kako smo predstavljeni horoskopima nasih partnera [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : kako smo predstavljeni horoskopima nasih partnera

Mia
29-04-2012, 13:25
Gledam natalnu kartu svoja dva partnera, razmisljam o njihovim zenskim planetama. . . i shvatam koliko tu slicnosti ima (u smislu da su ugrozene)
te mi je palo na pamet sta mislte da li biramo slucajno partnere sa slicnim aspektima zenskih planeta?
sta se desava ako recimo u nasem chartu imamo harmonicno i lepo postavljen Mo, tj on za nase zenske pretke, majku i za nas kao majku prica lepu zivotu pricu. . . a onda se udate za nekog ko ima lose aspektovan i ugrozen Mo i on odjednom prestavlja vas kao zenu. . .

npr citam juce da Mo90Pl izmedju ostalog znaci rak dojke, recimo zena ga nema u svom horoskopu, a muskarac za kog se udaje ima, da li onda taj njegov aspekt nosi njoj mogucnost pomenutog? i sta npr ako je svaki muskarac sa kojim je imala znacajnu vezu imao pomenuti aspekt. . . onda mozemo reci da taj aspekt sem sto simbolizuje njegove emocije svakako simbolizuje i nju. . . .

setih se jos jednog primera iz okoline. . . (steta nemam njegov chart)
dva puta se zenio i obe zene se razbolele od raka dojke . . . maler covek

znam da na forumu postoji slicna tema koja se zove Ve i Mo u muskom horoskopu. . . dosta sam je citala i ona se uglavnom bavi time sta u zavisnosti od znaka u kome se nalaze Ve i Mo muskarci zele a sta dobijaju. . .

htela sam da napravim malo drugaciji osvrt na ovo te sam otvorila novu temu. . . ako modratori misle da je isto ja ih molim da mi ne zamere i da izbrisu temu. . .

mislila sam da malo vezbamo pricu o nama na kartama nasih partnera, ali ne jednog nego vise pa da uporedimo to i vidimo da li se uvek uklopimo u neki isti " planetarni kalup"

evo npr za pocetak, moj dugogodisnji decko ima kartu da se "smrznes" jeza me prodje kad je vidim . . . tokom veze pojma nisam imala o astrologiji, inace bih glavom bez obzira pobegla
mi smo i ziveli zjedno i on je u mojoj karti predstavljen neaspektovanim Mo u sco
a kod njega V k u jarcu (moj asc), Ma 0 vrh V (moj Ma u Ar) VI k vodolija (kod mene ukljestena u I) i dsc riba, Ve na dsc (ja imam Ve u biku, a ona je i dispozitor mog So). . . znaci, mislim da sam prikazana u njegovom horoskopu i kao V,VI i pocetakVII
e sad ono cime sam svakako predstavljena je Mo0Sa u blizancima pa jos u kvadratu sa rMe u ribama, kao i 90 sa So i 90 sa Ve. . .

znaci kao Mo sam strasno ugrozena i olupana i od Sa i od So i od Me pod cijom sam vladavinom, cak je Mo i u inkonjukciji sa Ma
a Venerica opet kvadrirana od strane Mo, Sa, Ne. . . (u T kvadratu je) i u 0 sa So
mislim da je jasno koliko me je povredjivao. . . pobegla

i onda sledeci frajer. . . e kod njega necemo pricati o kucama jer ne znamo tacno vreme njegovog rodjenja ali situacija je sledeca Ve bas na mom asc i ona je u konjukciji sa Mo (obe planete su u jarcu), a ova konjukcija je kvardirana Pl u vagi. . . inace i Sa je u vagi. . .

i sada kad uporedim situaciju pitam se da li cu npr redovno nailaziti na los aspekt Mo i Sa ili Mo i Pl jer cinjenica je da je kod mene jarac vladar asc. . . i da Mo i Ve moraju opisivati mene u njihovim kartama i da onda moraju imati veze sa Sa. . . sa druge str imam Mo u sco. . .

kako ne naletim na nekog sa trigonom Ve ili Mo sa Sa

sta mislite o ovom?
kako vidite sebe u njihovim kartama, a kako u svojoj?

:D :D :D :D :D

DraganaPe
29-04-2012, 15:55
Odlična tema Mia! Pokušaću pronaći tekst gde sam pročitala da Ronald Regan nije imao aspekte u svom natalu koji bi ga doveli do predsednika Amerike, ali njegova supruga jeste imala aspekte koje ukazuju na takvog partnera. Da se nije oženio za nju možda i ne bi dogurao do te pozicije? :D Ko zna....

kanon
29-04-2012, 20:04
Gledam natalnu kartu svoja dva partnera, razmisljam o njihovim zenskim planetama. . . i shvatam koliko tu slicnosti ima (u smislu da su ugrozene)
te mi je palo na pamet sta mislte da li biramo slucajno partnere sa slicnim aspektima zenskih planeta?
sta se desava ako recimo u nasem chartu imamo harmonicno i lepo postavljen Mo, tj on za nase zenske pretke, majku i za nas kao majku prica lepu zivotu pricu. . . a onda se udate za nekog ko ima lose aspektovan i ugrozen Mo i on odjednom prestavlja vas kao zenu. . .

npr citam juce da Mo90Pl izmedju ostalog znaci rak dojke, recimo zena ga nema u svom horoskopu, a muskarac za kog se udaje ima, da li onda taj njegov aspekt nosi njoj mogucnost pomenutog? i sta npr ako je svaki muskarac sa kojim je imala znacajnu vezu imao pomenuti aspekt. . . onda mozemo reci da taj aspekt sem sto simbolizuje njegove emocije svakako simbolizuje i nju. . . .

setih se jos jednog primera iz okoline. . . (steta nemam njegov chart)
dva puta se zenio i obe zene se razbolele od raka dojke . . . maler covek

znam da na forumu postoji slicna tema koja se zove Ve i Mo u muskom horoskopu. . . dosta sam je citala i ona se uglavnom bavi time sta u zavisnosti od znaka u kome se nalaze Ve i Mo muskarci zele a sta dobijaju. . .

htela sam da napravim malo drugaciji osvrt na ovo te sam otvorila novu temu. . . ako modratori misle da je isto ja ih molim da mi ne zamere i da izbrisu temu. . .

mislila sam da malo vezbamo pricu o nama na kartama nasih partnera, ali ne jednog nego vise pa da uporedimo to i vidimo da li se uvek uklopimo u neki isti " planetarni kalup"

evo npr za pocetak, moj dugogodisnji decko ima kartu da se "smrznes" jeza me prodje kad je vidim . . . tokom veze pojma nisam imala o astrologiji, inace bih glavom bez obzira pobegla
mi smo i ziveli zjedno i on je u mojoj karti predstavljen neaspektovanim Mo u sco
a kod njega V k u jarcu (moj asc), Ma 0 vrh V (moj Ma u Ar) VI k vodolija (kod mene ukljestena u I) i dsc riba, Ve na dsc (ja imam Ve u biku, a ona je i dispozitor mog So). . . znaci, mislim da sam prikazana u njegovom horoskopu i kao V,VI i pocetakVII
e sad ono cime sam svakako predstavljena je Mo0Sa u blizancima pa jos u kvadratu sa rMe u ribama, kao i 90 sa So i 90 sa Ve. . .

znaci kao Mo sam strasno ugrozena i olupana i od Sa i od So i od Me pod cijom sam vladavinom, cak je Mo i u inkonjukciji sa Ma
a Venerica opet kvadrirana od strane Mo, Sa, Ne. . . (u T kvadratu je) i u 0 sa So
mislim da je jasno koliko me je povredjivao. . . pobegla

i onda sledeci frajer. . . e kod njega necemo pricati o kucama jer ne znamo tacno vreme njegovog rodjenja ali situacija je sledeca Ve bas na mom asc i ona je u konjukciji sa Mo (obe planete su u jarcu), a ova konjukcija je kvardirana Pl u vagi. . . inace i Sa je u vagi. . .

i sada kad uporedim situaciju pitam se da li cu npr redovno nailaziti na los aspekt Mo i Sa ili Mo i Pl jer cinjenica je da je kod mene jarac vladar asc. . . i da Mo i Ve moraju opisivati mene u njihovim kartama i da onda moraju imati veze sa Sa. . . sa druge str imam Mo u sco. . .

kako ne naletim na nekog sa trigonom Ve ili Mo sa Sa

sta mislite o ovom?
kako vidite sebe u njihovim kartama, a kako u svojoj? :D :D :D :D :D
.Ostvarujemo veze sa osobama ciji natali potvrdjuju nase natale. A posto je tvoj Mo u Sco, mozes ga citati i kao Mo0Pl, a kako je u desetoj kuci mozes ga tumaciti slicno kao Mo0Sa. Pa otuda nije uopce cudno sto te privlace partneri koji imaju kontakt Mo sa Sa i Pl.

Odlična tema Mia! Pokušaću pronaći tekst gde sam pročitala da Ronald Regan nije imao aspekte u svom natalu koji bi ga doveli do predsednika Amerike, ali njegova supruga jeste imala aspekte koje ukazuju na takvog partnera. Da se nije oženio za nju možda i ne bi dogurao do te pozicije? :D Ko zna....
Mislim da u nicijem natalu ne pise da li ce ili nece biti predsjednik, niti astrolog, niti sofer...... Natal samo govori ako postanes predsjednik kakav ces predsjednik biti ..... ili sofer.:)

Mia
30-04-2012, 00:59
kanon, ne bih se slozila da u natalu "ne pise" da li ces imati uspesnu karijeru, ili kakvom strukom ces se baviti. . .
mislim ako tako mislis zasto se bavis astrologijom. . .

ja verujem da dosta toga pise pitanje je samo koliko mi znamo da citamo

i ako vec pricamo o aspektima mog Mo koji se moze shvatiti kao 0 kao sto ti kazes sigurno nije isto da li je aspekt Mo sa Sa ili Pl u natalnoj partnera harmonican (trigon, sekstil) ili je 90 ili 180

naravno da ce zenska osoba u chartu mojih partnera biti opisana kao da je Sa ili Pl istaknut u njenoj karti jer sam to ja (kod mene u karti jesu) a ja sam njihova partnerka i kao takva se vidim u njihovim natalima. . .

ja sam htela da prodiskutujemo oko vrste aspekata koje ste vi pronasli u vasim kartama i oko toga kakvu pricu mogu ispricati karte partnera o nama tj o nasoj buducnosti i nasem zivotu. . .

i uopste ne moramo da se zadrzavamo na mojoj karti, nju sam dala kao primer

DraganaPe
30-04-2012, 01:37
Evo i teksta:

Natalna Juno Nancy Reagan je obrazovala kako snažnu konjukciju sa Ronaldovim Marsom u njegovoj 1. kući, tako i sekstil sa njegovom egzaltiranom Venerom. Dispozitor njene Juno – Saturn se nalazio u konjukciji sa njenim Jupiterom, koji je obrazovao egzaktan sekstil sa njenim natalnim Suncem koje predstavlja njenog supruga. Interesantno je primetiti da se u Ronaldovoj natalnoj karti ne uočava da je on mogao postati predsednik USA, ali je stoga to prikazano u natalnoj karti njegove supruge Nancy, čije se Sunce, koje opisuje njenog supruga nalazi u snažnoj konjukciji sa Suncem natalne karte USA. Stoga se možemo zapitati da li bi Ronald Reagan postao predsednik Amerike da nije sreo Nancy Reagan, na šta ukazuje i pozicija njegove Juno na Mc-u. Vladar Ronaldovog Asc – Jupiter, obrazuje egzaktan trigon sa Suncem SAD-a, ali i veoma snažan trigon sa natalnim Suncem Nancy, koje pomaže da potvrdimo da je njen suprug mogao postati predsednik Amerike. Tako i dispozitor njegovog vladara Juno – dispozitor Venere – Jupiter, opisuje svu podršku njegove supruge, bez koje ovaj čovek najverovatnije ne bi dosegao mesto predsednika SAD-a.

Kepler klub, Nia Nedeljković

Mia
30-04-2012, 01:57
Evo i teksta:

Natalna Juno Nancy Reagan je obrazovala kako snažnu konjukciju sa Ronaldovim Marsom u njegovoj 1. kući, tako i sekstil sa njegovom egzaltiranom Venerom. Dispozitor njene Juno – Saturn se nalazio u konjukciji sa njenim Jupiterom, koji je obrazovao egzaktan sekstil sa njenim natalnim Suncem koje predstavlja njenog supruga. Interesantno je primetiti da se u Ronaldovoj natalnoj karti ne uočava da je on mogao postati predsednik USA, ali je stoga to prikazano u natalnoj karti njegove supruge Nancy, čije se Sunce, koje opisuje njenog supruga nalazi u snažnoj konjukciji sa Suncem natalne karte USA. Stoga se možemo zapitati da li bi Ronald Reagan postao predsednik Amerike da nije sreo Nancy Reagan, na šta ukazuje i pozicija njegove Juno na Mc-u. Vladar Ronaldovog Asc – Jupiter, obrazuje egzaktan trigon sa Suncem SAD-a, ali i veoma snažan trigon sa natalnim Suncem Nancy, koje pomaže da potvrdimo da je njen suprug mogao postati predsednik Amerike. Tako i dispozitor njegovog vladara Juno – dispozitor Venere – Jupiter, opisuje svu podršku njegove supruge, bez koje ovaj čovek najverovatnije ne bi dosegao mesto predsednika SAD-a.

Kepler klub, Nia Nedeljković

zanimljivo, zaista. . . .

pa vidi dobise i zene priznanje . . .

da nema njih u pozadini nema ni predsednika. . .

ko zna, mozda takvi natali govore recimo da nam neke stvari koje smo uspesno odradili ne bi pale na pamet da nas partneri nisu naveli i podrzali. . .

ovde je navedeno da je Ju koji je vladar njegovog asc imao trigon sa So SAD, a njeno So bi onda to potvrdjivalo. . .

TigaBg
30-04-2012, 03:03
Ja sam u karti mog partnera predstavljena kao Ve, koja je u Devici u tački pada 90 Mo u Centru galaksije 180 reMa u Raku. Divota jedna :D

Ponekad se šalimo da sam u njegovom natalu predstavljena kao kurva, a pošto smo oboje bolesni, to je samo nama smešno. :D

nymeria
30-04-2012, 21:57
Moj momak ima Mo0Pl u Vagi u 11. a meni su to dve najizrazenije planete, a ova konj. bi eventualno mogla da znaci da me vidi kao posesivnu, dominantnu na neki nacin, manipulativnu ili "jaku"? Mozda destruktivnu? (mada mi se cini da bi o destrukciji vise govorio Ma) On ima i Mo90Ma, i Ve90Sa, Ve0Ne...
Jeste da nemamo decu i jos nisam "zvanicna" zena ali mislim da se na mene vise odnosi njegov Mo nego Ve s obzirom da mi je ipak to najdominantnija planeta u natalu.
Nemam pojma kako ovo da povezem

malamaza
30-04-2012, 22:59
mene ova tema neodoljivo podsjeća na ono što se u astrologiji često naziva "živjeti u partnerovom natalu" ili ne ...
pokušat ću ovo pokazati na primjerima svoje dvije veze
moja je venera u lavu, u blizini asc-a, u polukvadratu sa mars0sunce,
u natalu mog bivšeg muža njegova je venera u ovnu dakle u marsovom vladarstvu, dispozitor moje venere je sunce, a njegova venera je u široj konjunkciji sa njegovim suncem u ovnu
njegovi venera i mars su u trigonu i meni je jako godila uloga venere tj. dok sam mu bila djevojka
moj mjesec je u vagi, dispozitor mu je venera, njegov mjesec je u biku također pod dispozicijom venere
mjesec mi ima konjunkciju sa uranom, a on ima urana na svom asc-u
njegov mjesec je u opoziciji sa neptunom pa je najprije on lagao i krao, a onda sam ja nakon godina nezadovoljstva u braku postala nevjerna i rastavila se ...

u vezi s drugim muškarcem, venera mu je u jarcu, u opoziciji sa saturnom u raku, u konjunkciji sa merkurom i pod sunčevim zrakama
dakle oštećena je od sunca , a sunce je dispozitor venere u mojem natalu...
njegova venera ima sekstil sa jupiterom, a moja inkonjunkciju sa jupiterom, venera mu je u trigonu sa mjesecom u biku, dakle dispozitor njegovog mjeseca je venera (kao i mog)
njegov mjesec ima sekstil sa saturnom, a ja mjesec trigon saturn

zanimljivo mi je reći da je razlika između pozicije mjeseca u natalima ovih muškaraca nepunih dva stupnja, a s obzirom da mjesec s te pozicije u oba slučaja čini trigon na moju sunce0mars, a u drugom slučaju i trigon na svoju veneru gdje na taj način zatvara gotovo egzaktni veliki trigon u zemljanim znakovima, ne čudim se da ovo smatram dvjema najbitnijim sinastrijama u životu (do sada ) :D

spomenka
06-05-2012, 19:52
Super je tema. Inaće super se "tražiti" i u kartama braće i sestara. To dođe kao dobra dopuna tumačenju vlastitog natala.

Bi dogurao bi, bez brige! Ipak se sve vidi u našem natalu, samo treba znati pročitati, jel...;)
A u horoskopima partnera je naša kopija... Lako je zbrojiti dva i dva onda.

nedda
08-05-2012, 09:07
Dobra je tema.

Da dodam jednu stvar - preko partnerovih tranzita i solara u vreme upoznavanja ili zapocinjanja veze moze se unapred videti donekle sta smo mi u njihovom zivotu.

U svim mojim ranijim vezama, glavni aspekti su se vrteli oko 5. kuce - uglavnom kada im se aktivira 5. kuca, vladar 5. kuce, venera i mars je dolazilo do kontakata.
Nezgoda je nastala kada je meni bila aktivirana 7. na pocetku veze, a njemu 5. - ja sam od pocetka bila ubedjena da je to covek mog zivota, ali on nije. Venera, vl. 5. mu je bila u blizancima u konjukciji sa mojim mesecom. Ali vl. sedme je imao jake aspekte sa mojim i njegovim uranom, i veza je pucala po svim savovima.

Sa sadasnjim partnerom - kada smo se upoznali, Juputer (njegov vladar 5. kuce) bio je u egz. sekstilu sa njegovim vladarom 7. kuce. Kada smo zapoceli vezu, 6 meseci kasnije, i kada se on istovremeno i uselio kod mene, jupiter je bio egz. na vrhu 7. kuce (naravno bilo je jos pokazatelja).

Njemu je inace Ju u egz. konjukciji sa JMC-om, i to se bas videlo kroz predbracne veze - nikada nije imao ni jednu - samo neke kratke avanture, i neuspele pokusaje. I sa mnom je prosto preskocio taj deo, cim smo se prvi put poljubili, vec je pao dogovor da od sutra prenese stvari kod mene (nije bilo druge mogucnosti, nije odavde, trebalo je da otputuje dan kasnije :D)

Sto se nivelacije teskih aspekata tice - moj mesec je solidno lose postavljen, a njegov je egzaltiran na MC-u.
U svim vezama ranije, imala sam na pocetku utisak neke vece energije, strasti, vise su me privlacile. Sa njim je bilo drugacije, uopste se nismo skontali na pocetku, i prva godina veze je bila jaaaakooo teska (imamo i Sa0Su, i Sa120So - to su nam najjaci aspekti, pa je opstala)

Posle par godina pocela sam da uvidjam prednosti te nepodudarnosti meseca. Pored toga, njemu je i venera u vagi, meni u ovnu. Njegove jako dobro postavljene zenske planete su definitivno puno uticale na mene. Jedino sto sam uz njega postala nekako vise lenja, manje proaktivna, vredna i radna, kakva sam ranije bila :D Ali, sta mogu kada on to podrzava :)

Mia
08-05-2012, 19:42
Dobra je tema.

Da dodam jednu stvar - preko partnerovih tranzita i solara u vreme upoznavanja ili zapocinjanja veze moze se unapred videti donekle sta smo mi u njihovom zivotu.

U svim mojim ranijim vezama, glavni aspekti su se vrteli oko 5. kuce - uglavnom kada im se aktivira 5. kuca, vladar 5. kuce, venera i mars je dolazilo do kontakata.
Nezgoda je nastala kada je meni bila aktivirana 7. na pocetku veze, a njemu 5. - ja sam od pocetka bila ubedjena da je to covek mog zivota, ali on nije. Venera, vl. 5. mu je bila u blizancima u konjukciji sa mojim mesecom. Ali vl. sedme je imao jake aspekte sa mojim i njegovim uranom, i veza je pucala po svim savovima.

Sa sadasnjim partnerom - kada smo se upoznali, Juputer (njegov vladar 5. kuce) bio je u egz. sekstilu sa njegovim vladarom 7. kuce. Kada smo zapoceli vezu, 6 meseci kasnije, i kada se on istovremeno i uselio kod mene, jupiter je bio egz. na vrhu 7. kuce (naravno bilo je jos pokazatelja).

Njemu je inace Ju u egz. konjukciji sa JMC-om, i to se bas videlo kroz predbracne veze - nikada nije imao ni jednu - samo neke kratke avanture, i neuspele pokusaje. I sa mnom je prosto preskocio taj deo, cim smo se prvi put poljubili, vec je pao dogovor da od sutra prenese stvari kod mene (nije bilo druge mogucnosti, nije odavde, trebalo je da otputuje dan kasnije :D)

Sto se nivelacije teskih aspekata tice - moj mesec je solidno lose postavljen, a njegov je egzaltiran na MC-u.
U svim vezama ranije, imala sam na pocetku utisak neke vece energije, strasti, vise su me privlacile. Sa njim je bilo drugacije, uopste se nismo skontali na pocetku, i prva godina veze je bila jaaaakooo teska (imamo i Sa0Su, i Sa120So - to su nam najjaci aspekti, pa je opstala)

Posle par godina pocela sam da uvidjam prednosti te nepodudarnosti meseca. Pored toga, njemu je i venera u vagi, meni u ovnu. Njegove jako dobro postavljene zenske planete su definitivno puno uticale na mene. Jedino sto sam uz njega postala nekako vise lenja, manje proaktivna, vredna i radna, kakva sam ranije bila :D Ali, sta mogu kada on to podrzava :)

draga ovo sto si napisala je vrlo zanimljivo. . .

kada sam zapocela vezu s mojim EX deckom koga gledam i kao Mo u mojoj karti (tj vladara dsc) ovo je odmah bilo vrlo ozbiljno i odmah smo poceli fakticki da zivimo kao u braku. . . ponkad mi se zbog toga cini kao da sam preskocila svoju V k i odmah otisla na VII. . .

spomenka
20-05-2012, 02:39
Dobra je tema.

Istina, ovo si jako dobro napisala. Ako sam razumijela. Evo npr. dečku u natalu tj. tranzitima, tranz. Ne dolazi na natalnu Ve tj. u konjukciji je s njom i on tu curu s kojom započinje vezu gleda kao božanstvo, kao ideal, kao savršenstvo!

Dok na primjer kad tranz. Sa aspektira tu istu Ve, onda su emocije puno mirnije i nisu uzvišene. Kao da je spustio letvicu i pao u "mulj"... Emocija praktički niti nema, bar ne u početku.
On tad tu djevojku gleda kao ozbiljnu i dosadnu na neki način.

nedda
20-05-2012, 10:31
Prvo bi moglo da bude. A drugo - opet ocrnjujes.

Kada bi saturn dosao aspektovao tu veneru on bi svesno ili nesvesno trazio ozbiljnu, trajnu, odraslu ljubav.

Npr, u opoziciji bi rekao bi "dosta mi je igrica", zeleo bi da se veze, i da nadje osobu koja i ispunjava njegove zelje opisane venerom, i koja ima neku stabilnost opisanu saturnom.

U kvadratu bi zeleo recimo svoju veneru, a tresnula bi ga i njena saturnovska priroda - jer on ne bi bio svestan da je i to privalcio, pa bi mu se sa jedne strane svidela, a sa druge bi mozda imao utisak da ga gusi, ili da mu se ne svidja uopste, a ne bi znao zbog cega.

U truigon/sekstilu bi bio otvoren za pocetak veze koja moze duze da traje. To bi bio neki period kada je njegovo emotivno stanje stabilno, kada moyda sretne neku bivsu i shvati da je ravnodusan (ako ne da je spreman da pokusa ponovo sa njom) i kada su mu emotivni kapaciteti spremni za nesto novo, pa u tom stanju upozna devojku, i siguran je u sebe, pa mu ne smeta ni ono sto on misli da bi ocekivala od njega i sl.

Naravno, sve zavisi od vladarstava Sa i Ve, sama osecanja i price bi se razlikovale ako bi Sa i/ili Ve bili u izgonu/egzaltaciji, drugim vladarstivma.

malamaza
20-05-2012, 11:04
slažem se s neddom u potpunosti
nije svejedno koji su tranziti bili u igri i koje su planete aktivirane kad je krenula veza, i naravno da ovisi i o tome kako su postavljeni aspekti u natalu

spomenka, ne mogu shvatiti zašto bi saturn bio isključen iz emotivne perspektive, to što je ozbiljan ne znači da je hladan i operiran od osjećaja

Mia
20-05-2012, 22:07
drage moje, a sta bi bilo kada bi u muskom chartu Ma stao na Ve?
strast samo?

ivanam
20-05-2012, 22:19
Ja sam u karti svog bivseg muza predstavljena na sledeci nacin:7.polje u blizancima,vladar 7.u 2.,Me u vodoliji,u aplikacionoj konjukciji sa Ma,vladarom 5.i 10.(orbis 4 stepena)i apl.konjukciji sa So,vladarom 9.polja (orbis 6 stepeni),i u opoziciji sa vladarom asc,Ju u 8 u lavu.
Veza je pocela tranzitom Ju preko Dc ,a brak je doneo Sa na vladaru asc u opoziciji na vladara 7.polja.
Pretpostavljam da je konjukcija sa Ma donela svadje u braku kroz vreme i kasnije razvod .

nymeria
20-05-2012, 23:19
Da li ja za svog momka/muza (zivimo dve godine nevencano, ali i to se gleda kao 7., zar ne?) trazim sebe u 7. ili u 9. kuci? On je ranije ziveo sa jednom devojkom godinu dana (i ukupno tih godinu dana su bili u vezi) ali cula sam da je to vreme dovoljno da bi se na to gledalo kao na 7. kucu :confused: Pa ja onda gledam sebe kroz njegovu 9.?

Nina Sofia
20-05-2012, 23:44
Ja imam pitanje ( glupo verovatno ali moram da naucim) , osoba X kada smo se spetljali ima Ve u 8 kuci u Lavu ( vlada inace 5 i 10 kucom) imala od tranzita tada tran Ve na natalni Sa ( koji je u 8 kuci) , tran Mars na nat Me ( Merkur inace vladar 7 i 9 kuce, a mars se nalazi 7 kuci u konjukciji sa nat Ju a vladar je 11 i 4 kuce) i direktovani Mars na Veneru.

E sada ja kao skorpija /jarac jel sebe gledam kao Veneru ( posto je ipak vladar 5 kuce ) ili mogu sebe da gledam kao Mars koji je inace planeta koja vlada mojim znakom? Inace ta Venera od aspekata jedino ima 90 sa Uranom...

spomenka
20-05-2012, 23:44
Prvo bi moglo da bude. A drugo - opet ocrnjujes.

Kada bi saturn dosao aspektovao tu veneru on bi svesno ili nesvesno trazio ozbiljnu, trajnu, odraslu ljubav.

Npr, u opoziciji bi rekao bi "dosta mi je igrica", zeleo bi da se veze, i da nadje osobu koja i ispunjava njegove zelje opisane venerom, i koja ima neku stabilnost opisanu saturnom.

U kvadratu bi zeleo recimo svoju veneru, a tresnula bi ga i njena saturnovska priroda - jer on ne bi bio svestan da je i to privalcio, pa bi mu se sa jedne strane svidela, a sa druge bi mozda imao utisak da ga gusi, ili da mu se ne svidja uopste, a ne bi znao zbog cega.

U truigon/sekstilu bi bio otvoren za pocetak veze koja moze duze da traje. To bi bio neki period kada je njegovo emotivno stanje stabilno, kada moyda sretne neku bivsu i shvati da je ravnodusan (ako ne da je spreman da pokusa ponovo sa njom) i kada su mu emotivni kapaciteti spremni za nesto novo, pa u tom stanju upozna devojku, i siguran je u sebe, pa mu ne smeta ni ono sto on misli da bi ocekivala od njega i sl.

Naravno, sve zavisi od vladarstava Sa i Ve, sama osecanja i price bi se razlikovale ako bi Sa i/ili Ve bili u izgonu/egzaltaciji, drugim vladarstivma.

Ne ocrnjujem nego stvari ne gledam samo iz jednog kuta.
Ako ćemo isključivo o tranzitima na emocionalne planeta, u ovom slučaju na Ve, onda se vodim logikom.
Kad Sa dotakne Ve nagon za visinama (Ne) je spušten na zemlju.
Ok, lijepo si objasnila te Sa tranzite. Ali ta Ve neće biti više onako uzvišena, zanesena i zaljubljena više nikada kao onda kad je bila pod utjcajem Ne. Ta osoba će se sa većom sjetom sjećati tog Ne, nego Sa. Jer nekako pod tim Sa više nije bilo one čarolije onog neopisivog osjećaja onog zanosa. Sada su došla neka druga vremena, ozbiljnija (Sa) i nikada više onako "luda" i čista (Ne).
Neki ljudi jednostavno u životu "nažalost" nemaju priliku osjetiti tranzite Ne a niti Pl (koji daje jednu nezaboravnu i SNAŽNU što ljubav što privlačnost) i ne znaju kakvi su to osjećaji oni to ne znaju. Oni znaju kakvi su osjećaji Ur, Sa i Ju (jer to SVI ljudi osjete tj. dožive te tranzite) zato ga i brane-pa šta fali Sa, on daje trezvenost, ozbiljnost-da daje i vi ćete cijeli život biti zadovoljni njime i nikada nećete spustiti tu letvicu jer nikada niste bile "gore". Ali ljudi koji su iskusili tranzite Ne i Pl će ju itekako spustiti. Ajde pitaj nekoga tko je iskusio tranz. Ne i Sa pod uvjetom da su mu oni donijeli ljubav, i pitaj kakve su to ljubavi bile i jeli imao osjećaj da je nakon što mu je Sa dodirnuo Ve spustio letvicu, ajde provjeri. Ja pišem provjereno ja ništa ne ocrnjujem. jbga:rolleyes:

Opet pišem provjereno; masa ljudi nakon Pl tranzita na Ve koji im je donio jednu toliko snažnu i luđačku zaljubljenost godinama ne ulaze u vezu nakon njega, jer jednostavno očekuju da će se svaki put morati tako luđački u nekoga zaljubiti. Oni postanu imuni na "tranzitiće" Ur, Sa i Ju. Ne reagiraju na njih jer su oni naspram tranzita Pl gotovo neprimjetni i preblagi. Znam šta pišem i nemoj me na svakom postu potkopavati (bez ljutnje molit ću) jer nisi ti Bog u astrologiji (opet ponavljam bez ljutnje, dobronamjerno je). Probaj uzeti i tuđa razmišljanja kao stvarna a ne samo svoja!

zvjezdica
21-05-2012, 01:45
Ja imam pitanje ( glupo verovatno ali moram da naucim) , osoba X kada smo se spetljali ima Ve u 8 kuci u Lavu ( vlada inace 5 i 10 kucom) imala od tranzita tada tran Ve na natalni Sa ( koji je u 8 kuci) , tran Mars na nat Me ( Merkur inace vladar 7 i 9 kuce, a mars se nalazi 7 kuci u konjukciji sa nat Ju a vladar je 11 i 4 kuce) i direktovani Mars na Veneru.

E sada ja kao skorpija /jarac jel sebe gledam kao Veneru ( posto je ipak vladar 5 kuce ) ili mogu sebe da gledam kao Mars koji je inace planeta koja vlada mojim znakom? Inace ta Venera od aspekata jedino ima 90 sa Uranom...

Draga, gledaš sebe kroz Veneru. venera u 8. polju je seksualna avantura iz koje se izrasta kasnije nešto, a Venera 90 Uran je nešto što je nekonvencionalna veza - stariji ako se dobro sjećam, i zauzet?

AutumnFlower
21-05-2012, 02:01
Opet pišem provjereno; masa ljudi nakon Pl tranzita na Ve koji im je donio jednu toliko snažnu i luđačku zaljubljenost godinama ne ulaze u vezu nakon njega, jer jednostavno očekuju da će se svaki put morati tako luđački u nekoga zaljubiti. Oni postanu imuni na "tranzitiće" Ur i Sa. Ne reagiraju na njih jer su oni naspram tranzita Pl gotovo neprimjetni i preblagi. Znam šta pišem i nemoj me na svakom postu potkopavati (bez ljutnje molit ću) jer nisi ti Bog u astrologiji (opet ponavljam bez ljutnje, dobronamjerno je). Probaj uzeti i tuđa razmišljanja kao stvarna a ne samo svoja!

Ja s Pl nemam iskustva, ali evo sad kad je usao u Jarca prelazi mi preko stelijuma i za par godina ce doci u konjukciju s Mo i Ve. Meni natalni Pl vlada 2. ali je u konjukciji s vladarem 7. pa cemo videti. A u jednom trenutku ce mi i Sa i Ve doci na Mo0Ve. Bas da vidim da li deluje i nadam se dobrom!

Nina Sofia
21-05-2012, 09:55
Draga, gledaš sebe kroz Veneru. venera u 8. polju je seksualna avantura iz koje se izrasta kasnije nešto, a Venera 90 Uran je nešto što je nekonvencionalna veza - stariji ako se dobro sjećam, i zauzet?

E hvala ti Zvjezdice , znaci kroz Veneru sebe gledam . Stariji je 8 godina , ali nije bio zauzet vec emotivno ostecen . Hmmm znaci onda se sve devojke kod njih gledaju kroz Ve ili kroz vladara 5 kuce ( lupam ako je muska planeta kao npr Mars vladar 5 polja jel moze onda da se devojka gleda kroz tu planet ?

nefertiti_h
21-05-2012, 10:57
Da li ja za svog momka/muza (zivimo dve godine nevencano, ali i to se gleda kao 7., zar ne?) trazim sebe u 7. ili u 9. kuci? On je ranije ziveo sa jednom devojkom godinu dana (i ukupno tih godinu dana su bili u vezi) ali cula sam da je to vreme dovoljno da bi se na to gledalo kao na 7. kucu :confused: Pa ja onda gledam sebe kroz njegovu 9.?

e ovo i mene zanima.
s obzirom da je moj dragi pred razvvodom...znaci sebe gledam kroz njegovu 9.-tu,a ne 7.-mu kucu?

vrh 9.-te mu je u ribama..vladar neptun je u 5.-oj kuci u stijrelcu...neptun ima trigon sa saturnom i merkurom...i saturon i merkur su međusobno u trigonu...
to bi sve oznacavalo neku stabilnost?ali kako sam ja tu predstavljena...

inace mjsec je u 4.-oj u škorpionu u conj. sa uranom...( a uran mu je vladar 7.-me)...

venera mu je u biku u 10.-oj.

spomenka
21-05-2012, 13:02
Ja s Pl nemam iskustva, ali evo sad kad je usao u Jarca prelazi mi preko stelijuma i za par godina ce doci u konjukciju s Mo i Ve. Meni natalni Pl vlada 2. ali je u konjukciji s vladarem 7. pa cemo videti. A u jednom trenutku ce mi i Sa i Ve doci na Mo0Ve. Bas da vidim da li deluje i nadam se dobrom!

Uh, tebi je ta Ve jako lijepo aspektirana. Očekuj jedan vatromet strasti i osjećaja, intenzitet do krajnjih granica. Tebi natal priča jako lijepu priču o takvoj vezi pa i momku. Tebi je mars u konjukciji s Pl. Znači kad ti tranz. Pl dođe na Ve donijet će ti jednog pravog plutonovca. Taj čovjek će biti jako privlačna osoba prvenstveno tebi. Biti ćeš kao magnet privućena njemu. Ono doći će ti da vrištiš za njim koliko će te privući (znam šta pričam).
Uživati ćeš! :)

Jupiter67
21-05-2012, 14:20
Njegovo SO i Juno se nalazi na mom DC na 17' raka.Kakvo bi to znacenje bilo?

spomenka
21-05-2012, 16:53

A muškarci sebe u ženskim natalima gledaju kroz Ma, jelda?

zvjezdica
21-05-2012, 18:57
E hvala ti Zvjezdice , znaci kroz Veneru sebe gledam . Stariji je 8 godina , ali nije bio zauzet vec emotivno ostecen . Hmmm znaci onda se sve devojke kod njih gledaju kroz Ve ili kroz vladara 5 kuce ( lupam ako je muska planeta kao npr Mars vladar 5 polja jel moze onda da se devojka gleda kroz tu planet ?

A muškarci sebe u ženskim natalima gledaju kroz Ma, jelda?

Ovako:

*5. polje u natalu i njegov vladar (položaj,aspekti,znak)govore o tome kakve su nam predbračne veze. I tu ćete vrlo često pronaći i sve svoje dečke/djevojke. Simbolika jedne planete i znaka i apsekata je velika i zato ih sve možete naći i u tom polju.

*Venera i Mjesec u muškim horoskopima ukazuju kakve ih djevojke/žene privlače, a Venera opisuje i njihove djevojke sa kojima nisu u braku uz 5. polje koje je ključno.

*Mars i Sunce u ženskim horoskopima ukazuje kakvi nas muškarci/muževi privlače, a mars opisuje uz 5. polje te naše dečke prije braka.

*Mjesec je žena u natalu, a Sunce je muž, Venera je djevojka, Mars je dečko, a 5. polje su generalno veze prije braka.

:)

nymeria
21-05-2012, 21:30
E pa dobro sam to onda ja skontala, ja ipak gledam sebe kroz njegov Mo0Pl 90 Me,Ma.

nale777
21-05-2012, 22:40
Ovako:

* a 5. polje su generalno veze prije braka.

Da li to znaci da kroz 5. polje gledas i veze od po nekoliko godina, bez papira,a ne kroz 7?

AutumnFlower
21-05-2012, 23:50
Uh, tebi je ta Ve jako lijepo aspektirana. Očekuj jedan vatromet strasti i osjećaja, intenzitet do krajnjih granica. Tebi natal priča jako lijepu priču o takvoj vezi pa i momku. Tebi je mars u konjukciji s Pl. Znači kad ti tranz. Pl dođe na Ve donijet će ti jednog pravog plutonovca. Taj čovjek će biti jako privlačna osoba prvenstveno tebi. Biti ćeš kao magnet privućena njemu. Ono doći će ti da vrištiš za njim koliko će te privući (znam šta pričam).
Uživati ćeš! :)

Malo me plasi taj tranzit, ali s druge strane, jedva cekam! :D Bolje da ga gledam kao nesto dobro i posebno, jer mislim da ne mogu pobeci, posto ce Pl preci preko citavog stelijuma od 5 planeta u tih nekoliko godina. :o
Moram priznati da nista ''plutonovsko'' u vezama do sad nisam osetila, iako su mi oba bivsa bila AC Skorpija(So u Strelcu), s Ma0Pl na AC-ali to pokazuje naklonost takvim tipovima verovatno.

Ovako:

*Mars i Sunce u ženskim horoskopima ukazuje kakvi nas muškarci/muževi privlače, a mars opisuje uz 5. polje te naše dečke prije braka.

*Mjesec je žena u natalu, a Sunce je muž, Venera je djevojka, Mars je dečko, a 5. polje su generalno veze prije braka.

U vezi ovog imam pitanje. Da li uopste gledam Sunce ukoliko je ono neaspektivano (ima neku inkonjukciju, ali to nije glavni aspekt) ?
Moje So je na Antaresu, pa mozda i to ima nekog uticaja.

Sto se tice Mo i Ve u muskom natalu, jedan je imao Mo u Ribama, Neptun u Strelcu, i Ve u Stelcu sto je moj suncev znak, a i bila sam mu strankinja.
Drugi Mo u Biku, Ve u Jarcu. Oboje smo imali Ve60Ma. Skladna veza, ostali prijatelji. Saturn u kao dispozitor Ve u Strelcu-i njemu sam bila strankinja.

spomenka
21-05-2012, 23:56
Malo me plasi taj tranzit, ali s druge strane, jedva cekam! :D Bolje da ga gledam kao nesto dobro i posebno, jer mislim da ne mogu pobeci, posto ce Pl preci preko citavog stelijuma od 5 planeta u tih nekoliko godina. :o
Moram priznati da nista ''plutonovsko'' u vezama do sad nisam osetila, iako su mi oba bivsa bila AC Skorpija(So u Strelcu), s Ma0Pl na AC-ali to pokazuje naklonost takvim tipovima verovatno.

Pa naravno da si naklonjena takvim tipovima kad ti je Ma u konjukciji s Pl u škorpiji, a Ma su svi mladići koji te privlače. Budući da je odmah pokraj Pl - oni moraju imati naglašen Pl u natalu.

zvjezdica
22-05-2012, 00:46
Da li to znaci da kroz 5. polje gledas i veze od po nekoliko godina, bez papira,a ne kroz 7?

7. polje ja gledam kao zajedničko življenje duže od 2,5 godine. Ne veze, duga veza, bila ona i 10 godina je u 5. polju po meni.

7. polje je ipak zajednica i ne može se u nju trpati i veza koja ne upotpunjava simboliku zajednice.

dakle 5. polje - veze prije braka
7. polje - brak, vanbračne zajednice

@autumn gledaš sunce uvijek bez obzira je li aspekirano ili ne, ono kao planeta postoji u tvom natalu i sasmim time i nosi svoju simboliku.

Ipak ono najbitnije što nemojte zaboravit:
Venera pokazuje u muškom natalu tip ženske koja ga privlači
Mars pokazuje u enskom natalu tip muškarca koji ju privlači
Mjesec je jako jako bitan i kod jednih i kod drugih - on je duša osobe i on će prikazati kvalitete koje osoba mora imati da bi nekoga privukla i na duhovnoj razini, kao i kapacitet emocija koje osoba čiji je natal ima.

Da se ne bunite Sunce i Mjesec kao klasične signifikatore muža i žene nemojte gledati kod predbračnih veza, umjesto toga dobro proučite 5. polje, planete u njemu i vladara te dispozitora, on mnogo govori.

Gloria
22-05-2012, 02:04
Po ovome što je Zvezdica rekla, meni su i mesec i sunce u raku, rekla bih da bi bio nesamostalan, mamin sin, sa starinskim vaspitanjem, žena u kući, domaćica plus čopor dece.

AutumnFlower
22-05-2012, 03:35
Pa naravno da si naklonjena takvim tipovima kad ti je Ma u konjukciji s Pl u škorpiji, a Ma su svi mladići koji te privlače. Budući da je odmah pokraj Pl - oni moraju imati naglašen Pl u natalu.

Da, tacno, ali isto sam primetila kad neko ima izrazenog Pl, ali u losim aspektima s mojim planetama, taj mi postane jako odbojan i automatski mi se aktivira "odbrambeni stit". Takav odnos imam prema jednom s Ma0Pl u Vagi, u kvadratima s mojim Mo i Ve (pored toga isti taj ima stelijum u Raku, 180 na moj stelijum). Isto je AC Skorpion i Pl jako aspektovan u 12.
Jednostavno, energija koja mi iz nekog razloga ne prija. Ne znam ima li neko slicna iskustva. Cudan mi je Pl sasvim... A verujem da moze doneti nesto nesvakidasnje i nezaboravno, posebno ako su povolji tranziti (i aspekti izmedju dva natala). Tebi je u 8 polju pa ga verovatno bolje razumes. :)

@autumn gledaš sunce uvijek bez obzira je li aspekirano ili ne, ono kao planeta postoji u tvom natalu i sasmim time i nosi svoju simboliku.

Da li to onda znaci da cu dobiti nekoga ko ce biti jako nezavistan i oslonjen na sebe, da ce voleti slobodu i putovanja? Verovatno nacitan i komunikativan... Preko derivatnih polja, moguca veza s inostranstvom, ali moguci i problemi s fakultetom, ili promena fakulteta, jer dispozitor prima teske aspekte. So vlada mojim 11, derivatnim 5... Mozda ce voleti zabavu, imati neke hobije... :confused:

Da ne idem vise off, osoba koja me je najvise privukla ima Mo u Ovnu 120 Ve u Strelcu, a oba dispozitora Ma i Ju su u Jarcu... Pa sam ja sebi dala slobodu da pomislim da se uklapam, jer imam Mo0Ve u Jarcu, znaci dobar aspekt ove dve planete, kao i znak u koji odlaze dispozitori u njegovom slucaju. :o