Mo 180° Ve [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Mo 180° Ve

Moon_1989
20-12-2011, 17:15
Haj!

Evo ne vidjeh nigdje ovaj aspekt na temi aspekti mjeseca, samo Mo 90° Ve, mislim da postoji neka razlika između kvadrata i opozicije pa zaslužuju odvojene teme;)

Uglavnom evo nešto o tom aspektu:
"MJESEC opozicija VENERA. Negativan aspekt:"Osoba često iz ovih ili onih razloga tuguje zbog ljubavi, neprihvaćanja partnera od strane roditelja, općenito osoba je okružena manjkom ljubavi, sreće i harmonije. Ljepota osobe nije praćena dobrotom, ljubav uvijek nekako izostane, česta je pojava pokušaja unovčavanja ljepote na neki od načina. Majka se miješa u život mladih, kuća je puna svađe i neslaganja. U horoskopima žena nepovoljni aspekti uglavnom stvaraju disparitet uloge ljubavnice i majke, tako da žena nakon što postane majka uglavnom gubi interes za ljubav. U najgorim aspektima ovdje srećemo prodavačice ljubavi i osobe koje ne prihvaćaju ulogu majke. Razvod je, naravno, u tim okolnostima, redovita pojava".

Ako postoji negdje ova tema slobodno obrišite:)

Rabiosa
01-09-2012, 18:49
Ta sam. Izgleda da sam jedina na forumu imajući u vidu ovu temu koja nije mrdnula dalje od uvodnog posta.

Kod mene je opoziciji na relaciji I-VII kuća, Venera vladar osme (i treće, ali mislim da je u ovom slučaju to manje bitno) u prvoj, a mesec vladar pete u sedmoj. Mesec je zakuvao čorbu. Neću veneru ni za šta da krivim, ona je ljupka, iz gadne osme pobegla u prvu bliže meni... :D

ganci
01-09-2012, 18:56
Meni ovaj aspekt zanimljiv i te kako i u muskoj karti...Nemogucnost da u glavi zensku osobu pomiri kao partnerku i kao majku svoje dece...Naravno zavisi kojih su kuca vladari ove planete...

aldebaran
01-09-2012, 23:12
Uhhhh...u vas opet neki problemi...ne može čovjek progledati od problema...:D
Ja nemam ovaj aspekt, ako je moguće da me nešto i zaobiđe...:rolleyes: ...
Ali ženskoj osobi je najbolje da bude djevojka, a kada rodi da bude djevojčica i to shvati kao igru s bebom ćelom...tako neće imati problema kao majka, igra i izlasci kao djevojka...:D ...a muškarac neće imati problem sa ženom, jer će imati djevojku i dvoje djece, pa svi problemi riješeni...:D
Ženskoj osobi će biti dobro, a on ako bude neki ozbiljan ili namćor, ima da se rokne s dvije ovakve...:D :5rotfl:
Može čak i da bankrotira, jer nikada neće prestati kupovati slatkiše za svoju djevojku-djevojčicu...:D ...eto vam, pa probajte kako djeluje...

danica_91
01-09-2012, 23:18
hahaha, dobru ideju ima aldebaran :D

moj kum ima ovaj aspekt i jadan nikako da se skrasi...smuva se sa nekom curom i cim pomisli da to postaje ozbiljno, on bi odmah da nadje jos neku uz to ili da raskine i ide dalje :D bas to, nekako kaze kad postane ozbiljno odmah nekako pocne da gleda tu curu drugim ocima i onda bi najradije da pobegne...ali sad ima neku koju kao voli, rekla sam mu da se skrasi inace cu da ga bijem :D za sad je miran...:D

aldebaran
01-09-2012, 23:21
ma samo neka se igraju...i nigdje strašne žene iz ovog aspekta koje se boje...:D :5rotfl:

Rabiosa
01-09-2012, 23:21
Zlo je dobro u nastanku. Tako treba tumačiti ovaj aspekt, kao i svaki drugi loši.

aldebaran
01-09-2012, 23:24
Svaki loš se vjerovatno može prevazići, samo treba naći način...
A ja sam se gore malo šalila...:D

milunka
11-11-2012, 03:13
Meni je jos venera vladar Asc, a Mesec vladar znaka :D sve u svemu, veselo :D

Rabiosa
11-10-2013, 21:24
Ovo je mnogo zeznut aspekt, više nego što se misli. I mislim da je tako kroz ceo život, ne može se promeniti karta. Samo se prepustiti i uživati u svim udarcima sudbine:D;)

TigaBg
12-10-2013, 22:25
Kako tumačiti ovaj aspekt ako je Mo vladar 8. a Ve 7. polja?