Pomoc! [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Pomoc!

wesnaw
06-04-2012, 12:33
Evo ubacila sam jednu natalnu kartu ali nazalost ne znam tacan sat rodjenja pa se ne mogu videti kuce.
Pogledajte i recite mi sta mislite o ovoj osobi, doduse to je nemoguce precizno ali eto cisto okvirno.
Ovo je inace jedna od najekstremnijih osoba koje sam u zivotu upoznala, koliko dobra toliko i losa. :)

http://imageshack.us/photo/my-images/684/astrow2gw05prasehp37444.gif/

ognjenka724
06-04-2012, 15:31
Nije ni čudno uz toliko crvenilo u karti. Izuzev povoljnog aspekta između MO i ME (a ME je u znaku svog izgona i pada), nema blagih aspekata.

Planete su u dva elementa koji nisu komplementarni, s MO koji je sam u suprotnom dijelu karte.

Zračnog elementa nema, tako da nema lakoće koju daje zrak. Samo malo strijelčevog šarma, kojem je izvor opet u ribama (JU) i aura tajanstvenosti.

Zemljanog elementa također nema (samo NE, kojeg jarac spušta na zemlju), pa je uz jakog strijelca i toliko planeta u promjenjivim znakovima vjerojatno mnogo ideja bez pokrića, da ne kažem nebuloza (bez uvrede).

wesnaw
06-04-2012, 16:08
Nije ni čudno uz toliko crvenilo u karti. Izuzev povoljnog aspekta između MO i ME (a ME je u znaku svog izgona i pada), nema blagih aspekata.

Planete su u dva elementa koji nisu komplementarni, s MO koji je sam u suprotnom dijelu karte.

Zračnog elementa nema, tako da nema lakoće koju daje zrak. Samo malo strijelčevog šarma, kojem je izvor opet u ribama (JU) i aura tajanstvenosti.

Zemljanog elementa također nema (samo NE, kojeg jarac spušta na zemlju), pa je uz jakog strijelca i toliko planeta u promjenjivim znakovima vjerojatno mnogo ideja bez pokrića, da ne kažem nebuloza (bez uvrede).

Nema uvrede :)
U pravu si sve, zao mi je samo sto ne znam sat rodjenja tada bi detaljna analiza bila moguca.
Ova osoba menja svoje raspolozenje iz krajnosti u krajnost, pre podne je raspolozena i srecna a uvece najnesrecnija na svetu.
I sto je najgore sama je svesna svog stanja, ali nista ne moze da uradi...
Jako je zaljubljive prirode, ali isto tako i prevrtljive :)
doduse za ribe, koja je u ovom natalu i uticajna, i jeste karakteristicna emotivnost kao i nestalnost.
Ima i crtu agresivnosti, koja vrlo cesto dodje do izrazaja.

ognjenka724
06-04-2012, 23:40
MA u strijelcu ne bi trebao biti agresivan, vjerojatno je to zato što je iskvadriran sa svih strana i djeluje združeno sa SA koji mu daje dozu surovosti, a vjerojatno misli da to čini za dobro (za viši cilj) onoga prema kome je agresivan

wesnaw
07-04-2012, 00:53
MA u strijelcu ne bi trebao biti agresivan, vjerojatno je to zato što je iskvadriran sa svih strana i djeluje združeno sa SA koji mu daje dozu surovosti, a vjerojatno misli da to čini za dobro (za viši cilj) onoga prema kome je agresivan

Znas kako pojedini analiticari komentarisu ratove.... Jednostavno postoje narodi koji su predodredjeni da budu napadani i da budu zrtve....:)
E pa tako bih mogla i njega prokomentarisati, osoba koja je jednostavno podlozna... U najbezazlenijoj situaciji u kojoj se svi smeju cak i on, ispadne haos... :) Bila sam par puta prisutna, osoba kao vetar, caskom promeni smer...:rolleyes:
za nepoverovati :eek:

spomenka
15-04-2012, 21:16
Nema uvrede :)
U pravu si sve, zao mi je samo sto ne znam sat rodjenja tada bi detaljna analiza bila moguca.
Ova osoba menja svoje raspolozenje iz krajnosti u krajnost, pre podne je raspolozena i srecna a uvece najnesrecnija na svetu.I sto je najgore sama je svesna svog stanja, ali nista ne moze da uradi...
Jako je zaljubljive prirode, ali isto tako i prevrtljive :)
doduse za ribe, koja je u ovom natalu i uticajna, i jeste karakteristicna emotivnost kao i nestalnost.
Ima i crtu agresivnosti, koja vrlo cesto dodje do izrazaja.

Ništa čudno kad su naglašeni strijelac i ribe. Strijelčevi su optimisti i puni vedrine, a ribe depresivci i pesimisti (naravno ne uvijek, ali često zapadaju u takva raspoloženja). :o
Školski primjer.
Ribe su podložne vanjskim utjecajima i na njih je lako utjecati jer nemaju čvrst karakter, govorim o ovome primjeru jer je dosta planeta u ribama, pa ti se zato ova osoba čini tako promijenjivom i nedoslijednom na neki način. Kako vjetar puhne tako ona mijenja smjer jer ona niti sama nije sigurna u sebe niti u to ide li pravim smjerom. Njoj treba čvrsta ruka (e sad dali u vidu partnera, roditelja, najboljeg prijatelja) da ju vodi.
Nije njoj lako. A uz to je jako i nesigurna. :(

Ex...
15-04-2012, 21:20
Ništa čudno kad su naglašeni strijelac i ribe. Strijelčevi su optimisti i puni vedrine, a ribe depresivci i pesimisti (naravno ne uvijek, ali često zapadaju u takva raspoloženja). :o
Školski primjer.

Dobar strelac je optimista i pun vedrine, los strelac krsi zakon i zna da bude optimista bez pokrica.Dobra riba zna da bude isto tako optimista ali u idealnom smislu, losa riba je ovo sto si napisala, dakle depresivac i pesimista.Sve zavisi..

spomenka
15-04-2012, 21:23
Dobar strelac je optimista i pun vedrine, los strelac krsi zakon i zna da bude optimista bez pokrica.Dobra riba zna da bude isto tako optimista ali u idealnom smislu, losa riba je ovo sto si napisala, dakle depresivac i pesimista.Sve zavisi..

Pa ona je sama napisala ovo što sam ja samo potkrijepila natalom. ;)

Lahadima
15-04-2012, 21:25
Ribe su podložne vanjskim utjecajima i na njih je lako utjecati jer nemaju čvrst karakter, govorim o ovome primjeru jer je dosta planeta u ribama, pa ti se zato ova osoba čini tako promijenjivom i nedoslijednom na neki način. Kako vjetar puhne tako ona mijenja smjer jer ona niti sama nije sigurna u sebe niti u to ide li pravim smjerom.
Nije njoj lako. A uz to je jako i nesigurna. :(

Da se i ja nadovezem... Upravo ovo krenuh da napisem, obicno ljudi sa mnogo planeta u ribama budu prilicno 'zbunjeni', nesigurni u svoje odluke, i bas to - nisu sigurne same u sebe. Imam nekoliko primera u okolini. Mislim na 'licne' planete, mars, veneru, merkur, sunce, mesec tj. ono sto odredjuje ko smo, sta smo, kako razmisljamo, da li smo previse emotivni itd.

wesnaw
16-04-2012, 12:07
Ima Mars u Strelcu koji mu daje veliku energiju ali tu energiju i ume da savlada mada uz pomoc cvrste ruke koju je SPOMENKA napomenula :),a to je majka... oca nema, nikada ga nije ni pomenuo u zivotu...
Veliki uticaj znaka Ribe daje mu ne malu nego veliku dozu tajanstvenosti i nepredvidljivosti da ma koliko ga dobro znao ne mozes biti siguran sta da ocekujes.
Ova konjukcija Ma i Sa i iskvadrirana sa Ve, So, Me, ne znam ni sama sta sve moze doneti, agresivnost, nestalnost, sklonost problemima, povredama, porocima ....
Tiha je osoba, jako lepog izgleda, ne mogu reci ni da je neuspesna, ali to bih rekla da je uz pomoc majke... koja ga usmerava.
Jedno vreme sam bila bliska sa njim, ali nije imalo teoretske sanse da na bilo koji nacin na njega uticem,... radi kako je resio bez obzira, da li ce nekoga povrediti i td,... da bi se sledeceg trenutka kajao, ali opet nastavio po starom :) :) :)
Stvarno nije lako ovakvim osobama, zbrka u glavi!