Mo 0 Ma [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Mo 0 Ma

Merkur
05-06-2007, 09:11
Nestrpljivi ste i drustveno beskompromisni; mada ste osetljivi na kritike, mozete biti nestrpljivi kada je rec o osecanjima drugih ljudi. Odvazni ste i prihvatate velike rizike. Ovaj aspekt naglasava snagu volje, kreativnost i osobine vodje.

:)

Nikita Hruscov

zoka57
30-11-2007, 12:06
Ova konjukcija moze da bude veoma neudobna posebno u mom slucaju posto mi je mesec na ascedentu i u raku.Interesantno je da se uvek moram braniti od necega ili nekoga ali vazi i ovo gore napisano.

Little Warrior
24-12-2007, 01:58
konjunkcija meseca i marsa
u znakovima gde je mars u losem dostojanstvu u muskom horoskopu narocito
daje kukavice za medalju
i to one koji tiranisu slabije, ljubomorisu
kad su deca, stipaju drugu decu od ljubomore i nemoci

a kad odrastu-huuuh zene na kilometar od njih
za njih je astrohealing ko stvoren!

Andreina
23-03-2008, 00:00
Taj napeti aspekt moze prouzrokovati burno djetinjstvo, donoseci ceste sukobe s roditeljima i svim autoritetima. Osobe s tim aspektom tesko se nose sa svojim emocijama, trude se izgledati hladno i grubo, a nerijetko intuitivno predosjecaju sta tko misli i osjeca. Skloni su rizicima i trazenju raznih senzacija koje ce zadovoljiti njihovu zelju za uzbudjenjima. Redovito znaju sami skriviti sukobe, raskide i odvajanja od voljenih osoba, sve zbog svojih nekontroliranih reakcija i izljeva strasti. Trebaju paziti na oci, a izrazena je i sklonost visokoj temperaturi, operacijama, groznivi i raznim upalnim procesima.

(odlomak iz casopisa "Astromagazin")

thalatte
27-06-2008, 00:59
Kažete ne baš zgodna kombinacija...

..a što kada je konjukcija u 12.kući isto u Raku... vlasnik ima u porodici slucaj shizofrenije (čitala sam da Mare u 12. to može značit kod muških osoba) ?

Inače ovako je strašno dobar dečko,simpatičan i drag:)...ali je imao burnu mladost...sukobe sa ukučanima...

mysty
27-06-2008, 01:11
Kažete ne baš zgodna kombinacija...

..a što kada je konjukcija u 12.kući isto u Raku... vlasnik ima u porodici slucaj shizofrenije (čitala sam da Mare u 12. to može značit kod muških osoba) ?

Inače ovako je strašno dobar dečko,simpatičan i drag:)...ali je imao burnu mladost...sukobe sa ukučanima...
Nervozna,brza priroda.Aktivna.Volis da se bavis sobom....
.Treca prva kuca....recimo da si u kominikaciji sa nejblizima u kominikaciji brzopleta,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ili si u skoli volela da budes miljenik svih?

thalatte
27-06-2008, 01:15
Je istina je ovo mysy strašno je aktivan...ono...''crv u guzici''

Samo se nadam da je sve loše sad konačno iza njega...jer bilo mu je jako teško,a sad se sredio i baš mu je krenulo :)

mysty
27-06-2008, 01:19
Je istina je ovo mysy strašno je aktivan...ono...''crv u guzici''

Samo se nadam da je sve loše sad konačno iza njega...jer bilo mu je jako teško,a sad se sredio i baš mu je krenulo :)

tesko podnosis kritike?Narocito od najblizih?

thalatte
27-06-2008, 01:22
mystič...misliš na mene ili frojnda...

(mislim ne volim ni ja kritike...:D)

fish
27-06-2008, 02:15
Losi aspekti Mo i Ma u koje spada i konjunkcija mogu biti izuzetno teski. Iako ovaj aspekt moze doneti i neke dobre osobine kao sto su hrabrost, sposobnost da se uhvati u kostac sa opasnostima, revolucionarni duh, borbenost, strastvenost i slicno, ipak ne smemo zaboraviti da su osobe sa ovim aspektima sklone nesrecnim slucajevima. Ovaj aspekt u nekim horoskopima moze da skrati zivot na vrlo brutalan nacin. Ipak sve zavisi kako osoba zivi i koliko vodi racuna o svojim aktivnostima. Ako zivi tako da je izlozena opasnostima sigurno je da ce u jednom momentu opasnost i sama iskusiti na svojoj kozi. Sa ovakvim aspektima osoba je privucena opasnostima jer nalazi zabavu jedino kada joj se probudi adrenalin. Ovo su izuzetno osetljivi ljudi pa ih i najmanja sitnica tesko povredi. Zene lako pobesne i rasplacu se. Napadaju kada su povredjene. Bes im pomracuje um pa su sposobne da u sekundi svasta urade. Ako je horoskop tezak ovakve osobe mogu biti pravi tirani i zlotvori zbog kojih stradaju narodi. Nikako ga ne sme imati predsednik jedne drzave jer ce narod sigurno stradati dok je on na vlasti. za emotivni zivot ovaj aspekt ce biti katastrofalan. Horoskop mora da ima jako dobre aspekte koji umanjuju zlo ( npr. Ju na ascedentu u dobrom aspektu So ili sa ove dve planete.). Ako nema takve zastite onda dispozitor mora biti dobro postavljen jer ce se zlo time umanjiti. Ovo je aspekt teskih telesnih povreda, opasnih operacija, pretnji, tuca, silovanja, abortusa, teskog porodjaja, carskog reza, maltretiranja, mucenja, sikaniranja, ponizavanja, zlostavljanja, ranjavanja, amputacija i dr.
Psiholoski ovo ponekad ukazuje na kukavicki karakter. Tako se iz kukavicluka radjaju najveca zla. Ovo je aspekt kriminalaca koji ubijaju bez razloga, koji u stvari najvise vole da muce i da vide patnju drugih. Isti je aspekt i kod zrtve nasilja koja na sebi moze osetiti najgromoronije stvari. Ako se ove planete nalaze u maleficnim kucama ili vladaju njima moze doci i do nasilne smrti. U genetici je bilo zena koje su bile mucene, ponizavane, sikanirane, maltretirane i ubijane. Njihovi teski zivoti su se delimicno preslikali kroz genetiku i na njihove potomke. Uratovima se gubi kuca a mozda je neko od predaka bio mucki ubijen ili je on nekog bio ubio. Porodicna kletva. Ipak oni koji se radjaju u ovakvim porodicama nisu tu slucajno. Oni nose greh iz proslog zivota u kome su druge maltretirali i povredjivali a narocito zene i slabije od sebe. Sada se zbog svoje karme radjaju u karmicki opterecenoj porodici kako bi se genetski kod preneo. Osoba je u detinjstvu dobijala batine a gledala je i kako otac tuce majku. Nemir u kuci i maltretiranje. Majka se puno napatila i emotivno i zdravstveno. Zdravlje je takodje problematicno. Glavobolje, upale, groznice, zeludac, reproduktivni organi, bolne menstruacije, prekidi trudnoca i sl. Cesto su i porodjaji tezi. Lekari ce preporuciti operaciju a osoba je treba izbegavati dokle god nije neophodno. Hirurzi kao i kasapini imaju ovaj aspekt jer i jedan i drugi nozem seku telo. Zene ce sa ovim aspektom biti povredjene od muskaraca i emotivno i fizicki. Vazno je da u uporednom horoskopu ovaj aspekt ne bude aktiviran malefikom od strane partnera jer ce tada veza biti vrlo teska a po svemu sudeci i neodrziva. Ukazuje na izrazenu strast kao i veliku potrebu za seksom. Ipak kada se stras potrosi ostaju samo svadje i sukobi. Ovco je aspekt zlocina iz strasti. U psiholoskom smislu ukazuje i na kukavice koje povredjuju, izdaju i razaraju. U ratovima su ovo najgori zlotvori koji ubijaju slabije, pale kuce i siluju. Time samo prave karmu zbog koje ce u iducem zivotu i sami biti zrtve istog onog nasilja kakvog su oni sprovodili nad drugima. Ovo su sukobi sa majkom i zenama u opste ali i mrznja prema njima. Zato ih osoba nesvesno ili svesno i povrdjuje.

Ima jos o ovome ali sutra cu.......
Iz knjige: Kljucevi univerzuma Predrag Petkovic

thalatte
27-06-2008, 10:21
:eek:...kakav tekst..

Jedino ...pomenuta osoba ima Sunce(u Lavu,na 5 stupnju-ok) na Asc i 60 Jupiter...sad dal je to dovoljno..:rolleyes:

Inače stvarno ne bih mogla reći da voli povrijeđivati žene...u ljubavi...blag je i dosta trpi u vezama...baš su njemu zagorčavale život starije žene u obitelji...ali kažem situacija je sad puno bolja...osamostalio se,ima svoj život...:)

fish
27-06-2008, 19:16
Nastavak

Osobe sa ovim aspektima treba da vode racuna kako zive i u kakve situacije se upustaju. Moraju vezbati toleranciju jer je nemaju. Iz zivota treba iskljuciti bilo kakav oblik nasilja pa cak i prema zivotinjama. Vegetarijanstvo i razvijanje samilosti je dobar nacin da se teska energija ovog aspekta umanji.Meditacija i duhovnost u potpunosti mogu neutralisati lose osobine pa savetujem da osoba sto pre pocne sa budjenjem svoje duhovnosti jer je jedino to moze spasiti od problema koje nosi ovaj aspekt. Bolje je ako je separacioni jer vremenom njegovo dejstvo slabi. Aplikacionog se treba cuvati.
Poznati mafijaski bos Al Kapone ima Mo u Ovnu 90 Ma u Raku a poznato je koliko je umeo da bude surov. Mars se ovde nalazi u svom najgorem znaku (debilitacija) a Mesec u ratnickom znaku Ovna. Ovaj aspekt je upravo onaj koji ukazuje na sklonost nasilju i strasti koja ne moze da se kontrolise. Ove dve planete prave T- kvadrat sa So u Jarcu a ako pogledamo da se ratnicki asteroid Palas nalazi u znaku Vage onda se formira takozvani Veliki krst a poznavajuci njegov zivot jasno nam je kako se ispoljavao. Saturn u yenitu imaju mnoge vodje a u ovom horoskopu mozemo biti sigurni da je doneo najgori oblik surovosti kakav samo Saturn moze doneti. U podznaku je Ribe a Mars se nalazi u Raku dok su Ju i Ve u Skorpionu. Naglasena voda kao sto ovde vidimo cesta je kod osoba koje umeju da budu veoma surove. Terorista Osama Bin Laden takodje ima dosta planeta u vodenim znacima Mo u raku, Ne i Smc u Skorpiji, Me, Ve, i So u Ribama. Dr. Jozef Mengele poznat kao "Andjeo smrti" je u podznaku Rak a So i Me mu se nalaze u Ribama, dok je Ju u znaku Skorpiona. I sami bi ste se iznenadili kada bi videli koliko je vodeni element naglasen kod najvecih svetskih zlocinaca.
Mars konjunkcija Mesec mozemo videti i kod Sadama Huseina sto za jednog predsednika nikad nije dobro. Ova pozicija mora da ukaze na stradanje zbog njegove politike. Sto je jos gore ova konjunkcija (Mo 0 Ma) nalazi se bas u osmoj kuci koja govori o stradanju i smrti. S obzirom da je Ma vladar Asc i da je otisao u 8. kucu shvatamo ozbiljnost i opasnost ovog aspekta ne samo po njegov narod vec i po njega samog. Benito Musolini ima Mo o Ma Sa Pl. Naglasen aspekt besa, mrznje i zla. Sve u 7. kuci (politika, javnost). Ovo ne treba posebno objasnjavati.

Iz knjige Kljucevi univerzuma Predraga Petkovica

Iz iskustva zaista mnogo obrazovanih, i duhovnosti okrenutih sa ovim losim aspektima poznajem.

Negde na nekoj temi sam procita da ne prekucavamo tekstove, sto se tice Pedje Petkovica licno mi je dozvolio da njegove tekstove mogu koristiti s tim da ga navedem kao autora.

Sorry, ako nije u skladu sa pravilima foruma.

Ali evo nesto konkretno iz iskustva, brat i sestra zive u porodici u kojoj nema sklada, kao deca su prisustvovali roditeljskim svadjama, samaranjima, a i sami su dobijali batine. Oboje imaju Mo u Blizancima majka izuzetno inteligentna, ali neobrazovana i insistirala je na obrazovanju dece. U trenutcima besa ili je bila placljiva ili sklona svakojakim radnjama iz besa i straha. Potpuna histerija.
U porodici stric stradao u drugom svetskom ratu, ima spomenica, ali se ne zna ni gde ni kako je stradao.
Brat ima Mo 0 Ma, a sestra Mo na 15 Blizanaca 90 Ma Devica, Sestra se udala za agresivca i dobijala batine, oboje skloni teskim recima u mladosti.
Kada je se sestra razvela i krenula da slika i okrenuta ucenju, citanju i pisanju, stvari su krenule na bolje. Kada je prestala da veruje dogmatski i okrenula se veri na pravi nacin i pocela da posti i muke su joj manje,
Brat ne dozvoljava da ga kritikuju, osamio se da ne bi bio izazvan,jer je promenljivog raspolozenja, ali jako spretnih ruku i bistrog uma, na zalost slogirao se i oduzeta mu je moc govora.
Mo 0 Ma na 28 stepenu Blizanaca fiksna zvezda Betelgez
Dodala bih i to da se zaista smenjuju strah i potreba za tiranijom bilo verbalno bilo fizicki.
A znam i sjajne hirurge sa ovim aspektom kao i zene koje rade kao babice.
Toliko od mene mojim recima.:rolleyes:

thalatte
27-06-2008, 22:49
Jako zanimljivo fish...stvarno si si dala truda...moj primjer također dolazi iz nesređenih odnosa u obitelji...dosta teška situacija...dosta ne obuzdana mladost...no čovjek došao sebi...zaljubio se,otišao od doma...malo se udaljio i počeo gradit novi život...sad je ok,momak za poželjet ;)...neka tako i ostane :)

Kora
21-12-2008, 23:24
moj djecko ima ovaj aspekt MO 0 MA u Biku. Ponekad se ponasa tako hladno, uzdrazano da ne mogu da vjerujem da je to on, jedan Rak. Pitam se da li je moguce da se energija ove konjukciji trosi kroz fizicke aktivnosti kao sto su trcanje.
Izuzetno je tolerantan prema drugima i svojim podcinjenim, ali moj osjecaj je da je najmanje tolerantan prema sebi. On sebe najvise tiranise, pa da, onda tako i ja to osjetim. Uzas, da.

Merkur
25-12-2008, 23:35
Losi aspekti Mo i Ma u koje spada i konjunkcija mogu biti izuzetno teski. ...
To je vidjenbje gospodina Petkovica. Medjutim ima i drugih koji ne misle bas tako.
Aspekti Meseca i Marsa ukazuju na vezu izmedju emocija i izlaganja za spoljasnje okolnosti, kao i vezu izmedju nagonske i pokretacke snage i potrebe za akcijom. To se moze ispoljiti u prilicno strasnim i spontanim osecanjima. Akcije i raspoloziva energija zavise od emocija i trenutnog raspolozenja. U slucaju opste pasivnog drzanja, covek se oseca kao da je na nisanu agresivnosti, koja dolazi spolja. Veoma konkretne ideje i predstave se usmeravaju na delo. Stimulacija zavisi od trenutne situacije. Ovi aspekti daju talenat za improvizaciju, ali i kontinuirano povlacenje i ponavljanje jedne stvari, odnosno, jedne teme, moze da bude i stetno. Energija se aktivira pre svega kada su ugrozene neke emocionalne vrednosti ili porodicna tradicija. Cilj razvoja kod ovih aspekata je da se trenutne reakcije kontrolisu i podrede izvrsenju svakodnevnih ciljeva.:)

Hekata
02-10-2009, 19:20
Taj napeti aspekt moze prouzrokovati burno djetinjstvo, donoseci ceste sukobe s roditeljima i svim autoritetima. Osobe s tim aspektom tesko se nose sa svojim emocijama, trude se izgledati hladno i grubo, a nerijetko intuitivno predosjecaju sta tko misli i osjeca.
Mislim da im emocije i nesugurnost često zaslepe tu intuitivnost... a što se tiče autoriteta, ili su oni autoritet ili niko... jedino kad su kukavice pa kažu, aj dobro! ;)

Skloni su rizicima i trazenju raznih senzacija koje ce zadovoljiti njihovu zelju za uzbudjenjima. Redovito znaju sami skriviti sukobe, raskide i odvajanja od voljenih osoba, sve zbog svojih nekontroliranih reakcija i izljeva strasti. Trebaju paziti na oci, a izrazena je i sklonost visokoj temperaturi, operacijama, groznivi i raznim upalnim procesima.

A o brzopletosti da ne govorimo, tu su najjači u strastima, uopšte ne razmišljaju da su pogrešno impulsivno procenili!
Oči često velika dioptrija, i očni živac oštećen! :(
Jako dobar napisan tekst!

Rivendell
05-10-2009, 01:32
Ovaj aspekt zaista može donijeti teže djetinjstvo, djetinjstvo u kojem osoba može biti bez oca ili je majka povrijeđena od strane oca, dok također može značiti i autoritativnu i grubu majku. Naravno da treba gledati i kuće u kojima se aspekti dešavaju.
Nadalje, koliko sam vidjela iz iskustva, ljudi s tim aspektom nisu kukavice (ne iz mog iskustva, ponavljam iako Petković govori drugačije), već s velikom energijom pokušavaju zaštiti one kojima je to potrebno.
Postoji određena doza energije koja u svojoj kulminaciji može prijeći u agresiju, no ona dolazi od prevelikih emocija i želja, te nemogućnosti realnog i hladnijeg sagledavanja situacije.
Osobe s ovim aspektom i sami često postaju strogi roditelji.
Također, vjerujem da ovaj aspekt s godinama slabi.

Killkenny
17-03-2010, 23:03
[/color][/size]
Mislim da im emocije i nesugurnost često zaslepe tu intuitivnost... a što se tiče autoriteta, ili su oni autoritet ili niko... jedino kad su kukavice pa kažu, aj dobro! ;)

A o brzopletosti da ne govorimo, tu su najjači u strastima, uopšte ne razmišljaju da su pogrešno impulsivno procenili!
Oči često velika dioptrija, i očni živac oštećen! :(
Jako dobar napisan tekst!

Sto se tice autoriteta istina "bolje grob nego rob"...Sto se tice emocija ...inteligentan sam ko gljiva no ...da znam sto ovaj "drugi" osjeca pa cak nekad i razmislja istina je ne tako duboka voda vec plitka ko ova bara ispred moje kuce ...Brzopletost da ali i preciznost :) ummm ti brojevi. Oči velika dioptrija bezvezarija vidim ko zmaj, za pilota ! al da sam imao primjerice problema sa suznim kanalima to da ...izbuseno/ srednjeno prije nekih 20 god.. idemo dalje ...eto moj mali doprinos :), al da je to jedino sta ja tu imam bozesacuvaj...nemos to pojedinacno gledat

Losi aspekti Mo i Ma u koje spada i konjunkcija mogu biti izuzetno teski. Iako ovaj aspekt moze doneti i neke dobre osobine kao sto su hrabrost, sposobnost da se uhvati u kostac sa opasnostima, revolucionarni duh, borbenost, strastvenost i slicno, ipak ne smemo zaboraviti da su osobe sa ovim aspektima sklone nesrecnim slucajevima. Ovaj aspekt u nekim horoskopima moze da skrati zivot na vrlo brutalan nacin. Ipak sve zavisi kako osoba zivi i koliko vodi racuna o svojim aktivnostima. Ako zivi tako da je izlozena opasnostima sigurno je da ce u jednom momentu opasnost i sama iskusiti na svojoj kozi. Sa ovakvim aspektima osoba je privucena opasnostima jer nalazi zabavu jedino kada joj se probudi adrenalin. Ovo su izuzetno osetljivi ljudi pa ih i najmanja sitnica tesko povredi. Zene lako pobesne i rasplacu se. Napadaju kada su povredjene. Bes im pomracuje um pa su sposobne da u sekundi svasta urade. Ako je horoskop tezak ovakve osobe mogu biti pravi tirani i zlotvori zbog kojih stradaju narodi. Nikako ga ne sme imati predsednik jedne drzave jer ce narod sigurno stradati dok je on na vlasti. za emotivni zivot ovaj aspekt ce biti katastrofalan. Horoskop mora da ima jako dobre aspekte koji umanjuju zlo ( npr. Ju na ascedentu u dobrom aspektu So ili sa ove dve planete.). Ako nema takve zastite onda dispozitor mora biti dobro postavljen jer ce se zlo time umanjiti. Ovo je aspekt teskih telesnih povreda, opasnih operacija, pretnji, tuca, silovanja, abortusa, teskog porodjaja, carskog reza, maltretiranja, mucenja, sikaniranja, ponizavanja, zlostavljanja, ranjavanja, amputacija i dr.
Psiholoski ovo ponekad ukazuje na kukavicki karakter. Tako se iz kukavicluka radjaju najveca zla. Ovo je aspekt kriminalaca koji ubijaju bez razloga, koji u stvari najvise vole da muce i da vide patnju drugih. Isti je aspekt i kod zrtve nasilja koja na sebi moze osetiti najgromoronije stvari. Ako se ove planete nalaze u maleficnim kucama ili vladaju njima moze doci i do nasilne smrti. U genetici je bilo zena koje su bile mucene, ponizavane, sikanirane, maltretirane i ubijane. Njihovi teski zivoti su se delimicno preslikali kroz genetiku i na njihove potomke. Uratovima se gubi kuca a mozda je neko od predaka bio mucki ubijen ili je on nekog bio ubio. Porodicna kletva. Ipak oni koji se radjaju u ovakvim porodicama nisu tu slucajno. Oni nose greh iz proslog zivota u kome su druge maltretirali i povredjivali a narocito zene i slabije od sebe. Sada se zbog svoje karme radjaju u karmicki opterecenoj porodici kako bi se genetski kod preneo. Osoba je u detinjstvu dobijala batine a gledala je i kako otac tuce majku. Nemir u kuci i maltretiranje. Majka se puno napatila i emotivno i zdravstveno. Zdravlje je takodje problematicno. Glavobolje, upale, groznice, zeludac, reproduktivni organi, bolne menstruacije, prekidi trudnoca i sl. Cesto su i porodjaji tezi. Lekari ce preporuciti operaciju a osoba je treba izbegavati dokle god nije neophodno. Hirurzi kao i kasapini imaju ovaj aspekt jer i jedan i drugi nozem seku telo. Zene ce sa ovim aspektom biti povredjene od muskaraca i emotivno i fizicki. Vazno je da u uporednom horoskopu ovaj aspekt ne bude aktiviran malefikom od strane partnera jer ce tada veza biti vrlo teska a po svemu sudeci i neodrziva. Ukazuje na izrazenu strast kao i veliku potrebu za seksom. Ipak kada se stras potrosi ostaju samo svadje i sukobi. Ovco je aspekt zlocina iz strasti. U psiholoskom smislu ukazuje i na kukavice koje povredjuju, izdaju i razaraju. U ratovima su ovo najgori zlotvori koji ubijaju slabije, pale kuce i siluju. Time samo prave karmu zbog koje ce u iducem zivotu i sami biti zrtve istog onog nasilja kakvog su oni sprovodili nad drugima. Ovo su sukobi sa majkom i zenama u opste ali i mrznja prema njima. Zato ih osoba nesvesno ili svesno i povrdjuje.

Ima jos o ovome ali sutra cu.......
Iz knjige: Kljucevi univerzuma Predrag Petkovic

Isusa ti... pa meni zao cvijet ubrat a kamoli maltretirat ljude na ovaj ili onaj nacin,..., prema svemu se odnosim sa postovanjem, ne kazem da idealiziram no ovo je strasno, pomalo sociopatski kao da moras nauciti da svojim zlom ne teroriziras druge ljude u potrazi za svojom slobodom, u svima nama postoji potencijal za zlo, da ali kad ti je stav da "treba pustiti i imbecila da govori jer je i on zivo bice" svi imaju pravo se izraziti sta to govori o mojoj toleranciji?!>..samo onaj tko sebe jako dobro poznaje moze prepoznati takav uzorak ponasanja ,ovo je nehuman/amoralan(da je filozofski shvatio bi nuznost ali ...) tekst u nehumanom svijetu. A sto se tice tradicija boli me 'ljevo uvo' za to ... to i je uglavnom izvor svih sukoba od pocetka vremena i pojave visestanicnog organizma koji je odjednom postao svjestan sebe, (pa kao takav na neki nacin shvatio da je i on dio prirode) a u to spadaju i religije i politike i morali i etike i sve ono sto covjeka ogranicava u njegovoj duhovnoj/opcenito SLOBODI(pri cemu ne zagovaram anarhiju).... uzasavam se cak i ostrih predmeta zaboga, ni filmove koji granice s necim odvratnim ne gledam, niti imam primisli cegavec... ........potpuno promaseno!!!!!! Sve svoje sukobe pa i one koji me vezu uz suprotni spol rjesavam prijateljski i diplomatski ,cak su i prekidi urnebesni i puni smijeha, kakvo nasilje ? nemojte se zanositi s ovakvim glupostima. Imperativ je zivjeti svoj zivot i omoguciti drugome isto ...svi smo dobili sansu i svi smo na neki nacin robovi nemojmo se jos i ovakvim zakljuccima dodatno frustrirat, trebamo se vratiti prirodi i shvatiti da smo svi 'jedno' u 'jednom' ..necu vise...

egerija
14-07-2010, 10:23
Moram da prokomentarisem ovaj aspekt posto sam ziv primer.
Imam ovu konjukciju i to u drugoj kuci u znaku Jarca pa jos na 18-om (djavoljem) stepenu :mad: i imam problem sa ocima, dioptrija ne tako velika, ali dovoljna da bez sociva ne izlazim iz kuce.
Problemi sa majkom.... e, to je tek prica, nikada nismo mogle da ostvarimo neki blizi kontakt, jer kako ona kaze ja sam ledena, a po meni su svi njeni izlivi ljubavi odglumljeni i preterani sto mogu vrlo dobro da osetim i kod nje i kod drugih pa eto potrvde o intuiciji. Medjutim, daleko od toga je ne volim ili ona mene, samo nismo na istoj talasnoj duzini i to ce tako ostati. Fizickih sukoba iz medju nje i mog oca nikada nije bilo, ali bilo je problema druge vrste. cak bih pre rekla da je ona sve nas sasvim nesvesno psihicki maltretirala, ali dobro sad...
Tacno je i da me sitnice mogu izbaciti iz takta, ne podnosim kritike i dovoljna je jedna grublja rec da potonem i to mi se stalno vrti po glavi pa se pitam da li sam ja toliki bedak od coveka :rolleyes:
Za operacije i slicno da ne pricam, bilo ih je i ne zelim da se secam i za to krivim iskljucivo ovaj aspekt. Medjutim, imam dobru moc regeneracije, pa sve rane brzo zarastaju :). Povredjivana od strane partnera neposredno emotivno i posredno fizicki (ali za to su krivi neki drugi aspekti po mom misljenju).
Ali ono sa cime se nikako ne slazem jeste predispozicija za surovost. Mozda kada bi neko surovo ugrozio ono sto volim, tada ne odgovaram za sebe :cool:, inace se gnusam nasilja, svih zlocinaca i ubica, narocito ovih masovnih :mad:. Ubistvo iz koristoljublja ili bez razloga navodi me da se osecam odvratno zbog cinjenice da pripadam istoj vrsti kao to... stvorenje..
Kukavicluk je relativna stvar, ali sam sigurna da mi u kriticnim trenucima ovaj aspekt daje neverovatnu snagu, tako da kada sve prodje prosto ne verujem da sam to bila ja.
Zanimljiv aspekt, i super tekst iako objavljen pre dve godine...

I jos da dodam, ova konjukcija nosi u sebi opasnost od nasilne smrti, narocito ako je u znaku Ovna ili Jarca, pa jos na losem stepenu... Naravno, potrebna su najmanje tri pokazatelja u natalu, ali ova prica se srece svuda kada je u pitanju nasilna smrt!

Doyda
25-07-2010, 11:06
Moram da se ukljucim. Godinama sam u vezi sa muskarcem koji nosi ovaj tezak aspekt Mo0Ma u Vagi. Buduci da je Rak, utoliko je slika Meseca vaznija te kao i vladara 7. kuce, mora se obratiti posebna paznja. Prvo sto sam primetila je izrazito jaka unutrasnja, prikrivena nervoza koja, ako se ne potrosi na kakav iscrpljujuci sport, prerasta u ankscioznost pa i verbalnu agresiju! (ne)Sreca je sto je ta konjukcija u pitomoj, svim bojama premazanoj Vagi, te ne postoji direktan kanal za ispoljavanje nagominale frustracije (ko zna odakle?!) vec je to prava slika pasivno-agresivne osobe koja, tek pod odredjenim okolnostima (koje takodje ne mozete da predvidite) , u sekundi prozivljava impoziju-exploziju i onda je u stanju da kaze zaista SVASTA! (dobro, njemu je Mars vladar 3. polja pa nije cudo) . Zanimljivo je koliko tu racio ne igra nikakvu ulogu,koliko Mars bukvalno OGLUPLJUJE emocije te se nikada ne postavlja pitanje "zasto i odakle problem dolazi" tj sta je razlog nervozi, to mora neko drugi da pregrmi i pokusa da definise, MooMa NE ZNA GDE GA BOLI!
Svakako problematican odnos sa majkom, rano odvajanje od kuce zbog strasnih svadja roditelja, osecaj da ga je majka odbacila, duboka patnja ali zbog nemogucnosti ulazenja u dublju analizu dogadjaja, tuga se vrlo uspesno zamenjuje BESOM koji se opet prikriva i samo pod odredjenim okolnostima bez ikakve logicke veze u vulkanskoj erupciji ispoljava! Pa je jos i taj nesretni Mo 90 Merkur kao vladar 5og polja, sve u svemu, covek sa izobiljem emocija koje ne zna u koju fiokicu da ih stavi, kakvu etiketu da im prisije, cemu sluze, kome pripadaju, sta je njihova uloga i na kraju - kako da ih adekvatno ispolji. Svakako aspekt za NE POZELETI NIKOME!

egerija
25-07-2010, 11:20
Moram da se ukljucim. Godinama sam u vezi sa muskarcem koji nosi ovaj tezak aspekt Mo0Ma u Vagi. Buduci da je Rak, utoliko je slika Meseca vaznija te kao i vladara 7. kuce, mora se obratiti posebna paznja. Prvo sto sam primetila je izrazito jaka unutrasnja, prikrivena nervoza koja, ako se ne potrosi na kakav iscrpljujuci sport, prerasta u ankscioznost pa i verbalnu agresiju! (ne)Sreca je sto je ta konjukcija u pitomoj, svim bojama premazanoj Vagi, te ne postoji direktan kanal za ispoljavanje nagominale frustracije (ko zna odakle?!) vec je to prava slika pasivno-agresivne osobe koja, tek pod odredjenim okolnostima (koje takodje ne mozete da predvidite) , u sekundi prozivljava impoziju-exploziju i onda je u stanju da kaze zaista SVASTA! (dobro, njemu je Mars vladar 3. polja pa nije cudo) . Zanimljivo je koliko tu racio ne igra nikakvu ulogu,koliko Mars bukvalno OGLUPLJUJE emocije te se nikada ne postavlja pitanje "zasto i odakle problem dolazi" tj sta je razlog nervozi, to mora neko drugi da pregrmi i pokusa da definise, MooMa NE ZNA GDE GA BOLI!
Svakako problematican odnos sa majkom, rano odvajanje od kuce zbog strasnih svadja roditelja, osecaj da ga je majka odbacila, duboka patnja ali zbog nemogucnosti ulazenja u dublju analizu dogadjaja, tuga se vrlo uspesno zamenjuje BESOM koji se opet prikriva i samo pod odredjenim okolnostima bez ikakve logicke veze u vulkanskoj erupciji ispoljava! Pa je jos i taj nesretni Mo 90 Merkur kao vladar 5og polja, sve u svemu, covek sa izobiljem emocija koje ne zna u koju fiokicu da ih stavi, kakvu etiketu da im prisije, cemu sluze, kome pripadaju, sta je njihova uloga i na kraju - kako da ih adekvatno ispolji. Svakako aspekt za NE POZELETI NIKOME!
Sve ovo zavisi i od same licnosti, stepena razvoja, jer ne reaguju svi isto sa ovim aspektom. Mislim da je ovde pre krivac ta Vaga gde se nalazi konjukcija, jer ona je bas takva, cuti i cuti dok ne eksplodira... A ovo moze da bude prilicno iritirajuce za ljude oko njega, narocito ako, kako ti kazes ne zna odakle problem dolazi, pa krivca trazi u drugom.
Ne pronalazim se u vecini ovih stvari, iako imam ovaj aspekt i nemam osecaj duboke tuge, jednostavno trudim se da sve lose stvari ostavim iza sebe, prebolim i vedro krenem dalje. To mozemo svi, samo sto se neki lepse osecaju kada nesto vuku iza sebe, kada sami sebe osude na patnju, onda je svaki aspekt prenaglasen i negativan...

Doyda
25-07-2010, 12:15
upravo tako, to je linija manjeg otpora. kazu da taj aspekt donosi kukavice, ali ne u fizickom smislu vec, pre bih rekla - u dusevnom. (opet govorim za ovaj izolovani slucaj) .Manjak hrabrosti da se covek okrene u proslost, pogleda RACIONALNO sta su uzroci/povodi koji su probudili bolne dogadjaje, i sa njima se suoci kao odrasla osoba, prihvatajuci deo krivice a ne u drugima traziti opravdanje za svoj sadasnji potisnuti bes. Natus bira da ne zna jer se oseca sigurnim u okviru svoje tvrdjave i svaki pokusaj posmatranja stvari iz drugog ugla nailazi na najtezi otpor jer ugrozava stabilnost iste.

Katja_MNE
26-07-2010, 16:32
Fish,
hvala na prenosu dijela teksta iz knjige P.Petkovica.
Zamislila sam se nad mnogim recenicama, jer i sama u natalu imam ovu konjunkciju. Zao mi je, sto nemam ovu knjigu.

Ovo je aspekt "duse ranjene" i tek osoba kad je povrijedjena, krece u akciju ili bolje receno: surovu osvetu.
Cini se, da ne napada prva, u stanju je da se povlaci i lici na kukavicu, samo zato sto nepravdu duboko prezivljava, na sebi svojstven nacin.

Ovo je aspekt i krvne osvete.
Zanimljivo je da su moji preci promijenili prezime i preselili se - da bi je izbjegli. A ja se pitam, zasto je bas ovaj aspekt morao biti u mom natalu (od 4 djece), posebno ako obratim paznju na opis:

"Porodicna kletva. Ipak oni koji se radjaju u ovakvim porodicama nisu tu slucajno. Oni nose greh iz proslog zivota ... Sada se zbog svoje karme radjaju u karmicki opterecenoj porodici kako bi se genetski kod preneo. Nemir u kuci i maltretiranje. "

Dobro je sto nemam politickih ambicija (Crnogorci bi zaratili sa mnom :eek: ), ali me neobicno privlace politicka desavanja i previranja. Izrazito rodoljublje. Ovaj aspekt ko da "uzvikuje": ubij za domovinu!

Dreamer
26-07-2010, 19:08
Taj napeti aspekt moze prouzrokovati burno djetinjstvo, donoseci ceste sukobe s roditeljima i svim autoritetima. Osobe s tim aspektom tesko se nose sa svojim emocijama, trude se izgledati hladno i grubo, a nerijetko intuitivno predosjecaju sta tko misli i osjeca. Skloni su rizicima i trazenju raznih senzacija koje ce zadovoljiti njihovu zelju za uzbudjenjima. Redovito znaju sami skriviti sukobe, raskide i odvajanja od voljenih osoba, sve zbog svojih nekontroliranih reakcija i izljeva strasti. Trebaju paziti na oci, a izrazena je i sklonost visokoj temperaturi, operacijama, groznivi i raznim upalnim procesima.

Imam ovaj aspekt u jarcu i moram reci da ne volim mnogo autoritet. Nije da ih ne mogu postovati, ali cim osetim neki naredbeni ton u glasu ili ga cak i ne mora biti, moze i samo normalnim tonom da mi se kaze da nesto uradim, u meni se odmah radja neki bunt jer nikako ne volim da mi se govori sta da radim. Ili me lepo zamoli ili pusti da sama odradim sta treba kad meni bude odgovaralo. Privlace me rizici, sama pomisao da mogu biti uhvacena u necemu mi je privlacna, pritom ne mislim ni na sta lose. Na primer, mnogo me privlace ekstremni sportovi, iako ih za sada nisam probala, ali za neke od njih imam ozbiljne planove u buducnosti.
Srecom, u porodici nema nasilja, ali ima tako tih verbalnih prepucavanja, kao i u dosta drugih porodica. Ali zato sa majkom nazalost nikada nisam imala blizak odnos i to mi jako fali. Dok sam bila mladja trudila sam se da preduzmem nesto po tom pitanju, ali posto pomaka nije bilo, odustala sam. Iako sam se navikla na takvu situaciju, ponekad mi je ipak tesko sto nismo blize.
I ja sam osetljiva na kritike i znam burno da reagujem na njih, ali to je samo prva reakcija. Uvek posle razmisljam(da ne kazem lupam glavu) o tome sto mi je receno i spremna sam da priznam kad nesto zabrljam. Inace, nisam nasilna osoba, cak sta vise veliki sam protivnik svakog oblika nasilja. Jedino u slucaju kada neko predje sve moje granice, a prilicno sam tolerantna, onda znam toliko burno da odreagujem i tolika bujica reci izadje iz mene da me cesto posle toga, kad ostanem sama bude i sramota zbog pojedinih reci koje sam rekla
A sto se tice zdravlja, nisam imala mnogo operacija, ali zato imam drugih svakavih boljki o kojima ne bih raspredala. Sa okom sam imala problema kao mladja, bese neka upala i bas mi je dosta vremena trebalo da je saniram, ali srecom sada je sve ok, mada ako nastvim da sedim za ovom kantom(racunarom) kao do sada, samo je pitanje dokle ce biti tako i kada ce mi se cvoke nasmesiti :D

kaiserin
19-09-2012, 22:23
jako tezak aspekt,potvrdjujem skoro sve napisano..

dunja2501
20-09-2012, 01:32
2 operacije na stomaku za sad, a nadam se da ih i nece biti vise....za carski rez ne znam, to cemo jos videti kad dodje vreme za trudnocu.

Temperament mi je cudan,tako kazu...regujem burno dosta cesto, ali isto mnogo puta mi se desi da i ne osetim da sam tako odreagovala, pa se onda ubedjujem sa ljudima, kako nisam mislila to sto sam rekla, da je bila sala i da moj mozda malo visi ton ne znaci nista...e to me izludjuje od ovog aspekta...ali zato kad sam besna,bolje da se sklanjaju.

Ja imam jos jedan problemcic, sto ova konjukcija gradi i 90ş Uran, pa onda sve dobija na jos vecoj dinamici i ludosti :D

danica_91
20-09-2012, 01:48
2 operacije na stomaku za sad, a nadam se da ih i nece biti vise....za carski rez ne znam, to cemo jos videti kad dodje vreme za trudnocu.

Temperament mi je cudan,tako kazu...regujem burno dosta cesto, ali isto mnogo puta mi se desi da i ne osetim da sam tako odreagovala, pa se onda ubedjujem sa ljudima, kako nisam mislila to sto sam rekla, da je bila sala i da moj mozda malo visi ton ne znaci nista...e to me izludjuje od ovog aspekta...ali zato kad sam besna,bolje da se sklanjaju.

Ja imam jos jedan problemcic, sto ova konjukcija gradi i 90ş Uran, pa onda sve dobija na jos vecoj dinamici i ludosti :D

ja sam ovaj aspekt videla samo kod andjeline dzoli u ovnu...

sta je reci? :D

preambiciozna, uvek mora da bude prva, hrabra, obozava oruzje i akciju, i rekla je da je kao mlada bila autodestruktivna i da je morala da nanosi rane, odnosno posekotine, sebi i decku da bi mogla da oseti potpuno zadovoljstvo u sexu....

ali mislim da daje i brz mozak, reakciju...

Jao meni taj MO0Ma u 12k imam u sledecem solaru 2013/2014 da ocekujem neku operaciju na telu..?:confused:
Koliko vidim ovde na forumu,bolje da se pripremim na ono sto me ceka u tom solaru..:D

imam i ja sledece godine...ali ne mora da znaci, ako nemas to u natalu :)

ginger
20-09-2012, 01:58
Jao meni taj MO0Ma u 12k imam u sledecem solaru 2013/2014 da ocekujem neku operaciju na telu..?:confused:
Koliko vidim ovde na forumu,bolje da se pripremim na ono sto me ceka u tom solaru..:D

ne
nemoj se pripremat za ništa, ne opterećuj se
bit će šta bude. kako Bog da

meni je znalo bit svašta po tim solarima i na kraju ništa.

dunja2501
20-09-2012, 02:13
Za tako nesto moras imati predispozicije u natalu...
Meni Mo vlada 6 poljem-zdravlje a Mo je svakako stomak, a Ma hirurski zahtav...tako da ne cudi, takav ishod.
ja sam ovaj aspekt videla samo kod andjeline dzoli u ovnu...

sta je reci? :D

preambiciozna, uvek mora da bude prva, hrabra, obozava oruzje i akciju, i rekla je da je kao mlada bila autodestruktivna i da je morala da nanosi rane, odnosno posekotine, sebi i decku da bi mogla da oseti potpuno zadovoljstvo u sexu....

ali mislim da daje i brz mozak, reakciju...

Sva sreca pa mi je ova konjukcija u pasivnim ribama :D

LavJarac
20-09-2012, 13:36
Natalno sam vlasnik ove konjukcije izmedju Meseca i Marsa u VIII polju :rolleyes:

Nina Sofia
21-09-2012, 15:38
Imam ovu konjukciju u Vagi. Vec neko vreme pokusavam da shvatim sta tacno ona znaci ali mi nesto ne ide ... Za sve sto sam do sada napisala mogu da kazem od rodjenja imam dioptriju ( -3 na levom oku, desno skroz zdravo), odnos sa majkom pa nije da je ona hladna ili ja ,ali nikada nismo uspele da razvijemo blizak odnos. Nekako sam uvek ukocena pored nje. Kada su osecanja u pitanju , potiskujem sve , ne umem tek tako da dodjem i izgovorim sta osecam ali zato sam dobra u pokazivanju istih (sto je tek skoro pocelo da se vidi jer sam do pre 3-4 godine sva hladna i ukocena bila)... Kada je bes u pitanju, tu cutim i cutim i cutim i smeskam se , ali zato kada neko predje granicu mog strpljenja onda me cuje ceo grad i nije mi bitno gde sam i ko je tu ... Bornbena sam , ako nesto volim i zelim boricu se za to i branicu isto.

E sada znam da je bitno i kojim kucama vladaju planete i gde je dispoziter, ali to dalje ne znam da tumacim. Pa ako neko moze nesto da kaze super :)

mandrak-21
21-09-2012, 18:37
Natalno sam vlasnik ove konjukcije izmedju Meseca i Marsa u VIII polju :rolleyes:

pitanje i za dunju i za ninasofiju i za tebe lavice:
da li pocrvenite kada slazete (kada ste primorane da lazete -oda vas crvenilo)?

Nina Sofia
21-09-2012, 18:46

Znas kako , da li crvenim DA ali to samo kada neko krene da me hvali i daje komplimente. Ali sto se lazi tice to je interesantno pitanje .Stvarno daleko od toga da ne lazem desi mi se , ali stvarno mrzim lazi i u poslednjih nekoliko godina svaki put kada lazem lagala sam za druge i retko kada za sebe ali da sam crvenela u toku laganja mislim da nisam. Vise bih se unervozila i pocela da se cesem po vratu kao luda...

mandrak-21
21-09-2012, 18:56
znam da ne lazete samo ukazujem da je jedno od ispoljavanja tog ''ozloglasenog aspekta mars-mesec ''i taj a vas pitam jer svima ima aspekt sa neptunom a kod jednog natala je konjunkcija u ribama

LavJarac
21-09-2012, 20:17

Zaista ne mogu da se setim (ali mislim da ne) jer ako sam u situaciji da nesto moram da slazem ja to moram dobro da osmislim i ubedim sebe u taj scenario i vesto to odglumim.
Meni se pre vezano za ovo crvenilo desava kada sam u blizini muskarca koji mi se svidja...pocnem da gorim :rolleyes:
mandrak-21 mislis da je toliko ''ozloglasen aspekt mars-mesec"?

mandrak-21
21-09-2012, 20:48
Zaista ne mogu da se setim (ali mislim da ne) jer ako sam u situaciji da nesto moram da slazem ja to moram dobro da osmislim i ubedim sebe u taj scenario i vesto to odglumim.
Meni se pre vezano za ovo crvenilo desava kada sam u blizini muskarca koji mi se svidja...pocnem da gorim :rolleyes:
mandrak-21 mislis da je toliko ''ozloglasen aspekt mars-mesec"?
uklapa se i kod tebe:) 8 kuca .........mars crveno mesec lice :mad:

dunja2501
21-09-2012, 20:59

Ja crvenim i kad ja lazem a i kad se nadjem u situaciji da neko pored mene laze nekog treceg :D

LavJarac
21-09-2012, 21:06
uklapa se i kod tebe:) 8 kuca .........mars crveno mesec lice :mad:

A sta se to uklapa sa mojom 8.kucom :o

Kakvo znacenje bi imala ova konjukcija Mo o Ma vezano za mog partnera, posto mi je Mesec vladar 7.polja a Mars predstavlja muskarca. Ono sto sam ja primetila da im je zajednicko da imaju vrlo spretne ruke , strastveni su (mozda zbog tog Marsa) ,radoholicari su (verovatno zbog ove Device) ...ovaj aktuelni je Dr.

mandrak-21
21-09-2012, 21:12
uopste neke neprijatne situacije dovedu do toga.
Lav-jarac
jeste ozloglasen kao i mnogi drugi aspekti moze doneti sve navedeno ali u velikom broju slucajeva je skoro bezazlen.U zavisnosti od polozaja planeta i u znaku i u kuci varira pa ce u ribama cesto taj aspekt dovesti do oticanja nogu,pa i prosirene vene u devici problem sa crevima ili degestivni trakt itd......naravno i cir ili gastritis (recimo u raku) ili bol kod nervoze ....naravnoi carski rez i operacije oziljak na licu i stomaku ili mladez ...
nasilan muz je isto produkt tog aspekta(vise ako je 90 i 180)........

LavJarac
21-09-2012, 21:24
uopste neke neprijatne situacije dovedu do toga.
Lav-jarac
jeste ozloglasen kao i mnogi drugi aspekti moze doneti sve navedeno ali u velikom broju slucajeva je skoro bezazlen.U zavisnosti od polozaja planeta i u znaku i u kuci varira pa ce u ribama cesto taj aspekt dovesti do oticanja nogu,pa i prosirene vene u devici problem sa crevima ili degestivni trakt itd......naravno i cir ili gastritis (recimo u raku) ili bol kod nervoze ....naravnoi carski rez i operacije oziljak na licu i stomaku ili mladez ...
nasilan muz je isto produkt tog aspekta(vise ako je 90 i 180)........

Izglada da je od svega toga kod mene neprijatna situacija stupanje u brak :D ...nikako da dodje do iste ;)
....samo se iskreno nadam da nece doneti nasilnog muza vec da tu energiju usmeri na neke lepse stvari :rolleyes: uzdam se u njihovog dispozitora u Lavu.

mandrak-21
21-09-2012, 21:35
Izglada da je od svega toga kod mene neprijatna situacija stupanje u brak :D ...nikako da dodje do iste ;)
....samo se iskreno nadam da nece doneti nasilnog muza vec da tu energiju usmeri na neke lepse stvari :rolleyes: uzdam se u njihovog dispozitora u Lavu.

kod tebe se uklapa posto si rekla kada ti se svidi momak(8 kuca strast) a nisam mislio na tebe kada sam rekao neprijatna situacija vec sam to rekao za dunju jer ona crveni i kada mora da slusa(I PRECUTI TUDJU LAZ)
a ti neces imati nasilnog muza .

LavJarac
21-09-2012, 21:44
kod tebe se uklapa posto si rekla kada ti se svidi momak(8 kuca strast) a nisam mislio na tebe kada sam rekao neprijatna situacija vec sam to rekao za dunju jer ona crveni i kada mora da slusa(I PRECUTI TUDJU LAZ)
a ti neces imati nasilnog muza .

Ah dobro je....mada ne bi ni dan trpela nasilnog muza.
Neka se taj moj usredsredi na tu kucu strasti ;)

kaiserin
29-09-2012, 14:22
meni je ovaj aspekt aplikacioni.a orbis je 7 da se racuna ili ne ?

mandrak-21
29-09-2012, 23:40
kako mo ja ako su razliciti znaci ne pridajem mnogo paznje takvom aspektu ali orbis od 7 aplikacioni sa mesecom je u drugom slucaju jak.

kaiserin
27-10-2012, 15:19
kako mo ja ako su razliciti znaci ne pridajem mnogo paznje takvom aspektu ali orbis od 7 aplikacioni sa mesecom je u drugom slucaju jak.

a kako bi se onda u tom slucaju tumacio ovaj aspekt kod mene ? mislim, s obzirom da su mi Mo i Ma u razlicitim znacima..

ginger
17-01-2013, 21:09
aspekt vječne borbe unutar samoga sebe. ako još imate +120 Pl kao ja npr onda je borba do nekog stupnja nakon čega slijedi transformacija. pa je mir neko vrijeme, pa opet borba. Hvala ti Bože na ovome. za Plutona, to mislim. sačuvaj Bože da je to sve +90 Pl. neću o tome ni razmišljati.

generalno jak aspekt u karti žene. daje male prirodu, određenu dozu muške energije i temperamenta. u rw lako daje lezbijku (Dupor):4lol: zasad nisam lezba..a i za ubuduće sumnjam.
oduvijek sam bila jedna od onih koja bi uhvatila nekoga stidljivog prijatelja za ruku i "ajmo glava gore i u boj!":D :D

majka natusa je hrabra srčana žena od koje je kćerka učila da se mora boriti sama za svoju egzisteciju. nema mjesta za muškarca. ima ali za neke druge stvari.:D opstanak je ženski dio posla u ovom slučaju. ne trpi dominantne partnere. ne trpi ni mlakonje. u stvari traži rivala s kojim će imat okršaj.taj rival nesmije nametat životna pravila ni ograničenja. između ostalog je sportski aspekt kako sam navela.

daje jake strasti. baš je žestok aspekt. kao neki animalni dio u čovjeku koji se osjeti u svakom radu. onako.. čovjek pristupa sa žarom nečemu što voli. sav se unese u to šta radi. strast za životom. da to najbolje opisuje mo0ma. duša koja gori. ne gori (peče se, dobro ponekad samu sebe muči:D) već onaj rasplamsani plamen kao na olimpijadi.:D
vidjela sam negdje (na nekom forumu ili internetu) jednu sliku koja prikazuje stablo iza kojega je sunce, pa to izgleda kao da je stablo užareno. isijava iz njega. predivna slika. eto to vam je Mo0Ma.

Dreamer
17-01-2013, 21:56
aspekt vječne borbe unutar samoga sebe.

generalno jak aspekt u karti žene. daje male prirodu, određenu dozu muške energije i temperamenta.
oduvijek sam bila jedna od onih koja bi uhvatila nekoga stidljivog prijatelja za ruku i "ajmo glava gore i u boj!":D :D

ne trpi dominantne partnere. ne trpi ni mlakonje. u stvari traži rivala s kojim će imat okršaj.taj rival nesmije nametat životna pravila ni ograničenja. između ostalog je sportski aspekt kako sam navela.

daje jake strasti. baš je žestok aspekt. kao neki animalni dio u čovjeku koji se osjeti u svakom radu. onako.. čovjek pristupa sa žarom nečemu što voli. sav se unese u to šta radi. .

Imam ovaj aspekt u jarcu u 11. kuci. Sve ovo sto sam izdvojila se odnosi i na mene. Nisam muskaraca,ali nema ni one tipicne zenstvenosti u meni :D. Ovo za partnere je jedan od vecih problema, jer mi uvek treba slobode, prostor samo za mene. Po prirodi sam malo lenja,ali kad nesto uzmem da radim mogu raditi bez pauze.Desavalo mi se par puta da spavam samo sat vremena jer se zaradim, izgubim pojam o vremenu.

ginger
01-02-2013, 01:48
primjetila sam između ostalog da ovaj aspekt daje obožavanje ljute i začinjene hrane. ja baš jako volim i jako često jedem npr chilli papričice, feferone, hren, neki ljuti umak kao npr Tabasco, senf..
šta jače pali to bolje:D kao da je u nama neka podsvjesna potreba za samoranjavanjem.
drugo a vezano za hranu je to da hrana mora biti jako topla, npr juha mora mi biti vrela inače ju ne jedem. uvijek ju dodatno podgrijavam.

kanon
01-02-2013, 11:03
Upoznala sam jednu osobu sa ovim aspektom u natalu. Mo0Ma u Ribama, u trecoj kuci. Mo vlada sedmom kucom, a Ma cetvrtom i jedanaestom.
Ono sto znam o njemu i sto se moze izcitati iz natala je slijedece.
Konjukcija se desava u trecoj kuci, pa ga je razrednica u osnovnoj skoli tukla ko vola u kupusu. Majka mu je devet puta radjala. Cvijek je majstor i Ucitelj borilackih vjestina. A posto je Ma ukljucen onda se on koristi katanom u svojoj praksi. Umjetnost mu je hobi, ali naravno ona koja koristi ostre predmete za oblikovanje. Ukljucena je cetvrta kuca pa njemu u ratu spale obiteljsku sto ga izazove da jedan dio svoga zivota provede kao profesionalni vojnik. Osim ove konjukcije, Mo nema niti jedan izazivan aspekat, a on je ipak razveden.
Recepcijom ovaj Ma odlazi u znak svoje egzaltacije i kucu svoga dostojanstva u konjukciju sa Sa, a Ju u ribe. Ima jos jednu recepciju gdje ovaj Ma odlazi u Ovna kojime vlada a Ve iz Ovna dolazi u Ribe gdje je egzaltirana.
Ako je netko raspolozen da nakucka jos neke moguce simbolike ove konjukcije u Ribama,bila bih zahvalna.

zvjezdica
01-02-2013, 15:20
A koliki je obris aspekta i jel separacija ili aplikacija?

kanon
01-02-2013, 16:34
A koliki je obris aspekta i jel separacija ili aplikacija?
Aspekat je skoro egzaktan. Mo 14"55 a Ma 15"10.

nale777
01-02-2013, 17:20
Ok,a MO0MA u 6. kuci u vagi, a pritom taj MA ima i 0 sa VE u sedistu.MA inace vlada 12. kucom,a MO 2. i 3. Jel taj muskarac uplasen svojih emocija pa cesto pre sebe povredi nego da dozvoli da sam bude povreden?

ginger
02-02-2013, 02:08
Ok,a MO0MA u 6. kuci u vagi, a pritom taj MA ima i 0 sa VE u sedistu.MA inace vlada 12. kucom,a MO 2. i 3. Jel taj muskarac uplasen svojih emocija pa cesto pre sebe povredi nego da dozvoli da sam bude povreden?

ovdje je izgon marsa pa je ovo malo čudna kombinacija. mjesec je peregrin. moguće da mars ispoljava samo negativne osobine a mjesec za kao takav prihvaća. znam jednu osobu sa tom aspekturom- cura je jako impulzivna i svadljiva ali je i osjetljiva. vrlo lako se dovodi u sukob sa suprotnim spolom.i kad treba i kad ne treba. a sve zbog toga jer je nagla.

nale777
02-02-2013, 13:23
Da,da,to je slucaj i sa ovim muskarcem.Jako impulsivan i sto kazu nadrndan cim nije po njegovom, odmah bi da se svada i ponizava.Medutim,mene zanima sta to znaci za njegove emocije?Gde su one to, mislim na ostale, pored ljutnje?

AnchyMs5
06-02-2015, 12:57
a sta ako je konjukcija u raku?

Primal
03-04-2016, 12:45
I ja isto imam ovaj aspekt u Vagi i Mo vlada 6 i 7 kućom a Ma 3 i 10 -om.Emocije nekontrolisane. Reakcija uvek kad ne treba. Psihijatrijska bolest.Hoće da bude drug svima a ne može - so mi je u sco.Kažem svašta, idem na to da povredim kad me prođe Vagin princip harmonije.

AnchyMs5
04-04-2016, 15:46
strog roditelj..

Pipa Midlton
25-04-2016, 21:14
a sta ako je konjukcija u raku?

To ima Liza Minnelli, u Raku, s tim da im se pridružio i Saturn.
Za Saturn i Mars jako loš položaj koji Mesec u sedištu ne može da izvadi i to sve na granici treće i četvrte kuće.Mars je vladar sedme, Mesec četvrte ali Rak zahvata i dobar deo treće kuće, dok je Saturn vladar 10. i 11.
Njoj je to donelo i teško detinjstvo i nasilje u porodici a kasnije i brojne operacije. Smatram da je ovaj aspekt kriv donekle i za njena četiri razvoda.

AnchyMs5
25-04-2016, 22:39
Au..znam devojku sa mo0ma, imala je bas budne veze, tipapotuku se. Muskobanjasta je, samo se dere i ima jako iritantan glas.. jednom me je cak vratima od wca namerno zveknula. XD smesno zvuci, ai to je to. Ocigledno preemotivno reaguje.

Andjelijaa
25-04-2016, 22:56
u kom znaku?

AnchyMs5
25-04-2016, 23:07
U raku. Iznad napisah :)

JupiterGirl
26-04-2016, 17:53
Uh imam i ja Mo0Ma u Vagi u 9. kuci. Tj. na prelazu 8. i 9. pa nisam sigurna gdje da smjestim konjukciju. Problem je sto je Mo vladar moje 7. :(
Ja nemam agresivne tendencije ali emocije mi dosta fasuju u vezama.
Sta mislite o ovoj kombinaciji?

AnchyMs5
26-04-2016, 20:55
usla sam ti ukartu, ako ti je to tacno vreme, mo ti je vladar pete. pa i tebe koliko mi se cini dosta povredjuju vezama, to onako pasivno, neki dzangrizavi, mars u vagi, a i ti si takva, uvek je neki teret, svadjate se tako oko sitnica..uek ti nesto smeta, nervira.

JupiterGirl
26-04-2016, 22:33
Pa tako nekako. Nisam sredila kartu - danas sam saznala svoje tacno vrijeme rodjenja i Mo je vladar 7. po novom satu. :(

ginger
29-03-2017, 12:05
Uh imam i ja Mo0Ma u Vagi u 9. kuci. Tj. na prelazu 8. i 9. pa nisam sigurna gdje da smjestim konjukciju. Problem je sto je Mo vladar moje 7. :(
Ja nemam agresivne tendencije ali emocije mi dosta fasuju u vezama.
Sta mislite o ovoj kombinaciji?

dali ti je partner vezan na bilo koji način za oružje, policiju, vojsku, išta šta opisuje marsa?

Beatrice
29-03-2017, 15:41
mo0ma am vidjala dosta puta, i u zenskim i u muskim karta, secam se bar tri puta te konjukcije u raku, i jednom u ribama. to ovako iz glave.
u ribama u muskom horoskopu - decko je vodja jdne fudbalske navijacke grupe. inace so i ve su u ovnu, tako da tu ima i recepcije izmedju ve i ma. majka mu je malo muskobanjasta, krace kose celog zivota, i onako, stvarno snaznq zena, dominantnija u odnosu na oca. cak su tom decku i duze veze bile uglavnom sa zenama koj mogu da ga nose u zubima, a i rekao mi je jednom da je dobar deo mladosti glavni turn on bila kratka frizura na zenskim osobama. veci deo zivota proveo je u nemackoj, i ima iza sebe dva braka sa nemicama (ma0mo u ribama a so i ve u ovnu, asc sco, u vii polju neaspektovani jupiter).
u raku znam za dva slucaja u zenskom horoskopu, u oba slucaja je otac bio na ratistu, a jedna od devojaka je takodje u vezi sa vidjenjjim navijacem delija.
u muskom horoskopu, konjukcija u raku - opet decko je navijac.