Djevojci koja je na ivici samoubistva treba pomoc. [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Djevojci koja je na ivici samoubistva treba pomoc.

PalchicaPG
06-10-2011, 21:33
Prijateljica mog momka,djevojka koja vec 5-6 godina lezi po psihijatrijskim bolnicama na teskoj terapiji, pati od nekoliko fobija sinoc mu je po prvi put poslala poruku sadrzaja da se umorila visei od lijecenja i svega i da zeli da okonca svoje muke.

Sve je pocelo prije nekoliko godina kada je sa momkom otisla da zivi i studira u Beograd i jednog jutra se probudila njega vise nije bilo tu,kroz nekoliko dana je saznala da on vise ne zeli da cuje za nju i tu je dozivjela nervni slom. Od tada pocinju njene muke, strahovi,trenutne promjene raspolozenja u histericni plac,panika, pod jakom je terapijom koja joj sustinski ne pomaze ali je trenutno umiri,evo njene natalne karte,molim vas pokusajmo da joj pomognemo.

Veliko hvala

http://www.freeimagehosting.net/t/16d8f.gif (http://www.freeimagehosting.net/16d8f)

http://s3.postimage.org/nid1pvo/17zfys.jpg (http://postimage.org/image/nid1pvo/)

oktobar
06-10-2011, 21:48
a jel smijes njene podatke ostavljati i dal ona zna da ti ovo pitas?
s druge strane depresija je jako teska bolest,meni je kolegica se tri puta od toga lijecila ,ali nije uspijela i prekinula je tu borbu , zato mislim da joj mi necemo moci puno pomoci.
obradi kartu bez podataka.

virgoscorpiolilith
06-10-2011, 21:49
Obrisi ime devojke,imas opciju "anonymised drawing" na astro.com,pa nakaci anonimnu kartu ;)

Skorpija
06-10-2011, 21:49
Jaoj da,ja tek sada vidim....izbrisi ovu kartu,i skloni ime devojke,stvarno nije u redu.

arctiumLappa
06-10-2011, 21:50
veoma je ruzno od clana koji cuva sopstvenu privatnost pod pseudonimom, da objavi tudje ime i prezime

PalchicaPG
06-10-2011, 22:45
Gospodo, ja ne krijem svoje ime niti sam sa ikakvom zlom namjerom napravila gresku,nisam znala da je ime ikome bitno da ga gleda vec ako hoce da pomogne isparvicu gresku a sa komentarima kako je ovo ruzno i ostalo,odleprsajte.

arctiumLappa
06-10-2011, 23:23
sa komentarima kako je ovo ruzno i ostalo,odleprsajte.
kakav je ovo nacin komunikacije? :rolleyes:

Skorpija
06-10-2011, 23:46
A sta treba da kazemo? Niko niti je kompetentan,niti je astrologija svemoguca da moze da kaze hoce li se to desiti.
Izvini,ali ja i da imam takvo znanje ne umem da dam bilo kakav komentar...prosto ovo je van domena astrologije. Bolje popricaj sa njom umesto sa nama.

swiss
06-10-2011, 23:48
Ako hocete da pomognete i pogledate onda to i ucinite! Ako je postavila kartu doticne osobe koju ona licno zna jel to treba da bude problem sad??? Dok joj je ta osoba dala licne podatke to je i znak da ima poverenja u nju i da Palcica hoce da zna ima li nade uopste....

Svasta...stvarno iznenadjujete nekad jer tuce horkskopa je prosetalo ovde a da ni svesni niste ci ste gledali i to jos je sa imenom i lrezimenom bilo, falio je broj tel pa da bude komplet.

Zao mi je sto sam Astro ogranicio na licno istrazivanje pa me tudje previse i ne interesuje inace bi napisao ovde sve sto vidim!

Devojci je zaista lose, bacio sam kartu i opasno je!

expulseza3
06-10-2011, 23:51
, falio je broj tel pa da bude komplet.

:4lol: :4lol: :4lol: :5rotfl: :192: :roflmao:

draling,mislila sam da se ne ukljucujem ovde,jer znas moju parolu"nije moj rat",ali ti me uvek nasmejes do suza,ili samo ja razumem tvoj humor ili ono sta pises...:4kiss:

Princess77
06-10-2011, 23:54
Daj swiss razmisli malo, ona curu poznaje ali joj sigurno nije cura dala podatke da bih ih ovako javno objavila. Cuj staviti necije ime i prezime i napisati da je psihicki slucaj i pod jakom terapijom, pa gdje to ima? Iskreno meni smeta i kad stavljaju podatke bez imena jer u 90% slucajeva treca osoba sigurno ne zna da ih mi ovdje razvlacimo po forumu uzduz i poprijeko. A jos staviti ime, katastrofa. Sorry ali tako je.

arctiumLappa
06-10-2011, 23:58
jao dezurni dusebriznik, dugo te ne videh.

ti bi pogledao al' ne mozes, nas sram da bude sto necemo i sto sumnjamo u casne porive drugih dusebriznika, ali ti znas da je situacija opasna i da joj je lose, a karte vec uveliko nema...

imanje tudjih licnih podataka nije nuzni znak poverenja

izdvoji vreme, pa opleti po tastaturi

expulseza3
06-10-2011, 23:58
Princess,bolje da je ona samo modifikovala kartu posle opomene da ne iznosi javno licne podatke treceg lica.;)
Ovako cela diskusija ide u off,time sto neko misli da treba da postavi podatke,neko to ne odobrava i td...:)

Lyra
06-10-2011, 23:59
Pa dobro, Palcica vjerovatno nije razmišljala o tome. Ali je došla zatražiti pomoć za nju, što bi trebalo značiti da joj želi dobro. Ne mora sada svako doći ovde i ponoviti istu stvar, i osuđivati je. Šta mislite, što bi toj curi u nevolji u ovom trenutku bilo bitnije, što joj je ona nehotice postavila ima i prezime, ili da dobije ikakvu pomoć?

Palcice di je taj natal?

Skorpija
07-10-2011, 00:05
Videla sam taj kvadrat saturna i marsa,koji se zaista tesko prevazilazi,saturn na asc...kamen na dusi uvek :(
Mora neko da razgovara sa tom devojkom.

Princess77
07-10-2011, 00:13
Princess,bolje da je ona samo modifikovala kartu posle opomene da ne iznosi javno licne podatke treceg lica.;)
Ovako cela diskusija ide u off,time sto neko misli da treba da postavi podatke,neko to ne odobrava i td...:)

Pa trebala je samo promijeniti to i ostaviti kartu, slazem se sto se toga tice. Neka moderator izbrise ove nase poruke a ona postavi kartu kako treba pa ko zna nek pomogne.

swiss
07-10-2011, 00:21
jao dezurni dusebriznik, dugo te ne videh.

ti bi pogledao al' ne mozes, nas sram da bude sto necemo i sto sumnjamo u casne porive drugih dusebriznika, ali ti znas da je situacija opasna i da joj je lose, a karte vec uveliko nema...

imanje tudjih licnih podataka nije nuzni znak poverenja

izdvoji vreme, pa opleti po tastaturi

Pa da, nasao je ko da mi kaze hahaha, ti si sigurno neko dokazani ko rastura ASTROLOGIJU, Ja makar priznajem da BI al Neznam! Kao prvo, BACIO SAM TAROT i situacija je ozbiljna a ti, de kopiraj se malo sa tudjim znanjem...nije ti to losa ideja izigravati PRODAVACICU MAGLE cccc hehehe

Princes, nisam imao nameru losu, i omalovazio vase al ako je takva situacija kako ona pise...pa sta je falilo pogledati?! Toliko toga ste gledli i na kraju niste ni zapazali sta i cije gledate pa sta je falilo i ovo. Em bi ste nesto sigurno novo videli em joj rekli...ovako kao da se radi o neznam kome iz vase porodice a ne nekom iz naroda koga ne poznajete i nimad necete. Covek je u nevolji!

Na kraju krajeva zao mi je jer ozbiljna je situacija sa tom jadnom devojkom koja je u psihijatriji i ima ozbiljne namere o samoubistvu :( a taj decko njen bivsi ju je omalovazavao jako...

Princess77
07-10-2011, 00:26
Swiss niko ovdje nije imao losu namjeru ali treba razmisljati o takvim stvarima, tudjoj privatnosti. Kao sto sam rekla vec kartu nije trebala skinuti vec kako su joj cure rekle izmijeniti.

swiss
07-10-2011, 00:32
Da u pravu u si podpuno, ne zameri mi al ja sam uzrujan..... Shvatio sam da je HITNO, u stvari i jeste, zato sam onako i napisao...

Santijen
07-10-2011, 00:36
Videla sam taj kvadrat saturna i marsa,koji se zaista tesko prevazilazi,saturn na asc...kamen na dusi uvek :(
Mora neko da razgovara sa tom devojkom.

sad me zbunjujes ...pa jel to u karti od palcice ili u karti od one devojke...cini mi se da si videla palcicinu kartu:confused:

jao izvini kod palcice je pluton na ac i u kvadratu sa saturnom...

Tristran
07-10-2011, 00:46
Ja necu veceras moci da pomazem astroloski, tek sutra.

Kazi joj da su ti osobe koje su bile na ivici da umru
rekle da pouzdano znaju da smrt nije kraj
i da ce se prvo naci u nekoj vrsti virtuelnog sopstvenog cistilista gde ce je
tamo gde nema vremena pa ce joj to izgledati kao citava vecnost, progoniti sva ona losa osecanja od kojih je htela da pobegne, ili ce joj se ponavljati sama scena samoubistva do iznemoglosti...

Kad to prodje, morace da se rodi ponovo i da prezivi sve ovo sto je prezivela u ovom zivotu,
o to desetostruko teze i dugotrajnije, ukljucujuci i psihijatriju, i da nista nije uradila.

Kazi joj da je samoubistvo samo ponavljanje razreda.

Da se strogo kaznjava, iako to nije prava kazna, nego nesto sto sebi napravimo.

Kazi joj da procita knjigu Elizabet Kjubler Ros O smrti i umiranju i knjigu Rejmonda Mudija Zivot posle zivota, i da uz OBAVEZNE lekove i razgovore sa strucnim ljudima pronadje izgubljeni smisao, da se vrati...cemu god, nasoj veri, Istoku, stagod joj prija...
i da je njen zadatak ovde upravo da pronadje smisao i izgradi svoj zivot i sebe samu.

Da ne izvodi, nego da se okrene duhovnosti.

Svi ljudi koji misle za sebe da su reinkarnirane samoubice, i u ovom zivotu prolaze kroz slicne stvari: alkohol, droge, ludila, psihijatrije i pokusaje samoubistava...

Ako umres kao alkos, sledeci put se radjas kao alkos ponovo, dok ne naucis
kako da to savladas...

Kazi joj da smrt nije kraj i da ce se samo uplesti u jos gore probleme.

I kazi joj da je to rekla osoba koja to umalo sebi nije uradila, a mastala je o samoubistvu godinama. Sve dok nije napunila 30.

SAMO SAMOUBICE ODBIJAJU DA PRICAJU O SVOJIM VANTELESNIM ISKUSTVIMA I KAZU DA SU PREZIVLJAVALI UZASNE STVARI I NEIZMERNU KOLICINU KAJANJA I PATNJE.

swiss
07-10-2011, 00:51

i da ce se prvo naci u nekoj vrsti virtuelnog soptvenog cistilista gde ce je
tamo gde nema vremena pa ce joj to izgledati kao citava vecnost progoniti sva ona losa osecanja od kojih je htela da pomogne, ili ce joj se ponavljati sama scena samoubistva do iznemoglosti...

Kad to prodje, morace da se rodi ponovo i da prezivi sve ovo sto je prezivela u ovom zivotu,
o to desetostruko teze i dugotrajnije, ukljucujuci i psihijatriju, i da nista nije uradila.

Da se strogo kaznjava, iako to nije prava kazna, nego nesto sto sebi izazivamo.

Kazi joj da procita knjigu Elizabet Kjubler Ros O smrti i umiranju i knjigu Rejmonda Mudija Zivot posle zivota, i da uz
OBAVEZNE lekove i razgovore sa strucnim ljudima pronadje izgubljeni smisao, da se vrati...cemu god, nasoj veri, Istoku, stagod joj prija...
i da je njen zadatak ovde upravo da pronadje smisao i izgradi svoj zivot i sebe samu.

Svi ljudi koji misle za sebe da su reinkarnirane samoubice, i u ovom zivotu prolaze kroz slicne stvari : alkohol, droge, ludila, psihijatrije i pokusaje samoubistava...

kakko da to savladas...

Kazi da smrt nije kraj i da ce se samo uplesti u jos gore probleme.

I kazi joj da je to rekla osoba koja to umalo sebi nije uradila, a mastala je o samoubistvu godinama. Sve dok nije napunila 30.

Najpametnije sto je moglo da se kaze! Svaka ti cast TRIS, dirnula si me ovim poucnim kazivanjem! BRAVOOOO

Tristran
07-10-2011, 01:00
Hvala tebi, Swiss, predugo citam ove stvari, svasta znam o tome!

Nego, ja ne mogu da otvorim kartu!

Manite sad malogradjanske gluposti, da ne cuje carsija da nekom nije dobro, ko da vi imate Mesec u Devici, a ne ja!

Ako je godinama visila po psihijatrijama, njena lokalna carsija zna to odavno,
a mozda je Palcica promenila ime.

Dajte vi tu kartu ovamo, da vidimo gde je izlaz.

A momak, ma ko ga sisa...Mora da je bio kreten, kad je dotle dosla.
Bog bi znao na koji ju je bezdusan i surov nacin ostavio...

Skorpija
07-10-2011, 01:01
Ja sam bas htela da spomenem asc u sco i taj mesec....vrlo emotivna osoba :(

Tristran
07-10-2011, 01:07
Skorpijo, ja ne mogu da otvorim kartu, a koliko vidim ni Lyra.

Moze li neko bolje da postavi?

expulseza3
07-10-2011, 01:09
Swiss,obrisi molim te poruke (Pp),hocu da ti posaljem,a ne mogu..:)

Ostali izvinite za ovaj off...:o

Skorpija
07-10-2011, 01:09
Ja sam malopre videla,a sada nema karte,mozda palcica stavlja drugu?

swiss
07-10-2011, 01:17
Jasta je nego kreten taj Djubravi decko, idiot jedan...kako je mogao a znao je kakva je to nezna dusica cista osecanja...bila mu je naklonjena da je mogao da radi sta je hteo od nje! U stvari i radio je, zato je se i usudio na takav kraj jer ju je odavno vec plasio sa tim odlaskom svojim pa je mucena devojka dozivela stres i strah!

Uuu da znate koliko mi je zao, Bog Da joj pomogne, daj Boze da se iscupa iz kandzi nesrece. Mnogo mi je zao, mnogo :(

A njega, za onu stvar bi ga okacio da visi i tukao dok cujem da dise! (besan sam, pardon)

PalchicaPG
07-10-2011, 01:17
Zbog brzine nisam ni pogledala sliku koju sam dobila vec sam je samo izbacila,al su me neprijatno iznenadili ovi komentari "to je zlobno" i sl.

Djevojci zelim sve najbolje i upravo zbog toga sto trenutno i nije tu a to je javila brzo sam zatrazila pomoc. Karta je izmijenjena i postavljena.

TigaBg
07-10-2011, 02:01
Jako mi je teško što je ova devojka rođena na isti dan, kao i drugarica moje sestre koja mi je veoma draga, a koja je od pre mesec dana (tačno kad joj je Sa kvadrirao Ve) u duševnoj bolnici.
Samo što je ona Asc Devica i ima punu 12. kuću, tako da niko nije znao da se uopšte nešto dešava, sve dok jedan dan nije pukla.

Najproblematičniji aspekt njenog horoskopa je vladar Asc retro Me0Ma90Sa.
Uz to i So90 Sa.
Vladari oba svetla u kvadratu sa Saturnom.
Vladari 12, 1, i 8 90 Sa.
Pre 3 meseca, kada sam je poslednji put videla, došla je da pozajmi odeću za izlazak, smejala se i bila vidno raspoložena.
A sad gledam njen natal i bojim se da razmišljam šta će biti kad joj dođe vreme za Saturnov povratak.

Ovde je slična situacija.
Takođe su Ma i Sa okosnica natala, samo su kuće delimično lakše nego u slučaju moje drugarice.
Ona je u bolnici od 2007, jel tako?
Tačno kada je Sa iz Lava ponovio natalni aspekt. Trenutni problem je tranzitni Ma u Lavu, koji ponavlja natalni aspekt, a i tranzitni Sa u 12. kući, koji kvadrira vladara 12. Nije ni čudo što joj je muka od bolnice.

edit: O ovom natalu mogu do sutra, jer postoji mnogo toga što će pokazati problematično psihičko stanje.
Ono čega sam se sad setila jeste kombinacija So u Lavu (uz jakog Lava uopšte) i Mo u Devici.
Lav vuče napolje, želi sve samo da se istakve, stekne slavu, a Devica se plaši i ništa od toga joj ne prija.
Kad je još Me u Lavu, Mo ne zna šta će sa sobom. Postoji velika borba u čoveku sa So u Lavu i Mo u Devici.

Još nešto: Sigurno vuče problem iz kuće.
Vladar 4. Ju, a 10. Me. Oba retro i u opoziciji. Sa vladarem Asc Ma u priči, ova devojka ne može da podnese neslaganje roditelja i doživljava ga tragično.

uranija
07-10-2011, 06:59
samo joj prenesite da nije resenje samoubistvo kao sto je tristan rekla,karma nosi dalje sa ponovnim situacijama i ponovnim resavanjem problema,i jednom ce morati to da resi,saturn trigon venera,zeli ozbiljnu vezu,ali saturn daje notu opsesije i strah od gubitka,koji drugog opterecuje,ako pogledate videcete na kojoj fix zvezdi je asc i to vrlo losoj,zato je u prici nepodnosljivost gubitka,ja bih se u ovakvim pricama posvetila samo sebi i sopstvenom napretku u zivotu,postizanju ciljeva,posvecivanje drugima na zastitnicki nacin,uvek postoji nacin za iskazivanje ovakvog aspekta,i sam se baviti medicinom,odlazak u inostranstvo tim poslom,u humanitarne akcije i slicno...kanalisati energiju u nesto pametnije,a ne u samoubistvo,samo joj treba reci da postoji puno ljudi kojima ona moze biti potrebna,da ne traci uludo potencijale koji su dati...

Tristran
07-10-2011, 08:29
Gledam na brzu brzinu.
Najveci problem je taj Saturn na samom asc.
pa jos u samoubilackom Skorpionu i losim aspektima,
ali mislim da mu dispozicija nije tako losa.

Ubijaju je pogresan nacin razmisljanja i pogresne misli,
kao i jako lose detinjstvo ( Saturn je vladar 3. polja).

Ona meni pre izgleda kao sujetni, ambiciozni Lav,
koji zeli da se ubije jer zivot nije bio tako blistav kako ga je ona zamislila.

Vidi se da je prikriveno veoma ambiciozna, pa i previse.
Sklona je reprezentativnim, sujetnim frajerima oko kojih se zene lome,
zgodnim, surovim, arogantnim, pa sada ne moze da podnese udarac.

Vladar 12. polja je solidno aspektovan, tako da, vremenom, ovaj Saturn moze da radi za nju. U pravu je Tiga, ovde ima mnogo kontradiktornosti.

Ni sama ne zna sta je - mracna i teska Skorpija, Venera u Raku koja masta o kuci i porodici, ambiciozan i cak nasilan Lav, stidljivi Mesec u Devici.

Ja mislim da joj Mesec u Devici uopste nije los.
Prvo, moze joj dati razboritost ili rad sa decom, u skoli nekoj vrlo lako.
Ovde ima mnogo nervoze, histerije, lupanja vratima i dernjave po kuci, ali Mesec joj uopste nije los, a i Neptun joj je fino aspektovan, sto je vrlo bitno za ovakve stvari.

Ima verovatno zanimljive i upecatljive snove, pa bi neka dubinska psihologija bila dobro resenje za nju.
Dajte joj Coveka i njegove simbole ili slicnu knjigu. :)
Mislim da bi ovde pomogla samo takva psihologija, tumacenje snova, analiticki pristup, nista povrsnije osoba ne bi prihvatila.

Otac verovatno pasivan i zrtva, kriv za njen pogresan nacin razmisljanja, majka izigrava finu zenicu i savrsenu domacicu, a u stvari je glava kuce.

Ako su roditelji uopste zajedno, a majka nije u inostranstvu npr. (vladar 10 u 9 opozicija Jupiter).

Ovde je naglasak na ambicijama, a ona ima snage da ih ostvari sama.
Njoj ne treba arogantni i samozivi Lav u ljubavi, jer je to vec ona sama, treba joj stabilan i privrzen muskarac venerijansko/rakovskog tipa, suptilan i nezan, spreman za trajnost (Venera kao Vladar 7).

Vladar 4. polja Neptun solidno postavljen, vladar 8 u vitalnom Lavu koji voli zivot, konjunkcija Marsa sa Suncem u sedistu, sve znaci velike vitalnost. Pregurace.

Ovde ima malo i elemenata lavovske drame, skretanja paznje na sebe, privlacenja paznje...

Treba joj posvetiti ljubav, brigu i paznju i ...laskati joj, komplimentirati, dizati samopuzdanje.

Vidi kako si lepa, mlada, pametna, sta sve umes i znas, bl bla bla...a hoces da se ubijes zbog frajera...a ne znas da te ceka bolji i slicno.
Pricati o njenim potencijalnim vrednostima i dizati joj samopouzdanje,
jer je ovo osoba koja trazi svrhu i smisao
sto ne znam da li umeju psihoanaliticki usmereni terapeuti sa kojima radi,
ili oni prepisivaci lekova po bolnicama, sto oni obicno jedino i jesu.

Ova je osoba koja trazi SMISAO, putovanje, avanturu...a smisao nece naci ni u cijem zagrljaju, nego ako se sama dobro potrudi da ga nadje.

Ne bi bilo lose da je neko odvede na put u neko inostranstvo, da 9. polje prodise!
Putovanja, obrazovanja, knjiga...i vere u sebe.
Takodje, religija, duhovnost. Sve u 9. polju moze biti spasonosno.

Nece se ubiti, ovo ce proci.

p. s.
Meni ovo izgleda kao besno teranje inata i unistavanje svog zivota jer nije dobila ono sto je toliko htela. E vise sa tim frajerima, stvarno...:(

nedda
07-10-2011, 09:31
Ne bi bilo lose kada bi napisala kada je sve pocelo, da vidimo od cega.
Koliko ovako na brzinu vidim - pre 5-6 godina njoj je Uran presao IC (moglo bi da bude to preseljenje), a saturn je presao ovaj stelijum u lavu u kvadratu sa natalnim saturnom i meseca (sade sati). U svakom slucaju je bio tezak period, a ona kao da sebi nije dopustala da ga stvarno prodje, nego mozda bezala od razmisljanja, pa kada se prelilo - prelilo se stvarno.

I ja se slazem sa Tristran - da bi trebalo da prodje, ukoliko ona to zeli. Ovde mozda ima sklonosti ka autodestrukciji, ali ne bi trebalo toliko da unisti svoj zivot.

Inace, obratite paznju na vladara 7. kuce - ne bih nikad rekla da ta venera u raku u trigonu sa saturnom moze tako nesto uraditi....

Ma, cudne je cela prica. Kao da ona sve radi sebi.

Princess77
07-10-2011, 09:58
Laik sam ali mislim i nadam se da bi sve to moglo proci kad zavrse sade sati. Jer po palcicinom opisu izgleda da je sa njima i pocelo.

Tristran
07-10-2011, 11:37
Inace, obratite paznju na vladara 7. kuce - ne bih nikad rekla da ta venera u raku u trigonu sa saturnom moze tako nesto uraditi....

Nije njoj to uradila Venera u Raku, nije ona do Venere ni stigla,
to je njoj uradio vladar 5 Mars kvadrat Saturn.

Zgodan, inteligentan, ambiciozan (konjunkcija Merkur i Sunce)
donekle slican njoj samoj po snazi i strastvenosti, dozivljavala ga je kao deo sebe,
kao samu sebe.

Ipak, ne samo opis kako je ostavio, nego i karta kazu da je bio neverovatno okrutan i surov covek.

Mars u Lavu kvadrat Saturn u Skorpionu, ima li sta okrutnije, jos violentni fiksni znaci.

nedda
07-10-2011, 11:46
Ziveli su zajedno?

Tristran
07-10-2011, 11:53
Ne verujem da su dugo, bili su mladi kad je to bilo.
Verovatno studirali zajedno, po celoj prici kratko.
Astrolozi se tu ne slazu, neki kazu da je za brak potreban
ako ne dokument, a onda da to bude ozbiljnija i dugotrajnija zajednica.

Osim toga, ovo nije logicno, tako nesto je pre kvadratura, jos to pojacava sto su Mars i Sunce sami po sebi signifikatori partnera.

Sunce je jedino separaciono sa Saturnom, pa u spoju sa simbolikom Venere sa Saturnom, moze da da prevazilazenje ovih katastrofalnih ljubavnih izbora kad sretne coveka sa kojim ce biti nesto ozbiljno.

Po toj logici, i meni je propao prvi brak,
jer sam 4 meseca zivela sa momkom.

Ali ne moze to tako.

TigaBg
07-10-2011, 12:21
samo joj prenesite da nije resenje samoubistvo kao sto je tristan rekla,karma nosi dalje sa ponovnim situacijama i ponovnim resavanjem problema,i jednom ce morati to da resi,saturn trigon venera,zeli ozbiljnu vezu,ali saturn daje notu opsesije i strah od gubitka,koji drugog opterecuje,ako pogledate videcete na kojoj fix zvezdi je asc i to vrlo losoj,zato je u prici nepodnosljivost gubitka,ja bih se u ovakvim pricama posvetila samo sebi i sopstvenom napretku u zivotu,postizanju ciljeva,posvecivanje drugima na zastitnicki nacin,uvek postoji nacin za iskazivanje ovakvog aspekta,i sam se baviti medicinom,odlazak u inostranstvo tim poslom,u humanitarne akcije i slicno...kanalisati energiju u nesto pametnije,a ne u samoubistvo,samo joj treba reci da postoji puno ljudi kojima ona moze biti potrebna,da ne traci uludo potencijale koji su dati...

Vi izgleda ne kapirate da nije samo stvaru u frajeru, već je u pitanju celokupna psihička nestabilnost.
Raskid je bio samo okidač.
Bijom se da Sa120Ve nije dovoljan pored ovoliko loših aspekata.

Ja mislim da joj Mesec u Devici uopste nije los.
Prvo, moze joj dati razboritost ili rad sa decom, u skoli nekoj vrlo lako.
Ovde ima mnogo nervoze, histerije, lupanja vratima i dernjave po kuci, ali Mesec joj uopste nije los, a i Neptun joj je fino aspektovan, sto je vrlo bitno za ovakve stvari.
Moja drugarica, koju sam spomenula, je želela da radi u školi sa decom, kao nastavnik likovnog. Inače je neverovatno talentovana za umetnost.

Mo ima 90Ur-ludilo, a i 120 sa Ne nije neki aspekt. Daje talenat, ali u ovoj kombinaciji može da predstavlja halucinacije.

Vladar 4. polja Neptun solidno postavljen
A Ju?

vladar 8 u vitalnom Lavu koji voli zivot, konjunkcija Marsa sa Suncem u sedistu, sve znaci velike vitalnost. Pregurace.

U kvadratu sa Saturnom? Nisam sigurna.

Veoma mi je teško što ovaj natal uopšte gledam, jer sam proučavala sličan, kako sam već napisala. Vladar Asc u tom natalu vodi u isti problematičan aspekt Me0Ma90Sa.
Neverovatno mi je da se potpuno isto dešava dvema devojkama.

Što se tiče ovog natala, nisam optimista. Biće joj jako teško i period borbe tek prestoji, jer Sa polako ide ka Škorpiji.
Njoj je potrebno da bude uspešna, jako uspešna. Jedino to može da je izvuče.
Možda čak da ode što daje od kuće i napravi nešto nesvakidašnje. To bi njenom životu dalo smisao.
U suprotnom, postaće klasičan primer same autodestrukcije.

Ne znam šta bih savetovala. Možda promenu načina lečenja, drugu bolnicu, bolji nadzor.

Tristran
07-10-2011, 13:30
Da, ovde moze biti jako nezgodan i tezak Saturnov povratak, jer ponavlja ovu tesku natalnu kvadraturu, ali ce valjda dotle nauciti i prihvatiti neke stvari...

Ja ostajem optimista, znam ljude sa jako teskim natalima koji zive jako lepo.
Primer: zena sa konjunkcijom vladara Merkura sa Venerom tacno na Algolu u centru t kvadrata, sve 90 Saturn sa malim orbisom, 90 Uran, 90 Mars, na sve kvadrat Meseca i Neptuna.

Zena je izuzetno uspesna, zivi u inostranstvu, jako je poznata u svojoj profesiji, govori 3-4 strana jezika, putuje, objavljuje knjige, ima brak i dete, prelepa je, ima novca...

Ko bi rekao, sa tako polozenim vladarom?

Mozda je tako zato sto vladar ascendenta konjunkcijom prima na sebe planetu u sedistu, a to imamo i u ovom natalu.

STETA BI BILO DA DEVOJKA SA OVAKVIM SPOSOBNOSTIMA I KVALITETIMA TO URADI SEBI.

TigaBg
07-10-2011, 14:13
Da, ovde moze biti jako nezgodan i tezak Saturnov povratak, jer ponavlja ovu tesku natalnu kvadraturu, ali ce valjda dotle nauciti i prihvatiti neke stvari...

Ja ostajem optimista, znam ljude sa jako teskim natalima koji zive jako lepo.
Primer: zena sa konjunkcijom vladara Merkura sa Venerom tacno na Algolu u centru t kvadrata, sve 90 Saturn sa malim orbisom, 90 Uran, 90 Mars, na sve kvadrat Meseca i Neptuna.

Zena je izuzetno uspesna, zivi u inostranstvu, jako je poznata u svojoj profesiji, govori 3-4 strana jezika, putuje, objavljuje knjige, ima brak i dete, prelepa je, ima novca...

Ko bi rekao, sa tako polozenim vladarom?

Mozda je tako zato sto vladar ascendenta konjunkcijom prima na sebe planetu u sedistu, a to imamo i u ovom natalu.

Pogledajmo samo natal Džonija Depa. I on ima sličnu postavku. To su primeri kako napeti natali daju genijalne ljude.
Ali vrlo često i velika stradanja.
Mislim da bi joj Sa iz Škorpije bio, blago rečeno neprijatan, jer je reagovala na Sa iz Lava, koji je ponovio natalni aspekt. I nije mogla da se izbori.

Santijen
07-10-2011, 14:39
prvo...cini mi se da se osoba sa saturnom u 1 kuci neda poucavati....naglaseni aspekti osvetoljubivosti..merkur planeta inteligencije i misli ugrozen u konjukciji sa marsom(cesto uzrok nervnih oboljenja) impulsivan i nosi opasnost od nepredvidjenih reakcija..pogotovo sto su to vladari 1 i 8 kuce, jupi merkur los aspekt pokazuje da i nije bas ni naklonjenja ispravnom rasudjivanju, opozicija jupitera i marsa takodje, uran mesec isto tezak aspekt za dusu i porodicne nesuglasice...negdje se nazire i neko lose postupanje sa novcem i ko zna sta sve jos, mozda zabrljala sa fakultetom...malo je tezak natal jer nosi i traume iz detinjstva i probleme sa okolinom mozda i sa bracom i sestrama, potisnuti bes i kao sto neko rece nije samo decko uzrok on je samo bio okidac, bolest postoji mnogo pre pojave simptoma... blizanci na vrhu 8 nose strah od smrti ali i morbidne ideje...vaga na vrhu 12 moze se desiti da nema snage da se bori ali suvladar skorpija bi mogla dati dodatnu snagu, venera otisla u 8 u kucu transformacije ......uhhh...elem sunce u lavu najvise na svetu voli sebe i vatreni znaci su pojam egoisticosti i uzdajmo se u lavovo samoljublje i ovaj aspekt urana i merkura da ce doneti vise inteligencije i jupiter bez obzira sto je ugrozen i kao takav pokazatelj slabo razvijene svesti ipak u trecoj kuci bi trebao i da nosi optimizam...kad je okinulo..verovatno kad je direktovana ve sela na konjukciju ma me...

sta je izlaz...hmm..natal ocito nije sklon samokritici ni razmisljanju o svojim greskama a saturn u skorpiji i 1 polju upravo trazi to od nje ....mozda je izlaz religija....neko kreativno isoljavanje mislim da je izlaz u neptunu jer on radi na sunce lep aspekt a i na mesec takodje..mada ni uran nije za zanemariti...

dugo nisam gledala u kartu pa se izvinjavama ako sam sta zabrljala i nalupetala dok se vratim u formu pa cu valjda biti bolja...eto to bi bio moj mali doprinos ovoj temi kao moja zelja da pomognemo devojci da prebrodi krizu bez obzira videla to ona ili ne...kao syo rece moj omiljeni vec citirani na ovom forumu
uvek se mozemo pomoliti za nekoga ako vec ne postoji drugi nacin da mu se pomogne

Tristran
07-10-2011, 14:48
venera otisla u 8 u kucu transformacije

Jupiter je u kuci koja mu ne odgovara i ima tako teske aspekte da je tu tesko govoriti o ikakvom optimizmu.
Venera iz 8, u 8, u Skorpionu nosi taj potencijal, al ne moze bez krize i simbolicne smrti .

Ja mislim da je to jedini put za takvu Veneru.

Ja se uzdam u dobar aspekt Venere sa Saturnom i solidan Mesec, imaju mnogi tu kvadraturu sa Uranom, pa zive.

Ona bi bila pre sklona da se isece (Mars i Lav), puca u sebe, nego da se otruje i sl...

Videli ste moju kartu : ili davljenje ili lekovi.
Da sam odabrala taj put.
Srecom pa nisam.

Vladar u Lavu sa planetom u sedistu pa jos u 9. polju
koje je analogno sa optimiticnim Strelcem,
bez obzira na ovaj prokleti Saturn na asc.u kvadraturi, nade ima.

Lyra
07-10-2011, 15:12
Ne znam što bih rekla, što Tris i ostali već nisu...

Ona samu sebe mora dići iz tih niskih frekvencija, jer znate kakvi su to lijekovi koje ljudima u takvim situacijama daju, samo im ubijaju mozak. Dovoljno je samo malo svijetla da dopre do nje, da bi se sama uhvatila u koštac sa situacijom...Ne znam da li je u situaciji da zatraži promjenu terapije, ili da ode doma?

Da, mora naći neki smisao, da bi uopće dobila želju boriti se ...

Vidim da joj je jako bitna lekcija da nauči brinuti o sebi i svom zdravlju, i da na nju jako loše djeluje sve šta potiskuje. Mora naučiti osvjestiti sve što je duboko u njoj.

Santijen
07-10-2011, 15:46
Jupiter je u kuci koja mu ne odgovara i ima tako teske aspekte da je tu tesko govoriti o ikakvom optimizmu.
Venera iz 8, u 8, u Skorpionu nosi taj potencijal, al ne moze bez krize i simbolicne smrti .

Ja mislim da je to jedini put za takvu Veneru.

Ja se uzdam u dobar aspekt Venere sa Saturnom i solidan Mesec, imaju mnogi tu kvadraturu sa Uranom, pa zive.

Ona bi bila pre sklona da se isece (Mars i Lav), puca u sebe, nego da se otruje i sl...

Videli ste moju kartu : ili davljenje ili lekovi.
Da sam odabrala taj put.
Srecom pa nisam.

Vladar u Lavu sa planetom u sedistu pa jos u 9. polju
koje je analogno sa optimiticnim Strelcem,
bez obzira na ovaj prokleti Saturn na asc.u kvadraturi, nade ima.

uopsteno jupiter u 3 kuci daje optimistu.. kuca licnih saznanja ..napomenula sam da je napadnut i takvi aspekti ne nude nadu i borbu ali jupi ne radi aspekt sa saturnom(pesimistom) kao vladarem 3 kuce a u sekstilu je sa uranom svojim dispozitorom, cini mi se da ovaj aspekt zovu hvala bogu..i jos su u recepciji tu sam videla nadu.
a dispozicijom uvek dodjemo do sunca koje povoljan aspekt radi sa neptunom.

suicid je najcesce genetski, pa ne bi lose bilo da se zna dal je suicida bilo pre u familiji

swiss
07-10-2011, 18:09
Uhh Boze Hvala ti! Nece se ova ubiti, sad sam video detalje po Tarotu, ne ne to je samo osvetnicka pomisao al nece sebi oduzeti zivot, dobro je :)

Gloria
07-10-2011, 18:17
Da me neko ne shavti pogrešno, koja karma, koji ponovni problemi, kakvo okretanje sebi, devojka je psihički labilna i lečena na psihijatriji. To je jako teška i ozbiljna bolest i verovatno devojka nije sposobna da funkcioniše normalno. Samoubistvo jeste greh ali nekad čovek ne može da se nosi jer se samo vrti u krug i to vidi kao izlaz. Nije svako rođen pod srećnom zvezdom, nekad je horoskop sasvim pogrešna smernica i život koji vodi natus je sasvim drugačiji...Ne osuđujem one koji se odluče na takav korak, ako je to jedino rešenje.

nale777
07-10-2011, 20:59
MA90SA, MA vladar ASC i 5te,a SA 3ce.Sta reci - vidi se da je autodestruktivna, sklona teskim mislima. Tesko je i to sto joj je stelijum planeta,zajedno sa SO, koj e ima svoje dostojanstvo, ukljesten u lavu u 9oj kuci, kao i JU u trecoj.Trebalo bi da se okrene pitanjima 9te kuce i da se razvija kroz duhovnost i obrazovanje.Prirodni vladar 9te je retro Ju ,koji je takode ukljesten,pa ce i to kasnije doci.Ovo je jednostavno period koji mora da izdrzi.Najlakse ce joj biti ako se posveti obrazovanju.Medutim, u depresiji je tesko biti motivisan za bilo sta.
Karta ima puno, ali bas puno kvadrata,pa mozemo reci da su aspekti vrlo napeti i izazovni i zahtevaju rad na sebi,kroz odnose sa drugima.Njen JMC pada u njeno 12to polje, polje psihicke nestabilnosti, podsvesti, strahova, to je ono sto bi ona trebalo da pusti i posveti se 6om polju, svakodnevnoj organizaciji zivota, zdravom nacinu zivota, da ispuni svoj dan obavezama, da radi stvari koje joj cine zadovoljstvo, da ume da se prepusti uzivanju,umesto patnjama - SMC u biku.

supernova
07-10-2011, 21:42
Ona ima veoma destruktivan potencijal u karti, pogledajte ovaj jmč pod opsadom SA i PL...Kada tranzitna osa čvorova udje u 1. polje preko ose škorpija/bik, nastupiće velika kriza i mogućnost da sama sebi naudi, skoro da je nemoguće to izbjeći sa aspektom SA90MA preko asc i 9. kuće i vladara 8. ME, a šta je ME nego pokret ruke spojen sa MA (oružje, oštri predmet), u znaku lava - srce, jer ovo je mržnja usmjerena prema sebi, ne vjerujem da može bilo koga drugog da mrzi osim same sebe...

Ona bi mogla ako ima volje i bar malo razuma, da se okrene nekoj od duhovnih disciplina i samospoznaji, najbolje bi joj pomogla joga i otvaranje čakri, posebno korijenske čakre koja joj je blokirana a ista predstavlja samu volju za životom, čim nedostaje ta veza, to je pokazatelj blokade...dzaba sve bolnice i lijekovi koji ništa ne mogu učiniti na ovakvom natalu dok se ne očisti (transformiše) škorpionska energija koja vuče u smrt i samo izlaz vidi u takvoj vrsti transformacije...

Tristran
08-10-2011, 01:58
Da me neko ne shavti pogrešno, koja karma, koji ponovni problemi, kakvo okretanje sebi, devojka je psihički labilna i lečena na psihijatriji. To je jako teška i ozbiljna bolest i verovatno devojka nije sposobna da funkcioniše normalno. Samoubistvo jeste greh ali nekad čovek ne može da se nosi jer se samo vrti u krug i to vidi kao izlaz. Nije svako rođen pod srećnom zvezdom, nekad je horoskop sasvim pogrešna smernica i život koji vodi natus je sasvim drugačiji...Ne osuđujem one koji se odluče na takav korak, ako je to jedino rešenje.

U ludilu postoji odluka...pre nego sto odlepis, postoji trenutak u kome mozes da biras...ubedjena sam u to. Gledala sam.

Neke cuvene pacijentkinje postale su analiticki psiholozi, i to vrhunski, pioniri analiticke psihologije. Pocinjale kao pacijenti, a zavrsile kao terapeuti.

Nema izlaza kad je rat pa razneses sebe da sprecis mucenje,
kad trazis eutanaziju jer trpis neljudske bolove, jer se stitis od nasilja i sl...

Ali ovde itekako ima izlaza, ukoliko bude transformacije, kako je rekla i Supernova.

Meni ovo lici na kartu osobe koja nije luda,
ali hoce to da bude.

Gloria
08-10-2011, 02:05
Tristan, ne znam, možda ima izlaza u njenom slučaju, možda je samo razmaženo derle koje eto traži razlog da skrene pažnju na sebe, možda joj je stvarno potrebna ljubav, jer je bez nje izgubljena...Ko bi ga znao. Ja sam naučila bez svega toga da živim i živeću i dalje, ne pada mi na pamet da sebe uništim zbog stvari koje nemam, a za koje neko smatra da su neophodne da bi živeo...

Tristran
08-10-2011, 02:58
I ja sam bila kao ona. Ali sam onda shvatila da vise volim svoj zivot od ljubavi. :)
Rekla sam jednom da mi je san o ljubavi postao kip ljudozder
kome sam prinosila sebe na zrtvu.

To nije bas normalno...

Sam, ili sa nekim - moras da zivis.

Gloria
08-10-2011, 03:04
Baš tako...Bravo!

donalea
08-10-2011, 09:28
@Tris,aj mi budi terapeut :-),kad citam tvoje postove ja se nekako umirim,i obuzme me spokoj :),

sto se tice ove devojke,mogu samo da kazem da nije lako imati Ma90Sa u natalu,vise puta sam bila na ivici ludila,i sad sam jer me trese Sa90Ve,
mozda mene uvek izvuce ovaj Mo u raku ili Ma120Pl,ne znam,

al jedno je sigurno,

vlasnik Ma90Sa nikad ne moze da kaze "izvukao sam se',jer taj aspekt je kao tempirana bomba,nazalost

virgos
08-10-2011, 12:31
I ja sam bila kao ona. Ali sam onda shvatila da vise volim svoj zivot od ljubavi. :)
Rekla sam jednom da mi je san o ljubavi postao kip ljudozder
kome sam prinosila sebe na zrtvu.

To nije bas normalno...

Sam, ili sa nekim - moras da zivis.

nevejrovatno kako lijepo opišeš sve..eto,moram i ja da primjetim to svaki put ovdje kada čitam nešto od tebe..pogotovo što sa ovim VE 60 NE..i mnogo netuna inače sam najčešće izgubljena u tom snu o ljubavi,razbolim se od toga..

Tristran
08-10-2011, 13:33
Hvala, devojke, ako zavrsim potrebnu edukaciju - ko zna, mozda i budem.
Da ispunim simboliku ranjenog iscelitelja u svom sedmom polju....

selena
08-10-2011, 14:37
smatram da joj je najteže razdoblje do sad bilo u 24 godini tad je najviše bila ranjena i povređena i prolazila kroz najbolnije razdoblje do sad -kažem do sad jer ju teški trenuci još tek čekaju-jedino više nisu ni vezani uz onog frajera na kojeg je proicirala svu krivn ju
prvo osobe sa SA na asc bez obzira u kojem znaku bio asc imaju cjeloživotni osječaj krivnje i kad im je odbro i kad im nije -stalno osječaju da nisu vrijedni ljubavi,pažnje ,osječaja i sami sebe sabotiraju i kažnjavaju jer osjećaju krivnju i grižnju savjesti od rođenja često ni neznajući zašto...taj je SA u kvadrat sa SO pa možda muška osoba u životu iz djetinjstva im je usadila taj sječaj manje vrijednosti koji je glavni uzrok svemu što se kasnije događa
sva ta aktivacija je vjerovatno bila u vrijeme kad je saturn tranzitirao lavom po onome što je napisano (unatrag 5-6 godina) pa iznimno može značiti da je taj momak bio taj koi je usadio taj osječaj krivnje i manje vrijednosti u djevojku iako ja držim da je on samo ponovio obrazac koji je djevojja već imala iz djetinjstva i zato što je duplo doživjela nije više u mogučnosti da se nosi s tim..
ona svoju pravu ljubav još nije ni upoznala ...uran joj je tek zakoračio u 5 kuću a saturn joj je pomrsio račune ali ne onoliko koliko još može-sad je na njoj da se izvuče iz svega -neće se ubiti jer će ju nečija ljubav odvratiti od sebe ali tranzitom saturna po 12 i kad pređe preko asc u autodestruktivnom sco će tek njena muka početi da jenjava jer sad će tek vidjeti i polako početi da shvaća koliko je života izgubila dok je patila za onim koji je nije vrijedan....
razdoblje u kojem treba pripaziti na nju je kad joj se saturn u tranzitu bude približavao natalnom pl jer tu bi mogla da stvarno pokuša sebe staviti ispod samog dna -nije kadar za rezanje ,ni vješanje -nek ju prate s tabletama da ne skuplja ko hrčak za dan D!
nek joj je sa srećom

TigaBg
08-10-2011, 17:30

Potpuno si u pravu.
Ali kod nas se na zalost, svi boje psihickih bolesti, kao da su zarazne, pa nece ni da ih priznaju.
I ne lece se same, sopstvenom voljom. Da ona ima normalnu volju izvukla bi se sama, ne bi ni zapela u ovo stanje.

Gloria
08-10-2011, 18:12
Uvek kažem sačuvaj me bože ljudi koji samo na izgled izgledaju savršeno, a ko zna šta kriju u sebi i kad su u svoja četiri zida...
Ljudi beže od svega što je drugačije pa tako bilo koja mentalna bolest ili hendikep se gleda kao nešto strašno a pritom niko ne želi da pomogne ukoliko je to potrebno. Ja nikad ne bežim i uvek ukoliko mogu pomognem. Pitam se šta rade ti doktori, zar ona nema adekvatnu medicinsku negu i lečenje.

PalchicaPG
10-10-2011, 15:05
josh jedna stvar koja je dodatno uticala na nju je bilo to sto nije uspjela da upise fakultet koji je htjela, takodje je strah da ostane sama u stan ili da seta sama. Ja mislim da je jedini problem sto u njenoj okolini ne postoji osoba koja moze da joj pomogne na pravi nacin, svi su uz nju i pomazu joj ali niko se ne trudi da je sustinski razumije nego kao da je bolesna od neke fizicke bolesti. Evo jedan njen postupak koji me iznenadio,zena iz podgorice koja se bavi bioenergijom koja joj je ponudila svu pomoc i obecala joj da ce je izlijeci ona se poslije nekoliko dana vratila nazad u svoj grad ne razmisljajuci o tome. Da li postoji neki prelazni stepen za okretanje ka svojoj dubini,ne znam koliko bi istinski uticalo na nju da sad odjednom udje u neku novu sferu, ne znam da li bi imala taj odbrambeni sistem kao i sa ovom zenom, u smislu niko meni ne moze pomoc

TigaBg
10-10-2011, 15:15
Evo jedan njen postupak koji me iznenadio,zena iz podgorice koja se bavi bioenergijom koja joj je ponudila svu pomoc i obecala joj da ce je izlijeci ona se poslije nekoliko dana vratila nazad u svoj grad ne razmisljajuci o tome. Da li postoji neki prelazni stepen za okretanje ka svojoj dubini,ne znam koliko bi istinski uticalo na nju da sad odjednom udje u neku novu sferu, ne znam da li bi imala taj odbrambeni sistem kao i sa ovom zenom, u smislu niko meni ne moze pomoc

Nisam razumela šta se desilo. Jel bila kod te žene?

Da li se ona uopšte psihijatrijski leči?

PalchicaPG
10-10-2011, 15:27
Sad ne, samo je na terapiji, bila je kod te zene i ova je vidjela sto joj je ali ona nije vise htjela da ide i vratila se u svoj rodni grad iako je upisala redovno studije.

TigaBg
10-10-2011, 15:37
Sad ne, samo je na terapiji, bila je kod te zene i ova je vidjela sto joj je ali ona nije vise htjela da ide i vratila se u svoj rodni grad iako je upisala redovno studije.

Misliš, samo pije lekove a ne ide na razgovore sa psihijatrom?

PalchicaPG
10-10-2011, 15:43
psihijatar je saslusa pola sata i prepise joj terapiju, nista drugo

milupino
10-10-2011, 22:11
koga ona ima od najblizih,je l nije najbolje da otac i majka s njom razgovaraju,razumna je do neke mere,sto joj ne traze pomoc kod ljudi koji se bave bioenergijom,sto si spominjala PalchicePg,kod proverenih vidovitih ...mozda oni mogu da joj pomognu,sa duhovno isceliteljske strane da je rese te negativnosti,ovako preko astrologije samo se mogu otkrivati uzroci . Svi malo otresitiji ljudi bi se potrudili da joj pored klasicne medicine nadju spas,a oni se oslonili na lekove vec godinama!!!Supernova je govorila da je njoj zapusena korenska cakra,njoj su blokirani neki nervni centri(energetske blokade)...

TigaBg
11-10-2011, 01:52
koga ona ima od najblizih,je l nije najbolje da otac i majka s njom razgovaraju

Oni ne mogu da joj pomognu, jer su neposredno uzrok problema. Vladari 10. i 4. retro Me i Ju u opoziciji. Verovatno ni nerazmeju njen problem.

Tristran
11-10-2011, 03:18
Tako je, Tiga.
U ovoj Milivojevicevoj knjizi u odeljku Ljubav i smisao zivota
nasla sam odgovor za njen problem.
Ne moras biti nestabilne psihe ili sa losim detinjstvom da bi se ubio ili zavrsio u ludnici zbog neuzvracene ljubavi.

Dovoljna je jedna prosta stvar - da ti je u ljubavi jedini smisao zivota.
Da smisao zivota izjednacujes sa ljubavlju.
Kad izgubis partnera, i kada nemas ljubav, ti na taj nacin nisi izgubio
samo partnera i samo ljubav, vec si izgubio smisao, razlog da zivis.

Jedini nacin je da se utice na vrednosni sistem osobe i da joj se otvore oci
da ljubav ne moze biti izjednacena sa smislom zivota, i da je smisao zivota
u raznim stvarima i raznim aktivnostima uzetim zajedno.
Autor lepo zakljucuje da je smisao zivota - sam zivot, nesto sveobuhvatnije od licne ljubavi.

Parnerski odnosi jesu bitni, ali ne do te mere da se mogu izjednaciti sa zivotnim smislom.

Treba voleti sam zivot bezuslovno, i kada imas ljubav, i kad si sam.

Meni je trebalo tricavih dvadeset godina saturnovskog gazenja po trnju
bosim stopalima da ovu prostu stvar naucim.

Sad mi je lepo sve.
Svaki obican trenutak mog zivota mi je prelep i dragocen.

manila
11-10-2011, 08:11
Ako hocete da pomognete i pogledate onda to i ucinite! Ako je postavila kartu doticne osobe koju ona licno zna jel to treba da bude problem sad??? Dok joj je ta osoba dala licne podatke to je i znak da ima poverenja u nju i da Palcica hoce da zna ima li nade uopste....

Svasta...stvarno iznenadjujete nekad jer tuce horkskopa je prosetalo ovde a da ni svesni niste ci ste gledali i to jos je sa imenom i lrezimenom bilo, falio je broj tel pa da bude komplet.

Zao mi je sto sam Astro ogranicio na licno istrazivanje pa me tudje previse i ne interesuje inace bi napisao ovde sve sto vidim!

Devojci je zaista lose, bacio sam kartu i opasno je!

Svaka čast, slažem se u potpunosti, trebalo je samo reći da se ide na opciju da se ne vidi ime, i to je to, pogreška je bila nenamjerna i zatražena je iskrena pomoć, a dobila se hrpa packi

i da ce se prvo naci u nekoj vrsti virtuelnog sopstvenog cistilista gde ce je
tamo gde nema vremena pa ce joj to izgledati kao citava vecnost, progoniti sva ona losa osecanja od kojih je htela da pobegne, ili ce joj se ponavljati sama scena samoubistva do iznemoglosti...

Da se strogo kaznjava, iako to nije prava kazna, nego nesto sto sebi napravimo.

Kazi joj da procita knjigu Elizabet Kjubler Ros O smrti i umiranju i knjigu Rejmonda Mudija Zivot posle zivota, i da uz OBAVEZNE lekove i razgovore sa strucnim ljudima pronadje izgubljeni smisao, da se vrati...cemu god, nasoj veri, Istoku, stagod joj prija...

Da ne izvodi, nego da se okrene duhovnosti.

Svi ljudi koji misle za sebe da su reinkarnirane samoubice, i u ovom zivotu prolaze kroz slicne stvari: alkohol, droge, ludila, psihijatrije i pokusaje samoubistava...

kako da to savladas...

Kazi joj da smrt nije kraj i da ce se samo uplesti u jos gore probleme.

SAMO SAMOUBICE ODBIJAJU DA PRICAJU O SVOJIM VANTELESNIM ISKUSTVIMA I KAZU DA SU PREZIVLJAVALI UZASNE STVARI I NEIZMERNU KOLICINU KAJANJA I PATNJE.

odlično, to je palčica tražila, bravo Tristran

Tristran
11-10-2011, 09:55
Ako si bila ironicna, ja sam dala i astrolosku analizu posle toga (onoliko koliko ja znam astrologiju).
Ja ne mislim da astrologija treba da se odvoji od zivota i nekih drugih stvari koje nisu astroloske.

manila
11-10-2011, 10:31
Ako si bila ironicna, ja sam dala i astrolosku analizu posle toga (onoliko koliko ja znam astrologiju).
Ja ne mislim da astrologija treba da se odvoji od zivota i nekih drugih stvari koje nisu astroloske.

??????pa nisam valjda zvučala tako?????

zaista ne, prekrasno si sve to rekla, i ja dijelim tvoje mišljenje u vezi posmrtnog života i pročitala sam istu literaturu koju si gore navela

jel sad ispada da sam bila ironična i za swissov komentar?
jel nisam zaista, iskreno sam mislila sve, ne volim ni sama kad netko nekog napada bez valjanog razloga, pogotovo jer je Palcicha imala zaista dobru namjeru, većina bi samo okrenula glavu, i zato mi se svidio i swissov komentar, jel sam mislila isto

Tristran
11-10-2011, 11:07
Ok, izvini, hvala ti! :)
Posto sam poznata po tome da filozofiram i pricam
okolo-naokolo, ali dam ja i kakvu-takvu
astrolosku analizu.

manila
11-10-2011, 11:32
it takes one to know one:)

Ispred-vremena
11-10-2011, 12:56
Prosla sam i ja kroz kracu depresiju,,iz istog razloga..dodirnula sam dno dusevne boli,,nista u zivotu nije jace bolilo..u biti ja sam bila svjesna svog stanja jako brzo,,pa sam pocela djelovati,,odmah na pocetku,,traziti pomoc samoj sebi na sve strane..
u biti mene je jos vise dotukla pomisao te teske depre koju sam vukla dobra 4 mjeseca..
nemogu opisati rijecima tu bol..grcanja u suzama,bolovi u tjelu a sve zbog psihe..
ali ja sam imala jaku volju i jaku sangu da se dignem iz pepela..
pogledala sam zivot s vise strana..borila sam se ..
nastavila sam polagati ispite...ucila sam u suzama..trcala sam..
ugađala sam sama sebi..
naisla na dobre ljude,,iamla podrske..
moras sam htjeti izaci iz tog stanja i uz pomoc drugi dolazi uspjeh..ja sam u roku 4 mjeseca procvala i dosla na staro..i dozivjela depresiju kao Emocionalno prociscavanje,,iskustvo,,sazrjela,,od tada gledam stvari drugacije..
kad izađes iz staklenog zvona i odes u svijet moras biti spreman ako nisi docekate upravo to...al onda se treba Dići!! i samo naprjed,,naprjed nema nazad..
sad znam i nezelim vise da osjetim tu strasnu dusevnu bol...u nesreci sam imala srece da to prozivm ranoo..sto daje veliku mogucnost da me u starijim godinama vise nece oprati to isto stanje..

eto mozda sam bila malo preiskrena,,ali morala,,sam susjesam s tom djevojkom,,i zelim joj sve najbolje...
Nek se digne iz pepela..
mora vidjeti ljuva oko sebe,,jer ljubav je tu upravo kraj nje..
Mora nauciti uzivati u malim stvarima..
Ja sam primjera radi..
znala otici u djeciji park sjesti na ljuljacku...i ljuljati se...djeca bi mi prilazila,,,smjeskala se...ja se s njima smijala,,i govorila sebi i sojecala njihovu topinu,,,
isla sam cak i volontirati..
davala drugima komad svoje ljubavi ,,tako sam je dobila natrag,,i izljecila se :D

manila
11-10-2011, 13:21
ja sam čak jednom čula za slučaj da psihijatar, koji se btw bavi astrologijom, upućuje svoje prijatelje koji imaju takvih problema da se bave reikem ili nekim duhovnim radom, te sam smatra da će im to puno više pomoći nego liječenje po psihijatrijskim ustanovama. oni nju smiruju umjesto da razgovaraju i liječe depresiju, il nek ide nekom privatnom psihijatru koji će si dat truda radi para, ili neka proba reiki, regresiju, istarži par duhovnih učenja, pa nek sama odabere šta bi joj bilo zanimljivo
i ovo što tristran kaže, neka čita ove knjige, postoji razlog zašto onaj odgore svakome da određeni teret, ja osobno vjerujem da ga odabiremo sami, al svi imamo faze u kojima mislimo da nam je previše, nekome to traje duže i jače je izraženo, nekome kraće, to se valjda može vidjeti u natalcu

TigaBg
11-10-2011, 14:05
Nek se digne iz pepela..

Ne može, jer ima ozbiljan psihički problem, labilna je, nema percepciju kao zdrav čovek koji prolazi kroz krizu, već kao psihički obolela osoba.
Ne razumem zašto nećete da prhvatite.
Da, mlada je i žalosno je što je u tom stanju.
Nije ništa nerešivo i naravno da postoji lek za njeno stanje, ali je ozbiljno.

To nisu sade sati, neće proći samo od sebe.
To je moćni i razarajući Sa90Ma.

swiss
11-10-2011, 17:49
Ja bi sa njom neiscrpno razgovarao svaki dan, pomoglo bi joj siguran sam... Nikakav Reiki i Meditacije i ostale budalastine koje bi je navele na iluziju i jos u ovakvom stanju joj nece pomoci jer Devojka ima problem shvatanja cinjenice...

Gloria
11-10-2011, 18:45
Jedini nacin je da se utice na vrednosni sistem osobe i da joj se otvore oci
da ljubav ne moze biti izjednacena sa smislom zivota, i da je smisao zivota
u raznim stvarima i raznim aktivnostima uzetim zajedno.
Autor lepo zakljucuje da je smisao zivota - sam zivot, nesto sveobuhvatnije od licne ljubavi.

Parnerski odnosi jesu bitni, ali ne do te mere da se mogu izjednaciti sa zivotnim smislom.

Treba voleti sam zivot bezuslovno, i kada imas ljubav, i kad si sam.

Meni je trebalo tricavih dvadeset godina saturnovskog gazenja po trnju
bosim stopalima da ovu prostu stvar naucim.

Sad mi je lepo sve.
Svaki obican trenutak mog zivota mi je prelep i dragocen.

Potpisujem i razmišljam kao i ti.

Beba977
11-10-2011, 19:06
Ne može, jer ima ozbiljan psihički problem, labilna je, nema percepciju kao zdrav čovek koji prolazi kroz krizu, već kao psihički obolela osoba.
Ne razumem zašto nećete da prhvatite.
Da, mlada je i žalosno je što je u tom stanju.
Nije ništa nerešivo i naravno da postoji lek za njeno stanje, ali je ozbiljno.

To nisu sade sati, neće proći samo od sebe.
To je moćni i razarajući Sa90Ma.
Bas tako Tiga,to je ozbiljno,to je bolest !!!

Ispred-vremena
11-10-2011, 19:11
Klinicka depresija nije bolest! To je stanje duha..

Kad bi bila bolest(postaojao bi ljek-do danas bi se razvio!..
gotovo za sve bolesti ima ljeka ali iz nekog razloga su zatajeni i nisu dostupni na trzistu)!

Razlog zasto za depresiju nema ljeka je onaj prvi sto sam navela...deprseija nije bolest,niti bi se depresivni ljudi trebali tretirati kao luđaci,,to je tenutno stanje duha..kod jako empaticnih ljudi..mozak je vrlo malo poznat u medicini,,i malo se na njega moze utjecati,,zato i je se tesko boriti s depresijom-pogotovo dugogodisnjim)!

swiss
11-10-2011, 20:07
Ispred-V....slazem se, u Svajcu je od toga napravljen UNOSAN POSAO i to milijarde se vrte u krug!
Kad sam prijatelja sledio, prijatelja koji je pukao skoro pa dividus jer bio je Alkoholicar ogrezli, u dugovima teskim, ostavljen od devojke i porodice koja je se rasula itd itd...sledio ga i pomogao mu da se nadje!

Kad sam krenuo u potraguza spasom u ovoj visokoRazvijenom sistemu, shvatio sam to o cemu si napisala da "za sve ima leka" al nije dostupno jer bi INDUSTRIJA koja se bavi ljidskom psihom i telom itd bi dozivela poraz nevidjeni a stim povukla raznorazne institucije sa sobom u bankrot!

U svajcarskoj je zabranjeno prisiliti psihicki ne uravnotezenu osobu na lecenje, cudno al istinito, nema "moras" nego se verno ceka pristanak polusvesnog pacijenta da sam pristane na lecenje a dotle dok on ne pristane, postoje psihijatrije privremenog tipa gde te izdrogiraju lekovima do te mere da vise nisi svestan nicega, pa kad ta opijenost splasne onda opet u psihijatriju na novu dozu sve dok ne nabreknes i ne puknes totalno gde ce te zadrzati kao pokusnog kunica za testiranje novih psihomatskih medikamenata i tim potvrde dejstvo i puste kasnije u upotrebu...jer Industrija Lekova u CH godisnje zaradi 25mil. CHF, zamislite da je Bivsa nam YU sa tim kreditom zivela 70 god pa ce vam biti jasno sve.

Da, kad su mog prijatelja smestili u psihijatriju privremenog tipa stim da ga smire lekovima koji menjaju ovisnost itd, kad sam nakon mesec dana otisao mu u posetu i kad sam primetio da je puno mirniji nego pre odlaska, shvatio sam da ga truju i pretvaraju u Biljku, jer i sam mi je rekao da dobija lekove tri puta dnevno i da mu je bolje i da mu je sve svejedno....to je meni bio znag da je na dobrom putu da pukne jos vise!

E onda sam ufatio njegovog licnog psihologa (imao sam pismeno odobrenje od pacijenta), porazgovarao sa njim i dosli smo na ideju da njemu treba stacionarno lecenje od 6 meseci pa na dalje jer on je ovisnik o alkoholu i psihicki poremecen a ne dusevno bolestan... a posle dva sata razgovkra sa Psihologom njegovim doslo do zakljuc da pacijent XY treba u drugu kliniku da se premesti...... Posle tog zakljucka Psiholog je se nasmejao meni uz reci, da je malo redji slucaj ovakvog tipa da se neko zrtvuje i odabrano ide ka cilju intuitivno znajuci sta pacijentu treba stim da ga jos i poznaje i zeli mu maximalno pomoci uveren da ce pacijent sutra biti dobro!

E kad mi je to saopstio onda mi je spustao pecat i podpis i odmah u kliniku javio da pacijenta XY mora kod njega na uvid! Desilo je se i uspeo sam, XY je u roku 7 dana bio premesten na Psihoterapiju u kliniku otvorenog tipa gde se pacijenti ne lece lekovima nego RAZGOVOROM I DNEVNIM AKTIVNOSTIMA i saradnjom itd itd

Da prikratim sad...

Danas je nakon dve godine Psiho lecenja XY pacient izlecen, jos uvek pod nazorom licnog Psihologa ali bez upotrebe lekova nego je dugim razgovorima i dnevnim aktivnostima mu stavljeno do znanja da je zivot uvek onakav kako ga zamisljamo da treba da bude i kako rzmisljamo o njemu itd (pacijent XY mi je pricao detalje lecenja) nego je Reaktiviran i osposobljen za Normalan Zivot!

E sto sam ovo pisao sad? Pa hteo sam da navedem da po Psihijatrijama se Psiholozi ne zanimaju Previse jer polaze od teza i stranica u knjigama itd pa umesto da lece pacijenta oni ga truju i ubijaju a tim ubijanjem profitiraju mnostvo osiguravajucih drustava i industrija lekova pa lekari i doktori itd itd itd sve do socijalnih ustanova i biroa za ne zaposlenost....makar obde u CH je tako, sve se vrti u krug, pacijent sve jadniji a industrija sve bogatija!

Zao minje sto je se to sve pretvorilo u profit a za zivog coveka niko vise ne mari...sve je u novcima na zalost.

Zato mi je zao pacijetice ove koja je na lecenju i koju ce, nedaj boze, izdrogirati i napraviti ovisnicom o lekovima koji ce joj doci glave na kraju...

Pacijent bivsi XY je Jarac-Blizanac '76 god. Moj Sa je njemu na Ac :)

TigaBg
11-10-2011, 21:53
Klinicka depresija nije bolest! To je stanje duha..

Kad bi bila bolest(postaojao bi ljek-do danas bi se razvio!..
gotovo za sve bolesti ima ljeka ali iz nekog razloga su zatajeni i nisu dostupni na trzistu)!

Razlog zasto za depresiju nema ljeka je onaj prvi sto sam navela...deprseija nije bolest,niti bi se depresivni ljudi trebali tretirati kao luđaci,,to je tenutno stanje duha..kod jako empaticnih ljudi..mozak je vrlo malo poznat u medicini,,i malo se na njega moze utjecati,,zato i je se tesko boriti s depresijom-pogotovo dugogodisnjim)!

Jeste bolest i leči se lekovima. Ako je teži, klinički oblik. A niko ovde nije rekao da ona boluje od depresije. Njenu dijagnozu nemamo.

Ispred-vremena
11-10-2011, 23:19
opet ispravak,,znam sta pricam,,neklepecem bezveze..
Nije otkriven adekvatan lijek za depresivna-dusevna i panicna stanja..

Antidepresivi i ostali ljekovi nisu dostatni i adekvatni u ljecenju depresije,,i slicnog..
Oni nemogu izljeciti takve bolesti,,nego samo pomazu suzbiti trenutne napadaje..
sto znaci ljekovi za takva stanja,,nazalost nepostoje,,
i to ce reci svaki vrstan i osvjesten doktor..

teko se je iscupati iz kolapsa boli..osoba mora imati volje da se bori,,i punu podrsku drugih,,,sto je vecini tesko konstantno slusati tuđe bolove,,,

najbolje je da se takvo stanje otkrije u samom pocetnku i onda brza i aktivna borba,,na sve moguce nacine..
suosjecam s ljudima koji u takvom stanju zive godinama :(

swiss
11-10-2011, 23:52
Ispred-Vremena.....slazem se s tobom, ne postoje lekovi na zalost...

zvjezdica
12-10-2011, 00:20
Neznam zašto, ali gledajući ovu kartu ja ne vidim pretjerane ozbiljne znakove psihičke nestabilnosti, a kao netko tko cijeli život živi sa osobom koja je bezbroj puta pokušala "samoubojstvo" ja bih ipak ovo prepisala željom za pažnjom.

Onaj tko se zaista želi ubiti taj ne šalje poruke nikome, već to učini. I možete sad reći da sam okrutna kad ovako pišem, ali zaista znam što znači zaista željeti smrt, a što znači biti željan pažnje.
Jedna od mojih prijateljica se bacila pod vlak. Uvijek nasmijana, pozitivna, nikad ni naslutiti da bi to učinila. Imala je neke pubertetske probleme za koje se znalo. Čula sam se večer prije nego se bacila pod vlak. Tražila me broj neke poznanice radi nekog udžbenika za školu. Ujutro ju više nije bilo. :(

Također, živim sa osobom koja se pokušala ubiti minimalno 6 puta. Isprva me bilo strah za nju, sada znam da je sve to uvijek dobro iskalkulirana predstava. i da, ide i ona kod psihijatra, ali to nije nikakav dokaz da je netko psihički labilan.

što se tiče ovog natala, psihički labilna osoba imala bi loše postavljeno 12. polje ili vladara. Također, dosta planeta bi bilo ugroženo. Ovako ovdje imamao veneru u raku koja je osjetljiva, ali u trigonu sa saturnom nije ugrožena. Mjesec u djevici niji nikakav dokaz nestabilnosti, imam ga i ja. Da, mjesec joj je u kvadratu sa uranom pa joj to djeluje na emotivnu nestabilnost, ali to opet nije psihička nestabilnost.

Mars u lavu je žustar i želi sve, merkur u lavu je eksplozivan, ali i dramatik koji mora biti u centru. Budući da je merkur retro , ona nezna iskazati jasno što hoće i želi, pa to onda dovodi na priču o samoubojstvu.

osim toga vladar joj je mars u lavu koji ima opoziciju sa Jupiterom što me podsjeća na to da ne voli autoritete i ne priznaje nikakve "zakone". Buntovna je i sama sebi stvara problem.

Saturn na asc je nekima teret, a nekima zrelost, ovisno kako ga tko prihvati.

Ukratko, ovdje nema govora o nekoj jačoj psihičkoj nestabilnosti, jer bi pri tome trebali biti jako aktivni i neptun i pluton i uran i 12. polje i vladar koji je ugrožen.

Što se nekog savjeta tiče ja bi toj djevojci rekla da se pogleda u ogledalo: ima dvije ruke, dvije noge, vidi, čuje, govori. Ima krov nad glavom, roditelje, prijatelje i treba biti sretna.

Mnogi ljudi nemaju te životne privilegije, a opet se bore i idu kroz život.
Od sažaljenvanja nje same nema nitko ništa, a najmanje ona. meni se čini jedino da je sa tim godinama malo zaglavila u pubertetu, jer u životu postoje mnogo gori problemi od ljubavnih.

Neka joj je sa srećom. :)

milupino
12-10-2011, 00:44
zvjezdice ne znam da li ti vidis njenu kartu ,ja ne vidim ovde na temi ,a inace se govorilo da joj je mesec ugrozen od venere i marsa...to su dosta teski aspekti,vladar 4 i 10 u opoziciji...

Tristran
12-10-2011, 00:53
Potpisujem i razmišljam kao i ti.

Ne kao ja, nego kao Zoran Milivojevic.

zvjezdica
12-10-2011, 01:22
zvjezdice ne znam da li ti vidis njenu kartu ,ja ne vidim ovde na temi ,a inace se govorilo da joj je mesec ugrozen od venere i marsa...to su dosta teski aspekti,vladar 4 i 10 u opoziciji...

Pa karta joj je na prvoj strani u početnom postu, i onaj tko je rekao da joj je mjesec ugrožen od marsa i venere nema blage veze o astrologiji.

Mjesec joj je u znaku djevici, Mars u lavu, a Venera u raku, gdje je tu ugroženost? Štoviše mjesec i venera su u znakovima koji međusobno grade sekstil, tako da nema ovdje priče o ugroženosti.

Postoji opozicija Marsa(nje) i Jupitera, koja ja tumačim (naučeno iz drugih primjera) kao odbijanje pravila, život po nekim svojim normama. pretjereivanje u konačnici. :)

Gloria
12-10-2011, 01:28
Ne kao ja, nego kao Zoran Milivojevic.

Dobro, on ume malo i da pretera, ali sad se slažem.

milupino
12-10-2011, 01:35
ja njenu kartu ne mogu da vidim,kad kliknem izadje mi umanjena kartica :-( vec sam zamenila nju sa nekim drugim,neko je onda imao slicno tezak problem,pa se pricalo da je osoba razocarana u oca i majku bas zbog mesec tezak aspekt verena,mars ....

matrischa
12-10-2011, 01:39
kao netko tko cijeli život živi sa osobom koja je bezbroj puta pokušala "samoubojstvo" ja bih ipak ovo prepisala željom za pažnjom.

Onaj tko se zaista želi ubiti taj ne šalje poruke nikome, već to učini.

slazem se u potpunosti

ali bi volela da znam da li je devojci bolje...

Tristran
12-10-2011, 15:54
Predrasuda.
Ima onih koji to najavljuju i time pustaju
sos poruku-pomozite me, spasite me, tonem...

Ako se ne reaguje, cesto se desi ono najgore.

Cak i ako se skrece paznja, to nije za potcenjivanje,
osoba bukvalno vapi za pomoc i treba joj pruziti ruku.

TigaBg
13-10-2011, 02:00
najbolje je da se takvo stanje otkrije u samom pocetnku i onda brza i aktivna borba,,na sve moguce nacine..
suosjecam s ljudima koji u takvom stanju zive godinama :(
Razumem tvoje teorije i mada, nisu daleko od stvarnosti, moram da ti ponovim da mi ovde nemamo dijagnozu depresije.
Niko nije rekao da je depresivna.

Mjesec joj je u znaku djevici, Mars u lavu, a Venera u raku, gdje je tu ugroženost? Štoviše mjesec i venera su u znakovima koji međusobno grade sekstil, tako da nema ovdje priče o ugroženosti.

To je rečeno kao dopuna analizi...Osnovu ovog natala i problema čine Ma0Me90Sa.
A kombinacija So u Lavu-Mo u Devici jeste problematična iako nisu u jakom aspektu.

Morate shvatiti da poremećena psiha ima sasvim drugačiju percepciju od vaše!
Užasava me to što svi misle da će jedan razgovor pun Koeljovih citata moći nekome sa psihičkim problemom da "otvori oči".
Da je tako, psihijatrija kao medicinska disciplina ne bi postojala.

Sad bih postavila kartu moje drugarice, koja, kao što sam već pisala (ako nekog mrzi da čita pređašnje postove) ima sličan natal, rođena je isti dan na ne tako velikoj udaljenosti i od pre mesec dana je "odjednom" na lečenju u psihijatrijskoj bolnici.

Naravno, ako mi Palčica dozvoli jer je ovo njena tema.

Moje mišljenje je da je u oba natala prisutan kompleksan i duboko ukorenjen porodični problem, sa kojim ova osetljiva psiha ne može lako da se izbori.

Tristran
13-10-2011, 02:13
Tiga, mi ne znamo sta je.
Na psihijatriji zavrse i neki ljudi koji ne bi trebalo da budu tamo,
a takodje, svetom lutaju raznorazni ludaci koje niko ne zatvara.
Pojam normalnosti je jako rastegljiv.

U psihijatriji vlada misljenje da je spoljasnji dogadjaj, ili losa porodicna prica samo okidac za bolest koja je urodjena i odredjena genetikom, tako da se razlikuje obicna neurotska depresija, od one klinickog tipa, od depresivne psihoze, ciji je uzrok organski, a ne psiholoski.
Recimo, za bipolarni poremecaj se zna da je urodjen, odredjen genetikom, kao i za razne druge psihoze.

Glavno je pitanje da li devojka ima neurozu ili psihozu.

Ako ima psihozu, onda si ti sasvim u pravu, ali ako je poremecaj neurotski,
onda bi takve stvari morale dopreti do nje.

Neki analiticari su i u sizofreniji videli simbolican jezik i smatrali su da je i ona uzrokovana ovakvim stvarima kao sto je bolan raskid.

Cak i psihoza moze biti akutna i prolazna, a i dok traje, postoji jedan zdrav deo licnosti.

Po tvom pisanju, ti bi sve ljude koji imaju neki problem zatvorila, gurnula im saku lekova i rekla - ludi ste, zbogom, sta ja imam da pricam sa vama o smislu zivota, kad je vasa percepcija poremecena!

Ovo ti prica neko ko je ziveo svog Neptuna i ko je za samo par meseci osobu koja u psihozi nije mogla da procita nista osim naslova u novinama, ljubavlju i bas takvim pricama dovela dotle da je citao knjige ponovo,
a za sest meseci bio je normalna osoba...da se na kraju nije dogodilo sta se dogodilo.

Ponavljam, procitajte nesto o zivotu zena koje su najpre bile pacijenti, pa cuveni analiticari i terapeuti...

Nije sve tako crno-belo.

Kada bi se sa tim ljudima u bolnici pricalo, kada bi im se vracala vera u smisao i ljubav, onda bi bilo vise uspeha u lecenju nego sad.

TigaBg
13-10-2011, 02:34
Po tvom pisanju, ti bi sve ljude koji imaju neki problem zatvorila, gurnula im saku lekova i rekla - ludi ste, zbogom, sta ja imam da pricam sa vama o smislu zivota, kad je vasa percepcija poremecena!

Ne shvataš me. Onaj ko ima problem, treba da se leči odgovarajućom terapijom-lekovima, psihoanalizom, drevnim ili savremenim metodama-sasvim je svejedno. Bitno je samo da se problem shvati i prihvati. To je prvi korak ka izlečenju.

Ne možemo osobi sa poremećenom percepcijom reći jednostavno, kao tinejdžerki u pms-u :"Trgni se, čitaj, trči, uči i biće ti bolje".
Da postoji tako jednostano rešenje, ona ne bi došla do ovog stadijuma.

U našoj sredini se prema mentalnim bolestima odnosi kao da su zarazne. Pacijenti se smeste u ustanove i leče godinama istom terapijom koja ne daje rezultate. To je žalosno, jer su životi tih ljudi izgubljeni.

Ili se ignorišu i poriču. Neće je proći samo od sebe. Ova devojka će biti na ivici samoubistva svaki put kada neki od malefika zakorači u fiksne znake.
Potrebno je naći odgovarajuću terapiju za nju, makar to bili i alternativne metode lečenja.
Sa pojačanim nadzorom kada su Ma i Sa u fiksnim znacima.

swiss
13-10-2011, 22:29
Za psihoproblematicne (zavisi mentalni sklop, nasledne osobine, poreklo, odgoj, karakter...) treba sa paznjom slusati o cemu zbore i zasto zbore, pustiti ih da pricaju i slusati ih srpljivo, odredjivati po ponasanju, posmatrati dela itd itd pa onda odredjivati psiho - terapiju...a ovoj Devojci treba razgovor i saucesnistvo al nikako Prisila koja ce je NAGNUTI KROZ PROZOR DOVOLJNO DA SKONCA.

Istina je TigaBg sto si napisala da se kod nas ljudi naspram takvih PONASAJU NE CIVILIZOVANO, kao da su oni hteli da budu takvi, kao da su oni odabrali da zive retardirano ili Psihoproblematicno! Tuga me je ufatila kad su jednom prikazali na RTS Centar za te Retardirane, neznam u kom mestu je, zaboravio sam al to bre ni u Africi nema...

Ovde u Svajcu ljudi sa tim nemaju problem pa ih izvode sa sobom u drustvo i ponasaju se u skladu BEZ STIDA I SRAMA....sory skrenuh sa teme jer ja na Retardirane i na te Psiho-Bolesne ne gledam sa stidom i strahom itd. Imam dojam da bi sa takvima mogao raditi i saradjivati...

Che1
13-10-2011, 22:44
Pozdrav,
Prosao sam kroz nesto slicno a sve me je stiglo posle par zivotnih udaraca...
Iskren d abudem, ne znam kakoopisati neopisivo i kako pribliziti neko stanje haosa koji ti ne dozvoljava da se saberes...Tesko d aneko moze razumeti tu tamu u kome se neko nalazi.
Toj curi zelim sve najbolje, od srca!
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002245427341&sk=info
Evo jednog udruzenja koja izlazi u susret osobama sa psihickim problemima.

zvjezdica
14-10-2011, 00:58
Predrasuda.
Ima onih koji to najavljuju i time pustaju
sos poruku-pomozite me, spasite me, tonem...

Ako se ne reaguje, cesto se desi ono najgore.

Cak i ako se skrece paznja, to nije za potcenjivanje,
osoba bukvalno vapi za pomoc i treba joj pruziti ruku.

Zšto ti misliš da je to predrasuda?
Nije. Predrasuda je po tvom razmišljanju onda i misltiti da će se netko zaista ubit ako šalje poruke u kojima navješćuje smrt.

Nitko ovdje ne podcjenjuje skretanje pažnje, ali tvrdim da onaj tko zaista ima ozbiljnu namjeru da napravi samoubojstvo, u većini slučajeva, to ne najavljuje.

Mislim da je uvriježeno mišljenje nekome pomagati samo zato što "vapi" za pomoći, dok u tom istom trenutku možda nekome treba pomoć tko ne "vapi" tako javno.
Problem ljudi je što su površni pa onda svi skaču na "vapaje" od kojih često ne bude ništa, dok ne vide zaista stvarnu potrebu za pomoći koju netko ima sa druge strane. Eto, govorim to kao netko tko 20 godina živi sa osobom koja 14 godina 8koliko se ja mogu sjetiti) "vapi" za pomoći odnosno pokušava se ubiti, na sav glas svakodnevno govori kako joj je dosta, a onda kad joj se dogodi neki zdravstveni problem odjednom joj se živi.

Isto tako znam ljude kojih danas nema, a nisu nikad "vapili". I znaš koja je jedina razlika između te dvije skupine ljudi? Jednih danas nema, a drugi itekako žive. Pa ti zaključi koja skupina je ostala na životu, a koja je 2 metra pod zemljom.

Tako te molim da moje mišljenje ne nazivaš predrasudama, jer ja tako ne prosuđujem ni tvoje. Hvala ;)

milupino
14-10-2011, 01:25
Mogu reci da se pronalazim u recima Tristran...jeste tesko stanje osobe kad govori kako ce naskoditi sebi,nijedna zdrava osoba ne moze najavljivati svoju smrt tek tako da bi dobila sto vise paznje...meni je bilo vrlo,vrlo tesko pre godinu,dve i takodje sam govorila kako bih se ubila,moji su me slusali,majku je najvise potresalo,bila sam neraspolozena i utucena,i molila sam ih da mi traze pomoc jer mi je jos toliko bilo jasno da nije normalno zeleti svoju smrt tako ocajnicki i alternativim putem sam se spasla,imala sam srece ....tuzno je to... za sebe znam da je depresija prevrsila sve mere pa sam jako zelela zbog majke i jos dragih osoba da pozivim...

Che1
14-10-2011, 11:14
Zšto ti misliš da je to predrasuda?
Nije. Predrasuda je po tvom razmišljanju onda i misltiti da će se netko zaista ubit ako šalje poruke u kojima navješćuje smrt.

Nitko ovdje ne podcjenjuje skretanje pažnje, ali tvrdim da onaj tko zaista ima ozbiljnu namjeru da napravi samoubojstvo, u većini slučajeva, to ne najavljuje.

Mislim da je uvriježeno mišljenje nekome pomagati samo zato što "vapi" za pomoći, dok u tom istom trenutku možda nekome treba pomoć tko ne "vapi" tako javno.
Problem ljudi je što su površni pa onda svi skaču na "vapaje" od kojih često ne bude ništa, dok ne vide zaista stvarnu potrebu za pomoći koju netko ima sa druge strane. Eto, govorim to kao netko tko 20 godina živi sa osobom koja 14 godina 8koliko se ja mogu sjetiti) "vapi" za pomoći odnosno pokušava se ubiti, na sav glas svakodnevno govori kako joj je dosta, a onda kad joj se dogodi neki zdravstveni problem odjednom joj se živi.

Isto tako znam ljude kojih danas nema, a nisu nikad "vapili". I znaš koja je jedina razlika između te dvije skupine ljudi? Jednih danas nema, a drugi itekako žive. Pa ti zaključi koja skupina je ostala na životu, a koja je 2 metra pod zemljom.

Tako te molim da moje mišljenje ne nazivaš predrasudama, jer ja tako ne prosuđujem ni tvoje. Hvala ;)

..................http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/59372/Svakom-samoubistvu-prethodi--vapaj-za-pomoc

zvjezdica
14-10-2011, 11:45
@che ti nisi razumio što ja govorim, jedno je "vapaj" a drugo je vapaj.

Pogledaj žrtve samoubojstva, pa napravi analizu koliko njih se ubilo, a da nitko nije znao da im pomoć treba jer su vapili, a ne "vapili", a koliko ih se ubilo a da su slali ljudima poruke, na sav glas pričali da će se ubit itd.

Malo previše pažnje se poklanja onima koji "vape" i jadikuju, jer je to lakše nego malo pogledati oko sebe kome je stvarno pomoć potrebna.

Beba977
14-10-2011, 11:52
@zvjezdica ja te razumem potpuno,ima osoba koji na taj nacin hoce da skrenu paznju na sebe.
Ovde je slika dusevno obolele osobe,(ne mislim astroloski)tako da nije bas jednostavna situacija.

Che1
14-10-2011, 13:59
@che ti nisi razumio što ja govorim, jedno je "vapaj" a drugo je vapaj.

Pogledaj žrtve samoubojstva, pa napravi analizu koliko njih se ubilo, a da nitko nije znao da im pomoć treba jer su vapili, a ne "vapili", a koliko ih se ubilo a da su slali ljudima poruke, na sav glas pričali da će se ubit itd.

Malo previše pažnje se poklanja onima koji "vape" i jadikuju, jer je to lakše nego malo pogledati oko sebe kome je stvarno pomoć potrebna.

da li imas iskustvo sa nekim ko je pokusao samoubistvo??

mirab
14-10-2011, 14:14
Da, nije bas jednostavna situacija, ali zvjezdica je dobro prokomentarisala njen natal. Nece se ona ubiti zasigurno.Za pohvalu je mnogo analiza na kartu ove osobe, da sada ne nabrajam.Vidi se dobro poznavanje astrologije i zelja da se dopre do sustine poruke koju pruza neciji natal.

TigaBg
14-10-2011, 14:30
Nece se ona ubiti zasigurno.
Zašto to misliš? Astrološki.

mirab
14-10-2011, 15:08
Napomenula sam da je zvjezdica to dobro objasnila, a kada sam pogledala njenu natalnu kartu sa tranzitima i progresijama nisam videla naznake za tako nesto.

mandrak-21
14-10-2011, 17:24
pitanja za palchicu posto joj je osoba drugarica

Da li je ta osoba malo svojeglava,da li misli da je niko ne voli niko ne razume svi su protiv nje da li ja malo vise dzangrizava i moze biti jako neprijatan sagovornik.Cesto kaze kako ona zna sve najbolje i slicno??????naravno kako nema srece (sto je i istina donekle ,ali ipak njenom krivicom))

Ona je i u kuci dosta neshvacena,i ne uziva bas jaku podrsku konkretnu podrsku mislim ali..........
voli ona zivot svakako i iako prica mislim da mars 0 sunce ne daje bas samoubice i takve osobe retko izvrse samoubistvo.
Vladar asc po MA pluton je u 12 sto je dovodi kad-tad u neku izolaciju zbog kvadrata sa jupiterom moze biti i da je izolacija i nametnuta od strane ukucana ......to moze biti i bolnica pa bolnicko lecenje ali i zatvor,kao i mentalna izolacija u kojoj se sada nalazi posto joj uran sada u tranzitu na vrh 5 polja ona nekako zeli skrenuti paznju na sebe,i moze i pokusati jer uran je najvise planeta afekta a pravi joj 150 na mc kao i neptun koji pravi 180 na MC 0 na ic ,tako da bi za nju najbolje bilo da malo pocne citati neke knjige na tu tematiku da se ''ne isplati'' izvrsiti samoubistvo,iz odredjenih aspekata u natalu mislim da taj pokusaj ne bi uspeo .
Najveci problem kod nje je sto sebe malo vise precenjuje.
zelim joj sve najbolje

andjelikadepeures
14-10-2011, 17:42
da li imas iskustvo sa nekim ko je pokusao samoubistvo??

kao i Zvjezdica i ja imam iskustvo sa nekim ko je na sva usta drobio o samoubistvu a do danashnjeg ga nije nachinio vec je to bio nachin da se izmanipulishe okolina, isteraju odredjeni hirovi i sl.
Kao svaka dobrodushna budala i ja sam se kidala i pokusavala da osobu motivishem pozitivno, shto je ista samo zoupotrebljivala.
Danas, sa iskustvom koje imam, takvoj osobi bih zviznula dva dlana da se onesvesti, okrenula se i otishla, pa nek se samoubija do sutra. a sigurna sam da se nece ubiti, chim toliko teatralno to najavljuje.

TigaBg
15-10-2011, 00:17
Napomenula sam da je zvjezdica to dobro objasnila, a kada sam pogledala njenu natalnu kartu sa tranzitima i progresijama nisam videla naznake za tako nesto.

Meni izgleda da do nekog pokušaja ipak mođe doći za vreme povratka Sa.

nedda
15-10-2011, 12:01
Sretala sam ljude koji su na sva usta pricali o samoubistvu, i posle nekog vremena im niko nije verovao.
Cak su i pokusali ponesto, al uvek se nasao neko pored ("slucajno")

Neki su se ipak toliko uvukli u to kolo, i na kraju, zaista uspeli u tome. Nesvesno su ocekivali da neko naidje - medjutim to se nije desilo.

Tako da ni igrice histeroidnih, preterivanja, probe, ne traba shvatati olako. Ne umeju uvek da procene situaciju.

andjelikadepeures
15-10-2011, 14:31
Tako da ni igrice histeroidnih, preterivanja, probe, ne traba shvatati olako. Ne umeju uvek da procene situaciju.

Kao shto jedan psihijatar reche: "Svako odgovara za svoje postupke, pa i za to da li ce da zivi ili ce da se ubije. Nije to tudja, vec njegova odgovornost!"

nedda
15-10-2011, 15:09
Tesko da je to psihijatar rekao.

Nije slucajnost sto se u nekim situacijama ljudi vode kao neuracunljivi. Nisu u stanju tada da budu odgovorni.

andjelikadepeures
15-10-2011, 16:09
Tesko da je to psihijatar rekao.

eto, rekao je.
i oni su samo ljudi pa i njima dojade ti dramaturzi shto prete da ce se ubiti ako neshto nije po njihovom.

silver006
15-10-2011, 19:19
Na zalost, poznavala sam nekoga ko je to uradio. Bio je vrlo pozitivan lik, drustven, nasmejan, duhovit. Jedino cudno u njegovom ponasanju bilo je to sto nije umeo da kontrolise bes. Nikada nije najavio, samo je to uradio.

Gloria
15-10-2011, 19:29
Igrom slučaja, moja sestra je poznavala tipa čiji se ujak ubio, i kada je čuo tu vest on se čudio, kako neko može da se ubije, on bi to sigurno sprečio razmislio, jer život je jedan. Nije prošlo mnogo, jednog jutra pozvao je druga u 6 ujutru i molio ga da pričaju. Onako bunovan drug, je rekao ajde ne mogu sad rano je, zovi me posle, ne sluteći ništa. Popodne ga je pozvao i drug se nije javljao. Našli su ga u šumi...

Che1
16-10-2011, 00:46
Najteze stanje je SPV i suicid u psihijatriji tako da...Doduse, ne ubije se svako ko kaze da ce se ubiti, ali onaj koji kaze da ne moze vise, treba se zamisliti nad tim i jos nesto, znam nekog ko je pred pokusaj zvao svog drugara ali nije mu rekao sto ga zove jer se on spremao na posao, na svu srecu decko je preziveo.

tatjanaj
16-10-2011, 00:51
Kazu da svi koji imaju dobar aspekt Marsa i Saturna ne mogu ni ubiti niti se ubiti, jer Saturn tog Marsa spusta na zemlju, cak i ako je Mars ostecen od strane Urana ili Plutona. Sto ne znaci da takva osoba ne moze maltretirati druge osobe ili sebe, ali za to su vec zaduzeni, pre svega, aspekti Meseca i ostatak natala.

expulseza3
16-10-2011, 00:55
Najteze stanje je SPV i suicid u psihijatriji tako da...Doduse, ne ubije se svako ko kaze da ce se ubiti, ali onaj koji kaze da ne moze vise, treba se zamisliti nad tim i jos nesto, znam nekog ko je pred pokusaj zvao svog drugara ali nije mu rekao sto ga zove jer se on spremao na posao, na svu srecu decko je preziveo.

Che1,

Postoje dva tipa suicida.Takozvani depresivni suicid,gde osoba nista ne govori,samo ustane i ubije se (nije bitan nacin) i drugi koji ti navodis to je kada osoba govori danima da ce se ubiti i ima jasno predstavu u svojoj glavi kako i zasto i cesto ostavi pismo,poruku ili trazi pomoc,jer nije sigurna u svoju odluku.
Najteze u tome je sto je naucno dokazano da kada se covek ubije u njegovoj siroj ili blizoj okolini zavisi od slucaja,uvek 5 osoba psihicki oboli.:(
Nije retkost da napr.kada ubiju dedu nekog deteta,dete prvo ima rezigniranost u vezi sa slucajem,onda posle izvesnog vremena nadje opravdanje za dedu i na kraju i sam kada se nadje za njega bezizlaznoj situaciji i sam izvrisi samoubistvo..:(
To je ucenje po modelu...:(

Gloria
16-10-2011, 01:52
To me podseti na porodicu Hemingvej, majko moja, koliko samoubistava u toj porodici...

Che1
16-10-2011, 01:54
Vidis, samo verujem da takve osobe zasluzuju pomoc i neku paznju kako ne bi doslo do toga jer je to svakako pogresan put do resenja problema.

expulseza3
16-10-2011, 02:04
To me podseti na porodicu Hemingvej, majko moja, koliko samoubistava u toj porodici...
To je stvarno ozbiljan problem,ako se desi u nekoj porodici,jer se nikad ne zna ko ce da oboli,a mora 5 u najblizoj okolini,nekada to bude u blizoj nekada u siroj familji,nekada oboli i komsija.. i td..Znam za razne primere.:(
Vidis, samo verujem da takve osobe zasluzuju pomoc i neku paznju kako ne bi doslo do toga jer je to svakako pogresan put do resenja problema.

Che1,ja mislim da te ljude sa suicidnim sklonostima ne treba stavljati na marginu,cuditi se i smejati takvim okolnostima,jer svi u zivotu ponekad pomisle "bolje da me nema"..:D To je jedan oblik psiholoske patologije i slucaj za kontinuirano psihijatrisko lecenje,radne,medikametozne i psiho terapije,a ne za nas.:) ;)

Tristran
16-10-2011, 08:36
Ma ajde, psihijatri i psiholozi su cesto kruta i povrsna bica bez trunke samilosti, koji pacijentu gurnu saku lekova i boli ih uvo.

Kao sto su i lekari uglavnom beskrupulozna stoka, ni ovi nisu bolji.

Psihicki obolela osoba je odbacena i prepustena samoj sebi, i ako nema ljubavi i podrske u porodici (ko sto mi iz karte izgleda da ovde nema) tesko da se moze oporaviti.

Ne slazem se sa Mandrakom da ova osoba precenjuje sebe, ovo jeste osoba velikih potencijala i sada je uvredjena i ljuta sto nije dobila svoje veliko parce kolaca koje je zasluzila.
Pre svega, osoba sa Mesecom u Devici nikada sebe ne precenjuje, nema astroloskih dokaza za ovu tvrdnju, jer je Mesec u Devici i skromniji nego sto to treba.

Mars u Lavu je besan i ljut kad je osujecen, ona ne moze da prihvati da joj je dodeljen tezak zivot koji zahteva muku, stradanje i borbu, sto je obelezeno ovim groznim kvadratom Marsa i Saturna.

Ona je svesna sebe, zna da je zasluzila najbolje i ljuta je sto joj je to oduzeto i sto zivot ima neki svoj tok koji se ne moze uvek kontrolisati.

Da ne ponavljam, stelijum je u 9. polju u Lavu, ovo je osoba koja traga za smislom i svrhom, i ova destruktivna energija kanalisace se ako za pocetak pocne da cita stvari iz oblasti duhovnosti. Takodje, bilo bi dobro da joj neko plati neki put u inostranstvo i neki lep provod ako je moguce, i da naravno, tamo ide sa njom. Negde gde je lepo, van sivog sumornog grada. Neka bude i kraci put, odlazak u selo, na vazduh, ako se nema para za nesto duze.

Ili ce se time zanimati, dakle religija, mistika, psihologija,filozofija, da joj se da nacin da bolje razume kako funkcionise ovaj svet, a i ona sama, ili ce biti lose.

Mora da se nekako izdigne iznad same sebe, iznad svog skucenog subjektivnog stava
i da svet i zivot sagleda iz sire perspektive.

Ona na sve moguce nacine mora ziveti Lava koji voli zivot i deveto polje svrhe i smisla, jer to je jedini izlaz iz teske sudbine koja joj je dodeljena.

Palcice, odnesite joj neku dobru knjigu koja se tice duhovnosti, ali ne neko popularno sranje, nego nesto stvarno dobro. Ako ti treba savet sta, pisi mi pp.

Recimo, "Zasto se niste ubili?" Viktora Frankla, psihijatra koji je osnovao terapiju smislom, koji je nekoliko godina proveo u nacistickim logorima i preziveo je odlican izbor.
Ako se dobro secam, ima samo 90 strana.
Posle citanja te knjige prvo zuris u prazno sat vremena, a onda te obasja svetlost...smisla.
Ali ne onog laznog, koji negira muku i patnju, nego ona prava hrabrost da se zivi.

Mozda bi uz to mogle da pomognu bajke, crtaci, smesne stvari.

Ja sam svoju dusu lecila literaturom za decu, bajkama, citanjem Pipi Duge Carape,
Mihaela Endea i sl.

Ona je Lav, Merkur sa Suncem i Marsom u Lavu, mozda ne bi bilo lose da joj se odnese neka knjiga iz ciklusa Narnije, sa arhetipom Lava kao spasiocem i isceliteljem, tj. Bogom u lavljem obliku.To bi moglo da joj ogreje dusu. Dakle, apelovati na Merkur u Lavu u 9.
Slika knjige koja vraca smisao zivotu.

nale777
16-10-2011, 10:14
Sa SA na ASC i dispozitorom u 12oj 90 MA u 9oj,gde mu je i SO kao dispozotor,njoj je dato da kroz ovaj zivot kroz duhovno uzdizanje i obrazovanje sposzna sebe,a zatim pomogne drugima.Medutim, kako medu dispozitorima nema aspekta,nema sta to da pokrene u njoj.Jedini laksi aspekt PL,koji vlada njenim ASC ,a nalazi se u 12oj, ne vidi ga,sebi je tajna,jeste taj MO u 10oj kuci.Ocajno joj treba paznja drugih,kako bi proces otpoceo, posebno iskusnih, ucenih, koji je mogu usmeriti na pravi put i paznja majke svakako. Tesko da ona ovaj proces promene i regeneracije moze da otpocne sama, uz literaturu.
Ja imam kvadrat i po MA i SA - MA mi vlada 12im poljem tajni,a SA 7,8,9im.Tesku depresiju, da sam skoro ubila sebe svojim mislim,sam prozivela pre 11 godina.Dovedena sam bila na ivicu smrti, cak su i lekari mislili da umirem.Svojim mislima sam,mogu reci, sebe iscelila,da vise nisu bili vidljivi ni fizicki oziljci.Suocavanje sa smrcu i te kako zna da trgne u zivot.Tad i vise nikada, obecala sam sebi.
Ali sve mora da bude licna odluka.Sve dok vas drugi teraju i savetuju bez trazenja saveta, nista od promene.

Tristran
16-10-2011, 14:24
Lepo si me dopunila, Nale.

Odvesti je treba nekom drugacijem psihologu
ili duhovnom ucitelju, da je usmeri.

Sve to znaci da ne sme biti sama i da neko bude uz nju.

I ja sam bila u velikim depresivnim pa i suicidnim krizama
u njenim godinama, ali ja sam se spasavala sama, uz knjige.

Ja sam se zato uhvatila za taj Merkur u 9 u konjunkciji sa vladarom.

swiss
16-10-2011, 14:57
Sa SA na ASC i dispozitorom u 12oj 90 MA u 9oj,gde mu je i SO kao dispozotor,njoj je dato da kroz ovaj zivot kroz duhovno uzdizanje i obrazovanje sposzna sebe,a zatim pomogne drugima.Medutim, kako medu dispozitorima nema aspekta,nema sta to da pokrene u njoj.Jedini laksi aspekt PL,koji vlada njenim ASC ,a nalazi se u 12oj, ne vidi ga,sebi je tajna,jeste taj MO u 10oj kuci.Ocajno joj treba paznja drugih,kako bi proces otpoceo, posebno iskusnih, ucenih, koji je mogu usmeriti na pravi put i paznja majke svakako. Tesko da ona ovaj proces promene i regeneracije moze da otpocne sama, uz literaturu.
Ja imam kvadrat i po MA i SA - MA mi vlada 12im poljem tajni,a SA 7,8,9im.Tesku depresiju, da sam skoro ubila sebe svojim mislim,sam prozivela pre 11 godina.Dovedena sam bila na ivicu smrti, cak su i lekari mislili da umirem.Svojim mislima sam,mogu reci, sebe iscelila,da vise nisu bili vidljivi ni fizicki oziljci.Suocavanje sa smrcu i te kako zna da trgne u zivot.Tad i vise nikada, obecala sam sebi.
Ali sve mora da bude licna odluka.Sve dok vas drugi teraju i savetuju bez trazenja saveta, nista od promene.

Lepo receno...isina je, zaista je istina....dok ne potrazi izlaz nema sanse takvom pomoci nasilno...

Nale tvoj duhovni razvoj u smeru sebe cenim, respektujem :)

nale777
16-10-2011, 15:17

Naravno da se razvoj treba odvijati i kroz citanje,samosoznaju kroz reci drugih, dok nase ne poteku.Ali njoj i za taj vid spoznaje, preko knjiga, treba motivacija.

Lepo receno...isina je, zaista je istina....dok ne potrazi izlaz nema sanse takvom pomoci nasilno...

Nale tvoj duhovni razvoj u smeru sebe cenim, respektujem :)

Hvala ,Swiss:)

PalchicaPG
16-10-2011, 19:15
Sad bih postavila kartu moje drugarice, koja, kao što sam već pisala (ako nekog mrzi da čita pređašnje postove) ima sličan natal, rođena je isti dan na ne tako velikoj udaljenosti i od pre mesec dana je "odjednom" na lečenju u psihijatrijskoj bolnici.

naravno da mozesh.

djevojka trenutno nema pristup internetu ali cu joj sve prenijeti, u njenom pogledu se istovremeno vidi snaga i slabost, zelja za zivotom i nesigurnost u sebe, i kljucni problem, okolina koja nema sto da pruzi, koja ne razumije. Mislim da ce joj neopisivo mnogo znacit sto vas se toliko puno odazvalo i potrudilo da pomognete kao covjek covjeku ni poznanik i brat vam nije.hvala puno.

TigaBg
16-10-2011, 20:18
Evo je karta: http://imageshack.us/photo/my-images/832/astro2gw23anonymous6566.gif/
Sličan problem, histerija, agresivnost, paranoja. "Odjednom".
Bila je u bolnici od kako joj je Sa kvadrirao Ve, mislim da se vratila skoro, nemam informaciju.

silver006
16-10-2011, 20:30

Na srecu, nisam imala teske oblike depresije, ali kad god se susretnem sa nakupljenim nezadovoljstvom (a cesto sam dozvoljavala da se nakupi) takodjer sam se lecila knjigama, ne nuzno psiholoskim, u kvalitetnoj beletristici su takodjer opisani problemi sa kojima se susrecemo, pa samim tim, bar ja, sam nalazila utehu i nadu tj. nisam bila usamljena u svojim problemima. Takodjer slazem se da crtani filmovi i kvalitetni deciji filmovi lece dusu (takodjer i dan danas gledam i citam Pipi kad me spuca neka tuga)

nale777
16-10-2011, 20:37
Zao mi je sto cu vas razocarati svojim misljenjem, evo unapred se izvinjavam za ovo sto cu reci.
Na zalost, crtani i deciji filmovi(mada vise crtani), pa cak i dugometrazni, puni su implicitnih scena nasilja i subliminiranih seksualnih poruka, koje ljudsko oko nije uvezbano da percipira, ali podsvest jeste.Ona sve upija kao sunder i utice na nase stavove i ponasanje,a da mi to ga uopste nismo svesni.Cak i kada nam neko to nagovesti reagujemo sa nevericom i smatramo osobu paranoikom.

silver006
16-10-2011, 20:45
Zao mi je sto cu vas razocarati svojim misljenjem, evo unapred se izvinjavam za ovo sto cu reci.
Na zalost, crtani i deciji filmovi(mada vise crtani), pa cak i dugometrazni, puni su implicitnih scena nasilja i subliminiranih seksualnih poruka, koje ljudsko oko nije uvezbano da percipira, ali podsvest jeste.Ona sve upija kao sunder i utice na nase stavove i ponasanje,a da mi to ga uopste nismo svesni.Cak i kada nam neko to nagovesti reagujemo sa nevericom i smatramo osobu paranoikom.

Apsolutno se slazem Nale, vecina ih je takvih, ali ima i kvalitetnih moj post se odnosio na njih. Na zalost vecina propagira upravo to o cemu govoris.

tatjanaj
16-10-2011, 20:50
I ja se slazem s Nale. Ali, najgore je sto niko ne radi na tome da to zaustavi, vec su svi kao hipnotisani .... Cak ako neko i pokusa nesto da promeni, makar i na najosnovnijem ili lokalnom nivou, u porodici, na svom poslu ili u svom gradu, reakcije ostalih su mahom kukavicke ili ... nezdrave.

nale777
16-10-2011, 20:59
I ja se slazem s Nale. Ali, najgore je sto niko ne radi na tome da to zaustavi, vec su svi kao hipnotisani .... Cak ako neko i pokusa nesto da promeni, makar i na najosnovnijem ili lokalnom nivou, u porodici, na svom poslu ili u svom gradu, reakcije ostalih su mahom kukavicke ili ... nezdrave.

Ja menjam, polako i sistematski,kroz licni uticaj i mislim da i te kako ima efekta na duge staze.Ipak radim sa mladim generacijama.U ovom trenutku je to najvise sto mogu,ali dajem svoj doprinos i ne zadrzavam informacije samo za sebe.

tatjanaj
16-10-2011, 21:03
Ja menjam, polako i sistematski,kroz licni uticaj i mislim da i te kako ima efekta na duge staze.Ipak radim sa mladim generacijama.U ovom trenutku je to najvise sto mogu,ali dajem svoj doprinos i ne zadrzavam informacije samo za sebe.

Isto... Drago mi je sto ipak nisam usamljeni slucaj :)

Tristran
19-10-2011, 16:19
Evo vam jedan strasno agresivan stari crtac. :)

http://youtu.be/zsQXFxB-xMI

Posaljite ga ovoj maleckoj sto hoce da se ubija...

PalchicaPG
26-10-2011, 22:55
djevojka je zavrsila opet u dusevnoj bolnici, roditelji joj kontrolisu nacin lijecenja i ne znam zasto ne uvidjaju da joj od takvog tretmana biva josh gore,uzas....

Lyra
26-10-2011, 23:22
djevojka je zavrsila opet u dusevnoj bolnici, roditelji joj kontrolisu nacin lijecenja i ne znam zasto ne uvidjaju da joj od takvog tretmana biva josh gore,uzas....

Uh :( . Pa jel ima nekog drugog u obitelji ko je razumniji?

TigaBg
27-10-2011, 00:24

Mislim da nema olakšanja dok je Ma još u Lavu.
Btw, tranzitni Ma je danas 21. stepenu, i pravi egzaktan kvadrtat na njen natalni Sa i tako aktivira natalni aspekt.

Ali nema veze, pošto su to "samo sade sati", jel tako?

PalchicaPG
27-10-2011, 00:41
Uh :( . Pa jel ima nekog drugog u obitelji ko je razumniji?

Dolazi iz takve sredine gdje jedino pop i doktor mogu pomoc:mad:

ona se stvarno osjeca lose i od tableta joj je i tijelo malaksalo ali oni joj samo promijene terapiju,ne znam zasto vise ne shvate da joj to ne moze pomoc,da je ona u sustini neko kome treba smisao i zelja da napravio nesto od svog zivota i od nedostatka toga ona pati...a ne lud je ceraj ga u 4 zida...

Lyra
27-10-2011, 00:46

ona se stvarno osjeca lose i od tableta joj je i tijelo malaksalo ali oni joj samo promijene terapiju,ne znam zasto vise ne shvate da joj to ne moze pomoc,da je ona u sustini neko kome treba smisao i zelja da napravio nesto od svog zivota i od nedostatka toga ona pati...a ne lud je ceraj ga u 4 zida...

Eh, puno je razloga... Danas rijetko možemo naći osobu koju ima normalan i predan pristup poslu/ljudima, pa eto, čak i u humanim zanimanjima je to tako.

Nju treba odvući odatle, i iz bolnice, i iz te sredine. Nadam se da je neko dovoljno voli da bi napravio takvo što.

TigaBg
27-10-2011, 00:46

Ako ima napade, onda stvarno mora da pije lekove, da bi uopšte bila u stanju da počne da misli o smislu.
I meni treba smisao, pa nemam napade.

Treba da promeni način lečenja, ali to je na roditeljima kojima je verovatno odavno puna glava svega i pitanje je koliko se na njih može uticati.

swiss
04-11-2011, 18:28
Dokle je stigla ova mucena devojka?!

Ex...
04-11-2011, 19:35
Stvarno nemojte da mi zamerite, za izrecene gluposti koje cu izreci.
Skorpija na Asc mislim da govori o tome dosta.Ona mora da nauci da se transformise da prihvati neke stvari.E sad tu je ovaj saturn unakazio, jer saturn na asc cini ljude veoma nefleksibilnim a transformacija zahteva fleksibilnost.Pluton u 12 (zatvorene ustanove), pokazuje nacin transformacije, zapravo kroz sta-pa kroz bolnice i sve navedene stvari.Juzni mesecev cvor u 12-ovo ona mora da isplati po karmi.
E sad kada bi se bavila umetnoscu (npr. pevanjem) mislim da bi mogla vrlo lako da se izvuce, pa josh kada bi to i radila i zaradjivala...ma pun pogodak.Razloga ima vise:
1.kiron u 7-neko javno ispoljavanje
2.sunce u lavu u 9-mozda crkvena muzika
3.smc u sestoj kuci.
iskreno ovo je moj prvi utisak i mozda nije tacan, odnosno verovatno nije tacno, ali mislim svi mi ovde treba da se slozimo da uvek postoji mogucnost da se data energija zameni.Da li ce ona svoje pishicke probleme da zameni kroz veru, drogu, odlazak u inostranstvo ili nesto trece stvarno neznam ali iskreno mislim da bi se dobro ispoljila kroz umetnost...
U drugom slucaju odlazak od svega, bezanje u inostranstvo negde daleko bi isto mozda resilo probleme.

kanon
04-11-2011, 19:58
Stvarno nemojte da mi zamerite, za izrecene gluposti koje cu izreci.
Skorpija na Asc mislim da govori o tome dosta.Ona mora da nauci da se transformise da prihvati neke stvari.E sad tu je ovaj saturn unakazio, jer saturn na asc cini ljude veoma nefleksibilnim a transformacija zahteva fleksibilnost.Pluton u 12 (zatvorene ustanove), pokazuje nacin transformacije, zapravo kroz sta-pa kroz bolnice i sve navedene stvari.Juzni mesecev cvor u 12-ovo ona mora da isplati po karmi.
E sad kada bi se bavila umetnoscu (npr. pevanjem) mislim da bi mogla vrlo lako da se izvuce, pa josh kada bi to i radila i zaradjivala...ma pun pogodak.Razloga ima vise:
2.sunce u lavu u 9-mozda crkvena muzika
3.smc u sestoj kuci.
iskreno ovo je moj prvi utisak i mozda nije tacan, odnosno verovatno nije tacno, ali mislim svi mi ovde treba da se slozimo da uvek postoji mogucnost da se data energija zameni.Da li ce ona svoje pishicke probleme da zameni kroz veru, drogu, odlazak u inostranstvo ili nesto trece stvarno neznam ali iskreno mislim da bi se dobro ispoljila kroz umetnost...
U drugom slucaju odlazak od svega, bezanje u inostranstvo negde daleko bi isto mozda resilo probleme.

:thankyou: :025:

TigaBg
05-11-2011, 18:32
Razloga ima vise:

Ovaj deo mi nije jasan. Zašto bi kiron u 7. označavao javno ispoljavanje? Sve i da nađemo neku povezanost, kiron u 7. kući nije dovoljan. U tom smislu, ne znači ništa.
Slažem se da treba da se bavi umetnošću.

Ex...
05-11-2011, 18:37
Ovaj deo mi nije jasan. Zašto bi kiron u 7. označavao javno ispoljavanje? Sve i da nađemo neku povezanost, kiron u 7. kući nije dovoljan. U tom smislu, ne znači ništa.
Slažem se da treba da se bavi umetnošću.

Pa nzm. ja sam citao negde da kiron predstavlja mesto gde sve svoje emotivne patnje uspevamo da pobedimo, gde nam svi bolovi jenjavaju i gde sve rane uspevamo da zalecimo.Sedma kuca je kao javno ispoljavanje, kuca vage, umetnost...bolje da je bilo formulisano ali zashto kada je u blizancima kiron, a ja mislim zbog toga shto mu je dispozitor u lavu(merkur u lavu).

swiss
05-11-2011, 19:16
Palcica....sta je sa devojkom? Imas li kakav info???

thalatte
05-11-2011, 22:04
Puno vas je analiziralo ovu kartu, ima lijepih tumačenja, slažem se i sa jednima i sa drugima, karta ima napetih aspekata, nervni nemir je tu ME0MA 90 SA na ASC + MO90UR...al postoji i to Sunce u Lavu u 9. pa nekako kao da ima tu životnu energiju, možda ima i previše energije SO0MA0ME koja se zbog SA ne može iskazati prema van nego je razdire iz nutra, a sve što većina bliskih ljudi vidi je ona taj ukočeni SA i Škorpija na ASC koja se pogubila u autodestrukciji kad nije ono što bi to SO0MA0ME u 9. željelo...

SLažem se i sa svima koji su spomenuli transformaciju koja je Škorpiji potrebna (inače završi upravo tamo u destrukciji i ide do kraja, zgnječit će samu sebe, iz inata ako treba) a Saturn ne dopušta.

Dodala bi samo neku svoju sitnicu koja me buni trenutno, pa bi htjela ćuti što vi mislite?

Postoji ta VE u 8. u Raku - lijepo i u trigonu sa SA na ASC, ali nisam sigurna kako bi je tumačila (van mog znanja) jer vlada 12.-om kućom i nalazi se u 8.-oj pa ona otamo ko da ''pomaže'' dodatno tom SA umjesto da pomogne njoj....pa mi vi sad recite, dal ta VE - djevojka kao vladar 12. radi njoj iza leđa, pa i da pričamo o nečem okultnom ili joj istim može pomoći?? (pada mi luda zamisao palcice koja je dalja prijateljica koja ovako preko interneta pokušava nešto učiniti, al možda sam ipak pretjerala)

Netko je spomenuo i ME0MA , oružje u rukama, ja bi dodala i auto i volan u rukama, ME vlada 8. 90 SA vladar 3. i 180 JU u 3.-oj....

I još sitnica u mom dometu tumačenja karte ....a spominjalo se već.....mislim da joj molitva može pomoći i predavanje Bogu (kao najvišoj vrijednosti koju bi trebala spoznati ako još nije)

Neptun u 2.-oj kući 120 Sunce u 9.-oj , pa ako su 2.kuća vlastite vrijednosti, a 9. više vrijednosti - Bog.....ova djevojka teži da sebe ispuni kroz ''idealani'' sustav vrijednosti, kroz savršenstvo koje je teško postići u ovom nesavršenom svijetu. Izazovno je težiti takvim idealnim vrijednostima sa SA na ASC u Škorpiji koji je čisti pesimizam i sve ružno i jadno i suhoparno je dodatno deprimira.

Ona misli na krivi način, jer taj SA dolazi iz 3.kuće na ASC i baš je kamen spoticanja, a možda joj blisko okruženje u tome dodatno pomaže (3.kuća, braća, sestre, bliski prijatelji, ali i obitelj, dom, porodica, jer je JU u 3. retro u opoziciji sa ME- razmišljanje i MA - ona i sve kvadrat SA na ASC)
Jupiter kao vladar 2. ponovo govori da je za takav sustav vrijednosti odgovorna njezina porodica jer taj JU koji ne pruža mnogo nade, postavlja visoke ideale....a ne nudi kako do istih doći.

Misli na krivi način ME180JU90Sa, pa od JU ide u širinu i ne može razlučiti bitno od nebitnoga, tj. svaka misao je previše bitna, a SAturn se boji da još i ništa od svega toga nije ni dovoljno dobro...pa sve to do u detalj treba ''popraviti''...

Zato kažem možda ideal nije ono što ona trenutno misli da je, možda bi ga trebala potražiti u molitvi i predavanju Bogu. ( 9. kuća je naglašena, pa ili kako neko rekao u inostranstvo, ali sa SO120NE zašto ne bi jednostavno to bila molitva i Bog)

Nadam se da će biti bolje...

TigaBg
06-11-2011, 01:17
Pa nzm. ja sam citao negde da kiron predstavlja mesto gde sve svoje emotivne patnje uspevamo da pobedimo, gde nam svi bolovi jenjavaju i gde sve rane uspevamo da zalecimo.Sedma kuca je kao javno ispoljavanje, kuca vage, umetnost...bolje da je bilo formulisano ali zashto kada je u blizancima kiron, a ja mislim zbog toga shto mu je dispozitor u lavu(merkur u lavu).

Kiron je toliko sporedna stvar da ne možemo dati takvu konstataciju samo na osnovu njegovog položaja.

@Pepuuu, svaka čast.

Evo je karta: http://imageshack.us/photo/my-images/832/astro2gw23anonymous6566.gif/
Sličan problem, histerija, agresivnost, paranoja. "Odjednom".
Bila je u bolnici od kako joj je Sa kvadrirao Ve, mislim da se vratila skoro, nemam informaciju.

Samo još ovaj post i više ne spamujem Palčici po temi.
Pošto se već priča o šizofreniji na forumu,
devojka čija je ova karta (postavila sam je ovde jer je rođena istog dana kao i Plačicina drugarica) ima dijagnozu šizofrenije, pod terapijom je, izašla je iz bolnice i dobro se oseća.

VmrLaraBon
30-07-2012, 11:04
Cao ljudi! Ja sam ovde nova! Najpre pozdrav svima i hocu da vam kazem hvala sto ova tema postoji! Utesila me! Ja sam u slicnoj situaciji, posle nekih tragicnih dogadjaja, operacija, i nekih tuznih prica, takodje sam u depresiji, koja se najjace manifestovala pocetkom januara ove godine... sa stalnom anksioznoscu i panicnim napadima... uz jaku depresiju... bila kod psihijatrice i isla sam jedno vreme i kod psihologa... bilo mi je bolje... pa mi malo menjali lekove... pa poboljsanje... pa opet, uz neke lose situacije tipa svadje i uvrede roditelja i sl, pogorsanja... ja se inace bavim umetnoscu... ali sve u svemu zivot mi je zaista trenutno jako tuzan... i ja cesto razmisljam o samoubistvu... smatram da to nije kukavicluk vec herojstvo! Da covek ode hrabro u neki drugi svet, gde nema ove patnje i boli, i to da ode hrabro i odlucno... Mislim da je Albert Kami rekao: Najveci problem filozofski je samoubistvo, odn. da li zivot vredi ili ne vredi da se prozivi... sva ostala pitanja su manje bitna... ovaj je najveci... ne znam sta da radim... bas sam u sve razocarana... u ljude, u zemlju, u postojanje..... rece mi doktorka: "Ali razocaranost se ne leci lekovima!"... Mislim da je u pravu... Imam napade placa, tuge, depresije... Trenutno ne idem kod psihologa, ali moracu opet.... Ali, ne znam ima li sve to svrhe?
I ja se pomalo bavim astrologijom, onako iz hobija... dajte molim vas pogledajte i moju kartu i kazite mi sta bi mene vratilo u zivot, u boljitak... Unapred vam hvala! Toj devojci bih rekla da mozda proba na nadje neki smisao u svom postojanju... npr. mozda da se okrene prirodi... da nabavi neku macu ili kucu... ne znam... Zelim da je pozdravim! Nadam se da ce joj biti bolje! A i meni... Mozda se covek treba zagledati duboko u sebe i pitati da li zeli ovaj zivot da provede u samoci ili da nesto ostvari od sebe... ja sam bas razocarana... mislim da bi samoubistvo bilo pravi lek...... ne znam a mozda i ne bi... Kao da sam na ivici suicida!...Molim vas, pomozite, dajte poglednite mi kartu, sta bi meni pomoglo, please? Uploadovacu kartu pa molim vas pogledajte. Evo moje karte: http://picpaste.com/VMAST1.A.-v9x9exMn.GIF Hvala vam puno unapred!:(

veg
30-07-2012, 11:48
Cao ljudi! Ja sam ovde nova! Najpre pozdrav svima i hocu da vam kazem hvala sto ova tema postoji! Utesila me! Ja sam u slicnoj situaciji, posle nekih tragicnih dogadjaja, operacija, i nekih tuznih prica, takodje sam u depresiji, koja se najjace manifestovala pocetkom januara ove godine... sa stalnom anksioznoscu i panicnim napadima... uz jaku depresiju... bila kod psihijatrice i isla sam jedno vreme i kod psihologa... bilo mi je bolje... pa mi malo menjali lekove... pa poboljsanje... pa opet, uz neke lose situacije tipa svadje i uvrede roditelja i sl, pogorsanja... ja se inace bavim umetnoscu... ali sve u svemu zivot mi je zaista trenutno jako tuzan... i ja cesto razmisljam o samoubistvu... smatram da to nije kukavicluk vec herojstvo! Da covek ode hrabro u neki drugi svet, gde nema ove patnje i boli, i to da ode hrabro i odlucno... Mislim da je Albert Kami rekao: Najveci problem filozofski je samoubistvo, odn. da li zivot vredi ili ne vredi da se prozivi... sva ostala pitanja su manje bitna... ovaj je najveci... ne znam sta da radim... bas sam u sve razocarana... u ljude, u zemlju, u postojanje..... rece mi doktorka: "Ali razocaranost se ne leci lekovima!"... Mislim da je u pravu... Imam napade placa, tuge, depresije... Trenutno ne idem kod psihologa, ali moracu opet.... Ali, ne znam ima li sve to svrhe?
I ja se pomalo bavim astrologijom, onako iz hobija... dajte molim vas pogledajte i moju kartu i kazite mi sta bi mene vratilo u zivot, u boljitak... Unapred vam hvala! Toj devojci bih rekla da mozda proba na nadje neki smisao u svom postojanju... npr. mozda da se okrene prirodi... da nabavi neku macu ili kucu... ne znam... Zelim da je pozdravim! Nadam se da ce joj biti bolje! A i meni... Mozda se covek treba zagledati duboko u sebe i pitati da li zeli ovaj zivot da provede u samoci ili da nesto ostvari od sebe... ja sam bas razocarana... mislim da bi samoubistvo bilo pravi lek...... ne znam a mozda i ne bi... Kao da sam na ivici suicida!...Molim vas, pomozite, dajte poglednite mi kartu, sta bi meni pomoglo, please? Uploadovacu kartu pa molim vas pogledajte. Evo moje karte: http://picpaste.com/VMAST1.A.-v9x9exMn.GIF Hvala vam puno unapred!:(

Dok ti je um u takvom stanju i realnost će ti izgledati tako.Probaj sa homeopatijom, možda bi mogla da ti promeni doživljaj realnosti i sebe u njoj.

VmrLaraBon
30-07-2012, 12:21
Hvala ti. Probala sam jedno dve nedelje, ali nisu bila neka poboljsanja, naprotiv, zigalo me celo telo... pa sam prestala...

paparacica
30-07-2012, 12:25
za homeopatiju dve nedelje nisu nista, a da treba da ti se jave neke pojave pa i u fizickom smislu, treba. To bi trebalo da ti homeopata objasni. i sve zavisi od problema koje imas, lekova koje dobijes i nacina na koje telo reaguje.
Jos jedan pozitivan glas za homeopatiju, jer to nije samo sredjivanje fizickog vec i psihickog. :)

VmrLaraBon
31-07-2012, 11:20
Pa znam, homeopatija je odlicna metoda, ali meni nesto nije prijala... ne znam... mozda meni licno to ne odgovara... ne znam stvarno....