Ubistvo ili suicid moje mame? [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Ubistvo ili suicid moje mame?

nita
19-09-2012, 13:33
Prema zvaničnim medicinskim dokumentima – bio je suicid.
Tijelo je pronađeno u vodi dan kasnije, bez tragova nasilja, a smrt je navodno nastupila blizu ponoći 09.05.1999.

Bila je vedrog duha, optimista, plesala je, pjevala...
Poslije rata je postala depresivna. Ne tako da ne može funkcionirati, nego malo bezvoljna, život u razorenoj zemlji, gubitak posla, siromaštvo... Svi su tad bili bezvoljni! Nije se ustručavala potražiti pomoć psihologa, i prema mišljenju njene doktorice, bila je savršeno sposobna za normalan život, uz preporuku za lagani sedativ u slučaju nesanice.

Početkom solara 1998. je imala operaciju žući. Lijepo se oporavila, i činilo se da je sve savršeno ok.
09.05.1999. oko 11h prije podne je krenula kod rodice u susjedno naselje. Zvala je mlađu sestru da ide s njom, a kako se njoj nije išlo, krenula je sama. Pitam se, da li bi osoba koja je naumila oduzeti sebi život zvala dijete od 12 godina da ide s njom?
Jedino što znamo je da rodica nije bila kući. Gdje je moja mama bila od 11h am do ponoći, niko ne zna.
Rijeka u kojoj se utopila protiče kroz prigradsko naselje u kojem je rođena i u kojem su živjeli njena majka i brat sa porodicom. U tom naselju stanuju njeni mnogobrojni rođaci i prijatelji, poznavali su je gotovo svi. Ipak, niko nije rekao da ju je vidio tog dana.
Pretpostavljamo da je krenula kod majke, kad nije našla rodicu kući. Ali zašto nije stigla tamo ni za dvanaest sati (a treba otprilike 25min pješke), to niko ne zna.
Područje uz tu rijeku je sablasno, nema nikakvog šetališta ili bilo čega, samo šipražje. Bila je plašljiva, uopšte nije moguće da je sama hodala oko te rijeke kasno noću. Tamo nije prijatno šetati ni po danu.
Tako da... Nesretan slučaj da je upala u rijeku i utoplia se mi nema smisla, jer ona zdrave pameti ne bi prilazila blizu.
Kažu da većina ljudi koji donesu takvu odluku ostave neki trag, pismo, bilo šta što bi ljudima koji ostaju razjasnilo priču. Posljednja stvar koju sam vidjela je da mi je veselo mahnula i nasmijala se kad je odlazila.

Čak i ako je bilo ubistvo... Ko?! Zašto?!
Često je bila u konfliktu sa starijim bratom, ali strah me povjerovati da je otišlo toliko daleko. On jeste jako loš čovjek, ali zar bi mogao odglumiti, suočiti se s njeno troje djece i mužem u žalosti, i ne slomiti se, ako je bio on. Samo pusta nagađanja.
Da je imala ljubavnika... Ne vjerujem. Tih godina se živjelo jako teško, ne vjerujem da joj je bilo do toga, pored svih egzistencijalnih teškoća, neimaštine i troje djece koju je trebalo zbrinuti i školovati. A i gdje bi, dođavola, upoznala nekoga, kad je tolike godine bila kući bez posla...

Sa dvanaest godina duge distance, nije mi nikakav problem prihvatiti da je to bila njena odluka. Ali nema nikakve logike!
I voljela bih znati da li jeste ili nije. Jer ako nije, uspomena na moju mamu zaslužuje da njena djeca znaju šta se desilo. Kako vrijeme odmiče, svi osim nas su to zaboravili, i sve su manje šanse da ćemo saznati bilo šta. A ja se i dalje pitam.
Suviše sam subjektivna da bih u kartama vidjela neki trag.
Molim za pomoć sve koji su raspoloženi da pogledaju karte, prilažem solar 1998. I tranzite na dan smrti.
Svaki komentar bi mogao da pomogne.
Hvala mnogo!

http://www.zaslike.com/files/0piwama9ubg6yf1f59fo.gif
http://www.zaslike.com/files/u2keumno7d4hbsduv.gif

BORIS
19-09-2012, 22:06
teško je reći da će se neko od astrologa usuditi, pa čak i ako zna, da ovo prokomentariše..
jer, pisao sam već, da bi se bio dobar astrolog, treba imati izazovnog marsa u horoskopu, on daje snagu da se izrazi stav, za njih je mars samo oličenje seksa a seksualna energija je samo jedna u nizu orgonskih energija koje obitavaju u osobi..
na osnovu karte koja je priložena mogao bi se izvući zakljućak da nije bilo upliva osoba sa strane.. jer,
svi su slabi (MO vlada III) i ceo život pokušavaju da joj priđu MO napada SO), ali ona zna da oni okreću samo jednu stranu svog obraza i ne dozvoljava nikad i nikom, pa čak ni mužu, i njega drži na distanci..
više pokazivaća za smrt daje vl IX polja nego vl VIII.. njenim IX vlada SA koji joj je u XII od IX, formalno u VIII..
vladaoci XII su 150 st, a to kao i konjinkcija ili kvadrat daje neki smor, neadekvatan odnos majke, osoba hronično vapi za majčinom ljubavlju i ma koliko je dobila, u deficitu je sa njom, a obzirom da joj je MA u I tu su često reakcije neprimerene situaciji u kojoj se osoba nalazi..
nakrcano VI polje govori o simbolici device koja neprekidno razmišlja i kalkuliše i nikako da se um rastereti i odmori, opet po simbolici XII polja nema tu ni kvalitetnog sna..
ono što je u ovom slučaju najvažnije to je pomračenje SO i MO, o ovom aspektu pretpostavljam da svi sve znaju.. i ovo je u VI polju a i vl VI je u VI..
sad nešto čim se ja bavim a nema dodirnih, makar naizgled tačaka sa astrologijom..
reč je o vođenoj imaginaciji koja je slična regresoterapiji ali je mnogo efektnija od nje..
ulazi se u astral, stupa se u kontakt sa anđelom čuvarom (melekom) od koga se mogu dobiti bilo koje informacije koje osoba zatraži..
pa ako želiš..

danica_91
19-09-2012, 22:27
pa znas kako, meni je samo ovo upalo u oci...Ur u 4. kuci, znaci nagla smrt, 4. kuca je smrt, doduse kod nje jeste kraj 4. kuce...cak mozda i u kuci, sto i jeste...napada Ju, koji je vladar odnosno suvladar 12. kuce i 8. kuce vladar...e sad, Ju je u skorpiji, a Ma je u 1. kuci pa znaci ona sama...a i Ma je napadnut od drugog dispozitora Ju...a imala je i teske tranzite, bas teske..Ur180Ur, zatim Ma skoro dolazi do Ju, i plus tranzitni Pl mislim da pravi 180 na natalni Ma, Ne90Ne ako dobro vidim...i jos Sa dolazi na asc...tezak period...mnogo tezak, i mislim da je mozda probudio tu losu vezu oko Ur, Ma, Ju i Ne, a i tranzitni Ma je takodje retro kao i kod nje...ali ja sam pocetnik, samo kazem svoje misljenje, ne mora da bude tacno....

takodje i Ju u skorpji moze da da vodu, cak je i Ne tu...ali posto je Ne i vladar 12...mozda se zena udavila kad se uspavala ili tako nesto ili popila tablete opet Ne, ali to 12. polje ili slaba psiha pa zbog toga ili mozda i san, Ne uvek da neke cudne smrti...

ono sto jos vidim SMC i IC na 22. stepenu...iako kazu da stepeni nemaju veze...dalje tranzitni SMC takodje na Ur...a ima Me0So(telo)0SMC a Me dispozitor njenog Ma...znaci opet nesto sto je ona sama morala da uradi...

ali opet, kazem, lako je da se prica kad je sve gotovo, i sad svako od nas moze svasta da pise...ja nisam iskusna mnogo, ali eto sta meni ima mozda neku logiku...

BORIS
19-09-2012, 22:43
[B]pa znas kako, meni je samo ovo upalo u oci...Ur u 4. kuci, znaci nagla smrt, 4. kuca je smrt, doduse kod nje jeste kraj 4. kuce...cak mozda i u kuci, sto i jeste...napada Ju, koji je vladar odnosno suvladar 12. kuce i 8. kuce vladar...e sad, Ju je u skorpiji, a Ma je u 1. kuci pa znaci ona sama...a i Ma je napadnut od drugog dispozitora Ju...a imala je i teske tranzite, bas teske..Ur180Ur, zatim Ma skoro dolazi do Ju, i plus tranzitni Pl mislim da pravi 180 na natalni Ma, Ne90Ne ako dobro vidim...i jos Sa dolazi na asc...tezak period...mnogo tezak, i mislim da je mozda probudio tu losu vezu oko Ur, Ma, Ju i Ne, a i tranzitni Ma je takodje retro kao i kod nje...ali ja sam pocetnik, samo kazem svoje misljenje, ne mora da bude tacno....

takodje i Ju u skorpji moze da da vodu, cak je i Ne tu...ali posto je Ne i vladar 12...mozda se zena udavila kad se uspavala ili tako nesto ili popila tablete opet Ne, ali to 12. polje ili slaba psiha pa zbog toga ili mozda i san, Ne uvek da neke cudne smrti...

ono sto jos vidim SMC i IC na 22. stepenu...iako kazu da stepeni nemaju veze...dalje tranzitni SMC takodje na Ur...a ima Me0So(telo)0SMC a Me dispozitor njenog Ma...znaci opet nesto sto je ona sama morala da uradi...

ali opet, kazem, lako je da se prica kad je sve gotovo, i sad svako od nas moze svasta da pise...ja nisam iskusna mnogo, ali eto sta meni ima mozda neku logiku...
...bravo koleginice, mudri zaključci...

Gloria
19-09-2012, 22:49
Ali zar se za smrt ne gleda 8 kuća? Zašto je ovde bitan uran?

danica_91
19-09-2012, 22:52
Ali zar se za smrt ne gleda 8 kuća? Zašto je ovde bitan uran?

pa pogledaj Ur i Ju, Ur naglo, iznenada...

BORIS
19-09-2012, 22:52
IX polje govori o odlasku, a tamo gde je UR, tamo pokušavamo da nešto radikalno promenimo i ako ne uspemo, kršimo se, a danica91 je to lepo objasnila

Mia
19-09-2012, 22:58
IV k je grob, a ne smrt, a sama smrt je VIII k,

meni je upalo u oci da je u solaru Mo na vrhu VIII k , kao i da joj JMC staje bas na Hiron. . .

ona je inace imala kamaru planeta u ukljestenom znaku u VI k ( a kako je VI k kuca bolsti isto, a planete su zakljucane moze se pretpostavizti i da je bila bolesna a to se nije videlo, recimo da je ta depresija bila teza nego sto se cinilo. . .

i ja sam pocetnik napominjem

i pre svega mi je veoma zao sto si izgubila majku tako mlada

milupino
19-09-2012, 23:03
...................................po meni od nasilnih aspekata u ovom slucaju su MA sol na natalnom PL,to je tezak aspekt ,a uz to iz PL natalni 0 MA sol grade 90 * sa PL sol koji je u XII sol(kojom vlada Ma)....isti MA u solaru je vladar sol IV imam utisak da je postojalo nesto sto joj je skodilo,mucilo u porodici ,i to je primala mnogo teze nego do tada....a osobe sa ukljestenjem ,bar ovi kod nas sto se javljaju na forum sa svojim optuzivanjem istih imaju manju izrazajnost na onim poljima gde se one nalaze....
mentalno zdravlje se gleda kroz kombinacija XII polja i VI.. u solaru Ne jedan od dva vladara XII gradi 90* sa sol Me ...uglovne kuce u solaru su nad su natalnim uglovnim.....karmicke kuce... i potvrdno deluje i ovaj MO vladar natalne IV u sol VIII 90* sa SO egzaktno.....sol asc u VIII natalno i vladar sol ASC ,sol JU 90* natalni Sa U VIII.....

danica_91
19-09-2012, 23:10
joj, ja sam greskom skontala da je u kuci u kadi :S nisam ni procitala sve ovo, moja greska...ali opet, skorpija je reka, skorpija je i mrak, sve sto je mracno...ali onda nije uzela tablete,znaci ne Ne, ili mozda jeste ranije, pod znakom pitanja...a nije se ni uspavala...mislim je zena odjednom( zbog Ur) dobila neki napad, psihicki, opet Ne, posto rekoh i vladar 12. kuce je Ne, a tu je i ukljesten ovan, Ma vladar opet u 1. kuci, ona sama, pa mozda nije bila bas svesna sta radi i udavila se...

kao sto kazu da ima ljudi koji vide voz i kao da ih nesto zaslepi i podju ka njemu ili sacekaju da pridje da ih udari...to su te neke psihoze...

Mia
19-09-2012, 23:15
covek koji pocini samoubistvo mora imati snizen nagon za zivotom. . .

u karti na to mogu ukazati ostecena svetla i vladar asc pre svega

So je u vagi u padu. . . So0Mo, a i Mo na spaljenom putu. . . Ve je jakog dostojanstva u vagi ali je spaljena

u solaru egzaktan 90 Mo i So

danica_91
19-09-2012, 23:19
pa njoj je asc, vladar Ve jak, u sedistu ali So slabo u vagi u 6. kuci opet slabo, Mo u 6. kuci u vagi nije lose, ali opet losa kuca, pa i za Ve losa kuca...jos ukljesteno sve...dalje imao asc90Ur, znaci sklona da naglo nesto menja, prekida, uvek nekako nije mirna sama sa sobom...

danica_91
19-09-2012, 23:24
pa njoj je asc, vladar Ve jak, u sedistu ali So slabo u vagi u 6. kuci opet slabo, Mo u 6. kuci u vagi nije lose, ali opet losa kuca, pa i za Ve losa kuca...jos ukljesteno sve...dalje imao asc90Ur, znaci sklona da naglo nesto menja, prekida, uvek nekako nije mirna sama sa sobom...

jos se kod nje ova Ve slaze sa ovim Ma...ima trigon,mada jeste separacija i veliki orbis...ali kao da je ona podrzala to sto je kao Ma, koji je jos retro pa radi sebi, moze tako da se tumaci, jos blizanci ma ona kao razmisljanje, njene misli, i znaci i sama, uradila tada...a rekoh dispozitor Ma je Me0SMC0So...znaci kao sudbina njena...a JMC-u je dispozitor Ma, pa je onda mozda trebala da se cuva tog Ma, a on je i odragovao...ma ne znam, ima tu mnogo kombinacija...opet Ve 11. stepen hoce da se oslobodi, trazi slobodu...So opet 18. stepen, djavolski, mada zena nije zla za druge, ali za sebe...

ma ima tu milion sitnica...

danica_91
19-09-2012, 23:24
greskom sam poslala 2 posta :S

nena peric
20-09-2012, 00:06
Nita,

Ne bi tebala da se opterecujes sa tim, ali donekle te razumem.
Tvoja majka nije ubijena, jer bi tu morao biti umesan mars ( kao nasilje) ili barem pluton, a ni jedan ni drugi koliko ja vidim ne ugrozavaju ni jednu licnu planetu, niti vladara 8. Iako su u kvadratu u natalu, nemaju veze sa smrcu.
Lako je sada videti aspekte vezane za sve to, kada je vec proslo.

U natalu: vladar 8 u 6 - smrt usled bolesti u konjukciji sa vladarem 12- psiha, neptun kao vladar 12- zamucena psiha. Sve se desava u skorpiji - reka, tama.

U solaru:
- Asc u 8
- Jupiter 90 Saturn u 8.kuci, jupiter kao vladar solarnog asc-a i natalne 8.kuce u kvadratu sa saturnom iz 8 natalne.
- mesec u 8 solarnoj, mesec- dusa kao vladar 8 solarne i 4 natalne (kraj zivota) u 8 solarnoj
- pluton 0 mars, mars kao vladar 4 solarne, a pluton Dc-a
- Jupiter 120 mesec solarni - JU vladar solarnog Asc-a, a MO 8 kuce u trigonu - dusa odlazi
Tranziti:
- Tranzitni JU ( vl. 8) 180 natalno sunce, mesec (IC) i merkur (6 kuca)
- Tranzitni Saturn 180 jupiter ( JU natalni vl. 8, a SA kao planeta koja donosi smrt)

Mislim da je uzrok njene smrti bolest psihicke prirode,ali ne da je ona namerno htela da se ubije. Ko zna zbog ovog neptuna sta je ona videla ili nije ili joj se nesto ucinilo, pa moze biti i da je nesrecan slucaj.

Po njenom natalu, nikad ne bih rekla da ce mlada umreti. Saturn u 8, kazu smrt u dubokoj starosti, vladar 8 nije nesto specijalno ugrozen od teskih planeta, a ovaj kvadrat sa uranom mislim da ima ipak veliki orbis da bi se osecao kao kvadrat. Jedino mesec 0 sunce, ali ni po tome ne bih rekla.:confused:

natal http://www.dodaj.rs/f/1X/AD/49OJRxAu/moja-natalna-karta.gif

BORIS
20-09-2012, 00:29
uz dužno poštovanje za svo znanje danice!
VE nije 11-ti već dvanaesti stepen..
od 00 pa do 59* 59'59" je prvi stepen, već 1 pun je drugi stepen...
o ovome govori i astrološko iskustvo a i zdrava pamet..

danica_91
20-09-2012, 00:38
uz dužno poštovanje za svo znanje danice!
VE nije 11-ti već dvanaesti stepen..
od 00 pa do 59* 59'59" je prvi stepen, već 1 pun je drugi stepen...
o ovome govori i astrološko iskustvo a i zdrava pamet..

uvek je oko toga bilo dvoumljenja...meni su rekli da mi je Ve 1. stepen i da mi je Ma 7. stepen...a sad ispada da nije tako...sve u svemu, to je samo sitnica u odnosu na sve ostalo u karti :)

Mia
20-09-2012, 00:40
pitam se zasto li se svakam tema pre ili kasnije pretvori u raspravu oko znacenja stepena. . .

danica_91
20-09-2012, 00:47
pitam se zasto li se svakam tema pre ili kasnije pretvori u raspravu oko znacenja stepena. . .

i ja :) sto se mene tice, to moze da se brise...

BORIS
20-09-2012, 00:55
nekad je bezznačajno, ali nekad može da pomogne, da uđe u detalj..

zvjezdica
20-09-2012, 00:56
Hm...teško pitanje i vjerujem da je tebi najteže živjeti sa time.

Solar je ovdje nebitan, prvo treba vidjeti da li natalno ima predispoziciju za nasilnu smrt, a nažalost ona ima.

Mars ima kvadrat sa Plutonom i ovaj aspekt je najčešći kod ljudi koji umru na nasilan način. Koincidencija je da sam jučer pisala neki tekst o silovanju u natalu i čitala sam neke članke djece koja su ubijena od roditelja, zaključeno je da su gotovo svi imali težak aspekt marsa i Plutona.

Mars je u njezinom 1. polju - a to je njezino fizičko tijelo. Pluton je u 5. polju. Ali obje planete vladaju 7. poljem (muž, javni neprijatelji, klijenti), i Mars je vladar umetnotog znaka u 12. polju - neprijatelji iz zasjede, opasnosti.

E sad, ovo je ključan aspekt u natalu i treba vidjeti simboliku tj. odakle dolazi opasnost. Opasnost je ili netko koga ne zna (12. polje) ili netko koga je ona jako dobro poznavala (7. polje) osobe nasuprot njoj u životu koje su joj bile bitne.

Nažalost, vladar 8. polja je Jupiter u Škorpionu i u konjukciji sa Neptunom vladarom 12. polja pa se bojim da istinu nikad nećeš doznati.

Ali, ako si već pitala, ja bih rekla da ovo nije bilo samoubojstvo.

danica_91
20-09-2012, 01:11
Hm...teško pitanje i vjerujem da je tebi najteže živjeti sa time.

Solar je ovdje nebitan, prvo treba vidjeti da li natalno ima predispoziciju za nasilnu smrt, a nažalost ona ima.

Mars ima kvadrat sa Plutonom i ovaj aspekt je najčešći kod ljudi koji umru na nasilan način. Koincidencija je da sam jučer pisala neki tekst o silovanju u natalu i čitala sam neke članke djece koja su ubijena od roditelja, zaključeno je da su gotovo svi imali težak aspekt marsa i Plutona.

Mars je u njezinom 1. polju - a to je njezino fizičko tijelo. Pluton je u 5. polju. Ali obje planete vladaju 7. poljem (muž, javni neprijatelji, klijenti), i Mars je vladar umetnotog znaka u 12. polju - neprijatelji iz zasjede, opasnosti.

E sad, ovo je ključan aspekt u natalu i treba vidjeti simboliku tj. odakle dolazi opasnost. Opasnost je ili netko koga ne zna (12. polje) ili netko koga je ona jako dobro poznavala (7. polje) osobe nasuprot njoj u životu koje su joj bile bitne.

Nažalost, vladar 8. polja je Jupiter u Škorpionu i u konjukciji sa Neptunom vladarom 12. polja pa se bojim da istinu nikad nećeš doznati.

Ali, ako si već pitala, ja bih rekla da ovo nije bilo samoubojstvo.

i meni je palo na pamet to sa 12. poljem i 7...kao prijatelj neprijatelj...ali sad, ne znam..ja sam tumacila pa Ma kao njenu akciju...jer je u 1. kuci...ali ne znam...zbog ovog Ne stvarno je tesko da se otkrije...

sve u svemu, ti si iskusnija od mene....:) sigurno znas vise...

zvjezdica
20-09-2012, 01:23
Pa budući da sam proučavala tematiku nasilnih smrti i silovanja, rekla bih da ona ima jak indikator za nasilnu smrt.

Mars kvadrat pluton je nasilje, ne utapanje. Mars u 1. je fizičko tijelo, ne njezina akcija. Ili, ako ćemo gledat da dolazi iz 12. polja onda je to napad(mars) iza leđa (12. polje, ali može biti i od nekog poznatog 7. polje) na nju tj. fizičko tijelo (1. polje).

I u solaru ima Pluton u 12. opozicija Mars - aspekt koji je potakao natalnu predispoziciju za nasilnu smrt.

Tako da, meni ovo ne izgleda kao samoubojstvo. a budući da je njezino 6. polje puno, a to je derivatno 12. polje od 7. polja (muž, klijenti, javni neprijatelji)...moguće da, ako prihvatimo opciju ubojstva, ubojica leži u simbolici 7. polja.

danica_91
20-09-2012, 01:25
Pa budući da sam proučavala tematiku nasilnih smrti i silovanja, rekla bih da ona ima jak indikator za nasilnu smrt.

Mars kvadrat pluton je nasilje, ne utapanje. Mars u 1. je fizičko tijelo, ne njezina akcija. Ili, ako ćemo gledat da dolazi iz 12. polja onda je to napad(mars) iza leđa (12. polje, ali može biti i od nekog poznatog 7. polje) na nju tj. fizičko tijelo (1. polje).

I u solaru ima Pluton u 12. opozicija Mars - aspekt koji je potakao natalnu predispoziciju za nasilnu smrt.

Tako da, meni ovo ne izgleda kao samoubojstvo. a budući da je njezino 6. polje puno, a to je derivatno 12. polje od 7. polja (muž, klijenti, javni neprijatelji)...moguće da, ako prihvatimo opciju ubojstva, ubojica leži u simbolici 7. polja.

pa da, ima logike, trebalo je samo da gledam vladarstva polja....Ma i vlada drugim ljudima kod nje...

nita
20-09-2012, 02:36
Hvala mnogo svima što ste izdvojili vrijeme za ovu temu.
Nije lijepa, i nije ugodno iznositi stav o ovakvim stvarima. I sama se ustručavam tumačiti sve vezano za smrt, bilo u budućnosti, ili nakon što se desi...
Teško mi je sad da sumiram sve rečeno. Često razmišljam o toj noći, o svemu o čemu je ona razmišljala tad. Razmišljam o teškim emocijama koje mora da je imala ako je to bila njena odluka. Ili o agoniji u trenutku smrti - ako nije, znajući da niko njen neće znati šta se desilo. Mnogo me muče njene posljednje misli, voljela bih da znam. Pa ako jeste bila ona sama, onda je valjda tako trebalo da bude. Ako nije... Jednostavno da znam, iako više nije važno.
Da, moglo je da se desi da ima neko pomračenje, bez prethodne namjere. Ono što me zbunjuje je čas smrti, jako kasno navečer. Gdje je bila do tad? Da je šetala u blizini, neko bi je već vidio. Nije to mjesto za šetnju, tamo se ode (ili bude odveden) s namjerom.

Da je moj tata (simbolika 7.), ne vjerujem. Mnogo je patio bez nje, iako im brak nije bio savršen, ali posljednjih godina je bio bolji nego ikad.
Imala je jedan brak prije toga, ali on je završen dvadeset godina ranije, i nije imala kontakt s tim čovjekom poslije, bar koliko znam.

Razne stvari smo sestra, brat i ja uzimali u obzir, čak možda i dijete iz prvog braka, neki konflikt s njim - iako ne postoji ništa što bi upućivalo da ga je ikad imala. Koliko znamo, bilo nas je troje, od istih roditelja.

Kad se to desilo, pomislila sam da je uopšte nismo dovoljno poznavali.
Treba mi malo vremena sad da sredim misli.

Mnogo vam hvala svima.

UR napada JU u natalu, da. Ali veliki je orbis, pa mi se ne čini kao noseći aspekt. Ipak taj UR podržava SO koje je i vladar polja u kojem se nalazi (ja ga već svrstavam u V).
Rekla bih da UR može pomračiti um i naprasno dovesti čovjeka u razna stanja koja završe kobno. Ali negativan upliv MA mi je suviše prisutan, u natalu, solaru, tranzitu, a on je mogao da je učini žrtvom nasilja.
MA po meni može da nas učini agresivnim, ali rijetko prema sebi. Čak i ako nam ta agresivnost nanese štetu, ipak je ona inicijalno usmjerena prema drugome (priroda Ovna).
Ja uopšte u ovom natalu ne mogu pronaći indikatore za tako ranu smrt. Ima negativnih upliva, istina, ali kakve sam sve natale vidjela... Da se zapitaš kako je neko preživio prvu godinu života, i svaku poslije.
Zakačim se ponekad na taj kvadrat MA-PL koji se iz natala u solaru zarotirao za 90 stepeni, pa je sol. MA kvadrirao natalnog MA, sjeo na natalni PL, kvadrirao solarnog PL, dok je sol. PL kvadrirao natalnog PL...
Ponovljeni aspekti se realiziraju, pa sad simbolika tog kvadrata može nešto da ispriča...
Pa u tranzitima PL otvara VIII poglavlje, JU oslobađa SA iz VIII i sjeda na nat. JMČ...
Koliko god da gledam, nalazim oprečne kombinacije, tako da i dalje ostaje pitanje.
Pokušavam slijediti svoj osjećaj, a on mi govori da nije bilo baš tako kako je ljekar koji je pregledao tijelo zaključio. Ima tu još nešto. Ne mogu da dokučim.
Hvala vam svima!

mile kontraš
20-09-2012, 11:13
Prema zvaničnim medicinskim dokumentima – bio je suicid.
Tijelo je pronađeno u vodi dan kasnije, bez tragova nasilja, a smrt je navodno nastupila blizu ponoći 09.05.1999.

Bila je vedrog duha, optimista, plesala je, pjevala...
Poslije rata je postala depresivna.

Pevanje i ostalo je rezultat težnji da potisne urođenu depresiju, koju je rat izvuko na površinu.
Majka ti je imala gomilu planeta u 6 polju, koje je polje bolesti i sa So i Mo u njemu depresija je 150%
vladar 8 polja je Ju u škorpiju takođe u 6 polje i to je uzrok smrti, a to pojačava retrogradan Ma u Blizancima i 1 polju pa ona samu sebe dovodi do smrti.
Savetujem ti da ovo ne forsiraš, jer će ti se nakače ovakvi šarlatani ko ovaj dole da ti muzu pare i da te izlude

sad nešto čim se ja bavim a nema dodirnih, makar naizgled tačaka sa astrologijom..
reč je o vođenoj imaginaciji koja je slična regresoterapiji ali je mnogo efektnija od nje..
ulazi se u astral, stupa se u kontakt sa anđelom čuvarom (melekom) od koga se mogu dobiti bilo koje informacije koje osoba zatraži..
pa ako želiš..
sramota

nena peric
20-09-2012, 11:33
Mars 90 Pluton, aspekt nasilja i jos bezbroj znacenja, pa sta? Kako ste taj aspekt povezali u karti njene majke sa nacinom smrti? Gde vidite povezanost tog aspekta sa vladarom 8, vladarom asc-a, sa svetlima? Taj aspekt u njenoj karti ima totalno drugo znacenje, samo je sigurno da nema veze sa smrcu.
Devojka je lepo napisala da u policijskom izvestaju nije bilo tragova nasilja, mislim da je to dovoljno.

Nita,
Da se ne bi toliko mucila sa razmisljanjem oko smrti tvoje majke, jos jednom cu napisati da ona nije ubijena i to bi video bilo koji pocetnik na ovom forumu. Isto tako ne verujem da se ubila. Razlog njene smrti ce zauvek ostati misterija, ali je velika verovatnoca da je ona imala neko "pomracenje" uma ili da nije videla dobro kuda ide ili da joj se ucinilo da je "videla" nesto, pa je mozda slucajno upala u reku i udavila se. Uzrok tome moze biti i da je popila neki lek za psihu, koji je doveo do toga, a neptun u skorpiji nosi opasnost od svih medikamenata. Natal je bitan, a u natalu ona nema aspekte nasilne smrti!
Problem je sto je ovo forum za pocetnike i sto niko nema vremena da se udubi u neciju kartu.
Smrt je 8.kuca, a vladar njene 8.kuce je jupiter koji je u skorpiji u 6.kuci.U svim astroloskim knjigama ces procitati da je to smrt usled bolesti. Posto je vladar njene 12.kuce koja predstavlja psihu, tajne itd u konjukciji sa vladarom njene 8.kuce - smrti, a to sve u 6 kuci - zdravlja, onda se donosi zakljucak da je ona umrla zbog bolesti, koja ima veze sa njenom psihom. Posto je vladar 12- neptun, jos vise potvrdjuje ovu teoriju o zamucenoj psihi. Astrosimbolika je ogromna, ali je sigurno da Jupiter i Neptun nisu ubice.

Neptun u skorpiji nosi opasnost od davljenja u reci, vodi itd.
Neptun u skorpiji donosi opasnost od svih vrsta medikamenata.
Neptun kao vladar 12 - Halucinacije.
Jupiter 0 Neptun ima znacenje: cudne emocije,otrovani nervi,slabi nervi i vid, zrtva mistike ili religije, san, lazna dijagnoza.
Saturn u 8.kuci: mesto smrti je vezano najcesce za korene osobe, a u njenom slucaju u rodnom mestu.

Ovo nisam ja izmislila, sve to mozes pronaci u svim knjigama koje su napisane o astrologiji.

Savetujem ti da ovo ne forsiraš, jer će ti se nakače ovakvi šarlatani ko ovaj dole da ti muzu pare i da te izlude
sramota

Slazem se sa ovim u potpunosti!!!!!!
Ima ih vise na ovom forumu koji pokusavaju da izvuku pare nekom, a pogotovo na tudjoj nesreci. :rolleyes: :mad:
Sramota je blaga rec.......

nita
20-09-2012, 11:58
Hvala Nena, Mile!

Ima tu mnogo detalja koji zbunjuju. Moguće je da je bila slučajnost. Čudno je da je hodala okolo satma, kad je krenula bilo je sunčano, ali je popodne počela padati kiša, pljusak, i padala je cijelu noć. Zašto bi hodala i kisnula, zašto ne bi otišla kod majke, ili se vratila kući... Nije se mogla izgubiti u naselju u kojem je odrasla. Da li je bila kod nekoga, pa taj nije htio poslije da kaže da ga se ne bi ispitivalo...? Pa možda poslije toga krenula kući, i desio se nesretan slučaj.
Neobična stvar je da je njena sva odjeća bila na njoj, čak i cipele! Otvorene ženske cipele koje lako spadnu u vodi istog časa. Da je slučajno upala u vodu, valjda bi se borila da se izvuče, i nešto od odjeće bi izgubila. Pa se vraćam na suicid - nije se htjela boriti. Ili na to da je bila u nesvijesti kad je dospjela u vodu. Ili...
Oh, koliko god da razmišljam, a razmišljam o tome godinama, vratim se na isto.

manila
20-09-2012, 13:32
Hvala Nena, Mile!

Ima tu mnogo detalja koji zbunjuju. Moguće je da je bila slučajnost. Čudno je da je hodala okolo satma, kad je krenula bilo je sunčano, ali je popodne počela padati kiša, pljusak, i padala je cijelu noć. Zašto bi hodala i kisnula, zašto ne bi otišla kod majke, ili se vratila kući... Nije se mogla izgubiti u naselju u kojem je odrasla. Da li je bila kod nekoga, pa taj nije htio poslije da kaže da ga se ne bi ispitivalo...? Pa možda poslije toga krenula kući, i desio se nesretan slučaj.
Neobična stvar je da je njena sva odjeća bila na njoj, čak i cipele! Otvorene ženske cipele koje lako spadnu u vodi istog časa. Da je slučajno upala u vodu, valjda bi se borila da se izvuče, i nešto od odjeće bi izgubila. Pa se vraćam na suicid - nije se htjela boriti. Ili na to da je bila u nesvijesti kad je dospjela u vodu. Ili...
Oh, koliko god da razmišljam, a razmišljam o tome godinama, vratim se na isto.

Mila, najbitnije od svega, je da ona sada ima mir, da je na boljem mjestu gdje uživa ljubav i mir, i mora da je strašno boriti se s time što neznaš kako je otišla i ne mogu niti ja niti itko drugi ni pretpostaviti koju bol osjećaš, ali vjeruj mi, za sve uvijek postoji i vrijeme i mjesto, ti ćeš konačnu istini saznati kada ćeš biti u stanju da ju prihvatiš, pa čak i ako to bude onoga dana kada se s njom sretneš. Ako istinu trebaš saznati, ona će do tebe doći, ako nikada sa sigurnošću ne saznaš šta se zaista desilo, onda misli da ona ne želi da isto znaš.

Mia
20-09-2012, 15:13
vidim da se ovde pise o simbolici nasilne smrti, samo yelim da vas podsetim da je i suicid vrsta nasilne smrti, jer svakako nije prirodna. . .

unikatna
20-09-2012, 21:26
Pevanje i ostalo je rezultat težnji da potisne urođenu depresiju, koju je rat izvuko na površinu.
Majka ti je imala gomilu planeta u 6 polju, koje je polje bolesti i sa So i Mo u njemu depresija je 150%
vladar 8 polja je Ju u škorpiju takođe u 6 polje i to je uzrok smrti, a to pojačava retrogradan Ma u Blizancima i 1 polju pa ona samu sebe dovodi do smrti.

Podrzavam! :thumbsup:

Gloria
20-09-2012, 21:50
Znači svako ko peva je urođeno depresivan? Prvi put čujem za ovo.
Za ostalo ne znam tek ako je ubijena zašto ne bi istražili do kraja?

unikatna
20-09-2012, 21:56
Glorija,Pa znas kako! Kad bi svako iz teksta izvadio samo ono, kao sad ti na primer, naravno da ce ispasti glupo :rolleyes:

Izvedeno je na osnovu celog natala uz dodatak da je gomila planeta u 2 cetvrti sto pospesuje izvrsenje jos...

Posmatraj sve a ne pojedinacno!

Gloria
20-09-2012, 23:14
Pa ne, uglavnom sve gledam u globalu pa me i zbunilo to Miletovo, jer Nita je rekla da joj je mama bila vesela, volela da igra, peva...Inače je njen natal jedan od retkih sa toliko planeta u 6.

nena peric
20-09-2012, 23:59
Zvjezdice,
Koji ti problem imas? :confused: Ne razumem zasto mene prozivas, ako ja tebe i tvoj post nigde nisam spomenula?

Meni je smješno da i na ovoj temi postoje ljudi koji kategorički tvrde da žena nije ubijena.

Isto kao sto je meni smesno, a nisam to komentarisala da profesionalni astrolog kao sto si ti tvrdi da jeste ubijena.

Mislim da ni astrolozi sa mnogo više znanja i iskustva ne bi se usudili biti ovako sigurni u sebe.

Nisam astrolog, niti cu ikada biti. Ti jesi, pa tvrdis da jeste ubijena.;)

Ako je djevojka pitala, ne vidim razlog da se napada tuđe mišljenje i boldira se nešto crvenim.

Nikog nisam napala, a pogotovo ne tebe, to si ti prva uradila zbog mog posta. Boldirano crvenim je jedna od opcija i ne znam zasto je ne bih koristila, kao i sve druge boje
Devojka je lepo napisala da u policijskom izvestaju nije bilo tragova nasilja.
Evo jos jedom da ga ucrvenim, za one koje ne vide dobro. Nije bilo tragova nasilja. Da nije astrologija svemocnija od forenzicara i policijskih inspektora u toj oblasti? Nisam znala :eek:

Strašno na što je ovaj forum spao. Teško je biti Čovjek kad zabriješ da si Bog...
Slazem se :)
Samo da podsjeti, @neno to što ti pišeš je velika greška. Kažeš nema aspekt u natalu za nasilu smrt, a Mars90Saturn je glavni aspekt nasilne smrti.

A gde si ti to videla u njenom natalu???? Mars 90 Saturn?

I za smrt se ne gleda samo 8. polje, to je jasno kao dan svakom početniku. Ili onome tko iole želi shvatiti astrologiju, a ne ju koristiti za nadmetanja.
Strašno je kako se ponašaš na temi koja zahtjeva da zajedno dođemo do zaključka.
Ako vam je do vježbanja ega, odradite to negdje drugdje. Hvala.
8.kuca je smrt i ona je najbitnija u gledanju, pored ostalih. Kao astrolog bi trebala da znas da je ne mozes izostaviti iz tumacenja, kao sto si uradila.
Znas ti dobro, ali se pravis;) . Samo te je pogodilo sto sam ti otela potencijalnu musteriju.:D
Nije valjda da ti je toliko stalo do 30, 40, 50 eur? Da li tarot mozda bolje zna od forenzicara i policije?

Ne bih ti inace odgovorila na ovaj tvoj napad na moj post, da nije ovako ozbiljna tema u pitanju i da nisam videla pokvarene namere pojedinaca da " utripuju" devojku jos vise, ne bi li joj uzeli koji euro i izvukli korist iz tudje nesrece.
Zavrsila sam pisanje na ovoj temi, neka pise ko sta hoce, nemam nista protiv. Sto se mene tice, mozes i cenovnik da stavis posebno za tarot, posebno za astro, meni nece smetati, kao sto tebi smeta crvena boja i moj post koji nije bio namenjen tebi, vec devojci koja je otvorila ovu temu. Pozdrav :)

unikatna
21-09-2012, 01:30
Nena .... BRAVO :)

Da nije tuzno bilo bi jadno...

zvjezdica
21-09-2012, 13:34
Zvjezdice,
Koji ti problem imas? Ne razumem zasto mene prozivas, ako ja tebe i tvoj post nigde nisam spomenula?

Isto kao sto je meni smesno, a nisam to komentarisala da profesionalni astrolog kao sto si ti tvrdi da jeste ubijena.

Nisam astrolog, niti cu ikada biti. Ti jesi, pa tvrdis da jeste ubijena.

Nikog nisam napala, a pogotovo ne tebe, to si ti prva uradila zbog mog posta. Boldirano crvenim je jedna od opcija i ne znam zasto je ne bih koristila, kao i sve druge boje
Devojka je lepo napisala da u policijskom izvestaju nije bilo tragova nasilja.
Evo jos jedom da ga ucrvenim, za one koje ne vide dobro. Nije bilo tragova nasilja. Da nije astrologija svemocnija od forenzicara i policijskih inspektora u toj oblasti? Nisam znala :eek:

Slazem se

A gde si ti to videla u njenom natalu???? Mars 90 Saturn?

8.kuca je smrt i ona je najbitnija u gledanju, pored ostalih. Kao astrolog bi trebala da znas da je ne mozes izostaviti iz tumacenja, kao sto si uradila.
Znas ti dobro, ali se pravis. Samo te je pogodilo sto sam ti otela potencijalnu musteriju.
Nije valjda da ti je toliko stalo do 30, 40, 50 eur? Da li tarot mozda bolje zna od forenzicara i policije?

Ne bih ti inace odgovorila na ovaj tvoj napad na moj post, da nije ovako ozbiljna tema u pitanju i da nisam videla pokvarene namere pojedinaca da " utripuju" devojku jos vise, ne bi li joj uzeli koji euro i izvukli korist iz tudje nesrece.
Zavrsila sam pisanje na ovoj temi, neka pise ko sta hoce, nemam nista protiv. Sto se mene tice, mozes i cenovnik da stavis posebno za tarot, posebno za astro, meni nece smetati, kao sto tebi smeta crvena boja i moj post koji nije bio namenjen tebi, vec devojci koja je otvorila ovu temu. Pozdrav :)

Nigdje ja nisam rekla da je žena 100% ubijena, a ti cijelo vrijeme tvrdiš da nije i uz to tvrdiš da nema ni jedan aspekt u natalu za nasilnu smrt, a žena ima čak 3 pokazatelja. O čemu ti onda raspravljaš?

Niske komentare poput cjenovnika za usluge zadrži za svoj ego. Jer je jasno da ne znaš komunicirati na astrološkoj razini, pa prelaziš na niže sfere komunikacije.

Ovo je tema za pomoć, nema razloga da napadaš ljude koji ne misle kao ti. I uz sve to, tvrdiš 100% da si u pravu. Kome se dokazuješ? Sebi?

Što se tiče forenzičkog izvještaja na Balkanu, to si možeš objesit mačku o rep koliko je to "sigurno". A uz to, to što nema znakova nasilja na tijelu (to zna svaki iole razuman i logičan čovjek) nije znak da se radi o samoubojstvu.

I treća stvar, Mars 90 Pluton je aspekt za nasilnu smrt, a ti nadobudno tvrdiš da pokazatelja nema. (i o tome pričam od početka, ovo je bilo lapsus u pisanju MA90SA sa moje strane)

Kad je Umrla, Mars je bio aktiviran opozicijom Plutona, Pluton kao vladar 7. polja govori o drugim ljudima, tako da teorija o kojoj naglabaš ne drži vodu. Zna se što pokreće predispoziciju za nešto u natalu i što su okidači događaja - direkcije,progresije,tranziti itd.

Kad već nešto komentiraš onda bar astrološki podupri, inače je sve što pišeš relativno naklapanje i igranje sa tuđim emocijama. To si prvo trebala naučiti u duhovnom svijetu.

I zadnja stvar, kad se radi o ovako ozbiljnim temama, pametnije bi ti bilo da progutaš ego i ljude pokušaš astrološki demantirati, umjesto što koristiš ismijavanje nečijeg Rada, ismijavanje Tarota i povlačenje crvenom bojom.

Zaista imaš gadan problem sama sa sobom. Počni raditi na sebi, pa onda savjetuj druge :)

A kad govoriš da je nešto 100% i da si u pravu preuzimaš ulogu Boga. Ja nigdje nisam rekla da sam profesionalni astrolog niti kartoman, ali hvala što si mi naljepila taj nebitan etiket.

Ne mogu se ljutiti na ljude koji funkcioniraju samo na dvije otvorene čakre. I koji nemaju vlastito mišljenje o svijetu oko sebe pa im je dovoljan "forenzičarski" nalaz. Meni je to presmješno.

Kažeš da je djevojka navela da je nalaz pokazao da nema tragova nasilja, ali zaboravila si da je isto tako otvorila ovu temu jer postoji sumnja da su okolnosti nejasne i da je navela da joj majka nije bila niti suicidalna niti bi ikad hodala putem gdje je takva šikara. Bojala se, koliko sam ja razumjela.

Ugodan dan ti želim. :)

Mina
21-09-2012, 13:49
..vala tebi zvjezdice Gnusno nije dobro...

zvjezdica
21-09-2012, 13:55
što mi nije dobro? Jel vi znate napisati jedan komentar astrološki bez osobnih vrijeđanja? Ne. Ne znam što radite ovdje, osim što glumite trollove i duple nickove ;)

To je već ionako općepoznata stvar zar ne. Čopor.

Malefik
09-03-2013, 01:37
Primi moje najiskrenije saucesce..

Tesko je proceniti. Ali najvise naginjem ka nesrecnom slucaju.

Tacno ima Marsa u kvadragu sa Plutonom, sto daje nasilnu smrt, ali zar davljenje u reci nije nasilno? Koja smrt uopste nije nasilna, sem eventualno u snu ako neko umre? Smrt kao ni rodjenje nikako nije prijatno. Ona ima i inkonjukciju Marsa i Neptuna, sto upravo podrzava pricu davljenja. Te 3 planete su medjusobno povezane aspektima i to vrlo snazno, stoga se trebaju posmatrati kroz zajednicko delovanje.

Sama si rekla da je taj predeo oko reke sablasan i nepregledan, nema setaliste ni nista. Moguce da je zena slucajno upala, nije videla gde ide, bila je noc.

Da li je uopste znala da pliva? Sve i da jeste, ukoliko je osetljiva/plasljiva osoba, moguce od samog soka da se sledila i nije mogla da reaguje u datom trenutku.

Slazem se da u to vreme, forenzicki izvestaji moguce da nisu bili najsjajniji, zemlja je bila razorena ratom, ali SIGURAN sam da bi primetili tragove nasilja. Njih je nemoguce sakriti. Sve i da je neko gurnuo ili drzao pod vodom(ako vec nije bilo ociglednijih rana poput ubodnih ili nanetim vatrenim oruzijem i sl), to se pokaze na telu par sati nakon smrti.

Sto se tice suicida, tu svakako ne pomaze ovolika koncentracija planeta u 6. kuci. Devica je poznata kao jedan od labilnijih i depresivnijih znakova. Njoj je i vladar ASC u konj sa mesecom, sto pojacava njenu neznu i osetljivu prirodu. Sunce je gotovo na tacnom stepenu pada sunca. Samo to sto cerka nije htela da ide sa njom, moglo je da izazove u njoj negativnu reakciju, mogla je da pomisli kako je cerka ne voli(sto naravno je verovatno daleko od istine). I jos kad je stigla do rodice i nje nije bilo kuci(jos jedan "neuspeh" u njenim ocima) moglo je da aktivira i produbi tu depresivnost. I ono mozda najbitnije, tranzitni saturn joj je bio oko ASC(mozda cak i tacno na ASC, vreme nije uvek tacno), sto je samo po sebi izuzetno tesko, a ona kao tako osetljiva sigurno da je to jace dozivljavala.

U svakom slucaju bih iskljucio ubistvo.

Izmedju suicida i nesrecnog slucaja, rekao bih nesrecan slucaj i to bas zbog tog kvadrata marsa i plutona, i one inkonjukcije sa neptunom jer nekako da je to zaista htela, mislim da bi to bilo pre simbolizovano trigonom il sekstilom. Iako je i to vrlo diskutabilno, ali ubistvo sam gotovo 100% siguran da nije.

nita
10-03-2013, 21:44
Hvala ti, Malefik.

Dugo vremena sam mislila da znam živjeti s tim, a onda je došao Saturnov povratak i prva faza sade sati, taj tranzit preko pet planeta, svemu tome prethodio tranzit Sa preko AC (u kojem sam izgubila i oca)...
Baš me slomilo i vratilo daleko u prošlost.
Shvatila sam da ne samo da nisam preboljela, nego mi na momente nepodnošljivo nedostaje. Nisam uopšte znala da imam sve te emocije u sebi još uvijek.

Voljela bih da nađem mir. Istina je mir. A ja ću, kako stvari stoje, morati da izmislim svoju istinu i da odlučim vjerovati u nju.

Hvala mnogo!

Bojana_NS
10-03-2013, 22:54
nita moraš ići kod stručnog lica-psihologa čisto porazgovaraj sa njim od njega ćeš imati veću korist nego od astrologije to je veliki šok i nisu svi u stanju da pređu preko toga!