Ljudi bez savesti [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Ljudi bez savesti

tatjanaj
03-10-2011, 04:19
Koji bi to aspekti u natalu ukazivali na osobe koje nemaju niti malo savesti, duse, srca, razuma....? Ili, sta bi ukazivalo na krajnju sebicnost i samodovoljnost? Da li ste, ne daj boze, imali iskustva s takvim ljudima ili bar pretpostavljate na osnovu cega bi se to moglo videti u natalnoj karti?

mile kontraš
03-10-2011, 10:39
moraju da budu loši odnosi Sunca-svest, meseca-emocije i merkura-razum sa maleficima, u prvom redu marsom-on je brži pa uzrokuje probleme i saturnom-on je spor pa nadograđuje problem tako što se ignorišu posledice, odsustvo kajanja, neprihvatanje odgovornosti.....

Mad Max
03-10-2011, 11:55
Negde sam pročitao da spaljen vladar asc-a daje egoizam. Ovako iz mog nekog opažanja rekao bih isto kao kolega mile, dakle loš odnos sunce-mesec, možda i sa0mo ili u globalu loše aspekotvana sune.

tatjanaj
03-10-2011, 12:03
Da li su svi ljudi koji imaju lose aspekte licnih planeta sa maleficima obavezno takvi? Ima li i drugacijih iskustava? Volela bih da cujem misljenja onih koji su dolazili u kontakt sa ovakvim ljudima - koji aspekti su ukazivali na njihovu bezdusnost?

Naravno, u svakom natalu ima i dobrih aspekata, ali mene ovde prvenstveno zanimaju oni sa ispranim mozgovima, ljudi koji su u stanju i da ubiju, a da se ne osecaju lose, niti da imaju potrebu da se pokaju, promene. Dakle, ljudi koji ne osecaju bas nikakvu grizu savesti kada ucine nesto lose.

Mad Max
03-10-2011, 12:13
Da li su svi ljudi koji imaju lose aspekte licnih planeta sa maleficima obavezno takvi? Ima li i drugacijih iskustava? Volela bih da cujem misljenja onih koji su dolazili u kontakt sa ovakvim ljudima - koji aspekti su ukazivali na njihovu bezdusnost?

Naravno, u svakom natalu ima i dobrih aspekata, ali mene ovde prvenstveno zanimaju oni sa ispranim mozgovima, ljudi koji su u stanju i da ubiju, a da se ne osecaju lose, niti da imaju potrebu da se pokaju, promene. Dakle, ljudi koji ne osecaju bas nikakvu grizu savesti kada ucine nesto lose.Ne mora ubica da ispran mozak. Takođe bezosećajni i samoživi ljudi ne moraju obavezno da budu u stanju da ubiju.

tatjanaj
03-10-2011, 12:22
Da, ali mnogi to rade, doduse ne fizicki. Ima dosta osoba koje su totalno bezosecajne u odnosima sa drugim ljudima, tj. misle samo o sebi.

Znam jednu osobu koja ima jako lose sunce (kvadrat mars, opozicija neptun, konjukcija saturn), a mesec i saturn u egzaktnoj inkonjukciji. Kad mu je mama umrla, on se smejao na sahrani! (na kojoj sam bila pre nedelju dana, posto je u pitanju jedan prijatelj, bivsi komsija). Mislim, sve i da je nije voleo, malo je previse, i daleko je od ljudskog, sto se ne razlikuje puno od fizickog ubistva... Ja, npr, od losih aspekata licnih planeta sa maleficima imam samo sunce kvadrat pluton, ali ja i kad mrava zgazim ne osecam se dobro, a kamoli kad bih nesto gore ucinila. Mada, mnogi astrolozi kazu da pluton deluje samo u opoziciji sa suncem.

Kuda ides svete moj.... ?

nale777
03-10-2011, 12:51
Mislim da je i los aspekt SO i VE isto pokazatelj kako se osoba ponasa,da li se ponasa bezosecajno, jer je VE vladar 7me, javnosti.Aspekt SO i Ne vise pokazuje sta osoba oseca u sebi,da li ju je bas briga za druge,sto ne mora i da pokaze u ponasanju.Mada je vazno i koja planeta vlada 5om kucom, sto su zadovoljstva i pokazuje u cemu osoba uziva,pa se moze videti da li je takva svesno i namerno,jer u tome uziva - sadizam ili iz nesvesnog egoizma.

puslica 88
03-10-2011, 13:42
http://imageshack.us/photo/my-images/101/astro2gw03a4171115692.gif/

Zanima me sta mislite o ovoj osobi, po pitanju karaktera.Ja znam kakva je, osetila sam na svojoj kozi, ali zanima me da li je tako kako mi se cini?

tatjanaj
03-10-2011, 13:48
Mesec opozicija pluton - dosta tezak aspekt, osoba verovatno ima dusu, ali to ne pokazuje, ili pokazuje cudovisno. Kad zeli da kaze "Volim te", on ce reci "Mrzim te". A Jupiter opozicija uran... mislim da je pomalo buntovnik koji je kivan na sve i protiv je svega, pa ima neku svoju filozofiju zivota.

Neka jos neko da svoje misljenje.

ibis
03-10-2011, 14:01
moraju da budu loši odnosi Sunca-svest, meseca-emocije i merkura

slazem se, ali bih dodala i Ve- naklonosti...

napadnuto So-sujeta i egoizam, nedostatak svesti odn svesnosti
napadnut Mo- nesposobnpst saosecanja i milosrdja
Ve- nesposobnost gradjenja kvalitetnih odnosa

sa maleficima,
u prvom redu marsom-on je brži pa uzrokuje probleme i saturnom-on je spor pa nadograđuje problem tako što se ignorišu posledice, odsustvo kajanja, neprihvatanje odgovornosti.....

ovo se ne slazem, moze da bude los aspekt i sa benefikom, pa cak i dobar aspekt, recimo 120 sa Ju (pogotvo ako je trigon u vatri recimo, ili zemlji)cesto daje osobu koja naprosto ne ume da prihvati negativnosti oko sebe i u sebi, li jos gore nezgodna konfiguracija, ili da So, Me, Mo i Ve imaju lose aspekte medjusobno...

tatjanaj
03-10-2011, 14:05
To sam ja. U svakom prvo gledam ono dobro... I kad nastupi ono lose, ja se i dalje drzim onog dobrog i motivisem osobu da i svoju negativnu stranu pobedi. Naravno, dok vidim da uspevam u tome.

Mozda bi prvo trebalo da vidim sve najgore, pa onda sve najbolje? Mada, ako je to najgore nepodnosljivo, tesko da bih imala zelju da sagledam celinu.

skorpijica
03-10-2011, 15:28
Kad mu je mama umrla, on se smejao na sahrani! (na kojoj sam bila pre nedelju dana, posto je u pitanju jedan prijatelj, bivsi komsija). Mislim, sve i da je nije voleo, malo je previse, i daleko je od ljudskog, sto se ne razlikuje puno od fizickog ubistva...

mislim da ovde nisi u pravu
kada je meni mama umrla i ja sam se smejala cak nisam ni plakala ljudi su me gledali jesam li normalna, pa me zato posle tata vodio kod psihijatra i zena psihijatar mu rekla da sam zena zmaj i da dobro podnosim situaciju , i na kraju nisma ni pila neke tablete za smirenje niti sta

ne volim ljude koji tako sude o drugim ljudima
sa svojom majkom sam provodila svaki dan isla u soping druzile smo se ja sam svoju mamu volela i glupo je o tome pricati, zar ne
nikad ne znas kako ko koju situaciju moze da dozivi ppodnese ili sta god
bitna je i situacija i okolnosti

meni su zamerali sto gledam tv sto ne nosim crninu sto izlazim a ja sam nalazila nacin da sve to prebolim i da sto manje bude bolno za samu mene i moju porodicu koliko sam to mogla , a po mom horoskopu je jasno da nisam bezosecajna devojka.

pa pobogu zar sam trebala da ridam na sav glas da padam u nesvest ili sta se vec radi na sahranama:rolleyes:

nacin na koji izrazavam tugu je drugaciji , ne volim da u javnosti pokazujem tugu, zato mi svi i govore da sam uvek nasmejana
a da sam samoziva pa ako misle nek misle
ja znam i bog dragi da sam svoju majku volela i da je jos volim i da mi jako nedostaje i da bi sve dala da je ziva sad ovde samnom ali sta cu , a ona bi bila presrecna da vidi kako sam se cvrsto ponela u takvoj situaciji i ostala zdrave psihe

zato ne treba suditi da tebi ne bi sudili

mozda je taj lik komsija stvarno bezosecajan samo sam morala da sve ovo ispisem jer sam j abila u takvoj situaciji
toliko od mene

Beba977
03-10-2011, 15:41
nacin na koji izrazavam tugu je drugaciji , ne volim da u javnosti pokazujem tugu, zato mi svi i govore da sam uvek nasmejana
ja znam i bog dragi da sam svoju majku volela i da je jos volim i da mi jako nedostaje i da bi sve dala da je ziva sad ovde samnom ali sta cu , a ona bi bila presrecna da vidi kako sam se cvrsto ponela u takvoj situaciji i ostala zdrave psihe

:4hug: Naravno da si je volela i da ti nedostaje...
Nikad i nemoj da radis kako drugi zele i drugi da ti sude :)

tatjanaj
03-10-2011, 15:49
Ne znam Skorpijice, ali po meni je takva situacija neumesna. Glasan smeh i vidna nezainteresovanost na sahrani, umesto pristojnog cutanja, bar dok preminula osoba u miru ne napusti ovaj svet.... Jedno je biti jak, a jedno... I ja sam, kad mi je baba umrla slusala muziku. Ali, posle sahrane, i to tiho, balade. To mi je bila terapija. Tako da te razumem. Ali, kako ovo da ne prokomentarisem? Verovatno ni njegova majka ne bi opravdala takvo njegovo ponasanje. Nemoj brkati neosnovanu osudu i komentar koji je na mestu. Moj moralni kodeks je tim njegovim postupkom bio povredjen, a poznato je da je moralno ono sto NIKOG ne povredjuje. To bi bilo isto kao kad bih na ulici videla da neko nekog napada, a ne bih neodreagovala. Naravno da cu osuditi svaki los postupak, a pohvaliti dobar.

ivanam
03-10-2011, 16:05
Evo linka ka karti najneomiljenije licnosti u mom zivotu,sa kojom na zalost moram da kontaktiram.To je najsebicnija osoba koju poznajem,koja samo sebe gleda i svoje interese,toliko zla kad joj nije po volji da je to strasno.Svoj bes usmerava prema najblizima,a psiha joj je jako labilna,koristila je i alkohol i lekove .Ja nju smatram energetskim vampirom ,jer uziva da kuka i drugima kvari raspolozenje.Napominjem da vreme rodjenja nije skroz tacno,ona kaze da je rak u podznaku pa sam stavila otprilike,Moguce i da jeste,jer je najveci deo karijere radila u kazinu,sto odgovara 10.polju u Ribama i Ne u 5.kuci,Ju u 6.-rad sa strancima.Studirala je politicke nauke ,ali ih nije zavrsila.Nikad se nije udavala,nema dece.
http://imageshack.us/photo/my-images/404/12611525.gif/

Bojana_NS
03-10-2011, 16:08
Skorpijica...ja mislim da je to način da se izboriš sa tugom,svako ima svoje načine,a ni ja ne volim da plačem pred drugima ja svoju tugu zadržavam za sebe.Sad što se tiče savesti,ja imam savesti ali ne prema svima samo do onih koje volim ili su mi dragi.A za druge pokušavam da se vodim parolom "Ne radi drugima, ono što ne želiš da drugi rade tebi"

Ne znam Skorpijice, ali po meni je takva situacija neumesna. Glasan smeh i vidna nezainteresovanost na sahrani, umesto pristojnog cutanja, bar dok preminula osoba u miru ne napusti ovaj svet.... Jedno je biti jak, a jedno... I ja sam, kad mi je baba umrla slusala muziku. Ali, posle sahrane, i to tiho, balade. To mi je bila terapija. Tako da te razumem. Ali, kako ovo da ne prokomentarisem? Verovatno ni njegova majka ne bi opravdala takvo njegovo ponasanje. Nemoj brkati neosnovanu osudu i komentar koji je na mestu. Moj moralni kodeks je tim njegovim postupkom bio povredjen, a poznato je da je moralno ono sto NIKOG ne povredjuje. To bi bilo isto kao kad bih na ulici videla da neko nekog napada, a ne bih neodreagovala. Naravno da cu osuditi svaki los postupak, a pohvaliti dobar.

A možda je bio u šoku.....

Mad Max
03-10-2011, 17:03

Sunce u vrhu T-kvadrata, užas. Mesec u izgonu u kvadratu sa suncem koje je u padu i još u konjukciji sa SA koji je u sedištu, venera u izgonu. Baš užasna karta. Nit zna da voli, nit da izrazi emociju, nit zna šta će sama sa sobom.

skorpijica
03-10-2011, 17:33
bas nest o razmisljam o temi i mislim da tatjana nije navela dobar primer za nesavesnost kako glasi u naslovu pa sam ja prebrzo odreagovala, ali stojim iza svake svoje reci , kad su takve situacije bar kod mene bila briga je mene bilo ....sta ce reci strina baba kuma ili pak neka komsinica sto nije otisla zadovoljna sa sahane i nije mene videla kako se valajm u suzama i bolu pa sam joj jos i bila nepristojna,,,pa pobogu meni je mamma umrla a ne nekoj komsinici i ako je dosla da oda pocast jer je znala moju mamu i volela je sta je briga za moje ponasanje nikog nisam dirala samo sam se smejala ...to je ljudid kad placete citavu noc i probudite se i idete na sahranu i en mozete vise da placete onako skrseni od svega i drugarica koja vas voli dodje da vas oraspoloyi da bi vama bilo lakse i isprica vam neki vic ili neku lepu salu da bi vas oraspolozila i vi se nasmejete i onda ste crna ovca i na metama tetki i strina koje su u mom slucaju isprale mom jadnom tati mozak da sam ja luda da me covek vodio kod psihijatra da vidi jel samnom sve uredu jer se prepao...a mrzim sazaljenje drugih ljudi ,to su posebne situacije kako je bojana rekla i osobe su tad au soku i nije relevantno tada suditi o njima...a ja placem samo na svadbama i kad sam sama sa sobom :)
astrolozi bi to najbolje trebali da razumeju hiljadu ljudi hiljadu cudi

ali pustimo sad to
nego mislim da ova tema ima veze sa egoizmom , ili mozda gresim , ispravite me ako je tako
a ja sam nasla tekst koji cu sad otkucati iz knjige kartera koji kaze

Egoizam i sebicnost
u sustini ukayuju na prenaglasenost nagona za samoodrzanjem i principa individualizacije koji su verovatno najvise izrazeni kod raka i ovna ali se gresi egoizma i sebicnosti tesko mogu pripisati jednom znaku vise nego drugom. oni se javljaju u svim znacima, osim gde je ego relativno uzvisenog tipa. cak i mnogi mucenici i veliki ljudi su u sustini egoisticni ( mada ne i sebicni)
ovan ej obicno egoista ali nije i obavezno sebican
bik ej dobrocudan ali sebican i lenj
blizanci su egoisticni ali cesto i sebicni, i to po pravilu na prilicno detinjast nacin
rak nije ni jedno ni drugo mada je saturn u aflikciji sa mesecom cesto vrlo skrt
lav je kod dobrih tipova vrlo nesebican i nesebican i spreman da pomogne drugima, medjutim cesto je ekstremno egoistican
devica ej sva usredsredjena na sebe
vaga je cesto lenja i ne voli kontakte sa tuznijim stranama zivota ali je jasno neegoisticna
skorpija ide u ekstreme, ali je cesto predano nesebicna prema idolima koje obozava
strelac je plemenit u pogledu materijalne pomoci ali je cesto nemaran i ne obraca paznju na druge
jarac deluje vise iz principa nego iz srca on ej samozastitnicki i retko kad cini za druge vise nego sto im je striktno obavezan
vodolija je nesebicna i uvek u sluzbi principa i ideala pre nego pojedinaca, ona nije egoisticna ali kod danasnjih tipova vladalac saturn cesto daje veoma sebicne ljude
ribe su dobrocudne i po pravilu daleko od toga da budu sebicne mogu medjutim ispoljiti izvesnu dozu egoizma u svojoj zelji da pridikuju drugima

ibis
03-10-2011, 19:02
bas nest o razmisljam o temi i mislim da tatjana nije navela dobar primer

tacno...
cesto tuga i surova istina i ne dopre do nas potpuno u tom momentu, to je sok, nesnalazenje, izgubljenost, i mislim da je veoma povrsno suditi na ovaj nacin...nas mozak nije komjuter, i ne mozes prosto stisnuti delete, nekog vise nema, potrebno je vreme da psiha obradi ovakve uzasne promene...meni su dosli prijatelji na ocevu sahranu, i, pre odlaska na groblje, bilo je i blagih sala, i jedno sasvim normalno ponasanje...iako su svi oni bili tu samo da mi pomognu, i to su radili da mi olaksaju...i ja sam se smejala, ali to nema veze ni sa cim, tate nema vec 3 godine a ja i dalje placem kad se setim...

ivanam
03-10-2011, 19:02
Sunce u vrhu T-kvadrata, užas. Mesec u izgonu u kvadratu sa suncem koje je u padu i još u konjukciji sa SA koji je u sedištu, venera u izgonu. Baš užasna karta. Nit zna da voli, nit da izrazi emociju, nit zna šta će sama sa sobom.

Upravo tako.Nikoga nikad nije volela,svakog gleda kroz interes,niko nikada nije bio dovoljno dobar.Ona misli da moze svakome sve da kaze i uradi ,a ti u njenom drustvu treba da pazis kako dises ,jer nju jadnu kao sve vredja.Sto je najtuznije,ona je u zivotu imala srece za tri prosecna coveka,ali opet je uspela sve da upropasti.

ibis
03-10-2011, 19:10
Sto je najtuznije,ona je u zivotu imala srece za tri prosecna coveka,ali opet je uspela sve da upropasti.

izvini, ali ovo nije natal osobe koja je imala Bog zna koliko srece...

ivanam
03-10-2011, 19:15
izvini, ali ovo nije natal osobe koja je imala Bog zna koliko srece...

Veruj mi da jeste,dobila je stan u kome je zivela kao podstanar,premestena na super radno mesto samo par dana pre nego sto joj je ubijen gazda pa niko nije smeo posle da je dira,padala je pijana niz stepenice jedno deset puta nikad joj dlaka sa glave nije falila i sl.Detinjstvo joj jeste bilo tesko,roditelji je nisu zeleli i to joj jasno stavljali do znanja,ali od odlaska iz rodne kuce joj je sve islo na ruku.
p.s.napisala sam u prvom postu da vreme rodjenja nije sigurno tako i raspored kuca i tacna pozicija Mo,ali je priblizna.

ibis
03-10-2011, 19:19
Veruj mi da jeste,dobila je stan u kome je zivela kao podstanar,premestena na super radno mesto samo par dana pre nego sto joj je ubijen gazda pa niko nije smeo posle da je dira,padala je pijana niz stepenice jedno deset puta nikad joj dlaka sa glave nije falila i sl.Detinjstvo joj jeste bilo tesko,roditelji je nisu zeleli i to joj jasno stavljali do znanja

pa nema nista gore u zivotu, pa sve i da dobijes 80 stanova, kad ti je od vremena kad si bio najranjiviji, kad si se formirao, uskraceno ono najvaznije...:(

to sto si rekla je lepo opisano njenim Ma u raku, i Mo u padu 0 Sa, i So 90 Sa...
s obzirom da ti licno imas egzaltiranog Ju na vrhu 4 kuce, mislim da tesko mozes da razumes sta znaci odrstati pod takvim uslovima, i kakve to posledice ostavlja...

tatjanaj
03-10-2011, 19:22
Joj Skorpijice, koliki tekst :) Trebalo mi je 5 minuta da ga iscitam :)

ivanam
03-10-2011, 19:23
pa nema nista gore u zivotu, pa sve i da dobijes 80 stanova, kad ti je od vremena kad si bio najranjiviji, kad si se formirao, uskraceno ono najvaznije...:(

Pa bilo uskraceno i njenom bratu pa je mnogo drugaciji.Cak je on kao stariji brat pokusavao celog zivota da joj to nadoknadi ,i ona se na kraju i protiv njega okrenula prvi put kad nije imao da joj da para koliko je njoj trebalo.A ona prva je zaradjivala ko troje ljudi.

ibis
03-10-2011, 19:26
Pa bilo uskraceno i njenom bratu pa je mnogo drugaciji.Cak je on kao stariji brat pokusavao celog zivota da joj to nadoknadi ,i ona se na kraju i protiv njega okrenula prvi put kad nije imao da joj da para koliko je njoj trebalo.A ona prva je zaradjivala ko troje ljudi.

njen natal sve govori

Bojana_NS
03-10-2011, 19:32
Za mene ljudi bez savesti su oni koji su u stanju ubiti nekog ili nešto,ili oni koji povređuju ljude,nanose im bol muče ih,ili oni što zlostavljaju životinje normalnim ljudima bi proradila savest.Zbog moje savesti ja nikad neću ubiti ili povrediti negog bez razloga.Savest nas čini ljudima...Dobili smo je sa razlogom!

TigaBg
04-10-2011, 02:15
on se smejao na sahrani!
Smrt roditelja je traumatičan trenutak, za svakog, pa čak i za onog ko je bio u lošem odnosu sa roditeljem.
Ovakvo ponašanje je čist mehanizam odbrane, on je pokušao da se nosi sa situacijom na najmanje bolan način.
U takvoj prilici bi me više rastužila ovakva reakcija, nego reka suza, jer je to jasan signal da mu je teško da se nosi sa tim bolom.

meni su zamerali sto gledam tv sto ne nosim crninu
Ovako zaključuju samo najgori malograđani...Imaš pravo da žališ kako je tebi najlakše, a da li si nosila belo ili ne, sasvim je svejedno.

I ja sam često nasmejana kad mi je teško, jer ne želim da mračim okolinu.
. Moj moralni kodeks je tim njegovim postupkom bio povredjen, a poznato je da je moralno ono sto NIKOG ne povredjuje.

Kakva dedukcija! Na koji način je tvoj moralni kodeks bi povređen, ako si samo posmatrala nečije izražavanje najdubljih osećanja, na način koji tebi nije blizak?

E, ovo je kreten.
So90Mo, Mo u Jarcu u egzaktnoj konjukciji sa Saturnom, a pritnom je Mo vladar Asc. Slabo So, slab Mo i još u lošem međusobnom odnosu.
I to sve u T-kvadratu sa Ma uz 12. kuće.

tatjanaj
04-10-2011, 02:29
Tiqa, naravno da ne treba ridati i bacati se na sanduk, kao sto se ne treba odreci televizije i nekog normalnog zivota posle necije smrti, ali nije ovo bio taj smeh... Morali biste to da vidite... Inace, decko je ceo zivot bio mutivoda. Znam sta pricam. Mislim, mozda je bio i zbunjen, ali...

Inace, u zivotu se cesto srecem s ljudima koji cine monstruozne stvari drugima, pa cak i kad kazu nesto, ne razmisljajuci o tome kako to deluje na osecanja druge strane. Zato sam i otvorila ovu temu. Pretpostavljam da svako od nas ima savest, ali neki ljudi toliko daleko idu, da se cesto zapitam kako to kod njih funkcionise.

TigaBg
04-10-2011, 02:50
Tiqa, naravno da ne treba ridati i bacati se na sanduk, kao sto se ne treba odreci televizije i nekog normalnog zivota posle necije smrti, ali nije ovo bio taj smeh... Morali biste to da vidite... Inace, decko je ceo zivot bio mutivoda. Znam sta pricam. Mislim, mozda je bio i zbunjen, ali...

Inace, u zivotu se cesto srecem s ljudima koji cine monstruozne stvari drugima, pa cak i kad kazu nesto, ne razmisljajuci o tome kako to deluje na osecanja druge strane. Zato sam i otvorila ovu temu. Pretpostavljam da svako od nas ima savest, ali neki ljudi toliko daleko idu, da se cesto zapitam kako to kod njih funkcionise.

Kakav si ti tvrdokorni Јarac. Nije se tako kao što izgleda! Shvati ljude, prouči, razumi!

Surovi ljudi, odnosno "bez savesti" kako si ih ti nazvala, uvek imaju u priči Sa. Prvenstveno aspekte: Sa0Ma, Sa180Ma i najgori aspekt, Sa90Ma.

ibis
04-10-2011, 10:06
Surovi ljudi, odnosno "bez savesti" kako si ih ti nazvala, uvek imaju u priči Sa. Prvenstveno aspekte: Sa0Ma, Sa180Ma i najgori aspekt, Sa90Ma.

glupost
olako, povrsno zakljucivanje

majabl
04-10-2011, 10:17
Kad mu je mama umrla, on se smejao na sahrani! (na kojoj sam bila pre nedelju dana, posto je u pitanju jedan prijatelj, bivsi komsija). Mislim, sve i da je nije voleo, malo je previse, i daleko je od ljudskog, sto se ne razlikuje puno od fizickog ubistva...

mislim da ovde nisi u pravu
kada je meni mama umrla i ja sam se smejala cak nisam ni plakala ljudi su me gledali jesam li normalna, pa me zato posle tata vodio kod psihijatra i zena psihijatar mu rekla da sam zena zmaj i da dobro podnosim situaciju , i na kraju nisma ni pila neke tablete za smirenje niti sta

ne volim ljude koji tako sude o drugim ljudima
sa svojom majkom sam provodila svaki dan isla u soping druzile smo se ja sam svoju mamu volela i glupo je o tome pricati, zar ne
nikad ne znas kako ko koju situaciju moze da dozivi ppodnese ili sta god
bitna je i situacija i okolnosti

meni su zamerali sto gledam tv sto ne nosim crninu sto izlazim a ja sam nalazila nacin da sve to prebolim i da sto manje bude bolno za samu mene i moju porodicu koliko sam to mogla , a po mom horoskopu je jasno da nisam bezosecajna devojka.

pa pobogu zar sam trebala da ridam na sav glas da padam u nesvest ili sta se vec radi na sahranama:rolleyes:

zato ne treba suditi da tebi ne bi sudili

mozda je taj lik komsija stvarno bezosecajan samo sam morala da sve ovo ispisem jer sam j abila u takvoj situaciji
toliko od mene
kad mi je deda umro kog sam jako voljela smijala sam se i odmah otisla vani u zlatnoj suknji, to mi je glupo tugom nikome a ni njemu ne bih pomogla, kad mu je bilo tesko pomagala sam koliko sam mogla, kad je umro ja tu nista ne mogu, a ne bojim se za njegovu dusu, jer je bio odlican covjek i znam da mu je dobro...:) :) :)

TigaBg
04-10-2011, 11:48
glupost
olako, povrsno zakljucivanje

Zašto? Sa-Ma aspekti su aspekti sadizma.

majabl
04-10-2011, 11:56
znam curu ima ma120 sa i mo 120 sa, i sama za sebe kaze da nema savjest i vjeruje sao u teoriju reciprociteta,ako si ti dobar prema njoj i ona ce biti prema tebi..i znaci samo za sebe nije sad nesto zla,ali ako je nesto ..mogla bi ..

AutumnFlower
04-10-2011, 12:56
Hm, Sa i Ma aspekti mozda, ali za Sa i Mo ne bih rekla. Ja bas imam izrazenu savest, ali volela bih da nije tako. Osecaj (potencijalne)krivice je nesto strasno. Sta god da treba da uradim, a ukljucuje odnose s drugim ljudima podrazumeva danonocna preispitivanja i analize. A kad shvatim da sam negde pogresila i povredila nekog, ne mogu da spavam dok to nekako ne popravim.

ibis
04-10-2011, 13:06
Sta je uopste savest?
Emotivna ili intelektualna kategorija?

Mislim da je kombinacija ovo dvoje.

I kako mozemo pricati onda o kombinaciji Ma/ Sa kao presudnim za imanje/ nemanje savesti?

Moraju biti ukljucene licne planete u formiranju necega poput- savesti.

TigaBg
04-10-2011, 13:17
Sta je uopste savest?

I kako mozemo pricati onda o kombinaciji Ma/ Sa kao presudnim za imanje/ nemanje savesti?

Istina, So i Mo su osnov svega.
Pričamo uopšteno, zato sam spomenula Sa i Ma. Nemam konkretan primer.

nymeria
26-11-2011, 15:27
Sta je uopste savest?

Slazem se 100%...A Sa0Ma podrazumeva pre svega istrajnost, hrabrost, disciplinu (ako si optimista i ako zelis tako da posmatras stvari), a ako su lose aspektovani od nekih drugih planeta mogu ukazivati na stidljivost, kocenje energije na nekom zivotnom polju, ne mora da podrazumeva sadizam i rusilacko ponasanje...Npr. ja imam tu konjukciju i to u Skorpiji, ali je u 5. kuci, pa mi se odrazilo na ljubavni zivot pre svega...

Bojana_NS
26-11-2011, 16:23
evo ja imam primer dečko ima Sa90Ma i sadista je al samo u seksu,inače ima još dosta loših aspekta,kontam da on tu energiju kanališe kroz sex,u suštini je dobar al je dosta nepristupačan

TigaBg
27-11-2011, 18:57
evo ja imam primer dečko ima Sa90Ma i sadista je al samo u seksu,inače ima još dosta loših aspekta,kontam da on tu energiju kanališe kroz sex,u suštini je dobar al je dosta nepristupačan

Daj taj natal, baš me zanima

Bojana_NS
27-11-2011, 19:08
Daj taj natal, baš me zanima
Evo ntalne
http://i1084.photobucket.com/albums/j416/bojana_ns/astro_2gw_05_moj_deako6502827862.gif

TigaBg
27-11-2011, 19:22
Evo ntalne
http://i1084.photobucket.com/albums/j416/bojana_ns/astro_2gw_05_moj_deako6502827862.gif

Ja ne mogu da gledam ovo :D
To je moja generacija, Rakovi, Vage i Škorpije 88. godište svi imaju Sa90Ma i preterano sam subjektivna po pitanju tih natala.
Ima sreće da je kvadrat u padajućim znacima, da mu je Sa na kraju Strelca i Ma na kraju Riba, odnosno da ovde dve planete još nisu ušle u Jarca i Ovna, jer su to izuzetno surovi znakovi.

Ex...
27-11-2011, 20:00
Sta je uopste savest?

Brawo Ibis...ja samo pomno pratim ovu raspravu zanimljiva je ali je teshka jer nije jasno definisana.Ja bih rekao da svakako moraju biti ukljucene licne planete mesec naravno, onda merkura..to je to, e a sad bih tu ubacio i vladara asc i vladara suncevog i mesecevog znaka.Iskreno mislim da je ova rec koju mi zoveme "savest" ima naj pribliznije znacenje moralne kategorije pa mislim da bi losh aspekt prema jupiteru od strane ovih planeta koje mogu biti navedene u ovom kontekstu gore, moze nevesti na nesavesno ponasanje.Mislim da je saturn pre svega zaduzen za pravicnost kod ljudi a za ono shto je uopshte dobro zaduzen jupiter.Svi znamo da ispravno i pravedno imaju dijametralno suprotstavljena znacenja.

nymeria
27-11-2011, 20:12
[QUOTE=bojana_ns;332675]Evo ntalne
http://i1084.photobucket.com/albums/j416/bojana_ns/astro_2gw_05_moj_deako6502827862.gif[/QUOT

Ne bi mozda bio sadista u sexu da pored tog kvadrata nema i Ve opoziciju Ma. Rekla bih da i to prvenstveno utice na njegove khm,khm :D afinitete...:rolleyes: A ipak skorpija je i to sa tom Plutoncinom u 1.kuci :) Mogao je taj Sa90Ma i drugacije da ispadne :)

Verra
27-11-2011, 22:40
Iskreno mislim da je neophodno sagledati celi natal da bismo zakljucili nesto o nekome i njegovom karakteru...Postoji brojni drugi faktori koji uticu na formiranje licnosti, a ne samo natal. I ja imam saturn opozicija mars -koji mi je u jarcu i vladar asc, a saturn mi je u padu...i nisam bez savesti, cak naprotiv. Nisam ni sadista, cak naprotiv...Pre bi se moglo reci da sam cesce zrtva...verovali vi to ili ne:-)

Mesec
27-11-2011, 22:51
Kad mu je mama umrla, on se smejao na sahrani! (na kojoj sam bila pre nedelju dana, posto je u pitanju jedan prijatelj, bivsi komsija). Mislim, sve i da je nije voleo, malo je previse, i daleko je od ljudskog, sto se ne razlikuje puno od fizickog ubistva..

Ja ti ne mogu reci nista sa strane astrologije, ali ne mogu da ne prokomentarisem da je taj osmeh samo reakcija na stres. Ako se smejao i salio, to nije nista lose.To je upravo ta ljudskost o kojoj govoris.Ovo pricam sa medicinske strane.Ja bih pre rekla da ga je negde duboko pogodilo, pa makar bio najcrnji.Desilo mi se i videla sam hiljadu takvih primera.Samoodbrana.:)

http://imageshack.us/photo/my-images/819/astrow2gw01mesecthp7514.gif/

uranija
28-11-2011, 00:51
saturn jak,egzaltiran ce uvek dati jaku savest,pogotovo ako radi aspekte na asc i slicno,mesec u konj sa saturnom u vagi dao mi je godinu tuge i briga u solaru,tako da zavisi od dostojanstva saturna pre svega,ne samo od loseg aspekta...i recimo mars trigon saturn kod mene tesko da je doneo odsustvo savesti...iako neki misle po mojoj reakciji da je nemam,delujem hladno,vladar dsc je bas taj saturn...:)iskreno za neke osobe osetim da li im treba saosecajnost ili samo jadikuju i najcesce me njihove reci ne doticu...

venera
20-12-2011, 03:31
Ako neko ima volju neka pogleda ovu kartu. Ova osoba je pravi energetski vampir, izuzetno preokupirana svojim problemima a neosetljiva na tudje... A povrh svega voli da maznjava tipove svojim drugaricama... Moze li neko da pojasni koji apekti ukazuju na to?

http://i44.tinypic.com/wa1svk.gif

ochajna domacica
20-12-2011, 11:22
saturn jak,egzaltiran ce uvek dati jaku savest,pogotovo ako radi aspekte na asc i slicnoA slab SAturn, makar i u dobrom odnosu sa Suncem ili Mesecom, koji su loše postavljeni bilo po poziciji u znaku ili čak i na Asc.,samim tim i SA pravi dobar aspekt na ASC.
- daće i potencijalnu suprotnost, ukoliko ima još pokazatelja.

moraju da budu loši odnosi Sunca-svest, meseca-emocije i merkura-razum sa maleficima, u prvom redu marsom-on je brži pa uzrokuje probleme i saturnom-on je spor pa nadograđuje problem tako što se ignorišu posledice, odsustvo kajanja, neprihvatanje odgovornosti.....

Imam dva primera, lična :o
Prvi: Sunce i Mesec - 0° u Vagi na Asc. dobri sa SA u Strelcu120°JU u Ovnu. Merkur0Pluton u Škorpiji...
Osoba znači ima Sunce u padu, Ju180MO0SO, Ju vodi SA u pad... - na njenu "savest" opekla sam se mnogo puta. :D

Druga: Sunce 0 Mesec u Škorpiji, Mesec u padu, triplic.; SA egzaltiran, guši ME u 0°, naročito kad nekom treba nešto! Automatik/MA u Devici i kočnica nestane(Me0SA)..svest se guši ako ne pomogne, jer savest stoji.
I na njenu savest opekla sam se mnogo puta :o

skorpija_strelac
20-12-2011, 11:31
kakva je moja savest?

Wicca
20-12-2011, 12:02
Ako neko ima volju neka pogleda ovu kartu. Ova osoba je pravi energetski vampir, izuzetno preokupirana svojim problemima a neosetljiva na tudje... A povrh svega voli da maznjava tipove svojim drugaricama... Moze li neko da pojasni koji apekti ukazuju na to? http://i44.tinypic.com/wa1svk.gif

i evo primer kako osoba sa 4 planete u sedistu moze da bude stoka....dosta planeta u sedistu moze stvoriti osobu okupiranu sobom,sebicnu,okrenutu sebi,njoj je vladar Asc u prvoj... nisam ikusan astrolog inace pa sve ovo sto kazem moze biti a ne mora
S je u izgonu u Srelcu odmah osecaj za pravdu izokreutu i u konj. sa Mo u padu u Sco rekla bih sprovodjenje ''pravde'' je oboeno njenim gadnim,manipulativnim skorpijskim Mesecom, Mesec na Mc..osetljiva na svoju pojavu?
Ve u Vagi u 8-sponzorusha?:D
sto se muskaraca tice,moguce da joj dizu samopouzdanje,kad nekoj ukrade decka , 4tom joj vlada Me u Lavu ( 4 takodje pokazuje nasu ljubav prema drugima itd ) disp. So u Lavu ( samo za samu sebe ) , 11, Ju i 1 ( opet ona ona,a moguce da ume d abude pateticna kad nije po njenom ) i Mo u padu 9-sve vrste filozifija,visih misli, otisli u biiip
mogla bi ona ziveti od svojih muskaraca,ali,ne bi joj bilo veselo sa njima,oni su mocni,ali bezosecaji,surovi

ochajna domacica
20-12-2011, 12:14
U ovom slučaju, mislim da je korisno i pomenuti da je UR kao vladar ASc. u lošem aspektu sa JU, ona mrzi doslovce, sve što je moralno, ali JU je i vladar 11(prijatelja), svoje snove, nade..jer mora postojati neka neusaglašenost, dok JU u Ribama, kao što si rekla u svom sedištu i ne može da joj pomogne da se promeni.
Ovde čak se ide do toga da će i razvesti neku svoju"prijateljicu", i "maznuti" muža.. - moje viđenje.
Istrajna je u svojim mentalnim ambicijama, s ME u LAvu, a istrajnost joj daje i SA..pozitivan aspekt, što ne znači pozitivnu slku čoveka. Neko je istrajan da uništi druge, da uništi sebe. Celokupan odnos planeta svakako da se ne zaboravi..

venera
20-12-2011, 12:29
Hvala na tumacenju. Ova osoba mi je blizak prijatelj i jednom prilikom je bila kod astrologa koji joj je rekao da ce varati muza sa muzem svoje prijateljice. Plasim se da bih to mogla biti ja, i razmisljam da okoncam to prijateljstvo. Koliko god je ja savetovala u vezi sa frajerima nista ne pomaze! Stalno je sa nekim zauzetim momcima... Nikako ne mogu da joj pomognem.

Sve je tacno sto ste napisale... Izuzetno pateticna, dize samopouzdanje kradjom tipova, rekla bih izuzetno zavidna na srecu svojih drugarica... Samo prica o sebi... ne slusa uopste druge... Uzas jedan od coveka :(...

Mesec na Mc..osetljiva na svoju pojavu? E to vec ne znam... Odaje utisak velikog samopouzdanja, non-stop uzdize sebe, devojka je ubedjena da je riba ali iskreno i nije nesto, izgleda kao dronfulja, odaje utisak otvorene ponude :/. To da li je sponzorusa se jos nije pokazalo, kontam da ce uskoro i to postati...

majabl
20-12-2011, 12:44
kaka bih ja voljela da nemam savjest i ne prezam ni od cega..posto je to danas normalno ali ovaj sa na mc 120 ju iz prve i jos mo u cetvrtoj 180 sa mi ne daju,..pa ja stalno o svemu razmisljam...:) :) :)

Wicca
20-12-2011, 14:11
Htela sam napisati ulicarka, ali, bilo mi je glupavo pa sam ocutala, ali
Bik joj je na vrhu trece ( ulica ) , Ve joj ode u 8- ulicarka

to da maznjava tipove pa sad..i ti tipovi su podjednako krivi kao ona,izgeda ko da su tipovi tih drugarica ionako falicni

Ve u Vagi voli da misli visoko o sebi,da je prezgodna i bla bla

venera
20-12-2011, 16:17
Hehehe, da... bas kao ulicarka... Pa nisu ni ti tipovi bas sjajni, tu si u pravu, ali bez obzira na to zar da gazi preko prijateljstva, grrrr. I ja imam Ve u Vagi na Asc, pa ipak mislim da umem da se prizemljim kad treba, tj trudim se a ona to ne zna :(

Wicca
20-12-2011, 18:53
Pa,oseti se to iz tebe.
ti si primer kako asc Vaga i Ve u Vagi treba d abude
Prava Vaga je verovatno fina,odmerena,elokventna, kulturna,prijatna,ne mozes je ne voleti, pozitivna harizma,nikako laka, jedna prava dama,jedna gospodja,zena u punom smisllu te recu

dok ova.... :D razmazena lavica

TigaBg
21-12-2011, 01:06
Ako neko ima volju neka pogleda ovu kartu. Ova osoba je pravi energetski vampir, izuzetno preokupirana svojim problemima a neosetljiva na tudje... A povrh svega voli da maznjava tipove svojim drugaricama... Moze li neko da pojasni koji apekti ukazuju na to?

http://i44.tinypic.com/wa1svk.gif

So90Mo0Sa-surovost. Sa vlada ascedentom.
Rekla bih-kretenčina, ali zbog takvog komentarisanja karata sam već dobila negativne kritike, pa neću :D

venera
22-12-2011, 22:57
Hvala Wicca na zapazanju :192:

So90Mo0Sa-surovost. Sa vlada ascedentom.
Rekla bih-kretenčina, ali zbog takvog komentarisanja karata sam već dobila negativne kritike, pa neću :D
Heheheh, sta da se radi, samo smo realni, kad je :191:

nena1
22-12-2011, 23:51
Evo ja cini mi se sam okruzena sve sa ljuduma bez savesti (na poslu mom). Mene savest muci za svaku sitnicu. Npr. Prodala sam coveku kompijuter i trebao je da dobije ekstra 10 dolara popusta a ja sam to zaboravila na kasi da mu skinem. Taj covek to nece nikad ni saznati, ali ja dve noci nisam spavala misleci kako sam ostetila coveka za 10 dolara.Ili obecam da cu nesto uraditi nekome i to ne uradim, meni bude neprijatno posle, sramota me same sebe. I stvarno se trudim da budem pravedna i postena. Ali oko sebe sve ljudi kojima nista nije sveto, kakva sramota, savest, nije bitno...samo da sebi udovolje. Nema veze to sto gaze preko mrtvih do cilja,sto im je obraz ko djon. Ne znam, mene muz zove kalimero po onom crtanom filmu, jer stalno vicem kako je to nepravda i stalno se borim sa vetrenjacama....

Vladarka
23-12-2011, 19:11
Hvala Wicca na zapazanju :192:

Heheheh, sta da se radi, samo smo realni, kad je :191:

ma i los ME daje lazova, u lavu je to megaloman...
a tek njen SA konj MO, jos u sco, eee koja li je njena nesreca.
dzaba joj egz.MA kad je u 12 polju...
njen JU u ribama, i SO u lavu daje da ona drzi do nekih principa, koji naravno idu u njenu korist.
VE u sedistu ali dzaba to je 8. polje...
ali zato nema zime za nju...bice njoj para ko blata

imala sam takvu "drugaricu" samo nikad ne bi rekla po njenom horoskopu dok se bas ne udubis u takav natal. Veoma ti je pametno da sada prekines tako nesto i to veoma otvoreno, bez osvrtanja jer se ta nikada ne bi osvrnula na tebe. Ovo ti kazem iz iskustva a ne iz njenog natala. Ovakve ko ona nisu prijatelji ni sibei kamoli drugom

venera
23-12-2011, 19:50
I moj Me je u lavu i dosta lose postavljen. Da li los merkur nuzno daje lazove?

Prekinucu sigurno, samo je pitanje vremena, taj odnos me bas zesce iscrpljuje :(