nesretni slučajevi [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : nesretni slučajevi

selena
30-09-2011, 19:40
evo ovako otvaram ovu temu sa događajem koji je toliko banalan a opet umalo me nije koštao glave...kako vidjeti ono kad ti je gleva u torbi a život visi o niti...
evo ovako ničim izazvan usred dvorišta gde nikad nije bilo stršljenova -zaleti mi se u vrat stršljen i ugrizao me 2 cm od velikih vratnih žila-karotide...mojojm srećom bila sam u ambulanti u roku manjem od 5 minuta i već sam lagano osječala gušenje,otok vrata ,otežani govor,pad tlaka i pulsa...samo sreća i brza pomoć me spasila od šoka...do danas sam bila u stanju sličnom kad se dobro napušite marice -naravno lijekove dalje dobivala -a jučer bila io na hitnoj opet jer nisam mogla disati....

evo karte sa tranzitima
http://i53.tinypic.com/1zbv44.gif

skorpijica
01-10-2011, 11:11
selena ja sma jednom postavila davno ovu temu ali su me izbrisali ne znam zbog cega , mislim da je ta tema u smecu pa pogledaj ...pokusala sam otvoriti tvoju kartu ali nece nesto

selena
01-10-2011, 13:25
meni se normalno otvara karta -nema veze...
ako bace temu neka-ali ja mislim da bi definitivno trebalo imati negde mjesto gde će se vidjeti ko je i kada napravio koji aspekat i donio neku smrtnu nezgodu-ali banalnu-tipa mene je stršljen ovaj tjedan ubo u vrat u gradu gde ih nema-a odrasla sam na selu gde smo živjeli sa svim tim bubama...dakle slučajnost..

skorpijica
01-10-2011, 13:39
ma nije mi se otvorila ova sto si postavila sa tranyitima evo gledam tvoju natalnu pa sama otprilike stavljam tranzite
tebi je vladar 6 kuce satrun na kraju device pa skoro su planete izasle iz device ovaj mali stelijum koji je bio i usle u vagu mozd aje to aktiviralo sve
ali gledam ti imas vladara 8 marsa u konjukciji sa uranom 6 kuca u skorpiji ..pa po pitanju zdravlja su ti naglaseni mislim reproduktivni organi jer je sa njima poveyan i mesec
sto se tice ovog strsljena znam da sve te bube predstavlja pluton , meni je pluton u 6 kuci i stalno me saletaju neke bube , a tebi je u vagi sad se tu muva saturn
otkud vrat nemam pojma u biku nemas planeta
mozda vrat merkur mada mi je to vise venera

cekacemo da se jos neko javi

Apollon
04-04-2012, 13:06
Žao mi je što godinu dana kasnim sa odgovorom. :O
Draga, Neptun, vladar VI kuće se nalazi u III, što je indikator osetljivosti u predelu vrata i grudi, a takođe, Jupiter vladar VI polja se nalazi u XII. Poznato je da Jupiter u XII kući ispoljava svoju energiju kroz velika spasenja, situacije koje dovode pred rub smrti i čudesno izbavljanje iz istih.
Kad je u pitanju vrat, gledajmo II kuću, njenog vladara, planete u njoj, dispozitore njenog vladara, i najbitnije - stepenove na kojima su vladar i dispozitor.
U astromedicini se svaka kuća odnosi na deo tela, ne samo klasična I, VI, VIII i XII.
Tvoja vladarka druge kuće je u letnjem znaku, u konjukciji sa Rahuom, i u tranzitnoj konjukciji sa Marsom. Nalazi se na 15om stepenu, stepenu Blizanaca, samim tim, stepenom vrata, grudnih kostiju, pluća.
Mars sam po sebi označava povrede baš u tom delu, a Rahu donosi ubode insekata. Rahu je čuven po tome u indijskoj tradiciji. On se pri tom nalazi na stepenu Škorpiona, koji se vezuje (logično) za otrovnice.
Dalje, tvoja natalna Venera, je aspektovana loše sa Marsom i Uranom. Mars je u Škorpionu, na 16om stepenu, stepenu Raka, opet indikacija letnjeg dešavanja, + Uran, iznenada + u drugoj kući je, što dovodi do zaključka da će povreda biti u predelu vrata.
U drugoj kući se nalazi i Pluton, koji ugrožava i pokazuje kako bi sam taj događaj mogao rezultirati smrću, MEĐUTIM, vladar Plutonovog stepena je Jupiter, koji te čuva iz XII kuće, mada je vrlo negativno postavljen...
Na kraju, ne zaboravimo HIRONA! Hiron ti je u Biku, u VIII kući, indikator problema vezanih za vrat, i predstava veće opasnosti. Tu je tranzitovao i retrogradni Jupiter, što je nesrećan aspekat generalno za ceo natalis, pa se jednostavno sve poklopilo...
Nadam se da ti je pomoglo ovo moje skromno tumačenje. :)
I nadajmo se da ti se neće ponoviti ovakva situacija.

Mia
04-04-2012, 13:15
Žao mi je što godinu dana kasnim sa odgovorom. :O
Draga, Neptun, vladar VI kuće se nalazi u III, što je indikator osetljivosti u predelu vrata i grudi, a takođe, Jupiter vladar VI polja se nalazi u XII. Poznato je da Jupiter u XII kući ispoljava svoju energiju kroz velika spasenja, situacije koje dovode pred rub smrti i čudesno izbavljanje iz istih.
Kad je u pitanju vrat, gledajmo II kuću, njenog vladara, planete u njoj, dispozitore njenog vladara, i najbitnije - stepenove na kojima su vladar i dispozitor.
U astromedicini se svaka kuća odnosi na deo tela, ne samo klasična I, VI, VIII i XII.
Tvoja vladarka druge kuće je u letnjem znaku, u konjukciji sa Rahuom, i u tranzitnoj konjukciji sa Marsom. Nalazi se na 15om stepenu, stepenu Blizanaca, samim tim, stepenom vrata, grudnih kostiju, pluća.
Mars sam po sebi označava povrede baš u tom delu, a Rahu donosi ubode insekata. Rahu je čuven po tome u indijskoj tradiciji. On se pri tom nalazi na stepenu Škorpiona, koji se vezuje (logično) za otrovnice.
Dalje, tvoja natalna Venera, je aspektovana loše sa Marsom i Uranom. Mars je u Škorpionu, na 16om stepenu, stepenu Raka, opet indikacija letnjeg dešavanja, + Uran, iznenada + u drugoj kući je, što dovodi do zaključka da će povreda biti u predelu vrata.
U drugoj kući se nalazi i Pluton, koji ugrožava i pokazuje kako bi sam taj događaj mogao rezultirati smrću, MEĐUTIM, vladar Plutonovog stepena je Jupiter, koji te čuva iz XII kuće, mada je vrlo negativno postavljen...
Na kraju, ne zaboravimo HIRONA! Hiron ti je u Biku, u VIII kući, indikator problema vezanih za vrat, i predstava veće opasnosti. Tu je tranzitovao i retrogradni Jupiter, što je nesrećan aspekat generalno za ceo natalis, pa se jednostavno sve poklopilo...
Nadam se da ti je pomoglo ovo moje skromno tumačenje. :)
I nadajmo se da ti se neće ponoviti ovakva situacija.

Apollon koje ovo trnzite gledas? u natalnoj koju je ona postavila sa trazitima su drugaciji, npr Ne je u O sa vrhom VI, Pl je u IV. . .Ma je u Lavu?

Apollon
04-04-2012, 13:22
Da, baš te tranzite, ali sam najviše pažnje obratio na natalne postavke. :)
Možda tekst zvuči nabacano, jer inače ne objašnjavam ljudima šta, kako i gde vidim. :)
Najviše sam pažnje posvetio natalnim postavkama, jer ako nešto nije postavljeno u natalnoj karti, nema šanse da će se to nešto manifestovati, bez obzira na težinu i ozbiljnost tranzita.

Mia
04-04-2012, 13:34
Da, baš te tranzite, ali sam najviše pažnje obratio na natalne postavke. :)
Možda tekst zvuči nabacano, jer inače ne objašnjavam ljudima šta, kako i gde vidim. :)
Najviše sam pažnje posvetio natalnim postavkama, jer ako nešto nije postavljeno u natalnoj karti, nema šanse da će se to nešto manifestovati, bez obzira na težinu i ozbiljnost tranzita.

ahahahaha, skapirala! hvala puno na objasnjenju, ja te to pitam zbog sebe, jer ja jos uvek ucim pa mi puno znaci objasnjenje kad mi nesto nije jasno :)

mrgud78
07-06-2013, 13:11

Kada je rec o nesretnim slucajevima, u karti mog sina mora da postoji neka takva postavka. Vise ne brojimo povrede i usivanje glave, sve u predelu čela... Pored Marsa na 23* blizanca mora biti jos nesto sto doprinosi tolikim povredama...

Santijen
07-06-2013, 13:40
Kada je rec o nesretnim slucajevima, u karti mog sina mora da postoji neka takva postavka. Vise ne brojimo povrede i usivanje glave, sve u predelu čela... Pored Marsa na 23* blizanca mora biti jos nesto sto doprinosi tolikim povredama...

treca kuca se tradicionalno smatra kao kuca nesreca i malera, dal ima nesto u trecoj kuci i kakvi su aspekti i polozaj vladara, a i sami blizanci i mars u njima su nekakava analogija trece kuce a mars je i prirodni vladar 1 i 8, nadam se da je bar mekur dobro postavljen

mrgud78
07-06-2013, 13:54
http://www.dodaj.rs/?3R/Dl/Co55h0p/nikola.gif

Ako je R Me u VIII kuci dobra postavka...i jos konjukcija NE...

Santijen
07-06-2013, 14:09
http://www.dodaj.rs/?3R/Dl/Co55h0p/nikola.gif

Ako je R Me u VIII kuci dobra postavka...i jos konjukcija NE...

pa nije najbolja postavka a nije ni najlosija bitno je da mars ne radi los aspekt na njega a ni uran, kao vladar 8, takodje retro je pa se radi toga verovatno sve i ponavlja kao i mars a i sam ovaj saturn bi vrlo lako mogao biti na vrhu trce , lici na nemirno dete mastovito, po malo u svom svetu , a merkur je i u znaku svoje egzaltacije pa je mozda masta jos izrazenija pogotovo u vidu strahova pa on to mozda iskazuje spoljasnjim nemirom

mrgud78
07-06-2013, 14:31
pa nije najbolja postavka a nije ni najlosija bitno je da mars ne radi los aspekt na njega a ni uran, kao vladar 8, takodje retro je pa se radi toga verovatno sve i ponavlja kao i mars a i sam ovaj saturn bi vrlo lako mogao biti na vrhu trce , lici na nemirno dete mastovito, po malo u svom svetu , a merkur je i u znaku svoje egzaltacije pa je mozda masta jos izrazenija pogotovo u vidu strahova pa on to mozda iskazuje spoljasnjim nemirom
Nisam znala da je Me ekz u vodoliji, ali nikad nije kasno da se nauci. Sto se tice strahova, potpuno je suprotno. On se nicega ne plasi. Od kako je prohodao, pa do danas ja se najvise plasim upravo toga sto se on ne plasi... Malo je nespretan jer ima probleme sa ravnotezom ali ce probati i ono sto starija i sposobnija deca nece smeti...

Santijen
07-06-2013, 14:50
Nisam znala da je Me ekz u vodoliji, ali nikad nije kasno da se nauci. Sto se tice strahova, potpuno je suprotno. On se nicega ne plasi. Od kako je prohodao, pa do danas ja se najvise plasim upravo toga sto se on ne plasi... Malo je nespretan jer ima probleme sa ravnotezom ali ce probati i ono sto starija i sposobnija deca nece smeti...

pa sad saturn nosi strahove neptun takodje itd, onda postoji mogucnost da ce ta sadasnja njegova neustrasivost doneti strahove kasnije ali manje vise svi ih imamo msm ...rekoh da najverovatnije dete spoljasnjim nemirom iskazuje neke svoje unutrasnje stvari jer je kod njega masta malo izrazena ili iz nekog razloga skrece paznju na sebe ali i sam mc u ovnu ukazuje na nestaska

Princess77
07-06-2013, 15:11
treca kuca se tradicionalno smatra kao kuca nesreca i malera, dal ima nesto u trecoj kuci i kakvi su aspekti i polozaj vladara, a i sami blizanci i mars u njima su nekakava analogija trece kuce a mars je i prirodni vladar 1 i 8, nadam se da je bar mekur dobro postavljen

Gdje si ovo nasla? Prvi put to cujem :confused:

Nisam znala da je Me ekz u vodoliji, ..

Koliko znam nije. I ovo prvi put cujem

Santijen
07-06-2013, 18:21
treca kuca je 8 kuca od 8
nasla sam u masu knjiga a najupecatljivije objasnjenje na mene je ostavila Liz Green u knjizi o saturnu gde je opisala SA u trecoj i zasto misli da je treca kuca kuca nesreca i malera a obzirom da mi dvoje klinja imaju sa u trecoj videh i na delu

Gdje si ovo nasla? Prvi put to cujem :confused:

Koliko znam nije. I ovo prvi put cujemMERKUR http://www.astro-art.net/slike/P_03.GIF

Obrt: oko 88 dana
Princip: neutralan
Sediste: Blizanci-Devica
Egzaltacija: Vodolija

Merkur, najbliza planeta Suncu, naziva se "Bozijim detetom" i svojom simbolikom se vezuje za razum, intelekt, moc prosudjivanja, vestinu pisanja i izrazavanja, trgovinu, puteve i saobracaj, posredovanje. Svojom brzinom i neutralnom prirodom ukazuje na princip promenljivosti i pomirenja. Vezan je i za astrologe i generalno za sve ljude u monarhovoj sluzbi. Prirodno mesto mu je sesta kuca, kuca usluga, bolesti i objektivnih ogranicenja, rodbine, malih zivotinja i svakodnevnih obaveza. Vezuje se jos i za trece polje, analogno trecem znaku, Blizanaca.

U psiholoskoj astrologiji on predstavlja nacin na koji covek prihvata svoje iskustvo, na koji razmislja i saopstava svoje misli. On je zastitnik intelektualnih procesa i potrebe da se informacije prikupe i sacuvaju. Dobro polozen, Merkur daje recitost, radoznalost, analiticku sposobnost, intelektualnu fleksibilnost, dok se sa druge strane vezuje i za osobine kao sto su lukavost, prevejanost, nepouzdanost, lazljivost, preterana govorljivost i povrsnost.

za pocetnike je evo bilo ovde recimo kao sto na svim temama postoje uvodni postovi o planetama:D

koliko znam i pratim ovaj forum mislim da je prevenstveno forum MA pa je mozda izuzetno vazno u svkom postu napisati kako je ko posmatrao planete po MA ili po TA

postujem misljenja a i celu TA jer je ona osnova Ma i sama je zacetnik uopsteno astrologije ali po meni i po masu tekstova koje sam citala o raspravama gde je me egzaltiran vise smisla i logike ima da je to u vodoliji

mrgud78
07-06-2013, 19:04
Santijen, havala i veeliki CMOK
pa sad saturn nosi strahove neptun takodje itd, onda postoji mogucnost da ce ta sadasnja njegova neustrasivost doneti strahove kasnije ali manje vise svi ih imamo msm ...
Nadam se da ce jednog dana poceti da se plasi. Uvek sam razmisljala da njega neka sila tera sebe dovede u tako opasne situacije. kao sto su padovi, skokovi, proletanje kroz staklo, penjane na prozor (ne naginjanje, vec penjanje), propadanje kroz trombolinu...maler. Kad je propao kroz trombolinu i razbio glavu, pomislila sam da bi on mogao da testira bezbednost, jer ako postoji bilo koji propust u bezbednosti on ce ga otkriti za par minuta, naravno povredom. Od kada se zanimam astrologijom palo mi je na pamet da ga ka tome vuce neka planeta/aspekt. I tako sam nasla taj 23* blizanaca. A Mars predpostavljam da predstavlja glavu...nesretni slucajevi u kojima povredjuje glavu

Princess77
07-06-2013, 19:31
@ santi, i pretpostavila sam da je do pitanja moderna/tradicionalna astrologija. Ja se i dalje drzim ove druge :)
Nego onda je pretpostavljam Me u lavu u padu?

PS Ima li sta od onog horarca?

Santijen
08-06-2013, 23:55
@ santi, i pretpostavila sam da je do pitanja moderna/tradicionalna astrologija. Ja se i dalje drzim ove druge :)
Nego onda je pretpostavljam Me u lavu u padu?

PS Ima li sta od onog horarca?

Pa , ako je stav merkura u lavu ja sve znam, nije li to totalno down :D salim se malo

p.s.kuckam ti za onaj horarac cim stignem ,hvala ti jos jednom

mrgud78
23-07-2015, 13:43
Moj sin koji stalno dozivljava nesretne slucajeve aada ima 7 i po godina. I dalje je sve isto. Mars na stepenu nesretnih slucajeva pokazuje i dalje sta znace retro planete.
Njegove nezgode su aktivne tokom cele godine a najucestalike krajem aprila, pocetkom maja. Tda ih ima i po nekoliko dnevno, vise dana zaredom. Mislim da je to do tranzitnog Sunca u biku koje je teda u opoziciji sa nat Mesecom.

Kod njega se bas svasta poklopilo. I Mars na stepenu nesrecnih slucajeva i Sa u vrhu trece koja se opet za njih vezuje. I mnoge druge stvari koje me brinu. Mesec, Sunce.... Ali nije tema

I ti nesretni slucajevi imaju veze i sa rasporedom kuca. Jer brat blizanac ima iste planete i aspekte ali drugi raspored kuca. On nema takve nezgode

Zna li jos neko nesto o nesretnim slucajevima...