Moj solarni [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Moj solarni

Monta
06-11-2011, 12:57
Evo malo da vjezbate na mom solarcu u potpisu je.
Koliko sam mogla da vidim pluton u I kuci i nije bas sjajan, al pored svega moze da znaci sirenje tijela :) sto bi meni odgovaralo.
Mars u VIII, ja bih protumacila kao mogucnost carskog reza, s obzirom da isti pravi kvadrat sa Venerom to moze da se okarakterise kao odlazak na vantjelesnu, pa samim tim postoji mogucnost i od carskog reza :eek:
Ne znam, posto me sve to ceka, mozda samo lupam onako kako mi odgovara :D Sta vi mislite?

nedda
06-11-2011, 20:33
Mene ova tema bas ineteresuje - u poslednje vreme se bas njom najvise bavim.

Ali ja ne razumem sta si ti pokusala da pitas/kazes.

Da pogodimo sta je problem kod tebe, i tako vezbamo? Ili pitas za neke predikcije?

Monta
06-11-2011, 21:57
Uglavnom pitam za predikcije i da li se slazete sa ovim kako sam ja protumacila. Naravno ima tu jos aspekata da se poklopi... A mozda i da pogodite koji je problem u pitanju :)

nedda
06-11-2011, 22:19
Meni ovaj solar bas lici na trudnocu. Evo samo nekih pokazatelja:

Mesec na SMC, Pluton u 1. kuci (da, nije retkost da bude u natal. ili solar. prvoj kuci, a moze i u 4. ili 8, i ne uzima se kao los znak, posebno ako je egyaltiran, i ako je dispozitor meseca kao kod tebe), zatim poklapanje vrhova kuca, pa Merkur i venera u knjukciji sa Jupiterom i mesecom u plodnoj skorpiji u 11. kuci (zelje), pa jupitewr pocinje tranzit kroz petu kucu, i konacno - za ljude sa naglasenim saturnom - povratak saturna.

Mars u osmoj kuci - pazljivo! Ako porodjaj ne treba da upadne u ovu solarnu godinu, treba bas paziti na ovog marsa, jer aspektuje natalne i veneru i marsa, koji su i inace u sekstilu.

Posto je mars u konjukciji sa neptunom natalno - to moze biti i pokazatelj i VTO (kao invazivne procedure, al opet nije na odmet primiriti se). Drugi pokazatelji VTO - Ur120Ur, Ne 90 Ne0Ma, Sol. Asc (ako dobro vidim) na ekviditanci Ne i Ma (natalnih).

Eh, sad...ajde da probam da pogodim problem...Da si musko, rekla bih slaba pokretljivost spermatozoida :D Recimo usled neke infekcije....

Al posto nisi....hajde da vidimo...mozda intervencije u predelu donjeg stomaka?

Monta
06-11-2011, 23:06
nedda, u pravu si, imala sam intervenciju na materici al to je bilo prije cca 3 godine, mada ima i ovoga sa slabom pokretljivoscu spermatozoida tj. sad trenutno je problem kod muza. Moj problem se otklonio, nadam se :) i to je bila ta intervencija na materici.
Vto imamo u planu za januar, tako da bi onda porodjaj pao u toku ovog solara, zato se i nadam da Mars u VIII oznacava carski rez :) sto je super u poredjenju sa svim stvarima koje isti moze da predstavlja.
Ali, Mars u VIII je inace vezan za neke operacije, intervencije, anestezije... cak moze da ima veze sa samom VTO, jer ce mi aspiraciju jajnih celija raditi pod anestezijom :).
Ali me buni to sto je Mars inace u mojoj I kuci u natalu, pa me sad po malo plasi njegov prelazak u VIII, ako gledamo na druge mogucnosti izuzev carskog reza.

Inace, imala sam jedan pobacaj (davno), pa bi se to gledalo kao V kuca, a sad bi ova nova potencijalna VTO trudnoca trebala da se gleda u VII kuci, a tu je Mjesec u Raku, sto znaci da je u plodnom znaku, ako se ne varam :)

nedda
06-11-2011, 23:17
Monta,
ne, po teoriji Mars nije anestezija. Anestezija je vise u simbolici neptuna. A invanzivne tehnike - u smislu rezova, bodova, uvodjenja igala je mars.
Tako da moze oznacavati u tom smislu VTO. Tebi je mars vladar natalne 4. koja oznacava matericu, pa je mozda u tom smislu sada u 8. kuci. U svakom slucaju, ako hoces izbaci i druge karte - progresije i ostalo. Mislim da se vredi pozabaviti time, jer mi deluje da Vto uspeva u svakom slucaju.

Imamo ovde jednu staru clanicu Tori koja je prosla ovde sve to, i bas je dobro razbistrila sve te stvari u vezi VTO, mozda bi mogla nju da kontaktiras direktno na pp, jer je slabije na forumu u poslednje vreme, od kada je sa svojim bebcetom :)

Nadam se da ces nam se i ti tako javljati od sledece godine - kada stignes od nekog nemirka :)

Inace, imala sam jedan pobacaj (davno), pa bi se to gledalo kao V kuca, a sad bi ova nova potencijalna VTO trudnoca trebala da se gleda u VII kuci, a tu je Mjesec u Raku, sto znaci da je u plodnom znaku, ako se ne varam :)

Ako i gledas sedmu kucu, to bi bio merkur u vagi, mesec je samo solarni. Ali, gledaj i jedno i drugo. Materica je tvoja 4. kuca, davanje energije detetu 5, porodjaj 8....to je natal, i to je trajna predispozicija. A ti nemas toliko losu kartu, nemoj se uznemiravati suvise, i nemoj sebi dozvoljavati depresivne epizodice,moze ti samo stetiti...

Monta
06-11-2011, 23:27
Kad budem stigla postavicu i druge karte, do sad ih nisam gledala.
Nadam se da ce se jos neko javiti da procaskamo na ovu temu, naravno ti budi tu i hvala ti od srca :)

haha a vidjela si i za depresiju :D, povremeno me drmne, al to je i iz nekih drugih razloga, ne samo zbog VTO :)

nena peric
10-11-2011, 20:59
Monta, u ovom solaru imas gomilu pokazatelja za trudnocu. Nedda ti je vec sve napisala, pa da se ne ponavljam. Nemoj se brinuti zbog marsa u 8.kuci, jer ako ides na VTO, znas da te ocekuju razna "bockanja", a uglavnom sve posle vto, idu na carski rez, sto bi mars i predstavljao. Imam prijateljicu koja je bila na vto, a merkur i venera su joj isto bili u solaru na mesecu u 11.kuci,a pored njih je bio i mars egzaktno na natalnom mesecu. Uran bi isto trebalo da bude povezan sa vto. Ti si Jupiter u 4.solarnoj (kuca, materica), a na 5.natalnoj (dete) - sirenje, pluton u 1.kuci - takodje sirenje, mesec u raku na smc-u (gde ces bolje za trudnocu), zatim vladar solarne i natalne 5.kuce (venera) ti je egzaktno na natalnom mesecu, zatim merkur (koji inace predstavlja dete), a vladar je 7.kuce ( ko tako gleda - 2 trudnoca) na natalnom mesecu, a u konjukciji sa venerom. Solarni Mc ti je na natalnoj veneri, a solarni Asc ti je izmedju neptuna (anestezija) i marsa ( igle, ubodi, rezovi, intervencije) - sto bi ukazivalo na vto. Vladar tvoje natalne i solarne 5.kuce (dete) je na natalnom jupiteru ( jupiter si ti). Natalni asc ti izlazi na solarnu 12.kucu (bolnica, mirovanje) i sto je dobro na smc :) . Jupiter (vladar tvog asc-a) u solarnoj 4, a na natalnoj 5 pravi 120 sa plutonom u 1.kuci - jos jedan dobar znak. Po nekom mom misljenju ti ces u ovom solaru sigurno ostati u drugom stanju, jer imas mnogo pokazatelja, jedino ces mozda psihicki teze prolaziti kroz trudnocu jer ti je mesec 180 pluton. Bilo bi dobro da postavis kartu direkcija i progresija, kao i lunar za mesec kada bi trebala ici na vto, jer nije dovoljan samo solar.

Monta
17-11-2011, 13:59
neno hvala ti :)
Gdje mogu naci kartu direkcija i progresija? Ima li na astro.com? Do sad to nisam gledala