Sve moje ljubavi kroz 5 polje [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Sve moje ljubavi kroz 5 polje

jadrankar
15-12-2011, 01:02
Sve moje ljubavi kroz 5 polje

.Ono sto sam primetila da na ovom forumu ima dosta mladih devojcica sve ih uglavnom manje vise zanima ljubav.Svaka od vas ceka i nada se da joj se desi ona prava .A, da li ce se desiti i kakva je to ljubav koju vi dajete i kako se uopste u njoj ponasate najbolji pokazatelj za tako nesto vam je 5 kuca.

Sam znak u koji pada vrh 5 kuce ogroman je pokazatelj za tako nesto.Sliku o tome dodatno ce prosiriti ako 5 kuca ima i svog suvladara.sve ljubavi u zivotu dolaze i prolaze ali ono sto ostaje je secanje na njih.

Svoj album secanja na sve te ljubavi cuvam duboko u svom srcu. i ponekad u tisini svoje sobe izlistam album onako samo za sebe.Ono sto u mladosti nisam znala da objasnim svojim drugaricama znala bih sada ali sada je vec kasno za tako nesto .A koju od njih uostalom i zanima tako nesto.svaka od njih kao i ja, sada je u braku imaju svoje porodice pronasle su svoje ljubavi ,kakve takve ali su pronasle.

Cesto su u mladosti govorile kako ja jedina imam srece u ljubavi dok su sve one lutale ,patile i tragale kako ja volim da kazem za svojim Marsom . A u cemu se sastojala moja sreca koju sam ja kako one kazu imala.

Rodjena sam u znaku Vage sa naglasenom venerom.U horoskopu ona nije napadnuta od maleficnih planeta sto joj je omogucilo da ona na ljubavnom polju iskaze sve svoje kvalitete. Vrh mog 5 polja je u znaku Ovna Njegova prirodna vladavina je 1 polje ,spada u grupu vatrenih znakova ,sam znak vezuje se za pocetak proleca ,kad sve pocinje da buja i cveta,kao kardinalan znak vezuje se za velike promene .Ovnom vlada planeta Mars .Nacin na koji Mars upravlja znakom Ovna je takav da se on uglavnom oslanja na seriju ostrih udaraca kojima se trudi da ostvari pobedu svaki put jurisajuci kao da ce citavu bitku zavrsiti u samo jednom jedinom udaru.Ono naj vaznije sto je znak Ovan ugradio u moje 5 polje je pokretacka energija ,takmicarski i osvajacki duh.

Moje prvo zaljubljivanje pocelo je jos u Osnovnoj skoli.Pamtim da su dolaskom proleca uvek pocinjali da rade leptirici u mom stomaku.Valjda je to i vreme kada je isijavala ta Marsovska energija i na cudan nacin upravljala mojim ponasanjem. Uvek su me privlacili sportski tipovi ,uvek ta duza nemirna kosa .znala sam da ono sto se meni dopadne mora biti moje Osecanja su se razbuktavala neverovatnom brzinom ,verovala sam da sam zaljubljena ali u stvari cilj je bio samo u osvajanju .

I svako osvajanje da grubo kazem trofeja kod mene se gubila zelja ,zainteresovanost i trazila sam novo. Sva zabavljanja svodila su se na vreme dok si u skoli ,na cekanje da se oglasi zvono za veliki odmor kada ces ugledati te oci koje toliko zelis da vidis i progovoriti po neku stidljivu rec. Period iz Osnovne skole obelezen je onim naivnim decackim ljubavima.Potvrda da si sa nekim u vezi ili da je neko zaljubljen u tebe bila je i kroz leksikone koji su isli od ruku do ruku i bila sam srecna kada sam citala sve ljubavne poruke meni namenjene.kao da su i sva nacrtana srca veselo skakutala po parcetu papira.Divni su bili ti dani iz Osnovne skole .

A onda je dosla i srednja skola.I opet je cilj bio u osvajanju.Jednostavno zelela sam da budem zaljubljena . Tada sam u glavi vec imala svog princa na belom konju.Zamisljala sam i znala kako treba da izgleda i koje osobine treba da poseduje taj moj princ..To je trebao biti neko ko ima kao noc crnu kosu i oci ,da bude lepo gradjen,da ima lepe ruke ,da je duhovit,pametan i da se lepo ljubi. O sexu tada nisam ni razmisljala. To sto sam trazila nisam pronalazila

Desilo mi se da sam se u jednom periodu zaljubila na prvi pogled. Bilo je to na upisu u 3 god srednje skole. Sreli smo se na stepenistu i taj prvi pogled od kog sam zanemela jer znala sam ,,To je on,,Jedino sto nisam bila sigurna da li je i on dosao na upis ili je samo bio u prolazu.zeljno sam cekala pocetak skolske godine .i pojavio se .sada shvatam da je on predstavljen mojim Neptunom u 12 kuci koji je u kontaktu sa mojom Venerom.O toj ljubavi sam mastala citavih god dana .Znala sam o njemu sve ,nikad se zvanicnonismo upoznali ali sam bila i svesna toga koliko su i sve druge bile zaljubljene u njega.Zato i razumem osobe koje u svom natalu imaju kontakt Venere sa Neptunom.

Mastala sam o njemu godinu dana i ujedno se mirila sa cinjenicom da ce on biti prvi koji je ne osvojiv i da mi je to mozda kazna za sve bivse ljubavi koje sam ja ostavljala.cudan je a ujedno i divan taj osecaj kada znas da si zaljubljen al ujedno i patis ,sanjas i ceznes .Ali Ovan na vrhu 5 polja ne kaze tako .On zeli u osvajanje on zeli akciju. njegovo geslo je "Ko ne rizikuje taj i ne dobije"

Odvazila sam se i krenula u akciju.Okrenula sam njegov broj telefona ,pozvao me je na kafu i obecala da cu doci.Tek onda sam shvatila sta sam uradila.I ne secam se nacina kako sam stigla do Novog Beograda do njegovog stana .Secam se samo njega kako otvara vrata njegove nemirne crne kose ,prelepih crnih Neptunskih ociju.Na sebi je imao belu majcu koja je davala bljestavilo njegovom licu. Dok je on kuvao kafu ja sam ostajala bez vazduha i molila Boga da ne umrem .I sve se nakon njegovog ulaska u sobu odvijalo neverovatnom brzinom.Krenuo je da me poljubi. Nikada ali nikada necu zaboraviti taj osecaj tog prvog dodira usana osecaja koji je u istoj sekundi rasprsio svu moju zanesenost ,ljubav .ceznju.Nije mi prijao ni jedan njegov dodir i pocela sam ga gurati od sebe. Nije bio navalentan da nastavi bilo sta ali mu nije bila jasna moja reakcija.Nije ni meni cak ni dan danas.Otisla sam iz njegovog stana ali sam obecala da cemo se cuti i da cu ponovo doci.

Sutradan u skolskom dvoristu nismo se ni javili jedno drugom a u narednim danima pogledom trazili jedno drugo.Bila sam zbunjena .Posle mesec dana ponovo sam ga nazvala i otisla do njega.I opet ista situacija.Nije vise bilo opcinjenosti ,pa samim tim nisam zelela nista na silu.Tog dana od njega sam dobila sliku ,zelela sam da je imam .Otisla sam iz stana i tu se moja Neptunska ljubav i zavrsava.Posle toga cesto sam ga vidjala na Tv na reklami za sokove ,,Hany,,I stvarno je bio lep kao ikona.I u ovoj ljubavi potvrdjena je simbolika Ovna da za njega ne postoji nedostizan poduhvat vec mu svaki dan treba pristupiti sa istim entuzijazmom.

Ovan se vezuje i za simboliku osobe koja nosi uniformu .Mars je i ratnik ,vojnik .Gledano na taj nacin onda bi se u mom zivotu trebala pojaviti neka osoba kroz koju bi i ova simbolika bila ispunjena.I onda me i ne cudi sto sam imala i jednu vojnikovu ljubav.U njemu sam pronasla duhovitost koju sam zelela .Od drugih razlikovao se po tome sto je bio sav u simbolici mog 5 polja. Rodjen u znaku Blizanaca sa Asc Ovan.Upravo je ta energija Ovna koja me je njemu privlacila.I on je zeleo isto.Uvek spreman na akciju ,nova desavanja ,rivalstvo izmedju nas ko je u cemu bolji.Uvek je bio prisutan takmicarski duh .Neverovatno duhovit uvek je bila prisutna pozitivna energija izmedju nas. Raskidali i mirili se ko zna koliko puta ,i kao da smo se takmicili ko je bolji u osvajanju.

Sa ovom vezom prestala su i moja nadanja da cu pronaci tipa iz svojih snova. Da sam mogla osobu koju je predstavljao Neptun i sve druge osobine ovog Blizanca/Ovna da spojim u jednu to bi bilo ispunjenje mog idealnog tipa iz snova.kroz vladara 5 polja Ovna istutnjila sam sve svoje vezice i svaka je bila ostvarena .Sada shvatam zasto su mi drugarice bile zavidne ali one nisu shvatale da ipak pored svake ostvarene veze ja nisam bila srecna.Cilj je bio u osvajanju ali sa svakim uspehom gubilo se interesovanje i uvek se tezilo novom pocetku i osvajanju.kada Ovan vlada 5 poljem ,nema tu dugih veza ,nema stabilnosti.Ima puno zara ali puno znatizelje u traganju novog.

Cesto sam mislila da je problem u meni ,uvek sam smatrala da mnogo vise vredim od osobe koja je uz mene .Moja Venera je u konjukciji sa Suncem i laik bi pomislio da je to Narcis da sam zaljubljena u samu sebe .Ali nisam .To Sunce samo je pospesilo Veneru da zraci jos lepsim sjajem i da iskaze na najlepsi moguci nacin sve svoje osobine.i kada vec pominjem aspekt Venera u O Sunce ne mogu a da ne pomenem moju morsku ljubav koja je trebala da predje u brak.Bio je druge vere( katolik)i veoma bogat.Dosao je u Bg sa gomilom para u nameri da kupi stan gde bi smo ziveli zimi a na moru leti.Ali mom ocu je naglo skocio pritisak .I secam se kao da je juce bilo .Na parcetu papira nacrtao je krug (Sunce) a olovku stavio u centar ,,Ovo je krug a ovo je centar.30 km u bilo kom pravcu mozes da se udas .ako mislis da ostanem ziv.Ubice me tuga za tobom ako odes daleko,,Kako je samo drhtao moj Mesec , moja dusa koja voli raskos gde sve sljasti ali zarobljena u kuci straha i nisam tada razmisljala srcem vec glavom pa sam rekla ,,Ne,,

I sta se sve dalje dogadjalo kroz moje 5 polje. kada sam kroz Ovna istutnjila sve krenula sam u potragu za stabilnom vezom.Su vladar 5 polja je Bik i kroz njega sam naucila da volim.Jako velika razlika je biti zaljubljen i voleti. Udajom za svog supruga pronasla sam sigurnost ,ljubav .

Uvek sam ja bila ta koja je birala ali dozvolila sam da uletim u kandze jednog lava. Privukla me je verovatno ta vatra ,arogantnost ali moj glupi znatizeljan vladar 5 polja Ovan nije tada shvatao da je igrati se s Lavom isto sto i igra macke i misa. I tako je jedan vladar 5 polja Ovan pobedjen od strane jednog Lava. Ali ne zalim se .Uz njega naucila sam da volim jer Sunce koje je izvor zivota uvek ti daje energiju da ides dalje ,da zivis i da volis.

I zato kazem album svojih uspomena cuvam duboko u svom srcu .Ono sto nikad nije prestalo da postoji kroz simboliku vladara mog 5 polja Ovna to je to Prolece.Uvek pozelim tu zaljubljenost ,romantiku ,teram supruga u prirodu ,i cini mi se uvek se ponovo zaljubim u njega.govori mi da se ponasam kao neka klinka al vidim da i njemu prija takvo moje ponasanje. I za kraj ne mogu a da ne napisem stihove pesme ,,Nekako s proleca ...

Nekako s proljeca
uvijek meni doluta
neka ceznja tamna
tiha mudrost davna

Spustam ja stare kofere
na perone sudbine
to je miris zrelih godina
moj kaput, bas je tezak, najdraza

Nekako s proljeca
ja se sjetim starih drugova
probude se u meni
svi derneci pijani

Tad nosim stare cipele
one znaju moje ulice
to je boja, crnoponocna
moji koraci, bas su teski, najdraza

Ref.
I opet taj osjecaj samoce
kad nece nikog mene krene i hoce
i opet mrakom svoje pjesme bojim
pijan od zelje za usnama tvojim
sav sam ti od ludila, nekako s proljeca

Nekako s proljeca
sjeti mene nepravda
na pobjede, poraze
i sve lazne obzire

Napravim, racun prastanja
popijem, pusta mastanja
to je ukus, lijepog kajanja
moji kapci, bas su teski, najdraza

Nekako s proljeca
noc mi oci otvara
nemam san da uhvatim
nema dana da ne izludim

A hocu da te vodim ja
tragom sunca, jugom maslina
to je dodir tvojih bedara
moja dusa, bas te voli, najdraza
http://www.youtube.com/watch?v=3e7zN0vVdi8

Nina Sofia
15-12-2011, 01:12
Jadrankar svaka cast na tekstovima. Sada citam i moram da priznam da sam odusevljena istim :)

skorpija_strelac
15-12-2011, 02:51
meni se dopada to zadovoljstvo koje se oseti dok citam i neki mir

ganci
15-12-2011, 09:20
meni se dopada to zadovoljstvo koje se oseti dok citam i neki mir

Aha, aha, bas to skorpija strelac! :)
Bas te reci.
Citam sve Jadrankine tekstove i uvek to osecanje.

ochajna domacica
15-12-2011, 12:31
Ono sto sam primetila da na ovom forumu ima dosta mladih devojcica sve ih uglavnom manje vise zanima ljubav.

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
ali...da se dodam MANJE LJUBAV, a više udaja! čast izuzecima.

majabl
15-12-2011, 16:15
ja ne bih da se udam,... a da nije bas bas iz ljubavi, dosad sam mogla,..ali nisam jer znam da nije to to, ali ona prava ljubav..i bojim se da se necu udati, ne zato sto se necu udati, vec zatio sto bi to znacilo da necu pronaci ljubav ...:) :) :)