Mo 90 180 Pl [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Mo 90 180 Pl

Dorijana
26-05-2007, 10:31
Ovo mi skoro pade na pamet kad mi Uspavna otvori oci zasto nikad prijateljstvo i ljubav nisam mesala. Elem, sad me kopka sta meni moja opozicija Pl u X i Mo u IV donosi. Ono sto osetih na svojoj kozi jeste da nosi solidnu kolicinu osetljivosti i vrlo radikalne poteze kada se osetim povredjenom. Sa druge strane, iscitah negde da je aspekt vrlo dobar za bavljenje psihologijom, te se ponadah da energiju dobro trosim na taj nacin. E sad ostadoh zbunjena, ako su X i IV, tj. vrh V u igri, da li to znaci da se karijera i kuca medjuosobno iskljucuju, ili da se deca i karijera medjusobno iskljucuju ili sta god. Sve u svemu, volela bih cuti vase misljenje i iskustvo na ovu temu. :)

Merkur
26-05-2007, 12:10
Ja cu ostaviti tumacenje tog aspekta a ostali mogu da se prikljuce i pokusaju da sve to sa ostatkom horoskopa povezu. :)

Mesec180Pluton

Skloni ste usamljenistvu. Izuzetno ste emotivni, ali vam je izrazavanje emocija na neki nacin osujeceno, i bilo bi dobro ako biste uspeli pozitivno da koristite svoj stvaralacki potencijal. Ovaj aspektukazuje na ljubomoru, impulsivnost i senzualnost. Povremeno se mozete osecati odbacenim, mozda i zbog specificnih odnosa sa roditeljima, a moze se dogoditi i da trazite drasticna resenja svojih problema. Morate nauciti da kontrolisete svoju netolerantnost i fanaticnost.
:)

Santijen
26-05-2007, 22:51
I ja imam Mesec180Pluton, Pa najcesce se osecam beskrajno sama.

uspavana
26-05-2007, 22:59
E sad ostadoh zbunjena, ako su X i IV, tj. vrh V u igri, da li to znaci da se karijera i kuca medjuosobno iskljucuju, ili da se deca i karijera medjusobno iskljucuju ili sta god. Sve u svemu, volela bih cuti vase misljenje i iskustvo na ovu temu. :)

Pl iz 10. prvenstveno može doneti preveliku posvećenost karijeri, ambicioznost, želju za visokim položajima 180 na Mo iz 4. moguća neodlučnost, čemu dati prioritet.
Ovaj položaj donosi potrebu za moći, veliku odanost ali i veliku zahtevnost. Kontakti Pl i Mo pa čak i dobri donose posesivnost, ljubomoru a sve zbog nesigurnosti.
Teškoće u pokazivanju emocija, ovde verovatno u simbolici 4. kuće. Ovaj Mo u Ovnu donosi brze reakcije i fizičku snagu ali napadnut od Pl i Sa često je suočen sa strahom i nesigurnošću. Odatle dosta samokontrole, discipline i stalne želje za dokazivanjem.
Verovatno se dešavaju one krajnosti- povlačenja u sebe (punjenje baterija) a onda i previše poleta. U jednom periodu, ako već nisi ovo ćeš prelomiti. U suprotnom bi te odvelo u gubitak ravnoteže, nestabilnost. Moguće da je majka zadržavala svoje emocije a
može se desiti da ti budeš takva majka, naravno, ne iz nekih loših namera, već ono...rad, red, disciplina....kažem samo MOGUĆE a to je eventualno odgovor na ono pitanje da li se dom i karijera međusobno isključuju...Znači-ne, ali neko će negde malo da istrpi...;)
So0Ju i Ve0Mo imaju potrebu za skladom, stvaranjem pozitivne atmosfere, stalnim optimizmom a 180 Pl verovatno to s vremena na vreme narušava. Pl egz. 120 Ma pruža dovoljno snage ne bi li se ostvarila baš na poslovnom planu...pitanje novca, znači prvenstveno na tom planu, što ne isključuje i snagu na ostalim poljima. Veoma jak Ma a Ve takođe.:)

Dorijana
26-05-2007, 23:42
Hvala Uspavana.:4kiss: Danas je jedan od onih dana, pa mi ovo dodje ko lek na ranu. :)

Megara
05-06-2007, 00:11
Moze ta opozicija da da i ne bas darezljivu osobu!
Mesec u 2. polju , a Pluton u 8.!

Skorpija
05-06-2007, 02:55
Imsiragic kaze da je ovo aspekt prokletstva,ponekad moze da ukaze da teske bolesti ili izbeglistvo.Kuca strada od bombe ili pozara.
Pretpostavljam da je dosta ljudi koje je izbeglo za vreme rata imalo ovaj aspekt.

princess
06-06-2007, 09:41
Preuzeto sa drugog foruma.
Tekst:Slavica Milosevic

MESEC/PLUTON (los aspekt)

Ovo je covek bez oslonca I svoj zivot dozivljava kao lebdenje prestrasene duse iznad leglom zmija. Svaki novi lik za njega je nova opasnost, svako novo iskustvo – novi atak na dusu.
Da bi opstala dusa nalazi slabe tacke drugih ljudi I na njima zasniva svoje odnose. Opustanje I gubitak kontrole nad emocijama dozivljava kao gubitak kontrole nad drugim ljudima, sto je za nju jednako gubitku kontrole nad sopstvenim zivotom I korak blize ka sopstvenoj smrti. Zato su moguci samo iskljucivi odnosi. Njeni svakodnevni postupci zavise od prilika u kojima se nalazi I od trenutnog motive kojim se rukovodi. Najcesci trenutni motive su strast, novac I moc, a daleko iza svih ostalih krije se jedini pravi motiv – kako opstati I kako preziveti u ovom neprijateljskom svetu. Zato su njene ljubavi, brak I drugi odnosi cesto neuspesni a nekada tragicni. Oni se ne zasnivaju na ljubavi I poverenju I uzajamnom postovanju, vec su svedeni na nivo instinkta I otuda fatalni. Njima vladaju neosvesceni strahovi u svim svojim iznijansiranim vidovima. U genetici je neotkrivanje strahova bio uslov opstanka. Ti strahovi je teraju da odnose zasniva na neprirodnim osnovama – novcu, strasti, polozaju, osveti, pohlepi, preziru… Strahovi je vode I u prepoznavanju tudjih slicnih odnosa koje lako iscitava. Posto ne zna sta su mir I harmonija, osoba I za bracnog partnera bira isto tako neharmonicnu osobu. Oboje se plase izdaje I nasilja, I oboje teze ka polozaju I slavi. Kod ljudi medjutim koji ne teze moci, svaki dublji odnos, patolosko je sjedinjavanje dve osobe koje, stojeci pred ogledalom, vide jedan lik, a u odnosu na druge ljude cine jedno bice. Rana nanesena partneru biva rana na sopstvenom telu. Zasnovani na neprirodnim odnosima, ni brak ni veze ni drugi odnosi ne mogu dugo trajati a da se ne pretvore u svoju suprotnost. Sto je odnos dublji, to je tragicniji. Partneri su opsednuti jedno drugim I zive jedan zivot. Vremenom, svako od njih postaje sumnicav I nezadovoljan, a krivicu prebacuje na drugoga. Zbog urodjene potrebe za sigurnoscu (sto je sada ovde : kontrola) najpre pocinje tiha I nevidljiva borba dva pritajena neprijatelja koji u tami vrebaju jedan drugog, a danju se odmaraju. Kasnije borba biva sve otvorenija I puna dusevnih I fizickih ozleda, zlostavljanja, kaznjavanja, ucena I prezrivog cutanja. Seks je jedan od izvora sukoba I jedan od nacina maltretiranja. Njihova “fatalna privlacbnost” prerasta u kobnu vezu I niske strasti. Tama, tajna I destrukcija vladaju njihovim emocijama. Dozivljavaju izdaju kada je najmanje ocekuju, pretnje I ozlede kada su najrovitiji, odbacivanje kada im je partner najpotrebniji.
Nevazni su likovi preko koje osoba dozivljava neprijatnosti. Lekcije koje ona mora da usvoji toliko su vazne da najcesce stizu preko najblizih ljudi (majka, voljena osoba, ) ili preko kolektiva I nacije, sve u zavisnosti od polozaja koji osoba zauzima u drustvu…
Porodicni, bracni I drugi odnosi pokaztelji su sposobnosti ove osobe da prihvati nepoznate delove psihe. Ovoj dusi nije lako da prihvati taj nepoznati deo – destrukciju – pa ga porice odbacivanjem partnera ili nepriznavanjem svog udela u losim odnosima. Osoba bi najlakse upoznala svoju dusu kada bi sacinila mozaik likova koje je odbacila. Bio bi to mozaik sakrivenih delova njene psihe. Osobe sa kojima odrzava odnose predstavljaju one delove psihe koje poznaje I prihvata.
Sve neprijatnosti koje osoba dozivljava tokom zivot a imaju isti cilj – razvoj njene dusevnosti. Taj razvoj nije moguc ako dusa ima puno strahova od kojih se ne oslobadja. Pokazivanje strahova ovde je izlecenje I odugovecenje. Do tada oni su svedeni na nivo instinkta I otuda neosvesceni, nekontrolisani, I veoma opasni. Posto ovom dusom vlada instinkt smrti – ona je uvek u rusilackom ili samorusilackom pohodu. Zato svako odbacivanje, zlostavljanje, tragedija, imaju za cilj da izmame njen krik – strah, kojim se stice dusevna ravnoteza. Ako sama nista ne cini da bi to postigla, onda to cine oni koje ova osoba nesvesno ugrozava. Bitno je razumeti da nisu vazne licnosti preko kojih osoba dozivljava svoje poraze, nego da ovim porazima “Sv. G. ubiva Azdahu” u njenoj dusi I otvara je ognjenim macem da je oslobodi strahova. Tek kada dozivi bol od koga je celog zivota bezala, ova dusa moze osetiti neznost, ljubav I sazaljenje, narocito prema onima na koje je ranije nalikovala. I kao Feniks, iz pepela, ona ce se dici iz ponora strahova I poceti da ozivljava umrtvljene duse, a dusama na samrti da vraca dah. Njen zivot ce postati misija, a svaka osoba sa kojom ona stupi u kontakt mora doziveti preobrazaj na dusevnom polju. Dusa ove osobe mora dozivljavati smrti da bi se radjala I mora umirati da bi zivela. Svakim gubitkom ona dobija, Najvise dobija (dusevnosti) kada izgubi sve (strahove).

Santijen
06-06-2007, 14:59
Ja sam se selila najmanje 10-ak puta,izbeglica sam, dok malo porocitam ovo iznad pa cu vam reci koji me je sve bedak strefio sa ovim aspektom....

Nevencica
14-06-2007, 12:03
I ja imam ovu opoziciju i meni je mesec u ovnu, a pluton u vagi. Samo mesec je u 3 a pluton u 9 kuci. Pa bih rekla povredljivost na prvom mestu. Mislim da je problem i u neku ruku tipa: Nosim svoje srce na tacni (mozda nije od ovog aspekta mozda zato sto sam strelac???) Ali Mo 180 Pl daje ipak neku napetost mislim da jos vise razapinje da tako kazem vec itako napeti emotivno Mo u ovnu! Nekako ga razapanjinje i stavlja u jos vecu neravnotezu (pogotovu mozda i zbog toga sto je pluton u vagi). Milslim da dodaje i na zelju:Hocu sve!! i definitivno kako je pominjala Dorijana posesivnost. Ja se nisam puno puta selila, ali zato zivim prakticno na dva mesta celi zivot. Em sto stalno setkam od kuce do bake. Em sto skoro pola godine ne provodim ovde u Bg!;) Tako da se moze racunati kao neka vrsta stalnog seljakanja!
p.s Princess svaka cast!! Post je 100% tacan;)
Pozdrav Svima

p.s malo je ipak ovaj post iako tacan mracna strana u smislu da ne mora stvarno sve od onoga sto je receno da se dogodi onome ko ima ovaj aspekt. I ima ono sto vec duze vreme zelim da kazem na nekoj od ovih tema a to je kad prepoznas sebe u nekom od ovih tumacenja, sta ono sto ces da uradis da se promenis? jer mi se cini da jedina destrukcija horoskopa jeste sto se ljudi kad dobiju tumacenje osecaju zacementirani u ono sto im je receno kao da su ne znam sugavi ili sl. I nema ima leka!!poz

Dorijana
14-06-2007, 12:45
Nevencice, uvek me privuce kad se pise o odnosu Mo i Pl. :) Hm, taj deo sa srcem na tacni ne znam jel od Strelca ili od ove opozicije, ali taj stepen povredljivosti mi je poznat. Ono sto ja uspeh da shvatim kroz ovaj aspekt jeste da u vecini slucajeva kada su me drugi ljudi povredili, namerno ili nenamerno, to je uglavnom bila posledica njihove povredjenosti ili straha. I to mi nekako uvek daje mir u takvim situacijama da me daleko manje povredi, mada mislim da izvestan stepen osetljivosti ostaje za ceo zivot i tu nema pomoci. Ono sto tebi ovaj aspekt daje jeste da radis na sebi vise nego bez njega i to jeste dar iz kog se moze izvuci i dobrih stvari za sebe. ;)
E da, jos videh da je tebi ova opozicija u T-kvadratu sa Marsom na Asc koji vlada Mesecom, znaci da ti je to izlaz iz ove price, definitivno rad na sebi i svojim odnosima sa blizom okolinom.
Moje znanje otpilike tu staje. :)

sana
29-06-2007, 12:58
Pl 90 Mo, mama uvijek ide na redovne preglede grudi;)
moguci pobacaj cemo jos da provjerimo, kad dodje vrijeme za to:D
jake zelje, izdrzljivost, potreba da se pronikne iza svega, do najsitnije tajne kad su u pitanju emocije. nikad zadovoljna prosjecnim ili recenim ili ucinjenim. daj jos i jos i jos!
senzibilnost jako izrazena. sposobnost da se dopre do skrivenih strana drugog bica. ne znam, neko sesto culo valjda :cool:

saturnova kci
11-07-2007, 09:55
PL 90 Mo, da, potvrđeno kod mene! Taj aspekt je u natalu moje kćeri, a ja na lijevoj dojci imam crnu mrlju za koju su nalazi rekli ( za sada) da sam tome sklona, a ovaj da je benigni. Nije ugodno znati da imam tu nešto što može da se, ko zna usljed čega, aktivira.

pufnica
29-07-2007, 23:16
Jos jedna potvrda za Mo90Pl i osetljive dojke! Moja mama je imala neku manju operaciju dojke dok je bila mlada i od tada ceo zivot ide redovno na preglede, a ja sam imala operaciju dojke na rodjenju, a i malu uzbunu pre par godina, takodje se tice promena na dojci! Vazno je samo redovno kontrolisati zdravlje i sve ce biti OK:D

sto mu gromova
21-09-2007, 22:56
Mo 90 Pl-
mama imala rak dojke pre 5 godina...

u ljubavi ocekujem sve ili nista,tome doprinosi verovatno i polozaj samih planeta....Mesec u lavu u 5. kuci,Pluton u skorpiji u 8. polju...umem da budem veoma emotivna,eto bas nedavno sam imala jedan emotivni krah...vecito zahtevam da mi se objasni zasto neko nije bio fer prema meni i zasto me je povredio...valjda tu ima one strelcevske osobine, da uvek znam istinu i samo istinu (u znaku sam strelac)...i molim,samo direktno,bez uvijanja...ali,definitivno nikom ne preporucujem ovaj aspket tezak je,bas je tezak,covek je nekako sa njim fanatican...mislim da u mom slucaju malo pomaze Mesec 120 Saturn...to mi valjda daje da se ipak u nekoj situaciji iskontrolisem....

jele
29-11-2007, 13:33
Uf, uplasiste me za vezu MO 180 PL i osetljive dojke (ne daj Boze rak). Ja imam ovaj aspekt i ceo zivot idem na preglede grudi jer uvek nesto napipam i uvek nesto boli (takva im je nezgodna struktura, objasnise mi). Poslednji put mi rekose da treba nesto (benigno) da vadim iz leve dojke (operacija), pa sam se ziva uplasila i jos nisam otisla... kreten... Moracu pod hitno! Ufff

Mo 90 Pl-
mama imala rak dojke pre 5 godina...

u ljubavi ocekujem sve ili nista,tome doprinosi verovatno i polozaj samih planeta....Mesec u lavu u 5. kuci,Pluton u skorpiji u 8. polju...umem da budem veoma emotivna,eto bas nedavno sam imala jedan emotivni krah...vecito zahtevam da mi se objasni zasto neko nije bio fer prema meni i zasto me je povredio...valjda tu ima one strelcevske osobine, da uvek znam istinu i samo istinu (u znaku sam strelac)...i molim,samo direktno,bez uvijanja...ali,definitivno nikom ne preporucujem ovaj aspket tezak je,bas je tezak,covek je nekako sa njim fanatican...mislim da u mom slucaju malo pomaze Mesec 120 Saturn...to mi valjda daje da se ipak u nekoj situaciji iskontrolisem....

znaš kaj, nije nam tako slična karta al ti me nekako podsjećaš na mene :)
I imam osjećaj da zbog tih aspekata tek kao malo starija naučit ćeš da izbjegneš emotivne krahove i da oživiš svoj mjesec i veneru, mislim i da si ispred svojih godina, da zrelo razmišljaš i tražiš u svemu duboke odnose i emocije...i ti ćeš doći kroz njih, čak i kroz svoja razočaranja ali tada ćeš u sebi nositi nešto neprocijenjivo, snagu, stabilnost, mudrost što ćeš ucijepiti kroz sve pa i svoje odnose:)

Nevencica
30-11-2007, 09:00
Tako je karma;) Bavo!! Ja se slazem da je to tacno......mozda mesec vec sam po sebi ima dar da vidi osecanjima vise a onda je jos receptivniji kad je u kontaktu bilo kakvim sa pl. Cini mi se da opozicija cak najvise produzi tu antenu i da hvata covek signale koje niko ne cuje. Mozda sam ja nekako posebno senzibilna na opasnosti i sto rece sto mu gromova kad si strelac onda to stvarno komplikuje situaciju! pogotovu po pitanju iskrenosti i toga reci lepo covece (ili zeno :) ) sta imas da kazes. Ne podnosim prenemaganja......znase ko se laze i maze. Laze se kontrola u autobusu, profesor kad treba da ti da ocenu, a onda kad dodjes kuci ili pred ljudima koje volis sve maske padaju i onda si ono shto jesi. nekima ambicije sezu i dalje od toga pa ocigledno vole da budu prvi i na ustrb najdrazih to mi je ono najgore u ljudima. ALi to je ovo sto karma kaze kad porastes onda naucis gde da postavis branu i granicu i onda nosis to neko jako vredno saznanje ;)

sto mu gromova
30-11-2007, 14:28
znaš kaj, nije nam tako slična karta al ti me nekako podsjećaš na mene :)
I imam osjećaj da zbog tih aspekata tek kao malo starija naučit ćeš da izbjegneš emotivne krahove i da oživiš svoj mjesec i veneru, mislim i da si ispred svojih godina, da zrelo razmišljaš i tražiš u svemu duboke odnose i emocije...i ti ćeš doći kroz njih, čak i kroz svoja razočaranja ali tada ćeš u sebi nositi nešto neprocijenjivo, snagu, stabilnost, mudrost što ćeš ucijepiti kroz sve pa i svoje odnose:)

Pa,moj Mo pada na tvoje So,tvoj Mo je u skorpiji,a moja Ve je u skorpiji,zatim u tvom natalu je Ur 0 ASC,a u mom natalu UR 90 ASC...tako,da ima nekih slicnosti...
ispred svojih godina-lepo je cuti!hvala!!!da,u pravu si sto kazes da u svemu trazim duboke odnose,a o tome govori bas ovaj aspket Mo 90 Pl-on mi daje da budem jako intuitivna,u startu osetim neke stvari,osetim da li ce mi biti neko drag,prijatelj,decko,itd.Neko se u zivotu vodi razumom,neko osecanjima,ali ja se prvesntveno vodim intuicijom,jer je bas jaka...uvek,kad sam se dvoumila oko nekih stvari uvek je moja inuticija dala konacnu rec...a kad je nisam poslusala,lose sam prosla...
mene zaista najvise povredi ljudska nehajnost i nerazmisljanje,bolje reci,ljudska glupost,kad je neko nefer prema meni...i dodatno me povredi,kad neko ne ume u lice da mi kaze neke stvari koje misli o meni...sto rece nevencica,lepo ispljuni,reci i sve ce biti uredu,a ne ja sad treba da razmisljam sta je covek mislio rekavsi to i to...

Pa,moj Mo pada na tvoje So,tvoj Mo je u skorpiji,a moja Ve je u skorpiji,zatim u tvom natalu je Ur 0 ASC,a u mom natalu UR 90 ASC...tako,da ima nekih slicnosti...
ispred svojih godina-lepo je cuti!hvala!!!da,u pravu si sto kazes da u svemu trazim duboke odnose,a o tome govori bas ovaj aspket Mo 90 Pl-on mi daje da budem jako intuitivna,u startu osetim neke stvari,osetim da li ce mi biti neko drag,prijatelj,decko,itd.Neko se u zivotu vodi razumom,neko osecanjima,ali ja se prvesntveno vodim intuicijom,jer je bas jaka...uvek,kad sam se dvoumila oko nekih stvari uvek je moja inuticija dala konacnu rec...a kad je nisam poslusala,lose sam prosla...
mene zaista najvise povredi ljudska nehajnost i nerazmisljanje,bolje reci,ljudska glupost,kad je neko nefer prema meni...i dodatno me povredi,kad neko ne ume u lice da mi kaze neke stvari koje misli o meni...sto rece nevencica,lepo ispljuni,reci i sve ce biti uredu,a ne ja sad treba da razmisljam sta je covek mislio rekavsi to i to...

da sličnosti, odnosno slične energije su prisutne :)
ja nekako volim težinu koju sam prošla iako nemam taj aspekt mo-pl, ali jednako tako težim dubinama, jer mi je ipak pod plutonskim utjecajem, a mislim da čak i taj aspekt ima veze s krajnjom stvarnošću ( iskrenošću, kako kaže Nevenčica, da maske padnu:))...potrebom da se stvari "rastvore" do kostiju:D, a ni meni kao lavici ne leži igranje zakulisnih igara, jako volim iskrenost, čak i onu brutalnu;)

Chither
27-12-2007, 02:49
A sta je sa kombinacijom Mo 90 Pl?
Konkretan slucaj Mesec na 29~51 jarca u 12. kuci a Pluton u 8. u skorpiji.

mandrak-21
27-12-2007, 11:21
Pretpostavka je da je toj osobi mesec vladar 7 polja.nalazi se u 12.afliktovan od plutona u padu a pluton bi bio u vagi zar ne? mislim da se supruzniku te osobe ne pise dobro

Chither
27-12-2007, 17:08
Pretpostavka je da je toj osobi mesec vladar 7 polja.nalazi se u 12.afliktovan od plutona u padu a pluton bi bio u vagi zar ne? mislim da se supruzniku te osobe ne pise dobro

Ne! Pluton je u skorpiji a Mesec je dispozitor 6. kuce. Da li taj aspekt moze da ima neke veze sa roditeljima. Recimo da Mesec predstavlja majku pa da se to odnosi na njenog supruga tj. oca ove osobe?

sto mu gromova
28-12-2007, 13:21
Ne! Pluton je u skorpiji a Mesec je dispozitor 6. kuce. Da li taj aspekt moze da ima neke veze sa roditeljima. Recimo da Mesec predstavlja majku pa da se to odnosi na njenog supruga tj. oca ove osobe?
Mo90Pl cesto ukazuje na bolest majci,kao sto je rak...i ja imam ovaj aspket i moja mama je imala rak...

Kaja
27-01-2008, 01:48
Moj dragi ima taj kvadrat, uz to Mjesec mu je na asc (jarac) što pojačava tu osjetljivost koju daje Mjesec 90, 180 Pluton.
I zaista..on u 3 riječi opiše osobu koju prvi put vidi i uvijek pogodi, samo kaže grubu istinu..Meni je to smetalo kao vlasnici Mjeseca u Ribama trigon Jupiter pa nemam ružnu riječ nizakoga u ljudima tražim samo lijepe osobine i ne prestajem da se oduševljavam njima:tender:
U kompozitu i sinastriji mi takođe imamo kontakt Mjeseca i Plutona, pa sam u zadnje vrijeme počela da se interesujem za ovaj aspekt...

Kvadat je u pitanju. Pluton, vladar 10-tog iz Vage (u 9) i Mjesec u Jarcu, vladar 7 (u 1).

Nevencica
27-01-2008, 16:38
Mislim da je zbog kvadrata tako ostar sto ti kaze pa sve odmah kaze, a opozicija mozda vise daje zakljucke koji se precute...... mozda i previse cutanja, pa onda eksplozija kao atomska bomba;)

sto mu gromova
28-01-2008, 18:43
da,kvadrat je ostar,ja imam kvadrat,i umem da budem ostrija na recima,kad zatreba...

Sirena
28-01-2008, 19:07
Ja takodje imam ovaj aspekt i najomrazniji mi je, jer Mesec je vladar VI kuce (zdravlje) a Pl je u VIII u skorpiji odakle pravi opoziciju. Mesec jeste gzaltiran u Biku, ali pored ovog opoziciju mu prave Sa i Ve . Znaci dva najveca malefika, ali moja su , zivim sa njima .

Kaja
28-01-2008, 22:16
da,kvadrat je ostar,ja imam kvadrat,i umem da budem ostrija na recima,kad zatreba...
Da to i on mrzi kod sebe jer mu posle bude krivo ali je jaaako oštar na jeziku. Pobogu, ljudi...:D

sto mu gromova
30-01-2008, 18:08
Da to i on mrzi kod sebe jer mu posle bude krivo ali je jaaako oštar na jeziku. Pobogu, ljudi...:D

sta je ovo znacilo pobogu ljudi,jel znacilo pobogu,ljudi sazalite se...:D pa,ja i hocu,al mi ne ide,jos kada proradi Ur90ASC-samo explodiram u delicu sekunde ko atomska bomba i u tom trenutku ne marim za posledice...:D

Nevencica
30-01-2008, 18:11
Uh znaci nisam jedina! Covece al me posle blam, heheh ali u tom trenutku nema sanse da se zaustavim. Losa osobina treba na tome raditi definitivno. Sto rece jedan prijatelj em sto nije estetski :D em sto gubis zivce za dzabaka.

sto mu gromova
30-01-2008, 18:14
Uh znaci nisam jedina! Covece al me posle blam, heheh ali u tom trenutku nema sanse da se zaustavim. Losa osobina treba na tome raditi definitivno. Sto rece jedan prijatelj em sto nije estetski :D em sto gubis zivce za dzabaka.
ne brini se,nisi!!!!!:D Jeste slazem se sa tobom,izuzetno losa osobina,i ja se trudim da je menjam ,ali strpljenja nema pa nema....

Kaja
30-01-2008, 20:21
sta je ovo znacilo pobogu ljudi,jel znacilo pobogu,ljudi sazalite se...:D pa,ja i hocu,al mi ne ide,jos kada proradi Ur90ASC-samo explodiram u delicu sekunde ko atomska bomba i u tom trenutku ne marim za posledice...:D

Da da , to je značilo to "ZABOGA..":D Ja se samo pitam odakle crpite inspiraciju za sve ono što tada izgovorite ? Jer ja kad sam ljuta ne umijem ništa reći samo "Pusti me":4lol: i to je vrhunac, ništa mi drugo ne pada na pamet.

Nevencica
31-01-2008, 10:27
Hehe Kajo bas si Hipi fazon! Pice i tako to;) Lepo i ja bih tako. Iako mozda nije bas dorbo da nemas ni jednu misao kako da nalepis doticnog, ali mozes da to upakujes lepse! Sto mu gromova videla sam tvoj natal po pitanju tog urana, jos si i strelac i ur0so tako da ti nik pristaje, ali zato imas nezan podznak i mars u finoj vagi (koja doduse isto ume da bude nercik i to kakav)......ma udri brigu na veselje!;)

sto mu gromova
31-01-2008, 18:31
Da da , to je značilo to "ZABOGA.." Ja se samo pitam odakle crpite inspiraciju za sve ono što tada izgovorite ? Jer ja kad sam ljuta ne umijem ništa reći samo "Pusti me" i to je vrhunac, ništa mi drugo ne pada na pamet.

Ne znam odakle inspiracija,ali kad se iznerviram to je trenutak moje genijalnosti,jer sam onda mastovita na kub,a reci samo izlecu iz mene...:D

Sto mu gromova videla sam tvoj natal po pitanju tog urana, jos si i strelac i ur0so tako da ti nik pristaje, ali zato imas nezan podznak i mars u finoj vagi (koja doduse isto ume da bude nercik i to kakav)......ma udri brigu na veselje!;)

ne volim to riblje u sebi.....:o suvise emocija za moj ukus,cini mi se da zbog podznaka ribe,uvek variram izmedju odlucnog i sazaljivog i humanog prema ljudima,a covek mnogo bolje prodje kad je manje sazaljiv.....

Kaja
02-02-2008, 18:51
Hehe Kajo bas si Hipi fazon! Pice i tako to;) Lepo i ja bih tako. Iako mozda nije bas dorbo da nemas ni jednu misao kako da nalepis doticnog, ali mozes da to upakujes lepse!

Da, al hipi pokret me nije sačekao:)
Imam ja misli za njega, al ne u tom trenutku bijesa. A i da imam ne mogu ni doći do riječi:D
Ja se durim narednih 10 dana, to je bikovski-lavovska osobina na koju nisam ponosna. Za to vrijeme moj Mars u Vagi se premišlja šta da preduzmem. Nakon tih deset dana, kada sam sasvim sigurna da je zažalio, ja lijepo porazgovaram.
Međutim, ne mogu pobijediti Mo 90 Pl. Sto puta mi je rekao "ne slušaj šta ti tada pričam"
Al kad voliš nekoga, moraš da voliš i taj aspekt:D

sto mu gromova
02-02-2008, 23:09
Da to sam i ja govorila svom bivsem ali on nije bas imao razumevanja:) Brate kad me krene onda govorim prvo sto povezem u glavi.......i skoro pa nikad nije lepo za cuti. Sta ces protiv sebe ne mozes.....ili bar tesko!
Poz

Boga mi za mene je moj bivsi,a od nedavno i sadasnji imao razumevanja i nerve kao mrtav konj...:D svaka mu cast,odslusao je sve moje izlive besa vrlo stojicki i diplomatski...

12.kuća
17-05-2008, 21:33
I ja imam kvadrat Mjeseca iz 02. i retrogradnog Plutona iz 05. ( orbis je 6 ). Je li to jak aspekt s obzirom na orbis?
S obzirom da sam duboko emotivna i da stalno istražujem samu sebe, uvijek tražim najdublje skriveno, čini mi se da bi taj aspekt mogao biti pozadina takvog ponašanja. Jesam li u krivu ili ...?

dadiska
17-05-2008, 22:25
Meni je Mesec u 11 u Lavu, a Pluton u Skorpiji u 3!
Selila sam se bar 7-8 puta, i izbeglice smo. Moja mama ide redovno na preglede dojke, imala je neku cistu, a sad su joj nesto napipali, trebala bi ici na pregled ali se plasi.

I mene u zadnje vreme nesto boli, ali mi se ne ide doktoru! :(

Ali meni ko god je gledao zdravlje u natalnoj nikada nije rekao to da mogu imati problema sa grudima.

Isto znam nekad biti preka i agresivnija(u komunikaciji)! :girl_sigh:

Virnite bas me brine ovaj aspekt! :girl_cray3::girl_sad:

Santijen
17-05-2008, 23:54
ja imam mo 180 pl mesec mi je vladar ascedenta, do sad sam ovaj aspekt dozivljavala kao veliku i duboku emotivnu inteligenciju ali i patnju, sukob u samoj sebi, ali i sa okolinom, doduse imala sam i depresije i strahove i sva negativna osecanja u jacem obliku...mislim da je jako neprijatan aspekt ,pogadja duboko i donosi uglavnom neprijatna osecanja, izmedju ostalih i strahove , majka mi nije bolovala od raka, jos je ziva,,,ja se nadam da ga nemam ni ja , kazu da je za rak prvi preduslov kvadrat meseca i saturna, imam jedan tekst o mo 180 pl pa cu ga okaciti...mislim da nije prijatan al mozda nesto izvucemo iz njega...

sto mu gromova
19-05-2008, 09:28
mislim da nije prijatan al mozda nesto izvucemo iz njega...

ja imam Mo 90 Pl...svakako aspekt koji nije prijatan,ja ga takodje dozivljavam kao dosta tezak aspekt,a ovaj je jadan od najjacih u mojoj karti...doneo mi je veliku exploziju strasti,trenutnio sam u vezi koja je dosta teska i strastvena i cini mi se da nikako nece izaci na dobro po mene...:( ali ,kako kaze santjen pokusavam da izvucem nesto pozitivno iz njega samo jos uvek ne znam sta...

mia2432
20-05-2008, 08:59
imam ekzaktnu opoziciju mjesec - pluton i to iz ukliještenih kuća prve i sedme!!! Razarajuće, moj partner mi je nedavno rekao da me se boji kad podignem ton a, vjerujte mi, kad sam u fazi eksplozije bojim se sama sebe. Aspekt mi je (ili ja) otjerao puno ljudi iz života, nanio dosta boli ali isto tako postala sam užasno svjesna sebe i sada znam da kroz gubitak uvijek nešto i dobijemo (rađamo se kroz smrt). Iskreno, bez obzira na to koliko mi je koristio isti da spoznam sebe i svoju snagu voljela bih ga malo iskontrolirati i ponovno naučiti plakati...
Moj natal:
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_2gw_01_mia24_m.25143.8223.gif&res=90&va=&cid=725fileWGbrdL-u1201699942

Santijen
21-05-2008, 15:21
Da , ja sam zaboravila da naglasim svoj bes, koji se javlja neocekivano i sa moje i sa suprotne strane, neverovatan bes, bez blokade reci, samoj sebi se ne cinim normalna, pokusaj samokontrole ne cini nista. Sa majkom se nikad nisam najbolje razumela, a evo i teksta

MESEC/PLUTON (los aspekt)
Ovo je covek bez oslonca I svoj zivot dozivljava kao lebdenje prestrasene duse iznad leglom zmija. Svaki novi lik za njega je nova opasnost, svako novo iskustvo – novi atak na dusu.
Da bi opstala dusa nalazi slabe tacke drugih ljudi I na njima zasniva svoje odnose. Opustanje I gubitak kontrole nad emocijama dozivljava kao gubitak kontrole nad drugim ljudima, sto je za nju jednako gubitku kontrole nad sopstvenim zivotom I korak blize ka sopstvenoj smrti. Zato su moguci samo iskljucivi odnosi. Njeni svakodnevni postupci zavise od prilika u kojima se nalazi I od trenutnog motive kojim se rukovodi. Najcesci trenutni motive su strast, novac I moc, a daleko iza svih ostalih krije se jedini pravi motiv – kako opstati I kako preziveti u ovom neprijateljskom svetu. Zato su njene ljubavi, brak I drugi odnosi cesto neuspesni a nekada tragicni. Oni se ne zasnivaju na ljubavi I poverenju I uzajamnom postovanju, vec su svedeni na nivo instinkta I otuda fatalni. Njima vladaju neosvesceni strahovi u svim svojim iznijansiranim vidovima. U genetici je neotkrivanje strahova bio uslov opstanka. Ti strahovi je teraju da odnose zasniva na neprirodnim osnovama – novcu, strasti, polozaju, osveti, pohlepi, preziru… Strahovi je vode I u prepoznavanju tudjih slicnih odnosa koje lako iscitava. Posto ne zna sta su mir I harmonija, osoba I za bracnog partnera bira isto tako neharmonicnu osobu. Oboje se plase izdaje I nasilja, I oboje teze ka polozaju I slavi. Kod ljudi medjutim koji ne teze moci, svaki dublji odnos, patolosko je sjedinjavanje dve osobe koje, stojeci pred ogledalom, vide jedan lik, a u odnosu na druge ljude cine jedno bice. Rana nanesena partneru biva rana na sopstvenom telu. Zasnovani na neprirodnim odnosima, ni brak ni veze ni drugi odnosi ne mogu dugo trajati a da se ne pretvore u svoju suprotnost. Sto je odnos dublji, to je tragicniji. Partneri su opsednuti jedno drugim I zive jedan zivot. Vremenom, svako od njih postaje sumnicav I nezadovoljan, a krivicu prebacuje na drugoga. Zbog urodjene potrebe za sigurnoscu (sto je sada ovde : kontrola) najpre pocinje tiha I nevidljiva borba dva pritajena neprijatelja koji u tami vrebaju jedan drugog, a danju se odmaraju. Kasnije borba biva sve otvorenija I puna dusevnih I fizickih ozleda, zlostavljanja, kaznjavanja, ucena I prezrivog cutanja. Seks je jedan od izvora sukoba I jedan od nacina maltretiranja. Njihova “fatalna privlacbnost” prerasta u kobnu vezu I niske strasti. Tama, tajna I destrukcija vladaju njihovim emocijama. Dozivljavaju izdaju kada je najmanje ocekuju, pretnje I ozlede kada su najrovitiji, odbacivanje kada im je partner najpotrebniji.
Nevazni su likovi preko koje osoba dozivljava neprijatnosti. Lekcije koje ona mora da usvoji toliko su vazne da najcesce stizu preko najblizih ljudi (majka, voljena osoba, ) ili preko kolektiva I nacije, sve u zavisnosti od polozaja koji osoba zauzima u drustvu…
Porodicni, bracni I drugi odnosi pokaztelji su sposobnosti ove osobe da prihvati nepoznate delove psihe. Ovoj dusi nije lako da prihvati taj nepoznati deo – destrukciju – pa ga porice odbacivanjem partnera ili nepriznavanjem svog udela u losim odnosima. Osoba bi najlakse upoznala svoju dusu kada bi sacinila mozaik likova koje je odbacila. Bio bi to mozaik sakrivenih delova njene psihe. Osobe sa kojima odrzava odnose predstavljaju one delove psihe koje poznaje I prihvata.
Sve neprijatnosti koje osoba dozivljava tokom zivot a imaju isti cilj – razvoj njene dusevnosti. Taj razvoj nije moguc ako dusa ima puno strahova od kojih se ne oslobadja. Pokazivanje strahova ovde je izlecenje I odugovecenje. Do tada oni su svedeni na nivo instinkta I otuda neosvesceni, nekontrolisani, I veoma opasni. Posto ovom dusom vlada instinkt smrti – ona je uvek u rusilackom ili samorusilackom pohodu. Zato svako odbacivanje, zlostavljanje, tragedija, imaju za cilj da izmame njen krik – strah, kojim se stice dusevna ravnoteza. Ako sama nista ne cini da bi to postigla, onda to cine oni koje ova osoba nesvesno ugrozava. Bitno je razumeti da nisu vazne licnosti preko kojih osoba dozivljava svoje poraze, nego da ovim porazima “Sv. G. ubiva Azdahu” u njenoj dusi I otvara je ognjenim macem da je oslobodi strahova. Tek kada dozivi bol od koga je celog zivota bezala, ova dusa moze osetiti neznost, ljubav I sazaljenje, narocito prema onima na koje je ranije nalikovala. I kao Feniks, iz pepela, ona ce se dici iz ponora strahova I poceti da ozivljava umrtvljene duse, a dusama na samrti da vraca dah. Njen zivot ce postati misija, a svaka osoba sa kojom ona stupi u kontakt mora doziveti preobrazaj na dusevnom polju. Dusa ove osobe mora dozivljavati smrti da bi se radjala I mora umirati da bi zivela. Svakim gubitkom ona dobija, Najvise dobija (dusevnosti) kada izgubi sve (strahove).

andrija84
19-06-2008, 16:32
Mo 90 Pl je izuzetno los aspekt. Meni je mesec u 2 kuci u vodoliji a pluton u 10 kuci u skorpiji. Mogu da kazem da posle borbe covek dozivljava pravu ljubav, olaksanje, oseti zivot. Ovom aspektu se ne sme dozvoliti da ode u krainost potrebno je mnogo kontrole nad samim sobom. Strahovi su najcesce iracionalni sto takodje otezava, a ovaj aspekt ih non stop daje. Jedina dobra tacka je sto neminovno od vase volje stvari se desavaju tako da mora se raditi na sebi da ne bi proradio los uticaj ovih planeta. Mora se priznati greska, prihvatiti krivica i ziveti sa time jer niko nije savrsen. Ovaj aspekt trazi od coveka da uradi nesto sa svojim zivotom nebi li stekao bilo kakav vid moci. Ima losih ali ima i dobrih strana sve u svemu treba se naviknuti sam na sebe

natalna:
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?go.x=12&rs=3&btyp=w2gw&cid=dqsfileBqy21C-u1211901999&go.y=12&nhor=1&go.x=15&go.y=6

Skorpija
19-06-2008, 19:44
Ima losih ali ima i dobrih strana sve u svemu treba se naviknuti sam na sebe
Naravno,a uvek se moraju pogledati i dispozitori jer oni pokazuju definitivno stanje aspekta.

mesecarka
16-07-2008, 18:37
Upravo sam i ja proverila na primeru koji mi je poznat, da Mo 90 Pl oznacava rak dojke kod majke. Srecom, ja taj aspekt nemam.

A kako se tumaci opozicija u solaru? Da li se to posmatra kao i za natal samo za tu godinu ili...?

vigga
16-07-2008, 19:08
..sad ce mi opet jarac vodolija reci da sam svuda (da sam ko us dosadna)a kaj mogu kad imam sve neke negativne aspekte ..uff imam i taj mj 180 pl (10 i 2. djevica i vodenjak))i slazem se da smo takvi kakvi smo i ti strahovi,ja znam da mene nije niceg strah,mozda sad kako godine idu i postajem starije brinem se jedino zbog mojih roditelja ,ali za sebe bas i ne.Ja sam optimist teski.Nebi se slozila sa jednom tvrdnjom da smo skrti(netko je tu spomenuo)naprotiv ja sam bas darezljiva,al ostalo je sve tocno.:rolleyes:

DRAGANAURKE
29-08-2008, 22:59
Znam za primer gde je PL u drugoj kvadrat MO u petoj u Strelcu, dispoziter JU u Lavu u dvanaestoj, u konjukciji sa ME koji je dispoziter PL. U pitanju je muški horoskop. Tip nema dece, ne može da ih ima i to mu je ono za čim najviše pati, verovatno i tako postavljena dvanaesta kuća dodatno naglašava ovaj težak položaj. PL, MO i dvanaesta, verovatno je u pitanju neki karmički dug.

12.kuća
21-09-2008, 11:21
Kada osoba biva naglašeno autodestruktivna ( Pl ) da bi stekla stabilnost emocija ( Mo ) i da se te faze redovito izmjenjuju, bi li se to moglo pripisati Mo90Pl ili je neki drugi aspekt u pitanju?

makialele
04-11-2008, 11:04
I ja imam kvadrat Mo i PL, Mo iz 3 u Lavu (a vladar je 2 kuce), a Pl iz Device (kraj 5 kuce). Dispozitori su im u 6 kuci, So u Strelcu, Me u ukljestenoj Sko.
Nisam menjala domove, nisam izbeglica, sto se zdravlja tice, to cemo videti, za sada sve ok i kod mene i kod mame...
Ali izgleda da za eksplozivnost mogu da krivim ovaj aspekt. Kad puknem, mnogi ne mogu da me prepoznaju, totalna transformacija licnosti. I kako kaze sto mu gromova – to je pravi izliv mastovitosti! Ali sa druge strane dobra intuicija, procenim situacije i narocito ljude, okarakterisem ih u par reci posle 5 sekundi, mada nekad krajnje surovo i maliciozno.
Da stvar bude zamrsenija, Pl pravi konjunkciju sa Ve koja je pritom u Skopriji! Sta mislite o ovakvoj kombinaciji, tek otkrivam Mo0Pl, ne znam kako da ih povezem...
:confused:

Skorpija
04-11-2008, 22:14
Ali sa druge strane dobra intuicija, procenim situacije i narocito ljude, okarakterisem ih u par reci posle 5 sekundi, mada nekad krajnje surovo i maliciozno.

Da,ovo je prava karakteristika skorpijskog odnosno plutona,ali posto je 90,mozda nekada i precenis situaciju,ne znam da lis u ti sunce i mesec u konjukciji,ako jesu onda to potvrdjuje da si prevazisla 90. :)

makialele
04-11-2008, 22:22
Da,ovo je prava karakteristika skorpijskog odnosno plutona,ali posto je 90,mozda nekada i precenis situaciju,ne znam da lis u ti sunce i mesec u konjukciji,ako jesu onda to potvrdjuje da si prevazisla 90. :)
So i Mo su u trigonu. A za ovu karakteristiku je pomalo odgovoran i polozaj vladara ASC, Merkura, u Skorpiji :)

dadiska
05-11-2008, 00:25
jako ste me isprepadali...ovo za mamu i rak.....

E tako sam se i ja osecala kada sam procitala, a tih dana mi je mama bila po doktorima, jer joj se malo uvecala cista! :(

Vidis ovo je interesantno jer i ja jako brzo znam nekoga proceniti, i cesto slusam onaj glas u mojoj glavi, i u 99% slucajeva je u pravu! :D
A i rekli su mi da mi je intuicija izrazena i zbog, so kao vladara 3 na vrhu 4 120 sa mo! :D

Vindex777
05-11-2008, 14:30
ja imam ogromnu opoziciju Mjeseca i Plutona, što je najbolje oboje su u snažnom dostojanstvu, u fixnim znakovima i na uglu.

prevladavanje je nemoguće.

nessy
16-12-2008, 19:27
da li bi taj aspekt u muskom horoskopu moga i pokazati da ce osoba postati udovac...tj.smrt zene,recimo od raka

mesecarka
18-12-2008, 18:28
i mene zanima kako se taj MO90PL odrazava kod natala muskarca...
(Mo u 10. Vodolija, a PL u 6. Vaga) :confused:

cvetak
13-03-2009, 16:31
malo me brine sl situacija zbog aktiviranih kuca :
Mo90Pl, Mo u raku, vladar IX u IX, Pl u XII u Vagi, vladar je Asc , dizpozitor je Ve koja je u VIII kuci u raku u pitanju je muski horoskop, mirise mi na nesto lose :(

Rito Samo
20-11-2009, 00:58
Uhhhh, i mene ste prepali sa ovim MO90PL i rakom na dojci! Mama je imala nekih manjih problema, neko masno tkivo na dojci, i ide redovno na preglede i mamografije. Ja za sada nisam imala nikakvih problema.

Imam jako izrazenu intuiciju i mogu da osetim u vazduhu kada mi se i od koga sprema "opasnost". Procenim osobu vrlo brzo, ali cesto pogresim sto nisam poslusala sebe u startu. Primetila sam da mi se od skoro to 6. culo jos vise pojacalo.

uranija
18-12-2009, 10:50
Uhhhh, i mene ste prepali sa ovim MO90PL i rakom na dojci! Mama je imala nekih manjih problema, neko masno tkivo na dojci, i ide redovno na preglede i mamografije. Ja za sada nisam imala nikakvih problema.

Imam jako izrazenu intuiciju i mogu da osetim u vazduhu kada mi se i od koga sprema "opasnost". Procenim osobu vrlo brzo, ali cesto pogresim sto nisam poslusala sebe u startu. Primetila sam da mi se od skoro to 6. culo jos vise pojacalo.

to valjda ide sa godinama,ja isto jako dobro osetim al ne znam zasto uvek dozivljavam tu pricu,ne zaobidjem losu situaciju nevencicin text u postu broj 8 mnogo govori o meni,uvek usavrsavam emocije i svi koje znam nekako ucestvuju u tome,mozda nije svaki detalj o meni,nikad nisam isla tim putem da sam rusila za novac,samo sam uvek jurila za poslom,trudila se da budem medju boljima i svojim mukama da dodjem do boljeg a redovno sam vukla sa sobom jos nekog

arctiumLappa
18-12-2009, 15:18
@uranija ti nemas ni kvadrat ni opoziciju :confused:

LadyCapricorn
25-01-2010, 22:45
Sa0Mo ne vladaju ni jednim poljem, a jedini aspekt je kvadrat sa Pl, divno jelte... xD
Mislim da ih ovde Pl bas bombarduje, i da mi inache uzasno utiche na ceo natal, tako da imam samo da kazem da je Pl jedna opasna stvar, i moze da dovede do samodestruktivnosti samo u slucaju da osoba ne ume da iskoristi tu silnu energiju, a ogromna je energija.

Znaci gledajuci moju kartu doslo bi se do zakljucka da sam neki uzasan depresivac i da mi se sve najgore desava hahaha, mada ja sam jos uvek mlada, u svakom slucaju, poenta je da ne da nisam depresivac, nego ja nemam vremena za to, mislim da je upravo ovaj kvadrat koji me tera da se borim ali mnogo, i daje mi neverovatnu energiju, i DRAGO mi je da ga imam u svojoj karti. Tako da svi koji imaju ovako opasne aspekte ustvari imaju srece jer im je data mogucnost da prevazilaze svakojake prepreke i UCHE neverovatno mnogo o zivotu.

jelenica
24-02-2010, 07:24
Imsiragic kaze da je ovo aspekt prokletstva,ponekad moze da ukaze da teske bolesti ili izbeglistvo.Kuca strada od bombe ili pozara.
Pretpostavljam da je dosta ljudi koje je izbeglo za vreme rata imalo ovaj aspekt.

imam ovu opoziciju kao nevencica mo u ovnu u 3,pl u vagi u 9,e sad bi trebala stvarno da se zabrinem jer sam procitala da aspekt ma180ur kog takodje imam isto izaziva pozare

Bosnian GirL
24-02-2010, 11:59
kod mene ta opozicija djeluje. u ratu smo izbjegli.

spomenka
24-02-2010, 23:58
ja ne znam kako bi ovo djelovalo kod mene, ja imam mo180pl, mjesec je u drugoj kući,ali egzaltiran u biku, pa sad ne znam jel ta egzaltacija može ublažit tu opoziciju??
a pluton je u osmoj u škorpionu!

čak nije ni posesivnost u ljubavi prisutna, možda ljubomora,al onak u granici normale,niš previše,tak da stvarno neam pojma:confused:

natalna karta- http://i40.tinypic.com/2a9aejr.gif

Buby
25-02-2010, 01:45
Moj decko ima Mo180PL i to Mo u Ovnu u 7 kuci a Pl u Vagi u 1 kuci. S tim da mu Pluton jos pravi kvadrat sa So, Me i Ju.
E sad Mo se nalazi u Ovnu u 7 kuci i Ma je otisao u 12 kucu u Djevicu i pravi kvadrat sa Ne.
Dok je Pl u Vagi u 1 kuci i Ve je otisla u 11 kucu u Lava i pravi kvadrat sa Ur i Chironom te trigon sa Ne.
Ja sve nesto zakljucujem da ce taj Mo180Pl biti JAKO los za njegovu partnericu :eek: (mene). Jakoooo bi voljela kada bi me netko ispravio :p

PS-sto se raka dojke tice nije mi jasno da li se taj aspekt ako ga muskarac ima odnosi samo na majku ili i na zenu?

Bosnian GirL
25-02-2010, 08:28
ja ne znam kako bi ovo djelovalo kod mene, ja imam mo180pl, mjesec je u drugoj kući,ali egzaltiran u biku, pa sad ne znam jel ta egzaltacija može ublažit tu opoziciju??
a pluton je u osmoj u škorpionu!

čak nije ni posesivnost u ljubavi prisutna, možda ljubomora,al onak u granici normale,niš previše,tak da stvarno neam pojma:confused:

hm..i ja imam mjesec u biku, kod mene djeluje sto se tice izbjeglistva, posesivnosti, i ljubomore!!!

tebi je pluton u 8...mora da djeluje..barem po mom misljenju..mozda ti neki drugi aspekti to ublazavaju...

dadiska
25-02-2010, 13:20
PS-sto se raka dojke tice nije mi jasno da li se taj aspekt ako ga muskarac ima odnosi samo na majku ili i na zenu?

Pa deluje na njihove majke, ali i zene jer je zena u horoskopu Mo.:(
Ali ja znam jednog decka kome kada sam ja to rekla, on je rekao da on ima ulegnuce na jednom delu ''grudi'' nedostaje mu misic, ali se ne vidi dok ne pritisne taj predeo.:(:)

Ja imam ovaj aspekt, mama ima ciste na jednoj, ali ide na redovne kontrole:)....a mene ako uspe docekat i ovaj aspekt onda stvarno....:mad::D

Buby
25-02-2010, 19:56
Pa deluje na njihove majke, ali i zene jer je zena u horoskopu Mo.:(
Ali ja znam jednog decka kome kada sam ja to rekla, on je rekao da on ima ulegnuce na jednom delu ''grudi'' nedostaje mu misic, ali se ne vidi dok ne pritisne taj predeo.

Ja imam ovaj aspekt, mama ima ciste na jednoj, ali ide na redovne kontrole:)....a mene ako uspe docekat i ovaj aspekt onda stvarno....:mad::D

Nemoj me zezati...ne mogu vjerovatiiiiii...Dadiska i ja imam slicno ulegnuce o kom taj decko prica :eek: ...neznam kako to opisati ali mi jedno rebro malo´strsi´na jednom kraju a na drugom kraju je ulegnuto...u totalnom sam soku!!!!! Znaci li to da zaobilazim taj rakic kada vec imam ulegnuce :D ?
Dadiska redovite kontrole i sve ce biti okay! Po meni ne mora uvijek da znaci da cemo nesto stvarno i dobiti ako se naucimo paziti na bas te stvari. Cmok!

PS-sta kazes na Mo180Pl gdje je Mo u 7 kuci a Pl u 1 kuci?

dadiska
26-02-2010, 00:27
Aspekt po meni donosi neki sukob emocija i strasti. Osoba na neki nacin ili ne zna razliku izmedju tih pojmova, ili kao u mom slucaju mozda ne veruje mnogo u ljubav vise veruje u strast. Mnogi kazu da donosi i jednu fatalnu vezu pogotovo ako je umesana i Ve......:)

Ali ne mora se kod svih ljudi na isti nacin delovati.....;)

spomenka
26-02-2010, 00:54
istina kod svakog drugačije djeluje!

al ja još nisam uspjela skužit kak kod mene djeluje, nejde mi,nikako da skontam...pih..

Buby
26-02-2010, 01:26
E cure bas vam hvala na ovim komentarima...Dadiska bas interesantno sta kazes...ja sam tu zauzela neki los stav za taj Mo180Pl jer mi se cini tezak i naporan...a opet to moze biti i sasvim neki drugi aspekt jer on jos ima i So90Pl, Me90Pl i Ju90Pl...uglavnom ne volim tog Plutona nikako...pa onda kada sam vidjela tu poveznicu sa 7 polje reko jao meni... ;)

uranija
26-02-2010, 22:50
@uranija ti nemas ni kvadrat ni opoziciju :confused:

ali mi je vladar asc mesec,a pluton pravi kvadrat prema asc,sto znaci isto...;)

dadiska
27-02-2010, 00:40
Uranija ja za ovo prvi put cujem, kako si do toga dosla??? Mislim jesi li sama dosla do tog zakljucka ili procitala negde???:(:)

uranija
27-02-2010, 04:17
pa ja nisam znala da ti ne znas sta je asc i sta predstavlja??kako utice znak raka na asc?sta znaci mesec u 4.-oj kuci??a aspekt plutona sa njim????sta nije jasno,ne razumem

skorpijica
27-02-2010, 15:05
navescu neke teze iy knjige .kako preyiveti sopstveni horoskop.irene sestak

osoba je emotivno jaka i ume da prezivi i podnese velike stresove i zivotne lomove...sposobnost prezivljavanja u najtezim situacijama.
osobe su u ranoj mladosti suocene sa potrebom da se za nesto bore i veoma rano se suocavaju sa smrcu i postaku svesni neminovnosti koju ona donosi.
snazna intuicija

e sad kako se to manifestovalo kod mene.
po antisciji moj mesec doje u bik na 5 stepenu i pravi egzaktnu opoziciju sa mojim plutonom u 6k takodje na 5 stepenu.
iako je 180 moze se reci da sam stojicki podnela gubitak majke ...toliko dobro da su mislili da sam poludela....ynaci rano sam ostala bez majke mesec/pluton smrt.
kako ovaj aspekt oznacava borbenost nisam se predala i pala u ocaj nego sam se borila.
sto se tice intuicije...koju donosi ovaj aspekt ..a moj antiscijski mesec u 12k koji odgovara znaku riba nju sam da kazem uvezbala ili spoznala upravo baveci se astrologijom a pri tome mesec u 12k daje odredjenu izolaciju pa i rad u zatvorenom ...pa sam ja nakon mamine smrti postala vise zainteresovana za astrologiju i posvetila se njenom izycavanju ...cak mi prija nekoliko sati devno da budem nasamo sa knjigom u ruci...

dadiska
28-02-2010, 00:21
pa ja nisam znala da ti ne znas sta je asc i sta predstavlja??kako utice znak raka na asc?sta znaci mesec u 4.-oj kuci??a aspekt plutona sa njim????sta nije jasno,ne razumem

Nisi me razumela, kako ako Pl pravi 90Asc je isto kao i kad pravi 90 sa vladarom Asc??? Ja znam da sve to utice na osobu (kao i svi ostali aspekti u horoskopu). Ali to po meni nije isto imala ti Pl90Asc ili Pl90Mo kao vladara Asc. Npr imam drugaricu kojoj Pl120Asc,ali i 90Mo, Mo joj je isto vladar Asc. Sta bi njoj rekla? Valjda si shvatila sta sam htela reci....;)

uranija
28-02-2010, 11:38
smatram da je to kod mene vazno zbog simbolike 4.-og polja,pocetak i kraj,pluton,kraj,smrt,zavrsetak,ne bih to uracunavala u bilo cijem horoskopu,zbog toga sam ih povezala,da na mene utice jako majka i njen svesni nestanak iz sveta,to je kao da nisi ziv,ne radis,sa ljudima ne mozes da komuniciras,kao nesposobna osoba a nije,zato smatram da je to vazno kad ces povezati u celinu,ne u bilo kom slucaju,kao kad su kod mene i pluton i mesec u istoj kuci,razumes cak iako nisu u aspektu povezano deluju

Bosnian GirL
28-02-2010, 12:59
i meni je mjesec vladar asc. u opoziciji s plutonom. na sta ovaj aspekt moze najvise da djeluje? svi kazu neka fatalna ljubav..po meni da se to moze desiti mora biti ukljucena npr.peta kuca itd...
kod mene je pl u 5 a mo u 11... nemogu da povezem to nikako..neka veza s prijateljima..? ili neka fatalna ljubav posto mi je pl u 5 hehehe nemam pojma. mada jesam u ljubavi ljubomorna, posesivna, itd...i plus veoma utice ovaj aspekt sto se tice izbjeglistva na mene. dali ima utjecaj i na moju majku ..ima sigurno ali mozda manje nego kad bi bio mo npr. u 4 ili se varam...?

@uranija ja mislim da pluton na tebe vise djeluje nego kao kod nas koji imamo aspekt s mjesecom. posto ti je ipak u kvadratu s asc ...ili ipak sa svjetlima vise djeluje, sta mislis..:)

dadiska
28-02-2010, 13:22
smatram da je to kod mene vazno zbog simbolike 4.-og polja,pocetak i kraj,pluton,kraj,smrt,zavrsetak,ne bih to uracunavala u bilo cijem horoskopu,zbog toga sam ih povezala,da na mene utice jako majka i njen svesni nestanak iz sveta,to je kao da nisi ziv,ne radis,sa ljudima ne mozes da komuniciras,kao nesposobna osoba a nije,zato smatram da je to vazno kad ces povezati u celinu,ne u bilo kom slucaju,kao kad su kod mene i pluton i mesec u istoj kuci,razumes cak iako nisu u aspektu povezano deluju

Ma ja sam samo htela da te pitam da li govoris individualno ili uopste.;) Shvatila sam te sad, a i ti mene :D......:)

uranija
28-02-2010, 15:19
jesam,kontala sam da to kod mene isuvise primetno radi,al ne verujem da kod svih isto,nije isto da je mesec u 5.om polju iako je vladar asc
bosnian girl@u pravu si,mada svima je mesec svetlo samo u razlicitim kucama je razlicito objasnjenje

gasimetrija
22-03-2010, 10:26
Kod mene Mesec kvadrat Pluton...
nadjoh text gde je tumacenje
"Mesec I Pluton kvadrat-tajni napadi,okrutnosti,tiranija,afere.."
Uzas..:(

uranija
22-03-2010, 10:40
ne goco kod tebe je vise naglaska na veze sa imucnijim osobama,strancima,ne govori bas o tome sto si ti napisala

Majana
22-03-2010, 10:44
Mo90Pl uopšte nemam predstavu kako može kod mene da se odrazi. Ovde sam čitala da može majka da ima rak dojke ili cistu, ili nešto slično. Mada meni je Pluton u 7, Mo u 11, možda ipak posesivnost čak i prema prijateljima.

uranija
22-03-2010, 11:28
mesec u vodoliji je human,ali iz strasti,kad si zaljubljena si ljubomorna,ove dve stvari prave borbu u tebi,mesec je ladar 5.,a prijatelji,ne bih reklja da se na njih odnosi,nego na strasnu borbu za neki cilj

Bosnian GirL
22-03-2010, 12:34
a na sto bi se kod mene nanosilo, posto je pl u 5, a cini mi se da ima utjecaja i na 4 ako se ne varam i mjesec u 11..na prijatelje? stvarno se vezem mnogo za prijatelje i mnogo mi znaci da sam s njima u dobrim odnosima..samo ovaj pl ne znam sta bi mogao da znaci... posto je takodjer vladar asc180pl...

uranija
24-03-2010, 11:53
inace pluton u 5.-oj govori i o markantnom detetu koje privlaci paznju gde god krene,da ces mozda uraditi abortus prvog deteta jer nije bilo sa pravom osobom u pravom momentu

Lyra
28-04-2010, 12:24
Nešto sam razmišlaja, Mo180Pl može ukazati i na težak porod majki.
Šta mislite ?

Bosnian GirL
28-04-2010, 12:34
Nešto sam razmišlaja, Mo180Pl može ukazati i na težak porod majki.
Šta mislite ?

...moja mama je mene rodila carskim rezom, al skoro cijelu trudnocu je provela u bolnici radi velikog pritiska...ja kad sam se rodila bila sam u inkubatoru..

imas li slicnih iskustava?

uranija
28-04-2010, 12:36
pa ako je vladar 12.-e koja opisuje okolnosti za vreme porodjaja mesec ,verovatno ima veze,a recimo pluton u 5.-oj,vladar 5.-e

Bosnian GirL
28-04-2010, 12:39
da..vjerovatno je to kod mene donio ovaj pl u 5..mada mozda vrsi utjecaj i na 4 sta mislis uranija...

uranija
28-04-2010, 12:59
ne bih rekla,vladar sunca odnosno opsteg zdravlja je skorpija odnosno pluton ,a on je u opoziciji sa natalnim mesecom,detinjstvo perioda meseca je do 4.-e god

Bosnian GirL
28-04-2010, 13:04
hmm..onda ne znam kako bi drugacije si objasnila ...

uranija
28-04-2010, 17:06
sunce je u opoziciji sa mesecom,to bas i nije neki lak aspekt za rodjenje i zivot je obicno u opasnosti,bas kao i kod konjukcije sunca i meseca,mada kakve veze ima 4.-a kuca sa tvojim rodjenjem i sa majkom,ne mora ona biti prikazana 4.-om kucom vec 10.-om zato sto si zensko

Santijen
29-04-2010, 23:00
Ja mislim da je velika razlika izmedju kvadrata i opozicije, prvo kvadrat je uglavnom unutrasnje nezadovoljstvo i mora se u sebi razresiti a opozicija je uglavnom odnos sa okolinom, moja opozicija, izmedju ostalog se odnosi i recimo na duboko i korjenito sagledavanje polozaja zene u drustvu a obzirom da mi je uran u konjukciji sa plutonom pa je i on u opoziciji sa mesecom, moja borba i sukobi sa okolinom odnose se na zbacivanje oklopa i tereta koji zene nose vekovima u porodici i u drustvu, izvinjavam se u jednom postu sam rekla da mi majka nije bolovala od raka a nisam rekla od raka dojke, u stvari operisala je rak koze,na svu srecu zavrsilo se dobro.Mislim da sam i ljubomorna i posesivna a i partner mi jos vise, odnos u porodici mi je skroz neobican a i sa svojom decom imam skroz neobican odnos. Jos su kod mene cini mi se i pluton i uran dominantne planete....znaci kad mi pukne film, u stanju sam ne samo da izgovorim i povredim do srzi, ne osecajucu da je to toliko strasno dok se ne otreznim pogadjam ne u centar nego u epicentar duse....a uran mi pomogne da napravim nekad tako excentrican potez da sokiram sve oko sebe a i sebe samu...

Angliana75
10-05-2010, 20:44
moze li aspekt MO90PL da donese u jednom periodu zivota ludilo?
ako se MO nadje u 6.polju=zdravlje a PL u 12.polju = zatvorena institucija,bolnica,..

donalea
27-07-2010, 23:55
da li ja da uzimam u obzir Mo90Pl kod mene obzirom da je orbis 9 stepeni i 6 minuta???

ginger
28-07-2010, 00:07
aplikacioni je, dakle trebalo bi djelovat

sto mu gromova
28-07-2010, 00:10
moze li aspekt MO90PL da donese u jednom periodu zivota ludilo?
ako se MO nadje u 6.polju=zdravlje a PL u 12.polju = zatvorena institucija,bolnica,..

Verujem da bi mogao doneti...mada za tako nešto neće govoriti samo jedan aspekt,već i više njih,recimo loše postavljen vladar ASC,itd...

generalno ljudi koji imaju aspekte Meseca i Plutona a posebno loše aspekte,i ovde naravno govorim o aspektima malih orbisa su labilniji,jer često suviše jako i emotivno proživljavaju određene situacije....

donalea
28-07-2010, 00:18
uff,jos jedan kvadrat u natalu,a ja ga nisam ni primetila do veceras!ma deluje,mama mi je umrla od raka,doduse ne dojke,a u toku zivota (i to kratkog) bila je bolesna od vise razlicitih vrsta raka

Santijen
28-07-2010, 01:46
mislim daje aspekt pl i mo jako tezak , napada dusu, bitno je i koliko je sam mesc nezan...moze doneti i dusevne bolesti ali i preobrazaj...u sta se iskreno nadam da sam ga ja dozivela a da necu ono drugo...

spomenka
28-07-2010, 01:52
imam i ja taj aspekt...a kako ga kod mene komentirat...budući da je i mjesec snažan ali i pluton tj. pluton je snažniji. neću ja valjda poludit skroz na skroz?:D

Skorpija
28-07-2010, 16:45
imam i ja taj aspekt...a kako ga kod mene komentirat...budući da je i mjesec snažan ali i pluton tj. pluton je snažniji. neću ja valjda poludit skroz na skroz?:D
Obe planete su ti egzaltirane,obe snazne i bukvalno su "jedna protiv druge",mada je i orbis separ.

tanjica
28-07-2010, 16:53
Ponekad...pomislim da sam na ivici ludila...a ja imam Mo(koji je vladar asc)180 Pl.Strasnooooo.

spomenka
28-07-2010, 17:06
Obe planete su ti egzaltirane,obe snazne i bukvalno su "jedna protiv druge",mada je i orbis separ.

znači ja sam rastrgana između njih:o ... zanima me samo...kako se to može odrazit na mene kao ženu, kad stupim u brak- kroz posesivnost ... i još nešto bitno ili?

Skorpija
28-07-2010, 17:21
Moraju se pogledati dispozitori. Generalno aspekt moze doneti majci zdravstvenih problema,ovo je aspekt ljubomore (ja kao da ga imam :)),ranjivost,tesko se pokazuju emocije,skolonost osami.
Mislim da Vam je ponekada i bolje (s vremena na vreme) da se osamite,jer Vas ljudi lako povrede (ovo Vam kaze dupla sco sa pl u11-dodje mu slicno)

jelenica
28-07-2010, 20:48
Moraju se pogledati dispozitori. Generalno aspekt moze doneti majci zdravstvenih problema,ovo je aspekt ljubomore (ja kao da ga imam :)),ranjivost,tesko se pokazuju emocije,skolonost osami.
Mislim da Vam je ponekada i bolje (s vremena na vreme) da se osamite,jer Vas ljudi lako povrede (ovo Vam kaze dupla sco sa pl u11-dodje mu slicno)

Tacno skorpija imam ovaj aspekt i ponekad uzivam u samoci u stvari sve vise imam tu potebu da budem sama.Osecam cesto da me okolina gusi i da najbolje funkcionisem sama sa sobom,nevalja mi to.Emocije tesko pokazujem istina,ali nisam ljubomorna.Mama je zdrava ko dren hvala bogu.Meni je mo u ovnu u 3 kuci opozicija Pl u 9 u vagi.Sta bi mogli jos da mi kazete o ovom aspektu iz mog natala?

ginger
28-07-2010, 21:40
mjesec 90 pluton može donijet i napade nekontroliranog gnjeva koji može dovest do nepoželjnih prilika- nasilja

Ramona
29-07-2010, 07:35
uff,jos jedan kvadrat u natalu,a ja ga nisam ni primetila do veceras!ma deluje,mama mi je umrla od raka,doduse ne dojke,a u toku zivota (i to kratkog) bila je bolesna od vise razlicitih vrsta raka

pa i ja svoj nekako uvijek zanemarim jer je sirok orbis :rolleyes: a i valjda mi draze da ga nema :p ali citam sve ovo i bas se pronalazim u tome.. :o mozda bas jer je aplikacioni.. meni se oko tog Mjeseca skupile sve neke lose aplikacije.. :o

Bosnian GirL
20-08-2010, 13:34
evo ja imam pl u 5 a mjesec u 11...ne znam..velika al stvarno velika povezanost s majkom...emocije lahko izkazujem mada ovdje pise da ne...mozda sto mi je dispozitor mjeseca venera u teskim aspektima...
neke emocije naravno cuvam i za sebe i jednostavno ih nisam spremna ni s kim djeliti, ...

mislim da mi je ovo naj izrazeniji aspekt u natalu, sta mislite? egzaktan i plus mi je mjesec vladar podznaka! donio mi je i posesivnost, ljubomoru, ...kad se navezem na osobu, imam osjecaj da ne mogu bez nje! tezak aspekt definitivno...imam problema s grlom, ...lahko se uvrijedim...pa imam osjecaj da me ljudi stalno povrijedjuju..

imali ista dobrog u ovom aspektu? mo180pl...

i pitam se dali se moze brojati kao da je i sam mjesec u skorpijonu...

Santijen
22-08-2010, 16:05
evo ja imam pl u 5 a mjesec u 11...ne znam..velika al stvarno velika povezanost s majkom...emocije lahko izkazujem mada ovdje pise da ne...mozda sto mi je dispozitor mjeseca venera u teskim aspektima...
neke emocije naravno cuvam i za sebe i jednostavno ih nisam spremna ni s kim djeliti, ...

mislim da mi je ovo naj izrazeniji aspekt u natalu, sta mislite? egzaktan i plus mi je mjesec vladar podznaka! donio mi je i posesivnost, ljubomoru, ...kad se navezem na osobu, imam osjecaj da ne mogu bez nje! tezak aspekt definitivno...imam problema s grlom, ...lahko se uvrijedim...pa imam osjecaj da me ljudi stalno povrijedjuju..

imali ista dobrog u ovom aspektu? mo180pl...

i pitam se dali se moze brojati kao da je i sam mjesec u skorpijonu...

ja ga jos ne nadjoh do kraja...mozda preobrazaj kad se suocimo sa svojom unutrasnjoscu...

WolfWoman
28-08-2010, 20:46
Mesec180Pluton

Skloni ste usamljenistvu. Izuzetno ste emotivni, ali vam je izrazavanje emocija na neki nacin osujeceno, i bilo bi dobro ako biste uspeli pozitivno da koristite svoj stvaralacki potencijal. Ovaj aspektukazuje na ljubomoru, impulsivnost i senzualnost. Povremeno se mozete osecati odbacenim, mozda i zbog specificnih odnosa sa roditeljima, a moze se dogoditi i da trazite drasticna resenja svojih problema. Morate nauciti da kontrolisete svoju netolerantnost i fanaticnost.

Mo180Pl

Mjesec u Blizancima u 11. kuci
Pluton u Skorpionu u 4. kuci

Zizue
28-08-2010, 20:55
@WolfWoman,ti nemaš opoziciju Meseca i Plutona,već inkonjukciju (150* )

alea
29-08-2010, 01:18
Moje je mišljenje da MO / PL deluje slično kao MO u Škorpiji. Toliko intenziteta i dubine u emocijama, a samo od položaja u kući zavisi da li će biti više ili manje introvertan i da li će svoja osećanja pokazivati i imati potrebu da manipuliše drugima ili će ih bolno gušiti u sebi.

WolfWoman
29-08-2010, 01:33
@WolfWoman,ti nemaš opoziciju Meseca i Plutona,već inkonjukciju (150* )

Oh oprosti, u pravu si.
Ne znam otkud mi ideja da je to opozicija :confused:

miramax
11-10-2010, 19:59
Mo90Pl,
Mo u Jarcu(2k) Pl u Vagi(11) Pl vladar Asc ..
Iz mog iskustva donosi svakako potrebu za samocom zbog straha od povredjivanja,jako malo prijatelja,takodje,ljude mogu proceniti na prvi pogled,ponekad nesto i naslutim pogotovu ruzne stvari,jaka moc intuicije..

Ramona
11-10-2010, 22:01
Mo90Pl,
Mo u Jarcu(2k) Pl u Vagi(11) Pl vladar Asc ..
Iz mog iskustva donosi svakako potrebu za samocom zbog straha od povredjivanja,jako malo prijatelja,takodje,ljude mogu proceniti na prvi pogled,ponekad nesto i naslutim pogotovu ruzne stvari,jaka moc intuicije..

Miramax gdje ti je karta? Jesi to ti Blizancica s MO u Jarcu?

Bosnian GirL
11-10-2010, 22:56
grozan aspekt...mrzim ga

miramax
13-10-2010, 12:39
Jeste B.girl Blizanac,podznak Skorpija sa Mo u Jarcu,da strasno mucan Mo za zenu, a ni Ve mi ne stoji bolje..
sorry za kartu probacu veceras,presporo mi kaci comp,problemiiiiiiii

N.gemini , mali lapsus -izvinjavam se

Ramona
13-10-2010, 18:22
Jeste B.girl Blizanac,podznak Skorpija sa Mo u Jarcu,da strasno mucan Mo za zenu, a ni Ve mi ne stoji bolje..
sorry za kartu probacu veceras,presporo mi kaci comp,problemiiiiiiii

N.gemini , mali lapsus -izvinjavam se

Heehe razumijem, i ja sam Blizanci s MO u Jarcu ;)

Zelenooka M
19-10-2010, 01:29
Evo i ja sam ,,ponosna" vlasnica MO 90 PL.Mesec mi je u Vodoliji u 4 kuci a Pluton u Škorpiji u prvoj kuci-orbis je samo jedan stepen.
Nakon sto sam sve ovo procitala mogu samo da kazem da sam puno naucila,postovi su vam stvarno odlicni.
Što se licnog iskustva sa ovim aspektom tice ne mogu da kazem da ga smatram narocito uzasnim.Ljubomorna jesam i posesivna ali sto je cudno samo prema prijateljima i porodici ,a potuno suprotno kada su muskarci u pitanju (mozda bas zbog ove vodolije ne znam).Imam izrazenu intuiciju i za svoje godine umem vrlo dobro da procitam ljude cesto pri prvom kontaktu shvatim da li je neko dobar covek ili ne,zaista retko gresim.Izuzetno sam instiktivna,cim upoznam neku novu osobu i progovorim sa njom makar i dve reci odmah shvatm da li mi se ta osoba svidja ili ne.Cini mi se da u sebi imam neke osobine skorpije iako sam lav vaga. Osecanja izuzetno krijem i 99% ljudi u mojoj okolini me smatra hladnom i bezosecajnom.Usamljenik sam i imam ponekad izrazenu potrebu za samocom kada punim baterije.Potpuni sam fatalista u odnosima, pre cu imati jednog pravog prijatelja ,proverenog i prokušanog,nego stotinu ljudi oko sebe koji zajedno ne vrede ni dva zrna žita.Zahtevam užasno mnogo ,u stanju sam da bukvalno godinama ispitujem i proveravam neku osobu pre nego sto konacno odlucim da joj se otvorim (slucaj sada najbolje prijateljice).Ali kada to jednom ucinim onda je to u potpunosti i do koske,bukvalno nema toga sto ne bih ucinila za tu osobu.Bukvalno i u svakom smislu.
Mislim da se ovaj aspekt kod mene manifestovao kao zatvorenost u osecanjima,potrebno mi je neverovatno mnogo da poverujem i da se otvorim nekoj osobi.Sitnice me užasno povredjuju ali to nikada ne pokazujem.
Sto se odnosa sa majkom tice volim je "ludacki" i vise od bilo koga na svetu,i imamo zaista poseban odnos u kome nisu potrebne reci.sto se njenog zdravlja tice nikada nije imala problema sa grudima,ali zato ima zavaljenu matericu,ide na kiretaže na svakih nekoliko meseci kao i brojne probleme sa hormonima,menstruacijom,bubrezima i mokracnim kanalima.
Ja sam jedino dete koje je uspela da iznese do kraja,krvarila je tokom citave trudnoce i rodjena sam u 6 mesecu.
Cesto se salim kako sam ja neuspeli pobacaj,ha ha ha!

PA JA SAM SE BAS RASPISALA IZVINITE AKO SAM VAS UDAVILA!!!!!

sto mu gromova
19-10-2010, 12:18
Zelenooka sjajan opis Mesec/Pl aspekta i dobrodošla na forum:)

Što se licnog iskustva sa ovim aspektom tice ne mogu da kazem da ga smatram narocito uzasnim.Ljubomorna jesam i posesivna ali sto je cudno samo prema prijateljima i porodici ,a potuno suprotno kada su muskarci u pitanju (mozda bas zbog ove vodolije ne znam).Imam izrazenu intuiciju i za svoje godine umem vrlo dobro da procitam ljude cesto pri prvom kontaktu shvatim da li je neko dobar covek ili ne,zaista retko gresim.Izuzetno sam instiktivna,cim upoznam neku novu osobu i progovorim sa njom makar i dve reci odmah shvatm da li mi se ta osoba svidja ili ne.Cini mi se da u sebi imam neke osobine skorpije iako sam lav vaga. Osecanja izuzetno krijem i 99% ljudi u mojoj okolini me smatra hladnom i bezosecajnom.Usamljenik sam i imam ponekad izrazenu potrebu za samocom kada punim baterije.Potpuni sam fatalista u odnosima, pre cu imati jednog pravog prijatelja ,proverenog i prokušanog,nego stotinu ljudi oko sebe koji zajedno ne vrede ni dva zrna žita.Zahtevam užasno mnogo ,u stanju sam da bukvalno godinama ispitujem i proveravam neku osobu pre nego sto konacno odlucim da joj se otvorim (slucaj sada najbolje prijateljice).Ali kada to jednom ucinim onda je to u potpunosti i do koske,bukvalno nema toga sto ne bih ucinila za tu osobu.Bukvalno i u svakom smislu.
Mislim da se ovaj aspekt kod mene manifestovao kao zatvorenost u osecanjima,potrebno mi je neverovatno mnogo da poverujem i da se otvorim nekoj osobi.Sitnice me užasno povredjuju ali to nikada ne pokazujem.
Sto se odnosa sa majkom tice volim je "ludacki" i vise od bilo koga na svetu,i imamo zaista poseban odnos u kome nisu potrebne reci.sto se njenog zdravlja tice nikada nije imala problema sa grudima,ali zato ima zavaljenu matericu,ide na kiretaže na svakih nekoliko meseci kao i brojne probleme sa hormonima,menstruacijom,bubrezima i mokracnim kanalima.
Ja sam jedino dete koje je uspela da iznese do kraja,krvarila je tokom citave trudnoce i rodjena sam u 6 mesecu.
Cesto se salim kako sam ja neuspeli pobacaj,ha ha ha!

PA JA SAM SE BAS RASPISALA IZVINITE AKO SAM VAS UDAVILA!!!!!

Pitala si da li imaš škorpionske osobine...moje mišljenje je da imaš upravo zbog ovog aspekta,a naročito zbog toga što je Mesec taj koji ima aspekt sa Pl,a on je naprijemčivija planeta za uticaje drugih planeta....

Složila bih se sa tobom u velikoj većini opisa...Individulac sam i vuk samotnjak,i velika većina ljudi me često smatra bezosećajnom,jer svoja osećanja u velikoj meri krijem,naravno ljudi koji me dobro poznaju to ne misle....Često me smatraju čudakom,baš zbog te zatvorenosti...da bi se postao moj prijatelj treba da se prođe jako mnogo testova,dodatno na to imam i Me0Sa koji je vrlo sumnjičav prema svima...Kao i ti,u odnosima sam isključiva,kada me ljudi iznevere u stanju sam da prekinem te odnose za svagda,i to sam već nekoliko puta uradila u životu...velikih reči poput ''volim te'' izgovaram jako retko (za sada sam to uradila samo jednom) i to radim kada zaista tako nešto i mislim...

I moj odnos sa mamom je fenomenalan,obožavamo se i volim da provodim vreme sa njom....ali,na žalost ovaj aspekt joj doneo i puno zdravstvenih problema...

Moje je mišljenje da MO / PL deluje slično kao MO u Škorpiji. Toliko intenziteta i dubine u emocijama, a samo od položaja u kući zavisi da li će biti više ili manje introvertan i da li će svoja osećanja pokazivati i imati potrebu da manipuliše drugima ili će ih bolno gušiti u sebi.

Ovo je tačno,već sam puno puta pisala,da se moj Mesec u lavu zbog jakog kvadrata sa Pl više ponaša kao Mesec u škorpiji....

Bosnian GirL
19-10-2010, 13:07
Z

Ovo je tačno,već sam puno puta pisala,da se moj Mesec u lavu zbog jakog kvadrata sa Pl više ponaša kao Mesec u škorpiji....

a kad je u opoziciji s plutonom..onda je ponekad mjesec u biku (kao u mom slucaju) a ponekad mjesec u skorpiji odnosno tako se ponasa ? ja mogu reci da me ni mjesec u biku ni mjesec u skorpiji ne opisuje..a kad citam naprimjer o mjesecu u djevici, totalno se pronalazim..

sto mu gromova
19-10-2010, 15:16
a kad je u opoziciji s plutonom..onda je ponekad mjesec u biku (kao u mom slucaju) a ponekad mjesec u skorpiji odnosno tako se ponasa ? ja mogu reci da me ni mjesec u biku ni mjesec u skorpiji ne opisuje..a kad citam naprimjer o mjesecu u djevici, totalno se pronalazim..

naglašeno ti je VI polje u kome imaš 3 planete,a VI polje je analogno devici....

to da planeta prima uticaj druge planete važi za sve aspekte,što je aspekt jači tj.egzaktniji to je uticaj druge planete jači...

Zelenooka M
19-10-2010, 16:52
Hvala lepo stomugromova!:D
U potpunosti se slazem sa tobom i ja sam pravi pravcati vuk samotnjak,mada se mnogi ne bi time bas otvoreno hvalili.
Ali sta ces izgleda da sam malo lujka...:91: :mogo:
Ali se ne zalim sta cu kad su me takvu napravili :notworking:
Sto se skorpijskih kvaliteta tice imam jos i sekstile sa marsom i merkurom i jos neke aspekte pa ti vidi.:D
Pozdrav za sve skorpije i za one koji se tako osecaju!!!:192:
Imam pitanje,u nekom od prethodnih postova (ne znam kom) neko je rekao da MO90PL moze da donese i fatalne ljubavi??!
Ja prvi put cujem za tako nesto,A IZUZETNO ME ZANIMA posto je jelte moja glupava venerica ugrozena da nema vise gde :muerte: (pa vidite je ako ne verujete!!!)
HVALAAAA!!!!

laramaja
20-01-2011, 20:30
Jel moze neko malo blize da mi objasni kako se moj kvadrat meseca i plutona ispoljava u mom slucaju? Pretpostavljam da ovaj kvadrat mnogo jace deluje kod onih koji imaju mesec u lavu a pluton u skorpiji. U mom slucaju mesec i pluton su u svom sedistu. Jel to malo popravlja situaciju?

dadiska
20-01-2011, 21:36
Pa neki bi ti napisali da i nemas kvadrat jer Rak i Skorpija ne mogu biti u kvadratu, ali opet imas jako mali orbis!

:eek: Pa ti imas slicnu kartu kao i ja, eto neki minut je falio pa da ti i Mo bude u Lavu izvukla si se...:p

laramaja
20-01-2011, 21:54
Pa neki bi ti napisali da i nemas kvadrat jer Rak i Skorpija ne mogu biti u kvadratu, ali opet imas jako mali orbis!

:eek: Pa ti imas slicnu kartu kao i ja, eto neki minut je falio pa da ti i Mo bude u Lavu izvukla si se...:p

Pa ne znam dal' sam se izvukla! :) Vise volim mesec u lavu! Mada za mesec je bolje da bude u raku jer je tu u sedistu,a i zbog ovog kvadrata je bolje da bude u raku nego u lavu. Samo sto ja nekako ne volim te karakteristike raka. Blizi su mi vatreni znaci,valjda zbog ostatka karte.

sunce01
20-01-2011, 21:59
Pa ne znam dal' sam se izvukla! :) Vise volim mesec u lavu! Mada za mesec je bolje da bude u raku jer je tu u sedistu,a i zbog ovog kvadrata je bolje da bude u raku nego u lavu. Samo sto ja nekako ne volim te karakteristike raka. Blizi su mi vatreni znaci,valjda zbog ostatka karte.
Svi su nesto protiv MO u lavu, zar je to taaako lose??? :confused:
a zamisli moj u skorpionu i jos na plutonu i 3 stupnju, (egz. skorpiona) strava!! :D

laramaja
20-01-2011, 22:06
Svi su nesto protiv MO u lavu, zar je to taaako lose??? :confused:
a zamisli moj u skorpionu i jos na plutonu i 3 stupnju, (egz. skorpiona) strava!! :D

Ja volim mesec u lavu! :)

I tvoj mesec mi deluje interesantno! Da si musko sad bih te muvala! ;)

sunce01
20-01-2011, 22:19
Ja volim mesec u lavu! :)

I tvoj mesec mi deluje interesantno! Da si musko sad bih te muvala! ;)

:wwub: da interesantan je jako, a bilo bi dobro ti imas mjesec u raku :wtongue:

laramaja
20-01-2011, 22:34
:wwub: da interesantan je jako, a bilo bi dobro ti imas mjesec u raku :wtongue:

Eh...steta sto nisi musko! :D Bilo bi uzbudljivo! :)

dadiska
20-01-2011, 22:56

Ma ja sam to rekla da si se izvukla, jer su nam slicne karte, pa te izvuce ovaj Mo. Inace ja volim svog Mo u Lavu, pa sta god rekli za njega..;)

laramaja
22-01-2011, 12:46
Evo razmisljam...I Nikako ne mogu da skontam kako rak i skorpija mogu biti u sukobu. S' obzirom na njihove osobine oni se uvek lepo dopunjuju. Jasno mi je zasto se ne slazu lav i skorpija,devica i strelac...Al' sta to moze da napravi problem izmedju raka i skorpije...ne znam!? Rastojanje izmedju ove dve planete odgovara kvadratu,ali njihove osobine mi ne deluju sukobljavajuce!!!

dadiska
22-01-2011, 15:25
Zato se i ne racuna na neki nacin, jer su rak i skorpija isti element i po pravilu prave trigon. Uz to bi ti u indijskoj astrologiji rekli da je to trigon, oni ne posmatraju stepene planeta nego samo znakove. Pa bi im na primer moj Me i Ur bili u konjukciji, iako su udaljeni 23*..;)

alea
25-01-2011, 19:06
U aspektu MO i PL prisutna je snažna emotivna napetost i tendencija "potiskivanja" emocija. To znači da osoba istovremeno ima vrlo intenzivnu potrebu za emocionalnim kontaktom i bliskošću, ali isto tako ima potrebu da svoje intimne reakcije i osećaje potisne jako duboko, tako da niko ne zna što se zaista u samoj dubini njene duše dogadja. Zato ovaj aspekt donosi veoma teška emotivna iskustva, a osobi je jako teško da se rastereti od njihovog uticaja, i ove osobe su često veoma introvertne.

Osoba često poseduje veoma bogat unutrašnji svet, ali isto tako, ta sposobnost i potreba njena da se veoma intenzivno oseća je u suštini često vrlo zahtevna prema drugima u njenoj okolini, i to naročito prema njoj bliskim ljudima, i lako može da preraste u tiraniju ukoliko su aspekti sa MO izazovni. Ona poseduje izuzetno snažnu potrebu za emotivnim ispunjenjem ali često te svoje snažne emocije projektuje na druge osobe.

Osobe sa aspektom izmedju Meseca i Plutona će pokušati da upravljaju i manipulišu ( PL ) svojim okruženjem i to čistom snagom svog energetskog magnetizma koji izbija iz njih. Ta njihova želja za dominacijom može biti izražena kroz to što se povuku u tišinu i ćutanje, ali isto tako kao i kroz komunikaciju ili akciju, a u oba slučaja je gotovo nemoguće ne primetiti njihovo prisustvo.

Chantal
25-01-2011, 20:52
Jel bi mi mogao netko prokomentirati Mo90Pl, s tim da je mjesec u 8 u vodenjaku a pluton u 5 u sco (+conj ve :D ) Koliko sam uspjela shvatiti osma kuca za mjesec je dosta "teska", pa me zanima kako se onda to manifestira na ovaj aspekt?

lotos
23-02-2011, 00:08
Hvala lepo stomugromova!:D
U potpunosti se slazem sa tobom i ja sam pravi pravcati vuk samotnjak,mada se mnogi ne bi time bas otvoreno hvalili.
Ali sta ces izgleda da sam malo lujka...:91: :mogo:
Ali se ne zalim sta cu kad su me takvu napravili :notworking:
Sto se skorpijskih kvaliteta tice imam jos i sekstile sa marsom i merkurom i jos neke aspekte pa ti vidi.:D
Pozdrav za sve skorpije i za one koji se tako osecaju!!!:192:
Imam pitanje,u nekom od prethodnih postova (ne znam kom) neko je rekao da MO90PL moze da donese i fatalne ljubavi??!
Ja prvi put cujem za tako nesto,A IZUZETNO ME ZANIMA posto je jelte moja glupava venerica ugrozena da nema vise gde :muerte: (pa vidite je ako ne verujete!!!)
HVALAAAA!!!!

kad je pluton u vagi U 7.K...dakle venera i u opoziciji sa mjesecom u ovnu U PRVOJ.dakle mars..ja sam ZIVI primjer da se ne dogodI TAD fatalna ljubav nego PPPREFATALNA..TO VISE NIJE SAMO LJUBAV kao ljubav...nego ciiitave transformacije u licnosti zbog ljubavi..UZAS,,MUKOTRPNO..TUZNO..DUGOTRAJNO..neopisivo

Tacno skorpija imam ovaj aspekt i ponekad uzivam u samoci u stvari sve vise imam tu potebu da budem sama.Osecam cesto da me okolina gusi i da najbolje funkcionisem sama sa sobom,nevalja mi to.Emocije tesko pokazujem istina,ali nisam ljubomorna.Mama je zdrava ko dren hvala bogu.Meni je mo u ovnu u 3 kuci opozicija Pl u 9 u vagi.Sta bi mogli jos da mi kazete o ovom aspektu iz mog natala?

mogla bi na faxu ili na putovanju upoznati osobu koja ce imati izuzetan uticaj na tvoj pogled na zivot..neeesto u tom smislu...bice prilicno jaka stvar! misli se na ljubav ali koja ce izuzetno ostaviti traga na tebe i svee ono sto ti 3 kuca predstavlja ce se tim povodom iz korijena transformisati!

jelenica
30-03-2011, 00:21
hvala ti lotoos sve je moguce.Nadam se samo da ce me makar malo zastititi tj.ublaziti taj odnos moja venera jes da je na 22 stepenu ali gradi lep trigon sa plutonom i sekstil sa mesecom mada sve u svemu svesna sam da pluton uvek mora dati neku dubinu u odnosima i opsesiju za necim.

ljubic bejbic
10-01-2012, 11:41
MO90PL-Mo u Vodoliji u cetvrtoj na ulazu u petu kucu.Pl u drugoj kuci u Skorpiji.Prvo,i prvo..losa iskustva sa ljudima u znaku Skorpije..sa podznakom u Skorpiji,sa jakom primesom iste.Jako emotivno povredjivanje,jer uvek sam ja u tim odnosima taj Mo koji pokusava da bude nezavisan da bude prijateljski ali i da ostane nepovredjen pa ipak..ako granice popuste..obavezno sledi u najmanju ruku razocaranje :(

spomenka
17-02-2012, 16:52
Mesec u loshem aspektu sa Plutonom-Najteži aspekt, za čovekovu psihu, posebno konjunkcija, kao i kod svih ostalih, jer konjunkcije , najjače i deluju.Simbolizuje večito nezadovoljnu osobu , sklonu da i na najmanji problem gleda iz onog najgoreg ugla.Frustracije uslovljene prethodno izrečenim vode u najrazličitija loša stanja psihe, a sad , kakv je problem u pitanju , zavisi od ostalih pokazatelja.Misli su joj jako destruktivne i razarajuće.Ovo je aspekt, koji nosi veoma jake, tesše i intenzivne depresije, a u slučajevima gde je prisutno još srodnih aspekta aspektom, siguran je pokazatelj manijakalnodepresivne psihoze, šizofrenije, i najtezih duševnih bolesti.U konstelaciji sa boljim aspektima, ne nosi bolest psihe, ali su bezobzira negativna stanja psihe, poput apatičnosti, povremenih depresija,anksioznodepresivnih stanja itekako prisutna.Kao i aspekt Mesec Uran, nosi probleme, u trudnoći kod žena, a vrlo često kao posledica jakih psihotenzija, dolazi do gubitaka trudnoće.Pored navedenog, ovaj aspekt, simbolizuje i magiju, smrt pod dejstvom iste, seksualni promiskuitet, razne vrste seksualno devijantnih poriva,...U skladu sa oštećenjem Venere, 8.astrološke kuće od strane Venere, vezano za polje profesije, simbolizuje osobu, koja se bavi najstarijim zanatom.

milupino
17-02-2012, 17:39
Mesec u loshem aspektu sa Plutonom-Najteži aspekt, za čovekovu psihu, posebno konjunkcija, kao i kod svih ostalih, jer konjunkcije , najjače i deluju.Simbolizuje večito nezadovoljnu osobu , sklonu da i na najmanji problem gleda iz onog najgoreg ugla.Frustracije uslovljene prethodno izrečenim vode u najrazličitija loša stanja psihe, a sad , kakv je problem u pitanju , zavisi od ostalih pokazatelja.Misli su joj jako destruktivne i razarajuće.

pih i meni se zalomio ovaj aspekt,sa delom ovog teksta se slazem,ovaj ostatak deluje jako crno,a u astrologiji se sve moze gledati na vise nacina....pl 90 mo posedujem,a ne znam kako se izboriti s tom kolicinom frustracija....treba doci do srzi ovog oblika nestabilnosti,defektnosti ...problem psihe postoji,ispoljenost kod nekog veca ,a nekog manja....

skorpija_strelac
17-02-2012, 17:47
pih i meni se zalomio ovaj aspekt,sa delom ovog teksta se slazem,ovaj ostatak deluje jako crno,a u astrologiji se sve moze gledati na vise nacina....pl 90 mo posedujem,a ne znam kako se izboriti s tom kolicinom frustracija....treba doci do srzi ovog oblika nestabilnosti,defektnosti ...problem psihe postoji,ispoljenost kod nekog veca ,a nekog manja....

ja sam okruzena ljudima sa ovim aspektom (imam 3 osobe sa konjunkcijom Mo0Pl u skorpiji) dve drugarice kao ja Mo90Pl....svi su manje vise pozitivni ljudi, duboki,
ja sam paranoicna nekad, dignem frku, imam neke svoje strahove
niko nije savrsen:D

spomenka
17-02-2012, 17:51
Pa imam i ja ovaj aspekt... Ja ga osjećam jer nekad znam planuti, imati pojačane reakcije kad me se takne... Znam osjetiti ali stvarno samo ponekad jaku ljubomoru i posesivnost u vezi, ali na trenutke, onda me to pusti i nije me briga (Ve-Ur)... Tako da... Al dobro je kaj mi je Mo egzaltiran i kaj je separacioni aspekt...

milupino
17-02-2012, 17:57
ja sam okruzena ljudima sa ovim aspektom (imam 3 osobe sa konjunkcijom Mo0Pl u skorpiji) dve drugarice kao ja Mo90Pl....svi su manje vise pozitivni ljudi, duboki,
ja sam paranoicna nekad, dignem frku, imam neke svoje strahove
niko nije savrsen:D

nekad si paranoicna ???Blago tebi,nema dana kad mi ne dodje da prsnem od zlovolje ,bolje reci nepomirenosti sa situacijom :boxed: pozzzz

pantarei87
21-03-2012, 11:09
Imam Mo 180 Pl (Mo je kraj desete kuće, u Biku, a Pl početak pete kuće, u Škorpiji) u natalu, a ove godine mi se potvrđuje aspekt i u solarnoj karti... Takođe, Saturn će tranzitirati Plutona negdje krajem godine, proći će preko njega... Pošto je Pl u 5-oj, da li se ovaj aspekt odražava na ljubav, ili možda na neko drugo polje!?
I koliko je ovo težak aspekt sa sve tim Saturnovim tranzitom? :)

Mina
10-04-2012, 01:01
..imam i ja ovaj aspekt...mora da sam zato 'laka'osoba..

..pantarei..ja mislim da pl u 5 nosi promjene v ljubavi..

andjelikadepeures
10-04-2012, 01:32
Imam Mo 180 Pl (Mo je kraj desete kuće, u Biku, a Pl početak pete kuće, u Škorpiji) u natalu, a ove godine mi se potvrđuje aspekt i u solarnoj karti... Takođe, Saturn će tranzitirati Plutona negdje krajem godine, proći će preko njega... Pošto je Pl u 5-oj, da li se ovaj aspekt odražava na ljubav, ili možda na neko drugo polje!?
I koliko je ovo težak aspekt sa sve tim Saturnovim tranzitom? :)

rachunaj na prekide svih ljubavnih i sexualnih veza u tom periodu

spomenka
09-05-2012, 14:53
Jeli ovaj aspekt vezan za osvetu?
Ne znam što mi je već dva tjedna se osvećujem jednom dečku tako da njegov prljavi veš iznosim pred druge i da ga "gađam" gdje je najslabiji. Uh... Luda sam. Nikada ne zaboravljam kad mi netko stane na žulj i spremna sam se osvećivati cijeli život- do posljednjeg daha-. Naravno na fin i kulturan način.

Mina
25-05-2012, 23:26
..spomenka..a,moze li biti vezan za nezaboravljanje to jeste neoprastanje...

..da li npr mo 180 pl oznacava povredu u ljubavi-tesku..

Mia
26-05-2012, 00:10
a sta je Mo0Pl u XII k u solaru? moze li biti trudnoca? ima ga moja drugarica a upravo je saznala da je trudna?

spomenka
26-05-2012, 01:48
..spomenka..a,moze li biti vezan za nezaboravljanje to jeste neoprastanje...

..da li npr mo 180 pl oznacava povredu u ljubavi-tesku..

Hm... Pa i može, da...Ili na fatalne veze koje se teško prekidaju. Nekako mi Pl ne ide uz povredu. Više na neku opsesiju u vezi s partnerove strane...

bosi7
27-05-2012, 15:48
[QUOTE=Zelenooka M;219200)
Što se licnog iskustva sa ovim aspektom tice ne mogu da kazem da ga smatram narocito uzasnim. Ljubomora i posesivnost ali u granicama normale. Imam izrazenu intuiciju i za svoje godine umem vrlo dobro da procitam ljude cesto pri prvom kontaktu shvatim da li je neko dobar covek ili ne,zaista retko gresim. Izuzetno sam instiktivna,cim upoznam neku novu osobu i progovorim sa njom makar i dve reci odmah shvatm da li mi se ta osoba svidja ili ne. Cini mi se da u sebi imam neke osobine skorpije. Imam ponekad izrazenu potrebu za samocom kada punim baterije. Potpuni sam fatalista u odnosima, pre cu imati jednog pravog prijatelja, proverenog i prokušanog,nego stotinu ljudi oko sebe koji zajedno ne vrede ni dva zrna žita. Zahtevam užasno mnogo u stanju sam da bukvalno godinama ispitujem i proveravam neku osobu pre nego sto konacno odlucim da joj se otvorim (slucaj sada najbolje prijateljice). Ali kada to jednom ucinim onda je to u potpunosti i do koske,bukvalno nema toga sto ne bih ucinila za tu osobu. Bukvalno i u svakom smislu.
Mislim da se ovaj aspekt kod mene manifestovao kao zatvorenost u osecanjima,potrebno mi je neverovatno mnogo da poverujem i da se otvorim nekoj osobi. Sitnice me užasno povredjuju ali to nikada ne pokazujem.
Sto se odnosa sa majkom tice volim je "ludacki" i vise od bilo koga na svetu,i imamo zaista poseban odnos u kome nisu potrebne reci.[/QUOTE]

Točno tako, od riječi do riječi. Ja imam aspekt Mo180Pl i evo ovo je potpun opis kako se on manifestirao kod mene..
E sad pošto je Mo vladar 7k,... mogao bi lako i da se odnosi na partnera.

silver006
27-05-2012, 17:15
Točno tako, od riječi do riječi. Ja imam aspekt Mo180Pl i evo ovo je potpun opis kako se on manifestirao kod mene..
.
Pridruzujem se opisu...osim sto nisam rigorozna u propustanju ljudi u svoj svet, mnogi mogu lako da udju ali lako i da izadju, cak i oni koji mi se ne dopadnu na prvi pogled, pruzim im sansu...

lopy
11-10-2012, 13:45
Kod mene Mo90Pl ispunjava simboliku koju ste razmatrali u prethodnim postovima - majka je oduvijek lošeg zdravstvenog stanja, imala je niz operacija (izvanmateričnu trudnoću, operaciju žuči, lomove,....). Također, problemi s dojkama, ateromi, ciste,... Nažalost, aspekt se potpuno ostvario u mojem natalu.

Lahadima
11-10-2012, 15:23

Ovo boldirano potvrđujem sve. Ponosni sam vlasnik aspekta Mo kv.Pl, a Mo je u jarcu, Pl u škorpiji, divota ;) Odličan opis, sve se slažem.

I moja majka je bolešljiva ceo život, i obožavam je isto kao i ti.

Što se tiče muškaraca, uopšte nisam ljubomorna, čak naprotiv, nekako imam taj stav da je muž/dečko promenljiva kategorija, i čak i kad ga obožavam, budem svesna toga. A i što bih bila ljubomorna kad sam ja najbolja? Ne ugrožava me niko ;)

I za prijatelje se slažem, teško prihvatam ljude i teško im dodeljujem tu titulu "prijatelja" ali kad to jednom uradim, u stanju sam da ubijem za njega.

kaiserin
11-10-2012, 16:32
i ja imam ovaj aspekt...skoro sve je tacno..ja imam i trigon Ve Pl pa i tu imam naznaka fatalne ljubavi i jos sa mojom egzaltiranom Ve..kuku meni..

ginger
23-03-2013, 02:44
Ja mislim da je velika razlika izmedju kvadrata i opozicije, prvo kvadrat je uglavnom unutrasnje nezadovoljstvo i mora se u sebi razresiti a opozicija je uglavnom odnos sa okolinom, moja opozicija, izmedju ostalog se odnosi i recimo na duboko i korjenito sagledavanje polozaja zene u drustvu a obzirom da mi je uran u konjukciji sa plutonom pa je i on u opoziciji sa mesecom, moja borba i sukobi sa okolinom odnose se na zbacivanje oklopa i tereta koji zene nose vekovima u porodici i u drustvu, izvinjavam se u jednom postu sam rekla da mi majka nije bolovala od raka a nisam rekla od raka dojke, u stvari operisala je rak koze,na svu srecu zavrsilo se dobro.Mislim da sam i ljubomorna i posesivna a i partner mi jos vise, odnos u porodici mi je skroz neobican a i sa svojom decom imam skroz neobican odnos. Jos su kod mene cini mi se i pluton i uran dominantne planete....znaci kad mi pukne film, u stanju sam ne samo da izgovorim i povredim do srzi, ne osecajucu da je to toliko strasno dok se ne otreznim pogadjam ne u centar nego u epicentar duse....a uran mi pomogne da napravim nekad tako excentrican potez da sokiram sve oko sebe a i sebe samu...

Santijen ti čini mi se imaš ono što meni treba.:D imam jedan primjer muškog roda sa tom postavkom. još ako je ona generacija 64-71 (uran0pl VIR)onda mislimo na istu stvar.
možeš li mi molim te malo opisat kako bi se jedan takav muškarac mogao emotivno ispoljavati? ako se možeš uživit u ulogu suprotnog spola...:D

a sta je Mo0Pl u XII k u solaru? moze li biti trudnoca? ima ga moja drugarica a upravo je saznala da je trudna?

generalno aspekt mjesec pluton je znak izrazite plodnosti. posebno trigon, i konjunkcija. tako da ima smisla to što pišeš. naravno moralo bi se dokazati i drugim prediktivnim tehnikama.

Santijen
23-03-2013, 11:59
Santijen ti čini mi se imaš ono što meni treba.:D imam jedan primjer muškog roda sa tom postavkom. još ako je ona generacija 64-71 (uran0pl VIR)onda mislimo na istu stvar.
možeš li mi molim te malo opisat kako bi se jedan takav muškarac mogao emotivno ispoljavati? ako se možeš uživit u ulogu suprotnog spola...:D

generalno aspekt mjesec pluton je znak izrazite plodnosti. posebno trigon, i konjunkcija. tako da ima smisla to što pišeš. naravno moralo bi se dokazati i drugim prediktivnim tehnikama.

ooo ginger, ma nemam ti se ja sta uzivljavati u musku ulogu samo obrnem svoju kartu i dobijem muskice iz svoje karte:D pogotovo one iz 5 kuce jer mi je pluton vladar uklestene skorpije u 5 kuci a mesec vladar ac e pa na svu ovu posesivnost, ljubomoru, opsednutost plutonsku mojom dusom :D, zelju za kontrolom iste
dodas uranske shokove i razapetost izmedju tradicije i poretka pa ko voli nek izvoli:D

Kvin
24-03-2013, 00:59
navescu neke teze iy knjige .kako preyiveti sopstveni horoskop.irene sestak

osoba je emotivno jaka i ume da prezivi i podnese velike stresove i zivotne lomove...sposobnost prezivljavanja u najtezim situacijama.
osobe su u ranoj mladosti suocene sa potrebom da se za nesto bore i veoma rano se suocavaju sa smrcu i postaku svesni neminovnosti koju ona donosi.
snazna intuicija

e sad kako se to manifestovalo kod mene.
...
iako je 180 moze se reci da sam stojicki podnela gubitak majke ...toliko dobro da su mislili da sam poludela....ynaci rano sam ostala bez majke mesec/pluton smrt.
kako ovaj aspekt oznacava borbenost nisam se predala i pala u ocaj nego sam se borila.
Čitam temu i jedino sam se u ovome pronašla.
Imam zaista puno prijatelja, ali radije ostajem sama kod kuće nego izlazim i družim se. I što sam starija, to imam veću potrebu za samoćom.
Onda svi oni dolaze kod mene kući, i rado ih dočekujem...
Takođe, lako me je povrediti a kada se to desi više puta, osobu jednostavno precrtam i ne patim uopšte. Ne želim da budem ničiji otirač.
Ima dosta ljudi koji me zovu (ničim izazvani) kad imaju neki problem.
Kažu da se samo meni žale. :confused: Umem da slušam i da pomognem.
Privlačila me je psihologija u mladosti, ali sam odustala od nauke o ljudima i bacila se na, mnogo perspektivniju, nauku o kompjuterima. :D
Al eto, od nekih stvari ne možeš pobeći. :rolleyes:
Sve u svemu, ako je ovo aspekt prokletstva, usamljeništva i štatijaznam čega sve ne lošeg, kod mene se ispoljio ovako. I ne žalim se. Meni je lepo sa samom sobom, a vidim ni drugima nije loše. :girl_sigh:

ginger
24-03-2013, 02:10
ooo ginger, ma nemam ti se ja sta uzivljavati u musku ulogu samo obrnem svoju kartu i dobijem muskice iz svoje karte:D pogotovo one iz 5 kuce jer mi je pluton vladar uklestene skorpije u 5 kuci a mesec vladar ac e pa na svu ovu posesivnost, ljubomoru, opsednutost plutonsku mojom dusom :D, zelju za kontrolom iste
dodas uranske shokove i razapetost izmedju tradicije i poretka pa ko voli nek izvoli:D

jel on opsjednut samnom?( mislim pod uvijetom ako razmišlja o meni):D
dali ima potrebu da me emotivno povrijedi?
mjesec je u ribama, ako smo se dobro shvatile, jelda, Opiši mi način KAKO ON VOLI?
mjesec je 0 Sa, dal to još komplikuje stvar?

Santijen
24-03-2013, 02:20
jel on opsjednut samnom?( mislim pod uvijetom ako razmišlja o meni):D
dali ima potrebu da me emotivno povrijedi?
mjesec je u ribama, ako smo se dobro shvatile, jelda, Opiši mi način KAKO ON VOLI?
mjesec je 0 Sa, dal to još komplikuje stvar?

licno mislim da je jako bitno kojim kucama vladaju a i u kojim kucama se aspekt nalazi, kod mene npr se odrazavao i na smrtne opasnosti jer je mo vladar ac... salji kartu na pp:D

Zelenooka M
03-06-2013, 02:43
Kod mene Mo90Pl ispunjava simboliku koju ste razmatrali u prethodnim postovima - majka je oduvijek lošeg zdravstvenog stanja, imala je niz operacija (izvanmateričnu trudnoću, operaciju žuči, lomove,....). Također, problemi s dojkama, ateromi, ciste,... Nažalost, aspekt se potpuno ostvario u mojem natalu.
E to mene brine! Mislim majka vec ima zavljajenu matericu i problem sa vanmat. trudnocama i ostalo.
Znam sta mi je taj kvadrat doneo i na dusevnom planu ,ali me zanima majka. Jer ja od detinjstva do danas imam panicni strah od njene smrti,pa me zanima da li je taj strah (plod kvadrata mesc pluton) utemeljen u realnosti. I potvrdjen nekim drugim aspektom. Brine me jer je mesec u 4 kuci a to dodatno naglasava -majku.Mislim svi smo mi smrtni ali nisam mislila na smrt od satrosti,vec od bolesti raka ,neke nesrece...pupu daleko bilo.

A sto se rigoroznosti i zatvorenosti koju ovaj aspekt donosi tice,ona je u mome slucaju bila opravdana jer me je gore pomenuta "najbolja prijateljica" izbacila iz zivota bez opravdanog razloga. A ja sam to podnela teze nego bili koji raskid u zivotu,o cemu svedoci puna 11 kuca. Opsesivno se vezujem za prijatelje a ne za momke. I to da mada retko.
Eto ako neko zna da mi odgovori na to pitanje. Za big mother mislim,moju majku.:D

milunka
03-06-2013, 03:07
Koji je orbis za Mo90 Pl? Kod mene se manifestovao, kao sto kazete, kroz majcino lose zdravlje i brojne operacije, a tu je i izbeglistvo. Tako da verujem da radi, iako sa vecim orbisem.
Kako ovaj aspekt moze da utice na partnerstvo i brak, posto mi je PL u gotovo egzaktnoj konjukciji sa vrhom VII, a Mo u XI?

Zelenooka M
03-06-2013, 03:16
Ovo boldirano potvrđujem sve. Ponosni sam vlasnik aspekta Mo kv.Pl, a Mo je u jarcu, Pl u škorpiji, divota ;) Odličan opis, sve se slažem.

I moja majka je bolešljiva ceo život, i obožavam je isto kao i ti.

Što se tiče muškaraca, uopšte nisam ljubomorna, čak naprotiv, nekako imam taj stav da je muž/dečko promenljiva kategorija, i čak i kad ga obožavam, budem svesna toga. A i što bih bila ljubomorna kad sam ja najbolja? Ne ugrožava me niko ;)

I za prijatelje se slažem, teško prihvatam ljude i teško im dodeljujem tu titulu "prijatelja" ali kad to jednom uradim, u stanju sam da ubijem za njega.

Da za prijatelje se slazem mada sam ja dozivela razocarenje veliko.
A sto se muskaraca tice moram da sada napravim jedan izuzetak-naisao mi je jedan zbog koga sam ljubomorna kao kuce. Ma kakvo kuce,kuce je mirno i pitomo,ovo je neki vukodlak.:D
Doduse to "verovatno " ima veze sto u sinastriji ja njemu punim osmu kucu kao mitraljeski sanzer, a imamo i trigon njegova venera moj pluton ,pa je opsesija i ljubomora obostrana. ;) Mozda nema veze sa ovim aspektom ,ali cisto da kazem- eto.:D Svako pravilo ima izuzetak.

A ovo tvoje boldirano potpisujem,ne duplo ,vec troduplo,moje misljenje u potpunosti.
Sunce u Lavu sta ces.:rolleyes:

Zelenooka M
03-06-2013, 03:24
Koji je orbis za Mo90 Pl? Kod mene se manifestovao, kao sto kazete, kroz majcino lose zdravlje i brojne operacije, a tu je i izbeglistvo. Tako da verujem da radi, iako sa vecim orbisem.
Kako ovaj aspekt moze da utice na partnerstvo i brak, posto mi je PL u gotovo egzaktnoj konjukciji sa vrhom VII, a Mo u XI?
Pa zavisi ,neki kazu da je Pluton slab u orbisima i da retko deluje pa racunaju samo 1-2 stepena. Neki dozvoljavaju do 5 stepeni,a ja racunam 10. Pa ko voli nek izvoli. :D
Pa Pluton u sedmoj moze da znaci opsesivnog partnera ili muskarca sa plutnoskim karakteristikama ,ili plutonske veze-opsesivne i fatalne. Moze da znaci brak sa domninntnim fatalnim muskarcem. Ja se ne bi zalila.:D
Naravno ovo je takodje i magnetski upliv na mase tako da je i bavljenje politikom jedno od resenja.;)
A mesec u 11 znaci prijatelje i drustvenost tako da ti taj covek covek moze doci iz kruga prijatelja.

Kele
15-06-2017, 15:22
Imam natalno Mesec kvadrat Pluton..jako teske emocije, samodestrukcija, dusevne patnje, intenzivni odnosi, mracna raspolozenja..poriv za osvetom, ljubav se moze pretvoriti i u mrznju. Meni je Pl inace u petom polju i uvek se zaljubljujem smrtno a partnera mrzim iz dubine duse ako me povredi. Opsesivna sam. Ne znam dal ima neke veze sa ovim al receno mi je da cu u mladosti imati jedno jako lose iskustvo koje ce ostaviti traga na meni i tako i bi. Ovaj aspekt je jeziv, ima neceg 'demonskog' u njemu..natus je sam sebi najveci dusmanin.

Lanna
23-02-2019, 11:06
Moj decko ima Mo90Pl egzaktno
Mo mu je u vodoliji u 7 kuci a vlada 12 kucom
Pl je u skorpiji retro u 4 kuci i vlada 4 kucom.
Mama mu jeste sada u nekom depresivnom stanju(njoj je umrla majka) i znam da ima problem sa zeludcem. Vidim da mnogi pisu da kod ovog aspekta zene treba da pregledaju grudi i da idu redovno kod ginekologa.
Mene ovaj Pl u skorpiji koji je u 4 kuci i vlada 4 kucom asocira na to sto je moj momak prvo ziveo u jednoj kuci a kasnije se preselio u drugu a u toj njegovoj prvoj kuci se okupljaju sektasi.Tamo je neka sekta. A pored ove sad kuce u kojoj zivi je blizu groblje.
Mama mu je muslimanka a to se opet vezuje za znak skorpije a i 4 kuca u muskom natalu je majka (njemu u skorpiji vladar Pl u skorpiji u 4 kuci) tako da se nekako poklapa.

CARAPICA
23-02-2019, 21:44
Moj decko ima Mo90Pl egzaktno
Mo mu je u vodoliji u 7 kuci a vlada 12 kucom
Pl je u skorpiji retro u 4 kuci i vlada 4 kucom.
Mama mu jeste sada u nekom depresivnom stanju(njoj je umrla majka) i znam da ima problem sa zeludcem. Vidim da mnogi pisu da kod ovog aspekta zene treba da pregledaju grudi i da idu redovno kod ginekologa.
Mene ovaj Pl u skorpiji koji je u 4 kuci i vlada 4 kucom asocira na to sto je moj momak prvo ziveo u jednoj kuci a kasnije se preselio u drugu a u toj njegovoj prvoj kuci se okupljaju sektasi.Tamo je neka sekta. A pored ove sad kuce u kojoj zivi je blizu groblje.
Mama mu je muslimanka a to se opet vezuje za znak skorpije a i 4 kuca u muskom natalu je majka (njemu u skorpiji vladar Pl u skorpiji u 4 kuci) tako da se nekako poklapa.

Meni je često pokazano da pluton u 4 polju donosi probleme u domu u kojem se natus nalazi, nekakva neugodnost je unutar doma ,ptisutan je nemir, odnosi su isto tako napeti., ali nekakva vezanost za dom, teško odvajanje. Retrogradni pluton i još u 4 polju, govori o nekoj karmičkoj priči, nešto se donosi iz prošlih života što zahtjeva riješenje u ovome, ono što se događa u samoj kući, preslikava se i na osobu, jer 4 polje je i naša bazična sigurnost, ako je tu nekakva poljuljanost i naša nutrina nije zadovoljna. Da li ti ima smisla ta priča? Da li on ima i pluton 90 asc, s obzirom da je u 4.polju?

Lanna
24-02-2019, 15:20
Pluton mu je retro u skorpiji u 4 kuci na 29*
Pl60Ne60Ur120Sa90Ma90Mo180So
Sa asc pravi kvadrat jer je asc na 22*57' (lav) a Pl na 29*12'. U tabeli pise da je orbis 6* aplikacija.
U 4 kuci ima i retro Ju u strelcu na 11*.Ju vlada 5 kucom.
Sto se tice njegove kuce on u njoj zivi sa mamom,ocuhom i polusestrom ali mu je ona kao rodjena sestra.
Nisam ja dugo sa njim,6 meseci pa ne znam sta se tu sve desavalo dok se mi nismo poznavali. Znam da mi je pricao da je on pre vojske bio skroz drugaciji nego sada, da se svaki dan svadjao sa svojima,da su jednom hteli i da ga izbace iz kuce i promenio se posle vojske. Sada znam da bi voleo da se odvoji i da sam zivi a ne sa svojima.Mislim da se on tako i sad malo prepire sa svojima jer je verovatno takvog karaktera. Ima Marsa u lavu u 1 kuci.
Kad vidim 4 kucu u skorpiji i da je tu Pl i Sa(on nema Sa) to mi je nekako sve mracno i
tesko vezano za kucu,dom,porodicu,poreklo,majku(u muskom natalu) i neku karmu i dugove, crnu magiju, porodicnu karmu. Mama mu je muslimanka a to je opet skorpija a ona nije imala bas lak zivot.
On je bik-lav i mislim da ima tezi horoskop i napete aspekte.

Rubi25
27-08-2019, 01:22
[QUOTE=Kele;510176]Imam natalno Mesec kvadrat Pluton..jako teske emocije, samodestrukcija, dusevne patnje, intenzivni odnosi, mracna raspolozenja..poriv za osvetom, ljubav se moze pretvoriti i u mrznju.QUOTE]

Točno tako se moj bivši koji ima mo90Pl (mo - lav, pl -sco) ponašao prema meni kad me ostavio...jako intenzivna osoba, rekla bi čak da ima i kompulzivna neka ponašanja, kao da sve što radi dolazi iz dubine duše i uopće to ne zna objasniti,možda i paranoičan čak. Ja sam bila potpuno iskrena prema njemu, govorila mu kako su me muškarci prije povrijedili, kako je on poseban... ali me svejedno ostavio.
Jednom tipu koji mi se prije njega sviđao pokazala sam našu sliku u smislu "eto kad me ti nisi htio, sad sam našla još boljeg muškarca od tebe" i budala naivna to sam rekla tom svom bivšem i on je samo šutio i par dana nakon tog me ostavio. :(
Jel on to možda shvatio kao izdaju? Treba mi savjet od nekog tko ima taj aspekt...
P.S. Točno je za rak s tim aspektom, mama mi je imala Mo90Pl i umrla je od raka...