Problematična 5. kuća. [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Problematična 5. kuća.

Nickoletta
17-08-2011, 14:53
Zdravo svima!
Učim o natalnoj astrologiji već duže vreme, ali sam neznalica još uvek:D
Evo moje natalne, pa ako bi neko rekao neku reč, bila bih puno zahvalna!
http://imageshack.us/photo/my-images/35/21747211926631482012010.jpg/
Konkretno, recimo, zanima me finansijsko stanje i posao.
Zbunjuje me to što mi 2. kuća ima 2 vladara, Merkura (spaljen) i Veneru (koja je u 12. kući, zajedno sa Marsom). U 4. kući uklješten znak Strelca, u kome je Mesec, a u 10 kući uklješten znak Blizanaca, gde se našao Jupiter.
Mogla bih da nabrajam ovako do beskraja, puno stvari me zbunjuje.:24:
Hvala unapred!

ivanam
04-09-2011, 00:29
Meni na osnovu tvoje karte deluje da ce ti i prihodi i posao zavisiti od muskarca sa kojim se u vezi,jer su ti Ve i Me vladari polja posla i polja novca.Ve je u konjukciji sa Ma,vladarom tvog 8.polja(novac partnera) ,dispozitor je So koje je u konjukciji sa opet vladarom ta dva polja.So je vladar 12.kuce tajni,pa mozes biti u vezi koja ce biti tajna,a mozes i obavljati neki posao u zatvorenoj ustanovi.Vladar 6.polja ti je Ur koji je u konjukciji sa vladarom 7.i vladarom 5.polja ,pa ti se opet mesaju posao i ljubav.Sa ti sad ide poljem novca pa ga zato manje ima,a bolji period od oktobra kad napravi sekstil na Ve0Ma ,mada ti tad pravi i kvadrat na So 0 Me,pa moze da bude i dobitaka,ali i gubitaka.Polovinom sledece godine mozes da uspes po pitanju posla kad ti Ju udje u 10.polje.

expulseza3
04-09-2011, 01:05
Ti si Rak-Devica,prema tome pametna si osoba,ali su ti osecanja malo potisnuta.Dobro bi ti islo ucenje stranih jezika,kao i smisao za nauku i medicinu..Smatram da si dobar psiholog,ali volis malo i da mastas.Mozda si malo vise uplasena,stidljiva i vodi racuna o psihi,jer nekako si uvek u drugom planu zbog stidljivosti pa ti to moze u kasnijim godinama doneti nemir.Nesigurna si,neodlucna vise nego sto bi trebalo.Ne donosis sama odluke te si kasican primer coveka koji ne koristi slobodnu volju.Tvoji prijatelji ti mogu pomoci u afirmaciji i imaces prijatelje na visokim drustvenim polozajima.Ali ti bas volis da se druzis i prijatelji ce ti biti vrlo bitni u momentima ocaja.Obrati paznju na stomak to ti je osetljiva tacna,mozda zeludac ili varenje.Srecno!:)

Nickoletta
04-09-2011, 10:05
Hvala vam puno!!!
A ne vidi se možda neka mogućnost za privatni biznis...?
Ove godine/početkom sledeće završavam fax, tako da Jupi će mi to prvo doneti, a onda nadam se i posao...državna ustanova (ne znam ima li konkretnih naznaka za to).
Nisam sklona tajnim vezama nikako,trenutno sam u dugoj vezi...tako da me uvek buni ta moja 12. kuća...
Slobodnu volju imam, itekako, prilično sam svojeglava, iako to nikada ne priznajem, ovo je redak slučaj:-)) Uvek težim da postupim i uradim onako kako sam naumila i prosto volim da je po mom.Naravno, dajem i dečku malo prostora, ali to tek onako malo da pomisli na momenat da je the boss :-))
Hvala vam !!

expulseza3
04-09-2011, 14:44
Nisam sklona tajnim vezama nikako,trenutno sam u dugoj vezi...tako da me uvek buni ta moja 12. kuća...

U pravu si da se VE ne oseca lepo u 12k je to je kuca iskusenja i odricanja,a znas da Ve predstavlja ljubav.Tvoje ljubavi mogu biti skrivene na neki nacin,ali ako si u stabilnoj vezi za sada to moze da znaci i da idealizujes partnera.Mozda se te tajne veze ispolje kasnije.Mars je isto tako lose postavljen ,jer ti on donosi razne vrste teskoce,teska iskusenja.Mada ponekad Ma u 12k moze ti doneti i drustveni uspon.:) Ali i opasne neprijatelje,koji nose neko oruzje i td...Trudi se da odrzis zivotnu ravnotezu,jer smc imas u 6,sto znaci da ti 12k opet nije dobro polozena sa sve So kao vladarem 12k.

Nickoletta
04-09-2011, 17:47
Upravo zbog te široke astrosimbolike, teško mi je da sagledam aspekte, kartu u celini.
Ne znam kako mi se VE oseća u 12.kući, znam da se ja s njom osećam super:-) Simbolika VE u Lavu me sasvim određuje, ali 12. kuća...ne nalazim se.Možda je to zato što o svojoj vezi ne pričam ni sa kim, to što je između nas dvoje između nas je i niko tu nema pristup...i to je sasvim dobro, nema mešanja sa strane, svi samo posmatraju i čude se kako nam uspeva da trajemo.
Nisam imala ni nesrećne ljubavi, ni razočarenja....nekako samo lepa i pozitivna iskustva.
Nisam sklona idealizovanju ničega, ni ljudi...Prilično sam 'na zemlji' i razum stavljam pre svega i svih. Ni to nije dobro, ali uspevam da se korigujem donekle...pre ove veze sam tek bila totalno svoja i baš niko nije mogao ni da pomisli da utiče na mene. Sada sam se ipak malo opustila u tom smislu, jer dečko mi je jako osetljiv na to.On je pravi Rak, Sunce, Merkur, VE i MA su tu (ali nisu u konjukciji).

Acting_Me
05-09-2011, 20:19
Ja bih rekla da ce ti pomoc dosta pruzati prijatelji, ili ti makar davati sanse za neka materijalna sticanja.
Medjutim, nisam bas neki astrolog pa moze biti da grijesim.

Nickoletta
05-09-2011, 22:18
Hvala ti ;-)
Misliš na prijatelje zbog moje 11. kuće...ali, tu je SO koje je vladar 12.k...hm, ne znam koliko je to povoljno za kuću prijatelja.

Acting_Me
05-09-2011, 23:01
Iz nekog razloga sam mislila da ti je vladar druge u 11, izvini, moja greska.
Mada sad kad pogledam vlaadar 4te kuce u 10toj, moguce da ce ti od muza nekako to zavisiti, mislim da je ovo neko vec napisao, mada nijesam pazljivo citala. Izvini na gresci koju sam napravila, nijesam mnogo iskusna, ali toliko inace znam :D NE znam sta mi bi :D

Nickoletta
29-11-2011, 21:31
Ništa pobogu!! Svi grešimo, nećemo naučiti ako nikada ne pogrešimo ;-)
Pa šta znam, to za muža je budućnost, to ćemo videti...ali nisam neko ko bi voleo da zavisi od bilo koga, pre svega težim da budem samostalno obezbeđena u tom smislu.Ako neko ima da kaže još nešto, svi komentari su dobrodošli :-)
Vidi li mi se možda posao u javnoj ustanovi...? Ili pak privatni biznis..?
Hvala vam svima puno, punoo!
:-***

Zdravo svima, već duže vreme (koliko god mogu da stignem) učim o natalnoj astrologiji, i nisam uspela da razumem svoju 5.kuću.
Počinje u Jarcu, u njoj su prisutni SA i NE (vladar 7. i 8.kuće), ali i UR koji je najbliži njenom vrhu, a inače mi vlada 6om kućom.
Vrlo nezahvalno za tumačenje rekla bih...kažu mi da ću imati dvoje dece, dva dečaka, ili dečaka i devojčicu...ali mene plaši što su mi za 5.kuću zalepljeni vladari 8. i 6. kuće! Plus je vladar 5. retrogradan.
Ako je neko raspoložen da baci pogled, hvala puno unapred.

http://imageshack.us/f/259/astro24gw01katarina2011.gif/

Marinela
29-11-2011, 22:17
Vjerovatno iskustvom nisam ništa više ispred tebe ali hajde da probam...
SA i NE su različiti uostalome po tome što SA stoji čvrsto na zemlji, dok NE voli da sanjari. Oba imaju trigon prema tvom asc pa s obzirom da su ti u 5-toj vjerovatno često sanjaris o nečemu ali te isto tako ovaj SA vraća brzo u realnost. E sad to može da ti se odnosi na hobi, izlazke, zabave... A pošto ti je NE vladar 7 i 8 moguće je da previše idealizujes svoje ljubavi pa te ovaj SA surovo spusti na zemlju. S obzirom da ti je SA u domicilu on je tu vrlo jak. Treba da uspostavis balans izmedju te dvije krajnosti.

UR ti je u 4toj a vrh 6te u vodoliji može da označava da se vrlo često selis. Jer 6ta označava uostalome i svakodnevnicu tako da moze i da znaci da ti porodica nije svakidasnja odnosno da nije tradicionalna u klasicnom smislu te rijeci (...evo glupog primjera: rucak vam je jedan dan u 10h a sledeci dan u 17h :D )

Po meni nema tu nista problematicno ;) A pogledaj zurku u mojoj 5toj, mozda ce ti biti lakse ;) Nadam se da se nisam previe izlupetala sad :o

Nickoletta
29-11-2011, 22:37
Hvala ti puno na odgovoru! Ipak mislim da mi se gleda da mi je UR u 5oj, jer je sasvim blizu njenog vrha.Imala sam selidbu jednom u životu,kada sam bila mala. Mora da tu preovlađuje SA,jer nisam sklona idealizovanju, volim realno da sagledavam stvari, pa mi često kažu da sam bezosećajna i da mi je razum u prvom planu. A to nije baš tako, imam trigon VE i MO :-D
Brine me peta kuća jer ona simbolizuje pored ljubavi, zabave itd. i potomstvo.
Tvoja peta je stvarno zanimljiva..PL u svom sedištu zagrlio SO(vladara 2.kuće), a tu su i ME i SA koji vlada 7.kućom...Stvarno ne znam kako bih to sve povezala...:-)

Marinela
30-11-2011, 08:22
Hmmm... bas fino ispromasih :D

Uran ti sigurno utice na neki način na 5 kuću ali je on i retro sto znači da se vise udaljava od nje nego sto joj ide u susret.

A za potomstvo bas ne znam kako se gleda. Mada jarac i saturn daje djecu kasnije. Lično mrzim tu rijec kasnije jer za svakog znaci razlicito. Za mene ni 35 god nije kasno dok bi nekome to bilo vec prestaro :D A saturn daje ozbiljno dijete. Evo moja majka ima SA u 5toj i dobila je dijete sa 22 god - tako da je njoj vise idpunjena simbolika SA da joj je dijete ozbiljno :D

Zao mi je sto nisam mogla da budem vise od pomoci, ali kad savladam jos malo neke stvari - pokusacu da se ispravim ;)

Nickoletta
30-11-2011, 23:53
Hvala ti puno,puno na pomoći !
Pa da, i za mene to nije kasno za rađanje deteta...Nego, na netu sam nalazila samo neka tumačenja za ove 3 planete u 5oj kući, da im nije tu mesto,jer su malefici, daju pobačaje, neželjene trudnoće, probleme i bolesti dece itd itd...ništa pozitivno! :-/

Nickoletta
01-12-2011, 00:20
A po čemu to znaš? :-)
Svi su mi do sada rekli kao verovatno dvoje, ne znam šta da gledam u karti...

Nickoletta
01-12-2011, 00:42
Hvala ti. Astro simbolika je baš široka i teško ju je razumeti i onima koji je mnogo više poznaju od nas početnika.
:-*