Da li u ovom natalu ima naznaka trauma iz djetinjstva? [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Da li u ovom natalu ima naznaka trauma iz djetinjstva?

Bella_Trix
08-10-2011, 17:20
Ovo je natal moje prve rodice. Djevojka je do polaska u osnovnu školu bila iznimno druželjubivo i aktivno dijete, ali kroz kasno djetinjstvo i pubertet, komunikacija i samostalnost pokazale su se kao veliki problem, te je do današnjeg dana ostala iznimno asocijalna, s nemogućnošću da sklapa i razvija prijateljstva i odnose sa ljudima izvan porodičnih krugova.

Da li u njenom natalu ima naznaka traume iz djetinjstva, koja je uzrokovala da život normalnog, vedrog i komunikativnog dijeteta krene u tako čudnom smjeru??

http://img703.imageshack.us/img703/4462/astro24gw02hmhm20111085.gif (http://imageshack.us/photo/my-images/703/astro24gw02hmhm20111085.gif/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

tatjanaj
08-10-2011, 17:22
Mars u 12. je od rodjenja mogao doneti probleme i sa clanovima porodice i sa okolinom, jer okolina oseti tu energiju potisnutog marsa u 12, pa misli da je osoba agresivna. Ali, dospozitor je sunce u 11. pa svi neprijatelji postaju prijatelji. A i mars i sunce su u laganom polusextilu.

Bella_Trix
08-10-2011, 17:38
Problem je što u njoj nema ni trunčice agresivnosti. Nije što je moja, ali ona je najdobronamjernije, najneiskvarenije i najumiljatije biće koje znam.

Jednostavno, primarni problemi su odstustvo njene incijative i zanimanja za bilo šta (knjige, filmovi, internet), te teškoće u komunikaciji, usmenoj ekspresiji, samim tim, zakinuta je za sva, za njene godine normalna i uobičajena iskustva.
Iako fax dosta uspješno gura.

tatjanaj
08-10-2011, 17:51
Njena dusa je prilicno neostecena (mesec joj ima dobre aspekte), ali joj je sunce razbijeno saturnom i uranom, pa je dosta nesigurna u sebe. A uz to, mars i venera u 12. kuci mogu dati prikrivenu energiju i emocije. Treba je navoditi da se sto vise otvori, jer je njeno ponasanje, zapravo, samo uobrazilja. Ne treba nicega da se plasi, jer ce onda i ostali tako reagovati na nju!

kanon
08-10-2011, 18:07
Samo jedno pitanje. Je li ona nesretna zbog toga, iskompleksirana?
Ili njenoj okolini smeta što nije kao većina?

Mad Max
08-10-2011, 18:07
U početku mi je bilo neobično da je asocijalna, sunce u 11oj kući, merkur vladar je isto tu, čak i jupiter, planeta blagostanja ...
Ali. Od stresnih aspekata tu je kvadrat MO90VI i MO90MA, zatim VE0MA (ovo inače nije loše ali je ovde mars u vrhu T kvadrata) i MA90PL (ovo je užas) zatim SO180SA (ego pod kontrolom). Mesec koji predstavlja emocije napadnut sa dve strane (muškim planetama) a još je i vladar 12-e kuće (strahovi). Dakle ima ugrožen i muški i ženski element i rekao bih da sigurno postoje neki strahovi ili neka vrsta emotivnih problema. Mislim da je njoj prioritet taj faks pa kad to reguliše onda će da se pozabavi ostalim.
Bilo kako bilo ovo nije natal osobe koja neće uspeti u životu.

Molim vas uzmite u obzir da smo mi ovde astrolozi amateri a ne psiholozi ili psihijatri tako da ne uzimate ovo zdravo za gototovo.

supernova
08-10-2011, 22:02
MO vlada prenatalnim periodom i periodom ranog djetinjstva, s obzirom da je kod nje MO egzaltiran i na MC, taj period je bio prilicno aktivan...

Problem je što u pubertetu, kada VE preuzima planetarno vladarstvo, i dolazi do razvoja polnih funkcija i sl., ona se jednostavno povlači u 12. kuću i ima potrebu da se skloni od očiju drugih, jedino se tako osjeća sigurno i zaštićeno, vjerovatno je i majka imala uticaja na to...taj period traje negdje do 22 godine...

tatjanaj
08-10-2011, 22:19
Tako je. Merkur deluje u detinjstvu, potom mu se pridruzuju Venera i Mars, zatim Sunce, pa Jupiter, koji je najizrazeniji u 40-im godinama. Zatim slede Saturn, Uran, Neptun, Pluton. Tako je najcesce i u dugim vezama. Krece se od Merkura, zavrsava se s Plutonom. E sad, i to je dobrim delom individualno. Kod Jarceva npr. prvo deluju Merkur, Mesec, pa Saturn, a Venera i Mars tek kasnije.

Santijen
08-10-2011, 22:29
bella...a gde je tvoja karta....

nedda
08-10-2011, 22:31
Njoj treba taj mir. Mozda zeli da bude drustvaenija ili tako nesto, ali mislim da ce veci deo onoga sto se obicno smatra uzivanjem u mladosti propustiti. Ima duboke emocije, i jaku emotivnu inteligenciju. Trebace jos koja godina da se to jos razvije. A takodje ima istrah od povredjivanja.

Jos venera kao vladar 3. kuce (detinjstva) je u 12. polju. Jupiter kao vladar 5. kuce je u losem dostojanstvu. Situacija ce se menjati nakon 2. povartka jupitera, od 24. godine, a verovatno se i prosli put menjala oko prvog povratka, oko 12. godine.Istovremeno i pluton ce izaci iz te opozicije sa suncem, i rekla bih da ce jedan tezak period zatvoriti za sobom.

U porodici - da, izgleda da jeste imala neka razocarenja u oca ili tako nesto - sunce je u losim aspektima, pluton je u 4, mars kao vladar 4. kvadrira mesec.

Mad Max
08-10-2011, 23:35
Nedda, sviđa mi se tvoje tumačenje. Nisam smeo da idem tako daleko da kažem da je otac koren problema ali se svakako uklapa u moju teoriju ugroženog muškog elementa. Još da dodamo da je VE (vladar detinjstva, 3. kuće) afl od strane MA, vladara 4. kuće (otac), pa zatim imamo da su oba u 12oj (tajne, strahovi). Druga simbolika VE u 12oj je da krije svoju lepotu što se uklapa u problem naveden u temi.

Tako je. Merkur deluje u detinjstvu, potom mu se pridruzuju Venera i Mars, zatim Sunce, pa Jupiter, koji je najizrazeniji u 40-im godinama. Zatim slede Saturn, Uran, Neptun, Pluton. Tako je najcesce i u dugim vezama. Krece se od Merkura, zavrsava se s Plutonom. E sad, i to je dobrim delom individualno. Kod Jarceva npr. prvo deluju Merkur, Mesec, pa Saturn, a Venera i Mars tek kasnije.
Nemoj da se ljutiš ali ... da li si ti uopšte pročitala i jednu poruku u ovoj temi? Ova poruka niti ima veze sa ovom temom niti ima veze sa zdravim razumom. Tatjana, za tvoje dobro, čitaj poruke od početka do kraja.

Santijen
08-10-2011, 23:42
sad ste mozda iz najbolje namere devojci napravili problem...zasto bella nije pitala dal je devojka bolesna...dal pati od depresije..otkud joj pitanje bas na traume iz detinjstva...sta sad ce ona doci njoj ej znam ja tvoj problem ajd da te izvucem iz kuce....nesto mi ovde ne stima nikako...bella je svoju kartu izbrisala zasto? mozda i nije namerno ne kazem nista al mislim da nije ok postaviti kartu i postaviti ovakvo najdublje najintimnije pitanje,usput vladar 4 u 12 nosi uvek tajne iz detinjsta koje zelimo sakriti od drugih ovde je to niko drugi do mars, oce li ti to bella pomoci da je socijalizujes ...da je zelela da ti to znas rekla bih ti i sama

tatjanaj
08-10-2011, 23:48
Diablero, citaj i ti, jer si ocigledno prevideo prethodni post na koji sam se nadovezala. A drugo, moja poruka itekako ima veze s temom, jer moze dosta da pomogne doticnoj osobi.

PS. I nemoj puno da se bavis mojim postovima, vec zadatom temom. Samo Bog zna sta je najbolje za mene. Nikom drugom ne verujem 100%. Posebno ne nekom s takvim nadimkom. Nemoj da se ljutis, ali s takvim nadimkom ne ulivas bas poverenje :)

Mad Max
08-10-2011, 23:51
Diablero, citaj i ti, jer si ocigledno prevideo prethodni post na koji sam se nadovezala. A drugo, moja poruka itekako ima veze s temom, jer, poput znaka pored puta, moze dosta da pomogne doticnoj osobi.

PS. I nemoj puno da se bavis mojim postovima, vec zadatom temom. Samo Bog zna sta je najbolje za mene. Nikom drugom ne verujem 100%. Posebno ne nekom s takvim nadimkom. Nemoj da se ljutis, ali s takvim nadimkom ne ulivas bas poverenje :)

U poruci na koju si se nadovezala su se pominjali MO i VE a ne ME.

tatjanaj
09-10-2011, 00:02
Diablero, ja uopste ne razumem sta pokusavas da mi kazes.

Bella_Trix
09-10-2011, 01:00
@Santijen - Imala sam kartu u potpisu, ali sam je pobrisala. Ako će ti pomoći, staviću je u potpis.

Druga stvar - djevojka je kćerka moje tetke, mamine sestre (s kojom sam ja iznimno bliska) tako da smo faktički odrasle zajedno. Moju tetku ovo stanje stvari izjeda već godinama, pitala me je da napravim L. natalnu kartu i proanaliziram, jer zna da se amaterski bavim astrologijom. Laički sam bacila pogled i upao mi je u oči stelij malefika koji opozicionira sunce, te 12. kuća, ali ne smatram se dovoljno kompetentnom za kompletnu analizu, pa sam se iz tog razloga obratila stručnijim ljudima.

E sad, to trauma iz djetinjstva - čisto zato što je u tom periodu nastupilo njeno povlačenje u sebe. U riješavanju problema uvijek se vraćamo na vrijeme nastanka problema, svakom bi barem kroz glavu prošlo da je neka trauma npr. u obdaništu bila potencijalni okidač.

Toliko

andjelikadepeures
09-10-2011, 01:06
mozda devojci samo ne odgovaraju ljudi iz okruzenja?
i ja se u svom rodnom mestu druzim samo sa chlanovima familije i to decom uglavnom, shto ne znachi da inache nemam bogat drushtveni zivot.
i takodje je moja majka dok sam bila klinka mislila da nisam normalna jer me vishe zanima chitanje knjiga nego naklapanje debila koji se nalazili u mom okruzenju. onda sam lepo otishla iz tog okruzenja i prosto zablistala :)
a mozda roditelji svaku osobu sa kojom pokusala da se druzi komentarisali negatino, pa zato sada mozda i ne zeli da zaju s kim se druzi?

ok, ima ovde neki sukob sa ocem, al' ne bih rekla da je neshto extremno traumatichno.

ova devojka ima slichan natal kao moja drugarica, naglashenija okrenutost kuci, domu, porodici, bolje bi joj bilo da zivi u inostranstvu.
jak intelekt...
Sa u 5. ume da da komplexe vezane za m/z odnose, ljubav... da osoba prosto ne veruje da neko moze stvarno da je voli, ali i to se vremenom ublazi ili chak prevazidje.
mada sklonost tajnim ljubavima, al' to je njena privatna stvar :)

pustite devojku na miru.

Bella_Trix
09-10-2011, 01:07
Hvala svima na odgovorima.

Santijen
09-10-2011, 01:15
@Santijen - dušice, kartu sam imala, ali kako dugo nisam postala, nisam ni primjetila da se pobrisala. Vidim da tvom budnom oku nije to promaklo, ako će ti pomoći, poslaću ti podatke ili link na privatnu poruku

Ova djevojka meni nije bilo ko, već kćerka od mamine sestre (s kojom sam ja iznimno bliska) i koja me sama zamolila da L. napravim natalnu kartu i proanaliziram. Laički su mi za oči zapale opozicije sunca i stelija malefika u petoj kući, te 12. kuća, ali ne smatram se dovoljno kompetentnom da naklapam i izvlačim zaključke, pa sam se obradila stručnijim i astrološki obrazovanijim ljudima. A privatnost sam zaštitila samim brisanjem imena i prezimena.

Što se tiče naziva teme - djetinjstvo je period kada je počelo povlačenje u sebe, i njenima je često padalo na pamet da neka trauma - privremeno odvajanje od oca u dobi od nepune tri godine, polazak u obdanište isl. nije bilo okidač za taj preokret. Čisto informativno.

oki bella..imam pravo da sumnjam..mogao se pojaviti bilo ko pa reci i da mu je sestra ili devojka ili sama cerka ne mora se nikad ni to verovati, cudno mi je bilo jer se nastupu naslucivlo da neko ipak naslucuje da postoje traume iz detinjstva a to moze biti samo neko blizak ili neko od dusebriznika iz neposredne okoline, nisam zelela da neko zloupotrebi i astrologe i naudi mozda devojci pa sam tako reagovala.. mom budnom oku nije promaklo jer sam pogledala tvoj profil i postove koje si pisala pa sam i kartu nasla ako cemo iskreno tako da verujem da je isparila iz potpisa, a ako hoces mogu i ja tebi na pp poslati sve sta mislim o karti devojke...