Sunce i Mjesec u sinastriji [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Sunce i Mjesec u sinastriji

lullybully
02-09-2011, 19:22
Drage astroljupke, listajući malo astrološke stranice, pa i teme ovog foruma, primjetila sam kako su zastupljeni raznorazni aspekti, neki imaju i zasebne teme, međutim, kraljevi čitave sinastrije – ne.

Dame i gospodo,

Njihovo veličanstvo – sunce i mjesec!

Interesiraju me vaša iskustva s osobama koje su Vam radile neki aspekt, posebice konjunkcije, na vaše sunce ili mjesec...

Kako ste ih doživljavale i usput možete potkrijepiti pričom iz natala...
Naravno da će svatko od nas drugačije doživjeti pojedini aspekt zavisno od same situacije u natalu.

Što se mene tiče, pošto mi je sunce vladar 5p, dosad sam 2 puta doživjela da njegov mjesec padne na moje sunce ili uđe u polje konjunkcije i oba puta osjetila sam ljubav.
I to onu bez ikakvih tenzija, kad nekoga jednostavno na prvu prepoznaš i zavoliš.
Toplo, iskreno, bez nekakvih trazvica ili nervoze, bez leptirića, jednostavno čovjeka voliš...

Obojicu volim još uvijek neovisno o proteklom vremenu i nekako najbitnije obilježje koje bih pripisala upravo tom aspektu jest to nekakvo duševno poklapanje i razumijevanje. Imali su beskrajno strpljenja za mene i nismo se samo sviđali jedno drugome, već smo prvenstveno bili i prijatelji. Mogli smo pričati satima i nekako sam se uz njih osjećala sigurno i uživala sam. Bilo mi je "toplo", osjećala sam ih "svojima", a najvažnije od svega je to što ta ljubav ne jenjava i što mogu otvoreno reći da ih volim i danas. Nisu u pitanju leptirići bilo urana bilo plutona koji te učine ludom i posesivnom ili neptuna koji te dižu u visine, pa te puste da ljosneš o beton...ovo je baš ... ljubav. Nešto zrelo i iskreno.

Kakva su vaša iskustva?

tatjanaj
02-09-2011, 19:29
Divna tema Lully.

Da, tako kazu. Kazu da su konjukcije, trigoni i sekstili svetala obecavajuci aspekti.

Medjutim, s jednim deckom sam imala obostrane trigone sunca i meseca,
konjukcije venere i marsa,
konjukciju meseca i smc,
saturna i venere,
i ostale dobre aspekte....,
i nista.
Zasto?
Decko ima uzasan natal.

S drugim -
Moje sunce pri kraju njegove 7. kuce, njegovo u mojoj 9. (polju mog drugog braka :)).
Sekstil sunca i meseca (u dejvisonu trigon),
trigon dva meseca,
trigon venere i meseca,
meseca i jupitera,
venere i sunca,
saturna i sunca,
urana i sunca,
venere i marsa,
saturna i venere,
urana i venere,
jupitera i venere,
marsa i marsa,
dobri aspekti sa severnim cvorom (podrska okoline i sretanje u pravo vreme i na pravom mestu - bar tako pise za dobre aspekte svetala i venere sa severnim cvorom),
itd, itd.
Sve trigoni i sekstili + sunce kvadrat pluton...
I nista, jer i on ima malo problematicniji natal (sunce kvadrat saturn, merkur kvadrat saturn, venera opozicija uran, mars kvadrat jupiter...).
A i voleo je druge (ili nikog, jer onaj ko voli sve, ne moze nikog da zadovolji, sem sebe - uglavnom, mene nije, a imao je avanture).

Tako da... nemam bas neko iskustvo sa dobrim aspektima sunca i meseca... Mislim da je jako bitan natal, vreme upoznavanja i stanje u kojem se nalazimo u datom momentu.

lullybully
02-09-2011, 19:32
Također, što se tiče prijateljstava, još jednu stvar moram naglasiti...
Najjaču vezu na emotivnom ili bolje rečeno duševnom planu sam osjetila s prijateljem s kojim imam najegzaktnije aspekte između svjetala, dakle skroz povezana obostrano sunca i mjeseci, pa i međusobno (mo 120 mo, so 90 mo, so120mo)...doista, uloga svjetala u sinastriji je ogromna jer daje ono razumijevanje, prepoznavanje na prvu...Mislim da se nikada u životu nisam s nikim tako odlično osjećala u društvu i kao da bih mogla zauvijek samo sjediti i pričati kao s njim...Naravno, bilo kakav kontakt svjetala svakako doprinosi povezanosti i razumijevanju...nekako slijepi ljude i oni se "osjećaju".
Sa svim svojim prijateljima obavezno imam nešto na nivou SO-MO-ASC, tako da za istinsku povezanost smatram kako su te veze prijeko potrebne.
Kad ne postoji veze između svjetala osobe se ne razumiju. Mogu se privlačiti, ali nije "to-to".

To sam uočila i moram priznati da su u pravu oni koji kažu da je bolje i loš kontakt nego nikakav.

@tatjanaj, hvala:)

cvetak
02-09-2011, 20:04
Ja sam do sad imala samo kvadrat So i Mo ( uz poneki sekstil ili trigon So-So ili Mo-Mo), nikad ni jedan laksi aspekt izmedju dva svetla, nikad konjukciju. Valjda se nikako ne privucemo :)
A kvadrat sam upoznala, najbolje, i sta reci to su ipak ego i emocije u konfliktu. Mozda je istina da je bolje ikakav nego nikakav kontakt ali nije ni ovaj mala maca :D kao da je aspekt iritacije

I da ,da sto kaze andjelika svadje, iako se kao dobro razumete uvek svadje- inat!

andjelikadepeures
02-09-2011, 20:05
Moje Sunce u Ovnu 90 njegov Mesec u Raku
Moje So njemu pada na DC, njegom Mo meni pada na Mc...
Mo150Mo, Ve60Ma, Mo90Ve...
jako slichne natalne karte.
hiljadu pomirenja i svadja.
Ostavili smo jak utisak jedno na drugo od starta.
i uvek bi pochinjali iz pochetka, kao da se nikad nishta nije desilo. a pre toga bi raspravili zashto smo se ustvari svadjali.
odnos u kome sam nauchila da nece da mi padne kruna s glave ako nekome kazem da ga volim.
nas dvoje smo se odlichno razumeli, uvek mogli da prichamo o chemu god i da nam nikada ne bude dosadno, ali su svadje iskrsavale chesto nemam pojma odakle i kako...
valjda ta nasha meshavina dobrih i loshih aspekata, koji traze da se prevazidju, a povezuju...

lullybully
02-09-2011, 20:20
S jednog drugog foruma što sam pisala, da se ne ponavljam:

Kako vrijeme ide i iskustvo stječem, sve više mogu potpisati onu da sve počinje i završava sa svjetlima u sinastriji.

Na stranu sad priče o natalu i kvaliteti nečijeg natala ili svjetala, međutim, osobno doista mogu potpisati da sam se najugodnije osjećala s ljudima s kojima sam imala kontakt svjetala.

To su baš oni aspekti „prepoznavanja“, razumijevanja i poklapanja duša da ih tako nazovem...
Imam ih sa svim prijateljima...što jače i povezanije, to su jači i povezaniji odnosi.

Primjer mojeg odnosa s najboljim prijateljem koji sa stalnim prekidima traje preko 7 godina...
Njegov mo leži na mom asc, a moj mo je u njegovom 7p i radi trigon na njegovo sunce.
Ipak, naglasila bih posebno ovaj MO na mom ASC.

Naime, imamo i egzaktan kvadrat marseva i uran/mars zbog kojih me stvarno zna „izut“ iz cipela koliko me naživcira i koliko puta sam mu dosad već znala opsovat sve po spisku i reći – sad je dosta, dižem most!
No, nekako...vremenom smo prestali s tim „nikad“ i „zauvijek“ te prihvatili činjenicu da ćemo se vjerojatno u skorije vrijeme ponovo posvađat i počet živcirat, no isto tako da nas nešto stalno nanovo vraća jedno drugome. Ne možemo se odvojiti jer smo si predobri, a sada uočavam da ta bliskost proizlazi upravo iz te pozicije njegovog Mo na moj ASC, s time da sam ja strana koja više reže i pili, a on onda pređe preko svega.

Nadalje, moj drugi jako dobar prijatelj s kojim nemam baš takve česte prekide i svađe ima mjesec u trigonu s mojim, s time da su nam i sunca i mjeseci jako povezani, čak i kvadratom, no on se ne osjeti...S njim se osjećam...kao sa svojom srodnom dušom. Uživam s njim pričati, uživam se s njim družiti i ne želim ga se odreći, niti bi to dolazilo u obzir u bilo kojem obliku jer nisam tip koji ruši mostove. Osjećam ga „svojim“.

Imam i prijateljicu s kojom se intenzivno družim, a koja ima Mo180 moj Mo, s time da su se natalne postavke potrefile tako i da njezin mo pada u moju 5k, a moj u njezinu...

Također, maltene si čitamo misli...

Što se tiče ljubavnih odnosa, najkvalitetnije emocije, a koje su potrajale i koje postoje i dan danas osjetila sam naspram dvoje ljudi čiji je mjesec pao na moje sunce.
Dakle, mjesec u vodenjaku na mom suncu u vodenjaku koje je ujedno i vladar mog 5 polja, pa su osjećaji obostrani.

To je bila baš ljubav...osjećaj sigurnosti, razumijevanja, ne znam uopće kako to opisati...možda kao spoj yinga i yanga, kad se prepoznate i kada nema one nekakve bolesne strasti koja te ubija i koja te čini da se osjećaš nesigurno ili nevoljeno ili fatalno, već baš...ljubav.

Nadalje, još jednu stvar moram spomenuti...momak koji mi se jako svidio i s kojim sam osjećala jednu posebnu i toplu kemiju je imao svoje sunce na mom asc.

Tako da, palac gore za svjetla u sinastriji!

A neki moji tipovi za sinastriju išli bi ovako – dobro proučavanje natala pojedinačno, zatim svjetla u sinastriji i ASC/vladari horoskopa...a tek nakon toga, po osobnoj procjeni baš za fizičko privlačenje išao bi ženski mars u opoziciji s muškom venerom...pa sve ostalo!

tatjanaj
02-09-2011, 20:44
Lully, dodala bih i da su bitni aspekti koje svetla prave sa merkurom, venerom, marsom, jupiterom i saturnom, pa i sa transcedentima.

Aeria Gloria
02-09-2011, 21:29
Divna tema Lully.

Da, tako kazu. Kazu da su konjukcije, trigoni i sekstili svetala obecavajuci aspekti.

Medjutim, s jednim deckom sam imala obostrane trigone sunca i meseca,
konjukcije venere i marsa,
konjukciju meseca i smc,
saturna i venere,
i ostale dobre aspekte....,
i nista.
Zasto?
Decko ima uzasan natal.

S drugim -
Moje sunce pri kraju njegove 7. kuce, njegovo u mojoj 9. (polju mog drugog braka :)).
Sekstil sunca i meseca (u dejvisonu trigon),
trigon dva meseca,
trigon venere i meseca,
meseca i jupitera,
venere i sunca,
saturna i sunca,
urana i sunca,
venere i marsa,
saturna i venere,
urana i venere,
jupitera i venere,
marsa i marsa,
dobri aspekti sa severnim cvorom (podrska okoline i sretanje u pravo vreme i na pravom mestu - bar tako pise za dobre aspekte svetala i venere sa severnim cvorom),
itd, itd.
Sve trigoni i sekstili + sunce kvadrat pluton...
I nista, jer i on ima malo problematicniji natal (sunce kvadrat saturn, merkur kvadrat saturn, venera opozicija uran, mars kvadrat jupiter...).
A i voleo je druge (ili nikog, jer onaj ko voli sve, ne moze nikog da zadovolji, sem sebe - uglavnom, mene nije, a imao je avanture).

Tako da... nemam bas neko iskustvo sa dobrim aspektima sunca i meseca... Mislim da je jako bitan natal, vreme upoznavanja i stanje u kojem se nalazimo u datom momentu.

aspekti sa severnim čvorom se pale tranzitom neke bitne planete, znači treba da se te na istom mestu u tačno vreme da bi proradio apsekat sa severnim čvorom.....veruj mi osetila na svojoj koži, kod mene je proradio aspekat SMČ0Asc0PL kad je saturn prelazio preko severnog čvora, a sam događaj se odigrao tako što se sto i jedna sitnica spojila da bi ispalo kako je ispalo...

od moje dve duge veze ni jedna nije imala bilo kakav kontak između sunca i meseca :(

a opet sa osobom koju beskrajno volim (nemojte da me pitate da li volim prijateljski ili ne ja tu osobu jednostavno volim) imam Mo0Mo, ja ne znam da li u nekom drugom uživam kao u tom prijatelju, obožavam da pričam sa osobom obožavam da sam u blizini iste....divan kontakt, osećam ga dušom, dišem telom...ne znam divan osećaj

e a sa jednim drugim bivšim prijateljem imam konjukciju moj mesec i njegov So0Ve znači sa jedne strane Mo0So0Ve a sa druge njegov mesec konjukcija moja venera,odnosno Mo0Ve....e mi se ne podnosimo, ni on mene ni ja njega, znači kad lika nema na poslu meni je divno

nale777
02-09-2011, 21:42
Evo potvrdujem da je kontakt dva Mo u sinstriji nesto predivno, vantelesno iskustvo i cista transcedencija dva bica.

tatjanaj
02-09-2011, 21:48
To za dva meseca je tacno. Iako se nista nije desilo sa osobom s kojom sam imala ovaj kontakt, osecali smo se nekako. Ne mogu da opisem tu dusevnu, telepatsku povezanost.

Inace, kazu da su najbolji aspekti sekstili i trigoni. Sekstili teraju na akciju, a trigoni su vise aspekti lenjosti. Tipa, znam da me volis i super mi je. Ne. A za konjukcije kazu da su aspekti prejake energije, a sve sto je prejako ne valja. Po meni, sesktili i trigoni su super aspekti, s jednim, dva kvadrata. Mislim da su vazni dobri aspekti svetala, jer je sunce nas ego, nasa svest, nasa volja, nase ja, a mesec nasa dusa. Ali, kako covek nije samo sunce i mesec, bilo bi dobro da su i aspekti sa ostalim planetama, kao i izmedju njih skladni. Neko moze da ima sve lose aspekte, a dobre jedino izmedju marsa i venere, sto cesto ume da zavara. Kad strast prodje, ostaje - nista. Pre sam za to da bude i strasti i svega ostalog i da traje, nego da budem s nekim dva meseca, na ustrb neke dobre sinastrije.

lullybully
02-09-2011, 21:57
Lully, dodala bih i da su bitni aspekti koje svetla prave sa merkurom, venerom, marsom, jupiterom i saturnom, pa i sa transcedentima.

Smatram da je to posve podređeno prvotnom sem ako nije riječ o vladarima horoskopa ili kakve bitne točke.

Ono, druga liga. Naravno, ako je vladar horoskopa merkur, normalno da će u istoj ravni biti i njegovi kontakti sa svjetlima ili vladarom horoskopa partnera.

U smislu...imamo prvo os - svjetla/osi (asc), a onda ide sve ostalo u drugoj "Jakosnoj" skupini:D.

egerija
02-09-2011, 23:22
Ja sam do sad imala samo kvadrat So i Mo ( uz poneki sekstil ili trigon So-So ili Mo-Mo), nikad ni jedan laksi aspekt izmedju dva svetla, nikad konjukciju. Valjda se nikako ne privucemo :)
A kvadrat sam upoznala, najbolje, i sta reci to su ipak ego i emocije u konfliktu. Mozda je istina da je bolje ikakav nego nikakav kontakt ali nije ni ovaj mala maca :D kao da je aspekt iritacije

I da ,da sto kaze andjelika svadje, iako se kao dobro razumete uvek svadje- inat!

Evo sa mnom imas So0So i So120 Mo :D
Moj tata i ja egzaktna konjunkcija moj i njegov Mesec. Sa njim imam mnogo bolji odnos sa majkom.
Posto se ne prica samo o ljubavnim sinastrijama.

lullybully
03-09-2011, 14:11
Ronald Davison - Sinastrija:

SUNCE - MJESEC
Ovo je klasična kombinacija usklađivanja, ukojoj se muško i pozitivno Sunce pridružuje svom prirodnom supružniku, ženskom, prijemčljivom i pasivnom Mjesecu. Sile koje predstavljaju Sunce i Mjesec se uzajamno dopunjuju, baš kao što noć dopunjuje dan.
U horoskopu muškarca Mjesec predstavlja tip ideala ženstvenosti koga nosi u svojoj podsvesti, upravo suprotno Veneri koja između ostalog predstavlja senzualnije aspekte ženske prirode, naročito u odnosu na fizičku privlačnost. Mjesečevi atributi se lakše osjećaju na psihičkom nivou. Na isti način, u ženskom horoskopu Sunce se odnosi na njeno shvatanje idealnog muškarca, za razliku od Marsa, koji predstavlja nešto više fizički pristup muškom spolu.
U idealnom braku, pravi sklad bi trebao da postoji na svim nivoima, uz poželjno prisustvo dobrih aspekata između Sunca i Mjeseca, kao i Venere i Marsa kod partnera. Uzgred bi bilo vredno napomenuti da Mars i Venera vladaju Ovnom i Bikom, prva dva znaka, i prvim muškim i ženskim sektorom zodijaka. U ova dva znaka Sunce i Mjesec su egzaltirani, prvi u Ovnu, a drugi u Biku.
Pošto je Sunce muško svetlo, a Mesec žensko, često se uzima za pretpostavku da prava usklađenost među polovima iziskuje povoljan aspekt između muškarčevog Sunca i ženskoj Mjeseca, pri čemu ta kombinacija ne gubi na snazi ni u obrnutnom slučaju, pošto povoljan aspekt između ženskog Sunca i muškog Meseca ukazuje na to da je žena sposobna da rasvetli muškarčev koncept njegove idealne žene. Aspektiran na ovaj način, muškarčev Mesec je takođe u stanju da joj uzvrati na njen ženski koncept idealnog muškarca.
U bračnom odnosu, muškarčevo Sunce može da donese značaj i objašnjenje ženinom Mjesecu, podstičući je da uživa u svojoj ulozi supruge, dok ženin Mjesec može magnetski da izmami solarne kvalitete koje osposobljavaju njenog partnera da preuzme svoju ulogu supruga.
u svim tipovima odnosa Mjesec može da se prilagodi i da podrži Sunčev zahtjev za nezavisnim samoizražavanjem i priznavanjem svoje vrednosti kao pojedinca. Mesec instinktivno razume osnovne motive Sunca i uzvraća u skladu s tim. Sunce je sklono igranju glavne uloge u odnosu, dok se Mjesec prilagođava Sunčevim željama.
Konjukcija predstavlja posebno snažan kontakt među horoskopima suprotnih polova i obično označava visok stepen usklađenosti, osim ako i Sunce i Mesec nisu izrazito ugroženi prilikom rođenja, kad može da usledi odbojnost. Među osobama istog pola biće prisutna izuzetna naklonost, tako da se može razviti izuzetno srećno prijateljstvo.
Ako su Sunce i Mjesec u lošem aspektu ili je jedno od njih ugroženo, Mjesečeva osetljivost nastoji da se postavi na poziciju prihvatanja u slučaju bilo kakavog razdora do koga može da dođe. Ovo može da naglasi razne sklonosti ka potištenosti, tako da se solarni partner oseća omalovaženo, a ponos mu biva povređen na pomen da je neki njegov postupak doveo do takvog razdora. Solarni egoizam može da propusti da shvati Mesečevu delikatnu i krhku osetljivost.
Kvadrat je naročito neprilagodljiv aspekt, pa Sunčev kapacitet za samopoštovanjem i verovanjem u ispravnost svojih postupaka može da stvori prepreku saosjećanom prihvatanju partnerovih promena raspoloženja i osećanja, tako da Mesec može da izgubi nadu čak i u to da od svog partnera će da primi količinu obzirnosti za koju smatra da predstavlja njegovu dužnost. Meseć će biti više zaokupljen životom na ličnom i emotivnom nivou i neće biti u stanju da uvaži šire obzire koji motivišu njenog solarnog partnera.
Dok su konjukcije i sekstili često prisutni među natalnim horoskopima bračnih partnera, loši aspekti ne ukazuju nužno i sami po sebi na tip neusklađenosti koji će da dovede do raskida odnosa. Oni u izvesnoj meri uvode element opčinjenosti čak i kada je u isto vreme prisutan i pritisak.

http://saleroar.com/wp-content/uploads/products_img/sunmoonstar32269.jpg

Tristran
03-09-2011, 15:25
Ja sam ovu konjunkciju imala cak tri puta, sa dva bivsa decka i sa jednim covekom koji mi se mnogo svidjao. I nista. :(

Ni trigon, ni sekstilni odnos nije doneo srecan kraj,
mozda zato sto su u mojoj karti svetla u kvadratu.

majabl
03-09-2011, 20:20
ovom liku sto mi se svidja je so na mom marsu i u siroj konjukciji sa mojim mjesecom...:)

Verra
03-09-2011, 20:31
Kako da protumacim to sto su I vladar njegovog horoskopa I sunce na mome severnom mesecevom cvoru ?

lullybully
03-09-2011, 20:34
Verra, draga, mislim da si fulala temu.

selena
03-09-2011, 20:44
sa mužem imam kvadrat njegovo SO moje SO0SA i to mogu ocjeniti samo kao treniranje moži -ko je glavni ko je jači....dalje imamo moje SO 60 njegov MO trebalo bi biti ok sa strane astrologije ali nije....

dunja2501
03-09-2011, 21:32
Ja sam u dve sinastrije imala kontakte So i Mo...u jednoj konjukciju (nije bila egzaktna) i u drugoj trigon... bilo je privlacnosti...ali nista vise, veze su se vrlo brzo raspale a jako su obecavale na pocetku...imali smo mi gadnih aspekata, koji su najverovatnije doprineli prekidima...ali hocu da kazem da ovi ''andjeoski'' aspekti kako ih zovu, nisu u svim slucajevima i uvek ti koji izvlace vezu...bas sam nedavno ovde negde pisala da imam utisak da u losijim sinastrijama gde imam kvadrate,imam lepsu vezu...nego sa ovim divnim aspektima gde mi necije So aspektuje Mo i Ve.

aknerd
03-09-2011, 23:27
Prije sedam godina upoznala sam tipa koji je promijenio mnogo toga u mom poimanju života, ljubavi, vjernosti itd.
Njegovo SO je u konjunkciji s mojim MO. Reagirala sam na njega istog trenutka kad sam ga upoznala, poslije sam saznala i on na mene. Možda je tome pridonio i trigon mog MA 0 ASC s njegovom VE, i sextil njegovog MA s mojom VE, međutim nije to bila samo sirova sexualna privlačnost, bilo je to nešto mnogo više, mnogo dublje...
Osjećala sam da ga poznam oduvijek, sve što mi je rekao kao da sam znala da će reći, sve što je htio napraviti ja sam već bila na pola puta do toga... Izmicalo mi se tlo pod nogama i pitala sam se zašto se tako nešto moralo dogoditi tako kasno, životi su nam se već odvijali na dva različita kolosijeka...
Nismo zajedno, vjerojatno ostatak sinastrije i natalki nije bio dovoljno snažan, međutim u kontaktu smo, i vjerujem da će tako i ostati.
I, bez obzira koliko dugi razmak između susreta bio, kao da smo se rastali jučer...
Možda ovome pridonosi i zamjena mjesta čvorova, moj sjeverni na njegovom južnom, nemam pojma ima li to uopće ikakvog utjecaja, ali eto... to je moj primjer.

alea
04-09-2011, 09:54
Moje SO0MO 120 MO0SO je vezalo mene i mog bivseg 18 godina...:)

Iz mog licnog iskustva, ubedljivo najjaci aspekt u sinastiji, samo mislim da su sextili nekada nedovoljno jaki da odrze odnos, bez obzira da li je u pitanju SO, MO, MA ili VE, osim toga to je vise aspekt prijateljstva i mogucnosti, i nedostaje mu snage i strasti. Cesto kao da se nekako vise zavrsava na recima, prici i simpatijama, jer sextil u sustini ima prirodu ME.

SO90 i 180 MO takodje radja veoma jaku privlacnost, ali generalno, u tom odnosu se MO cesto oceca potisten, ili da ga SO ne razume, ne shvata njegove emotivne potrebe jer je prilicno egocentricno i opsednuto sobom, zbog cega je MO cesto nesrecan.

A SO i SO su dve muske planete, i takodje se vise odrazavaju na neku saradnju i slaganje po karakterima, ali je dobar aspekt super za vezu.

SO90SO je stalna i konstantna borba za prevlast u vezi i sukob dva ega, SO ne voli da bude nikome potcinjeno, pa se onda oba SO sukobljavaju koje ce biti glavno.

virgo84
04-09-2011, 10:46
ja ya ovaj aspekat konj cesto navodim moju sinastriju sa jednim bivsim..ima godina i vise da nismo yajedno, a onda smo poceli opet da se srijecemo i naravno..poruke su pocele al se za sad na tome zavrsilo...meni je malo zao jer to je bilo tako lijepo krenulo, ni svadja ni nista i odjednom tras posle dva mjeseca on samo odlucio da prekinemo jer smo imali malo ozbiljniji razgovor..naravno odmah me zvao sjutra dan kao zao mu je sto je naglo reagovao i bilo je tu neke price da se mirimo al sam ja nesto od toga odustala...
a stvarno me samo lijepe emocije vezu za njega, jako mi je bilo lijepo...a imamo duplu konj sunca i mjeseca i to jestvarno rijetkost da se nadje...
evo kartu sam postavila da vidite...naravno ovo samo iz razloga da objasnim kako je ta konj djelovala na nas...stvarno jedno prelijepo osjecanje, postovanje i ugodnost kad sam pored njega, mada i njemu je tako bilo pored mene....
steta velika, ja nekako nema hrabrosti da prva krenem a on samo salje poruke sta radim i tako vec mjesec i vise..al se nista en desava..pa sam prosto izgubila volju da vjerujem da ce ista biti...
http://imageshack.us/photo/my-images/846/astro61gw0119draganaivd.gif/

Tristran
04-09-2011, 10:53
*lullybully.....Ovo je tacno,ali samo za supruznike i partnere koji imaju egzaktnu konjukciju SO i MO.Ti partneri se vole,postuju imaju harmonicne odnose.:)
Rekoh da ove kao sto sam licno imala sa sirom konjukcijom sve ovo napisano-nije pravilo..;)
Ali ako imas od istog autora konjukciju SO i SO ,mozes da postavis ovde cisto da uporedimo,jer ja mislim da je to idealan medjusobni odnos.:)

Prva konjunkcija sa mojim Mesecom bila je od 1 stepen.
Druge dve, sa mojim Suncem, takodje 1 stepen.

Nije svaka ljubav dozivotna, ali da su ove tri osobe vrlo bitne za mene, jesu.

Mislim da je treca osoba, koja mi je bila prijatelj, mozda i najvaznija,
jer se u njemu krila klica transformacije moje slike muskarca...

Ali ni za jednu pricu ne mogu da kazem da je bila srecna zbog egzaktnosti aspekata.
Pre sudbonosna, urezana u linije mog dlana, zauvek. :)

Konjunkcija dva Sunca?
A da, secam se ona dva nepodnosljivo nezrela Blizanca
rodjena 6. juna....grrrrr.

Konjunkcija Meseca i Sunca ima vrlo jaku bracnu simboliku,
a kakav ce taj 'brak' biti, srecan ili nesrecan, pokazuju ostali aspekti.

lullybully
04-09-2011, 11:05
Haha, sjajno Tristran!:)

Jedan je Vlado Georgiev ako se sjećam:p

Evo, javila se Tristran koju sam opjevala u gornjem primjeru prijateljice s opozicijom mjeseca u 5 kući:).

Da pišem što smo sve prošle, malo bi bilo ovog virtualnog papira.
I baš je volem, da to iznesem ovako javno, ne baš u maniri mjeseca u ribi, možda prije teatralnog 5. polja u lavu, hehe.

Tristran
04-09-2011, 11:10
Posto i drugarica ima jakog Lava u karti, onda voli ovakve izjave ljubavi. :)
Nije Vlado Georgijev, mada znas da ga ne volem.

Ovu dvojicu sam licno poznavala.

Mesec i Sunce oduvek imaju simboliku zenskog i muskog, nesvesnog i svesnog, otud ova konjunkcija u astrologiji.
To kad su Sunca povezana je vise za saradnju i slicne zajednicke i 'dnevne' ciljeve, ali za vezu izmedju muskarca i zene
potrebno je da se ono svesno i ono sto je nesvesno i iracionalno povezu.

Otud muskarcev Mesec i zenino Sunce ; slika unutrasnjeg vencanja, gde se Mesec,
unutrasnja zena muskarca vezuje za sliku muskarca zene.

Ili, jos bolje-tamo gde je njegova slika zene, tu se ona izrazava kroz svoje Sunce,
i tamo gde je slika njenog Sunca, tu je njegova dusa.

Ja svesno izrazavam ono sto on sam nesvesno ima u sebi i pomazem mu da to ispolji
(moje Sunce, njegov Mesec).

Tristran
04-09-2011, 11:22
Jeste li razmisljali o tome da su ovi odnosi presudni za karte u kojima vec postoji veza izmedju Sunca i Meseca?

selena
04-09-2011, 11:23
ovo što alea kaže za SO 90 SO je istina to je čista borba za prevlast u kojoj dva egoista nemogu odlučiti koji će popustiti i predložiti kompromis i ode brak pretvori se u rat Roseovih -ako je ko gledao taj film...
a SO 60 MO je preblago i ako nema ničeg trajnijeg nekog SA npr sve završi jako brzo jer nema trajne vrijednosti...
druga sinstrija ima MO 90 MO to je živa koma jer koliko ima osječaja srodne duše toliko stalno i jedan i drugi imamo osječaj povrijeđenosti i patimo
njegovo SO 90 moj MO -on u mojim očima je egoista.i to velik...ali i ja njega povređujem sa svojim MA 180 MO pa je jedna onako duga sinastrija-ima puno SA u njoj
3 sinastrija je onako mlaka -ono o čemu pričate ima tu jako lepih konatakata svjetla ali nema nekog dugotrajnijeg da to poveže i završilo sve prije nego li je počelo -njegovo SO 120 moj MO i njegov MO 0 moje SO0SA....

lullybully
04-09-2011, 11:35
Posto i drugarica ima jakog Lava u karti, onda voli ovakve izjave ljubavi. :)
Nije Vlado Georgijev, mada znas da ga ne volem.

Ovu dvojicu sam licno poznavala.

Mesec i Sunce oduvek imaju simboliku zenskog i muskog, nesvesnog i svesnog, otud ova konjunkcija u astrologiji.
To kad su Sunca povezana je vise za saradnju i slicne zajednicke i 'dnevne' ciljeve, ali za vezu izmedju muskarca i zene
potrebno je da se ono svesno i ono sto je nesvesno i iracionalno povezu.

Otud muskarcev Mesec i zenino Sunce ; slika unutrasnjeg vencanja, gde se Mesec,
unutrasnja zena muskarca vezuje za sliku muskarca zene.

Ili, jos bolje-tamo gde je njegova slika zene, tu se ona izrazava kroz svoje Sunce,
i tamo gde je slika njenog Sunca, tu je njegova dusa.

Ja svesno izrazavam ono sto on sam nesvesno ima u sebi i pomazem mu da to ispolji
(moje Sunce, njegov Mesec).

Da, jako lijepo rečeno.

Što misliš ovom drugom porukom?
Nisam te baš shvatila...

'ovi odnosi presudni za karte u kojima već postoji so/mo kontakt'

Referiraš se na natalne pozicije ili...?

lullybully
04-09-2011, 11:42
Krenula sam pisati jednu poruku, pa sam je izgubila...
Htjedoh reći kako sam dugo mozgala kako to da iako nemam kontakt So i Mo u natalu, osjećam kad netko napravi aspekt ka mom umalo neaspektiranom suncu i onda sam dobila zanimljiv odgovor jednog cijenjenog astrologa...

Naime, to neaspektirano sunce (jedini aspekt je širi kvadrat s plutonom) koje je ujedno i vladar mog 5p aktiviraju planete drugih ljudi za koje se vežem, tako da ono ispoljava svoju simboliku upravo kada ga one probude i potaknu, u ovom konkretnom slučaju tuđi mjeseci.
I doista to osjetim. Jednu potpuno drugačiju vibru u prisustvu osoba koje ga "poglade" mjesecom u vodenjaku.
Neki bi zaključili kako uopće ne bi trebala osjetiti So/Mo aspekt pošto ga nemam u natalu (i takvih stvari sam čula), no baš naprotiv.
Stvori se posebna veza, kao kakva nevidljiva pupčana vrpca.
I kad god pomislim na te osobe ili se sretnemo uvijek je prisutna neka
nježna atmosfera bez povišenih tonova, bez kolutajućih pogleda, bez neodgodivih poslova,
baš onako...topla.

Princess77
04-09-2011, 13:44
Njegovo So je na 13,24 vodolije, tacno na ekv mojih So/Mo. On je ljubav mog zivota, sta god da bude i sa kim god da zavrsim na kraju znam da ce on uvijek biti jedan jedini kog volim cijelom svojom dusom. Spajali smo se i rastajali, nismo se vidjali godinama ali svaki susret je bio kao da smo se juce rastali. I sad su hiljade kilometara izmedju nas, znate vec pricu pa da se ne ponavljam, ali telepatska veza izmedju nas je jos neraskidiva. Znam kad je dobro a kad je lose, osjetim to. On isto tako, tacno zna kad se nesto sa mnom desava. Ne znam da li je to do nasih svjetala ili do nekog drugog aspekta, nije mi ni vazno iskreno, znam samo da sam sa njim naucila sta znaci biti jedna dusa u dva tijela.

vernalno
05-09-2011, 18:32
Ja sam ovu konjunkciju imala cak tri puta, sa dva bivsa decka i sa jednim covekom koji mi se mnogo svidjao. I nista. :(

Ni trigon, ni sekstilni odnos nije doneo srecan kraj,
mozda zato sto su u mojoj karti svetla u kvadratu.

i ja u svom Natalu ima svetla u kvadratu,mozda su zbog toga propadale veze sa osobama gde sam imala dobre medjuaspekte sa njihovim svetlima_:npr,konj sunca i njeg meseca i sextil njegovo sunce moj mesec...druge planete,takodje u protocnim aspektima...mozda je kljuc u lakom odvijanju takvih odnosa,nema one pozitivne tenzije koja nas goni da iz sebe damo najbolje...sve je pasivno,podrazumeva se i mlako...hm...izgleda da moja priroda i taj gvadrat svetala trazi popriste,bojno polje...sve u svemu,opet dolazimo do pravila,da nema pravila...:)

tatjanaj
05-09-2011, 18:37
To si u pravu. Ja sam s jednom osobom imala konjukciju mog meseca i njegovog sunca, ali je njegovo sunce u kvadratu s jupijem i uranom, pa sam vrlo brzo skapirala kakav je to covek. A i mesec mu je imao inkonjukciju s plutonom, a nasi meseci u opoziciji. Katastrofa.
Ja imam srece sto mi je veliki orbis kvadrata izmedju sunca i meseca, inace ne znam sta bih. Mada, jos uvek nisam sigurna kako radi ovaj aspekt :)

ps. postavi natal vernalno :)

makilli
05-09-2011, 18:45
A šta kad svetlo ne pravi nikakav aspekt u sinastriji?

tatjanaj
05-09-2011, 18:47
To ne valja. Mora biti kontakta sa svetlima, tj. sa dusom i svescu... Bez toga sve je samo povrsan kontakt. Ve/Ma izvlace, ali na kratko.

makilli
05-09-2011, 18:50
To ne valja. Mora biti kontakta sa svetlima, tj. sa dusom i svescu... Bez toga sve je samo povrsan kontakt. Ve/Ma izvlace, ali na kratko.

Moja drugarica sa mužem ima neaspektovano So u sinastriji. Zabavljali su se 8 god i sad su 2 u braku. Najskladniji par koji poznajem. Zato pitam.

tatjanaj
05-09-2011, 18:53
Mora biti bilo kakvog kontakta. Bar njegovog sunca i meseca s njenim svetlima ili drugim planetama ili njenog meseca s njegovim svetlima ili drugim planetama. Pozeljan je i dobar aspekt svetala i venere sa saturnom.

thalatte
05-09-2011, 19:29
Može se stvarno desiti da tog kontakta nema....i kod mene jedna sinastrija od 8 ili 9 godina koliko su zajedno, žive skupa nekih 5g ...njen Mjesec bez aspekata...

nale777
05-09-2011, 19:40
Kazu da kad planeta nema aspekt sa drugim planetama onda su sve opcije otvorene, osoba je moze koristiti kako zeli, nije ogranicena odredenim energijama.Mozda je to objasnjenje za te uspesne, dugogodisnje veze kod ljudi sa neaspektovanim planetama u sinastriji.

tatjanaj
05-09-2011, 20:25
I to si u pravu Nale. Neaspektovana planeta je otprilike kao broj 0 u numerologiji. Kazu da moze da donese sve najbolje, ali i sve najgore. Valjda zavisi od toga kako je ko koristi.

egerija
06-09-2011, 00:45
Moja drugarica sa mužem ima neaspektovano So u sinastriji. Zabavljali su se 8 god i sad su 2 u braku. Najskladniji par koji poznajem. Zato pitam.
Znimljivo. Najskladniji par koji ja znam takodje ima neaspektovano Sunce.
Ja sad gledam, u svim mojim duzim vezama sam imala So 120 Mo, i sa ovim sadasnjim imam uzas sinastriju, ali mislim da nas ovo cesto "vadi":D

makilli
06-09-2011, 00:55
Znimljivo. Najskladniji par koji ja znam takodje ima neaspektovano Sunce.
Ja sad gledam, u svim mojim duzim vezama sam imala So 120 Mo, i sa ovim sadasnjim imam uzas sinastriju, ali mislim da nas ovo cesto "vadi":D

Samo njeno Sunce nije aspektovano, njegovo jeste i meseca oba, ali ne medjusobno mislim.... inače imaju katastrofalnuuuuu sinastriju.... :D stvarno groznu :D a kažem, najskladniji par koji se obožava.... :D već 11 godina...

tatjanaj
06-09-2011, 08:52
Mislim da je natal polazna tacka, sve ostalo je nadgradnja i dopunjavanje.

tatjanaj
06-09-2011, 16:09
Naravno Agena, ima ljudi koji su divni, a sinastrijski se recimo ne slazem s njima. Ali, s takvim ljudima je moguce i prevazici odredjene razlike. A oni koji su konfliktni ne mogu ni sami sa sobom, a samim tim ni sa drugima.

Marinela
13-09-2011, 15:24
Mjesec mog dragog pravi kvadrat prema mom suncu i prema mom mjesecu :D
Za sada nam ide dobro, pa ćemo vidjeti dokle ;)

Nego htjela sam da vas pitam koliki orbis uzimate za sunce i mjesec u sinastriji? Na astro.com su mi prikazali njegov merkur moje sunce u kvadratu a orbis je 9,34? Zar nije to malo puno? Isto tako venera trigon sunce 9,46?

tatjanaj
13-09-2011, 15:26
Nema veze sto prave kvadrat, ipak ste vezani na neki nacin. A od nivoa vase svesti zavisi kako cete doziveti taj kvadrat. Mada, ja licno vise volim trigone i sekstile.

A sto se tice orbisa, za mesec i sunce se uzimaju malo veci, pa i za merkur i veneru.

yoohoo
13-09-2011, 15:28
Sta mislite o So180So?
A Mo120MO?
A njegov Mo180Me moj, to i nije dobro jel da? I obrnuto, moj Me180Mo njegovo?
Pa jos njegova Ve ima opoziciju na moj Sa i Mo... sve lepse od lepseg... a moj Pl trigon na njegov Mo

odoh ja u off :D

Marinela
13-09-2011, 15:40
A sto se tice orbisa, za mesec i sunce se uzimaju malo veci

Pa mislis da je realno uzeti orbis do 10? I koliko je onda ustvari bitan taj aspekt ako je toliki orbis? Tj. osjeca li se u dovoljnoj mjeri?

tatjanaj
13-09-2011, 15:42
Sto je veci orbis aspekt se manje oseca. Mislim da ovaj orbis od 10* mozes uzeti u obzir.

Aeria Gloria
13-09-2011, 15:55
Sto je veci orbis aspekt se manje oseca. Mislim da ovaj orbis od 10* mozes uzeti u obzir.

Mislim da je jedan od naših jačih astrologa (ne mogu da se setim koji) rekao da se aspekti sa širim orbisom kasnije osećaju, odnosno tek posle nekoliko godina...
čisto primera radi moj aspekat So90Ur orbis 12 separacija ( trpljenje i borba sa šefom za nezavisnost i slobodu, pri tome ako se sloboda ne dobija može dovesti do depresije, mračnih misli) se pokazao tek posle 30te

cvetak
13-09-2011, 16:02
Aeria (pisah negde vec) da li mislis da ja mogu da racunam i aspekt Mo0Ur 5 st, separacija ali u razlicitim znacima? I Mo 0 Asc, 7 st aplikacija, isto razliciti znaci?

Aeria Gloria
14-09-2011, 19:19
Aeria (pisah negde vec) da li mislis da ja mogu da racunam i aspekt Mo0Ur 5 st, separacija ali u razlicitim znacima? I Mo 0 Asc, 7 st aplikacija, isto razliciti znaci?

E, pravo da ti kažem nemam pojma, ovde na forumu sam naletela da planete koje se nalaze u različitim znacima se ne gledaju kao u konjukciji dok opet planete koje su u istim znacima bez obzira na međusobno rastojanje se posmatraju kao neki vid konjukcije....

znam da se za Mo uzimaju i širi orbisi kao i za sunce...ali zaista nemam iskustva sa različitim znacima

cvetak
14-09-2011, 21:51
Ok, i mene to buni...hvala na odgovoru!

skorpija_strelac
20-10-2011, 14:20
ja mislim da je ovo bas strava kad su SUnce i Mesec u istom znaku, odnosno izmenjenom
moja teta i teca
Ona- Mo u leo So u pis
Teca- Mo pis, So u leo

jedan par koji je isto dugo u braku
Ona So u vir,Mo u gem
On So u gem, Mo u vir

u drugom slucaju muz vara ali prezivljavaju
prvi par mnogo se svadjaju ali oni se nikad nece razvesti

TigaBg
20-10-2011, 17:27
Baš nešto razmišljam...Zašto se dešava da u odnosima (ne samo ljubavnim) ova konjukcija prođe nezapaženo?

I ko koga tu želi-Sunce Mesec ili Mesec Sunce?

miramax
20-10-2011, 22:22
I ko koga tu želi-Sunce Mesec ili Mesec Sunce?

U mom slučaju moj Mo želi to Sunce ;) ,ali nikad to ne bi priznalo tom Suncu(Mo u Jarcu,ne pokazuje osjećanja) ,šta kažu astrološke knjige ne znam,pišem na osnovu mog iskustva.

tinna-bg
21-10-2011, 08:46
Ja u poslednjoj sinastirji imam egzaktnu konjukciju mog meseca i njegovog sunca, i imamo skoro ekzaktu konjukciju moje venere i njegovog meseca (razlika 1*) i nista posebno, bar sa moje strane. A on meni ispira mozak, sto ga nisam zvala, sto nisam poslala poruku..sto sam hladna...bla bla. Verovatno zato sto je sada tranzitni saturn na mojoj veneri, mada je prosao sve moje planetice u vagi i od tople i nezne osobe ja postatog ledara, nista me ne dotice...sli i dalje sam zadrzala onaj unutrasnji osecaj srece, samo sam totalna flegma za druge ljude...NE MOGU DA SE ZALJUBIM...a zelela bih..stvarno bih zelel (naravno ovaj put u pravog )..:)

limunada
27-10-2011, 20:25
Ukratko mislim da je u uporedim horoskopima i sinastrijama najjaci aspekt konjukcija Sunca i Sunca,a ne Sunca i Meseca.

a kolik orbis je dozvoljen ako je 7° :confused:

lilithsco
28-10-2011, 22:11
meni je osobno najljepše u sinatriji vidjeti dobro aspektirani Mjesec (duša)...
Mislim da se u takvom odnosu može postići dubina prave ljubavi naročito ako je MO120SO...(iz prakse)...ma može biti i 90, samo da su povezani ličnost i duša,uz 90 je malo borbenije (pa tko voli nek izvoli)...

TigaBg
29-10-2011, 00:30
Ja sam sa jednim likom imala ove aspekte: njegov Mo0moje So, njegovo So120mojeSo i bio je baš zaljubljen u mene. Meni je u prvo vreme bio drugarski simpatičan, ali posle nisam mogla da ga smislim.
Povezanost preko So i Mo nije dovoljna.
Inače, imali smo sjajne aspekte Ve i Ma obostrano, ali opet me nije privlačio nimalo.

Lepa sinastrija, ali ju je uništilo nekoliko loših aspektata.

vpi
29-10-2011, 01:16
zdravo svima, jel moguce nesto reci na osnovu rasporeda sunca i meseca ... u nasim horoskopima posto nemam uradjenu sinastriju .Hvala

lilithsco
29-10-2011, 07:50
Ja sam sa jednim likom imala ove aspekte: njegov Mo0moje So, njegovo So120mojeSo i bio je baš zaljubljen u mene. Meni je u prvo vreme bio drugarski simpatičan, ali posle nisam mogla da ga smislim.
Povezanost preko So i Mo nije dovoljna.
Inače, imali smo sjajne aspekte Ve i Ma obostrano, ali opet me nije privlačio nimalo.

Lepa sinastrija, ali ju je uništilo nekoliko loših aspektata.

Nažalost,moram da se složim, da lijepi aspekti nisu sigurna garancija uspjeha ili kako Dupor kaže da jedan loš aspekt može pokvariti ono što dobri aspekti obećavaju...
čak,nekom više odgovara sinastrija gdje ima više izazovnih aspekata...
meni osobno nije dovoljno izazovno sami trigoni i sekstili....volim malo više borbe pa mi odgovara i koji kvadrat....;)

ibis
29-10-2011, 08:52
a kolik orbis je dozvoljen ako je 7° :confused:

So i Mo su svetla, ja idem i preko 10. Ne dodeljujem svim planetama isti orbis, i dalje posmatram da li je aplik. ili sep., da li su u znacima koji podzavaju aspekt itd. Recimo So na 29 ovna i Mo na 2 bika po meni ce slabije izrazavati konjunkciju nego recimo Mo na 5 lava i So na 15 lava.

silver006
29-10-2011, 09:22
Po mom iskustvu: njegovo SO u konj. sa mojim MO, (orbis 3), i nekako mi se cini da je vazno da napisem i moj MA 0 njegova VE. (pored jos nekih povezivanja) Veza koja lici na igru natezanja konopca, kada sam ja zagrejana, on dalek i obrnuto. Cini mi se da meni to sve teze pada-MO u ribama :(

TigaBg
29-10-2011, 16:34
Ovom recenicom si vrlo dobro objasnila vrlo dobro celu ovu temu.Da vlasnik So ipak na kraju ne moze da smisli MO.:)

To je prejaka reč. So i Mo su u našem slučaju dali povezanost, ali ne dovoljnu, zbog drugih aspekata što sinastrijskih, što natalnih, koji su mene iritirali.

Nažalost,moram da se složim, da lijepi aspekti nisu sigurna garancija uspjeha ili kako Dupor kaže da jedan loš aspekt može pokvariti ono što dobri aspekti obećavaju...
meni osobno nije dovoljno izazovno sami trigoni i sekstili....volim malo više borbe pa mi odgovara i koji kvadrat....;)

:thumbsup:

limunada
29-10-2011, 19:06

slazem se :clap: ja vise volim kad imamo vise kvadrat il op. nama nikad nije dosadno :D

kanon
29-10-2011, 19:25
Odemo negdje, primjetimo neku osobu suprotnog spola. Ili istog, svakome prema afinitetima. Nije niti bitno. I zaigra nam nešto toplo u stomaku. Prepoznavanje na razini instinkta. I eto proradio je Ma-Ve ili Pl-Ve aspekt u nekoj zamišljenoj sinastriji.
Zamislimao sada da su to dvoje zamišljenih ljudi proveli neko vrijeme trošeći taj aspekat i pojavila se ljubav. Dodajemo i aspekte Ve i Mo, Ne u tu imaginarnu sinastriju.
Ali oni moraju o nečemu razgovarati, djeliti mišljenja. Aktivirajmo i Me.
Onda to dvoje počnu planirati zajedno, graditi, stjecati. Pa vidimo i Ju i Sa kako rade u tom odnosu neke aspekte sa nekim planetama i kućama.
Pa vidimo da bi jedna veza mogla opstati i trajati u vremenu u njoj moraju postojati strast, prijateljstvo i zajednički interesi.
Ali ako nema kontakata svijetala ? Ako se karakteri nisu prepoznali. Ako si duše nisu bliske, što je to što bi te osobe moglo zadržati u ljubavi do kraja?
Možda Saturn??? Ne vjerujem. Saturn može sačuvati brak, ali ne i ljubav.

A kakav međusobni aspekt sa našim svjetlima bi trebala imati svijetla naših partnera pokazat će nam vlastiti natali.[/I]

andjelikadepeures
30-10-2011, 00:38
Mene vishe privuche kad je nechije So u konjukciji s mojim ili bar u istom znaku, ili Mo u istom znaku/konjukciji

Gloria
30-10-2011, 01:14
Ajde mi objasnite meni ovako glupavoj, konjukcija je kad su dve planete u istoj kući jel tako? Sad kad imam njegov natal, a nemam ni njega ni njegov natal, i kad uradim sinastriju, da li treba sunce i mesec da budu u istoj kući, tj moje sunce u 11, njegov mesec u 11 ili pak ne mora? Da li postoji mogućnost da natali obećavaju svašta lepo a veza bude očaj i obrnuto? Da li ste imali takva iskustva kroz tuđe natale ili svoj?

Gloria
30-10-2011, 01:47
Konjukcija je blizak odnos dve planete u istoj kuci u natalu.:)
U sinastriji je svaka planeta u svojoj kuci,ali u sinastrijskom odnosu one su jako blizu,stoje jedna blizu druge ili jadna naspram (konjukcija).:)

Hvala! :) :)

TigaBg
30-10-2011, 04:09
Uh...ajde da zanemarimo astrologiju,da na neki drugi nacin objasnim So i MO...Sunce je zvezda koja sija danju,planeta koja ima svoj autoritet i td..Mesec je zvezda koja sija nocu..,ona je dosta blaga,nezna,lahorasta...i td..Nikako ova dva pojma ne mogu da budu kompatibilna.Sunce je tu mnogo jace,ono zeli svi paznju i da se sve oko njega vrti,gde bi Mo trebalo da mu se podredi i da ispunjava zelje SO.Medjutim MO ipak svestan da je on vrlo bitan,vazan jer predstavlja dusu coveka,zato Mo moze da bira ili da se potcini So i da u nekom odnosu na kraju on nesto dobije (nije vazno materijalno ili nematerijalno),jer So na kraju nagradi za svu paznju ili da ode i gleda svoja posla,ali da ostane ciste duse i cistih emocija.
Zato kontakt SO0MO i uspeva ,jer tu uvek Mo trpi i tolerise SO i navodno se oni razumeju dobro,ali Mo uvek zna koliko to ustvari nije dobro,samo je pitanje koliko je vlasnik Mo iskren da to otvoreno kaze.Ako slucajno odnos ne uspe uvek se neko hvata za neki drugi los aspekat koji navodno pokvari idealnu vezu..:rolleyes:
Po meni ako je zaista SO0MO "andjeoski aspekat" ni milon losih ga ne bi mogli pokvariti...:D

Pa i nije baš tako. Sinastrije nisu tako jednostavne.

TigaBg
31-10-2011, 00:41
Zato sto nisu jasno determinisane.One nisu nikakav garant prvo trajanja odnosa,drugo kvaliteta odnosa.:)
Ovo SO0MO I SO0SO nista ne znaci u odnosu dve osobe,pa cak i kada su svi ostali polozaji zadovoljavajuci,da ne kazem idealni,jer takvi ne postoje.Ipak i dalje tvrdim da SO0So ima veci potencijal u trajanju nego SO0MO.

Da li će veći potencijal za razvoj odnosa imati aspekti So0Mo ili So0So ili neka druga planeta, zavisi od onoga što oboje nose u natalu.
Nekome će najviše odgovarati So0Sa aspekti, zbog jake simbolike Saturna u natalu.

Meni se nikada nije dopao neko ko ima So u mom znaku. Čak su mi vrlo odbojni. Ali zato mi se dopadaju muškarci sa istaknutim Ma i to u kardinalnim znakovima, tako da su povezani sa mojim Sa.
Kod mene je takav slučaj zbog toga što su Ma i Sa vladari moje 7. kuće i dispozicijom se sve završava Saturnom u Jarcu.

Ovo je samo primer.
Ono što ti nosiš u natalu, pokazaće tip odnosa u koji ulaziš i samim tim ćeš u sinastrijama imati slične aspekte.

TigaBg
31-10-2011, 01:17
Meni su da ne navodim primere vec sam to uradila,jako losi sinastrijski polozaji doneli trajnije i kvalitetnije odnose,od ovih takozvanih "andjeoskih"..:rolleyes: So0Mo,So0So.
Ne obracam vise paznju na odnose Sunca i Meseca u sinastriji,jer nisu mi dovoljno jaki njihovi argumenti u real life..:)

Konkretno tebi ne bi odgovaralo So u Ribama, bez obzira što je tu Mo. To So u Ribama bi imalo veliki problem sa tvojim planetama iz Device i Ne iz Strelca.
Odnose So i Mo nikako ne treba zanemariti.

P.S. Koliki potencijal ima neki sinastrijski odnos, zavisi i od trenutka i aspektata pod kojima je nastao.

tatjanaj
31-10-2011, 02:40
Ja znam dosta parova koji imaju dobre aspekte izmedju SO i MO, ali su im ostali aspekti srusili odnos. A znam i one koji imaju kvadrate izmedju ovih planeta ili uopste nemaju aspekt, pa ih je nesto drugo odrzalo. Nema pravila. To sve zavisi od mnogo faktora - natala, kompletne sinastrije, trenutnog stanja osoba itd, itd...

nefertiti_h
31-10-2011, 03:03
da,eto moj decko u natalu ima SO opozicija MO, a u sinastriji također njegovo sunce pravi opoziciju na moj MO i moj PL. :)

s obzirom da on to ima u natalu..njega bi ovakav raspored planeta u našoj sinastrjiji trebao "zadovoljavati"?:)ili?

tatjanaj
31-10-2011, 03:05
Negde sam procitala da savremeni astrolozi vise ne dele aspekte na pozitivne i negativne, vec na meke i tvrde. Meki su sextili i trigoni i predstavljaju stanje stvari, a tvrdi su polukvadrat, kvadrat, seskvikvadrat i opozicija i predstavljaju aspekte akcije. Jedino nisu sigurni kako da tumace konjukcije. Smatra se da je kod konjukcija jako bitan znak i koje planete tvore konjukciju. Ako su u konjukciji Mesec i Pluton, odnos moze biti tezak.

TigaBg
31-10-2011, 14:06
Ono sto zelim da kazem da nema to veze toliko za znakom koliko sa ovim odnosom So i Mo......Mo je Mesec dusa,ztrva,patnja,crna rupa...a So centar,energija,potecijal i td..Jednostavno to dvoje nikada ne mogu dati dublju emotivnu pricu koja traje u vremenu-nikad.;)

Mo i So su svetla, njihov odnos je najvažniji i u natalu i u sinastrijama. Veliki broj autora poklanja pažnju upravo aspektima svetala u sinastriji.
Ali to ne znači da će dobri aspekti So i Mo doneti blagostanje. Nije dovoljno.

ibis
31-10-2011, 14:19
Mo i So su svetla, njihov odnos je najvažniji i u natalu i u sinastrijama. Veliki broj autora poklanja pažnju upravo aspektima svetala u sinastriji.
Ali to ne znači da će dobri aspekti So i Mo doneti blagostanje. Nije dovoljno.

Tacno Tiga. Dobro medjusobno postavljena svetla su presudna. Naravno nema carobne formule i svaka sinastrija je posebna prica.

Mila Dudes
11-11-2011, 07:23
partnerov mesec u mojoj devetoj kuci u ribama

coca
11-11-2011, 08:51
Zanimljiva je sinastrija mog trenutnog decka i mene...
jer:
Njegov mesec sekstil moje sunce=kontakt koji ukazuje na dobre odnose, raspolozenje,popularnost, i erotske impulse medju nama.Medjusobno razumevanje.Podsticace jedno drugo da budu ono sto jesu ;musko i zensko! Idealan polozaj za supruznike.

Konjukcija dva meseca=Postoje obostrane zelje pa ce se partneri lako uskladiti.Ne smeju dozvoliti da ih emocije previse ponesu.
Pokloni.
Njegov merkur trigon moje sunce=Dobar mentalni kontakt.

Njegovo sunce trigon moj jupiter=Vrlo plodan brak.Aspekt poverenja uspeha i srece, srecan ishod na kraju.

Njegovo sunce trigon moj SMC=Dobar duhovni i fizicki kontakt,pa je moguc brak.

Moj merkur trigon njegov mesec=Ja ga razumem,i izgledam mu privlacno,...dobro za saradnju.

Moja venera sekstil njegov mesec=oba partnera ce uzivati u medjusobnom drustvu, deleci interesovanja, zabavu,ukuse,ljubav,neznost,...ja cu mu ugadjati, i pruzati ljubav, i popustati.

Njegova venera trigon moja venera=vrlo toplo zajednistvo,koje moze doneti puno zadovoljstav i srece.Predstavljaju zadovoljstvo jedno drugom, slicni ukusi. Ovo je kntakt, kada ce jedno drugom reci "pa gde si bio do sada?"

Njegova venera sekstil moj jupiter=donosim mu veliku srecu,susret zabava,blagonaklonosti,velikog uzajamnog uvazavanja,,skupih poklona,Najveci moguci poklon cu mu ja podariti(ljubav).Visok nivo saradnje zasnovan na uzajamnom postovanju.

Do sada ni sa kim nisam imala ovoliko dobrih aspekata.:)

UnaD
05-02-2012, 12:14
Sa bivšim mužem sam imala konjukciju njegovog Sunca i mog Mjeseca(moja 1, njegova 3 kuća). Znam da je to dobar aspekt, ali mislim da je bila presudna konjukcija njegove Venere i mog Urana, a to je i u njegovom natalu.

Tratincica84
06-02-2012, 12:38
Ja sam sa bivsim imala SO0MO i to obostrano, MO0MO ...pa ipak nismo zajedno i prica je bila kratka i teska...nama je recimo najvise radio aspekt VE90SA, SO90SA

majabl
06-02-2012, 16:24
imama ja sa likom, a to je nesto...imamo obostrano so i mo, i otkad smo se upoznali sva prica je o nekom braku i djeci..hahha..ali ja od takve osobe bjezim, nekako i lijepo mi je i nije mi lijepo..kao da ta prica o nadopunjavanju nije to sto trebam...:) :) :)

Tratincica84
06-02-2012, 16:28
imama ja sa likom, a to je nesto...imamo obostrano so i mo, i otkad smo se upoznali sva prica je o nekom braku i djeci..hahha..ali ja od takve osobe bjezim, nekako i lijepo mi je i nije mi lijepo..kao da ta prica o nadopunjavanju nije to sto trebam...:) :) :)

E Majabl tako je bilo i kod mene sa obostranim SO0MO, od pocetka kao savrseni ,prica o svadbi, braku, deci...a ubrzo haos... ja bih pre za trajnost neke veze gledala aspekte SO sa SA ...

malamaza
06-02-2012, 18:15
mislim da je ta priča sa suncem u sinastriji kod mene dodatno naglašena time što mi je sunce vladar podznaka
u sinastriji s mužem imala sam separacijski trigon njegovog mjeseca u biku s mojim suncem u djevici - orbis 2.st
dok sam bila u braku imala sam jednu tajnu vezu, dok nisam ušla u astrologiju nisam znala da imamo egzaktni trigon i njegovog mjeseca u biku sa mojim suncem

to u prijevodu znači da su obadvojica doticala moje sunce sa praktički iste pozicije, s tim da je ovom drugom mjesec vladar podznaka, a
moje sunce je u velikom trigonu sa tim njegovim mjesecom i njegovom venerom koji su u trigonu(SO120MO120VE)

i dubok su trag ostavili u meni, svaki na svoj način

UnaD
06-02-2012, 20:26
Da li znaš onda šta je veliki trigon muškog Mjeseca moje Venere i mog Saturna?

kaiserin
21-09-2012, 22:18
ja imam sa svojim dragim aplikacionu konjunkciju Sunca :)

Srdjan
13-02-2014, 16:26
Može li neko da mi pojasni Moje sunce na njegovom Saturnu vladaru 8, egzaktna konjukcija? Da dodam još (meni je Sunce u Ribama) tako da moj neptun egzaktno pravi 60 sa tim istim njegovim Saturnom...

danica_91
14-02-2014, 13:59
Može li neko da mi pojasni Moje sunce na njegovom Saturnu vladaru 8, egzaktna konjukcija? Da dodam još (meni je Sunce u Ribama) tako da moj neptun egzaktno pravi 60 sa tim istim njegovim Saturnom...

ja mogu samo da kazem da kad god sam ja imala taj kontakt, desavalo se da sam ja Sa, a on So najcesce...ili uopste ne dodje do veze, jer sam imala utisak kao da ta osoba bukvalno bezi od mene, slicno je i sa Sa i Mo, pa mislim da je moguce da se oseca ta neka mnogo jaka vezanost, odnosno da se ta osoba uplasi mog Sa, jer misli da ce biti gusen ili sta vec, pa pobegne dok jos moze...
a druga manifestacija je jedino da ta osoba Sa bude neki autoritet ovom So, da ga kontrolise, uci, koci i tako to, i daje trajnost mada ne neku laganu...
e sad, ako je vladar 8. kuce, onda ne znam...mozda transformacija neka veca, ali kad je Sa u ribama, mislim da to nije tako jako kao npr kod mene gde je u vodoliji i mislim da radi kao lud..nekako te ribe to zataskaju malo..plus taj Ne...

kazi ti meni kako ti vidis, Srdjane, da to radi kod vas na primeru? :) jel se ti bas lozis na tog lika? a mozda se i plasis? :D

danica_91
14-02-2014, 14:01
Da li znaš onda šta je veliki trigon muškog Mjeseca moje Venere i mog Saturna?

pa trebalo bi da da prave emocije, bliskost veliku, i stabilne emocije :) mislim da je to jako lepo :) mada kazu da ipak kad je Sa malo umesan, cak i trigonom, mozda bude teze da se te emocije ispolje na prvu..mozda vremenom bude bolje :) jer kao Sa hladi, cak i kad je u lepom aspektu :)

andjela
14-02-2014, 14:06
Sto se tice Mo i So,ja i moj decko u sinastriji imamo-njegovo So na mom Mo.Moje mo je u 4.kuci,u raku...Otkako smo se sreli,ja imam utisak da se znamo i da pripadamo jedno drugom...Razdvaja nas daljina i jako je sve tesko,ali obrni-okreni,opstajemo...Njegov Jupi i Saturn su u isto vreme na mom vladaru 7.kuce,Marsu...Njegova Venera radi trigon na moj Jupiter i Merkur...Malo je jedno nezgodno sto mu Uran pada u moje 7.polje,a inace Asc pada u moje 7.polje,i moj Desc u njegovo 1.polje...

Ne znam za druge,ali kod mene je taj kontakt MO-SO,doneo nekakvo prepoznavanje...

danica_91
14-02-2014, 14:32
meni je kombinacija So i Mo u sinastriji fatalna, jos ako se i Ju i Ve umesaju, znaci katastrofa...imala sam jednu vezu sa trigonima, moj Mo i njegovo So, i njegov Mo i moje So...i plus konjukcije sa Ju i Ve, ma sinastrija boli glava, i trigoni Mo i Ve...i na kraju to jeste dalo prepoznavanje na prvu, ljubav velika jos na samom pocetku dok se i ne znamo, ogroman intenzitet, spajanje sa drugom osobom i prihvatanje te osobe u potpunosti, odnosno dodjes do one tacke kad osobu obozavas, ne volis, nego je obozavas i ne mozes dugo bez nje, a sa druge strane npr. nemate skoro nista zajednicko i morate da raskinete da biste uspeli u ovom svetu, jer zajedno propadate...ali i dalje emocije traju, i sa jedne i druge strane, neobjasnjivo jake, iako svako ima svoj zivot i nove veze...iako nemamo nikakav kontakt...ali posle par meseci ipak stigne bar jedna poruka kako smo jedno drugom najveca ljubav ikada i kako smo mi idalje zajedno ali u drugoj nekoj dimenziji...i tako stalno, na par meseci kukamo jedno drugom, i onda krene plakanje tih dana i ostalo, ali svako nastavi sa svojim zivotom...i nikako da se prekine, da se ohladimo...

tako da prokleto je to jako kad ne mozes da budes sa tom osobom ... ja se idalje jako tesko nosim sa tim ...

Srdjan
14-02-2014, 14:33
kazi ti meni kako ti vidis, Srdjane, da to radi kod vas na primeru? :) jel se ti bas lozis na tog lika? a mozda se i plasis? :D

Pa to radi ovako :) Ja i on smo mnogo dobri drugovi... Ja pred njim nemam nikakve tajne. Međutim, dok nije imao devojku, ja sam mu bio centar sveta! Znao je da me iz čista mira zagrli i onako gnjavi i ljubi :) i to je meni bilo tako slatko... E onda je se tu pojavila jedna profukljača koja ga je bukvalno omađijala :( znači kunem ti se bacila je neke čini, i on je potpuno zaboravio ne samo na mene, već i na sve ostale. Promenio se.

E sada... u meni plamen ljubavi ostao je da gori, ali bilo kakav potez. osećam da bi mi ona oči izvadila! A ni sa njim nisam stigao da razvijem toliku bliskost da bih mogao da ga poljubim ili slično... on je sada u nju zaljubljen :(

eto ti. Na kraju se sve na Srđanu slomi :(

danica_91
14-02-2014, 14:39
Pa to radi ovako :) Ja i on smo mnogo dobri drugovi... Ja pred njim nemam nikakve tajne. Međutim, dok nije imao devojku, ja sam mu bio centar sveta! Znao je da me iz čista mira zagrli i onako gnjavi i ljubi :) i to je meni bilo tako slatko... E onda je se tu pojavila jedna profukljača koja ga je bukvalno omađijala :( znači kunem ti se bacila je neke čini, i on je potpuno zaboravio ne samo na mene, već i na sve ostale. Promenio se.

E sada... u meni plamen ljubavi ostao je da gori, ali bilo kakav potez. osećam da bi mi ona oči izvadila! A ni sa njim nisam stigao da razvijem toliku bliskost da bih mogao da ga poljubim ili slično... on je sada u nju zaljubljen :(

eto ti. Na kraju se sve na Srđanu slomi :(

o jbte, to je bas zalosno...jer obicno Sa pati, a ne So..zato sam u cudu o.O a mozda se i ti plasis da uradis bilo sta, kao So, jer se plasis njegovog odbijanja Sa, zato i mislis da se niste dovoljno zblizili...

a to sa curom je normlano...to sam cula od puno momaka, da kukaju kad ih drugovi ostave tek tako zbog cure..samo sto oni nisu zaljubljeni u drugove :P...a te ribe su vam i dale to mazenje i sve...to je bas slatko :) ali moj savet ti je da cutis jer, jbg, mozda decko stvarno hoce cure, ne momke...i jbg, tvoje je da ga pustis i da se ne mesas, jer bi svakako samo usrao motku...mozda ce da ga prodje kasnije ta zaludjenost pa se opet druzite :)

Srdjan
14-02-2014, 14:49
o jbte, to je bas zalosno...jer obicno Sa pati, a ne So..zato sam u cudu o.O a mozda se i ti plasis da uradis bilo sta, kao So, jer se plasis njegovog odbijanja Sa, zato i mislis da se niste dovoljno zblizili...

a to sa curom je normlano...to sam cula od puno momaka, da kukaju kad ih drugovi ostave tek tako zbog cure..samo sto oni nisu zaljubljeni u drugove :P...a te ribe su vam i dale to mazenje i sve...to je bas slatko :) ali moj savet ti je da cutis jer, jbg, mozda decko stvarno hoce cure, ne momke...i jbg, tvoje je da ga pustis i da se ne mesas, jer bi svakako samo usrao motku...mozda ce da ga prodje kasnije ta zaludjenost pa se opet druzite :)

Tačno je plašim se, ne bih da pokvarim tako dobro prijateljstvo između nas... Ne bih da ga teram na nešto što ne želi. Znam kako je meni kad me napadnu navalentne devojke... ali ok, on je tako izabrao. Koga briga za Srđana i njegova osećanja... Što me je i grlio, zna da sam gej i zna da se lako zaljubim i onda doliva ulje na vatru!

danica_91
14-02-2014, 15:00
Tačno je plašim se, ne bih da pokvarim tako dobro prijateljstvo između nas... Ne bih da ga teram na nešto što ne želi. Znam kako je meni kad me napadnu navalentne devojke... ali ok, on je tako izabrao. Koga briga za Srđana i njegova osećanja... Što me je i grlio, zna da sam gej i zna da se lako zaljubim i onda doliva ulje na vatru!

pa mozda i ne sme da prizna sebi da je gej pa je naso curu da pobegne iz tog sveta, i od sebe...odakle znas..ali kad-tad sve izadje na videlo :) ali, iskreno, mislim da ne znam nijednog strejt decka da je grlio i ljubio drugove o.O tako da...to je mozda neki znak, samo lik ne sme da se pokaze...jer opet je Sa tu kao vladar 8. polja..mozda mu je tesko da prizna...

Srdjan
14-02-2014, 15:09
pa mozda i ne sme da prizna sebi da je gej pa je naso curu da pobegne iz tog sveta, i od sebe...odakle znas..ali kad-tad sve izadje na videlo :) ali, iskreno, mislim da ne znam nijednog strejt decka da je grlio i ljubio drugove o.O tako da...to je mozda neki znak, samo lik ne sme da se pokaze...jer opet je Sa tu kao vladar 8. polja..mozda mu je tesko da prizna...

joooj znaš koliko si me sad oraspoložila :) pa šta znam, možda je tako kao što misliš. Nije tipično da se drugovi ljube. Ali opet njemu je Mars u Lavu, to je jak položaj. I Venera mu je u Ribama... Međutim Uran i Neptun su u 8, a vladar 8 je u Ribama... mnogo je to zamršeno, ne zna možda ni on šta je. Je puno je Neptuna u simbolici 8.
Inače on je tu devojku u početku ignorisao, 100x mi se žalio kako je ne voli itd, i odjednom kao da je bacila neke čini na njega :( on se zaljubi u nju :(

danica_91
14-02-2014, 15:14
joooj znaš koliko si me sad oraspoložila :) pa šta znam, možda je tako kao što misliš. Nije tipično da se drugovi ljube. Ali opet njemu je Mars u Lavu, to je jak položaj. I Venera mu je u Ribama... Međutim Uran i Neptun su u 8, a vladar 8 je u Ribama... mnogo je to zamršeno, ne zna možda ni on šta je. Je puno je Neptuna u simbolici 8.
Inače on je tu devojku u početku ignorisao, 100x mi se žalio kako je ne voli itd, i odjednom kao da je bacila neke čini na njega :( on se zaljubi u nju :(

Ma u lavu nije toliko jak polozaj...ja ga imam, znam xD salim se, nisam ja gej, ali mislim da ga mnogo hvale bezze, a bas ti likovi su veliki narcisi i samo se slikaju i ostalo, sredjuju..jer hoce da se pokazu pa onda ispadnu feminizirani :D Ve u ribama voli sve zivo :D jos ako mu je osma tako zajebana...ima tu mogucnosti da je gej...a nije se on tek tako zaljubio u nju, ne ide to tako...niti ona moze da ga omadjija, to su gluposti :D samo lik hoce sebe da postedi neko vreme...mozda je bi ;)

Srdjan
14-02-2014, 15:23
Ma u lavu nije toliko jak polozaj...ja ga imam, znam xD salim se, nisam ja gej, ali mislim da ga mnogo hvale bezze, a bas ti likovi su veliki narcisi i samo se slikaju i ostalo, sredjuju..jer hoce da se pokazu pa onda ispadnu feminizirani :D Ve u ribama voli sve zivo :D jos ako mu je osma tako zajebana...ima tu mogucnosti da je gej...a nije se on tek tako zaljubio u nju, ne ide to tako...niti ona moze da ga omadjija, to su gluposti :D samo lik hoce sebe da postedi neko vreme...mozda je bi ;)

vadiću ja njega iz depresije :D a tačno, samo se slika i sređuje :D to je živa istina.
jooj strogi su mu roditelj i brat, ubili bi ga da znaju da im je sin gej (ako jeste). Možda zato i ne sme ništa...
U svakom slučaju hvala ti što smo popričali :)

gligorova
23-12-2014, 20:42
Konjukcija mog meseca i njegovog sunca u vodoliji. Ne zivimo u istom gradu tako da nismo u stanju da cesto budemo zajedno, ali uvek kada smo jedno pored drugog prelepo nam je, mozda bas zbog te konjukcije. E kada nismo zajedno cesto se svadjamo, ne znam odakle to dolazi, jer Ju 120 Ju je pokazatelj dobrog slaganja. Vidim da je moje sunce u njegovoj 7 kuci, pa pretpostavljam da bi i to trebao biti dobar pokazatelj, ali mozda sam ipak subjektivna pa vidim samo pozitivne aspekte. I da ne zaboravim on je vec dva puta razveden, pa to moje sunce u njegovoj sedmoj mozda i nema nekog znacaja. Moze li neko da malo protumaci ovu nasu sinastriju? http://i61.tinypic.com/id6qzm.jpg

ganci
25-12-2014, 13:39
Sa kolegom imam egzaktnu konjukciju mog So i njegovog Mo. I njegovo So je u istom znaku.
Imamo super odnos(ne ljubavni), razumemo se zacudjujuce lako i bas postoji ta neka sigurnost i opustenost u odnosu.

cmokic78
25-12-2014, 13:47
Ja sa bivsim imam So0Mo, sijaset super aspekata i odlican Davis i opet smo raskinuli .....

snupy
25-12-2014, 14:52
jel se i za sinastriju uzima orbis za svetla 10-12 stepeni?

cmokic78
25-12-2014, 15:11
Ja mislim da je pogotovo za sinastriju taj orbis sasvim ok

Mad Max
26-12-2014, 16:56

Nebi išao preko 10 pogotovu ako su u pitanju svetlo i neka druga planeta, naravno ovoliki orbis je samo u slučaju konjukcije.

rijanon
27-10-2015, 00:13
ja imam natalno So90Mo.
njegov Mo 0 moje So. orbis 1*
fora je da su nam Me kao dispozitori u Raku i moj i njegov.
njemu je Me u Raku dispozitor Mo i vladar 5. i 7. kuće. i pao na moju Ve.
meni je Me u Raku dispozitor So i Mo, nalazi se na ACu.
ja već zamišljam našu bebu, a već smo pričali o deci, a još nam nije ozbiljna veza, mada se dugo znamo.
osećam ga kao muža, on mene kao suprugu. to svi vide, malo je teško što smo u
dva grada. ali ljubav ljudi! :) + moj Mo 0 njegov Ju u 7.
i njegova Ve na 0*Raka u konjukciji sa mojim So, mada su različiti znaci.

alea
27-10-2015, 00:30

Da, orbisi planeta su sledeci:

SO 15*
MO 12*
SA 9*
JU 9*
MA 7*
VE 7*
ME 7 *

Da bi se odredio aspekt potrebno je sabrati poluorbise planeta, sto znaci da SO salje svoje zrake 7,5* ispred i 7,5*iza svog tela, i isto to vazi i za ostale planete, ovaj navedeni orbis podeli se na pola i to je orbis delovanja neke planete. Da bi orbis delovao dovoljno je da se susretnu zraci koja bacaju zvezde. Npr 7,5* od SO i 4,5* od SA - ovo je aspekt koji deluje jer se dodiruju zraci koje ove planete bacaju, sto znaci da razlika izmedju SO i SA moze biti i 12* i postojace aspekt, s tim sto naravno najasnaznije deluju egzaktni, tj partilni aspekti i to oni do 3*.

mrgud78
27-10-2015, 00:40
Znaci za Mo0So je orbis 13.5*?

rijanon
27-10-2015, 01:02
a mi imamo konjukciju So0Mo od 1* :eek:

čim je isti znak, ne mora čak ni biti aspekt, planete osećaju i rade kao jedna.
energija je ista. Ovan je Ovan i na 5. i na 28. stepenu, rogonja :)

makky
27-10-2015, 02:01
Meni taj aspekt Mo(njegov) 0 So(moje) nije ništa doneo, sem da se on povremeno lepi za mene, kao muva zunzara, dosada živa! A onda kad uspe da se zalepi, kreće da me hladi Sa(njegov) 0 Mo(moj). I tako sam ga oterala u tri lepe, mene taj idiotizam, iz krajnosti u krajnost, izluđuje! Kao pokvarena jaja!

rijanon
27-10-2015, 02:08
ju makky kako??
mi imamo iste aspekte i neko veče smo pričali kako bismo vaspitali našu bebu!
mada zavisi kakvi su vladari So, Mo i ovamo Mo, Sa.

makky
27-10-2015, 02:18
Mo0So u Strelcu. Moj Ju u Vodoliji, njegov Ju je retro u Ribama, egzaktno na mom IC (i Juno mu je na istom stepenu). I da, njegov Mo je polupan, napao moje So. On natalno ima Mo 0Ne 90So 90Me, 90Ju (i 120Ve, što je ok).
Sa0Mo u Raku. Moj Mo u sedištu, dispozitor njegovog Sa je Mo, čime se vraćam na početak priče.

rijanon
27-10-2015, 02:29
Sa u Raku je zloćudniji od drugih znakova, mislim malo teži i još te vraća na Mo.
možda je to razlog.
gle moje polupano So. njegov Mo naleže u orbisu od 1*
dispozitor je njegov Me u Raku na 26* 0 moja Ve. a i moj Me je u Raku na ACu i kroz njega je
poništen moj natalni Mo90So. tako da se smirilo sve.
plus je njemu Me vladar 5. kuće i cele Device u 7.
i ovaj moj imao teško detinjstvo, bez oca, ima Mo90Sa natalno. tako da je to moje So 90 Sa njegov koji je u Devici, pa opet rešeno preko Me u Raku (porodica, moj vladar ICa, njemu DCa i 5. natalne)

makky
27-10-2015, 02:41
Kod vas je onda bolja situacija.
Ovom mom je Mo totalno uništen i gde baš nađe da se zalepi za moj stelijum :doh: A ni Sa mu nije ništa bolji!
Ne znam kako da tumačim njegov Ju egzaktno na mom IC :confused:
A i njegov Ma je u konjukciji sa mojim MC. Napao mi sve bitne tačke natala! Hvala Bogu pa je jedino moj DC ostavio na miru. :)

rijanon
27-10-2015, 02:59
i ja sam njemu zveknula moj Sa na njegov MC. :) a on meni Sa na IC. :) bolje kod vas što je Ju. :)
i kod nas ima njegov Ju na mom Mo i ICu, ali 6* aplikacija.
na mom DCu nema ništa, a u njegovoj 7. je moj Mo.

Lanna
27-10-2015, 16:02
ni ta konjukcija nije garancija nizasta.Naravno lepo je kad postoji ali ona sama nije dovoljna. Ja sam je sa jednim momkom imala.Njegovo Sunce (13stepen),moj Mesec (10stepen) u vagi,aplikacioni aspekt.Konjukcija je u mojoj 10 kuci,njegovoj 11. A i sinastrija nam je jako dobra,ali nista od te veze.

JupiterGirl
27-10-2015, 16:07
Ja uopste ne vjerujem u te sinastrije vise nego gledam nase natale. Najbolje sam se slagala sa momkom s kojim sam imala najvise kvadrata u sinastriji. Svjesna osoba moze da prevazidje dosta aspekata ako je spremna da radi na vezi I na sebi uopste.

Lanna
27-10-2015, 16:46
Ja uopste ne vjerujem u te sinastrije vise nego gledam nase natale. Najbolje sam se slagala sa momkom s kojim sam imala najvise kvadrata u sinastriji. Svjesna osoba moze da prevazidje dosta aspekata ako je spremna da radi na vezi I na sebi uopste.

tako je.Ja uopste u sinastriju ne verujem.To nije pokazatelj da cemo sa nekim ostati u vezi,braku ako se slazemo preko natalnih karata ili da necemo ako se ne slazemo.

JupiterGirl
27-10-2015, 17:05
Ma naravno, nista ne treba uzimati zdravo za gotovo vec samo kao neke smjernice. Bas smo nedavno ja I par drugarica gledale natal jedne udate djevojke. Opis njenog muza u natalu I nacin na koji bi trebala da ga upozna nemaju nikakve veze sa stvarnim cinjenicama. Nista nismo mogle da uklopimo.

Rejhana al Mahmud
11-01-2016, 11:58
Hej cure:-)

Gledala sam asteroide u jednom uporednom s mojim natalom....
Imamo obostrano Mjesec 0Juno , sta to znaci? Na netu ima puno oprecnih pisanja , te je bitan te nije.
Zanima me u praksi i primjerima sto mi imate reci :-)
Takodje njegov Mjesec radi 0 na moj ASC...

danica_91
13-01-2016, 10:54
ja u svojoj najboljoj i najduzoj vezi nemam kontakte mog Mo i So sa njegovim planetama uopste...ali su npr. kuce jako vazne jer planete nam padaju medjusobno u 5. i 7. kucu... a on ima So u znaku, gde ja imam Mo ali ne prave nikakav aspekt, daleko su dosta...mada nikad se bolje ni sa kim nisam razumela i toliko dobro poznavala, covek me cita kao knjigu, zna uvek unapred sta hocu, oseca me... a videla sam u jos jednoj dugoj vezi ne toliko kontakte Mo i So....na prvi pogled obe sinastrije deluju jako slabo, kad ono medjutim...doduse, radilo se dosta na tome da se dodje do ovog nivoa veze...ne kazem da nema tu posla...ali sve zavisi od nase dobre volje...

Princess77
13-01-2016, 20:27
Nema veze sto su daleko ako su u istom znaku, to definitivno utice na vasu vezu.

Rejhana al Mahmud
13-01-2016, 20:40
Koliko su dobre konjukcije...
Recimo Sunce iz Bika radi konj na misku Veneru, Mars, Merkur....ali ne i Sunce koje je takodje u Biku.
Dal je preporucljiva kombinavcija dva bika...onako vise uopsteno pitam...

Rejhana al Mahmud
13-01-2016, 21:28
Da li se racuna Mjesec Bq Sunce u Sinastriji ili je preslabo vezanje?
Uz to Mjesec 90 Mjesec ...kao da nisu duse iskladjene

Pipa Midlton
16-01-2016, 10:50
Da li se racuna Mjesec Bq Sunce u Sinastriji ili je preslabo vezanje?
Uz to Mjesec 90 Mjesec ...kao da nisu duse iskladjene
Rejhana, idealno u sinastriji je konjukcija Meseca i Sunca odn. Mesec jednog partnera na Suncu drugog, pri tom ne moraju biti u stepen, dovoljno je da su u istom znaku, a ako su još jako blizu to bolje. Smatra se da kada neko ima Mesec na nečijem Suncu da ga već pri prvom susretu vidi kao idealnog partnera.
Zatim dolazi trigon Sunca i Meseca a onda i sekstil. Mada iz mog iskustva ja ovaj sekstil nekako ne osećam.:rolleyes:Oduvek su mi se lepili oni koji imaju Mesec u Devici na mom Suncu a ja sam se po pravilu zaljubljivala u Blizance jer imam Mesec u Blizancima a zatim i u Vodolije i Vage.
To što kažeš MO 90 MO, u pravu si ali ako su Mars i Venera u trigonu ili konjukciji i Merkuri takođe u trigonu, onda to može da izvuče stvar. Teško je naći osobu sa kojom ćeš se na svim poljima slagati i da je sve idealno.
Neki smatraju da je nekada potreban neki kvadrat koji će da razbije monotoniju.

Lanna
16-01-2016, 11:01
Ja sam imala sa bivsim deckom konjukciju moga Meseca(10*vage) i njegovog Sunca(13*vage).Lep je aspekt ali sam po sebi nedovoljan

Rejhana al Mahmud
16-01-2016, 16:02
Rejhana, idealno u sinastriji je konjukcija Meseca i Sunca odn. Mesec jednog partnera na Suncu drugog, pri tom ne moraju biti u stepen, dovoljno je da su u istom znaku, a ako su još jako blizu to bolje. Smatra se da kada neko ima Mesec na nečijem Suncu da ga već pri prvom susretu vidi kao idealnog partnera.
Zatim dolazi trigon Sunca i Meseca a onda i sekstil. Mada iz mog iskustva ja ovaj sekstil nekako ne osećam.:rolleyes:Oduvek su mi se lepili oni koji imaju Mesec u Devici na mom Suncu a ja sam se po pravilu zaljubljivala u Blizance jer imam Mesec u Blizancima a zatim i u Vodolije i Vage.
To što kažeš MO 90 MO, u pravu si ali ako su Mars i Venera u trigonu ili konjukciji i Merkuri takođe u trigonu, onda to može da izvuče stvar. Teško je naći osobu sa kojom ćeš se na svim poljima slagati i da je sve idealno.
Neki smatraju da je nekada potreban neki kvadrat koji će da razbije monotoniju.
Pipa,..sa jednom osobom imam kvadrat izmedju Mjeseca,i zato sam se pitala je li me zbog toga jako nervira i iriira...
Izmedju Merkura nema trigona ,ali ima Moj Mjesec sekstil Merkur ....
Moj Mars trigon Venera,trigon Merkur,bq Sunce ...ima ih jos,i losih ,...
Primijetila sam Junone na Oba Mjeseca u konjukciji ...gleda li se to ?

Po tvom primjeru bih trebala u Ribice da se zaljubljujem.zbog Moj Mjeseca,, a ne idu mi nekkao ,makar ovi koje poznajem ...

Ranije nisam o astroologiji brinula pa ni nisam mogla da uporedim Mjesece i ostale pozicije,i da bih sad sve fino uporedila i dosla do zakljucka ...

Pipa Midlton
16-01-2016, 16:36
Rejhana, odgovoriću tu u pp da ne bih išla u off.

gbruthbg
19-01-2016, 22:33
Ja sam imala obostranu 0 pa sinastrija na prvi pogled super i dve ali nije potrajala veza u smislu braka
Mada mislim da je uvek bolje biti So u toj konjukciji pogotovu ako je Mo u fiksnom znaku jer moze doneti opsesivnu ljubav i ono da podle njega nema dalje .

Lanna
20-01-2016, 09:45
Ja sam imala obostranu 0 pa sinastrija na prvi pogled super i dve ali nije potrajala veza u smislu braka
Mada mislim da je uvek bolje biti So u toj konjukciji pogotovu ako je Mo u fiksnom znaku jer moze doneti opsesivnu ljubav i ono da podle njega nema dalje .

uf,potpisujem ovo

gligorova
21-01-2016, 18:21
Sa jednim bivsim momkom imam Mo0Mo u vodoliji, a moje i njegovo So ne prave 0 ali su u lavu (udaljeni 17 stepeni). Imamo i 0 moja Ve njegov Ma. Rec je o vezi u kojoj nije bilo previse strasti, ali je bila puna ljubavi, neznosti, brige jedno o drugom. Veza se odavno zavrsila, ali i dan danas kada se sa zadovoljstvom vidimo ili cujemo.
Sa sadasnjim deckom imam 120 moj Mo njegovo So i ono sto mi je bas zapalo za oko je sto njegovo So pada tacno u stepen na mom Dsc. Moze li neko ukratko da objasni So0Dsc?

Andjelijaa
30-01-2016, 09:09
Za ljubav je jako bitno pogledati VII polje jer ukazuje kakav tip partnera bi nas privukao.
So0Dsc upravo moze da znaci da te dosta privlaci.Bitni su aspekti i koji poljem vlada So.
Kod So0Dsc se preporucuje da partneri rade zajedno jer bi u zajednickom poslu bili veoma uspesni.

gligorova
04-02-2016, 17:10
Hvala na odgovoru Andjelijaa.

TigaBg
04-02-2016, 23:39
Moj momak i ja nemamo So - Mo kontakte, ali su nam So u trigonu. Njegov Mo je u jakoj konjukciji sa mojom Ve, tako da bi i Meseci trebali da nam budu u trigonu, ali astro.com ne priznaje taj orbis :(

Poppy
05-02-2016, 09:22
Povecaj orbise ako ce ti biti lakse. :D

Pipa Midlton
05-12-2016, 08:40
hmZDSKbtxn4

cmokic78
05-12-2016, 10:24
Ja sam imala sa bivsim deckom konjukciju moga Meseca(10*vage) i njegovog Sunca(13*vage).Lep je aspekt ali sam po sebi nedovoljan

Isti slucaj i kod mene .... potpuno se slazem

Marshmallow86
05-12-2016, 14:41
Moj momak i ja nemamo So - Mo kontakte, ali su nam So u trigonu. Njegov Mo je u jakoj konjukciji sa mojom Ve, tako da bi i Meseci trebali da nam budu u trigonu, ali astro.com ne priznaje taj orbis :(

Deset mjeseci poslije - od dečka & djevojke do muža & žene :cool:

Toliko o relevantnosti astro.com orbisa :4lol:

Što ne postaviš vašu sinastriju, da vidimo na još jednom primjeru iz prakse šta vodi iz veze u brak :)

Princess77
05-12-2016, 15:06
Mi imamo njegovo So u mojoj VII, tacno na ekvidistancu mojih So/Mo. Znaci konjukcija i sa jednim i sa drugim. Njegov Mo je u istom znaku gdje je i moj Asc, znaci konjukcija sa Asc i opozicija sa So/Mo. Sve bi to bilo divno da nije zlotvora Sa na mom Asc, znaci konjukcija njegov Mo i opozicija So. Uvijek su mi govorili da cu ja njega jako povrijediti, zbog tog Sa180So. Kao sto znamo slucaj je obrnut.

Sto se tice orbisa na astro.com, ne obracajte oaznju toliko na to vec da li su znakovi prirodno u trigonu.

rijanon
05-12-2016, 17:41
sve zavisi od kompletnih natala, i našeg i njegovog.
i ja sam imala njegov Mo 0 moje So. i bilo je divnih momenata, ali on ima Mo 90 Sa, tako da je taj njegov Sa kvadrirao moje So i to je počelo da se oseti posle 4 godine muvanja i veze. na kraju sam se osećala bedno, jadno, izdano i prevareno, jer je on za te 4 godine dok je muvao i imao mene, takođe muvao i neku drugu, i ja sam samo jednog dana otvorivši net pogledala njihove fotke sa romantičnog putovanja u Rim. potpuno je pao u mojim očima i samo sam ga kameno hladno odstranila iz života.
doduše, njegov Sa imao i 0 moj Mo, tako da je Sa vremenom ohladio i moj Mo i moje So.
to je bilo mnogo jače od te čuvene Mo0So koju svi idealizuju i koja jeste malo delovala, ali apsolutno nedovoljno.
takođe smo imali i njegova So/Mo ekvidistanca na 19* Raka egzaktno na moj AC i sve to tako divno na kraju nije ništa značilo. moje iskustvo kaže da se ne lepimo za osobu koja ima So ili Mo oštećen Saturnom. izuzetno mali broj ljudi može emotivno da nadraste i izbori se sa tim aspektom. eto ovaj je imao Mo 90 Sa, otac je napustio njegovu majku (Mo) i očigledno nije dobio primer u detinjstvu kako se ponašati prema ženi i to ga prati i u 36 godini.

JupiterGirl
10-12-2016, 19:53
Gledala sam sinastriju jednog para koji je u srecnom braku i nemaju bas nikakvog kontakta medju svjetlima, medjusobno ili od strane licnih planeta. To me je bas zacudilo.

Skorpija83
10-12-2016, 21:11
Gledala sam sinastriju jednog para koji je u srecnom braku i nemaju bas nikakvog kontakta medju svjetlima, medjusobno ili od strane licnih planeta. To me je bas zacudilo.

Mozda je sat rodjenja netacan i ispada da im svijetla nijesu u aspektu a po pravom satu rodjenja ( koji niko ne zna ) svijetla su u aspektu.

Ja sam negdje citala da je bolji bilo kakav aspekt izmedju svijetala nego nikakav. Cak se opozicija izmedju So i Mo pokazala kao veoma stimulativna i pozitivna za ljubavni odnos.

TigaBg
10-12-2016, 22:12
Deset mjeseci poslije - od dečka & djevojke do muža & žene :cool:

Toliko o relevantnosti astro.com orbisa :4lol:

Što ne postaviš vašu sinastriju, da vidimo na još jednom primjeru iz prakse šta vodi iz veze u brak :)

;) to je i tada bilo aktuelno. Ne postavljam jer mi je mnogo stalo do njegai ne bih sebe da paranoišem astro analizama, ako me razumeš

sve zavisi od kompletnih natala, i našeg i njegovog.
i ja sam imala njegov Mo 0 moje So. i bilo je divnih momenata, ali on ima Mo 90 Sa, tako da je taj njegov Sa kvadrirao moje So i to je počelo da se oseti posle 4 godine muvanja i veze. na kraju sam se osećala bedno, jadno, izdano i prevareno, jer je on za te 4 godine dok je muvao i imao mene, takođe muvao i neku drugu, i ja sam samo jednog dana otvorivši net pogledala njihove fotke sa romantičnog putovanja u Rim. potpuno je pao u mojim očima i samo sam ga kameno hladno odstranila iz života.
doduše, njegov Sa imao i 0 moj Mo, tako da je Sa vremenom ohladio i moj Mo i moje So.
to je bilo mnogo jače od te čuvene Mo0So koju svi idealizuju i koja jeste malo delovala, ali apsolutno nedovoljno.
takođe smo imali i njegova So/Mo ekvidistanca na 19* Raka egzaktno na moj AC i sve to tako divno na kraju nije ništa značilo. moje iskustvo kaže da se ne lepimo za osobu koja ima So ili Mo oštećen Saturnom. izuzetno mali broj ljudi može emotivno da nadraste i izbori se sa tim aspektom. eto ovaj je imao Mo 90 Sa, otac je napustio njegovu majku (Mo) i očigledno nije dobio primer u detinjstvu kako se ponašati prema ženi i to ga prati i u 36 godini.
Tu je njegov Sa0 tvoj Mo bio presudan. Nažalost, ovaj sinastrijski aspekt ne može da zaobiđe veliku patnju osobe čiji je Mo. Baš sam to negde i pisala, muškarci sa Sa90Mo moraju nekad da ispadnu kreteni prema ženama, verovatno to ne rade namerno, ali gde je Mo oštećen od Sa, tu je i okrutnost.
Nažalost, i ja imam ovaj aspekt pa sam kao nečija devojka jednom bila ta koja je povredila, ali nije se moglo izbeći. Isto je tako moj Sa pravio loše aspekte na njegove planete

rijanon
10-12-2016, 22:50
Tu je njegov Sa0 tvoj Mo bio presudan. Nažalost, ovaj sinastrijski aspekt ne može da zaobiđe veliku patnju osobe čiji je Mo. Baš sam to negde i pisala, muškarci sa Sa90Mo moraju nekad da ispadnu kreteni prema ženama, verovatno to ne rade namerno, ali gde je Mo oštećen od Sa, tu je i okrutnost.
Nažalost, i ja imam ovaj aspekt pa sam kao nečija devojka jednom bila ta koja je povredila, ali nije se moglo izbeći. Isto je tako moj Sa pravio loše aspekte na njegove planete
pa da. svesna sam svega. i napisala sam gore da on verovatno u detinjstvu nije dobio primer kako se ponašati prema ženi, jer je njegova majka ostavljena (to je taj Sa90Mo), kontakt Sa/Mo inače zna da daje udovice i žene koje su na neki "zlosudbinski" način ostale same.
ali, ja nisam mogla da tolerišem i oprostim takvo njegovo ponašanje, bez obzira što donekle znam zbog čega se tako ponaša. mene kad neko ne poštuje, sva osećanja se gase u trenutku (mada umem često da budem opijena, pa dugo ne primetim da me neko zavitlava, ali kad jednom skapiram - to je seča u momentu bez ikakvog razmišljanja. i ta osoba je za mene mrtva zauvek.)
da se vratim temi: u sadašnjoj vezi i ja imam kao ti So120So i njegov Mo u Lavu, moje So u Blizancima, to bi bio Mo 60 So, ali astro.com ne prikazuje aspekt.
to je ta veza koja je ove godine krenula skoro pa iz prijateljstva i za koju sam rekla da ide sporo jer se znamo već par godina, a ti reče da mora sporo zbog DC u Jarcu.
i u toj vezi nigde nijedan Sa ili Pl nije umešan. to mi je prvi put.
valjda sam sada u Sa povratku naučila šta me povređuje i šta ne želim u vezi. a jedva sam se tih aspekata otresla.
inače i za ovaj So120So kažu da je u suštini aspekt prijateljstva. ličnosti se lako prepoznaju, sarađuju.

mandrak-21
10-12-2016, 23:08

Mozda na prvi pogled nemaju ali kad malo vise zagrebes mora imati nekakvog kontakta,ili su u srodnim znacima ili se povezuju dispozicijom ili pak sredisnje tacke su veza......

rijanon
10-12-2016, 23:33
JupiterGirl, mogu da budu i antiscije upletene, a pogledaj i prenatalnu lunarnu i solarnu eklipsu kod jednog i kod drugog. i te eklipse vezuju ljude ko lepak, a da oni nisu ni svesni šta je to što ih veže.
postavi sinastriju na temu, da vidimo :)

mandrak-21
10-12-2016, 23:41
JupiterGirl, mogu da budu i antiscije upletene, a pogledaj i prenatalnu lunarnu i solarnu eklipsu kod jednog i kod drugog. i te eklipse vezuju ljude ko lepak, a da oni nisu ni svesni šta je to što ih veže.
postavi sinastriju na temu, da vidimo :)

da,kao i drakonik chartovi pa kontra antiscija itd...postavi sinastriju nechega sigurno ima

rijanon
10-12-2016, 23:50
e ja još drakon nisam čačkala, a središnje tačke i prenatalne eklipse znam da rade.
mada ne bi trebalo da ih nešto malefično napada, a kod njih očigledno ne napada ako su u braku. ili napada, ali nije još proradilo.
eto ga moj primer iznad: aspekt sa Sa je bio jači od So 0 Mo.

mandrak-21
10-12-2016, 23:55
e ja još drakon nisam čačkala, a središnje tačke i prenatalne eklipse znam da rade.
mada ne bi trebalo da ih nešto malefično napada, a kod njih očigledno ne napada ako su u braku. ili napada, ali nije još proradilo.
eto ga moj primer iznad: aspekt sa Sa je bio jači od So 0 Mo.

Slozena je sinastrija snaga planeta i aspekata se treba pazljivo prouciti.

rijanon
11-12-2016, 00:01
ma, zakakumuljen je svačiji natal za sebe kamoli sinastrija.
e ako te ne mrzi, kaži mi samo kako gledaš drakon? da li aspekte jednog drakona na drugi natal ili dva drakona međusobno?
i jesu li bitni što manji orbisi ili je dovoljno da su znaci srodni i da su obe planete u istom znaku pa da računam konjukciju?

mandrak-21
11-12-2016, 00:05
ma, zakakumuljen je svačiji natal za sebe kamoli sinastrija.
e ako te ne mrzi, kaži mi samo kako gledaš drakon? da li aspekte jednog drakona na drugi natal ili dva drakona međusobno?
i jesu li bitni što manji orbisi ili je dovoljno da su znaci srodni i da su obe planete u istom znaku pa da računam konjukciju?

Retko ih koristim samo kod slucajeva koje ne mogu objasniti pa se tu nadje nesto ali jedan drakon sa drugim natalom i obrnuto. Takodje ako bas nije "neka" sinastrija onda uporedjujem natal jedne sa progresijama druge osobe...

rijanon
11-12-2016, 00:09
aha ok. hvala ti.
evo ja sam već našla zilion poveznica drakon - natal.
znači šljaka.
progresije i solarni luk i ja redovno gledam.

JupiterGirl
11-12-2016, 00:15
Evo ih
User Media - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting (http://tinypic.com/m/jqm6vb/2)

rijanon
11-12-2016, 00:24
pa za početak: So u Blizancima 180 Mo u Strelcu, iako je opozicija dovoljno je da se privlače. a na temi smo So/Mo i ti reče da nikakvog aspekta nema, pa sam namerno to prvo gledala.

JupiterGirl
11-12-2016, 00:26
Kako su u opoziciji? Ne vidim aspekat medju njima.

rijanon
11-12-2016, 00:30
Blizanac - Strelac?? kako nisu u opoziciji dva suprotna znaka?!
orbis je negde oko 8 stepeni.
a to što astro.com ne pokazuje aspekt, to je njihov propust.
ovde je opozicija čista ko suza! još se za aspekte između So i Mo ladno može uzeti orbis od 10.

JupiterGirl
11-12-2016, 00:32
Kontam da su znaci u opoziciji, ali meni je to malo mrsavo za sinastriju.

mandrak-21
11-12-2016, 00:36
Evo ih
User Media - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting (http://tinypic.com/m/jqm6vb/2)

Da li su tacna vremena rojenja ili si onako postavila :eek:
jer oni imaju egzakztne mejusobne uglove i podosta toga plavo sunce je 180 sa crvenim mesecom a vidim i odnos vladara jednog asc sa vladaron drugog dsc od 120 (mars-venera)obostrano, znaci tkz DUPLI POGODAK

rijanon
11-12-2016, 00:37
evo mandrak je tu, on bolje zna, ali je za brak čak povoljna poneka opozicija. to je polarnost, ko zna da balansira. bolje dosta od kvadrata.
i kao što rekoh, privlače se. e sad, jeste malo nezgodna sinastrija, ali ko zna šta je još u igri i da li će ovo uopšte trajati npr. 30 godina

edit: rekoh da čovek zna :)
iskustvo, pa zna u šta da gleda. ja recimo ne videh vladare

JupiterGirl
11-12-2016, 00:39
Njeno je tacno a za njegovo su rekli izmedju 7 i 7:30 pa stavih tu negdje u sredinu.

mandrak-21
11-12-2016, 00:54
Njeno je tacno a za njegovo su rekli izmedju 7 i 7:30 pa stavih tu negdje u sredinu.

Ovako iz vidjenog ne deluje lose ali nisam siguran kao sto rece Rijanon da ce trajati 30 godina ne znam koliko su oni u braku jer mislim da su nekako iznenada usli u brak i imaju elemenata da takodje i naglo prekinu,zbog mogucnosti nesporazuma zbog prijatelja medjusobnih gde bi ipak plavi malo vise patio.Ide im tezak tranzit pl na ic a uran je u 7 i bice 0 sa plavom venerom pa ako ne bude iznenadjenja ove godine jer je jupiter kroz prvu dobar zastitnik mozda ce imati iskusenja kasnije za 1-2 god... itd

wanja
11-12-2016, 01:05
Nzm, ali po meni ova sinstrija bas i nije ok.Njena Ve je ugrozena njegovim Sa i Pl.Nmg opet da vidim kartu.
Skladni?Pa nzm koliko to mogu sa takvim aspektima.

JupiterGirl
11-12-2016, 01:22
Ovako iz vidjenog ne deluje lose ali nisam siguran kao sto rece Rijanon da ce trajati 30 godina ne znam koliko su oni u braku jer mislim da su nekako iznenada usli u brak i imaju elemenata da takodje i naglo prekinu,zbog mogucnosti nesporazuma zbog prijatelja medjusobnih gde bi ipak plavi malo vise patio.Ide im tezak tranzit pl na ic a uran je u 7 i bice 0 sa plavom venerom pa ako ne bude iznenadjenja ove godine jer je jupiter kroz prvu dobar zastitnik mozda ce imati iskusenja kasnije za 1-2 god... itd

Tacno, njihova veza je isla relativno brzo. Krenuli da se zabavljaju januara 2014, uselili se zajedno u junu, vjeridba u julu a 2015 vjencanje. Ona je sad trudna, a on vec ima dijete iz one night stand-a. Relativno nov brak i djeluje mi skladan za sada, ali znajuci nju, cini mi se da je uletjela u brak da samo otkaci jos jednu stavku na listi.

mirjana12345
05-04-2018, 22:02
Pozz. Ako bi neko zeleo da baci pogled na moju sinastriju, meni doduse ovaj odnos izgleda poprilicno dobro ali me zanima i drugo misljenje, mozda ja ima neki propust :) Hvala unapred :) Imgur: The magic of the Internet (https://imgur.com/99QENKO)

Natasarijana
05-04-2018, 22:07
Pozz. Ako bi neko zeleo da baci pogled na moju sinastriju, meni doduse ovaj odnos izgleda poprilicno dobro ali me zanima i drugo misljenje, mozda ja ima neki propust :) Hvala unapred :) Imgur: The magic of the Internet (https://imgur.com/99QENKO)

napisi nam pa da vidimo da li ima propusta, kako da znamo napamet.

mirjana12345
05-04-2018, 22:30
napisi nam pa da vidimo da li ima propusta, kako da znamo napamet.
Ovako so120mo, mo0mo, ve120mo, so0sa, me0me, me0sa to su aspekti koji smatram da su ok, posebno ovi sa mesecom, so0sa mislim da moze doneti trajnost a meosa sam navela jer su te planete ujedno i vladari polja braka (kod mene sa a kod njega me). Ono sto je problem ovde je me90ju a to se odrazilo kao daljina koja nas deli. osa asc=dsc- zamenjena mesta sto ukazuje na slaganje opet. njegov ju u mom petom polju a moj jupiter u njegovom 7 polju... iskreno nikad bolju sinastriju ni sa kim nisam imala, ali taj ju90me ne znam kako ce se odraziti za dalju buducnost... njegov mo je na kraju device a moj na 0 stepenu vage, on je jako zatvoren i ne znam kako dopreti do njega a opet moj mo u vagi i previse pokazuje emocije.

Natasarijana
05-04-2018, 22:46
Ovako so120mo, mo0mo, ve120mo, so0sa, me0me, me0sa to su aspekti koji smatram da su ok, posebno ovi sa mesecom, so0sa mislim da moze doneti trajnost a meosa sam navela jer su te planete ujedno i vladari polja braka (kod mene sa a kod njega me). Ono sto je problem ovde je me90ju a to se odrazilo kao daljina koja nas deli. osa asc=dsc- zamenjena mesta sto ukazuje na slaganje opet. njegov ju u mom petom polju a moj jupiter u njegovom 7 polju... iskreno nikad bolju sinastriju ni sa kim nisam imala, ali taj ju90me ne znam kako ce se odraziti za dalju buducnost... njegov mo je na kraju device a moj na 0 stepenu vage, on je jako zatvoren i ne znam kako dopreti do njega a opet moj mo u vagi i previse pokazuje emocije.

Da, ima finih aspekta, u mislim na So0So, Mo0Mo, ve120mo , Me0Me, Ali Saturn sa Me nije bas najsjaniji , eto zatvorenost u komunikaciji, frustracije, utices mu podosta na sistem vrednosti jer kaci to 2. polje natalno, oko novca osecaj skucenosti. meni je markantan Ma sa Rahu, kao i Ma njegov 180 sve ovo tvoje, koji je retro i u padu a sa hironom 0. Kao i Sa sa Rahu. Mislim da ima dosta bliskosti, da ucite jedno od drugog dosta, da ima problema u komunikaciji, gde ove postavke vremenom jacaju tanzije, upleteni cvorovi markantno.

mirjana12345
05-04-2018, 23:08
Da, ima finih aspekta, u mislim na So0So, Mo0Mo, ve120mo , Me0Me, Ali Saturn sa Me nije bas najsjaniji , eto zatvorenost u komunikaciji, frustracije, utices mu podosta na sistem vrednosti jer kaci to 2. polje natalno, oko novca osecaj skucenosti. meni je markantan Ma sa Rahu, kao i Ma njegov 180 sve ovo tvoje, koji je retro i u padu a sa hironom 0. Kao i Sa sa Rahu. Mislim da ima dosta bliskosti, da ucite jedno od drugog dosta, da ima problema u komunikaciji, gde ove postavke vremenom jacaju tanzije, upleteni cvorovi markantno.
Problem je sto svi ti aspekti rade cim smo blizu, cim se sretnemo, ali deli nas 400km i slabo se srecemo. Ali cim sam ga videla pretrnula sam sva i to ne zbog fizickog izgleda vec je u pitanju neka hemija, neka neobjasnjiva privlacnost. U komunikaciji je takodje problem pored daljine jer je on dosta cutljiv kad je sa mnom a inace nije takav u drustvu al cim je sam sa mnom nista ne prica. Zato mislim da je glavni problem taj me90ju- njemu je daljina problem da ovo konkretizujemo. e sad dispozitori su satrun u jarcu i venera u ribama ali bez kontakta pa nzm kako da tumacim to? sta bi bila olaksavajuca okolnost u tom aspektu jupitera i merkura?