spol djeteta u natalu [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : spol djeteta u natalu

mala_m
11-09-2011, 10:07
POzdrav,

da li netko od vas zna kako se gleda spol djeteta u natalnoj karti? Nešto sam čitala da se za 1. dijete gleda 5. kuća, za 2. dijete 7. kuća.....

I onda se gleda da li je svaka od tih kuća u muškom ili ženskom znaku. Da li je to točno ili ima nešto preciznije?

moram čekati još koji mjesec kod dr da bih doznala spol, a nestrpljiva saaaaaaaaaam:D

Gloria
11-09-2011, 21:05
Ja bih onako laički rekla devojčica...Ali nemoj moje mišljenje uzimati ozbiljno.

ivanam
11-09-2011, 22:24
I ja bih rekla da je devojcica jer ti je vladar 5.polja u zenskom znaku,pravi opoziciju na Mo,koji je isto u zenskom znaku.Ne koji je u 5.polju je vladalac riba ,pa to opet ukazuje na zensko dete.5.polje je muskom znaku ,ali mislim da je veca sansa da bude zensko.Trudnocu ces mozda morati da odrzavas lekovima,i velika ti je mogucnost carskog reza ,zbog kontakta Mo i Ma ,pa jos u kombinaciji sa Ur,neki hitan carski ,pretpostavljam.Srecno!

tatjanaj
12-09-2011, 04:53
Meni je peta kuca u vodoliji (muski znak), a vladar uran je u zenskom - u skorpiji (prvo dete mi je cerka, ali dosta je energicna, prodorna, cesto kazem da je trebala biti musko :))

Sedma kuca mi je u devici (zenski znak), a merkur mi je u strelcu (muski znak). U 7. kuci mi je i mesec u ovnu (ali osobine ovna su ublazene, jer je mesec u kuci vage). Drugo dete mi je sin, ali je jako nezan, emotivan (ima mesec na samom ascedentu, cesto za njega kazem da je trebalo da bude devojcica :))

Dakle, simbolika kuca je ispunjena. I jos nesto. Cula sam da se pre svega u kartama majki vidi slika deteta.

ps. Imam pitanje. Ako je u 5. kuci ukljestena vaga, da li se za pol i opis deteta gleda znak u koji upada vrh pete kuce (devica), ili taj ukljesteni?

Gloria
13-09-2011, 03:29
Po tvojoj logici Tatjana, moje prvo treba biti žensko a drugo muško...Ne bi bilo loše.

I ja sam to isto čula, mada se nadam da nije tako, jer opet ni tu mi nije najsjajnije..

nale777
13-09-2011, 08:15
Meni je peta kuca u vodoliji (muski znak), a vladar uran je u zenskom - u skorpiji (prvo dete mi je cerka, ali dosta je energicna, prodorna, cesto kazem da je trebala biti musko :))

Sedma kuca mi je u devici (zenski znak), a merkur mi je u strelcu (muski znak). U 7. kuci mi je i mesec u ovnu (ali osobine ovna su ublazene, jer je mesec u kuci vage). Drugo dete mi je sin, ali je jako nezan, emotivan (ima mesec na samom ascedentu, cesto za njega kazem da je trebalo da bude devojcica :))

Dakle, simbolika kuca je ispunjena. I jos nesto. Cula sam da se pre svega u kartama majki vidi slika deteta.

ps. Imam pitanje. Ako je u 5. kuci ukljestena vaga, da li se za pol i opis deteta gleda znak u koji upada vrh pete kuce (devica), ili taj ukljesteni?

Uvek se prvo gleda vrh, pa planeta,pa dispozitor i njegovi aspekti.

Shmishonja
14-09-2011, 07:32
Zašto je otvarana ova tema, kada ovde (http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/4685-p-n-d-10.html) ta tema već postoji?