Psihičke bolesti u astrologiji [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Psihičke bolesti u astrologiji

Strane : [1] 2

spomenka
14-05-2012, 13:35
Zanima me kako ih uočiti u natalnoj karti?
Koji su to znakovi kojima se vodimo kada analiziramo nečije psihičko stanje i "bolest" duše u natalnoj karti?

Od ugroženosti Mo što je još bitno?

Jako bih voljela kad bi se na ovu temu javili prvenstveno oni koji su u toku života imali "susrete" s psihički bolesnim osobama. A naravno i svi oni koju znaje te "definicije" za natalnu kartu.

mirab
14-05-2012, 13:48
Neptun i Ribe su povezani sa psihickim problemima....

marla81
14-05-2012, 14:10
evo prilažem natalnu bivšeg dečka koji je ima dijagnosticiranu psihozi i boravio je par navrata na psihijatriji... maknula sam njegove podatke..
http://tinypic.com/view.php?pic=2qwg17d&s=6

on ima SO0NE, a i MO90NE... za druge pokazatelje ne bi znala...

coca
14-05-2012, 14:45
Evo neznatnog doprinosa sa moje starne.
ASC u devici, i tri malefika na ASC, Mars, uran,pluton...opozicija mesec,konj. saturn u ribama ...

spomenka
14-05-2012, 14:49
evo prilažem natalnu bivšeg dečka koji je ima dijagnosticiranu psihozi i boravio je par navrata na psihijatriji... maknula sam njegove podatke..

Hm... Zanimljiv je položaj Mo. Mo je u slabom za njega znaku a to je ovan. Neki astrolozi mu pripisuju da je tamo u padu. U opoziciji sa Sa i Ju, kvadratu s Me.
Mo u slabom ovnu, Sa u egzaltiranoj vagi...

@Coca
Možeš malo bolje objasniti. S čim je Mo u opoziciji, a s čim Sa u konjukciji?
I o kakvom je poremećaju riječ?

coca
14-05-2012, 15:04
link do pomenute karte;
http://www.efreepics.net/?v=astrowrhr.gif

tumacite ako imate volju:-)

marla81
14-05-2012, 15:04
hehehe gledaš moju kartu, a ne od bivšeg dečka....

ja za sad nemam problema s psihom, ali ko zna :)

spomenka
14-05-2012, 15:14
link do pomenute karte;
http://www.efreepics.net/?v=astrowrhr.gif

tumacite ako imate volju:-)

Da, opet taj Sa i Mo. Ovdje je Mo u kojukciji sa Sa u ribama. Ma i Pl u konjukciji pa na ascedentu. Da, tu je još i Ma. Hm... Sadist?

hehehe gledaš moju kartu, a ne od bivšeg dečka....

ja za sad nemam problema s psihom, ali ko zna :)

Joj...oprosti tek sam sad skužila:D

Za njegovu kartu. Pa da opet taj slab Mo.
Al ne kužim, zašto So i Ne kod psihotičara je prisutan?
Jel Ne predstavlja halucinacije ili što?
Jel tvoj ex bio ovisnik možda?

marla81
14-05-2012, 15:24
Da, opet taj Sa i Mo. Ovdje je Mo u kojukciji sa Sa u ribama. Ma i Pl u konjukciji pa na ascedentu. Da, tu je još i Ma. Hm... Sadist?

Joj...oprosti tek sam sad skužila:D

Za njegovu kartu. Pa da opet taj slab Mo.
Al ne kužim, zašto So i Ne kod psihotičara je prisutan?
Jel Ne predstavlja halucinacije ili što?
Jel tvoj ex bio ovisnik možda?

on je bio prava umjetnička duša, pisao je knjige, volio glazbu, i jako se zanimao za duhovnost, reiki...
nije bio klasični ovisnik, ali voli je s vremena na vrijeme konzumirat marihuanu... on je smatrao da mu pomaže u njegovom kreativnom izražavanju...
njegov osnovni problem je bio što si je umišljao različite stvari, vidio urote tamo di ih nije bilo...

Mad Max
14-05-2012, 15:37
Zanima me kako ih uočiti u natalnoj karti?
Koji su to znakovi kojima se vodimo kada analiziramo nečije psihičko stanje i "bolest" duše u natalnoj karti?

Od ugroženosti Mo što je još bitno?

Jako bih voljela kad bi se na ovu temu javili prvenstveno oni koji su u toku života imali "susrete" s psihički bolesnim osobama. A naravno i svi oni koju znaje te "definicije" za natalnu kartu.

Kod onih što sam ja gledao uvek je pored ugroženog MO prisutan i loše aspektovan MA. Možda je samo slučajnost ali opet, evo i u ove dve karte okačene na temi je i loše aspektovan MA.

Na ovom forumu možeš doktorat na ovu temu da napišeš.

zvjezdica
14-05-2012, 15:43
Moji zaključci kroz analize takvih natala su da se gleda sljedeće:

1. 12. polje koje označava psihu, bez njega se ne može
2. Mjesec kao signifikator psihe
3. Neptun (kao negacija problema i umišljanje)Uran (rastrzanost), Merkur živci
4. 3. polje kroz koje gledamo intelekt i živce
5. asc i vladar

Osobno sam nailazila na česte primjere osoba sa Neptunom na ASC koje su imale psihičke probleme, a kad je takav Neptun u opoziciji na Mjesec, sunce ili Mars osoba postaje destruktivna, ne vidi ni sebe ni druge jasno, a pritom je i agresivna.

nažalost, jednu takvu osobu gledam svaki dan i ti ispadi bjesa odnosno ta stanja u kojima je psisha poremećena su jako teška i stresna za okolinu, a nažalost kad gledate tu osobu vidite samo luđački bijes i u takvima stanjima ona je sposobna i da ubije nekog.

marla81
14-05-2012, 15:55
evo recimo ja imam stvarno ugrožen MO, a i Ma mi nije baš sjajno aspektiran... ima opoziciju s NE, a ME i (vladar podznaka) je opoziciji s NE...

nemam psihičkih problema... jedino me muče povremeno tjeskobe, a koga ne bi uz ovakog SA :) i da dosta sam živčana...

nekako po meni jak SA nas uvijek čini realnima, možda jesi u depresiji, ali bome si ništa ne umišljaš...

uranija
14-05-2012, 15:59
evo kod mene je jak saturn i osecaj obaveze prema drugima i to i te kako izaziva psihicku tezinu pogotovo u periodu saturnovog povratka...kada resavam svoj status u vezi posla,partnerstva i odnosa uopste,saturn ima aspekt sa suncem u 12,oj i sa marsem u znaku blizanaca,svega sam svesna ali mi je tesko,koliko god neki ne zele da priznaju,ali sam merkur uran daje histerisanje povremeno iz nekih razloga iz okoline...pritiska,stresova...

lek je prijatelj i priroda,zivotinja,muzika,ali pod jakim stresom samo izadjite u prirodu i sa prijateljem,sve nestane :)

Little Warrior
14-05-2012, 16:07

Vladar sestog polja u znaku koji je ukljesten (simbolika 12. polja) i u znaku gde se ne oseca dobro. U kvadratu sa suncem (svest) a sunce ima konjunkciju od neptuna tj. neptun takodje u kvadratu sa mesecom...POsto je mesec vladar 6. polja dakle polja zdravlja, zbog kvadrata sa konjunkcijom mesec sunce imamo prava da pomislimo da bolest nije cisto fizicka nego psihicke prirode!

Vladar 12. polja -saturn je poslednja meseceva konjunkcija i saturn i mesec imaju istog dispozitora.
Dispozicijom meseca (a i saturna koji je vladar 12. polja-dakle psiha) dobijamo opoziciju nakon kvadrata-tj kroz dispoziciju meseca i saturna dobijamo ih na 3. stepenu jarca...A kroz dispoziciju sunca i neptuna oni odlaze na 3. stepen raka-dakle egzaktna opozicija (kroz dispoziciju) meseca i saturna sa jedne i neptuna i sunca, sa druge strane.
Pri tome je mesec vladar 6. polja(bolesti, slabe tacke)
Saturn je vladar 12. polja-psiha
Neptun sa suncem vec ume da dovede do suzavanja svesti (sunce-svest) kroz ovakve aspekte (a ne uopsteno da ne budem napadnuta sad za to sunce) i prvo je kvadrirao mesec pa kroz dispoziciju napravio egzaktnu opoziciju..

jako vazno u karti je to sto se prvi los aspekt dispozicijom pretvorio u 2. los aspekt :)

Moram da pitam da li je dijagnoza u startu bila nejasna i sakrivena, tj da li se teze doslo do nje?

spomenka
14-05-2012, 16:07
............

Little Warrior
14-05-2012, 16:09
A Cor ga je baš onako pošteno izanalizirala!

JOs cu da ispadnem kriva za klevetu :D :)

Mad Max
14-05-2012, 16:10
Ej Zvjezdica i Uranija baš dobro što ste svratili ovdje. Inaće bila je cijela jedna tema o jednom dečku (ti Zvjezdica znaš kojem;))...
Naime mišljenja sam da je on poremećen. Mislim već ima jedan poremećaj a to je bipolarni, ali meni se čini da uz taj ima joše jedan a to je psihopatija.

Pogledajte mu kartu, molim vas... Isto Ne na asc. isto je sklon konzumiranju marihuane s vremena na vrijeme... A da je sado-mazo to znam iz prve ruke!

natalna karta dotičnog mladića- http://img269.imageshack.us/img269/2610/astro2gw02mm49938621671.gif

A Cor ga je baš onako pošteno izanalizirala!Au, ovaj ima baš gadne kvadrate, čak ovaj ugrožen MO i nije toliko strašan koliko ovo ostalo. Pomenula si bipolarni poremećaj, to sam viđao kod ljudi sa MO u Ar.
A što se tiče trave, ogovorno tvrdim da 90% momaka i devojka starosti od 18 do 30 godina (u svetu, ne samo na balkanu) bar probalo travu.

Little Warrior
14-05-2012, 16:12
se tiče trave, ogovorno tvrdim da 90% momaka i devojka starosti od 18 do 30 godina (u svetu, ne samo na balkanu) bar probalo travu.

Zanimljivo bi bilo pogledati moj horoskop, jer imam jako 12. polje (poroci, psiha) a nikada nisam konzumirala ni jednu drogu, alkohol "ne ljubim", pusim cigarete "planinski vazduh"
Al da ne skrecemo sa teme...nikad nije kasno da postanem ubica ;) :)

spomenka
14-05-2012, 16:13
.....................

Mad Max
14-05-2012, 16:15
Zanimljivo bi bilo pogledati moj horoskop, jer imam jako 12. polje (poroci, psiha) a nikada nisam konzumirala ni jednu drogu, alkohol "ne ljubim", pusim cigarete "planinski vazduh"
Al da ne skrecemo sa teme...nikad nije kasno da postanem ubica ;) :)
Pazi, jedna tu naša koleginica sa foruma kaže da su ljudi sa MA u 12oj lujke :D Ja bi pripazio da sam na tvom mestu, ako nađeš neku čudnu košulju u ormanu beži glavom bez obzira :lol:

Little Warrior
14-05-2012, 16:16
E i ja skupa s tobom. Pazi kaj se dogodilo. Ja ti to ispričam frendici a njoj puko film i počela pisati viceve ispod njihovih videozapisa po jutjubu na temu njegovog psihopatstva i sadizma. Ona je skroz djetinjasra. To je pisala bez mog znanja jer mu se htjela osvetiti. I danas mi javi kako je dobila opomenu od jedne izdavačke kuće koja izdaje njihove spotove da će ju prijaviti bude li nastavila s daljnjim "aktivnostima". E poludila sam. Sad se sve hvala bogu smirilo!:o

toliko o slobodi misljenja i govora :cool:
NEgo necu da spamujem temu, posto vecito pljujem po spamerima :)

Moje je misljenje da se za psihu ne gleda samo 12. polje i za stanje sa psihickim bolestima...nego da se moze u razlicitim kartama razlicito videti.
Ali 6. i 12. polje sa mesecom moraju biti ukljuceni-to je moj stav :)

Pazi, jedna tu naša koleginica sa foruma kaže da su ljudi sa MA u 12oj lujke Ja bi pripazio da sam na tvom mestu, ako nađeš neku čudnu košulju u ormanu beži glavom bez obzira

Ovaj ludak (ma u 12) nije toliko lud...ovde moze rokanje samo za lovu (ma trigon vladar 2. polja) hahahah :mogo:

spomenka
14-05-2012, 16:18
toliko o slobodi misljenja i govora :cool:
NEgo necu da spamujem temu, posto vecito pljujem po spamerima :)
Moje je misljenje da se za psihu ne gleda samo 12. polje i za stanje sa psihickim bolestima...nego da se moze u razlicitim kartama razlicito videti.

....................

uranija
14-05-2012, 16:23
draga spomenka strelac preteruje,a kad je saturn u strelcu i u 11.oj kuci,sam saturn daje teskoce u socijalizaciji,jer zeli da preteruje u novinama,mesec u devici u znaku zdravlja u 8.oj kao vladar duse,pod vlascu merkura tj misli njemu na asc u vodoliji koja neretko daje i genija i poremecenost...sa suncem,dodatno odnosi se na opste zdravlje,retko sam vidjala 3 planete jedna pored druge tako a da je ispalo odlicno,jaka koncentracija na sebe i promeniti sebe i nesto novo uraditi,e to bi bilo onako moje misljenje...
madmax ,hm a sad ja imam mars u blizancima u 12.oj,dakle i ja sam lujka po toj nasoj koleginici...eeeeh ko zna... :D

spomenka
14-05-2012, 16:31
draga spomenka strelac preteruje,a kad je saturn u strelcu i u 11.oj kuci,sam saturn daje teskoce u socijalizaciji,jer zeli da preteruje u novinama,mesec u devici u znaku zdravlja u 8.oj kao vladar duse,pod vlascu merkura tj misli njemu na asc u vodoliji koja neretko daje i genija i poremecenost...sa suncem,dodatno odnosi se na opste zdravlje,retko sam vidjala 3 planete jedna pored druge tako a da je ispalo odlicno,jaka koncentracija na sebe i promeniti sebe i nesto novo uraditi,e to bi bilo onako moje misljenje...
madmax ,hm a sad ja imam mars u blizancima u 12.oj,dakle i ja sam lujka po toj nasoj koleginici...eeeeh ko zna... :D

Hvala ti Uranija na osvrtu! :)

E da imam kartu još jednog čovjeka. Inaće njega znaju moji roditelji i dosta je čudan. Ima obitelj koje se odrekao. Živi sam, ali u doslovnom smislu riječi sam. Dosta se zapustio-tako izgleda.
Inaće nekada davno je bio na rukovodećoj poziciji ali je nekako propao sad. Inaće je jako pametan ali on ne želi za nikoga raditi, i sad jedva preživljava. Nema niti zdravstveno niti socijalno i povukao se u osamu. Gdje je ključ za ovo u natalu i koja je to vrsta poremećaja?
Ja sam primijetila ovaj Mo u škorpiji pa još u kvadratu sa Pl. Vidi li netko nešto više?

Inaće meni se čini da je on jako dobar primjer "Saturnovog pada". Baš ono- od vrha do doslovnog dna.
I druži se propalim slučajevima iako ih prezire iz dna duše. Mislim oni nekada navrate kod njega. A on je visoko školovan i obrazovan čovjek samo da napomenem. Zanimljivo...hm...

natalna karta- http://img685.imageshack.us/img685/6453/astro2gw02mm51849143261.gif

Bojana_NS
14-05-2012, 16:33
A da je sado-mazo to znam iz prve ruke!

hehehehehe slatko me nasmeja,ja ti to ne bi gledala pod psihičkim bolestima.

Neko reče i za ugroženog Ma,ima tu istine.
mo 90 ma,mo90 sa,ma 180 sa, još mars u osmoj i to u raku woohoo blago se meni ...

uranija
14-05-2012, 16:45
tom coveku draga treba samoca,njemu smetaju granice,strelac u ruci saturna,on bi da se siri a obaveza mu ne da i to deluje lose na njega,jer eto jupiter je u skopriji u 8.oj,on to smatra kao licni napad na sebe samog,na svoju slobodu i na svoj napredak,jer glupi ljudi imaju novac cesto ili su prosto nedovoljno pametni po njegovom misljenju...oseca se prosto zarobljenim kad radi za drugog a nije sposoban sam da radi bas...ta generacija je eto osakacena za postojanje racunara...on bi se tu snasao,jer bi video ceo svet na dlanu... :) bez jaceg dodira sa njim...

nale777
14-05-2012, 17:10

5. asc i vladar

Osobno sam nailazila na česte primjere osoba sa Neptunom na ASC koje su imale psihičke probleme, a kad je takav Neptun u opoziciji na Mjesec, sunce ili Mars osoba postaje destruktivna, ne vidi ni sebe ni druge jasno, a pritom je i agresivna.

Joj, ako je tako, posto je meni NE na DCu i u opoziciji sa mesecom, znaci li to da mogu da ocekujem da ce mi partner biti agresivani mentalno nestabilan?

spomenka
14-05-2012, 19:22
tom coveku draga treba samoca,njemu smetaju granice,strelac u ruci saturna,on bi da se siri a obaveza mu ne da i to deluje lose na njega,jer eto jupiter je u skopriji u 8.oj,on to smatra kao licni napad na sebe samog,na svoju slobodu i na svoj napredak,jer glupi ljudi imaju novac cesto ili su prosto nedovoljno pametni po njegovom misljenju...oseca se prosto zarobljenim kad radi za drugog a nije sposoban sam da radi bas...ta generacija je eto osakacena za postojanje racunara...on bi se tu snasao,jer bi video ceo svet na dlanu... :) bez jaceg dodira sa njim...

Da i meni tako izgleda. Kao vuk samotnjak.:rolleyes:
Hvala na tumačenju! :)

nymeria
14-05-2012, 19:23
E sad, psihickih bolesti ima koliko neces pa samim tim verujem i da postoje raznorazne astroloske kombinacije...Btw, interesantna tema...

Mislim da je upravo nacin misljenja ono sto nas uvaljuje u g...a, sem lose genetike i faktora stresa (e sad, te disfunkcionalne stavove cesto "kreiramo" u odnosu na stavove porodice, kulture, na osnovu licnih iskustava...)
Sve u svemu, da pojasnim, mislim da je Me izuzetno znacajan (to je moje licno misljenje, da ne bude zabune, a ne stav literature...), pogotovo kod depresija (mozda Me, Mo sa Sa), anksioznih stanja, psihopatija (kod antisocijalnih i Ma los izrazen, slaba kontrola impulsa)

Imam slucaj drugarice koja nije lecena ali je skolski primer histrionicnog poremecaja licnosti ali ok funkcionise...Histrionici su mahom ekstravertni, a ova drugarica npr. ima ASC u lavu i stelijum u strelcu u 5.kuci (Mo0Ne0Ur0Ju), Ve0Ma u ribama-elem, preuvelicava i laze da bi privukla paznju, i to ponekad poprima jezive razmere (ima jos simptoma koje necu navoditi), ali je uprkos svemu popularna i vole je ljudi, pa i ja, jbg, svima nama ponesto i ponekad fali, a ja sam s ovim njenim nekako naucila da se nosim...

Takodje, nasla sam podatak (ne znam da li je tacan:confused: ) da medju ljudima sa So u vodoliji ima najvise psihickih bolesnika, ne nuzno shizofrenih, mada mi nekako Ur "smrdi" upravo na shizofreniju...

Kopka me koja bi planeta/znak mogli biti izrazeni kod paranoidnih, dosta planeta u fiksnim znacima, Sko, Pl...?

Bojana_NS
14-05-2012, 19:39
nymeria ima smisla onaj gore primer što sam dala ima napad anksioznosti i maničnu depresiju sva sreća pa je pod lekovima.

spomenka
14-05-2012, 20:08
nymeria ima smisla onaj gore primer što sam dala ima napad anksioznosti i maničnu depresiju sva sreća pa je pod lekovima.

A gdje je So?

Bojana_NS
14-05-2012, 20:16
strelac/škorpija je...

kanon
14-05-2012, 20:57
Kartu moje majke ne mogu postaviti jer je ona ratno dijete. Nije upitan samo sat njezinog rodjenja vec i datum. Ali ako zelite mozete je pogledati kroz moj natal. Ona je zatvorena u instituciju zauvijek vec godinama. Psihickih problema ima od kako znam za nju. Ludjacke kosulje, kavezi, elektrosokovi to su situacije koje je ona zivjela i trpjela veci dio svoga zivota. O tome koliko si je puta pokusala oduzeti zivot bilo bi tuzno pisati.Psihoblokatori i tko zna kakve sve kemije su njezina hrana vec desetljecima. Uglavnom eto jedne zaista tesko psihicki ostecene osobe. Pa ako zelite vjezbajte

Coka17
14-05-2012, 21:03
Ne mogu da kazem za sebe bas da sam psihicki bolesnik jer nisam, šta viiše imam super život, izlazim, družim se, studiram, treniram, imam frajera, itd itd.

Ali opet, imam psihičke probleme, tj to je jedini i najveći problem koji imam. Rekli su da je u pitanju ankcioznost.
E sad, nije to konstantno, ali mi se dešava da imam veeeelike napade panike, zatim umem da istripujem stvari, da se isparanoišem opasno, i nekada mi stvarno to nije lako.
Mada svi misle da preuveličavam ali u suštini meni je veoma teško kada dodje do napada, možda mnogima i deluje da sam luda, sva sreća pa napadi ne traju dugo.

Ranije sam mislila da imam fobije razne, od velike gužve, od dehidracije, i tako svašta nešto dok ustvari nije ispalo da je u pitanju ankcioznost.

E sad, nekada imam i osećaj da ću stvarno da poludim tj od besa. Uglavnom se kontrolišem ali nervoza me nekad uništava.

Elem, to je ukratko o mojim problemima, da vas ne gušim i vratim se na astrologiju. Opet, ja imam NEPTUN u konjukciji sa AC iz 12KUCE (psiha) i takodje pravi kvadrat sa SUNCEM.
Drugi očigledan pokazatelje je URAN u 12 polju. logično, okidač u glavi, nervoza i tako to.

Imam veliku sreću u nesreći a to je SA na AC koji mi daje veeeeliiiku samo kontrolu, i mogućnost da se sama "lečim", da ubedjujem sebe i da sam svesna da to samo izmišljam.

eto nadam se da sam pomogla na svom primeru

P.S. Kod mene nije to konstantno stanje, i ankcioznost se leči sama od sebe. Tako da za neke veće psihičke poremećaje nisam kvalifikovana da govorom.

nymeria
14-05-2012, 21:29
Kartu moje majke ne mogu postaviti jer je ona ratno dijete. Nije upitan samo sat njezinog rodjenja vec i datum. Ali ako zelite mozete je pogledati kroz moj natal. Ona je zatvorena u instituciju zauvijek vec godinama. Psihickih problema ima od kako znam za nju. Ludjacke kosulje, kavezi, elektrosokovi to su situacije koje je ona zivjela i trpjela veci dio svoga zivota. O tome koliko si je puta pokusala oduzeti zivot bilo bi tuzno pisati.Psihoblokatori i tko zna kakve sve kemije su njezina hrana vec desetljecima. Uglavnom eto jedne zaista tesko psihicki ostecene osobe. Pa ako zelite vjezbajte

Hm, Mo ti je u 6. kuci koja govori izmedju ostalog i o psihickim problemima (bolesna majka), vladar je tvoje 4. kuce (opet majka,poreklo, genetika) a mislim da je Mo i vladar 12. kuce tvoje majke-bolnica (mislim da je tvoja 3. majcina 12., ispravite me ako gresim) ne znam da li sam dobro povezala ali sve se vrti oko tog Mo. Cudi me da Mo u tvom slucaju nije losije aspektovan, ali ako gledamo dispozitora,nije dobro postavljen, u opoziciji je sa Sa i to na 29. stepenu...
Bas mi je zao, mozda nije ni zena toliko psihicki bolesna, koliko su u to vreme bolnice bile zaostale a tretman bolesnih ljudi izuzetno surov i nehuman...I onda bolest moze samo da se pogorsava "zahvaljujuci" takvom uzasnom tretmanu...

Little Warrior
14-05-2012, 22:53
Ne mogu da kazem za sebe bas da sam psihicki bolesnik jer nisam, šta viiše imam super život, izlazim, družim se, studiram, treniram, imam frajera, itd itd.

Ali opet, imam psihičke probleme, tj to je jedini i najveći problem koji imam. Rekli su da je u pitanju ankcioznost.
E sad, nije to konstantno, ali mi se dešava da imam veeeelike napade panike, zatim umem da istripujem stvari, da se isparanoišem opasno, i nekada mi stvarno to nije lako.
Mada svi misle da preuveličavam ali u suštini meni je veoma teško kada dodje do napada, možda mnogima i deluje da sam luda, sva sreća pa napadi ne traju dugo.

Ranije sam mislila da imam fobije razne, od velike gužve, od dehidracije, i tako svašta nešto dok ustvari nije ispalo da je u pitanju ankcioznost.

E sad, nekada imam i osećaj da ću stvarno da poludim tj od besa. Uglavnom se kontrolišem ali nervoza me nekad uništava.

Elem, to je ukratko o mojim problemima, da vas ne gušim i vratim se na astrologiju. Opet, ja imam NEPTUN u konjukciji sa AC iz 12KUCE (psiha) i takodje pravi kvadrat sa SUNCEM.
Drugi očigledan pokazatelje je URAN u 12 polju. logično, okidač u glavi, nervoza i tako to.

Imam veliku sreću u nesreći a to je SA na AC koji mi daje veeeeliiiku samo kontrolu, i mogućnost da se sama "lečim", da ubedjujem sebe i da sam svesna da to samo izmišljam.

eto nadam se da sam pomogla na svom primeru

P.S. Kod mene nije to konstantno stanje, i ankcioznost se leči sama od sebe. Tako da za neke veće psihičke poremećaje nisam kvalifikovana da govorom.

Paranoja, panika, nervoza sve je to uran koji aspektuje planetu iz 6. polja :)
Ma da si ti ziva i zdrava (sto kazu babe :4lol:) sa ovako jakim i kvalitetnim vladarem asc...saturn u jarcu na asc je ipak slika realnosti i jacine...stamenosti...tvoje "psihicke bolesti" su samo zacin tvojoj licnosti :)

Paranoja i "opasnije tripovanje" su ipak vladar 6. polja opozicija pluton (mada to ne bi puno radilo da nema jupitera u opoziciji sa uranom, a uran je u konjunkciji sa neptunom)...

p.s. ne daj prijateljima da te dodatno tripuju...mesec iz 11. polja(tj ima konj. sa vrhom 11.) ide u opoziciju sa uranom kroz dispoziciju...

Coka17
15-05-2012, 13:22
ah ti prijatelji, ni jedan nije ni pravi a umeju da me istripuju, ali ne dam se ja :)

hvala na objasnjenju, snacicu se ja, samokontola :)) SA je objasnio :D

marla81
15-05-2012, 13:54
Vladar sestog polja u znaku koji je ukljesten (simbolika 12. polja) i u znaku gde se ne oseca dobro. U kvadratu sa suncem (svest) a sunce ima konjunkciju od neptuna tj. neptun takodje u kvadratu sa mesecom...POsto je mesec vladar 6. polja dakle polja zdravlja, zbog kvadrata sa konjunkcijom mesec sunce imamo prava da pomislimo da bolest nije cisto fizicka nego psihicke prirode!

Vladar 12. polja -saturn je poslednja meseceva konjunkcija i saturn i mesec imaju istog dispozitora.
Dispozicijom meseca (a i saturna koji je vladar 12. polja-dakle psiha) dobijamo opoziciju nakon kvadrata-tj kroz dispoziciju meseca i saturna dobijamo ih na 3. stepenu jarca...A kroz dispoziciju sunca i neptuna oni odlaze na 3. stepen raka-dakle egzaktna opozicija (kroz dispoziciju) meseca i saturna sa jedne i neptuna i sunca, sa druge strane.
Pri tome je mesec vladar 6. polja(bolesti, slabe tacke)
Saturn je vladar 12. polja-psiha
Neptun sa suncem vec ume da dovede do suzavanja svesti (sunce-svest) kroz ovakve aspekte (a ne uopsteno da ne budem napadnuta sad za to sunce) i prvo je kvadrirao mesec pa kroz dispoziciju napravio egzaktnu opoziciju..

jako vazno u karti je to sto se prvi los aspekt dispozicijom pretvorio u 2. los aspekt :)

Moram da pitam da li je dijagnoza u startu bila nejasna i sakrivena, tj da li se teze doslo do nje?

njemu je dijagnoza postavljena prisilno... on nikad nije htio ni priznat da je bolestan,
u proljeće 2001.g. imao je veliku krizu, ja ne znam što je točno bilo, ali znam da je njegova mama bila prisiljena zvati policiju i doktore da ga odvedu na psihijatriju... tada su mu i dijagnozu postavili...
on je sve to negirao, krivio doktore, mamine prijatelje koje su je "kao" prisilile na to...

Verra
15-05-2012, 18:25
Nije mi se dalo iscitavati celu temu, samo sam propratila prvu stranicu, ali evo sta mogu reci po tom pitanju. Znam meni blisku osobu koja ima konjukciju meseca i saturna u skorpiji u cetvrtoj i to je jedini aspekt koji ove dve planete grade, a mesec mu je vladar asc, muskarac je u pitanju, i cesto ima napade besa, mrznje, sadisticke ispade i sl. Ko ga ne poznaje deluje ok, ali samo mi njegovi bliznji znamo njegovu pravu narav...

spomenka
15-05-2012, 20:05
Nije mi se dalo iscitavati celu temu, samo sam propratila prvu stranicu, ali evo sta mogu reci po tom pitanju. Znam meni blisku osobu koja ima konjukciju meseca i saturna u skorpiji u cetvrtoj i to je jedini aspekt koji ove dve planete grade, a mesec mu je vladar asc, muskarac je u pitanju, i cesto ima napade besa, mrznje, sadisticke ispade i sl. Ko ga ne poznaje deluje ok, ali samo mi njegovi bliznji znamo njegovu pravu narav...

Malo je off. Nego, znaima me ima li on možda pognuto držanje?
Budući da mu Sa "pritišće" vladara asc?

malamaza
15-05-2012, 20:43

[/QUOTE]

Cor
bi li merkur u jarcu kao vladar 4. i 12.k. u 6.k. koji je u sep.konjunkciji sa suncem (pretpostavljam da je spaljen-orbis 3 st). i još u apl.kvadratu sa plutonom iz 4.k genetike (isto orbis 3 st.), mogao donijeti depresiju ili nešto gore ?
saturn je retro u raku i u apl. konjunkciji na asc (orbis 4 st.) ?
hvala :)

Verra
15-05-2012, 21:59
Malo je off. Nego, znaima me ima li on možda pognuto držanje?
Budući da mu Sa "pritišće" vladara asc?

Kako ste pogodili? Da i skriva pogled, spusta glavu, uvijek pognut...

visnja
15-05-2012, 23:20
[QUOTE=Cor Serpentis;368578]Paranoja, panika, nervoza sve je to uran koji aspektuje planetu iz 6. polja :)

panika i nervoza i kod mene anksionzost i fobija (mislim da sam sve nabrojala)
uran vladar 12 u 8 mi aspektuje marsa u 6 kuci :o

spomenka
15-05-2012, 23:28
Kako ste pogodili? Da i skriva pogled, spusta glavu, uvijek pognut...

Nisam ja ništa "pogodila". Nego sam primijetila da kad na vladara Asc Saturn radi konjukciju ili kvadrat (za opoziciju nisam sigurna jer još nisam naišla na takav primjer) da uvijek daje izvjesnu "grbu" na leđima i baš to spuštanje pogleda. Glava uvijek pognuta prema dole i gledanje u pod.
Točnije to sam baš primijetila kad je Asc-Desc na liniji rak-jarac ili obrnuto. Jer Mo je duša a Sa teret, kamen. I to nam dođe kao "kamen na duši"- iliti grbava leđa.

I sigurno je jako sramežljiv kad se nađe u novom okruženju?

Lyra
16-05-2012, 00:39
Točnije to sam baš primijetila kad je Asc-Desc na liniji rak-jarac ili obrnuto. Jer Mo je duša a Sa teret, kamen. I to nam dođe kao "kamen na duši"- iliti grbava leđa.
Na koliko primjera si ovo potvrdila?
Recimo kod mene to nije slučaj, i kod još par primjeraka. :D
Nešto tu još fali ...

spomenka
16-05-2012, 00:45
Na koliko primjera si ovo potvrdila?
Recimo kod mene to nije slučaj, i kod još par primjeraka. :D
Nešto tu još fali ...

Ti imaš Asc-Desc liniju na jarcu-raku, ali tebi Mo i Sa ne rade gotovo nikakav aspekt. Znači da ti Sa pravi konjukciju ili kvadrat s Mo vjerojatno bi i ti ušla u statistiku grbavih.:o
Jel sad jasnije?

Little Warrior
16-05-2012, 22:22

Cor
bi li merkur u jarcu kao vladar 4. i 12.k. u 6.k. koji je u sep.konjunkciji sa suncem (pretpostavljam da je spaljen-orbis 3 st). i još u apl.kvadratu sa plutonom iz 4.k genetike (isto orbis 3 st.), mogao donijeti depresiju ili nešto gore ?
hvala :)[/QUOTE]

Da moze da donese depresiju zato sto dolazi izmedju ostalog iz 12. polja! JEl mozes da postavis tu kartu, pogubicu se ovako...MEdjutim, pored depresije i crnog pogleda na svet ovo je i fizicki slabo zdravlje tj osetljivo...stavi kartu :)

malamaza
16-05-2012, 22:37
Cor
hvala :)

Da moze da donese depresiju zato sto dolazi izmedju ostalog iz 12. polja! JEl mozes da postavis tu kartu, pogubicu se ovako...MEdjutim, pored depresije i crnog pogleda na svet ovo je i fizicki slabo zdravlje tj osetljivo...stavi kartu :)[/QUOTE]

ne znam smijem li staviti kartu ako nije moja (ali bez podataka) ?
ako ne može, poslala bih ti je u pp, jaaako mi je bitna, pliz

milupino
17-05-2012, 16:41
navescu jedan primer prikrivene psihoze.....osoba kontrolisala svoju agresiju pre nekih 15 god.,a svoj bes usmerava indirektno na neduzne i cini zlo vrlo podmuklo...alkoholicar bio sve vreme braka,jako grozan prema zeni....sad je vodic programa umetnost zivljenja ...radnik u medicinskoj ustanovi....zagovarac je zdravog zivljenja ,sirenja pozitivnih misli,energije...inace izgleda nezgrapno,zlokobnog pogleda,pravi primer zle osobe o kojoj lice mnogo govori.....http://www.dodaj.rs/f/c/13S/3OJMndqt/kkol.gif
u ovoj karti ima pokazatelja za psihicki problem ....vladar XII ,Mo180rPl ,vladar III Me(zivci) neaspektovan.....

spomenka
18-05-2012, 11:29
Kako u natalu prepoznati psihopate? Znam da Mo mora biti loš i Pl naglašen, ali što još?

PSIHOPATIJA (SOCIOPATIJA)

PSIHOPATIJA (SOCIOPATIJA) je trajni poremećaj ličnosti, odnosno stanje koje se u ponašanju više ili manje razlikuje od prosjeka (psihopatska ličnost). Riječ je o ograničenim ličnostima, na prijelazu duševnog zdravlja i bolesti većinom bez intelektualnih poremećaja, čak intelektualno natprosječnima. Glavne su promjene na emocionalno-voljnom planu ličnosti. Prvotno se smatralo da zbog njih trpi samo okolina (agresivnost, asocijalnost, i anti-socijalnost). No kasnije je utvrđeno da neki i sami pate zbog svoje abnormalne ličnosti (depresivnost, suicidni psihopati). Nikad ne dosežu dimenzije psihotičnosti premda mogu pokazivati neke simptome ili sindrome slični pojedinim duševnim poremećajima (shizoidni, paranoidni, nestabilni, ekscentrični, depresivni, hipomanični i dr.).

PSIHOPATE ,, daltonisti za ljudska osjećanja i društvene moralne vrijednosti,,

Karakteristike psihopatije

Klasični psihopata odlikuje se - potpunim odsustvom savjesti - kao jedne važne osobine koju posjeduju normalni ljudi. On će se služiti svim sredstvima da ostvari svoje ciljeve. Radi se o ljudima koji su većinom - po samoj svojoj suštini – zli. Normalnim ljudima savjest na neki način služi kao kočnica, tako da će oni većinu svojih postupaka ‘vagati’, težeći tome da ne povrijede druge prilikom ostvarenja svojih ciljeva. Međutim, nemajući savjest u sklopu svog bića, psihopata se nalazi u jednoj situaciji u kojoj on ima veliku ‘prednost’ nad normalnim čovjekom. Njega ništa ne može da koči, osim možda onih pravila uspostavljenih u okviru pravnog sistema društva. Najčešći opisi psihopata su: "Oni mogu biti simpatični," "Šarmantni," "Inteligentni," "Oprezni," "Impresivni," "Mogu da ostavljaju utisak nekoga u koga se čovjek može pouzdati," i "imaju mnogo uspjeha u zavođenju žena": Međutim, "oni su neodgovorni," "rušilački nastrojeni" i slično. Veliku konfuziju pravi to što psihopate imaju dosta osobina koje mnogi normalni ljudi smatraju poželjnim ili zavidnim. Na primjer, oni često ostavljaju utisak jednog nevjerovatno čvrstog samo-pouzdanja.

U mnogim slučajevima ispoljavaju jednu "nadprirodnu magnetičnu privlačnost za pripadnike suprotnog pola". NAGLAŠEN PL U NATALU!!!

Psihopate boluju od jedne stvarne mentalne bolesti koju on označava kao – potpuni i neizlječivi nedostatak osjećanja. Ukoliko psihopata uopšte nešto osjeća, onda su to emocije najpliće vrste. On čini bizarne i samo-destruktivne stvari zato što je potpuno imun na konsekvence koje bi normalnog čovjeka ispunile osjećanjima srama ili griže savjesti. Ono što bi drugi u tom smislu smatrali katastrofom, za njega predstavlja samo jednu malu nezgodu ili "čistu sitnicu".-LOŠE ASPEKTIRAN I SLAB MO U NATALU!!!

Psihopatija je sasvim uobičajena u ljudskom društvu. On takođe navodi da postoji mnogo slučajeva psihopata koji normalno rade kao biznismeni, doktori, pa čak i – psihijatri! Oni izgledaju u svakom pogledu kao normalni ljudi, samo što im nedostaje duša tj.savjest. Taj nedostatak karakteristika duše, čini ih veoma efikasnim "mašinama". Oni mogu biti briljantni, mogu da pišu naučne radove, mogu da IMITIRAJU riječi pune emocija (veoma su uspješni glumci), međutim, vremenom postaje sve jasnije i jasnije da te njihove riječi nisu u skladu s njihovim ponašanjem. ("Po njihovim plodovima poznaćete ih.") Oni su tip čovjeka koji će u jednom momentu tvrditi kako je strahovito pogođen bolom usljed smrti nekog bliskog prijatelja ili člana porodice, a u sljedećem momentu će otići na neku žurku ili u disko klub - "da bi to zaboravio". Čini se da oni to STVARNO zaborave. S obzirom da su veoma efikasne mašine, kao kompjuteri, u stanju su da obavljaju veoma kompleksne radnje koje su zamišljene tako da izazovu druge da im ovi daju svoju podršku za ono što oni žele. Na taj način mnoge psihopate su u stanju da dostignu visoke pozicije u društvu. Tek nakon dužeg vremena njihove kolege i saradnici postaju svjesni činjenice da je njihov uspjeh i napredak zasnovan na gaženju drugih ili kršenju njihovih prava. Iako su potpuno indiferentni što se prava drugih tiče, oni često kod drugih ljudi veoma spretno inspirišu osjećaj iskrenog povjerenja.

Psihopata nikada ne smatra da s njegovom psihom nešto nije u redu, te tako ne osjeća ni potrebu da treba nešto da mijenja u vezi svog ponašanja. Osim što su egocentrični, oni su često i narcisoidni. Narcisoidnost je samo jedna od njihovih karakternih crta. Rijetko kad dolaze u sukob sa zakonom, dok istovremeno čine strahovite štete članovima svojih porodica, prijateljima i kolegama s posla.

Psihopate se najčešće druže samo s onima od kojih mogu imati neke koristi. Za psihopatu je najvažnija jedino njegova "glad," a sve ostalo je za njega ‘tamo negdje daleko’, osim ukoliko se to ne može apsorbovati s njegove strane u smislu neke vrste "hrane". Za njega postoji samo jedno pitanje: "Da li se to može na neki način iskoristiti" ili – "da li ja mogu nešto od toga dobiti," a sve ostalo je od strane njegovih nagona rangirano kao manje vrijedno.

Ukratko, psihopata je – predator ili grabljivac. On se kamuflira uz pomoć jedne "maske trezvenosti," a onda slično grabljivim životinjama tiho i neprimjetno prati svoju žrtvu, izdvaja je iz stada, približava joj se i krši njen otpor. Dobri su stratezi i veoma dobro se maskiraju koristeći sve vrste riječi, gestova laži i manipulacija – kako bi uvukli žrtvu u svoju zamku. U mnogim slučajevima oni će prethodno skupiti što je moguće više informacija o svojim žrtvama, saznati sve njihove vrline, slabosti i mane, te će igrati na te karte koliko god je to moguće i kako im to odgovara. Iako nemaju savjesti, oni će još u svojoj mladosti primjetiti tu "čudnu" osobinu kod drugih, te će taj problem prilično brzo intelektualno premostiti, a onda će svoje žrtve često manipulisati tako što će se oslanjati ili apelovati na - NJIHOVU savjest. Psihopata će vas uvijek optužiti da radite ono što on radi ili namjerava da uradi. U svakoj interakciji između psihopate i normalnog čovjeka sa potpunim opsegom emocija, psihopata uvijek pobjeđuje.

Psihopate se često nazivaju i "vukovima u jagnjećoj koži." Za razliku od otvoreno agresivnih psihopata, mnogo više je onih koji spadaju u grupu tzv. ‘skriveno-agresivnih ličnosti’ (eng. covert-aggressive personalities).

Glavne karakteristike su im sljedeće:

1.) Uvijek nastoje da se stvari rade onako kako oni misle da treba i jedino im je njihova ‘pobjeda’ !!! na pameti.

2.) Ambiciozni su !!! kad se radi o sticanju moći !!! i dominaciji nad drugima !!!. Oni uvijek teže da budu oni koji su gore i da kontrolišu druge. Koriste cijeli jedan arsenal suptilnih i efikasnih strategija kako bi zadobili prednost u međuljudskim odnosima.

3.) Mogu da budu veoma kulturni, šarmantni i zavodljivi. !!!- UZ PLUTON ČESTO IMAJU I NAGLAŠEN NEPTUN! Oni znaju kako da dobro izgledaju i kako da pobjeđuju, ‘otapajući’ našu odbranu. Oni znaju šta će vam reći kako bi vi zaboravili na onaj svoj ‘osjećaj u stomaku’ koji vam govori da im nipošto ne vjerujete, a onda im dali sve ono što oni žele.

4.) Mogu da budu beskrupulozni, podmukli, i osvetoljubivi !!! borci.[/COLOR] Znaju kako da kapitaliziraju na svakoj čovjekovoj slabosti a pojačaće svoju agresivnost ukoliko primjete da se posrnuli. Oni znaju kako da uhvate čovjeka u momentu kad je ovaj nesvjestan i nepripremljen. Ukoliko smatraju da ste ih u nečemu nadmašili ili da ste dobili više od njih, oni će to pokušati da preokrenu u svoju korist ili da vam se osvete. Oni bitku ne smatraju završenom sve dok oni ne pobijede.

5.) S obzirom da nemaju savjesti !!!, ne postoji ništa što može da ih koči. Oni znaju da razlikuju ispravno od pogrešnog, ali ne dopuštaju ničemu da im stoji na putu do onoga što žele. Prema njima, cilj uvijek opravdava sredstvo. Tako, su skloni da varaju i sebe i druge u vezi onoga što stvarno rade.

6.) Eksploatišu !!!ljude s kojima su u vezi. Gledaju na ljude kao na pijune u njihovoj životnoj igri. Gnušaju se svake slabosti i iskorištavaju svaku slabost koju nađu kod protivnika.

Preuzeto sa- http://sh.wikipedia.org/wiki/Psihopatija

milupino
18-05-2012, 13:56
navescu jedan primer prikrivene psihoze.....osoba kontrolisala svoju agresiju pre nekih 15 god.,a svoj bes usmerava indirektno na neduzne i cini zlo vrlo podmuklo...alkoholicar bio sve vreme braka,jako grozan prema zeni....sad je vodic programa umetnost zivljenja ...radnik u medicinskoj ustanovi....zagovarac je zdravog zivljenja ,sirenja pozitivnih misli,energije...inace izgleda nezgrapno,zlokobnog pogleda,pravi primer zle osobe o kojoj lice mnogo govori.....http://www.dodaj.rs/f/c/13S/3OJMndqt/kkol.gif
u ovoj karti ima pokazatelja za psihicki problem ....vladar XII ,Mo180rPl ,vladar III Me(zivci) neaspektovan.....

Kako u natalu prepoznati psihopate? Znam da Mo mora biti loš i Pl naglašen, ali što još?

PSIHOPATIJA (SOCIOPATIJA)

U mnogim slučajevima ispoljavaju jednu nadprirodnu magnetičnu privlačnost za pripadnike suprotnog pola".

Psihopate se često nazivaju i "vukovima u jagnjećoj koži." Za razliku od otvoreno agresivnih psihopata, mnogo više je onih koji spadaju u grupu tzv. ‘skriveno-agresivnih ličnosti’ (eng. covert-aggressive personalities).

Glavne karakteristike su im sljedeće:

1.) Uvijek nastoje da se stvari rade onako kako oni misle da treba i jedino im je njihova ‘pobjeda’ !!! na pameti.

2.) Ambiciozni su !!! kad se radi o sticanju moći !!! i dominaciji nad drugima !!!. Oni uvijek teže da budu oni koji su gore i da kontrolišu druge. Koriste cijeli jedan arsenal suptilnih i efikasnih strategija kako bi zadobili prednost u međuljudskim odnosima.

3.) Mogu da budu veoma kulturni, šarmantni i zavodljivi. !!!- UZ PLUTON ČESTO IMAJU I NAGLAŠEN NEPTUN! Oni znaju kako da dobro izgledaju i kako da pobjeđuju, ‘otapajući’ našu odbranu. Oni znaju šta će vam reći kako bi vi zaboravili na onaj svoj ‘osjećaj u stomaku’ koji vam govori da im nipošto ne vjerujete, a onda im dali sve ono što oni žele.

4.) Mogu da budu beskrupulozni, podmukli, i osvetoljubivi !!! borci.[/COLOR] Znaju kako da kapitaliziraju na svakoj čovjekovoj slabosti a pojačaće svoju agresivnost ukoliko primjete da se posrnuli. Oni znaju kako da uhvate čovjeka u momentu kad je ovaj nesvjestan i nepripremljen. Ukoliko smatraju da ste ih u nečemu nadmašili ili da ste dobili više od njih, oni će to pokušati da preokrenu u svoju korist ili da vam se osvete. Oni bitku ne smatraju završenom sve dok oni ne pobijede.

5.) S obzirom da nemaju savjesti !!!, ne postoji ništa što može da ih koči. Oni znaju da razlikuju ispravno od pogrešnog, ali ne dopuštaju ničemu da im stoji na putu do onoga što žele. Prema njima, cilj uvijek opravdava sredstvo. Tako, su skloni da varaju i sebe i druge u vezi onoga što stvarno rade.

6.) Eksploatišu !!!ljude s kojima su u vezi. Gledaju na ljude kao na pijune u njihovoj životnoj igri. Gnušaju se svake slabosti i iskorištavaju svaku slabost koju nađu kod protivnika.

Tekst me zapanjio !!!Sve napisano odgovara ovim umobolnicima......tako bi sve ovo citirala iz spomenkine poruke....Vrlo premazana i podmukla osoba je i ova iz mog primera ,tipicna psihoticna i demoralizovana.....cilj sebi zacrtani ispunjavaju po svojim pravilima,igraju se sa slabijim i nespremnim za tako degradirano ponasanjem.....vole da sticu istomisljenike iz svih starosnih grupa....manipulatori na nivou onog dela stvarnosti koji im sluzi kao paravan za zla dela i preuzimanje kontrole nad onima koje zeli u svojoj vlasti....skloni da varaju sebe i druge u vezi onoga sto stvarno rade...jedino duhovno jaci i ostroumniji ih lako otresu.....djubrad su to uzasna.....
spomenka hvala sto si prenela ovaj tekst na forum ......

coca
18-05-2012, 14:04
odlican text..imam u svojoj blizini 2-3 takve osobe, ...najbolje ih je izbeci (ako je to ikako moguce)!

bosi7
18-05-2012, 15:44
Ja bi na ovu temu preporučila knjigu od Isabelle Nazare-Aga; - Manipulatori su među nama, kako ih razotkriti i kako se od njih zaštititi!
Odlična je knjiga, baš opisuje primjere ponašanja ovakve vrste ljudi i daje načine kako se od takvih obraniti.
Ako ste u prilici, svakako pročitajte!

spomenka
18-05-2012, 15:53
Tekst me zapanjio !!!Sve napisano odgovara ovim umobolnicima......tako bi sve ovo citirala iz spomenkine poruke....Vrlo premazana i podmukla osoba je i ova iz mog primera ,tipicna psihoticna i demoralizovana.....cilj sebi zacrtani ispunjavaju po svojim pravilima,igraju se sa slabijim i nespremnim za tako degradirano ponasanjem.....vole da sticu istomisljenike iz svih starosnih grupa....manipulatori na nivou onog dela stvarnosti koji im sluzi kao paravan za zla dela i preuzimanje kontrole nad onima koje zeli u svojoj vlasti....skloni da varaju sebe i druge u vezi onoga sto stvarno rade...jedino duhovno jaci i ostroumniji ih lako otresu.....djubrad su to uzasna.....
spomenka hvala sto si prenela ovaj tekst na forum ......

Uh, baš to. A i vrlo često muške sponzoruše kad je muški rod u pitanju. Samo korst, korist i korist. I obično su im partneri naivne i niskointeligentne osobe jer samo takve mogu podrediti sebi i manipulirati njima. Jer tko bi se to tko je pri zdravoj pameti svjesno upustio u odnos sa takvim osobama (ma koliko god bile fizički privlačne)??
- NITKO!

I od tu i ide ono- slab Mo koji je najčešće u lošem aspektu sa Sa ili u konjukciji. U muškoj karti to daje novčano-koristoljubljive interese u vezama. Koma!

spomenka
18-05-2012, 16:30
SADIZAM I MAZOHIZAM

Sadizam

Sadizam je nanošenje ne samo fizičkog već i, daleko češće i suštinski važnije, duševnog bola. Cilj sadiste je da unizi i ponizi. Sadizam se ne ispoljava samo u ekstremnim situacijama i dramatičnom obliku. Svugde oko nas ima mnogo sitnog, potmulog, prerušenog, prigušenog svakodnevog sadizma. Sadista nanosi patnju i iz toga izvlači neko mračno i varljivo zadovoljstvo koje se, naravno, ne ograničava na seksualnu sferu. To čak nije ni zadovoljstvo već pre neko trenutno olakšanje koje veoma brzo ustupa mesto osećanjima potištenosti i praznine.

Da bi druge naterao da pate, sadista zadaje udarce. Neretko fizičke ali mahom duševne. Grdi, vređa, postiđuje, omalovažava, nipodaštava, ismeva, kinji, zakera. Sputava i zabranjuje. Osujećuje tuđe nade, želje i potrebe.

Svoju sklonost ka mrcvarenju ljudi sklon je da predstavi kao oblik opravdanog pa čak i korisnog kažnjavanja. Sebe rado vidi kao bič koji šiba ljudsku niskost i nesavršenstvo, ne bi li druge naterao da postanu bolji nego što jesu.

Popravljanje ljudi i sveta, naravno, nije ono što sadista odista želi. Naime, ma šta drugi činili, uvek se nekako ispostavi da su, po njegovom dubokom uverenju, dostojni jedino šikaniranja i prezira. Njegove je zahteve nemoguće ispuniti jer su namerno neostvarivi.

Suštinska i očajnička potreba koja pokreće sadističku osobu je potreba da uzdrma i, ako je ikako moguće, sasvim uništi tuđe samopoštovanje. A sa samopoštovanjem i svaku radost i svako uživanje u životu.

Sadista je osoba lišena samopoštovanja i ne može da podnese da drugi imaju ono što njemu nedostaje. Duboko i gorko zavidi drugima na samopoštovanju i samopouzdanju, na zadovoljstvu sobom, svojim mogućnostima i svojim postignućima, na radosti, uživanju u životu. Čovek bez samopoštovanja je očajnik koji bi da sve oko sebe gurne u očajanje.

Sadističke sklonosti postoje gotovo u svakome. Intenzitet ovih sklonosti, međutim, zavisi od stepena samopoštovanja i samopouzdanja. Što čovek više poštuje sebe i što se više u sebe uzda, to će sadističke sklonosti biti beznačajnije i ređe dolaziti do izražaja. Što čovek više prezire sebe, što se oseća slabijim i praznijim, to će sadističke sklonosti dobijati na značaju, okrutnosti i snazi.

To lako možemo zapaziti i u nama samima, ako sebe biržljivo i iskreno posmatramo. Kada se osetimo uzdrmanim, uznemirenim, poniženim, kada smo nezadovoljni sobom, uzrujani i "loše raspoloženi" tada se u nama javlja, često neodoljiva potreba da nekog "ujedemo", "izbrusimo", da nekom "natrljamo nos". Da nekog, dakle, uvredimo i povredimo. Tada lako, ni krivi ni dužni, stradaju oni koji nam se slučajno nađu pri ruci.

Mazohizam

Mazohista ne samo da dopušta da ga mrcvare i zlostavljaju na različite načine, da ga zapostavljaju i osujećuju, omalovažavaju i vređaju, već to i traži. Ne brani se jer veruje da nije dostojan odbrane. Ne bori se za svoja prava jer smatra da mu nikakva prava ne pripadaju.

Kada se prema njemu odnose sa prezirom i nipodaštavanjem, oseća da je dobio ono što je zaslužio.

Mazohista se gnuša sebe. Nalazi da stoji veoma nisko, negde sasvim pri dnu lestvice ljudskih bića.

U drugima traži i nalazi dželate koji izvršavaju presudu što ju je sam sebi doneo. Udešavajući da ga kinje jer tako kinji sebe samog.

Tako se sa nemilorsdnim besom sebi sveti jer nije uspeo da ostvari blistavu viziju koju je sebi zadao.

Kloni se onih koji se prema njemu odnose sa naklonošću i uvažavanjem. Sa prezirom odbacuje svaki pokušaj da ga uvere kako ne spada među najništavnije od svih bića.

Pošto ne može da dosegne zvezde, odlučio je da sebe vuče kroz blato. Sve drugo mu je beznačajno.

Žudnje za veličinom se mazohista nije odrekao. Da jeste, oslobodio bi se, što zapravo ne želi.
Ubedio je sebe da se veličina, bez koje mu se život čini bljutavim, ako ne drugačije, može doseći kroz patnju koju trpi i bol koji, posredstvom drugih, sebi zadaje. Potajno se nada da će se uzdići unizujući se.
Otuda kod mazohiste ona zbunjujuća mešavina nadmenosti i skrušenosti, poniznosti i oholosti.

Preuzeto sa- http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/t4891-sadizam-i-mazohizam

E sad, kako u natalu prepoznati sadiste i mazohiste?

mazohizam -devica, riba,vaga
sadizam-skorpija, ovan, lav, jarac

MIle Dupor daje ove aforizme:

MAZOHIZAMLi 0 Ur,
masa kvadratura
Sa-Ma u 12.

SADIZAM
Ma 8 90 Ve, Ne 90 Ve, Asc, ALgol, Ma 90 Sa u 1, 4, 8, 12,
Ma-Ve 0 Me (Hitler),
Asc ALgol (Neron, Pavelic)
vlad. Ma 90 Sa

Kažu da MA u Škorpiji baš zna da bude sadista koji uživa u igri dominacije i da mrcvari i crpi tudje emocije i da upravlja drugom osobom, sam po sebi. Ovakvi ljudi bi uz još neke aflikacije, možda mogli da budu i hladnokrvne ubice...:rolleyes:

Kod Michel Arth njegova planeta zadovoljstva Venera u izgonu u Ovnu, uživa u nanošenju bola (Venera 0 Mars90Saturn).

Mazohizam VE/SA, VE/PL, VE u Cap + PL, VE u Sco + SA, sadizam MA/SA, MA/PL, MA u Cap + PL, MA u Sco + SA.....

malamaza
18-05-2012, 19:07
ako neko ima T-kvadrat SAr90PL90VE gdje ja saturn na asc u raku, pluton u vagi a venera na desc-u jarcu jel to upućuje na mazohizam ?

spomenka
18-05-2012, 19:30
BIPOLARNI AFEKTIVNI POREMEĆAJ

Bipolarni afektivni poremećaj (BAP) je psihoza za koju je nekad bio uvriježen izraz "manična depresija". Oko 1% opće populacije boluje od ovog poremećaja. Za razliku od tmurnosti opće depresije, bipolarni poremećaj odlikuje se izmjenama manije i depresije u određenim vremenskim periodima. U odnosu na te vremenske periode, ali i na druge faktore, kao sto su intenzitet tih faza, bipolarni poremećaj se dijeli na više vrsta. Kako nauka napreduje, tako i shvaćanje o ovom poremećaju raste. Bolest obično nastupa u doba adolescencije ili ranog zrelog doba. Kod žena se uglavnom prvo javlja depresivna faza, dok je u muškaraca prva faza najčešće manična. U skorije vrijeme, u korelaciju s bipolarnom psihozom dovodi se i veća frekventnost i intenzitet kreativnosti oboljelih, što ide u prilog činjenici da je veliki broj umjetnika razvijao upravo ovu bolest za svog života.

Manija je endogena psihoza, rjeđe se javlja samostalno, češće je udružena s depresijom u jedan krug, kao cirkulatorna (bipolarna psihoza). Manija počinje u mlađoj dobi, a za nju su karakteristični poremećaji mišljenja, afekta i motorike. Misli naviru bujicom, a raspoloženje je bez razloga podignuto pa bolesnik zrači vedrinom, srećom ili samopouzdanjem. Vremenom se takav bolesnik iscrpljuje.

Bipolarni afektivni poremeaćaj endogena je duševna bolest u kojoj se izmjenjuju epizode manije i depresije. Spada u teške endogene psihoze. Smjenjivanje faza je neodređeno pa dolazi do kraćih maničnih i dugih depresivnih razdoblja, ili obrnuto. Ne oštećuje bolesnikovu ličnost, a između napada bolesnik izgleda zdrav. Nešto je češća kod debljih osoba. Klinička slika ovisi o epizodi u kojoj se bolest nalazi, maničnoj ili depresivnoj.

Simptomi

-depresivni simptomi
-manični simptomi
-ciklusi ova dva raspoloženja

Preuzeto sa- http://hr.wikipedia.org/wiki/Bipolarni_afektivni_poreme%C4%87aj

Bipolarni poremećaj u astrologiji

Ličnost (SO) koja je sklona da zapadne u neutemeljeni zanos (NE) kroz duži vremenski period je ona čiji natal ima naglašen upliv Neptuna i/ili Riba na Sunce i ostatak ličnosti. Kako se manija pojavljuje iznenadno (UR), te je naglasak na pretjeranom aktivnosti, distraktibilnosti, grandioznim planovima mora biti istaknut i Uran i/ili znak Vodenjaka.
Tako se manija na najjednostavniji način može prikazati odnosom Sunce - Uran - Neptun.

Depresivno raspoloženje karakterizira povlačenje bolesnika u sebe, potištenost, pad vitalnih dinamizama, nesanica, gubitak apetita, opsjednutost crnim mislima, usporeni misaoni tijek, beznadnost i bespomoćnost. (wiki).

Za osjećanja (MO) kao što su beznadnost, bespomoćnost, potištenost, zaslužan je upliv Plutona i Škorpiona pošto je beznadnost stanje, kako riječ i kaže 'bez nade' (smrt-Pl nade, nada umire zadnja), iz kojeg se rađa čitav spektar različitih negativnih osjećanja. Ideja beznađa čovjeka stavlja pod nezamisliv pritisak (SA) jer se u tim trenucima nalazi opsjednut crnim mislima koje ga toliko more da gubi apetit, ne spava, osjeća se sam i bespomoćan. Depresiju obilježavaju negativne misli o budućnosti, osjećaj krivice i pad samopouzadnja (SA), itd.

Depresija se najjednostavnije može prikazati odnosom Mjesec - Saturn - Pluton.

Kako je bipolarni poremećaj kompleksna bolest bazirana na izmjenama stanja manije i depresije, ona se kroz natalnu kartu treba prikazati preko aspekata ili analogiju odnosa slijedećih planeta:

SUNCE - URAN - NEPTUN

MJESEC - SATURN - PLUTON

Preuzeto sa- http://www.slutilo.net/index.php?topic=386.0

Coka17
18-05-2012, 20:31
Vrh textovi, svaka cast

hahaha kako sam se smejala, pa ja sam psihopata onda PL conj MC, NE conj AC... PL dominantna planeta
ko zna da mi nije ove moje nezne VE u ribama sta bih postala

nymeria
18-05-2012, 20:48
E super su textovi!

P.S. Sve cu da vas zakoljem! :D Ali cu zbog Mo u Raku da placem dok to radim :D

ivanam
18-05-2012, 20:56
Moja tetka ima bipolarnu depresiju ,mada je ona uvek u minus fazi i ima So u vagi u centru t kvadrata ,kvadrirano sa jedne strane od Mo0Sa u jarcu,sa druge od Ma u raku.Uzas blagi,toliko je losa osoba bila od uvek i dok je bila dobro,a sad kad joj je lose je nemoguca.Samo je novac oduvek zanimao,i kroz njega je i ljude gledala.Ostala je sama jer joj nikad niko nije bio dovoljno dobar,a sad kad je bolesna se pita sto nema nijednog prijatelja.Mi kao porodica joj i dalje pomazemo iako nam je pravila pakao od zivota kad je mesala alkohol jedno vreme sa antidepresivima.Ona kaze da je rak na asc ,pa bi Mo bio vladar asc ,ali nemam tacno vreme pa nisam postavila kartu.

spomenka
18-05-2012, 22:05
Moja tetka ima bipolarnu depresiju ,mada je ona uvek u minus fazi i ima So u vagi u centru t kvadrata ,kvadrirano sa jedne strane od Mo0Sa u jarcu,sa druge od Ma u raku.Uzas blagi,toliko je losa osoba bila od uvek i dok je bila dobro,a sad kad joj je lose je nemoguca.Samo je novac oduvek zanimao,i kroz njega je i ljude gledala.Ostala je sama jer joj nikad niko nije bio dovoljno dobar,a sad kad je bolesna se pita sto nema nijednog prijatelja.Mi kao porodica joj i dalje pomazemo iako nam je pravila pakao od zivota kad je mesala alkohol jedno vreme sa antidepresivima.Ona kaze da je rak na asc ,pa bi Mo bio vladar asc ,ali nemam tacno vreme pa nisam postavila kartu.

Eh, eto ti aspekt Mo i Sa. Imaš na temi aspekti Mo o tom aspektu. Da, da oni ljude gledaju na proračunat način- Novčano-koristoljublje u odnosim!

Psihički poremećaji

Uzroci psihičkih poremećaja:
- Faktor nasljeđa
- Faktor sredine
- Psihičke traume
- Fizičke traume

Suvremena kategorizacija poremećaja:
- Anksiozni poremećaji
- Opsesivno-kompulzivni poremećaji
- Somatoformni poremećaji
- Psihoseksualni poremećaji
- Disocijacijski poremećaji
- Afektivni poremećaji
- Shizofreni poremećaji
- Poremećaji ličnosti
- Poremećaji hranjenja (ANOREKSIJA I BULIMIJA)

Povodi nastanka poremećaja hranjenja

- nezadovoljstvo vlastitim fizičkim izgledom
- postizanje ideala ljepote

ANOREKSIJA

Anoreksija je težak gubitak apetita čiji su razlozi emocionalne prirode. Anorexia nervosa je poremećaj jedenja u središtu kojeg se nalazi preplavljujući strah od debljanja. Anoreksija ne nastaje zbog gubitka apetita već je riječ o borbi protiv gladi zbog stalno prisutnog i potpuno nerazumnog straha od debljanja koji ne popušta ni onda kad je mršavost dostigla takve razmjere da je ugrožen život bolesnika/ce. Iako je u središtu bolesti hrana, anoreksija je bolest uma. Često započinje relativno prirodnom željom za gubitkom nekoliko kilograma. No budući da dijete samo privremeno ublažavaju psihološke probleme koji se nalaze u pozadini, bez njih uskoro nemogući unos hrane se postupno svodi na najmanju moguću mjeru čime gube od 15 do 60% normalne tjelesne težine sve dok se jelo posve ne ukine. Oboljela osoba postaje opsjednuta slikom svog tijela i često doživljava sebe debelom iako je istina suprotna. Paradoks je da ona od priprave i konzumiranja hrane pravi obred. Oko polovice svih anoreksičara u nekom trenutku počne patiti od bulimije. Anoreksičari obično dolaze iz obitelji koje imaju visoke zahtjeve glede njihovih dostignuća i često traže savršenstvo, služeći se prisilom u mnogim vidovima života, osobito školi. Poricanje često prati njihovu izrazitu usredotočenost na to da ostanu mršavi; anoreksičari u pravilu neće htjeti priznati da nešto nije u redu, pa na izraze zabrinutosti drugih reagiraju ljutito ili obrambeno.

Poremećaji u prehrani su uglavnom bolest visokog intelektualnog sloja.

Preuzeto sa- http://hr.wikipedia.org/wiki/Anoreksija

Anoreksija u astrologiji

- "medjutim za anoreksiju sam primetila da u kartama bude JU los asp. sa Saturnom...
JU-SA (sirenje - skupljanje)"

- "Ja sam primjetila aflikcije MO i SA, uz naglasen znak Djevice."

- "U pozadini se ipak nalazi duboko narusen osjecaj osobne vrijednosti - SO 90 SA, MO 90 PL, te strah od vlastite zenskosti i svega onog sto Mjesec predstavlja kao princip emotivno - energetske razmjene, davanje i primanje dusevne hrane."

spomenka
20-05-2012, 01:44
-evo još malo o psihopatiji, zanimljiv tekst...

Psihopatija i patokracija - prava priroda zla

Danas je mnogim ljudima poprilično jasno, barem onima koji žele da im bude jasno, da su za mnoga svjetska zbivanja odgovorna malobrojna količina pojedinaca, bogatih moćnika koji se nalaze izvan zakona, država i nacija. Njih ne muči novac jer ga oni stvaraju/plasiraju na tržište te komandiraju krize, siromaštvo, glad i ratove. Neki ljudi idu u detaljna istraživanja ovog, naizgled malog, postotka ljudi, kojih je svega 1% na zemlji, a većini je dovoljno znati samo da oni kao takvi postoje.

Priroda psihopata - zataškavanje termina?

U opće prihvaćenoj definiciji psihopatije izostavljene su presudne komponente tog termina. Dapače, nove definicije psihopata su sasvim drugačije od onih koje su bile do nedavno.

No, od nedavno je riječ´psihopat´izbačen iz službene uporabe i zamijenjen je pojmom´sociopat´. Unatoč tome što postoji obilje znanstvenih podataka o psihopatiji, oni se ne populariziraju a knjige na tu temu su iz nekih˝čudnih˝razloga nedostupne. Općem javnom mnijenju je ova tema potpuno uskraćena (očito namjerno) i većini ljudi je ovo potpuna nepoznanica. Čini se da se ciljano s ove teme odvraća pozornost ili se pak u nju unosi tolika konfuzija da postane previše kompleksna i dosadna. Dakle ´sociopat´, prema najnovijoj terminologiji, predstavlja osobu sa ‘anti-socijalnim poremećajem ličnosti’.

Psihopati se dakle dijele na tri skupine;

1.) skupina psihopata opisuje one psihopate koji su do svojega poremećaja došli zbog loše socijalizacije u ranom djetinjstvu (kao djeca su bili pretjerano strogo odgajani, kažnjavani, zanemareni ili prepušteni samima sebi).
2.) skupina psihopata opisuje ljude u kojih je bolest uzrokovana tjelesnim i duševnim oboljenjima.
3.) skupina je ona s genetskim karakteristikama, uzrokovani raznim nasljednim bolestima s genetskom predispozicijom.
4.) skupina su psihopati i patokrati, ljudi ´bez duha´.

Uspješni,˝skriveni˝, psihopati

Američki ugledni psiholog, dr. Harvey Milton Cleckley (1903.-1984.), pionir je s polja psihopatije, u svojoj knjizi´The Mask of Sanity´ govori o tipu psihopata koje slobodno možemo nazvati “skriveni psihopati”. Tu se radi o ‘uspješnim’ psihopatima, tj. o onima koji nikada ne bivaju otkriveni, no ´operiraju´ unutar našeg društva.

Prilikom verbalnog ispitivanja jednog psihopata, sva njegova prosuđivanja, kao i emocionalne reakcije, čine se trezvenim i odgovarajućim. Samo uz pomoć jednog dugotrajnog i kompleksnog procesa ispitivanja i prosuđivanja, koji je baziran na skupljanju višestrukih sitnih impresija, možemo se uvjeriti da usprkos svim tim čvrstim, racionalnim procesima, svim normalnim emocionalnim afirmacijama i njihovoj konzistentnoj aplikaciji u svim pravcima, mi u svakom slučaju nemamo posla sa kompletnim čovjekom, nego s nečim što nam sugerira na jednu fino konstruiranu refleksnu mašinu, koja je u stanju da perfektno oponaša ljudsku ličnost. Toliko perfektno da “niko ko ga pregleda u jednoj normalno opremljenoj klinici, nije u stanju da objasni, uz pomoć znanstvenih ili objektivnih metoda, zašto ili kako se tu ne radi o istinskom čovjeku.”

Robert Hare je u knjizi pod nazivom: , Without Conscience, napisao:´Psihopati su društveni predatori, koji šarmiraju, manipuliraju i bezobzirno upravljaju svojim putem kroz život, ostavljajući široki trag slomljenih srca, slomljenih očekivanja i praznih novčanika. Potpun nedostatak savjesti i osjećaja prema drugima, oni sebično uzimaju što žele i rade što žele, kršeći socijalne norme i očekivanja bez najmanjeg osjećaja krivnje ili žaljenja.´

Osjete li nepravdu i neprirodnost prizora ubijanja, nesreća i ljudske muke gledajući neki video dokumentarac o ratnim zbivanjima?
Osjećate li se slabo i otužno gledajući kako druga bića pate? Pretpostavljam da da, barem većina vas. To se događa iz prostog razloga; ratovi, ubijanja, klanja, silovanja , nanošenje boli i patnje jedni drugima nisu u ljudskoj prirodi. Ali, upravo to jest u prirodi psihopata. (BOLESNO!!! ali istinito njihovi "najdraži" filmovi su oni brutalni horori, oni su privučeni krvlju, oružjem i svim vrstama mučenja.)

Psihopatija i nedostatak emocije

Normalni ljudi reagiraju na emocionalno nabijene riječi mnogo brže i mnogo intenzivnije nego na riječi koje su neutralne. Istraživanja indiciraju da mozak normalnih ljudi prati, pamti i prepoznaje riječi koje se odnose na emocionalna iskustva mnogo bolje nego riječi koje su emotivno-neutralne. No stvar je da kod psihopata to nije tako! Oni reagiraju na riječi sa emocionalnim nabojem isto kao što reagiraju i na neutralne riječi.
To podrazumijeva da za njih riječi nabijene emocijama nemaju nikakvo dublje značenje. One se urezuju u njihov mozak isto kao i sve druge riječi.

To dokazuje da je psihopatija nešto mnogo više od nedostataka savjesti, što je samo po sebi već dovoljno tragično. Ono je nesposobnost da se procesira jedan emocionalni doživljaj, uključujući ljubav i pažnju.

Checkley navodi da je psihopatija sasvim uobičajena u ljudskom društvu, te da isti psihopati normalno rade kao biznismeni, doktori, pa čak i – psihijatri! Oni u svakom pogledu izgledaju kao normalni ljudi - samo što im nedostaje duša. U ovoj tvrdnji, Checkley nije sam.

Ljudi bez duha

Iznimno je bitno napomenuti da je pojam duša, već odavno protjeran iz moderne psihologije što nam govori da se psiholozi danas bave svim aspektima čovjekovog bića, osim onog – najvažnijeg. To je stvarno na neki način šokantno, s obzirom da postoji toliko diskusija na tu temu baziranih na nečemu što liči na kliničke dokaze, tj. da stvarno postoje ljudska bića koja su po svojoj suštini “mehaničke” prirode i uopće nemaju svoje suštinsko ili više “Ja”.

Kako da nazovemo tu višu komponentu svijesti koja nedostaje nekim ljudima? Ona se obično naziva dušom, međutim, ovo je u prošlosti izazivalo dosta zabune. Mnogi pod pojmom ´bezdušan´ smatraju nekoga tko je ´potpuno lišen svijesti´, dok u stvarnosti to podrazumijeva ´nedostatak individualizirane svijesti´. No oni imaju neku vrstu energije duše samim tim što su živi, međutim, duša je protkana s jednom višom iskrom koja podrazumijeva istinska osjećanja i samosvjesnost. onaj stalni aspekt nečijeg bića koji predstavlja njegovo istinsko Ja.

Tu je i ezoterijsko objašnjenje postojanja ljudi´bez duše´. Ono tumači da se ljudi dijele na dvije skupine; adamične ljude (ljude s dušom) i pre-ademične ljude iliti antropoide (ljude bez duše). Ti pre-ademični ljudi se zovu još i organski portali, koji kao takvi mogu poslužiti kao´nastamba´entitetima iz viših denziteta. Njihov način funkcioniranja savršeno opisuje pojam psihopatije. Psihopatija stoga predstavlja mentalni sklop antropoida u svojoj krajnosti.

Upravo taj nedostatak karakteristika duše, što ih čini veoma efikasnim "mašinama", omogućava im da budu istovremeno briljantni i ugledni. Oni mogu pisati znanstvene radove i emitirati riječi pune emocija (veoma su uspješni glumci), no, s vremenom postaje jasnije da te njihove riječi nisu u skladu s njihovim ponašanjem. Ove efikasne mašine, kao kompjuteri, u stanju su da obavljaju veoma kompleksne radnje koje su zamišljene tako da izazovu druge da im ovi daju svoju podršku za ono što oni žele. Na taj način mnogi psihopati su u stanju da dostignu visoke pozicije u društvu. Tek nakon dužeg vremena njihovi kolege i suradnici postaju svjesni činjenice da je njihov uspjeh i napredak zasnovan na gaženju drugih ili kršenju njihovih prava.

´Pod svaku cijenu´

Kada u ovom kontekstu promatrate političare na domaćoj sceni, pa i na političkoj sceni uopće, trebalo bi biti jasno o kakvim profilima ljudi je riječ. Naši političari su vrsta psihopata koja spada u prvu, drugu ili treću grupaciju gore navedenih. Takvi psihopati, ponajviše zbog kompleksa svoje malenkosti naspram pravih uzora koji vladaju na vrhu hijerarhije, uporno će pretendirati na izbore i imati tendenciju zgrtati što veću moć. To su ljudi koji teže ka ostvarenju svog cilja POD SVAKU CIJENU. Pri tome da je jasno u kojem kontekstu. To je urnebesna žeđ za novcem, koji kada im počne pritjecati u rijekama, dovodi do zasićenja, te niti sam novac, do kojega se došlo krađom, pronevjerama, privatizacijama, pljačkama i lažima, više nije dovoljan. Tendencija´pod svaku cijenu´ostvarenja njihovih vlastitih ambicija pod kriminalnu štetu na račun naroda savršeno ilustrira primjer histeričnog guranja nacije u ponor Europske unije samo kako bi psihopati na vlasti osigurali svoje mjesto u foteljama svjetske patokracije (ovaj pojam ću objasniti kasnije), te zajedno s njima uživali blagodati beskrajne moći. Oni se istinski dive patokratima i metodom´pod svaku cijenu´moraju dostići njihov stupanj vladavine. Ovoga se sjetite svaki puta kad ih ugledate na TV-u, na jumbo plakatu predizborne kampanje ili na bilo kojem drugom mediju.

Psihopati su tijekom naše povijesti dolazili, i još uvijek dolaze na politička prijestolja po pravu nasljeđa, kao što je to slučaj s tzv. "kraljevskim lozama" ( "plava krv"). Ova vrsta psihopata pripada i trećoj grupaciji psihopata, ali i onoj četvrtoj. Postoje indikacije da se često radi o kombinaciji obje; genetske predispozicije te defektnog odsustva duha što se vrlo jednostavno može kontrolirati putem DNA, iliti međusobnim križanjem unutar loze. Činjenica i javna stvar jest da su se pripadnici kraljevskih loza i bogatih obitelji oduvjek križali međusobno. Ovo je jedan od razloga zašto je to tako. Ti´ĺjudi´ su socijalno, duševno i emotivno oboljeli, opsjednuti vlašću i bezobzirno gaze sve na svom putu do nje.

Preuzeto sa- http://duh-vremena.bloger.hr/post/psihopatija-i-patokracija--prava-priroda-zla/14087782.aspx

TigaBg
20-05-2012, 16:04
U duhu teme o budućim partnerima, pogodite koji je moj psihički poremećaj?

Mina
20-05-2012, 16:51
...znaci neuroze su blazi poremecaji-fobije,anksioznost,o.kompulz.radnje...a,psihoze tezi kao sizofrenija,manicno depresivne osobe....

...tiga rekla si da si bas agresivna bez razloga...recimo da imas neki oblik neuroze..

TigaBg
20-05-2012, 16:56
...znaci neuroze su blazi poremecaji-fobije,anksioznost,o.kompulz.radnje...a,psihoze tezi kao sizofrenija,manicno depresivne osobe....

...tiga rekla si da si bas agresivna bez razloga...recimo da imas neki oblik neuroze..

Hahah, hoću astrološko objašnjenje! :D

Btw, i psihološki testovi su rekli da sam agresivna. Šteta što to samo ljudi sa interneta razumeju, okolina me vidi kroz Mo na Asc pa svi kažu da je nemoguće jer sam previše draga i nežna da bih bila agresivna.

nymeria
20-05-2012, 18:48
Hahah, hoću astrološko objašnjenje! :D

Btw, i psihološki testovi su rekli da sam agresivna. Šteta što to samo ljudi sa interneta razumeju, okolina me vidi kroz Mo na Asc pa svi kažu da je nemoguće jer sam previše draga i nežna da bih bila agresivna.

Po mom nekom zapazanju ovo So90Ma, i Ma90Pl, retko kad prodju bez latentne agresivnosti i povremenih napada besa, lose kanalisanje te agresivne energije, nervoze...Tacnije, cini mi se da je moguce da cesto trpis i trpis pa onda puknes odjednom? Napetost kojoj mozda ne znas uzrok (zato sto nisi ni primetila kako ti se malo po malo skupljalo sve) Plus su ti i So, i Ma i Pl u fiksnim znacima, ume biti bas za*ebano...

Iako je meni ovaj So90Ma sa malo vecim orbisom, osecam ga poprilicno, pogotovo sto je Ma u skorpiji.

Bojana_NS
20-05-2012, 19:11
spomenka obradi malo komplekse kod ljudi biće ti jasnije,psihopata i sadista je isuviše teška reč.

uranija
20-05-2012, 20:15
sama vaga je osoba koja je osetljiva na pravdu,odnose,u 9.om polju govori venera kao dispozitor u blizancima da si ti osoba koja ima slabe zivce zbog merkura,dispozitora venere,pa jos sa kironom,dospeva do lekara,a niko draga Tiqa ne vidi kako se ti mozda zaista osecas i ponasas u realnosti,mars u vodoliji govori da zbog ljubavi upadas u nervozna stanja,jer je dsc.a vladar mars u vodoliji osoba koja voli svoju slobodu prekomerno i bas radi sta hoce,merkur u biku je pokazao da ovo moze dovesti do problema sa stitastom zlezdom i njoj slicnim problemima...posto merkur i venera imaju zamene mesta,lucenje nekih hormona bice preterani ,jer je jupiterovo polje uvecanje problema...

TigaBg
20-05-2012, 20:31
Ja sam se malo zezala, ali hvala na odgovorima. U pravu ste za nervozu i So90Ma i Me90Ma, to su aspekti koji mislim da su odgovorni za nervozu bez objektivnih razloga. Uranija, prepade me sa tom štitonom žlezdom. Hipohondar sam što se tiče te bolesti jer su prošle godine sumnjali da je imam, a znam da je teška i mogućnost da se pojavi me baš brine.

uranija
20-05-2012, 21:43
bice sve ok zato sto je kako god okrenes zamena mesta sedista ipak dobra vremenom jer ces ti sama nauciti da kontrolises ono sto ti pravi minus u zivotu i vodi te ka njoj,tj bolesti,a 9.o polje je i pomoc lekara...jupiter...

spomenka
20-05-2012, 21:52
Po mom nekom zapazanju ovo So90Ma, i Ma90Pl, retko kad prodju bez latentne agresivnosti i povremenih napada besa, lose kanalisanje te agresivne energije, nervoze...Tacnije, cini mi se da je moguce da cesto trpis i trpis pa onda puknes odjednom? Napetost kojoj mozda ne znas uzrok (zato sto nisi ni primetila kako ti se malo po malo skupljalo sve) Plus su ti i So, i Ma i Pl u fiksnim znacima, ume biti bas za*ebano...

Iako je meni ovaj So90Ma sa malo vecim orbisom, osecam ga poprilicno, pogotovo sto je Ma u skorpiji.

Recimo ja imam Mo 180 Pl i isto imam ponekad izljeve bijesa koji se duugo skupljaju i onda je dovoljna sitnica da puknem i postanem opsesivno kompulzivna u tim izljevima gnjeva. Ali radi ribe na Asc kad bi ljudima pričala da znam imati izljeve bijesa oni ne vjeruju i misle da ih zezam.

spomenka obradi malo komplekse kod ljudi biće ti jasnije,psihopata i sadista je isuviše teška reč.

Iz teksta koji sam napisala:
"Kada u ovom kontekstu promatrate političare na domaćoj sceni, pa i na političkoj sceni uopće, trebalo bi biti jasno o kakvim profilima ljudi je riječ. Naši političari su vrsta psihopata koja spada u prvu, drugu ili treću grupaciju gore navedenih. Takvi psihopati, ponajviše zbog kompleksa svoje malenkosti naspram pravih uzora koji vladaju na vrhu hijerarhije, uporno će pretendirati na izbore i imati tendenciju zgrtati što veću moć. To su ljudi koji teže ka ostvarenju svog cilja POD SVAKU CIJENU."

Obično korijen psihopatstva leži upravo u kompleksu manje vrijednosti!
Od tu to i kreće. Pročitaj tekst koji sam napisala. Psihopatija je dosta složen termin.

nedda
21-05-2012, 20:33
Veci deo tekstova, posebno prvog na ovoj strani su napisani jako nestrucno, i velikim delom netacni.

Ne znam cemu tolika mistifikacija? Ako neko sa ovog foruma ne moye da nadje neki tekst o sociopatiji, evo dobrovoljno se prijavljujem da mu ga prosledim.

Psihopatija ili sociopatija ne nastaje zbog kompleksa, nastaje mnogo ranije, pre formiranja granica Ega, dakle maksimum do 1.5 godine. Kompleksi nastaju mnogo, mnogo, mnogo kasnije.

nale777
21-05-2012, 22:38
Psihopatija ili sociopatija ne nastaje zbog kompleksa, nastaje mnogo ranije, pre formiranja granica Ega, dakle maksimum do 1.5 godine. Kompleksi nastaju mnogo, mnogo, mnogo kasnije.

Psihopatija nastaje do godinu i po dana?Mora biti da se salis.Mozes li molim te da postavis reference za literaturu gde si to pronasla.
Preporuka: pogledaj Eriksonove faze razvoja, vezano za komplekse - razvojna psihologija.

spomenka
21-05-2012, 23:03
Veci deo tekstova, posebno prvog na ovoj strani su napisani jako nestrucno, i velikim delom netacni.

Ne znam cemu tolika mistifikacija? Ako neko sa ovog foruma ne moye da nadje neki tekst o sociopatiji, evo dobrovoljno se prijavljujem da mu ga prosledim.

Hahahaha...magistra psihijatrije:D :D
Nasmijala si me.
Ne znaš ti ono osnovno a kamoli nešto više... Jako dugo ovo izučavam jer me to zanima, iako to ne studiram, a oduvijek sam htjela. No dobro to sada nije bitno.

Kompleksi ti inaće (vidim da se buniš) nastaju vrlo rano tokom razvojnog perioda djeteta (u prvih pet godina za koje se obično kaže da su kritične za razvoj cjelokupne ličnosti čovjeka) i zavisno od kompleksa mogu se prepoznati u različitim fazama života (zavisno šta ih i kada 'otkači' kod koga)”.
A čini mi se da i ti imaš komplek-sveznalice na ovom forumu:D (bez ljutnje).

Napisat ću i o njima ovdje kad uhvatim malo više vremena. ;)

Psihopatija ne nastaje sigurno do 1,5 godine...
Iako je to još uvijek neistraženo područje, postoje dvije glavne teorije kako nastaju psihopati. Jedna je da su psihopati rezultat genetskih (bioloških) faktora, dok druga teorija kaže da su psihopati produkt društva.
I budući da je to još uvijek neistraženo područje ne možeš TI tvrditi takve gluposti, da prostite na izrazu kad niti stručnjaci to ne mogu potvrditi sa stopostotnom sigurnošću već i dalje to istražuju.

nedda
22-05-2012, 08:59
Psihopatija nastaje do godinu i po dana?Mora biti da se salis.Mozes li molim te da postavis reference za literaturu gde si to pronasla.
Preporuka: pogledaj Eriksonove faze razvoja, vezano za komplekse - razvojna psihologija.

Erikson se nije preterano bavio psihopatijom, i nikada nije izneo pravu teroiju psihopatije.
Ali posto svaka teorija ima nesto u sebi, tako se danas njegova prva faza razvoja, odnosno razvijanje bazisnog nepoverenja prema svetu, smatra periodom razvoja psihopatije - koju uvek karakterise nepoverenje prema ljudima, losa slika drugih, vidjenje drugih kao objekata.
Eriksonova teorija ne objasnjava potpuno mehanizam, zapravo ne objasnjava ga skoro uopste, ali deskripcija koju koristi se moze uzeti u obzir.

Posto je srz psihopatije u poremecenim odnosima prema ljudima, koji se tretiraju kao objekti - najkompletnije objasnjenje moze se naci kod autora u oblasti razvoja objektnih odnosa. Evo jednog solidnog teksta o tome, koji je dostupan:

http://forensis.org/PDF/published/2007_APsychoanalytic.pdf

Hahahaha...magistra psihijatrije:D :D
Nasmijala si me.
Ne znaš ti ono osnovno a kamoli nešto više... Jako dugo ovo izučavam jer me to zanima, iako to ne studiram, a oduvijek sam htjela. No dobro to sada nije bitno.

A čini mi se da i ti imaš komplek-sveznalice na ovom forumu:D (bez ljutnje).

No Comment.

Kompleksi ti inaće (vidim da se buniš) nastaju vrlo rano tokom razvojnog perioda djeteta (u prvih pet godina za koje se obično kaže da su kritične za razvoj cjelokupne ličnosti čovjeka)....

Rano detinjstvo je period do tri godine. Do 5. godine nastaju kompleksi - ali i kasnije, ali za to je potrebna neuroticna struktura, a psihopatija je po stepenu psiholoskog razvoja ispod neuroticne strukture (koja je bliska zdravom funkcionisanju

Napisat ću i o njima ovdje kad uhvatim malo više vremena. ;)

Mislim da je bolje da ne pises, jer i ovo sto si napisala nema veze sa naukom, vec predstavlja tipicnu mistifikaciju, brkanje pojmova, i izvodjenje zaključaka na osnovu ničega.
A ja nemam dovoljno vremena da sedim ovde i ispravljam sve to.

Na taj nacin nece biti moguce ni razumeti psiholoske poremecaje, a jos manje povezati je sa astroloskom simbolikom - sto bi ovde i trebalo da bude cilj.

Psihopatija ne nastaje sigurno do 1,5 godine...

:rolleyes:

I budući da je to još uvijek neistraženo područje ne možeš TI tvrditi takve gluposti, da prostite na izrazu kad niti stručnjaci to ne mogu potvrditi sa stopostotnom sigurnošću već i dalje to istražuju.

Ako ja imam dovoljno pristojnosti da ti ne napisem da lupas gluposti pored svega sto si napisala, molim te da se i ti potrudis da odrzis neki nivo komunikacije.

Vanesa
22-05-2012, 09:47
sad sam tek videla ovu temu juhu pa to je bas prava tema mene interesuje dali moj bivsi ima neke predispozicije lose u vezi psihe otac mu je imao ??? to sam se uvek pitala ili mozda gresim mozda sam ja ta koja ima neke psihicke bolesti!

spomenka
22-05-2012, 15:12
Ako ja imam dovoljno pristojnosti da ti ne napisem da lupas gluposti pored svega sto si napisala, molim te da se i ti potrudis da odrzis neki nivo komunikacije.

Jesi ti dobro?:D :o :o
I ti ćeš meni govoriti da ovdje ne pišem??
Samo ću reći-sramotiš se!

nale777
22-05-2012, 15:57
Erikson se nije preterano bavio psihopatijom, i nikada nije izneo pravu teroiju psihopatije.
Ali posto svaka teorija ima nesto u sebi, tako se danas njegova prva faza razvoja, odnosno razvijanje bazisnog nepoverenja prema svetu, smatra periodom razvoja psihopatije - koju uvek karakterise nepoverenje prema ljudima, losa slika drugih, vidjenje drugih kao objekata.
Eriksonova teorija ne objasnjava potpuno mehanizam, zapravo ne objasnjava ga skoro uopste, ali deskripcija koju koristi se moze uzeti u obzir.

Posto je srz psihopatije u poremecenim odnosima prema ljudima, koji se tretiraju kao objekti - najkompletnije objasnjenje moze se naci kod autora u oblasti razvoja objektnih odnosa. Evo jednog solidnog teksta o tome, koji je dostupan:

http://forensis.org/PDF/published/2007_APsychoanalytic.pdf

Koren celokupne licnosti je u ranom detinjstvu, ali ne znaci da ce se svako ko nije dobro prosao rane faze razvoja i oslobodio se kompleksa postati psihopata.Dalje skustvo , sredina i vaspitanje imaju kljucnu ulogu.Bavim se time u praksi, vaspitanjem, pa mogu da potvrdim. Sagledavanje samo jednog aspekta je jednostrano i nedovoljno, kao kad ne vidis sumu od drveta, jer si se zalepio za to jedno. Malo je kompleksnije od onoga sto svaka skola psihologije ili autor zastupaju, jer svi oni vide samo deo slagalice.

spomenka
22-05-2012, 16:36
Koren celokupne licnosti je u ranom detinjstvu, ali ne znaci da ce se svako ko nije dobro prosao rane faze razvoja i oslobodio se kompleksa postati psihopata.Dalje skustvo , sredina i vaspitanje imaju kljucnu ulogu!!!.Bavim se time u praksi, vaspitanjem, pa mogu da potvrdim. Sagledavanje samo jednog aspekta je jednostrano i nedovoljno, kao kad ne vidis sumu od drveta, jer si se zalepio za to jedno. Malo je kompleksnije od onoga sto svaka skola psihologije ili autor zastupaju, jer svi oni vide samo deo slagalice.

Istina, slažem se sa napisanim.

nale777
22-05-2012, 19:42
???
Jel ti to pokusavas da brises moje postove?

spomenka
22-05-2012, 19:54
???
Jel ti to pokusavas da brises moje postove?

:confused: Ne...:confused:

nale777
22-05-2012, 20:03
Izvini,onda ne razumem ove tackice.Devojke sa foruma, koje ih koriste, objasnile su mi da one znace brisanje pretodnog posta.

ivanam
22-05-2012, 20:08
Izvini,onda ne razumem ove tackice.Devojke sa foruma, koje ih koriste, objasnile su mi da one znace brisanje pretodnog posta.

Tackice znace brisanje posta,ali svog .Kad napises nesto ,pa se predomislis,a ne mozes da izbrises post,ti preko opcije edit napises samo tackice umesto starog teksta.

nale777
22-05-2012, 20:17
Tackice znace brisanje posta,ali svog .Kad napises nesto ,pa se predomislis,a ne mozes da izbrises post,ti preko opcije edit napises samo tackice umesto starog teksta.

Znam,ali je ona uokvirila moj tekst i ispod stavila tackice, a ne svoj, pa sam ja to shvatila kao poruku za brisanje;)

gagonija
22-05-2012, 23:04
Da li bilo koji aspekt izmedju mo i sa moze dati depresiju,ili neke poremecaje?

nale777
22-05-2012, 23:42

Da,konjukcija, posebno.

nedda
23-05-2012, 00:06
Koren celokupne licnosti je u ranom detinjstvu, ali ne znaci da ce se svako ko nije dobro prosao rane faze razvoja i oslobodio se kompleksa postati psihopata.Dalje skustvo , sredina i vaspitanje imaju kljucnu ulogu.Bavim se time u praksi, vaspitanjem, pa mogu da potvrdim. Sagledavanje samo jednog aspekta je jednostrano i nedovoljno, kao kad ne vidis sumu od drveta, jer si se zalepio za to jedno. Malo je kompleksnije od onoga sto svaka skola psihologije ili autor zastupaju, jer svi oni vide samo deo slagalice.

Naravno, to jeste tacno. Ali nema psihopate bez zarista u zaista ranom detinjstvu.
Inace, ja jesam veliki postovalac Eriksona. Ono o cemu je on govorio najvise se povezuje sa onim sto se danas zove antisocijalni poremecaj licnosti, i posto pretpostavljam da i ti radis najvise sa njim - slozicemo se da tu vaspitanje igra ogromnu ulogu. Ili, bolje - roditeljstvo.

Koliko sam primetila - napet odnos saturna i meseca uvek, bar u nekom delu zivota daje depresivnu epizodu.
Ima dosta teorija o tome, ali cesto se navodi da je to posledica nikada naucene sposobnosti da se tuguje stvarno, vec stalnog prolazenja kroz neke procese "kao da", bez prirodnog zavrsetka i oprastanja od necega izgubljenog (bilo to period zivota, neka osoba, neke druge stvari...)
Sa astroloske tacke gledista, Saturn tu opet ispoljava svoju prirodu - repeticiju, sporost, tezinu, direkno u kontaktu sa dusom, psihom, neznom i receptivnom stranom ljudske prirode.

Iako sam vidjala razlicite dijagnoze sa kvadratom Saturna i Meseca, npr. bipolarni poremecaj, granicna organizacija licnosti i druge - uvek je neka zivotna epizoda vezana i za cistu depresiju.

Da se razumemo - nije taj kvadrat uvek znak poremecaja licnosti. Neki ljudi na neuroticnom, zdravom nivou to proradjuju kroz neke druge stvari.

uranija
23-05-2012, 01:13
znaci sama sam sebi dala odgovor :) samo epizoda,uh saturnov povratak,kad me trgne po mesecu,potvrdjujem Nedin post :) sama se nalazim u toj epizodi,u globalu moze doneti neki poremecaj ili njen deo cak iako je samo u istom znaku kao i mesec,konkretno patnja zbog usamljenosti zbog hendikepa,recimo kod mene u 4.om polju odnosi se na majku,ona je i sama ostecenog sluha,bez slusnih aparata,pa je tesko snalazenje u okolini bez njih,oseca se usamljeno ali ne moze sebi da pomogne,sama drzava je doprinela ovakvom statusu a njoj zaista 9.im poljem vlada saturn...ona je izgubila,ja sam eto imala prilike da dobijem takav posao samo zbog mladosti,inace me nikad ne bi primili...a da ne pricam kako sam se snalazila na poslovima kao student,jujuju,koliko tuge i placa...sve je proslo ali ostavilo je traga...

spomenka
23-05-2012, 01:31
U duhu teme... Baš sad pišem jednom članu preko pp-a nešto i dotakla sam se opsesivno-kompulzivnog poremećaja... Imam li ga ja možda?

TigaBg
25-05-2012, 00:39
Mo90Sa me ubi, aspekt koji mi je obeležio detinjstvo. Bila sam konstantno tužna, bukvalno od kad znam za sebe. Mislim da je Sa preko Asc i Mo doprineo da se oslobodim tog osećanja, postala sam samosvesnija i samopouzdanija. Sreća je da je aspekt u velikom orbisu i separacioni

spomenka
25-05-2012, 09:52
Mo90Sa me ubi, aspekt koji mi je obeležio detinjstvo. Bila sam konstantno tužna, bukvalno od kad znam za sebe. Mislim da je Sa preko Asc i Mo doprineo da se oslobodim tog osećanja, postala sam samosvesnija i samopouzdanija. Sreća je da je aspekt u velikom orbisu i separacioni

Baš čudno što ga uopće i osjećaš tako jako. Pa orbis je 10*... Čudno, ali dobro je pa sada više nisi tužna. Da, zato je to samo bilo u prvom djelu života. Mislim da si se tog kvadrata definitivno oslobodila u ovome životu zauvijek.;)

majabl
25-05-2012, 10:13
kod mene mo180sa 7s, ali ja ga bas osjecam , ajos imam jaci ma180sa on je aplikacioni i mo0ma, a sa0ur, prihicki poremecaji u najavi, jedino sto je osa 4/10 pa ne znam da li se toliko odnosi na mene...:)

uranija
25-05-2012, 11:41
uticace kasnije jer saturn utice kroz godine i polako i uopste psihicke bolesti su rezultat visegodsnjeg talozenja situacija nepovoljnih po osobu,nekom za godinu dana se uradi ono sto nekom za 5 ili 10,opet zavisi od meseca koliko je jak i uopste od celine natala kakvi ga znaci krase koji donose brze ili sporije resenje problema :) evo da nije saturnovog povratka verovatno ne bih imala problema ali kada trazite obaveze jer meni je recimo saturn vladar dsc i 8.e onda dobijete preopterecenje za sebe isuvise truda ali malo dobitka jer je 8.a gubitak ;)

Neddo editovala sam kartu natal je dovoljan :)

coca
25-05-2012, 14:46
http://www.novosti.rs/vesti/planeta.299.html:381357-Austrija-Otac-pucao-na-osmogodisnjeg-sina
da imamo kartu ovog Turcina nasli bi smo i temu

nedda
25-05-2012, 15:01
kod mene mo180sa 7s, ali ja ga bas osjecam , ajos imam jaci ma180sa on je aplikacioni i mo0ma, a sa0ur, prihicki poremecaji u najavi, jedino sto je osa 4/10 pa ne znam da li se toliko odnosi na mene...:)

Treba gledati malo i druge stvari, ko sto ti rece. Kod tebe je opozicija meseca i saturna sigurno dala efekta u nekim trenucima, posebno kada tranzitni saturn aspektuje natalni.
Ali ti imas i veneru u ovnu koja daje promene raspolozenja, i takodje izuzetno jaku opoziciju Urana i Meseca. Moras da vodis racuna da imas mira svaki dan malo za sebe, to su jaki aspekti preopterecenja, i prejakih stresova. Mesec u blizancima jos doprinosi racionalizaciji, sto nije uvek korisno.

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.299.html:381357-Austrija-Otac-pucao-na-osmogodisnjeg-sina
da imamo kartu ovog Turcina nasli bi smo i temu

Uh, kakva prica. Nisam sigurna da zelim da vidim tu kartu.

uticace kasnije jer saturn utice kroz godine i polako i uopste psihicke bolesti su rezultat visegodsnjeg talozenja situacija nepovoljnih po osobu,nekom za godinu dana se uradi ono sto nekom za 5 ili 10,opet zavisi od meseca koliko je jak i uopste od celine natala kakvi ga znaci krase koji donose brze ili sporije resenje problema :) evo da nije saturnovog povratka verovatno ne bih imala problema ali kada trazite obaveze jer meni je recimo saturn vladar dsc i 8.e onda dobijete preopterecenje za sebe isuvise truda ali malo dobitka jer je 8.a gubitak ;)

Uranija, draga, nikako ne mogu da otvorim lepo tvoju kartu. Sitna je, a kada pokusam da je uvecam, kaze mi: Something get wrong....bad, bad frog.

gagonija
25-05-2012, 16:55
Neddo,Nale hvala vam na odgovoru...
A kako se onda posmatra trigon izmedju mo i sa?

TigaBg
26-05-2012, 00:13
Baš čudno što ga uopće i osjećaš tako jako. Pa orbis je 10*... Čudno, ali dobro je pa sada više nisi tužna. Da, zato je to samo bilo u prvom djelu života. Mislim da si se tog kvadrata definitivno oslobodila u ovome životu zauvijek.;)

Zašto? Aspekti svetala se gledaju u širem orbisu (pogotovo sa Sa). Nadam se da si u pravu

plutonac
26-05-2012, 04:02
sjajna tema! psihologija i psihijatrija me fasciniraju i nadam se da cu ovu drugu kad dodje vreme i specijalizirati...
voleo bih da pomognem ili bar da istrazujem dusevne bolesnike,posebno psihopate i ubice..moj Mo je jako ugrozen i da imam krizne periode imam,da ljudi misle da sam sadista,misle i da mi je majka psihicki obolela jeste...
karta mi je istekla,ali ako neko zeli da pogleda,dacu podatke na pp rado,mislim da se neke vruce tacke mogu videti iz natalne..

poznajem decka koji je alkoholicar,narkoman,nasilan i opasan i veoma poremecen..on ima mo0me0ur u 3.kuci u vagi,me je vladar asc,a sa u raku..

od svega pobrojanog,samo nisam mazohista....ostalo je diskutabilno..ili sam na dobrom putu da obolim ili sam vec psihopata ili sam suvise samokritican...hah ne znam
;)

majabl
26-05-2012, 08:28
Ali ti imas i veneru u ovnu koja daje promene raspolozenja, i takodje izuzetno jaku opoziciju Urana i Meseca. Moras da vodis racuna da imas mira svaki dan malo za sebe, to su jaki aspekti preopterecenja, i prejakih stresova. Mesec u blizancima jos doprinosi racionalizaciji, sto nije uvek korisno.

[/I]

neddo, tako je i najgore sto ti moji nenomalni strahovi djeluju toliko realno i stalno sam napeta, a uvjerena da postoji racionalan razlog, iako ga nema:)

mirab
26-05-2012, 11:54
Kroz 6.kucu imamo uvid u fizicko zdravlje, a kroz 12.kucu vidimo mentalno zdravlje.Ukoliko je u kombinaciji za bolest naglasenija serija 12 mozemo govoriti o slabijem psiholoskom zdravlju ( vladar 12 u 6 ili 6 u 12; Mesec ili Neptun u 6.kuci, Ribe na vrhu 6.kuce i sve kombinacije 12 i 6) sto daje psihosomatska oboljenja. S obzirom da odredjena planeta vlada odredjenim organom, sve najrazlicitije bolesti koje mogu biti vezane za somboliku te planete, i za poremecaj te funkcije, moze se videti iz planetarnih kombinacija sa datom planetom. Tako i Merkur, pre svega govori o nervima i nervnom sistemu; pa aflikovan Merkur daje probleme sa nervima i psihom.Kako UM nije predstavljen samo Merkurom vec i Mesecom, osobe sa vrlo losom postavkom ove dve planete ukazuju na dusevna oboljenja. Znam nekoliko osoba mentalno retardiranih koje imaju vrlo losu postavku ove dve planete.Isto tako kod dusevnih oboljenja kao sto je npr. kod sizofrenija uvek je pored Merkura i serije 12 koji su ugrozeni, ukljucena i serija 4. Takodje, s obzirom da je Uran nervni sistem, on izaziva nervne poremecaje ( to su cesce bolesti koje uticu na psihu nego na telo.

malamaza
26-05-2012, 12:05
mirab
mogu li ja ovdje staviti jedan natal (bez osobnih podataka) za primjer u kojem je vladar 12.k. merkur u 6.k pod dispozicijo saturna retro u raku,
u apl.kvadratu sa plutonom iz 4.k., a u 6.k. još neptun
radi se o depresiji, ne znam ima li još čega ?

Bojana_NS
26-05-2012, 15:51
Ja sam imala užasan period za vreme srednje škole,pošto kroz to što sam prošla ne bi svako mogao da prođe na tako smiren način.
Da li nužno Mo90,180Sa daje teško detinjstvo?

TigaBg
27-05-2012, 02:15
Ja sam imala užasan period za vreme srednje škole,pošto kroz to što sam prošla ne bi svako mogao da prođe na tako smiren način.

Ne nužno, ako nije povezan sa osom 4-10. Išla si u srednju kad je Sa bio u Raku?

Bojana_NS
27-05-2012, 02:36
Tada je valjda bio u Vagi kad mi se to izdešavalo.

TigaBg
27-05-2012, 02:44

Ako misliš na proleće 2009, jasno mi je. Sa90 na Vladara Asc.

Bojana_NS
27-05-2012, 02:52
Da u tom periodu.

More
10-08-2012, 11:57

MO u djevici.
MOoSA aplikacioni, u 7.k.
Ribe na AC.
NE90AC aplikacioni.
NE90MO dosuse veci orbis separacioni.
Vladar 12 u 8.

Mislim da imam sve predispozicije za neku tesku psihozu, crna ja.:D
Do tada se bavim blagom anksioznoscu i pravdam je Sade satima i SA povratkom.

danica_91
10-08-2012, 15:04
meni je Mo i ovnu, znaci slab je tu, i ima 90 sa Ur i Ne, i jesam mnogo zivcana i cesto dodjem depresivna, nerelana, volim i da popijem kad izadjem i to dobro, plus kao da ne znam sta hocu, a zivot mi prolazi, pa ne znam na koju cu stranu, cesto nezadovoljna...mada u sustini imam srecan zivot, tako da sama sebi nisam jasna i znam da je problem samo u meni i mojoj glavi sto sve vidim onako kako ne treba...

ali imam Pl na asc u skorpiji, i tu su mi rekli da imam i jaku unutrasnju snagu i psihu i da cu moci to da prevazidjem, tako da, hvala bogu, prave bolesi psihe jos nemam...a nadam se i da necu...

alea
10-08-2012, 17:48

I ja, kroz skoro ceo period puberteta i srednje skole :)

Tranzitni PL mi je isao kroz 12 p. preko ME i MO...a MO mi je vladar 8.

A onda sam se nacisto promenila! Totalna transformacija...:) mada i dan danas nekako osecam posledice, ali vise su vezane za strasan osecaj povredjenosti koji nosim i vecite zrtve, ja vecito poturam ledja za druge, ali to radim nesvesno, kako god ja htela i trudila se da budem drugacije, uvek se namesti tako na kraju...

MO/SA kao i SA u Raku ili SA u 4 p. daje uglavnom tesko detinjstvo, ali i teskoce pri kraju zivota.

NE na ASC daje preosetljivost, hipersenzibilnost...a mislim da tako deluje i JU kada je recimo 90MO.

klimtica
03-09-2012, 00:53
Kroz 6.kucu imamo uvid u fizicko zdravlje, a kroz 12.kucu vidimo mentalno zdravlje.Ukoliko je u kombinaciji za bolest naglasenija serija 12 mozemo govoriti o slabijem psiholoskom zdravlju ( vladar 12 u 6 ili 6 u 12; Mesec ili Neptun u 6.kuci, Ribe na vrhu 6.kuce i sve kombinacije 12 i 6) sto daje psihosomatska oboljenja. S obzirom da odredjena planeta vlada odredjenim organom, sve najrazlicitije bolesti koje mogu biti vezane za somboliku te planete, i za poremecaj te funkcije, moze se videti iz planetarnih kombinacija sa datom planetom. Tako i Merkur, pre svega govori o nervima i nervnom sistemu; pa aflikovan Merkur daje probleme sa nervima i psihom.Kako UM nije predstavljen samo Merkurom vec i Mesecom, osobe sa vrlo losom postavkom ove dve planete ukazuju na dusevna oboljenja. Znam nekoliko osoba mentalno retardiranih koje imaju vrlo losu postavku ove dve planete.Isto tako kod dusevnih oboljenja kao sto je npr. kod sizofrenija uvek je pored Merkura i serije 12 koji su ugrozeni, ukljucena i serija 4. Takodje, s obzirom da je Uran nervni sistem, on izaziva nervne poremecaje ( to su cesce bolesti koje uticu na psihu nego na telo.

Meni je 6. kuca u ribama, neptun u 3. kuci u kvadratu sa saturnom koji je jako blizu 12. kuce a u 12. kuci mi je sunce. Sta bi ovo trebalo da znaci?

vedrina91
03-09-2012, 03:24
Psihosomatska oboljena- a da ja znam mnogo toga nazalost o tome. Moj vladar 12 otisao u 6, i kad sam pod stresom imam velikih problema sa stomakom, jednom sam cak i hospitalizovana zbog toga. A kad sam depresivna imam ginekoloskih problema. :(

Rabiosa
03-09-2012, 10:40

5. asc i vladar

nažalost, jednu takvu osobu gledam svaki dan i ti ispadi bjesa odnosno ta stanja u kojima je psisha poremećena su jako teška i stresna za okolinu, a nažalost kad gledate tu osobu vidite samo luđački bijes i u takvima stanjima ona je sposobna i da ubije nekog.

- 12 u lavu, So u VIII, So180Ur; So90Sa;
- Mo u V u Jarcu; Mo180Sa; Mo120Me;
- Ne u IV; Ne60Pl; Ne120ve;
- III u sco
- ASC Devica, Merkur u Biku u IX...

I osma kuća je puna...

Hekata
03-09-2012, 11:32

U Vagi je bio pre 27 godina, tako da može neki drugi znak...
Mars na Asc uvek daje maltretiranja spoljašnje sredine, mafijaše, u Biku bankare, i neke raketaše, koji slabije i sporije deluju, svaki put kad deluješ da uživaš, neka zavist i ljubomora se javlja kod drugih koji napadaju te, znači, ne moraš ni da izazivaš, niti ti da budeš kriva, samo napadaju... :rolleyes: Često kažu da Ma na Asc daje jak ertotizam, a ti ništa po tom pitanju ni ne radiš, samo zračiš tako, pa sa tim i privlačiš momke kojisu zaljubljeni u tebe, i ako su mladi oni ne znaju dase izbore sa tim, pa to ispadne kao nasrtljivost, maltretiranje, nasilno ponašanje, neispoljene i ne definisane emocije, koje tebi verovatno ne prijaju, jer si u srednjoj još bila nesvesna sebe i svojih mogućnosti, a oni ne zreli :cool:

Little Warrior
05-09-2012, 03:25
Sklonost depresiji pri manjku fizicke aktivnosti kod mene (1 u 12 u sco-mars) (tj prazna glava ko prazan stan-brzo se nasele slepi misOvi)...

Mina
05-09-2012, 08:04
...ljudi nezadovoljstvo,nervoza se i prenose....u smislu sa majke na cerku....

..disimo duboko..

More
05-09-2012, 08:14
...ljudi nezadovoljstvo,nervoza se i prenose....u smislu sa majke na cerku....

..disimo duboko..

Istina..moja majka je na mene ''prenijela'' sve njene strahove, brige, tihe patnje, i vremenom sam shvatila da se plasim istim stvari kao i ona. I sto je najinteresantnije, kad sam prvi i jedini put bila kod astrologice rekla mi je bas to, da majka jako utice na mene i da sam pokupila dosta tog njenog nezadovoljstva...

Mia
05-09-2012, 11:41
nije mi jasno zasto na temi o psihickim bolestima razgovarate o pubertetu i adolescenciji pa opste je poznata stvar da je svima ovo tezak period jer takav je jednostavno. . .period kada jedinka treba da shvati sopstvenu fizicku i psihicku transformaciju. . . period kada jedinka pocinje intenzivno da se bavi temama gde sam, ko sam i gde idem. . .

ne postoji niko kome je to lak period, a vidim svi stali u red, meni bilo tesko, i to vise nego drugima. . . mislim da pravo da tako nesto konstatuju imaju samo oni koji su zaista imali tezi period od nekih drugih, recimo u smislu teske bolseti bilo svoje bilo bliskog clana porodice . . i smrt. . .

a ostali se, ja se izvinjavam na izrazu, samo prenemazu. .

mali mis
05-09-2012, 12:52
....Ma 90 Ur, Ma u lavu u 6.polju , Ur u 8. u Sko...Asc Ribe jedan od primera psihoze. ...bez obzira na ovaj primer, veoma su vazni vladari 8. i 6 polja....kao i Asc Mo,i sve ostalo ali ne treba ova dva polja zaboraviti...

More
05-09-2012, 13:35
Aoooooo........Ja gore ispisah mojih barem 5 nekih kao pokazatelja, pa izgleda da treba dodam UR u sco pa jos u 8, Ma90Ur, vladari 6 i 8 u padu...
Mislim ja JOS nisam oboljela a mozda i jesam no ne znam :)

Inace, za Mo mi je jasno,ajd i za te ribe, Ne, ali kakve veze UR,Ma imaju to je vec prevelika filozofija za mene.

gagonija
05-09-2012, 13:38
More mislim da uran sam po sebi daje nervozu...ja imam kvadrat ur i asc....

Bojana_NS
05-09-2012, 17:12
U Vagi je bio pre 27 godina, tako da može neki drugi znak...
Mars na Asc uvek daje maltretiranja spoljašnje sredine, mafijaše, u Biku bankare, i neke raketaše, koji slabije i sporije deluju, svaki put kad deluješ da uživaš, neka zavist i ljubomora se javlja kod drugih koji napadaju te, znači, ne moraš ni da izazivaš, niti ti da budeš kriva, samo napadaju... :rolleyes: Često kažu da Ma na Asc daje jak ertotizam, a ti ništa po tom pitanju ni ne radiš, samo zračiš tako, pa sa tim i privlačiš momke kojisu zaljubljeni u tebe, i ako su mladi oni ne znaju dase izbore sa tim, pa to ispadne kao nasrtljivost, maltretiranje, nasilno ponašanje, neispoljene i ne definisane emocije, koje tebi verovatno ne prijaju, jer si u srednjoj još bila nesvesna sebe i svojih mogućnosti, a oni ne zreli :cool:
Za Vagu blam :o

A ovo ostalo....pa da ima istine!

sunce01
05-09-2012, 18:02
Kakvo je zdravstveno stanje, te što narušava zdravlje pokazuje:

• 6. polje i položaj vladara 6. polja (fizičko zdravlje)
• 12. polje i položaj vladara 12. polja (mentalno zdravlje)

Dobra os 6. polje - 12. polje govori o dobrom psihofizičkom zdravlju, te dobroj ravnoteži između tijela i psihe. Vladar kuće je najvažniji pokazatelj onoga što se odvija u kući. Saturn je prirodni pokazatelj bolesti, te govori o slici zdravlja tokom cijelog života. Aflicirani Saturn govori o kroničnim bolestima.

Najbolje je krenuti od podznaka, njegova vladara, aspekte koje prima, zatim aspekata koje vrši Merkur (te njegova naglašenost), a prema nekim navodima i Mjeseca i 12. kuće("unutarnji život");

Blizanac sa podznakom u Raku , Mjesecom i MC-om u Ovnu

Pluton mu je dominantna planeta, zatim slijede Mars(2.), Merkur(3.), Mjesec(4.), Uran(5.), Neptun(6.) ...

Stelijum u Ovnu i 10. kući.. zatim slijedi Rak i 12. kuća... pa Blizanac i 1. kuća..

Sunce, Merkur i Venera u 12. ...

bliska konjunkcija Plutona i Asc. (samodestrukcija i regeneracija)

Merkur u bliskoj konjunkciji sa Plutonom -teški aspekti(i konjunkcija!) Merkura i Plutona su česta indikacija mentalnih bolesti(naravno,ako su Pluton ili/i Merkur naglašeni ), ali kad je riječ o konjunkciji, mogućnost "samoizliječenja" je veća...
Merkur konjunkcija Asc (određena neurotičnost, mozak je stalno "u pogonu")

Mjesec u bliskoj konjunkciji sa Marsom

Merkur u kvadratu sa Uranom (aspekt "genijalaca".. a tanka je granica između genija-luđaka).

Evo linka karte - primjer psihički bolesne osobe... http://tinypic.com/r/qw0/6

nymeria
05-09-2012, 20:35
Meni su vladari 6. i 12. u kvadratu, tu imam i SMC i JMC, Ur u 6., ja kao da sam predodredjena za psihomatske bolesti...Po postu iznad zbog Pl90Me bi trebalo i da "podilkanim" malo ali nadam se da necu :D
Ali jedna stvar je 100% tacna, da mi psiha (12.) mnooogo utice na zdravlje (6.) Ruku na srce, utice svima nama, ali mislim da je to kod mene bas izrazeno...Npr. kada imam neki veliki stres na poslu ili u privatnom zivotu (neki konstantan period stresa) opadne mi imunitet i gotovo-nijedna bakterija me ne omasi.
Ali zato imam i velike koristi od svake aktivnosti koja opusta um i telo i to mi bude bolje od bilo kakvih antibiotika i slicnih gluposti (meditacije, joga plivanje itd) Valjda imam srece sto ovaj Uran nije u aflikciji

Veneringa
06-09-2012, 00:47
Istina..moja majka je na mene ''prenijela'' sve njene strahove, brige, tihe patnje, i vremenom sam shvatila da se plasim istim stvari kao i ona. I sto je najinteresantnije, kad sam prvi i jedini put bila kod astrologice rekla mi je bas to, da majka jako utice na mene i da sam pokupila dosta tog njenog nezadovoljstva...

tvoj vladar asc je neptun koji se ujedno nalazi na mc-u i radi aspekte sa svijetlima.znači,on je najjača i najdominantnija planeta u tvom natalu (ima tu još mnogo snažnih planeta,ali vladar asc i planete na uglovima najviše utječu na natusa i kreiraju ga, pogotovo u aspektima sa svijetlima.)dakle,njegovi aspekti su najvažniji.on radi kvadrat na mjesec,a to je aspekt preosjetljivosti,razdražljivosti,hipersenzitivnosti,a može značiti i strahove..nasljeđen je od majke jer je kvadrat mjeseca (majka) i planete na mcu.planeta na mcu (i sam mc) kod žena predstavlja majku, a planeta na ic-u(i ic) oca..dok je kod muškaraca obrnuto. mjesec ti je ujedno vladar 5.polja (djeca) pa je moguće da i ti taj aspekt preneseš na svoju djecu.:( :( inače,mjesec ti i nije toliko loše postavljen,12.polje nije naglašeno, tako da nema razloga za brigu.samo malo više optimizma u životu (mjesec konjukcija jupiter:) ) i sve će biti super;)

nadam se da ti ne smeta obraćanje sa 'ti' s obzirom da sam dosta mlađa:D

More
06-09-2012, 08:18
tvoj vladar asc je neptun koji se ujedno nalazi na mc-u i radi aspekte sa svijetlima.znači,on je najjača i najdominantnija planeta u tvom natalu (ima tu još mnogo snažnih planeta,ali vladar asc i planete na uglovima najviše utječu na natusa i kreiraju ga, pogotovo u aspektima sa svijetlima.)dakle,njegovi aspekti su najvažniji.on radi kvadrat na mjesec,a to je aspekt preosjetljivosti,razdražljivosti,hipersenzitivnosti,a može značiti i strahove..nasljeđen je od majke jer je kvadrat mjeseca (majka) i planete na mcu.planeta na mcu (i sam mc) kod žena predstavlja majku, a planeta na ic-u(i ic) oca..dok je kod muškaraca obrnuto. mjesec ti je ujedno vladar 5.polja (djeca) pa je moguće da i ti taj aspekt preneseš na svoju djecu.:( :( inače,mjesec ti i nije toliko loše postavljen,12.polje nije naglašeno, tako da nema razloga za brigu.samo malo više optimizma u životu (mjesec konjukcija jupiter:) ) i sve će biti super;)

nadam se da ti ne smeta obraćanje sa 'ti' s obzirom da sam dosta mlađa:D

Ma naravno da mi ne smeta ;)
Ja nesto i nisam obracala paznju na kvadrat sa Mo s obzirom da je orbis 8* i separacija je ali ocigledno je da djeluje...Vise me brinuo kvadrat sa Ju jer mu je to dispozitor, iako je i to separacija...
A za tu preosjetljivost i povremene strahove mislim da je odgovona i Riba na Ac i MoOSa.
Hvala ti. :)

NOVICSLAVICA
06-09-2012, 09:06
numeria-Cime se bavis ?? Sta radis.?? Taj aspekt vl. 6-te i 12-te moze da se odnosi na neki posao koji se radi na zakazivanje.
A Pluton 90* Merkur u 8-moj se trosi da osoba zeli da pomogne ,zastiti drugog pa se ona podmetne. Svadja se i ne bira reci kako bi odbranila nekog.[psuje i koristi ako treba i silu ,pretnju...] I svaki put kad god pomognes drugom nagrabusis i ti budes ostecena,

TigaBg
06-09-2012, 10:23
Kakvo je zdravstveno stanje, te što narušava zdravlje pokazuje:

• 6. polje i položaj vladara 6. polja (fizičko zdravlje)
• 12. polje i položaj vladara 12. polja (mentalno zdravlje)

Dobra os 6. polje - 12. polje govori o dobrom psihofizičkom zdravlju, te dobroj ravnoteži između tijela i psihe. Vladar kuće je najvažniji pokazatelj onoga što se odvija u kući. Saturn je prirodni pokazatelj bolesti, te govori o slici zdravlja tokom cijelog života. Aflicirani Saturn govori o kroničnim bolestima.

Najbolje je krenuti od podznaka, njegova vladara, aspekte koje prima, zatim aspekata koje vrši Merkur (te njegova naglašenost), a prema nekim navodima i Mjeseca i 12. kuće("unutarnji život");

Blizanac sa podznakom u Raku , Mjesecom i MC-om u Ovnu

Pluton mu je dominantna planeta, zatim slijede Mars(2.), Merkur(3.), Mjesec(4.), Uran(5.), Neptun(6.) ...

Stelijum u Ovnu i 10. kući.. zatim slijedi Rak i 12. kuća... pa Blizanac i 1. kuća..

Sunce, Merkur i Venera u 12. ...

bliska konjunkcija Plutona i Asc. (samodestrukcija i regeneracija)

Merkur u bliskoj konjunkciji sa Plutonom -teški aspekti(i konjunkcija!) Merkura i Plutona su česta indikacija mentalnih bolesti(naravno,ako su Pluton ili/i Merkur naglašeni ), ali kad je riječ o konjunkciji, mogućnost "samoizliječenja" je veća...
Merkur konjunkcija Asc (određena neurotičnost, mozak je stalno "u pogonu")

Mjesec u bliskoj konjunkciji sa Marsom

Merkur u kvadratu sa Uranom (aspekt "genijalaca".. a tanka je granica između genija-luđaka).

Evo linka karte - primjer psihički bolesne osobe... http://tinypic.com/r/qw0/6

Nije mi jasan ovaj post. Karta koju si ostavila nije ona koju si opisala.

sunce01
06-09-2012, 12:59
Karta je zasebno neovisno o gore navedenom, karta je samo primjer jedne osobe koja je psihički bolesna.

Veneringa
06-09-2012, 14:45
Ma naravno da mi ne smeta ;)
Ja nesto i nisam obracala paznju na kvadrat sa Mo s obzirom da je orbis 8* i separacija je ali ocigledno je da djeluje...Vise me brinuo kvadrat sa Ju jer mu je to dispozitor, iako je i to separacija...
A za tu preosjetljivost i povremene strahove mislim da je odgovona i Riba na Ac i MoOSa.
Hvala ti. :)

istina!ispustila sam te aspekte. :eek: previše sam se koncentrirala na tog neptuna :) orbis je velik,ali kod dominirajućih planeta je dosta važan.Mo0Sa također može dati osjećaj nevoljenosti..upoznala sam puno ljudi s tim aspektom koje često prati taj osjećaj:(

nymeria
07-09-2012, 21:33
numeria-Cime se bavis ?? Sta radis.?? Taj aspekt vl. 6-te i 12-te moze da se odnosi na neki posao koji se radi na zakazivanje.
A Pluton 90* Merkur u 8-moj se trosi da osoba zeli da pomogne ,zastiti drugog pa se ona podmetne. Svadja se i ne bira reci kako bi odbranila nekog.[psuje i koristi ako treba i silu ,pretnju...] I svaki put kad god pomognes drugom nagrabusis i ti budes ostecena,

Psiholog, ali radim sve i svasta, i u struci i van nje (trenutno van) pravi primer Urana u 6... Svesna sam i tih ostalih manifestacija ovih postavki planeta (to za posao i za zakazivanje stvarno nisam znala), ali sam pokusavala to nekako da povezem sa psihickim i zdravstvenim stanjima (ali sad moram da spomenem i situaciju koju si navela u postu, umalo sinoc da dobijem batine od nekog kretena koji nas je sve u drustvu psihicki maltretirao a ja se nasla pametna da ga teram u tri lepe i da mu pretim)

I Me90Sa moze biti kritican po meni, mozda i vise nego Me90Pl...Donosi crne, teske misli i pesimizam koje su osnova za nastanak bilo kakvog poremecaja

NOVICSLAVICA
07-09-2012, 21:59
nymeria- Idi u teretanu bas sad kad je Mars u skorpiji . Mislim da moras da se potrosis jer ce negativna energija da se sabija negde gde ne bi trebalo.[bolest] Mislim da moras da se trosis da ti je to najbolji lek.[negde gde se znojis kako se ne bih zadrzavala voda i da ne otices]

Ti si divna osoba barem bi meni odgovarala kao takva.Privrzena si majci stitis bolesne ,slabije ,ne zasticene .
Zbog nekog mog ucenja interesuje me da li si imala tezi [najpre materijalni problem ili neka vrsta siromastva tu mislim da ti je nedostajalo sve i momak i pare i podrska i da si bila osetljiva ,ranjiva u periodu 2008 god.

nymeria
07-09-2012, 23:19
nymeria- Idi u teretanu bas sad kad je Mars u skorpiji . Mislim da moras da se potrosis jer ce negativna energija da se sabija negde gde ne bi trebalo.[bolest] Mislim da moras da se trosis da ti je to najbolji lek.[negde gde se znojis kako se ne bih zadrzavala voda i da ne otices]

Ti si divna osoba barem bi meni odgovarala kao takva.Privrzena si majci stitis bolesne ,slabije ,ne zasticene .
Zbog nekog mog ucenja interesuje me da li si imala tezi [najpre materijalni problem ili neka vrsta siromastva tu mislim da ti je nedostajalo sve i momak i pare i podrska i da si bila osetljiva ,ranjiva u periodu 2008 god.

Joj, hvala ti puno :girl_smile: Tek sad vidim koincidenciju, ja sam rodjena 2 dana pre tvoje cerke a moja mama je Devica :D
Potpuno si u pravu, planiram pored joge da krenem u teretanu, a mislim da bi mi odgovarala i neka borilacka vestina i da je to korisno za kontrolu besa i nezadovoljstva.

2008. godine sam nazalost cele godine bila bolesna, pocela sam prvi put da radim i zaradjujem (mala plata, ali nisam tad to smatrala problemom, bila sam srecna sto sam pocela da radim)
Kasnije sam uvidela da sam u sustini patila na poslu i da je bolest bila odgovor na stres koji sam svakodnevno dozivljavala a kog nisam uopste bila svesna i koji sam potiskivala. (svaki dan sam gledala stare, bolesne ljude, slusala uzasne price i bila okruzena jako negativnom energijom-a nisam bila u moci da pomognem tim ljudima niti bi im bilo ko drugi mogao pomoci)

NOVICSLAVICA
08-09-2012, 08:38
nymerija- Te godine napravila si zamenu energije i bila u drustvu ''jadna ja''.
To je dobro sto si uradila i ja nekako verujem da postoji ta zamena energije i da moze da amortizuje neki los period.
Malo ima primera i literature i ne mogu da naucim u potpunosti kako ona funkcionise i kako preduprediti neki los aspekt i zamenuti za manje stresnim, opasnim, teskim.
Proesiju si odabrala bas koju si i trebala po natalu.
Jer Ribe na MC i njeni vladari su na granici 6/7-mog polja usluznih javnih poslova.
Sa ribama na MC-u ima malo zanimanja gde ti mozes da stvaras karijeru. Rad sa vodom ,bilo koje tecnosti [nafta alkohol...] i to tvoje zanimanje psiholog ,psihijatar......Pozzzzzzzzzzz

uranija
08-09-2012, 08:44
Ali jedna stvar je 100% tacna, da mi psiha (12.) mnooogo utice na zdravlje (6.) Ruku na srce, utice svima nama, ali mislim da je to kod mene bas izrazeno...Npr. kada imam neki veliki stres na poslu ili u privatnom zivotu (neki konstantan period stresa) opadne mi imunitet i gotovo-nijedna bakterija me ne omasi.

potpisujem,sad jenjava,ali pre sam to imala cesce,taj period zivota se zavrsio,mesec solarni i saturn natalni su bili u konjukciji pa i tranzitni mesec sa saturnom,sad ide saturn pluton nacin na koji posmatram sve se menja ;) ulazim duboko i drugacije u sve oko sebe i vise cuvam sebe :)

plutonac
08-09-2012, 09:18
moze li neko da pogleda imam li ja tendenciju ka psihickim poremecajima? mislim,ja bih bas da se bavim istim,ali sta znas,mozda i mene zadesi ta sudbina...

onace,ja se lecim teretanom i trcanjem,sta god da mi je,izbacim energiju i sve je ponovo ok...a i sex pomaze...inace,svako treba da vrsi uticaj na sebe autosugestijom i da spusta loptu,inace kako se stresno zivi odosmo svi dodjavola
meni je mama popustila sa zivcima,ima tezi oblik depresije

uranija
08-09-2012, 09:33
hm,plutonac,po meni ti bi trebao da se bavis poslovima gde ces biti najbolji,samopotvrda je mnogo bitna sa ovim mc.om u lavu,posto ti venera vlada poljem onih preko tebe,partner,klijenti,poslovni saradnici,a mars si ti,sve emotivne naboje mozes povuci kroz saradnju...,u stanju si da se dugo preispitujes oko onoga sto radis ,kao ovaj mesec pluton na asc,to jeste psiha,proucavanje pocinjes od samog sebe i okoline,pluton je uvek psiholog,i neretko uspeha ima onaj koji i sam moze doci u nekim periodima u slicna stanja,bitno je samo da znamo da nikad nije kraj,uvek i sve ide dalje i menja se,kao tocak sudbine ;)

da dodam,sva nasa stanja kroz natal pripisana su odrdjenim zivotnim periodima,nikad to ne traje doveka,nekad se i ako pocne neko stanje,sve ume stisati ako fokus prebacimo na nesto drugo sto nam je bitno pa sva ta psihicka opterecenja prodju,samoca je po meni najgora i tad covek uvek preispituje sebe sto je suvise tesko i tad u stvari pocinju depresivni momenti,covek nije zato rodjen da bi bio sam ;)

plutonac
08-09-2012, 09:46
Uranija,hvala ti sto se bavis mojom kartom ovako rano ;)
slazem se da je sve prolazno,tocak sudbine ili vecna samsara...dovoljno je da se samo zagledas u zvezdano nebo nocu i da shvatis koliko su nasi problemi u stvari mizerni i da zivot sami zagorcavamo...
meni je jedna prijateljica rekla da meni pakao i nije potreban dok imam sebe i moje krize

sto se Mc-a tice,nekad me izludjuju ti preveliki apetiti,nikad zadovoljan,a samoca nekad moze biti i lek...
sta znam,bolje biti i sam nego u losem drustvu,ili je to samo moj Sa u 3-oj ;)

aldebaran
08-09-2012, 09:56
Uranija,hvala ti sto se bavis mojom kartom ovako rano ;)
slazem se da je sve prolazno,tocak sudbine ili vecna samsara...dovoljno je da se samo zagledas u zvezdano nebo nocu i da shvatis koliko su nasi problemi u stvari mizerni i da zivot sami zagorcavamo...
meni je jedna prijateljica rekla da meni pakao i nije potreban dok imam sebe i moje krize

sto se Mc-a tice,nekad me izludjuju ti preveliki apetiti,nikad zadovoljan,a samoca nekad moze biti i lek...
sta znam,bolje biti i sam nego u losem drustvu,ili je to samo moj Sa u 3-oj ;)

Mislim da ovo nema veze sa Sa, uvijek je bolje tako...:)

uranija
08-09-2012, 09:57
pa samoca,samo dok razmislim i radim nesto,cim obaveze prestanu,ja se okrecem spoljasnjem svetu,prica ti ovaj mesecko u vagi u 4.oj i sunce u 12.oj,pre svega vodim povucen zivot...i da, bitan je kvalitet ljudi mesec jak ne moze da se nosi sa ljudima koji ga neprekidno razocaravaju,pa se brojka uvek svodi na mali broj ljudi ;) slicni smo,skorpije sam uvek razumela kao rak po asc sa jakim mesecom,a blizanac je uvek voleo da zaviri u ono sto stoji iza tog pogleda i spoljasnjosti koja je cesto i neretko zavaravala...meni je saturn u 4.oj,pa se neretko povlacim u sebe da razmislim kod kuce,a ti oko kuce,negde na setalistu,na nepristupacnim i mracnim mestima ili mestima gde moze sesti samo jedan :)

plutonac
08-09-2012, 10:02
da,s tim sto kad smo sami ne treba sebe muciti analizama,sto kaze Uranija,to na kraju pomraci coveka i baci ga u depresiju...

jos kad bi postojala sredina ;)

ali,ja shvatam koliko je psihicko zdravlje vazno,strasno je kad ni ne osetis kako ti se koprena lagano prevlaci preko ociju i razuma,a to je upravo njena zamka,zamka depresije i sl

Uranija,potpuno razumem o cemu mi pricas...mene muci ovaj moj cudan karakterni sklop...strasna senzitivnost,strasan realizam i strasna neusmerena energija...a ljudi uvek iznevere

bas tako,uvek odlazim na kej ;)

aldebaran
08-09-2012, 10:09
Pa i ne mučiš se analizama, iskoristiš to vrijeme da radiš ono što voliš, što ti popravlja raspoložnje i bolje se osjećaš nego da si u lošem društvu...;)

Uranija,potpuno razumem o cemu mi pricas...mene muci ovaj moj cudan karakterni sklop...strasna senzitivnost,strasan realizam i strasna neusmerena energija...a ljudi uvek iznevere

bas tako,uvek odlazim na kej ;)

I uvijek, svako od nas ima osobe, za koje zna da ga nikada neće iznevjeriti i koje mu popravljaju raspoloženje, provedi vrijeme s tim osobama...:)

uranija
08-09-2012, 10:16
vodenim znacima uvek prija opustanje oko vode negde,ne mogu da opisem koliko mi je prijalo more i setnja oko njega nocu,boze,boze,bilo kakva voda,sum vode i mesec,nezamenjivo :) saturn neptun kontakt samoca uz vodu na setalistu plutonac :) u godisnjim horoskopima kad ti je istaknut mesec malo obrati paznju i pripremi se,stoji da uvek moze svasta da nas baci u depresiju ali nikad ne biti sam,cak i ovo tebe smiruje,duboko sebe analiziras iza pogleda drugih a opet uz kontakt iz neptuna (ekran) sredstvo komunikacije 3.e polje saturn-tvoje misli ;)

plutonac
08-09-2012, 10:17
tu je mala zackoljica...ja ne mogu da se otvorim,da me pistoljem teras...

ali da pijem kafu sa tim ljudima moze ;) i to pomaze...recimo,sala na vlastiti racun je strasno zdrava stvar,onako bez sujete

sporo kucam...

Uranija,bas tako,valjda sto se ne znamo licno na ovom forumu,lakse je pricati o intimi...kad postane nprijatno samo jedan klik i gotovo,a u privatnom zivotu sto faktora treba uzeti u obzir ;)
meni je trenutno jedan od boljih perioda,zato i mogu da analiziram neke stvari,to je dokaz da je proslo,kad je tesko ne mogu rec da izustim..
simbolika je zaista cudo ;)

aldebaran
08-09-2012, 10:23
tu je mala zackoljica...ja ne mogu da se otvorim,da me pistoljem teras...

ali da pijem kafu sa tim ljudima moze ;) i to pomaze...recimo,sala na vlastiti racun je strasno zdrava stvar,onako bez sujete

To ti je pametno...i ne otvaraj se, osim onim u koje imaš povjerenje, ostali to iskoriste protiv tebe...to kažem iz iskustva...:)
A raspoloženje uvijek možeš popraviti uz pozitivne osobe i kontakte s njima...:)

tanjica
08-09-2012, 10:45
Moja psiha uvek je uvertira za neku dusevnu patnju i crne misli.
Iako sam ovan imam dosta vodenog elementa u karti,ali i MO 180 Pl :(

plutonac
08-09-2012, 10:55
izgleda dodjosmo do mo-pl aspekta kao krivca za unutrasnje krize...sto i jeste nekako logicno,ali bolje i pl nego ne...pluton nas kida i sastavlja,a neptun vuce u konfuziju potpunu

ima par pesama koje slusam kad se lecim muzikom...Metallica- Until it sleeps,Placebo-Sleeping with ghosts,Him- Soul on fire...
uvek mi pomognu,valjda mi cacnu taj moj Mo

Veneringa
08-09-2012, 15:22
izgleda dodjosmo do mo-pl aspekta kao krivca za unutrasnje krize...sto i jeste nekako logicno,ali bolje i pl nego ne...pluton nas kida i sastavlja,a neptun vuce u konfuziju potpunu

slažem se..ja imam Mo180Pl i povremene unutarnje krize,ali uvijek izađem jača nego prije.

BORIS
09-09-2012, 10:59
tačno je da VI i XII polje govore o bolestima, pogotovo o psihičkim, ali psihičke bolesti se više očitavaju preko IV polja...
ne pije vodu teorija da su psihičke bolesti nasledne, ne mora da znači da gen koji je dominantan kod roditelja mora da bude i kod potomka, više tu deluje vaspitanje u kući i u zavisnosti od toga gen može da ostane recesivan... u praksi ipak jači upliv od osa VI i XII polja ima aspekt MA i NE i vladar asc

gagonija
09-09-2012, 11:07
Jel imam ja predispozicije za neka losa stanja psihe? Imam periode depresije izrazene poslednjih godinu dve,takva bar nisam bila ranije...

ganci
09-09-2012, 11:39
Koji su pokazatelji u karti za Alchajmera?

uranija
09-09-2012, 12:20
posto je mesec secanje i sve sto radimo na bazi navike od pre,ovo mora biti ugrozeno,mora biti i merkur isto ukljucen na neki nacin u pricu,da li kroz polozaj meseca ,ali u svakom slucaju nema sablona,svima je to drugacije prikazano...moze biti slicno i da mi shvatimo ali retko je to jedan isti obrazac,vodolija cesto pamti samo nakratko i ono sto je ekspres zanimljivo,tako da u starijim godinama ovo moze biti pojacano,recimo merkur u vodoliji u polju device,koliko god je dobar,ne pamti pola svog zivota kako treba kad nema povezivanja sa mesecom,mesec merkur aspekt je u stvari nasa memorija

primer jedan decko sa mesecom u 6.oj u raku,koji nema aspekt sa merkurom,a merkur je u 12.oj u vodoliji,retro,slabo pamti sve sto je dosadno,a svakodnevnicu pogotovo,onda mogu slobodno da zakljucim da memorija od ovoga zavisi ;)

mali mis
12-09-2012, 16:42
Aoooooo........Ja gore ispisah mojih barem 5 nekih kao pokazatelja, pa izgleda da treba dodam UR u sco pa jos u 8, Ma90Ur, vladari 6 i 8 u padu...
Mislim ja JOS nisam oboljela a mozda i jesam no ne znam :)

Inace, za Mo mi je jasno,ajd i za te ribe, Ne, ali kakve veze UR,Ma imaju to je vec prevelika filozofija za mene.

Uran i Mars su nervna napetost. Uran su nervi...inace veoma nagao aspekt. Pa kad je jos vezano sa 8. i 6. poljem, nekako mi je logicno da mozemo da se pitamo da li ce ova osoba biti destruktivna,suicidna....

More
12-09-2012, 21:31
Uran i Mars su nervna napetost. Uran su nervi...inace veoma nagao aspekt. Pa kad je jos vezano sa 8. i 6. poljem, nekako mi je logicno da mozemo da se pitamo da li ce ova osoba biti destruktivna,suicidna....

Pa ajde da se onda pitamo kad je tako logicno.

mandrak-21
13-09-2012, 00:20
moze biti i logicno da su u pitanju druge planete i za nesto drugo-ali mars u skorpiji u svom znaku u svojoj kuci i uran egzaltiran u skorpiji i u svojoj slucajnoj egzaltaciji onda je logicno da je sasvim suprotno.

mali mis
13-09-2012, 09:11
moze biti i logicno da su u pitanju druge planete i za nesto drugo-ali mars u skorpiji u svom znaku u svojoj kuci i uran egzaltiran u skorpiji i u svojoj slucajnoj egzaltaciji onda je logicno da je sasvim suprotno.

....Ma 90 Ur, Ma u lavu u 6.polju , Ur u 8. u Sko...Asc Ribe jedan od primera psihoze. ...bez obzira na ovaj primer, veoma su vazni vladari 8. i 6 polja....kao i Asc Mo,i sve ostalo ali ne treba ova dva polja zaboraviti...
_____ Zbunih se sada ,ovo je bio moj 1. post. Nema veze. Ok svakako ako je tako....._____________

nita
13-09-2012, 12:22
SO konj. ME, sve 180 MO + UR 90 sve nabrojano
Čovjek je genijalčina, i lud. Generalno UR i ME mogu mnogo da kažu.

Kad je SO konj. MO napadnuta kvadratom kakve spore planete, to su mazohisti, samozatajni, samoubice (zavisno koja je, može da ubije sebe uz svijeće i poeziju, ili da raznese tržni centar sa sobom zajedno - radi dobrobiti čovječanstva!)... Ako nešto ne izvadi situaciju, ovo je jako nezgodna kombinacija za psihičko zdravlje..

MO u Vodenjaku loše aspektovan daje neprilagođene namćore... Ne kliničko ludilo, nego više tešku prirodu sa kojom se ne može ni sam nositi.

Rabiosa
13-09-2012, 12:44
SO konj. ME, sve 180 MO + UR 90 sve nabrojano
Čovjek je genijalčina, i lud. Generalno UR i ME mogu mnogo da kažu.

Kad je SO konj. MO napadnuta kvadratom kakve spore planete, to su mazohisti, samozatajni, samoubice (zavisno koja je, može da ubije sebe uz svijeće i poeziju, ili da raznese tržni centar sa sobom zajedno - radi dobrobiti čovječanstva!)... Ako nešto ne izvadi situaciju, ovo je jako nezgodna kombinacija za psihičko zdravlje..

MO u Vodenjaku loše aspektovan daje neprilagođene namćore... Ne kliničko ludilo, nego više tešku prirodu sa kojom se ne može ni sam nositi.

aj okači njegovu kartu, obriši podatke ako treba.
sad si me zainteresovala, zavirila bih u kartu tog genijalnog ludaka. šta on radi?

nena peric
13-09-2012, 12:52
Koji su pokazatelji u karti za Alchajmera?

Merkur u losem aspektu sa neptunom, kao i neptun u 8 kuci, ali ako neko ima taj aspekt, ne mora da znaci da ce da oboli od Alchajmera:D .
Mesec nema veze sa Alchajmerom, jer je mesec dusa i mesec kada je ugrozen od saturna na primer, moze dati psihicke bolesti kao sto su depresija i anksioznost, jer su to bolesti duse.
Alchajmer je bolest mozga, koja jos nije ispitana i za koju se ne zna uzrok kako nastaje i sta dovodi do Alchajmera. Snimak mozga obolelog od Alchajmera izgleda kao izbuseni sir sa ogromnim rupama. Gledala sam skoro emisiju jednu o tome. Za nepoverovati da nesto nepoznato za medicinu napravi rupe u mozgu, koji izgleda kao da u su kroz njega prosli projektili.:rolleyes:

Sto se tice teme,tesko da se nekom iz natalne karte moze videti da ce da boluje od psihicke bolesti, jer znam za nekoliko primera kada im je tranzitni pluton bio na mesecu, te osobe su dobile iznenadne strahove - anksioznost, a kada se odmakao od meseca, tada su i ti strahovi prosli. Isto tako saturn kada prelazi preko asc-a, meseca, pravi kvadrat na mesec - daje tezak period u zivotu, a taj tezak period se uglavnom odrazava na psihu.

natal http://www.dodaj.rs/f/1X/AD/49OJRxAu/moja-natalna-karta.gif

More
13-09-2012, 13:10
Sto se tice teme,tesko da se nekom iz natalne karte moze videti da ce da boluje od psihicke bolesti, jer znam za nekoliko primera kada im je tranzitni pluton bio na mesecu, te osobe su dobile iznenadne strahove - anksioznost, a kada se odmakao od meseca, tada su i ti strahovi prosli. Isto tako saturn kada prelazi preko asc-a, meseca, pravi kvadrat na mesec - daje tezak period u zivotu, a taj tezak period se uglavnom odrazava na psihu.

Sad gledam tranzite PL kad sam iznenada postala anksiozna septembra 2007- tr.PL90natMO. :D

kaiserin
28-11-2012, 17:54
sa se borim s depresijom koja me stize u epizodama..mucno jako:( sad je okidac bio raskid veze..mada,i pre raskida nisam bila dobro :( a natal mi je pun predispozicija za depresiju :( 12. kuca puna licnih planeta, plus losi aspekti Mesecka (izuzev konjunkcije sa Ju) ..

NOVICSLAVICA
28-11-2012, 18:42
KAISERIN-Genetika po muskoj liniji, da li je neko bolovao od depresije .??

kaiserin
28-11-2012, 18:49

ne znam stvarno..iz takve sam sredine, da i da je neko bolovao, ne bih to nikad saznala..

NOVICSLAVICA
28-11-2012, 19:04
Kaiserin- Ja bih rekla da si ti preterano osetljiva. To nije depresija.
6-ta kuca je pokaztelj nasledne genetske bolesti. Asteroid Vesta je nosilac genetike.[vidi gde ti je.]

kaiserin
28-11-2012, 19:10

Kaiserin- Ja bih rekla da si ti preterano osetljiva. To nije depresija.
6-ta kuca je pokaztelj nasledne genetske bolesti. Asteroid Vesta je nosilac genetike.[vidi gde ti je.]
u strelcu, gotovo na samom Mc-u, i pravi opoziciju na kiron.
Daj Boze da je samo preosetljivost u pitanju..i da ce uskoro da prodje..jer ne mogu vise ovako..svaki dan sve gore..:(

Garak
28-11-2012, 20:00
Ne znam koji tranzit je bio, ali u nedjelju ujutro kada sam se probudio, osjećao sam se odlično, poslije jako dugog perioda napetosti i anksioznosti koju sam osjećao. Raspoložen sam, smiren, stabilan, i nadam se da ću što duže biti ovakav :) Ne znam kakav mi je bio raspored planeta u nedjelju ali možda nekome pomogne ako ga interesuje kada će se bolje osjećati :)

Tralalala lalalal lalalala lalaaaaaa :zurka1:

Rabiosa
15-08-2013, 13:50
Lujki koju ja imam na vataru, Amanda Bynes, postavljena je dijagnoza šizofrenije, bipolarnog poremećaja i depresije.
ASC Riba Jupiter90Saturn depresija. Nestabilne Ribe na asc pa Mesec u Vodoliji koji je odgovoran za njeno ekscentrično ponašanje, u XII kući što je jako loše za psihu (tako sam pročitala za Mo u XII)
Evo karte http://www.astrotheme.com/astrology/Amanda_Bynes

btw, meni se Amanda baš dopada ja sam kao nešto zaljubljena u nju :D

nedda
16-08-2013, 23:26
Zapravo je nemoguce imati te tri dijagnoze istovremeno, verovatno je stelovano, jer shiza daje mogucnost odbrane "zbog neuracunljivosti", i iza nje nema dalje....Ja ne znam puno o njoj samoj, ali bese prava neka Drama Queen?

Ima jaku kartu, sa sve egzaltiranim suncem i marsom kao dispozitorom, i jupiterom u ribama uz Asc....steta sto je sve otislo u tom pravcu, ali kao sto rekolh, velika je sansa da ako se sabere, te dijagnoze nekako "nestanu"...

Rabiosa
17-08-2013, 00:58
Nisam stručnjak, ali ne bih rekla da je nemoguće. Zavisi koji ima oblik šizofrenije, neki oblici šizofrenije su usko povezani sa depresijom. Ne dopadaju mi se jasne granice koje je moderna psihologija danas postavila, nema u tome humanosti a to nije dobro zato što nismo roboti, ne ponašamo se mehanički. Pročitala sam na nekom mestu koje ne mora da bude relevantan izvor da joj je sve to dijagnoza, ili možda pretpostavljaju da je nešto od toga, stvarno ne znam. Znam da od kada je objavila da ne želi više da se bavi glumom, počela jako čudno da se ponaša. One bolesti mogu da budu između ostalog genetske, i posledica njene karijere (znaš da često glumci koji kao deca glume posrnu u životu kasnije, nešto zbog pritiska, izostanka podrške porodice i čega sve još ne).
Ne bi moglo to tek tako da nestane, ona bi trebala da se leči prvo treba odrediti uzrok a postoje lekovi naravno. Ali ne izgleda mi kao da želi da se leči i nema nekog ko će da se pobrine za nju. Osim što joj je Mo u 12 kući ne vidim ništa što je ozbiljno loše, po meni trebala bi da ima jako ugrožen Mesec u padu ili izgonu aflikovan od Saturna i Marsa za šizofreniju jer je ta bolest u prevodu "cepanje duše" a gde će više duša da bude pocepana od aspekta poput Sa90Mo sa Mo u Sco ili Cap. Mislim da je jako osetljiva i zbog toga podložna za bolest, naglašene Ribe Mo u vazdušnom znaku u 12 kući. Još sam primetila da ljudi sa nekoliko planeta u sedištu i egzaltaciji obično ne ostvare potencijal. Dok oni sa lošim položajem skoro uvek ispune simboliku. Prosto neverovatno da ako u karti nešto loše treba da se dogodi skoro obavezno se dogodi, a kada očekuješ da proradi dobar aspekt i dostojanstvo nikako da proradi.
Prava šteta zaista, obično glumci odustaju od karijere kada niko više ne želi da ih uzme, ne odustaju kada napreduju.

samo ljeto
08-03-2014, 23:13
Jako dobra prijateljica ima tegoba, prolazila je kroz razlicite ovisnosti.....,sada vise nema poroka te vrste, ali se potpuno okrenula vjeri, iskljucivost,fanatizam, maltretiranje okoline,osobito ukucana sa obracanjem, spasenjem....,okruzena je licemjernim ljudima, koji vjeru ne svjedoce djelima, vec rijecima....Postoje li naznake da je rijec o prolaznoj fazi, jer je rijec o izuzetno kvalitetnoj ali labilnoj osobi

[URL=http://www.zaslike.com/viewer.php?file=9hju91blxkxm9gm1qyr.gif]http://www.zaslike.com/files/9hju91blxkxm9gm1qyr_thumb.gif[/URL

ginger
08-03-2014, 23:20
Jako dobra prijateljica ima tegoba, prolazila je kroz razlicite ovisnosti.....,sada vise nema poroka te vrste, ali se potpuno okrenula vjeri, iskljucivost,fanatizam, maltretiranje okoline,osobito ukucana sa obracanjem, spasenjem....,okruzena je licemjernim ljudima, koji vjeru ne svjedoce djelima, vec rijecima....Postoje li naznake da je rijec o prolaznoj fazi, jer je rijec o izuzetno kvalitetnoj ali labilnoj osobi

vjeruj mi. vjera je nju spasila.
jel se to dogodilo u njenoj 25 godini života?

samo ljeto
08-03-2014, 23:22
Vjera je se dogodila u puno poslije, oko cetrdesete

ginger
08-03-2014, 23:25
u 43 godini onda.
a šta je bilo u 25?

samo ljeto
08-03-2014, 23:27
U 25 se udala, 43 vjera

ginger
08-03-2014, 23:32
hm

u 25 joj je bila na redu lekcija o vjeri (koju očito nije položila pa ju je to dočekalo kasnije).
ima na karmi pomaganje drugima.
spominjala si ovisnosti- dali ima sklonosti da savjetuje narkomane i slične osobe u problemima?

mislim da bi joj to jako dobro došlo.
a što se tiče vjere i njezinog propovjedanja (što tebe najviše i brine) ona je jako svojeglava osoba i uvijek je mislila kako zna sve najbolje i kako je njezino stajalište najbitnije i ispravno- zato popuje svima oko sebe.
nek se spusti na zemlju, ili neka joj neko kaže da je to njena stvar i da ne mora druge "prosvjetljivat"

samo ljeto
08-03-2014, 23:39
Vjera joj je jedina preokupacija, i sa djecom i sa roditeljima zbog toga ima problema, svi joj pokusavamo objasniti da vjeru ne moze drugima nametnuti, ali ne ide...., zato me i zanima postoji li neki nagovjestaj da je to kod nje prolazno?

ginger
08-03-2014, 23:46
ne vidim da je prolazno. ovo šta sam ti prije napisala- ona je tvrdoglava i misli da je najpametnija i da je drugi moraju slijedit. ona je oduvijek takva- i prije je inzistirala na svojim stavovima, samo šta joj je sad to glavni prokupacion pa sada o tome pili.

drugi, tj generalni njen problem jest vjerovanje. uvijek je svima drugima više vjerovala, a najmanje sebi.

ona ima jaku intuiciju koju zanemaruje.

kada bi počela slušat svoj instinkt i zadržala vjeru (duhovnost) kao temelj (bez tuđih nametnutih stajališta) na način da sama intuitivno odabere šta je ono pravo jako bi puno postigla kod sebe.

samo ljeto
08-03-2014, 23:53
Mislim da joj je slicnu dijagnozu i lijecnik postavio...nedostatak samopouzdanja koji kompenzira sada vjerom i sektom ciji je clan postala, nekako se nadam da bi mozda izlaskom iz sekte taj vjerski fanatizam zamijenila zdrava duhovnost....

ginger
08-03-2014, 23:56
eh tu je problem opet iznova. priključila se jer vjeruje drugima više nego sebi samoj.
nadam se da ju nisu uspjeli obrlatit na tu sektu? ili su je zgrabili u njenim trenucima krize?
ili se varam?
a sve mi se kazuje da je nešto tako posrijedi...

samo ljeto
08-03-2014, 23:59
Potpuno su je obrlatili....., oni odlucuju i procjenjuju sto je za nju dobro i ona to slijedi i primjenjuje

ginger
09-03-2014, 00:17
ajoj

do 52 će se valjda opametit- onda joj dolazi na red "branje plodova svojih postupaka" po pitanju vjerovanja i ostalog

samo ljeto
09-03-2014, 00:20
I naravno u trenutku krize su je vrbovali, nikome od nas ne bi smetala njena vjera, ni pripadnost sekti, da njoj to cini dobro, odnosno da su rezultati u obitelji harmonicni, no ona djeluje destruktivno,nitko vise nema strpljenja s njom i njenim fundamentalizmom...Malo nam nade ulijeva jedan njen prijatelj koji je voli, a nije clan sekte, no cini nam se da i on polako gubi strpljenje

andjela
09-03-2014, 00:28
O...strasno...

Mene pomalo strah za zdravlje,posto su mi mnogi,sa oceve strane,bili zivcani i celi zivot pili lekove za smirenje,pritisak...a ima slucajeva i onih koji su u starosti lezali na psihijatriji...Ja sam primetila da sam preosetljiva i ponekad mi je tesko da budem u necijem drustvu,a da taj neko kuka i zali se na sve zivo-odmah me zeludac zaboli...Sta mislite,da li po natalu imam predispozicije za takve bolesti?...Ja se ipak nadam da ne licim bas na njih,i uvek pazim da u svemu vidim dobro i svetlu stranu,dok su n.p.moji dosta zivcani i negativni...

Majka je vec ok...

Evo mog natala...Imam Me u 8.konjukcija Ur,ali opet...tu je i Ju
http://www.astro.com/tmpd/cmobile-wfqfileLai1Iq-u1394283625/astro_2gw_01_a.84066.6310.gif

ginger
09-03-2014, 00:42
Andjela šta ti se dogodilo u 29 godini?

andjela
09-03-2014, 00:44
Ginger,imam 30!...Nista znacajno u 29.!

ginger
09-03-2014, 00:47
prepravila sam post:girl_wink:

to je bila sudbinska godina. kako ništa? :D

andjela
09-03-2014, 00:49
U kom smislu?Ljubavnom,poslovnom?

Tacnije,niceg bitnog nije bilo...

Tamy
09-03-2014, 11:10
ginger sta bi mogla da kazes za moju drugaricu, vec godinama ima problema, kazu da je blazi oblik sizofrenije, u pocetku je bila bas lose, kaze da je i vidjala nekoga u kuci i kada nije bilo nikoga, strasne krize je prosla. Sad je vec godinama na lekovima i bolje je, polako joj i skidaju neki lek ali opet s vremena na vreme ima neku krizu. Cak i njena sestra pati od sizofrenije i to mnogo gori oblik od nje, ali u porodici niko pre njih. Cudno. Evo njene karte
http://i61.tinypic.com/5b7h4y.jpg

andjela
09-03-2014, 13:30
Sad sam malo citala po netu...Mo90Sa je jedan od najtezih aspekata...ali mora biti podrzan sa bar jos 3 srodna aspekta...Imam drugaricu koja ima
Mo90Sa,Mo90Pl,Mo180So,Ve90Ur,i stvarno ima problema od skoro...

Da li to uopste moze da se prevazidje...

Ja sam ocigledno zalutala na temi,jer nemam nista lose u natalu,sem Mo90Pl...Me0Ur u 8.,ali nije to nesto strasno...Vise sam "zivac"ponekad...

ginger
09-03-2014, 16:26
ginger sta bi mogla da kazes za moju drugaricu, vec godinama ima problema, kazu da je blazi oblik sizofrenije, u pocetku je bila bas lose, kaze da je i vidjala nekoga u kuci i kada nije bilo nikoga, strasne krize je prosla. Sad je vec godinama na lekovima i bolje je, polako joj i skidaju neki lek ali opet s vremena na vreme ima neku krizu. Cak i njena sestra pati od sizofrenije i to mnogo gori oblik od nje, ali u porodici niko pre njih. Cudno. Evo njene karte

dali je ona kad eksperimentirala sa drogama?

Tamy
09-03-2014, 18:34
dali je ona kad eksperimentirala sa drogama?

Nije nikada, znam je od svoje i njene 7god. Nista, jedino sto je pusac, ali droga nikada. Imala je tesko detinjstvo, odrasli njih petoro u 20 kvadrata, otac pio, tesko u svakom slucaju.

danica_91
09-03-2014, 19:20
Nije nikada, znam je od svoje i njene 7god. Nista, jedino sto je pusac, ali droga nikada. Imala je tesko detinjstvo, odrasli njih petoro u 20 kvadrata, otac pio, tesko u svakom slucaju.

nisam strucna da pisem sigurne pokazatelje ali reci cu svoje misljenje... ono sto mi upada u oci je naglasena 4. kuca u jarcu koja je suprotnost od raka sto nije dobro, a ta kuca sa planetama cesto daje vrlo nesigurne osobe, jer je kuca raka, pa ono najdublje u nama i to stalno neko preispitivanje i tako to, dodatno kad je los znak u pitanju, kopanje po sebi stalno, los odnos So i Mo uvek daje probleme u licnosti, Mo u ribama koji je svakako pod velikim uticajima okoline i jako osetljiv i slab, dodatno 6. kuca gde mu nikako nije dobro, takodje sam primetila da cesto i ljudi sa naglasenom 6. kucom imaju psihicke probleme, i to jer je prekoputa 12. kuce...ona ima dodatno konjukciju vladara 1. i 12. kuce u jarcu gde se Ve ne oseca dobro a i dispozicijom ide u izgon u skorpiju, a ni Me nije jako srecan, pa je onda jako opterecna tom 12. kucom, a ima i jake planete kao Pl i Ju na 29. stepenu, Me, vladar 12. kuce je na 18...sto donosi puno preokreta i kriza u zivotu osobe, So0Ne takodje se cesto gubi, i ne vidi realno stvari...i So blizu JMC, pa joj taj JMC mozda dodatno ubija licnost i veru u sebe...nema klasicne pokazatelje psihickih problema, posto Mo nije mnogo ugrozen jakim planetama, ali ima losu postavku planeta i po znaku i po kucama..dodatno taj Mo kvadrira svog dispozitora Ne...i ja imam Mo90Ne i cesto se tesko nosim sa njim..samo kod nje ima vise pokazatelja i zato ima probleme... tako da mislim da je previse osetljiva zbog ovih naglasenih riba, 4. kuce, i loseg odnosa So i Mo i to je nju unistilo...

Tamy
09-03-2014, 20:31
nisam strucna da pisem sigurne pokazatelje ali reci cu svoje misljenje... ono sto mi upada u oci je naglasena 4. kuca u jarcu koja je suprotnost od raka sto nije dobro, a ta kuca sa planetama cesto daje vrlo nesigurne osobe, jer je kuca raka, pa ono najdublje u nama i to stalno neko preispitivanje i tako to, dodatno kad je los znak u pitanju, kopanje po sebi stalno, los odnos So i Mo uvek daje probleme u licnosti, Mo u ribama koji je svakako pod velikim uticajima okoline i jako osetljiv i slab, dodatno 6. kuca gde mu nikako nije dobro, takodje sam primetila da cesto i ljudi sa naglasenom 6. kucom imaju psihicke probleme, i to jer je prekoputa 12. kuce...ona ima dodatno konjukciju vladara 1. i 12. kuce u jarcu gde se Ve ne oseca dobro a i dispozicijom ide u izgon u skorpiju, a ni Me nije jako srecan, pa je onda jako opterecna tom 12. kucom, a ima i jake planete kao Pl i Ju na 29. stepenu, Me, vladar 12. kuce je na 18...sto donosi puno preokreta i kriza u zivotu osobe, So0Ne takodje se cesto gubi, i ne vidi realno stvari...i So blizu JMC, pa joj taj JMC mozda dodatno ubija licnost i veru u sebe...nema klasicne pokazatelje psihickih problema, posto Mo nije mnogo ugrozen jakim planetama, ali ima losu postavku planeta i po znaku i po kucama..dodatno taj Mo kvadrira svog dispozitora Ne...i ja imam Mo90Ne i cesto se tesko nosim sa njim..samo kod nje ima vise pokazatelja i zato ima probleme... tako da mislim da je previse osetljiva zbog ovih naglasenih riba, 4. kuce, i loseg odnosa So i Mo i to je nju unistilo...

Hvala na izdvojenom vremenu. Ona je osoba koja je ranije sve na zezanje, kad god i pricamo o necem ozbiljnom ona okrene na salu, valjda je tako bezala od realnosti i potiskivala sve lose i na kraju je morala da pukne, ali cudno mi je da se to desilo kad je dovela zivot u red. Udala se, bila srecna, na svome konacno, kada je pocela konacno normalan zivot da vodi tada je to sve udarilo.
Interesuje me da li postoji nacin da se to prevazidje? :confused:

kaiserin
09-03-2014, 20:55
ja se cesto zapitam da li sam psihicki bolesna ili samo preterano emotivna.s ovakovom 12. mozda i zavrsim u nekoj dusevnoj bolnici.

mandrak-21
09-03-2014, 21:26

Da li su joj ta prividjanja u periodu od pre 4-5 godina.Negde 2009,ako jesu onda je moguce da je ona zaista i videla nesto.Jer kada pluton tranzitirapo ic moguce je da malo senzitivniji ljudi vide duse,demone,duhove i razna astralna bica,cuju krckanje namestaja po kuci i sl.Drugo ima neptun 90 mesec koji moze tim ljudima zaista napraviti probleme i susrete sa nizim astralnim bicima.
Mislim da ce ona ozdraviti sledece godine potpuno.

samo ljeto
10-03-2014, 00:19
Mandrak,molim te mozes li pogledati za moju prijateljicu, postoji li neka naznaka izlaska iz sekte i nastupanje neke duhovne ravnoteze? Jednu ovisnost, zamijenila drugom...., mozda se ne cini strasnim, a ne bi ni bilo da ne tlaci sve oko sebe, djecu, roditelje...

http://www.zaslike.com/files/0dvakcnvtxe6mzx7ckt_thumb.gif (http://www.zaslike.com/viewer.php?file=0dvakcnvtxe6mzx7ckt.gif)

samo ljeto
10-03-2014, 00:27
Njena natalna
http://www.zaslike.com/viewer.php?file=p7k8kbf5xj82qihsgq.gif

mandrak-21
10-03-2014, 02:51
Ona je prilicno uverena da ima nekakvu misiju na zemlji,zanima me da li je ona mozda i usla u neku vezu pre pristupanja sekti?Vidis i sama da ima nekoliko istovremeno teskih tranzita pl 0 mo,ur 0 ic i sa 0 ne ......ako i neptun koji joj se vec duze vrti oko vrha 3 uzmemo u obzir onda nije ni cudo sto joj je potpuno poremecen sistem logicnog razmisljanja,Ne znam sta ima od progresija ili direkcija trenutno aktivnih ali je svakako jupiter upleten u to njeno stanje.Ipak ce biti potrebno dosta strpljenja da se ona vrati

samo ljeto
10-03-2014, 09:38
Mandrak, ima vezu s povremenim prekidima, jer taj njen partner, nije clan sekte, ne znam njegovu natalnu.
Hvala ti

NOVICSLAVICA
10-03-2014, 11:20
Njena natalna
http://www.zaslike.com/viewer.php?file=p7k8kbf5xj82qihsgq.gif

Nadajmo se promeni na samom pocetku 2016-te god [od januara]

Tranzitni Saturn dolazi u konjukciju sa njenim Ascedentom [daje osobi ozbiljnost]

Tranzitni Jupiter se dugo zadrzava na natalnom Uranu [Jupiter je vladar njenog ascedenta [znaci ona zeli promene -[Uran]

Tranzitni Uran ce praviti u toku te godine opoziciju sa natalnim Marsem pa ce zeleti nesto da presece.[ili ce morati]

Tranzitni Merkur u januaru krece direktno sa 15* jarca i ubrzo pravi kvadrat sa nat. Marsem [verovatno ce doci do svadje i ostrih reci.

Sad joj tr. Pluton prelazi preko licnih planeta [Meseca , prelazice preko Merkura i kasnije Sunca ..] Pluton preko licnih planeta i konjukcije zna zaista biti tezak kao zemlja.[osoba ne zna ni sta radi, ni gde pripada, gubi tlo pod nogama.]

Potrebna joj je kontrola bliznjih da ne uradi nesto sto kasnije ne moze popraviti.
A sve sto se da popraviti vise i nije problem.

Pomoc drugih ljudi prihvatice na samom ulasku Jupitera u znak lava.[polovina jula 2014-te. [rezultati ne mogu biti odmah vidljivi]

Licno joj zelim svako dobro........

A za ostale natal sa dobrim aspektima i sa malo kvadrata, opozicije ne donosi uvek srecu.[kvadrat -borba]
opozicija suprostavljanje
Trigon uljuskan bez zelje da se izbori i suprostavi.
Normalno ne kod svakog . Ona je imala potencijala ali se odlucila da ga ne iskoristi.

Artist
10-03-2014, 12:25
Imam li ja sa ovakvom 12-om kucom, predispozicije da riknem jednog dana? :D

Tamy
10-03-2014, 19:41
Da li su joj ta prividjanja u periodu od pre 4-5 godina.Negde 2009,ako jesu onda je moguce da je ona zaista i videla nesto.Jer kada pluton tranzitirapo ic moguce je da malo senzitivniji ljudi vide duse,demone,duhove i razna astralna bica,cuju krckanje namestaja po kuci i sl.Drugo ima neptun 90 mesec koji moze tim ljudima zaista napraviti probleme i susrete sa nizim astralnim bicima.
Mislim da ce ona ozdraviti sledece godine potpuno.

To se desilo pre 6-7 godina. I ja sam joj rekla da postoji toliko stvari oko nas koje mi ne vidimo i to ako ih je ona videla ne znaci da je bolesna i iznenadila sam se da se ona slozila samnom, ona je prilicno kruta osoba i to nisam ocekivala od nje, ali moguce da je jos sa nekim pricala o tome.

Sto mislis da ce sledece godine da ozdravi skroz. Nadam se stvarno, mada radi na bebi vec duze, mozda ostane trudna pa joj beba pomogne da se izvuce iz toga. I svaka cast njenom muzu, sve je vreme uz nju

mandrak-21
10-03-2014, 23:15
To se desilo pre 6-7 godina. I ja sam joj rekla da postoji toliko stvari oko nas koje mi ne vidimo i to ako ih je ona videla ne znaci da je bolesna i iznenadila sam se da se ona slozila samnom, ona je prilicno kruta osoba i to nisam ocekivala od nje, ali moguce da je jos sa nekim pricala o tome.

Sto mislis da ce sledece godine da ozdravi skroz. Nadam se stvarno, mada radi na bebi vec duze, mozda ostane trudna pa joj beba pomogne da se izvuce iz toga. I svaka cast njenom muzu, sve je vreme uz nju

Podrsku ima ,cilj ima i zelju za potomstvom, razumevanje pored toga i dobre direkcije i tranzite koji ce popraviti stanje kod nje.
ASC 0 SA JU 0 SO i ovog trenutka saturn kao vladar 4 i 5 120 MO dogo ce taj tranzit delovati i jupiter u 10 ce joj prosiriti svest,i nesto u vezi njenog statusa ce se resiti-

Tamy
11-03-2014, 09:32
Podrsku ima ,cilj ima i zelju za potomstvom, razumevanje pored toga i dobre direkcije i tranzite koji ce popraviti stanje kod nje.
ASC 0 SA JU 0 SO i ovog trenutka saturn kao vladar 4 i 5 120 MO dogo ce taj tranzit delovati i jupiter u 10 ce joj prosiriti svest,i nesto u vezi njenog statusa ce se resiti-

mandrak-21 hvala puno, nadamo se najboljem :)

mandrak-21
11-03-2014, 20:59
Vazno da ona ima oslonac i ljude poput tebe u svojoj blizini (kao i muz)to je vrlo bitno.

alea
12-03-2014, 00:42
Mandrak,molim te mozes li pogledati za moju prijateljicu, postoji li neka naznaka izlaska iz sekte i nastupanje neke duhovne ravnoteze? Jednu ovisnost, zamijenila drugom...., mozda se ne cini strasnim, a ne bi ni bilo da ne tlaci sve oko sebe, djecu, roditelje...

http://www.zaslike.com/files/0dvakcnvtxe6mzx7ckt_thumb.gif (http://www.zaslike.com/viewer.php?file=0dvakcnvtxe6mzx7ckt.gif)

Spaljene planete duse i uma, MO i ME spaljeni od SO i u kvadratu sa MA u izgonu. Jarac je simbol i znak melanholije a samim tim cesto je sklon depresiji, crnim mislima, krajnostima...on je susta suprotnost Strelcu na ASC, nemaju ova dva znaka nista zajednicko. U Jarcu je vladar Strelca/JU u izgonu, on ne voli da se nadje tamo.
Ali ono sto je meni upalo u oci jeste polozaj JU i SO.
JU je u Lavu a to je 9. znak od ASC Strelca, iako je mundana 8. kuca, Lav je ipak Strelcu 9 znak. Ova kuca, 9 se vezuje za duhovnost, religioznost, ali isto tako i snove duhovna interesovanja...eto ona je bas pravi JU u 9. a vera joj je takva jer je JU ovde u svom triplicitetu, on uz SO vlada vatrenim triplicitetom. Ali je JU retrogradan pa se njoj ocigledno stalno ponavljaju slicne situacije, nikako da ih prevazidje...

Vladar 9 p. je upravo to SO u Jarcu koje spaljuje MO i ME, a ovde je izgon MO, sto nije ni malo dobro, narocito jer je MO aflikovan jos i od MA u izgonu. Ionako je ostecen, a jos ga kvadrira i vladar 12 p. u izgonu...takodje SO90MA i ME90MA nisu dobri aspekti, i vrlo su stetni za stabilnost i zdravlje, stvaraju uzasnu nervozu i nekada neuroticne postupke, jer ta osoba nikada nema emotivnog mira..ali dominira taj stelijum u Jarcu gde SO koje je vladar 9 p. spaljuje i to aplikacijom i MO i ME a MA ih kvadrira...a upravo joj JU tranzitira Rakom i pravi 180 na ove planete u Jarcu...taj MA takodje simbolise njene tajne neprijatelje, jer vlada 12 p. a sam aspekt MA90ME simbolise prevare, pokvarene umove, lopove...SA joj kvadira ASC, iako ima poprilican orbis ovaj SA u Ribama je u 4. znaku od ASC i jako je nezgodan kada se nadje na uglovima karte i jos u vodenom znaku ( takodje znaku kojim vlada JU ).

Prosle godine kako je SA usao u Skorpiju, usao je u njen 12 znak od ASC i preko T kvarata bukvalno napao oba njena benefika i JU i VE sa kojima je napravio kvadrat. SA se cele godine kretao tu na pocetku Skorpije a kvadrat SA na vladara JU je jako nezgodan aspekt, i vrlo cesto usled svoje nemoci da bilo sta promeni, covek se okrece veri. SA90JU je cest izvor depresija i beznadja....SA joj je sada u 12. i tek u decebru ce uci u Strelca ali ce se jos jednom vratiti u njen 12 znak sledece godine. Cim udje u Strelca napravice joj 90SA natalni...SA je narocito opasan u nocnim kartama ( a MA u dnevnim ) a njena je karta nocna...

U njenoj 43./44. godini je profekcije bila u Raku i Lavu, njenom 8. i 9 p. i tamo gde joj je natalni JU vladar ASC.
Ove godine joj je profekcija u Skorpiji i u njenom 12 p. gde je tranzitni SA...nece joj ovo biti laka godina.

Medjutim, najveci problem joj je u stvari taj spaljeni, melanholicni i depresivni Mesec...

Malefik
28-03-2014, 11:55
Njena natalna
http://www.zaslike.com/viewer.php?fi...xj82qihsgq.gif

Eto ti ga vraze koliko dispozitor ima uticaja. Ovaj saturn sve iz jarca vodi u ribe.

Ovo vec postaje pravilo - mesec u ribama. Koliko sam primera isticao sa ovim polozajem, tamo u onoj temi "psihologija za pocetnike".

Bubičica
28-03-2014, 14:59
Eto ti ga vraze koliko dispozitor ima uticaja. Ovaj saturn sve iz jarca vodi u ribe.

Ovo vec postaje pravilo - mesec u ribama. Koliko sam primera isticao sa ovim polozajem, tamo u onoj temi "psihologija za pocetnike".

Наравно, зато што су то процеси спиритуалног буђења, који су пошли наопако, и које западњачка медицина третира као болести. А стара душа, Месец у Рибама, само је ближе Богу (Нептуну) од других.

andjela
28-03-2014, 15:08
Sta mislite o ovom natalu?...Ponekada imam osecaj da ima problem...Muskarac je u pitanju

http://www.astro.com/tmpd/cnmo-4izfileBWyhFn-u1396009317/astro_2gw_01_i_hp.47251.2873.gif

Malefik
28-03-2014, 18:07
Nesto i nisam ubedjen da, sto je neko ludji da je produhovljeniji. Gotovo svi duhovni autoriteti imaju izrazenog jarca, pocevsi od istocnjackih, koje vise postujem od ovih judeo-hriscansko-muslimanskih, iako cak i oni imaju jarca izrazenog. Ne kaze se za dzabe per aspera ad astra, a ne per droga ili kleptomanija ad astra :)
Istina moderna medicina ima svoje mane, ali i ona se demonizuje bespotrebno.

Pa eto mesec u ribama :)
Salim se ja malo, nije svaki mesec u ribama lud, ali generalno, iz ovih primera, a i licnog iskustva, ti ljudi su malo nesposobniji za zivot, u nekom svom svetu, zanesenjaci, sem ako naravno nema nesto drugo, zemlja izrazena ili saturn da to izbalansira. Ovom liku je taj mesec na MC tacnu, a i neptun je tu oko dsc, pa ga verovatno dosta boje, od cega ti i deluje tako malo sh-l-b. Device, opet ta osa 6/12 su povezane, takodje znaju biti na svoju ruku, narocito muske. Asc, ko zna, mozda je i rak, pa je onda sav voden i to bi dodatno naglasilo tu pricu. A ako je blizanac, mislim da je to bolja varijanta, pa ga malo i taj saturn smiruje. Kako izgleda, da li ti vise deluje na blizanca ili raka?

andjela
28-03-2014, 18:25
Meni vise deluje na raka...Pitam jer ima u porodici osobu koja se lecila na psihijatriji,a on je bas zatvoren-povucen,kuca mu je sve...Nekako je sav zatvorena knjiga...i u nekom svom svetu,inace inteligentan,ali skroz pasivan,zamenio noc za dan...pa rekoh,ko zna,da nema i on nesto...

Malefik
28-03-2014, 18:45
Ah, pa kako i da ne bude zatvoren kad ima takvu pricu. Treba ga razumeti, i naravno da ne znaci da on ima nesto (jednostavno ne znam, niti sam lud da delim dijagnozu po horoskopu).

andjela
28-03-2014, 19:42
Ja sam dugo gledala natal,ali ne primecujem nista toliko lose.osim Sa0Me,sto ume da da dobre matematicare,ali mene nekako to asocira i na lose-Me je nacin razmisljanja,ali Sa i nije tako sladak uvek...Uglavnom,inteligentan je ali pravi kucni tip-ne bi nigde izasao iz kuce...
Ja rekoh da nije nesto do znaka vage i gde je uopste taj tzv.spaljeni put?

Malefik
28-03-2014, 20:28
Mogu biti teske misli, ali kao sto kazes, to su odlicni logicari, matermaticari i sl. Osoba koja ce se pre baviti nekim sustinskim pitanjima, nego trivijalnim, eto recimo Seselj to ima.

Od 26. vage do 6 skorpije ili od 15 vage do 15 skorpije zaboravio sam koje je.

Bojana_NS
28-03-2014, 23:26
Meni vise deluje na raka...Pitam jer ima u porodici osobu koja se lecila na psihijatriji,a on je bas zatvoren-povucen,kuca mu je sve...Nekako je sav zatvorena knjiga...i u nekom svom svetu,inace inteligentan,ali skroz pasivan,zamenio noc za dan...pa rekoh,ko zna,da nema i on nesto...

:wall:

Da li ti znaš šta su psihičke bolesti?
Mani se...

andjela
29-03-2014, 01:09
Odlicno znam,jer imam clana porodice koji je bolestan,i sa kojim sam morala ziveti godinama,a veoma cesto ga i u najtezim momentima pazila,posto je star covek,pa da ga vise ne vodimo u bolnicu...Svake god je neko vreme zimi bolestan i halucinira...a ja sam cesto ta koja vodi racuna o njemu,zato odlicno prepoznajem taj cudni pogled,unezveren hod...

Daleko od toga da su svi ljudi toliko daleko u toj bolesti,ali umem to da prepoznam,jer kao da 20 god zivim na psihijatriji...To mi je pomoglo da ojacam u neku ruku...

TigaBg
29-03-2014, 20:13
Sta mislite o ovom natalu?...Ponekada imam osecaj da ima problem...Muskarac je u pitanju

http://www.astro.com/tmpd/cnmo-4izfileBWyhFn-u1396009317/astro_2gw_01_i_hp.47251.2873.gif

Postavi kartu kako to svi ostali rade pa ćeš dobiti odgovor.

Bojana_NS
29-03-2014, 20:46
Odlicno znam,jer imam clana porodice koji je bolestan,i sa kojim sam morala ziveti godinama,a veoma cesto ga i u najtezim momentima pazila,posto je star covek,pa da ga vise ne vodimo u bolnicu...Svake god je neko vreme zimi bolestan i halucinira...a ja sam cesto ta koja vodi racuna o njemu,zato odlicno prepoznajem taj cudni pogled,unezveren hod...

Daleko od toga da su svi ljudi toliko daleko u toj bolesti,ali umem to da prepoznam,jer kao da 20 god zivim na psihijatriji...To mi je pomoglo da ojacam u neku ruku...

Onda lepo procitaj tvoj post i opis tog muskarca to nije bolest eventualno agorafobija mada cisto sumnjam.Jednostavno je glupo bilo sta tumaciti ako ta osoba nema dijagnozu.Nema svrhe!

Malefik
29-03-2014, 20:55
Pa nije ona ni rekla da je bolest u pitanju, vec da joj je "cudan", uz znanje da ima psihijatrijski slucaj u porodici, i otuda njeno pitanje "da li ima nesto", koje je donekle na mestu. Jedino ovde upitno je eticnost u postavljanju tudjeg horoskopa na javni forum, iako vidim da je slika uklonjena. A pored toga, lud moze biti samo onaj ko deli dijagnoze preko horoskopa, pa bio on i psihijatar ili psihoterapeut.

Bojana_NS
29-03-2014, 20:58
Pa nije ona ni rekla da je bolest u pitanju, vec da joj je "cudan", uz znanje da ima psihijatrijski slucaj u porodici, i otuda njeno pitanje "da li ima nesto", koje je donekle na mestu. Jedino ovde upitno je eticnost u postavljanju tudjeg horoskopa na javni forum, iako vidim da je slika uklonjena. A pored toga, lud moze biti samo onaj ko deli dijagnoze preko horoskopa, pa bio on i psihijatar ili psihoterapeut.

Ljudima je svasta cudno i opet nema svrhe jer ta osoba nema dijagnozu samim tim glupo je tumaciti mozda ovo ili ono.

Bubičica
30-03-2014, 11:01
Nesto i nisam ubedjen da, sto je neko ludji da je produhovljeniji. Gotovo svi duhovni autoriteti imaju izrazenog jarca, pocevsi od istocnjackih, koje vise postujem od ovih judeo-hriscansko-muslimanskih, iako cak i oni imaju jarca izrazenog. Ne kaze se za dzabe per aspera ad astra, a ne per droga ili kleptomanija ad astra :)
Istina moderna medicina ima svoje mane, ali i ona se demonizuje bespotrebno.

Saturn je granica naseg svesnog ega, Uran je ono što osvešćujemo, ono što nas uzdrma, Neptun zona iluzije kroz koju moramo da prođemo i rasturimo je, a Pluton otvaranje ka spoljašnjem, moćan vidik ka ostatku galaksije i samom svemiru. Duhovno smo probuđeni tek kad koristimo energiju svih trancedentalnih planeta. Tek kad dođemo do Plutona i postanemo svesni svoje moći i energije koju nosimo možemo koristiti Neptun na višim oktavama - kroz milosrđe, duhovnost i umetnost. Dok negde postoji disbalans protoka energije - dok čakre nisu balansirane, javljaju se problemi poznati pod nazivom psihičke bolesti. U idealnim uslovima bi se postepeno otvarali ka E Neptuna, Urana i Plutona i integrisali ih u sebe, ali pošto se u zapadnjačkom društvu ne radi na tome, česti su problemi prilikom spontanih duhovnih buđenja. Antipsihotici umrtvljuju, uspavljuju, blokiraju - vraćaju na Saturn. Posebno su ugroženi oni kojima je psiha direktno izložena ovim uticajima, a već su intuitivni/senzitivni - znači viši tipovi (oni koji su na putu buđenja) Meseca u Ribama i Škorpiji, dok je Mesec u Vodoliji ipak zaštićeniji. Saturn je čista depresija - manjak energije. Pogledaj samo kako antidepresivi izazivaju hipomanije ili manije kod bipolaraca.

andjela
30-03-2014, 11:15
NE...ja sam samo htela da ustanovim da li osoba ima predispozicije za tako nesto,daleko od toga da iam dijagnozu.Kad neko ima dijagnozu,onda je cesto i kasno pitati ista...

Hvala na razumevanju.

Malefik
30-03-2014, 11:57
To je jedna interesantna nju ejdz teorijica, koja je pod uticajem demonizovanja saturna koje potice jos iz mracnog doba. Ako je saturn cista depresija, i vladar je jarca, kako onda jedan mars moze biti tu egzaltiran?
Takodje mi nije jasno kako je to pluton vidik ka univerzumu, a neptun je iluzija, iako neptun vlada psihom, nesvesnim, i poslednjim poljem zodijaka koji je na naki nacin najmocnije.

Evo su primeri ljudi, koji imaju saturna, dal u 1. polju, dal neke planete, ukljucujuci merkura, koji predstavlja um, u jarcu, dal merkura u 0 sa saturnom, itd. Mnogi od navedenih su duhovnjaci koji imaju podignut kundalini o odblokirane cakre, a imamo i neke vanserijske umove koji se fokusiraju na pitanja zivota, univerzuma i sl. Recimo sam Vivekenanda je za Teslu posvedocio da ima podignut kundalini, buduci da su se poznavali i dopisivali, pa i bili prijatelji. Setimo se samo, kako je otac drilovao Teslu kao klinca, zadavao mu je vezbe koje otvaraju te centre, tipa da zatvorenih ociju vizualizuje nesto ili da zamisli sta drugi misle, dakle rad i disciplina postizu rezultate. Pa eto i da citiram Wustenfuchs-a "znoj cuva krv".

http://www.astrotheme.com/astrology/Albert_Einstein
http://www.astrotheme.com/astrology/Stephen_Hawking
http://www.astrotheme.com/astrology/Swami_Vivekananda
http://www.astrotheme.com/astrology/Nikola_Tesla
http://www.astrotheme.com/astrology/Swami_Sivananda
http://www.astrotheme.com/astrology/Sathya_Sai_Baba
Swami Satyananda - nema karta online, ali ima 3 planete u jarcu, sunce merkur i veneru

Eto jos jedan dokaz koliko je me0sa "los". I jedno podsecanje, jarac je pre bio simbolizovan polu jarcom, polu RIBOM, tzv goatfish.

Bojana_NS
30-03-2014, 12:24
Saturn je čista depresija - manjak energije. Pogledaj samo kako antidepresivi izazivaju hipomanije ili manije kod bipolaraca.

To jednostavno nije tačno kao što nije tačno da postoje loši ili dobri aspekti niti da je egzaltacija ili sedište bolje od pada i izgona.

Bubičica
30-03-2014, 13:05
Koliko karti depresivaca, bipolaraca i šizofreničara si proučila pa nešto tvrdiš? I koliko si studija o uticaju antipsihotika, antidepresiva i stabilizatora pročitala? Jesi li neuropsihijatar? Imaš li sama dijagnozu, neko tebi blizak? Običan čaj od kantationa može da izazove hipomaniju. Anksiolitike i ne pominjem jer se u Srbiji piju za dobar dan - a to sve jer ljudi ne prepoznaju energije i ne znaju šta s njima da čine.

Inače, jedan čist Mars je divlja, nekanalisana, životinjska energija - koja tek kad dobije strukturu - kad joj se uvedu red, rad i disciplina, postaje ratnik, vojskovođa... Otuda egzaltacija Marsa u Jarcu. I red, rad i disciplina su potrebni i neophodni. Imam dosta jako položen Saturn, suvladar mi je karte, vladar dvanaeste (eto je veza Ribe-Jarac) u zemljanom znaku, u ugaonoj kući i to prirodnoj Vaginoj, tamo gde je egzaltiran. Hoću reći - iz prakse znam da ne možeš da kreneš ka transcedenciji dok ne naučiš prvo Saturnove lekcije. Pa pokaži mi tog ko se duhovno uzdig'o pre prvog Saturnovog povratka. Znači on je neophodan uslov, ali nedovoljan. Kad budemo dobri đaci i savladamo Saturnove lekcije, otvaraju nam se novi vidici... Evo Tesla npr. Saturn u kući uma, ali u Raku - koja nikako ne favorizuje ni porodicu, ni otadžbinu. Prvo mu je umro brat (eto simbolike Saturna u trećoj), patio je mnogo zbog toga, pa tek kad je napustio zavičaj, u Budimpešti, recitujući Fausta, dobija ingenioznu ideju o obrntom magnetnom polju. A zatim odlazak u Ameriku - koja je u znaku Raka, pa uspešan nastavak karijere. Gubi zatim i oca i majku, za majkom posebno pati (Rak, jelte) svoju porodicu nikad dobio nije, ali imaginacija, ideje, volja... nisu manjkali. Platio je cenu Saturna u Raku. I dosego svoj MC. Na samrti mu sviraju Tamo daleko, a u Srbiji proveo dva dana...

Saturn je i vladar Vodolije, očigledno je valjda da se ne može do Urana, a da se preskoči Saturn. On je i vladar korenske, prve čakre... Iz struke mi je jako dobro poznato da se kuća diže samo na dobrim temeljima. Problem je što neki naprave čvrst, kameni, sigurni bunker i ne proviruju iz njega. Ja bih u visine (Uran) preko neba (Neptun) do Raja/Pakla i nazad. Bol je ljubav, ljubav je bol. Nema smrti bez života i života bez smrti. To su ekstremi Plutona, isključivost njegova, dualitet koji daje smisao. Svi težimo sredini i balansu, ali da nema onog gore i onog dole, ne bi bilo ni te sredine.

Snow_Queen
13-07-2014, 01:52
Sta je "Mo"?

snupy
13-07-2014, 11:59
Sta je "Mo"?

Mo je skraćenica od Moon (mesec).Ako misliš na postove koje se ovde pišu na forumu ugl. se koriste skraćenice za nazive planeta.

Inače baš šteta što je Bubičica banovana :(

lilyrose
13-07-2014, 12:31
Pretpostavljam da bi psihičke probleme (ne nužno i bolesti, ali svakako osjetljivu psihu) mogao donijeti nepovoljni tranzit (opozicija, kvadrat...)Neptuna na Sunce, Mjesec... ? :confused:
Meni je recimo kvadrat tranzitnog Neptuna na natalni Mjesec potaknuo depresiju... (još mi Mjesec vlada 6.poljem i natalno je u opoziciji sa Neptunom...)

Sad mi uskoro slijedi kvadrat Neptuna na natalnu konjukciju Sunca i Merkura (koji su na MC-u...):confused::eek:

Mad Max
13-07-2014, 12:35
Mo je skraćenica od Moon (mesec).Ako misliš na postove koje se ovde pišu na forumu ugl. se koriste skraćenice za nazive planeta.

Inače baš šteta što je Bubičica banovana :(Jeste šteta, iako se ne slažem baš skroz sa njenim tumačenjima bar je održavala forum živim

Pretpostavljam da bi psihičke probleme (ne nužno i bolesti, ali svakako osjetljivu psihu) mogao donijeti nepovoljni tranzit (opozicija, kvadrat...)Neptuna na Sunce, Mjesec... ? :confused:
Meni je recimo kvadrat tranzitnog Neptuna na natalni Mjesec potaknuo depresiju... (još mi Mjesec vlada 6.poljem i natalno je u opoziciji sa Neptunom...)

Sad mi uskoro slijedi kvadrat Neptuna na natalnu konjukciju Sunca i Merkura (koji su na MC-u...):confused::eek:
Da, Neptun je veoma često prisutan kod psihičkih bolesti ili nekih poremećaja ličnosti (mada to valjda spada pod isto), pogotovo u nepovoljnom kontaktu sa SO i MO.
Što se tiče pomenutog tranzita, nemoj previše da obraćaš pažnju na njega obzirom da natalno nemaš taj kontakt.

gagonija
13-07-2014, 15:45
ja imam kvadrat ne i mo natalno....valjda necu biti psiho jednog dana...za sad samo preterana mastanja....

madagaskarL
20-10-2014, 18:00
Jedna osoba koja je pokusala mlada se ubije ima sledece aspekte:
mo0sa u ovnu u prvoj kuci na asc
vladar 1. : ma90ne
ma90so
ma90me
ma180so180mo
3 T-kvadrata

mislim da je sve jasno

6. joj pocinje u devici, merkur u konj sa neptunom...sve to 90 mars
Inace ovaj vladar 6. u konj sa ne joj je definitivno dao te cudne i neobjasnjive bolesti, evo vuce se sad po lekarima vec 5 meseci a oni pojma nemaju sta joj je

elza
20-10-2014, 20:47
Da lekari priznaju i dušu kao sastavni deo čoveka...manje bi bilo neizlecenih

alea
20-10-2014, 22:53
Najopasniji je MO u 1. kada je u opoziciji ili kvadratu sa SO, MA i još ako je umešan i SA, ili opozicija SA i MA preko uglova karte, kao i spaljen MO od SO...

Natasha
20-10-2014, 23:18
Poznajem jednu osobu sa opozicijom SA i MA preko 7. i 12. - MA na kraju seste,SA u 12. Totalno otkacena osoba,ali nije psiho,barem zasada :) Imam par poznanica koje su imale klinicke depresije,paranoje i sl.Uglavnom,jedna ima 4 planete u 12. medju kojima su i uran i sunce (konjukcija) i saturn i merkur u 12.,a i kod druge su saturn i uran u 12.

alea
21-10-2014, 07:45
sunce, i saturn i merkur u 12.,

Pa i ovo je već dovoljno za depresiju.

Ali zavisi mnogo i od karaktera, tj temperamenta.
Svaki temperament ima svoje boljke. Melanholici ( ljudi sa jakom i istaknutom zemljom, kod kojih dominira SA ) umeju inače da budu skloni melanholiji, brizi, lošem raspoloženju i skloni depresiji, dok recimo sangvinici mogu lako da obole sa nervima, da budu nervozni, živčani...kolerici da imaju agresivne ispade itd...sve treba gledati.

nouvelle
21-10-2014, 19:29
Sta kod mene, od aspekata u natalu izaziva depresiju , razno-razne fobije i crne misli?
Sve je pocelo jos od 2003.godine...i sad svremena na vreme...

Malefik
21-10-2014, 23:00
Serija 12 primarno, i mesec u kombinaciji sa time. Kakvi crni saturni i marsevi, oni mogu da budu deo cele price, ali ako su u vezi sa tom serijom 12.

ginger
21-10-2014, 23:13
Kakvi god da su problemi, treba potražit uzrok istima i radit na tome. To se može sam ili uz pomoć psihoterapeuta. Hormone se da lako regulirati ljekovima, ali stav se mora regulirat svojom voljom.

Marshmallow86
13-09-2016, 11:09
Mene konkretno zanimaju natalni indikatori;

- antisocijalnog poremećaja ličnosti (sociopatija)
- patološkog laganja
- autizma
- Aspergerovog sindroma
- opsesivno-kompulzivnog poremećaja

Lahadima
13-09-2016, 22:21
Auuu, na ovu temu baš svašta može da se kaže. Trebalo bi da su uključeni oštećen Mo, jeste uglavnom nešto vezano za 12-tu kuću, takođe i oštećen merkur kod poremećaja kao što je opsesivno-kompulzivni... Široka tema :)

mandrak-21
13-09-2016, 23:20
Auuu, na ovu temu baš svašta može da se kaže. Trebalo bi da su uključeni oštećen Mo, jeste uglavnom nešto vezano za 12-tu kuću, takođe i oštećen merkur kod poremećaja kao što je opsesivno-kompulzivni... Široka tema :)

Poznati primer opsesivno-kompulzivnog poremećaja je Rafael Nadal a covek ima:
egzaltiranog marsa u jarcu
egzaltiran mesec u biku
pluton u sedistu u skorpiji
kao i jupiter u ribama
takodje ima i merkura u sedustu u blizancima....
Sta reci? Po nekima je nedostatak aspekta izmedju merkura i meseca cest kod raznih psihickih poremecaja kao i epilepsije,tako da je bolje da se oni nalaze u bilo kakvom pa i teskom aspektu nego bez medjusobnih aspekata.U principu za razne poremecaje psihe mora biti ukljucen mesec ili vl.4 kuce 12 kuca tj neptun ili vladar 12-kuce i 9 kuca i vladar te kuce u negativnim aspektima i polozajima kao i ako su afliktovani.---

Lahadima
13-09-2016, 23:54
egzaltiran mesec u biku
kao i jupiter u ribama
takodje ima i merkura u sedustu u blizancima....
Sta reci? Po nekima je nedostatak aspekta izmedju merkura i meseca cest kod raznih psihickih poremecaja kao i epilepsije,tako da je bolje da se oni nalaze u bilo kakvom pa i teskom aspektu nego bez medjusobnih aspekata.U principu za razne poremecaje psihe mora biti ukljucen mesec ili vl.4 kuce 12 kuca tj neptun ili vladar 12-kuce i 9 kuca i vladar te kuce u negativnim aspektima i polozajima kao i ako su afliktovani.---

Pogledala sam baš njegovu kartu sada - kod Nadala je Mo u šestoj i kvadrira ga Ma, koji je vladar šeste :D Najblaže rečeno bi bilo da je čovek "nervozan". Inače, znala sam osobu sa istim položajem i imao je tikove, baš se onako "cimao" :D (kažem imao jer je čovek umro). Takođe, Nadal ima i ME 180 UR, i ovo može da doprinese nervozi...

Ma zavisi od aspekata, cele karte, rekoh da je široka tema. Moj bivši ima blažu varijantu opsesivno-kompulzivnog poremećaja, ali je njemu Me u strelcu, Me0UR i UR 90 ACS, žešće je nervozna osoba... Mo mu je ok, ali ima još nekih pokazatelja, da ne širim... Inače je kontrolisao nekako tu potrebu za tim repetitivnim radnjama, ali se dešavalo da zabaguje :) Zanimljivo za posmatrati :D

mandrak-21
14-09-2016, 00:05
Za ur-180 me kod njega se i ne vidi ta nervoza, ali ima te tikove pred servis i ja bih to pre nazvao nekim sujeverjem ili cak i magijskim ceremonijama jer ih samo pri servisu i pred pocetak poena radi?
p.s
imam i ja ur 180 me i ni traga nervozi mada i ostatak natala prica pricu,mozda je manifestacija nervoze vezana vise za aspekte mars-merkur

Lahadima
14-09-2016, 00:16
Da da, kad krene da se češe i drapa pred servis, to mi je hit :D
Inače, ne znam jel čovek stvarno ima neki poremećaj ili je to samo sportsko sujeverje koje pominješ, toga ima na pretek među sportistima...

Tebi je Mo lepo postavljen u karti, a Me180Ur kod tebe ne znam kako bih tumačila... Svašta sam viđala sa tim aspektom - od elektroinženjera, pa do ljudi koji su nervozni vozači, ili jako brzo voze, brzo govore i misle, imaju genijalne ideje, čudni su itd.
Za tebe nikad ne bih ni rekla da si nervozan, imaš previše planeta u ribama da bi bio neurotičan ili histeričan :D Nisu ribe takve, nije im priroda takva... Dosta vode imaš u karti, teško da ćeš da budeš neki histerični ludak :D Al sam objasnila hahaha

mandrak-21
14-09-2016, 00:58
Mozda sam u zivotu podigao ton 3-4 puta
Mnogi sportisti su sujeverni tako da i Nadala svrstavam u takve on je ovako bas ok lik.U principu svi mi imamo neke nase rituale ono kad krenes negde pa majka,baka prospe vodu za tobom i sl.Jedan covek mi rekao da recimo ruzmarin privlaci ljubav i to jako ozbiljno jer smo pricali o jednoj usamljenoj devojci i on mi rece da joj to prenesem.Bas cu je pitati da li me je poslusala jer je sada u srecnoj vezi.

Marshmallow86
14-09-2016, 01:03
egzaltiran mesec u biku
kao i jupiter u ribama
.

TA SAM- sa Marsom u Jarcu, Mjesecom u Biku, Jupiterom u Ribama, pa i Pl u Škorpiji (koji npr. gradi egzaktni 90 sa mojim vladarom ASC).

Uglavnom, od IV/V osnovne sam počela iskazivati izvjesne OCD sklonosti.
(Na jedan crtež iz likovnog sam znala potrošiti 1/2 bloka za crtanje, sveske su redovno bile supermršave - uslijed kidanja bilješki sa časova & ponovnog zapisivanja/prepisivanja istih, a znala sam usred noći ustajati i satima slagati & preslagavati igračke u ladici gdje smo ih držale.)
Kroz ostatak osnovne škole i srednjoškolsko razdoblje moj OCD je "mirovao", da bi se simptomi vratili 2007. godine. I iz godine u godinu je sve više uzimao maha - od bjesomučnog bacanja u smeće stvari/predmeta koja mi "donose" nesreću & grčevitog čuvanja/korištenja različitih starudija za koje sam vjerovala da mi "donose" sreću, pa do toga da sam izbjegavala kupovinu/obavljanje bilo čega na izvjesne "nesretne" dane. Prije tačno pet godina (septembar 2011.) bila sam na konsultaciji kod psihologa, te mi je preporučena bihevioralno-kognitivna terapija, odnosno terapija "suočavanjem" (svjesnim & namjernim odbacivanjem opsesivnih misli i izvršavanja kompulzivnih radnji). Međutim, nisam tada počela upražnjavati preporučeno, jer nisam bila spremna da se suočim sa problemom.
Prelomni trenutak se dogodio u proljeće 2015., kada sam došla do faze u kojoj sam kupovala ili tri ili pet stvari (nikada četiri, mrzim i danas taj broj :4lol:), farbala se na tačno određene dane (i to ne nijansom koja mi se zaista sviđala, jer je ista bila numerisana jednim od "nesretnih" brojeva), a kada bi vidjela da su izvjesni "sretni" regenerator ili "sretnu" boju za kosu povukli iz dM-a dobijala bih napade ankisoznosti :eek: . U jednom trenutku mi je iz dupeta u glavu došlo da "ovako dalje ne ide", odnosno "ne mogu više živjeti ovako", te sam karticu iz "sretnog" mobitela (starudija koju sam posjedovala od 2010.) prebacila u smartphone koji mi je tata poklonio nekoliko mjeseci ranije. I tada sam se napokon počela suočavati s problemom - koji me i danas muči (i s kojim se svakodnevno borim).
Međutim, nema popuštanja, jer kada se prepustimo OCD-iju, opsesije & kompulzije munjevitom brzinom počnu preuzimati kontrolu nad nama, te nakon nekog vremena počnu (ozbiljno) narušavati kvalitet života.

Osim navedenih planetarnih pozicija, koje "djelim" s Rafaelom, da dodam i da;

mi je Mo aflikovan izvjesnim slučajnim debilitacijama
moj Mo & Me se nalaze unutar orbisa sekstila, međutim, u znakovima su koji se "vide" putem kvadrata (tako da ne znam da li mogu u svom natalu "pikati" Mo60Me :confused:)
sličan slučaj kao sa upitnim Mo60Me je i sa mojom (također upitnom) natalnom opozicijom Mo180Sa
vladar mog 12. polja (So) se nalazi u aplikativnoj opoziciji upravo sa egzaltiranim Marsom (vladarom 8. polja)

Eto, sada znate šta je razlog silnih editinga mojih forumskih postova. :4lol: :4lol:

mandrak-21
14-09-2016, 01:09
Imas me 60 mo orbis je 5 i aplikacija a za slicnost sa nadalovim natalom je verovatno zato sto si mozda jedan mesec mladja od njega.sudeci po polozaju sunca nepun mesec.

Marshmallow86
14-09-2016, 01:54
Imas me 60 mo orbis je 5 i aplikacija a za slicnost sa nadalovim natalom je verovatno zato sto si mozda jedan mesec mladja od njega.sudeci po polozaju sunca nepun mesec.

Upravo gledam Rafaelov natal. I kod njega & kod mene mi cijela stvar najviše "miriše" na egzaltiranog Marsa u Jarcu (kontrola).
Oboma nam je Mars svakako žešči malefik (s obzirom da su naša rođenja dnevna), te nam je i vladar malefičnih polja (njegovog 6., a mog 8. polja).
Oboma nam Mars aplikativnom opozicijom aspektuje vladara 12. polja (moje So, njegovu Veneru).
U mom natalu Mars aspektuje oba svjetla (aplikativni So180Ma, separativni Mo120Ma), te mi (malefični) vladar (malefičnog) 6. polja Saturn (kontrola) aspektuje Mjesec (180) i vladara ASC (Me120Sa).

Znači, Rafaelov Mars (vladar ASC & 6. polja) Veneru (vladaricu 12. polja) u 9. polju aspektuje sa aplikativnim 180.
Venera mu je ujedno i dispozitor Mjeseca u Biku (u 6. polju).
Merkur mu jeste u sjedištu u Blizancima, ali je istovremeno i vladar/planeta u 8. polju.
Peregrino So (vladajuće svjetlo) mu se nalazi u 8. polju, u aplikativnom 90 sa Jupiterom u Ribama & separativnim 180 sa Saturnom.
Rafaelovo rođenje je dnevno, pa su mu Mars (vladar ASC & vladar vrha 6. polja), Venera (vladarica 12. polja, planeta u 8. polju & dispozitorica planete u 6. polju), Mjesec (planeta u 6. polju, dispozitor Venere) i Merkur (vladar vrha 8. polja, planeta u 8. polju) izvan sekte.
Sve navedene planete imaju odlična esencijalna dostojanstva (Me-sjedište, Ve-triplicitet, Mo-egzaltaciju, Ma-egzaltaciju), ali i izvjesne slučajne deblilitacije (npr. kontrasektaštvo, vladavinu nad malefičnim poljima, položenost u malefičnim poljima).
Za Mo & Ma je odlično što su ispod horizonta, ali Merkur (vladar 8. polja) i Venera (vladarica 12. polja, dispozitorica planete Mjeseca u 6. polju) su iznad horizonta, i eto prilike da "ruše koncepciju". :eek:

Marshmallow86
14-09-2016, 02:56
Primjer još jednog opsesivca/kompulzivca, u pitanju je Howard Hughes (preporučujem film o dotičnom gospodinu sa Leom DiCapriom u glavnoj ulozi; The Aviator)

Pronašla sam dvije natalne karte;

Howard Hughes, horoscope for birth date 24 September 195, born in Houston, with Astrodatabank biography - Astro-Databank (http://www.astro.com/astro-databank/Hughes,_Howard)

U prvoj "verziji" Howardovog natala, ASC pada u Blizance, a So u Vagu. Vladar ASC je orijentalni Merkur u sjedištu (Djevica), ali izvan sekte i u aplikativnom kvadratu sa malefikom Marsom koji vlada 6. poljem.
Dispozitor Marsa je Jupiter u izgonu (Blizanci) u 12. polju.
U noćnim kartama gori malefik - Saturn;
nalazi se u sjedištu (Vodolija),
na samom MC-iju/JMČ (vlada i 8. poljem)
i gradi egzaktni 180 sa Venerom u Lavu (vladaricom 12. polja i dispozitoricom Sunca (izvan sekte, u Vagi/padu).

U drugoj "verziji" karte ASC se nalazi u Djevici, a So u Jarcu. Vladar ASC (once again, orijentalni Merkur) je retrogradan u Strijelcu (izgon), a dispozitor mu je retrogradni Jupiter na Algolu.
Jupiter se nalazi u kvadratu sa Ma0Sa u 6. polju (Vodoliji). U 6. polju, u blizini egzaktne konjukcije malefičnih vladara malefičnog 6. polja (Sa) i malefičnog 8. polja (Ma), prisutan je i JMČ.
Prisutna je i aflikacija oba svjetla od strane malefičnih transsaturna;
Sunce (vladar 12.polja) se nalazi u bliskoj konjukciji sa Uranom (orbis +/-2)
Mjesec u aplikativnoj opoziciji sa Plutonom (orbis +/-2)

Evo fotografije natala No2 (ASC Djevica, So u Jarcu);

http://www.e-tarocchi.com/reports/images/HughesHowardnatal.GIF

mandrak-21
14-09-2016, 09:39
Jel ti koristis "kepler" ili si negde nasla taj chart?
Ako ga koristis onda u njemu imas opciju jupiterovog povratka i ostalih planetarnih povrataka i jos nekoliko desetina drugih opcija.. mislim da si to pitanje komentarisala na drugoj temi.

Lahadima
14-09-2016, 14:26
Marsh, So180Ma hoće da donese veliku energiju osobi, konstruktivnu ili destruktivnu, pa vidi da to nekako pretvoriš u ovu konstruktivnu :) Često sam viđala osobe sa tim aspektom da budu autodestruktivne, što je šteta...
Plus, ti imaš Mo180Sa, ovo je gadan aspekt, ali češće donosi depresiju nego OCD. Inače, devojka koja ima isto kao i ti Mo180Sa, s tim da je njen Mo u devici u osmoj pati od sindroma "kontrol-frika". Nema ona klasičan OCD kao ovaj moj bivši, već je bukvalno kontrol-frik. Svaku rečenicu prepravlja po sto puta kad kuca mejl, samu sebe optrećuje nekim glupostima, jednostavno ne ume da se opusti. Inače mi je bivša koleginica, radile smo zajedno pa zato i znam kako funkcioniše. Dobar je radnik, ali ona nije sposobna ništa da uradi na brzinu, u sve se upetlja maksimalno, troši se na neke gluposti, ne ume da odvoji bitno od nebitnog i sve što radi traje previše... Takođe, opterećuje se ako nešto ne zna (a ne možeš da znaš sve)... Nije joj lako :D

Raspisala sam se, ali me je tvoj post podseća na nju i njene "tripove" :D