Godina stupanja u brak [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Godina stupanja u brak

da igual
01-07-2012, 15:22
Kao prvo ispričavam se administratorima ako ponavljam temu (a sigurno je ponavljam), ali je nisam mogla naći u tražilici.. ako je previše, slobodno je prebacite na ispravno mjesto :)

dakle ono što mene zanima koji su točno pokazatelji stupanja u brak - htjela bih sumirati sve pokazatelje, svugdje sam dosad čitala ponešto..

tranziti: koji planeta, aktivacija 7. i 10 kuće i njihovih vladara - spori planeti (UR, PL, NE + SA, a može i JU)..

solar: uobičajen pokazatelj je preklapanje 1/7 kuće - no, našla sam i dosta primjera gdje sol ASC aktivira nat. IC/MC.. MO na ASC, itd..

u direkcijama i progresijama aktivirano šta? :)

andjelikadepeures
01-07-2012, 16:33
je l' da postavimo prmere solarnih karti ljudi koji su stupili u brak odredjene godine?

p.s.
cesto se Saturn nalazio u 7. polju, bilo natalni i solarnom, bilo solarni u natalnom...

da igual
01-07-2012, 16:42
pa mogli bi postaviti solarne čartove ljudi za godine kad su se udavali, a možda i da vidimo s tranzitima također ;)

evo ja ću uskoro, samo da ih sve pobacam gore na tinypic..

sladjana
01-07-2012, 17:07
Potrebno je gledati i tranzite, direkcije a mozda i arapsku tacku braka.....mora biti vise pokazatelja....

ps mislim da ovakva tema vec postoji ....

da igual
01-07-2012, 17:27
ako ju nađeš, baci link ;)

znam da treba to sve gledati, al hoću vidjeti konkretne primjere tranzita, solara, direkcija i prog

peace

ivanam
01-07-2012, 17:29
Ovo je moj solar za godinu udaje
http://imageshack.us/photo/my-images/853/solar2005.gif/
Od tranzita je bilo Ur0Ve i Ur180Sa,Ju180So ,Sa0Ic i Ne120Pl
Od direkcija jedino So120 Sa,koliko mogu da primetim

da igual
01-07-2012, 17:51
zanimljivo..

tranzitni UR s DC, u tranzitu sjeda na vl. I- VE, JU je na vl. VII PL, SA pravi 120 na vl. VII, vl. VII VE je pala u sol VII kuću..
i sol MC ti je pao na nat ASC - mijenjanje statusa (imam nekoliko takvih primjera).. koliko nakon tog je bilo dijete?

zujalica
01-07-2012, 17:52
Evo linka od stare teme http://astro.axisdraw.com/forum/vezbaonica/1911-godinavencanja.html
@ Ivana , da li je kod tebe radila tacka braka ?

kosmopolita
01-07-2012, 18:00
Kod mene je zanimljivo da sam se udala 8 dana pre isteka solara,
http://tinypic.com/view.php?pic=160qtro&s=6

samo ljeto
01-07-2012, 18:38

Ja sam se udala 18 dana nakon pocetka solara! I kod tebe, kao i kod mene Asc u 8, a Dc u 2k, zanimljivo, samo sto je meni Dc egzaktno na vladaru 7 kuce Marsu.
Evo karte
http://www.zaslike.com/viewer.php?file=345bgmniytqgmunf00z.gif

zujalica
01-07-2012, 18:40
Kosmopolita, pa kod tebe osa MC-IC se zarotirala , vladar sol. Asc na vladaru nat. 3 . , a tu valjda spadaju dokumenta, a taj vladar Sa , pa eto zvanicnosti, a i sol. Ju (vladar sol. Dsc-a) ti je bio na Fortuni,
Lako je naci pokazatelje o proslim dogadjanjima, al' naci o buducim... :D

milupino
01-07-2012, 18:47
ova tema koliko sam pratila vec postoji,
evo linka....http://astro.axisdraw.com/forum/vezbaonica/1911-godina-vencanja.html

kosmopolita
01-07-2012, 18:55
Ja sam se udala 18 dana nakon pocetka solara! I kod tebe, kao i kod mene Asc u 8, a Dc u 2k, zanimljivo, samo sto je meni Dc egzaktno na vladaru 7 kuce Marsu.
Evo karte
http://www.zaslike.com/viewer.php?file=345bgmniytqgmunf00z.gif
Xe,beše to velika transformacija za nas,zbog ASC u 8p.
Kosmopolita, pa kod tebe osa MC-IC se zarotirala , vladar sol. Asc na vladaru nat. 3 . , a tu valjda spadaju dokumenta, a taj vladar Sa , pa eto zvanicnosti, a i sol. Ju (vladar sol. Dsc-a) ti je bio na Fortuni,
Lako je naci pokazatelje o proslim dogadjanjima, al' naci o buducim... :D
Samo da znaš,i ja sam pomislila kako ništa bez Sa,i baš ASC u konjukciji sa istim.Sol. 7p u strelcu,on je strelac,Su mu je blizu moje fortune.

ivanam
01-07-2012, 20:22
zanimljivo..

tranzitni UR s DC, u tranzitu sjeda na vl. I- VE, JU je na vl. VII PL, SA pravi 120 na vl. VII, vl. VII VE je pala u sol VII kuću..
i sol MC ti je pao na nat ASC - mijenjanje statusa (imam nekoliko takvih primjera).. koliko nakon tog je bilo dijete?

Dete sam rodila nakon dve godine
@ zujalica-ne znam koju od tacaka braka da racunam,ima vise formula ,ali prema onoj osnovnoj formuli,ona je na 7.20 vodolije.Ne vidim neki znacajan tranzit,ali moj bivsi muz ima od 4-10.stepena vodolije tri planeta-ME ,vladara 7.,Ma vladara 5.i So vladara 9.

cokolina
01-07-2012, 20:27
kada sam ja srupila u brek bio saturnov povratak i juno tranzitirao sedmom!!!!

da igual
02-07-2012, 11:12
da, tebi je baš školski primjer.. natalno vl. I u VII, pa za povratka da se udaš - nema druge :)

evo stavljam karte svojih drugara i poznanika (ima i 1 dečko) koji su se uzeli:
http://oi47.tinypic.com/fn4rcl.jpg
http://oi47.tinypic.com/118o9qb.jpg
http://oi48.tinypic.com/2r6kw2p.jpg
http://oi47.tinypic.com/35008qr.jpg
http://oi45.tinypic.com/2j4y8vo.jpg

LavJarac
02-07-2012, 16:16
da, tebi je baš školski primjer.. natalno vl. I u VII, pa za povratka da se udaš - nema druge :)

A koji sam ja primer :D
Natalni vladar I polja u VII polju, prosao Saturnov povratak i nista od udaje :cool:

kosmopolita
02-07-2012, 16:22
A koji sam ja primer :D
Natalni vladar I polja u VII polju, prosao Saturnov povratak i nista od udaje :cool:
Primer koji za vreme tranzita PL 90 PL menja sistem vrednovanja, a sacekace i Sa 0 Ur,90 Su 0 Sa:)

LavJarac
02-07-2012, 16:35
Primer koji za vreme tranzita PL 90 PL menja sistem vrednovanja, a sacekace i Sa 0 Ur,90 Su 0 Sa:)

Da u pravu si za ovaj sistem vrednovanja, mnoge stvari su mi se u poslednje vreme izkristalisale.

A za ove aspekte Sa 0 Ur,90 Su 0 Sa jeste da su na prvi pogled ne bas tako prijatni ali valjda ce da razdrmaju ovu moju staticnu situaciju i uciniti da se nesto po pitanju braka desi...hm zapravo da prvo nadjem gospodina za to :rolleyes:

bosi7
02-07-2012, 16:37
Ja takodje imam natalno vladara 1k u 7k, prošao Sa povratak al od braka ni b.

kosmopolita
02-07-2012, 16:43
Da u pravu si za ovaj sistem vrednovanja, mnoge stvari su mi se u poslednje vreme izkristalisale.

A za ove aspekte Sa 0 Ur,90 Su 0 Sa jeste da su na prvi pogled ne bas tako prijatni ali valjda ce da razdrmaju ovu moju staticnu situaciju i uciniti da se nesto po pitanju braka desi...hm zapravo da prvo nadjem gospodina za to :rolleyes:
Stize ti Ju u 5p,pa ces verovatno imati vise volje za zabavu i izlaske;)

da igual
02-07-2012, 16:45
Ja takodje imam natalno vladara 1k u 7k, prošao Sa povratak al od braka ni b.

a šta se dešavalo za vrijeme povratka? i dok ti je SA prelazio preko VE?
u direkcijama ti je čini mi se dir VE na nat SO - s 35 god, to bi bilo sad..

LavJarac
02-07-2012, 16:48
Stize ti Ju u 5p,pa ces verovatno imati vise volje za zabavu i izlaske;)

Nadam se kosmopolita da ce se u narednom periodu povezati svi ti aspekti i dovesti do promena :)
Iskoristi cu sto vise budem mogla taj Jupiter u mom 5.polju...pa valjda bice nesto ;)

bosi7
02-07-2012, 16:53
a šta se dešavalo za vrijeme povratka? i dok ti je SA prelazio preko VE?
u direkcijama ti je čini mi se dir VE na nat SO - s 35 god, to bi bilo sad..

Za SA povratka prekinula dužu vezu, zaposlila se,..a dok je SA prelazio preko VE upoznala jednog zanimljivog tipa, ali tu još nije došlo do realizacije.

Da, sljedeće godine imam dir VE na nat SO...bilo bi dobro da se desi brak, ali prvo moram upoznat nekog jer nisam u vezi.
Sad trenutno je dir MA na nat VE...

cokolina
02-07-2012, 21:05
lav jarac mozda kad sa stane na ur neznam de ti je juno aj izbaci kartu solara pliz i oznaci juno meni bio u sedmoj mom dragom u prvoj kad smo se uzeli naravno on je bivsi dragi!!!!

sladjana
02-07-2012, 21:15
Gledam sestrin Solar za prvi brak Acs solarni na natlnom Mc , solarni Ic na Asc ....a Ju i Sa solarni pali na 10 kucu natalnu ...

A za drugi brak solarni Asc na Ic a solarni Dc na Mc - promena statusa , a vladar 9 kuce Mars solarni na 10 kucu natalnu ....

Moja mama je kada se udavala imala pokplapanje natala i solara ali i Sa u 10 kuci ...

biriboza
02-07-2012, 21:23
Teme ovog tipa su uvijek aktuelne! :)
Evo malo copy-paste, ne znam izvor.

Direkciju/solarni luk primjenite na DESC - vrh 7.kuće i tražite kad (znači, nakon koliko stupnjeva direktiranja?) vrh kuće dolazi u jači egzaktan aspekt s nekim planetom ili svjetlom. Posebno su važni tako nastali aspekti s planetama u 11. i 3. kući. Na desetke slučajeva sam našao izuzetno precizno ostvarenje veze/braka kad direktirani DESC napravi trigon na natalni planet u 11. kući! S planetom u 3. je slično. I četvrta i deseta su u igri. Peta je posebna priča. Ako je u pitanju Venera ne može se promašiti, a uglavnom će i Mjesec, Jupiter i Sunce donijeti brak... Kvadrati s maleficima (Mars, Saturn, Uran) nose probleme, raskide, razvode...
DESC je senzitivna točka i tranziti preko nje su važni, pogotovo sporiji; Jupiter, Saturn, Uran... Uplivi će biti u skladu s naravi planeta. Radujte se Jupiteru, Saturn muči, a Uran lomi...
Ako direktirani DESC uđe u trigon s natalnim planetom, a Jupiter u to vrijeme tranzitira DESC ili 11. kuću vjenčanje je gotova stvar...
Direktirani DESC u konjukciji s Venerom ili Jupiterom - sjajno...
Vladar sedme u dvanaestoj nosi trpljenje u vezi/braku...

Evo solar moje kume za godinu kad se udala.

http://i46.tinypic.com/313hmaq.gif
Konkretno, što se tiče Juna, nat Juno 0 sol AC, sol Juno u 4, solarnoj kući, 2. natalnoj.
Zanimljivo je da u solaru ima Venerin povratak i sol VE 0 sol ME, ME vladar DC-a. To mi je prvo upalo u oči.

zujalica
02-07-2012, 21:49
A zasto 11. polje ?
Ok, 3. su papiri... 11. mozda zbog kumova ?
Ja sada u solaru imam solarnu osu MC- IC na nat. Asc - Dsc tj. sol. MC mi je na nat. Dsc-u ; imam tranz. Sa u 10-toj, sol. Sa 0 nat. Ve, a i 0 sol. Ve :D posto imam povratak Ve i na nat. Ve je sol. Juno (cini mi se) . Jupi mi je u solaru na vrhu 5. ; a u direkcijama dir. Ve 0 nat. Ju ( Jupi vladar Asc) .
A u sledecem solaru od 7.oktobra , sol. Dsc na nat. Mo, sol. Ju 0 nat. Dsc , sol. Sa opet u 0 sa nat. Ve, a i tranzitni i dalje u 10-toj ; direkt. Ne mi radi 90 na nat. osu MC-IC , a Ne mi je vladar 3. , pa i direktovani Dsc 0 nat. Fortuna.
A i sol. Asc mi pada na direktovanu 0 Ur i So (a oni rade 180 na nat. Mo) :D .

cokolina
02-07-2012, 21:55
dal bi se po ovoj solarnoj moglo reci neko stupanje u brak, ja ipak mislim da je moguca promena statusa mozda zapocinjanje zajednickog zivota i to negde od oktobra kako vi vidite ovu moju kartu s obzirom da bi trebao biti ii brak poredu!!!!

sladjana
02-07-2012, 22:03
Mislim da se ovde bavimo ljudimakoji su vec u braku -prakticni deo ,sto bi se reklo ....

Cokolina lici mi tvoj solar na neki preokret u statusu ...solarna Ve i Asc na Ic natalnom delimicno i u 5 kuci...Na Dc pada na natalni Mc a vladar 7 kuce Mo na Uranu ...jel tebi ovo drugi brak ?

cokolina
02-07-2012, 22:10
Bila udata al bi jos jednom ako moze posto ovo prvo nije uspelo pa me cisto zanimalo jel moguce ove ali evidetno neka promena !!!!!!I sori necu da sirim temu ali pisala sam vec da mi je juno bio u Vii I saturnov povratak kad sam se udala i put sad mi je zanimljiva ova fortuna kao i brdo nekih asteroida i severni cvor u VII tranzitnoj eto toliko pozz!!!!

sladjana
02-07-2012, 22:21
Bila udata al bi jos jednom ako moze posto ovo prvo nije uspelo pa me cisto zanimalo jel moguce ove ali evidetno neka promena !!!!!!I sori necu da sirim temu ali pisala sam vec da mi je juno bio u Vii I saturnov povratak kad sam se udala i put sad mi je zanimljiva ova fortuna kao i brdo nekih asteroida i severni cvor u VII tranzitnoj eto toliko pozz!!!!

Mislim da bi Sa ulaskom u 9 polje i skorpiju mogao nesto konkretnije da ti donese...

Meni Sa kroz 7 polje nije doneo brak vec dobar posao ....

CARAPICA
02-07-2012, 23:19
11 polje je ljubav koju dajemo.
A uz to je po derivacijama i 7 od 5.

spomenka
03-07-2012, 03:15
Dobar sam primer za ovu temu:
Naime,meni su mnogi i na ovom forumu u pocetku za tu godinu braka prognozirali sldecu godinu 2013.a dete 2014.
Da bi kako je vreme odmicalo,menjala su se i misljenja.:D
Drugi deo njih misli da ce to ipak biti 2015 godina solar 2015/2016.
U 2013/2014 godini sva (masa planeta) sam u 12k.Jedino kako su oni mogli da zakljuce da se tad udajem kapiram jer mi Ju prelazi preko Asc a vladar je 7k.
Taj Jupiter osim konjukcije sa Asc,nema nijedan drugi aspekat.Pa uopste ne vidim kako je neko mogao da dodje do zakljucka da je to godina braka,s'obzirom da je solarni Asc u 12k te godine...?:confused:

Ovaj 2015/2016 mi je opet logicniji,bar zbog toga jer je tada solarni Asc u 5k,ali opet nisam sigurna.Sta vi mislite..?

Hej negdje sam čitala da se to može kao precizno prognozirati pomicanjem desc direktivno. I kad on napravi neki jači aspekt sa Ve, Ju onda se udajemo. Zanimljivo je da meni 2015.direkt. Desc dolazi na nat. Ve. pa ako se onda udam potvrdit ćemo ovu teoriju.
Sad ne znam ti ćeš imati Desc opoziciju s VE, hm

spomenka
03-07-2012, 03:28
Kao da sam hemafrodit.:D

:4lol: :193: Al ti se zato čovjek može nasmijati.
Ma gle, lako je vidjeti kad je sve školski prikazano, a i onda tko zna kaj će biti. Karta ti je malo teška za to odrediti, ne znam...
Ček malo prvo ti nađi mužjaka pa ćemo onda da ti gatamo. Đabe ti tranziti i sve kad mužjaka nema. Pih....

sladjana
03-07-2012, 07:49
Spo lepo rekoh da sam za astrologe i astroologiju crna kutija...:D
Niko nije siguran,niko ne zna,jedni govore 2013,drugi 2015,sad meni sve to deluje malo nepouzdano,kako svima moze da se odredi,meni ne...?:p
Prihvatam sve vrste odgovora,od onih necu se udati,do konkretnih,mada je takvih tumacenja malo.;) Kao da sam hemafrodit.:D

Ne postoji pouzdan znak usamljenistva tj ne udaje ...mozda Sa u nekim aspektima u samoj 7 kuci moze doneti usedelistvo ali nisam sigurna ....

I meni je tesko to odrediti, svi omase i nikada ne dobijem direktan odgovor vec tipa ako donoses prave odluke, zavisi od tebe....bzv....

Po solarima nema nista od udaje , mozda samo dir.Ne iduce godine konjukcija sa So ili za koju godinu direkt.Ju konjukcija MA u 7 kuci ....ali to verovatno nisu pokazatelji udaje, braka vec samo ideaizma ...

:4lol: :193: Al ti se zato čovjek može nasmijati.
Ma gle, lako je vidjeti kad je sve školski prikazano, a i onda tko zna kaj će biti. Karta ti je malo teška za to odrediti, ne znam...
Ček malo prvo ti nađi mužjaka pa ćemo onda da ti gatamo. Đabe ti tranziti i sve kad mužjaka nema. Pih....

To jeste tako....u pravu si...

Mada meni je 2007 Sa bio u 7 kuci i bila sam u vezi koja je kratko trajala,zajednicki odlazak na more ali i dosta grubosti i gluposti pa se posle toga razisli ...toliko o tome.

da igual
03-07-2012, 09:57
Spo lepo rekoh da sam za astrologe i astroologiju crna kutija...:D
Niko nije siguran,niko ne zna,jedni govore 2013,drugi 2015,sad meni sve to deluje malo nepouzdano,kako svima moze da se odredi,meni ne...?:p
Prihvatam sve vrste odgovora,od onih necu se udati,do konkretnih,mada je takvih tumacenja malo.;) Kao da sam hemafrodit.:D

pa baci navedene solare ovdje da vidimo :)

zujalica
03-07-2012, 10:17
11 polje je ljubav koju dajemo.
A uz to je po derivacijama i 7 od 5.

Uh, da... pomislih na derivatne, ali ne brojah od 5-te. :D
@ Spominjete direkcije Dsc , sa dir. Dsc 90 nat. Ve ja sam promenila mesto boravka i veza je dobila drugi oblik, vise nije bila na daljinu...

cokolina
03-07-2012, 10:42
Mislim da bi Sa ulaskom u 9 polje i skorpiju mogao nesto konkretnije da ti donese...

Meni Sa kroz 7 polje nije doneo brak vec dobar posao ....

Tranzit sa ja uvek osetim sto je toliko evidentno sobzirom na njegov polozaj u natalu kao i na veze koje gradi ali isto tako osetim i mars koji ponekad zna da bude i rusilacki kako mi je ove godine u V polju na moje natlno osmo morao bi doneti neke iskrice!!!!!!

[QUOTE=Agena;377445]Spo lepo rekoh da sam za astrologe i astroologiju crna kutija...:D
Prihvatam sve vrste odgovora,od onih necu se udati,do konkretnih,mada je takvih tumacenja malo.;) Kao da sam hemafrodit.:D[/QUOTE

Agena negde sam vec pisala da je meni juno bio u Vii kad se udavala vidi i asteroide ti sebe najbolje poznajes vidi prosti recnikom sta te najvise radi kod mene je to saturn i mars uzas kolko osecam njihove tranzite pogotovo kad dotaknu te neke moje tacke e sad jako je bitno da taj neko ima slicne predispozicije kao i ti elem kad sam radila sinatriju mene i mog bovseg tacno se vidi njegov sa na moju i njegov ju na moju VII sve mora da se uklopi!!!!!!!!

Sladjo bacila oko na tvoj uporedni vi ste nesto vezani preko posla bila bi to sjana ljubavno poslovna veza ali bi pukla onog trenutka kad nebi bilo novca ili te poslovne veze ima strasti ali ljubavi!!!????neptun u njgovoj XII tajne tajne stalno neke lazi koje ti zelis da razotkrijes i dokazes stalno neko otvaranje!!!!!

kosmopolita
03-07-2012, 10:43
Stavljam jedan natal da pogledate,zanimljivo mi je to sto skoro sve planete imaju lose aspekte prema svojoj natalnoj poziciji,
http://tinypic.com/view.php?pic=s3k1g7&s=6

da igual
03-07-2012, 10:46
sad sam u nekoliko slučaja pronašla da se ženidba desila dok je prog MO napravio trigon prema progresiranom vl. natalne VII kuće..

manuela
03-07-2012, 10:49
kad ću ja stupat u brak? za sad još ne planiram :)

da igual
03-07-2012, 11:00
[QUOTE=Agena;377445]Spo lepo rekoh da sam za astrologe i astroologiju crna kutija...:D
Prihvatam sve vrste odgovora,od onih necu se udati,do konkretnih,mada je takvih tumacenja malo.;) Kao da sam hemafrodit.:D[/QUOTE

Agena negde sam vec pisala da je meni juno bio u Vii kad se udavala vidi i asteroide ti sebe najbolje poznajes vidi prosti recnikom sta te najvise radi kod mene je to saturn i mars uzas kolko osecam njihove tranzite pogotovo kad dotaknu te neke moje tacke e sad jako je bitno da taj neko ima slicne predispozicije kao i ti elem kad sam radila sinatriju mene i mog bovseg tacno se vidi njegov sa na moju i njegov ju na moju VII sve mora da se uklopi!!!!!!!!

sumnjam da će asteroid odrediti godinu vjenčanja, uostalom kojom brzinom se Juno kreće - nije li on brzine kao Venera? :)

Stavljam jedan natal da pogledate,zanimljivo mi je to sto skoro sve planete imaju lose aspekte prema svojoj natalnoj poziciji,
http://tinypic.com/view.php?pic=s3k1g7&s=6

ASC na IC, DC na MC - mijenjanje statusa..
nat i sol MO na uglovima
nat VE (vl. I) na sol DC

od tranzita - SA ide u konj s vl. VII i pravi 120 s drugim vl. VII
ima JU opoziciju nat JU
UR također aktivira oba vladara VII..

to je ono što ja vidim..
kakve su bile progresije za vjenčanje?

donalea
03-07-2012, 11:08
Pa uopste ne vidim kako je neko mogao da dodje do zakljucka da je to godina braka,s'obzirom da je solarni Asc u 12k te godine...?:confused:

moja sestra se udala kada joj je sol asc bio u 12p

da igual
03-07-2012, 11:15
pa možda cijela ta 1. solarna kuća obuhvaća i 1. natalnu kuću, pa bude kao bitna godina :)

sladjana
03-07-2012, 12:29
Tranzit sa ja uvek osetim sto je toliko evidentno sobzirom na njegov polozaj u natalu kao i na veze koje gradi ali isto tako osetim i mars koji ponekad zna da bude i rusilacki kako mi je ove godine u V polju na moje natlno osmo morao bi doneti neke iskrice!!!!!!

Onda se pazi jer se tranz.Sa i Ma susreu uskoro ....mada pre bi rekla da ce Sa doneti nesto bolje sada kada ide napred, brze ...

Sladjo bacila oko na tvoj uporedni vi ste nesto vezani preko posla bila bi to sjana ljubavno poslovna veza ali bi pukla onog trenutka kad nebi bilo novca ili te poslovne veze ima strasti ali ljubavi!!!????neptun u njgovoj XII tajne tajne stalno neke lazi koje ti zelis da razotkrijes i dokazes stalno neko otvaranje!!!!!

Nismo se vezali preko posla niti imamo dodirnih tih tacaka ni malo....slucajno poznanstvo,
Ja nisam za mesanje ljubavi, sexa sa poslom....

Ima on tajni , znas se vec ,on je zauzet ...imamo njegovNe120Mo ....ja bi nesto konkretno ...
da je stras vec bi nestala, 3 godine smo vec dogurali...

Svakako kod njega je SA u 10 polju a JU ulazi u 7 ....
necu dalje o tome, nije tema a i dobila bi kritiku za moralnost...:D

Meni udaje nema, sadanji solar ukazuje samo na bebu a ja bi prvo brak , Boze moj pa govori Jarac...

Mislim da su ipak najbolji pokazatelji za brak solari ...

LavJarac
03-07-2012, 12:44
lav jarac mozda kad sa stane na ur neznam de ti je juno aj izbaci kartu solara pliz i oznaci juno meni bio u sedmoj mom dragom u prvoj kad smo se uzeli naravno on je bivsi dragi!!!!

cokolina u ovogodisnjem solaru Juno mi je na 21.stepenu Skorpije u natalnom X a solarnom II polju .
Da ne bih ovde ometala temu imam postavljen moj predstojeci Solar na temi :Solari clanova, pa baci pogled :)...inace tu u karti sam oznacila Ceres, rekose mi i on je bitan.

zujalica
03-07-2012, 13:25
A sta mislite o na neki nacin aktiviranoj ekvidistanci izmedju Mo i So ?

biriboza
03-07-2012, 13:30
A sta mislite o na neki nacin aktiviranoj ekvidistanci izmedju Mo i So ?

Čitala sam da je to jako bitna tačka i da je nekima bila aktivirana u vrijeme sklapanja braka progresijom, direkcijom, tranzitima sporim planeta, tranzitom vladara DC, MC ili pak solarom (nekim sol uglom ili planetom).
Nisam gledala za ove moje primjere koji su ozvaničili svoje veze, pa ću i to da pročačkam i javljam.

LavJarac
03-07-2012, 13:41
Čitala sam da je to jako bitna tačka i da je nekima bila aktivirana u vrijeme sklapanja braka progresijom, direkcijom, tranzitima sporim planeta, tranzitom vladara DC, MC ili pak solarom (nekim sol uglom ili planetom).
Nisam gledala za ove moje primjere koji su ozvaničili svoje veze, pa ću i to da pročačkam i javljam.

Da citala sam i ja za ovo birboza i ponadala se bice nesto, ali izgleda u mom slucaju tu nesto koci aktivaciju.
...ekvidistanca izmedju Mo i So mi je na 23.stepenu Lava i aspekti na tu tacku su mi prosli.
Naime, upravo sada imam u progresijam i direkcijama Sunce na vladara VII polja - Mesec, cak i progresivni Mesec iz Jarca mi pravi trigona ka natalnom Mesecu.

da igual
03-07-2012, 13:45
evo, meni za 10 mjeseci dolazi prog SO na točku braka, na 20* bika..

idem provjeriti kod ovih svojih ako se njima poklapalo, pa javim

zujalica
03-07-2012, 13:50
Da citala sam i ja za ovo birboza i ponadala se bice nesto, ali izgleda u mom slucaju tu nesto koci aktivaciju.
...ekvidistanca izmedju Mo i So mi je na 23.stepenu Lava i aspekti na tu tacku su mi prosli.
Naime, upravo sada imam u progresijam i direkcijama Sunce na vladara VII polja - Mesec, cak i progresivni Mesec iz Jarca mi pravi trigona ka natalnom Mesecu.

A da li ti ta tacka uopste reaguje , na tranzite ? Meni je to uzasno osetljivo mesto u karti, cak i na tranzite brzih planeta reagujem.

da igual
03-07-2012, 13:57
evo, prošla sam 3 čarta, u jednom je SMČ prolazio preko točke, u drugoj je NE pravio opoziciju na točku, a u 3. nije bilo nikakvih poveznica s točkom..

biriboza
03-07-2012, 14:00
A da li ti ta tacka uopste reaguje , na tranzite ? Meni je to uzasno osetljivo mesto u karti, cak i na tranzite brzih planeta reagujem.

Nešto nisam baš primijetila da mi reaguje. :)
U stvari, meni su SO i MO u konjukciji, pa svaki aspekt bilo čega ka njihovom ekvidistancu je taj isti aspekt ka njima.
Evo, npr, kad sam diplomirala je tranzitno SO pravilo 120 ka ovoj tački (ali i ka SO 0 MO), SO je vladar 9. kuće. Mada ne znam koliko je to mjerodavno, jer SO se brzo kreće.
Kada sam započela jednu bitnu emotivnu vezu, tranz NE (vladar 4. kuće) je prelazio preko ekv SO MO.
Za drugu sličnu priču, tranz MA (vladar 5. polja) pravio 180 na ekv SO MO.
Na kraju će ipak biti da reagujem, ali lako je tražiti po prošlim događajima, treba "ubosti" za buduće.
I to što kažeš, neko prosto reaguje na ovo, neko na ono, zavisi od natala.

LavJarac
03-07-2012, 14:02

Pa pravo da ti kazem nesto nisam ni pratila tranzite na tu tacku...osim mozda kada je Mesec u Lavu to naravno osetim.

Ali evo vec dugo nema tranzita planeta kroz znak Lava...cekam ulazak Sunca,Merkura i Venere pa da vidimo sta ce biti.

zujalica
03-07-2012, 15:49
Pa pravo da ti kazem nesto nisam ni pratila tranzite na tu tacku...osim mozda kada je Mesec u Lavu to naravno osetim.

Ali evo vec dugo nema tranzita planeta kroz znak Lava...cekam ulazak Sunca,Merkura i Venere pa da vidimo sta ce biti.

I meni je u Lavu , na 4,08 . Samo meni je na 5,13 Lava antiscija Mo, a izmedju je drakonski Dsc, pa mozda reagujem zato sto je sve tako nacvrckano :D .
A opet tu je mom ljubljenom Ve, pa mozda zapravo zato reagujem... a i tati mi je tu bio Ma .
@ Biriboza, tackica bi trebala da radi na 0 i na 180 (jer se valjda pogleda i ona preko puta) .
@ Da igual , jesi gledala za tacku braka ili ekvidistancu Mo- So .
@@@
Gledah za drugaricu koja se udala prosle god. , od tranzita je imala tranz. Ur 90 nat. So , orbis 1* , tranz. Ne 120 nat. Ju i 180 na Sa .
So joj je vladar Asc, Ur - Dsc , Ne - 9.polja , Sa - 6.polja.
A tranzitirali su : Ju kroz 9. , Ur kroz 9. , Ne u 8. , Sa u 3. . Nista 10., 7. ... 9. puno tranzitima , ali nisu se vencali u crkvi.

nena1
03-07-2012, 19:03
Evo ja cu da postavim moju solarnu kartu kad mi se izdesavalo sve bitno u zivotu. To je karta od septembra 2007/2008...U oktobru 2007 diplomirala na fakultetu, u decembru upoznala svog tada buduceg muza, u januaru napustila srbiju u odselila se za Ameriku i u martu se udala...Sve o cemu sam mastala mi se desilo u par meseci. Evo je karta za tu magicnu godinu
http://i45.tinypic.com/nszgi.gif

Mia
03-07-2012, 19:54
Evo ja cu da postavim moju solarnu kartu kad mi se izdesavalo sve bitno u zivotu. To je karta od septembra 2007/2008...U oktobru 2007 diplomirala na fakultetu, u decembru upoznala svog tada buduceg muza, u januaru napustila srbiju u odselila se za Ameriku i u martu se udala...Sve o cemu sam mastala mi se desilo u par meseci. Evo je karta za tu magicnu godinu

krcata ti solarna XII nije ni cudo sa tim i sa Ur i Pl na IC sto ode preko okeana

da igual
03-07-2012, 20:19
@ Da igual , jesi gledala za tacku braka ili ekvidistancu Mo- So

za točku braka - 20* bika

zujalica
03-07-2012, 20:24

Solarni Ma i Ur su ovde odradili krs provokativnih aspekata ka natalnim planetama ( i to gledah samo orbis 1 *)
-sol. Ma 180 Ne
- 150 Ur
-120 Pl
-90 Sa
-sol. Ur 180 Ve
-180 Sa
- 0 IC
Ur vladar 3. , a Ve vladar Dsa-a .
Pitam se samo da li bi neko pre nego je pocelo nesto od dogadjanja dao takvu prognozu... :)

nena1
03-07-2012, 20:43
Solarni Ma i Ur su ovde odradili krs provokativnih aspekata ka natalnim planetama ( i to gledah samo orbis 1 *)
-sol. Ma 180 Ne
- 150 Ur
-120 Pl
-90 Sa
-sol. Ur 180 Ve
-180 Sa
- 0 IC
Ur vladar 3. , a Ve vladar Dsa-a .
Pitam se samo da li bi neko pre nego je pocelo nesto od dogadjanja dao takvu prognozu... :)

Moram da kazem pored svega sto mi se izdesavalo lepog, da je to ujedno bila najteza tj jedna od najtezih godina u mom zivotu psihicki. Mnogo suza sam prolila. Prvo sekiracija da li cu da diplomiram na vreme, drugo upoznala decka zaljubila se i odlucila da napustim sve i odem u usa. Moji roditelji su mi branili, tako da je tu bilo frke. E onda privikavanje na zivot u inostranstvu je bio veoma stresan. Secam se kad sam tada gledala solar ni sanjala nisam sta ce biti. Toliko lepih a ujedno teskih stvari. Nigde ja nisam videla da ce nesto ukazati na upoznavanje tog nekog buduceg i brak. Zato ja ne umem i ne znam da gledam solare.

Lea_taurus
03-07-2012, 23:42
Ti imaš i ove godine aspekte za brak i širenje, moguć ostanak u drugom stanju... Jupiter ti je u prvom polju :D

biriboza
03-07-2012, 23:50
Evo meni je u ovom solaru sol Juno egzaktno na nat AC, pa vam javljam informacije iz prve ruke! :D
Tu su još i nat UR i nat Fortuna u blizini, orbis 1 i 2 st.

da igual
03-07-2012, 23:56
Da Igual,eno na predhodnoj strani sam ti postavila moja dva solara,ne znam da li si videla,napisala si da postavim,pa da vidis...:)
Ili je jos uvek astrologija slepa za moju kartu...:D :5rotfl:
Kladim se da opet niko ne moze na napise koja ce to biti godina kod mene.:girl_blum: 2013 ili 2015 ili....?

ni 2013, ni 2015..
ova godina ti je jako zanimljiva - ja bih rekla moguća trudnoća, mada ne prolazi bez problema - nekolko planeta ti je ugaonih, ali su u T-kvadratu
a status po pitanju braka najbliže 2014.
kasnije imaš jedno par godina za trudnoću još..nekolko solara pokazuje

biriboza
04-07-2012, 00:04
Joj,pa sta je sa nama kojima taj Juno nece uci ni u 1k ni u 7k narednih 10 godina..?Da pomislimo da nema nista od udaje...?:p

Pa kod vas će nešto drugo "odraditi", pusti Juno. :)
Da igual, hoćeš meni pogledati ako ti se da? Evo postaviću ti solare za narednih 100 godina ako treba. :D

Edit : solarci za naredne godine

12.13 http://i46.tinypic.com/15heqde.gif

13.14 http://i46.tinypic.com/2z53z2c.gif

14.15 http://i48.tinypic.com/20aypl5.gif

15.16 http://i47.tinypic.com/mc6v06.gif

16.17 http://i49.tinypic.com/aafwon.gif

sladjana
04-07-2012, 00:12
Mozda nema veze ali primetih da generacija oko moje 1978 malo pre i malo kasnije , svi mi koji imamo Ur u skorpiji ovde smo sa mukama oko braka sada....

andjelikadepeures
04-07-2012, 00:22
da igual, ako te ne mrzi, pogledaj i meni...

http://picpaste.com/13i14-i4D0nFEU.gif

http://picpaste.com/14i15-eD5TR52m.gif

http://picpaste.com/15i16-5Ho1ZdcV.gif

da igual
04-07-2012, 00:22
:doh: :uzdisem: Da Igual,ova godina 2012 je vec prosla.:D.Vec smo presisali polovinu,nije se niko pojavio do sada,pa tako da nije izvesno da u ovoj godini ostanem u drugom stanju.
A i to mi ne logicno kao sada rodim dete,pa tek 2014 zvanicno menjam staus i ulazim u brak...?:confused: Jel ti mislis da to moze da se desi?Mi zivimo na balkanu,ko ce kao da mi napravi dete da zivimo odvojeno dve godine i tek onda udjem sa njim u bracnu zajednicu...?:D
Ne znam kako to gledate,evo Zujalica,bas stalno na forumu citam njene postove,znas od kada njoj pisu da ce se udati...????Od pre Hrista,devojka se jos uvek nije udala....
Ne bih zelela da zvucim kao pacenica (a sigurno tako izgleda ali mislim da je otvorenije reci da "Nemas polozaje za brak",nego ovako,svima nesto pisu,svi se necem nadaju,kad ono nista od toga.
ti si jako cinična i negativna iznutra, tako sigurno nećeš privući ništa :)

btw. kojih pola godine? 2 mjeseca ti je prošlo od rođendana
2. događaji se u solaru aktiviraju kad sunce pređe preko solarnog ASC, nekad DC-a, a tebi je to sweetie darling to na kraju jarca, dakle krajem januara 2013.
povrati povjerenje, budi prvestveno sretna sama sa sobom & good luck! ;)

sladjana
04-07-2012, 00:27
:doh: :uzdisem: Da Igual,ova godina 2012 je vec prosla.:D.Vec smo presisali polovinu,nije se niko pojavio do sada,pa tako da nije izvesno da u ovoj godini ostanem u drugom stanju.
A i to mi ne logicno kao sada rodim dete,pa tek 2014 zvanicno menjam staus i ulazim u brak...?:confused: Jel ti mislis da to moze da se desi?Mi zivimo na balkanu,ko ce kao da mi napravi dete da zivimo odvojeno dve godine i tek onda udjem sa njim u bracnu zajednicu...?:D
Ne znam kako to gledate,evo Zujalica,bas stalno na forumu citam njene postove,znas od kada njoj pisu da ce se udati...????Od pre Hrista,devojka se jos uvek nije udala....:(
Ne bih zelela da zvucim kao pacenica (a sigurno tako izgleda :D ) ali mislim da je otvorenije reci da "Nemas polozaje za brak",nego ovako,svima nesto pisu,svi se necem nadaju,kad ono nista od toga.

Kod mene je slicno....ovaj solar najavljuje trudnocu a braka nema pa nema.

Meni licno ne smeta sta ce ko sta da kaze, sebi sam sama najvaznija....

A to sto si takva, takva si...zelis da se udas i to je normalno !
Iskreno mislim da nema braka do leta 2013 godine ...mozda ti daleko ali ovaj solar ukazuje na nesto drugo ....nisam sigurna.

Mia
04-07-2012, 00:30
andjo

meni se cini ova II tvoja karta, tj 2014 na 15

da igual
04-07-2012, 00:43
da igual, ako te ne mrzi, pogledaj i meni...

http://picpaste.com/13i14-i4D0nFEU.gif

http://picpaste.com/14i15-eD5TR52m.gif

http://picpaste.com/15i16-5Ho1ZdcV.gif

andjelika, 2014 :)
nekako najupečatljivije..

Pa kod vas će nešto drugo "odraditi", pusti Juno. :)
Da igual, hoćeš meni pogledati ako ti se da? Evo postaviću ti solare za narednih 100 godina ako treba. :D

Edit : solarci za naredne godine

12.13 http://i46.tinypic.com/15heqde.gif

13.14 http://i46.tinypic.com/2z53z2c.gif

14.15 http://i48.tinypic.com/20aypl5.gif

15.16 http://i47.tinypic.com/mc6v06.gif

16.17 http://i49.tinypic.com/aafwon.gif

nijedna od navedenih :)

andjelikadepeures
04-07-2012, 00:51
andjelika, 2014 :)
nekako najupečatljivije..

andjo

meni se cini ova II tvoja karta, tj 2014 na 15

i meni se chini, mada ce i 2015. biti znachajna...
kakva sam blesava, mozda se tad razvedem :)
pa umesto matore usedelice budem mlada raspushtenica :D :D :D

biriboza
04-07-2012, 00:52
nijedna od navedenih :)

Pa dobro, može se biti srećan i kad si single. :D
Hvala što si pogledala.

da igual
04-07-2012, 00:58
Jel se ovo odnosilo na mene..?:D
Prvo da ti se zahvalim na komplimentu,:)
Drugo,evo ja sam negativna i cinicna,ovde ove ostale devojke nisu,pa se pitam kako neke kojima se taj brak prognozira od 2006 jos nisu udate..?:confused: :confused:

ne treba potcjenjivati interpretacije ovdje , ovo je ipak astrologija za početnike, tu se uči, raspravlja, ljudi se trude.. naravno da ima pogrešaka.
ne treba prozivati sam forum zbog toga, zato on i jeste ovdje, da naučimo nešto kroz raspravu :)

imaš u progresijama za 2014. prog MO na steliju u biku, ista slika ko kod moje susjede koja se udala prije 2 godine..

evo, možeš i ti malo vježbati, pa interpretiraš recimo ovaj solar..
http://oi45.tinypic.com/2rxwf3c.jpg
much love ;)

Pa dobro, može se biti srećan i kad si single. :D
Hvala što si pogledala.

biriboza, imaš ljubavnu priču od jeseni!
SA90VE, NE ide na vl. VII..

jel imaš sad kakvih događaja ovim tr JU iz blizanaca?

andjela
04-07-2012, 01:09
Kada bih ja trebala da se udam?...Astroloski.
Da li ce to biti brak iz ljubavi ili reda radi:confused: ...Za ovo 2.ne verujem,ali nema ni ove 1.opcije zasad:confused: ...

Sladjo,sta mislis ti?

biriboza
04-07-2012, 01:11
biriboza, imaš ljubavnu priču od jeseni!
SA90VE, NE ide na vl. VII..

jel imaš sad kakvih događaja ovim tr JU iz blizanaca?

Ništa novo mi nije donio, čak ni sa starim nedoumicama nisam raskrstila. :confused:
čekam da Ju napravi 120 na MO 0 SO, mada odmah posle toga kreće retro.
Imaću i neke zanimljive direkcije i progresije, koliko sam uspjela da bacim ovo amatersko oko. :)
Da sad ne tražim, mislim da mi dir VE ide na nat ME (vladar DC i MC),prvo dir MO, pa dir SO mi prelaze u 4. polje.
Možda mi tranz SA donese nešto novo ili staro, vidjećemo. Uglavnom njegove tranzite osjetim.
Hvala ti. :)

andjela
04-07-2012, 01:13
da igual,mozes i ti da mi pomognes...kada bih ja trebala da se udam

da igual
04-07-2012, 01:25
super, hvala na tumačenju Agena! :)

ovo je moj solar od prošle godine, solar zapravo ukazuje na prilčo stresnu i prekretnu godinu..

umro otac odmah s početka solara (to je ta 10 kuća naspram 4. gdje je bio SA
ljubavne priče nije bilo, makar sam mislila da će se nešto pokrenuti na tom polju pošto su uglovi izlazili na vl. 5. i 7. egzaktno. - pa kao jel, da i nešto potpišem, heheh...
ali ipak SA iz sol. VII pravio inkonjunkcije na ovu VE i MO, pa nikud nikamo..
ali ova 3/9 kuća u koju padaju sol ASC/DC je ipak ispunila simboliku moje struke (prevoditelj/jezici), pa konačno to sređujem u zadnjem kvartalu godine, sređujem papire i službeno budem imenovana od strane suda - egzalt SA?
znači definiranje sebe kao ono što radim konačno (moj MC u ribama je tako nejasan malo, sam ne zna šta bi.. ali je imao 90 od sol MC u strijelcu, pa je sve trebalo dotadašnje odbaciti i napraviti radikalan zaokret od onog što sam radila do tada)...
za selidbu si u pravu, ponovno sam se preselila natrag u svoj rodni grad.

čin-čin

sladjana
04-07-2012, 07:34
Jel se ovo odnosilo na mene..?:D
Prvo da ti se zahvalim na komplimentu,:)
Drugo,evo ja sam negativna i cinicna,ovde ove ostale devojke nisu,pa se pitam kako neke kojima se taj brak prognozira od 2006 jos nisu udate..?:confused: :confused:

:girl_haha:
Naravno da zelim da se udam i ima porodicu,to svako normalan hoce.
Sladjo,pa nije mi jasno Da Igual napise janura 2013,prvo pise nece biti braka u 2013,kao u ovoj 2012 ce biti nesto,ti pises da ce biti tek u leto 2013,mislim vidis i sama kakva je ova astrologija irelevantna....???
Ne moze za jednu natalnu kartu da bude 1000000 razlicitih tumacenja..:D.

Da u pravu si za ovo napisano crvenim ali ne moze se svaki tranzit gledato kao brak kako vecina zeli.
Ponavljam vec odavno Sa kroz moju 7 mi je doneo ok posao, isticanje u tom delu a ne brak....mora se gledati i celo kupan zivot . Ne mozes se udati ako nema takvog na vidiku a sve ukazuje na to, treba gledati i drugi deo tih tranzita, solara i ostalo....

Moze se povezati to sto Igual i ja pisemo, januar moze doneti promenu jer tvoj solr radi do Maja i onda cesmo gledati sledeci....dosta zavisi od tebe ne zaboravi jer ako tada doneses neku drugu odluku sve se moze preokrnuti.
Ti u ovom solaru imas Ve120Pl dobar aspekt ali u isto vreme Ve180Ne jedno zelis, a drugo ti se nudi,daje....
A san solani Ne u solarnom Asc u Ribama na 10 kuci, dosta si sanjiva nekako , znas ono ...:pink_machkica: ....
AKo si sada sama, promenice se...

zujalica
04-07-2012, 10:17
Ne znam kako to gledate,evo Zujalica,bas stalno na forumu citam njene postove,znas od kada njoj pisu da ce se udati...????Od pre Hrista,devojka se jos uvek nije udala....:(
Kao prvo... :) uzalud citas moje postove, iz njih nista ne mozes nauciti ! Kao drugo, zasto povremeno imas potrebu da kroz svoje postove koji se ticu tebe i tvojih konstatacija spominjes druge ?
Kao trece , od kada to meni pisu da cu se udati ? Ja takvo konkretno pitanje nisam ni postavila. Da na temi promena statusa tranzitom kroz 10-to ili kako se vec zove tema, ja sam rekla da mi Sa u nekom trenutku ulazi u 10., da Ju ulazi u 4. i neko je rekao da to moze biti pokazatelj... Ali to je receno samo na osnovu toga gde je Sa, pa ja to i ne smatram prognozom...
Ako ga vec spominjem - Sa je meni i dalje u 10.polju i Ju ce uci u 7. , pa cu videti da li ce kod mene raditi taj metod ili neki drugi.
Mojim solarom samo su se bavile Ganci i Mia, a prosla 2 nisam ni stavljala, pre toga u godini selidbe Pandora je tumacila moj solar. Pa ne vidim gde je meni neko konkretno dao prognozu udaces se tad i tad... :)
Ludi kamen je spominjan samo kao vreme posle kog ce se moje finansije stabilizovati.

Evo sad me konkretno zanimaju ova dva solara po tom pitanju :D
'11/'12
http://zaslike.com/files/ge7m3tmb6xxs1hva8za.gif

i '12/'13

http://zaslike.com/files/mdwlbz6y5l6fhfe2r2ng.gif (http://zaslike.com/files/mdwlbz6y5l6fhfe2rznq.gif)

I jos nesto... primetih da me neki mesaju sa Zujalicom sa nekih drugih foruma... to nisam ja...

ganci
04-07-2012, 10:58
Zujalice, u oba solara ima pokazatelja za brak...Cak mi i ovaj tekuci lici na to da bi moglo da dodje do ozvanicenja - Ur na u sedmoj/trecoj(ugovori) a i Sa sada kada je direkt ce pre tvog rodjendana preci preko Ve pa kad malo odmakne od Ve vrlo moguce :) Merkur kao vladar DSC/MC, a i solarnog ASC u konjukciji sa Saturnom...
Ja bih posmatrala Ma kod tebe kako je Vodolija ukljestena a ''vladar'' Ur je u Ovnu pa njegov izaslanik Ma moze kod tebe da donese dogadjaje.
Pisi sta se desava kad ti krene preko planeta u Vagi ;)
Oba solara su dobra za brak a sto se tice progresija prog.Ve ulazi u orbis od 1* sl.godine(prelazi preko asc)pa bi moglo tada na trudnocu da ukaze...
Sve sam zbrkano pisala, sorry, nismo daleko isli u buducnost, videcemo skoro sta se desava :)

nedda
04-07-2012, 11:12
Moram da kazem pored svega sto mi se izdesavalo lepog, da je to ujedno bila najteza tj jedna od najtezih godina u mom zivotu psihicki. Mnogo suza sam prolila. Prvo sekiracija da li cu da diplomiram na vreme, drugo upoznala decka zaljubila se i odlucila da napustim sve i odem u usa. Moji roditelji su mi branili, tako da je tu bilo frke. E onda privikavanje na zivot u inostranstvu je bio veoma stresan. Secam se kad sam tada gledala solar ni sanjala nisam sta ce biti. Toliko lepih a ujedno teskih stvari. Nigde ja nisam videla da ce nesto ukazati na upoznavanje tog nekog buduceg i brak. Zato ja ne umem i ne znam da gledam solare.

Ne ulazeci u konkretnu pricu vezanu za brak, kod tebe se na prvi pogled vide promene iz korena - Uran i PLuton na IC-ima.
Pored toga, u solaru su ti svi uglovi naglaseni konjukcijama sa planetama.
Da ne pominjemo zamenu mesta mesecevih cvorova. U toj godini se vide velike promene.
Pretpostavljam da je i vertex bio aktiviran, kao i sila asteorida, uz one aspekte koje je neko navodio.
Od standardnih pokazatelja braka imas solarno preklapanja ose Ac-Dc sa Mc - Ic natalnim.

Mozda nema veze ali primetih da generacija oko moje 1978 malo pre i malo kasnije , svi mi koji imamo Ur u skorpiji ovde smo sa mukama oko braka sada....

+ Neptun u Strelcu. Stvarno se napati cela generacija, ne samo vezano za brak, nego i mnoge druge stvari u zivotu.

da igual
04-07-2012, 11:46
bilo bi super ljudi da bacite karte ljudi koji su se već vjenčali, pa da vidimo još potvrdnih primjera :)

ganci
04-07-2012, 11:58
Evo primera http://i46.tinypic.com/f043yd.gif
Ovo je solar u kom se udala, i to bas nekoliko meseci pred kraj solara bas kada je Sa usao u sedmu i napravio kvadrat sa Ur :) Tr.Ju na MC-u bas u vreme svadbe a onda kad je Ju napravio kvadrat sa Mesecom trudnoca.

nedda
04-07-2012, 12:21
http://oi47.tinypic.com/29vcbpf.jpg
http://oi47.tinypic.com/15ogh2c.jpg
http://oi48.tinypic.com/a0jhmq.jpg
http://oi47.tinypic.com/rkuf40.jpg
http://oi47.tinypic.com/32zjgig.jpg
http://oi50.tinypic.com/2iu9riw.jpg
http://oi46.tinypic.com/16lidte.jpg

Ose IC-MC i/ili ose DC-AC ukrstene, aktivacija Vertexa, aktivacija mesecevih cvorova...sami aspekti planeta mnogo manje ujednaceni...

sladjana
04-07-2012, 16:30
Kada bih ja trebala da se udam?...Astroloski.
Da li ce to biti brak iz ljubavi ili reda radi:confused: ...Za ovo 2.ne verujem,ali nema ni ove 1.opcije zasad:confused: ...

Sladjo,sta mislis ti?

Nisam sigurna dok ne vidim solare.
Tebi je narednih godinu dana tranzUr 120 na natalni Ur koji ti je u 7 kuci a moze se gledati i kao vladar same 7 kuce pored PL preko kojeg prvo prelazi Ma pa zatim SA ....

da igual
04-07-2012, 16:47
http://oi47.tinypic.com/29vcbpf.jpg
http://oi47.tinypic.com/15ogh2c.jpg
http://oi48.tinypic.com/a0jhmq.jpg
http://oi47.tinypic.com/rkuf40.jpg
http://oi47.tinypic.com/32zjgig.jpg
http://oi50.tinypic.com/2iu9riw.jpg
http://oi46.tinypic.com/16lidte.jpg

Ose IC-MC i/ili ose DC-AC ukrstene, aktivacija Vertexa, aktivacija mesecevih cvorova...sami aspekti planeta mnogo manje ujednaceni...

zaista sam se srela s više primjera da sol ASC pada ili na IC ili na MC u godini stupanja u brak - kao da se time zaista mijenja status - serija IV/X..
i budu na MC ili neka natalna planeta ili solarna.
a kod stupanja u bitan odnos bude aktivirana serija I/VII - izmjenjeni ASC/DC.. što vi mislite?

@biriboza, možda tebi onda također neka od narednih godina bude za vjenčanje :) jer imaš u nekoliko od navedenih godina preklapanje upravo tih uglova, samo nisam našla planete baš nešto okolo.. hmm

sladjana
04-07-2012, 16:51
Moj sadanji solar je u potpisu .
A evo ga sledeci...http://i45.tinypic.com/33kycgk.gif

Nesto se povezuje...

Tranziti za kraj avgusta i pocetak septembra iduce godine su tranz.Sa na MC a tranzJu na Dc ...

Direkcije za 2013 direktni Ne0So u 1 kuci ...

ps a pre toga beba , blago meni ako nesto ne krene da se izvrce na neku drugu stvar u zivotu , nikad se ne zna

Mina
04-07-2012, 17:34
..e sad je bas sve komplikovano..

sladjana
04-07-2012, 17:35
Sladjo ja ni u ovom 2012/2013 nemam Ve120PL nego VE120NE i tu 2015/2016 imam isto VE120NE??:confused:

Veca ti je sansa u ovom 2013/2014.:)
Ali opet sta ako to bude posao ili partnerski odnosi zbog ovog solarnog Asc u 7k.To moze biti,brak,posao,javnost,papiri,javni neprijatelji i ko zna sta jos iz simbolike 7k.

Kako nemas :eek: ....
Da li gledamo isto ..solarna Ve na asc i pravi prema natalnom Pl 120 a prema natalnom Ne 180 ....

Ne gledaj moje solare ...:p ...znas da pogadjas a sta cu onda sama opet samo kuca poso, poso kuca...ne zelim to vise ni u ludilu ...
Jedino da budem PR Nadalu !!!!!:D

selena
04-07-2012, 17:40
evo moj solar braka -vjenčala sam se 18.10 .2003

http://i50.tinypic.com/esqiic.gif

ja po tom solaru nikako nebi dala da je moguće vjenčanje ali evo bilo je

eventualno 4 solarna u 10 natalnoj,10 solarna u 4 natalnoj -ali nema nikakvih egzaktnih poklapanja
ono što mi upadne u oči je MAoUR solarni rade 150 na natalno SO o SA -malo ucjene-pa slarni asc u 8 ..ali ja to uz brak nebi vezala da kome gledam solar

ganci
04-07-2012, 17:40
Evo Ganci,sad uopste ne razumem u kom solaru ce se ona udati..???
Ne moze u oba..

U sledecem !

sladjana
04-07-2012, 17:43

Ima pokazatelja Ne kao vladar u solaru je u 11 solarnoj kuci - ljubav koju dajemo i konjukcija sa MO...
Na Mc pada solarni ic i Sa je tu a Sa u solarnoj 3 kuci - potpisivanje ....
Solarni Pl na natalnom Ne - promena ...

selena
04-07-2012, 17:46
ja bih ovo za neptuna gledala kao neko prijateljstvo -nikako kao promjenu statusa...teško je biti kod sebe objektivan

sladjana
04-07-2012, 17:51
ja bih ovo za neptuna gledala kao neko prijateljstvo -nikako kao promjenu statusa...teško je biti kod sebe objektivan

Tesko da ga neko lepo gleda...
Ali tebi je Ne vladar 7 kuce ...zato ja to vidim tako ...

da igual
04-07-2012, 18:02

eventualno 4 solarna u 10 natalnoj,10 solarna u 4 natalnoj -ali nema nikakvih egzaktnih poklapanja
ono što mi upadne u oči je MAoUR solarni rade 150 na natalno SO o SA -malo ucjene-pa slarni asc u 8 ..ali ja to uz brak nebi vezala da kome gledam solar

imala si puno jakih tranzita kolko vidim - PL na vl. VII, NE na MO 180 VE, + SA kroz X..
a u solaru je jedino upečatljiv SA oko uglova IC/MC i IC u X. i obrnuto.., SMČ u I..
ne znam što ti je bilo u progresijama i direkcijama?

selena
04-07-2012, 18:16
http://i50.tinypic.com/onrwi.gif

ja ništa tu posebno ne vidim -a i direkcije su prešle sve je uglavnom prošlo-sve veće progresije

ganci
04-07-2012, 18:34
Jel mozes meni da pogledas,ako ti nije tesko i ako imas vremena...?

Mislim da smo negde vec imale komunikaciju na temu trudnoce, ne znam sta sam tada rekla, sada opet naidjoh na solar koji o tome govori-2016/2017(tj.trudnocu i porodjaj bi kacio taj i prethodni solar) i mislim da je upravo tada velika sansa za brak-kada Ju kao vladar sedme predje preko planeta u Devici. Tada ce i progresivni Mo praviti 120 na natalni Ur koji vlada MC-om. Dir. So(muskarac) tada ide preko asc sto bi trebalo da je jak pokazatelj.
Znaci brak 2015/2016 a beba taj i sl.solar.

vanjchika
04-07-2012, 19:33
Ima li meni nekog braka ove ili sledeće god? :) :D
http://img525.imageshack.us/img525/1359/vanjchikasolar2.gif

da igual
04-07-2012, 21:35
koja je simbolika samog čina sklapanja braka?
crkva, matičar, matični ured, potpis, brak..
tog bi trebalo biti u solaru.. i ostalim fenomenima koje pratimo (tranziti, prog, dir)..

JU - crkveni brak - zaklinjemo se pred bogom
SA - zakonski brak - matični ured - potpisujemo i obvezujemo se na brak
VE - ljubav
ME - potpis
rak/MO/IV
serija: IX/III/VII/X/IV

sladjana
04-07-2012, 22:57
Sladjo,kako da ne gledam tvoje...:) :p
Nee,nego mene brine ta simbolika,kao sto sam pisala da svaka kuca,svaki aspekat,svaki polozaj u karti ima hiljadu znacenja minimum.Plasim se samo da sa svim ovim tumacenjima ne bude tako.
Kao kad je meni profi astrolog rekla posao naglasena 6k,a ja bila bolesna.:D
Onda u 7k mi je te godine bilo Sunce,ona kaze kao zaljubicu se blabla,jer kao Sunce izlazi preko puta mene (7k) to je muz,medjutim,tek tada sam saznala ko mi je tajni neprijatelj (natalna 12k-So),a tek te godine je pravio poteze da sam saznala da je on.Od momka,decka,muza nije bilo nista.:D
Ko ce pogoditi tu celu simboliku.,...:(

Ponovicu ti ne moze samo tako gledati,jedan simbol....mora ih biti vise...ne samo za brak vec i za bolest koju navodis sigurno je bilo jos neki tranzit ili direkcija.

Ne brini kada se udas potvdices mi sve ....:D

koja je simbolika samog čina sklapanja braka?
crkva, matičar, matični ured, potpis, brak..
tog bi trebalo biti u solaru.. i ostalim fenomenima koje pratimo (tranziti, prog, dir)..

JU - crkveni brak - zaklinjemo se pred bogom
SA - zakonski brak - matični ured - potpisujemo i obvezujemo se na brak
VE - ljubav
ME - potpis
rak/MO/IV
serija: IX/III/VII/X/IV

Ovo je dobro i korisno napisano....
A sta ako se i kod maticara i u crkvi venacavamo jer tako mora jos uvek ovde ?

Licno ja ne bi u crkvi ...

ganci
05-07-2012, 06:12
Nema na cemu Agena. :)
Pa ovo je astrologija za pocetnike, svi ucimo i pokusavamo da uhvatimo neku formulu. 'ajde da si otisla kod pet profi astrologa i da su ti oni pet prognoza razlicitih dali pa i da se cudis, ovde ljudi pokusavaju skrpiti nesto bes astro-skola, kurseva i sl. i mislim da su tumacenja mnogih za veliku pohvalu obzirom na to.

manuela
05-07-2012, 06:36
a kad ću ja stupiti? ako neko kratko može nek pogleda :)

sladjana
05-07-2012, 07:29
Haha,pa prvo ces ti meni..;)
Sama imam misljenje i za sebe i za druge evo ta famozna 2013 godina je blizu,najverovatnije da cete dobiti feddback.:)

Videcemo ko ce kome dati potvrdu ...:D

Bacicu pogled i na tu famoznu 2016 godinu koja se ovde vrti ...

Ako neko nadje vremena neka pogleda i ovaj moj ...i...http://i45.tinypic.com/33kycgk.gif

Ovo je prica i natal o zeni koja se udavala 6 puta, 2 puta za istog muskarc Elizabet Tejlor , mislim da boljeg primera nema, ako se ima vremena pogledajte sami ....http://www.astrotheme.com/astrology/Elizabeth_Taylor

da igual
05-07-2012, 09:26
http://i50.tinypic.com/onrwi.gif

ja ništa tu posebno ne vidim -a i direkcije su prešle sve je uglavnom prošlo-sve veće progresije

a ne znam onda, morat će netko stručniji odgovoriti..
ja vidim ove jake tranzite sporih planeta, oni su nepogrešivi i nose životno bitne priče - a tebi su na osobnim planetama, so..

za dir i prog ne mogu ništa reći jer se ne kužim tako dobro u njih..
prog MO ti je išao na vl. VII u III (potpis)

zujalica
05-07-2012, 10:49
Zujalice, u oba solara ima pokazatelja za brak...Cak mi i ovaj tekuci lici na to da bi moglo da dodje do ozvanicenja - Ur na u sedmoj/trecoj(ugovori) a i Sa sada kada je direkt ce pre tvog rodjendana preci preko Ve pa kad malo odmakne od Ve vrlo moguce :) Merkur kao vladar DSC/MC, a i solarnog ASC u konjukciji sa Saturnom...
Ja bih posmatrala Ma kod tebe kako je Vodolija ukljestena a ''vladar'' Ur je u Ovnu pa njegov izaslanik Ma moze kod tebe da donese dogadjaje.
Pisi sta se desava kad ti krene preko planeta u Vagi ;)
Oba solara su dobra za brak a sto se tice progresija prog.Ve ulazi u orbis od 1* sl.godine(prelazi preko asc)pa bi moglo tada na trudnocu da ukaze...
Sve sam zbrkano pisala, sorry, nismo daleko isli u buducnost, videcemo skoro sta se desava :)

Ganci... :) , hvala ti... Da, oba solara imaju nesto, a ovaj kao sto si na temi mog solara napisala -vuce na pripremu.
Sto se tice sekundarnih progresija, ne ferceraju one kod mene... (samo je sek. Mo kada se nasao u 0 sa njegovim sek. Mo oznacio pocetak veze, a da nista nisu aspektovali) . Jeste da se sek. Ve voli sa sek. Me , vec godinama su u egz. 0 , a bice jos par... , al' nesto nista ne ocekujem od njih. Mada... videcu kod bitnih godadjanja da li ce raditi. Sek. Mo ce tokom sledeceg solara napraviti 180 na nat. Mo tj. imace 0 sa dir. stelijumom.
Direkcije su meni sada naglasene dir. Ve je u 0 sa Ju ; dir. Ur i dir. So su u 180 sa nat. Mo ; dir. Ne je krenuo u seriju 90 - osa MC-IC , Me,... Ne vlada 3.
Ja ne znam vreme rodjenja ovih sa ludog kamena oko mene, pa ne mogu stavljati karte, ali ono sto bi bilo interesantno videti je solare partnera . Dakle ne samo jedne osobe iz para, vec obe. Koliko tu pokazatelja aktivacije ima...
Znam da negde procitah, da je nekad dovoljno da se nesto vidi kod jednog partera... sto se tice sinastrija.

Astera
05-07-2012, 13:07
Ima li pokazatelja za brak u mom solaru, ili bar nekih naznaka za onog "pravog" ? :rolleyes:

Jeckic88
07-07-2012, 19:42
Drugari, zanima me vase misljenje... Da li cu ja, i kad na ludi kamen? :)
Hvala unapred.....:D

gagonija
07-07-2012, 20:07
Kada bi meni mogao da se desi brak? Da li je neko raspolozen da baci pogled :)

Supergirl27
12-07-2012, 18:32
Možete li i meni reći okvirno vreme? A šta ako neko nikad ne stane na ludi kamen, da li se i to vidi?

Pozz.

dunja2501
12-07-2012, 19:28
Možete li i meni reći okvirno vreme? A šta ako neko nikad ne stane na ludi kamen, da li se i to vidi?

Pozz.

Tebi su oba vladara 7 u jarcu, sto moze biti pokazatelj kasnog braka, a pogotovo jer imas Ju60Sa, a Ju vladar 7.

Ovo je dobar aspekt za brak jer ti je vladar 7 u sextilu sa svojim dispozitorom, odnosno Sa preko Ju ide u svoje sediste....ali posto je ukljucen znak jarca i Sa, mislim da ce brak doci kasnije.

farmacija
12-07-2012, 22:22
Sta mislite koje cu godine stupiti u brak? Hvala unapred :)

Allex
13-07-2012, 22:01
I mene interesuje kada mi stoji brak.. od uvek sam zelela to da znam,
hvala vam unapred

jonica
14-07-2012, 17:30
Moze li meni neko baciti pogled na solar? Vidi se promjena statusa, ali ne znam bas sta bi moglo biti. Po ovom solarnom ac u vagi, mozda je u vezi braka, ali sam gledala sestrin solar u godini, kad je ostala trudna pa sam vidjela da taj njen solar i ovaj moj imaju neke iste pokazatelje pa sam totalno zbunjena. Evo karta http://www.dodaj.rs/f/D/Ju/83avbfT/solar.gif

egerija
14-07-2012, 18:18
Moze li meni neko baciti pogled na solar? Vidi se promjena statusa, ali ne znam bas sta bi moglo biti. Po ovom solarnom ac u vagi, mozda je u vezi braka, ali sam gledala sestrin solar u godini, kad je ostala trudna pa sam vidjela da taj njen solar i ovaj moj imaju neke iste pokazatelje pa sam totalno zbunjena. Evo karta http://www.dodaj.rs/f/D/Ju/83avbfT/solar.gif

Ovde ce nesto bas ekspresno da se odigra, ako si u vezi brak, ako ne, onda nekog upoznajes, vladar Asc ti je bas na vrhu pete kuce. Imas i pokazatelje trudnoće, izmedju ostalog dispozitor vladara Asc je Mo u kvadratu sa Sa. E sad po meni to i nije idealan trenutak za trudnocu jer obicno krene nesto kako ne valja. Ja sam skoro imala taj period (Mo90Sa) i bas je onako tezak psihicki, lomi, muci, pa probaj da identifikujes tog Saturna u realnosti (osoba koja muci) i bezi sto dalje od nje. Ako sa nije osoba onda je problem u tebi i pozabavi se svojom psihom (vezbaj pozitivno razmisljanje, radi samo ono sto te zabavlja i ne daj da te obuzme kriza). Eh, da je meni neko ovo rekao pre nego sto sam osetila ovaj aspekt:uzdisem:

jonica
14-07-2012, 20:15
Ovde ce nesto bas ekspresno da se odigra, ako si u vezi brak, ako ne, onda nekog upoznajes, vladar Asc ti je bas na vrhu pete kuce. Imas i pokazatelje trudnoće, izmedju ostalog dispozitor vladara Asc je Mo u kvadratu sa Sa. E sad po meni to i nije idealan trenutak za trudnocu jer obicno krene nesto kako ne valja. Ja sam skoro imala taj period (Mo90Sa) i bas je onako tezak psihicki, lomi, muci, pa probaj da identifikujes tog Saturna u realnosti (osoba koja muci) i bezi sto dalje od nje. Ako sa nije osoba onda je problem u tebi i pozabavi se svojom psihom (vezbaj pozitivno razmisljanje, radi samo ono sto te zabavlja i ne daj da te obuzme kriza). Eh, da je meni neko ovo rekao pre nego sto sam osetila ovaj aspekt:uzdisem:

Ovo je moj solar za 2013/2014. Nisam u vezi, a samo se nadam da nece biti ono 'trudnocom u brak':) Hvala ti sto si pogledala ;)

Allex
17-07-2012, 14:52
I mene interesuje kada mi stoji brak.. od uvek sam zelela to da znam,
hvala vam unapred
Zar niko nece da mi kaze?? :)

egerija
17-07-2012, 16:04
Ovo je moj solar za 2013/2014. Nisam u vezi, a samo se nadam da nece biti ono 'trudnocom u brak':) Hvala ti sto si pogledala ;)

Pre ce biti da upoznajes nekog, jer su veze pre braka V kuca, ali opet mi se ne svidja ovaj Mo90Sa, moze biti nekih prepreka da veza pocne, ili da funkcionise, ko zna...

jonica
17-07-2012, 16:20
Pre ce biti da upoznajes nekog, jer su veze pre braka V kuca, ali opet mi se ne svidja ovaj Mo90Sa, moze biti nekih prepreka da veza pocne, ili da funkcionise, ko zna...

Jedno laicko pitanje, moze li ovaj uran, na vrhu natalnog acs, a u 7. solarnoj znaciti nekog razvedenog?

sladjana
17-07-2012, 16:39
Jedno laicko pitanje, moze li ovaj uran, na vrhu natalnog acs, a u 7. solarnoj znaciti nekog razvedenog?

Moze ali treba gledati aspekte i znak u kom se nalazi ...naravno moze oznacavati i razvod,vise brakova ili brak bez papira ...u aspektu sa Saturnom daje i kasniji brak ..to je uopsteno ...

Kod tebe moze dati promenu i ima Ur60Me natalni ...meni ovo lici na neki rastanak

egerija
17-07-2012, 16:41
Iskreno ne znam da li Ur znaci ozenjenog, mene je Ur na Asc asocirao na neku brzu promenu, a ako gledas kakvog muskarca lici mi na nekog mladog (zbog sekstila sa natalnim Me) i ludog zbog ovog Urana. Dispozitor Ma na vrhu III i IX solarnoj, upoznajes ga preko nekih rodjaka iz inostranstva. Ima li takvih?

jonica
17-07-2012, 17:30
Iskreno ne znam da li Ur znaci ozenjenog, mene je Ur na Asc asocirao na neku brzu promenu, a ako gledas kakvog muskarca lici mi na nekog mladog (zbog sekstila sa natalnim Me) i ludog zbog ovog Urana. Dispozitor Ma na vrhu III i IX solarnoj, upoznajes ga preko nekih rodjaka iz inostranstva. Ima li takvih? Da, imam rodjake u inostranstvu, tacnije sestru. Mada poznajem jednog otkacenog i ludog, djeluje mladje u odnosu na svoje godine,ali je stariji 2 god od mene, a upoznali smo se preko interneta dok sam ja bila student. Mene su III kuca i IX kuca asocirali na internet (komunikacija) i fakultet. Mozda se pojavi opet u mom zivotu. Sladjana, nadam se da ce biti neka promjena. Posto nisam ni u vezi ni braku, iskljucila sam da bi mogao biti razvod u pitanju. Samo mi je palo na pamet da bi mogao biti neko razveden.

Mimi82
17-07-2012, 17:34
Moze pomoc oko moj brak? Dali i kada bi se desio? Vec idem prema 30 a ljubav.....sta bese to?

nale777
17-07-2012, 20:31
Meni je ova godina sa skorpionom na solarnom ASC,a u natalnoj 6. bas burna. Treba mi odmor.Godina imami na pretek,a od braka ni naznake.Moze li se nazreti godina stupanja u brak iz mojih aspekata?
http://www.dodaj.rs/?2D/Pa/1f0qjV4x/solar-2012.gif

Aeria Gloria
17-07-2012, 21:14

Mozda solarni Ju (suvladar natalne VII) konjukcija solarni Merkur (vladar natalne X )

Princess77
17-07-2012, 21:53
Eh Selena, sebi je najteze gledati :)

Ti si Ve koja se nalazi u svom znaku (koji vezujemo za partnerstva) u sekstilu sa Mo koji ti vlada solarnom IV i nalazi se u IV (pretpostavljam da je uslijedila promjena doma) Vladar natalne VII Ju u konjukciji sa Me koji em je vladar natalne X em vladar solarne III (ugovori) Taj Ju je i u sekstilu sa Sa iz III a vlada solarnom X. Jedino mi je cudno da vladar solarne VII Ma ima samo 180 sa Ju, ocekivala sam vise njegovih aspekata ali opet taj Ju vlada natalnom VII.
Ne moras odgovoriti ako je previse privatno ali jesi li bila trudna kada si se udala ili bar jesi li ostala trudna u istom solaru?

aisha
17-07-2012, 22:41
Meni su neki astrolozi rekli da su mi vrlo moguća dva braka po natalu, pa me zanima okvirno da mi netko pogleda kad bi se ta dva braka mogla desiti, da znam od prilike za koje godine gledati solare. Hvala

egerija
17-07-2012, 22:53
Ne moras odgovoriti ako je previse privatno ali jesi li bila trudna kada si se udala ili bar jesi li ostala trudna u istom solaru?

I meni je bas tako izgledalo kad sam gledala malo pre, ali me bilo sramota da pitam :o
Plus je promena mesta boravka ocigledna.

donalea
17-07-2012, 23:26
sta mislite,da li postoji mogucnost da u ovom solaru promenim status?

http://i45.tinypic.com/6epyd2.gif

Mia
17-07-2012, 23:34
sta mislite,da li postoji mogucnost da u ovom solaru promenim status?

http://i45.tinypic.com/6epyd2.gif

mislim DA, mislim i trudnoca je moguca u ovom solaru

donalea
17-07-2012, 23:40
mislim DA, mislim i trudnoca je moguca u ovom solaru

Mia hvala ti puno,bas si me obradovala:) ,
i meni se sve tako cini,al' rekoh subjektivna sam,a bilo bi lepo i ovo za trudnocu:) ,eto ja od zene kojoj je karijera bila na prvom mestu postah neko ko bi da se uda:D ,da mi je to neko rekao pre par godina slatko bih se smejala

Mia
17-07-2012, 23:48
Mia hvala ti puno,bas si me obradovala:) ,
i meni se sve tako cini,al' rekoh subjektivna sam,a bilo bi lepo i ovo za trudnocu:) ,eto ja od zene kojoj je karijera bila na prvom mestu postah neko ko bi da se uda:D ,da mi je to neko rekao pre par godina slatko bih se smejala

razumem te u potpunosti i ja isto, a momka ni od kuda. . . .

eh, da mi je neko pricao :eek:

andjela
18-07-2012, 14:01
Evo mog solara

http://www.zaslike.com/viewer.php?file=k2hgzx148azbzej33ed4.gif

Ako nekom nije tesko-neka pogleda...

Amy
18-07-2012, 20:54
Meni su mnogi prognozirali brak 2013 - ali ja bas nesto ne verujem u to:cool:
Moj solar za ovu godinu http://www.dodaj.rs/f/1u/Ia/22SAGQlW/solar2012.gif sam vec postavljala na temi sa solare, ali niko nije spominjao brak pa pretpostavljam da do njega nece ni doci ove godine.

A tu je i solar za 2013/2014 http://www.dodaj.rs/f/e/2C/2ioJmkNL/solar-20132014.gif. Nisam bas vesta u kombinovanju natalnih i solarnih kuca, tumacenja promene statusa...

Mene interesuje kada bi moglo da dodje do braka u mom slucaju, ako se to uopste vidi u solarima koje sam postavila? :)

egerija
18-07-2012, 21:13
Meni su mnogi prognozirali brak 2013 - ali ja bas nesto ne verujem u to:cool:
Moj solar za ovu godinu http://www.dodaj.rs/f/1u/Ia/22SAGQlW/solar2012.gif sam vec postavljala na temi sa solare, ali niko nije spominjao brak pa pretpostavljam da do njega nece ni doci ove godine.

A tu je i solar za 2013/2014 http://www.dodaj.rs/f/e/2C/2ioJmkNL/solar-20132014.gif. Nisam bas vesta u kombinovanju natalnih i solarnih kuca, tumacenja promene statusa...

Mene interesuje kada bi moglo da dodje do braka u mom slucaju, ako se to uopste vidi u solarima koje sam postavila? :)

Slican ti je solar kao i moj za 12/13. Pogotovo ovaj Ma na samom Asc, samo sto je kod mene u boljem dostojanstvu. Je l' osecas njegov uticaj obzirom da je solar u toku. Neko povecanje energije, ne znam ni ja sta bi on tu znacio :confused:

nale777
18-07-2012, 21:33
Sto niko ne odgovara na moje pitanje sa vrha strane?

egerija
18-07-2012, 22:10
Sto niko ne odgovara na moje pitanje sa vrha strane?

Nale, verovatno ne odgovara jer ne zna. Da ne ulazim u to da li je uopste moguce utvrditi tacnu godinu braka, mogu samo da potvrdim ono sto si vec citala ovde, a to je da su ove godine sa Sco na Asc teske i naporne. Meni je Asc u Sco, pa mi ni to ne pomaze, a tebi je jos u VI, pa mi deluje jos napornije. Ipak, SMC ti prelazi preko Dsc sto moze da donese nekog (a znas kako je to sa SMC, nista ne znaci, moze da bude samo jedna lekcija vise, mada za tvoje dobro). Isto tako je dobro sto ti Sa iylayi iz pete natalne, pa mozes napokon da ocekujes rasterecenje kad je ljubavni zivot u pitanju. Ne znam sta imas u direkcijama, mozda ti one nesto donose.

andjela
18-07-2012, 23:42
egerija...ako se ikako razumes,pogleda moj solar-kako ti se cini-generalno
Stavila sam solar u prethodnom postu

egerija
18-07-2012, 23:57
Ne razumem se nista posebno, ali mogu da kazem kako mi se cini. Ovo preklapanje kuca vec znas, kao znaci neku znacajnu godinu teoretski, prakticno ne bih bas rekla. Medjutim, vladar Asc je Ve na Pl, pa ako ni ne upoznas nikog, makar ces ocistiti sve emotivne repove iza sebe, mada meni pre izgleda kao neka nova veza, obojena ovim Plutonom.
Nekako su ti se sve planete zbrckale oko VII kuce, i natalno i solarno i u direkcijama, pa mi je bas cudno da tu nema desavanja.

andjela
19-07-2012, 00:02
Hvala ti!:buketzadame:

Ja sam trenutno na mrtvoj tacki.Sto se ljubavi tice-u vezi sam,ali nije to bas sve po mojoj volji,pa mozda budem menjala...Ja sam samo citala da konjukcija Venere i Plutona u solaru daje vezu koja je na neki nacin fatalna...Videcu sta ce biti...Evo i severni cvor je u 7.kuci...
Mada...ja se ne razumem...Bilo bi lepo da i neki posao nadjem...

egerija
19-07-2012, 09:39
Hvala ti!:buketzadame:

Ja sam trenutno na mrtvoj tacki.Sto se ljubavi tice-u vezi sam,ali nije to bas sve po mojoj volji,pa mozda budem menjala...Ja sam samo citala da konjukcija Venere i Plutona u solaru daje vezu koja je na neki nacin fatalna...Videcu sta ce biti...Evo i severni cvor je u 7.kuci...
Mada...ja se ne razumem...Bilo bi lepo da i neki posao nadjem...

Da, sad se secam za vezu kad si pisala. E potpuno te razumem, bila sam u takvoj situaciji, i raskinula vezu bas zato sto sam mislila da nije to to, a on je bas hteo. E sad, mozda i nije trebalo, jer posle nadjes nesto za sta mislis da je to to, ali opet fali nesto drugo. Bas smo prokleti mi ljudi, nikad zadovoljni.
A ove veze Ve i Pl nikome ne trebaju, bas znaju da budu onako teske i naporne, ja pre glasam za neke bez tih losih planeta. Narocito zbog tvoje Ve u Vagi koja je prilicno normalna da bi istrpela nekog opsesivca :D . Po primarnim, tebi je Ve odavno u Sco, zato se i javlja ta potreba za necim visim, dubljim, ali jos malo pa ti So ulazi u Jarca i onda ces malo vise da mislis racionalno, bez ovog poletnog Strelcevog uticaja.
Ono sto ti mogu sigurno reci jeste da ce ovaj Sa tranzitom preko VII razresiti sve nedoumice, pa ce se to sa sadasnjim deckom resiti na ovaj ili onaj nacin, ali ces bar znati na cemu si.

andjela
19-07-2012, 12:04
Hvala puno:) ,:buketzadame:.

Ne znam,ali imam problem nezaposlenosti i onda ja osecam stegu kada sam u vezi,jer kao slobodna mogu bilo gde da odem,a ovako me to sputava,a ja sa ovim stelijumom u strelcu nikako ne volim ogranicenja,vec bih da napredujem poslovno.Cak mislim da bilo koja veza meni vise steti nego sto pomaze,ali ipak-valja razmisliti...

Sto se tice Venere na Plutonu u solaru...ja sam mislila da moze doneti neku fatalnu vezu,ali ne u smislu opsesivnog partnera,vec da to bude neka fatalna privlacnost i lepa ljubav...Ako je neki opsesivac...daleko mu lepa kuca...ja ionako volim slobodu neizmerno...

Amy
19-07-2012, 20:04
Slican ti je solar kao i moj za 12/13. Pogotovo ovaj Ma na samom Asc, samo sto je kod mene u boljem dostojanstvu. Je l' osecas njegov uticaj obzirom da je solar u toku. Neko povecanje energije, ne znam ni ja sta bi on tu znacio :confused:

Ne znam sta bi mogao da znaci Ma na Asc - mozda zaista povecanje energije ne znam. Ovaj solar se nalazi i na temi Solari clanova i neko mi je cak napisao da Ma u Devici nije bas najbolji da analizira, proverava i da nema hrabrosti i da propusta priliku za akciju . :(

A kako ti se cine moji solari?

bosi7
19-07-2012, 20:21
Može li se kod mene nazreti godina braka?? U ovom solaru, solarni Asc pada na Lava u 7 natalnoj...a na Asc-u Me koji je inače vladar 5 natalne...a opet 12 sol je na 7 nat a u njoj Ve??

janja
20-07-2012, 09:11
Vidi li se sta kod mene u narednoj godini.....:)

Astera
20-07-2012, 13:07
Ima li nekog pomaka u mom solaru, venera i jupiter u sedmoj kuci u znaku blizanaca, a DC je u biku? Sve neki pogresni se javljaju, a onaj koga zelim me ne primecuje:(

janja
23-07-2012, 09:34
Vidi li se sta kod mene u narednoj godini.....:)

Molim Vas, postoji li to u mom horoskopu uopste....
:please:

gagonija
21-08-2012, 14:30
Okvirno,kada bih mogla da stupim u brak,tj.u kojoj godini otprlike bi mogao da mi se desi?

lopy
21-08-2012, 19:39
Moj solar za godinu kada sam se udala, ako može kome biti od pomoći http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=xoafileQGz0sa-u1331027066&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=1&btyp=31&mth=gw&sday=21&smon=8&syr=2008&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

sladjana
21-08-2012, 19:46
Moj solar za godinu kada sam se udala, ako može kome biti od pomoći http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=xoafileQGz0sa-u1331027066&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=1&btyp=31&mth=gw&sday=21&smon=8&syr=2008&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

Uran na natalno Ve koja je na samoj 5 kuci , poklapanje solara sa natalnim , sama sola.Ve u 5 kuci - pitanje mozda je trudnoce dosla odmah po ulasku u brak ili si trudna usla u brak?

Uran vlada 4 kucom selidba, menjanje svega ....

Sa u 10 kuci -promena statusa .

ganci
21-08-2012, 19:57

Lopy da li ste mozda ranije zapoceli zajednicki zivot ili je ove solarne godine poceo zajednicki zivot i papiroloski brak?

lopy
22-08-2012, 17:14
Uran na natalno Ve koja je na samoj 5 kuci , poklapanje solara sa natalnim , sama sola.Ve u 5 kuci - pitanje mozda je trudnoce dosla odmah po ulasku u brak ili si trudna usla u brak?

Uran vlada 4 kucom selidba, menjanje svega ....

Sa u 10 kuci -promena statusa .

Točno, bila sam trudna i preselili smo se ubrzo nakon vjenčanja. Prije toga smo živjeli zajedno oko godinu dana u podstanarstvu.

sladjana
22-08-2012, 17:25
Točno, bila sam trudna i preselili smo se ubrzo nakon vjenčanja. Prije toga smo živjeli zajedno oko godinu dana u podstanarstvu.

Porodila si se iste godine, mozda carski rez?
Mars na na 9 natalnoj i skoro na 9 solarnoj ili neki mali problemi oko porodjaja ?

Ovako smo dobili potvrdu da Ve doneo trudnocu pa brak ...uran preseljenje zbog toga i promenu u gospodja ..poklapanje solara sa natalim vazna godina .

lopy
22-08-2012, 17:33
Porodila si se iste godine, mozda carski rez?
Mars na na 9 natalnoj i skoro na 9 solarnoj ili neki mali problemi oko porodjaja ?

Ovako smo dobili potvrdu da Ve doneo trudnocu pa brak ...uran preseljenje zbog toga i promenu u gospodja ..poklapanje solara sa natalim vazna godina .

Da, porodila sam se u 12.mj. 2008. Porod je bio izuzetno lagan:), sve je proteklo bez komplikacija unatoč mojem natalnom Marsu u 5. I čitava trudnoća je također, bila lagana, bila sam izuzetno aktivna i pokretna sve do dana poroda.

zvjezdica
23-08-2012, 04:36
Teme ovog tipa su uvijek aktuelne! :)
Evo malo copy-paste, ne znam izvor.

Direkciju/solarni luk primjenite na DESC - vrh 7.kuće i tražite kad (znači, nakon koliko stupnjeva direktiranja?) vrh kuće dolazi u jači egzaktan aspekt s nekim planetom ili svjetlom. Posebno su važni tako nastali aspekti s planetama u 11. i 3. kući. Na desetke slučajeva sam našao izuzetno precizno ostvarenje veze/braka kad direktirani DESC napravi trigon na natalni planet u 11. kući! S planetom u 3. je slično. I četvrta i deseta su u igri. Peta je posebna priča. Ako je u pitanju Venera ne može se promašiti, a uglavnom će i Mjesec, Jupiter i Sunce donijeti brak... Kvadrati s maleficima (Mars, Saturn, Uran) nose probleme, raskide, razvode...
DESC je senzitivna točka i tranziti preko nje su važni, pogotovo sporiji; Jupiter, Saturn, Uran... Uplivi će biti u skladu s naravi planeta. Radujte se Jupiteru, Saturn muči, a Uran lomi...
Ako direktirani DESC uđe u trigon s natalnim planetom, a Jupiter u to vrijeme tranzitira DESC ili 11. kuću vjenčanje je gotova stvar...
Direktirani DESC u konjukciji s Venerom ili Jupiterom - sjajno...
Vladar sedme u dvanaestoj nosi trpljenje u vezi/braku...

Evo solar moje kume za godinu kad se udala.

http://i46.tinypic.com/313hmaq.gif
Konkretno, što se tiče Juna, nat Juno 0 sol AC, sol Juno u 4, solarnoj kući, 2. natalnoj.
Zanimljivo je da u solaru ima Venerin povratak i sol VE 0 sol ME, ME vladar DC-a. To mi je prvo upalo u oči.

Moram prokomentirat ovaj tekst kao netočan, ovaj kopirani.

DC mi je direkcijom bio prošle godine u trigonu sa Mo u 11. i niej se dogodilo ništa. U vezi sam bila od ranije.

U isto vrijeme je i Jupiter tranzitirao 7. polje, a Saturn bio na Veneri, i eto nisam se udala ;)

aldebaran
23-08-2012, 05:47
Ako će nekom poslužiti kao iskustvo da napišem...:)

dirDc mi je na 6 Ovna, tu mi je i tačka braka...nisam ni u vezi, tako da nema ni od braka ništa...
Ur je tu, Ju će jako brzo praviti 120 na ovu tačku...
Od direkcija imam još So120Mo, So90Ju, So0Sa, Mo60So, Sa60Me,Me90Ur, Pl90smč, Ne60Mo...od prog. So120Mo, Ju60Me, Ne120Ma da ne pišem sve...
Ponavlja se i nekoliko aspekta iz natala...ali tranziti, trenutno kakvi jesu, su odraz pravog stanja, i ništa od braka...

Napisaću još,da su kod mog brata trJuno i smč bili oko IC kada se oženio, sada su kod mene tu, i ništa...ovo je samo znak da nema pravila kod ovakvih stvari...i kada ima pokazatelja, možda ih neki tranziti sruše...:rolleyes:

sladjana
23-08-2012, 11:17
Moram prokomentirat ovaj tekst kao netočan, ovaj kopirani.

DC mi je direkcijom bio prošle godine u trigonu sa Mo u 11. i niej se dogodilo ništa. U vezi sam bila od ranije.

U isto vrijeme je i Jupiter tranzitirao 7. polje, a Saturn bio na Veneri, i eto nisam se udala ;)

To je teorija kao i kod mene kada je Sa bio u 7 kuci i na samom Ma jesam bila u vezi ali nije to bilo to, jedva se cekala da se zavrsi. A mozda nisam bila dovoljno strpljiva da sacekam ishod ili je ipak tako bolje ...

Mislim da tebi kao vladara 7 Veneru treba da aktivira Ju koju ce raditi 120 sa Ve u 12 kuci , jer Ju ce ici retro do juna iduce godine ...Sa ulazi u 1 kucu ....
Ali ni to nije sigurno ako ne budes zelela ili imala dobru priliku ....

Meni se cini da tebi trenutno odgovara tako kako je i ne bi menjala ...pozzz

Mia
23-08-2012, 19:12
meni je u 26 god dir dsc pravio egz 120 sa Ne(planetom u XI k) a i sa Me koji je vladar V k. . . a ja bas tad raskinula vezu dugu 4 god u kojoj sam i zivela sa njim. . . ovo je apsolutno netacna teorija bar u mom slucaju

pre 2 godine, tj u 29 mi je bio 120 na Ma u IIIk i ni tada nista nije bilo. . .

u 21 oj godini je bio 90 na Mo (vladar VII) i nista. . . bitnu vezu sam zapocela u 22 godini i trajala je do 26 godine

vanjchika
25-08-2012, 20:21
može li neko meni otprilike da kaže oko koje godine bih mogla da se udam? :D

manuela
27-08-2012, 08:20
kad ću se ja udati? koje godine? evo 33 teče...:D

gagonija
15-09-2012, 11:10
Koje godine bi mogao da mi se desi brak? Pitala bih jos nesto..da li iz natalne karte moze da se vidi konkretno da li ce samo vencati,ili ce pored toga biti svadba? Mislim da ne moze,ali hajde da pitam :)

nita
18-09-2012, 15:00
Mislim da postoji različito gledanje na ovu stvar. Neki astrolozi tvrde da je zajdenički život, dijeljenje finansija i kreveta - u karti brak.
I zaista, kada je SA napravio 0 sa vladarem njegovog AC, krenuo put moje VE, počeli smo da živimo skupa.
Solar kome je sve to neposredno prethodilo je imao dosta pokazatelja za brak.
Još ne pričamo o vjenčanju, ali me zanima koje pokazatelje bih tu mogla da konsultujem?
VII u svakom smislu, JU?
SA trenutno krenuo kroz njegovu VII, meni počinje druga sade faza uskoro... Plašim se da nas to ne uspori. :(

farmacija
18-09-2012, 15:03
Sta mislite, koje cu ja godine u brak? :D

nedda
20-09-2012, 19:04
Mislim da postoji različito gledanje na ovu stvar. Neki astrolozi tvrde da je zajdenički život, dijeljenje finansija i kreveta - u karti brak.
I zaista, kada je SA napravio 0 sa vladarem njegovog AC, krenuo put moje VE, počeli smo da živimo skupa.
Solar kome je sve to neposredno prethodilo je imao dosta pokazatelja za brak.
Još ne pričamo o vjenčanju, ali me zanima koje pokazatelje bih tu mogla da konsultujem?
VII u svakom smislu, JU?
SA trenutno krenuo kroz njegovu VII, meni počinje druga sade faza uskoro... Plašim se da nas to ne uspori. :(

To sto vi imate, to jeste astroloski brak. Za potpisivanje papira i "gradjanski brak" prate se pokazatelji kao sto su merkur (dokumenta) i jupiter (gradjanski, zakonski), vladari devetih kuca i sl.

Shivana
26-09-2012, 02:51
a kako bi ja to mogla da izračunam? tek se upoznajem sa astrologijom pa mi i nije baš najjasnije šta računate a vidim da u 7 kući nemam ništa

kaiserin
26-09-2012, 03:34
ljudi, ovo ne moze tek tako da se izracuna..treba mnogo rada za ovakav podatak..

nouvelle
26-09-2012, 19:38
Izracunati...hahahaha prostudirati bolje reci, kako je ovo slozeno ljudiiiii pa ja sam se upetljala najstrasnije...Isti aspekti pricaju 10 razlicitih prica, negde rade negde ne rade...uuuuh :/ ja mislim da cu se udati krajem 2013.

kaiserin
26-09-2012, 21:20
Izracunati...hahahaha prostudirati bolje reci, kako je ovo slozeno ljudiiiii pa ja sam se upetljala najstrasnije...Isti aspekti pricaju 10 razlicitih prica, negde rade negde ne rade...uuuuh :/ ja mislim da cu se udati krajem 2013.

slazem se da je to bolja rec.ljudi ne shvataju da to nije ono kao otvoris natal i pojavi ti se broj, odnosno godina koje ces uci u brak..

Lahadima
26-09-2012, 21:42
Mojoj mami je saturn tranzitirao 10-om kućom kad se udala, a godinu dana kasnije je dobila i mene (još uvek Sa kroz 10-tu) :) Njoj je inače tada i saturnov povratak, pošto joj je natalni saturn u 10-oj kući.

Kad se porodila, tranzitni uran joj je pravio tačnu konjukciju sa nat.Mo. Znam da to donosi i trudnoći i porođaj, što je u njenom slučaju i tačno.

Očigledno je kod nje tr.Sa kroz desetu i njegov povratak odradio svoje, prvo je promenila status u "udata", a onda i u "mama" :)

BORIS
27-09-2012, 02:26
po primarnim direkcijama sa 22,5 stepeni, tada imam 22,5 god. MO dolazi u opoziciji SO i stupam u brak iz ljubavi..
istina, u praksi sam najčešće nailazio da ili VE po prim. dir. dolazi na SO ili SO na VE..

bosi7
28-09-2012, 20:20
Mojoj mami je saturn tranzitirao 10-om kućom kad se udala, a godinu dana kasnije je dobila i mene (još uvek Sa kroz 10-tu) :) Njoj je inače tada i saturnov povratak, pošto joj je natalni saturn u 10-oj kući.

Kad se porodila, tranzitni uran joj je pravio tačnu konjukciju sa nat.Mo. Znam da to donosi i trudnoći i porođaj, što je u njenom slučaju i tačno.

Očigledno je kod nje tr.Sa kroz desetu i njegov povratak odradio svoje, prvo je promenila status u "udata", a onda i u "mama" :)

Baš super, lijepo je to čuti:)
Ja ću takvu situaciju imati sljedeće godine. Sa će mi tranzitirati 10 kućom dok će Ju istovremeno ići kroz 7 kuću, a tran. Uran će biti na nat. Mo (vladaru 7k), Pl će doći na asc...dir. Ve će doći na nat.So,... prog. Mo mi je već zakoračio kroz 7 kuću a dir. Ma je na nat Veneri,...ako ovoliko pokazatelja omaši onda kvragu sve.:D

milupino
24-05-2013, 22:10
....da ponudim jedan primer ulaska u brak...kome su ocigledni pokazatelji moze pisati...za detalje ne znam,ali je osoba brzo usla u brak...nema iskustva sa vezama i ovo je bilo bas prijatno iznenadjenje...
stavila sam solar i progresije(pred vencanje)....

http://www.dodaj.rs/f/B/b/3j9WywlD/mmmm.gif

http://www.dodaj.rs/f/1N/uA/2ogAKQ9M/progmmm.gif

Mia
24-05-2013, 22:25
po primarnim direkcijama sa 22,5 stepeni, tada imam 22,5 god. MO dolazi u opoziciji SO i stupam u brak iz ljubavi..
istina, u praksi sam najčešće nailazio da ili VE po prim. dir. dolazi na SO ili SO na VE..

ali kada neko ima spaljenu Ve kao ja ovo je nemoguce da bude pokazatelj. . . jer je prvi aspekt oko 60 godine sekstil. . . (ono sa 4 godine, se ne moze racunati)

cudno je sto sam ja recimo imala aspekt So 120 asc u 28oj godini a tada ljubavi uopste nije bilo, ali ni trunka (period od 26 do 30 je skroz bez ljubavi)

trenutno imam Ma 120 asc ne znam jel ovo moze biti pokazatelj braka, ali ljubavi jos nema
inace Ma je na 28 bika po primarnim i odatle ima i 180 sa Ur koji je takođe vladar asc
(ukljestena vodolija)

inace trenutno imam i u primarnim takođe Ur 120 So (vladari ukljestenih I i VII)

valjda su ovo sve potvrde za brak

imam i JU 180 Ve
i So 120 Ju

ma samo da bude i dogadjaja Sa ce na Mo, a Ju ce u raka. . . ako sve ovo ne odradi onda nista nece

sladjana
24-05-2013, 22:41
ali kada neko ima spaljenu Ve kao ja ovo je nemoguce da bude pokazatelj. . . jer je prvi aspekt oko 60 godine sekstil. . . (ono sa 4 godine, se ne moze racunati)

cudno je sto sam ja recimo imala aspekt So 120 asc u 28oj godini a tada ljubavi uopste nije bilo, ali ni trunka (period od 26 do 30 je skroz bez ljubavi)

trenutno imam Ma 120 asc ne znam jel ovo moze biti pokazatelj braka, ali ljubavi jos nema
inace Ma je na 28 bika po primarnim i odatle ima i 180 sa Ur koji je takođe vladar asc
(ukljestena vodolija)

inace trenutno imam i u primarnim takođe Ur 120 So (vladari ukljestenih I i VII)

valjda su ovo sve potvrde za brak

imam i JU 180 Ve
i So 120 Ju

ma samo da bude i dogadjaja Sa ce na Mo, a Ju ce u raka. . . ako sve ovo ne odradi onda nista nece

Po direkcijama rekla bi da Mo0Ne moze biti jos jedan od pokazatelja ....

I ja imam vise naznaka u narednih godinu dana ali .....

Mia
24-05-2013, 22:51
sladjo a zasto Ne mislis

Ne vlada II k

sladjana
24-05-2013, 23:01
sladjo a zasto Ne mislis

Ne vlada II k

Ali Mo vlada 7 kucom i pravice trigone sa So i Ve .

Mia
24-05-2013, 23:09
to da, ali za vise god

prvo sa Me za godinu dana

andjela
25-05-2013, 00:15
ima li ista u ovoj ,mojoj,nat.karti,i solaru za sledecu godinu

http://www.astro.com/tmpd/czyrfilewqn66P-u1369432989/astro_31gw_01_a_2013524.80108.43001.gif

vp-86
25-05-2013, 00:20
ovako imam problem, devojka mi je trudna, bebu nikako ne zelim sada a ona nece da abortira ... jel se vidi u mojoj karti mozda da cu ipak prihvatiti odgovornost???

Mia
25-05-2013, 00:25
izvini ali ne razumem tvoje pitanje

prvo nisi postavio kartu

drugo ti ces koliko vidim svakako postati otac hteo ili ne

a ja ne znam kako mozemo videti da li ces prihvatiti odgovornost? mislim ne razumem ni sta mislis pod tim? da li ces gajiti sopstveno dete ili ce ga gajiti ona sama? kako to moze da ti kaze astrologija evo i mene zanima?

andjela
25-05-2013, 00:28
Bas tako...Bices otac u svakom slucaju,a ja mislim da ti je pametno da prihvatis odgovornost,i bez gledanja u natalnu kartu,koju nisi ni postavio...Srecno!

vp-86
25-05-2013, 00:44
evo je karta
http://www.dodaj.rs/f/2t/5W/1nNQ8Ff8/natal.gif

pa ovako ne znam cudno se osecam, ne zelim tu bebu

Mia
25-05-2013, 00:49
pa ti imas pokazatelj braka u primarnim direkcijama sad
tj za 27 do 29 god a to je konjukcija So sa Mo

vp-86
25-05-2013, 01:02
uhhh ali ja ne zelim sada dete i brak, ne znam sta da radim, ona zeli to i posvadjali smo se zbog toga

Mia
25-05-2013, 01:06
mnogo je smesno to sto ovde trazis odgovor

izvini sto ti tako kazem

ali moras da shvatis da nisi mali bata koji moze da se isplace i pu pu nista vise ne vazi

a i da niko drugi umesto tebe ne moze doneti odluku

brate razmisli jel hoces ili neces da se zenis
i sta god da odlucis ostani dosledan sebi i budi spreman da nosis svoj krst bilo da tvoja odluka bude da se zenis ili da imas dete koje raste bez tebe

izvini, ali niko ti tu ne moze pomoci

srecno ti bilo!

vp-86
25-05-2013, 01:11
ne trazim odgovor ovde, nego je to ono sto me mnogo muci u poslednje vreme... lakse kad se nekome kaze, devojka je inace starija od mene ali ja ne vidim u karti da cu ozeniti stariju mozdda i gresim tek pocinjem da ucim
Izvini ako sam dosadan

Mia
25-05-2013, 01:34
ijaoj
pa ne davis, nego ne znam sta da ti kazem u situaciji si u kojoj je glupo da ti kazem ali glava se razbija pre a ne posle!

znam da si u problemu ali i ona je

nisam ti pravi sagovornik jer ni sebi ne umem da vidim godine partnera ali tebi Mo dispozicijom ide u jarca a Ma kao vladar VII ti je u konjukciji sa Sa
Ve je takođe pod vladavinom Sa te mozda i zenis stariju, ne znam

noddy
25-05-2013, 13:25
Au! Zeznuta situacija...
Stvarno smo mi momci ovnovi ponekad...ali ovnovi zivotinje :)

swana
25-05-2013, 14:32
Gledam svoj solarni povratak za godinu 2014. Imam
solarni ASC u 7. Natalnoj kući
Ju u 4. Solarnoj, tranzitira 10. natalnom (povratak)
Sa u 7. Solarnoj
Pl u 10. Solarnoj, tranzitira 4. natalnom
Ve u 10. solarnoj
Vladar ASC Ma u solarnoj 6., ali ima aspekt Ma120Ve
Rekla bih onako od oka da je to povoljna godina za stupanje u brak, no buni me to što po primarnim direkcijama imam Ve0So tek za 2-3 godine, pa me zanima može li to djelovati i koju godinu prije? :)

andjelikadepeures
25-05-2013, 14:42
evo je karta
http://www.dodaj.rs/f/2t/5W/1nNQ8Ff8/natal.gif

pa ovako ne znam cudno se osecam, ne zelim tu bebu

a zeleo si da @ebes bez zastite?
e, sad sine snosi odgovornost

ozenio se ti ili ne, priznao dete ili ne, alimentaciju ces morati da placas, jer moze traziti sudsko utvrdjivanje ocinstva DNK analizom, pa ako se pokaze da si ti otac, sto verovatno i jesi, bezanije nema

znam da ti se ne gubi sloboda, al' ko zna, mozda bude i zabavno

noddy
25-05-2013, 15:26
a zeleo si da @ebes bez zastite?
e, sad sine snosi odgovornost

ozenio se ti ili ne, priznao dete ili ne, alimentaciju ces morati da placas, jer moze traziti sudsko utvrdjivanje ocinstva DNK analizom, pa ako se pokaze da si ti otac, sto verovatno i jesi, bezanije nema

znam da ti se ne gubi sloboda, al' ko zna, mozda bude i zabavno

Da,ali ako momak ne radi onda se ne moze dosuditi visina alimentacije,doduse sve do zasnivanja radnog odnosa; A do tad(u nasim prslim drzavama),mozes da radis na crno i da svi misle da ne radis :))
Ali ako ti provjeri fakticko stanje,koje je svakako relevantno za dosudjivanje alimentacije kao i pravno,i sazna da radis- na***ao si :) - Naknada nematerijalne stete,dosudjenje svih propustenih alimentacija + fraus legis :)
Uzivaj,i priznaj to malo... sve se desava sa razlogom i ovo ima svoju pozadinu.

vp-86
25-05-2013, 17:02
ma nije tu stvar alimentacije i para, nego je stvar sto ja ne zelim to dete

Rabiosa
25-05-2013, 19:21
Znaš li bar zašto ne želiš. Ako ona želi ima pravo da rodi dete za sebe. Tužno je što odbacuješ svoju krv, i ne želiš da zaštitiš nešto što si ti stvorio.
U karti ne vidim ništa preterano očigledno što bi moglo da ukaže na tvoje odbijanje da budeš otac. Jeste da ja nemam nešto iskustva sa tim, nisam se nagledal karti ali na primer moj otac je rođen u velikoj porodici ali nikada nije želeo decu, nije da ih nije voleo ali svoju nije hteo. Čak je jednu devojku naterao da abortira. Kod njega u karti je Mesec bio u jarcu u kvadratu sa saturnom i marsom u ovnu; očigledno problematičan. Tebi je vladar pete u izgonu, Me90SaiMa, a Mesec u ribama koji je jako teško shvatiti, neaspektovan što je možda najopasnije.
Ne shvatam čemu pitanje o deci na temi Godine stupanja u brak... Očigledno nećeš da se ženiš, a ni devojku ne voliš jer ne želiš dete sa njom. Takvi muškarci nisu dobri za natalitet. :cool: Ajde bar gradi neku karijeru, da na tom polju imaš nešto ostvareno.

swana
25-05-2013, 19:31

Pročitaj tu rečenicu ponovno i pokušaj se zamisliti u koži djeteta koje njegov otac ne želi. Kakav bi to bio osjećaj?
Sad već idemo u off, jer ovo nisu pitanja astrologije nego osnovne ljudske empatije... Neke stvari će nam se desiti htjeli mi to ili ne, ali na neke možemo itekako utjecati.

vp-86
25-05-2013, 19:32
ma nije da je ne volim, stalo mi je do nje ... ali nemogu to dete obezbediti, zato ga i ne zelim... a ovde sam pitao jer me zanima da li se u karti vidi da li ce zena biti starija od mene

Rabiosa
25-05-2013, 19:37

a u sledećem postu kaže

ma nije da je ne volim, stalo mi je do nje ... ali nemogu to dete obezbediti, zato ga i ne zelim...

Da li si ti malouman? Ili podjebavaš?
Boli me glava, idem,aj ćao...

vp-86
25-05-2013, 19:50
ne podjebavam, nego znam kakva je, isuvise je ponosna da bi trazila bilo kakvu finansijsku pomoc od mene, kao sto sam vec napisao ovde sam postavio pitanje jer me zanima da li ima u karti to da ce mi zena biti starija, ne znam gde da postavim to pitanje

bosi7
25-05-2013, 19:55

ma nije da je ne volim, stalo mi je do nje ... ali nemogu to dete obezbediti, zato ga i ne zelim... a ovde sam pitao jer me zanima da li se u karti vidi da li ce zena biti starija od mene

O tome je onda trebalo ranije da razmišljaš, da se odgovorno ponašate i da preventivno sprečite nešto što ne želite.
Sad, kad se već desilo, šta je - tu je, ne budi kukavica, nego prihvati odgovornost i suoči se s tim zajedno sa njom, jer ona je u još većem problemu nego ti...
Nije bitno što karta kaže, starija ili ne,..ako dobro funkcionišete zajedno i ako se volite, onda je to ta i samo napred, pusti kartu. Sretno!

noddy
25-05-2013, 21:28
Sto ga briga za odgovornost... Daj prezime i pozdravi! Mislim,to je ono sto moras... jer i da neces moze utvrditi da si ti otac...
A inace,cao...