Tezak natal...tezak zivot... [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Tezak natal...tezak zivot...

idanaa
19-07-2011, 14:47
Ovo je karta jednog covjeka koji je meni dosta pomogao u zvotu i uvijek mu se mogu obratiti za pomoc. E ovako da pocnem,imao je dva braka i dva puta je se rastao. Prvi put je on ostavio zenu,i vrato se bivsoj curi koju je na kraju i ozenio. Prvi brak je trajao veoma kratko,i ja uopste ne vidim neke pokazatelje za raspad prvog braka jer mu je saturn jedna od bolje postavljenih planeta u natalu. Sa drugom zenom je dobio dijete koje uopste ne zeli da cuje za njegovu porodicu,a maltene ni za njeg,sa tom drugom zenom je se rastao ali i dalje zive pod istim krovom ali ne komuniciraju. Mislim da se jasno iz natala vidi da mu je drugi brak bio pogreska. Mene zanima da li ce on imati i treci brak? Posto treba da se upozna sa nekom zenom iz Svicarske i da tamo ide? Pa me zaima i da li ce otici u inostranstvo? Ima dosta tezak natal,puno pije,kocka se,dok je bio mladji dosta je bio uspjesan,bio je sef policije a onda je zapao u dugove,sada on ima sefa i radi za neku jadnu platu da bi prezivio. U sustini je dobar prema drugima ali prema sebi nije. Sve para sto dobije rasipa i nikada nije zadovoljan. Brat mu se ubio,i umro mu na rukama,majka je imala veliki uticaj na njegov zivot. Pa evo njegove karte..malo da pogledate i prokomentarisete..
http://i56.tinypic.com/dlrtyv.gif

tatjanaj
19-07-2011, 19:54
Tacno je da natalna karta odredjuje sudbinu ali svi imamo izlaz. Jedan astrolog mi je objasnio da ako recimo imate opoziciju dve planete, izlaz je treca s kojom te dve planete prave trigon, odnosno sekstil. Takodje, izlaz moze da predstavlja i treca planeta koja kvadrira te dve planete, tj. ona predstavlja fokus problema. Naravno, tu su i dispozitori, asteroidi, kvintili i decili, koji takodje predstavljaju izlaz, tj.kreativni potencijal osobe. Takodje, ako nase sunce ima los aspekt sa saturnom, npr, a dobar sa uranom, treba se usmeriti na taj dobar aspekt... Itd... Opcija je puno, a sta cemo od svega iskoristiti, stvar je nase slobodne volje...

Spes
19-07-2011, 20:20
SA jeste u sedištu,ali on je malefik, to ne zaboravi.
Posebno ovaj u jarcu ume da bude okrutan, a kako je u sedištu nema izlaz.
Za njega je prvi brak bio klasična obaveza, a trebalo mu je malo uzbuđenja.
I na kraju ga je i dobio.

tatjanaj
19-07-2011, 20:29
SA jeste u sedištu,ali on je malefik, to ne zaboravi.
Posebno ovaj u jarcu ume da bude okrutan, a kako je u sedištu nema izlaz.
Za njega je prvi brak bio klasična obaveza, a trebalo mu je malo uzbuđenja.
I na kraju ga je i dobio.

verovatno jer je uran vladar 9.kuce i to u kvadratu s neptunom... a za trecu se, mislim, gleda 11.kuca...

Spes
19-07-2011, 21:20
Ja mislim da se njegov svaki brak svodi na SA, tj i 1. i 2. brak.
A njegove partnerke su upravo taj SA koji jedinu aplikaciju pravi sa NE iz 5. polja.
Vladar 5. mu je VE u ribama, a u 5. polju ima NE...suvladar 5. je MA i 0 MO u 12.
Nisam ja sigurna koliko je on zlatan prema partnerkama.
Ovaj natal je dosta obojen sa NE i SA u partnerskim odnosima. Ne znam kakav je tip čoveka, ali da ima potencijal za švrljanje i neverstvo, to ima. I to baš on, ne njegove partnerke.

tatjanaj
19-07-2011, 21:27
Ja mislim da se njegov svaki brak svodi na SA, tj i 1. i 2. brak.
A njegove partnerke su upravo taj SA koji jedinu aplikaciju pravi sa NE iz 5. polja.
Vladar 5. mu je VE u ribama, a u 5. polju ima NE...suvladar 5. je MA i 0 MO u 12.
Nisam ja sigurna koliko je on zlatan prema partnerkama.
Ovaj natal je dosta obojen sa NE i SA u partnerskim odnosima. Ne znam kakav je tip čoveka, ali da ima potencijal za švrljanje i neverstvo, to ima. I to baš on, ne njegove partnerke.

U pravu si, ovo je dosta tezak natal... Mada, sto se tice brakova neki astrolozi tvrde da se za drugi brak gleda 9.kuca, tj. da bi ovaj covek trebalo da zanemari energiju saturna i pocne da zraci energijom urana... Tako nekako otprilike. Mada je i uran aflikovan.... Ne znam. Ja sam razvedena i moj prvi muz odgovara opisu moje sedme kuce, a drugog nemam. Videcu sta ce da "radi" kad ga nadjem :)

Spes
19-07-2011, 22:26
Imamo temu ''Drugi brak'' i tu smo dosta analizirali da li se gleda 9. kuća ili ne. ;)

Što se ove natalne karte tiče, smatram da se sve svodi na SA i ako uzimamo tu teoriju ''drugi brak-9.'' kao tačnu.
Pokazalo mi se kao ispravnije da uvek posmatram tradicionalne vladare, pa je tako ovom čoveku vodolija na vrhu 9., a njom tradicionalno vlada SA ;)

tatjanaj
19-07-2011, 22:29
Imamo temu ''Drugi brak'' i tu smo dosta analizirali da li se gleda 9. kuća ili ne. ;)

Što se ove natalne karte tiče, smatram da se sve svodi na SA i ako uzimamo tu teoriju ''drugi brak-9.'' kao tačnu.
Pokazalo mi se kao ispravnije da uvek posmatram tradicionalne vladare, pa je tako ovom čoveku vodolija na vrhu 9., a njom tradicionalno vlada SA ;)

Saturn je suvladar... Pa da, opet se negde sve svodi na tog saturna, bar kad je 2.brak u pitanju....

CARAPICA
20-07-2011, 22:46
Saturn je ključan. Ali i ovaj jod...

sto mu gromova
21-07-2011, 18:44
Primećujem da niko nije spomenuo da mu Sa pravi 180° na njegov ASC,što je po meni ključno i to što je imao težak život i to što su mu se brakovi raspadali...Sa jeste dobro položen,u sedištu i na vrhu kuće gde mu je prirodna egzaltacija i još bez loših aspekata,ali kako pravi loš aspekt na njegov ASC,i pri tom je na njegovom ASC u izgonu,sve čime Sa vlada nije dobro po samog natusa...a ovde je Sa konačni dispozitor svih planeta (osim Ju)pa je samim tim izuzetno bitan...

idanaa
21-07-2011, 23:52
Pa da sklon je svrljanu,mislim da i nije bas vijeran,po pricama njegove majke. A znaci da se svaki njegov brak svodi na tog saturna? Znaci da ni njegov potencijalni treci brak ne bi bio bas uspjesan? A isto sto sam procitala negdje da So120Ne,daje ljubav prema šahu,a on je bas dobar u tome,razne nagrade je pokupio,to mu je veliki hobi. A da li je moguce da ovaj covjek ode u inostranstvo?

Spes
22-07-2011, 14:32
Predispoziciju za život u inostranstvu ima.
Vladar 4. u 9. ME u vodoliji 90 JU
SO u 9. kući

A za sam odlazak bi neko trebao da pogleda direkcije.

Vladarka
28-07-2011, 01:28
zanimljivo da niko nije pomenuo MA u 12. polju
Pitanje je koliko "tacan" u glavu...
Niko ne pominje koliko mu je planeta u sedistu - JU u strelcu, SA u jarcu (koji svi pominju), pa egzaltacije ME u vodoliji , VE u ribama (koja je i pogubljena i bez aspekta - ovo je neki doar karakter i jak potencijal,ali ga zeznuo MA u 12. - dosta i maltretiranja u zivotu, pa je MA seo na mesec i muci mu i maltretira dusu.
So u padu, MO u 12. sa MA porodicna slika ubi boze...
Mislim da se mnogo vise on napatio nego drugi...
ALi ima karmu tako tesku da ceo zivot mora nesto da trpi, a na njemu je da bira sta. Posto je izabrao da se kocka (NE u 5) i pravi gluposti u neku ruku se zeznuo (UR kv NE, kvadrati UR i prisustvo UR u 5. KAZU NE KOCKATI SE!)
Severni cvor daje decu, pa sam se isprva cudila kako nema dete, a onda vratila i pazljivo iscitala prvi post..
Sve sto mogu reci je da mi je zao, ali tezak je covek ko crna zemlja, za prijatelje i sve ljude ruke dao a za sebe ili svoju porodicu - slabo.

igraci saha ME u vodoliji, razmislja o potezima unapred i ovo je merkur koji razmislja NAJSIRE moguce sto mozes da zamislis! Ovo je merkur takticara, i istinoljubca

expulseza3
28-07-2011, 01:38
Slozila bih se sa Vladarkom,ne samo za MA,vec je meni kljucan ovaj MO u 12..te osobe nisu uspele da uspostave dobar kontakt sa majkom,ona nije uspela (iz poznatih i nepoznatih razloga) da im prenese ljubav i psiha tih osoba sa MO u 12k je blago labilna....:( I jos ovo pokazuje da je on patio za nekom zenom koja mu je bila ljubavnica...
Ako se gleda 9k za drugog partnera i ovaj Ur tu mi govori da je on tu drugu zenu voleo vise nego prvu,ali je ona malo bila eksecntricna i cudna za njegov ukus (kada je usao u brak).Pa sada zive zajedno,a ne komuniciraju....:)