samoubistvo, molim pomoc [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : samoubistvo, molim pomoc

jelka
27-07-2012, 22:40
Nadam se da niko nece shvatiti pogresno ovaj post, nije to pokusavanje privlacenja paznje, vec pokusaj razumevanja bilo cega u mom zivotu... Iako proucavam astrologiju jednostavno nemam dovoljno znanja da protumacim bilo sta za sebe, a stvarno se trudim da nadjem nesto pozitivno.... Lecena sam od depresije nekoliko puta, bezuspesno, stalno imam misli o samoubistvu, bilo je nekoliko ne znam da li tako mogu da ih nazovem, ali ipak pokusaja samoubistava... gledam ove svoje aspekte, naravno pored lekova i posete psihijatara ipokusavam da nadjem neki izlaz, i koliko god da se trudim, jednostavno ne mogu da nadjem nista lepo... ako ima nekog spremnog da pomogne bar malo u razumevanju svega ovoga, neka se javi, ili posalje pp, ako je nezgodno ovako, zamolila bih samo strucnije, jer mi je psiholoskog bodrenja dosta, sve je bilo neuspesno, a to sve nam i sama ali jednostavno ne ide... Evo da pokusam sama, pa me ispravite... me180ne, nestabilnost, cim je neptun umesan, ali zar to ne bi trebalo da bude neslaganje sa partnerom, s obzirom na to da je ne vladar 7. kuce, mo0ve180ma kao vladar 8. kuce, da li to moze znaciti samoubistvo, sto ja ne zelim naravno, ali kao da me podsvest vuce ka tome, so180ur, kao vladari 12. i 6. jel bi to znacila neka psihicka bolest, i neaspektovani saturn...joj tu se gubim, mesec nema dispozitora, dispozitor sunca je me180ne... i meni sad pod ovom depresijom izgleda sve jako lose, doduse i tranziti su sa90ve, sa90ma, a ma90mo i ma90me... ukoliko je ovaj post neprikladan, neka ga administratori obrisu, ali ja se osecam kao u bezizlaznoj situaciji i uplasena sam za svoj zivot,ukoliko postoji nesto pozitivno zamolila bih nekoga da mi ukaze na to...
hvala unapred....ocajna

andjela
27-07-2012, 23:32
jelka...ja pogledah tvoju natalnu kartu i 1.mi upade u oci Asc na 22.stepenu...Ubiti ili biti ubijen...mada,Jupiter ti je u 6.kuci u ribama,tako da se nemoj brinuti.Mars,vladar tvog Asc je u losem aspektu sa Mesecom-pa su to povrede,ili pak ranjena dusa...Mars-povrede,Mesec-osecanja...Imas i Sunce opozicija Uran…Naglost,ishitreni potezi…pa Neptun los aspekat Merkur-problemi sa psihom…Nego,Jupiter je u kuci zdravlja egzaltiran,pa ce te stititi!

Ne znam sta jos da kazem,jer ti je dosta losa ova natalna karta,molim te postavi je da se lepo vide svi aspekti!

jelka
27-07-2012, 23:55
najiskrenije ti puno hvala andjela, poslala sam ti pp, pokusacu da postavim bolju kartu i solar....

Srdjan
28-07-2012, 00:01
Jelka ništa se ne sekiraj, šaljem ti pp!
P.S. Neptun nije vladar tvoje 7 kuće, već 4 (emotivna sigurnost)!

Princess77
28-07-2012, 00:03
Mislim da je za ovakva pitanja bolje da se ne ukljucuju oni koji nisu iskusni jer samo mozete napraviti stetu pogresnim savjetom.

jelka
28-07-2012, 00:10
hvala vam devojke svima, ali ocigledno da ja to ne nameravam vec se borim, protiv takvih misli, a saveti psihijatara i silni antidepresivi bas nesto i nisu pomogli, pa ako bih astroloski nasla odgovor i neko resenje u cemu ja to gresim i kako da popravim ovo svoje nenormalno stanje, jer se plasim sebe mozda mi to bilo od pomoci :)

Poppy
28-07-2012, 00:47
Jesi li probala da kukichash?

jelka
28-07-2012, 01:06
sta to znaci?

DraganaPe
28-07-2012, 01:06
Heklanje...

jelka
28-07-2012, 01:09
Pa ukoliko mislite da neko salje ovakve poruke i otvara teme iz obesti, ja stvarno nemam komentara ...

uranija
28-07-2012, 08:36
Jelka da li si pokusala da se preselis blize moru?i da se posvetis necemu sto te inspirise,vodeni znaci su istaknuti,a mars u jarcu vlada tvojom okolinom,ne prija ti okolina i ti ljudi,kreativni poslovi ovde izvlace stvari,prave osobu ispunjenijom i zadovoljnom sobom,samoistrazivanje koje dovede do pronalaska hobija,a za heklanje saturn ti je vladar talenata,a u 3.oj,talenti rukom,jupiter u ribama,boje,mars u jarcu kreativna energija stvaranja koja se izrazava samo ako je usmerena kako treba,moj zakljucak selidba i posvecenje nekom hobiju koji te tera da ulazis sve dublje u taj deo i ispunjava svakodnevnicu,od pravljenja unikata i ukrasavanja i slicnih stvari,pripadanje umetnickim grupama koje slicno rade sto i ti,imati zajednicke teme i plANOVE O TOME daje svrhu da covek ide dalje,kao sto su pomenuli,saturnov povratak se blizi i on trazi da ti pronadjes svoju svrsishodnost i prosvetljenje,psihijatri i slicne stvari ti cine samo da se osecas bolesnije,uran u 4.oj svima kojima sam videla,pomoglo im je preseljenje,tj promena iz korena :) i odista je bilo tako,zena planira dete,promenila je posao koji joj je dete odneo i uvukao je jos u veci vrtlog losih osecanja,treba ici i ostvarivati ono sto zelis,vera u druge i sebe,ucitelj koji inspirise :) jeste lep i jupiter i mesec i venera su nezni i osecajni,traze jacu svrhu,rak voli da uci korenski temeljito,dakle nadji svoj put prociscenja koji bi ti pomogao,batali lekare :) osecaj ljubavi drugih i potvrdjivanje u emocijama bi te uzdiglo,ali to polazi od tebe,cini ono zbog cega ces ceniti sebe i voleti sebe,biti ispunjena ,ne salim se uopste,svaki blizanac u kombinaciji sa devicom,devica je rad,svakodnevnica,blizanci su ruke,misli,uposlenost emocija i rad na necemu,intelekta ne manjka,samo inspiracija i ono sto ce te inspirisati :)

ti si ovde pod nikom,i niko ne zna ko si,pp ili ne,nebitno je uopste,severni cvor je u znaku marsa,venera i mesec u raku,ljubav koju treba pruziti delu drustva,tudje dece koja treba da prezive proces odbacenosti,i tog osecaja jer su recimo u domu za nezbrinutu decu,prolasku sa njima u svim njihovim borbama pronasla bi sebe,jarac je tezak i trazi jaku borbu,kao ovaj mars tako da bi tebi sve tesko ustvari dalo poriv iz dubine emocija da guras da to uspe,pre svega promena okoline i kao sto vidis ti imas veliku svrhu ali trenutno si suvise obuzeta sobomda bi primetila sta je ono najgore :( borba sa kolinom za nesto tebi sveto izbrisalo bi onu borbu sa vetrenjacama koju sada imas :)

jelka
28-07-2012, 11:07
Hvala puno Uranija, i izvinjavam se sto sam mislila da je heklanje sala :) sto se selidbe tice, vec godinu dana sam u rodnoj kuci i ocigledno da mi nikako ne prij, bez obzira sto imam stalan posao,a pre toga sam se stalno selila, i poslednjih dana radim na tome da doobijem neki posao u inostranstvu, sto se vode tice, jedino sto me smiruje su setnje pored reke, samo da se oslobodim ovih tmurnih misli , koliko sam gledala tranzite, sa ovim mojim skromnim znanjem, cini mi se da cu uspeti ove godine da se preselim nekuda....

Srdjan
28-07-2012, 14:15
Jekac, izvini što si čekala na tumačenje, situacija je sledeća:

U tvom hor. ima puno prilagođavanja i kompromisa koje treba postići! Jedino što vidim kao prepreku u postizanju tih ciljeva je tvoj zamršeni način razmišljanja. U stalnom si previru misli i osećanja. Um ti je prilično konfuzan, i najpre organizuj svoje misli, a to ćeš postići ako svakog dana uzmeš papir i olovku, i ispišeš sve šta te muči i posle to zgužvaš i baciš. Kako si Devica u podznaku, neophodan ti je rad kao mehanizam odbrane, pronađi nešto šta te zanima i tim se bavi. Emocije su ti dosta poljuljane i najbolje bi bilo (koliko god smešno bilo) da spavaš pored činije sa vodom, ili čaše (al poveće)! Dalje na čemu treba da se radi je podsvest (to praktikuj onaj video koji sam ti poslao) i trudi se da budeš moralnija ličnost. Kao što sam već rekao retrogradni neptun vlada tvojom četvrtom kućom a u 4 se i nalazi (što dodatno otežava stvari). Ja sad ne znam u čemu ti pronalaziš osećaj sigurnosti, da li je to porodica, partner, bliski prijatelji, karijera...šta god, moraš usmeriti svoju energiju ka postizanju unutrašnje ravnoteže, kroz stvari koje te ispunjuju. (Pošto je neptun u pitanju nemoj da osećaj sigurnosti pronađeš u Alkoholu :D kao ja recimo xD ili ne daj bože u drozgi :)))) malo šale nije na odmet :) Jupiter ti je solidno postavljen, nemoj da idealizuješ previše partnera i eto ti sreće kroz brak! Pošto su ti mahom malefici u noćnom delu horoskopa, noći moraš spavati ili ako već ne možeš, otiđi u grad i drmni pelinkovac :D samo nemoj biti kod kuće! A naročito u kupatilu gde ti stoji nesreća od struje.
Da bi se izborila sa tim glupim mislima, neophodno je i da radiš ovo šta sam ti napisao, jer ja da imam čarobni štapić, rado bih ti pomogao na brz i jednostavan način. :) Toliko od mene, pozz

TigaBg
28-07-2012, 18:39
Ne znam čime se baviš, ali ovaj natal govori o umetničkim talentima. Možda bi ti umetnost pomogla uz terapiju. U poslednje 2 godine preživljavaš seriju teških tranzita, a trenutno ti Sa kvadrira Ma i Mo0Ve, što nije nimalo lak tranzit.
Zapravo, sad kad pogledam kartu mislim da ono što bi tebi moglo da pomogne je uspeh u karijeri i voljena od strane javnosti.

LosT_in_SpaCe
28-07-2012, 20:15
U šoku sam. Ako posle čitanja svega ovoga ja ne odlučim da izvršim samoubistvo - ne znam ko će. Prvo mi je došlo da odem na temu Primedbe, al onda pomislim - pa koj moj da se ide tamo, znamo kako se sve tamo završava - neka luda Nasta se požali na nešto a onda navrne još 20 luđih Nasti i sve ode u tri lepe. Ma bre savršeno me više ne zanima ko kolko ovde ima godina, i kolko znanja, i kolko dobre volje da nekome izadje u susret u vezi nekog pitanja i problema, zanima me samo jedna stvar: umete li vi da čitate neki dobronameran savet? Na primer:

Mislim da je za ovakva pitanja bolje da se ne ukljucuju oni koji nisu iskusni jer samo mozete napraviti stetu pogresnim savjetom

Da li vi, a ovom prilikom ću direktno da se obratim Srdjanu i Andjeli, kad otvorite nečiju kartu uopšte imate nekakvu sliku osobe koja vas nešto pita, eto meni to samo nije jasno? Lako je kurčiti se pred nekim ko ima sjebanu 9-tku, ili sa njom u najmanju ruku nije načisto. Iako ja ne mislim da je to bila vaša namera kad ste se uključivali na ovu temu, ali zaista ljudi, šta znači ovo:

jelka...ja pogledah tvoju natalnu kartu i 1.mi upade u oci Asc na 22.stepenu...ubiti ili biti ubijen

Ko to tvrdi da 22* znači ubiti ili biti ubijen? Imširagić, Stojanović, ko? Kako ti ne upade u oči na primer neki aspekt sa ASC, sam ASC, vladar ASC, neka jača konjunkcija, možda i to da vreme rodjenja nije tačno u minut, pa da je možda na 23* ili na 21*. Ili možda nešto još optimističnije piše i za te stepenove?

Ne znam sta jos da kazem,jer ti je dosta losa ova natalna karta,molim te postavi je da se lepo vide svi aspekti!

E jebi ga sad, toliko si vremena izdvojila da pogledaš 22* a nisi mogla da izdvojiš 30 sekundi da odradiš njen čart u nekom programu...

P.S. Neptun nije vladar tvoje 7 kuće, već 4 (emotivna sigurnost)!

Ovo je moglo da se podvede pod lapsus tastaturis. Prvi put. Medjutim, ti to tako genijalno odvaljuješ i drugi put:

neptun vlada tvojom četvrtom kućom a u 4 se i nalazi (što dodatno otežava stvari).

...da čovek ne može a da ne reaguje. Gde je ovde znak Riba, Srdjane? Na vrhu 7. polja, ili na vrhu 4. polja? Ako je na vrhu 7. kako onda on vlada njenom 4. kućom? I šta to znači da, pošto se već nalazi u 4. on dodatno otežava stvari? Ili si odgovor na to pitanje dao u ovoj maestralnoj rečenici:

najbolje bi bilo (koliko god smešno bilo) da spavaš pored činije sa vodom, ili čaše (al poveće)!

Nije smešno. Tužno je. Žešći crnjak sine. A znaš zašto? Ne zato što sam ja mnogo pametna i stručna, a ti glupav i nestručan, nego zato što si ti ko muva bez glave. Samo zujiš okolo i misliš da ćeš zbog smajlija, dva, da nekome pomogneš a u stvari samo možeš da učiniš medveđu uslugu. To već nije pitanje ni znanja, ni godina ko što rekoh već stvar kućnog vaspitanja ili čega već. Ne znam, ali unazad par poruka koje si napisao su meni, kao ajmo reći jednom astrološkom debilu, upale u oči, dal zbog toga što kad sedneš za taj tvoj kompjuter i uloguješ se na forum misliš da si Dušan Veličković, ili Milan Tarot - ne znam kažem, možda ti to nije namera ali odlično si ih "skinuo" i od mene imaš gromoglasan aplauz. Jer na ovo:

Pošto su ti mahom malefici u noćnom delu horoskopa, noći moraš spavati ili ako već ne možeš, otiđi u grad i drmni pelinkovac samo nemoj biti kod kuće! A naročito u kupatilu gde ti stoji nesreća od struje.

...drugačije ne može da se reaguje.

Zdravo Jelka, zdravo Niš. Zato što si iz Niš, će si pričamo po naški. Ti stavi kafu, a ja ću da baljezgam. Kej? Za početak evo ti veća karta: http://oi50.tinypic.com/19pm4h.jpg , kad je iskopiraš u potpis biće dovoljno da se na nju klikne da bi se povećala. Prvi problem rešen. Teško je biti ASC Devica a nositi se sa egzaktnim kvadratom od UR iz 4. ali i to sranje od posla neki od nas moraju da obave, zato dobrodošla u klub. Čudno bi bilo da nemaš misli o samoubistvu, jer šta bi radije jedan UR da radi kad mu sve ladje potonu nego da se teši time da (ako već drugačije život ne dozvoljava) će on biti taj koji će da presudi svemu, pa i sebi. Ipak, ubiti se nećeš, jer kad bolje razmisliš - to je previše lako, a plus ne rešava nikakvo ispunjenje za neke više ideale koje moraš da imaš kao neko sa UR 90 ASC. Vidiš, ja recimo prezirem dobar UR u horoskopu. Ovde, a i svuda na internetu ljudi obožavaju da vide UR u dobrim aspektima. Misliš da se neko od njih pita "zašto volim mog dobrog UR"? Ne, taman posla, oni po defaultu znaju da im je ME 120 UR na primer odličan, brzi um. A to što im je sjeban Mars - neeeeeeeema veze, jer, znaš, oni su u nekoj mnogo pametnoj knjizi pročitali da je Merkur niža "oktava" ili kako već beše Urana. Pazi, preskočili i Marsa, i Saturna, i sve, al njima je ME dobar sa UR i zato su oni cool. Amin! Drzni se samo da im protivurečiš i jebo si ježa u zadnju bocku! E, a ne znam dal si vidla one sa VE 0 NE, ili sa VE 120 NE. Filmske ljubavi, ljubi ih majka sve do jednog u filmske romanse. Oni kažu da još veruju u pisma, i to ona naparfimisana, u lepe reči (preziru kočijaše koji psuju na primer), u liciderska srca, i tako to. Mi, ostali, koji imamo na primer MO kontakt sa VE, ili šta god što je primarno, što radja, gaji, hrani, neguje, sadi, okopava, gleda kako niče, pa posle i bere, sa malo Saturna i konzervira itd...- e vidiš mi smo za njih budale. Oni su Oskarovci. Mi nemamo pojma šta pričamo, a liciderska srca ne bismo prepoznali ni da nas neko od njih pravo sa tezge čukne u glavu. Zato, opet kažem, jako je teško biti UR 90 ASC. Posebno kad si Devica. Pa da si još 100x pametan - nekako te neće u tri lepe pm! Stalno neki rusvaj, stalno neka sranja, stalno ta ivica - nit si tamo nit si vamo, kao onaj lik što pokušava da predje provaliju na najtanjem mogućem koncu. Al znaš šta je najgore - što ti to želiš. Jebena uvrnuta psihologija! Ali, u slučaju kad je UR na IC, to tako mora, mora da bude uvrnuto. Jer, ja znam koliko sam noći legla da spavam, skroz opušteno, nonšalantno, ko i svi drugi, da bi me posle 2 sata sopstveni mozak probudio i počeo da mi priča: "Alo, kako možeš da spavaš, zar ne vidiš da TO dolazi? Kako je moguće da ne vidiš?" I taman kad se ja rasvestim da ga pitam ŠTA pobogu to dolazi, on se isključi. Trebalo mi je dosta godina da shvatim da je TO samo moja duboka, ona najdublja ukorenjena želja za promenom, kakvom god, samo da razbije rutinu, monotoniju, samo da mi da snagu da svima sa kojima živim, delim parče hleba kažem: DOSTA BRE VIŠE, JAAAA ĆU DA VAM POKAŽEM KAKO SE ŽIVI MOJ ŽIVOT! Sa ovakvim UR, posebno kad je SO ukljućeno u celu priču, čovek ima osećaj da je svaki autoritet (ko god, otac, šef, neki glavonja, whatever) u stvari isto što i jedna velika farsa. A toliko mu fali taj autoritet. U razgovoru sa jednom osobom koja je open-mind astrolog taman kolko treba, a opet i sasvim zatucana da se drži nekog arhetipa u Astrologiji (a takvih je sve ređe,Bog da im dušu junačku prosti!) shvatila sam sledeće: sam po sebi UR u nekoj karti je otprilike nešto ovako: dobar je nešto kao 180, ko kad rernu šteluješ da ti peče pitu, a ona te sama obavesti kad je pita gotova. Dakle iskoristio si nešto što je ok donekle, al nisi nikad imao ludost da omirišeš kakva je pita kad se zapali, kad zagori. Sa lošim UR, imamo nešto kao tumbanje na 360*, ko kad šestar krene da crta krug, pa ti pri kraju uvek malo zadrhti ruka jer kao da taj kraj kruga vuče čoveka na još jedan krug. A ako ga uporedimo sa onom pitom i onom rernom, to je kao kad staviš extra savijenu gibanicu u nju, al u receptu piše da vatra mora da bude jača. E, al aj sad budi faca pa se odvoj od te rerne! Jedan sekund nepažnje i završi ona u kanti. Tako je i sa ljudima koji imaju istaknut UR a u izazovnim (ne lošim!) aspektima u karti. Zato su uvek u stresu. A sad, da se vratim tim autoritetima tvojim - ti bi, kad je već UR u opoziciji sa njim da ga rušiš, napadaš, obespravljuješ, a u stvari patiđ za njim. Patićeš ti celog života za nekim autoritetom, to ti je razlika izmedju 12. u 10. i 10. u 12. Zato nemoj da ga ubijaš pre vremena. Samo ima jedan drugi problem sad ovde - a to je što to čovek ne shvata tako brzo. Nisi ti šiparica, jbg, 86-o si godište, al' još si zelena da to skapiraš onako kako ćeš skapirati nakon 30-te godine. Ti ako oćeš veruj, ako ne - ne veruj, easy like that. Da imaš dovoljno snage - imaš je. I to je kod tebe mač sa dve oštrice. Jer SA ne zadržava ništa u tvom čartu, stoji sam za sebe, ponekad ode u filozofiju kad mu dozvoliš, ali uglavnom ga ti kao tipična Devica oteraš u melanholiju i crne misli, bespotrebne analize i svoje sulude emocije (objasniću kasnije ovo "sulude"), najviše bih ga ipak "okrivila" za to što ne poštuješ nijedno svoje iskustvo (još uvek) nego samo kao fliperaj ideš levo desno i tražiš neku pozitivu iz svoje okoline. A pozitiva je sasvim suprotno - u tebi. I nije ovo neka Hare-Krišna meditacija, ono kao - kad ne znaš šta da kažeš - kaži biće bolje. Neće biti bolje dok ne shvatiš da si rešenje TI! I da si ti ta koja ima MO 60 ASC, i SO 90 ASC, i egzaltirani MA 120 ASC, to nisu DRUGI, to si ti - utuvi to sebi u glavu. Svi ti oko tebe koje ti smatraš hazarderima, ljudima koji rizikuju i profitiraju i kojima sve krene u životu a samo tebi neće - ne postoje. Kapiraš? Ti si ih sama izgradila u svojoj glavi. Ne zato što si luda, nego zato što si neko ko dozvoljava sebi da ga svačije mišljenje tangira duboko. Ge ti je Vazduh? Nema ga, osim ovog istamburanog SO, ti si sva negde u Vodi, i ponekoj Vatrici. Pa pobogu kako misliš da kreneš u akciju? Sa osećanjima na gotovs? Ti bi ko naša zemljakinja iz Grejača - dala srce na dlanu, a? Funkcioniše i to, al samo u narodnim pesmama, i ako ti je muž Aca Ilić. E to su te sulude emocije. VE 0 MO 180 MA. Aman prestani da razmišljaš ko tu koga i zašto, otvori se ljudima neka vide tu raskoš jednog takvog divnog, predivnog aspekta kao što je konjunkcija VE i MO u Raku. Ne pokušavaj da shvatiš šta će da bude ako ti ovo, ako ti ono, a onda će oni da te povrede, da te emotivno iskasape, da te ovo da te ono... Taj MA je egzaltiran, tresnuće te jednom kad se najmanje nadaš, unakaziće te emotivno, ali zadnja je TVOJA, shvati. Sve dok se ti zatvaraš u sebe i ideš u te tvoje bulimije, anoreksije, i ostale nebuloze da bi sebe kaznila zato što trenutno ne možeš ništa da promeniš - a ponajmanje ljude oko sebe, dotle ćeš da budeš u tom paklu. Tek onda kad shvatiš koliko toga imaš da pružiš kao osoba, a posebno kao žena - stvari mogu da krenu sa mrtve tačke. Sve dok osudjuješ svoje roditelje za nešto što ti nisu ili jesu pružili (ili te uskratili, nebitno), sve dotle će da trpi tvoj vladar u Raku, koji toliko želi da se negde oseća kao kod kuće, koji toliko želi da ga neko razume i kad ništa ne priča, koji se često pita - pa dobro jbt, kako je moguće da ono ciganče što prosi na ulici mene razume, a ne moji najbliži?

Zamorila sam i sebe samu, pa ću još par stvari ukratko koje su mi bile zanimljive, i idem, obećavam. Kad se završi priča o tome šta vidimo u nečijoj karti, obično usledi ono - hvala, ali... mislim, ono kao, šta dalje? Tu bi bilo dobro da se uključe oni experti koji znaju da zamene energiju (to su novokomponovani forumski alhemičari, oni će da ti predlože koju boju da nosiš a koju da izbegavaš, pa kad to iskombinuješ sa onim buretom vode koje ćeš da staviš pored kreveta - rešenje je više no očigledno). Medjutim, dok oni ne stignu, možemo i mi da malo da prodiskutujemo na tu temu. Uranija je dala interesantan šlagvort:

kreativni poslovi ovde izvlace stvari,prave osobu ispunjenijom i zadovoljnom sobom

Ja bih rekla pre - samostalni poslovi. A ako se već i ima stalan posao gde se mora biti deo nekog tima, onda je uvek dobro imati nešto sa strane, honorarno makar, doduše kod nje može da bude i nešto sasvim onako - za njenu dušu. Ali mora da se ima duplikat posla, ovde ne može da se igra na sigurnost nikada, kao ni na podršku sa tudje strane. Ne nasedati na nekakve ortačke preporuke, niti udruživanja bilo koje vrste. Sa JU koji je na DSC, stvara se lažni osećaj da su svi drugi bolji, uspešniji, zainteresovaniji, stepenicu više itd. Verujem da odatle ide i taj problem sa ASC, ne samo zbog 180, vec zbog samog "primanja" tog JU u znaku Device, što ukazuje na to lično omalovažavanje, i osećaj da nikad ne izgledaš dovoljno dobro, dovoljno lepo, dovoljno ok za bilo šta. Jednom rečju iskompleksiranost koja mora da se usmeri u analizu tipa - neću da se smejem jer nemam jedan zub: to već ima smisla. Ali na primer: neću da se smejem jer moja najbolja drugarica ima lepše zube: to bi bio već epic fail.

uran u 4.oj svima kojima sam videla,pomoglo im je preseljenje,tj promena iz korena

Ovde moram malo da se pobunim. Moramo da uzmemo u obzir gde se nalazimo, nažalost. Neki Amer bi možda i mogao to eto tako, al ovde kod nas uglavnom muka natera na takve stvari. Posebno kad je uključena kombinacija Rak, Devica, UR. Opet mač sa dve oštrice, snažna želja da se ostavi porodica s jedne strane i pritisak koji ide odatle, a s druge strane ponekad neizdrživ osećaj krivice zato što se napušta sve ono za šta te (ako realno sagledamo) nekad i ništa ne veže. Jako su mi drage sve izreke tipa - kuća je tamo gde sam ja, ali nažalost - sa 150 eura u džepu mesečno, teško da se tako nešto može izvesti eto tako iz čista mira.

ljubav koju treba pruziti delu drustva,tudje dece koja treba da prezive proces odbacenosti,i tog osecaja jer su recimo u domu za nezbrinutu decu,prolasku sa njima u svim njihovim borbama pronasla bi sebe,

Ovaj deo mislim da je u ovom trenutku najbitniji. Opet da iznesem moj problem sa 11. kućom. Kad vidim ljude koji imaju planetu u 11. ili dispozitora vladara u 11. kući, a da su pritom naše gore list, znam da sam u problemu. Osim što tu idu planovi, želje, prijatelji i penzija, malo je toga što ostaje za "pozitivnu manipulaciju". Vremenom, kroz iskustvo sa nekim ljudima i njihovim kartama, došla sam do zaključka da izuzetno insistiraju na svojoj slobodi, na tome da ih ostaviš na miru da rade ono što im se radi, da ih ne pitaš u kolko sati će da se vrate kući ili gde će posle posla. I sve je to ok. Do momenta kada ih pitaš - a koja je poenta, šta ti zapravo planiraš i želiš? U Srbiji su opet, ovakvi ljudi redovno u nekoj vrsti zabune i konfuzije šta bi i kako bi. Planovi su im katastrofa, osim kada nije u pitanju neki težak Saturnovski tip ili izuzetno dobro postavljen Merkur u tom polju. Stoga smatram da imaš poentu kada ovo predlažeš kao neku vrstu rešenja, pa bih da dopunim i dodatkom da je čak i politika ili uključenje u neku vrstu organizacije koja nekome-nečemu pomaže ovde takodje može da bude od velike važnosti za nju samu. Jer sa Rakom na vrhu 11 mora da bude nekakvo pišanje uz vetar, generalno gledano, Rak u tom polju nema šta da traži ako ćemo iskreno. Pa sad, da je Jelka preko puta mene, a da se povede ovaj razgovor oko 11. polja, verovatno bi usledilo pitanje - ama šta da radim, šta, kome da pomažem, kakve su to nebuloze pored ovog mog problema? E onda bi se moralo ponuditi par konkretnih rešenja, da li neka volonterska organizacija, prikupljanje nečega, u njenom slučaju hrane ili nekog dodatnog materijala za kuću možda ljudima koji nemaju krov nad glavom, ili volonterske organizacije koje organizuju putovanja (a takvih bar u Nišu ima kolko oćeš) u Bugarsku, pomažu mladima, deci, sa naglaskom na ulaganje u obrazovanje, pa do onih call-centara za žrtve nasilja, a (eto ironije) - za one koji možda baš traže nekog da im da nadu da samoubistvo nije rešenje. Varijacija na tu temu ima kolko oceš. E sad pitanje je da li oćeš. Ja ti od srca želim da te drmne taj UR iz 4, ali ne kao struja u kupatilu, nego kao ideja iz stomaka, koja će da pomogne mozgu da svari ovaj život, i nastavi sa njim.

Aj pa tako!

Srdjan
28-07-2012, 20:44
LosT_in_SpaCe, ako imaš nešto protiv mene, pošalji mi pp da to raspravimo, jer nemam vremena a ni volje da čitam šta si ,,nalupala,, jer to dosledno mogu da kažem, s obzirom da je osoba koja ne zna da je retrogradni Neptun vladar sazvežđa Strelac, skupila hrabrost da me optuži da lupam.

uranija
28-07-2012, 20:56
Losti obrni okreni,uran mora da se ispuni u nekom obliku,obicno nadju i partnere koji imaju neobicna zanimanja to onako kad izvedemo derivatna polja to se jasno vidi,da kroz partnerstvo uce da budu samostalni(uran) i partner im bude maltene guru(jupiter u ribama ),nekad ovo nije lose,ali je lose ako vodi u razocaranje kad nisu zadovoljni uciteljem,ne bude to sto su mislile da jeste,jer device realno dobro proanaliziraju coveka ko rentgen zato mora biti uranovac kako treba ili noga u tur :D

andjela
28-07-2012, 21:07
LosT_in_SpaCe,DA TI SE SLUCAJNO VISE NIJE DESILO DA ME UZMES U SVOJA USTA!!!...Ma ni u najludjem snu...!...Sto se tice tog 22.stepena,to i nije tako bezveze spomenutu,mada nisam trebala da ga pominjem...a sto se tice njene natalne karte,pisala sam devojci na pp,i moze sama da kaze sta sam joj napisala,ali nema potrebe...znamo ona i ja,i ja joj zelim sve najbolje!

Tebi da se vise ne desi da me pominjes,i izigravas Boga sa neba!!!

Srdjan
28-07-2012, 21:23
LosT_in_SpaCe,DA TI SE SLUCAJNO VISE NIJE DESILO DA ME UZMES U SVOJA USTA!!!...Ma ni u najludjem snu...!...Sto se tice tog 22.stepena,to i nije tako bezveze spomenutu,mada nisam trebala da ga pominjem...a sto se tice njene natalne karte,pisala sam devojci na pp,i moze sama da kaze sta sam joj napisala,ali nema potrebe...znamo ona i ja,i ja joj zelim sve najbolje!

Tebi da se vise ne desi da me pominjes,i izigravas Boga sa neba!!!

Joj anđela zar se ti vređaš, ja se zaista trudim da pomognem onima kojima je pomoć potrebna, ali da nas neko ovako proziva... stvarno nije umesno ni lepo...

andjela
28-07-2012, 21:39
Ne,mene nije povredila,nego ne dam na sebe,a stvarno verujem da sam osoba koja stoji iza svake svoje reci i ne zelim da me neko proziva,da upotrebljava svakakve izraze,i jos kaze da joj -prvo dodje-da ode na temu Primedbe...Idi -bre- slobodno gde god da hoces...daleko ti lepa kuca...Ja se ne nerviram,nego znam da nisam kriva,i necu da dozvolim da me neko proziva...Za taj stepen sam se stvarno izletela,i to jeste greska,ali sam ja devojci u pp napisala sve za sta sam sigurna da je tako,i ona se i sama javila da je tacno sve sto sam joj rekla,lepo se i zahvalila...ali sam ja,naravno NAGLASILA da sam pocetnik...Ubedjena sam da je sve,sto sam joj napisala, tacno,i izvan svog znanja nisam isla...

jelki zelim jos jednom sve najbolje!

Srdjan
28-07-2012, 22:05
Mislim.... ja devojku razumem, jer oni koji ne mogu da dođu do izražaja, čine to tako što pljuju po drugima, koji su uspešni :D umešni :D i pametni :) ali to je lečenje kompleksa :D i to je vrsta terapije, jer mislim da je ni bačva vode pored kreveta ne bi izvukla xDDDDDDDDDD

Vojvotkinja
28-07-2012, 22:37
Jeste li uspjeli da se poskubete, jeste..sad sve i da 'će da se kokne, ne može od ove makljaže...Što je vama, jadni ne bili?
Nemojte da sam više viđela ijednu uvredu, je l jasno?

Hekata
28-07-2012, 22:41
Hajde, sad me Losti zainteresovala...
Ova karta koju je napravila, dovoljno je da vidim na prvi pogled gde su planete koje su ugrožene sa saturnom, i labilnost i osetljivost da zaključim NIJE NIŠTA NI URAN NI NE ZNAM ŠTA KOJA KUĆA, STAVAR JE U TOME DA JOJ JE U VREME KAD JE KRENULO TO, A VUČE JOŠ OD PROŠLE JESENI URADIO SATURN!!!

Saturn kad napravi loše aspekte sa ličnim planetama jako uzdrma(So0Sa je pesimizam, jako teško stanje, sazrevanje i problem sa ispoljavanjem i kanalisanjem svega što je vezano za vladarstva tih dve planete, važi i za kvadrat, Mo0Sa je još gore, pogotovo gde je Sa u padu, a gde Rak je na svome, napada sve što taj Mo podržava i neguje, zašta živi, Veneru kad napada, neuspele veze, razočarenja, krutost, sudržanost, problem da se odlučimo na flert i zavođenje, ne želi se ljubav, ne pokazuje se, kažnjava se, Ve u Raku i Mo u Raku daje ženu kućevnu, porodičnu, atak na nju ako je Saturn ugrožava sa kvadratima...), i stalno kao kamen vuče na dno, aktivira sve karmičke dugove, u ovom životu ili prošlim. Sve što smo, ma koliko bilo zaista za jedan Mo u Raku veliko( uglavnom je malo naspram drugih Mo ) pokreće i vraća stare rane, tera ga da plaće. Pošto Jelki je vladar 11.kuće mesec koji je u 10.kući, a napada ga kvadrat Sa iz 2 kuće možemo da zaključimo da je u pitanju borba pesimizma, beznađa na svoje lične, materijalne vrednosti od strane prijatelja, koji su jači i moćniji, javnih prijatelja, ismevanja i javnih istitucija koje joj ugrožavaju egzistenciju. JA sam rešila povlačenjem u sebe i analizom mojih postupaka, ono sve što mi je bilo recimo 2003/04 godinu, još u Sade satima dešavalo se ponovo su se otvorile stare rane. Kao da si neki krvnik, svi koji žele da se osvete i daju svoju posednju su učinili to, ma da kao što kažem nije ni izbliza onako veliko, kao ono što su oni drugima činili. Tako da je u suštini samo naučiti da ne vraćamo se u prošlost, da emocije utihnu i usmerimo na konstruktivno rešavanje bez samosažaljenja Jelena.
Mesec u Raku se diže i staje na noge i uvek ostaje zdrav i čitav tako što zaplače kad mu je teško, kad ga nešto boli, kažu i psiholozi da je to najpametniji način zaceljivanja.... zato lepo se isplačeh kad ti se plače, pustiš hormone da malo izlude se i samo napred, sigurna sam da ima rešenja, ako ti je za utehu stanje prestaje već kod tebe sredinom septembra, kreće novi ciklus kji ne bi trebao da te puno gazi :) ... GLEDAJ KAKO SATURN IZLAZI SAD IZ VAGE I ODMAH ĆE DA TI SVANE, po pitanju škole, ljubavi, dece, zabave :)

Zato glavu gore, i ne diži ruke na sebe, ne pomišljaj na to više, jer Saturn često poistoveću sa Bogom, dobio je naj Hrišćanski Boga lik po njemu, to je karma ili ti iskušenje Boga. :D

Ovo sam napisala po svom iskustvu i mojem proučavanju astrologije. ;)

Sve najbolje...:)

NOVICSLAVICA
28-07-2012, 23:09
LosT in SpaCe- Procitala sam tvoj post od pocetka do kraja . I sve ovo sto si ti i Uranija napisale za Urana u 4-toj je nazalost istina .
I za ostale aspekte sa malo surovijim nacinom pisanja nemam primedbe.

Provlaci se kroz redove i kod tebe i kod Uranije da osobe koje imaju aspekt Merkur [vl. ASC] 180* Neptun ako se ne trose na kreativnost ili kao jedna nasa clanica na ples ostaju samo sanjari ,spavači koji su odustali od suocavanja sa ''okrutnom realnoscu''-bekstvo od stvarnosti na polju Merkura.Ima nerealne procene ,sklonost da se svaka prakticna aktivnost definise kao banalna ,nepotrebna.
JELKI vise odgovara nerealnost ili laz pa se na kraju ni ona sama ne snalazi u onome sta misli ili prica.
Verovatno tesko uspostavlja bliskost sa bilo kime .
Sad joj je posebno tesko zbog napetih tranzita i kazu bolji astrolozi da je to vreme akcije da preuzmes nesto kako bi promenuo i izasao iz nezadovoljavajuce situacije,
Kazu da osobe sa Marsem u jarcu uzimaju na sebe teze poslove i da se nikad ne zale.Probaj da riljas da se bas ono umoris i proceni kako se tad osecas .
Pozz i svako dobro.

Bojana_NS
29-07-2012, 00:29
jelka ja u svojoj porodici ima osobu koja je sklona samoubistvu tačnije na moje oči se pokušala ubiti sva sreća pa smo je izbavili iz tog mraka ja ti ne znam astrologiju kao i velika većina ovde tek sam početnik,a i da sam sveznalica astrološka ne bih se usudila da ti išta kažem jer ti tu ne mogu pomoći vračevi,magovi i astrolozi koji su uglavnom zadnja slamka spasa,a taj spas ipak traži kod psihijatra ma koliko to naporno bilo.Pozdrav i sve najbolje.

TigaBg
29-07-2012, 00:57
s obzirom da je osoba koja ne zna da je retrogradni Neptun vladar sazvežđa Strelac, skupila hrabrost da me optuži da lupam.

Evo i ja prvi put čujem da Strelcem vlada Neptun.

Btw, ljudi, retro Merkur je, take it easy :)

Što se tiče Ur u 4. kući, ti ljudi se zaista ostvaruju potpuno tek kada se osamostale. To i kvadrat sa vladarem 4. kuće-Ju potvrđuje.
Zanimljiv je ovaj neaspektovan Sa u 3. kući. Šta mislite, kako se manifestuje? Da li on daje Jelki konfuziju misli?

Još nešto, što se tiče aspekata Ne-sem poroka, treba se čuvati i zloupotrebe lekova. Spas tražiti u duhovnosti, meditaciji, jogi i umetnosti. Budući da je Me vladar asc, Me180 Ne može da znači i nedovoljno razvijenu svest o sebi

Gloria
29-07-2012, 01:36
Pre par meseci sam prepisala tekst gde piše da neptun vlada i strelcem, vi ste me demantovale.

Ne znam šta to loše može da donese uran u 4, meni lično horoskop ne radi po pitanju lepih stvari, samo i isključivo zdravlje trenutno nije najbolje, i sama se borim sa depresijom već 6 meseci. Ne poznajem te ne znam šta možeš ili ne možeš, pokušaj da što više šetaš, ako možeš upiši se na Zumbu, idi na bazen, voda smiruje (bar mene) radi ono što ti prija. Nemoj prekidati terapiju, ja sam svoje doze smanjila na minimum, doduše na biljnoj su bazi. Život nije lak, ali mislim da bez obzira na sve treba se boriti. Sve najbolje ti želim.

Srdjan
29-07-2012, 04:08
Za sve one koji ne znaju, a sa punim pravom prozivaju druge, koji se trude da pomognu i budu od koristi sa konkretnim predlozima rećiću sledeće:

Retrogradni Neptun Vlada Strelcem, dok direktni ima vladavinu nad Ribama
Retrogradni Mars vlada Ovnom, a direktni Škorpijom
Retrogradni Saturn upravlja Vodolijom, direktni Jarcem
Retrogradna Venera vlada bikom, direktna Vagom
Retrogradni Merkur upravlja Blizancima, direktni Devicom
Retrogradni Uran upravlja Jarcem, direktni Vodolijom
Retrogradni Pluton vlada Škorpijom, a direktni ima vlast nad sazvežđem Ovna!

Sunce i Mesec nisu retrogradni (ali čisto da nekima i to pomenem)!
Eto...
I ljudi koji ne znaju osnovne principe vladavine Planeta nad znacima, drznuli su se da uopšte govore o astrologiji, a kamo li da tumače nečije karte! STRAŠNO!
Kada je Mars retro. a Pluton direktan, Škorpija nema vladare, samim tim ni dispozitore i uzima se kao ne naglašen znak!

Hekata
29-07-2012, 10:14
LosT in SpaCe- Procitala sam tvoj post od pocetka do kraja . I sve ovo sto si ti i Uranija napisale za Urana u 4-toj je nazalost istina .
I za ostale aspekte sa malo surovijim nacinom pisanja nemam primedbe.

Provlaci se kroz redove i kod tebe i kod Uranije da osobe koje imaju aspekt Merkur [vl. ASC] 180* Neptun ako se ne trose na kreativnost ili kao jedna nasa clanica na ples ostaju samo sanjari ,spavači koji su odustali od suocavanja sa ''okrutnom realnoscu''-bekstvo od stvarnosti na polju Merkura.Ima nerealne procene ,sklonost da se svaka prakticna aktivnost definise kao banalna ,nepotrebna.
JELKI vise odgovara nerealnost ili laz pa se na kraju ni ona sama ne snalazi u onome sta misli ili prica.
Verovatno tesko uspostavlja bliskost sa bilo kime .
Sad joj je posebno tesko zbog napetih tranzita i kazu bolji astrolozi da je to vreme akcije da preuzmes nesto kako bi promenuo i izasao iz nezadovoljavajuce situacije,
Kazu da osobe sa Marsem u Jarcu uzimaju na sebe teze poslove i da se nikad ne zale.Probaj da riljas da se bas ono umoris i proceni kako se tad osecas .
Pozz i svako dobro.

Ne slažem se ovo za Mars u Jarcu! Imam dosta drugara koji su ko svilom da su tkani sa tim Marsom, i drugarica, niko od njih nije pa čak do svoje 25.godine radio uopšte, jako inertan MA, bukvalno, muškarac koji je naklonjen ženama, koji stvara sebi put oportunizmom, mogu ga nazvati Marsom oportunistom :D ... što kažu, oženiće se za neokog, ili ti udati da bi stekao bezbednost od teškog rada!Većina sa MA u Jarcu ostaju u jaslama roditelja, jer je takvo vreme...
Činimi se da ipak sam u pravu što se tiče njenih briga i svega da je Saturn zakuvao svoje, i da to govorim iz ličnog iskustva! ;)
Upravu si da je ovo doba za pokretanje i sazrevanje, ali njoj sad posle tih misli treba da malo damo veru u budućnost, i svetlu tačku, koja postoji... verovatno je svaka kritika boli trenutno!

Još mi nije jasno, šta ste se svi uvatili za taj Uran u 4 kući.... :D ... ja ga imam, nisam se selila iz mog stana, do 22. godine i to samo privremeno... mrzim dase selim, ono baš, nego on daje okruženje neobično, savremena inovaciona arhtektura, problemi sa strujom ili blizina trafostanice mestu stanovanja, bazen, oblakoder, novoplanski izgrađeno naselje, gromobran pored prozora, antene iznad stana, limeni krov, bazen, fontana sa jakim osvetljenjem, aerodrom.... U njenom slučaju Uran joj daje neizdržljivu situaciju da je podčinjena, nisko rangirana u kući, slabijeg imuniteta, zbog povezanosti 6 i 4 kuće. Tamo gde živi ima problem sa održavanjem, buntovno je uredna ili neuredna, to je guši, stvara joj težinu da odradi posao koji ej ispod njenog ranga( koji ona smatra ), ne trpi u kući ne pravdu svakodnevnu to je čini u njenoj glavi podčinjenu...
Za sve one koji ne znaju, a sa punim pravom prozivaju druge, koji se trude da pomognu i budu od koristi sa konkretnim predlozima rećiću sledeće:

Eto...
I ljudi koji ne znaju osnovne principe vladavine Planeta nad znacima, drznuli su se da uopšte govore o astrologiji, a kamo li da tumače nečije karte! STRAŠNO!
Kada je Mars retro. a Pluton direktan, Škorpija nema vladare, samim tim ni dispozitore i uzima se kao ne naglašen znak!

:Dbaš sam puno knjiga iščitala o Astrološkim temama i ovo nisam našla, ko to piše, koji astrolog da se premestimo a njegovu sliku stvarnosti?

Ima logike za recimo Bika da je RVe, jer je alo usmeren i trom dok je Ve u Vagi lepršava i brza.
Za Ma u Ovnu ipak bi rekla da je prav hod jer udara odmah, na prvi pogled u zid ili u centar, nema povlačenja, dok Škorpija, razmišlja i ide dok ne vidi crnilo... po TA je Ma dnevni vladar Ovna, dok je Pl noćni Vladar ovna, za Škorpije obrnuto.
Saturn koji ide retro je još tromij od onog direkt! Pa kako onda da je u lepršavoj i lakoj Vodoliji tako spor? ... mislim po karakteristici i simbolic znaka kojim vlada.
Drugo Me u Blizancima je dosta poletan, visperan, voli da čita, usmerava Me, dok Devica je totalno analiza po ko zna koji put isto, znamo da Retro planete se vraćaju na isto.
Povezanost Jarca i Urana mi nema nikakve veze, zaista, ali ok, nađemo je u recimo tome da je RUr obrnuto od savremenog i tradicionalnog i sa velikom slobodom kretanja...

To je moje mišljenje, i ono što sam naučila tokom ovih 6. godina iščitavanja i bavljenjem astrologijom, povezivanje i simbolika planeta koja je ključna u radu na analizama natalnih karti.
Nemoj Srki da se ljutiš, ima više pravaca u astrologiji, jednostavno treba probrati ono što vidiš smisla, jer je mnogo lupetanja i stvari koje možda na iskustvenom polju rade ili ne.

uranija
29-07-2012, 10:26
Dancho,to je ono sto treba ona da promeni,mars u jarcu je u polju device,ona tu bas i nije na nekom mestu,obicno jos retro energija nije na zavidnom nivou,ali postoji posao koji bi ona verovatno dobro radila ali jednostavno to nije ucinila zbog ovog meseca i venere tamo izmedju 11.e i 10.e,dakle svakako celokupnu analizu ne mogu ovde ispisati da sve svima bude jasno,mars u polju device znaci i da je osoba taj deo sebe negativno izrazila,jer je 6.o polje uvek gubitno i govori i o navikama....onda je jasno da ni ja ne mislim da ona sada radi kako treba,a vidis mesec i dusa joj ne daju mira u saturnovom povratku dok god to svojski ne odradi kako treba,svi znamo saturna da trazi odgovornost.....ona sad moze da bira i ja se nadam da ce izabrati pravu stvar...

Princess77
29-07-2012, 10:28
Srdjane hvala ti, da ne bi tvog posta ne bih se jutros nasmijala. Jbt sta sve ovdje covjek moze procitati, nevjerovatno. Ponavljam, ljudi manite se savjetovanja kad ne znate sta pricate.

Moderatorima se izvinjavam za off.

Hekata
29-07-2012, 10:46
Srdjane hvala ti, da ne bi tvog posta ne bih se jutros nasmijala. Jbt sta sve ovdje covjek moze procitati, nevjerovatno. Ponavljam, ljudi manite se savjetovanja kad ne znate sta pricate.

Ama baš! Ali on je početnik, lepo će da nauči ovde nešto. :)

Uranija, da treba da nauči, ali većina njih ne rade, takav je to Ma, ma ja sam čitavu kartu videla, znam šta oj je, Sa baca u depru i pesimizam. Ko preživi pričaće, možda jednostavno posao koji ne mora stalno da radi, nego periodično..:)

jelka
29-07-2012, 13:38
uf bas puno odgovora na moju temu, ja se bolje osecam, bacila sam se na plivanje i vezbanje to je ono sto mi dosta popravlja raspolozenje...
ja astologiju shvatam kao put upoznavanja sebe, tako da mi naravno ne smetaju kritike, vec bih pokusala to da menjam sta ne valja.

"čovek ima osećaj da je svaki autoritet (ko god, otac, šef, neki glavonja, whatever) u stvari isto što i jedna velika farsa. A toliko mu fali taj autoritet." sa ovim se u potpunosti slazem
Ja bih rekla pre - samostalni poslovi. A ako se već i ima stalan posao gde se mora biti deo nekog tima, onda je uvek dobro imati nešto sa strane, honorarno makar, doduše kod nje može da bude i nešto sasvim onako - za njenu dušu. Ali mora da se ima duplikat posla, ovde ne može da se igra na sigurnost nikada,imam dva posla

o ovome sam razmisljala pre nekih godinu dana ali nisam uradila nista po tom pitanju volonterska organizacija, prikupljanje nečega, u njenom slučaju hrane ili nekog dodatnog materijala za kuću možda ljudima koji nemaju krov nad glavom, ili volonterske organizacije koje organizuju putovanja (a takvih bar u Nišu ima kolko oćeš) u Bugarsku, pomažu mladima, deci, sa naglaskom na ulaganje u obrazovanje, pa do onih call-centara za žrtve nasilja, a (eto ironije) - za one koji možda baš traže nekog da im da nadu da samoubistvo nije rešenje.

[
QUOTE]
GLEDAJ KAKO SATURN IZLAZI SAD IZ VAGE I ODMAH ĆE DA TI SVANE[/QUOTE] Ovome se nadam :)

Što se tiče Ur u 4. kući, ti ljudi se zaista ostvaruju potpuno tek kada se osamostale- ja sam samostalna od svoje 16. godine

Ne slažem se ovo za Mars u Jarcu! Imam dosta drugara koji su ko svilom da su tkani sa tim Marsom, i drugarica, niko od njih nije pa čak do svoje 25.godine radio uopšte, jako inertan MA, bukvalno, muškarac koji je naklonjen ženama, koji stvara sebi put oportunizmom, mogu ga nazvati Marsom oportunistom ... što kažu, oženiće se za neokog, ili ti udati da bi stekao bezbednost od teškog rada!Većina sa MA u Jarcu ostaju u jaslama roditelja, jer je takvo reme...
sa ovim se ne bih slozila, jer radim od svoje 16. godine i radila sam relativno teske poslove dok nisam zavrsila fakultet, od tada radim u strucii to radim dva posla, tako da svakog dana bukvalno od sest ujutru pa do devet, deset uvece radim, trenutno sam na odmoru; zbog kakvih je to aspekata to vec ne znam
ja sam ovu temu pokrenula, jer sam se uplasila za sebei nikad svesno ne bih radila sebi nesto, ali kad je vec stanje malo pomucene svesti, e btada me je strah, a ocigledno nema razloga.Sve u svemu za sve ovo su krivi tranziti i treba da se samo opustim i cekam da prodju, ako sam dobro razumela :)a taj neaspektivani saturn vise deluje od aspektovanog, jel tako? Veliki pozdrav svima. :)

Hekata
29-07-2012, 14:18
Jelka,ne radi ti to Marsu u Jarcu, radi ti Mesec u Raku, aktivira te emotivnim izazovima, jer Mo180Ma pri tom aplikaciono, jednostavno stalno izaziva, kad neko dođe iz kuće sa besom, ti onda udariš i radiš... stvara se opozitna ravnoteža, moji drugari stvarno nemaju ugrožene Mesece.
Ma da, prati samo Saturna, baš te cima :) ... kad prođe ima do sredine oktobra da se raziđe, ali prestaće da deluje polovinom septembra :)

veg
29-07-2012, 19:36
tako da svakog dana bukvalno od sest ujutru pa do devet, deset uvece radim

Da toliko radim, i ja bih razmišljao o samoubistvu.

jelka
29-07-2012, 19:43
pa svako ima drukcije ciljeve :) ako ja imam mogucnost da toliko radim u ovoj Srbiji, gde je mnogo ljudi bez posla, ja na to gledam kao priliku koja se ne propusta:)

veg
29-07-2012, 19:47
pa svako ima drukcije ciljeve :) ako ja imam mogucnost da toliko radim u ovoj Srbiji, gde je mnogo ljudi bez posla, ja na to gledam kao priliku koja se ne propusta:)

Po cenu da se zbog toga osećaš veoma loše?Ko će se brinuti o tome da se dobro osećaš, ako ne ti sama?

jelka
29-07-2012, 19:59
pa ja ne mislim da se zbog toga osecam lose, zapravo jedino kad radim osecam se dobro :)

veg
29-07-2012, 20:07
pa ja ne mislim da se zbog toga osecam lose, zapravo jedino kad radim osecam se dobro :)

Aha, znači rad predstavlja bežanje od sebe.Napiši lepo sebi na papir od čega to želiš da pobegneš kad si sama sa sobom.

TigaBg
29-07-2012, 23:57

Eto...

Gde si ovo pročitao, kod kog autora? Molim te da odgovoriš.

Da toliko radim, i ja bih razmišljao o samoubistvu.

Aaaa Blizanac je, ne može drugačije. Ja je razumem :D

Bojana_NS
30-07-2012, 00:02
Tiga http://astro.axisdraw.com/forum/382031-post559.html

TigaBg
30-07-2012, 00:04

Videla :)
.........

Srdjan
11-08-2012, 13:50
Gde si ovo pročitao, kod kog autora? Molim te da odgovoriš.
Aleksandar Imsiragic
Tocak Sudbine 2
strana 240

Dušo znam ja da se ti ložiš na Srkija :) ali stani u podugački red!

Princess77
12-08-2012, 23:21
Ma Srki toliko si me taj dan nasmijao da cu cekati koliko treba, nije problem :)

ginger
21-09-2012, 02:17
prejak rak a to je znak koji napravi problem i gdje ga nema

poznajem par rakova, jakih, i svi redom kukaju, nezna se tko će jače
jedan nemože bez Helexa, ne spava bez njega
ovaj drugi pizdi, s oproštenjem, kada nije po njegovu da bi se stvari okrenule u njegovu korist
ovaj treći traži po internetu razne moguće simptome za razna oboljenja pa na kraju sam oboli
četvrti nema depresiju kada treba uskočit pomoć sinu radit u firmi. kada ne treba uskočit pomoć radit onda je opet na helexu ili šta već uzima i "kao da ne osjetim lijevi dio glave, kao da mi je utrnuo"

možete me napljuvat koliko vas volja

nešto ću vam reć a vezano je za depresiju- Nema depresije kod onoga koji rano ustaje, lomi se da bi zaradio za vlastitu egzistenciju. ubija se kroz dan od obaveza i navečer legne mrtav umoran i zaspi ko klada

taj ne stigne razmišljat od silnih (realnih) briga

draga Jelka, angažiraj se sa bilo čime, natovari si briga i obaveza na leđa tako da ne stigneš ni do wc-a.

nećeš imat vremena razmišljat o besmislu života ni slično

ako te bude boljelo ruka, želudac, noga ..šta god, nećeš obazirat na to jer nećeš imat vremena slušat gdje boli

astrološki- pluton je u opoziciji na sve rakove i to je loš period
to će potrajat ali treba izdržat. pluton nosi ružne bizarne ideje i misli. tu je i uran u kvadratu. nije lako. treba se kontrolirat
to će potrajat jako dugo(10 godina, neznam sad točno). u to vrijeme će svašta biti.

čovjek koji je izložen životnoj opasnosti bori se da bi se spasio i ostao živ. čovjek koji je teško bolestan moli se da bi ozdravio.

zdrav čovjek želi umrijeti. strašno.

draga moja tebi treba jedna dobra dobra šamarčina

ja sam malo oštra na jeziku i to znaju oni koji me poznaju. ali volim čovjeka.
;)

BORIS
21-09-2012, 12:20
za jelku i one koji su na stazi:
frojdova, jungova, kognitivno bihejvioralna terapija, farmacija.. ovde ne pomažu..
džanov bi ovo uspešno rešio, istina trajalo bi malo duže..
rajh i loven bi isto bili uspešni..
bern bi ovo objasnio preko obrasca koji se formira do šeste god. života pa preko straha od kazne.. pa menjanjem tog obrasca menjaju se pogledi na život, samim tim i kvalitet života..
regresoterapija bi bila uspešna, možda je problem u nekom prošlom a ne u ovom životu, kažem možda..
za one koji su u astrologiji..
ko može pomoći: XI polje govori o pomoći, odakle dolazi i od koga..
od 1983 sam u hiromantiji, bio sam ubeđen da je sve determinisano, sve dato rođenjem, ali..
vremenom sam shvatio da se linije na dlanu menjaju, jedne se gube, druge nastaju, neke blede, neke dobijaju jaču boju, dublje se urezuju.. to mi je napravilo konfuziju i morao sam menjati svoja ubeđenja..
astrologiju izučavam od 1992.
i ovde se dešava nešto slično..
interesantno koliko malo komentara ima vezano za aspekt MA sa MO i VE, a to u ovom slučaju nosi horoskop uz asc device..
tu je blokirana rajhovim terminom orgonska energija, nema slobodnog protoka, stvara se rigidnost mišića ramenog pojasa..
MA je osnovna pokretačka energija i ona u ovom slučaju ruši psihu, problem je unutra dok aspekt sa VE daje problem koji je van sa svom svojom simbolikom počev od prvog seksualnog iskustva..

Che1
21-09-2012, 15:13
Samo nadji jos jedan posao i sve ok.
U ostalom nece tebi raspored planeta toliko pomoci da razresis cvor u kom si se zaplela, nego redovan san, redovno uzimanje lekova itd...da ne drobim, vec ti je sigorno to psihijatar rekao.....

Uznmi zivot u svoje ruke, ne ocekuj pomoc od drugih, moguce da nece doci!!!!!!!!!

zvjezdica
21-09-2012, 15:17
prejak rak a to je znak koji napravi problem i gdje ga nema

poznajem par rakova, jakih, i svi redom kukaju, nezna se tko će jače
jedan nemože bez Helexa, ne spava bez njega
ovaj drugi pizdi, s oproštenjem, kada nije po njegovu da bi se stvari okrenule u njegovu korist
ovaj treći traži po internetu razne moguće simptome za razna oboljenja pa na kraju sam oboli
četvrti nema depresiju kada treba uskočit pomoć sinu radit u firmi. kada ne treba uskočit pomoć radit onda je opet na helexu ili šta već uzima i "kao da ne osjetim lijevi dio glave, kao da mi je utrnuo"

možete me napljuvat koliko vas volja

nešto ću vam reć a vezano je za depresiju- Nema depresije kod onoga koji rano ustaje, lomi se da bi zaradio za vlastitu egzistenciju. ubija se kroz dan od obaveza i navečer legne mrtav umoran i zaspi ko klada

taj ne stigne razmišljat od silnih (realnih) briga

draga Jelka, angažiraj se sa bilo čime, natovari si briga i obaveza na leđa tako da ne stigneš ni do wc-a.

nećeš imat vremena razmišljat o besmislu života ni slično

ako te bude boljelo ruka, želudac, noga ..šta god, nećeš obazirat na to jer nećeš imat vremena slušat gdje boli

astrološki- pluton je u opoziciji na sve rakove i to je loš period
to će potrajat ali treba izdržat. pluton nosi ružne bizarne ideje i misli. tu je i uran u kvadratu. nije lako. treba se kontrolirat
to će potrajat jako dugo(10 godina, neznam sad točno). u to vrijeme će svašta biti.

čovjek koji je izložen životnoj opasnosti bori se da bi se spasio i ostao živ. čovjek koji je teško bolestan moli se da bi ozdravio.

zdrav čovjek želi umrijeti. strašno.

draga moja tebi treba jedna dobra dobra šamarčina

ja sam malo oštra na jeziku i to znaju oni koji me poznaju. ali volim čovjeka.
;)

Bravo! Apsolutno se slažem :)

Lahadima
21-09-2012, 15:58
Ja se slažem donekle. A to je za ovo da mnogi ljudi kukaju, ali STVARNO nepotrebno drame, a pošto ja ne podnosim kad neko kuka za svaku sitnicu, isto mislim da mu treba zavaliti šamarčinu :)

S druge strane, ne bih se složila da je baš kod svakog tako, jer PRAVA depresija nije "izmišljanje" problema i "razmaženost" nego ozbiljna, ozbiljna BOLEST. Kao kad biste čoveku koji ima dijabetes rekli "nije ti ništa nego ti treba šamar", a naravno da mu JESTE nešto. Depresija je bolest, isto kao i dijabetes, rak, i bilo šta drugo, samo što napada mozak. Poremećaj rada mozga, hemijskih supstanci i ostalog. Zato i jeste bolest koju obavezno treba lečiti kod lekara, ali naši ljudi su skloni da misle da je to "sramota" pa zato i imamo toliko samoubistava. I zato me nervira što ljudi često koriste taj izraz "depresivan sam", nemajući pojma koliko je to zapravo ozbiljna bolest, nego kukaju bezveze jer su razmaženi...

kaiserin
21-09-2012, 16:30
Ja se slažem donekle. A to je za ovo da mnogi ljudi kukaju, ali STVARNO nepotrebno drame, a pošto ja ne podnosim kad neko kuka za svaku sitnicu, isto mislim da mu treba zavaliti šamarčinu :)

S druge strane, ne bih se složila da je baš kod svakog tako, jer PRAVA depresija nije "izmišljanje" problema i "razmaženost" nego ozbiljna, ozbiljna BOLEST. Kao kad biste čoveku koji ima dijabetes rekli "nije ti ništa nego ti treba šamar", a naravno da mu JESTE nešto. Depresija je bolest, isto kao i dijabetes, rak, i bilo šta drugo, samo što napada mozak. Poremećaj rada mozga, hemijskih supstanci i ostalog. Zato i jeste bolest koju obavezno treba lečiti kod lekara, ali naši ljudi su skloni da misle da je to "sramota" pa zato i imamo toliko samoubistava. I zato me nervira što ljudi često koriste taj izraz "depresivan sam", nemajući pojma koliko je to zapravo ozbiljna bolest, nego kukaju bezveze jer su razmaženi...
pa da, problem je sto ljudi svoje raspolozenje , tj. neraspolozenje opisuju ovako "depresivan sam" . depresija ne traje jedan dan ili jedan mesec..to je mnogo duzi period u pitanju i obuhvata mnoge faktore..zato cini mi se, nekad i ne shvatamo ozbiljno ljude, jer se ta rec koristi bas olako..
a i sama sam se socila sa nerazumevanjem okoline... rodjena majka me je osudjivala zbog toga i da ne pricam sad dalje, nije ni bitno :) ucinilo mi se interesantnim..

ginger
21-09-2012, 17:45

velika je razliak između dijabetesa i depresije. dijabetes nemožeš umom kontrolirat a ovo drugo možeš jedino tako izliječit. možeš i dijabetes ..ima i to svoje kanale međusobno povezane ali to sad nije ni bitno..
slažem se da je depresija bolest i to ozbiljna i danas u sve većim razmjerima
a zašto- jer je tempo života takav- rade se poslovi koji tjelesno ne umaraju a živce troše maximalno. ljudi su počeli biti agresivniji, zlobniji, ljubomorniji: danas ti je prijatelj - sutra će te zajebat i sl.., osuda društva, internet, sve pomalo
netko tko je preosjetljiv lako strada

no da razjasnimo jednu stvar- ima ljudi koji si žele pomoć i trude se:
1. načinom razmišljanja
2. ljekovima ako je potrebno

a ima i onih koji UŽIVAJU u tom stanju. to je glupo za čut ali tako je
TO JE INERCIJA MOZGA. LIJEN UM. zašto da se on mijenja kada dosad ionako ništa se nije promijenilo. a niti neće... a nikad ni nije. jer nije ni pokušao..:cool:
a za lijenost nema opravdanja.
nevjerovatna je snaga uma. samo se treba pokrenut, izać iz začaranog kruga.

čovjek ima fascinantnu moć u sebi samo je mnogi još nisu spoznali ..a čini se niti ne žele
čovjek se može vlastitiom voljom i razboljeti, pa onda i umrijeti.

TigaBg
22-09-2012, 13:38
Tako je...
I ti banalni saveti "radi nešto", "ne kukaj zbog dečka, nađi drugog" bolesnoj osobi ne znače ništa, a ko nije imao susreta sa pravom depresijom ne može to da shvati.

no da razjasnimo jednu stvar- ima ljudi koji si žele pomoć i trude se:
1. načinom razmišljanja
2. ljekovima ako je potrebno

Stvar je u tome da psihički oboleli ljudi imaju poremećenu percepciju i jako teško svojom voljom mogu da izmene način razmišljanja. U tome može da im pomogne samo stručno lice, nikakve popularne psihologije ili priučeni psihići.

Neko se rodi sa predispozicijom za rak, neko za šizofreniju, neko za depresju. Te bolesti pogađaju i mlade ljude, ne znam zašto je to tako teško prihvatiti.

lilithsco
22-09-2012, 14:36
Mislim da je svatko (različitu po duljini trajanja i intenzitetu) imao depresivnu fazu u životu nastalu zbog (ne)realnih razloga...

ponekad je to posljedica izvanjskih događaja,životnih situacija a ponekad...čista kemija mozga i tako postavljena percepcija iz inih razloga.

moje mišljenje,bez obzira na izvor emocija:ne zatvarati se u sebe,puuuuno pričati,raspravljati,kanalizirati emocije...

sve izgovoreno dobije dimenziju materije,samim tim i lakše shvaćanje...
dobro je kad se traži pomoć,ali bez obzira na tranzite i direkcije,najveća pomoć dolazi iz želje da se pomogne,osoba kojima je do nas stalo...

zatrpavanje poslom i sl.mi djeluje na nojev princip...glava u pijesak...

svakom problemu treba ići direkt, jer inače kad se okrenemo naraste do neprepoznatljivosti...

dakle,borba svim raspoloživim sredstvima:druženje,šetnje,hobiji,putovanje ako je moguće.Sreća je u malim stvarima.
Najviše možemo pomoći sebi samima.

P.S.Da ne bi bilo samo nadobudno pi...nje točno znam kakav je osjećaj iz dana u dan htjeti da te nema...ali onda dođu neka bolja,ljepša vremena...i sve se čini kao ružan san...jer život je borba...i velik test...

I zaboravila sam najvažnije (a šta ću ME u Ribama).
Imaš problem,to sigurno...ali nitko od nas ne može reći sigurno rješenje-tablete,doktori,šamari,poslovi,rijeke i mora...previše je različitih situacija i različitih ljudi..ti znaš najbolje sebe,ti znaš šta ti treba.učini to...

Che1
22-09-2012, 16:03
Govorim iz iskustva, rad , obaveza, sluzi tome da se na momenat oslobodis tereta tj kosmara koji je nastao, kako bih mogao misli da usresredis i pomognes samom sebi a pritom da se dovoljno fizicki umoris kako bih odspavao kvalitetno barem 2 sata.

Treba raditi na sebi, puno, puno, puno!!!!!!

Gloria
22-09-2012, 18:39
A zašto mislite da ne radi? Najveća glupost je radi i sve će proći. Da li ljudi treba samo da rade i zapostave sve drugo zbog toga što rad umara? Možda joj sem poslovnog ništa drugo ne ide. Svaka čast na analizama ali preterujete. Što neko reče depresija je bolest i treba da se leči, moj savet je poseta psihologu, meditacija, radi stvari koje ti prijaju...

Che1
22-09-2012, 19:00
A zašto mislite da ne radi? Najveća glupost je radi i sve će proći. Da li ljudi treba samo da rade i zapostave sve drugo zbog toga što rad umara? Možda joj sem poslovnog ništa drugo ne ide. Svaka čast na analizama ali preterujete. Što neko reče depresija je bolest i treba da se leči, moj savet je poseta psihologu, meditacija, radi stvari koje ti prijaju...

Radi, stvori obaveze, napravi nesto sto tte veseli, skupljaj slicice, upisi skolu, regulisi san!
Zapostaviti sta drugo?? Pa ti nemas vremena za drugo jer ne znas gde bijes glavom a moras poceti od necega a onda pocni od sebe jer nece psihijatar pomoci ako se ne trudis, ne mogu to ni roditelji, niko nego sam moras da se izboris stvaranjem dnevne doze nazovi srece, pogona koji te gura napred!
Naucio sam da pravim pite, pice, da kuvam, popravljao sam sve po kuci i ne samo sebi....
Uzimaj lekove i ne trazi zrnce svetlosti, nego ga stvori sam!

mandrak-21
22-09-2012, 19:25
Jelke nema vec dugo na njenoj temi ali nevazno primetio sam da je vladarstvo retrogradnih i direktnih planeta drugacije i ne mislim da je tako ima i teorije gde vladaju:
merkur danju blizancima a nocu devicom
venera danju vagom nocu bikom
mars danju ovnom nocu skorpijom
jupiter danju strrelcem nocu ribama
saturn danju jarcem nocu vodolijom
uran danju vodolijom nocu jarcem
neptun danju strelcem nocu ribama
pluton danju ovnom nocu skorpionom
Znamo da se nijedna planeta ne krece retrogradno tako da ta teorija nema nekog smisla kao uostalom ni ova druga ispada da se neke planete nocu odmaraju a danju se guraju koja ce da vlada (mislim na znake koji imaju po dva vladara :) ........
zato uvazavam oba vladara ma kako ko mislio da vlada samo danju ili samo kada je u PRIVIDNOM retro-kretanju.......eto toliko od mene iako sam ''promasio temu ipak posto ''vlasnice teme''nema onda sam resio da se ukljucim u razgovor..

Gloria
22-09-2012, 20:11
Radi, stvori obaveze, napravi nesto sto tte veseli, skupljaj slicice, upisi skolu, regulisi san!
Zapostaviti sta drugo?? Pa ti nemas vremena za drugo jer ne znas gde bijes glavom a moras poceti od necega a onda pocni od sebe jer nece psihijatar pomoci ako se ne trudis, ne mogu to ni roditelji, niko nego sam moras da se izboris stvaranjem dnevne doze nazovi srece, pogona koji te gura napred!
Naucio sam da pravim pite, pice, da kuvam, popravljao sam sve po kuci i ne samo sebi....
Uzimaj lekove i ne trazi zrnce svetlosti, nego ga stvori sam!

Pa zar nije rekla devojka da radi? Meni bliska osoba je non stop radila, 3 godine, da bi joj doktor rekao Radom ste motivisali sebe ali nećete izlečiti problem. Žena je svu svoju energiju trošila na posao, sem toga nije imala vreme ni za šta. Prvo što je uradila, uzela odmor, promenila sredinu, vratila se preporođena, upoznala dečka sada muža...

zvjezdica
23-09-2012, 01:57
Prvo se treba suočit sa problemom, onda ga početi rješavati.

psiholozi i psihijatri postoje da bi pomogli u rješavanju, ne da bi riješili problem. osoba je ta koja mora preuzeti odgovornost i raditi na sebi i tom problemu.

Zaista mi se u današnje vrijeme čini da najviše o smaoubojstvu kukaju oni koji ga nikad ne bi i neće napraviti jer sam dugo posmatrala blisku osobu u obitelji koja se pokušala ubiti 6 puta.

Isprva vas je strah, ali sa vremenom počnete shvaćati da blefira i da je željna pažnje i onda vam se i zgadi.

Znam ljude koji imaju mnogo teže životne probleme i nikad ne spominju samoubojstvo.

Onaj tko se zaista misli ubiti, on se u većini slučajeva i ubije, bez najava i drama. I to znam iz iskustva jer mi se jedna od jako dobrih prijateljica bacila pod vlak.

Ja bi svakome koga ulovi depresija preporučila da gleda Nika Vujčića i inspirativne i hrabre ljude koji su se suočili sa puno težim problemima i koji žive, vesele se i ne upropaštavaju tuđe živote svojom sebičnošću.

Mislite da je njima bilo lako? Nije, ali su se borili. Kad shvatite da niste sami i da je samim time oduzimanje života sebičan čin, onda vam to valjda više ni neće past na pamet. :)

ginger
24-09-2012, 01:06
jeste Zvjezdica slažem se. tajna se krije u energiji duha. u strasti za životom.

autorica teme možda radi cijeli dan poslove koji je zatupljuju, tipa pisanje nekih glupih računa u uredu i tako dalje..monoton posao koji je polako uništava i frustrira.
i tako svaki dan isto.

ima onih fora kao: "mislite na svoje najmilije". (Zvjezdica ti si me podsjetila na to-tvoja zadnja rečenica) ali ni to nije dobar razlog. zašto bi se osoba opterećivala kako je bližnjima. ne mislim pritom da bude totalni egoist ali budimo realni- najbliži nas često "troše" više no trebaju
čovjek mora misliti isključivo i na prvom mjestu samo na sebe i kako sebi ugodit a tek poslije na svoje najmilije.

zato draga Jelka, imaj na umu što još moraš u životu naučit, što te još čeka, razni izazovi, radosti i tuge i neka te to motivira da nađeš smisao u svemu. najveći smisao je učenje. razni ljudi koje tek moraš upoznat. mjesta koja moraš posjetit. nemožeš zamislit koliko zanimljivosti još čeka na tebe (na svakoga od nas ;)).

u ljubavi ako ti ne ide.. i za to će doć period ..to je onda tek na redu.. ;)

jelka
29-06-2013, 20:22
Evo i autorice teme... nisam se javljala jer jednostavno nisam imala sta pametno da kazem.. sto se tice mog zivota, naizgled je sve u redu... imam posao u kom sam jako uspesna i koji volim,radim puno... imam prijatelje,vidjam se sa njima cesto... imam hobi...imam verenika,svadba je uskoro,naravno volim ga i on mene...posecujem psihijatra, idem na terapije,pijem antidepresive.... i sve je redu, imala sam tri pokusaja samoubistva, poslednji je bio juce,svaki put su me spasili...da zelim paznju na taj nacin ne zelim je.... i sta nije u redu sa mnom...zasto svakog jutra kad ustanem zelim da me nema.. psihijatar mi na to ne daje odgovor a na zalost ni ja sama sebi...mozda ce ovo nekom pomoci,mozda i ne... u svakom slucaju hvala svima koji su napisali nesto na ovoj temi..

Malefik
29-06-2013, 21:14
Arbeit macht frei. I skini se sa lekova.

TigaBg
29-06-2013, 22:24
Evo i autorice teme... nisam se javljala jer jednostavno nisam imala sta pametno da kazem.. sto se tice mog zivota, naizgled je sve u redu... imam posao u kom sam jako uspesna i koji volim,radim puno... imam prijatelje,vidjam se sa njima cesto... imam hobi...imam verenika,svadba je uskoro,naravno volim ga i on mene...posecujem psihijatra, idem na terapije,pijem antidepresive.... i sve je redu, imala sam tri pokusaja samoubistva, poslednji je bio juce,svaki put su me spasili...da zelim paznju na taj nacin ne zelim je.... i sta nije u redu sa mnom...zasto svakog jutra kad ustanem zelim da me nema.. psihijatar mi na to ne daje odgovor a na zalost ni ja sama sebi...mozda ce ovo nekom pomoci,mozda i ne... u svakom slucaju hvala svima koji su napisali nesto na ovoj temi..

Ne skidaj se sa lekova nego nastavi sa terapijom, budi uporna. U narednom periodu te očekuje dosta lepih tranzita i dobrih prilika koje će ti promeniti kvalitet života na bolje.
Pošto po mom mišljenju veliki problem u tvojoj karti pravi neaspektovani Saturn u 3. polju koje je odgovorno za razmišljašnje, možda bi trebalo da svoja osećanja svakodnevno preneseš na papir. Piši o svojim osećanjima, stvori sebi rutinu, jer možda na taj način odkriješ suštinu svog problema.
Želim ti sve najbolje i da ne gubiš snagu i volju :)

jelka
29-06-2013, 22:45
Ne predajem se ja.. pocela da pisem nadam se da ce uroditi p
plodom...auf jeden fall macht arbeit frei:) ja nisam dovoljno kompetentna da to objasnim astroloski, da li je to neaspektovani saturn, da li je to ma180move, ili so180ur da li je nesto drugo...pokazace se vec vremenom.

drblavur
30-06-2013, 10:07

Odmah odustani od astrologije, sama je neznaš i neumeš da primeniš, a ne treba da dozvoliš da ti se ljudi koji isto tako ne znaju petljaju u lečenje. Takođe bilo koji drugi oblik divinacija, misticizma i okultnog odmah skloni iz svog života. Kada se stabilizuješ biće dosta vremenea da se posvetiš onome što te interesuje.
Striktno se drži lekara i terapije, i pogasi sve naloge na astroforumima.

Žnji
30-06-2013, 11:08
Odmah odustani od astrologije, sama je neznaš i neumeš da primeniš, a ne treba da dozvoliš da ti se ljudi koji isto tako ne znaju petljaju u lečenje.
Moram da se složim sa ovim. Astrologija je mač sa dve oštrice iz razloga što se vrlo brzo i vrlo lako pogrešno shvati, primi jaka autosugestija (posebno oko ''loših'' aspekata kada čovek tripuje da mu nema izlaza). A to nema veze sa pravom istinom. I dobri i ''loši'' aspekti su tu da uče i svi su suštinski dobri. Čovek mora da prepozna čemu ih izvesni položaji planeta i aspekti podstiču, čemu žele da ga nauče, šta je ono što oni traže da bi optimalno izrazili svoju simboliku u životu. Kada čovek to prepozna u svakoj planeti, svakom položaju treba da teži da uigra sve planete u jedan tim, da pomiri što naizgled deluje nepomirljivo, sintetiše sve u jedno te isto tumačenje, odnosno život - odnosno natal. Tako će se sve planete svući, kao marionete, u centar natalne karte koji simbolizuje ništa drugo do savršenu harmoniju, mir. Tada je astrolog otključao drevne tajne i proživeo svoje aspekte i astrologiju.

Ovo je moguće sa svakom natalnom kartom.

Ne treba se plašiti kvadrata i opozicija.

noddy
30-06-2013, 11:42
Ja bih samo dao komentar: Strucna pomoc ti je neophodna,ali ako sama ne pronadjes kljuc za problem,onda ti ni astrologija ne moze pomoci. Ranjiv ego imas,koji trazi infantilna rjesenja... iracionalno je ipak.
Ako si se vec obratila astrologiji za pomoc, onda pokusaj Pedjom Petkovicem i njegovom nehipnotickom regresijom,kaze da uspjesno lijeci te vrste psihickih oboljenja.Pozdrav!

veg
01-07-2013, 13:45

Imaš posao koji voliš, imaš verenika kog voliš a želiš da te nema kada se probudiš!?
Možda teraš sebe da veruješ kako voliš posao i verenika, možda je to laž, možda sebe siluješ kako bi po društvenim merilima bila uspešna a ne radiš ono što bi zaista želela?
Možda je potrebno da budeš autentična i okreneš se onome što zaista voliš i u čemu zaista uživaš, i onda ti samoubistvo ne bi padalo na pamet.