nedoumice u horarnoj [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : nedoumice u horarnoj

ognjenka724
28-09-2012, 18:58
Pošto je zatvorena tema Osnove horarne astrologije, otvaram novu temu

Baš čitam knjigu od Dereka Applebyja: Horary Astrology. I čovjek kaže da planete ako su u recepciji mogu zamijeniti mjesta s tim da zadrže svoje izvorne stupnjeve. Jel netko primjenjivao ovu tehniku?

Npr. u ovoj karti: http://i46.tinypic.com/124d21d.gif

Ako bi VE i SO zamijenili mjesta, SO bi došlo u 9.kuću na 3:39 lava, a VE u 12.kuću na 21:59 vage.
VE je u izvornom položaju jaka jer je ugaona, ali promjenom mjesta bila bi jaka po znaku i ne bi više imala ove ružne crvene aspekte, već bi imala aplikacioni trigon na MO i aplikacionu konjukciju na SA.
Tako bi se i ME oslobodio spaljenosti.

zainteresovana
23-02-2013, 22:11
Hej, ali ME ovde nije spaljen, na više od 12 stepeni je udaljen od sunca, mislim da nije toliko strašno

:confused:

Negde sam pročitala da je :
kazimi do 17,5 minuta,
spaljenost između 17,5 minuta i 8,5 stepeni
pod sunčevim zracima 8,5 do 17 stepeni (negativan uticaj ali mnogo slabiji).
Da, ne?
pozdrav

Mia
23-02-2013, 23:16
Me je na spaljenom putu i zato je spaljen :)

ognjenka724
24-02-2013, 00:12
Na spaljenom je putu i pod zrakama SO, što je također jedna vrsta debilitacije

zainteresovana
24-02-2013, 01:33
hej, ja sam mislila da se spaljeni put odnosi samo na mesec, tj da kad je mesec na spaljenom putu, isto je kao kada je VOC.
Hvala za pojašnjenje :=)

ognjenka724
24-02-2013, 11:39
hej, ja sam mislila da se spaljeni put odnosi samo na mesec, tj da kad je mesec na spaljenom putu, isto je kao kada je VOC.
Hvala za pojašnjenje :=)

Spaljenost vrijedi za sve planete, osim za Mjesec. Konjukcija Sunca i Mjeseca je dobra.

U međuvremenu sam dobila odgovor na ovo pitanje na jednom drugom forumu (koji je u nažalost prestao s radom :(), da se to ne može tako gledati. Mada, prema logici MA, gdje svaka planeta želi biti tamo gdje je njen vladar :confused:. Treba istražiti u svakom slučaju.

Inače u knjizi ima puno primjera i kako su se stvari riješile, iako je lako pisati knjigu i hvaliti sam sebe. ;)

zainteresovana
24-02-2013, 14:47
Spaljenost vrijedi za sve planete, osim za Mjesec. Konjukcija Sunca i Mjeseca je dobra.

U međuvremenu sam dobila odgovor na ovo pitanje na jednom drugom forumu (koji je u nažalost prestao s radom :(), da se to ne može tako gledati. Mada, prema logici MA, gdje svaka planeta želi biti tamo gdje je njen vladar :confused:. Treba istražiti u svakom slučaju.

Inače u knjizi ima puno primjera i kako su se stvari riješile, iako je lako pisati knjigu i hvaliti sam sebe. ;)

Hej, hoćeš dati naziv knjige i autora? Ako se ne sme reklamirati u postu, može na pm, volela bih konkretne primere :)

ognjenka724
24-02-2013, 23:30
evo ti link:

http://www.scribd.com/doc/43609192/Horary-Astrology-Derek-Appleby

zainteresovana
25-02-2013, 19:57
evo ti link:

http://www.scribd.com/doc/43609192/Horary-Astrology-Derek-Appleby

Hvala puno!

Srdjan
07-03-2013, 23:24
Ako postavim pitanje! Vezano za mene, i kao nestručan astrolog, na njega ne znam dati odgovor (a pokušao sam) :) i obratim se stručnom astrologu sa istim pitanjem.
Da li će biti validan prvobitni datum (kad sam pitao sam sebe) ili onaj datum kad sam pitao astrologa stručnjaka (odnosno kada je on pročitao pitanje ili čuo) :) dakle po kom datumu treba da se gleda isto pitanje?

ginger
07-03-2013, 23:53
Pošto je zatvorena tema Osnove horarne astrologije, otvaram novu temu

Baš čitam knjigu od Dereka Applebyja: Horary Astrology. I čovjek kaže da planete ako su u recepciji mogu zamijeniti mjesta s tim da zadrže svoje izvorne stupnjeve. Jel netko primjenjivao ovu tehniku?

Npr. u ovoj karti: http://i46.tinypic.com/124d21d.gif

Ako bi VE i SO zamijenili mjesta, SO bi došlo u 9.kuću na 3:39 lava, a VE u 12.kuću na 21:59 vage.
VE je u izvornom položaju jaka jer je ugaona, ali promjenom mjesta bila bi jaka po znaku i ne bi više imala ove ružne crvene aspekte, već bi imala aplikacioni trigon na MO i aplikacionu konjukciju na SA.
Tako bi se i ME oslobodio spaljenosti.

Ogi to ti se zove- prilagodi sebi kako te volja. nikada to nebi radila. ti vidi pa piši rezultat dal djeluje tj ima li efekta. ako ima idem i ja mjenjat mjesta. :D

ginger
08-03-2013, 00:00

kako molim? odkud ti to? ja mislim da je nepovoljna jer je mjesec slab tj mlađak i nema snage kao takav. ali razlika je dal je aplikacija ili separacija. bolja je separacije jer je mjesec u rastu i buja. aplikacija ka suncu je mjesec u padu i sve polako zamire.

ognjenka724
31-08-2013, 00:48
kako molim? odkud ti to? ja mislim da je nepovoljna jer je mjesec slab tj mlađak i nema snage kao takav. ali razlika je dal je aplikacija ili separacija. bolja je separacije jer je mjesec u rastu i buja. aplikacija ka suncu je mjesec u padu i sve polako zamire.

U pravu si :o . U međuvremenu sam čitala još neke knjige o horarnoj, između ostalog i Lillyja i po njemu nema ništa gore od konjukcije Sunca i Mjeseca.
Desi se da negdje na nekom forumu nešto pročitaš i uzmeš zdravo za gotovo (ne na ovome)