Ljubav iz interesa [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Ljubav iz interesa

spomenka
19-05-2012, 17:19
Jako sam tužna što moram pokretati ovakvu temu, ali svi smo svjesni da je ovakvih ljubavi sve više.
Mene to rastužuje. Ali što to daje u natalu predispozicije za takve "ljubavi"??
Znam da je ključna planeta Saturn.
Ali što još?

Voljela bih da pišete iz iskustva... Možda ste se susretali s takvim primjerima u svakodnevnom životu pa bih voljela da svoja iskustva podijelite s nama svima...

Evo mene je na ovu temu potaknuo susret s jednim momkom koji je muška sponzoruša i koji vrlo vjerojatno niti ne zna što je "ljubav"...
Inaće i srednja škola u koju sam išla me je jako promijenila po tome pitanju. Ne na taj način da sam postala sponzoruša, nego na način da sve više sumnjam zašto je netko s nekim i iz kakvih pobuda. Jer ta škola je onako dosta kao "elitna"-mislim takva ekipa ide u nju pa se meni to sve zamjerilo u globalu, jer ja nisam takva osoba.
Tamo te prvo gledaju kaj imaš na sebi, čime ti se roditelji bave pa tek onda kao osobu koju žele kraj sebe.
Mene je to jako rastužilo jer ja osobno živim za onu čistu i iskrenu ljubav. Žudim za njom.
Ali danas je takvih ljubavi jako jako malo. Danas se na žalost gledaju druge stvari, a mene to jako ljuti i čini tužnom. :(

E da, ne mislim ovdje samo na ljubav u muško-ženskim odnosima, nego i na ljubav u prijateljstvu. Jer ima jako puno ljudi koji se s drugima druže samo radi interesa tj. njihovog novca. I to je jako, jako žalosno. U svojoj okolini imam jako puno takvih primjera. Jer budući da ti ljudi imaju novac, imaju i moć i mogu biti od koristi ljudima koji su im prijatelji, ako razumijete što želim reći.

Pišite vaša iskustva...

zvjezdica
19-05-2012, 17:45
heh, dobra tema, no ne vidim razlog zašto bi Saturn bio glavni "krivac" za materijalizam?

Znam dosta ljudi sa konjukcijom Venere i Saturna i nitko nikad nije imao partnera radi novca.

Saturn se inače veže za restrikciju oko novca i nikako ga ne bi zadužila za koristoljublje.

Materijalizam i novac je simbolika Jupitera i Bika.
Često materijalizam može biti kod osoba sa Mjesecom u Biku(oni su često sami po sebi u žudnji za materijalizmom), Pa Jupitera koliko god smatrali benefikom, on itekako daje pohlepne ljude.
Pa Venera u Biku, Lavu - one koje vole raskoš, luksuz itd.

Ali da bi netko bio podložan ljubavi zbog materijalizma, on sam mora natalno biti materijalista, dakle istaknuti znak bika ( u 90% slučajeva natala koje znam), Jupiter u padu egzilu il egzaltaciji (jer je tu želja za nerealnim) pa Venera u lavu, biku...Mjesec u Biku.

I jako bitno i gotovo uvijek istaknuto: vladar 2. polja u 8. polju. Takvi ljudi, ako se poklopi još jedan pokazatelj sigurno žive cijeli život od tuđeg novca tj. od partnerovog. Pogotovo kad se Jupiter tu nađe.

spomenka
19-05-2012, 17:50
heh, dobra tema, no ne vidim razlog zašto bi Saturn bio glavni "krivac" za materijalizam?

Znam dosta ljudi sa konjukcijom Venere i Saturna i nitko nikad nije imao partnera radi novca.

Saturn se inače veže za restrikciju oko novca i nikako ga ne bi zadužila za koristoljublje.

Materijalizam i novac je simbolika Jupitera i Bika.
Često materijalizam može biti kod osoba sa Mjesecom u Biku(oni su često sami po sebi u žudnji za materijalizmom), Pa Jupitera koliko god smatrali benefikom, on itekako daje pohlepne ljude.
Pa Venera u Biku, Lavu - one koje vole raskoš, luksuz itd.

Ali da bi netko bio podložan ljubavi zbog materijalizma, on sam mora natalno biti materijalista, dakle istaknuti znak bika ( u 90% slučajeva natala koje znam), Jupiter u padu egzilu il egzaltaciji (jer je tu želja za nerealnim) pa Venera u lavu, biku...Mjesec u Biku.

Kažu Mo kvadrat Sa u muškom horoskopu. To je onak provjereno na mali milijun primjera. Još pogotovo ako je taj Mo slab po znaku. Ajajaj... To su momci koji "ne mogu" voljeti. Pate od osjećaja manje vrijednosti kojeg žele nadomijestiti statusom ljudi koji ih okružuju, prije svega kroz partnera. Čije nekretnine i pokretnine mogu koristiti.
Onda u natalu Ve u jarcu kvadrat opozcija Pl...
Ima dosta varijacija, ali ovo je iz prve ruke i provjereno onak ziher!
Da i vjerojatno naglašena osma kuća- želja za moći preko bračnog partnera.

Istina je za Ju u osmoj. Oni su nesposobni sami zaraditi novac. Imam u svojoj oklini jedan takav primjer. Koma!

AutumnFlower
19-05-2012, 17:56
Meni je par osoba reklo da imam neke pokazatelje za brak iz interesa ili sigurnosti, ili da je neki novac sigurno umesan. Sad, koliko je pouzdano i ima li osnova ne znam, jos se nisam udala niti upoznala tog buduceg.

Uglavnom se materijalizam vezuje za zemljane znakove, ali razlikuje se Bik od Jarca dosta po nacinu na koji gleda novac, a isto tako i od Device... Slazem se da Jupiter moze biti umesan.

zvjezdica
19-05-2012, 17:59
Ono što bih ja gledala je prvo da li je osoba materijalista:

1. 2. polje, vladar,aspekti,položaj i planete u 2. polju
2. Jupiter kao simbol novca
3. Venera kao prirodni vladar 2. polja i želja za uživanjem/luksuzom
4. 8.polje,vladar,aspekti, planete u njemu
5. Znak BIK

I onda vidiš ako su planete koje se vezuju za novac, jako povezane sa planetama za emocije - Mjesec, Venera ili vladar 5./7.polja onda je to tedencija za ljubav iz koristoljublja.

A ovo: vladar 2. polja u 8. je baš vrlo često da ljudi žive na tuđoj grbači i pritom im nikad dosta novca ako je Jupiter u pitanju. Uz to naglašen znak Bika i Mjesec u Biku i da vidite materijaliste.
poznajem par takvih primjera i njima je svaka svađa oko novca, ali pritom za sebe vole govoriti da nisu materijalisti i napast će vas čim im spomente da jesu.

Katastrofa ljudi.

spomenka
19-05-2012, 18:00
Meni je par osoba reklo da imam neke pokazatelje za brak iz interesa ili sigurnosti, ili da je neki novac sigurno umesan. Sad, koliko je pouzdano i ima li osnova ne znam, jos se nisam udala niti upoznala tog buduceg.

Uglavnom se materijalizam vezuje za zemljane znakove, ali razlikuje se Bik od Jarca dosta po nacinu na koji gleda novac, a isto tako i od Device... Slazem se da Jupiter moze biti umesan.

Pa da tebi je Ve u jarcu, vladar sedme u drugoj. Ti zapravo u braku tražiš financijsku sigurnost.

zvjezdica
19-05-2012, 18:04

Istina:

DJEVICA - znak koji pazi na svaku lipu, organiziran što se tiče novca, sitničav i vrlo često škrt.

JARAC - voli novac, ali ga sam i zaradi i često mu je ispod ponosa primiti tuđi novac, posuditi od nekoga. Ovo je jedini znak čiji materijalizam poštujem: jer ti ljudi zaista sa svojih 10 prstiju krvavo zarade svaki dinar

BIK- znak hedonista koji vole imati sve na pladnju i uživati od tuđeg novca, dobivati poklone i na fino se grebati.

NAPOMENA: ovo se ne odnosi na "tip" sunčevog znaka, nego na naglašen element ovih znakova u horoskopu sa planetama koje se vezuju za 2. polje,8 polje i materijalizam. Zato nemojte odmah skakati: ja sam Bik ali nisam takva, ja sam djevica ali nisam takva... :)

spomenka
19-05-2012, 18:05
Ono što bih ja gledala je prvo da li je osoba materijalista:

5. Znak BIK

I onda vidiš ako su planete koje se vezuju za novac, jako povezane sa planetama za emocije - Mjesec, Venera ili vladar 5./7.polja onda je to tedencija za ljubav iz koristoljublja.

A ovo: vladar 2. polja u 8. je baš vrlo često da ljudi žive na tuđoj grbači i pritom im nikad dosta novca ako je Jupiter u pitanju. Uz to naglašen znak Bika i Mjesec u Biku i da vidite materijaliste.
poznajem par takvih primjera i njima je svaka svađa oko novca, ali pritom za sebe vole govoriti da nisu materijalisti i napast će vas čim im spomente da jesu.

Katastrofa ljudi.

Ja bih još dodala i tog Sa i desetu kuću. Sa kao status i sve u simbolici 10. Kad je u aspektima s emocionalnim planetima a posebno kvadratima. To su ljudi koji su "suženi" i opterećuju se glupostima tj. imiđžom partnera a to se opet svodi na materijalno. Oni nemaju sposobnost opuštanja u ljubavi oni nisu spontani oni su svoj život podredili "višim" ciljevima. Žao mi ih je ko nikoga!
A pogotovo kad su te emocionalne plante slabe po znaku a u lošim aspektima s Sa. Tuga...
Uz sve ovo što si ti navela.

E Zvijezdica u pravu si za naglašen znak jarca. Teški materijalisti ali SAMI i vrlo često KRVAVO zarađuju za svoj život, ali SAMI! Jako dobro primijećeno!

zvjezdica
19-05-2012, 18:10
Pa čak ovaj dodir sa Mjesecom i ima smisla jer Mjesec je egzaltiran u Biku - a bik je najveći materijalistički znak zodijaka.

malamaza
19-05-2012, 18:13
u muškom natalu venera u jarcu u opoziciji sa saturnom u raku vladarom 7.k., u sekstilu sa jupiterom u ribama i trigonu sa mjesecom u biku,
em se obogatio kroz brak, em mu se ne izlazi iz braka između ostalog i zbog tog

Bojana_NS
19-05-2012, 18:16
Najviše sponzoruša za koje ja znam imaju brdo stvari u lavu,raku i devici.

zvjezdica
19-05-2012, 18:17
u muškom natalu venera u jarcu u opoziciji sa saturnom u raku vladarom 7.k., u sekstilu sa jupiterom u ribama i trigonu sa mjesecom u biku,
em se obogatio kroz brak, em mu se ne izlazi iz braka između ostalog i zbog tog

Haha :D super primjer, jer Venera u Jarcu je njegova žena, kao i Mjesec u Biku.ona je situirana, sama očito zaradila taj status ili kroz obitelj, ali ovdje se vidi da on svjesno i traži takve partnerice jer i Venera i Mjesec su u muškom horoskopu slika idealne žene.

Saturn kao vladar 7. u raku nije dobro postavljen i mogo bi taj brak puknuti gotovo sigurno zbog 180* sa Venerom, i k tome dipozitor Saturna (braka) je Mjesec u biku - čista materijalistička slika.

On se baš usrećio :D

gagonija
19-05-2012, 18:20
Boki, zasto npr. vise planeta u raku moze da da sponzorusu?

malamaza
19-05-2012, 18:24
Haha :D super primjer, jer Venera u Jarcu je njegova žena, kao i Mjesec u Biku.ona je situirana, sama očito zaradila taj status ili kroz obitelj, ali ovdje se vidi da on svjesno i traži takve partnerice jer i Venera i Mjesec su u muškom horoskopu slika idealne žene.

Saturn kao vladar 7. u raku nije dobro postavljen i mogo bi taj brak puknuti gotovo sigurno zbog 180* sa Venerom, i k tome dipozitor Saturna (braka) je Mjesec u biku - čista materijalistička slika.

On se baš usrećio :D
kad smo kod tih SA180VE još da ti kažem da skoro egzaktno leže na osi asc-desc, a pluton u vagi u 4.k. je žarište tog T-kvadrata :rolleyes:

zarađuje on dosta sam od svoga rada (merkur i sunce u jarcu u 6.k), al voli lovu to je čudo, koliko god poricao neke stvari ...
gledano materijalno mogu ti reći da se baš usrećio, oženio ženu iz imućne obitelji

a koliko se ja usrećih u tajnoj vezi s njim (ne mislim materijalno),bolje da ti ne pričam :rolleyes:

Bojana_NS
19-05-2012, 18:30
Boki, zasto npr. vise planeta u raku moze da da sponzorusu?

Definitivno zbog sigurnosti.

Naglašen jarac nikad neće imati ništa sa ljudima koji nisu bar iz negove "kaste" niže ne sme.

mirab
19-05-2012, 18:39
Iz primera meni bliske osobe koja je bila nevidjeni materijalista: Strelac na vrhu druge kuce, Jupiter u drugoj kuci u znaku Jarca, a na vrhu 7.kuce Bik i Mesec u Biku. Zivela na racun svog supruga i nikada nije bila zaposlena, usput Venera u Skorpiji u prvoj kuci. Mislim da je dobar pokazatelj materijaliste Jupiter u Jarcu; Jupiter (novac) Jarac ( stisnuto, kruto, sebicno...)

gagonija
19-05-2012, 18:40
Sve,ali rakove nikada nisam gledala kao materijaliste...uvek sam to vezivala za zemljane znakove....

Sto se tice ovog za jarca,ima donekle istine...ali svakako za brak bez ljubavi nisam.

spomenka
19-05-2012, 18:41
Ja recimo imam Mo u biku pa nisam ni M od materijalistice. Do nedavno nisam niti znala što znači ta riječ. Moj brat ima isto Mo u biku, a niti on nije. Ne znam, mi smo čak i odgajani, mislim iskreno s očeve strane tako da uvijek gledamo materijalnu situaciju partnera budućih, a niti on to ne radi niti ja. Ja tako ljude ne mogu gledati. Mene kad netko privuče ma može biti i prosjak maltene jer se jednostavno uvijek vodim osjećajem. Takva sam osoba, ne znam...

Ja da budem s nekim u vezi moram voljeti tu osobu, ma đabe mu i dvorci i kule i vile kad ja njega iskreno ne volim. Više sam za pravu ljubav pa makar on došao živjeti kod mene. Nikad mu ne bi za ništa prigovorila. To je ono čisto što treba znati cijeniti i čuvati.

mirab
19-05-2012, 18:46
Ovde je receno da vise pokazatelja govori o materijalizmu, pa pored toga i Mesec (osecaj) u Biku ( za materijalno) ; Nije pokazatelj nesec u Biku ali ako se pogleda celokupan horoskop koji ukazuje na materijalizam a osoba ima i Mesec u Biku onda bi to samo dodalo taj emotivni spoj za materijalizam.

spomenka
19-05-2012, 18:48
Ovde je receno da vise pokazatelja govori o materijalizmu, pa pored toga i Mesec (osecaj) u Biku ( za materijalno) ; Nije pokazatelj nesec u Biku ali ako se pogleda celokupan horoskop koji ukazuje na materijalizam a osoba ima i Mesec u Biku onda bi to samo dodalo taj emotivni spoj za materijalizam.

Dobro, istina da. Ali ja ne shvaćam iskreno takve ljude. Pa radije bih skupljala boce po parku nego živjela na tuđoj grbaći ili bila s nekim radi novca. Demoralizirane osobe po meni u potpunosti!

malamaza
19-05-2012, 18:55
Dobro, istina da. Ali ja ne shvaćam iskreno takve ljude. Pa radije bih skupljala boce po parku nego živjela na tuđoj grbaći ili bila s nekim radi novca. Demoralizirane osobe po meni u potpunosti!
pa vidi ovaj primjer na prošloj strani koji sam navela ...
podznak u raku traži sigurnost, što emotivnu što materijalnu, pogotovo kad vladar mjesec ode u bika
jel tako mirab ?

klaudija
19-05-2012, 19:03
Ja imam Mo u biku, Ju u jarcu u 10k (mislim da je neko pomenuo Ju i jarca), stelijum u raku pa ne smatram za sebe da sam materijalista-emotivna budala da, koja je imala i par slucajeva kad su momci u meni gledali to materijalno i na neki nacin koristili situaciju...uzas, gnusam se toga.
Moguce, jer je vl 5k upravo taj Mo u biku...

spomenka
19-05-2012, 19:23
Ja imam Mo u biku, Ju u jarcu u 10k (mislim da je neko pomenuo Ju i jarca), stelijum u raku pa ne smatram za sebe da sam materijalista-emotivna budala da, koja je imala i par slucajeva kad su momci u meni gledali to materijalno i na neki nacin koristili situaciju...uzas, gnusam se toga.
Moguce, jer je vl 5k upravo taj Mo u biku...

I kod mene je vladar 5. Mo u biku u drugoj. I moguće je da se to "potrošilo" na jednog momka koji se u odnosu sa mnom vodio isključivo interesom a ne osjećajima. Gledao je na mene sam kak da od mene izvuče korist i kad je skužio da sam ga prokužila i da od mene nema nikakve koristi dao se petama vjetra...:o :o

majabl
19-05-2012, 19:25
meni svi po ovom forumu pisu kako su kod mene ljubavi iz interesa, a ne da nisu , nego...a ja inace volim da se inatim..:) a j..nas kapitalizam, mislim da je glupa rijec interes postala dobar dan u kapitalizmu..:)

spomenka
19-05-2012, 19:27
meni svi po ovom forumu pisu kako su kod mene ljubavi iz interesa, a ne da nisu , nego...a ja inace volim da se inatim..:) a j..nas kapitalizam, mislim da je glupa rijec interes postala dobar dan u kapitalizmu..:)

Naravno danas se uvriježila u društvu izreka, nažalost; "Čovjek je onaj koji je bogat."
A zapravo u normalnom svijetu je; "Bogat je onaj koji je čovjek."

Gloria
19-05-2012, 19:46
Vlasnik sam 3 planete u raku, jupitera i nažalost saturna u 2. Kažem nažalost jer uglavnom kažu da nije dobro. Srećom on je pri kraju tako da nadam se da neće imati uticaja u životu. Jedino što mi je doneo saturn u devici, ne škrtost već racionalno raspolaganje novcem.
Nisam od onih koji će jedan dan potrošiti 500 evra na krpice a da sutra ne misli kako da izgura dan. Kupujem kad mi treba i dajem na stvari i ljude koje volim.
Da li sam materijalista? Ne ali volim da steknem i imam, što bih rekla u šali, pošto sam na konju sad neću na magarca nego na avion. Novac jeste bitan u životu, ne kažu đžabe da se od ljubavi ne živi, ali nikada ne bih izabrala nekog samo zato što ima. Nek on mene voli, pa ćemo zajedno da stvaramo imperiju.
Znam naravno i druge primere gde nije bitno kakav je i ko je samo nek ima pare.

Mina
19-05-2012, 19:52
..poznajem osobu ..skorpija je..ima mo u vodoliji...njoj su sve pare..samo gleda pare..

klaudija
19-05-2012, 19:52
I kod mene je vladar 5. Mo u biku u drugoj. I moguće je da se to "potrošilo" na jednog momka koji se u odnosu sa mnom vodio isključivo interesom a ne osjećajima. Gledao je na mene sam kak da od mene izvuče korist i kad je skužio da sam ga prokužila i da od mene nema nikakve koristi dao se petama vjetra...:o :o

Eto vidis kod tebe jos u 2k, sto ja kad bih gledala, rekla bih ti kako su ti momci i bili i jesu i bice situirani... ;) jer ovo drugo mi je porazno.
Kod mene je u 1k i jesu mi bili bitni, zato...kasno progledah...i to dva macana, treci je pripremao teren ispitivanjima al se zajebucnuo :), nemam ja vise 20 god...i sve bi meni bilo lakse i jasnije da sam ja sad neka teska lovara, da to potenciram, da mi je to toliko bitno...sasvim sam skromna i pristojna po tom pitanju...
Al to da muskarac ocekuje od devojke da mu placa konstantno sa sve nekim izgovorima, toga se zaista gnusam. I gadniji su mi, a i jadniji takvi momci neg' devojke, jer da se razumemo, ipak OVO JE BALKAN! :)

idanaa
19-05-2012, 20:08
Ja mislim da i Venera u Djevici gleda korist,ali one gledaju da partner ima izgled,ljubav,dubok dzep,izmedju ostalog traze savrsenstvo.
Venera u Raku,gleda korist ali radi sigurnosti,da jednom mogu imati bogat dom,pruzit djeci sve sto pozele.
Venera u Lavu,hoce da sja i da ima sve najbolje..

klaudija
19-05-2012, 20:17
Ja mislim da i Venera u Djevici gleda korist,ali one gledaju da partner ima izgled,ljubav,dubok dzep,izmedju ostalog traze savrsenstvo.
Venera u Raku,gleda korist ali radi sigurnosti,da jednom mogu imati bogat dom,pruzit djeci sve sto pozele.
Venera u Lavu,hoce da sja i da ima sve najbolje..

Od ove Ve u raku ne bezim...
Sve zbog dece...ne mora biti finansijski potkovan al radi dece sposoban da zaradi mora.

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk 2

AutumnFlower
19-05-2012, 20:21
Pa da tebi je Ve u jarcu, vladar sedme u drugoj. Ti zapravo u braku tražiš financijsku sigurnost.

Imam ja Ve60Ma i jak Mars, sto znaci skladan odnos vladara 1. i 7. tako da se nadam da ce bar neke strasti biti, ako nista drugo. Ali isto tako moram priznati da nikad pravu ljubav nisam osetila i ne znam hocu li... :o

Ako gledam one pokazatelje za materijalizam sto je Zvjezdica napisala, kod mene je ovako:

1. 2. polje u Skorpiji, a vladari MA0PL u 2 u sedistu., i ostali aspekti su dobri
2. Jupiter na MC u Raku, nije losa postavka, jedino sto malo smeta opozicija sa Sa (Ur i Ne) na IC-u u Jarcu
3. Ve u Jarcu u 4, 0Mo, 60Ma (Ve vlada 1. i 8. Mo 10, Ma 2. i 7.)
4. 8.polje u Biku, Ve u 4
5. 8. pocinje u znaku bika, a 7. se nastavlja u ovom znaku, nema planeta u tom znaku, vladar samo dobre aspekte pravi

Meni je i 4. kuca jaka, ali je u Jarcu.

Kako god bilo, kad je jarac u pitanju, nie radi se o novcu samo radi novca, o trosenju i uzivanju... Mislim da je pre neka prica o statusu, sigurnosti, zelji da zivot bude stabilan i da ne moras da razmisljas sta ce biti sutra.
Kad se udam (ako se udam), izvesticu ima li ikakve istine u ovome.

Naglašen jarac nikad neće imati ništa sa ljudima koji nisu bar iz negove "kaste" niže ne sme.

Ima neke istine, mada nije nuzno. Opet bih rekla da je svaka karta posebna i da zavisnosi od kuca i aspekata, ali moram priznati da mi ta ideja nije odbojna. Vise zbog nekog statusa u drustvu(njegovog licnog, ali i porodicnog), nego zbog novca.
U mom slucaju, bitno je i odakle taj novac dolazi i kako je zaradjen. Ako neko zaradjuje od kriminala i necasnih poslova, ne bi mi palo na pamet da budem s njim. Dakle, ima vise veze sa statusom i polozajem u drustvu. S druge strane, i ja ulazem u sebe i ne potcenjujem svoje vrednosti-iako ih ne potenciram i ne naglasavam stalno, pa mi je nekako prirodno da zelim partnera koji ima slicne tendencije.

*Da dodam jos nesto. Ako s nekim ne zelim nista ozbiljno, ne dozvoljavam cak ni da mi plati kafu u kaficu, niti primam ikakve poklone.

natalija67
19-05-2012, 20:24
Ja bih još dodala i tog Sa i desetu kuću. Sa kao status i sve u simbolici 10. Kad je u aspektima s emocionalnim planetima a posebno kvadratima. To su ljudi koji su "suženi" i opterećuju se glupostima tj. imiđžom partnera a to se opet svodi na materijalno. Oni nemaju sposobnost opuštanja u ljubavi oni nisu spontani oni su svoj život podredili "višim" ciljevima. Žao mi ih je ko nikoga!

Hajde malo proucimo bolje tog SA u 10 polju, da li bas daje materijaliste, ili daje ljude koji tesko dostizu svoj uspeh u karijeri, prolaze brojne barikade i sl...Ako neko ima lose aspekte sa sve Sa, onda sam to ja, ali veruj mi, daleko od toga da sam "sužena", hajde malo lepše birajmo termine, i nemojte napamet tumačiti onako proizvoljno šta koji aspekt znači.
Jako lepo umem da se opustim u ljubavi, tako da definitivno moram da pobijem ovu tvoju teoriju...na moju sreću;)...

nedda
19-05-2012, 20:35
Sve u svemu, Saturn tu ima vrlo malo uticaja.

Od ljudi koje ja znam - jako mnogo naglasen lav je najcesci.

mirab
19-05-2012, 20:51
Gloria, Tvoj saturn je u Devici i on tu ima izuzetno jak uticaj, narocito kada je u pitanju inteligencija, zakljucivanje, disciplina i rad. Tako da sa njim znas da se pravilno postavis prema novcu, a vladar Merkur se nalazi u Raku u konjukciji sa Suncem pa je sve to sto sam rekla podlozno emocijama i nekome ko bi ti mogao pruziti toplinu doma.

Bojana_NS
19-05-2012, 20:52

A kad dođu deca oćeš i onda skupljati boce?Svet nikada ali nikada nije funkcionisao samo od ljubavi postoje i veći interesi od ljubavi i zašto nemoralne osobe,pa veći je nemoral onih ljudi koji žive od ljubavi i hrane svoje novorođenčad vodom i šećerom,to se zove sebičnost.Oslobodite se predrasuda.Njihova slobodna volja i to se mora poštovati.

Jeste,bik voli da ima para,da mu je lepo ali on sam to i napravi (bar iz primera koje ja znam) pre bih prst uprla u raka,lava i devicu nego u bika.

mirab
19-05-2012, 20:58
Ne mozes ni u koga uprti prst, mislim ni u jedan znak jer to se tako ne gleda! Mislim da nemas ispravan pogled na zivot jer nema veceg interesa od ljubavi, a sa njom dolazi sve ostalo. One koje spaja samo materijalni interes ne prati sreca, a to retko kada uspeva, kazem retko...

spomenka
19-05-2012, 20:59
A kad dođu deca oćeš i onda skupljati boce?Svet nikada ali nikada nije funkcionisao samo od ljubavi postoje i veći interesi od ljubavi i zašto nemoralne osobe,pa veći je nemoral onih ljudi koji žive od ljubavi i hrane svoje novorođenčad vodom i šećerom,to se zove sebičnost.Oslobodite se predrasuda.Njihova slobodna volja i to se mora poštovati.

Jeste,bik voli da ima para,da mu je lepo ali on sam to i napravi (bar iz primera koje ja znam) pre bih prst uprla u raka,lava i devicu nego u bika.

Hej nećemo se sad vrijeđati. Polako! Ja nisam rekla da ja ako budem skupljala boce da ću imati i djecu. Naravno djecu ću imati ako budem bila financijski omogućena da ih imam.
Ja sam samo rekla da ja nikada ne bih mogla živjeti na tuđoj grbaći, meni se hebe za pare-da oprostiš na izrazu, ali baš si me malo isprovocirala ovime. Ja sam odlučila sama uspjeti u životu i ostvariti si izvor financija još davnih godina u mladosti i tek kad sama budem uspješna naravno da će tad i muž moći meni parirati. Ali nikada s nikim ne bi mogla biti iz INTERESA NIKADA! Zato sam i rekla makar skupljala boce ali sigurno ako budem u takvoj situaciji neću imati djecu a kamoli dečka.

spomenka
19-05-2012, 21:27
Sve u svemu, Saturn tu ima vrlo malo uticaja.

Od ljudi koje ja znam - jako mnogo naglasen lav je najcesci.

U muškom natalu kvadrat ili opozicija pa čak i konjukcija Sa i Mo koji je slab po znaku...ajoj... teški interesi i novčano koristoljublje u odnosima!!!
Provjereno na pet primjera!!!
Njihova ljubav prema ženi se zasniva na materijalnom i to je za njih "ljubav". Oni traže ženu čije nekretnine i pokretnine mogu koristiti... Zbljuv... Takvi bi dobili nogom u guzicu od mene odmah, jedan je i dobio!!!

malamaza
19-05-2012, 21:36
U muškom natalu kvadrat ili opozicija pa čak i konjukcija Sa i Mo koji je slab po znaku...ajoj... teški interesi i novčano koristoljublje u odnosima!!!
Provjereno na pet primjera!!!
Njihova ljubav prema ženi se zasniva na materijalnom i to je za njih "ljubav". Oni traže ženu čije nekretnine i pokretnine mogu koristiti... Zbljuv... Takvi bi dobili nogom u guzicu od mene odmah, jedan je i dobio!!!
meni je to malo plošno gledanje na stvari zato što nije svaki saturn isti niti mjesec u nečijem natalu
nije svejedno kojim kućama vladaju ni u kojima su pozicionirani
zar ne misliš da saturn u kvadratu s mjesecom na relaciji 1/4 može opisivati npr. odnos sa majkom i da nikakve veze nema nema s koristoljubljem u tom natalu ?

spomenka
19-05-2012, 21:53
meni je to malo plošno gledanje na stvari zato što nije svaki saturn isti niti mjesec u nečijem natalu
nije svejedno kojim kućama vladaju ni u kojima su pozicionirani
zar ne misliš da saturn u kvadratu s mjesecom na relaciji 1/4 može opisivati npr. odnos sa majkom i da nikakve veze nema nema s koristoljubljem u tom natalu ?

Dobro možda je malo plošno gledanje ali u svih pet primjera se onda još toga poklopilo. To su ljudi koji nemaju emocije, hladnokrvni su, jednostavno im je život suzio emocije, zato lakše gutaju tako ljigave stvari. Oni su imuni za osjećaje, oni ne znaju više što je to.
Ali zato u sinastriji taj aspekt daje čistu ljubav iz interesa.

malamaza
19-05-2012, 22:19
Dobro možda je malo plošno gledanje ali u svih pet primjera se onda još toga poklopilo. To su ljudi koji nemaju emocije, hladnokrvni su, jednostavno im je život suzio emocije, zato lakše gutaju tako ljigave stvari. Oni su imuni za osjećaje, oni ne znaju više što je to.
Ali zato u sinastriji taj aspekt daje čistu ljubav iz interesa.

ako imaju mjesec aspektiran saturnom ne mora značiti da su u startu operirani od osjećaja i ljigavi, malo je to preteška kvalifikacija, može biti samo da su nesigurni i teško se otvaraju

vidi, u sinastriji imam apl.kvadrat (orbis 2 st.) njegovog saturna na moj mjesec i vjeruj mi da on ama baš nikakve materijalne koristi nema od mene nego se to odražava kroz tajnost veze s obzirom da je moj mjesec vladar moje 12.k.

Gloria
19-05-2012, 22:27
Gloria, Tvoj saturn je u Devici i on tu ima izuzetno jak uticaj, narocito kada je u pitanju inteligencija, zakljucivanje, disciplina i rad. Tako da sa njim znas da se pravilno postavis prema novcu, a vladar Merkur se nalazi u Raku u konjukciji sa Suncem pa je sve to sto sam rekla podlozno emocijama i nekome ko bi ti mogao pruziti toplinu doma.

Mirab, hvala na objašnjenju. Znam da je u devici samo sam rekla da bih volela da nema uticaj na materijalno stanje...E sad koliko je dobro ovo poslednje, ne znam...Emotivac jesam i kad se dajem dajem se, mada su tu i godine, pa ne padam lako, mogla bih malo da budem fleksibilnija...

spomenka
19-05-2012, 22:48
ako imaju mjesec aspektiran saturnom ne mora značiti da su u startu operirani od osjećaja i ljigavi, malo je to preteška kvalifikacija, može biti samo da su nesigurni i teško se otvaraju

vidi, u sinastriji imam apl.kvadrat (orbis 2 st.) njegovog saturna na moj mjesec i vjeruj mi da on ama baš nikakve materijalne koristi nema od mene nego se to odražava kroz tajnost veze s obzirom da je moj mjesec vladar moje 12.k.

Hm...onda si ti iznimka. Ja znam primjer znači (sad friški primjer) dečko je sa curom bio jako dugo. Okej volio ju je i sve ali njegovu ljubav prema njoj je produbio njezin dubok đžep. U njoj je vidio sigurnost i zato se tako vezao za nju. Njoj je to pasalo jer kaj, imala je dečka koji ju oblijeće i dan danas su jako povezani a nisu skupa. Al ono, ona je njemu svetinja, a pitam se bili mu bila da nema prebijene pare u đepu i da je socijalni slučaj? Naravno da ne bi jer tad u njoj ne bi vidio sigurnost niti profit.
U sinastriji im je jako naglašen Sa kao i u kompozitu i dejvisonu znak jarca (tamo su im skoro sve planete). Od tu sam došla do nekih zaključaka. Znači oni su bila 4 godine zajedno i dan danas nakon kaj je prošlo 6 godina od prekida on slini za njom i naziva ju svojom prijateljicom a dečko ima 27 godina:eek: :eek: . Ako je to normalno i ako tu nema interesa onda ne znam gdje ima?
Samo ću reći da je ta cura kćer milijunaša. Tek toliko o toj VELIKOJ ljubavi, a ono fizički nije nešto, podebela je i tako.
U sinastriji imaju također obostrano kvadrate Mo i Sa.

Tako da kad se Sa umiješa u sinastriji obično donosi te klasne razlike... A jedna strana je uvijek radi njih u vezi, možda nesvjesno (iako je to smiješno), ali s interesom materijalnim sigurno! Ma koliko god pričali da ne tako je. Mislim nitko od njih dvoje neće reći- ej bok, ja sam s tobom radi tvog bogatstva.-
ljudi nisu sirovi, već su suptilni i prepuste se ugodi. To je ljudima u krvi i svi ljudi vole novac, samo što neki imaju morala časti i dostojanstva a neki ne! I tu je problem sponzorstva u nas.

Jer novac je sredstvo bez kojeg se nažalost ne može živjeti, ali u doslovnom smislu ne može. Jer primarne stvari koje nas održavaju na životu, a to su hrana i voda, kupujemo upravo tim novcem!

Inaće još nešto. Obično te sponzoruše što muške što ženske imaju dosta loše položeno ili aspektirano So u natalu. A to znači da imaju slab ego i da su demoralizirani radi toga. Evo recimo kako bi ja sa So na Regulusu išla biti sponzoruša i spuštati se u tu prljavštinu, kako? Naravno da nikako, imam pre jak ego za takve stvari a i ponos koji me nikada ne napušta.

nedda
20-05-2012, 10:41
Znači oni su bila 4 godine zajedno i dan danas nakon kaj je prošlo 6 godina od prekida on slini za njom i naziva ju svojom prijateljicom a dečko ima 27 godina:eek: :eek: . Ako je to normalno i ako tu nema interesa onda ne znam gdje ima?

Ovo je jako povrsno.

Tako da kad se Sa umiješa u sinastriji obično donosi te klasne razlike...

Nije obavezno da ih donese. Vise znaci natal neciji nego sinastrija da bi se videlo da li privlaci ljude druge klase (i da li njega privlace).

To je ljudima u krvi i svi ljudi vole novac, samo što neki imaju morala časti i dostojanstva a neki ne! I tu je problem sponzorstva u nas.

Licno znam vise ljudi koji ne vole novac, vise njih koji beze od svakog kontakta sa bogatasima. I nema to veze sa dostojanstvom, nego sa nekim drugim stvarima.

Inaće još nešto. Obično te sponzoruše što muške što ženske imaju dosta loše položeno ili aspektirano So u natalu. A to znači da imaju slab ego i da su demoralizirani radi toga. Evo recimo kako bi ja sa So na Regulusu išla biti sponzoruša i spuštati se u tu prljavštinu, kako? Naravno da nikako, imam pre jak ego za takve stvari a i ponos koji me nikada ne napušta.

Uspesne sponzoruse koje znam, a neke cak i Escort devojke - njih ukupno 4, ima sunce u lavu. Jedna u 12. kuci, jedna u 6. jedna u 5. i jedna u 10.

Santijen
20-05-2012, 11:06
Spomenka, Spomenka:4hug:, hoces li nam molim te ako ti nije tesko pojasniti na taj svoj nacin ovaj polozaj vladara a i suvladara tvoje 2 kuce u 7 i ovaj kvadrat ve i ju?

malamaza
20-05-2012, 11:07
Hm...onda si ti iznimka.

ja ti opet kažem da gledaš površno sve vezujući uz jedan aspekt saturna i mjeseca koji može značiti sto stvari od natala do natala

i iznimka ili ne, u mojoj sinastriji kvadrat njegovog saturna i mog mjeseca ponavljam definitivno nema nikakve veze sa koristoljubljem

zujalica
20-05-2012, 11:07
Bolje da se tema zvala "Veze, brakovi iz interesa" . Ljubav ne zna za materijalni interes, ako je prava. Tu su interes emocije.
Ima brakova gde su oba partnera priblizne materijalne situacije, a ima i onih gde su razlicitog materijalnog stanja i to ne mora znaciti da su osobe u vezi zbog finansija.
Nije svako sponzorusa, sponzor ako mu je partner boljeg materijalnog stanja.
Meni je Mo vladar 8. polja u 5. , u znaku Bika, pa bi neki na prvu loptu rekli da su moje veze vodjene materijalnim...? Nema ni m od toga. Emocije su te koje vode.

malamaza
20-05-2012, 11:20
Bolje da se tema zvala "Veze, brakovi iz interesa" . Ljubav ne zna za materijalni interes, ako je prava. Tu su interes emocije.
Ima brakova gde su oba partnera priblizne materijalne situacije, a ima i onih gde su razlicitog materijalnog stanja i to ne mora znaciti da su osobe u vezi zbog finansija.
Nije svako sponzorusa, sponzor ako mu je partner boljeg materijalnog stanja.
Meni je Mo vladar 8. polja u 5. , u znaku Bika, pa bi neki na prvu loptu rekli da su moje veze vodjene materijalnim...? Nema ni m od toga. Emocije su te koje vode.

meni bi to moglo biti i da imaš veze sa dobro situiranim muškarcima što ne znači da je to kriterij po kojem ih biraš nego se tako jednostavno dogodi... ili da partner zarađuje kroz simboliku tvoje 5.k. tj. njegove 11.k. ... ima tu brdo kombinacija ...

zujalica
20-05-2012, 11:33
meni bi to moglo biti i da imaš veze sa dobro situiranim muškarcima što ne znači da je to kriterij po kojem ih biraš nego se tako jednostavno dogodi... ili da partner zarađuje kroz simboliku tvoje 5.k. tj. njegove 11.k. ... ima tu brdo kombinacija ...
Bas tako - brdo kombinacija... Moju ljubav kada sam upoznala nisam imala pojma kakvo je njegovo materijalno stanje, a nije pitao ni za moje. Znala sam samo cime se trenutno bavi, a to nije bilo nista spektakularno.
Mo u Biku trazi sigurnost, ali nije to uvek materijalna... Nekad je to onaj obican ali divan osecaj mira i spokoja kraj nekoga , kada zaboravljate na sve ostalo.

spomenka
20-05-2012, 11:51
Ovo je jako povrsno.

Nije obavezno da ih donese. Vise znaci natal neciji nego sinastrija da bi se videlo da li privlaci ljude druge klase (i da li njega privlace).

Taj dečko ima separacioni sekstil Ve (vodenjak) i Sa u natalu i kvadrat Sa i Mo (djevica). Uvjeravajte vi mene koliko želite ali novac je njega vezao za nju. On se i inaće druži samo s tajkunovim sinovima i kćerima. Siromašne ne voli jer od njih nema koristi, to je u razgovoru sa mnom i spomenuo. A kaj je najjače on je i sam u ne dobrom odnosu s novcima.
Imala sam bivšeg dečka koji je bio onako siroče, nije bio imućan, bio je na granici socijalnog slučaja i on meni kaže, mene se bilo sram upoznati s tobom dok si bila s njim. Mislim da je sve jasno. Ok, možda opet generaliziram, ali u njegovom slučaju to je tako. Zagarantirano. I uz to je psihopat al onaj prikriveni. Ljudi, nemojte vrijeđati moju inteligenciju.

Spomenka, Spomenka:4hug:, hoces li nam molim te ako ti nije tesko pojasniti na taj svoj nacin ovaj polozaj vladara a i suvladara tvoje 2 kuce u 7 i ovaj kvadrat ve i ju?

Vladar i suvladar druge u sedmoj? Ja to vidim kao lijepu simboliku zarađivanja kroz bavljenje s pravom ili ugovorima. Jer pravo studiram. Gdje ćeš bolji položaj? ;) :)

Kvadrat Ve i Ju se kod mene ispoljio na taj način da ponekad znam pretjerati u rastrošnosti (ali svog vlastitog novca kojeg SAMA zaradim radeći studentske poslove)... Ali i to se sad promijenilo, više pazim. I možda ponekad pretjerujem u pokazivanju naklonosti kad mi je netko drag.

Ova tema se dobro zove, samo sam riječ LJUBAV trebla staviti pod navodnike!

malamaza
20-05-2012, 12:07
Taj dečko ima separacioni sekstil Ve (vodenjak) i Sa u natalu i kvadrat Sa i Mo (djevica). Uvjeravajte vi mene koliko želite ali novac je njega vezao za nju. On se i inaće druži samo s tajkunovim sinovima i kćerima. Siromašne ne voli jer od njih nema koristi, to je u razgovoru sa mnom i spomenuo. A kaj je najjače on je i sam u ne dobrom odnosu s novcima.
Imala sam bivšeg dečka koji je bio onako siroče, nije bio imućan, bio je na granici socijalnog slučaja i on meni kaže, mene se bilo sram upoznati s tobom dok si bila s njim. Mislim da je sve jasno. Ok, možda opet generaliziram, ali u njegovom slučaju to je tako. Zagarantirano. I uz to je psihopat al onaj prikriveni. Ljudi, nemojte vrijeđati moju inteligenciju.

Vladar i suvladar druge u sedmoj? Ja to vidim kao lijepu simboliku zarađivanja kroz bavljenje s pravom ili ugovorima. Jer pravo studiram. Gdje ćeš bolji položaj? ;) :)

Kvadrat Ve i Ju se kod mene ispoljio na taj način da ponekad znam pretjerati u rastrošnosti (ali svog vlastitog novca kojeg SAMA zaradim radeći studentske poslove)... Ali i to se sad promijenilo, više pazim. I možda ponekad pretjerujem u pokazivanju naklonosti kad mi je netko drag.

ja ne vrijeđam uopće tvoju intiligenciju, ne pada mi na pamet ...

meni se samo ne sviđa kako lako dodjeljuješ ljudima neke etikete gledajući stvari iz samo jednog ugla odnosno aspekta
sve i da je to tako kao što kažeš za taj tvoj primjer, to je samo jedan primjer i ništa više od toga, najmanje pravilo ...
a kad već spominješ sinastriju ne bi trebala gubiti iz vida da ona nastaje kao sinteza dvaju natala i da je samim tim još kompliciranija - ovo se prvenstveno odnosi na tvoju tvrdnju da je sinastrijski kvadrat saturna i mjeseca nužno ljubav iz interesa ...
nikad se neću složiti s tim koliko god ti tvrdila da je to pravilo jer nije ...

Wicca
20-05-2012, 12:09
Iako sam rekla da necu vise da budem na forumu zbog virusa,i ni necu, htela sam da kazem da ste me mnogo iznervirali sa tim Ju vladar 2 u 8.
Mislim stvarno.... I Judy Dench ima Ju kao vladara 2 u 8. to samo moze znaciti da imas prihode od drugih ljudi tipa umetnik,fitnes instruktor...
Ja imam Ju kao vladara 2 u 8 i imam posao koji se vezuje za druge ljude i za zaradu kroz njih. Pare ne znam da zaradim sama,to je nazalost tacno, radila sma poslove koji su dnevno trajali 13 sati i radila kao konj, i morala muci da se pomucim da nadjem poslove ali ne vredi,plata bude nikakva i bez obzira koliko radila i sta radila uvek sam svorc.
Strelac kao vladar 2 bi trebao srecu da donosi sa novcem ali,ja je nemam,valjda jer sam naglaseni Jarac a mi nemamo srecu mi moramo za sve da se pomucimo.
DObijala sam ponude da zaradjujem preko kreveta doduse,to sam odbijala, ne volim da mi drugi daju pare i onda,kako god obrnes-ne umem da zaradim sama ( a ironicno ja sam preduzetnicki duh i imam hiljade zamisli i proizvedem ih u delo ali nema ),ne dozvoljavam da mi neko daje pare- eto siromastva na kub.

EDIT: jedino bih dodala za taj mozda Ju u 8 da imam ''zastitu'' uvek naletim na nekog na polozaju ko zeli zastitnicki da se postavi prema meni.

spomenka
20-05-2012, 12:20
ja ne vrijeđam uopće tvoju intiligenciju, ne pada mi na pamet ...

meni se samo ne sviđa kako lako dodjeljuješ ljudima neke etikete gledajući stvari iz samo jednog ugla odnosno aspekta
sve i da je to tako kao što kažeš za taj tvoj primjer, to je samo jedan primjer i ništa više od toga, najmanje pravilo ...
a kad već spominješ sinastriju ne bi trebala gubiti iz vida da ona nastaje kao sinteza dvaju natala i da je samim tim još kompliciranija - ovo se prvenstveno odnosi na tvoju tvrdnju da je sinastrijski kvadrat saturna i mjeseca nužno ljubav iz interesa ...
nikad se neću složiti s tim koliko god ti tvrdila da je to pravilo jer nije ...

Ma ok, ja priznajem da znam prenagljeno donositi zaključke tj. generalizirati. Oprosti ako sam te time uvrijedila jer to mi nije stvarno bila namjera. Ok u krivu sam da ne daje UVIJEK ljubav iz interesa ali eto u tome primjeru je.
Ispričavam se još jednom.:o

Hoću samo reći da taj dečko ima znači u natalu Ve sekstil Sa i Mo kvadrat Sa. I njega privlače inaće starije žene. Ako ćemo psihološki gledati, zašto ga privlače starije? Zato što u njima vidi sigurnost. Prije svega sigurnost jer to su žene koje su već stituirane i osigurane. Uz to ga privleče uspješne i moćne žene- to je isto izjavio. A zašto?
Lako je za zaključiti. Ovdje čak IQ ne treba biti veći od 110.

Ja kad vidim nečiji mentalni sklop koji je BAZIRAN na materijalnoj sigurnosti u vezama, uvijek reagiram i ne ostajem ravnodušna, jer proračunatost je nešto što prezirem.
On uvijek kaže- A mogu li ja od toga nešto dobiti i kakve ja koristi imam od toga? Hoću li ja profitirati?
A podmukao i perfidan je na n-tu!

Nikada on nije rekao- ej ljudi ja se palim na bogate cure i samo s takvima želim biti. -
On je to izjavio na jedan suptilniji način.

Inaće evo komentari koje sam kopipejstala sa jednog drugog foruma i s kojima se u potpunosti slažem. Naime kometira se upravo aspekt Mo 90 Sa u muškom natalu.

"1) "Po meni muskarci koji ne znaju da vole MO90 i 180 SA ili MA... ali to je moje skromno iskustvo i na kraju sta znaci voleti, taj jedan muskarac koji ima aspekt MO90SA kaze da ume da voli, ali njegova ljubav je bazirana na materijalnom i on voli zene ciji novac i nekretenine moze da koristi...tako da je ljubav diskutabilna, sa moje tacke gledista to nije ljubav ali sa njegove jeste..."

2) "Koliko znam majka je bas tom navedenom primeru bila divna zena i ni malo hladna, a posto se dva puta zenio i oba puta sa zenama koje su ga na neki nacin finansirale ali on to ni malo nije postovao (varao ih i koristio), znaci on em trazi (i sto je najcrnje nadje) zenu koja ga finansira em to ne postuje, a ja sam pomislila kakav necastan covek koji ne ume da voli, ali on smatra da on ume da voli...

Ja mislim da ljudi generalno koji imaju aflikaciju MO i SA imaju novcano-koristoljubive namere....ali to je samo moje vidjenje...
(jos ako je u igri mars koji lose aspktuje MO...to je strasno...)

ps.ne bi volela da mi kosmos ili Bog u zivot unese nekog sa losim aspektom MO i SA...sa tim niti zelim niti bi umela da se nosim...ne umem da raskravljujem..."

3) "Ja sam samo navela ceste aspekte kod muskaraca koji ne vole nego koriste zene (jer je to i tema), ali sam znala da ce se javiti neki koji i sami poseduju iste da demantuju...mogu reci dve stvari, jedno je da nije isto kad takve aspekte ima zena i kad ih ima muskarac i da je vreme u takvim aspektima bitan faktor jer Sa radi kroz vreme, i drugo, davno je poznato i iz psihologije i iz astrologije da nema sablona i da postoje parovi koji su sretni da se dobro izubijaju pa onda imaju sex i to je njih nacin komunikacije i srece.... kao sto postoje tipicni mediteranski brakovi gde se ljudi svadjaju po ceo dan i bucni su i to im je normalno...tako postoje i regije gde je mentalitet suprotan pa ljudi tiho komuniciraju bez buke...znaci u oceni jednog naroda, coveka treba ukljuciti i antropoloski momenat..
Da ne bi duzila, ja nikog ne demantujem, ja sam rekla svoje misljenje i navela aspekte, jer ovo je astroloski sajt a ne psiholoski, rekla bi da je red da navedemo aspekte koje su po nasim ocenama asocijacija za muskarce koji ne znaju da vole a ne da teoretisemo kao da smo bezmalo svi Frojdovi ucenici."

Komentari su preuzeti sa- http://astroriznica.com/index.php/to...f9d4ea67017639

Wicca
20-05-2012, 12:33
Ti bas teras po svome, i to na los nacin... Boze Gospode, kontakt Mo i Sa da je materijalizam,sta sve necu procitati.....

inace ako nadjem tacno vrmee postavicu natal moje kume,koja je nekada bila jako poznhata sponzorusa, udvarali joj se ambasadori drugih zemalja, bila sa stranim mafijasima,siptarskim biznismenima i slicno.

spomenka
20-05-2012, 12:36
Ti bas teras po svome, i to na los nacin... Boze Gospode, kontakt Mo i Sa da je materijalizam,sta sve necu procitati.....

inace ako nadjem tacno vrmee postavicu natal moje kume,koja je nekada bila jako poznhata sponzorusa, udvarali joj se ambasadori drugih zemalja, bila sa stranim mafijasima,siptarskim biznismenima i slicno.

Ejjj... Ajde pročitaj moj posljednji post. Nije isto kad muškarac i žena imaju kvadrat Mo i Sa. Nije isto. A opet nije da je svakom muškaracu koji ima kvadrat Mo i Sa bitno materijalno. Ali ja sam u pet karata to vidjela i potvrdila.

Wicca
20-05-2012, 12:37
Prvo ti procitaj moj post vezan za Ju u 8....
Nije isto ali,nema smisla na osnovu jedne ili dve stvari to tvrditi. A to da su mu bitne materijalne stvari moze biti ih hiljadu drugoh razloga,ne zbog Mo i Sa.

spomenka
20-05-2012, 12:40
Prvo ti procitaj moj post vezan za Ju u 8....
Nije isto ali,nema smisla na osnovu jedne ili dve stvari to tvrditi. A to da su mu bitne materijalne stvari moze biti ih hiljadu drugoh razloga,ne zbog Mo i Sa.

Pa tko je rekao da se na osnovu jedne postavke tvrdi da je netko sponzoruša? Naravno da se ne smije tvrditi. Ali kad znaš neku osobu onda gledaš pojedine aspekte i ovdje ih iznosiš bez cjelokupne karte,
to je greška. Ok, ja griješim kad kažem da taj aspekt daje materijaliste u vezama. Ali sigurno da se taj aspekt tako kod njega ispoljio, naravno uz još neke potvrde iz karte!

Wicca
20-05-2012, 12:55
Pa tko je rekao da se na osnovu jedne postavke tvrdi da je netko sponzoruša? Naravno da se ne smije tvrditi. Ali kad znaš neku osobu onda gledaš pojedine aspekte i ovdje ih iznosiš bez cjelokupne karte,
to je greška. Ok, ja griješim kad kažem da taj aspekt daje materijaliste u vezama. Ali sigurno da se taj aspekt tako kod njega ispoljio, naravno uz još neke potvrde iz karte!

Procitaj moj post vezan za Ju u 8.
ma dobro,samo si to trebala bolje naglasiti da ne mislis uopsteno,posto je tako zvucalo, i ok.

andjela
20-05-2012, 13:16
Meni je vladar 2.kuce u 8.,takodje je i suvladar 1.u 8.
8.kuca mi je naglasena-Uran,Merkur,Jupiter,Neptun.
U podznaku sam bik.
Itd.,itd.
Volim novac,ali u tom kontekstu da bih ja volela da zaradim poprilicno novca,zato sam se i skolovala-da imam BAREM normalan zivot.Ne bi mi smetalo ni za bogatog decka da se udam,ali moram da naglasim da bih se udala samo iz ljubavi tj.pre svega iz ciste ljubavi.Novac sam ne znaci nista...

spomenka
20-05-2012, 13:18
...........

Hej pobrisala si post...
Al evo ja sam već napisala odgovor, ali sad ga tek stavljam jer mi je stranica isparila dok sam pisala.

On je imao majku i još je uvijek ima. Jedino što znam da je ostao bez oca koji je preminuo. Okej to se moglo ispoljito na bolesnu atmosfreu u domu i obitelji.

Ali psihologija kaže- ako težiš starijim partnerima, evo naprimjer muškarci- oni traže figuru majke u ženi koju nikada nisu imali, koja je bila odsutna u važnim trenutcima u životu i koja im je nedostajala i žele ju pronaći u ženi. S druge strane u njoj vide financijsku sigurnost i podršku i to im liječi te "rane". Koliko ja znam njegova majka nije bila niti malo distancirana od njega, ali on i dalje teži starijim partnerima.

Predobro tog dečka poznajem da bih tako olako iznosila tu tvrdnju.
Njemu je taj aspekt dao to da pati od osjećaja manje vrijednosti. On taj osjećaj (čista psihologija) želi nadomjestiti svojim prijateljima (koji su mahom ili sinovi hrvatskih tajkuna i ex političara, ili koji su sinovi i kćeri bogatih i utjecajnih roditelja) kojima se stalno okružuje, te naravno i svojim partnerima koji isto moraju zadovoljiti sve te "kvote".
Meni je tog momka iskreno radi toga žao.

Evo recimo našli smo se u istom društvu jednom. I ja sam tad bila s jednim dečkom koji je dobra osoba, ali nije sin imućnih i utjecajnih roditelja i radi toga on nema značajnu perspektivu u našoj zemlji i zato ljudi poput tog dečka (o kojem zborim cijelo vrijeme) na njega gledaju kao na "manje vrijednog".
I on meni sad nedavno (kad smo se i službeno upoznali) kaže; "Meni se bilo NEUGODNO upoznati s tobom tada."
Ej alo? On to kaže bez pardona? Onak wtf???
I ja jadna zbunjeno onako kažem na to kaj sam bila s tim dečkom u vezi; "Da, užas."
A on će meni; "Pa kaj si tad imala 15 godina."
I ja opet u sebi u ŠOKU!!!:eek: :eek: :eek: Pa kaj onda kaj sam imala 15 godina, nisam radi toga bila RETARDIRANA!
I on će opet onako zamišljeno; "E ali vi ste se tamo poljubili. Fuj, odvratno!"
A ja :eek: :eek: u sebi.

I točno se sjećam kad sam imala tih 15 godina, ja dođem doma i moj brat čiji je on prijatelj meni kaže za par dana; "Kako si mogla mene osramotiti? Jel ti znaš šta oni (jer taj dečko je tamo bio i sa svojim društvom- sinom od odvjetnice (koja je žena bez morala i bolje da ne pišem s kakvim se ljudima ženila ne bi li se dočepala njihovih odvjetničkih ureda) i isto jednim dobrostojećim mladićem) misle o tom dečku (s kojim sam bila)? Ti meni samo kvariš ugled."

Znam da sam se taj dan jako loše osjećala i imala sam osjećaj kao da sam nešto strašno napravila. I ako je to normalno i zdravo društvo, onda sam ja bolesna. Ja to nikada neću zaboraviti, nikada.

Procitaj moj post vezan za Ju u 8.
ma dobro,samo si to trebala bolje naglasiti da ne mislis uopsteno,posto je tako zvucalo, i ok.

;)

Bojana_NS
20-05-2012, 14:17
"1) "Po meni muskarci koji ne znaju da vole MO90 i 180 SA ili MA... ali to je moje skromno iskustvo i na kraju sta znaci voleti, taj jedan muskarac koji ima aspekt MO90SA kaze da ume da voli, ali njegova ljubav je bazirana na materijalnom i on voli zene ciji novac i nekretenine moze da koristi...tako da je ljubav diskutabilna, sa moje tacke gledista to nije ljubav ali sa njegove jeste..."

I te kako znaju da vole,to što ne iskazuje rečima ne znači da ne voli.Imam primer dečko ima Mo90Ma,Mo180Sa,Ma90Sa njega boli uvo da li je bogata ili siromašna.Taj kad neku voli ide u pakao i nazad,istina retku koju je voleo(ako pričamo o pravoj ljubavi a ne o površnom zaljubljivanju) ali to je više problem sa otvaranjem.
Mene interesuje kako tj.koliko je taj aspekt različit u muškoj i ženskoj karti?

nedda
20-05-2012, 14:22
Mislim stvarno.... I Judy Dench ima Ju kao vladara 2 u 8. to samo moze znaciti da imas prihode od drugih ljudi tipa umetnik,fitnes instruktor...
Ja imam Ju kao vladara 2 u 8 i imam posao koji se vezuje za druge ljude i za zaradu kroz njih. Pare ne znam da zaradim sama,to je nazalost tacno, radila sma poslove koji su dnevno trajali 13 sati i radila kao konj, i morala muci da se pomucim da nadjem poslove ali ne vredi,plata bude nikakva i bez obzira koliko radila i sta radila uvek sam svorc.
Strelac kao vladar 2 bi trebao srecu da donosi sa novcem ali,ja je nemam,valjda jer sam naglaseni Jarac a mi nemamo srecu mi moramo za sve da se pomucimo.
DObijala sam ponude da zaradjujem preko kreveta doduse,to sam odbijala, ne volim da mi drugi daju pare i onda,kako god obrnes-ne umem da zaradim sama ( a ironicno ja sam preduzetnicki duh i imam hiljade zamisli i proizvedem ih u delo ali nema ),ne dozvoljavam da mi neko daje pare- eto siromastva na kub.

EDIT: jedino bih dodala za taj mozda Ju u 8 da imam ''zastitu'' uvek naletim na nekog na polozaju ko zeli zastitnicki da se postavi prema meni.

Wicca, bez ljutnje, ali daleko si po godinama od trenutka kada ce se tvoja druga kuca stvarno pokazati. To sto pises je samo pocetak, a cinjenica je da ces osetiti tudji novac, i imati ga kada za to dodje vreme. Jupiter je egzaltiran, ne znaci da ces se udati zbog koristi, ili imati prijatelje iz koristi, ali kazem da ce ti koristiti.

Hoću samo reći da taj dečko ima znači u natalu Ve sekstil Sa i Mo kvadrat Sa. I njega privlače inaće starije žene. Ako ćemo psihološki gledati, zašto ga privlače starije? Zato što u njima vidi sigurnost. Prije svega sigurnost jer to su žene koje su već stituirane i osigurane. Uz to ga privleče uspješne i moćne žene- to je isto izjavio. A zašto?
Lako je za zaključiti. Ovdje čak IQ ne treba biti veći od 110.

Nema potrebe da vređas. Osoba sa IQ-om od 140, pa verovatno ni ona sa 110, ako zna astrologiju ne bi na osnovu ovoga sto si ti rekla zaključila da ga privlači materijalna sigurnost. Ve 60 Sa govori u kapacitetu za duge veze, prihvatanje i manje lepih stvari, otpornost prema velikim idealizacijama, realnost u pogledu ljubavi. Mo 90 Sa tek ima zilion simbolika. Mnog zavisi i od drugih stvari, dostojanstava tih planeta i vladarstava koje ti uopste ne uzimas u obzir.

Ejjj...A opet nije da je svakom muškaracu koji ima kvadrat Mo i Sa bitno materijalno. Ali ja sam u pet karata to vidjela i potvrdila.

Upravo to pokusavamo da kazemo, a ti uspes to da izvuces, al samo na trenutak, pa posle ponovo kao u prethodnom postu izvrnes i zakljucis da je "IQ od 110 dovoljan da se shvati da to ima tu somboliku".

Ali psihologija kaže- ako težiš starijim partnerima, evo naprimjer muškarci- oni traže figuru majke u ženi koju nikada nisu imali, koja je bila odsutna u važnim trenutcima u životu i koja im je nedostajala i žele ju pronaći u ženi. S druge strane u njoj vide financijsku sigurnost i podršku i to im liječi te "rane". Koliko ja znam njegova majka nije bila niti malo distancirana od njega, ali on i dalje teži starijim partnerima.
;)

Ljudi mogu traziti razlicite vrste sigurnosti, a one ne idu nuzno jedna uz drugu. Muskarac moze zeleti zenu u kuci sa ovim aspektom, neku koja ce, ma gde bila za njega znaciti dom. A za uzvrat biti spreman da radi, rinta i osigurava je. Psihologija ima mnogo nijansi podjednako kao i astrologija, ne mozes sve gurati u isti kos.
Ali Mo0Sa iz mog iskustva najcesce daje problem sa ambivalnecijom - cas osoba zna sta hoce, cas ne zna...a onda se zaustavi na povrsnijem nivou da ne bi mnogo energije ulagal u analize, i onda opet bude nezadovoljna, pa krene u dubinu....Mo 90 Sa nosi psihicku dinamiku (Mo-psiha, emocije, i Sa - tera na rad, ne daje stabilnost bez truda), koja je vrlo cesto duboka, unutrasnja i privatna. Ti ljudi gotovo nikada ne priacju o svojim isecanjima, posebno ako nema povezanosti sa merkurom, jer su njihve emocije nekako zakocene, neizgovorene, tesko se verbalizuju, i oni puno pate zbog toga. Nije cudi da je ovaj aspekt - aspekt hronicnih psihosomatskih bolesti i kancera. To se odnosi i na muskarce i na zene.

Bojana_NS
20-05-2012, 14:51
Mo 90 Sa nosi psihicku dinamiku (Mo-psiha, emocije, i Sa - tera na rad, ne daje stabilnost bez truda), koja je vrlo cesto duboka, unutrasnja i privatna. Ti ljudi gotovo nikada ne priacju o svojim isecanjima, posebno ako nema povezanosti sa merkurom, jer su njihve emocije nekako zakocene, neizgovorene, tesko se verbalizuju, i oni puno pate zbog toga. Nije cudi da je ovaj aspekt - aspekt hronicnih psihosomatskih bolesti i kancera. To se odnosi i na muskarce i na zene.

Upravo to od njih ne očeku da ti kaže volim te,pre će te odgurivati od sebe što opet ne znači da su oni hladnokrvni,da ne znaju za ljubav itd
Par ovde ne moramo da se bavimo astrologijom na površan način.

spomenka
20-05-2012, 14:57
Nema potrebe da vređas. Osoba sa IQ-om od 140, pa verovatno ni ona sa 110, ako zna astrologiju ne bi na osnovu ovoga sto si ti rekla zaključila da ga privlači materijalna sigurnost. Ve 60 Sa govori u kapacitetu za duge veze, prihvatanje i manje lepih stvari, otpornost prema velikim idealizacijama, realnost u pogledu ljubavi. Mo 90 Sa tek ima zilion simbolika. Mnog zavisi i od drugih stvari, dostojanstava tih planeta i vladarstava koje ti uopste ne uzimas u obzir.

Upravo to pokusavamo da kazemo, a ti uspes to da izvuces, al samo na trenutak, pa posle ponovo kao u prethodnom postu izvrnes i zakljucis da je "IQ od 110 dovoljan da se shvati da to ima tu somboliku".

Ljudi mogu traziti razlicite vrste sigurnosti, a one ne idu nuzno jedna uz drugu. Muskarac moze zeleti zenu u kuci sa ovim aspektom, neku koja ce, ma gde bila za njega znaciti dom. A za uzvrat biti spreman da radi, rinta i osigurava je. Psihologija ima mnogo nijansi podjednako kao i astrologija, ne mozes sve gurati u isti kos.
Ali Mo0Sa iz mog iskustva najcesce daje problem sa ambivalnecijom - cas osoba zna sta hoce, cas ne zna...a onda se zaustavi na povrsnijem nivou da ne bi mnogo energije ulagal u analize, i onda opet bude nezadovoljna, pa krene u dubinu....Mo 90 Sa nosi psihicku dinamiku (Mo-psiha, emocije, i Sa - tera na rad, ne daje stabilnost bez truda), koja je vrlo cesto duboka, unutrasnja i privatna. Ti ljudi gotovo nikada ne priacju o svojim isecanjima, posebno ako nema povezanosti sa merkurom, jer su njihve emocije nekako zakocene, neizgovorene, tesko se verbalizuju, i oni puno pate zbog toga. Nije cudi da je ovaj aspekt - aspekt hronicnih psihosomatskih bolesti i kancera. To se odnosi i na muskarce i na zene.

Ja tebe nisam htjela uvrijediti jer držim da si ti inteligentna osoba. Vidim po načinu na koji pristupaš ovom forumu. Nego, okej ja sam iznijela svoje iskustvo i u mom zadnjem postu možeš vidjeti kakav on ima pristup ljudima. Tamo sam to detaljno obradila. Oprosti ali on je takav i ja to najbolje znam, a nisam jedina takvog mišljenja. To znam bez da pogledam u astrologiju. Mislim takve stvari ljudi ne mogu sakriti.
I da njemu je taj kvadrat Mo 90 Sa donio psihozu. Em što pati od depresivnog poremećaja, em ima i psihopatiju. To sigurno! Bože oprosti mi što tako pišem o njemu ali kad je to sve istina. Jako brzo procijenjujem ljude, jako brzo.

Ok, možemo sada završiti ovu diskusiju o njemu. Shvatila sam što želiš reći i shvatila sam da sam generalizirala taj aspekt ali kad je to tako kod njega u stvarnosti izuzev astrologije.

nedda
20-05-2012, 15:12
Ako si vec htela da nekome kazes da je on (taj odredjen covek, decko, sta li vec) psihopata (u sta cisto sumnjam, al o tome moze na drugoj temi) i da je depresivan (u sta vec verujem, jer je to cesto posledica Mo 90 Sa sa kojim se ne radi i ne suocava), onda je trebalo to tako da kazes, a ne da otvaras posebnu temu kroz koju pokusavas da izokola to dokazes.

Inace, tema jeste zanimljiva. Kao sto rekoh - u mom okruzenju ljudi sa naglasenim lavom imaju tu tendenciju da odmah pitaju za novac/status.

Neko pomenu rakove. Imalo bi smisla iz konteksta sigurnosti, ali nisam jos srela nekoga sa naglasenim rakom, a da nije bas teska karta, ko ide protiv svojih emocija. Kada kazem teska, mislim na jako ugrozenog meseca, veneru, naglasenu i 12. kucu, a uz to i duhovno ili emotivno neosvescenu osobu.

spomenka
20-05-2012, 15:15
Ako si vec htela da nekome kazes da je on (taj odredjen covek, decko, sta li vec) psihopata (u sta cisto sumnjam, al o tome moze na drugoj temi) i da je depresivan (u sta vec verujem, jer je to cesto posledica Mo 90 Sa sa kojim se ne radi i ne suocava), onda je trebalo to tako da kazes, a ne da otvaras posebnu temu kroz koju pokusavas da izokola to dokazes.

Inace, tema jeste zanimljiva. Kao sto rekoh - u mom okruzenju ljudi sa naglasenim lavom imaju tu tendenciju da odmah pitaju za novac/status.

Neko pomenu rakove. Imalo bi smisla iz konteksta sigurnosti, ali nisam jos srela nekoga sa naglasenim rakom, a da nije bas teska karta, ko ide protiv svojih emocija. Kada kazem teska, mislim na jako ugrozenog meseca, veneru, naglasenu i 12. kucu, a uz to i duhovno ili emotivno neosvescenu osobu.

Evo opet krivo shvaćena. Nisam ja htjela da ova tema bude o njemu (on je svoju temu imao na ovom forumu), ali svakako me potaknuo da otvorim ovu temu. To ne skrivam čak sam u uvodnom postu to spomenula. ;)
Al dosta o njemu.

Inaće evo imam kartu jedne djevojke. Teška sponzoruša ali ona kvalitetna. Naglašen znak raka. Mo u vagi, Ve u raku u opoziciji sa Sa. Ona inaće otvoreno govori da je sponza.

sladjana
20-05-2012, 15:18
Za ovako nesto treba gledati i 10 kucu =kucu statusa i njenog vladara. Novac donosi sigurnost, i donekle status , naravno sta kome to predstavlja je individualna stvar.

Meni je kayo Jarcu normalno sto je vladar 7 kuce otisao u 2 i imam Mo120Ur. Uran u 10 kuci, volela bi neki visi status bilo sama a preko partnera bi dobro dosao .

spomenka
20-05-2012, 15:21
Za ovako nesto treba gledati i 10 kucu =kucu statusa i njenog vladara. Novac donosi sigurnost, i donekle status , naravno sta kome to predstavlja je individualna stvar.

Meni je kayo Jarcu normalno sto je vladar 7 kuce otisao u 2 i imam Mo120Ur. Uran u 10 kuci, volela bi neki visi status bilo sama a preko partnera bi dobro dosao .

Da, ovo je istina za 10.kuću. Meni je Sa u njoj. I ja težim ka uspjehu u životu i ka penjanju u društvenom statusu ka gore kroz svoju buduću karijeru, ali SAMA. Bez pomoći partnera. To mi je cilj, a sad tko zna jel...

sladjana
20-05-2012, 15:26
Da, ovo je istina za 10.kuću. Meni je Sa u njoj. I ja težim ka uspjehu u životu i ka penjanju u društvenom statusu ka gore kroz svoju buduću karijeru, ali SAMA. Bez pomoći partnera. To mi je cilj, a sad tko zna jel...

Ju kao vladar 10 ukazuje na dom, porodicu pa kada dodas Sa dodje ti kao da sama stvaras cilj, status koji bi zelela.

Meni je sve kroz partnera izgleda jer i Ma kao vladar 10 je samoj 7 kuci braka ili mozda javni zivot, javni posao.

andjela
20-05-2012, 15:31
Moja jedna poznanica ima Mo u biku...neverovatna je sponzorusa...kada se setim nje...Ta nikada pice nije htela da plati,vecito se izvlacila,a pricala je i da je muskarce iskoriscavala materijalno...Ali,realno,nije dovoljan samo jedan pokazatelj...

spomenka
20-05-2012, 15:38
Ju kao vladar 10 ukazuje na dom, porodicu pa kada dodas Sa dodje ti kao da sama stvaras cilj, status koji bi zelela.

Meni je sve kroz partnera izgleda jer i Ma kao vladar 10 je samoj 7 kuci braka ili mozda javni zivot, javni posao.

Hm... Tebi je vladar sedme u drugoj, Ve u jarcu. Tebi će biti bitna materijalna strana partnera.
E sad vladar desete u sedmoj može biti karijera vezana za pravo, ugovore, PR, možda dospiješ u javnost radi nje i tako. Simbolika je porilična. Zanimljivo je da su oba vladara desete dispozicijom otišla u konjukciju i to u jarca.

TigaBg
20-05-2012, 16:06
I jako bitno i gotovo uvijek istaknuto: vladar 2. polja u 8. polju. Takvi ljudi, ako se poklopi još jedan pokazatelj sigurno žive cijeli život od tuđeg novca tj. od partnerovog. Pogotovo kad se Jupiter tu nađe.

Istina je za Ju u osmoj. Oni su nesposobni sami zaraditi novac. Imam u svojoj oklini jedan takav primjer. Koma!

E hvala vam.

silver006
20-05-2012, 16:12
Kako ljubav iz interesa????? Ili je ljubav ili je interes. Osim u slucaju filozofskog pristupa pa nam svema nesto treba sto trazimo u drugim ljudima, u tom slucaju sve je interes, kalkulacija.....
Jednom sam procitala sjajan tekst u novinama sledece sadrzine:... Kako to da se jos nije desilo da se zgodna, mlada, perspektivna devojka zaljubila u npr matorog vozaca GSP-a?....:D
Kada sam to ispricala u nekom drustvu gde je bila prisutna vremesna gospodja, rekla mi je: "..Zato sto ga ne vidi, uvek je okrenut ledjima.. :)"

nymeria
20-05-2012, 18:36
Uh, e sad mi je vec dosta. Hajde da se okanemo subjektivnih i ostrascenih zakljucaka, izvucenih iz jednog ili par primera, a moj savet je da se okrenemo literaturi a ne pljuvanju pojedinaca i "okrivljavanju" pojedinih aspekata za sve. I da, to sto mi mislimo za nekoga da je "sponzor, sponzorusa, koristoljubiv, bez osecanja" i slicno, ne znaci da je osoba zaista takva...Potrebno je vise dokaza (vise godina poznanstva, obektivnost u zakljucivanju ili da osoba otvoreno kaze da zeli samo novac i to je to...)

Evo ja znam osobu koja ima vladara 2. u 8., Jupiter je, Sa na MC-u, vredan, radan, zaradjuje sam godinama, intelektualac. I mozemo se tako prepucavati do sutra...Svi mi znamo nekog sa odredjenim aspektom ko potvrdjuje hipotezu i nekoga ko je pobija.
Zato je besmisleno navoditi primere nego-sta kaze literatura, to je ono sto mene kopka?

Btw i meni sve smrdi na elemente lava i raka...

Bojana_NS
20-05-2012, 19:04
Uhvatili se ko pijan plota za Mo90,180 Sa pa pre će biti sponzoruša(m/ž) Mo120Sa nego Mo90Sa.
A iskreno nije ni sve u literaturi ima nešto i u zdravoj logici :D
Ja sam odmah rekla rak,lav,devica ali ne dopire jbg-a.

zvjezdica
20-05-2012, 19:32
Ova tema se pretvorila u kaos radi dvije stvari:

1. zato što su poijedinci jako sujetni
2. zato što ovdje vrlo malo ljudi čita sa razumjevanjem

Isključite sujetu, pa možda i shvatite temu. Ja sam na početku teme napomenula da za materijalizam u natalu treba biti barem 3 faktora ili više ida ne shvaćate doslovno opise i položaje planeta i da ne tumačite da je svaki bik materijalista, svaki jarac radišan, svaka djevica škrta.

Niti je svaka osoba sa MO u Biku materijalista, niti je svaka osoba sa JU u 8. materijalista, niti je svaka osoba sa naglašenim Bikom materijalista, niti Ju u 8. znači da žudite za partnerovim novcem, nego vrlo često osobe žive od partnerovog novca i rijetko rade itd.

Dakle, ako je na početku teme istaknuto da mora biti 3 ili više faktora i da jedan faktor ne nosi materijalizam, mene zanima jeste li vi toliko sujetni ili ne znate čitati?

Netko kaže: hajde da vidimo što kaže literatura, draga moja ovo je iz literature jer zna se što se gleda u natalu za novac i status.

Svaka čast pojedincima koji su shvatili bit teme i onima koji priznaju da je novac bitan. Oni koji misle da se živi od ljubavi, trebali bi promisliti koliko dug biva takav život. Čini mi se da ni 10 dana. Prema tome, svatko tko je došao ovdje kukati kako mu je ljubav najbitnija, na krivoj je temi.

Sad bi bilo dosta prenemaganja, ako se slažete, i hajdemo se vratiti temi.

Hvala ;)

TigaBg
20-05-2012, 20:23
Ja imam Ju u 8. kući i uopšte istaknute finansijske aspekte u karti. Osobi sa ovakvom kartom bih savetovala da se bavi finansijama, ali nažalost, to nije polje mojih interesovanja.
So0Ju između ostalog predstavlja bogatog oca, što kod mene nije slučaj i to se jasno vidi preko 4. kuće.

Malo me nerviraju ta tumačenja da ću se bogato udati i živeti od partnerovog novca, jer radim od 16-e godine i praktično od tada nisam uzela novac od roditelja. Sama se izdržavam, a jedno vreme sam uz sestru izdržavala i njih. Dakle, ne mogu da zamislim sebe da ne radim.

So0Ju je ispunilo simboliku pre par godina kada mi je najbolja drugarica pozajmila novac koji mi je trebao za fakultet, koji još nisam u mogućnosti da joj vratim i to je možda ta potpora 8. kuće o kojoj se priča.

Zanimljivo je da su svi momci sa kojima sam bila u ozbiljnim vezama upadali u finansijske probleme od ulaska u vezu sa mnom, čak i oni koji su predstavljeni mojim Marsom i 7. poljem, više nego 5.
Tako da mi nije strano da finansijski pomažem svog Marsa.

Mislim da se brak ili veza iz finansijskog interesa može videti na mnogo načina, a prvo i osnovno preko odnosa So i Mo, a onda preko Ve.
Previše dobrih aspekata u karti, pre svega mnogo Velikih trigona može dati osobu kojoj je stran teži rad zbog novca, i koja usled lenjosti živi na tuđ račun.
U tom i naglašen znak Vage, jer ona ima tendenciju da se oslanja na sve u partnerstvima, pa i na finansije. Kao primere bih navela natale Elene Karić i Marijane Mateus.

selena
20-05-2012, 21:03
ja imam jupiter vladar 4 u 12 na asc-živim od tuđih novaca,VE u lavu u 11 opet položaj kroz prijatelje,bik u 8 kući...
sve šta ste naveli...samo nije sve u tome ipak

TigaBg
20-05-2012, 21:10
ja imam jupiter vladar 4 u 12 na asc-živim od tuđih novaca,VE u lavu u 11 opet položaj kroz prijatelje,bik u 8 kući...
sve šta ste naveli...samo nije sve u tome ipak

Za tebe nikad ne bih rekla da živiš od tuđeg novca. Ovo što si navela su izdvojeni položaji, sama znaš da se zaključci u astrologiji ne donose tako

nale777
20-05-2012, 21:18
Za tebe nikad ne bih rekla da živiš od tuđeg novca. Ovo što si navela su izdvojeni položaji, sama znaš da se zaključci u astrologiji ne donose tako

A da li bi za mene rekla da zivim od tudeg novca?;)

TigaBg
20-05-2012, 21:40

Zaista ne znam

zvjezdica
20-05-2012, 22:06
Ja imam Ju u 8. kući i uopšte istaknute finansijske aspekte u karti. Osobi sa ovakvom kartom bih savetovala da se bavi finansijama, ali nažalost, to nije polje mojih interesovanja.
So0Ju između ostalog predstavlja bogatog oca, što kod mene nije slučaj i to se jasno vidi preko 4. kuće.

Malo me nerviraju ta tumačenja da ću se bogato udati i živeti od partnerovog novca, jer radim od 16-e godine i praktično od tada nisam uzela novac od roditelja. Sama se izdržavam, a jedno vreme sam uz sestru izdržavala i njih. Dakle, ne mogu da zamislim sebe da ne radim.

So0Ju je ispunilo simboliku pre par godina kada mi je najbolja drugarica pozajmila novac koji mi je trebao za fakultet, koji još nisam u mogućnosti da joj vratim i to je možda ta potpora 8. kuće o kojoj se priča.

Zanimljivo je da su svi momci sa kojima sam bila u ozbiljnim vezama upadali u finansijske probleme od ulaska u vezu sa mnom, čak i oni koji su predstavljeni mojim Marsom i 7. poljem, više nego 5.
Tako da mi nije strano da finansijski pomažem svog Marsa.

Mislim da se brak ili veza iz finansijskog interesa može videti na mnogo načina, a prvo i osnovno preko odnosa So i Mo, a onda preko Ve.
Previše dobrih aspekata u karti, pre svega mnogo Velikih trigona može dati osobu kojoj je stran teži rad zbog novca, i koja usled lenjosti živi na tuđ račun.
U tom i naglašen znak Vage, jer ona ima tendenciju da se oslanja na sve u partnerstvima, pa i na finansije. Kao primere bih navela natale Elene Karić i Marijane Mateus.

Prvo opet ponavljam što je problem i tebe i dosta članova ovog foruma, ali i ljudi koji se zanimaju za astrologiju - uskogrudnost. Uhvatite se jedne planete, položaja i onda je to samo jedna simbolika i ništa drugo. Simbolika je ogromna i kad počnete tako gledati na stvari onda će te lako povezivati što vam je u natalu što.

Prvo što kažeš da bi savjetovala osobi sa tvojim natalom da se bavi novcem je potpuno kriva predodžba. Profesija i karijera se gledaju primarno kroz MC- tvoj je u Raku, vladar Mjesec na ascedentu u Vagi - ovo nikako nije simbolika novca i materijalnog, ovo može značit uspjeh u životu općenito, zaštitna sreća jer uspjeh dolazi osobi, može značit vezanost za jednog roditelja, utjecaj roditelja/obitelji na karijeru, bavljenje umjetnošću, popularnost itd. Poanta je da simbolike ima jako puno i da se za sve gleda i ostatak natala. Tvoj vladar MC-a nije povezan ni sa 2. ni sa 8. kućom tj. planetama u njima, nego sa 4. i 9. a to su obiteljski poslovi, nekretnine, državni poslovi i firme, inozemstva, fakulteti, jezici itd.

I to što ti ne živiš od tuđeg novca, ne znači da nikad nećeš. Koliko znam udata nisi, prema tome čemu ljutnja oko nečega za što ne znaš hoće li se dogoditi?

To što si ti uzdržavala svoje roditelje je jasno vidljivo u natalu kroz 2. polje (tvoj novac) vladar odlazi u 4. polje - ide za obitelj, na obitelj. Kako je to Mars u vodenjaku sigurno ih nisi dugo uzdržavala, nego povremeno.

U 2. polju ti je Pluton koji radi kvadrat na taj Mars i opoziciju na Jupiter u 8. i zato si ti radila i uzdržavala se u isto vrijeme, bez prevelike potpore drugih. Znači, ovo je simbolika samo ovih planeta i aspekti su ovdje odigrali priču.

Kod tebe je vrlo moguće i da te sestra nekad je ili bude financijski podržavala jer je vladar 3. u 8. polju (sestra,rođaci susjedi),ali da im taj novac budeš morala vraćati zbog opozicije sa PL.

Također trebate shvatit da je 8. polje i polje nasljedstva i podrške uticajnih ljudi. Pa netko može dobivati direktno novac, neko nasljedstvo, a neko pomoć kroz posao i karijeru. I opet je sve to novac za koji se ne trudiš sam da zaradiš.

Imaš i opoziciju PL i SO (prijatelji, novac od države) pa lako se dogodi dobiješ nešto što moraš vratiti i to nisu mali novci sa PL u igri, to su veće sume novca.

I natal ti je daleko od toga da nećeš financijski prosperirati preko partnera. Vladar DC je Mars u kvadratu sa PL (tvoje drugo polje) i Jupiterom (njegovo 2. polje). Onda vladar njegovog 2. polja (njegov novac i zarada) ima trigon na tvoj Mjesec na ascedentu - u vagi (sama si spomenula da je vaga profit kroz partnera, iako se sa time ne slažem niti teorija drži vodu) a taj Mjesec je vladar tvog MC-a pa preko partnerova novca dolaziš do statusa, karijere, posla itd. Jer opet taj Mjesec ima trigon sa tvojim Marsom tj. tvojim budućim partnerom/mužem.

Eto, tako se to gleda, kad se ne ide površno i uskogrudno gledati. To što netko živi od tuđeg novca nije uvijek nužno znak da je materijalista, ali i može biti. Samo trebate proširiti simboliku i nikad ne reći "nikad" ako još niste do braka ni došli.

;)

TigaBg
20-05-2012, 22:21
Zvjezdice, hvala na ovoj opširnoj analizi. Ako ništa drugo, svoj natal sam analizirala poslednjih godina nadugo i naširoko. To što nemam volje da ulazim u dublje analize na ovom forumu je druga stvar.
Moj post se odnosio na tvrdnju da Ju u 8. polju daje ljude koji su nesposobni da zarade novac. Ju u 8. polju i jeste na neki način finansijski blagoslov, ali mene konkretno nerviraju tumačenja da mi novac dolazi samo od muža. A takvih odgovora sam dobila mnogo.
Mislim da moj natal ipak daje dobre predispozicije za bavljenje finansijama, na bilo koji način, zbog fiksnih kvadrata Ju, So, Ma i Pl u 8. i 2. polju i znacima koji predstavljaju finansije.

Većim delom si za sve u pravu, ali profesija i karijera se ne gledaju samo kroz Mc-profesiju nam može odkriti i dominantan stelijum i naglašeni znaci/polja.
U mnogo slučajeva Mc ne govori ništa u tom smislu, jer je čovek skoncentrisan na polje gde je akumulirana najveća energija.

spomenka
20-05-2012, 22:24
Evo ja ću iznijeti svoje zapažanje;

Ženske planete moraju biti ugrožene (ili u izgonu i padu-znači Mo i Ve u izgonu i padu) i često u lošem aspektu sa Jupiterom, posebno Venera jer ona je ljubav Jupiter je moral pa tako u lošem aspektu imamo diskutabilan moral vezan za ljubav (Iako ja imam ovaj aspekt ali ja stvarno nemam nikakve interese jer kad se pogleda moja ljubav iz prošlosti-ono dečko je bio skoro pa socijalni slučaj ali u doslovnom smislu, a i dosadašnje simpatije jedva da su imale za normalan život, ali kao što reće Zvjezdica treba biti više pokazatelja. A osim toga moja je Ve jaka).

Često je u tu "igru" uključena venera u djevici (zbog racionalnog pristupa ljubavi) sa lošim aspektima.
-Sama je i nema nikoga, bez para je, radi za crkavicu i nadje se neko kome se ona svidja ali on njoj ne, ili tek onako, ona uleti u to, uzme šta god može, pruži koliko je sposobna zauzvrat, svjesno znajući da to nije ljubav i davanje... U modernom jeziku to se zove sponzorstvo i tipično je za Veneru u Djevici, koja je svjesna da mora da pretrpi i seksualno i emotivno da bi zadovoljila svoju racionalno - materijanu stranu...

Naglašen znak djevice definitivno. Posebno ako se u njoj nađu emotivne planete a to su Mo i Ve!!!
Djevica je inaće nezgodna za sve što se tiće emocija i seksualnosti, a kako je mračna strana Merkura - ona lošija, nije joj ni moral na visokom nivou iako se za djevice na prvi pogled ne bi to reklo... Vrlo su kalkulativne i neemotivne.

Sve emotivne planete u tom znaku nisu dobre, nije dobar ni Jupiter ni Sunce. Znač svi benefici tamo stradaju! Osim radnih osobina, organizacije i inteligencije, stvarno ne nalazim u tome znaku ništa za pohvalu.
O osjećajima kod djevica ne možemo niti pričati jer su sve emotivne planete tu ugušene i jadne.
Djevičnsko davanje je davanje iz moranja, obaveze i spremnosti i volje da se obaveze izvrše sa odgovornošću... Ne zbog ljubavi i dobrote, to nikada i nigdje za djevice nisam pročitala niti iskusila... One se na mentalnom nivou spuštaju ili uzdižu na nivo svakog čovjeka i "lagane" su u svakodnevnoj komunikaciji, jer one to i jesu, svakodnevica, dosadna, stalna i ista - djevičanska....

Moj zaključak iz svega ovoga je da je debilitacija debilitacija nas ta planeta motivira i tjera na razvoj mi tu ne možemo dostići bitne rezultate. Isto to važi i za znake, ne možemo djevicu nazivati emotivnom i dobrom podjednako kao sto ovna ne možemo okarakterizirati staloženim i pribranim. Neke stvari jednostavno ne idu, ma koliko bi mi voljeli to nije tako!!!

Moram priznati da se većina ovoga što sam napisala za znak djevicu i planete u njoj odnosilo na Veneru i Jupitera pa i Sunce, a na kraju i Mesec zbog strahova...
Da ne bi neki članovi mislili kako opet namećem nešto iz karte nekoga, jel...

Čak i kad se ne radi o beneficima, čak je i mars uplašen tamo.
Sve emotivne planete u djevici se plaše i nije im lako, zbog straha se mars čuva u seksu, zbog straha se mjesec uredno hrani, zbog straha se venera ne pušta u ljubav, itd. Uvek je strah u pitanju! Stalni oprez i nepovjerenje!

Sigurno da to ne znači da je svaka planeta položena u djevici neminovno loša, uvjek posoji dispozicija pa ako je merkur u emotivnom raku, spasiti će mjesec, ako je u ovnu spasiti će mars, ako je u vagi spasiti će i veneru, ali sve što djevica radi radi iz straha i opreznosti, jedino u šta je sigurna i gdje je lagodna je njena inteligencija, učenje, čitanje, govor... Za sve emotivno je teško, kao i za religiju, što je na kraju krajeva emotivna stvar.

Povezanost djevice i sponzorstva dolazi baš iz nedostatka emotivnih mogućnosti, zbog nevjere, zbog sumnje... Pa sa takvom mišlju dolazi i sljedeća; a što ja onda ne bih to iskoristila - lijepa sam...

Još nešto želim napomenuti!!!
Ja ne želim da ispadne da je SAMO djevica u pitanju, taman posla to bi bilo glupo. Često je u pitanju, osim djevica i škorpija, zbog izgona Meseca i Venere.
Plus naravno i ostali znaci, jer znamo da nemaju sve sponzoruše ISTE natale, ali neke sličnosti ipak postoje!
Ako se ne varam (sad će me neki članovi ubiti već vidim) i Mile Dupor je striktno rekao da je Mo od 0-11* djevice jako uočljiv u (tad je to nazvao "prostituciji") sponzoruša, naravno kad je taj Mo LOŠE aspektiran.

Vidjela sam da je venera i vrlo često u vodoliji i škorpiji (kao što sam već spomenula), mada i u askpeketima sa plutonom, ili uranom, ili pak marsom. Mjesec je uglavnom loše aspektiran, mada ima primjera gde je mjesec i u konjukciji sa jupiterom, uglavnom u škorpiji.

malamaza
20-05-2012, 22:39
Evo ja ću iznijeti svoje zapažanje;

Ženske planete moraju biti ugrožene (ili u izgonu i padu-znači Mo i Ve u izgonu i padu) i često u lošem aspektu sa Jupiterom, posebno Venera jer ona je ljubav Jupiter je moral pa tako u lošem aspektu imamo diskutabilan moral vezan za ljubav (Iako ja imam ovaj aspekt ali ja stvarno nemam nikakve interese jer kad se pogleda moja ljubav iz prošlosti-ono dečko je bio skoro pa socijalni slučaj ali u doslovnom smislu, a i dosadašnje simpatije jedva da su imale za normalan život, ali kao što reće Zvjezdica treba biti više pokazatelja. A osim toga moja je Ve jaka).

Često je u tu "igru" uključena venera u djevici (zbog racionalnog pristupa ljubavi) sa lošim aspektima.
-Sama je i nema nikoga, bez para je, radi za crkavicu i nadje se neko kome se ona svidja ali on njoj ne, ili tek onako, ona uleti u to, uzme šta god može, pruži koliko je sposobna zauzvrat, svjesno znajući da to nije ljubav i davanje... U modernom jeziku to se zove sponzorstvo i tipično je za Veneru u Djevici, koja je svjesna da mora da pretrpi i seksualno i emotivno da bi zadovoljila svoju racionalno - materijanu stranu...

Naglašen znak djevice definitivno. Posebno ako se u njoj nađu emotivne planete a to su Mo i Ve!!!
Djevica je inaće nezgodna za sve što se tiće emocija i seksualnosti, a kako je mračna strana Merkura - ona lošija, nije joj ni moral na visokom nivou iako se za djevice na prvi pogled ne bi to reklo... Vrlo su kalkulativne i neemotivne.

Sve emotivne planete u tom znaku nisu dobre, nije dobar ni Jupiter ni Sunce. Znač svi benefici tamo stradaju! Osim radnih osobina, organizacije i inteligencije, stvarno ne nalazim u tome znaku ništa za pohvalu.
O osjećajima kod djevica ne možemo niti pričati jer su sve emotivne planete tu ugušene i jadne.
Djevičnsko davanje je davanje iz moranja, obaveze i spremnosti i volje da se obaveze izvrše sa odgovornošću... Ne zbog ljubavi i dobrote, to nikada i nigdje za djevice nisam pročitala niti iskusila... One se na mentalnom nivou spuštaju ili uzdižu na nivo svakog čovjeka i "lagane" su u svakodnevnoj komunikaciji, jer one to i jesu, svakodnevica, dosadna, stalna i ista - djevičanska....

Moj zaključak iz svega ovoga je da je debilitacija debilitacija nas ta planeta motivira i tjera na razvoj mi tu ne možemo dostići bitne rezultate. Isto to važi i za znake, ne možemo djevicu nazivati emotivnom i dobrom podjednako kao sto ovna ne možemo okarakterizirati staloženim i pribranim. Neke stvari jednostavno ne idu, ma koliko bi mi voljeli to nije tako!!!

Moram priznati da se većina ovoga što sam napisala za znak djevicu i planete u njoj odnosilo na Veneru i Jupitera pa i Sunce, a na kraju i Mesec zbog strahova...
Da ne bi neki članovi mislili kako opet namećem nešto iz karte nekoga, jel...
jesi ti čula nekad za npr. dispozitore ?

ali neću više smetati, previše volim i cijenim astrologiju da bi više sudjelovala u ovakvim raspravama
pozdrav svima

spomenka
20-05-2012, 22:45
jesi ti čula nekad za npr. dispozitore ?

ali neću više smetati, previše volim i cijenim astrologiju da bi više sudjelovala u ovakvim raspravama
pozdrav svima

PROČITAJ post do kraja, nadopunjujem ga

zvjezdica
20-05-2012, 22:57
Zvjezdice, hvala na ovoj opširnoj analizi. Ako ništa drugo, svoj natal sam analizirala poslednjih godina nadugo i naširoko. To što nemam volje da ulazim u dublje analize na ovom forumu je druga stvar.
Moj post se odnosio na tvrdnju da Ju u 8. polju daje ljude koji su nesposobni da zarade novac. Ju u 8. polju i jeste na neki način finansijski blagoslov, ali mene konkretno nerviraju tumačenja da mi novac dolazi samo od muža. A takvih odgovora sam dobila mnogo.
Mislim da moj natal ipak daje dobre predispozicije za bavljenje finansijama, na bilo koji način, zbog fiksnih kvadrata Ju, So, Ma i Pl u 8. i 2. polju i znacima koji predstavljaju finansije.

Većim delom si za sve u pravu, ali profesija i karijera se ne gledaju samo kroz Mc-profesiju nam može odkriti i dominantan stelijum i naglašeni znaci/polja.
U mnogo slučajeva Mc ne govori ništa u tom smislu, jer je čovek skoncentrisan na polje gde je akumulirana najveća energija.
Poštujem to što ne želiš ulaziti u dublje analize, ali onda se moraš i pomriti sa činjenicom da ćeš dobivat široke odgovore jer ljudi steknu dojam da si se uhvatila za jednu stvar, što i jesi napravila kad si izdvojila moj i spomenkim post i napisala samo hvala.

Mc govori mnogo o profesiji, puno više od 6. polja i stelijuma, no dobro to je druga tema.

Što se tiče Jupitera u 8. moja izjava nije bila da su takvi ljudi nesposobni sami zaraditi, tako da se na to ne obazirem. Ne mislim da nitko nije sposoban, mislim da je stvar volje.

Jednako kao što i mislim da si živciraš radi gluposti, jer nisi još u braku i nikad ne znaš da li ćeš stvarno i živjeti od novca muža. A kad ti je to dosta ljudi reklo, onda mislim da to nije glupost niti provokacija.

Evo navest ću ti dva primjera slična tvom natalu i 8. polju: moja majka koja nakon smrti mog oca prima njegovu mirovinu, i koja je u braku živjela od njegovih primanja, rijetko je radila i to sezonski u te 22 godine braka. Oni su imali takvu raspodjelu, ona odgaja djecu i radi po vrtu, sređuje okućnicu itd. Nije ona nesposobna za rad, samo joj se tako pogodilo u životu da ne radi. Ali ona je primjerice ljepila pločice oko kuće i zidala zid. To mnoge žene ne bi radile. A da voli materijalno (isto stelij u biku) voli i to jako i prva ja koja skače kad joj se kaže da je materjalista, ali zaista je njoj posjedovanje (čista osobina bika) jako bitna i misli da je sve njeno, a nije.

Drugi primjer sa stelijem u 8. je jedna žena koja je od pokojnih partnera nasljedila i nekretnina, i novca. Nije ona kriva za to i daleko od toga da je nesposobna za rad, ali neki dobiju takve "karte u životu".

Eto. ;)

spomenka
21-05-2012, 21:10
Evo baš sad imam ispred sebe natal jedne poznate hrvatske sponzoruše ala pjevačice.
I šta PRVO uočavam; Mo u jarcu u kvadratu sa Sa!
Zanimljivo je da je čak pet planeta u vagi!!!
U vagi su Ve, Pl (koji su btw u konjukciji-pa ona svojim izgledom zarađuje i u doslovnom smislu prodaje svoje tijelo za uspijeh-ljigavo!!!),Ju, Sa i Me.
So u djevici, Ma u lavu.-Samo po položaju planeta se vidi da ta osoba ne može voljeti i da je zarobljena u materijalnom.
Ženska je koma...
Samo mi je žao što nemam točan sat rođenja!

sladjana
21-05-2012, 21:18

Tesko jer je 8 kuca u Jarcu a on voli sve sam tu je i So i Me .
2 kuca vladar Mo u 1 kuci - verovatno ti je vazan novac ali onaj najsladji ti je kada ga sama zaradis i potrosis.

Ja necu ziveti na tudj racun jer imam SA retro u 8 kuci , jeste na Regulusu ali nema tu Kraljevstva ....

ps jedino udaja vladar 7 u 2 kuci pa jos 120 sa Ur iz 10 -status !

yoohoo
21-05-2012, 21:45
Ja mislim da ja imam istaknute "tudje" pare i mislim da se dzaba mucim da sama nesto postignem, kad mi se ne da :) Al ja se i dalje trudim :)
Vladar 2 i 8 su u konj - njegove su u stvari moje :) A i So kao vl 8 je muska persona koja me izdrzava (otac a posle partner). Uz to imam lenju Ve u Vagi koja voli luxuz al za razliku od ostalih Venera (npr u Biku) koje isto to vole, ova i ne zeli da se trudi da dodje do istog vec samo da uziva :)
Eto kazem... karta mi deluje da volim tudju lovu, mada praxa ne pokazuje za sada tako

sladjana
21-05-2012, 21:49
Ja mislim da ja imam istaknute "tudje" pare i mislim da se dzaba mucim da sama nesto postignem, kad mi se ne da :) Al ja se i dalje trudim :)
Vladar 2 i 8 su u konj - njegove su u stvari moje :) A i So kao vl 8 je muska persona koja me izdrzava (otac a posle partner). Uz to imam lenju Ve u Vagi koja voli luxuz al za razliku od ostalih Venera (npr u Biku) koje isto to vole, ova i ne zeli da se trudi da dodje do istog vec samo da uziva :)
Eto kazem... karta mi deluje da volim tudju lovu, mada praxa ne pokazuje za sada tako

Dovoljan je pogleda na natal...tebi se stvari desavaju same jer imas vecinom seksile i trigone ...samo dva kvadrata cini mi se.
I moja sestra je slicne sudbine ...sve od drugih, nekada ni to nije lose....:D

yoohoo
21-05-2012, 21:56
Dovoljan je pogleda na natal...tebi se stvari desavaju same jer imas vecinom seksile i trigone ...samo dva kvadrata cini mi se.
I moja sestra je slicne sudbine ...sve od drugih, nekada ni to nije lose....:D

Nisi dobro videla, nemam trigone :D
Samo konjukcije i sextili, jedan kvadrat al on je separacija 10st tako da i ne znam da li ga racunati...
Ma da... sve mi dolazi samo od sebe... kao da zivim zapisan zivot i koliko god se mucila nema mi krivudanja :/

sladjana
21-05-2012, 22:02
Nisi dobro videla, nemam trigone :D
Samo konjukcije i sextili, jedan kvadrat al on je separacija 10st tako da i ne znam da li ga racunati...
Ma da... sve mi dolazi samo od sebe... kao da zivim zapisan zivot i koliko god se mucila nema mi krivudanja :/

U pravu si , samo sam virnula i videla sve plavo, vecinu plavih linija ...

nema sta da se sekiras, sta je tu je ....:D

Bolje ti je nego meni..ja se za sve moram sama potruditi, posebno za novac koji kako dodje tako i ode .

yoohoo
21-05-2012, 22:07
U pravu si , samo sam virnula i videla sve plavo, vecinu plavih linija ...

nema sta da se sekiras, sta je tu je ....:D

Bolje ti je nego meni..ja se za sve moram sama potruditi, posebno za novac koji kako dodje tako i ode .

Hehe pa nije ni meni bas tako sjajno, meni novac nece da dodje, pa nema gde ni da ode, jer sam kao "zakocena"
Svi mi kazu da imam kefalo za biznis, a kao da mi sam djavo ne da i pored mucenja i truda da nesto postignem...
Kao da uvek moram da zavisim od drugih... eto na to sam mislila
No verovatno se ne izrazim dobro :)

spomenka
21-05-2012, 22:24
Bolje ti je nego meni..ja se za sve moram sama potruditi

Ma još je tvoja karta i "mirna" naspram moje.:D
Šta bih ja trebala reći na ovoliko crvenila?:o

nale777
21-05-2012, 22:27
Tesko jer je 8 kuca u Jarcu a on voli sve sam tu je i So i Me .
2 kuca vladar Mo u 1 kuci - verovatno ti je vazan novac ali onaj najsladji ti je kada ga sama zaradis i potrosis.

Ja necu ziveti na tudj racun jer imam SA retro u 8 kuci , jeste na Regulusu ali nema tu Kraljevstva ....

ps jedino udaja vladar 7 u 2 kuci pa jos 120 sa Ur iz 10 -status !

Ne bih se bunila da mi malo i drugi pomazu.Do sada sam sve sama morala, za svaki dinar da se pomucim.A moglo je i lakse. Po ovom SO i vladaru ASC u konjukciji u 8, trebalo bi da na neki nacin radim sa tudim novcem,ali nije tako, niti mi drugi pomazu.Na zalost simbolika je do sada odlazila na operacije.Nadam se da ce se sada okrenuti na neko nasledstvo i novac.

Astera
21-05-2012, 22:34
Hocu li ja ziveti od tudjeg novca? jupiter 8 kuca u vodoliji, osma kuca u jarcu

bosi7
21-05-2012, 23:12
Kod mene su vladari 2k Ne i 8k Me u kvadratu, znači moraću se sama pomučiti da dodjem do novca, a tako i je..dok je istovremeno 8k naglašena ...vladar retro Me u sjedištu u konjukciji sa So u 8k...a vladar ASC Sa u trigonu sa vladarom 2k Ne...mnogo truda i vremena odlazi na zaradu, dok suvladar 2k Jupiter u Raku u konjukciji sa Ma i 120 Ur, moguće donese u drugom djelu života malo više novca.

Mo je doduše na kraju 2k, a vladar je 7k, u trigonu sa Ve iz 7k i vladarom 2k Ne....pa možda nešto novca dodje i kroz/preko partnerstva..jer gledajući derivatno.. partneru je vladar 2k u 2k, retro i još u sjedištu...uh.

sladjana
21-05-2012, 23:23
Ma još je tvoja karta i "mirna" naspram moje.:D
Šta bih ja trebala reći na ovoliko crvenila?:o

6-7-8 kvadarat , cista suprotost ali i akcija .
8 kuca na kraju Vage pa jos Ve u 7 - pre bi rekla javni posao ....:confused: nemam pojma ....:p
2 kuca vladar Ma isto u 7 ...e sada mozda i brak donese novac, ...

Mozda ljubav prema novcu presudi .....

spomenka
21-05-2012, 23:28
6-7-8 kvadarat , cista suprotost ali i akcija .
8 kuca na kraju Vage pa jos Ve u 7 - pre bi rekla javni posao ....:confused: nemam pojma ....:p
2 kuca vladar Ma isto u 7 ...e sada mozda i brak donese novac, ...

Mozda ljubav prema novcu presudi .....

Kakve ovo ima veze s poslom? Hehe:o

Gledam još jedan natal jedne poznate sponzoruše.
Slučajnost ili ne?? OPET Mo u djevici. Ovaj put u konjukciji sa Pl.
Druga emotivna planeta u ovnu u izgonu. Hm. Hm...kažem vam ja da sličnosti neke postoje!

U sljedećem primjeru gledam kartu jedne također poznate sponzoruše i šta vidim?
Ve u ovnu spaljena od So u opoziciji sa Sa. Dok je Mo u jarcu u kvadratu sa tim istim Sa. Okej ona je sa jednim starijim čovjekom, ali jako imućnim. :D

sladjana
21-05-2012, 23:41
Kakve ovo ima veze s poslom? Hehe:o

Moze da ima jer ti od 5 kuca se nalaze u 7 kuci...ima povezanosti....
Mada ne vidim zivot preko tudjeg novca ....

spomenka
21-05-2012, 23:47
Moze da ima jer ti od 5 kuca se nalaze u 7 kuci...ima povezanosti....
Mada ne vidim zivot preko tudjeg novca ....

Pa ne možeš ga niti vidjeti kada ja nema šanse da bih živjela od tuđeg novca čitaj bračnog partnera.

Heh, javni posao... :rolleyes: :D

gagonija
22-05-2012, 14:22
Heheh Agena dobro si ovo napisala!

sunce78
22-05-2012, 15:02
jooj koliko imam na tu temu da pisem poticem iz takav kraj gde svako se zna poticem i iz familije koja je dobro situirana ali samo mi znamo koliko smo pretrpeli i kako smo odrasli ali nema veze i zbog tog materijalnog sam i jos uvek sama jer skim i da izadjem odmah posle cujem hej "drzi je ona ima" e to kad cujem obrace mi se creva i sta ako imam nije mi jasno sta im to znaci ali danas je sve izmaterijalizirano a ja sam samo jedna NORMALNA devojka kako i sve druge

spomenka
22-05-2012, 15:29
jooj koliko imam na tu temu da pisem poticem iz takav kraj gde svako se zna poticem i iz familije koja je dobro situirana ali samo mi znamo koliko smo pretrpeli i kako smo odrasli ali nema veze i zbog tog materijalnog sam i jos uvek sama jer skim i da izadjem odmah posle cujem hej "drzi je ona ima" e to kad cujem obrace mi se creva i sta ako imam nije mi jasno sta im to znaci ali danas je sve izmaterijalizirano a ja sam samo jedna NORMALNA devojka kako i sve druge

Istinu si napisala. Znaš kaj sam si ja rekla ako jednog dana budem dobro zarađivala ili kad bi bila iz imućnije obitelji (što nisam, ali vidim kako se prema takvim djevojkama momci ponašaju, a ti to potvrđuješ)- izmislila bih sve o sebi... Rekla bih da sam siromašna, da ne studiram, da sam čistačica i tak to... Vidjela bih onda ko bi me pogledao, i onaj kome se takva svidim znala bih da je to čista i iskrena ljubav,, Ili bi rekla da su mi roditelji bankrotirali... Probaj to napraviti pa ćeš vidjeti kak ćeš nekim ljudima nažalost "past" u očima... Treba malo i kalkulirati i biti mudar... Ako tražiš PRAVU ljubav ofkors...
Moj savjet!:D

zujalica
22-05-2012, 15:30
Ode tema... Ako je jedno od partnera boljeg materijalnog stanja, a drugo losijeg , to ne znaci da je to drugo sponzor/usa.
Natal jednostavno moze pokazati da ce partner bolje zaradjivati... Meni svi kazu da ce se materijalna situacija srediti udajom, ali ja to ne shvatam kao da cu ziveti na tudji racun, vec ce mozda i meni tada krenuti bolja zarada. Nikako ne mislim da i sama necu doprinositi budzetu.
Tema se valjda odnosila na klasicne sponzoruse kojima je prva misao - on je dobra prilika.

spomenka
22-05-2012, 15:57
Da Zujalica, to je bio cilj teme. Znači prvenstveno one DAME i GOSPODA koja traže dobar ulov pri tome gubeći čast, moral i dostojanstvo. Oni kojima nije bitno jel ga taj netko fizički ili intelektualno privlači, već samo gledaju njegov status u društvu (obrazovanje) i novac skup sa tim.

Inaće imam natal jedne poznate sponzoruše iz moje zemlje. Ono baš je POZNATA po tome. Žao mi je što nemam točan sat rođenja, ali evo natal čisto da vidite gdje su planete otišle...
Inaće ona lovi samo bogate starčeke...

karta- http://img339.imageshack.us/img339/4020/astro2gw02ij4988836011.gif

I evo natal još jedne, koja bira samo one koji joj mogu pomoći da napreduje u karijeri. Pri tome ne gleda jeli taj netko u braku ili ne i prodaje sebe za uspjeh (svoje tijelo) doslovno... I šta se dogodi onda? Naravno da ne napreduje u karijeri nego ju cijela nacija ismijava koliko je na dnu...
Opet ne znam točan sat rođenja, ali evo bar položaj planeta i aspekti..

karta- http://img18.imageshack.us/img18/1473/astro2gw02ij50064122291.gif

Obratite pozornost gdje su otišle emocionalne planete i u kakvim aspektima su u oba natala!

andjela
22-05-2012, 19:19
Gledam sada moju natalnu kartu,i vladari moje 9.i 10.kuce su u 7.kuci...

Da li samim tim potoji mogucnost da ja radim sa partnerom...?
S obzirom da mu je 2.kuca naglasena tj.moja 8.,moguce da ima neki sopstveni biznis...

Inace...Evo jedne natalne karte osobe koja je udata,a suprug joj mnooogo zaradjuje-to mi je bliska rodjaka...Cisto da uvidimo zakonitost...

http://www.zaslike.com/viewer.php?file=1a2b9pjiu3po5ofvy.gif

sunce78
22-05-2012, 22:38
Istinu si napisala. Znaš kaj sam si ja rekla ako jednog dana budem dobro zarađivala ili kad bi bila iz imućnije obitelji (što nisam, ali vidim kako se prema takvim djevojkama momci ponašaju, a ti to potvrđuješ)- izmislila bih sve o sebi... Rekla bih da sam siromašna, da ne studiram, da sam čistačica i tak to... Vidjela bih onda ko bi me pogledao, i onaj kome se takva svidim znala bih da je to čista i iskrena ljubav,, Ili bi rekla da su mi roditelji bankrotirali... Probaj to napraviti pa ćeš vidjeti kak ćeš nekim ljudima nažalost "past" u očima... Treba malo i kalkulirati i biti mudar... Ako tražiš PRAVU ljubav ofkors...
Moj savjet!:D

nazalost zivim u takoj maloj sredini gde svako sa svako se zna mlado staro jedina sansa da idem iz ovog grada gde me niko nezna pa tako da nesto bude a ako ostanem tu e onda to je veliki problem jer i ja sama vec sumnjam u svima :( jer znam da ako ne odmah nakon izvesnog perioda obavezno cu da cujem bravo "mrsna paska" je uhvatio to kod nas tako kazu:5sadyes: i cude mi se svi kako to da ja radim 24/7 mislim bezveze sta to ima da se cude to ja nemogu da shvatim

TigaBg
23-05-2012, 00:42
Evo navest ću ti dva primjera slična tvom natalu i 8. polju: moja majka koja nakon smrti mog oca prima njegovu mirovinu, i koja je u braku živjela od njegovih primanja, rijetko je radila i to sezonski u te 22 godine braka. Oni su imali takvu raspodjelu, ona odgaja djecu i radi po vrtu, sređuje okućnicu itd. Nije ona nesposobna za rad, samo joj se tako pogodilo u životu da ne radi. Ali ona je primjerice ljepila pločice oko kuće i zidala zid. To mnoge žene ne bi radile. A da voli materijalno (isto stelij u biku) voli i to jako i prva ja koja skače kad joj se kaže da je materjalista, ali zaista je njoj posjedovanje (čista osobina bika) jako bitna i misli da je sve njeno, a nije.

Drugi primjer sa stelijem u 8. je jedna žena koja je od pokojnih partnera nasljedila i nekretnina, i novca. Nije ona kriva za to i daleko od toga da je nesposobna za rad, ali neki dobiju takve "karte u životu".

Eto. ;)

Ovo je sve ok, ali tu dolazimo do, po meni jedne od najbitnijih stvari kada je tumačenje natala u pitanju. Pre donošenja bilo kakvog suda, astrolog prvo treba da proceni šta je to čemu natus teži i koje su njegove želje, pa onda da iznese svoje mišljenje.
Eto, meni je Mo na Asc, a kako je vladar X kuće, jako mi je bitno da se ostavrim kroz karijeru.
Daleko od toga da je Ju u Biku u 8. kući loš, pogotovo za finansije. Ali pozicija mog Mo (tim pre što je svetlo u pitanju) govori da život na tuđ račun meni ne zvuči primamljivo. Eto.
:)

nymeria
23-05-2012, 01:06
Meni rekose da imam dobre predispozicije da me izdrzava partner (znam da se malcice udaljavam od teme, i da biti izdrzavan od strane partnera nije isto sto i biti sponzorusa) pa me zanima zbog cega je to tako, zbog Ve i Me u 8.? Da li ova pozicija moze znaciti dobar priliv novca, cak i ako su planete napadnute od strane malefika, meni se cini da ne :confused:

Mene npr. pomazu i roditelji i partner jer mi je plata mala, i u prilici sam da budem izdrzavano lice u potpunosti ali mislim da neko ciji se vladar 2. nalazi na ASC (pogotovo sto je u pitanju Mo u sedistu i vladar ASC) nikako ne moze prijatno da se oseca u ulozi izdrzavanog lica i/ili sponzoruse...Najsrecnija sam kada zaradim svoje pare i najveca zelja u zivotu mi je da se u potpunosti osamostalim u tom smislu, i necu biti spokojna dok to ne ostvarim :5sadyes:

A posto se bavimo primerima sponzorusa imam jednu drugaricu koja je nasla starijeg "izdrzavaoca" u Italiji preko kume (otvoreno priznaje zbog cega je sa njim, a za uzvrat treba samo da se pojavljuje na javnim mestima s njim, i da mu "bude devojka" itd)

Blizanac/Rak, stelijum u Strelcu u 5. kuci (Mo,Ur,Ju,Ne), vladar 2. i 8. u opoziciji (So180Ur), Ve u 12. u Raku , a na ovaj korak se odlucila zbog siromastva i ocaja...

spomenka
23-05-2012, 02:02
Ova devojka koliko god novca da bude imala nece joj biti dobro u njenoj kozi.;) Karta joj je blagi uzas..:D
Ova druga koju si postavila je malo spasenija varijanta,bar ima SO120Mo,a kod ove prve ni telo i dusa nisu u koherentnom stanju.:rolleyes:

:D :D
A jesi me nasmijala...

Ova prva je jedna "dama" iz hrvatske koja je bila udana za jednog starijeg gospodina i on ju je izbacio van iz stana golu i bosu, jer ga je varala dok je trošila njegov novac...:D :o
I poslije se vratila u njegov stana po fancy krpice ali on ih je bacio... Pazi ti nju, ide gubit dostojanstvo vraćajući se po krpice, onak WTF.

A ova druga je umišljena sponzoruša, koma je ženska...

spomenka
23-05-2012, 04:01
Ako mi kazes,da li imaju jedno dete (cerku) znacu o kome se radi...:D :p

Imaju, ona joj je bila pomajka.;) :D :D

Wicca
23-05-2012, 09:21
Umesto da se filozofira, evo vam natal Maje Morales. To je ona devojka koja ima 20 godina a najveca je k.urva Hrvatske, ima milion stanova i kola i vila,roditelji je se odrekli,koja je bila hapsena zbog visoke prostitucije i koja je izjavila da je boli uvo sto joj je decko bankrotirao samo da ona ima svoju mecku i kako je napustila hrvatsku Farmu jer je rekla da nije mogla podneti treci dan da joj se ekstenzije petljaju, i zbog toga jer ona nije ocekivala da ce tamo morati da radi, pa je pircala kako je po cele dane po frizerima i kako joj placaju seks ali da dobar trud treba i dobro nagradjivati , roditelji su je se odrekli nisu vise u kontaktu sa njom i tako,inace uzasno priglupo stvorenje

http://i48.tinypic.com/15513d5.gif

Jupiter67
23-05-2012, 10:59
5. Znak BIKA

Uglavnom raspolazem tudjim novcem ali taj pored mene uziva u onom sto stvorim (ulazem u zidanje i opremanje kuce) . Dosta i sama zaradjujem (podznak mi je Jarac na 17' koji znaci "crni fond" i ja ga uglavnom uvek imam). Ne oslanjam se na tudji novac ali imam srecu (JU na vrhu VIII) pa mi ga sami daju. Pre dva meseca sam se razvela posle 25 godina braka i sve sam ostavila suprugu, uzela sam samo svoje licne stvari.

spomenka
23-05-2012, 12:21
Umesto da se filozofira, evo vam natal Maje Morales. To je ona devojka koja ima 20 godina a najveca je k.urva Hrvatske, ima milion stanova i kola i vila,roditelji je se odrekli,koja je bila hapsena zbog visoke prostitucije i koja je izjavila da je boli uvo sto joj je decko bankrotirao samo da ona ima svoju mecku i kako je napustila hrvatsku Farmu jer je rekla da nije mogla podneti treci dan da joj se ekstenzije petljaju, i zbog toga jer ona nije ocekivala da ce tamo morati da radi, pa je pircala kako je po cele dane po frizerima i kako joj placaju seks ali da dobar trud treba i dobro nagradjivati , roditelji su je se odrekli nisu vise u kontaktu sa njom i tako,inace uzasno priglupo stvorenje

Ta mi se žena gadi i gadi mi se uopće otvarati njen natala, da oprostite na izrazu ali tako je...

Ali ajde da pogledam... Kažeš da je glupa, ma nemoj a ja mislila pametna:o
Pa di neće biti tupa kad joj je Me u lavu spaljen od So-znam par primjera i ono inteligencijo gdje si?
Na vrhu treće kuče strijelac to potvrđuje. Ona je naivno glupasta.:o
I još lav na vrhu 11. kuće. OMG. A u trećoj kući i Sa. Ajoj jel ova ima IQ iznad 90?
To je samo o inteligenciji. Inaće kad je netko nisko inteligentan svakakve bisere od njega možeš očekivati.

Hm... Primjećujem Ve u padu u djevici i Mo u biku-dispozitor Ve u djevici.
Zanimljivo je za primjetiti ovaj Pl u drugoj kući. ta bi mogla velike pare zrgnuti u životu.
Ljigava je ženska totalno. Dno dna.

Wicca
23-05-2012, 12:30
znala sam da ces je prepoznati jer si iz Hrvatske,nama smao tu i tamo,jako retko dodje neka ''vest'' o njoj.
I nije zena, to je dete, 89to je godiste.

Moram da napomenem da je vreme diskutabilno, nabavljeno je preko neta i postavila ga je osoba koja zna zna osobu koja zna nekog ko nju zna ali,navodno je vreme tacno,iako je receno da je rodjena izmedju podne i jedan ali,postavila sam ako nista drugo bar apsekte i planete da se komentarisu i da imamo neciji natal,a ona je bas primer.

Ona vec sad ima brdo para, ali, meni tranzitira Pl kroz drugu kucu i iz iskustva mogu da kazem da donosi ogromnu opsednutost novcem ali npr meni novca nema nigde,moguce da je i kod nje to slucaj? ne da nema para,ima,ali je jako opsednuta materijalnim.
Neverovatno mi je da ima 21 godinu,a vec je toliko poznata k.urva, sa tolikim kolima,stanovima,vilama...kad pre,a znam da je jednom izjavila kako je ona kad je imala 16-17 vec imala '' debelu karijeru''.

spomenka
23-05-2012, 12:33
znala sam da ces je prepoznati jer si iz Hrvatske,nama smao tu i tamo,jako retko dodje neka ''vest'' o njoj.
I nije zena, to je dete, 89to je godiste.

Moram da napomenem da je vreme diskutabilno, nabavljeno je preko neta i postavila ga je osoba koja zna zna osobu koja zna nekog ko nju zna ali,navodno je vreme tacno,iako je receno da je rodjena izmedju podne i jedan ali,postavila sam ako nista drugo bar apsekte i planete da se komentarisu i da imamo neciji natal,a ona je bas primer.

Ona vec sad ima brdo para, ali, meni tranzitira Pl kroz drugu kucu i iz iskustva mogu da kazem da donosi ogromnu opsednutost novcem ali npr meni novca nema nigde,moguce da je i kod nje to slucaj? ne da nema para,ima,ali je jako opsednuta materijalnim.

U jbte ona je moje godište... E ja naspram nje izgledam ko da idem u srednju školu.hahahaha koma...

Da Pl u drugoj daje opsjednutost novcem i oni sve gledaju kroz materijalno.

AutumnFlower
23-05-2012, 16:22

Meni je sama njena pojava bezveze, da ne komentarisem postupke i nacin zivota. Nije mi cak ni lepa, sva je izvestacena i plasticna. I mislim da je tuzno sto takve osobe dobijaju paznju javnosti.

A izgleda kao da ima 30 godina, ako ne i vise... nikad ne bih rekla da je 89!

Ve je njoj jako dobro aspektovana, kao vladar AC i 8. kuce... Mars isto dobar, cak ni Mesec nije los, izuzev ova 2 kvadrata. Definitivno se nece mnogo namuciti u zivotu.

U jbte ona je moje godište... E ja naspram nje izgledam ko da idem u srednju školu.hahahaha koma...

Sto se tice Pl u 2, imam ga i ja i ne mislim da svi sa tom pozicijom sve gledaju kroz materijalno (ja priznajem da volim da trosim, ali ne bih nikad zrtvovala principe zarad novca, a po nekoj mojoj teoriji, teznja ka materijalnom je prouzrokovana emotivnim nezadovoljtvom i odbacenoscu, jer kad ti fali ljubav onda te stvari poput -koristim banalne primere-garderobe ili slatkisa oraspoloze, sto je zapravo tuzno).
Simbolika je velika, i ista pozicija moze da znaci 2 posla na primer, sopstveni biznis i slicno... ali isto tako i zaradu kroz opasne poslove, sve ono sto taj Pl predstavlja, i u zavisnosti od aspekata. A isto sam cula da taj Pl u 2. moze dati i muza kriminalca, sto me u njenom slucaju ne bi cudilo. :rolleyes:

AutumnFlower
23-05-2012, 17:34
Pluton kao planeta je malefik,koji predstavlja zlo,tezinu borbu,pa njegov polozaj u 2k po meni znaci vise da ta osoba nece imati novca,nego da ce biti opsednuta njim ili da ce ga imati u izobilju..:D
Pluton se veze za zanimanja koja imaju svoju specificnost i opasnost u opisu delatnosti,to ne mora biti kriminalac,ali moze biti policajac,detektiv,psihoanaliticar,ljudi koji nose oruzje sa sobom,nosioci neke smrti,magovi,okultisti i td.
Pluton je mesto u horoskopu u kome sami bez icije pomoci resavamo komplikovane zadatke.
Prema tome,on uopste nije pozitivan u polju vrednosti 2k..;)

Meni je taj Pl istovreneno vladar 2. polja, ali u konjukciji s Marsom koji mi je na "groznom stepenu groznog znaka". I odnosi se na partnera, izmedju ostalog, jer Mars vlada 7. a Pl mu je i dispozitor, iako je Ma u sedistu takodje. :D Ajde ako necu da imam novca nema veze, ali nek mi donese neku lepu ljubav i nek mi ne pravi probleme na tom planu! :D

A inace, ima Bill Gates Pl u 2, zajedno s Ju, ali nece kod svakoga isto.

Znam ovo za zanimanja, ali konkretno u slucaju ove Maje Morales, kriminalac mi se ucinio kao moguca opcija. :rolleyes:

andjela
24-05-2012, 20:58
Pluton...Pluton...i kod mene u skorpiji,a vladar 7...

Bojana_NS
24-05-2012, 21:05
hehehehehehe kad kod pitam kad ću da se obogatim redovno mi kažu kad se udam,a ako se ne udam ćorak Bojani pare...E neću :placljivica2:

TigaBg
25-05-2012, 00:42

Jel rekoh nešto za ovakve karte sa gomilom dobrih aspekata :rolleyes:

kanon
25-05-2012, 01:06

Ja bas ne volim da se ovako povrsno generalizira i etiketira osobe jer imaju negdje nesto. Kao Pl u drugoj pa su sve opsjednute novcem. To nije astrologija. A i vrijedjas vlasnike istog aspekta bez razloga.
Osobno poznam jako dobro djevojku koja ima Pl u Sco u drugoj. Ima izuzetno zdrav odnos prema novcu, vrijedna je i stedljiva.

andjelikadepeures
25-05-2012, 01:23
ovo je izgleda tema za one koji svoje frustracije pokusavaju da izleche pljujuci po drugima.
sve sami geniji, pametnjakovici i poshtenjachine, o la la!

moj ex ima 8 stepeni razlike izmedju So i Me, kao i ova Maja, pa ga nikada ne bih stvrstala u glupe ljude, naprotiv, chovek ima vanserijsku inteligenciju. ima i para, poshto ume da svoja znanja unovchi.
a ne bavi se prostitucijom :P

dokle cete da pljujete po nechijim natalima, praveci se extremno pametni, samo zato shto vam se odredjena osoba ne dopada? malo korektnosti ne bi nikog ubilo.

uostalom, setite se da loshi ljudi, koji svima loshe misle i o svakom samo loshe govore, ustvari na sebe namichu negativna deshavanja.
nije dovoljno na sva usta galamiti: "Ja sam dobar, ja sam poshten, ja sam ok!!!", vec to zaista i treba biti.

majabl
25-05-2012, 09:42
ovo je izgleda tema za one koji svoje frustracije pokusavaju da izleche pljujuci po drugima.
sve sami geniji, pametnjakovici i poshtenjachine, o la la!

moj ex ima 8 stepeni razlike izmedju So i Me, kao i ova Maja, pa ga nikada ne bih stvrstala u glupe ljude, naprotiv, chovek ima vanserijsku inteligenciju. ima i para, poshto ume da svoja znanja unovchi.
a ne bavi se prostitucijom :P

dokle cete da pljujete po nechijim natalima, praveci se extremno pametni, samo zato shto vam se odredjena osoba ne dopada? malo korektnosti ne bi nikog ubilo.

uostalom, setite se da loshi ljudi, koji svima loshe misle i o svakom samo loshe govore, ustvari na sebe namichu negativna deshavanja.
nije dovoljno na sva usta galamiti: "Ja sam dobar, ja sam poshten, ja sam ok!!!", vec to zaista i treba biti.

saglasna sam sa ovim, prosto, jer ne poznajemo ljude, toliko , koliko se nekad ovdje upustamo u raspravu o njima,...a da, ja imam me na 6 od so ...i nekad sam ekstremno glupa,..nekad ekstremno pametna...:)

spomenka
25-05-2012, 09:47
Ja bas ne volim da se ovako povrsno generalizira i etiketira osobe jer imaju negdje nesto. Kao Pl u drugoj pa su sve opsjednute novcem. To nije astrologija. A i vrijedjas vlasnike istog aspekta bez razloga.
Osobno poznam jako dobro djevojku koja ima Pl u Sco u drugoj. Ima izuzetno zdrav odnos prema novcu, vrijedna je i stedljiva.

OP-rosti... Ja samo pišem ono što sam pročitala... Pa neće ti sigurno ta osoba doći i reći- ej bok znaš ja sam ti teški materijalist... To je sve podsvjesno jer Pl i je podsvjedna planeta djeluje duboko iz podsvjesnog i to je duuboko u njima to je njihov nagon za preživljavanje. Možda sam ugrubo tumačila, ali to je tako nekako.

malamaza
25-05-2012, 19:14
OP-rosti... Ja samo pišem ono što sam pročitala... Pa neće ti sigurno ta osoba doći i reći- ej bok znaš ja sam ti teški materijalist... To je sve podsvjesno jer Pl i je podsvjedna planeta djeluje duboko iz podsvjesnog i to je duuboko u njima to je njihov nagon za preživljavanje. Možda sam ugrubo tumačila, ali to je tako nekako.
ti često nešto izričito tvrdiš, a onda se opravdavaš da si tako pročitala ... tako će netko možda pročitati što si ti ovdje napisala pa tako prenositi dalje ...
reći da je netko materijalist i opsjednut lovom SAMO zbog plutona u drugoj, ma mislim stvarno ...
u astrologiji je sve kompleksno, da nije tako svi bi redom bili astrolozi

jel treba sad spominjati šemu serija 2, poziciju tog plutona s obzirom na kuće i uglove, aspekte, itd....
kao što reče kanon to nije astrologija ... mada sumnjam da si me razumjela al eto ...

Wicca
26-05-2012, 10:50
Ona je plava. Ne smedja.

http://www.google.rs/imgres?hl=sr&rlz=1V1IPYX&biw=1280&bih=850&gbv=2&tbm=isch&tbnid=NwVOWQW31EupoM:&imgrefurl=http://www.tportal.hr/showtime/estrada/59226/Maja-Morales-Stjepan-Bozic-i-Elio-Pisak-na-Farmi.html&docid=icZKcoX2vPX7tM&imgurl=http://www.tportal.hr/ResourceManager/GetImage.aspx%253FimgId%253D70168%2526fmtId%253D20&w=400&h=300&ei=NpnAT6OMEYy78gO2iJjlCg&zoom=1&iact=hc&vpx=324&vpy=154&dur=14&hovh=194&hovw=259&tx=156&ty=131&sig=101142625891199907422&page=1&tbnh=147&tbnw=201&start=0&ndsp=22&ved=1t:429,r:1,s:0,i:69

ivce
26-05-2012, 11:55
[QUOTE=spomenka;369496]Ja bih još dodala i tog Sa i desetu kuću. Sa kao status i sve u simbolici 10. Kad je u aspektima s emocionalnim planetima a posebno kvadratima. To su ljudi koji su "suženi" i opterećuju se glupostima tj. imiđžom partnera a to se opet svodi na materijalno. Oni nemaju sposobnost opuštanja u ljubavi oni nisu spontani oni su svoj život podredili "višim" ciljevima. Žao mi ih je ko nikoga!
A pogotovo kad su te emocionalne plante slabe po znaku a u lošim aspektima s Sa. Tuga...

Molim vas da se malo suptilnije etiketiraju ljudi sa odredjenim aspektima.

Ja sam zivi primer Mo koji zivi sa Sa na grbaci (na relaciji1-7)

nema mesta da napisem sta sve moze oznacavati ovaj aspekat...

AutumnFlower
27-05-2012, 13:59
Wicca,nisam uspela da otvorim tvoj link,ali i smedja i plava jako je lepa,ne bi je niko zaobisao..:)

Agena, na toj slici sto si ti postovala, devojka stvarno izgleda lepo, ali ja je znam ovakvu:
http://www.voxportal.hr/data/images/image/116490/vijest-slika.jpg

U toj smedjoj verziji je mnogo prirodnija i lepsa... Nego da ne idem u off, pocinjem kao neka tetka da zvucim! Ne smes vise da komentarisem, ako je njoj ok, i meni je.

zvjezdica
27-05-2012, 17:41
Ova tema je samo pokazalo koliko primitivnih ljudi ovdje ima.
Prvo riječi poput: kurva, drolja, glupača pokazuju na kojem ste nivou inteligencije vi, a ne oni o kojima pričate.

Ako ne znate razgovarati civilizirano, onda se vratite mami i tati da vas ponovo preodgoje jer se ponašate ko razmažena derišta.

Vrijeđanje je zabranjeno, prema tome, ne znam zašto se ne sankcionira.

Mislim da je puno bolje da analiziramo forumske karte, vjerojatno bi ostali zgroženi količinom inteligencije i materijalizma koji vlada ovdje.

Sramota.

spomenka
27-05-2012, 18:16
Ok... Naučila sam sad da ne smijem generalizirati aspekte i postavke planeta po kućama i etiketirati ljude. To je lekcija br. 1.
Lekcija br. 2. koju sam naučila je da se ne smijem "rugati" javnim osobama i ne iznositi detalje iz njihovog života jer je neetično.

U pravu si Zvjezdice za ovo što si napisala.

Sramota je to sve velika!

Vratimo temu korijenima...

TigaBg
27-05-2012, 21:53
I još lav na vrhu 11. kuće. OMG. A u trećoj kući i Sa. Ajoj jel ova ima IQ iznad 90?

Šta je problem sa Lavom na vhru 11. kuće? Zašto to vezuješ za glupost?

Ona vec sad ima brdo para, ali, meni tranzitira Pl kroz drugu kucu i iz iskustva mogu da kazem da donosi ogromnu opsednutost novcem ali npr meni novca nema nigde,moguce da je i kod nje to slucaj?
Pl je u jednom znaku do 20 godina. Dakle, ne može ti njegov tranzit kroz jedno polje ništa doneti, jer traje jako dugo.

malamaza
27-05-2012, 23:01
............

spomenka
27-05-2012, 23:04

Kad gledamo nečiju sveukupnu inteligenciju onda gledamo Me u kojem je znaku, kakve aspekte pravi. Gledamo znak na vrhu treće kuće i gdje je otišao vladar i gledamo znak na vrhu 11.kuće također. Tako sam čitala.

ma ne zamaraj se ti s tim, to samo spomenka tako vidi
njoj su ljudi npr.psihopati ako imaju ijedan kontakt mjeseca i saturna

Molim te...

TigaBg
27-05-2012, 23:09
Kad gledamo nečiju sveukupnu inteligenciju onda gledamo Me u kojem je znaku, kakve aspekte pravi. Gledamo znak na vrhu treće kuće i gdje je otišao vladar i gledamo znak na vrhu 11.kuće također. Tako sam čitala.

.

Zašto 11. kuće? I zašto bi Lav na vrhu 11 ili 3. kuće bio loš pokazatelj za inteligenciju?

malamaza
27-05-2012, 23:11

Molim te...

ma nisam se htjela raspravljati pa sam obrisala post, al već kad me vučeš za jezik ...
o tvome znanju i doživljaju astrologije stvarno ne bih, ja to na nijednom forumu još ne vidjeh ...
a što me moliš ?
da ne nađem postove gdje su tvoje umotvorine konkretno o kontaktu saturna i mjeseca u kontekstu psihičkih oboljenja ?
ili ono da je svaki kvadrat saturna i mjeseca u sinastriji po difoltu ljubav iz interesa ?
ne znam bi li se čovjek smijao ili plakao ...
a o iživljavanju nad nečijim natalom ne bih, tu si nadmašila samu sebe, bilo je za medalju ... bilo sa karakterne bilo sa astrološke točke gledišta ..
ne bih te više zadržavala ...

spomenka
27-05-2012, 23:16
Zašto 11. kuće? I zašto bi Lav na vrhu 11 ili 3. kuće bio loš pokazatelj za inteligenciju?

Lav jer je Me u njemu u padu, a 11. kuća jer je to kuća urana koji je viša oktava Me (tako sam čitala na forumu nekom, nemoj ovo uzimati za ozb).
Al lav na vrhu 3. kuće mi je sasvim logičan, jer treća kuća je kuća Me. A lav je ego, So-spaljuje Me.

CARAPICA
27-05-2012, 23:17
Jedan Veliki Pozdrav Za Moderatore :5:
Ovaj forum je pao toliko nisko, da niže ne može.
KATASTROFA.
I nitko neće poduzeti ništa.

AutumnFlower
27-05-2012, 23:18
Uh... nije ni meni jasno zasto je znak Lava los za inteligenciju, niti sam znala da se gleda 11. kuca.

Ja bih po nekim pokazateljima morala biti ne bas inteligentna...

spomenka
27-05-2012, 23:20
@Malamaza
ajd sad pobriši i ovaj zadnji post jer jednu od te dvije dame nisam spomenula imenom. Budi toliko korektna.
Mislim stvarno.

spomenka
27-05-2012, 23:23
A ova izbrisala post....:5rotfl: :roflmao: :girl_wacko: :girl_wacko: :girl_haha:

Jedna od rijetkih na ovome forumu koja je čista pozitiva i svima izlazi u susret. Bravo za tebe! Odoh u off, al jbga...

Jedan Veliki Pozdrav Za Moderatore :5:
Ovaj forum je pao toliko nisko, da niže ne može.
KATASTROFA.
I nitko neće poduzeti ništa.

Slažem se def.

Uh... nije ni meni jasno zasto je znak Lava los za inteligenciju, niti sam znala da se gleda 11. kuca.

Ja bih po nekim pokazateljima morala biti ne bas inteligentna...

Me u lavu je u padu. Nadam se da je sad jasnije.

malamaza
27-05-2012, 23:24
@Malamaza
ajd sad pobriši i ovaj zadnji post jer jednu od te dvije dame nisam spomenula imenom. Budi toliko korektna.
Mislim stvarno. Ako si isfrustrirana odi prošeći.

vidi, izbrisala sam obadvije, ako ti je tako lakše ili se nečega bojiš ...

molila bih te da mi se više ne obraćaš, hvala

spomenka
27-05-2012, 23:29
vidi, izbrisala sam obadvije, ako ti je tako lakše ili se nečega bojiš ...

molila bih te da mi se više ne obraćaš, hvala

Nemam se čega bojati, nego pod broj 1. ja nisam nikoga čiji sam natal stavila na forum a da je javna osoba nazvala imenom niti prezimenom niti sam čak objavila njihove podatke o rođenju-točnije izbrisala sam ih. A svaka sličnost sa stvarnim osobama je slučajna, ne. A ovu drugu damu koja je isuviše mlada je imenom i prezimenom nazvala Wicca.

Ja se tebi uopće čini mi se niti jednom nisam prva obratila, nego ti meni, stoga se ne trebaš brinuti oko toga dal ću ti se obraćati u budućnosti na ovom forumu, fakat. Ja tebe uopće niti nisam skužila do sad.
;)

andjelikadepeures
27-05-2012, 23:31
Lav jer je Me u njemu u padu, a 11. kuća jer je to kuća urana koji je viša oktava Me (tako sam čitala na forumu nekom, nemoj ovo uzimati za ozb).
Al lav na vrhu 3. kuće mi je sasvim logičan, jer treća kuća je kuća Me. A lav je ego, So-spaljuje Me.

nemoj vise da se blamirash, molim te
kad ne znash, bolje cuti, iako znam da si Lav i da imash obichaj da se pravish pamtna chak i kad nemash pojma o chemu prichash

znam dosta ljudi sa Lavom na vrhu 11. kuce i veruj mi, svi su nadprosechno inteligentni.

Bojana_NS
27-05-2012, 23:33
Nemam se čega bojati, nego pod broj 1. ja nisam nikoga čiji sam natal stavila na forum a da je javna osoba nazvala imenom niti prezimenom niti sam čak objavila njihove podatke o rođenju-točnije izbrisala sam ih. A svaka sličnost sa stvarnim osobama je slučajna, ne. A ovu drugu damu koja je isuviše mlada je imenom i prezimenom nazvala Wicca.

Ali to je javna ličnost znači JAVNO je skoro sve-ne dramite žene već se bacite na temu.
Ne valja ovakve teme postavljati čim ima lufta za malo frustro-filozofije svi navale,a one isključivo astrološke jedva 4 stranice pređu.

spomenka
27-05-2012, 23:35
nemoj vise da se blamirash, molim te
kad ne znash, bolje cuti, iako znam da si Lav i da imash obichaj da se pravish pamtna chak i kad nemash pojma o chemu prichash

znam dosta ljudi sa Lavom na vrhu 11. kuce i veruj mi, svi su nadprosechno inteligentni.

Eh... Vi ili ne čitate što ja pišem ili ste danas nešto posebno nabrijani. Ja nisam rekla da samo znak lava na vrhu 11. daje niskointeligentne. Za inteligenciju se gleda malo više toga. Gleda se Me i njegovi aspekti, gleda se treća kuća, po nekima se čak gleda i Asc-Mars-Sunce-Mjesec. Ima puno varijacija. Al kad vidiš da se poklopi ova postavka; Me u lavu, strijelac na vrhu treće i lav na vrhu 11.-jasnije su ti neke stvari. Vi ili ne želite shvatiti ili ne kužim gdje je problem?
Ja se ne pravim pametna, ja samo pišem ono što znam.

spomenka
27-05-2012, 23:40
Hahahahahahaha joj kome ti pricas...:4lol: :5rotfl: (o javnosti):D

Ne dirajte Spo,sta ima veze postavila je njen natal,devojka je sa svakog muskarca imala novca ili ne,uvek ce biti pozeljna osoba.Nema to veze sa Plutonom u 2k,jer njen izgled (kompletno) je izvan svakog natala.
Oni koji ju vole ne obracaju paznju na natal,nego na njene velike potencijale.:)

Ja nisam postavila natal od te dame!!! Od one druge jesam, ali od te NE!;)

AutumnFlower
27-05-2012, 23:44
Me u lavu je u padu. Nadam se da je sad jasnije.

Ma ok je to...ali gledajuci svoju kartu, 3. kuca u Strelcu, Me u Strelcu neaspektovan u 3. Vladar 3. na MC u opozicijama... 11. kuca u Lavu, i vladar So neaspektovano u 3! Jedino sto imam Ur u 3 pa malo vadi stvari ( ali taj Ur vlada 5. prirodnom kucom Lava). Ja ispadoh uzasna, jos gora od ove pomenute cak... :D
Ne tvrdim da sam preterano inteligentna- fali mi malo fokusa i koncentracije i poprilicno sam lenja- ali makar sto se tice zvanicnog obrazovnog sistema, nikad problema nisam imala, cak suprotno.

andjelikadepeures
27-05-2012, 23:49
Eh... Vi ili ne čitate što ja pišem ili ste danas nešto posebno nabrijani. Ja nisam rekla da samo znak lava na vrhu 11. daje niskointeligentne. Za inteligenciju se gleda malo više toga. Gleda se Me i njegovi aspekti, gleda se treća kuća, po nekima se čak gleda i Asc-Mars-Sunce-Mjesec. Ima puno varijacija. Al kad vidiš da se poklopi ova postavka; Me u lavu, strijelac na vrhu treće i lav na vrhu 11.-jasnije su ti neke stvari. Vi ili ne želite shvatiti ili ne kužim gdje je problem?
Ja se ne pravim pametna, ja samo pišem ono što znam.

u mom selu se, za ovako neshto kaze "puna znanja kao g@vno vitamina!"

inache i moj Merkur nije idealno postavljen, pa IQ nije ni prosechan, a tek ispod proseka.

spomenka
27-05-2012, 23:54
inache i moj Merkur nije idealno postavljen, pa IQ nije ni prosechan, a tek ispod proseka.

Vidi se po avataru! :4lol: :4lol:

Bojana_NS
28-05-2012, 00:00

ti to ozbiljno?

spomenka
28-05-2012, 00:13
ti to ozbiljno?

..............

andjelikadepeures
28-05-2012, 00:26

naravno.
ko razume-shvatice

samo, da bi razumeo, ne sme da bude povrshan i da sve tumachi nakaradno.
do dushe, potreban je bar prosechan IQ da bi se shvatali simboli :D

Bojana_NS
28-05-2012, 00:29
naravno.
ko razume-shvatice

samo, da bi razumeo, ne sme da bude povrshan i da sve tumachi nakaradno.
do dushe, potreban je bar prosechan IQ da bi se shvatali simboli :D

jel to ona što su svi sumnjali u nju a ona postala najbolji advokat?

andjelikadepeures
28-05-2012, 00:35
jel to ona što su svi sumnjali u nju a ona postala najbolji advokat?

ta :D
pritom je sve uradila na SVOJ nachin, ne izneverivshi sebe ni po kom osnovu :D

p.s.
Agena, zashto umeto horora?

spomenka
28-05-2012, 00:38
p.s.
Agena, zashto umeto horora?

:4lol: :D :smartass:

Evo neću više biti zločesta, idem... :o

Wicca
28-05-2012, 16:16
Ja ne znam oko cega ste digli dramu. Tema je lepo o koristoljubljivim ljudima,ja sam samo postavila natal jedne devojke ( mogla sam i Sorajin natal isto da stavim ) u duhu teme, htela sam i natal kume svoje da stavim koja je sponzorusa.
I tema je za tumacenje TIH karti,devojaka koje jesu sponzoruse,koje su same za sebe to rekle,i koje to jesu,a ne da se tema pretvori u chat temu.

Dakle ljudi ( izuzev spomenke,tige i jos nekih ) dajte se vratite na tumacenje natala ( ne svog na temi, vec tudjih,zato je tema i otvorena ) a kafenisite negde drugde.

Eh sad,u duhu teme,ima li jos neko natal neke sponzoruse? Ergo,spomenka,jedino sam se Maje Morales setila jer je ona bas bas bas primer ,lakse mi je za slavne da se dosetim nego ovako anonimusa da se setim. Jedino moje kume kad joj saznam podatke.

spomenka
28-05-2012, 16:27
Ja ne znam oko cega ste digli dramu. Tema je lepo o koristoljubljivim ljudima,ja sam samo postavila natal jedne devojke ( mogla sam i Sorajin natal isto da stavim ) u duhu teme, htela sam i natal kume svoje da stavim koja je sponzorusa.
I tema je za tumacenje TIH karti,devojaka koje jesu sponzoruse,koje su same za sebe to rekle,i koje to jesu,a ne da se tema pretvori u chat temu.

Dakle ljudi ( izuzev spomenke,tige i jos nekih ) dajte se vratite na tumacenje natala ( ne svog na temi, vec tudjih,zato je tema i otvorena ) a kafenisite negde drugde.

Eh sad,u duhu teme,ima li jos neko natal neke sponzoruse? Ergo,spomenka,jedino sam se Maje Morales setila jer je ona bas bas bas primer ,lakse mi je za slavne da se dosetim nego ovako anonimusa da se setim. Jedino moje kume kad joj saznam podatke.

Ok, slažem se s tobom da se ovdje tumače karte tih samoprozvanih sponzoruša i onih koje to jesu al ne daju na sebe (ne daju da ih se tako oslovljava), ali imam jednu malu zamolbu. Budući da je forum javan i svima dostupan pa je tako dostupan i tim damama mislilm da stvarno nije fer i korektno od nas da ih ovdje nazivamo punim imenom i prezimenom.

Znači ubuduće kad će netko stavljati natal neke poznate "dame" neka ju ne oslovljava njezinim imenom ni prezimenom, nego može umjesto toga samo u par natuknica reći nešto o njoj da mi ostali članovi shvatimo tko je. Jel može?

Wicca
28-05-2012, 16:32
Ok, slažem se s tobom da se ovdje tumače karte tih samoprozvanih sponzoruša i onih koje to jesu al ne daju na sebe (ne daju da ih se tako zove), ali imam jednu malu zamolbu. Budući da je javan forum i svima dostupan pa je tako dostupan i tim damama mislilm da stvarno nije fer i korektno od nas da ih ovdje nazivamo punim imenom i prezimenom.

Znači ubuduće kad će netko stavljati natal neke poznate "dame" neka ju ne oslovljava njezinim imenom ni prezimenom, nego može umjesto toga samo u par natuknica reći nešto o njoj da mi ostali članovi shvatimo tko je. Jel može?

Ne vidim zbog cega bi to trebalo da bude tako ali,ako se vecina slaze...
Te devojke se nece vredjati ,mislim,Maja Morales je hapsena zbog elitne prostitucije i sama za sebe kaze da je k.urva i da voli samo materijalno , Soraja je prostitutka bila,ne verujem da bi se neka od njih vredjala da procita to ovde, kad je istina.

Za moju kumu cu samo staviti kartu. Mislim,ja bih volela da vidim karte osoba koje vi znate u RL da su sponzoruse,pre negoli postavljanje slavnih al eto,ne mogu nijedne da se setim.

Edit: I ovi na temi ne bi trebali da se vredjaju kad se tumace tudje karte.

spomenka
28-05-2012, 16:34
Ne vidim zbog cega bi to trebalo da bude tako ali,ako se vecina slaze...

Radi etičnosti i moralnosti. Iako te dame sumnjam da znaju definiciju tih termina, ali mi normalni ljudi se takvih stvari gnušamo. Eto radi toga.
Hvala

Wicca
28-05-2012, 16:38
Radi etičnosti i moralnosti. Iako te dame sumnjam da znaju definiciju tih termina, ali mi normalni ljudi se takvih stvari gnušamo. Eto radi toga.
Hvala

Bez uvrede ali,iskreno nema mi smisla ovo sa onim o cemu pricamo. Kakve veze ima ako ja postavim natal neke poznate sponzoruse i kazem joj ime i prezime sa moralom? Mislim ja nikog ne vredjam,niti bi se ona vredjala,niti vredjam nju,ja samo govorim istinu.
To je isto kao reci da kad postavim ARkanovu kartu ne smem radi eticnosti reci da je to Arkanova karta.

Ali rekoh volela bih da vidimo natale osoba koje znamo uzivo.

spomenka
28-05-2012, 16:54
Bez uvrede ali,iskreno nema mi smisla ovo sa onim o cemu pricamo. Kakve veze ima ako ja postavim natal neke poznate sponzoruse i kazem joj ime i prezime sa moralom? Mislim ja nikog ne vredjam,niti bi se ona vredjala,niti vredjam nju,ja samo govorim istinu.
To je isto kao reci da kad postavim ARkanovu kartu ne smem radi eticnosti reci da je to Arkanova karta.

Ali rekoh volela bih da vidimo natale osoba koje znamo uzivo.

Razumijem te u potpunosti. Mi ovdje govorimo istinu ništa ovdje nije izmišljeno... Ali bilo bi bolje kad bi se u par natuknica dalo do zanja o kome je riječ jer ovo je ipak malo drugačija tema od one gdje su natali poznatih. Neki ljudi ne vole kad ih se naziva sponzorušama, pa radi tih razloga sam mislila da ne pišemo njihova imena.
Al eto to je moj stav.

A ti ako se s njim ne slažeš slobodno piši, nisam ja ovdje da ti to zabranjujem već sam samo iznijela svoj stav u vezi toga.

zvjezdica
28-05-2012, 17:09
Ja neznam koji dio ovdje nije jasan:

1. Vrijeđanje nije dozvoljeno na Forumu
2. Iznošenje podataka bez pristanka osoba čiji je natal u Astrologiji se etiketira kao kršenje moralnih i etičkih načela
3. Niste Bogovi, prema tome nema razloga da ne poštujete ova 2 bitna pravila.

Osim toga, netko vas može tužiti za klevetu.

I ono zadnje: Astrologija nije za iživljavanje osobnih frustracija, niti za izigravanje Bogova. Dakle, etiketirati nekoga da je kurva, drolja, imbicil, retardos, glupača itd. Je ono što se ne dozvoljava ni u Astrologiji ni na Forumima, a u krajnjoj granici govori o tome koliko je onaj koji nekoga etiketira nezrela ličnost. ( da ne kažem nešto puno gore).

Ako je netko prostitutka ne znači da je manje vrijedan od vas niti da se vi možete postaviti u poziciju nadčovjeka i glumiti vertikalu morala. Kad bi zavirili u vaše života tko zna koliko bi sočnih detalja pronašli. Uostalom svatko može i vas etiketirati kao drolje, pa onda razmislite kako bi ste se osjećali.

Meni ni prostitutke ni sponzoruše ne smetaju. One su odabrale svoj životni put i ja to poštujem. I ne vidim razloga da ikome smetaju ako vas ne diraju. Dakle, bavite se malo više sobom, a manje drugima.

Iskreno, po svim ovim gadostima koje ste ispisali na temi samo ste dokazali kakvi ste ljudi i ništa više. Htjeli ste nekoga prikazati kao dno dna, a onda se kotač okrenuo ka vama...

Moderatori bi trebali sankcionirati one koji su prekršili pravila Foruma i zaključati temu jer je očito da se ovdje ne vodi normalna astrološka diskusija.

spomenka
28-05-2012, 17:15
Ova tema je izgleda otišla u krivom smjeru... I upravo radi tih kleveta se ne usudim pisati ničija imena. Ljudi forum je javan a svi mi imamo svoju IP adresu pomoću koje nas se može pronaći.
Ova tema treba dobiti neku novu putanju...
U pravu je Zvjezdica...

Zvjezdicu za novog moderatora!

TigaBg
29-05-2012, 00:44
Lav jer je Me u njemu u padu

A Strelac, Ribe...?

Wicca
29-05-2012, 01:11
Ja neznam koji dio ovdje nije jasan:

1. Vrijeđanje nije dozvoljeno na Forumu
2. Iznošenje podataka bez pristanka osoba čiji je natal u Astrologiji se etiketira kao kršenje moralnih i etičkih načela
3. Niste Bogovi, prema tome nema razloga da ne poštujete ova 2 bitna pravila.

.

Ja sam iznela podatke JAVNE licnosti.
Ili sta, hocete traziti od Monike Beluci dozvolu sto ste kacili njen natal?
Valjda imam pravo staviti natal javne licnosti.

i jos jednom. J-A-V-N-A i ne znam sta ti tu nije jasno,Maja Morales je poznata licnost.Kod Hrvata doduse. Boze. Lepo sam rekla da sponzoruse koje znamo uzvio prikazemo samo kartu, bez imena i podataka. Nije mi jasno sto ste se pogubili oko gluposti sad,i ako necete da se tema zakljuca, VRATITE se na temu vec jednom.

dakle, natali.

molimo,stavljajte ih. jer ne vredi nijedna astroloska tema bez konkretnih primera,jel.

P.S. ono za IP adresu je glupost. Jeste,sad ce Severina da ide da tuzi onog ko je u njenoj temi napisao da je teski egocentrik i da je opsednuta sobom i sebicna. Alo mi nemamo policiju, kod nas se ubistva nikad ne rese, bas ce sad neko da te tuzi jer ga nazivas spnzorusom.

spomenka
29-05-2012, 01:44
A Strelac, Ribe...?

A znaš kako je Me u njima.:D
Strijelci žive naive, a ribe u svom svijetu... Inteligencija je sposobnost snalaženja u novim situacijama...
Moram ispričati jednu anegdotu sa Me u ribama. Naime imam kolegicu čiji je Me smješten u znaku riba. Bile ona i ja na jednom koncertu i sad budući da obje znamo da koncert u tom prostoru mora biti gotov do pola jedan ujuturo, a čekale smo da odsviraju svi bendovi. Ali kako je na karti pisalo da taj jedan bend koji smo htjeli vidjeti svira zadnji a onaj koji smo bile slušale svira prvi kaže ona meni; pa možda su promijenili raspored... I dobro ja pomislim pa možda fakat jesu, al pri tome nisam gledala na sat. I odem ja na wc, kad ono vraćam se ja iz wca i čujem ja neko zatišje nitko ne svira ekipa počela izlaziti van i vidim nju sjedi ona i čeka. Kad ja pogledam na sat ono pola jedan i dođem ja do nje i pitam jel idemo, kao kaj je sad nema tog benda kojeg smo htjeli čuti. A dođe ona meni; pa pričekat ćemo možda su napravili pauzu...:D :D
Ja blijedo pogledam u nju i ne vjerujem. Onak nikoga više nije bilo tamo, SVI su otišli doma da bi ona rekla- vjerojatno su napravili pauzu.-
A šta reći jel...:D :D :D :o
Al kaj je najjače ona uopće nije shvatila kaj je tad rekla. To je problem kod njih.

Odoh malo u off s ovim...

Skorpija
29-05-2012, 03:32
Svaka tema na ovom forumu je zavrsila neslavno,ocigledno da ljudi dolaze na forum iz bilo kog interesa,osim astrologije,razlozi su mnogi.

Da ne bih pocela ovde pojedinacno da lupam opomene,lepo ce tema biti obrisana,a za ubuduce da se zna da svako prekrseno pravilo foruma nece biti nekaznjeno,pa mozete da se zalite i sudu u Strazburu.

Wicca
29-05-2012, 11:46

Pl je u jednom znaku do 20 godina. Dakle, ne može ti njegov tranzit kroz jedno polje ništa doneti, jer traje jako dugo.

Po meni moze,ako je osoba plutonovska. Kad je neko plutonov tip, i ako je ta planeta alfa i omega u natalu te osobe,sve u vezi te planete osetis.
Npr meni cim je Pl usao u drugu kucu pala sam na samofinansiranje,a cim je stao na Urana umro mi je otac. Grozim se kad bude dosao na Ne ( tipujem tu na trudnocu,bar se ja nadam jer meni Pluton nikad ne donosi nista dobro ) ali se jako plasim kad mi bude usao u trece polje, tamo mi je Sa ( moj brat ) , moje fizicko telo ( Ma) kad mi udari na Ma tu se vec bojim neke teske saobracajke koja bi me unakazila fizicki ili slicno.

TigaBg
30-05-2012, 23:09
Po meni moze,ako je osoba plutonovska. Kad je neko plutonov tip, i ako je ta planeta alfa i omega u natalu te osobe,sve u vezi te planete osetis.
I šta, 20 godina te drma Pluton?

Npr meni cim je Pl usao u drugu kucu pala sam na samofinansiranje,a cim je stao na Urana umro mi je otac. Grozim se kad bude dosao na Ne ( tipujem tu na trudnocu,bar se ja nadam jer meni Pluton nikad ne donosi nista dobro ) ali se jako plasim kad mi bude usao u trece polje, tamo mi je Sa ( moj brat ) , moje fizicko telo ( Ma) kad mi udari na Ma tu se vec bojim neke teske saobracajke koja bi me unakazila fizicki ili slicno.
Sa 90 Mo i Ma, vladar Asc. Neću dalje da ti objašnjavam jer sam ti pisala najmanje 3 puta o tome a i znam da dovoljno znaš astrologiju i da znaš koliko su ti tranziti jaki.
Tranzitni Pl može nešto da donese kroz aspekt (i ne mora). Kroz polje ne donosi ništa.

spomenka
31-05-2012, 15:41
Nemojmo zaključavati temu samo ju usmjerimo na pravi put.

Wicca
04-02-2013, 10:24
Da li sme na ovoj temi da se kace tudje natalne karte?

al ja bih morala pored tog natala i biografiju te osobe da stavim

manuela
05-02-2013, 13:10
ja sam riba, djevica podznak.....mjesec u biku, jupiter u raku......volim novac, komfor....i sve radim da bi ga zaradila, ali moja trenutna druga polovica (moj momak) nema ništa....sirotinja i neželi to promjeniti što je najgore...možda je on sa mnom iz intereas? jer zna da imam kuču...auto, stan a on nema ništa....
materijalista sam samam za sebe mogu reći, ali koja voli zaraditi i imati i poklanjati, to me čini sretnom

stretniji je koji daje nego prima :)

Little Warrior
05-02-2013, 19:19
Ako neko hoce da vidi kako izgleda muska sponzorusa evo podatci:

19. 04. 1980. 4 am,
Beograd
i iskreno briga me za etiku i moral ako treba da se nauci nesto, a sto se tuzbe tice i ovako mi je dosadno u zivotu...

ginger
05-02-2013, 22:17
misliš veza iz interesa? ne ljubav- to je osjećaj.

ja mislim da treba osoba biti jako racionalna, snažno težiti materijalnim postignućima. odsustvo empatije, osjećajnosti.
međutim u životu dođe svakako pa oćeš nećeš- ili se vezati za nekoga da budeš "u toplome i sita" ili završit na ulici. ima svega.

ginger
05-02-2013, 22:20

19. 04. 1980. 4 am,
Beograd
i iskreno briga me za etiku i moral ako treba da se nauci nesto, a sto se tuzbe tice i ovako mi je dosadno u zivotu...

Cor možeš stavit kartu i obrisat podatke pa će bit okej. konkretno ovdje je Mo u blizancima pa je osoba vrlo realna, povodi se logikom, lišena osjećajne stege unutar sebe. vrlo je snalažljiva i praktična.

andjelikadepeures
05-02-2013, 22:23

19. 04. 1980. 4 am,
Beograd

evo karte...

http://www.dodaj.rs/f/1f/gc/3AN9oj7/astro2gw316mushkasponzor.gif

p.s.
vecina mushkog sveta su sponzorushe, samo to kriju jako dobro

ginger
05-02-2013, 22:30
offtopic:
A znaš kako je Me u njima.:D
Strijelci žive naive, a ribe u svom svijetu... Inteligencija je sposobnost snalaženja u novim situacijama...
Moram ispričati jednu anegdotu sa Me u ribama. ..

sad si me podsjetila na dvije osobe:
1. prva sa ME u blizancima. merkur u svom sjedištu i noćnom triplicitetu. samo kod te osobe nije. sirota nezna suvislo složiti rečenicu. napisat a niti izgovorit. bolje bi Englez sročio redosljed nego ona, čiji je materinji.

2. Me u djevici- profesorica na fakultetu. nitko je nije razumio šta je objašnjavala. :rolleyes: :D dan danas se pitam dal ona uopće razumije gradivo koje predaje.

milupino
05-02-2013, 22:33
za moju majku bih rekla da se udala iz koristi,nije mi jasno kakva je situacija bila na pocetku braka,da l je postojala emocija...ali po onom sto pokazuje od kad je pamtim jeste materijalisticko gledanje na zivot i na brak...lako je cuti kad kaze drugi se uzimaju iz interesa,to bi pre bila njena realnost ..to pa onda emocija ...ima mesec u blizancima u sedmoj kuci ......ima saturn u drugoj u vodoliji i on pravi trigon sa mesecom u sedmoj,mislim da to objasnjava njen zelju sa materijalnom stabilnoscu kroz brak ...podznak nije siguran ...ili je sam kraj skorpije ili pocetak strelca...

Little Warrior
05-02-2013, 22:41
evo karte...

http://www.dodaj.rs/f/1f/gc/3AN9oj7/astro2gw316mushkasponzor.gif

p.s.
vecina mushkog sveta su sponzorushe, samo to kriju jako dobro

Hvala za kartu! A za to da je vecina muskaraca ustvari "prikrivena sponzorusha" se potpuno slazem! Svaki bi voleo da mu padne sa zenine strane, al po mogucnosti da se ne sazna bruka ;)