Porodjaj [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Porodjaj

Neprilagodjena
29-06-2012, 10:20
Pronasla sam razna tumacenja vezano za trudnocu i porodjaj. Jedno od njih je da se tok cele trudnoce posmatra kroz osmu kucu, a porodjaj bismo gledali kako kraj osme, tj. pocetak devete ( dolazak deteta na svet ). Navodno, osma kuca se deli na devet jednakih delova i svaki mesec trudnoce se posmatra shodno planetama koje se nalaze u tom delu,aspektima koje prave, stepenu na kom se nalaze...
Osim toga, posto predstavlja fizicko telo, posmatra se i vladar AC-a, Mesec, vladar 5., 7. kuce, u zavisnosti od toga koje je dete po redu.
Ova tema okupira posto uskoro ocekujemo prinovu:baby: Sta bi od tranzita i aspekata ukazivalo da je to bas taj dan ? :)

LavJarac
29-06-2012, 15:35
Pronasla sam razna tumacenja vezano za trudnocu i porodjaj. Jedno od njih je da se tok cele trudnoce posmatra kroz osmu kucu, a porodjaj bismo gledali kako kraj osme, tj. pocetak devete ( dolazak deteta na svet ). Navodno, osma kuca se deli na devet jednakih delova i svaki mesec trudnoce se posmatra shodno planetama koje se nalaze u tom delu,aspektima koje prave, stepenu na kom se nalaze...
Osim toga, posto predstavlja fizicko telo, posmatra se i vladar AC-a, Mesec, vladar 5., 7. kuce, u zavisnosti od toga koje je dete po redu.
Ova tema okupira posto uskoro ocekujemo prinovu:baby: Sta bi od tranzita i aspekata ukazivalo da je to bas taj dan ? :)

Najpre posto uskoro ocekujes :bebadeckic: nek' ti je sa srecom i zelim ti sve najbolje :)

Kod tebe se bas lepo uklopio tranzit Jupitera kroz 8.polje i eto trudnoce :) Vladar je Venera i imali si tranzit Urana preko nje, a posto kazes da se kraj osme/pocetak devete gleda kao dolazak deteta na svet tu je vladar Merkur i tran. Uran mu se priblizava a Jupiter je tu u Blizancima.
Ne znam kada ti je termin ali Sunce u Raku se priblizava tvom Mesecu pa verovatno uskoro. Srecno :)

Kada pogledam moje 8.polje , izgleda da ce mi pocetak trudnoce biti malo turbolentan s obzirom da imam na samom pocetku konjukciju Meseca i Marsa pa jos u kvadratu sa Neptunom :cool: Ako je pocetak devete dolazak deteta na svet, valjda ce na kraju biti sve uredu s obzirom na aspekete moje Venere. Ali otom-potom...ne nazire se jos to moje drugo stanje...valjda ce biti jednog dana.

sladjana
29-06-2012, 15:42
Mislim da bi bilo bolje osim Tranzita , gledati i solar ..naravno trebala si otvoriti posebnu Temu u Solarima , bolje bi ti bilo ...
Ovo je na vise mesta vec objasnjeno ....

Neprilagodjena
29-06-2012, 16:42
Lav- Jarac, hvala od srca :) I nadam se da ce se i tebi desiti trudnoca kada budes pozelela :)
U periodu kada sam zatrudnela, Neptun, Hiron i Mesec su tranzitirali 5. kucom :), Ju u konjukciji sa natalnim So, tranzit SMC preko natalnog Ur, Pluton egzaktno na IC...Termin je krajem jula...
Sto se tice te teorije da se 8. kuca deli na devet delova, pa se svaki mesec trudnoce tako posmatra, nisam sigurna kako funkcionise, nisam se bas puno udubljivala posto mi je ceo ovaj period jako turbulentan, a sada za vikend nas ceka i preseljenje u novi stan i sve sto uz to ide :) Prva dva i po meseca sam imala iscrpljujuce, ekstremne mucnine, 24 h dnevno i gubila na tezini. Brine me malo ovaj Ma na kraju osme, tj. pocetku devete...
Sladjo, u novom solaru se lepo vidi trudnoca, dolazak novog clana porodice, ali nemam ideju kako bi se mogao videti okvirno datum porodjaja i sam cin, mislim da su za to pogodniji tranziti. Sto se tice toga da je na vise mesta objasnjeno, ja zaista nisam pronasla konkretnu temu vezanu samo za porodjaj, a smatram da zasluzuje da bude izdvojena.

Neprilagodjena
29-06-2012, 17:20
U periodu kada sam ostala trudna, nalazio se na pocetku seste kuce, i isao je retro. A u solaru je u egzaktnoj konj. sa Suncem, u 8. kuci :)

sladjana
29-06-2012, 17:25
Ovde imas dosta toga pa procitaj ako te ne mrzi ...
http://astro.axisdraw.com/forum/sve-sto-je-potrebno-astrologu/982-potomstvo.html

ps nisam mislila nista lose vec da se ne duplira onda mogu obrisati Temu ...pozzzz
da solar ti pokazuje trudnocu , mozda i moj ali ....

nouvelle
09-07-2012, 23:17
Da li je ovaj moj solar pokazatelj trudnoce i porodjaja solarni uran je u 5.kuci, tranzitni jupiter u 5.kuci, solarni mesec pada na natalnu IC, venerin povratak ne znam da li ima veze, ali eto i to da spomenem? Hvala svima :)

Neprilagodjena
14-07-2012, 10:32
Hvala Agena, hvala Sladjana :)
Evo jos petnaestak dana do termina, svaki dan umisljam da je mozda bas danas taj dan :) A volela bih da bubica saceka jos desetak dana, da bude Lavica :)
Gledam tranzite posle duzeg vremena i sto duze gledam, sve mi je nejasnije :) Mozda kada tranzitni Ceres sedne na solarni? Mozda je bolje ne znati...

LavJarac
14-07-2012, 12:08
Evo jos petnaestak dana do termina, svaki dan umisljam da je mozda bas danas taj dan :) A volela bih da bubica saceka jos desetak dana, da bude Lavica :)
Gledam tranzite posle duzeg vremena i sto duze gledam, sve mi je nejasnije :) Mozda kada tranzitni Ceres sedne na solarni? Mozda je bolje ne znati...

Ako je termin za 15-ak dana...mozda se porodis tacno na moj rodjendan ;)

U svakom slucaju nek ti je sa srecom i nemoj da se opterecujes oko datuma, kad bebica odluci tada ce biti :)

Srecno :)

sladjana
14-07-2012, 15:57

Ja bi volela da znam takve stvari ....bice sve ok ....gledam i Uran jer on vlada tvojom 5 kucom, moguce da i on ima udela, krece retro ...svakako ocekujemo da se javis srecnija nego sada .....:baby: pozzzzz

nena1
15-08-2012, 03:12
Jel ima u mom solaru naznake za trudnocu? Vec skoro godinu dana pokusavam, i nista se ne desava. Pocela sam da mislim da verovatno i nece moci prirodnim putem:( p.s. ceres mi pada u 10. kucu solarnu, tj kraj sedme natalne ( 24 blizanaca)

solarna karta 2012/2013 http://i50.tinypic.com/2jd1a20.jpg

lopy
22-08-2012, 17:24
Ako je od pomoći, moj solar za godinu trudnoće, porod je bio u 12.mj. 2008.
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=xoafileQGz0sa-u1331027066&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=1&btyp=31&mth=gw&sday=22&smon=8&syr=2008&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=