Kako sam pomogla svom omiljenom macetu da ode na onaj svet? [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Kako sam pomogla svom omiljenom macetu da ode na onaj svet?

nale777
09-09-2012, 14:51
Mace,koje sam odgajila od malena, koje sam volela sva 4 meseca, koliko je imalo do trenutka smrti, kje mi je toliko ispunjavalo zivot, da mi je praznina bez njega sada beskonacna, uginulo je uz moju pomoc.Danas sam to saznala. Procitala sam na netu sve simptome koje je imalo - virus tzv. macja kuga.Tu se savetuje da se nista ne daje macetu- ni da jede, ni da pije,dok se organizam sam ne izbori. Cak se ne savetuje ni da se vodi kod veterinara, ni da prima infuziju, ni antibiotike.Ja sam sve to uradila i tako pomogla macetu da za nepunih par sati ode na naj svet.
Ionako patim sto ga vise nema, a nakon sto sam ovo procitala sam neutesna. Pitam se, kako nisam sela za net i iscitala sve o simptomima, kao sto uvek radim, kada mi je neko bolestan, nego sam odmah u panici odvela mace veterinaru - koji ga je nakljukao lekovima i infuzijom i mace se ugusilo.I sve se to desavalo na mojim rukama. Danima imam povecan pritisak, od silne brige i krivice.Gde se i kako to vidi u natalu?Mislim na smrt maceta,ne na moj pritisak.
Evo linka za datum kada se sve izdesavalo - 5. septembar
http://www.dodaj.rs/f/2/hd/2tLfUvnS/tranziti-za-5-s.png

Bojana_NS
09-09-2012, 15:09
Jojjj žao mi je razumem šta je ljubav prema mačkama(imam ih tri)
A za krivicu šta da ti kažem naučila si lekciju na teži način sad usmeri tu energiju koju imaš i pomzi nekom drugom mačetu(ima ih na ulici koliko hočeš) i njemu i tebi bolje!

A za astro ne znam idi na temu kućni ljubimci tamo ćeš možda brže dobiti odgovor!
Srećno :)

Zizue
09-09-2012, 15:36
Nisi nista mogla da ucinis.
Macja kuga, narocito kod mladih zivotinja je gotovo uvek smrtonosna.
Pusti sta pise na internetu, veliki broj tekstova su jako nestrucni. Parvovirusi kod mladih zivotinja, zbog, prirodno nedovoljno razvijenog imuniteta, imaju letalitet preko 90%. Profilakticna mera je vakcinacija, ali covek da zna da ce da padne, seo bi.
Inkubacioni period virusa je isuvise kratak, za to vreme se ne ispoljavaju znakovi bolesti. Kad se ispolje, zivotinje uginjavaju za najvise 10ak casova. I da je gladovalo, ne bi mu bilo spasa.
Ne opterecuj sebe necime, za sta nema potrebe.

nale777
09-09-2012, 16:09
Hvala za utehu,ali ne mogu da se oslobodim utiska da je mogao da se izbori sa bolescu da se nisam mesala.Mislis da vakcina moze da predupredi virus?

Zizue
09-09-2012, 16:19
Veruj mi, nije mogao da se izbori. Imao je samo 4 meseca, a uz to macja kuga je smrtonosno oboljenje. Usmrtilo bi i odraslu macku.

Da, vakcina moze da zastiti, ali retko ko vodi macke na vakcinisanje protiv parvovirusa od obicnih ljudi, uglavnom to rade odgajivaci rasnih sorti.

Nemoj kriviti ni veterinara, ni on nije mogao nista da ucini, osim da joj olaksa patnju.

nale777
09-09-2012, 21:00
On jeste bio rasan macak, jer mu je majka ruska plava macka. Mi do sada nikada nismo vakcinisali mace i nijedna nije uginula, osim jedne koja je otrovana.
Sve nekako mislim da je mozda mogao da prezivi da ga nismo cimali sa injekcijama i infuzijom, jer je do injekcije i bio pokretan i sam uzimao vodu.Nakon injekcije je vec klonuo,a dva sata nakon infuzije uginuo.Pricala sam nakon njegovog uginuca sa svojom bivsom uciteljicom, ciji sin je veterinar i bas leci male zivotinje i ona mi je rekla da se kod takve bolesti nista ne daje,osim vode i utopljavanja. Sada to znam,ali je kasno.
Citam da ni vakcina nije sigurna zastitia protiv ove bolesti.Druga dva maceta su ok, a bili su sve vreme sa njim.Zar kuga nije zarazna?

NOVICSLAVICA
09-09-2012, 21:10
Nale 777- Znam da je ZIZUE student veterine i da sigurno zna vise od mene. Macke su prenosioci macije kuge i one su prenosioci iste . Pas ugine a macke prebole. Tvoja je bila jako mala. Verovatno ti je sad i prostor zarazen pa ako uzmes novu malu macu vakcinisi i revakcinisi obavezno da se ne bih ponovilo.

nale777
09-09-2012, 21:14
Ja vec imam jos dve, istog uzrasta kao i ovo preminulo, mama macka ih je zajedno omacila i bili su nerazdojni.Sad su i oni jadni neutesni, jer im je ovaj bio voda i skroz su izgubljeni, mnjaucu i slabije jedu.Nadam se da ce ova dva maceta biti dobro. Valjda cu moci da ih vakcinisem.Ne znam koliki je period inkubacije?
NIsam znala da je Zizue student veterine.

Bojana_NS
09-09-2012, 21:18
Ja mogu samo da ti savetujem da ih bar jednom godišnje iskontrolišeš pogotovo na srčane crve...Takva je stvar sa mačkama ako je jedno bolesno velika mogućnost da će se i druge mačke razboleti ..zato oprez!

nale777
09-09-2012, 22:07
Ja mogu samo da ti savetujem da ih bar jednom godišnje iskontrolišeš pogotovo na srčane crve...Takva je stvar sa mačkama ako je jedno bolesno velika mogućnost da će se i druge mačke razboleti ..zato oprez!

Srcani crvi, sta je to?

Zizue
09-09-2012, 22:30
Aj ovako.
Da ne mesamo babe i zabe.
Macja kuga je virusno oboljenje, a srcani crvi (dirofilarije) parazitsko.
Kod macaka se dirofilarije teze razvijaju, i procenat uginulih je mali sa pravovremenim obracanjem veterinaru (eventualno moze da se desi da se prenesu u plucnu arteriju i tamo zaglave u nekom od ogranaka). Najvise se propisuje ivermektin, i bez problema unistava parazite.Nemojte, molim vas, da je plasite bezveze.
E sad podeljena su misljenja veterinara oko macje kuge. Jedni tvrde da postoji, drugi da ne. I naicices na mnogo njih koji razlicite viruse svrstavaju u macju kugu. Ja je licno poistovecujem sa panleukopenijom macaka.

Nale, period inkubacije ti je kratak, najvise nekih nedelju dana, prosecno bih skratila na 5.

plutonac
09-09-2012, 23:10
hm,kad se vec povela tema o vakcinisanju i nezi macica,da pitam i ja imam mace,musko rusko,ali ona crno-bela sorta,ima 3.5 meseca pa me zanima kad mogu i kako da ga zastitim,tj vakcinisem? ne razumem se u macke,ovo sam dobio za rodjendan pre mesec i po dana.

nale777
10-09-2012, 17:46
E sad podeljena su misljenja veterinara oko macje kuge. Jedni tvrde da postoji, drugi da ne. I naicices na mnogo njih koji razlicite viruse svrstavaju u macju kugu. Ja je licno poistovecujem sa panleukopenijom macaka.

Nale, period inkubacije ti je kratak, najvise nekih nedelju dana, prosecno bih skratila na 5.

Znaci, mozda to oboljenje koje nazivaju macjom kugom i ne postoji, mozda je samo oboleo zeludac?Uf....samo znam da se mace ugusilo nakon sistema,jer mu zeludac nije radio, a trebalo je pustiti ga da se sam oporavi, da ne uzima nista dok infekcija ne prode,i da se ugusio od silne vode. Krivim sebe sto nisam,kao po obicaju, iscitala i pretrazila net pre nego sto sam odlucila da vodim mace lekaru, mozda bi sad bilo zivo.
Lepo je macak pobegao u mirno mesto i uzimao samo vodu,a to je i trebao samo da uzima, dok se zeludac ne smiri i ne proradi.
Izvini Zizue, u poslednjih godinu dana imam sve gore misljenje o lekarima bilo koje specijalnosti, bas zbog njihovog odnosa prema pacijentima i njihove nesavesnosti. Nadam se da ces ti drugacije postupati prema svojim pacijentima, a ne samo kao ovaj veterinar - dosao nakljukao ga je injekcijama,a sto sistem to trenutno nije u stanju da obradi - nebitno. Mogao je da mi naplati savet i dolazak isto kao i injekcije,bar bi mace sad bilo zivo.

Jako sam besna - na sebe, jer sam gresila iz straha i neznanja, a tek na veterinara koji je gresio sa znanjem.Uzas!
Ako nista drugo, sada sam naucila lekciju na vrlo tezak nacin - da su zivotinje pametnije od ljudi.

Little Warrior
11-09-2012, 14:30
Aj ovako.
Da ne mesamo babe i zabe.
Macja kuga je virusno oboljenje, a srcani crvi (dirofilarije) parazitsko.
Kod macaka se dirofilarije teze razvijaju, i procenat uginulih je mali sa pravovremenim obracanjem veterinaru (eventualno moze da se desi da se prenesu u plucnu arteriju i tamo zaglave u nekom od ogranaka). Najvise se propisuje ivermektin, i bez problema unistava parazite.Nemojte, molim vas, da je plasite bezveze.

Jako mi je zao zbog mace. Ufffff....
Sta god da si mogla da uradis sada je kasno da mucis sebe po pitanju toga, bitno je da si imala dobru nameru. Bar da znas za ubuduce kako da predupredis. Ja znam za pse da su vakcinacija i karantin obavezni, za mace ne znam...

Inace prvi put cujem da ne treba reagovati kada je macka/pas bolestan.

PItanje za Zizue: nailazim na razlicita misljenja...Parvo kod pasa tj macija kuga...Neki kazu da nema veze sa mackama a neki da ima. Sta je u pitanju. Izvinjavam se na off-u?

nale777
16-09-2012, 22:08
[QUOTE=Cor Serpentis;389970]
Sta god da si mogla da uradis sada je kasno da mucis sebe po pitanju toga, bitno je da si imala dobru nameru. Bar da znas za ubuduce kako da predupredis. Ja znam za pse da su vakcinacija i karantin obavezni, za mace ne znam...

Nije bitna samo namera,vec i ishod."Put u pakao je poplocan dobrim namerama." Evo, i drugo mace se bilo razolelo i nisam mu davala nista sto nije htelo, cak ni lek, pratila sam cudna uputstva sa neta i mace je prebolelo i oporavilo se. Ipak, koliko god nama to bilo cudno, macke su sebi bolji lekari nego sto su to ljudi, osim u hirurskim situacijama,kada ih treba operisati, a to vazi i za lecenje ljudi.To je moj stav, na osnovu mog iskustva, ne kazem da je prihvatljiv za druge.

Little Warrior
16-09-2012, 22:22
[QUOTE=Cor Serpentis;389970]

Nije bitna samo namera,vec i ishod."Put u pakao je poplocan dobrim namerama." Evo, i drugo mace se bilo razolelo i nisam mu davala nista sto nije htelo, cak ni lek, pratila sam cudna uputstva sa neta i mace je prebolelo i oporavilo se. Ipak, koliko god nama to bilo cudno, macke su sebi bolji lekari nego sto su to ljudi, osim u hirurskim situacijama,kada ih treba operisati, a to vazi i za lecenje ljudi.To je moj stav, na osnovu mog iskustva, ne kazem da je prihvatljiv za druge.

Ovo vec ide mnogo u off, tj van astrologije. Ja nisam za to da se panici za svaku glupost (proliv koji nije krvav i povracanje posle prejedanja na primer) ali svakako nisam za tvoju opciju.

U pse se razumem pa iz tog ugla mogu da govorim i znam mnoge koji jednostavno preleze i parvo virus i stenecak. Ali ti "mnogi" si manjina u odnosu na one koji uginu.

Ne znam koliko je dobra opcija pustiti ih da jednostavno preleze ozbiljnije stvari.

Drzim ti palceve sa macama u svakom slucaju ;) :)