Planete u istom znaku,ali ne cine konjukciju [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Planete u istom znaku,ali ne cine konjukciju

snupy
06-02-2012, 19:23
Dakle,da li ima uticaja ako se planete nadju u istom znaku,ali je orbis prevelik?

Ja ima slucaj sa deckom gde on ima Ma u Raku,a ja stelijum ali ne rade nikakav aspekt.Iskreno,nisam primetila neku kompatibilnost,osim sto mi njegova energija jako prija :)

Kakva su vas iskustva na ovu temu?

Majana
27-02-2012, 15:31
Skoro sam komentarisala sa Uranijom o tome. Ja sa mojim mužem imam Ve u istom znaku gde i njegov Mars u Škorpiji, orbis je 10 pa ga ne mogu uzeti u obzir kao konjunkciju ali se svakako oseti.:)

silver006
27-02-2012, 18:49
mozda je tada potrebno pogledati kako se ponasaju dispozitori???. jesu li oni u nekom aspektu??

Majana
27-02-2012, 18:58
Njegov dispozitor ostaje tu jer je Ma u Sco, a moj Ma ide u njegovu 5, dok je ta 0 u mojoj 7.

silver006
27-02-2012, 19:04
Njegov dispozitor ostaje tu jer je Ma u Sco, a moj Ma ide u njegovu 5, dok je ta 0 u mojoj 7.
Ja bih u tom slucaju jednostavno rekla, da ste se nasli kao partneri i ljubavnici, imas li ti taj osecaj, jer vidim da ti je i PL tu :)

Majana
27-02-2012, 19:13
Ima tu dosta aspekata nego mislim da se ta konjunkcija oseca iako je nema. Imamo mi i moje So u Sco 0 njegov Ma. A od ovih partnerskih imamo So120Mo, Mo0SMC, Sa120Mo, Ju120So. Ali sto se tice bas strasti nema nista u sinastriji osim tog Ma 0 So u Sco, i te konj koje nema ali posto su bas izražene od samog starta cini mi se da je moram ukljuciti :)

uran89
27-02-2012, 20:36
Moje iskustvo je da se dejstvo tih planeta oseti, mozda su malo pritajene ali se osecaju.
Imsiragic je to opisao ovako- to je kao kad ljudi zive pod istim krovom ali ne spavaju u istom krevetu. :)

mandrak-21
27-02-2012, 20:44
osecaju se svakako rec je o licnim planetama.. pre bih rekao da su pod istim krovom i istom krevetu ali u pitanju je veliki sirok bracni krevet
a da su u bliskoj konjunkciji ali razlicitim znacima e onda bi se tako moglo reci da su jedno do drugoga ali pregradni tanak zid izmeddju njih

Majana
27-02-2012, 21:01
Bravo Mandrak, upravo to :)

Luftballon
14-08-2015, 10:19
Ja sam takve kombinacije s osobnim planetama osjećala jednakovrijedno kao i svaku drugu konjunkciju. Nije bilo razlike ili je nisam primjetila. Jednako sam se osjećala kraj nekoga tko je imao veneru u znaku vladara mog 8. Međutim, to se odnosi isključivo na planete u istom znaku. Postoji određena kvalitativna podudarnost i pri slaganju elemenata, ali moje iskustvo je da su planete u istom znaku kao konjunkcija. S time da mi se katkad činilo jer imam graničnu planetu da koliko god konjunkcija bila uska čim je planeta u drugom znaku, nije to više isti aspekt. Ne vjerujem u tzv. različitoznačne konjuncije npr jednom mjesec na kraju raka, a drugom u lavu. To nisam primjetila da igra.

andjelikadepeures
14-08-2015, 10:49
I po mom iskustvu ovo deluje kao konjukcija.
Nose istu energiju, osete se...

mrgud78
14-08-2015, 11:02
Dakle,da li ima uticaja ako se planete nadju u istom znaku,ali je orbis prevelik?

Ja ima slucaj sa deckom gde on ima Ma u Raku,a ja stelijum ali ne rade nikakav aspekt.Iskreno,nisam primetila neku kompatibilnost,osim sto mi njegova energija jako prija :)

Kakva su vas iskustva na ovu temu?

He, he
Jesi ti mene bese dva puta ispravila da moj Sa nije neaspektovan?
U lavu je kao i Venera ali sa orbisom od 15*.
Ja sam napisala da mi je Sa neaspektovan, a ti da nije ker ima aplikaciju sa Venerom.

Kada au mi tradicionalisti objasnili sta nosi ta konjukcija, shvatila sam da me ona radi ceo zivot. Da je itekako osecam. Ali sam sve to peipisivala nekom drugom aspektu

biriboza
14-08-2015, 14:00
U mom slučaju ima uticaja, VE su nam u vodoliji, ali je orbis 10 (stoga nije konjukcija).

mrgud78
14-08-2015, 14:35
Sada tek vidim da sam malo omasila temu. Vi pricate samo o sinastrijskim konjukcijama, ne i natalnim :D

U nasoj sinastriji au planete smestene u dva znaka, raka i lava.
U raku moje So,Me i Ju, njegovi Ju i So.
U lavu moji Ve i Sa, njegovi Mo, Me, Ve, Ma,Sa

Koliko smo slicni, koliko isto mislimo, dovrsavamo recenice, iste stvari nas isto asociraju. Toliko se i ne razumemo.
Mislim da nam je isti cilj ali razlicit put do njega...

Slican se slicnom raduje ali se suprotnosti privlace ;)

mrgud78
14-08-2015, 14:41
osecaju se svakako rec je o licnim planetama.. pre bih rekao da su pod istim krovom i istom krevetu ali u pitanju je veliki sirok bracni krevet
a da su u bliskoj konjunkciji ali razlicitim znacima e onda bi se tako moglo reci da su jedno do drugoga ali pregradni tanak zid izmeddju njih

Mene ovo podsetilo na blizance, jednojajcane i dvojajcane.
Dvojajcani imaju pregradu izmedju i mogu biti potpuno razliciti, cak i po polu.
Jednojajcani imaju zajednicku posteljicu i plodovu vodu. :)

Luftballon
14-08-2015, 14:58
I po mom iskustvu ovo deluje kao konjukcija.
Nose istu energiju, osete se...

Upravo to, nose istu energiju, iste stvarih ih pokreću i ne može to da se ne osjeti!