lyra [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : lyra

Lyra
02-06-2007, 23:24
zelela bih da mi kazete, sta vam je najupecatljivije i najzanimljivije u mom natalu...
takodje, ako imate neki savet, nesto sto bi trebalo promeniti u mom funkcionisanju...
hvala!

EnemyOfTheSun
04-06-2007, 13:46
Evo ja cu, Ruzna si, glupa, masna ti kosa, mnogo si dosadna ... umirla si prekljuce strashnom strashnom smrcu. :PPPPPPPPPPPPPP

:)))))))))))))))))))

ae sad ozbiljno, simpatichan ti natal. Prvo Sunce i Mesec u svojim znacima pa josh So u Konj sa Sa dispozitorom asc.. i grade samo dobre aspekte. Mesec bez aspekta sto je josh bolje, sto manje aspekta mesec ima to si stabilnija..

U sustini mozes se jasno opisati kroz opste opise Jarca i Lava, pa da ne kucam.

Interesatna je sedma kuca, pa Ve60Me dobro flertujes, znash znanje. :)

Joj pa josh Uran u Skorpionu dje je u Ushecenju XD

Jeli sta ce tebi astrologija :D

Lyra
04-06-2007, 14:08
Bezličniiii, hvala ti, hvalaaa, laaa laaa :dance4:
evo ti i jedna pusa :4kiss:...jer si bio dobaar...

ej, a ja mislila da neaspektovan Mesec ne daje bas stabilnost...ali super ako tako kazes, jer ja sam totalni laik :5sadyes:

EnemyOfTheSun
04-06-2007, 14:42
ej, a ja mislila da neaspektovan Mesec ne daje bas stabilnost...ali super ako tako kazes, jer ja sam totalni laik :5sadyes:

ma daj, kakvu stabilnost daju aspekti sa mesecom. :))0

Lyra
04-06-2007, 17:41
"Joj pa josh Uran u Skorpionu dje je u Ushecenju XD"

ok. a mozes li mi ovo malo pojasniti?

EnemyOfTheSun
04-06-2007, 17:58
"Joj pa josh Uran u Skorpionu dje je u Ushecenju XD"

ok. a mozes li mi ovo malo pojasniti?

pa Uranu je egzalitiran u Skropinu 11 stepen Skorpiona tachnije ali radi slichnu rabotu u skropinu, ima jak uticaj tu. Opusteno to su imali Kant Njutn i Kopernik, daje veliku koncentraciju, magnetizam al moz da donese i ljubomoru.

mandrak-21
04-06-2007, 18:41

dobro si mislila:)

Scarlet
06-06-2007, 23:41
Joj pa josh Uran u Skorpionu dje je u Ushecenju XD

Da, ali šta (i koliko) to govori o njoj lično ?
(ako si već toliko naglasio njegov značaj)

EnemyOfTheSun
07-06-2007, 12:24
Da, ali šta (i koliko) to govori o njoj lično ?
(ako si već toliko naglasio njegov značaj)

Velika koncetracija, sebeljublje, magentizam.

Ne znam, ne bih se bas kladio. Mozda si zbog marsa vladara trece u blizancima malo rasuta.. ali imas ti koncetraciju samo takvu.

Nenita
07-06-2007, 17:50
Ne znam, ne bih se bas kladio. Mozda si zbog marsa vladara trece u blizancima malo rasuta.. ali imas ti koncetraciju samo takvu.

A Merkur napadnut T kvadratom od strane Neptuna i Marsa - svog dispozitora? To bas moze porusiti koncentraciju.
Uvek bi trebalo pogledati celokupnu sliku..Mis'im, Urana u znaku Skorpije zaista ima veliki broj ljudi, a nemaju svi oni samo takvu koncentraciju..

Scarlet
07-06-2007, 19:03
Velika koncetracija, sebeljublje, magentizam.

Da li znaš koliko ljudi na ovoj planeti ima Urana u Škorpionu ? :confused:
Da li za sve njih važe pomenute osobine ? :confused:

EnemyOfTheSun
08-06-2007, 00:41
Da li znaš koliko ljudi na ovoj planeti ima Urana u Škorpionu ? :confused:
Da li za sve njih važe pomenute osobine ? :confused:

Alo bre. Niko joj ne gleda, ja overim na blic, skroz povrsno i vi me sad napadate. Ae aktivirisao sam vas ispravljajte me. Mogu ja to i detaljnije samo me mrzi jerbo ja mislim da ona nema nikakvih problema da joj nesto treba pomoc astrologije. :)

A Merkur napadnut T kvadratom od strane Neptuna i Marsa - svog dispozitora? To bas moze porusiti koncentraciju.
Uvek bi trebalo pogledati celokupnu sliku..Mis'im, Urana u znaku Skorpije zaista ima veliki broj ljudi, a nemaju svi oni samo takvu koncentraciju..

Ovaj, cijeg dispozitora Merkur je u devici :)
Napadnut od starne marsa? Koji je planet akcije, da li je njoj slaba koncetracija ili volja? cesto dolazi do mesana pojmova, ja lichno mislim da je njoj bash upravo volja slabija nego koncetracija. Sa obzirom da bi se koncetrisao na nesto, moras da imas volju mogu se kladiti da Lyra kad ima volju za nesto koncetrise se skroz opusteno. Zbog tog neptuna moze se desiti da se gubi u analizama, i mozda malo preteruje. Pored toga, valdari u konjukciji pa josh u Lavu. Sunce i Saturn.... pa de ces bolje!

Ona kad ima volje, njoj je koncetracija bez sumnje jebeno jaka, sem sto mozda hoce misliti o 15 stvari od jednom pa mozeee da se pogubi.. ili previse analizira.

A da, jaka je lichnost, pa za ono sto joj treba ima volje za ono sto joj ne treba nema.

Ae lyra vidim da pratis temu, ubachi se. :D

Lyra
08-06-2007, 00:50
Alo bre. Niko joj ne gleda, ja overim na blic, skroz povrsno i vi me sad napadate. Ae aktivirisao sam vas ispravljajte me. Mogu ja to i detaljnije samo me mrzi jerbo ja mislim da ona nema nikakvih problema da joj nesto treba pomoc astrologije. :)

Bogu hvala ako imam dobru natalnu :)...
cisto sam mislila da mi se kaze sta je najzanimljivije i da mi se skrene paznja na neke stvari, naravno ako ima razloga za to.
jednostavno sam radoznala.

i zelim da se zahvalim svim ljudima koji izdvajaju svoje vreme za mene...

Napadnut od starne marsa? Koji je planet akcije, da li je njoj slaba koncetracija ili volja? cesto dolazi do mesana pojmova, ja lichno mislim da je njoj bash upravo volja slabija nego koncetracija. Sa obzirom da bi se koncetrisao na nesto, moras da imas volju mogu se kladiti da Lyra kad ima volju za nesto koncetrise se skroz opusteno. Zbog tog neptuna moze se desiti da se gubi u analizama, i mozda malo preteruje. Pored toga, valdari u konjukciji pa josh u Lavu. Sunce i Saturn.... pa de ces bolje!

Ona kad ima volje, njoj je koncetracija bez sumnje jebeno jaka, sem sto mozda hoce misliti o 15 stvari od jednom pa mozeee da se pogubi.. ili previse analizira.

A da, jaka je lichnost, pa za ono sto joj treba ima volje za ono sto joj ne treba nema.

Ae lyra vidim da pratis temu, ubachi se. :D

pa da, istina je da mozda trosim energiju i fokus na milion stvari, jednostavno me sve zanima, volim da ucim nove stvari ...i istina je da previse analiziram :D...
i uvek mi je tesko napraviti prvi korak, valjda u sebi imam neku dozu nesigurnosti pa me to ponekad blokira...ali kada se nateram i krenem, nista me ne zaustavlja.

Scarlet
11-06-2007, 11:06

Nisam te napadala ;) Tvoj komentar se odnosio na njenu natalnu kartu, nije bio usputni komentar u svakodnevnoj komunikaciji ;)
Samo sam htela da kažem da od takvih analiza nema nikakve koristi već da u startu treba naučiti da se razlikuje bitno od nebitnog. Uran u Škorpionu, kao i u bilo kom drugom znaku nije lična planeta - osim ako iz nekih razloga nije naglašen u natalu.
Tek toliko :)

Hm, by the way ... dobra-loša karta ... šta vam to znači ? ;)

Ovde je Uran relativno naglašen ali više kao utisak koji ona ostavlja na druge ljude i kao način na koji predstavlja sebe drugima - pošto je na MC-u.
Voliš fast food, jelda ? ;)

EnemyOfTheSun
11-06-2007, 12:14
Nisam te napadala ;) Tvoj komentar se odnosio na njenu natalnu kartu, nije bio usputni komentar u svakodnevnoj komunikaciji ;)

O boze, sta sam ja retard, pa ces ti da me ucis kako cu da komuniciram?

Samo sam htela da kažem da od takvih analiza nema nikakve koristi već da u startu treba naučiti da se razlikuje bitno od nebitnog.
Opet jel ti ja delujem kao retard pa sad da mi pricas da razlikujem bitno od nebitnog? Mani me toga..

Uran u Škorpionu, kao i u bilo kom drugom znaku nije lična planeta - osim ako iz nekih razloga nije naglašen u natalu.
Tek toliko :)
Ako sam ja osetio da ne moram da joj pricam detaljnije, ne moram. Mogu da napisem sta zelim. Planege u egzaltaciji su jake. Bez sumnje.

Posebno uran i saturn oni ostave kakav-takav trag na svakom horoskopu, to su sudbinski planeti.

Hm, by the way ... dobra-loša karta ... šta vam to znači ? ;)

Znaci da joj se dobro pise.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Da za mene je ovo napad. Kao kad mi dodje neko i pocne da mi prica o elementarnom sabiranju u matematici.

Scarlet
11-06-2007, 12:45
Koji ti je :confused:

Ljudi, kada ćete naučiti da razlikujete lične rasprave od običnog komentara koji se odnosi na astrologiju ? :confused:

Ja nisam imala nameru nikoga da potcenim niti da degradiram tvoje znanje. Čak i ako uzmemo u obzir da su mnoge stvari danas dostupnije, imaš ga više (znanja) nego ja u tvoje doba ;) Prema tome, smiri strasti. Za početak :)

Tvoj ceo post pokazuje da si sve izvukao iz konteksta.

Ako sam ja osetio da ne moram da joj pricam detaljnije, ne moram. Mogu da napisem sta zelim. Planege u egzaltaciji su jake. Bez sumnje.
Posebno uran i saturn oni ostave kakav-takav trag na svakom horoskopu, to su sudbinski planeti.

Ne radi se o detaljisanju (da li je potrebno ili ne), niti se radi o tome da planeta nije jaka. Ja to nisam rekla, ni jedno a naročito ne ovo drugo.

Uran u Škorpionu, kao i u bilo kom drugom znaku nije lična planeta - osim ako iz nekih razloga nije naglašen u natalu.

To je suština (uopšte ne vidim razlog za praskanje, kad to ne negira ovo što si ti rekao) - koja se svodi na to da generalno nema svrhe davati bilo kakve opise nečijeg karaktera kroz generacijske planete - odnosno kroz njihov položaj u znaku. To nije moje pametovanje već činjenica koja se svuda provlači.
U konkretnom slučaju, značilo bi da si za sve ljude na zemlji rođene od decembra 1974. do decembra 1981. rekao to što si rekao.

Ne mogu da verujem šta objašnjavam i koliko !!! I to bez ikakve namere od samog početka da to ispadne neka ultra-rasprava, možeš misliti - Uran u Škorpionu.

Slušaj, pošto ispada i po tebi i po još nekima da ja nikad nemam ništa ni dobro ni lepo da kažem, ja više neću ništa komentarisati što ima veze sa astrologijom. Odgovaraću jedino ako mi se neko lično obrati i ako neko uopšteno pita za tumačenje, s izbegavanjem bilo kakvih javnih polemika. Jel fer ? Ja sam htela da budem od pomoći ali uvek na kraju, s kim god i kako god, to ispadne nadmetanje u stilu "ko je pametniji". Kao da ja volim da vodim maratonske rasprave - nekad i volim, ali šta je mnogo-mnogo je. Ok, ja ne treba nikog da učim "šta je bitno" - slažem se, i ja sam učila sama.

Do kuckanja ;)

LosT_in_SpaCe
12-06-2007, 01:47
Jeste UR generacijska, ali opet, nemaju bash svi UR ovako tik do MC, a na AC ili MC svaka planeta je u potpunosti izrazhena (plus njen UR u Shkorpionu, dakle egzalt, plus na 8* znachi blizu do samog stepena egzaltacije, i na sve to dodajmo lepe aspekte, narochito trigon sa JU, i to aplikacioni).

Scarlet
12-06-2007, 09:01
uh uh, milost i molbu ne trazim ni ne dajem. Ne sirim lose vibracije, znamo se ja i skarlet od pre. Ne mesaj se u pricu kad nisi upucena. :)

Mislim da sad ona meni prica sta treba da gledam a sta ne, vredja i njen i moj intelekt. Nek baci svoje tumacenje moje nek ne dira.

Bezlični, "znamo se" od pre, i upravo zato me i čudi tvoj komentar. U stvari, to nije komentar nego $&"#$% reakcija. Osim toga, da ljudi ne shvate pogrešno - ja sa tobom nikad do sada nisam bila u konfliktu, ni oko čega,a i zašto bi kad za to nije bilo nikakve potrebe.

Ako ti doživljavaš kao "vređanje intelekta" komentar kao što je moj, onda Ok, ja tu stvarno ne mogu ništa, osim da kažem da si previše osetljiv na svoj intelekt (što opet ne govori o njemu). Ako smatraš da je moj pristup i način komunikacije ovakav ili onakav - to i treba da kažeš. Ja sam takva kakva jesam i nisam idealna, a hladno pristupam činjenicama i stvarima jer o ozbiljnim stvarima i pričam, i ne razmišljam, zaista, da li će to neko doživeti kao atak ili neće baš upravo iz razloga što prema tim činjenicama nemam lični stav. Ja nisam komentarisala tvoj izgled ili karakter pa da treba da budem obazriva da te ne povredim, nego Urana u Škorpionu, for God's sake !!!
A sa tim možeš da se složiš ili ne, i ja prihvatam u svakoj varijanti, a ne da sebe nazivaš retardom jer sam "ja to htela od tebe da napravim".

Ovo je moglo i na pp :cool: ali vidim da diskusija postade opšta, pa 'ajde...

Jeste UR generacijska, ali opet, nemaju bash svi UR ovako tik do MC, a na AC ili MC svaka planeta je u potpunosti izrazhena (plus njen UR u Shkorpionu, dakle egzalt, plus na 8* znachi blizu do samog stepena egzaltacije, i na sve to dodajmo lepe aspekte, narochito trigon sa JU, i to aplikacioni).

Ljudi, ja apelujem na vaš razum i čulo vida da sad vi ne pravite retarda od mene.

Ovde je Uran relativno naglašen ali više kao utisak koji ona ostavlja na druge ljude i kao način na koji predstavlja sebe drugima - pošto je na MC-u.
Voliš fast food, jelda ? ;)

S tim da bih pojasnila šta sam mislila pod onim "relativno" - nisam se lepo izrazila - veoma je naglašen ako posmatramo iz ugla kako nju ljudi doživljavaju i gledaju, ali iz ugla njene prave ličnosti (onoga što stoji iza toga) je to relativno naglašeno.
Ili, da budem još preciznija - o pravom, jako naglašenom uticaju Urana u njenom životu može se pričati posle njene 21. godine života kada se Asc po direkcijama pomeri na 0 Vodolije (ako je vreme rođenja potpuno tačno) i kada ona počinje da živi svoju ličnost više kroz drugi deo svog prvog polja - Vodoliju. Igrom slučaja to se već desilo - sad sam tek videla koje je godište ;)
mada bih ja rekla da bi, u ovom konkretnom slučaju, ipak najveće promene nastupile oko i posle Saturnovog povratka kada će uticaj saturna malo da olabavi, pa samim tim više dozvoliti Uranu i Vodoliji iz I polja da dođe do izražaja. S akcentom da je ovo u njenom slučaju - pošto ima naglašenog Saturna koji vlada njenim Asc-om pa samim tim on kod nje više koči promene nego što bi to bilo u nekom drugom primeru.

Lyra
12-06-2007, 12:44
pa ovako, ne volim bas brzu hranu :)...ali jako volim da kuvam (i da jedem), jer kuvanje dozivljavam kao jako kreativnu stvar. volim inovacije i nove ukuse, nova jela, iz bioloskih uzgoja, makrobiotiku itd...

a sto se tice stvari koje ste naveli, oko kojih da kazem vodite 'polemiku', ne mogu vam potvrditi niti negirati, sve dok mi ne razjasnite tj. dok mi ne objasnite znacenje aspekata... :)

i hvala vam na trudu...

:thumbsup:

Scarlet
12-06-2007, 14:21
Ok, ovo za hranu je btw bio moj usputni komentar - pošto znam za slučajeve gde postoji veza između vladara II kuće Urana i (obožavanja) fast fooda :p (pošto II kuća označava ishranu) ali naravno da to ne znači da svi ljudi sa Vodolijom na vrhu II vole to isto ;) Ovo što si opisala mislim da se lepo uklapa u tu simboliku.
Uran, kad smo već kod ovoga, u ovakvim situacijama može doneti često konzumiranje industrijski obrađene, prerađene hrane, puno veštačkih sastojaka, instant-varijanti svega ... Svega što dolazi sa modernizacijom društva (Uran).

Naš spor je nastao oko toga (ako izuzmemo pozadinu priče ;) ) koliko se o karakteru neke osobe /ne/može zaključiti na osnovu položaja generacijskih planeta u znacima. U tvom konkretnom slučaju - ti sama znaš koliko Uran utiče na tebe i koliko je do sada uticao. Iz ugla tvog natala sam već u prethodnom postu objasnila situaciju ali je pitanje kako ti to lično sve doživljavaš i koliko uopšte osećaš njegov uticaj.

Sa Uranom na MC-u rekla bih da te ljudi u svakom slučaju doživljavaju kao veoma društvenu i neobičnu osobu, i uopšte, i po ostalim pokazateljima u tvom horoskopu može se zaključiti da si veoma društveno - orjentisana osoba... puno VII polje (mada mislim da bi se konjunkcija Sunce-Saturn mogla pre računati kao da je u VIII zbog prilično bliske konjunkcije sa vladarem iste - 2-3 stepena), a čak i ako to uzmemo u obzir, tu su Venera i Mesec u Raku ... Mislim da generalno nemaš problem s ljudima i da im se lako uvučeš pod kožu, veoma easy-going, što bi rekli Amerikanci (i Englezi ;) ).
Takođe ćeš vrlo verovatno kroz svoj posao na ovaj ili onaj način iskusiti simboliku Urana - kroz neku Uransku profesiju ili uopšte uranski pristup u tom nečemu čime se budeš bavila ili se već baviš. U svakom slučaju naglašena je mogućnost da radiš s ljudima.

Lyra
12-06-2007, 20:45
ok. znam samo da me ljudi koji me ne poznaju dozivljavaju kao hladnu, arogantnu itd. to mi je valjda neki mehanizam odbrane (ovo se pogotovo odnosilo na musku populaciju). sada se to malo promenilo, poradila sam na sebi :)... (a kada me upoznaju totalno se iznenade, percepcija im se promeni-jer naravno takva iznutra nikako nisam :))...
a sa druge strane-jesam druzeljubiva i super funkcioniram sa ljudima...ali sam u startu malo uzdrzana. treba mi malo vremena da se opustim. ipak sam ja Jarac u podznaku :)...a kada kocnice popuste eto veselja :D...

Scarlet
13-06-2007, 12:11
Da, naglasila sam ja i to za Jarca (-logično je), samo ne ponavljam i ne naglašavam sve u svakom postu :p
Zato sam i rekla da će, baš zbog kočnica koje potiču od Saturna (jači) uticaj Urana kod tebe biti malo odložen.

Arogantnom te doživljavaju ne samo zbog Asc u Jarcu, već zbog njegovog vladara konj. Sunce u Lavu :D Jarčevski hladna, a Lavovski digne nos :p
Promene utiska drugih o tebi, o kojima pričaš jasno pokazuju razliku između onog što je spolja i unutra (što se naravno vidi kroz natal), a i delom zbog Urana na MC-u gde te ljudi mogu doživljavati kao nepredvidljivu (kao i uvek kad je Uran naglašen) a i na neki način iznenađuješ pa je to razlog za "pogrešne procene" (to su samo prividno pogrešne procene - ti jesi i jedno i drugo samo jedno spolja a drugo unutra).
Slično kao što su često pogrešno procenjeni ljudi sa Neptunom na MC-u i u X polju - samo što se naravno radi o potpuno drugačijem kvalitetu i načinu, ovo je samo poređenja radi kako transcendenti mogu delovati na osobu.

Nevencica
14-06-2007, 16:47
Ja mislim da je Bezlicni u pravu i da mnogo dobro pogadja ...... a neko sa merkurom u devici ne moze biti ne fokusiran totalno, kao npr ja sa merkurom u strelcu pa sa konj sa neptunom sve u strelcu!:D Moze da je napada sta god hoce ipak merkur u devici je to, a i u 8 kuci moguce da ima dobru introspekciju. Talenat za psihologiju ..... A meni se cini da sam ti vec gledala kartu negde.....:D Lyriza jesi li to ti!? hehehe :D

Lyra
14-06-2007, 23:21
Ja mislim da je Bezlicni u pravu i da mnogo dobro pogadja ...... a neko sa merkurom u devici ne moze biti ne fokusiran totalno, kao npr ja sa merkurom u strelcu pa sa konj sa neptunom sve u strelcu!:D Moze da je napada sta god hoce ipak merkur u devici je to, a i u 8 kuci moguce da ima dobru introspekciju. Talenat za psihologiju ..... A meni se cini da sam ti vec gledala kartu negde.....:D Lyriza jesi li to ti!? hehehe :D
hehehe :)
joj bleskice, pa zar me nisi pripoznala?:p
znam da jesi, nego me zezas kao po obicaju, a?

i da, nema sanse da mi ista promakne i jednostavno osecam ljude, kao zivotinja sam :)...i psihologija me jako zanima i dobro mi ide :)... e to je valjda taj Merkur u Devici i u 8 kuci...ali su oni vodili 'polemiku' oko mog Urana :)
poz

Anika
15-06-2007, 01:00
Hej Lyra, kod mene isto mjesec i sunce u sjedistima, fortuna u 11.kuci, a neces vjerovati Uran mi u skorpionu!:hysterical:
Sala, sala....:smejuljica:

Nego reci mi nesto...jel osjetis ti ovog kirona u 3. kuci? Tj u 4.?
Problemi oko rodbine, obitelji?

astronumera
15-06-2007, 01:09
Astronumera:
Lyura
Meni Je Bila Interesantna 7 KuĆa, Ti ĆeŠ MuŽa Da VrtiŠ Okomalog Prsta. Kako Sam Te Ja Videla Kroz Brojeve Ato Je Drugo Kako Ti Samu Sebe VidiŠ, Ali Ti Si Dobar Astrolog.ne Da Ti Saturn Da Se EksponiraŠ On Te Sputava , Strpi Se JoŠ Malo , Tvoj Svet Će Biti U 2008 Godini.
A Sada Ti Malo Baci Pogled Na Moje Karte, Da VidiŠ Kako Sam Ja Komplikovana

Nevencica
15-06-2007, 10:01
Pa jesam kad sam ti videla kartu, ali nikad se nezna ja sve proveravam dva puta :) Da da psihologija o tome smo pricali......Inace sta radis za kompom idi setaj se onim tvojim divnim gradom nemoj da ti ja dodjem tamo :D ( ako bog da mozda i dodjem :( :) )

Lyra
15-06-2007, 11:06
Hej Lyra, kod mene isto mjesec i sunce u sjedistima, fortuna u 11.kuci, a neces vjerovati Uran mi u skorpionu!:hysterical:
Sala, sala....:smejuljica:

Nego reci mi nesto...jel osjetis ti ovog kirona u 3. kuci? Tj u 4.?
Problemi oko rodbine, obitelji?

pa mislim da sam ga dobro osecala u detinjstvu...prosla sam trnovit put da uspostavim neku ravnotezu u obitelji...i kada sam sve to u velikoj mjeri uspila, zivot me odveo u drugi grad tj. drzavu :)

nego st anam znaci Fortuna u 11 kuci?

Astronumera:
Lyura
Meni Je Bila Interesantna 7 KuĆa, Ti ĆeŠ MuŽa Da VrtiŠ Okomalog Prsta. Kako Sam Te Ja Videla Kroz Brojeve Ato Je Drugo Kako Ti Samu Sebe VidiŠ, Ali Ti Si Dobar Astrolog.ne Da Ti Saturn Da Se EksponiraŠ On Te Sputava , Strpi Se JoŠ Malo , Tvoj Svet Će Biti U 2008 Godini.
A Sada Ti Malo Baci Pogled Na Moje Karte, Da VidiŠ Kako Sam Ja Komplikovana

pa mislim da imam tu sposobnost vrtenja(kao i vecina zena), ali ja to nikako ne volim...a s druge strane i muz mi je jaka licnost, on je Lav/Bik :)...
Astronumera, ja zaista ne umem da tumacim... znam samo osnovne stvari...
evo bacicu pogled, pokusacu povezati nesto :)

p.s. jesi uspila napraviti natal na astro.comu?

Pa jesam kad sam ti videla kartu, ali nikad se nezna ja sve proveravam dva puta :) Da da psihologija o tome smo pricali......Inace sta radis za kompom idi setaj se onim tvojim divnim gradom nemoj da ti ja dodjem tamo :D ( ako bog da mozda i dodjem :( :) )

a znas kako vec su vrucine krenile, pa kada duze spavkam onda tek popodne izadjem van...nisam se jos nijednom okupala, jel virujes?

p.s. nemoj da nisi dosla ovo lito da ne dobijes po :guza:

Anika
15-06-2007, 12:51
pa mislim da sam ga dobro osecala u detinjstvu...prosla sam trnovit put da uspostavim neku ravnotezu u obitelji...i kada sam sve to u velikoj mjeri uspila, zivot me odveo u drugi grad tj. drzavu :)

nego st anam znaci Fortuna u 11 kuci?

Znaci fercera taj kiron? Super:rolleyes: , meni je u 7. kuci. Necu se ni udavati. Zaboli me. :cool:

O fortuni u 11. kuci....hm...samo sto sam ovdje na forumu procitala....

FORTUNA U JEDANAESTOM POLJU
Usmerite svoju paznju ka istinski vrednim ciljevima koji mogu da pomognu Vama i Vasoj okolini, umesto da gubite vreme na neke povrsne odnose i da se nepotrebno eksponirate.

Fortuna u seriji 11

Ukoliko je Fortuna u 11. kući, u kombinaciji sa vladarem ili Uranom, natus ima neočekivanu dobit, postojanje iznenadnih povoljnih okolnosti tokom života, može biti veoma lepo voljena u životu, i imati sjajnu sreću, podršku od strane prijatelja. Ovako položena Fortuna ukazuje na mogućnost ostvarivanja planova, naročito ako je dispozitor dobar, a opisuje i da će natus ostvariti sve svoje želje.

I jucer sam nasla nesto uopceno o fortuni i tocki duha...

Part of Fortune (Pars Fortunae)
Its house represents an area of life where one finds happiness, prosperity and natural tranquillity, expressing innate abilities. It indicates an area wherein the self is easily expressed. Moreover, as the name implies, it signifies the physical health and material wellbeing of the body, as well as the potential for growth of the soul.

"This part signifies the life, the body, and also its soul, its strength, fortune, substance and profit, i.e., wealth and poverty, gold and silver, heaviness or lightness of things bought in the marketplace, praise and good reputation, and honours and recognition, good and evil, present and future, hidden and manifest; it has signification over everything..... if this part and the luminaries are well-disposed in nativities or revolutions, it will be notably good."

Part of Things to Come (Pars Futurorum)(also known as Part of Spirit)
Its house signifies the soul and the body (after the Part of Fortune), along with matters of faith and intentions. With regard to health, it signifies the deeper, spiritual sources, rather than the simple material causes shown by the Part of Fortune. Moreover, as the name implies, it signifies the nature of things which are to come, rather than things present.

"The pars futurorum signifies the soul and the body, after the pars fortunae and the quality of these, and faith, prophecy, religion and the culture of God and secrets, cogitations, intentions, hidden things and everything which is absent, and courtesy and liberality, praise, good reputation, heat and cold... The significations of the pars fortunae appear more during the day... the pars futurorum appear more at night"

To sam nasla ovdje http://www.astrologycom.com/parts.html#fortuna

Opisane su i neke druge arapske tocke, prosetaj malo stranicom ima interesantnih stvari.

Lyra
15-06-2007, 12:54
e hvala ti puno na trudu :)

i ne brini, udaces se ;)

Anika
15-06-2007, 13:06
e hvala ti puno na trudu :)

i ne brini, udaces se ;)

No frks! ;)
Ko ti rekao da cu se udavat?:D
Za udaju mi nedostaje jedna jako bitna stvar - mladozenja!!:D
Ovaj vikend idem u devete svatove po redu ove godine, jos jedna kolegica mi se udaje i vec unaprijed znam da ce me 169 ljudi pitati sto se ja ne udajem, a meni to nekako potpuno svejedno - jedino sto mi palo na pamet da odem u salon vjencanica i da se islikam u svim mogucim vjencanicama da imam slike u njima dok sam jos mlada i lijepa!:5rotfl:

Nenita
19-06-2007, 01:11

Samo pogresno napisano..Merkur je Marsov dispozitor..:)

Lyra
20-06-2007, 13:50
pokusala sam naci i raspitati se postoji li topik o zdravlju, ali nisam uspila...
elem, imam ceste glavobolje i bolove kicme, pa bih vam bila zahvalna ako bi mi pomogli.
:34:

mandrak-21
25-06-2007, 23:52
pokusala sam naci i raspitati se postoji li topik o zdravlju, ali nisam uspila...
elem, imam ceste glavobolje i bolove kicme, pa bih vam bila zahvalna ako bi mi pomogli.
:34:
mislim da sam ti rekai da ces imati tih problema zbog tranzitnog saturna:)

Lyra
26-06-2007, 12:02
mandrace-21, jesi mi reka, ali kada ce me proci?
sta ce se dogoditi kada Sa krene tranzit po mojoj 8 kuci? :eeks:

:p

EnemyOfTheSun
26-06-2007, 12:38
Dok saturn tranzitira Merkur nece biti bash sjajno.

Lyra
26-06-2007, 15:11
Dok saturn tranzitira Merkur nece biti bash sjajno.

pa sta znaci to sto si mi reka?...pa ako vec zelis da mi pomognes, bilo bi lipo i da das neko objasnjenje :)

EnemyOfTheSun
26-06-2007, 16:43
Necu da trcim pred rudu, ako namirisem sta - reci cu. Ja nisam vidoviti milan pa odna " cerka ce da vam radi za DB " i te fore. :)

Moze da se odnosi i na bolest nekog u tvojoj okolini ne iskljucivo na tebe.. mada u pitanju je jedan od vladara horoskopa.

mandrak-21
26-06-2007, 22:48
Po trenzitima na nebu trenutno bi se moglo desiti tebi osim tih bolova i trudnoca.:) koju trebas izneti a sto se saturna tice kad dodje u 8.polje moze ti doneti probleme hronicne sa zdravljem cak mozes imati i smetnje u govoru.lom ruke..(dete cuvaj kad bude nad merkurom i zivce naravno jer ces biti malo nervoznija nego inace)..moze mnogo toga da bude ali po mom misljenju odrazice se na teskoce sa novcem tebi dragih ljudi i nemogucnost da im pomognes kao i moguce nasledstvo tebi jer saturn nije los ako ti je vladar za oca ne brini o tom potom:) takodje suprug ce imati novcanih problema oskudicu u novcu(sto moze biti i investicija koja se tesko realizuje i sporo ide povracaj novca.........eto draga lyri ne brini zbog saturna a bezlicni je napomenuo dok bude nad tvojim merkurom to je oktobar 2008,pa opet mart 2009.godine i treci put negde u junu 2009.godine da malo povedes racuna i o sebi i o detetu ako ga bude do tada a ako ne taj period ce ti biti teze da zatrudnis........

EnemyOfTheSun
26-06-2007, 23:36
A osmo polje se odnosi i na nasledje, t.j novac od drugih. Sedmo na procese i tu je natalni Saturn.

Moze da bude nesto oko suda, neki proces ili slichno. Posto nemas dece ajde da izbacimo svaki problem sa decom... Mada ti je Merkur napadnut a bogami i mars u petoj. Peto polje se pored dece odnosi na seks, eros, zabavu, skolu, ljubav, darove, veselje, zabavna mesta, javne nastupe, lagane zarade, lutrije, igre, spekulacije. daleke pretke i rasno poreklo.

Sve boldirano moze biti problem + Hronicne bolesti i deca.
Mada saturn ti je vladar odnosi se lichno na tebe prvenstveno, pa ja bih nekako odbacio probleme kod tebi bliznjih.. i posto dece nemas probleme sa decom. Znaci moguce ugrozeno zdravlje, los period za trudnocu i neki procesi.

webhanuma
11-07-2007, 21:25
'Ajde i ovde da se okusam... ali hocu kritike :* Bas mi znace kad mi se kaze sta je netacno..ili totalno suprotno od onog sto sam rekla.
Dakle lirice, meni je tvoj natal odmor za oci. Ako bih ga opisivala jednom recju =stabilnost. Samo par izazovnih aspekata... koji te uostalom cine osobom a ne biljkom :-)
Sunce i vladar asc u konj i lepo pozicionirani i u sedmoj (public) i u lavu znace da te javnost dozivljava kao stabilnu i jaku osobu. Iako je imas na pretek ne vide na pocetku tvoju harizmu jer prvo vide jarca...tvoju hladnocu...spoljnu samo, ali pretpostavljam da ti ne darujes ljude osmehom (na pocetku). Nisi jedna od onih koja kada kaze "dobar dan" do po defaultu uradi sa osmehom?
Dalje svim srcem ti zavidim na ovakvom mesecu.... moze on da bude i bolji, ali cinjenica je da tvoje emocije i tvoje majcinstvo nece biti dovedeni u pitanje nikad, nego mozda samo povremeno iskusavani ponekim tezim aspektom. Sjajno!
Oba vladara sedme u sedmoj u svojim sedistima, sunce FENOMENALNO postavljeno... znaci blago tebi zaista... verujem da tvoj delija jos nije dosao. Mesec na 23em stepenu ima odliku urana (pojavice se iznenadno), a sunce u konjunkciji sa saturnom ce ti ga dovesti tek oko 35te... ovo naravno govorim simboliku. Ako je tu...uzivaj s njim, onda je neminovno 10ak godina stariji barem.
Sa 4 planete u sedmoj +mesec-paznja javnosti, reflektori... bilo bi steta da ne radis sa mnogo ljudi. Na sve njih ostavices lep utisak (sad sam se setila sta ti je profesija tako da oni 100%odlaze zadovoljni!)
Nevezano za sve ovo ti pricas ijekavski. Gde zivis... da li treba da radimo relokacioni? Posto ovo nase trucanje vazi za tvoj natal...ali koliko si ti daleko od toga?
Hm... druga kuca mi se ne dopada... nisam to nigde nasla ali vidim da astrolozi umetnute znakove u kucama komentarisu kao "ima a nema" ... sto ako povezem s novcem ne zvuci lepo. Da imas potencijal da ga zaradis definitivno, ali eto on ce se uvek otimati da ide. Aj da ne duzim ne mora ovo da bude neminovno lose moze da znaci da mnogo darujes, da si kupoholicarka, .. nije vazno cim se partner pojavi na sceni sve ce to da izgleda bolje :-D
Treca kuca -komunikacija -mars u blizancima -brzo i mnogo pricas (atipicno za jarca), istrajna si da dokazes svoje stavove kad ih imas.
Sesta pocinje u blizancima -usluzna delatnost, sa merkurom u sedistu -rad s rukama, merkur je u devici -susta si pedanterija i dobro je za tebe da ostanes u poslu kozmetike ili nege tudjeg tela...mislim da je to jako ispravno -kozmetika, frizer, masaze...sa uranom na mc-u ne postoji ama ni jedan razlog da nemas svoj sopstveni kozmeticki salon sa nekim extra uslugama (trigon sa jupiterom) u simbolici zadovoljavanja zena koje stare... sta-ti-ja-znam vocne maskice, onda zbog marsa -makaze,pincete, iglice....ova lepa sedma kucica pokazuje da je tebi iskreno stalo da te drugi dobro vide i da neces otaljati klijente u cemu god.
Predbracne veze -peta kuca, ako je vreme rodjenja tacno i peta pocinje na ovom stepenu placa kazu da to nije lepo (al' nej se bojis meni jedina lepo aspektovana planeta stoji bas na tom stepenu), ako gledam merkura kao vladaoca pa u devici..on sve to nesto minimizuje, tako da ljubav koju si u vezama dobijala ti je bila uskracena -ne znaci da ti je nisu davali ali je tebi to bilo malo, pa merkur u osmoj...tama, pa mars u kuci -napeto, kvadrat s merkurom svadja..opozicija s neptunom -bog sami zna oko cega... mozda i oko boje neba li satisfakciju donelo nije. zbog ovog sextila sa sunce,saturnom, i sextila merkur-venera,... mozda je to neka jedna veza koju ja opisujem, duga i naporna... sa vise date ljubavi
E da! Da se vratim na jezike, mars u blizancima u ovom aspektu sa sunce,saturnom... ne mogu da se setim (pametniji ispravite me) ali mislim da donosi lakse ucenje germanskih jezika (lakse nego jel'te prirodni engleski)
Mislim da zbog same postavke marsa ti u sustini nikad nisi bila zainteresovana za neko studioznije proucavanje necega... kao ni fakultet sam po sebi? Ali islim da mozes biti SJAJNA u bilo kom prakticnom poslu... u kom pomazes drugima...rukama... e da... pa i sivenje tu upada... jesi probala nekad?
hmmm, da probam nesto... kuca-mama-detinjstvo... venera na stepenu vodolije (iznenadno) u raku (emocije) prima kvadrat od plutona iz vage sa stepena kraja. Tvom detinjstvu je nekako naglo dosao kraj? Ili se mama odselila? Prema primarnim direkcijama to o cemu pricam se desilo u tvojoj 11oj godini.
Prijatelji...pa eto ne bih previse komentarisala imas neptuna u 11om a ja sam sklona da omasim odmah gde je on, ali recimo da ih idealizujes
I samo jos jedna opaska: 12ta i osma kuca... bas naglasene.. jupiter kao prvi vladar jedanaeste je u merkuru, sunce kao prvi vladar osme, a u osmoj je merkur, na sve to pride mnogo lepih aspekata...i peta (hobi) je u blizancima.... meni je ovde toliiiiiiiko stvari indikativno... jesi ti zainteresovana za hiromantiju? Ja mislim da bi jako brzo prihvatila njene principe i da bi te ista interesovala
Daj vici tacno netacno :*

Pogledala sam tranzite sada... saturn ti ulazi/je usao u osmo, ali svakako je u lavu i sunce i saturn su ga JAKO dobro osetili i osecace ga sve dok ne izadje iz lava. Posto ne napada ni jednu planetu ne moras ga se bojati... verovatno donosi tamne misli... teskobu duse :-( Bice malo lakse bar kad dodje u devicu -melanholija, ali ne vidim zasto bi ti doneo nesto lose. Pazi se jedino kad dodje bas na merkur koji je kvadriran od marsa.. ne zapocinji teske svadje s rodbinom i komsijama, nemoj misliti da je ceo svet protiv tebe i samo dve nedelje pripazi na svoje zdravlje (ne trcati u stiklama, ne mlatarati makazama dok pricas telefonom, ...ali to je bukvalno nedelju-2 ...moze da znaci banalna povreda ostrim predmetom na poslu... ama nista posebno... nemoj strahovati.. budi svesna da je irealno)
Ako nije previse privatno, da li bi podelila sta se desilo kad je tranzitni pluton napravio opoziciju sa tvojim natalnim marsom pre koju godinu? ..mislim da je to 2003 U simbolici planeta i kuca mogao je da donese bukvalno secivo-operaciju, saobracajku, ..aha tek sad vidim tranz pluton je tad egzaktvno kvadratirao i tvoj merkur... ili saobracajka ili neka frka u okolini/na poslu/svakodnevni zivot korenito se promenio? Daj pomoc pls
Dalje sto se tice tranzita nemas nikakve egzaktne aspekte kako vidim. Uranko ide retrogradno pa ce uskoro, u drugoj polovini godine praviti egzaktnu opoziciju sa merkurom... opet nervi... verovatno stvarno imas neke strahove trenutno. Ako ih ima.,.. nema potrebe za njima, to ce doneti ali najsitniije nezgodice na poslu... aman svakom se desi :-)
Sad imam vremena i volela bih da mogu da ti virkam u solarni ali ne znam gde zivis trenutno. Ako si i dalje negde dovoljno blizu trebalo bi da je ova solarna koja se jos nije zavrsila bila znacajna za tebe (citala negde da kad se uglovi iz solara/natala poklope da se daje znacaj toj godini u zivotu! Mada tacno...prvi saturnov povratak je za sve nas vazna godina ;-) Introspekcija, preispitivanje ispravnosti dosadasnjih stavova. Ove godine mesecak ti je pobegao u drugu, lepo je postavljen, mada je u ovnu... promenila si se, tvoje emocije su dobile novu formu i ove godine si volela da ih verbalizujes?Jupiter na mc-u bio (izvini ovo sve naravno nije tacno ako si ti sad na nekim preudaljenim koordinatama) lepo aspektovan, cacka uranka u drugoj -zasigurno jedna bericetna godina ostaje iza tebe...
Naredna godina bice napornija... al' ne mogu uvek ruze da cvetaju :-) I u njoj imas potencijala za mnogo stvari.. saturn ce biti u konj sa vladaocem asc-a, sto moze da donese ozbiljnost ali posto ta venerica vlada i 6om kucom svakodnevnog zivota, a u prvoj imas marsonju, to znaci da recimo naredne godine mozes da krenes na aerobik ili vec nekako pocnes da vodis racuna o svom telu kroz sport.. marljivo i sa dobrim rezultatima.

Lyra
11-07-2007, 23:37
joj hvala ti na tolikom trudu! zaista ne znam kako da ti se zahvalim!
puno, puno, puno toga sa si napisala je tacno i sutra cu ti sve detaljno reci sta i kako (sada nemam puno vremena...skoknula sam na kratko)...
evo ti par informacija: zivim u Splitu, udala sam se u februaru ove godine...a to za 2003 ne mogu trenutno da se setim, ali javim ti cim mi nesto padne na pamet...
jos jednom HVALA!

webhanuma
12-07-2007, 18:23
webhanuma:.da li treba da radimo relokacioni? - ne znam
- sve sto je paranormalno me interesira...

Lira puno ti hvala na odgovoru, zaista mi je mnogo znacio :-)
E sad samo sto se ovog tice... imalo je smisla kod tebe raditi relokacioni, jer 3planete menjaju kuce, tako da mars ulazi u sestu sto je veoma smisleno ali tako sam ga i posmatrala pri opisu tvog posla, ali recimo sunce-saturn su u osmoj, sto si super opisala svojom drugom recenicom :-)
Takodje pretpostavljam da zbog toga sto je saturn napustio tvoje sedmo, tvoj partner nije neminovno morao da bude stariji.
Lep dan ti zelim!

Lyra
12-07-2007, 18:28
Ma to je najmanje sto sam mogla da ucinim za onoliki tvoj trud :)...
jos jednom hvala!
pozdrav!

'
Naredna godina bice napornija... al' ne mogu uvek ruze da cvetaju :-) I u njoj imas potencijala za mnogo stvari.. saturn ce biti u konj sa vladaocem asc-a, sto moze da donese ozbiljnost ali posto ta venerica vlada i 6om kucom svakodnevnog zivota, a u prvoj imas marsonju, to znaci da recimo naredne godine mozes da krenes na aerobik ili vec nekako pocnes da vodis racuna o svom telu kroz sport.. marljivo i sa dobrim rezultatima.

ej, zaboravih da te pitam...kada si ovo rekla na sta si konkretno mislila?
u kom smislu napornija? nista ozbiljno?

webhanuma
18-07-2007, 18:03
E mila lirice....ja sam ti jedan siroti merkur u ribama... zaboravljam sve sto niije napisano...zato i razlazem ove svoje recenice ovako, da se ne bih posle iscudjavala. Ne smem nick da promenim da i njega ne bih zaboravila :-)
Kada budem imala vremena pogledacu opet :*

Merkur
26-12-2008, 22:43
http://astro.axisdraw.com/forum/117999-post13.html
Dakle, da nastavim ovde, ipak je tamo Shumijeva tema.:D ;)
Tvoj Merkur (automobili) je super postavljen u tvom natalu. Obrazuje aplikacioni kvadrat sa Marsom (brzina) ciji je Merkur (automobil) dispozitor koji se nalazi u 8 kuci ("mrznja") daje mi sliku da ti ne volis brzu voznju. Ovde pricam o tebi licno. Znaci ne podnosis da "potopis gas". Volis da posmatras, Mars (brzina) na 17* stepenu Lava (pozoriste). Ali zato, sta volis. Pa kada pricamo o voznji i pogledamo trece polje, Mars vladar u Blizancima a njegov dispozitor Merkur u Devici (pouzdanost). Lyra voli laganu i sigurnu voznju.;)

P. S. Pa jos kad dodamo aplikacioni sekstil sa Venerom, hmmm u lepim i porodicnim kolima. Venera u Raku.;) Pa jos i partner, klinci pa putovanje woooow.

Lyra
27-12-2008, 18:16
...P. S. Pa jos kad dodamo aplikacioni sekstil sa Venerom, hmmm u lepim i porodicnim kolima. Venera u Raku.;) Pa jos i partner, klinci pa putovanje woooow.

Hehe, baš me obradova :p ...

Pa, ovako ja to vidim. Šta ne volim? Ne volim kada me neko ko nije pouzdan vozi, još ako vozi brzo ka manijak - ja sam gotova :D...Rijetko sa kim sam kao suvozač opuštena.
Za sebe mogu reći da sam dobar vozač, onako na muški način (da se dame ne uvrede). Ne vozim sporo, ali ni luđački brzo. Jesam oprezna. I ne volim da mi ljudi koje vozim lete livo - desno, naprid - nazad...volim da im je udobno i ugodno.

Što se auta tiče, volim monovolumene, ili lipe kombie (mama, tata, pas i kravata :p)...Volim i male slatke, tipa C3 Pikaso.

Tako da, pogodila si :) ...