Egzibicionizam [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Egzibicionizam

tinna-bg
19-07-2011, 08:58
Sta mislite koje su to pozicije u natalu (planete, aspekti, polozaji, znakovi) kod ljudi koji imaju izrazenu potrebu za egzibicionizmnom.

Upoznala sam osobu, musku, koja ima izrazenu tu osobinu, naravno on to zove "siroka i slobodna shvatanja" (Sta bi radili dA nam nije Djenke) :-)
Covek je u podznaku jarac, mesec mu je u jarcu u 12-oj kuci...saturn mu je u padu, u raku u sestoj kuci.Venera mu je u strelcu u 11-oj. Muski princim veoma jak i dobro postavljen. Sunce u skorpiji, a mars u ovnu.

Spominjem mesec i veneru, zato sto je njegov egzibicionizam ispoljen samo u sferi musko/zenskih odnosa...

Sta vi mislite...?

zujalica
19-07-2011, 10:09
Da li mu je Ur nekako upetljan u pricu ka zenskoj strani , ka Mo, Ve ili mozda ka vladaru 5., 7. ? Ja lupam :) , ali mi se cini da bi Ur trebao nekako biti upetljan...

tinna-bg
19-07-2011, 11:17
Zujalice, skroz si pogodima, uran mu je na 24 vage, a venera mu je ba 24 strelca, znaci egzaktan sekstil.

Ovo sam pitala, zato sto mi se tolika sloboda u razmisljanju i ta potreba za ezibicionizmnom ne uklapa sa nekim ko je asc jarac, ipak je to neka staromodnost. Jos mesec u jarcu, to je krutost, rigidnost....
Vladar venere, jupiter je u vodoliji u prvoj kuci, pa verovatno to potire ovog krutog i rigidnog jarca...

ibis
19-07-2011, 11:34
Jos mesec u jarcu, to je krutost, rigidnost....

Mo u egzilu otezava osobi da iskusi istinsko emotivno povezivanje u ljubavnim vezama, pa je moguca kompenzacija.

Spes
19-07-2011, 14:09
Egzibicionizam psihijatri opisuju kao poremećaj seksualne orijentacije.
Obično je reč o nesigurnim, introvernim i često kompulzivnim osobama.
A podatke koji govore o tome si dala- Jarac na ascedentu sa SA u egzilu.
Mo u egzilu pa još u 12. kući nesigurna, introvertna osoba.

E sad, mislim da se nisi baš najpreciznije izrazila. Egzibicionizam je, ustvari, kad neko pokazuje javno svoje genitalije. A ti si verovatno mislila na muškarca koji uživa da se vata u javnosti, dok drugi gledaju...ili ?

tinna-bg
19-07-2011, 14:50
Dobro sam se izrazila, pokazivanje svojih genitalija. Upoznali smo se (uzivo, sve 5), pocela je ona fora imas FB, imam, doda me na listu, i tamo vidi moj e-mail...jedno jutro pogledam postu, e-mail od njega, naslov e-maila "Uzivaj"...ja otvorim kad sok...on na svim fotkama go, neke su fotkane na javnim mestima...tipa Ada, pa pomeren kupaci da mu se vidi "dika i ponos"...itd
Covek inace radi kao profesor na fakultetu...necu javno reci kom..i srednjih je godina, ima 40. Bila sam u cudu da on ima toliko smelosti da nekom koga je povrsno upoznao posalje takve fotografije, a radi na takvom mestu gde ga neko lako moze kompromitovati...

To je za mene egzibicionizam

zujalica
19-07-2011, 17:11
Zujalice, skroz si pogodima, uran mu je na 24 vage, a venera mu je ba 24 strelca, znaci egzaktan sekstil.

Ovo sam pitala, zato sto mi se tolika sloboda u razmisljanju i ta potreba za ezibicionizmnom ne uklapa sa nekim ko je asc jarac, ipak je to neka staromodnost. Jos mesec u jarcu, to je krutost, rigidnost....
Vladar venere, jupiter je u vodoliji u prvoj kuci, pa verovatno to potire ovog krutog i rigidnog jarca...

I corava koka ubode zrno ! :D
Ve u 60 sa Ur, a vladar Ve - Ju pod vladavinom Ur u 1. - to mu valjda dade predispoziciju ka egzibicionizmu. Sa tim Asc u Jarcu i ovim gore, on mu dodje ko 2 u 1 ...
Lupam ja, ne zamerite...
Tina, nemoj tako za 40-te... srednje, ma nisu... :)
Kako li je studentima kod njega...

Spes
19-07-2011, 18:21
Dobro sam se izrazila, pokazivanje svojih genitalija. Upoznali smo se (uzivo, sve 5), pocela je ona fora imas FB, imam, doda me na listu, i tamo vidi moj e-mail...jedno jutro pogledam postu, e-mail od njega, naslov e-maila "Uzivaj"...ja otvorim kad sok...on na svim fotkama go, neke su fotkane na javnim mestima...tipa Ada, pa pomeren kupaci da mu se vidi "dika i ponos"...itd
Covek inace radi kao profesor na fakultetu...necu javno reci kom..i srednjih je godina, ima 40. Bila sam u cudu da on ima toliko smelosti da nekom koga je povrsno upoznao posalje takve fotografije, a radi na takvom mestu gde ga neko lako moze kompromitovati...

To jeste egzibicionizam, i to pravi pravcati.

Napisaću ti kasnije šta piše u mom udžbeniku iz psihijatrije na tu temu.
Nije on slučajno birao predavački poziv. ;)

je l' bi htela njegova natal da nam postaviš ili bar na pp da ga pošalješ? :)

Lyra
19-07-2011, 21:28

Taj da je naletio na mene, nahebao bi skroz.

Nisam se nadala da se iza naziva egzibicionizam krije bukvalno značenje...Ovakvi ljudi su uglavnom spolno nemoćni, pa im treba poticaj/adrenalin. Ne znam samo da li staju na ovome, ili se problem i dalje produbljuje. Baš me zanima šta će Spes dodati iz udžbenika ...

Spes
19-07-2011, 22:40
Kao što sam obećala, ovako su nas učili o egzibicionizmu na fakultetu:

Osnovna karakteristika ovog poremećaja je ponavljano pokazivanje svojih genitalija nepoznatoj osobi kao način izražavanja sopstvenog seksualnog uzbuđenja. Akt pokazivanja predstavlja konačno seksualno zadovoljstvo (nekad se pojavljuje masturbacija kao nastavak). Ponekad postoji želja i da se uplaši posmatrač, ali ove osobe ipak nisu opasne po žrtvu (posmatrača).
Egzibicionizam se praktično odnosi samo na muški pol (ima mišljenja da žene mogu biti latentni egzibicionisti).

Kao kod voajerizma i ovde je reč o nesigurnim, introvertnim i često kompulzivnim osobama.
I ovaj poremećaj ima genezu u detinjstvu. Sva deca vole da pokazuju svoje genitalije. U psihodinamici egzibicionizma se analizira kastracioni strah (''umirite me pokazujući strah koji vam uliva moj penis, na taj način neću više morati da se bojim''- identifikacija sa agresorom). Egzibicionizam je i skoptofilna maska- pokazujem vam ono što bih voleo da vi meni pokažete (egzibiciovoajerizam).

Sublimisani egzibicionizam se prenosi kroz vožnju automobila jarke boje, drečave garderobe, izbora zanimanja kao što su predavači, glumci. Blisko stoje osobe koje čine lascivne telefonske pozive ili šalju golišave fotografije.

-----------------

Da rezimiramo, Tinna hteo je da i ti njemu pokažeš. :D

Elem, ako je Tinna prekinula komunikaciju, postigao je željeno.
A izabrao je žensku osobu. Kod egzibicionista nije bitan pol, ali ovaj bira žensko.
Ako obratite pažnju na crveno, dakle u osnovi biva kastracioni strah.
Znači- žensko je agresor !
Žensko se kažnjava.
poremećaj datira od detinjstva.
Ko nam je tad najbliži?
Mama.

treba tražiti uzroke u njegovom odnosu sa majkom,

A kao što vidite MO mu je u natalu jako loše postavljen- em u izgonu , em u 12. kući.
S takvom pozicijom je morala biti hladna i daleka emotivno...a šta je još doživljavao od nje, to je za nekog umešnijeg astrologa. :)

ibis
19-07-2011, 22:53
Gotovo svi psiholoski poremecaji imaju korene u tim prvim odnosima sa roditeljima, zato su Mo i serija 4 toliko vazni.
Ostatak karte ce nam reci kako se i da li se, osoba bori sa tim.

Spes
19-07-2011, 22:58
Pa jes' , upravu si, otkrila sam rupu na saksiji. :D

Lyra
19-07-2011, 23:00
A pa naravno, svaki poremećaj vuče korjene iz djetinjstva. Da ponovim, mene zanima da li se ta njihova patologija produbljuje ako se ne liječi, ili ne ?

Baš bih volila vidit njegov natal, ako je to ok ...

Spes
19-07-2011, 23:16
ne produbljuje se, oni su bezopasni...ali su neprijatni za susresti se s njima

Lyra
19-07-2011, 23:20
ne produbljuje se, oni su bezopasni...ali su neprijatni za susresti se s njima

To znam, imala sam bliske susrete sa njima kao curica i tinejdžerica. Zato sada ne znam kako bih reagirala da se ponovo sretnemo ... vjerojatno kao razjareni bik.

Zeka
19-07-2011, 23:21
Megatrend...

ibis
19-07-2011, 23:34
Pa jes' , upravu si, otkrila sam rupu na saksiji. :D

Ali si lepo objasnila :)
Jos ako ima Mo 180 Sa u raku...sta vise reci...

swiss
20-07-2011, 00:09
Egzibicionizam se praktično odnosi samo na muški pol (ima mišljenja da žene mogu biti latentni egzibicionisti).

SPES

Eeee ni zene danas ne zaostaju za muskarcima po tom pitanju......doziveo sam svasta dok Jasminu nisam upoznako. Kad se setim.....poslala mi SLIKU ZA UPOZNAVANJE, slikala Mindzu....ne da sam se smejao hahaha,uzas! Al to nije prvi put....kad se setim pre koju godinu, tuzno je to ccccc

Lyra
20-07-2011, 00:16
Eeee ni zene danas ne zaostaju za muskarcima po tom pitanju......doziveo sam svasta dok Jasminu nisam upoznako. Kad se setim.....poslala mi SLIKU ZA UPOZNAVANJE, slikala Mindzu....ne da sam se smejao hahaha,uzas! Al to nije prvi put....kad se setim pre koju godinu, tuzno je to ccccc

Pa kad ti je tužno što ne plačeš, no se smiješ :D

Spes
20-07-2011, 00:16
Poslala ti je sliku,nije išla ulicom u pipkala se na golo :D
U tome je razlika...to je taj latentni egzibicionizam. ;)

I ovaj Tinin je blaža forma...
Ok skidao se na plaži, ništa strašno, nudista je koliko hoćeš...možda su i oni egzibicionisti. :p

Spes
20-07-2011, 00:19
Megatrend...
Opa!

Situacija se zaoštrava. :D

Izgleda lik spopada redno. :eek:

Zeko, znaš nešto više da nam kažeš o slučaju? Naravno, ne mislim na ime i prezime, već na ponašanje, manire, odnos prema javnosti dotične persone....

Mene jako zanimaju sve vrste psiho devijacija i moram priznati da je ova posebno zanimljiva.
Eto, čovek je predavač na fakultetu, ima status u društvu, bla-bla, a ipak...bolest ne bira, to je suština.

Zeka
20-07-2011, 00:31
Opa!.....Zeko, znaš nešto više da nam kažeš o slučaju? ......

Ma, neee, Spes, to sam prokomentarisala povodom posta kad je spomenula privatni fax... :) :) :)

Spes
20-07-2011, 00:44
Oket ;)

Sad moooram na spavanje.
Laku noć. :)

tinna-bg
20-07-2011, 09:17
Hvala svima na odgovoru..

Covek ne radi na privatnom, vec na drzavnom fakultetu. I to je jedan od vrlo cenjenih fakulteta, koji ti omogucava dobru pozicioniranost u drustvu kad ga zavrsis, a posle idu razna doskolovavanja...
Koga zanima reci cu preko pp, i naravno poslacu kratu natalnu preko pp

Spes, ok on jeste izmedju ostalog i nudista....ali je poslao i fotke, krcata Ada, ljudi oko njega koliko hoces, a on sa pomerenim kupacim, kezom od uva do uva..a ona stvarcica visi li visi. Naravno ima i fotki gde mu je dignut..
Od mene nije dobio za uzvrat nista, jer ja stvarno nemam potrebu da se tako fotografisem, a pogotovo to nikad nikom ne bih slala...

I da na svim fotkama se vidi on ceo, znaci , nisu fotke gde mu je samo polni organ zumiran, vec sve, faca, telo, organ :))))

Spes
20-07-2011, 09:59
Ma jasno...i ja sam se zabavljala sa nudistom pa mu nije nikad palo na pamet da mi šalje takve fotke, posebno ne na početku dok se još nismo znali. ;)

swiss
30-07-2011, 02:27
Spes...a kasnije? :D hahaha (sala)

Meni je to nekako sve isto, a sad nesto kad sam prepisivao iz knjige M.Dupora vidjoh da i Neptun tu drnda Ale isto po pitanju egzbicionizma...

Lyria....pa vristao sam, al kad danas se setim, tuzno je to...ja jada ocekivao lice al Trt Miloka haha :D