Mo 0 Ju [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Mo 0 Ju

Merkur
05-06-2007, 09:14
Saosecajni ste, prakticni i darezljivi; lako postizete uspeh, ali cesto osecate unutrasnju potrebu za promenom. Ukoliko budete dobro upravljali ovim aspektom, dogodice vam se da budete preterano skloni naglasavanju sopstvenog znacaja i da budete sujetni. Religija i ideologija su vazne za vas; ukoliko ova konjukcija nije u fiksnim znacima, monogo cete putovati.

:)

Zili Vern, Uri Geler

swarovska
21-10-2007, 10:20
Saosecajni ste, prakticni i darezljivi; lako postizete uspeh, ali cesto osecate unutrasnju potrebu za promenom. Ukoliko budete dobro upravljali ovim aspektom, dogodice vam se da budete preterano skloni naglasavanju sopstvenog znacaja i da budete sujetni. Religija i ideologija su vazne za vas; ukoliko ova konjukcija nije u fiksnim znacima, monogo cete putovati.

Zili Vern, Uri Geler

mozda i preterano saosecajna..imam ovaj aspekt u 5 polju u vodoliji

Andreina
22-03-2008, 23:51
Velikodusni Jupiter u sprezi s osjecajnim Mjesecom daje vedre i pravedne osobe, zainteresirane za materijalni probitak, ali i za dobrobit drugih. U zivotu se mogu nadati velikim uspjesima ako obuzdaju svoj hedonizam i urodjenu lijenost. Dobri su organizatori, imaju jaku intuiciju i visoke moralne kriterije, no cesto se ne mogu othrvati osjecajima koji znaju biti pogubni za njih. Jupiter sve siri i uvecava pa tako ce povecati i Mjesecevu senzualnost, emotivnost i podloznost tudjem utjecaju. Isto tako, Jupiter ce potencirati i teznju za pripadnoscu i ljubavlju, a slicno ce djelovati i na podsvijest i mastu.

(odlomak iz casopisa "Astromagazin")

ibis
21-07-2008, 08:55
Sta mislite, mogu li smatrati da imam ovaj aspekt?
Orbis je cak 14 i nesto stepeni, ali posto je Mo i svetlo, i vladalac So, i u prvoj kuci, plus inace povezani rak i ribe trigonima, plus Mo i Ju izolovani na polovini hemisfere...

TrilianSi
21-07-2008, 17:02
Sta mislite, mogu li smatrati da imam ovaj aspekt?
Orbis je cak 14 i nesto stepeni, ali posto je Mo i svetlo, i vladalac So, i u prvoj kuci, plus inace povezani rak i ribe trigonima, plus Mo i Ju izolovani na polovini hemisfere...

Ja ga ne bih uzimala u obzir ;) Za svetla je orbis do 10*.

ibis
21-07-2008, 20:46
onda necem...ma svejedno, svakako su tu...odje nedje...:p

skorpija_strelac
30-09-2008, 17:41
a ako je Mo na 00 03 a Jupiter 10 17?:)

starlight
30-09-2008, 23:09
Ja uzimam orbis od 5 stupnjeva, za svjetla 7. Naravno, iznimke uvijek postoje. Škorpija strelac ako uzimaš šire aspekte, onda slobodno to računaj kao važeći aspekt, tim više što je aplikacioni.

skorpija_strelac
01-10-2008, 22:26
pa da ..ja sam negde citala da neki uzimaju za Mesec i Sunce orbis 12 stepeni za konjukciju....
pa sad...svidja mi se ovaj aspekt:D
i bas bas dosta se pronalazim u opisu... Ju mi je vladar horoskopa...

Skorpija
02-10-2008, 03:30
a ako je Mo na 00 03 a Jupiter 10 17?:)
Sirok je orbis,ali posto je aplikacioni onda se moze uzeti u razmatranje.

Vindex777
03-11-2008, 18:56
to je divan aspekt za horoskop političara.

imam ga i ja samo ga siječe venera opozicijom.

podrška drugih, velik smisao za humor, čest osmijeh.

recimo, vidjeti ćete da osobe sa Mjesec 120 Ju imaju lijep osmijeh i često se smiju - Barack Obama, a osobe 0 Ju imaju vrlo široko razrađen humor

da igual
03-11-2008, 19:14
imam ga ja :D

ova konj ima odlike mjeseca u strelcu ;) koji je najveći zabavljač u zodijaku

skorpija_strelac
03-11-2008, 22:13
a kad je ova konjukcija na vrhu druge kuce?
u vodoliji?

Vindex
11-11-2008, 17:14
princeza dijana ga je imala isto u vodenjaku. ako je kod tebe u polju 2 to ti je sigurno dobar način da stekneš novac baveći se sa ženama djelatnostima koje označava vodenjak - dakle između astrolog i astrologija.

skorpija_strelac
11-11-2008, 17:48
princeza dijana ga je imala isto u vodenjaku. ako je kod tebe u polju 2 to ti je sigurno dobar način da stekneš novac baveći se sa ženama djelatnostima koje označava vodenjak - dakle između astrolog i astrologija.

Hvala , Vindex:p
pored tebe, mene , princeze Dijane ovu konjukciju ima i Zdravko Colic u ovnu....i M.Monro isto u vodoliji:eek:
ali posto od mene nece biti astrologa:rolleyes: ...sta simbolise jos....?
mo je suvladar 7 a Ju vladar 1,12....
?

JeJa
14-11-2008, 12:39
I kod mene je u Vodoliji.. Za sada prijateljima radim horoskope. Šta još može da znači?

LLLLL
15-11-2008, 17:39
Mesec 0 Jupiter u Lavu u 12....Sta bi to moglo da znaci?

Little Warrior
15-11-2008, 19:54
recimo, kod moje keve
jupiter je vladar osme(nasledstvo), a mesec vladar cetvrte(kuca, nekretnine)
sve u raku u konjunkciji iz 3. sa vrhom cetvrte, pa eto nasledjivanja nekretnina

ovaj primer je odlican primer za nekoga ko moze lako dobiti kredit za stan
(plus je jupiter na samom stepenu svoje egzaltacije)

LLLLL
15-11-2008, 21:37
aha:confused:
JU je vladar moje 5. MO vladar moje 12. prave konjuciju u 12.
JU(15lav stepen blizanaca - da li se ovde nalazi neka fiksna zvezda?) ME(14lav stepen raka)
Aj moim te rastumacimi to :) Bojim se da ne kapiram bas najbolje

recimo, kod moje keve
jupiter je vladar osme(nasledstvo), a mesec vladar cetvrte(kuca, nekretnine)
sve u raku u konjunkciji iz 3. sa vrhom cetvrte, pa eto nasledjivanja nekretnina

ovaj primer je odlican primer za nekoga ko moze lako dobiti kredit za stan
(plus je jupiter na samom stepenu svoje egzaltacije)

mysty
15-11-2008, 21:46
Mesec 0 Jupiter u Lavu u 12....Sta bi to moglo da znaci?
mozda uz pomoc rodbine i dobrih prijatelja uspes da realizujes svoje planove...........:)

Angliana75
15-11-2008, 21:54
taj aspekat MO 0 JU u Jarcu ima ON u svom solaru u 5.polju a rade isto konjukciju na natalnog njegovog ME u 4.polju i sad preko tog a svega prelazi tranz. VE trenutno.......
da li bi ta tranz.VE u Jarcu mogla da pokrene taj aspekat MO 0 JU???i sta to donosi?da li donosi uopste nesto?izjavu ljubavi?ko? ja njemu ili on meni?:D

LLLLL
15-11-2008, 21:58
aha. dobro.
hvala :D
mozda uz pomoc rodbine i dobrih prijatelja uspes da realizujes svoje planove...........:)

Little Warrior
15-11-2008, 22:35
mesec jupiter, to je uvek predispozicija da se zivi negde u inostranstvu,
kod tebe jos u 12 polju sto je daleko inostranstvo
to je ako simboliku gledamo na jedan nacin

gledano na drugi nacin, mesec kao vladar 12. polja sto su tajne, a jupiter kao vladar 5. sto je ljubav, daje i tajne ljubavi, a ako ne tajne(zbog znaka lava) onda neke daleke iz inostranstva i velike, ili veliki optimizam i idealizaciju u ljubavi

LLLLL
15-11-2008, 22:43
da da ima smisla
vise mi se svidja ova ideja sa inostranstvom:) Kakve su mi predispozicije npr. Japan(ostrvo-12.) Dobijao sam neke nagrade(kreativnost/mozda 5.)
Japan je u znaku Ovna?
mesec jupiter, to je uvek predispozicija da se zivi negde u inostranstvu,
kod tebe jos u 12 polju sto je daleko inostranstvo
to je ako simboliku gledamo na jedan nacin

gledano na drugi nacin, mesec kao vladar 12. polja sto su tajne, a jupiter kao vladar 5. sto je ljubav, daje i tajne ljubavi, a ako ne tajne(zbog znaka lava) onda neke daleke iz inostranstva i velike, ili veliki optimizam i idealizaciju u ljubavi

Little Warrior
15-11-2008, 23:02
tebi i nije mesto ovde
uran u 4, a dobro postavljeno 12 polje-bezi napolje kad ti se moze
vladar 9. polja mars u sekstilu sa tim planetama u 12, tako da je inostranstvo i vise nego moguce
jeste japan predstavljen znakom ovna, zato sto je to zemlja izlazeceg sunca, a sunce je egzaltirano u ovnu
moze japan zbog 12 polja-pa prekookeanska zemlja

medjutim pored japana, mnogo je ociglednija kalifornina ili nesto slicno, neka topla, prekookeanska bogata zemlja

a sto se tice kreativnosti vladar 5 u prirodnom 5. znaku, sa mesecom koji se takodje vezuje za kreativnost...a i 12 polje(inspiracija)
mogao bi dobro da zaradjujes(2 u 12) od originalnih ideja(takodje je merkur vladar11)

LLLLL
15-11-2008, 23:30
hvala na ulozenom vremenu
pa mislim da i zaradjujem od ideja ali nesto slabo od stranaca uglavnom ovde u regionu Srbija Rumunija Madjarska
hm Kalifornija Zvuci OK Vidim i Svarciju(lav) je krenulo(postade covek guverner):D
tebi i nije mesto ovde
vladar 9. polja mars u sekstilu sa tim planetama u 12, tako da je inostranstvo i vise nego moguce
jeste japan predstavljen znakom ovna, zato sto je to zemlja izlazeceg sunca, a sunce je egzaltirano u ovnu
moze japan zbog 12 polja-pa prekookeanska zemlja

medjutim pored japana, mnogo je ociglednija kalifornina ili nesto slicno, neka topla, prekookeanska bogata zemlja

a sto se tice kreativnosti vladar 5 u prirodnom 5. znaku, sa mesecom koji se takodje vezuje za kreativnost...a i 12 polje(inspiracija)
mogao bi dobro da zaradjujes(2 u 12) od originalnih ideja(takodje je merkur vladar11)

JeJa
16-11-2008, 14:58
Ni od mene ozbiljnog astrologa.......princeza Dajana, MerilinMonroe isto u vodoliji, skorpija_strelac, Vindex, ja.. šta bi to ljudi trebalo da znači? Široko srce, žeju da menja svet? Da li je položaj tih planeta uticao na njihov tragičan kraj?

skorpija_strelac
17-11-2008, 22:24
tebi i nije mesto ovde

moja Mo 0 Ju je u trigonu sa Marsom iz devete koji je vladar 4.....(ustvari samo Ju je u trigonu)...
Ju vlada 1 i 12..
jel mogu i ja da povezem sa inostranstvom
?

Angliana75
18-11-2008, 00:54
taj aspekat MO 0 JU u Jarcu ima ON u svom solaru u 5.polju a rade isto konjukciju na natalnog njegovog ME u 4.polju i sad preko tog a svega prelazi tranz. VE trenutno.......
da li bi ta tranz.VE u Jarcu mogla da pokrene taj aspekat MO 0 JU???i sta to donosi?da li donosi uopste nesto?izjavu ljubavi?ko? ja njemu ili on meni?:D

trenutno tranz. Venera nista nije uradila po tom pitanju....:( ...

skorpija_strelac
06-12-2008, 19:27
princeza D. nema mo 0 ju

ali:
Hitler -Mo 0 Ju u trecoj u jarcu
Andjelina Zoli- Mo 0 Ju u 9 u ovnu-jel to moze da se poveze sa njenom humanitarnom aktivnoscu.....?

zulfica
06-12-2008, 19:35
imam poznanika sa jupiterom u konjukcijisa mesecom u opoziciji sa venerom,prenaglaseno ima potrebu da mu se da poseban znacaj,da se uvazava ,ponekad bez argumenata,sujeta i cak narcisoidnost,da li je to sve u veziovog aspekta

*Invisibleshadow*
06-12-2008, 19:36
meni je MO 0 JU u lavu u trećoj šta to znači

Merkur
06-12-2008, 20:01
meni je MO 0 JU u lavu u trećoj šta to znači
Da ti nije ta konjukcija u fiksnom znaku, mnogo bi putovala.
Ali kako je u fiksnom znaku i kako su Mesec vladar ASC (ti) a Jupiter vladar 10 polja(profesija) , ova konjukcija ukazuje da mozes lako postici uspeh.

skorpija_strelac
06-12-2008, 20:09
Ali kako je u fiksnom znaku i kako su Mesec vladar ASC (ti) a Jupiter vladar 10 polja(profesija) , ova konjukcija ukazuje da mozes lako postici uspeh.

i moja je u fixnom znaku ali ja sam do sad putovala vise nego ljudi iz mog okruzenja...namerno necu da kazem mnogo ali ipak za ove uslove u zemlji Srbiji -da
....mozda pomaze dispozitor u strelcu ?:rolleyes:

Merkur
06-12-2008, 20:19
i moja je u fixnom znaku.
Pa ti nemas konjukciju Meseca i Jupitera. Heeej, pa 10*, do 7* bi bila konjukcija ovako je nema.;)

skorpija_strelac
06-12-2008, 20:21
Pa ti nemas konjukciju Meseca i Jupitera. Heeej, pa 10*, do 7* bi bila konjukcija ovako je nema.;)

pa kako ko uzima:p ....neki idu i do 12 za Mesec
a i aplikaciona je...:p
ja je uzimam u obzir i pronalazim se u opisu:rolleyes:

Merkur
06-12-2008, 20:22
ja je uzimam u obzir i pronalazim se u opisu:rolleyes:
:D E pa to je vec druga stvar.;)
Ja bih pre rekla da ti je putovanja doneo Merkur.

skorpija_strelac
06-12-2008, 20:24
:D E pa to je vec druga stvar.;)
Ja bih pre rekla da ti je putovanja doneo Merkur.

sad si mi usadila crv sumnje....:D
a taman sam pocela da verujem da imam
a mozda se nalazim u opisu zbog nekih drugih aspekata...
kao sto pominjes Me a ja dodajem Ma i Ju

*Invisibleshadow*
06-12-2008, 20:46

hvala na odg.:) inače zanima me kojim zanimanjem bi mogla postići uspjeh inače su mi merkur i jupier u konjukciji s venerom i merkurom

JeJa
09-12-2008, 15:27
Ni ja ne mrdam nikuda...na žalost.

skorpija_strelac
09-12-2008, 15:33
Ni ja ne mrdam nikuda...na žalost.

a posto je Ju u vodoliji naredne godine mozda i otputujes...:p

kosooka
09-12-2008, 23:04
Da li je moja konjukcija Mo0Ju aplikaciona? Kako se to gleda? Moze pomoc... Ja volm da putujem i putujem...
Hvala!

skorpija_strelac
09-12-2008, 23:07
Da li je moja konjukcija Mo0Ju aplikaciona? Kako se to gleda? Moze pomoc... Ja volm da putujem i putujem...
Hvala!

jeste.................

LadyInRed
16-12-2008, 18:43
izgleda da ako je ova konj u fiksnom znaku nista od putovanja.ja je imam u skorpiji ali posto je jupiter vladar mog 7 polja mozda bi se to odnosilo na to da ce moj partner biti neko ko putuje ili neko iz inostranstva.
sve to je u opoziciji sa venerom tako da ne znam sta ona tu kvari ili ne...????

skorpijica
05-11-2009, 12:25
mo 0 ju - mogu doneti mnogo novca.u horoskopu jednog umetnika je doneo mnogo slika posto ga pare nisu interesovale

natasha-77
05-11-2009, 16:49
Ja imam ovaj aspekt u 11,ali u razlicitim znacima..Ju na 0 stepenu raka a Mo 24 Blizanaca...ceo zivot putujem...

arctiumLappa
06-11-2009, 00:10
sve dok ne bude dece, kofer je moj najbolji prijatelj... hranu bih dala al' avionske i sve druge karte ne :-)
mesec je vladar trece

medjutim interesantno je da se ta konjunkcija aktivirala tek u mojoj 18oj 19oj godini

natasha-77
06-11-2009, 11:34
Haha,ovo za avionske karte vazi i za mene...samo da se ide negde:-)

select81
24-05-2010, 19:39
Imam Mo0 tranz.Ju u Ribama, jedino dosta nervoze i nista sto ukazuje na bolje stanje...dokle vise

JeJa
25-05-2010, 14:42
a posto je Ju u vodoliji naredne godine mozda i otputujes...:p

Mrdnula nisam. :(

Moon_1989
11-12-2010, 15:31
Što bi značila ova konjukcija u škorpionu u 5.kući,nigdje ne mogu to naći?:(

ochajna domacica
11-12-2010, 18:00
Neko gore napisao: "aktivirala mi se tek u 18oj" xaxa..e ja nista od tih aktiviranja nisam osetila. Sem..ako kazem da je Jupiter u mojoj karti brat. Pa bas zato mi je pripalo da zbog toga sto su mu pruzali od malena roditelji, i pomazu sad, ja sam sedela kod kuce. Mesec mi je vladar 4, u Skorpiji u 7moj. Jupiter vladar 9, opet u 7(derivatno bratova 11, stalno u pokretu "zahvaljujuci" prijateljima -njegovi "prijatelji" su meni javni neprijatelji)..delim sudbinu majke svoje(ona je Mesec, a 7 polje je 4 polje od 4, sedenje kod kuce, mada je radila u firmi 35god.) posto je otac taksista..o raznim slavljima, nove godine na pr.na prse mogu nabrojati za svojih 29god. Tako da putovanja(fizicke vrste) nemaju nikakve veze sa aspektom Ju0Mo. Rubbish! Cisto ko suza!

Santijen
11-12-2010, 18:11
mislim da na pocetku teme u tekstu pise ukoliko aspekt nije u fiksnim znacima da donosi putovanja....

Mjesec i Jupiter Aspekti Mjeseca i Jupitera ukazuju na toleranciju i sposobnost osobe da duhovno napreduje, otkrivaju gaji li osoba životni optimizam, je li umišljena i sklona pretjerivanju, ili je njezina emotivna strana ličnosti obojena vedrinom životnih nadzora. Brine li je to kakav dojam ostavlja u očima promatrača.
U konjukcijama dobre konotacije prisutna je suosjećajnost, praktičnost i darežljivost osobe koja stalno teži promjenama i poboljšanju svojega statusa, dok u onima lošije konotacije vidimo sebeljublje i određeni stupanj sujete.
U dobrim aspektima osoba je pod jakom zaštitom moćnih planetarnih sila. Puna je optimizma, vjere i nade. Živi u lijepoj i velikoj kući, vrlo često u inozemstvu. Na putovanjima očekuju je brojna zadovoljstva i bogaćenje njezine ličnosti. Majka osobe uvijek ima dobar savjet i pruža financijsku pomoć. Ovo su zaista mudre osobe, visoke duhovnosti i istinskog humanizma. Ponekad imaju manjih problema jer široko shvaćaju pojam morala, mada je sve samo ne amoralna. U genetici ovih osoba netko je živio u inozemstvu i u obiteljski korijen usadio širinu i životne principe koji su obogatiti habitus čitavog obiteljskog debla.
U lošim aspektima česti su financijski neuspjesi, sukob milosrđa i morala, osoba može biti i bogata, ali je svejedno nezadovoljna uvijek tražeći više, prepuna je želja koje nemaju uporište u realnostima. U transakcijama s nekretninama osoba u pravilu gubi, a u inozemstvu ne doživljava uspjeh. U nekim varijantama osoba krivo tumači materijalnu pomoć starijih članova obitelji, pa umjesto da to pravilno upotrijebi, često gaji pogrešne stavove i iluzije o životu.

ochajna domacica
11-12-2010, 18:44
E pa meni nisu pod losim aspektima. Ne trazim nista..sem da kada isplaniram putovanje i poznato je vreme, mesto i trajanje puta..a neke obaveze spadnu na nekog drugog, da ne iskrsne OPET PO KO ZNA KOJI PUT, neplanirano putovanje moga brata. Hm.ako je zvucalo da sam nezahvalna, onda je psiholoska procena na osnovu aspekata u karti, ispod svakog moralnog i etickog kodeksa. Rece Jupiter u Vagi :D
zaista je tako i zar je potrebno da se nekom izvinjavam.

andjelikadepeures
11-12-2010, 19:31
Mesec mi je u Vodoliji, Jupiter je Retrogradan, u Strelcu...
mozda ta retrogradnost smanjuje broj putovanja?
mada sam relativno chesto na putu, makar to bile i krace relacije...

* Mjesec i Jupiter

Aspekti Mjeseca i Jupitera ukazuju na toleranciju i sposobnost osobe da duhovno napreduje, otkrivaju gaji li osoba životni optimizam, je li umišljena i sklona pretjerivanju, ili je njezina emotivna strana ličnosti obojena vedrinom životnih nadzora. Brine li je to kakav dojam ostavlja u očima promatrača.

jesam optimista i osim u retkim trenucima koji u principu najvishe zavise od hormona, sve gledam pozitivno. Uvek i u loshim deshavanjima nadjem zashto je to dobro...
o tome shta ce drugi da misle ne brinem, jer mnogi i nemaju svoje mishljenje.

U dobrim aspektima osoba je pod jakom zaštitom moćnih planetarnih sila. Puna je optimizma, vjere i nade. Živi u lijepoj i velikoj kući, vrlo često u inozemstvu. Na putovanjima očekuju je brojna zadovoljstva i bogaćenje njezine ličnosti. Majka osobe uvijek ima dobar savjet i pruža financijsku pomoć. Ovo su zaista mudre osobe, visoke duhovnosti i istinskog humanizma. Ponekad imaju manjih problema jer široko shvaćaju pojam morala, mada je sve samo ne amoralna. U genetici ovih osoba netko je živio u inozemstvu i u obiteljski korijen usadio širinu i životne principe koji su obogatiti habitus čitavog obiteljskog debla.

u principu je sve tachno... i chak i kad sam u inostranstvu, boravim u velikim i lepim kucama ili u lepim hotelima...
volim da putujem i znam da cu obici celu zemaljsku kuglu vremenom.
nisam nikad zivela u inostrantvu, ali recimo da Bech zaista dozivljavam kao svoj grad, gde mi je uvek lepo i gde mi je deo dushe...
deda i baba su neko vreme ziveli u Nemachkoj.

e sad, poshto Domacica pomenu brata... moj nema aspekte Meseca i Jupitera, odrasli smo u istim uslovima, samo shto je on bio vishe mazen, pazen, bez obaveza. Ali sam ja mnogo vishe sveta proshla jer sam tako htela i koristila svaku priliku.
On chak i kad ode negde, vrati se pun negativnih komentara, sve mu neshto falilo, sve mu bilo skupo, ostao gladan, zedan... namcor nebeski! i sam je takav da na sve gleda negativno. sam sebe unishtava i sam sebi nabija negativnu energiju. mada, kad mu pogledam kartu, samo pomislim da njemu uopshte nije lako sa samim sobom....
zato se valjda i ne slazemo... moj optimizam i njegovo crnilo nikako da nadju zajednichki jezik.
nismo svi isti....

ochajna domacica
11-12-2010, 20:23
Taj Jupiter0Mesec je kod mene u 7-moj ili kao sto rekoh 4 polje od 4. Jasno mi je da sam u kuci moje majke imala optimizam, ali sa ovim preseljenjem vise ga nemam.

Fiorellino
11-12-2010, 21:37
Imam asc0Ju0Mo u devici. Putujem, uvek sam putovala. Mislim da mi je ovaj aspekt dao i sklonost ka stalnom sirenju znanja i obrazovanju. Po tome licim na svoju majku.

Imam stavove koji su cesto izvan prostora i vremena u kome zivim. Pomazem drugima, humanista, idealista.... Nisam preterano optimisticna, mada me tako ljudi dozivljavaju (kao pozitivnu i optimisticnu osobu). Takodje po neko kaze da izgledam kao da nisam iz ove zemlje.

Vazno mi je kakav utisak ostavljam na druge. Sklona sam uzivanju, cesto bas lenja, mislim da je to zbog asc0Ju0Mo 60 Ve.... :rolleyes:

ochajna domacica
11-12-2010, 22:40
Pa cak i Mo0Asc180Ju putuju. Ja ne.bas smo malopre kometarisali brat i ja i zvucalo mu je smesan opis, na moju zalost. Pritom Neptun koji aspektuje sa 60Ju odgovara opisu licnosti njegove(9 polje njegovo prvo) jer je sklon porocima, alkoholu pre svega, preteruje, lazne prijatelje ima, pa i u hrani preteruje, Ve je zakopcana za Ne. A Jupiter ko Jupiter..siri u svakom pogledu. U konjukciji Jupiter i Meseca, nema onoga kao kod opozicije i 90.."smatra da ne dobija onoliko koliko zasluzuje"..tu se brat nasmejao "ali uvek se moze dalje"..ni majka nasa nije takva zena. Dok kod ciste opozicije imamo primer u porodici i cerka i majka su takve. U nasoj kuci ovaj aspbkt daje sirokogrudost domacice. Moto "gde ima za mene za tebe ima jos vise". U kuci opozicije "svoje ne dam, tudje hocu". I svega ovo se ne bi ispoljilo da nema drugih ljudi u elementu Ve(koja je dispozitor).

Moon_1989
12-12-2010, 21:51
mislim da na pocetku teme u tekstu pise ukoliko aspekt nije u fiksnim znacima da donosi putovanja....

Mjesec i Jupiter Aspekti Mjeseca i Jupitera ukazuju na toleranciju i sposobnost osobe da duhovno napreduje, otkrivaju gaji li osoba životni optimizam, je li umišljena i sklona pretjerivanju, ili je njezina emotivna strana ličnosti obojena vedrinom životnih nadzora. Brine li je to kakav dojam ostavlja u očima promatrača.
U konjukcijama dobre konotacije prisutna je suosjećajnost, praktičnost i darežljivost osobe koja stalno teži promjenama i poboljšanju svojega statusa, dok u onima lošije konotacije vidimo sebeljublje i određeni stupanj sujete.
U lošim aspektima česti su financijski neuspjesi, sukob milosrđa i morala, osoba može biti i bogata, ali je svejedno nezadovoljna uvijek tražeći više, prepuna je želja koje nemaju uporište u realnostima. U transakcijama s nekretninama osoba u pravilu gubi, a u inozemstvu ne doživljava uspjeh. U nekim varijantama osoba krivo tumači materijalnu pomoć starijih članova obitelji, pa umjesto da to pravilno upotrijebi, često gaji pogrešne stavove i iluzije o životu.

Ma znam to ali što bi ta konjukcija značila u škorpionu pitam jer je mjesec ovdje u padu :confused:

ochajna domacica
12-12-2010, 22:11
Ma znam to ali što bi ta konjukcija značila u škorpionu pitam jer je mjesec ovdje u padu :confused:nije samo u padu, vec duplo dostojanstvo. Naravno, zavisi od toga kakve aspekte prima ta konjukcija u 5-om. Kao naravno i cega je vladar Mesec a cega Jupiter, mislim kojih vrhova polja...

ibis
19-04-2011, 09:04
Ja stvarno mislim da meni ovaj aspekt radi.
Dejvison kaze da ako su dve planete izolovane na hemisferi one se ponasaju kao da su u aspektu cak iako tehnicki nisu...a s obzirom da je meni Mo tako bitan, da je brz i da je u prilazu JU, da su obe planete u prvoj kuci, i da je pod njegovim vladarstvom, mislim da ima uticaja.

Kada sam bila dete, moja majka (Ju vladar 10) je bila veoma nezna, i, koliko god da smo se s godinama razisle, pruzila mi je obilje ljubavi u tom najneznijem uzrastu.
Moji prijatelji tvrde da sam jedina osoba koju znaju a da iz najvecih problema izadje sa osmehom, iscupa se...Doduse tu je i So 120 Ju, ali to nekako nije dovoljno objasnjenje.

Jednostavno nisam u stanju da se svetim, da budem podla.
Zelim da budem okruzena dobrim i da dajem dobro.
I to je instinktivno, a ne smisljeno.

alea
19-04-2011, 16:52
Ma znam to ali što bi ta konjukcija značila u škorpionu pitam jer je mjesec ovdje u padu :confused:

U svakom slučaju ne može da bude loše, uvek je JU benefik, pa čak i pesimističnoj i mračnoj Škorpiji unese malo optimizma.

Meni anstiscija JU pada na 2* od natalnog MO- antiscija JU mi je na 23* a MO na 25*.
Uporno i silno želim da ovaj aspekt radi :o
Prošle godine, kada je tranzitni JU pravio 120 MO moj, to je bio najlepši period mog života koji pamtim godinama unazad! Budila se sa osmehom, ustajala uz muziku, putovala, upoznavala ljude...da sam se rodina dan kasnije MO bi mi bio u Strelcu 60 JU...ali, ko mi kriv kada sam požurila :bebadeckic:

sinhro739
05-05-2011, 12:04
Ja imam Mo0Ju u Sco u prvom polju ... meni ovaj aspekt uopste ne radi, Mesec u Skorpiji osecam i tek kako ali od Jupitera samo odblesak bar kod mene. Jedino sto sam talija za moje bliznje jer svi koji se druze sa mnom odu u insotranstvo i to uglavnom drugarice (pa eto vam mo0ju) i onda se one tako jave svremena na vreme dok ja jos camim u ovoj zemlji.
Da i daje neki cudan optimizam onako smejem se a mogla bih plakati ali od osmeha glava ne boli ... jbg sta da se radi, nek smo zivi i zdravi sve ostalo ce vljda i doci.

ibis
05-05-2011, 12:07
Ja imam Mo0Ju u Sco u prvom polju ... meni ovaj aspekt uopste ne radi, Mesec u Skorpiji osecam i tek kako ali od Jupitera samo odblesak bar kod mene. Jedino sto sam talija za moje bliznje jer svi koji se druze sa mnom odu u insotranstvo i to uglavnom drugarice (pa eto vam mo0ju) i onda se one tako jave svremena na vreme dok ja jos camim u ovoj zemlji.

a sto se tice tvog uspeha, jer Mo ti vlada 10, a Ju trecom...mozda vazis za pametnu obrazovanu osobu i zato te ljudi postuju?

Verra
05-05-2011, 12:10
Imam ovaj aspekt ali u 12 polju u ribama i ne sjecam ga nasto. Gdje bi se on u ovom slucaju trebao ispoljiti?

sinhro739
05-05-2011, 12:10
@ Ibis

Pa vazim, nekako se mnogi lepe za mene - kazu kao pozitivna sam, dok ja po nekad zivim u paklu koji se ne vidi.

Drugo svi za koje se vezem odu - otputuju ... a ja bas imam zelju da putujem da vidim ceo svet. Sad sam konkurisala za posao na recnom brodu koji plovi po Evropi, jos uvek nista ne znam jer cekam da me zovu...

ibis
05-05-2011, 12:19
Imam ovaj aspekt ali u 12 polju u ribama i ne sjecam ga nasto. Gdje bi se on u ovom slucaju trebao ispoljiti?

kod tebe...ako se ne varam...u unutrasnjoj snazi, duhovnosti...mislim da stvarno imas divnu dusu iako ces to retko pokazati :)
mozes verom da "pomeras planine" (120 Sa)

a ja bas imam zelju da putujem da vidim ceo svet. Sad sam konkurisala za posao na recnom brodu koji plovi po Evropi, jos uvek nista ne znam jer cekam da me zovu...

verujem ti, sa Ma u strelcu i Ju 0 Mo...:)
drzim ti fige...
Uran ce ti uci u 180 sa Me, vladarom 9, pa mozda se nesto drasticno promeni...mada ove godine nece ici dalje tr Uran od 4 ovna a tebi je Me na 6...mada ko zna, mozda je dovoljan orbis...ako ne ranije, onda sledece godine sigurno kada i Ju udje u tvoju 9...

ochajna domacica
05-05-2011, 12:43

hajde, dok si raspoložena, produži i s mojim Ju0Mo :o (namerno pišem obrnuto zbog separacije, kao i to što su u različitim znacima).
Bar za sada kako ja mogu da opišem, više sam se pronašla u opisu koji daje Sinhro. A JU koji je pod vladavinom VE, iako mi je VE partner(ne dečko), moji momci, bivši, prepuni su optimizma kada žele da se vrate(recimo da verujem da se tu jako dobro recepcija VE i JU očitava). Ali to je njihov optimizam koji ne urodi plodom, tek ja se IPAK mnogo više smejem kada sam u javnosti,ali volela bih mnogo češće, da mi se ukoči faca. Mnogo mi fali taj JU. :rolleyes:

ibis
05-05-2011, 12:58
Ocajn-ice ;)
evo kako tebe vidim...

s jedne strane si velikodusna jer nalazis u stvarima oko sebe nekakvu harmoniju, jer si radoznala osoba koja je puno toga naucila i uci...vidis siru sliku...s druge strane imas porodicno nasledje visoke subjektivnosti i osetljivosti...
kombinacija ove dve planete ispada dosta neobicna ali mi deluje efektno...kapiras druge ljude 100 posto...i u stanju si mnogo toga da ucinis za druge, ali samim tim i sebi da prizoves mnogo pozitivnog...:)
mislim da ti ovaj aspekt utice na popularnost kod dosta ljudi...

ochajna domacica
05-05-2011, 14:19
Ocajn-ice ;)
evo kako tebe vidim...

s jedne strane si velikodusna jer nalazis u stvarima oko sebe nekakvu harmoniju, jer si radoznala osoba koja je puno toga naucila i uci...vidis siru sliku...s druge strane imas porodicno nasledje visoke subjektivnosti i osetljivosti...
kombinacija ove dve planete ispada dosta neobicna ali mi deluje efektno...kapiras druge ljude 100 posto...i u stanju si mnogo toga da ucinis za druge, ali samim tim i sebi da prizoves mnogo pozitivnog...:)
mislim da ti ovaj aspekt utice na popularnost kod dosta ljudi...

Uočila sam KOD dece.. :o Iako naravno odmere i kažu da sam stroga(imam video zapis :o )
Verovatno je i povezano prenošenje sa MO na SO(iako nije najsrećnija konstelacija), So kao vladar 5 u 7. Više bih volela da su to moja deca, ali eto..

ibis
05-05-2011, 14:41
Uočila sam KOD dece.. :o Iako naravno odmere i kažu da sam stroga(imam video zapis :o )
Verovatno je i povezano prenošenje sa MO na SO(iako nije najsrećnija konstelacija), So kao vladar 5 u 7. Više bih volela da su to moja deca, ali eto..

pa da sigurno da volis decu sa vladarem Asc u 5...
a...vladar So i MO je Pl 0 Ju...tako da ti iako imas taj skorponski karakter, na kraju samo zelis da sve bude pravedno i fer...
i znas sta...tebi bih dala da me hipnotises, mislim da bi bilo plodno (Pl 0 Ju na desc 60 Ve/Ne) ;)

kosooka
05-05-2011, 16:23
Kod mene u 12. na ASC
MO 0 JU (90 Sa) na zalost....u RIBAMA.
e sada, Kako bi kod mene moglo da se ispolji? :*

sinhro739
05-05-2011, 20:47
Kod mene u 12. na ASC
MO 0 JU (90 Sa) na zalost....u RIBAMA.
e sada, Kako bi kod mene moglo da se ispolji? :*

Vau, super ... bas ti gledam kartu Vaga si kao i ja premda je sve ostalo drugacije ;)

Cime se bavis jel ti profesija vezana za zdravstvo mozda, ne znam tako tevidim meni je ovo slika zaposlenog u nekoj blolnici tamo negde u Riu ;)) premda ga ovaj Saturn malo lomi.

kosooka
05-05-2011, 21:26
Vau, super ... bas ti gledam kartu Vaga si kao i ja premda je sve ostalo drugacije ;)

Cime se bavis jel ti profesija vezana za zdravstvo mozda, ne znam tako tevidim meni je ovo slika zaposlenog u nekoj blolnici tamo negde u Riu ;)) premda ga ovaj Saturn malo lomi.

"ne lomi mee, ja vise ne znam za sebe....:) "
Pa jeste, masiram...studiram medicinu. :)
Ne znam sta je tu super :D :*

Bojana_NS
17-08-2012, 14:29
ohhhh sreća moja jupiterska em Mo em Ju u raku i to sve u četvrtom polju :D

Neko reče potencijal za mnoogoo para-uzdam se u njega...samo ti meni širi novčanik.
A putovanje jašta nego da volim iako skoro pa godinu dana nisam mrdnula iz Srbije i tačno mi fali ta putovanja ali obaveze radi proširenja novčanika.... inače putujem od 18 godine za sada samo Evropa i to za jeftine pare sam putovala.Ništa iščekujem nova putovanja gdi ne bitno jer Mo0Ju obožava tuđe kulture,a ono što najviše mrzi su slikanje po trgovima,fontanama .....jer ovaj aspekt zna da-da prave putnike,a ne turiste(mada je to meni i od Ur u devetoj).

kaiserin
11-09-2012, 16:12
a sta kazete za mesec konjukcuja jupiter u biku ? to mora da je nesto lepo..

Sani
02-08-2013, 22:19
Da i daje neki cudan optimizam onako smejem se a mogla bih plakati ali od osmeha glava ne boli ... jbg sta da se radi, nek smo zivi i zdravi sve ostalo ce vljda i doci.

Nije da taj aspekt kod tebe ne radi, on radi ali bas kao sto i sama opisues..optimizmom..i td..Ne bi da te razocaram ali pise na prvoj strani "ukoliko konjukcija nije u fiksnom znaku, mnogo cete putovati" kod tebe je u fiksnom.