natal s kojim ne znam što da počnem [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : natal s kojim ne znam što da počnem

ognjenka724
06-04-2012, 15:42
Kolegica me zamolila da pogledam ovaj natal i već ga danima proučavam i ne znam što bih rekla. Nažalost nemam točno vrijeme rođenja, pa se sve svodi na položaje planeta i aspekte.

http://i39.tinypic.com/302b6t4.jpg

Bilo bi lijepo ako bi netko imao volje malo iskomentirati.

wesnaw
06-04-2012, 16:42
Meni prvo sto je zapalo za oko jeste ova konjukcija Ma i Ve, kao i ovi kvadrati sto pravi Sa....
meni licno lici na osobu koja nema bas neke srece u ljubavi,..veciti sukob....

Santijen
06-04-2012, 22:59
zasto sistem kuca regiomantanus, ognjenka?

Poppy
06-04-2012, 23:03
ognjenka, na sta konkretno je potrebno obratiti paznju? Da li je to njen sin? Mada da joj je sin, valjda bi znala u koliko je rodjen :)

ognjenka724
06-04-2012, 23:32
Slučajno je regiomontanus jer sam prethodno pravila kartu za horar pa je ostalo zapamćeno. A i nije važno kad nema kuća.

@Poppy ne nije njen sin

Meni padaju u oči ovih 5 retro planeta, pa SA u padu u ovnu, MO u jarcu, kardinalni T-kvadrat s žižnim SA (u padu) i SO180MO/JU, jod s žižnim ME. Baš teška karta

Michael
06-04-2012, 23:50
Bez kuća ovo skoro da ništa ne znači.

ognjenka724
06-04-2012, 23:57
Misliš? Vladari pojašnjavaju stvari, ali položaj planeta u znacima i aspekti također govore što pokreće osobu, iako ne i u kojem pravcu.

Michael
06-04-2012, 23:58
Kuće materijalizuju sve, bez njih ovo su samo položoji koji u sebi nose beskrajnu simboliku. Može da bude sve, a ne mora da bude ništa.

Ex...
07-04-2012, 00:11
Ja mislim da ipak nesto moze da se kaze...Dakle, imamo dominantnu zemlju i vazduh, a zanimljivo je da su to znak jarac i blizanac, pa mislim da ce ova osoba dosta biti sklona ka matematici i uopste egzaktnim prirodnim naukama.Samo sunce u raku, po dispoziciji u jarcu, daje neku prirodu koja jeste emotivna, ali vremenom ce cini mi gubiti poverenje prema ljudima i zatvarati se u sebe sve vise..dakle postajace kamen.Svakako, ovo ce biti jedno intelektualno bice, i vrlo inteligentno..i to mogu da tvrdim i bez polozaja kuca...Ovi aspekti, aplikacione prirode, poput sunce180mesec180jupiter su zanimljivi jer nagovestavaju neko uskladjivanje, i razvijanje svesti a u svakom slucaju mislim, da ce to biti shvatanje da karijera nije najbitnija, a ni materijalni zivot.Samo sunce u raku govori o cilju i nasoj svrsi, sto znaci da ova osoba nemse da postane bezosecajno govno, a moze da se desi jer manjka sa vodom...ako bude bila, emotivna, onda ce biti tezak namcor, i mnogi ce moci da je iskoristavaju.Dakle, uvek mora da pokusa da trazi balans po pitanju emocija koje daje i prima.Kvadrat sunca i saturna(planeta koja boji strelijum) ukazuje da ce osoba po mom misljenju kopati i rukama i nogama, i uvek ce biti na pocetku(ovan)..dakle, mnogo borbe u zivotu.To ce raditi upravo preko dispozicije saturna, koji je u blizancu, pa rekoh ova osoba ce uciti i razvijati sebe na mentalnom planu.Smc je u vagi...dakle, opet ljudski odnosti za nauciti.Mora naciti da balansira izmedju sebe i drugih...

ognjenka724
07-04-2012, 00:23
Poznajem tog mladića i on je prilično emotivan o čemu i govori SO u raku, ali me jako začudilo kad sam vidjela da ima dosta planeta u jarcu (i MO).

Prilično je zatvoren (SO u raku, 5 retro planeta, jak jarac) to valjda ide zajedno s emotivnošću, sve nekako duboko proživljava.

Također je i prilična ljenčina (jak blizanac). Vrlo inteligentan i ozbiljniji nego to godine govore. Matematika mu ne ide naročito.:D

Andrija, mislim da je bit dobro istumačena :)

Ex...
07-04-2012, 00:28
Poznajem tog mladića i on je prilično emotivan o čemu i govori SO u raku, ali me jako začudilo kad sam vidjela da ima dosta planeta u jarcu (i MO).

Prilično je zatvoren (SO u raku, 5 retro planeta, jak jarac) to valjda ide zajedno s emotivnošću, sve nekako duboko proživljava.

Također je i prilična ljenčina (jak blizanac). Vrlo inteligentan i ozbiljniji nego to godine govore. Matematika mu ne ide naročito.:D

Andrija, mislim da je bit dobro istumačena :)

a bas cudno to za matematiku sam bio siguran...svi dobri matematicari moraju da imaju merkura ili u blizancima ili u jarcu...ili u devici ali to je losiji vec slucaj..ona ima dosta dobrih pokazatelja za jednog dobrog matematicara..ali dobor sta sad..

e ali sacekacj ti jos malo..ima vremena da mu se probudi ta naklonost ka matematici i uopste nauci...jos je mlad da bih pricao o tome sta raditi.Ali ako ne voli matematiku u osnovnoj ili srednjoj ne mora da znaci da nece na fakultetu ili tako nesto...

ognjenka724
07-04-2012, 00:43
A nadajmo se da će mu doći iz dupeta u glavu :D

Michael
07-04-2012, 10:08
Sve je bitno. Ovako možeš samo neke osobine da izvučeš i neke njegove potencijale. Ali bez kuća ne možeš da posavetuješ osobu u kom smeru da se razvije. Bez postavke kuća ne možeš dati roditeljima konkretan savet kako da razvijaju Sunce svog deteta.

Ovo je isto kao da imaš fotografiju koja je iscepana na pola i gornji deo lica nemaš. Znači možeš samo da nagađaš kakve oči osoba ima, boju kose i da li ima uopšte kosu. Ali ne možeš znati sigurno da li je osoba jako lepa ili ružna, ne možeš po crtama lica reći da li je osoba inteligentna, možda mračna ili nešto slično. Fali ti jako bitan deo. Zato nisam za nagađanje. Uvek sam konkretan.

U ovom slučaju može samo da se odradi rektifikacija horoskopa i da se dobije bar neki sistem kuća, kako bi se osoba bar malo usmerila u životu. Planetarne potencijale možemo koristiti na razne načine, a kuće nam govore na koji deo života da ih usmerimo i šta da očekujemo.

Apollon
07-04-2012, 13:48
Mislim da se horoskopi, koji nemaju vreme rođenja (poznato) trebaju posmatrati kao čisti solarni horoskopi, tj da se pozicija Sunca, ili bar znak u kom se nalazi Sunce trebaju tretirati kao početak horoskopa.
Moje mišljenje je da je ovde u pitanju mnogo emotivna, ali zatvorena osoba.
Zatim, mislim da je izuzetno neisugran u sebe, ali to krije time što glumi pred drugima neku veliku ozbiljnost, a pri tom voli druge da zasmejava, drugima da pomaže. Mnogo je tvrdoglav, uporan, energičan, ali često nema sreće u životu, posebno zato što ne može sam sa sobom izaći na kraj.
Suočen sa takvom psihičkom situacijom, diže ruke od svega i ništa ne preduzima u životu. Mislim da mu je glavni problem komunikacija sa ljudima.
Mnogo je nepoverljiv, ne ume da se prepusti u životu, ni prema samom sebi nije dovoljno iskren. Mislim da je razočaran (na neki način) u sopstvenu majku, ali i u žene generalno. Taj aspekat ga strašno ukopava.
On je (po meni) pravi primer osobe koja je želela mnogo, postigla malo, i tiho, pasivno zavidi svim drugim uspešnim ljudima, što se kod njega može manifestovati u vidu psihosomatskih problema, ili problema sa želudcem na fizičkom nivou.
Vidim još dosta toga ovde, ali neću pisati, na kraju krajeva ne znam ni šta ovu osobu zapravo interesuje od životnih kategorija...
Uglavnom, nije mu jednostavan život, to nikako...

ognjenka724
07-04-2012, 16:50
Mislim da se horoskopi, koji nemaju vreme rođenja (poznato) trebaju posmatrati kao čisti solarni horoskopi, tj da se pozicija Sunca, ili bar znak u kom se nalazi Sunce trebaju tretirati kao početak horoskopa.
Moje mišljenje je da je ovde u pitanju mnogo emotivna, ali zatvorena osoba.
Zatim, mislim da je izuzetno neisugran u sebe, ali to krije time što glumi pred drugima neku veliku ozbiljnost, a pri tom voli druge da zasmejava, drugima da pomaže. Mnogo je tvrdoglav, uporan, energičan, ali često nema sreće u životu, posebno zato što ne može sam sa sobom izaći na kraj.
Suočen sa takvom psihičkom situacijom, diže ruke od svega i ništa ne preduzima u životu. Mislim da mu je glavni problem komunikacija sa ljudima.
Mnogo je nepoverljiv, ne ume da se prepusti u životu, ni prema samom sebi nije dovoljno iskren. Mislim da je razočaran (na neki način) u sopstvenu majku, ali i u žene generalno. Taj aspekat ga strašno ukopava.
On je (po meni) pravi primer osobe koja je želela mnogo, postigla malo, i tiho, pasivno zavidi svim drugim uspešnim ljudima, što se kod njega može manifestovati u vidu psihosomatskih problema, ili problema sa želudcem na fizičkom nivou.
Vidim još dosta toga ovde, ali neću pisati, na kraju krajeva ne znam ni šta ovu osobu zapravo interesuje od životnih kategorija...

A napiši što vidiš, bar u glavnim crtama.

Vrlo je emotivan. U literaturi sam čitala kad je samo jedan planet u elementu ili kvaliteti, tzv. "singleton" da se često nametne i odredi karakter osobe. Ovdje je SO "singleton", zato je vjerojatno emotivnost naglašena. I baš je ono dobar i silno se trudi biti fer prema svima.

Komunikacija je problem u živo, kad se piše nema problema - čak je tada otvoreniji nego bi se očekivalo.

Istina je da glumi ozbiljnost pred drugima, a zatvorenost je uvijek pokazatelj neke nesigurnosti. I često pošto misli da neće postići što želi, ne poduzima ništa.

Nadam se da ćeš napisati još nešto. Ako ne, hvala ti na trudu! :)

Apollon
07-04-2012, 17:18
Očekivano je da ima probleme u komunikaciji, pri tom mislim na verbalnu, a sklonost ka pisanju kad je Merkur u XII po mom metodu posmatranja ovog horoskopa kao solarnog.
Što se tiče toga što si napisala za Sunce, prvi put čujem za to, moje metode su malo drugačije. :)
Naprimer Sunce mu je na 10om stepenu, stepenu Jarca, to je značajan indikator njegove emotivne prirode, koja se krije iza tipične prividne hladnoće i ozbiljnosti Jarca.
Kad sam rekao da bih imao još šta pisati, mislio sam na životne događaje.
Digresija, primećujem da se ovde većina ljudi bavi psihološkim analizama, i "slobodnim izborima", što je totalno drugačije nego što ja radim.
A u to neću da ulazim, nije bitno za javnost šta ga je u životu bolelo, kakva je finansijska situacija, situacija u porodici, bračno stanje i ostalo. :)

ognjenka724
07-04-2012, 17:34
Evo ti link, ako te zanima to o singletonima: http://www.bobmarksastrologer.com/13.0Singletons.htm

Ako nije problem, kako to gledaš kao solarni? SO znak postavljaš kao 1. polje?

Apollon
07-04-2012, 17:37
Hvala mnogo za link. :) Pročitaću baš.
Da, postoje dva metoda.
Znači njemu je Sunce na 10. Raka, po jednom metodu, ceo znak Raka, čini prvu kuću, pri čemu je 0 Raka sam početak horoskopa, početak prve kuće.
Drugi metod, koji je po meni bolji jeste da prva kuća počinje tačno od stepena i minuta na kom se nalazi Sunce. Znači u njegovom slučaju, prva kuća je na 10 Raka, druga na 10 Blizanaca i u krug. :)

ognjenka724
07-04-2012, 17:43
Znači sistem jednakih polja? Ima smisla u tome, baš ću pokušati protumačiti ovu kartu na taj način.
Hvala ti puuuno!

Ex...
07-04-2012, 20:51
Mislim da se horoskopi, koji nemaju vreme rođenja (poznato) trebaju posmatrati kao čisti solarni horoskopi, tj da se pozicija Sunca, ili bar znak u kom se nalazi Sunce trebaju tretirati kao početak horoskopa.Moje mišljenje je da je ovde u pitanju mnogo emotivna, ali zatvorena osoba.

Ja stvarno nemam nikada nameru da pljujem po ljudima, samo jednostavno zelim da obrzlozis svoje misljenje astroloskim jezikom, jer svi u krajnjem slucaju ucimo.Tako cu dati neke konraargumente, na gore boldovano, ali nemoj to da shvatis kao vredjanje tebe vec samo moje misljenje...dakle, zelim konstruktivnu diskusiju...

1.Nemozes da gledas da je sunce pocetak horoskopa, jer gledajuci tako, sunce bi mu se nalazilo u prvoj kuci, a ako je objektivno (istinito) njegovo sunce u 12 samo tada vidimo mnogo razlika.O drugim planetama necu ni da pricam jer stvarno ima puno razlika venere u 6 i venere u drugoj.

2.Ovo dete ima tri planete u blizancima, znaku komunikacije.Dakle, on ima previse blizanckih osobine pa samim tim mislim da vrlo sebe moze da razvije u jednu elokventnu i vrlo dobro pricljivu osobu.Jedini problem je kao sto sam napisao u svom postu, je to sto ce se u pocetku svoga zivota postavljati previse emotivno prema ljudima, pa ce im davati puno sebe i svoje emocije, a kada bude shvatio da su svi manje vise egoisticni i gledaju sebe pocece da se zatvara i postajace hladniji i hladniji ko kamen.To u ostalom i govori vladar njegovog suncevog znaka koj je u jarcu.Ali ta dispozicija sunca je zanimljiva jer bas mislim da ova osoba moze da postane izuzetno visoko obrazovana osoba...bilo bi zanimljivo da imamo ceo horoskop.

3.Moja majka ima mesec u jarcu i to u konjukciji sa saturnom.Svoju majjku vrlo voli.Elem ova osoba ima mesec u jarcu u konjukciji sa saturnom, gde je dispozicija ostisla u ovna gde se lose oseca.Rekao bih da je majka osoba od koje moze da dobije dosta beneficija u zivotu i koja mislim, da se bori i rukama i nogama kopa samo da bi njemu obezbedila ali mozda gresim.

Apollon
07-04-2012, 22:47
Nije problem, evo obrazloženja.
JA sam u svom radu uočio kako solarno posmatranje, prilikom nedostatka poznatog vremena rođenja, ima itekako dobru osnovu za analizu nekih bazičnih stvari.
JA takođe nisam rekao da je solarno posmatranje uopšte merodavno, niti sam ja neki čuveni učeni astrolog koji tvrdi kako su njegova uočavanja tačna i verodostojna.
Samo sam izneo svoje mišljenje, sviđalo se to nekome ili ne.
Učio sam astrologiju sam, posle sam sarađivao sa jednom koleginicom, i specijalizovao se u astromedicini i horarnoj astrologiji. Znači, ne mogu se pozivati na neku titulu i prosipanje pameti, kako sam ja 100% u pravu i kako je sve što napišem ispravno.
Astrološke analize ne posmatram kao ti, u kontekstu toga da on, sa planetama u Blizancima, može ostvariti neki poseban komunikativni potencijal.
Sve što sam izneo ovde u vezi ovog natusa sam izneo na bazi posmatranja zamišljenog ASC na Suncu, prema kućama, esencijalnim dignitetima, aspektima, i ono najbitnije - stepenovima ključnih planeta i njihovim sopstvenim vladarima.
Za treću stavku, složiću se sa tobom, jer ja imam u svom natalnom horoskopu upravo konjukciju Meseca i Saturna...
E da, što se tiče toga što sam napisao u vezi majke i žena u globalu, zaključeno je na osnovu solarne IV kuće, koja se nalazi u Vagi, koju napada Hiron, i u kojoj se nalazi Ketu (južni mesečev čvor) što su negativni indikatori, a vladarka je Venera, u XII kući, na stepenu Riba, gde je dispozitor Merkur ali je u konjukciji sa Marsom, koji je loš u Blizancima, kako u (solarnoj) XII kući. Mars u XII kući u muškim horoskopima je vrlo negativan. Merkur je Venerin dispozitor u svom domicilu što je ok, ALI...
Vladar Venerinog stepena je Neptun, koji je u konjukciji sa Uranom, opet zloćudan aspekt, i pri tom Neptunov dispozitor je loše postavljen i aspektovan Saturn. Vladar Riba je naravno i Jupiter, koji je opet, po esencijalnim dignitetima vrlo loše postavljen jer se nalazi u Jarcu, gde je u izgonu, a njegov dispozitor je naravno opet Saturn.
Kada analiziram bilo čiji horoskop, uvek se vodim dubokom analizom stepenova, jer se kroz moj rad to pokazalo kao krucijalno, za konačno uobličavanje priče.
Da li sam ja u pravu, ili nisam, ne zanima me. Samo sam pokušao da pomognem autorki teme u njenom radu, jer na kraju krajeva, ona je ta koja će analizirati taj horoskop i prezentovati ga natusu.
Da zaključim, i ubuduće da se zna za moje postove, moje shvatanje astrologije nije u ispunjavanju potencijalnih kvaliteta natusa, već astrologiju posmatram rigidno sa stanovišta ucrtane sudbine, pri čemu se određene stvari mogu izbeći, ali one veće, ozbiljnije ne mogu, i moraju se dogoditi.
U mom radu, integrisao sam sve i svašta, iz tradicionalne zapadne astrologije, pojedine stvari iz Đotiša, pojedine stvari sam sam konstruisao, a najviše sam uzeo iz zapadne moderne astrologije.
NE tvrdim da je to tačan i pozitivan stav, ali tako radim već skoro 4 godine, i nisam imao nijednu stranku koja je bila nezadovoljna mojim radom, mada što je gratis, i Bogu je drago. :)
Moja koleginica, iz mog grada, koja je afirmisan astrolog, je pripadnik moderne škole koja teži ka podsticanju i ispunjavanju potencijala iz natalne karte, i radila je moju natalnu kartu, i svestan sam svojih višestrukih talenata i potencijala, međutim propali su i nisu se ispunili...
I inače, baš večeras me je drugarica pitala za svoju majku, rekla mi je njen datum rođenja, i znao sam samo gde je Saturn tada bio, i naravno Sunce, i "pogodio" sam kako je u mladosti izgubila oca, jer je Saturn u njenoj solarnoj IV kući, a u horoskopu žena, IV kuća se odnosi na oca...
To je to. Da li si zadovoljan?

Apollon
07-04-2012, 23:09
Izvini mozes meni da kazes ,nesto o mojoj natalnoj karti ...ponajvishe vezano za ljubav http://www.astro.com/tmpd/c87yfilezoBYSv-u1332954692/astro_w2at_01_sanja_sanja_hp.73394.1348.gif Hvala puno

Ovo nije tema za takva pitanja, pisaću ti putem privatne poruke. :)

Ex...
08-04-2012, 16:06
Nije problem, evo obrazloženja.
JA sam u svom radu uocio kako solarno posmatranje, prilikom nedostatka poznatog vremena rodenja, ima itekako dobru osnovu za analizu nekih bazicnih stvari.
JA takode nisam rekao da je solarno posmatranje uopšte merodavno, niti sam ja neki cuveni uceni astrolog koji tvrdi kako su njegova uocavanja tacna i verodostojna.
Samo sam izneo svoje mišljenje, svidalo se to nekome ili ne.
Ucio sam astrologiju sam, posle sam saradivao sa jednom koleginicom, i specijalizovao se u astromedicini i horarnoj astrologiji. Znaci, ne mogu se pozivati na neku titulu i prosipanje pameti, kako sam ja 100% u pravu i kako je sve što napišem ispravno.
Astrološke analize ne posmatram kao ti, u kontekstu toga da on, sa planetama u Blizancima, može ostvariti neki poseban komunikativni potencijal.
Sve što sam izneo ovde u vezi ovog natusa sam izneo na bazi posmatranja zamišljenog ASC na Suncu, prema kucama, esencijalnim dignitetima, aspektima, i ono najbitnije - stepenovima kljucnih planeta i njihovim sopstvenim vladarima.
Za trecu stavku, složicu se sa tobom, jer ja imam u svom natalnom horoskopu upravo konjukciju Meseca i Saturna...
E da, što se tice toga što sam napisao u vezi majke i žena u globalu, zakljuceno je na osnovu solarne IV kuce, koja se nalazi u Vagi, koju napada Hiron, i u kojoj se nalazi Ketu (južni mesecev cvor) što su negativni indikatori, a vladarka je Venera, u XII kuci, na stepenu Riba, gde je dispozitor Merkur ali je u konjukciji sa Marsom, koji je loš u Blizancima, kako u (solarnoj) XII kuci. Mars u XII kuci u muškim horoskopima je vrlo negativan. Merkur je Venerin dispozitor u svom domicilu što je ok, ALI...
Vladar Venerinog stepena je Neptun, koji je u konjukciji sa Uranom, opet zlocudan aspekt, i pri tom Neptunov dispozitor je loše postavljen i aspektovan Saturn. Vladar Riba je naravno i Jupiter, koji je opet, po esencijalnim dignitetima vrlo loše postavljen jer se nalazi u Jarcu, gde je u izgonu, a njegov dispozitor je naravno opet Saturn.
Kada analiziram bilo ciji horoskop, uvek se vodim dubokom analizom stepenova, jer se kroz moj rad to pokazalo kao krucijalno, za konacno uoblicavanje price.
Da li sam ja u pravu, ili nisam, ne zanima me. Samo sam pokušao da pomognem autorki teme u njenom radu, jer na kraju krajeva, ona je ta koja ce analizirati taj horoskop i prezentovati ga natusu.
Da zakljucim, i ubuduce da se zna za moje postove, moje shvatanje astrologije nije u ispunjavanju potencijalnih kvaliteta natusa, vec astrologiju posmatram rigidno sa stanovišta ucrtane sudbine, pri cemu se odredene stvari mogu izbeci, ali one vece, ozbiljnije ne mogu, i moraju se dogoditi.
U mom radu, integrisao sam sve i svašta, iz tradicionalne zapadne astrologije, pojedine stvari iz Đotiša, pojedine stvari sam sam konstruisao, a najviše sam uzeo iz zapadne moderne astrologije.
NE tvrdim da je to tacan i pozitivan stav, ali tako radim vec skoro 4 godine, i nisam imao nijednu stranku koja je bila nezadovoljna mojim radom, mada što je gratis, i Bogu je drago. :)
Moja koleginica, iz mog grada, koja je afirmisan astrolog, je pripadnik moderne škole koja teži ka podsticanju i ispunjavanju potencijala iz natalne karte, i radila je moju natalnu kartu, i svestan sam svojih višestrukih talenata i potencijala, medutim propali su i nisu se ispunili...
I inace, baš veceras me je drugarica pitala za svoju majku, rekla mi je njen datum rodenja, i znao sam samo gde je Saturn tada bio, i naravno Sunce, i "pogodio" sam kako je u mladosti izgubila oca, jer je Saturn u njenoj solarnoj IV kuci, a u horoskopu žena, IV kuca se odnosi na oca...To je to. Da li si zadovoljan?

Pa dobro, pazi samo tradicionalna astrologija je jedna rupa bez dna, i tu ima previse znanja, a kamoli da dodas jos nesto.Znaci ti si posao od pretpostavke od koje ne odstupas, ali sto je izuzetno bitno znati da li je tacno, jer proizvodi dalje implikacije na tumacenje horoskopa.Cak mogu da pratim logiku tumacenja sunca iz prve kuce, ali mislim da je suvise uopstena, i opet se svodi na saznavanje nekih licnih osobina a sto se moze shvatiti i bez toga.Sam problem steppena je izuzetno velike prirode, jer sam ja citao hiljadu nekih teorija kako treba posmatrati stepena, i tu postoji veliko nesaglasje, cak i medju tradicionalistima, a tek kamoli medju modernim astrolozima.Ali dobro...Nije mi jasno kako samo sebi mozes da dopustis takvu rigidnost da mislis da je nesto samo tako i samo tako.Stvari su na objektivnom nivou uvek istinite ili tacne, ali problem netacnosti prostice uvek iz subjektivnosti.Ali dobro to je filozofija, pa necu da zalazim u to.Inace vidim da si devica, gde ti je merkur na 12. stepenu a i sunce ti je u devici.To objasnjava tvoju sitnicavost, i tendenciju da tumacis stari na taj nacin, ali zapitaj se da li su pretpostavke na kojima ti zasnivas tumacenje dobre?Ja imam jakog merkura u devici, na 13. stepenu i isto sam gledao te stepene i koristio se njima i ponekada su davali rezultate, ali steta bi bilo da shvatas stvari na jedan i samo jedan nacin.Iskreno mislim da si zaronio u neke stvari previse rano u tumacenju, a da jos nisi iscrpeo neke osnovne potencijale iz natalne karte, kao npr. ono sa kironom a i jmc.Ali dobro opet kazem, tvoja stvar.Boldiran deo za kraj:)Da li ovo sto si napisao treba da znaci da sve osobe sa suncem u vagi i saturnom u cetvrtoj kuci, koje su naravno zenskog pola trebaju da izgube oca, ili si ipak apstrahovao neka dodatna objasnjenja u vezi njene karte (pa cak i po tom nacinu tumacenja) samo zbog toga da bi branio svoju teoriju?Veliki pozdrav tebi, drago mi je sto nisi shvatio ovo kao uvredu, a sto ljudi na ovom forumu cesto tako shvataju...covek mora da preispituje sebe i menja se jer je to jedini nacin da postignes neko znanje..a u ostalom o tome nam i govori astrologija...da bi dosao do devete moras da prodjes kroz osmu, gde su glavni vladari pluton (transformacija) i egzaltirani vladar uran (promena, progres)..nakon toga dolazis do devete, i do velikih znanja..ali dobro necemo o tome..:)U svakom slucaju hvala na obrazlozenju...

Apollon
08-04-2012, 16:15
Tačno, što se tiče tradicionalne astrologije, tačno je tako, rupa bez dna...
ALi kad pogledaš, šta smo mi moderni astrolozi Andrija? Kako je moderna astrologija nastala? U samoj srži moderne zapadne astrologije se kriju inovacije, dali smo domicilnost trans Saturnijanskim planetama, i mnogi integrišu u svoj rad velike asteroide, kao i hipotetičke Uranijanske planete...
Znači sve je to u moderno doba upravo pronalaženje nekog individualizma u tom svetu, i sve što daje rezultate, dobro je, ali ne mora značiti da je univerzalno dobro i tačno. Jer da je samo moj princip rada dobar, onda bi svi tvoji klijenti, svi Đotiš klijenti, svi klijenti ostalih modernih astrologa, bili nezadovoljni...
Ne, ne ne :D Po mom sistemu gledanja, Merkur se nalazi u punih 12 stepeni i par minuta, što znači da je na stepenu Ovna (13. stepen, jer je ispunio 12 i krenuo u sledeći stepen). Odatle potiče moj britak jezik, površnost u pisanju, apstraktnost, ekstremna sklonost ka svađanju, isterivanju pravde i tako to... Ako bilo koji deo mog teksta zvuči napadno, egoistično, oprosti, nije mi to bila namera, samo se nekad zanesem...
E što se tiče drugaricine majke!
Tu sam opet upotrebio brzinu u pisanju, bez ikakvog objašnjenja, i uvek sam stvaram tu pometnju, izvinjavam se...
Ta žena je rođena 1974. godine, kad i moj ujak (10 dana razlike), čiji horoskop sam gledao pre 3 dana, i setio sam se i stepena Saturna, i aspekata sa sporijim planetama, odatle sam izveo zaključke kakve sam izveo u vezi njenog slučaja... :)
Znači ne na bazi toga kako svi sa Saturnom u IV imaju gubitak roditelja, već na osnovu postavki planeta kojih sam se sećao, budući da u tom momentu nisam bio uz kompjuter...
Pozdrav za tebe. :)

Ex...
08-04-2012, 17:54
Tačno, što se tiče tradicionalne astrologije, tačno je tako, rupa bez dna...
ALi kad pogledaš, šta smo mi moderni astrolozi Andrija? Kako je moderna astrologija nastala? U samoj srži moderne zapadne astrologije se kriju inovacije, dali smo domicilnost trans Saturnijanskim planetama, i mnogi integrišu u svoj rad velike asteroide, kao i hipotetičke Uranijanske planete...
Znači sve je to u moderno doba upravo pronalaženje nekog individualizma u tom svetu, i sve što daje rezultate, dobro je, ali ne mora značiti da je univerzalno dobro i tačno. Jer da je samo moj princip rada dobar, onda bi svi tvoji klijenti, svi Đotiš klijenti, svi klijenti ostalih modernih astrologa, bili nezadovoljni...
Ne, ne ne :D Po mom sistemu gledanja, Merkur se nalazi u punih 12 stepeni i par minuta, što znači da je na stepenu Ovna (13. stepen, jer je ispunio 12 i krenuo u sledeći stepen). Odatle potiče moj britak jezik, površnost u pisanju, apstraktnost, ekstremna sklonost ka svađanju, isterivanju pravde i tako to... Ako bilo koji deo mog teksta zvuči napadno, egoistično, oprosti, nije mi to bila namera, samo se nekad zanesem...
E što se tiče drugaricine majke!
Tu sam opet upotrebio brzinu u pisanju, bez ikakvog objašnjenja, i uvek sam stvaram tu pometnju, izvinjavam se...
Ta žena je rođena 1974. godine, kad i moj ujak (10 dana razlike), čiji horoskop sam gledao pre 3 dana, i setio sam se i stepena Saturna, i aspekata sa sporijim planetama, odatle sam izveo zaključke kakve sam izveo u vezi njenog slučaja... :)
Znači ne na bazi toga kako svi sa Saturnom u IV imaju gubitak roditelja, već na osnovu postavki planeta kojih sam se sećao, budući da u tom momentu nisam bio uz kompjuter...
Pozdrav za tebe. :)

Pa neznam sve stoji, ali da nije builo tradicionalne astrologije, ne bi bilo ni moderne jer to logika nalaze.Iskreno moderni astrolozi negde prenagljuju i pretvaraju pozitivno u negativno i negativno u pozitivno.Ja iskreno vise gledam ove unutrasnje planete (do saturna, i njega) nego spoljasnje, ali nisam rekao da zanemarujem totalno spoljasnje planete.S jedne strane svi tradicionalisti su kruti i smatraju da uran, neptun i pluton ne postoje, a sa druge strane modernisti kada daju sebi slobode to prevazilazi granice univerzuma koliko su slobodni.Dakle, mislim da treba izvuci njabolje i iz jednoga i iz drugoga..

leptirica035
09-04-2012, 00:04
ko voli da experimentise evo i ove karte bez kuca...tj bwez vremena rodjenja...http://www.dodaj.rs/t/9/Pn/1H6Dm5KI/2/astro2gw28ddee605994521.jpg (http://www.dodaj.rs/?9/Pn/1H6Dm5KI/2/astro2gw28ddee605994521.gif)