Sizofrenicno dete [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Sizofrenicno dete

Wicca
18-12-2011, 12:25
Jani je jedan od najozbiljinih,ako ne i najozbiljniji oblik ''decje'' sizofrenije, odnosno pojavljivanje ove bolesti kod malog deteta.
Jos od kad je bila beba,njeni roditelji su primecivali neobicno ponasanje- npr beba bi zurila u jedan cosak sobe iako tamo nije bilo nikog, reagovala bi i pravila pokrete prema necemu iako njeni roditelji nisu videli nista u prostoriji,uzasno je malo spavala kao beba... sest dana ja Jani bila zdravo,srecno dete,no sedmog dana njenog malog postojanja,njeni roditelji su se probudili na njeno stravicno vristanje. Od tada pa nadalje, Jani je jako mnogo vristala, plakala, sta god da su radili roditelji nisu mogli da je smire,savetovali su im na kraju da jednostavno puste dete da se isplace. Kazu da su pokusali,ali,kada su je ostavili samu Jani je vristala citavih sat vremena bez prestanka,i da su je pokupili iz njene kolevke,vise nikad ne pokusavajuci na taj nacin da je primire. Kako je postajala malo starija,pocela je da stvara nevidljive prijatelj, njeni roditelji su upoznali preko hiljade i hiljade njih,no kazu da nisu nista mislilli o tome,sve dok Jani nije pocela da bude jako ljuta i agresiv na kada bi je oslovljavali njenim imenom, govoreci kako se ona zove Wensday, 400, koja su bila imena njenih zamisljenih prijatelja. Kada je dostigla petu godinu, postala je uzasno agresivna, grebala bi,grizla bi svoje roditelje dok ne bi potekla krv, postajala je uzasno nasilna prema svom malom bratu,cas jako agresivna,cas vrlo mirna i slatka. pocela je da se povlaci u sebe,odbijala bi da se igra sa drugom decom,igrajuci se sa svojim zamisljenim prijateljima. tu je prvi put priznala roditeljima da joj njeni zamisljeni prijatelji govore da treba da povredi svog mladjeg brata,i roditelje,jer ako to ne uradi,onda povredjuju nju. njeni fini prijatelji su postajali sve vise zli prema njoj,i govorila je roditeljima kako zeli da sklone njene drugove jer je uznemiravaju jako. roditelji su odlucili da prodaju svoj jedan stan i kupe dva manja,iz straha da Jani ne bi povredila svog mladjeg brata. Nekoliko puta je pokusala da se ubije,jednm je obavestila roditelje da joj je drugarica Wensday rekla da nadje neko visoko mesto i da skoci odatle ali,je informisala roditelje da je ne slusa. sa pet godina je,kako kazu roditelji,vise bila po psihijarijskim bolnicama nego kuci buduci da je postala previse nasilna ,sa sedam godina joj se daju najjaci moguci lekovi namenjene za najozbiljnije i nepopravljive odrasle ....

njena natalna ( tacno je vreme rodjenja,otac ga je napisao na njenom zvanicnom sajtu )

http://i40.tinypic.com/2j1kfar.gif

njena slika :)

http://www.google.rs/imgres?q=Jan+Schofield&hl=sr&biw=1280&bih=866&gbv=2&tbm=isch&tbnid=-aVv90EPmSJPfM:&imgrefurl=http://dancingdreamtime.blogspot.com/2009/10/january-schofield.html&docid=2jas3xbp1t-33M&imgurl=http://www.januaryfirst.org/www.januaryfirst.org/Blog/Entries/2009/2/12_hoping_for_two_good_days_in_a_row_files/Janni%252520144.jpg&w=300&h=225&ei=qs3tTtSDOo6HhQf9lIHRCA&zoom=1&iact=hc&vpx=814&vpy=195&dur=64&hovh=180&hovw=240&tx=159&ty=81&sig=115117124853384125154&page=1&tbnh=134&tbnw=179&start=0&ndsp=24&ved=1t:429,r:3,s:0

MoonEma161834
18-12-2011, 13:38
Preslatka je, bas tuzno :(

Jedino sto ja mogu vidjeti je VE vladar 6 negativno aspektovan od SA i aspekt sa NE... Vladar 12 kuce u opoziciji sa NE :)

Vladarka
18-12-2011, 16:10
Preslatka je, bas tuzno :(

Jedino sto ja mogu vidjeti je VE vladar 6 negativno aspektovan od SA i aspekt sa NE... Vladar 12 kuce u opoziciji sa NE :)

potpuno se slazem, sama cinjenica da je vladar 12. MA vec daje osetljivu psihu
MA koji je otsiao u IV polje - rano detinjstvo, otud tako nasilno ponasanje...
vladar ME u opoziciji sa UR, pomracenje SO...ima kandidata za osetljivu psihu
al nikad ne bih radikalno donela odluku da ima toliki problem sa psihom.
za svaki slucaj te pitam, jel ovo sigurno tacno vreme?

Wicca
18-12-2011, 16:43
Sigurno je tacno vreme,njen tac vodi sajt posvecen njoj i sam je napisao tacno vreme i datum kad je rodjena

i meni je karta cudna ocekivala sam..vise radikalnu, i vise izazvan mesec mada...sizofrenija i nije toliko emotivno stanje,izazvano rapsolozenjima ( neka me neko ispravi ako gresim ) vec razmisljanje,misli,mentalni proces...
njoj Mo u Lavu vlada tom 3, ali ima samo sa Ne opoziciju,i jeste da je spaljeno ali...ne znam,cudan mi je i stelijum u lavu,prvo ona devojka sto se vuce po psihijatrijskim bolnicama cija je karta tu postavljena,pa sada ona
ona je bila takva jos od kad je bila beba tako da ne moze se reci da je gluma,a i vrlo uspesni psihijatri su joj i dali dijagnozu sizofrenije, ima je,samo mi je cudno sto neke planete nisu vise...izazvane

swiss
18-12-2011, 16:50
A sta je sa Uranom? On je Planeta Sizofrenije! Kao dete sam imao slicno...Napade i da vidim to sto drugi ne vidi pa odatle panicni strah...al svremenom je isceznulo sve.

Mozda gresim sto cu da lupim! Al meni ne lici na "sizofreniju" ovaj natal ako cu krenuti od Urana ...

Zanimljivo, tri planete u sedistu, to vuce na srecu i zastitu :)

mimi
18-12-2011, 16:51
Verujem da je dobar horoskop i mnogo stvari ukazuje na genijalnost ili ludost
Linija je tanka
Kad je asc blizanci on aktivira trecu kucu koja je ovde puna jupiter u lavu daje kvantitet kao i svugde znaci mnostvo a lavovi cesto umisljaju pa ako nisu pravi onda su umisljeni (umisljene velicine) u ovom slucaju drugari ili komsije u glavi.
merkur je neaspektovan opozicija nije iz opozitnih znakova pa obzirom na razlicite dispozitore ne mora ni da se racuna.Saturn u blizancima opterecuje misao .
Znaci mnogo stvari ukazuje da je nesto preterano naglaseno a kad je preterano onda i ne stima/kako ce se zvati postoji mnogo opcija Nevolja je sto ovog merkura vladara ascedenta nista ne podrzava sem sopstvena snaga egzaltiranosti u znaku koji ponovo govori o mnostvu devica sitnice pa joj je najudobnije da zivi sa svojim raznovrsnim prijateljima u glavi.

Bojana_NS
18-12-2011, 16:59
sizofenija je ne razlikovanje stvarnih i nestvarnih događaja

elem ja koliko znam gleda se Me,Ju,Mo i da se gleda i 5 kuća,što reče vladarka biće da je Me180Ur

swiss
18-12-2011, 17:04
Bas tako Bojana...i ja pikiram na taj Aspekt!
Al ajd, zanim me misljenje drugih jer nesiguran sam ;)

arctiumLappa
18-12-2011, 22:07
Dete nema sizofreniju. 4 planete u sedistu -nevidjen talenat i snaga duha. Njen talenat =sinestezija.

Dijagnoza nije samo kontroverzna, nego pored toga sto nije odgovorila na "adekvatnu" terapiju, takodje slave gladni roditelji nisu zainteresovani za lecenje nego exponiranje.

informativno: "If you look trawl carefully through the mountain of stuff that Jani's dad has written, I think you will come to the conclusion that Jani's parents have decided on that diagnosis themselves, and have doctor-shopped till they got what they wanted." http://incorrectpleasures.blogspot.com/2010/04/jani-schofield-im-sorry-that-ill-have.html

astrolosko objasnjenje:
Ovo ludilo koje ce na zalost obeleziti njeno detinjstvo prestace kada:
1. tr Ne izadje iz opozicije sa Me
2. tr Ur zavrsi trigon na stelijum u lavu
3. tr Ju udje u IV polje (selidba i novi pocetak za nju)
4. tr Sa udje u VII -sazaljenje javnosti

2015. godine sve ce ovo biti iza nje

Bojana_NS
18-12-2011, 22:20
Osobe sa sizofrenijom su obicno dosta talentovane,ako je neko "lud" nije glup......
i zna se sta je sizofrenija sta sinestezija a sta decija masta,debela je razlika ,postoji granica koja je normalna a koja ne.

Bojana_NS
19-12-2011, 00:50
ma meni cudno ipak je dosta mala,moze biti samo masta ipak je dete ali ipak za sve postoji vreme i mesto a kod sizofrenije toga nema
mada gledala sam dosta njenih snimaka,sta znam ako strucne osobe kazu da jeste ko smo mi da kazemo da nije,aj da povremeno "masta" al ona ne raspoznaje bas stvarnost prica ona moj svet vas svet ali ona vidi neke stvari sto je izmislila u svojoj glavi,ako je to normalno ja sam luda

inače sizofrenija je nasledna pa i tako mozemo da gledamo,mozda :)

arctiumLappa
19-12-2011, 12:47
sizofenija je ne razlikovanje stvarnih i nestvarnih događaja

elem ja koliko znam gleda se Me,Ju,Mo i da se gleda i 5 kuća,što reče vladarka biće da je Me180Ur
Ju i V kuca, nemaju nikakve veze sa sizofrenijom
Osobe sa sizofrenijom su obicno dosta talentovane,ako je neko "lud" nije glup......
i zna se sta je sizofrenija sta sinestezija a sta decija masta,debela je razlika ,postoji granica koja je normalna a koja ne.
Vidis Bojana ovo je astro forum. Ako ti nije odgovarala moja slika, trebalo je samo da je opovrgnes koristeci astrologiju. Ako vec imas zelju da ulazis u neproduktivan i konfliktan dijalog, sudeci po tvom tonu, prethodno se minimalno informisi.
Sizofrenicari NEMAJU posebnih talenata. Njihovo oboljenje je psihofizicko i dovodi do trajnog ostecenja sive mase. Verovatno si ih pomesala sa autistima, koji mogu biti genijalci. Poredjenje "ludog" i glupog koje mi pripisujes je sablasno bezobrazno. Ja za mentalno bolesne ljude ni na forumu ne kazem lud.
Sto se tice toga da se zna sta je sinestezija; tesko. Ona je jedva otkrivena jer ljudi koji je imaju nisu svesni da su drugaciji. Nekada je na zalost bila brkana sa oboljenjima, ali sinestezija je stanje.
gledala sam dosta njenih snimaka
Pa sta si tako strasno videla? Kulturno, mastovito i pametno dete, kome su roditelji u recnik uveli reci poput sizofrenija, Torazin i halucinacija.
sta znam ako strucne osobe kazu da jeste ko smo mi da kazemo da nije,aj da povremeno "masta" al ona ne raspoznaje bas stvarnost prica ona moj svet vas svet ali ona vidi neke stvari sto je izmislila u svojoj glavi,ako je to normalno ja sam luda
Za decu u njenim godinama je savrseno normalno da imaju zamisljene prijatelje.
ako strucne osobe imaju misljenje, valjda i ja imam pravo na isto?

Poppy
19-12-2011, 13:23
arctiumLappa, I bow to you.

arctiumLappa
19-12-2011, 13:41
konacno i nas strebere neko da voli :4kiss:

Bojana_NS
19-12-2011, 18:05
ako tebi 5 kuca predstavlja decu,trudnocu,zabavu i tralala stvari nema
Jupiter ti takođe predstavlja mudros,rast,usudicu se da kazem zrelost(a ne samo srecu ) itd a ona ima Ju 180 Ne

A za ovo ostalo što si napisala rekla sam obično sizofrenicari imaju talenat ,i imaju neki naravno da ne mogu da imaju 100% kao i drugi oboleli.
Prva si pomenula sinesteziju i zna se šta je,inače Nikola Tesla je imao sinesteziju.Pomene ti i autizam,verovatno da znas da osobe sa autizmom uglavnom imaju i sinesteziju,rekoh uglavnom.To im pomaže oko učenja.
I ja se ne bi previse oslanjala na blogere.Inače ako je neko lud-lud je ne razumem potrebu za ulepšavanjem mentalno oboleo il lud svodi se na isto.
lud=glup ne odnosi se na tebe već na većinu ljudi sa našeg a bogami i šireg područja jer znaju dosta da osuđuju,jer ne razumeju njihovu bolest da nekažem ludilo :rolleyes:
Za decu jeste normalno da imaju bujnu maštu a zamišljanje ljudi,stvorenja itd i to stalno ne povremeno znači skoro 24 h je ludilo,za sve postoji vreme mesto a i uzrast.Čini mi se da brkaš razne bolesti.

sablasno bezobrazna :cool:

Wicca
19-12-2011, 22:03

Za decu u njenim godinama je savrseno normalno da imaju zamisljene prijatelje.
ako strucne osobe imaju misljenje, valjda i ja imam pravo na isto?

Nije poenta u tome sto ima zamisljene prijatelje,i njeni roditelji su rekli da se nisu zabrinjavali sa tim i da su mislili da je sao jako mastovita. poenta je bila da su problemi poceli kad su joj glasovi u glavi i ljudi koje samo ona moze da vidi poceli da joj govore da povredjuje druge ljude jer inace ce povrediti nju,i kad je zamisljeni prijatelji nagovaraju na samoubistvo.

glasovi koje sizofrenicari cuj,obicno nisu ''jao kako si lepa danas'' vec ''skoci sa one zgrade''.

stvarno sma protiv toga da roditelji to rade,pre svega,oni su naglasavali da je ona bila takva i kao beba,i da su oni dugo vremena mislisli i pokusavali da nalaze izgovor u tome da je samo genijalna i eto tako igrom slucaja je malo ekscentricna sve dok nisu poceli ozbiljni simptomi.

dozvoljeno je i tebi da imas misljenje i meni i svima.

Ali caka je u tome da mi nismo licencirani psihijatr. Ja Versus najbolji psihijatri u zemlji ocigledno je cije je misljenje vise validno. sem ako ti neces da tvrdis da su svi oni u krivu a ti u pravu sto bi bilo bolesno arogantno.

ako hoces, reci astroloske dokaze,iz njenog natala zasto su njeni roditelji oportunisticke svinje za to imas sva prava

za ono poslednje, dete nijednog trenutka ne koristi reci pput halucinacije ( ona veruje da ljude koje vidi i koji su je nagovarali da se samopovredjuje zaista postoje ) Toraznin isto nisam cula ni u jednom snimku da je pomenula ( njen otac je rekao da su joj davali ali da su bile grozne nuspojave da nije mogla da guta i da je plakala zbog toga,i da su onda prestali,iako im je bilo tesko jer je jediino Torazin mogao drzati dovoljno da ne zapadne u njene iluzije jos vise. )

Informisi se malo i ti.

inace,i ja se slazem sa tim da njen natal ne podrzava uopste toliku psihozu al hajd onda astroloski da gledamo sta rade roditelji

majabl
19-12-2011, 22:08
a covjecanstvo je tako napredovalo da ne zna dovoljno ni o gripu, a tek o sizofreniji, a ako ulogu u njenoj navodnoj , ili nenavodnoj bolesti imaju roditelji, i to bi trebalo da je vidljivo iz njene karte...a trigon me iz cetvrte i kirona...a konjukcija so kao vl ic sa ma..a sta mislite o ur nac mc, pa kao da se cini drugacije od onoga sto jeste, nekako mi se cini da bi morala imati goru cetvrtu kucu,kao dusu,ili tako nesto,ali opet ne znam ja nista..ali mo u lavu na spaljenom putu..pa ne znam, gledala sam price o njoj i bile su mi nekako strasne, pa bilo istina ili ne....

arctiumLappa
19-12-2011, 23:38
Wicca nema potrebe za ovim tonom.

Apsolutno ne ucestvujem u temama o kojima nisam prethodno informisana, sa izuzetkom onoga kad ucim, pa pokusavam da sklopim sliku. Nipodastavajuci ton od mene ne cini agresivnog sagovornika, nego nekoga ko ce naredni put izbegavati i produktivnu diskusiju sa drugom stranom, a to je steta, jer si retka s kojom se ima o cemu procakulati i sta pametno procitati na ovom forumu.

sem ako ti neces da tvrdis da su svi oni u krivu a ti u pravu sto bi bilo bolesno arogantno.

Niti sam sta slicno pokusala, niti cu se pravdati za neucinjeno.... bzvz je pricati tako sa mnom.

za ono poslednje, dete nijednog trenutka ne koristi reci pput halucinacije ( ona veruje da ljude koje vidi i koji su je nagovarali da se samopovredjuje zaista postoje ) Toraznin isto nisam cula ni u jednom snimku da je pomenula ( njen otac je rekao da su joj davali ali da su bile grozne nuspojave da nije mogla da guta i da je plakala zbog toga,i da su onda prestali,iako im je bilo tesko jer je jediino Torazin mogao drzati dovoljno da ne zapadne u njene iluzije jos vise. )

Sve tri reci koje sam navela dete je iskoristilo u intervjuu koji sam gledala na youtubu.

Informisi se malo i ti.

Stvarno imam ispunjeniji zivot, nego da planem i isprovociram se na forumu, ali bizarno je da sam iz licnih interesovanja podrobno informisana o ovom slucaju, a na zalost i sizofreniji.

inace,i ja se slazem sa tim da njen natal ne podrzava uopste toliku psihozu al hajd onda astroloski da gledamo sta rade roditelji
ako hoces, reci astroloske dokaze,iz njenog natala zasto su njeni roditelji oportunisticke svinje za to imas sva prava

Ne radi se o pravu nego o mogucnostima.
Neko voli da raspravlja o potencijalima natala, neko o psiholoskom profilu, ja o predikcijama. Meni je jasno kad/pod kojim tranzitima je sve pocelo i kada ce se zavrsiti, ostalo prosto nije za mene.

Filip
19-12-2011, 23:56
merkur opozicija uran koja je tesko resiva jer su planete u svom sedistu pa nemaju dalju dispoziciju tj mogucnost da se se opozicija resi u vremenu.
mesec kao vladar 3kuce tj njen licni merkur u opoziciji sa neptunom kao i sunce koje je dispozitor meseca u opoziciji sa neputunom

Che1
20-12-2011, 00:47
Kacuncica.............

Pa zaprvo se i radi o halucinacijama a i slucajno mi sestra specijalizira psihijatriju i pricali smo o jednom komsiji, koji je bio u tripu da ce neko da mu ubije majku i da ga neko proganje itd ali to je otislo dotle da je lik ceo stan bukvalno izolovao metalnim vratima i resetkama koje su bile lako uocljive, dok je od svog kreveta napravio kavez, zapravo dusek ugurao u kavez i pred spavanje se zakatanci...Cak ji i ljude proganjao u zgradi koji su odljazili kod njegove majke da pokusavaju da je ubiju itd itd...

swiss
20-12-2011, 01:11
Ev nesto iz Miletove knjige "Astromedicina" pa uporedite :)

----DUSEVNI POREMECAI----razne psihoze i kompleksi od prenaglasenih vladara u losim poljimai aflikciji,kao: SO sizofrenija,zelja uzivanja. MO cirkulacija,trazenje zastite. ME streptomanija,bojazan da ga ne slusaju. VE afroditis,po svaku cenu trazi pol. MA trazi svadje,radost unistavanja. JU epilepsija ,trazenje slucaja. SA depresija,ljubav za izolaciju. UR paranoja, manija progona. NE halucinacije,obmana prestava. PL histeija trazi brutalne vrednosti. Vladar 0 ALGOL uz neobjasnjive fizicke bolesti. Vladar 180 NE u 6 ili 12 (oligofrenija). Vladar SA u 6 afl MO-VE imbecilnost. Svetla u uglu 90 SA-MA. SA 180 NE pored epidemija. Planetoidi u Vi-virusi. Vazan je cesto ME 120 MO = dobar pacijent, o0 SA melanholican, 120 UR dobro pamti, 0 UR,MA osetljive zice, premalo kontrole, 120 UR,MA impulsi, 90 NE manija,,droge,psihoze. Ako ej NE u 12 - 3 - 6 - 9 lako i halucinacije a 90 MA,SA cak i razne opsesije. Uopste ako je vladar kriticnih polja u drugim kriticnim afl nekretnice. Elevacija UR 90 MO-ME opasno pojacava. MO-ME na Asc u afl = dusevne slabosti. Pogorsava gradski zivot ,leci planinski; cesto vazan erotski. Oblomovstina,masa planeta Vi Aq; SO-ME u pokretnim 90 vanjski planeti.

SIZOFRENIJA

Ova bolest je navodno nasledna ali deluje i rx: SO 90 UR i Malefik u 4 polju; Malefik u 6 a iza MO sledi SA-UR; Masa planeta u fiksnim ili MA na Asc 90 VE uz druge znake (znaci mladenackog ludila), okrugao i tvrd VE Beg (na dlanu), crta glave zavrsava na MO Bregu, otok ili krstic na liniji glave (na dlanu). Ako cini vece dusevne napore SA Ar Asc i MA Sc moze poremetiti umom. Jak Asc Co, PL -LI u Le MO u Ge koga sledi Malefik pogorsava stvar. NE afl u 12 takodjer. Zatim uzivanje Droga, posebno LSD, dovodi do halucinacija, podvajanje licnosti, nesvesnih (samo)-ubistva. Pogledati naslov "Dusevne Bolesti"

:)

uranija
20-12-2011, 12:24
lav i vodolija imaju puno kriticnih tacaka u zdravlju,mislim na kriticne stepene,i zaista mnogi geniji imaju planete u sedistu,pa se klackaju od sizofrenije ili nekih oblika strahova,do posebne inteligencije i genija,ako uspe da nadvlada samoubistvo kroz detinjstvo,ima realnije naznake za neki uspeh,mada,to ce pokupiti pre otac,sunce u lavu na 15* biti po necemu poznat...pisati o njoj,prenos na tv-u,sredstvima za info.3.-e polje,i ja sama imam merkur u opoziciji sa uranom,merkur u blizancima u polju vodolije,sunce u blizancima u opoziciji sa neptunom...bude da umislim stvari i oko sebe i situacije koje su licno za mene vezane,ali nije nesto preterano problem,po meni greska je oca sto to zvoni na sva vrata,zamislite da vam rodjeni otac lupi pecat da ceo svet zna da ste ludi,strasno,a malo ljudi nije pomalo opaljeno,koliko ih sve vidim u svojoj okolini,samo ih niko nije reklamirao...

swiss
20-12-2011, 16:45
lav i vodolija imaju puno kriticnih tacaka u zdravlju,mislim na kriticne stepene,i zaista mnogi geniji imaju planete u sedistu,pa se klackaju od sizofrenije ili nekih oblika strahova,do posebne inteligencije i genija,ako uspe da nadvlada samoubistvo kroz detinjstvo,ima realnije naznake za neki uspeh,mada,to ce pokupiti pre otac,sunce u lavu na 15* biti po necemu poznat...pisati o njoj,prenos na tv-u,sredstvima za info.3.-e polje,i ja sama imam merkur u opoziciji sa uranom,merkur u blizancima u polju vodolije,sunce u blizancima u opoziciji sa neptunom...bude da umislim stvari i oko sebe i situacije koje su licno za mene vezane,ali nije nesto preterano problem,po meni greska je oca sto to zvoni na sva vrata,zamislite da vam rodjeni otac lupi pecat da ceo svet zna da ste ludi,strasno,a malo ljudi nije pomalo opaljeno,koliko ih sve vidim u svojoj okolini,samo ih niko nije reklamirao...

Uranija, a zamisli da je to tvoje dete? Sta bi radila? Isla Astrologu? Gatari? vracari? Sta bi uradila ti???
Otac kao i svaki, da kazem, roditelj kao i svaki ce svom detetu PO OSECANJU LICNOM uciniti ono sto ON bude smatrao da je najbolje, jer poriv u njemu neda (u ovom slucaju) da svoje dete gleda kako se pati i muci...jos ako je osetljiv itd onda ce sa razlogom da kuca na sva vrata da trazi leka svome cedu!

" covek kad bi znao gde ce vrat da slomije, tu nebi ni isao"

Vladarka
20-12-2011, 17:41
hm...
svaki genije, naginje nekom "ludilu", sto ne znaci obrnuto - da je svaki sizofrenicar genije.

ne znam ko je u nasem okruzenju imao "umisljenog druga", potpuno se drugaciji zivot vodio ovde nego na zapadu
Meni je uciteljica sa 8 god rekla da biljke zive bolje ako im se obracate i pustate muziku. To reci maloj ribi sa NE na MC je imalo za posledicu da sam svaki put na putu do skole pricala sa Albertom drvetom, i pevala mu kako bi bolje rastao. nije mi bio umisljen drug vec drvo na raskrsnici, i (na srecu) nije mi odgovorio nikada. Tako da prica sa umisljenim drugovima ne znam koliko kod nas postoji, za sad sam videla u holivudskim filmovima (a mozda sam samo neobavestena)

Na licnost utice vaspitanje, porodica, pa kasnije okruzenje (psiholoski faktor), GENETIKA (fizicki ), i jos astrologija, karma, sudbina kako ocete - ja u to verujem a vi kako zelite. Kada se ovakva stvar ispoljava ovoliko rano rec je o dusi koja je pod jakim utiskom i teretom svog proslog zivota, sto ukaziju neki
Njeni geni sa ovakvim svetlima i marsom u lavu u IV polju su od nekih predaka koji pate od nekih kompleksa (jer ovo je los lav), baba PL jer baba je 7. deda SA, nista lagano....

Neko je pomenu selidbu, sto mislim da i nije lose.
Ne samo je mesec spaljen, nego je SO pomraceno - u svom sedistu, samo sebi dispozitor nema izlaza. Zato je zeznuto kad se planeti u sedistu pokvare - jer nemaju izlaza... Njen numeroloski kod ide 7-4-2, sto eto daje potvrdu za ovo...opet sto mnogi kazu nije dovoljno da bas slucaj ode ovoliko daleko.

Videla sam slican primer, osobu od oko 30ak godina koja prica sa umisljenim prijateljima. A oduvek je bila "zabrinjavajuca". Ne zna se da li lepse slika, peva, sabira matematiku, glumi, prica viceve...i to je tipican primer sizofrenije. Pod terapijom i redovnim odlascima lekaru drzi sve pod kontrolom. Ona ima stelijum bez ijednog aspekta, sto je tragedija, pardon jedan jedini aspekt SA koji kvadrira MA i jos koju planetu tog stelijuma. NAtus na sve ima cak JU u 12...neverovatno zar ne? a ko bi reko...
Mada imam tipican primer jos jedne mentalno obolele osobe i evo vam njen horoskop, kod nje je malo jasnije

http://imageshack.us/photo/my-images/59/primer.gif/

sve u svemu mislim da nam je ovaj slucaj mnogo dalek za proucavanje, jer medijima nije za verovati jer NE sa SO i MO u opoziciji daje da se dete pojavi na TV-u (Neptun) zahvaljujuci roditeljima (neptun)...mozda bolje da stavljamo natale nekih osoba za koje pouzdano znamo da obuluju od ove opake bolesti i njih proucavamo.

swiss
20-12-2011, 18:49
Vladarka:

>>>Na licnost utice vaspitanje, porodica, pa kasnije okruzenje (psiholoski faktor), GENETIKA (fizicki ), i jos astrologija, karma, sudbina kako ocete - ja u to verujem a vi kako zelite. Kada se ovakva stvar ispoljava ovoliko rano rec je o dusi koja je pod jakim utiskom i teretom svog proslog zivota, sto ukaziju neki
Njeni geni sa ovakvim svetlima i marsom u lavu u IV polju su od nekih predaka koji pate od nekih kompleksa (jer ovo je los lav), baba PL jer baba je 7. deda SA, nista lagano....<<<

Tip Top, bas fino napisano! :)

Nasledne osobine, Oca,Majke,Babe,Dede sa Oceve strane pa sa Majcine strane....jos se doda i Karma, pa Natal a uz to i Slobodna Volja....bas si lepo opisala Vlad :)

Tesko je (mislim) predvideti pravac Dusevnom Bolesniku...ipak Vreme ce da pokaze sve.

Little Warrior
20-12-2011, 19:04
ili horoskop nije dobar ili ovo dete nije sizofrenicno...

supernova
21-12-2011, 12:55
Šizofrenija u suštini predstavlja rascjep na relaciji percepcije stvarnog-nestvarnog (svjesnog-nesvjesnog), što nema veze sa inteligencijom koliko sa logikom...

Spaljen mjesec kao vladar 3. kuće, najdirektnije opisuje psihomotorni razvoj, posebno jer isti vlada prenatalnim periodom i ranim djetinjstvom, pa su se smetnje manifestovale veoma rano...Ovakav MO se ne vidi sa zemlje, jer je zaslijepljen od SO, vladara 4. kuće (vjerovatno genetika sa očeve strane), ali isto tako 4. kuća vlada prenatalnim periodom što može značiti da je ona još u maternici, još prije rodjenja jednostavno "vidjela" nešto što je podsvjesno odlučila da zaboravi, neku situaciju (dramu) sa kojom je majka bila suočena koja je izazvala u njoj takvo mentalno stanje, jer MO koji takodje opisuje majku je pod dominacijom SO (muškog principa) koji je ovdje suviše jak i okrenut sebi (egoističan), što može ići čak do razvijanja podsvjesne agresije prema muškarcima...Fiksni znak lava naglašava nepromjenjivost situacije, kako je u pitanju životinjski/glasan znak, otud dolaze i krici pomiješani sa agresivnošću koji su u suštini njen način "komunikacije" sa spoljnim svijetom...MO se odvaja od JU koji vlada 11. kućom, pa njena psiha jednostavno ima kontakt sa "prijateljima" iako ih ne vidi, iako oni realno ne postoje...

Wicca je spomenula numerološki kod 7-4-2, gdje dvojka predstavlja životni put, a ona je pod uplivom mjeseca i to potvrdjuje cijelu priču s obzirom na poziciju mjeseca u natalu, jednostavno jak uticaj sudbine i neminovnosti, gdje generacijska četvorka govori o preuzetom karmičkom teretu na kolektivnom nivou, a SA (4) pada u 1. polje i znak blizanaca koji je takodje povezan sa 3. kućom i psihomotorikom, a SA vlada 8. kućom (hronična bolest) ali i 10. kućom (majka), pa postavljen u 1. polju predstavlja sintezu ta dva polja...u biti taj SA u 1. kući može dati i poruke o smrti (putem sluha), navodjenje na samoubistvo...U bioritamskoj sedmici kriju se čak dvije osmice koje takodje koresponidraju sa zakonom i karmom, s obzirom na njihovu simboliku beskonačnosti ciklusa rodjenja i neminovnosti poravnanja duga...Opet, svaka osmica sadrži dvije četvorke, pa se ovdje radi baš o nekom nagomilanom karmičkom teretu...

U suštini, djevojčica je inteligentna, ali to ne mijenja stvar...ona ne može da dopre do svjesne strane svoje ličnosti, ne može da se uskladi, već živi život u toj potisnutoj sferi...

Vladarka
21-12-2011, 16:43
Šizofrenija u suštini predstavlja rascjep na relaciji percepcije stvarnog-nestvarnog (svjesnog-nesvjesnog), što nema veze sa inteligencijom koliko sa logikom...

Spaljen mjesec kao vladar 3. kuće, najdirektnije opisuje psihomotorni razvoj, posebno jer isti vlada prenatalnim periodom i ranim djetinjstvom, pa su se smetnje manifestovale veoma rano...Ovakav MO se ne vidi sa zemlje, jer je zaslijepljen od SO, vladara 4. kuće (vjerovatno genetika sa očeve strane), ali isto tako 4. kuća vlada prenatalnim periodom što može značiti da je ona još u maternici, još prije rodjenja jednostavno "vidjela" nešto što je podsvjesno odlučila da zaboravi, neku situaciju (dramu) sa kojom je majka bila suočena koja je izazvala u njoj takvo mentalno stanje, jer MO koji takodje opisuje majku je pod dominacijom SO (muškog principa) koji je ovdje suviše jak i okrenut sebi (egoističan), što može ići čak do razvijanja podsvjesne agresije prema muškarcima...Fiksni znak lava naglašava nepromjenjivost situacije, kako je u pitanju životinjski/glasan znak, otud dolaze i krici pomiješani sa agresivnošću koji su u suštini njen način "komunikacije" sa spoljnim svijetom...MO se odvaja od JU koji vlada 11. kućom, pa njena psiha jednostavno ima kontakt sa "prijateljima" iako ih ne vidi, iako oni realno ne postoje...

zanimljivo - skroz! nisam imala pojma da do te mere prenatalni dogadjaji uticu na fetus. mozemo li videti po natalu koji je to dogadjaj, i kako se to gleda inace?

Wicca je spomenula numerološki kod 7-4-2, gdje dvojka predstavlja životni put, a ona je pod uplivom mjeseca i to potvrdjuje cijelu priču s obzirom na poziciju mjeseca u natalu, jednostavno jak uticaj sudbine i neminovnosti, gdje generacijska četvorka govori o preuzetom karmičkom teretu na kolektivnom nivou, a SA (4) pada u 1. polje i znak blizanaca koji je takodje povezan sa 3. kućom i psihomotorikom, a SA vlada 8. kućom (hronična bolest) ali i 10. kućom (majka), pa postavljen u 1. polju predstavlja sintezu ta dva polja...u biti taj SA u 1. kući može dati i poruke o smrti (putem sluha), navodjenje na samoubistvo...U bioritamskoj sedmici kriju se čak dvije osmice koje takodje koresponidraju sa zakonom i karmom, s obzirom na njihovu simboliku beskonačnosti ciklusa rodjenja i neminovnosti poravnanja duga...Opet, svaka osmica sadrži dvije četvorke, pa se ovdje radi baš o nekom nagomilanom karmičkom teretu...
[/QUOTE]

nije wicca vec vladarka ali nema veze:D sam spoj 4-7 daje vec veliku koliziju unutar licnosti SA-UR, staro - novo, zurba - strpljene, teret ogroman cim ima 4, a spoj MO i UR (imam i sama) daje jedan turbulentan zivot pu previranja, i zivot koji se okrece za 180st

U suštini, djevojčica je inteligentna, ali to ne mijenja stvar...ona ne može da dopre do svjesne strane svoje ličnosti, ne može da se uskladi, već živi život u toj potisnutoj sferi...[/QUOTE]

supernova
21-12-2011, 21:01
zanimljivo - skroz! nisam imala pojma da do te mere prenatalni dogadjaji uticu na fetus. mozemo li videti po natalu koji je to dogadjaj, i kako se to gleda inace?

Mjesec vlada prenatalnim periodom, kao i 4. kuća, i to je period koji traje otprilike do četvrte godine života, kada se nesvesno upijaju energije i uticaji koji imaju najjači uticaj na formiranje našeg emotivnog tijela, karaktera i sl. i predstavljaju temelj za kasnije faze života...Sve što trudnica radi, osjeća i unosi u organizam ima snažan uticaj na dijete, jer ono je u suštini plod, izraz našeg unutrašnjeg kreativnog potencijala (5. kuća), isto kao što slika predstavlja umjetnikov unutrašnji izraz prenesen na platno (5. kuća), u oba slučaja imamo svoje "dijete"...Na primjer, MA na IC može predstavljati podsvjesnu ili potisnutu agresiju koju je majka nesvjesno prenijela u toku trudnoće ili nakon rodjenja, kroz neku stresnu situaciu, svadju i sl., isto tako, dijete rodjeno sa oštećenjem vida predstavlja u suštini majku koja nije htjela nešto da vidi, neku istinu, prevaru muža i sl., za vrijeme trudnoće... uvijek dijete iznese ono što je "pronašlo" unutar nas i oslobadja ga...teško da će, ako pronadje agresiju, destrukciju, ono imati temelj za harmoničan život...

nije wicca vec vladarka ali nema veze:D sam spoj 4-7 daje vec veliku koliziju unutar licnosti SA-UR, staro - novo, zurba - strpljene, teret ogroman cim ima 4, a spoj MO i UR (imam i sama) daje jedan turbulentan zivot pu previranja, i zivot koji se okrece za 180st

U pravu si za numerološki kod, izvini, omaklo se.:D
Pa da, kombinacija 7-4 jeste teška jer spaja dvije oprečne prirode, dajući u suštini jedan težak životni put, a MO je takav kakav jeste i on je taj koji je nosilac sudbine, ali pošto preuzima energiju od vladara 4. kuće koji ga ujedno osakaćuje, spaljuje, MO nema snage da iznese taj životni put jer je blokiran u najranijoj fazi života...pošto svjetla predstavljaju naš vid - unutrašnji i spoljni, onda osoba bukvalno nije u stanju da pomiri i uspostavi ravnotežu na relaciji "svjesno-nesvjesno" odnosno "realno-iracionalno", pa vidi i čuje ono što drugi ne vide i ne čuju,,,a data joj sudbina da joj to potpuno oštećeno svjetlo "svijetli" na životnom putu, ovdje je takodje noćno rodjenje pa je MO svakako dominantnije svjetlo koga ustvari "nema"...

mandrak-21
22-12-2011, 00:09
Pre bih rekao da je dete opsednuto nizim astralnim bicima nego sizofrenicno.
neptun 180 mesec egzaktno dovodi do takvih ''napada'
Nema lose 3 polje tu su i mars i sunce koje joj daje izuzetnu snagu i vitalnost ali posle perioda meseca.
teske aspekte ka asc i njegovom vladaru nema osim aspekt samog vladara asc..merkura koji je u sedistu i gotovo neaspektovan(180 sa uranom ali iz razlicitih znakova koji nisu u prirodnoj opoziciji) uostalom i ur i me su u svom sedistu tako da im ne treba nikakva dispozicija da se izvuku jer planeta u sedistu sama izlazi iz problema.tako da ce i ova slatka devojcica uz pomoc svoje svesti i uspeti da se oslobodi tih ''imaginarnih prijatelja (ne vl.11)

Lyra
22-12-2011, 00:14
E sada ostaje pitanje, kako curici pomoći, i kako objasniti njenim roditeljima i doktorima neke stvari?

mandrak-21
22-12-2011, 00:32
Actiumllapa je dala jako dobro objasnjenje kada ce sve to prestati,i slazem se sa njom

Lyra
22-12-2011, 00:35
Actiumllapa je dala jako dobro objasnjenje kada ce sve to prestati,i slazem se sa njom

Baš mi žao što curica mora kroz sve to prolaziti. Ali bolje da sve prestane 2015. nego puno kasnije, ili nikad.

skribent
09-02-2012, 11:52
Cao ljudi! Slucajno videh temu (nema me dugo na forumu), a tema je u mom zivotu vrlo aktuelna vec duze vreme. Radi se o osobi koja ima dijagnozu paranoidna sizofrenija, i mene vrlo zanima vidi li se i kako u natalu. Inace, kao sto ste vec pominjali u postovima, vrlo inteligentna i talentovana osoba (muzika, slikarstvo), ali i UZASNO teska! Ono cime sam se ja zanimala je Ur na ASC, ali ne znam da li on moze biti pokazatelj sizofrenije, i naravno treba vise aspekata.
Ono sto mene muci jeste upravo da li se radi o bolesti ili ne!!! Valja napomenuti da osoba uzima narkotike vec dugi niz godina...

Pustite koji post ako vam ovo deluje zanimljivo. Evo karte:

http://tinypic.com/r/svo0ew/5

Pozz

nymeria
09-02-2012, 12:18
Hm, prvi put cujem za ovu devojcicu...Da je cudan slucaj, cudan je, izes ga...Sizofrenija se javlja u adolescenciji, pocinje cesto u pubertetu, "sunjajuci", i uglavnom ne tako naglo, ovo je nazalost izgleda nesto organskog tipa i genetski se vuce-i sto je nagliji pocetak uz minimalniji stres-prognoza je losija...Najbizarnija je hebefrena shizofrenija, najredja i najranije se javlja, al opet i tako, ovo je prerano...Btw, shizofrenija moze podrazumevati i poremecaje volje i misljenja i emocija, ali najkarakteristicniji su poremecaji misljenja, halucinacije i sumanute ideje...Mislim da bi onda trebalo da gledamo Me, Ne, a cini mi se da i Swiss nije pogresio kada je rekao da bi Ur mogao imati ulogu u ovakvoj bolesti... Mislim da medju vodolijama ima najvise shizofrenih...