Skorpijska devojka [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Skorpijska devojka

Wicca
18-03-2012, 14:12
Mnogo bi ne zanimalo sta imate da kazete o ovoj devojci..njoj natal nikad nisu tumacili pa bi volela da cuje nesto,a mislim da joj je karta zanimljiva.

http://i40.tinypic.com/35k0vvn.gif

Mad Max
19-03-2012, 13:16
Zanimljivi stelijumi, šteta za ovaj jupiter pod kvadratima.
P.S: Za malo astrobliznakinja :D

Wicca
19-03-2012, 14:46
Ona ima problema sa majkom, kaze za majku da je egocentricna,samo okrenuta sebi i svom izgledu, tasta,bahata,opsednuta sobom a sa druge strane,i ona je donekle ista ko majka.. Inace,platinasta plavusa je, dosta dugu kosu ima.

Mad Max
19-03-2012, 14:58
Ona ima problema sa majkom, kaze za majku da je egocentricna,samo okrenuta sebi i svom izgledu, tasta,bahata,opsednuta sobom a sa druge strane,i ona je donekle ista ko majka.. Inace,platinasta plavusa je, dosta dugu kosu ima.

To je verovatno simbolika ovog MA u 4oj-svađa sa jednim od roditelja. A može biti i ova opozicija MO-UR, MO je majka, UR je vladar horoskopa platinaste plavuše, u opoziciji su pa ne mogu da se usklade, mada bi opozicija trebalo da predstavlja neku ravnotežu al ajd.

Šta bi ona volela da zna, pošto kažeš da joj je ovo prvo tumačenje, ovako izokola možem danima.

Wicca
27-03-2012, 15:24
Hvala Diablero.

Pa,ona nije rekla nista konkretno vec eto ''bilo sta''. Pa bi mogli od majke da pocnemo,inace,za mene bar, njenu majku moze da opisuje i Ju u Lavu,a to mi i nju malo opisuje,jeste da joj ne vlada asc ali dobar deo kuce joj je u Ribama,moguce mozda otuda platinasta kosa?

Inace je devojka ovako na prvi pogled pricljiva,slobodoumna,otvorena, ali u sustini ispod svega toga nema ni traga te slobodoumnosti, pronicljiva je uzasno ali ne koristi barem po mom misljenju nekad to kako treba, u smislu voli malo da podmece,spletkari.

Ne moram da pominjem da je uzasno privlacna i lepa,na to jos harizmaticna dosta. Ali,ljuuubomorna nevidjeno.

Acting_Me
27-03-2012, 19:54
Hvala Diablero.

Pa,ona nije rekla nista konkretno vec eto ''bilo sta''. Pa bi mogli od majke da pocnemo,inace,za mene bar, njenu majku moze da opisuje i Ju u Lavu,a to mi i nju malo opisuje,jeste da joj ne vlada asc ali dobar deo kuce joj je u Ribama,moguce mozda otuda platinasta kosa?

Inace je devojka ovako na prvi pogled pricljiva,slobodoumna,otvorena, ali u sustini ispod svega toga nema ni traga te slobodoumnosti, pronicljiva je uzasno ali ne koristi barem po mom misljenju nekad to kako treba, u smislu voli malo da podmece,spletkari.

Ne moram da pominjem da je uzasno privlacna i lepa,na to jos harizmaticna dosta. Ali,ljuuubomorna nevidjeno.
Zbog stelijuma u skorpiji?

Wicca
27-03-2012, 22:15
Pa uzasno harizmaticna zbog stelijuma u sco da, lepa i privlacna zbog Ve0So ( i jos sve u sco, nije ona..toliko...estetski lepa vise seksipil ),ljubomorna,normalno zbog stelijuma u Sco plus Ve u izgonu.

Il hoces da debatises da nije tako? :lol:

Acting_Me
27-03-2012, 22:21
Nemam zelju, apsolutno nikakvu, tvoji pogledi na tu temu su, bez zamjerke, ograniceni :)

Wicca
28-03-2012, 14:20
Acting,izvini,ti si meni skroz ok,ali malo preterujes. Znam ja da vas iz nekog cudnog razloga jako nervira kad se za skorpije kazu da su harizmaticne,pride ljubomorne i privlacne i sve ostalo,pa i ja sam se na temi za Skorpije oglasila da mi ide na kurac ( kojeg nemam ) kad se skorpije previse mistifikuju ali,ti preterujes. Reci za devojku koja ima stelijum u skorpiji u osmoj kuci pride sa Ve u sco u konj. sa So u sco pa sve to jos u osam da nije privlacna i to skorpijski privlacna jer su to planete u skorpiji, da nije ljubomorna je nerealno. Durite se kod horoskopa gde ne preovladava skorpija, tamo gde je ceo natal tim znakom obojen i treba da se kaze sve sto vazi za njih.
Ve0So su uvek ljudi ako ne lepi, bar privlacni oku,znak u kojem su odredjuje tip lepote i privlacnosti,ovde oba u sco pa jos u 8 mislim...

Jebem li ga, kritikujte skorpije tamo gde treba, tamo gde taj znak preovladava i to itekako treba ipak priznati skorpijske osobine, tvrditi nesto suprotno je cist prkos. sem toga,ja devojku i poznajem licno.

Na kraju krajeva imas i Soraju Vucelic, koja je isto Skorpija-Vodolija sa istim ovakvim stelijumom,pa ti meni reci kakva je.

Jesi ti ikad videla da neka devojka skorpija dodje na vasu temu za Bikove i krene da vas psuje zato sto sa vas svugde kazu da su zene bikice hedonisti, zajebane, sponzoruse,materijaliste? Ne vidis. Ali pune stranice na temi o Skorpijama ljudi kojima iz nekog cudnog rzaloga smeta sve kako opisuju zene skorpije. Nije mi jasno sta lljude tolko dira i nervira kod njih.

@
elem,tema. Ona ima problema sa majkom,ne toliko sa ocem svojim. Otac njen, je dosta nezan i osetljiv covek dok je njena majka,kako ona kaze, jako egocentricna,opsednuta sobom i svojim izgledom,voli jako da drami, brine samo o sebi za kcerku je i nije toliko briga jer je previse kapriciozna i hirovita ali sa druge strane, ona je pokupila od svoje majke malo slicno ponasanje jer zna nekad da se ponasa kao diva,plus je majka jako razmazila. Inace je osetljiva devojka ( iako se ne vidi na prvi pogled ) , uglavnom je imala dramaticne veze mada njeni muskarci,makar kako ja vidim kao posmatrac sa strane su uglavnom neki koji su od nje slabiji,inace voli opasne muskarce. Nije imala puno veza, a citala sam da je to negde karakteristika Mo u petoj, mada sto jest jest, samo o ljubavi trtlja.Voli da se provodi, drustvo,prijatelji, pica, dobra zabava, smeh,to joj je sve jako bitno.Mo u Raku joj omeksava pojavu doduse. Dosta je sebicna i samoziva ali kad te zavoli kao prijatelja gleda te kao na sebe i nema sta nece uraditi za tebe,jako ponosna. Kad je ljuta uglavnom radi mnogo buke,mnogo treskanja vratima,drama, bum bum tras i onda sve prodje, jako me zanima sta cete reci za njene studije, necu da odam sta studira jos.

Acting_Me
28-03-2012, 17:45
Acting,izvini,ti si meni skroz ok,ali malo preterujes. Znam ja da vas iz nekog cudnog razloga jako nervira kad se za skorpije kazu da su harizmaticne,pride ljubomorne i privlacne i sve ostalo,pa i ja sam se na temi za Skorpije oglasila da mi ide na kurac ( kojeg nemam ) kad se skorpije previse mistifikuju ali,ti preterujes. Reci za devojku koja ima stelijum u skorpiji u osmoj kuci pride sa Ve u sco u konj. sa So u sco pa sve to jos u osam da nije privlacna i to skorpijski privlacna jer su to planete u skorpiji, da nije ljubomorna je nerealno. Durite se kod horoskopa gde ne preovladava skorpija, tamo gde je ceo natal tim znakom obojen i treba da se kaze sve sto vazi za njih.
Ve0So su uvek ljudi ako ne lepi, bar privlacni oku,znak u kojem su odredjuje tip lepote i privlacnosti,ovde oba u sco pa jos u 8 mislim...

Jebem li ga, kritikujte skorpije tamo gde treba, tamo gde taj znak preovladava i to itekako treba ipak priznati skorpijske osobine, tvrditi nesto suprotno je cist prkos. sem toga,ja devojku i poznajem licno.

Na kraju krajeva imas i Soraju Vucelic, koja je isto Skorpija-Vodolija sa istim ovakvim stelijumom,pa ti meni reci kakva je.

Jesi ti ikad videla da neka devojka skorpija dodje na vasu temu za Bikove i krene da vas psuje zato sto sa vas svugde kazu da su zene bikice hedonisti, zajebane, sponzoruse,materijaliste? Ne vidis. Ali pune stranice na temi o Skorpijama ljudi kojima iz nekog cudnog rzaloga smeta sve kako opisuju zene skorpije. Nije mi jasno sta lljude tolko dira i nervira kod njih.

@
elem,tema. Ona ima problema sa majkom,ne toliko sa ocem svojim. Otac njen, je dosta nezan i osetljiv covek dok je njena majka,kako ona kaze, jako egocentricna,opsednuta sobom i svojim izgledom,voli jako da drami, brine samo o sebi za kcerku je i nije toliko briga jer je previse kapriciozna i hirovita ali sa druge strane, ona je pokupila od svoje majke malo slicno ponasanje jer zna nekad da se ponasa kao diva,plus je majka jako razmazila. Inace je osetljiva devojka ( iako se ne vidi na prvi pogled ) , uglavnom je imala dramaticne veze mada njeni muskarci,makar kako ja vidim kao posmatrac sa strane su uglavnom neki koji su od nje slabiji,inace voli opasne muskarce. Nije imala puno veza, a citala sam da je to negde karakteristika Mo u petoj, mada sto jest jest, samo o ljubavi trtlja.Voli da se provodi, drustvo,prijatelji, pica, dobra zabava, smeh,to joj je sve jako bitno.Mo u Raku joj omeksava pojavu doduse. Dosta je sebicna i samoziva ali kad te zavoli kao prijatelja gleda te kao na sebe i nema sta nece uraditi za tebe,jako ponosna. Kad je ljuta uglavnom radi mnogo buke,mnogo treskanja vratima,drama, bum bum tras i onda sve prodje, jako me zanima sta cete reci za njene studije, necu da odam sta studira jos.

Ja sam vec pisala o ovome, pa ne palniram da se ponavljam. Skorpija nije venerin znak tako da nije znak ljepote, kao Bik i Vaga. Jos i procitah da su ljudi znaka Device, Blizanaca i do 15 stepena Strijelca lijepe osobe, ali za skorpiju jos nigdje ne procitah.
Sad ja treba da se uhvatim za to i svuda pisem da ako neko nije bik/vaga da nije lijep? Ili ako jeste da je obavezno lijep? Ti forsiras skorpije van svake mjere, a ako se ne varam ti si Riba, sa mjesecom u Raku, i vladarem ascendenta u 3coj kuci u JARCU. Ne znam iz kog razloga sebe dozivljavas kao skorpiju. Venera ti je u Vodoliji. Znam da ove stvari vec znas ali iz tvojih postova ne bih zakljucila da si zapravo toga svjesna. Pluton je generacijski u Skorpiji, ima smisla da ti je bitan u odredjenoj mjeri jer je u prvoj kuci, ali to je samo jedan, mali dio tvoje karte.

Meni cak ni ne ide na zivce (ili "kurac koji nemam" kako ti volis da kazes) tvoja opsjednutost Plutonom, i znakom skorpije, a ti realno, jesi opsjednuta, i to ne bi bio problem kad se ne bi odrazavalo na tvoja tumacenja koja se svode na to da je neko ako je skorpija harizmatican. To uopste ne mora da znaci. Znaci, nije to "cudan razlog" vec sveopste forsiranje i pretjerivanje.

Zene bikovi nisu sponzoruse vec rakovi, po Lindi Gudman, a cini mi se i po Duporu. I da jesu, to ne bih osporavala ali ne idem naokolo, tumaceci karte i vicuci:" Znak Bika naglasen! Prelijepa osoba sa ukusom! Muzicar! Pjevac! Domacica! Venera lijepo postavljena, fatalna zena!Zenstvena! " I ostale gluposti.

Za ovu djevojku ne poricem, stelijum u skorpiji, sigurno se tako i ponasa, vjerovatno i izgleda, ali to ne znaci da je fatalna, lijepa i magneticna. Ve0So, onda moze, ali iskljucivo zbog stelijuma u skorpiji, ni slucajno, to macku o rep.

Jos nesto, ne vidim da tumacis ista iz njene karte, kao ni na ostalim temama koje postavljas, vec samo prepricavas njene probleme ili je opisujes, eventualno zadas drugima sta da traze i tumace. Uradi to astroloski i napisi i ti nesto malo ozbiljnije i nema zamjerki. Eventualno pomenes u kom je znaku mjesec, kao sad, i tu se prica sa astroloske tacke gledista zavrsava, osim ako se naravno ne prica o osobinama skorpije.

Dakle stojim iza svoje izjave da su tvoji pogledi i tumacenja astrologije ograniceni tvojom opsjednutoscu znakom skorpije i njegovim vladarem Plutonom. Ne kazem ovo da te uvrijedim, ne dolazim ja na ovaj forum da bih nekog vrijedjala, ovo je moje zapazanje i odlucila sam da ga napisem. Nakon ovoga ne planiram nastavljati ovu diskusiju, eventualno ako imas neko konkretno pitanje ili cinjenicu, a ne svoje licne zakljucke i osjecanja, na koja naravno imas pravo ali mene ne zanimaju, tim prije sto sam ih vec citala na drugim temama, ne iz nekog revolta.

TigaBg
29-03-2012, 01:21

Ja kažem da izgleda kao jeftina prostitutka. Ali, to je stvar ukusa. Nekome je možda i lepa.

Bojana_NS
29-03-2012, 01:36
Vala baš da je stave sa nekom prostitutkom ne bi videla razliku....

Elem jesam li ja jedina osoba koja misli da ako imaš više planeta u jednom te istom znaku da malo vuče na dosadu :confused: nekako očigledno jedne te iste emocije,sve predvidljivo....

Acting_Me
29-03-2012, 14:31
Ja kažem da izgleda kao jeftina prostitutka. Ali, to je stvar ukusa. Nekome je možda i lepa.

Ne mogu da vjerujem da sam zaboravila ovo da prokomentarisem. Upravo to, silikonska jeftina prostitutka, uz to i glupa, ne znam zasto si je pomenula u ovoj diskusiji jer ti apsolutno ne ide u prilog. Mada sto kaze Tiga, mozda je tebi lijepa.

Vala baš da je stave sa nekom prostitutkom ne bi videla razliku....

Elem jesam li ja jedina osoba koja misli da ako imaš više planeta u jednom te istom znaku da malo vuče na dosadu :confused: nekako očigledno jedne te iste emocije,sve predvidljivo....
I ja volim kad su planete rasporedjene po razlicitim znacima,a i citala sam da je to vrlo pozeljno, siri je spektar emocija, djelovanja i razumijevanja ostalih znaka. :) I cini mi se da je veca sansa da se prevazidje neka osobina nizeg stepena znaka u kom je sunce :)

dunja2501
29-03-2012, 15:55
Wica, ti rece da je ona plavusa...na prvi pogled ne bi palo na pamet da ova osoba moze biti plavusa ali verovatno zbog kontakta Mo sa stelijumom. Mesec daje srebrne tonove... jel ima neko jos neko objasnjenje za plavu kosu u natalu a da nije vezano za znak bika i lava :)?

Acting_Me
29-03-2012, 16:28
Ja cu to ponovita po ko zna koji put, to ne moze da se vidi u karti :) Boja kose i ociju se ne moze vidjeti. (ako je vjerovati Duporu i Petkovicu)

Wicca
29-03-2012, 16:50
Jeste,plavusa i to platinasta, ne cak ni platinasta kosa joj je skoro pa bela,dosta joj je duga kosa,i bas kao lavlja griva.Nije njena doduse,ona voli te umetke i nadogradnje. Svetla je,nije tamna.

I u pravu je Acting da stelijum zna da bude dosadan, ja npr imam stelijum u Jarcu i mnogo vise volim kada vidim ''sharenu kartu'' ,mnogo su raznovrsnije.A inace i neko i kad ima stelijum ne znaci da ce poprimiti osobine tog znaka najvise ili da ce to biti dominantno, Rak sa stelijumom u Jarcu sigurno nece biti isti kao Jarac sa stelijumom Jarcu al i ovde je bas tako, So u Sco sa stelijumom u Sco i jos u 8 kuci.

Naopako da je to nesto lose,ne mora biti ,ona je inace vrlo pozitivna skorpija i jaka licnost.
No,manje vise izgled, interesuju me opisi njenog karaktera i studije,zanimalo me koliko cete uspeti da vidite sa karte. Inace ona se uglavnom druzi sa starijima.

I kako tumacite spaljenu Veneru koja joj vlada osmom i trecom? Venera joj vlada kako okolinom tako i razmisljanjima njenim, a ovde je Ve u izgonu u 8.

Malefik
24-02-2013, 00:35
Zapravo boja kose i ociju se mogu videti iz horoskopa. Najjednostavniji nacin bi bio posmatranje, primarno ASC, zatim licnih planeta i naravno nekog stelijuma ako ga ima, u kom su znaku, odnosno kojeg je pola znak. Muski, aktivni, vatreni i vazdusni znaci daju svetlije osobe, svetlijih ociju i kose, dok zenski, pasivni, vodeni i zemljani daju tamnije osobe.

Sto se tice ove devojke Wike, da li je il nije skorpija - svakako da jeste, jer se primarno gleda Ascendent, nikakav vladar ascendenta, niti sunce niti mesec. Najbitniji je sam ascendent. Svakako da se gledaju i druge navedene stvari, ali to da bi se razradila i prosirila prica.

A sto se tice fascinacije skorpija samih sobom, to je opstepoznata cinjenica, i naravno razlozi se mogu naci u detinjstvu :)

ivce
24-02-2013, 10:24
A sto se tice fascinacije skorpija samih sobom, to je opstepoznata cinjenica, i naravno razlozi se mogu naci u detinjstvu :)

mozes li ovo astroloski da mi objasnis, molim te?

Malefik
24-02-2013, 11:44
Ne vidim sta u toj recenici moze da se objasni astroloski. Budi malo odredjeniji/a.

ivce
24-02-2013, 12:06
Ne vidim sta u toj recenici moze da se objasni astroloski. Budi malo odredjeniji/a.

Odredjenija.

Kazes da je opste poznata cinjenica da su skorpije opsednute same sobom, pa bih volela da astroloski tu "cinjenicu" potkrepis.

Takodje, da objasnis sta znaci da se razlozi za to mogu naci u detinjstvu.

ibis
24-02-2013, 12:47
A sto se tice fascinacije skorpija samih sobom, to je opstepoznata cinjenica

Koliko sam ja primetila, skorpije (So, Asc) koje se ne bave astrologijom uopste nisu opsednuti sobom.
Medju astrolozima (pocetnicima) iskljucivo postoji ta fascinacija koja i nema mnogo veze sa stvarnoscu.

Hekata
24-02-2013, 18:40
Koliko sam ja primetila, skorpije (So, Asc) koje se ne bave astrologijom uopste nisu opsednuti sobom.
Medju astrolozima (pocetnicima) iskljucivo postoji ta fascinacija koja i nema mnogo veze sa stvarnoscu.
:D potpisujem ;)
Obično počnemo da se bavimo, svi sa astrologijom jer tražimo sebe i ono što nas očekuje u životu, samim tim i sebe eksponiramo po pitanju mnogih stvari koej ni u snu ne bi pričali pred drugima... kao kod tete i čike psihologa :D

ivce
24-02-2013, 18:55
Upravo tako, zelja da prodru u sustinu svog bica i otkriju skrivene delove sebe, to je vec drugacija formulacija.