuti iznova
to je vrlo nezgodno i bolno ali šta je tu je..treba proć i to

Angliana75
05-08-2010, 22:42
ocajna....pa dobro...uglavnom nesto ce da umre a nesto da se rodi..pa sad dal ja kao neka nova osoba ili vec neko drugi..ili vec nesto drugo...videcemo..pisacu ;)

ginger...preselenje bih volela....ali nemam finansijskih uslova za to jos..
a ne verujem da ce se roditelji rastati..11.9. slave 40 god. braka...:)
a moguce mozda da ce cak biti u pitanju otac?!..:(...posto mi nekako i solar ukazuje na to...ali i solarno pomracenje koje se odigralo 11.7...no...sta da se radi..ono sto je sudjeno bice :(

a stalan posao sam dobila 1.9.2009. i od tada zivim sama sa detetom,moji roditelji su se tog istog dana odselili u drugu drzavu,Bosnu...i ja sama sebe i svoje dete vec od tada izdrzavam...;)
tako da to ne moze biti...jer se vec desava uveliko...
nasledstvo...ne verujem...nemam od koga...pa zivim u kuci koja je moja fakticki,mamina je ali je mama prodaje...ali kupaca nema...a ako se proda ,pare idu meni..mozda to nasledstvo..no..sve i dalje stoji da nema kupaca...:(

bice da je to emotivna poniranje duse :(...posto vec tako nesto osecam....

ginger
05-08-2010, 22:49
ja sam ti samo navela neke od primjera

zaključi sama na osnovu simbolika planeta na što bi to moglo utjecat
;)

ochajna domacica
05-08-2010, 23:01
ja sam ti samo navela neke od primjera

zaključi sama na osnovu simbolika planeta na što bi to moglo utjecat
;)Thank You ginger, you're still my favourite :o

Angliana75
05-08-2010, 23:07
ginger...e sad ....ne znam...videcemo ...

Uranus_princes
07-09-2010, 00:04
Mo O PL,u prvoj kuci,a oba u skorpionu,takvo je stanje kod mene...:)...posesivnost,ljubomora,hiperosjetljivost,mracne misli,nepovjerenje,strastvenost,duboke,preduboke emocije....
taj aspekt MO me podsjeca na crnu rupu,koja je u stanju da proguta to bice koje ga ima....po sebi znam da je to tezak aspekt,sinonim za stalnu borbu,ali i razocaranja,transformacije.Nekako,to me podsjeca na ljude koji se vole maskirati...prkosne, borbene,ratnike sa skrivenom suzom u uglu oka.Preponosni da neko vide da placu...tugovace u sebi i nece dati do znanja da ih je to nesto dotaklo,gledaju ga kao ledenu santu,a u njemu se cijeli njegov svijet rusi.To mi ukazuje i na autodestruktivnost,nekakvu mracnu kreativnost,transformisanje i oblikovanje osobina tog MO.Pronicljive osobe,dobri psiholozi,prodiru u srz.Da li je tacno da PL u prvoj kuci ukazuje na oziljke i nekakve biljege po tijelu osobe kod koje je tako smjesten?Sta vi mislite?

plutonac
12-05-2011, 12:21
Mo O PL,u prvoj kuci,a oba u skorpionu,takvo je stanje kod mene...:)...posesivnost,ljubomora,hiperosjetljivost,mracne misli,nepovjerenje,strastvenost,duboke,preduboke emocije....
taj aspekt MO me podsjeca na crnu rupu,koja je u stanju da proguta to bice koje ga ima....po sebi znam da je to tezak aspekt,sinonim za stalnu borbu,ali i razocaranja,transformacije.Nekako,to me podsjeca na ljude koji se vole maskirati...prkosne, borbene,ratnike sa skrivenom suzom u uglu oka.Preponosni da neko vide da placu...tugovace u sebi i nece dati do znanja da ih je to nesto dotaklo,gledaju ga kao ledenu santu,a u njemu se cijeli njegov svijet rusi.To mi ukazuje i na autodestruktivnost,nekakvu mracnu kreativnost,transformisanje i oblikovanje osobina tog MO.Pronicljive osobe,dobri psiholozi,prodiru u srz.Da li je tacno da PL u prvoj kuci ukazuje na oziljke i nekakve biljege po tijelu osobe kod koje je tako smjesten?Sta vi mislite?
potpuno se slazem i dozivljavam ovaj aspekt tako...
sto se tice oziljaka,pun sam ih,tako da mogu da potvrdim i to

ZzZz
12-05-2011, 12:52

Kod mene u drugoj....ali na isto dodje..

natasha-77
26-07-2011, 11:23
Od kako smo se vencali,ja se pronalazim u njegovom aspektu Mo0Pl,to sam tek sada ukapirala...vise odgovara mom opisu nego njegovom...Jel to moze da se desi?...da opise njegovu zenu(Mesec) jer je popvezan sa 7. ili je to licno njegov aspekt,njegova dusa???Ja u mom natalu imam Mo120Pl

Uranus_princes
26-07-2011, 11:44
Sto se oziljaka tice,ja ih imam dosta po tijelu,sitni su,ali ih imam dosta.Jedan(sad se jako slabo vidi) imam preko pola desnog obraza,prije je bio dosta primijetan.A taj aspekt MoO Pl,barem u mom slucaju,sam razara emotivni svijet,dusu i onda iz tog pepela ga gradi ponovo,samo jaceg,otpornijeg.Bolna iskustva vremenom bivaju potisnuta,ali kad se rasplinu po svijesti,psihicko stanje umije da bude jako lose.

Od kako smo se vencali,ja se pronalazim u njegovom aspektu Mo0Pl,to sam tek sada ukapirala...vise odgovara mom opisu nego njegovom...Jel to moze da se desi?...da opise njegovu zenu(Mesec) jer je popvezan sa 7. ili je to licno njegov aspekt,njegova dusa???Ja u mom natalu imam Mo120Pl

Samim cinom vjencanja,ti vise nisi djevojka(Ve),vec necija supruga (Mo).Pogotovo to sto mu je Mo povezan sa 7.,pa i te kako opisuje bracnog partnera.Dakle,ja smatram da je moguce.A opet,i ti u svom natalu imas taj Mo120Pl,pa je mozda taj njegov aspekt uticao na intenzitet tog tvog trigona :)

natasha-77
26-07-2011, 11:58
Iznenadila sam se jer celo vreme pokusavam da pronadjem svu tu simboliku kod njega i onda shvatim da sam to ja,uzas:eek:...ja sam ta koja je preterano osetljva i kod nas se sve vrti u krug,od 0-te tacke(kad se udaljimo jedno od drugog,neko zahladjenje) pa kad moja nervoza dostigne vrhunac onda eksplodiram:D,e onda strasti kulminiraju i u pozitivnom i u negativnom smislu i sve se to desava u kratkim intervalima...u fazonu,prvo se svadjamo a onda strasti iskoristimo u lepse svrhe:)...strasno,nikada nisam mislila da sam ja takva osoba a sada se pronalazim u tome...

Uranus_princes
26-07-2011, 12:03
Potpuno razumijem kako ti je :) meni je MoOPl u prvoj,pa sam toliko teska i sebi drugima,da je to strasno.Al' sve je medalja sa dvije strane,pa tako i svaki kontakt sa Pl ima svoju dobru stranu,koliko god tezak bio ;)

natasha-77
26-07-2011, 12:27
Potpuno razumijem kako ti je :) meni je MoOPl u prvoj,pa sam toliko teska i sebi drugima,da je to strasno.Al' sve je medalja sa dvije strane,pa tako i svaki kontakt sa Pl ima svoju dobru stranu,koliko god tezak bio ;)
Da,ova dobra strana mi se jako svidja;)

ochajna domacica
26-07-2011, 12:28
Takođe moj MO0Pl gledaju kao da sam ja preosetljiva, a sve to dolazi iritacijom ili prenošenjem od majke..ka meni, jer smo svakodnevno u kontaktu. Onda kada nismo, ja sam ono što sam.
Meni je Mars vladar Asc.i SO, pa je u Devici i u 5.
MO mi je vl.4 u 7/Škorpiji.
Pl.mi je vl.8 u 7./Vagi :)
I naravno, evo do sada nisam ni udata niti mogu od dugih veza da kažem da se ijedna mogla pretočiti u brak, nebitno je da li bih se razvela, već samo uticaj toga da mojoj majci sve smeta, svakom nađe problem, te od kojih su, te kakav je..a sama svoj život je unuištila upravo zbog nepovezivanja svog života ili ostajanja barem na istom nivou, raspršila korene a imala ih je, i sada se ja osećam beskućnikom zbog nje.
Drastične promene MO0Pl, stalno doživljavam upravo zbog njih! Roditelja.
Separacija 8, pa negde sam već i napisala, 8 god.pre mog rođenja dedina smrt značajna za porodicu i sam čin i način smrti.
Udaja moje majke za mog oca, još drastičniji čin..
Svaka promena unutar porodice se odražavala na mene, ne na mog brata, on nema kontakt ovih planeta u natalu. Samim tm kao da je pod staklenim zvonom! Ne oseća ih, jer je UVEK u tom momentu negde drugde.
Na primer: preselili smo se iz stana od 40tak kvadrata posle 27/8god.života u kuću, nedovršenu, bez grejanja, fasade i sl., ja izgubila preko 12kg.,za nepuna 3meseca, podlegla svemu i svačemu, ni osnovne uslove da se zagrejem, okupam, nasmejem :) ...a moj brat je zimu prezimio kod tadašnje devojke, ugojio se kao medved, veselio se, imao para, kola može da se odveze, razvozi drugare, odlazi na more(dva puta),jednostavno živi..kuće se i ne seti.
Kuća je njegova, i roditelji su njegovi. Ali nije isto.

Uranus_princes
26-07-2011, 12:44
Ocajna,sve se lomi na tebi,kako god okrenes :( Meni je ovaj kontakt planeta donio borbu jos od djetinjstva.Za sve sam se sama morala izboriti.Tata nikad nije bio tu kad je trebalo,a mama...on je bila,ali djelomicno.Kao da nije znala kako da me podrzi,kako da postupa sa mnom.Skoro mi je dvadeset,a za svoje roditelje sam jos enigma.Oni su ti kad mi treba materijalno pomoci,ali jednostavno nemaju sluha za moje probleme,jednostavno mi nisu skloni.Oni misle da je vrhunac ljubavi kad djetetu pruzis vaspitanje i das mu materilanu podrsku,medjutim,ja nikad od njih nisam dobijala ljubav na nacin i u kolicini koja je meni bila potrebna.Dok moj brat...od rodjenja je zvijezda porodice.On je divan,krasan,ima potpunu podrsku,kad nesto prosjecno uradi to se precjenjuje i tako :) Negativno se odrazilo na moj emocionalni svijet to sto sam rasla "na pola" roditeljske ljubavi,to me citav zivot cini povrijedjenom,ali ucim zivjeti sa time.

ochajna domacica
26-07-2011, 12:53
"Imaš da jedeš i ne ideš bos-a" - ključna ljubavna izjava roditelja, mislim to :rolleyes: "kućno vaspitanje". Kad žena ode na vantelesnu oplodnju primi više ljubavi iz one igle sterlisane, nego kada imaš MO0PL :D
Moja majka se "delimično", manje od pola dala..kao podrška, a onda brže bolje beg nazad ka mužu. Moj Ma ima 60 sa MO, s planetom koja predstavlja oca NE, i nije ni potrebna.
E sad, MO pokazuje i čemu težiš za kakvim domom, ukoliko je čisto kao kod mene vladar baš 4. Eto ja težim baš tome nekom postojanom domu, koje ima dugu istoriju, jer se moja raspala.
To "napola" odrasla, dolazi od toga što si svestan svoje zrelosti i nepogrešivih postupaka, oni drže osobu u prošlosti, koče(kao da je SA :D ).
S tim ne treba učiti da se živi, baš naprotiv. :)
Jedino je moguće izlečiti polovičnost time što se razvoj može nastaviti van krova gde se sa roditeljima živi.

Koliko transformacija može da bude povoljna ukoliko sebe "udamo", da ne kažemo postanemo žene? Odavno smo to po zrelosti, ali zato i patimo..
Meni je vladar 4 u 7, pa se kaže da je to žibot kod partnera u kući njegovih roditelja. Veličina nije bitna, već postojanost, fokusiranost, lepi maniri, poštovanja među članovima, doživlja ponaosob i poštovanje individue. A ne "turanje" u stranu, zanemarivanje talenata i iskorenjivanje osobe iz sopstvenih cipela..onog što si!!

Uranus_princes
26-07-2011, 13:03
Ja gledam sto prije da se maknem od njih :) volim ih,kakvi god da su i koliko god da mi nisu skloni,ali jednostavno me oni KOCE.Ne daju mi da napredujem,svojim "realitetom" mi skode,nisu svjesni koliko neke njihove rijeci lose uticu na mene i koliko su uticale,mislim da nikad nece doci do tog stepena mentalnog razvoja.Ucim zivjeti sa time dok zivim sa njima,a kad odem od njih,nastojacu da izlijecim tamo gdje boli,mislim da ce mi od pomoci biti ako ja licno osnujem srecnu porodicu,pa ljubavlju koju budem poklanjala muzu i djeci,nahranim i sebe :) Mislim da bi me slomilo da na tom polju ne budem sretna.

natasha-77
26-07-2011, 17:32
Ovo za kocenje od strane roditelja tj. majke si u pravu,moja mama je skorpija pa bi taj Pl idealno opisao nju...mislim da nikada nece biti zadovoljna sa izborom mog supruga,nekoliko puta mi je rekla nesto za njega sto me je zaista povredilo...od moje 13god. zbog rata smo odvojeno ziveli,bile su to strasne godine i ona se zrtvovala za nas,hrabra je osoba a opet sa druge strane jednom je pokusala da se ubije...ni sa izborom sina nije zadovoljna,tj. sa snajom...mislim da niko nemoze da mi stvori toliku nervozu kao ona,cak i sada kada zivim u drugoj zemlji,daleko od nje,kada me pozovem tel.mene presece nesto u stomaku...i preko tel zna da mi podigne pritisak na 200:(...sa bratom se cesto svadja i to su zaista velike svadje

ochajna domacica
26-07-2011, 17:46
hrabra je osoba a opet sa druge strane jednom je pokusala da se ubije...

kada me pozovem tel.mene presece nesto u stomaku...i preko tel zna da mi podigne pritisak na 200:(...sa bratom se cesto svadja i to su zaista velike svadje

Ovog se sećam..M.bombona član jednog drugog foruma je rekao da si imala izuzetnu reakciju(UR u 4 - tema).
Izdvojila bih ovo da u drugom pasusu, takođe je zbog Urana, pogrešila si temu, niti imaš Mesec i Pluton u konjukciji, niti je taj grč u stomaku zbog tog aspekta - trigona/pa to je dobra energija.

Dakle,....poozdravljam tvoju otvorenost i iskrenost. Ali pogrešno zapažanje kroz astrološke aspekte iznosiš, tj.netačne! A procenićeš i sama, pogledaj kartu svoju samo jednom kao da je tuđa, toliko se "CRVENI" aflikovani UR u 4, pa čak i od strane Marsa, tradicionalnog vladara Škorpije.
ALi..nikako Pl i MO :)

Ja izađem iz kuće, jako retko..a kad izađem ne vraća mi se!!! Splasne mi raspoloženje, osmeh kada trebam da se vratim u "4". Mogu se seliti koliko god me noge nose, ako sam pod istim krovom sa istom "postavom" to su traume, koje ne nestaju..na samu pomisao da trebaš da pozoveš ili da te pozovu, ne javlja ti se, preskačeš to, a ako to uradiš, to je reda radi..nikakve pozitivne promene niti emocije neće se izazvati, makar imao volju kao slon!

I zato sam pitala gore, ako iskustvo kaže da se udajom postaje Mesec u svojoj karti, onda je neretko menjam ulogu svoje majke(prirodni vladar 4), a to baš i nisam u stanju da ostvarim. Bih da ostvarim se u porodici van, koja ima ono što moja nema, ali ne i da unesrećim neku porodicu, koja vredi!!! Jer da ne vredi ne bih je posmatrala kao svoju!

natasha-77
26-07-2011, 20:22
Nisam bas neki expert u astrologiji,tek ucim...Pomislila sam na to jer Mo predstavlja majku pa sam povezala...a da nemam ovaj aspekt to si u pravu,malo sam se pogubila :o...tumacila sam sebe u njegovom natalu,pa sve to pobrkala sa majkom...

ochajna domacica
27-07-2011, 00:16
Nisam bas neki expert u astrologiji,tek ucim...Pomislila sam na to jer Mo predstavlja majku pa sam povezala...a da nemam ovaj aspekt to si u pravu,malo sam se pogubila :o...tumacila sam sebe u njegovom natalu,pa sve to pobrkala sa majkom...

Ama, interesantno da dodaš za suprugovu majku, paralelu da nam napraviš..ako imaš vremena. :) i eto.

natasha-77
27-07-2011, 10:35
Pa to me i zbunjuje....moja majka je ta koja nikada nije zadovoljna mojim i bratovim izborom...a sto se tice njegove majke,prihvatila me je super(samo da naglasim da je ona ipak Grkinja:D),a za njih sam cula da su jako posesivne majke i snaju strankinju nikako neprihvataju...majka mu je jako dobra,Bik je u horoskopu i lepa je zena....mislim da me njegovi roditelji bas vole...on ima sestru ali mislim da je majka njega vise razmazila :D

Moon_1989
13-09-2011, 00:10
Negdje sam čula ili pročitala da je ovaj aspekt jako sličan djelovanju mo u škorpiji na 3° jel to istina, kakva su vaša iskustva? ja imam mo u škorpiji na 3° i pronašla sam se u opisima ovog aspekta!!!:eek:

plutonac
21-09-2011, 06:23
ovaj aspekt daje i potrebu da se sve utisne duboko u sebe,pa bile to emocije naravno,o cemu ste uglavnom sve pricale ali i stvari na telu.kod mene posebno jer mi je ovaj aspekt u prvoj,zato ja obozavam tetovaze...imam ih nekoliko a poslednja koju sam uradio je na starogrckom i znaci upoznaj samog sebe-gnothi seauton,povezujem je takodje sa ovim aspektom

savannah
27-09-2011, 02:46
Moze li neko da mi kaze sta znaci Mo0Pl u 12 kuci
evo moj natal

http://img841.imageshack.us/img841/6567/astro2gw01elena36013109.gif

marla turista
10-10-2011, 11:36
Ocajna,sve se lomi na tebi,kako god okrenes :( Meni je ovaj kontakt planeta donio borbu jos od djetinjstva.Za sve sam se sama morala izboriti.Tata nikad nije bio tu kad je trebalo,a mama...on je bila,ali djelomicno.Kao da nije znala kako da me podrzi,kako da postupa sa mnom.Skoro mi je dvadeset,a za svoje roditelje sam jos enigma.Oni su ti kad mi treba materijalno pomoci,ali jednostavno nemaju sluha za moje probleme,jednostavno mi nisu skloni.Oni misle da je vrhunac ljubavi kad djetetu pruzis vaspitanje i das mu materilanu podrsku,medjutim,ja nikad od njih nisam dobijala ljubav na nacin i u kolicini koja je meni bila potrebna.Dok moj brat...od rodjenja je zvijezda porodice.On je divan,krasan,ima potpunu podrsku,kad nesto prosjecno uradi to se precjenjuje i tako :) Negativno se odrazilo na moj emocionalni svijet to sto sam rasla "na pola" roditeljske ljubavi,to me citav zivot cini povrijedjenom,ali ucim zivjeti sa time.

Ja imam četrdeset i uvek sam bila enigma za roditelje, a za majku sam, pošto mi otac nije živ i još...Nekako naučiš da živiš sa tim...Što si i sama rekla ;)

tatjanaj
10-10-2011, 11:43
Nemam konjukciju meseca i plutona, ali imam kvadrat plutona iz 1. kuce s marsom i suncem iz 4, kvadrat sunca i meseca i saturn u 12. kuci, pa je ova prica Uranus jako slicna mojoj. Vaspitanje i materijalnu podrsku sam dobijala, ali ljubav i ne bas i oduvek sam se sama morala boriti sa svim i svacim. Nikad nisam imala osecaj da imam toplo roditeljsko gnezno kojem uvek mogu da se vratim kad mi je najteze. A to se dosta odrazilo na moj kasniji zivot. Uvek mi je falila ta cvrsta platforma roditeljske ljubavi od koje sve pocinje i na kojoj se sve zavrsava...

ZzZz
11-10-2011, 18:26
Ne znam kako je kod vas zena sa ovim aspektom, ali ja imam nenormalne bolove.. kako pred menstruaciju (treba da dobijem za nedelju dana ...a presavijam se od bolova...upravo sad :shmrcka: ) tako i za vreme ..plus me i grudi bole. Sve mi se cini da kod mene u natalu upravo ovaj aspekt ima veze sa ovim.

ochajna domacica
11-10-2011, 18:57
Neka me neko ispravi, ali mi se učinlo da ih više imaju osobe sa MO u vatrenim znacima, bolove i grčeve. Ali tebi je Mars u Strelcu..
Mo u 0° sa PL i te kako mogu biti obilni ciklusi, pritom je aplikacija. A i znak koji predstavlja krv, nečistoću, PL usisavanje i izbacivanje, vodni znak, najplodniji od svih. Ali se nakon toga osećaš kao preporođenom. Ukoliko zadržavaš tečnost u stomaku(MO) pomoći ćeš sebi vežbama koje zatežu donji stomak. Samo ga malo ojačaj i biće ti bolje, primetićeš razliku.

ZzZz
11-10-2011, 19:02
Neka me neko ispravi, ali mi se učinlo da ih više imaju osobe sa MO u vatrenim znacima, bolove i grčeve. Ali tebi je Mars u Strelcu..
Mo u 0° sa PL i te kako mogu biti obilni ciklusi, pritom je aplikacija. A i znak koji predstavlja krv, nečistoću, PL usisavanje i izbacivanje, vodni znak, najplodniji od svih. Ali se nakon toga osećaš kao preporođenom. Ukoliko zadržavaš tečnost u stomaku(MO) pomoći ćeš sebi vežbama koje zatežu donji stomak. Samo ga malo ojačaj i biće ti bolje, primetićeš razliku.

Hvala :4kiss: ..primetila sam da kada sam isla u teretanu manje me je stomak boleo..ne idem skoro 10ak meseci..sada planiram opet

.. koji sam baksuz nedelju dana pre me urnise:rolleyes:

ochajna domacica
11-10-2011, 19:14
Sve je stvar čišćenja, pa i hrana koja nam manje odgovara, koju smo uneli pre toga utiče i na promenu dužine ciklusa i PMS. To je lično zapažanje. Imam i ja ovaj aspekt, ali je separacioni, i Mars kao drugi vladar pravi 60°MO, ne znam da li je do toga što je MA u Devici, ali sam ubrzo počela da shvatam promenu kada sam fizički aktivna i ne preskačem, jer nečistoće izbacujemoi na druge načine. Pa nam za taj termin ostane manje, i tako. Utopli se i .. :ljubimruke: prođe.

ZzZz
11-10-2011, 19:26
Sve je stvar čišćenja, pa i hrana koja nam manje odgovara, koju smo uneli pre toga utiče i na promenu dužine ciklusa i PMS. To je lično zapažanje. Imam i ja ovaj aspekt, ali je separacioni, i Mars kao drugi vladar pravi 60°MO, ne znam da li je do toga što je MA u Devici, ali sam ubrzo počela da shvatam promenu kada sam fizički aktivna i ne preskačem, jer nečistoće izbacujemoi na druge načine. Pa nam za taj termin ostane manje, i tako. Utopli se i .. :ljubimruke: prođe.

aha, utoplila sam se, izgledam nesto slicno ovom :bebacurica: :D :5:

..mada ja u natalu imam predispozicije za nasledne bolesti..tetka na koju jako licim je imala isti problem do prve trudnoce..posle porodjaja nista

ochajna domacica
11-10-2011, 19:29
aha, utoplila sam se, izgledam nesto slicno ovom :bebacurica: :D :5:

Ko moje mače, doduše muško :D ali neka. Pozdrav!

Nale 83
11-10-2011, 19:35
.. koji sam baksuz nedelju dana pre me urnise:rolleyes:
Isti si baksuz k`o i ja ;)
Nedelju dana pre ne znam sta cu sa sobom: bolovi stomaka, bol u ledjima/kostima u zadnje vreme :( Zelju za cokoladom necu ni spominjati.
Pored svega toga, 2-3 dana pre, patim od uzasnih glavobolja i mucnine :rolleyes: Samo cu reci: MO0*PL (VIII) 180* MA u Ovnu... Eto.

nena peric
11-10-2011, 19:38
zzzzzz, znam kako ti je, ali nisam sigurna koliko to ima veze sa mesec 0 pluton, jer ja nemam taj aspekt, ali umirem od bolova svaki mesec i povracam:mad: .

Ima li neko iskustvo ili barem ideju sta bi mogla da donese MO 0 PL u solaru u 3.kuci? Natalno i solarno je PL vladar 2.kuce, a mesec solarno MC-a (natalno rak ukljesten u 9.kuci). Solarna 3.kuca na 2.natalnu:confused: . Znam da ovaj aspekt nije dobar, ali ne znam da li da ga povezem sa novcem ili nesto u vezi saobracaja, kola :rolleyes:

P.S. Sad tek videh za Nale - isto mo 0 pl ...

ochajna domacica
11-10-2011, 19:43
zzzzzz, znam kako ti je, ali nisam sigurna koliko to ima veze sa mesec 0 pluton, jer ja nemam taj aspekt, ali umirem od bolova svaki mesec i povracam:mad: .

Ima li neko iskustvo ili barem ideju sta bi mogla da donese MO 0 PL u solaru u 3.kuci? Natalno i solarno je PL vladar 2.kuce, a mesec solarno MC-a (natalno rak ukljesten u 9.kuci). Solarna 3.kuca na 2.natalnu:confused: . Znam da ovaj aspekt nije dobar, ali ne znam da li da ga povezem sa novcem ili nesto u vezi saobracaja, kola :rolleyes:

P.S. Sad tek videh za Nale - isto mo 0 pl ...

Dispozitor MO ti je u Škorpiji, definitivno je vezano za vladara Plutona i Marsa. REkoh da su mi upadali ranije u oči MO u vatrenim, a dalje dispozitor kako se ponaša. MO(stomak), vatra - viđala sam dosta u Lavu ili Ovnu, ali redovno ima neku negativnu priču sa MA ili PL.
E sad, ako uzmemo i 4 polje kao znak za stomak, a SO ti je u Strelcu..odosmo OFF :D

ZzZz
11-10-2011, 19:48
..isto imam i glavobolje (migrena, posandrcam od bolova) i mucnine..

..meni ta konjukcija ne pravi lose aspekte, samo 60 sa neptunom..ali drugi disp. Mars u Strelcu (disp dobro aspektovan ju u 8p, prave recepciju) je vladar 8p, pravi konjukciju sa ur i sa i egz. 90 sa asc.....ne znam koliko bi to moglo uticati...Uran mi je i vl. 6p u 4p ~nasledno ..:confused: .odoh ja u offf

Nale 83
11-10-2011, 21:34
P.S. Sad tek videh za Nale - isto mo 0 pl
Menstruacija je predstavljena Mesecom i znakom Skorpije, krvarenje - Mars. Bar je nesto ocigledno u mom natalu :D ;)
(sad odosmo potpuno u off)

nymeria
17-05-2012, 23:04
Kako bi objasnili Mo0Pl u 12. kuci i to u skorpiji?! :eek: Ne moze biti ekstremnija pozicija. Ne sluti mi to nesto na dobro, videh to malopre kod jedne devojke :)

ginger
26-10-2013, 00:59
U pravu si, često imam potrebu za vlastitim "suočavanjima", za ogoljavanjem svih djelića sebe, za trasformacijom istih, za rasvjetljavanjem svoje psihe. Na taj način je puno lakše riješiti neki problem, nešto što nas muči; -iščupati ga iz podsvijesti, ogoliti, prihvatiti, pronaći rješenje i krenuti dalje.

to isto je i kod mene, ali ja imam 120.
odkad znam za sebe borila sam se sama sa sobom.:cool:
to je sve vrlo dobro i korisno ali još uvijek neznam u čemu je poanta?
što to treba u životu.
brijem da ću do kraja života steć nepisanu diplomu doktora specijaliste psihoterapeuta.

Santijen
26-10-2013, 13:11
vise puta sam citala da je ovo aspekt prokletstva predaka

nena1
13-09-2014, 16:48
Zanima me da li ima neko ko ima mesec i pluton u konjukciji a da ima lep odnos sa majkom. Gde god sam citala to je blagi uzas. Stalno neka patnja i traume vezane za majku i detinjstvo. Moj sin ima pluton mesec i veneru u konjukciji u jarcu i ovo me bas plasi. Pročitala sam sve žive forume i clanke o ovom aspektu i ni jedno pozitivno iskustvo. Da li je ovo stvarno toliko težak aspekt?

Dreamer
13-09-2014, 18:05
Zanima me da li ima neko ko ima mesec i pluton u konjukciji a da ima lep odnos sa majkom. Gde god sam citala to je blagi uzas. Stalno neka patnja i traume vezane za majku i detinjstvo. Moj sin ima pluton mesec i veneru u konjukciji u jarcu i ovo me bas plasi. Pročitala sam sve žive forume i clanke o ovom aspektu i ni jedno pozitivno iskustvo. Da li je ovo stvarno toliko težak aspekt?

Moja sestra ima ovaj aspekt u vagi, u prvoj kuciaplikacija i ima dobar odnos sa mamom. Bliske su, ali ne sad nesto preterano. Mozda je to zato sto i mama ima mo u vagi. U svakom slucaju, bolji odnos imaju njih dve nego ona i ja, nas dve smo vec totalno druga prica, vise smo nesto kao pas i macka :p. Inace, sestrini ciklusi znaju biti uzasni do te mere da mora ici u hitnu, ali to se ne dasava cesto. Jednom godisnje, cak i redje.
Zanimljivo kako mamina mama tj moja baba ima isto mo u jarcu kao i ja i ima bolji odnos sa mnom nego sa svojom cerkom isto kao i moja mama i ja.

nena1
13-09-2014, 18:43
Moja sestra ima ovaj aspekt u vagi, u prvoj kuciaplikacija i ima dobar odnos sa mamom. Bliske su, ali ne sad nesto preterano. Mozda je to zato sto i mama ima mo u vagi. U svakom slucaju, bolji odnos imaju njih dve nego ona i ja, nas dve smo vec totalno druga prica, vise smo nesto kao pas i macka :p. Inace, sestrini ciklusi znaju biti uzasni do te mere da mora ici u hitnu, ali to se ne dasava cesto. Jednom godisnje, cak i redje.
Zanimljivo kako mamina mama tj moja baba ima isto mo u jarcu kao i ja i ima bolji odnos sa mnom nego sa svojom cerkom isto kao i moja mama i ja.
Dreamer hvala! Za mesec u jarcu svašta pročitah plus pluton strava da te uhvati. Ti imas pluton i veneru u konjukciji? Kakvo iskustvo imas sa tim aspektom?

Dreamer
13-09-2014, 19:03
Dreamer hvala! Za mesec u jarcu svašta pročitah plus pluton strava da te uhvati. Ti imas pluton i veneru u konjukciji? Kakvo iskustvo imas sa tim aspektom?

Katastrofa blago receno, pisala sam o tome na temi ve0pl. Uglavnom mnogo duboke emocije, u ljubavi sve ili nista i jako male sanse da me slazes. Kad nekog zelim da upoznam, najbolje je ni ne pokusavati tako nesto jer onda postajem prava napast dok ne isteram istinu na cistac :p. Ne volim nista povrsno i bitne veze su bas uticale na mene, to je valjda ta transformacija od plutona. Negde procitah da taj aspekt donosi jednu ljubav za ceo zivot, u fazonu i da budemo i da ne budemo zajedno, uvek ima tu nesto i kod mene jeste tako, mada je malo tesko da objasnim to....