Neki novi klinci [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Neki novi klinci

ibis
09-11-2011, 16:12
Ovo je natal moje cerke. Ja sam potpuno subjektivna i preplasena kao zec da se bavim njim.
Ako ima neko misljenje...

Ali vas molim nista katastroficno, jer ionako sam vecito zabrinuta.

Ona je izuzetno simpaticno stvorenje koje sarmira svakoga. Pametna je, dobrodusna i cesto osetljiva. Ali na prvom mestu, strasno komunikativna, pricljiva, neposredna prema svakom.
Zovu je nindza princeza, izgleda jako zanimljivo, plave oci i ridja kosa, upada u oci.
http://imageshack.us/photo/my-images/233/astro2gw24sofija5142720.gif/

TigaBg
09-11-2011, 16:16
Jao mama, što se plašiš?
To je jedna mala buduća zavodnica, fotogenična-Ne na Asc, Ve0Ur u 1. kući.
lep trigon So i Mo, izguraće sve što bude naumila. Još Mo0Ju, So120Ju...Srećnica :)
Btw, upiši je u muzičku školu obavezno!

ibis
09-11-2011, 16:18
Hvala Tiga :)
Ma sve su mame curke.

Trenutno trenira karate.

swiss
09-11-2011, 17:26
Hvala Tiga :)
Ma sve su mame curke.

Trenutno trenira karate.

Nemoj tako Ibis! Imas i ti Mamu i nije curka...tvoja zabrinutost za nju je opravdana i podpuno prirodna i onda nemoj tako... Mada znam u kom smislu si mislila ;)

Ne na Ac...uci je da razlikuje i da veruje u svoju snagu, da ne zloupotrebljava sarm i da tako nauci da voli sebe al ne i da bude egoista!
Uci je hrabrosti i realnosti i isti ce Neptun da to podigne na kvadrat i eto joj lepog zivota Bogu Hvala :), da, privlacice Bogatije Muskarce pa eto i prilike da se lepo udomi :)

Lepa ce biti i privlacice dobrotom svojom ljude al rekoh ti gore cemu da je ucis da nebi zalutala i postala i tako omasila osecanja i stvarnost :)

ibis
09-11-2011, 17:35
Ne na Ac...uci je da razlikuje i da veruje u svoju snagu, da ne zloupotrebljava sarm i da tako nauci da voli sebe al ne i da bude egoista!

Egoista nije, mali humanista. Imaju u razredu jednog bolesnog decaka, jedva hoda. Ona ga pazi i igra se sa njim, njegova mama je obozava.
Trudim se da komuniciram s njom, da joj sve objasnim, da budem dosledna u onom sto obecam, da razume zasto se stvari desavaju....naravno njenim decijim umom.

swiss
09-11-2011, 17:52
Egoista nije, mali humanista. Imaju u razredu jednog bolesnog decaka, jedva hoda. Ona ga pazi i igra se sa njim, njegova mama je obozava.
Trudim se da komuniciram s njom, da joj sve objasnim, da budem dosledna u onom sto obecam, da razume zasto se stvari desavaju....naravno njenim decijim umom.

Bravo Bravo....znam da si ti pozrtvovana i nadahnuta i dok sam odgovarao ti osetio sam koliko si spremna za nju i njeno bolje sutra ;)

A naveo sam sve gore jer vremena se menjaju a i ona raste, neke se osobine gase a nove dobijaju....zivot ide kako ide i sta da ti kazem sem da ce biti dobar covek, kao sto si primetila vec, nadasve human i osecajan (na mamu), izuzetno drustven i privlacan i VOLJEN OD DRUGIH ma sta da uradi, u stvari, tesko ce se ko njoj moci zameriti, bice primecena i ipak svoja, odresene ruke ce imati pa odatle i to da je ucis po osecanju kako valja biti JA :)
-korak ispred i korak iza vremena-
Nesto mi se jako dopada Saturn sto nema aspekata...

ibis
09-11-2011, 17:58
Ljubim te Swiss...

ne znam zasto, ali imam veoma jak utisak da ce joj muz biti lekar...u sedmoj Mo0 Ju u devici, vladar So u 12-bolnica, 0 Hiron...

swiss
09-11-2011, 18:16
Heh, A sta ako ona bude bila u tom fazonu? Radila sa Retardiranim Ljudima ili tome slicno? Mozda i tako upoznala nekog Hirurga :D

Koliko mi je poznato, Neptun na Ac ima i telepatske sposobnisti pa odatle ce biti i ono...dovoljno je da te vidim i da znam kako ti je i sta ti treba ;)Ona meni lici na Promucurnu Ribu zbog tog Neptuna jer on je u svojoj kuci a Hiron isto...a Hiron, on bese iscelitelj pa eto i spoja da ce ona u istinu da bude u sluzbi sveta koji je okruzuje :) Nije ona onaj Sturi Jarac (padon jarcevi)..ona je Divokoza sa lepim ustima povijenim blago na dole i pravim obrvama koje idu na gore, krupnijim okicama i cistog tena koji ce je pratiti celog zivota :)

nedda
09-11-2011, 20:31
Men se nesto cini da ce da se namuci s muskarcima. To ima da uci i da savladava, al bistrica je to :)
Mozes joj lako preneti neku svoju anksioznost, pa samo polako...

Ex...
09-11-2011, 21:39
Ja mislim da nema tolikog razloga za brigu...egoizam je teshko sagledati, ali shto je najgore kad je ona u pitanju bash naprotiv, ja mislim da je ona pravi altruista.Vodolija pa je stoga orginalna, nezavisna, slobodna, inovativna-e ja mislim da ce sigurno i ona voleti astroloiju.Ono shto je zanimljivo je da je njoj uran na nultom stepenu riba-nulti stepen pocetak, ili opste ticanje tog znaka, a s obzirom da je u ribama mislim da ce se ticati neke njene nove orginalne percepcije vere kao pojma.Ali aj to je neshto onako relativono nebitno.Venera u 1.-neodoljiva i dopadljiva.Ja bih kada je zensko u pitanju, vishe tretirao meseca za neke opshte osobine a ne sunce.Kod muskaraca je to sunce, a kod zena mesec-mada obe su licne i bitne.Zbog toga bih rekao da je analiticna, vrlo racionalna osoba, pametna, pedantna, ili ce to postati s obzirom da je josh detence.Trigon sa suncem-super aspekt-imanentno jaka i stalozena osoba, malo stvari moze da je pomeri iz takta.A dobro to i ovo sunce u jarcu kaze.Vladar trece u prvoj.Ja sam uglavnom sretao izrazito pametne ljude sa ovim polozajem i cak im zavidim na tome.E sad vrlo vazno.Bik kao vladar znaci da shvata realne stvari, a venera u vodoliji u konjukciji sa uranom vrlo brzo.Mislim da ce ici u gimnaziju kao srednju ali ja bih je svakako poslao na ekonomiju na fakultet.Razloga je vise:vrh trece u biku-to je shto ona najbolje shvata; vrh devete u skorpiji-moja licna preporuka bankarstvo i poslovi rizika-znam i jer ja studiram ekonomiju; jupiter u devici-nije potreban opis; mesec u devici-shta ona iskonski zeli-ekonomija je siroka ali svako poslovni ljudi imaju puno osobina device; sunce u jarcu...etc.Vidish josh ovaj pluton u desetoj kuci isto moze da ukaze na rad sa tudjom imovinom i sredstvima.Kako je njoj vrh desete u stelcu to je njen zivotni cilj-da obezbedi fakultetsku diplomu.Mesecev cvor(severni), isto govori da treba da se izrazi kroz komunikaciju, ucenje, u komsiluku treba da provodi vreme...Harizmaticna osoba vladar osam u jedan...e to je isto razlog zbog kojeg bi preporucio da se bavi bankarstvom jer ako se ne bavi u ovoj simbolici mozda bi mogle da je zezaju neke operacije.Prosto recen zamena energije.Ali mislim da nece biti potrebno jer ce zivot urediti da sve bude ok.Dbr. mars u drugoj(ovan) voli da trosi i to radi vrlo brzo, ali nije lose trositi ako nadjesh prave nacine da zaradish.Iskreno mislim da muz nece da joj bude lekar jer joj je sunce u jarcu-pre bih rekao da ce i on biti ambiciozna osoba koja zeli da sebi obezbedi materijalnu sigurnost-pogotovu zato shto je saturn u raku.Nzm. mozda gresim...Vidish, vladar 10 u sedmoj najceshce govori da je karijera vezana za supruznika a kada je ona u pitanju svakako bi pre mogao da je povezem sa ekonomijm nego sa medicinom.Nzm. mozda mi padne josh neshto na pamet pa cu da dodam...

ibis
09-11-2011, 22:13
Men se nesto cini da ce da se namuci s muskarcima. To ima da uci i da savladava, al bistrica je to :)
Mozes joj lako preneti neku svoju anksioznost, pa samo polako...

Ma vec sam joj prenela, razvod, posle toga jos problema, nije moglo da je zaobidje, ali mislim da nema neku vecu traumu.

@Andrija, sta da ti kazem, stvarno si studiozan i super tumacis.
Sto se tice originalnosti...danas je dosla sa likovnog sa izjavom da namerno nije htela da slika porcelansku solju sa strane jer svi tako slikaju, nego odozgo.:)

Gloria
10-11-2011, 01:20
Ima prelepo ime koje ću ako budem imala dete, dati svojoj ćerci. Kako je to lepo, kada tako mala ume da pomogne drugome, obično su deca sebična i bezobrazna...

tatjanaj
10-11-2011, 02:12
Moja cerka je Jarac-Vodolija i dosta je stabilna, ozbiljna, odmerena, vaspitana, dobra, ali i pomalo cudljiva. Ima Veneru u Vodoliji u konjukciji s Neptunom na Asc i veoma je humana, ali ne vidim nista lose u tome. Samo je bitno da ne pretera sa tim. Zato ih treba uciti da budu dobri prema drugima, ali i prema sebi. I ona ima Uran u Ribama u 1. kuci, pa je dosta nepredvidiva, ali joj je Uran, kao i tvojoj cerki, lepo postavljen, pa to nece naici na neodobravanje okoline. Konjukcija Venere i Urana dace joj avanturisticki duh i hiperaktivnost, sto je odlicno ako se pravilno usmeri (i sama imam ovu konjukciju, ali umem da odvojim bitno od nebitnog, pa da u okviru onog sto mi je bitno unesem i malo originalnosti). Tvojoj cerki to nece tesko pasti, s obzirom da joj je Sunce u Jarcu, pa ce imati meru u svemu. Ima i predivnu konjukciju Meseca i Jupitera, kao i trigon Meseca i Sunca, pa ce biti dosta stabilna, pogotovo sto su joj Mesec i Jupiter u Devici, a Sunce u Jarcu.

Sve u svemu, mali andjelcic :)

ibis
10-11-2011, 07:25
Konjukcija Venere i Urana dace joj avanturisticki duh i hiperaktivnost, sto je odlicno ako se pravilno usmeri

:)
Joj da. Da ne pricam o ovom Marsonji.Mars u ovnu u trigonu s Plutonom, ne mozes je umoriti. Zato je usmeravam na sport. Uprkos toj druzeljubivoj prirodi, veoma se oseca taj Mars u njenom karakteru, zato je i zovu NINDZA princeza. Prosto ide napred, bez straha i bez dvoumljenja.

Meni se veoma dopada kombinacija jarac-vodolija. Jos pre nego sam nju rodila, znala sam dve zene sa tom kombinacijom, obe su zene zmajevi. Doduse ovo stavlja So u 12, pa imaju nekakvu cudnu kombinaciju druzeljubivosti i povlacenja u sebe.To povlacenje mi se ne dopada.A jos manje mi se dopada So 90 Ma u njenom horoskopu. Ne bih volela da privlaci nasilne muskarce. Doduse to moze da se odnosi na njenog tatu, koji jeste veoma dobar covek, ali nestabilan i impulsivan sa cestim izlivima besa, narocito verbalnog (ne na nju, srecom, najvise psuje i bogara politicare). Tata je veoma voli i brine s za nju, ali nije ni sam naucen da kvalitetno komunicira, pa je njihov odnos pomalo lisen sadrzaja, mislim da je on njoj skroz nejasan i mozda je to So u 12.

tatjanaj
10-11-2011, 08:52
Da, sigurno, i moj bivsi muz je bio otprilike takav, ali ne mora da znaci da ce na osnovu figure oca privlaciti takve muskarce. Postoje, verovatno, i neke druge muske figure na koje se moze ugledati, tako da taj kvadrat Sunca i Marsa ni ne mora da se ispolji. Doduse, ja imam konjukciju ovih planeta i desavalo mi se da privlacim nasilne muskarce, iako ih, svesno, ne zelim u svom zivotu, a otac mi je jako dobar covek. Da li nesvesno zracim na takav nacin... ne znam. I pitanje je da li je to do konjukcije Marsa i Sunca, polukvadrata Venere i Sunca ili kvadrata Marsa i Plutona. U svakom slucaju, izbor je na njoj. Bitno je da ne ulazi u odnose u kojima bi mogla da pati, pogotovo danas, kad vise niko nikog ne mora da trpi.
Sto se tice Sunca u 12. kuci, istina je da je to slika oca i ova pozicija Sunca ume dati zatvorenost, ali ja, npr, svoju cerku maksimalno teram da mi se otvori, kako bi imala dobru osnovu za dalji zivot. Dakle, kad god zeli nesto da mi odrecituje, otpeva, da izrazi neko svoje misljenje ili zelju, ona to meni otvoreno priznaje. Vodolija daje drustvenost, ali mi je vazno da je nateram da ne prikriva svoju pravu licnost.

kanon
10-11-2011, 08:56
Mala anarhistica ha? :)
Htjet će biti drugačija od drugih, barem u mladosti. Drugačije poimanje estetike,drugačije razumijevanje pravila. Nauči je da se ne mora uklopiti da bi bila "prihvaćena". Potiči je u razvijanju individualnosti.

Ovo So u dvanaestoj govori o ne prisustvu njenog oca,o njegovim teškoćama,ili o drugačijem možda ne naročito bliskom odnosu sa ocem. Mada se ne bih usudila to tvrditi jer je disp.Sa potpuno neaspektiran. A stvarno ne znam kako se to manifestira?

ibis
10-11-2011, 09:05
Sto se tice Sunca u 12. kuci, istina je da je to slika oca i ova pozicija Sunca ume dati zatvorenost, ali ja, npr, svoju cerku maksimalno teram da mi se otvori, kako bi imala dobru osnovu za dalji zivot. Dakle, kad god zeli nesto da mi odrecituje, otpeva, da izrazi neko svoje misljenje ili zelju, ona to meni otvoreno priznaje. Vodolija daje drustvenost, ali mi je vazno da je nateram da ne prikriva svoju pravu licnost.

I ja to isto radim. Ali mislim da je tebi lakse da shvatis pravu pirodu svog deteta jer si i sama jarac. Ja njeno Sunce jedva vidim, a stvarno se trudim.
Uglavnom bolje razumem njen Asc jer imamo Asc 0 Asc i njen Uran mi je 0 Mo.

Mala anarhistica ha? :)
Htjet će biti drugačija od drugih, barem u mladosti. Drugačije poimanje estetike,drugačije razumijevanje pravila. Nauči je da se ne mora uklopiti da bi bila "prihvaćena". Potiči je u razvijanju individualnosti.

Ovo So u dvanaestoj govori o ne prisustvu njenog oca,o njegovim teškoćama,ili o drugačijem možda ne naročito bliskom odnosu sa ocem. Mada se ne bih usudila to tvrditi jer je disp.Sa potpuno neaspektiran. A stvarno ne znam kako se to manifestira?

i mama je bundzija, razumemo se :)
a za Sa ne znam, pogotovo sto je retro
tatu vidja jako jako cesto...ali juce mi je rekla da joj je dosadan...bas mi je krivo, jer on ima mnogo neznosti za nju, ali nesto prosto ne stima...

tatjanaj
10-11-2011, 09:33
Ko ce bolje razumeti celicnu volju jednog Sunca u Jarcu ako ne Sunce u Raku, cija je volja emotivno uslovljena? ;) Uostalom, sunce je sunce, a u kojem znaku je, nebitno je. Bitno je nauciti je da u zivotu odvaja bitno od nebitnog, nekim normalnim stavovima, odnosno sistemu vrednosti i moralnom kodeksu, dakle, da na zdrav nacin koristi svoju svest i volju i da, samim tim, ne bude povucena, ali ni prevelikog ega. A kad to nauci, vise uopste nece biti vazno koji je znak, vec ce prevazici sopstveni horoskop. U gorem slucaju, postace visi tip Sunca u Jarcu, ali to je samo forma - mnogo vaznije od toga je nauciti je da bude sustinski dobra.

Ex...
10-11-2011, 21:26
Ja sam razmishljao i doshao do sledeceg zakljucka:napravio sam mogucu greshku kada sam rekao da ne moze biti doktor.To je uzasno netacna konstatacija, ali mislim da bi mogla da bude neki doktor u oblasti hirurgije i stvarno to je za nju bolje nego ono shto sam pricao o ekonomiji...eto to sam hteo da dodam.Nisam razmishljao...

ibis
10-11-2011, 21:29
Ja sam razmishljao i doshao do sledeceg zakljucka:napravio sam mogucu greshku kada sam rekao da ne moze biti doktor.To je uzasno netacna konstatacija, ali mislim da bi mogla da bude neki doktor u oblasti hirurgije i stvarno to je za nju bolje nego ono shto sam pricao o ekonomiji...eto to sam hteo da dodam.Nisam razmishljao...

Pa simbolika je zato i zanimljiva zar ne......I ja se nekad tako premisljam...Kao rebus :)

Ex...
10-11-2011, 21:33
Pa simbolika je zato i zanimljiva zar ne......I ja se nekad tako premisljam...Kao rebus :)

A ja mislim da je horoskop slagalica..ako je lepo slozish imace logike...neverujem da bi se ekonomista ponasao altruisticno, i isto tako mislim da ne bi imao neptuna u vodoliji, i urana u jarcu oko asc.Imajuci u vidu tako neke osobine koje se ticu nje kao osobe bolje bi joj stajalo zanimanje doktora ali ja mislim hirurg...