Emotivna nezrelost [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Emotivna nezrelost

tinna-bg
09-07-2011, 14:47
Koji aspekti, planete, znakovi, daju emotivnu nezrelost?

Ja sam primer emotivno nezrele osobe, nestabilne, kojoj kad proradi "zuta minuta" u stanju je svakakve gluposti da napravi.
Pricam o musko/zenskom odnosu, samo u tom segmentu zivota sam ostala zakrzljala u razvoju.
Sto je jos gore, muskarce to privlaci, ali ne na pozitivan nacin. Oni bi da me menjaju, da mi objasne koliko ja nisam dobra (a svaki me je kao voleo/bio zaljubljen). Kakav paradoks, voli me, a hoce da me menja...znam, znam, nisu me voleli.

Uskoro cu da napunim 40 godina i totolno sam emotivno nezrela, samo trazim, trazim, trazim, za sitnicu odlazim, posle se kajem (ali nikad dugo). Izvinem se, a ako padne na moje izvinjenje (a vecina padne) onda tek nastupa trotura. A ne radim to smisljeno i namerno. Samo sam vratila film u poslednjih dve godine, od kad sam raskinula vezu sa osobom koja mi je bila bitna, jako bitna...umesto da se opametim, ja sam se pretvorila u emotivnog razbojnika (tako me je nazvao muskarac sa kojim sam do juce bila "kao"u vezi, on je bio sa mnom, ali ne znam da li sam i ja sa njim). A nekad sam bila tako emotivna, dobra, volela, a sada ko santa leda.
Da li su u pitanju tranziti, ili moj natal...?
Sve su mi planete u vazdusnim znacima (mislim na licne) sem meseca, e da mi je i on u vazdusnom znaku, pa ne bih imala ovih problema...bila bih nestbilna i uzivala bih u toj nestabilnosti, a ovako....

mirab
09-07-2011, 14:55
tinna-bg, Uran ti je na Ascedentu, ascedent na 14 step. a Uran na 13 step. Vage pa te on menja: cas ovako cas onako.Astrologija lepo opisuje nas karakter; prvo treba sebe upoznati pa nece biti tesko napraviti promene na bolje radi nekog svog dobra.

Beba977
09-07-2011, 15:26
Tina a kako ocekujes da ti budu osecanja kada ti je tr. SA u 12 + je nad tvojim SO.Sacekaj jos malo pa ce sve biti kao pre,voleces ti opet :)

swiss
09-07-2011, 15:54
Tina a kako ocekujes da ti budu osecanja kada ti je tr. SA u 12 + je nad tvojim SO.Sacekaj jos malo pa ce sve biti kao pre,voleces ti opet :)

Slazem se i ja isto! Jos Sa samo sto nije stao na Ur a potom i Ac, pa i ne cudi sto se toliko pitas o sebi. Jos i Ve u prvoj sto ide na to da volis i da te vole, u stvari, harizmaticna si pojavom ;) a pazi jos, Sa u Blizancima imas u R kretanju, eh pa dobar je ovo period za tebe da izkrisalises pametnije prema sebi i u buduce ne letis kao da te trista djavola ufatilo.

7 godisnji period prolazi i zato budi srecna da ces konacno da odrastes, a na to ce te i Neptun naterati jos da svoja osecanja i Mesec u prekrasnom Biku ne srozavas vise.
Ovaj period u narednu godinu jos, ce biti odlican za tebe, jer pocela si da kapiras kakva si, sto znaci da ces postati druga osoba posle svega.

Malo si mladja od mene, za dlaku seko ;)

tinna-bg
09-07-2011, 16:48
Hvala Vam svima na odgovoru, ali u ovoj temi nisam mislila da pisemo o meni, i da tumacimo moj natal, vec u globalu o emotivno nezrelim ljudima i apsktima koji to daju.
Moramo priznati da je veoma puno ljudi nezrelo, samo sto to sami sebi ne bi priznali, a kamo li nekom drugom.

Emotivno nezreli ljudi su koji nesvesno zadaju bol drugome.
Zli ljudi su oni koji svesno zadaju bol drugome.

To ko sam ja odavno sam shvatila, ali mi da spoznaja ni malo nije pomogla u sopstvenoj promeni. Sve ja mislim, wow, promenila sam se, super, sada sam smirenija, strpljivija...bla..bla...i sve tako dok mi se ne pojavi situacija koja je okidac moje nestabilnosti i onda opet shvatim da se nista nisam promenila.

Ali, kao sto rekoh, tema nije da tumacimo moj natal, vec emotivnu nezrelosta...

swiss
09-07-2011, 17:34
Trebala si gore objasniti da mislis opsirnije! Ovako kako si napisala svako ce pomisliti da trazis licno tumacenje :)

Vladarka
09-07-2011, 18:43
pa recimo da planete u prvom polju ili oko ascedenta daju da je osoba usmerena na sebe, i analogno ovnu, detinjasta.

I eto vec predispozicije za los odnos prema partenrima.Jer ti ljudi ni ne znaju sta drugima treba. sad zavisi od znaka do znaka...
Drugo, mora da bude ugrozen i mesec, pa da emocije "manjkaju"
astro.com pravi preveliki orbis, pa kvadrata sa MA i nema.
Jedino ostaje inkonjukcija (aspekt koji "ubija" i trazi MNOGO prilagodjavanja i kompromisa) sa Ju. A i sam se krece ka 8. polju.
Ve na asc. na 22 stepenu, daje ljubav prema sebi koja te vremenom i "ubija' 22 stepen.

Moram da pomenem tvoj horoskop, jer imam isti primer zene od 60 godina
koja ima 6 planeta u u 1. i 2. kuci (na "JA" strani):o , koja je stvarno i dalje teska klinka. Uz to da na sve ove planete ima jako teske aspekte.

p.s.

koliko puta sam napisala rec ubiti, ccccc:cool:

Tristran
09-07-2011, 18:55
Ja ne povredjujem druge mnogo, vise sebe, ali sam takodje emotivno nezrela i zbog toga obicni ljubavni mini potresi u mom zivotu prerastaju u svetske kataklizme!

Opisala sam situaciju u kojoj sam bila proletos, ali prava je istina da sam i ja tome doprinela.
Mogla sam lepo da se okrenem i da odem, a ne da izvodim, pravim scene i zabadam sebi noz u srce, zbog cega vec tri meseca ne uspevam da se sastavim.

Meni je bilo samo jedno bitno: da i on pati, da ga makar iznerviram, ali naravno da nije on patio, nego ja.

Nadam se da cu ubuduce da se ponasam zrelije, trudim se da radim sa
svojom svescu i da kontrolisem svoj um.

Zaljubljujem se kao devojcica, pet puta godisnje, naravno da sam emotivno nezrela. Proletos sam osetila da vise ovako necu moci...da cu sebe unistiti.
Odlucila sam da se povucem iz ikakve price vezane za ljubav najmanje godinu dana.
Vise ne mogu. Ocekujem da ce mi ljubavna veza pomoci da budem bolja, a ja se posle svakog ljubavnog razocaranja osecam sve gore.
Niko mi ne treba vise.

sladjana
09-07-2011, 19:06
Zanimiljiva tema.

Treba početi od MO jer on puno pokazuje kao i Ve što si već neki dali lepo objasniti ...
Tvoj mo u Biku je ok - stabilnost ali Mo90Ma - nema samokontrole , emocije su ti ok, ali one unutrašnje ne daš ispoljiti a ako to i uradiš zbog Ma uradiš naglo pa deluješ netolerantna, agresivna. Enegriju ne znaš baš kontrolisati pa time sebe dovodiš sebe u fazu očaja i eto tvoje neozbiljnosti ...

Verujem da misliš da si stalno u emotivnoj krizi koja traje i trajaće ...
A i sama sebi si teška u smislu toga Dupla Vaga nema šta - voliš da letiš i letećeš ...
Ma ti je u 4 kući možda ti to sve ide iz porodice, previše zaštićena, nekako emotvino ili druga krajnost ...
5 kuća u Vodoliji -večita sloboda u ljubavi, Ur u 12 ima li više vazduha !!!
Sam naš ego polazi iz 9 kuće kod tebe opet Me u 12 kući -vladar 9 !!!

Ja bi mogla i sebe pregledati Mo u Ribama a Ve u Jarcu - nežnost sa hladnoćom...zbog suzdržanosti me često stvaljaju u nezrele i osobe koje ne znaju šta hoće ...
9 kuća isto Vaga Ve u Jarcu ...

Znači da nema problem samo vazduh već povezanost svih pa gde se prevagne.
Ja nemam problem sa emotivnom nezrelošću ali često imam padove kada se pitam da li sam ja uopšte takva kava jesam ili se savršeno krijem iza "hladne"fasade !!!

Me u 12 kod mene vladar donekle i 5 kuće - veze znaju biti tajne , što meni izgleda kao da sam se navikla i nemam hrabrosti za korak napred...

Vise ne mogu. Ocekujem da ce mi ljubavna veza pomoci da budem bolja, a ja se posle svakog ljubavnog razocaranja osecam sve gore.
Niko mi ne treba vise.

100 puta rekla slično ali opet guram po svome...čini mi se da svaki put padnem dublje ali isplivam, umorim se često :( ...

WolfWoman
09-07-2011, 22:46
Sta onda mene cini nezrelom u svakom mogucem smislu? Mo u Blizancima? :(

milupino
09-07-2011, 23:31
Osecam se nezrelom i emotivno zagusenom ,iz natala se vidi da su mi Ve i Mo u nepovoljnom aspektu,Ve vladar 9 polja koje se odnosi na ego,Mo u jarcu koji u dubini ima mnogo ljubavi a nije se izrazio i podelio toplinu s drugim,raspadoh se od sebicnosti i racionalisanja...

natalija67
09-07-2011, 23:47
To ko sam ja odavno sam shvatila, ali mi da spoznaja ni malo nije pomogla u sopstvenoj promeni. Sve ja mislim, wow, promenila sam se, super, sada sam smirenija, strpljivija...bla..bla...i sve tako dok mi se ne pojavi situacija koja je okidac moje nestabilnosti i onda opet shvatim da se nista nisam promenila.

Ali, kao sto rekoh, tema nije da tumacimo moj natal, vec emotivnu nezrelosta...[/quote]

Ovo gore sto si navela, kao da si opisala moje ponasanje, pa me jako zainteresovalo ne ono sto si napisala o nezrelosti u ljubavi, nego o tome zbog cega se ponasamo slicno....
I eto, ja takodje imam Ve na Asc.....Negde sam procitala da je Ve na Asc ili u 1.pollju ume da bude malo prgava (citaj to sam JA) ali samo kad se oseti ugrozeno i da ce biti povredjena, tada upravo tako reagujem, kazem tom nekom da sam jako uvredjena i povredjena, naglo odem, raskidam, i zakunem se da se vise necu nikada javiti, niti ga pogledati, dok mi se to kao bumerang ne vrati i strefi me u glavu, jer se naravno uvek pokajem zbog svoje brzopletosti, posto moze da te povredi samo onaj do koga ti je stalo, jel...pa bi htela naravno da ga vratim, ali to je sada u zavisnosti kakva je druga strana, nekad nemoguce.... I onda sledi uvek isto pitanje ( ja imam 44 godine) dokle ces ponavljati iste greske uvek...Ali ...ne vredi...
Ako je to napr i aspekt Mo kvadrat Ma, kao u tvom slucaju, jeste veci orbis ali mislim da deluje jer se Mesecu dozvoljava veci orbis, i ja imam ove dve planete u opoziciji, tako da.... ta prgavost je ocigledna i otuda takvo ponasanje...E sada, da li to znaci nezrelost u ljubavi, ne bih rekla...jer obe imamo i Mo u Biku, a to upravo znaci traganje za trajnom vezom, za davanjem, ...

Mislim da mozda ljubav prepoznam pre one druge strane, i onda sam nestrpljiva da se to realizuje, nikako da naidjem na nekog slicnog meni... A kada shvatim da druga strana nije bas sigurna, odnosno da usporava ...onda mozda malo ishitreno reagujem kada osetim opasnost da mozda ta druga osoba ne oseca isto ...a u mom slucaju, uglavnom su svi oni bili jako nezreli...Medjutim, mislim i da ta Ve u 1 polju, daje utisak da smo nezrele osobe, jer barem ja uvek se, cak i preterano smejem, salim, srdacna sam, otvorena, a to ne voli bas svako,..zbog toga oni koji su zatvoreniji i ne odaju svoje misli i emocije tako lako, pobegnu, jer pomisle da sam neozbiljna zbog takvog ponasanja, iako to uopste nije tako...I vecito se kunem da se vise nikad necu nasmejati nikom, ali ne vredi, prava priroda preovlada i ja iznova istu gresku...ako je uopste greska..

expulseza3
10-07-2011, 00:41
Slazem se sa Vladarkom,emotivno labilnu osobu uglavnom predstavlja MO u 12k,puno planeta i SO u 1 kuci,onda ako je muskarac Ma u Ribi,Raku,Skorpiji i td......:)

Spes
10-07-2011, 11:58
Ja ne mogu da se složim da je MO u 12. pozicija koja daje emotivnu labilnost.
To je pozicija koja tera dušu na izolaciju, na patnju, koja nas stalno tera da preispitujemo svoje emocije, tera nas na samovanje, daje naglašene emocije i sobu koja u dubini duše oseća sve što se oko nje dešava.

Ovo je pozicija koja će najpre dati emotivnu zrelost, jer smo predisponirani da patimo makar zbog majke koja nam ne pokazuje emocije otvoreno.

Pre će MO u 1. dati tu emotivnu fokusiranost samo na sebe, što je suštinski emotivna nezrelost. ;)

Spes
10-07-2011, 12:02
Pošto nemam ''edit'' opciju, da dodam još nešto- MO u 12. kući će dati emotivnu labilnost ako je loše aspektovan, loš znak (jer pozicija nije sjajna), ali onu pravu labilnost za koju je potreban dr. ;) Najlakše na toj poziciji MO skrene s pravog puta.

Ali opet može biti i veoma moćan ovde. :)

ibis
10-07-2011, 12:28
Pre će MO u 1. dati tu emotivnu fokusiranost samo na sebe, što je suštinski emotivna nezrelost. ;)

Aha...prvo ja pa deset mesta praznih...hhehehe...salim se naravno...

Mislim da ceo natal treba da se gleda

Ali istina je, jesam pomalo infantilna, i, iskreno, to mi se dopada...zar ne postoji ona izreka da treba da sacuvamo dete u sebi da bismo znali da se radujemo zivotu...
Naravno egoizam koji se srece sa naglasenom prvom kucom je sasvim nesto drugo.

natalija67
10-07-2011, 13:42
Pošto nemam ''edit'' opciju, da dodam još nešto- MO u 12. kući će dati emotivnu labilnost ako je loše aspektovan, loš znak (jer pozicija nije sjajna), ali onu pravu labilnost za koju je potreban dr. ;) Najlakše na toj poziciji MO skrene s pravog puta.

Ali opet može biti i veoma moćan ovde. :)

Moja drugarica ima Mo u 12-oj, jako los odnos sa majkom, koja nema nimalo razumevanja za nju, ili je to vise njen subjektivni osecaj, a sa druge strane, nema srece ni u ljubavi...ali to je druga tema..

silver006
10-07-2011, 13:46
Mislim da je uran na Asc odgovoran za tvoje pitanje.

Spes
10-07-2011, 14:28
Aha...prvo ja pa deset mesta praznih...hhehehe...salim se naravno...

Mislim da ceo natal treba da se gleda

Ali istina je, jesam pomalo infantilna, i, iskreno, to mi se dopada...zar ne postoji ona izreka da treba da sacuvamo dete u sebi da bismo znali da se radujemo zivotu...
Naravno egoizam koji se srece sa naglasenom prvom kucom je sasvim nesto drugo.
Tvoj Mo je u ribama, što je analogno 12. kući :)
Ali jedan MO u lavu uz još aspekata samoljublja (mega ego tripova) bi bio jezzzzaaa! ;)
Moja drugarica ima Mo u 12-oj, jako los odnos sa majkom, koja nema nimalo razumevanja za nju, ili je to vise njen subjektivni osecaj, a sa druge strane, nema srece ni u ljubavi...ali to je druga tema..

Ovo je istina, i potvrđujem kao vlasnica MO u 12. i to u raku.
Moja mama jeste bila požrtvovana u smislu skuvaće nam svaki dan ručak (MO u raku), opraće nam , opeglati, ali emocije pokazati nije umela...tj. jeste na jedan njoj specifičan način, ali da me kao dete uzme u krilo i pomazi, izljubi- nikad. :)
Kako imam i mo90me, kasnije je i komunikacija postajala sve lošija- ona verbalna. ;)
------------------------------

Kod Tinne je ženski princip zaista jak, VE u sedištu, MO u biku i mislim da joj je ovaj MO u biku u kombinaciji sa UR na ascedentu, SO u 12. dao dozu razmaženosti i hirovitosti. :)

Tinna, jesam upravu? :)

tinna-bg
10-07-2011, 15:01
Ja ne povredjujem druge mnogo, vise sebe, ali sam takodje emotivno nezrela i zbog toga obicni ljubavni mini potresi u mom zivotu prerastaju u svetske kataklizme!

Opisala sam situaciju u kojoj sam bila proletos, ali prava je istina da sam i ja tome doprinela.
Mogla sam lepo da se okrenem i da odem, a ne da izvodim, pravim scene i zabadam sebi noz u srce, zbog cega vec tri meseca ne uspevam da se sastavim.

Meni je bilo samo jedno bitno: da i on pati, da ga makar iznerviram, ali naravno da nije on patio, nego ja.

Nadam se da cu ubuduce da se ponasam zrelije, trudim se da radim sa
svojom svescu i da kontrolisem svoj um.

Zaljubljujem se kao devojcica, pet puta godisnje, naravno da sam emotivno nezrela. Proletos sam osetila da vise ovako necu moci...da cu sebe unistiti.
Odlucila sam da se povucem iz ikakve price vezane za ljubav najmanje godinu dana.
Niko mi ne treba vise.

Ovo boldirano ko da sam ja napisala. Kad neki muskarac uradi/kaze nesto sto meni ne odgovara, umesto ko svaka asertivna i zrela osoba kazem, "nemoj to tako, to mi ne prija...bla...bla", ja ne, nego krecem da udaram tamo gde znam da ce ga zaboleti. Totalno detinjasto, povredio si me, vraticu ti 100 puta vise...i uspem, samo zato sto nisam zaljubljena, i bas me briga da li ce otici ili ostati.

Zanimiljiva tema.

Treba početi od MO jer on puno pokazuje kao i Ve što si već neki dali lepo objasniti ...
Tvoj mo u Biku je ok - stabilnost ali Mo90Ma - nema samokontrole , emocije su ti ok, ali one unutrašnje ne daš ispoljiti a ako to i uradiš zbog Ma uradiš naglo pa deluješ netolerantna, agresivna. Enegriju ne znaš baš kontrolisati pa time sebe dovodiš sebe u fazu očaja i eto tvoje neozbiljnosti ...

Verujem da misliš da si stalno u emotivnoj krizi koja traje i trajaće ...
A i sama sebi si teška u smislu toga Dupla Vaga nema šta - voliš da letiš i letećeš ...
Ma ti je u 4 kući možda ti to sve ide iz porodice, previše zaštićena, nekako emotvino ili druga krajnost ...
5 kuća u Vodoliji -večita sloboda u ljubavi, Ur u 12 ima li više vazduha !!!
Sam naš ego polazi iz 9 kuće kod tebe opet Me u 12 kući -vladar 9 !!!

Ja bi mogla i sebe pregledati Mo u Ribama a Ve u Jarcu - nežnost sa hladnoćom...zbog suzdržanosti me često stvaljaju u nezrele i osobe koje ne znaju šta hoće ...
9 kuća isto Vaga Ve u Jarcu ...

Znači da nema problem samo vazduh već povezanost svih pa gde se prevagne.
Ja nemam problem sa emotivnom nezrelošću ali često imam padove kada se pitam da li sam ja uopšte takva kava jesam ili se savršeno krijem iza "hladne"fasade !!!

Me u 12 kod mene vladar donekle i 5 kuće - veze znaju biti tajne , što meni izgleda kao da sam se navikla i nemam hrabrosti za korak napred...

100 puta rekla slično ali opet guram po svome...čini mi se da svaki put padnem dublje ali isplivam, umorim se često ...

Boldirano skroz tacno. Emocije skroz ispoljavam, nemam problem sa tim. Problem je sto negativne emocije ne znam da kanalisem, vec ih ispoljim....ljudi to ne vole :D

Ali, kao sto rekoh, tema nije da tumacimo moj natal, vec emotivnu nezrelosta...

Ovo gore sto si navela, kao da si opisala moje ponasanje, pa me jako zainteresovalo ne ono sto si napisala o nezrelosti u ljubavi, nego o tome zbog cega se ponasamo slicno....
I eto, ja takodje imam Ve na Asc.....Negde sam procitala da je Ve na Asc ili u 1.pollju ume da bude malo prgava (citaj to sam JA) ali samo kad se oseti ugrozeno i da ce biti povredjena, tada upravo tako reagujem, kazem tom nekom da sam jako uvredjena i povredjena, naglo odem, raskidam, i zakunem se da se vise necu nikada javiti, niti ga pogledati, dok mi se to kao bumerang ne vrati i strefi me u glavu, jer se naravno uvek pokajem zbog svoje brzopletosti, posto moze da te povredi samo onaj do koga ti je stalo, jel...pa bi htela naravno da ga vratim, ali to je sada u zavisnosti kakva je druga strana, nekad nemoguce.... I onda sledi uvek isto pitanje ( ja imam 44 godine) dokle ces ponavljati iste greske uvek...Ali ...ne vredi...
Ako je to napr i aspekt Mo kvadrat Ma, kao u tvom slucaju, jeste veci orbis ali mislim da deluje jer se Mesecu dozvoljava veci orbis, i ja imam ove dve planete u opoziciji, tako da.... ta prgavost je ocigledna i otuda takvo ponasanje...E sada, da li to znaci nezrelost u ljubavi, ne bih rekla...jer obe imamo i Mo u Biku, a to upravo znaci traganje za trajnom vezom, za davanjem, ...

Mislim da mozda ljubav prepoznam pre one druge strane, i onda sam nestrpljiva da se to realizuje, nikako da naidjem na nekog slicnog meni... A kada shvatim da druga strana nije bas sigurna, odnosno da usporava ...onda mozda malo ishitreno reagujem kada osetim opasnost da mozda ta druga osoba ne oseca isto ...a u mom slucaju, uglavnom su svi oni bili jako nezreli...Medjutim, mislim i da ta Ve u 1 polju, daje utisak da smo nezrele osobe, jer barem ja uvek se, cak i preterano smejem, salim, srdacna sam, otvorena, a to ne voli bas svako,..zbog toga oni koji su zatvoreniji i ne odaju svoje misli i emocije tako lako, pobegnu, jer pomisle da sam neozbiljna zbog takvog ponasanja, iako to uopste nije tako...I vecito se kunem da se vise nikad necu nasmejati nikom, ali ne vredi, prava priroda preovlada i ja iznova istu gresku...ako je uopste greska..[/quote]

Ovo boldirano ista ja, samo sto za razliku od tebe ja ljubav ne prepoznajem. Mislim da su muskarci u mom zivotu pre prepoznali ljubav nego ja. Ja sam toliko usmerena na sebe, i gledam sta cu samo ja da dobijem, da ne mogu nista prepoznati. Ovo pisem kakva sam sada.
Kao sto sam vec napisala, imala sam vezu u kojoj sam se dala do koske, to je puklo, otisla sam jer se nije prema meni ophodio onako kako ja mislim da treba, tj. ja sam trebala biti centar njegovog sveta...znaci, i u toj vezi gde sam stvarno mnogo volela, ja sam zbog sopstvenog egoizma otisla. Sutra bih se pomirila sa njim, samo kad bi on prihvatio da sve pocinje i zavrsava se sa mnom, ali on nije od tih muskaraca. A oni koji me stave na tron, e oni su ugasili, jer sa time bude sav moj egoizam i naravno tu nezrelost.
Da ne ispadne da ja ne dajem, vec samo uzimam, dajem tj. davala sam onom kojeg sam volela. Ali nekad pomislim da sam i to radila iz egoizma, samo da bi ga vezala za sebe.

Tvoj Mo je u ribama, što je analogno 12. kući
Ali jedan MO u lavu uz još aspekata samoljublja (mega ego tripova) bi bio jezzzzaaa! ;)

Ovo je istina, i potvrđujem kao vlasnica MO u 12. i to u raku.
Moja mama jeste bila požrtvovana u smislu skuvaće nam svaki dan ručak (MO u raku), opraće nam , opeglati, ali emocije pokazati nije umela...tj. jeste na jedan njoj specifičan način, ali da me kao dete uzme u krilo i pomazi, izljubi- nikad.
Kako imam i mo90me, kasnije je i komunikacija postajala sve lošija- ona verbalna.
------------------------------

Kod Tinne je ženski princip zaista jak, VE u sedištu, MO u biku i mislim da joj je ovaj MO u biku u kombinaciji sa UR na ascedentu, SO u 12. dao dozu razmaženosti i hirovitosti.

Tinna, jesam upravu? :)

U pravu si, razmazena sam i hirovita. I sada sa 40 godina, ja i dalje imam viziju da mene tek ceka nesto wow, i uopste nemam onaj osecaj da meni vreme prolazi, i da bih trebala da spustim malo kriterijume da ne bi ostala sama...nekako sam ubedjena da dok god budem zelala, muskarci imaju da se vrte oko mene...za sada jeste tako.

Drago mi je da nisam jedina nezrela i infatilana osoba, ako sto je neko ovde napisao, to je nekad i lepo. I ono sto znam, to je da to muski pol izuzetno privlaci, valjda ta neuhvatljivost, to ih pali, zato sto su i oni nezreli :D :D

mirab
10-07-2011, 15:13
Emotivnu nezrelost ne mozemo tumaciti tako jednostavno, odnosom planeta, mnogo je to kompleksnije i sire. Treba posmatrati ceo natal.

natalija67
10-07-2011, 15:51
Tina, potpuno identicno reagujemo!!!!!!!!

Boldirano skroz tacno. Emocije skroz ispoljavam, nemam problem sa tim. Problem je sto negativne emocije ne znam da kanalisem, vec ih ispoljim....ljudi to ne vole :D Ja imam jos i opoziciju Ma i Saturna, pa im je bolje da pobegnu na vreme...hehe

A oni koji me stave na tron, e oni su ugasili, jer sa time bude sav moj egoizam i naravno tu nezrelost.

Isto !!! Jadan onaj ko meni pokaze da mu je jako stalo do mene, ja odmah stavim do znanja da je nekako ispod mene, i nisam uopste zainteresovana!!! Daleko od toga da sam mazohista i da se lozim na one koji su prema meni hladni, ali ne volim to preterano pokazivanje i srozavanje preda mnom, jer taj u startu gubi..:D

Da ne ispadne da ja ne dajem, vec samo uzimam, dajem tj. davala sam onom kojeg sam volela. Ali nekad pomislim da sam i to radila iz egoizma, samo da bi ga vezala za sebe. Naravno da nisi, uostalom ko ne voli sebe, ne voli ni druge!

Infantilna - volim to, takva sam! I htela bih da tako i ostane...!!!

Spes
10-07-2011, 15:59
U toj vašoj priči ima i samodovoljnosti. :)
Nije samo emotivna nezrelost u pitanju.

Kod tebe, Natalija67, SO u lavu (ja, ja jaaa)90UR vladar 7. , a rak uklješten još u 12. polju, dakle tu mesečak gubi snagu.
Takođe i MA vladar 5. 180 SA kao drugi vladar 7.

Uranus_princes
10-07-2011, 16:23
Svaka tebi cast kad mozes da pricas o tome kako pricas.Ja imam slican problem,iako ljudi iz moje sredine to nikad ne bi prepostavili za mene.Inace svojim vrsnjacima djelujem kao majka,sve me pitaju za savjete,izgledam puno zrelije od njih.Ali kada su u pitanju medjuljudski odnosi,imam osjecaj da mi je dio mozga odgovoran za to zaledjen na nivou malog djeteta.Inace ne volim o tome da pricam drugim ljudima,zato sto sam se uvjerila da svaku slabost zloupotrijebe,ali mi to jako tesko pada.Konkretno,za komunikaciju sa drugima valja pogledati i 3. kucu.Meni je vrh 3. u Strijelcu,ali je skoro cijela ukljestena u znaku Jarca,sa vecinim planeta unutar nje.T o mi nekako ima smisla.

skorpija_strelac
10-07-2011, 16:32
a vec su svi odgovorili po malo

tesko se drugima daje neko ko ima 7 od 10 planeta na JA strani

a opet znakovi bik i vaga vole da vole
ne vole da budu sami

ja mislim da ja nikad nikog nisam povredila
ne znam kako se vidi moja emotivna zrleost:D
nikad nisam uzvala da nekom nanesem bol
niti sam to uradila

natalija67
10-07-2011, 16:37
U toj vašoj priči ima i samodovoljnosti. :)
Nije samo emotivna nezrelost u pitanju.

Kod tebe, Natalija67, SO u lavu (ja, ja jaaa)90UR vladar 7. , a rak uklješten još u 12. polju, dakle tu mesečak gubi snagu.
Takođe i MA vladar 5. 180 SA kao drugi vladar 7.

Naprotiv, ne volim uopste sto sam sama...

Razvela sam se samo zbog toga sto moj bivsi muz nije hteo decu, sto ni moja Ve u Raku ni Mo u Biku nisu mogli da podnesu, a to nije izraz samodovoljnosti.... kad sam ostala u drugom stanju, on to nije hteo da prihvati, vec me izvredjao...Onda je bilo to marš bre iz mog zivota!!! A inace je kad smo vec u kuci mog braka, vladar mog braka je Sa koji pri tome ima opoziciju sa Ma, Brak je bio takvo natezanje, on bi malo sa mnom, a malo sa majkom da zivi...pa hoce samo ono sto je za njega bilo dobro...Nije hteo da radi, samo je sebi ugadjao...Ko je tu stradao nego ja!!(probala sam da promenim nat.kartu pa mi ne ide, jer je vreme mog rodjenja 7.20, a ne kako pise 7.30)

So kvadrat Ur pokazuje muskarce u mom zivotu, manje sam to ja draga Spes!

Nije nikada sve tako crno - belo kada gledamo aspekte...

Sto se mene tice, mislim da u ljubavi previse dajem, i ja volim da dajem, iako ne volim kao sto rekoh obrnutu situaciju da se muskarac prostre preda mnom...

Jedino sto priznajem jeste da sam previse ponosna i arogantna, zbog toga verovatno ta Ve na Asc previse dize nos....ali samodovoljna nisam, mrzim sto sam sama

ibis
10-07-2011, 16:43

i ja to imam, ali to sam definitvno ja...nema mi nista zanimljive nego da zaljuljam camac kad mi se cini da je odnos previse ucmao...:D

natalija67
10-07-2011, 17:55
i ja to imam, ali to sam definitvno ja...nema mi nista zanimljive nego da zaljuljam camac kad mi se cini da je odnos previse ucmao...:D

Pa, dobro, mora malo, hehe...Samo mislim da meni vise deluje na prijateljstva...Kad jednom precrtam nekoga, nema te sile koja ce me naterati da ponovo budem u kontaktu sa takvima...To se uvek naravno odnosi samo na one koji su to zasluzili

Spes
10-07-2011, 21:00
Naprotiv, ne volim uopste sto sam sama...

Razvela sam se samo zbog toga sto moj bivsi muz nije hteo decu, sto ni moja Ve u Raku ni Mo u Biku nisu mogli da podnesu, a to nije izraz samodovoljnosti.... kad sam ostala u drugom stanju, on to nije hteo da prihvati, vec me izvredjao...Onda je bilo to marš bre iz mog zivota!!! A inace je kad smo vec u kuci mog braka, vladar mog braka je Sa koji pri tome ima opoziciju sa Ma, Brak je bio takvo natezanje, on bi malo sa mnom, a malo sa majkom da zivi...pa hoce samo ono sto je za njega bilo dobro...Nije hteo da radi, samo je sebi ugadjao...Ko je tu stradao nego ja!!(probala sam da promenim nat.kartu pa mi ne ide, jer je vreme mog rodjenja 7.20, a ne kako pise 7.30)

Nije nikada sve tako crno - belo kada gledamo aspekte...

Sto se mene tice, mislim da u ljubavi previse dajem, i ja volim da dajem, iako ne volim kao sto rekoh obrnutu situaciju da se muskarac prostre preda mnom...

Jedino sto priznajem jeste da sam previse ponosna i arogantna, zbog toga verovatno ta Ve na Asc previse dize nos....ali samodovoljna nisam, mrzim sto sam sama

Oket. ;)
Ali So90Ur mora nekako i na tebe da se odnosi jer ti je So vladar ascedenta. :)

danica_91
10-07-2011, 21:55
haha, ja sam pravi primer emotivno nezrele osobe, nazalost, i to mi svi kazu...Mo mi je u ovnu i pravi kvadrat sa uranom i neptunom, sto znaci da imam i mnogo nerealne zelje, mislim na to da ocekujem od muskaraca skoro nemoguce i da sam nestabilna u osecanjima totalno, ja nikad ne znam sta tacno osecam i brzo mi se menjaju osecanja, skroz cudno :S...venera mi ima opoziciju sa saturnom, pa mislim da mi ni to ne da se vezujem za partnere, a i mars, vladar mog podznaka, takodje ima opozociju sa saturnom...uvek sam ja ta koja trazi, trazi, i trazi i nikad mi nije dovoljno necije paznje, a onda sam opet i ja ta koja se ljuti za sitnice i pravi skandale...i itekako sam ostra na recima i povredjujem ljude, sve radim samo da mene neko ne povredi...puno puta i preterujem...

natalija67
10-07-2011, 22:43
Oket. ;)
Ali So90Ur mora nekako i na tebe da se odnosi jer ti je So vladar ascedenta. :)

odnosi se sigurno, impulsivna sam uzas, obicno ja prekidam i odem...
Ali nije mi So na Asc, pogresno sam ukucala vreme rodjenja, nije 7.30 vec 7,20, ali iz nekog razloga ne mogu da sada izmenim nat.kartu, verovatno treba moderator da mi to dozvoli...Te stoga, ja sam i na Asc jedna Racica na 28*,,, a posto je moj Mo u 10. logicno je da izgledam kao prava poslovna zena, uvek uzurbana, sa papirima, ...sto ustvari i volim, ali ne bas da to jedino bude moj zivot kao sto je trenutno..

Od svega mislim da bar mozemo da zakljucimo, da kod nas nema emotivne nezrelosti, vec da je ova arogancija u nekim nasim najlepsim godinama :), odraz tog nekog ranije preteranog predavanja ......Ne pristajem da budem necija KRPA , samo iz straha da ne budem sama, mislim da zasluzujem vise, i to je sve...

Spes
10-07-2011, 23:17
odnosi se sigurno, impulsivna sam uzas, obicno ja prekidam i odem...
Ali nije mi So na Asc, pogresno sam ukucala vreme rodjenja, nije 7.30 vec 7,20, ali iz nekog razloga ne mogu da sada izmenim nat.kartu, verovatno treba moderator da mi to dozvoli...Te stoga, ja sam i na Asc jedna Racica na 28*,,, a posto je moj Mo u 10. logicno je da izgledam kao prava poslovna zena, uvek uzurbana, sa papirima, ...sto ustvari i volim, ali ne bas da to jedino bude moj zivot kao sto je trenutno..

Od svega mislim da bar mozemo da zakljucimo, da kod nas nema emotivne nezrelosti, vec da je ova arogancija u nekim nasim najlepsim godinama :), odraz tog nekog ranije preteranog predavanja ......Ne pristajem da budem necija KRPA , samo iz straha da ne budem sama, mislim da zasluzujem vise, i to je sve...
E pa onda je priča potpuno drugačija. :)
Lako ćeš promeniti potpis.
napravi novu kartu, aplouduj je i onda idi u ''korisničke opcije''
izabereš opciju ''potpis'', klikneš na nju i otvoriće ti se prozor iz kog ćeš obrisati staru kartu i prekopirati novu. :)

Osim ako kod tebe ne postoji neki drugi problem na niovu naloga. ;)

thalatte
11-07-2011, 13:35
Moram priznati da sam i ja također emotivno nezrela :D bar mislim...a da ne, jesam, totalno...

Izvlači me MO u Raku, inače mislim da bi bila totalna bitch, a sa tim mesećekom baš osjećam ljude i imam uvijek neku brigu da ih ne povrijedim, pa tako nekako se provlačim :D

nale777
11-07-2011, 14:19
Ja sam Mo na ASC u blizancima sam takode i naivna i nezrela emocionalno, lako me je povrediti i svi mi kažu da sam kao dete, naravno ko me dobro poznaje,posto sam za druge vrlo kruta i distancirana.

sladjana
11-07-2011, 16:14
Moj Mo u uklještenoj Ribi u II kući donosi mi status nezrele osobe jer se često osećma ne voljenom i to sam kao mlađa pokazivala na priličn nezreo i brutaln način.
Sada ne baš, nekako sam se navikla i uvek težim boljem . Drugi me ne kontaju zbog toga.
A mo ima aspekt sa UR - moj odnos sa muškarcima -sve naglo, dolazak, odlazak posebno...boli a ja se zatvorim, sagradim zid visok do neba ...
Sledeći ne može da dođe do mene nikako a ja ...ja sam raspadnuta i nikako ne moga da skontam gde sada i kako sada , gde je greška....
Tražeći greške ja izgubim puno vremena i time sam možda , možda izgubila mnogo ili malo.
Ipak ja u 33 sada godini i dalje se osećam nezrelo ...

ps prija mi kompliment od jedne slučjne poznanice koja mi je dala 23 godine a sa druge strane to daokazuje moju neozbiljnost prema životu uopšte .
Nije ni čudo što se još nisam udala , a moj N. kaže da sam ozbiljna za njega (Vodilja i njegova sloboda ...) :D :D :D

Beba977
11-07-2011, 16:20
A i ja sam neozbiljna,kao dete sam pravo...
Flertujem,navlacim ih,onda me nigde nema kada vidim da su zagrizli,da bih nahranila svoje ego.
Nastranu to sto mi je MO izresetan losim aspektima 180UR,nikad nisam mirna,sve mi brzo dosadi,nekad volim neobaveznost,nekad mi treba cvrsta ruka do mene,nekad sam usamljena,ali najvise volim nezavisnost,zato su mi i partneri na daljini,tako bar ja mislim,ne volim da me neko gusi i proverava celo vreme....

sladjana
11-07-2011, 16:24
bebo, da se menjamo ti meni Mo180Ur a ja tebi Mo120UR !!!??

silver006
11-07-2011, 16:26
A ia ja sam neozbiljna,kao dete sam pravo...
Flertujem,navlacim ih,onda me nigde nema kada vidim da su zagrizli,da bih nahranila svoje ego.
Nastranu to sto mi je MO izresetan losim aspektima 180UR,nikad nisam mirna,sve mi brzo dosadi,nekad volim neobaveznost,nekad mi treba cvrsta ruka do mene,nekad sam usamljena,ali najvise volim nezavisnost,zato su mi i partneri na daljini,tako bar ja mislim,ne volim da me neko gusi i proverava celo vreme....

Bebo jesi ti zivela na neki nacin ili neko vreme odvojena od roditelja(provodila vreme kod rodjaka, isl.) kad si bila mala?

Tristran
11-07-2011, 16:27
Ja pricam danas sa najboljim drugom i ponasam se kao beba.

"Aaaaa, a sta je sa mnom? Ajde, priznaj mi, jesam li bas mnogo ruzna?
Jesam li onako...gadna? Jel imam nemoguc karakter?
Jel sam dosadna, naporna, davez? Ajde, molim te, objasni ti meni zasto mene niko nece".

A on ce meni:
"Prestani da razmisljas kome se ti svidjas, sta imas samo da se nekome
svidjas, svidjas, svidjas, nego razmisli ko se tebi svidja".

"Dobro, istinski, ko mi se svidja?
Ono...bas pravo"?

"Da".

Ko iz topa sam sklopila svoj psihoportret superheroja:
lavovski tip naglasenog Jarca, vodolijski lucidan i svoj,
blizanacki brbljiv i zanimljiv, nezan kao svaki jaki Vaga,
a Jupiter harmonican, predivan...
Ono - moral, iskrenost, cojstvo i junastvo, cast i postenje.
I nije neki izmisljeni lik, samo je srecan porodican covek,
ali perfektan model za moju astrolosku sliku 'gospodina pravog'.

"Jesi li sad shvatila?", rece moj drug, stelijum u Ribama, rodjeni psiholog.

O , da... u tome je kljuc emotivne zrelosti.
O tome da si svestan ko si i sta si, da imas jasnu viziju toga,
da ides ka tome.

Shvatih, na prepad, :) da nije vazno sto se ja njima nisam svidjala,
nego da se, zapravo, oni nisu dovoljno svidjali meni, i odmah
izadjoh iz uloge 'niko me nece'.

Primetila sam da druge samoljubivije i atraktivnije zene od mene,
iz istog razloga ulaze u ulogu 'zavodnice'.
Lakse je da tripujes da si neuhvatljiva zavodnica koja ceni svoju slobodu
nego da pogledas istini u oci i da kazes da nema onoga sto ti stvarno treba.

kosmopolita
11-07-2011, 16:28
Evo uzmite i moj Mo u vodoliji,slobodno:)

ibis
11-07-2011, 17:41
Shvatih, na prepad, :) da nije vazno sto se ja njima nisam svidjala,
nego da se, zapravo, oni nisu dovoljno svidjali meni, i odmah
izadjoh iz uloge 'niko me nece'.

Dobro jutro, dzezeri...;)
Ako si toliko radila na sebi kako nisi skapirala mnogooooooooo ranije?

swiss
11-07-2011, 17:49
Hmmm ja mislim da Uran u Prvom polju isto moze da donese emotivnu nezrelost iz razloga sto brza, u stvari, dosta je svojeglav u razmisljanju i nezavisan, jer njemu je sloboda u ponasanju i razmisljanju bitnija pre nego da shvati o cemu se radi....Ja ga imam u Prvom polju 120 Saturn, pa to od mene zahteva, ma koliko ja bio nezavisan u momenti i povrsan, zahteva da razmisljam o svemu, da idem u dubinu, pa i o emtivnim stvarima licne prirode kako bi nasao smisao da idem dalje.

Uran...sta mislite o njem? Gresim li ?!

Zeka
11-07-2011, 18:18
....
Primetila sam da druge samoljubivije i atraktivnije zene od mene,
iz istog razloga ulaze u ulogu 'zavodnice'.
Lakse je da tripujes da si neuhvatljiva zavodnica koja ceni svoju slobodu
nego da pogledas istini u oci i da kazes da nema onoga sto ti stvarno treba.

Ovo si tako dobro napisala... :)

Hmmm ja mislim da Uran u Prvom polju isto moze da donese emotivnu nezrelost iz razloga sto brza, u stvari, dosta je svojeglav u razmisljanju i nezavisan, jer njemu je sloboda u ponasanju i razmisljanju bitnija pre nego da shvati o cemu se radi....Ja ga imam u Prvom polju 120 Saturn, pa to od mene zahteva, ma koliko ja bio nezavisan u momenti i povrsan, zahteva da razmisljam o svemu, da idem u dubinu, pa i o emtivnim stvarima licne prirode kako bi nasao smisao da idem dalje.
Uran...sta mislite o njem? Gresim li ?!

I kod mene je Uran u prvoj... ali ne vezujem ga za emocije, mogu da napisem da ljudi ne mogu da predvide moje ponasanje i reakcije...Cini mi se da taman kad pomisle da su me "procitali", ja uradim nesto neocekivano... i njihovo misljenje padne u vodu... Takvi smo mi sa Uranom, (bar mislim da jesmo) ..nepredvidivi. Jos da dodam da mi Uranko sve donosi onako, bas iznenada... na bum... iako znam neke ljude koji ga se plase i koji ga ne vole skoro kao ni Plitona ili Saturna.

Tristran
11-07-2011, 20:15
Dobro jutro, dzezeri...;)
Ako si toliko radila na sebi kako nisi skapirala mnogooooooooo ranije?

Jaci horoskop od rada na sebi, ahahahaha...:)

Beba977
11-07-2011, 22:22
Bebo jesi ti zivela na neki nacin ili neko vreme odvojena od roditelja(provodila vreme kod rodjaka, isl.) kad si bila mala?
Silver,kao mala nisam se dvojila od mojih,ali sam se udala,a bila sam dete sa 21,pa eto moze da se uklapa u tu simboliku :)
Sladjo,ja taj aspekat menjam za 3 SA,taj aspekat najvise mi smeta u zivotu,dusa mi nema mira,a kako je MO u 6 mozes da zamislis kako mi je na poslu 8 sati u 4 zida,grrrrrr......

TigaBg
12-07-2011, 01:23
Tinna, sve ovo što si opisala uveliko radi Ve0Ur i naglašeni vazdušni znaci.

Edit: Imajući u vidu da je Ve vladar Asc i da je Ur na Asc, ni ne može biti drugačije, ma koliko se trudila.

sladjana
12-07-2011, 16:20
Sladjo,ja taj aspekat menjam za 3 SA,taj aspekat najvise mi smeta u zivotu,dusa mi nema mira,a kako je MO u 6 mozes da zamislis kako mi je na poslu 8 sati u 4 zida,grrrrrr......

Draga, 3 SA -heheheheheheheh
Ja moj Mo volim tj voleću ako se ikada udam ...
Inače što se tiče posla ja imam problem, nikad mirna, nikad stalan posao na duže, makar 5-6 godina..a mo u II - novac dođe i tako ode ...
I taj deo me čini nezrelom- tako kažu moji, da me nisu naučili da radim :( , zalost

ps meni treba odmor a nemam ga, umorna sam :3smilie_haendehoch: :5sadyes:

swiss
12-07-2011, 20:45
Ovo si tako dobro napisala... :)

I kod mene je Uran u prvoj... ali ne vezujem ga za emocije, mogu da napisem da ljudi ne mogu da predvide moje ponasanje i reakcije...Cini mi se da taman kad pomisle da su me "procitali", ja uradim nesto neocekivano... i njihovo misljenje padne u vodu... Takvi smo mi sa Uranom, (bar mislim da jesmo) ..nepredvidivi. Jos da dodam da mi Uranko sve donosi onako, bas iznenada... na bum... iako znam neke ljude koji ga se plase i koji ga ne vole skoro kao ni Plitona ili Saturna.

Pazi...emocije ne polaze samo iz srca jer i da polaze od srca one se negde preradjunu i kanalisu u nase okruzenje, znaci, nasa glava a glava je i prva kuca Ac. Na kraju krajeva sve sto covek radi i cini i o cemu razmislja i kako razmislja....unosi sebe, a to znaci, svemu daje onu boju i ton a sve zajedno kad sastavis videces da su emocie u pitanju i prva kuca, razmisljanje itd.

Na kraju, sto sam pomenu Uran? Pa iz razloga sto emotivna nezrelost je valjda i deo karaktera, znaci, prva kuca, to smo mi, nase razmisljanje i poimanje sveta u sebi i oko sebe! A Uran tamo sta moze biti? Nije on samo hirovit itd...al kad se osecanja pobrkanu ko ce da deluje prvi u natalu? Naravno, Prva kuca a za njom sve ostalo sto samo nadopunjuje sliku kavismo zaista i kako to sve poimamo itd.

Zato sam i pomenuo Uran jer ga imaju mnogi a i ja isto! A to da ga se plase itd? Njihov problem :D plase se mnogi i Istine a i Podsvesti jer nece da shvate sebe, hoce kako se njima hoce, pa ce tako na kraju i dobiti :)

majabl
12-07-2011, 20:56
evo ja sam emotivno neinteligentna..to jeste nikakva i to mi je najostecenije..a to je moj mo kao vl pete u ovim prelijepim aspektima....:) :) :)

tinna-bg
12-07-2011, 22:31
Znaci uran na asc definitivno donosi tu neku emotivnu neinteligenciju, ne osoba sa tim alektom ne zna sto bi se reklo da stane na loptu....ziva istina.
A sta bi onda bio saturn na asc? I ta mislite koji aspekti odraz emotivne zrelosti i da li to uopste postoji? Da li postoji osoba koja je u svim segmentima svog zivota i u svim situacijama semotivno zrela i stabilna. Ja mislim da su ti ljudi retki, mislim, vecina misli da je takva, ali kad om malo prodrmas kavez, pokazu sustu suprotnost zrelosti.
Moje iskustvo da se ovde niko ne oseca prozvanim, jer mislim na ljude iz mog okruzenja, da one koje su najvise tvrdile da su emotivno zrele, da su to najmanje bile...

natalija67
12-07-2011, 22:59
Slazem se Tinna-bg , niko ne zna u kakvim ce situacijama na koji nacin reagovati, i niko nije dovoljno zreo, verovatno se to uci celog zivota... Nismo svi u mogucnosti ni da prodjemo kroz sve situacije koje zivot namece.
Moguce da su upravo najzreliji oni koji o sebi misle da jos uvek nisu to dovoljno ucvrstili u sebi, i koji stalno teraju sebe da prolaze kroz razna iskusenja i promene, kako bi ocvrsli, za razliku od onih drugih koji najcesce i ne pricaju o tome, ali i ne dozvoljavaju da mu se desavaju stvari. Ljudi koji ne vole promene, imaju iskustvo samo u tacno odredjenim i proverenim stvarima, osecaju se sigurno i samim tim na neki nacin zrelo, a pri tome nikada nece ni saznati koliko su emotivno zreli, jer su ucaureni i plase se da istrazuju..
A takvi imaju uvek najvise saveta da dele drugima, samouvereno tvrdeci da su emotivno zreli, a da ustvari nista nisu ni proziveli. Lako je tako posmatrati svet ....

Ne bih rekla da Ur u 1 polju daje nezrelost, pre ishitrenost, nagle reakcije, impulsivnost, brzinu, neocekivane promene, ali to je vec karakter i temperament te osobe, sto ne mora znaciti da su emotivno nezrele. Moja sestra ima Ur u 1 polju, i nije nimalo nestabilnih emocija ili na neki nacin nezrela...Ona se napr boji da napravi promene u svom zivotu ( Devica), ali je to pre svega mislim posledica delovanja njenog Sa u Raku, a ne tog Urana...Ipak kada ona odluci o necemu, i presece stvar, a da prethodno nikog ne obavestava niti trazi savet od nekoga, prosto se iznenadimo njenom reakcijom, koja pri tome nije nimalo nezrela...

Tristran
13-07-2011, 11:22
Zar ne bi trebalo da prica o emocijama bude vezana za cetvrto ili peto polje, ako se misli na nezrelost u ljubavi?

Uran u jedan je pre svega buntovnistvo, to ne mora podrazumevati nezrelost,
ako je ostatak horoskopa kvalitetan.

ibis
13-07-2011, 11:27
Zar ne bi trebalo da prica o emocijama bude vezana za cetvrto ili peto polje, ako se misli na nezrelost u ljubavi?

Uran u jedan je pre svega buntovnistvo, to ne mora podrazumevati nezrelost,
ako je ostatak horoskopa kvalitetan.

Slazem se Uran nema veze s tim

swiss
13-07-2011, 14:06
Cekaj sad....ako je se mislilo ma LJUBAV, i samo to polje e onda Uran nema nista stim! Ja kad sam pomenuo njega, mislio sam u sirem smislu a ne u pojedinacnom!
Znaci opet ljubav, e pa gledajte onda 4to i 5to polje... U mene je opet Uran i Saturn, sta reci nego to da ih imam 120. Eto, znaci da sam emotivno zrela osoba jer zelim smisao i dubinu stim da imam Sa u 9tom 120 Ve 0 Pl 0 Ac a odatle 60 Ne 0 Ju...sto navodi da imam mogucnost da prodrem u misli volhene i sa dokucim sta joj dusu smiruje pa to jos uzdignem na kvadrat....

nedda
14-07-2011, 14:54
Slazem se sa Vladarkom,emotivno labilnu osobu uglavnom predstavlja MO u 12k,puno planeta i SO u 1 kuci,onda ako je muskarac Ma u Ribi,Raku,Skorpiji i td......:)

Mars u svom sedistu i triplicitetu daje labilnog muskarca!:eek:

Sta sve neces procitati....

nepoverljiva
14-07-2011, 15:02
Pazi...emocije ne polaze samo iz srca jer i da polaze od srca one se negde preradjunu i kanalisu u nase okruzenje, znaci, nasa glava a glava je i prva kuca Ac. Na kraju krajeva sve sto covek radi i cini i o cemu razmislja i kako razmislja....unosi sebe, a to znaci, svemu daje onu boju i ton a sve zajedno kad sastavis videces da su emocie u pitanju i prva kuca, razmisljanje itd.

Na kraju, sto sam pomenu Uran? Pa iz razloga sto emotivna nezrelost je valjda i deo karaktera, znaci, prva kuca, to smo mi, nase razmisljanje i poimanje sveta u sebi i oko sebe! A Uran tamo sta moze biti? Nije on samo hirovit itd...al kad se osecanja pobrkanu ko ce da deluje prvi u natalu? Naravno, Prva kuca a za njom sve ostalo sto samo nadopunjuje sliku kavismo zaista i kako to sve poimamo itd.

Zato sam i pomenuo Uran jer ga imaju mnogi a i ja isto! A to da ga se plase itd? Njihov problem :D plase se mnogi i Istine a i Podsvesti jer nece da shvate sebe, hoce kako se njima hoce, pa ce tako na kraju i dobiti :)

Citam ovo i shvatam da Jesam nezrela..zato sam i ovde za pocetnike :) kako bih sazrela! Jesam emotivno nezrela, prilicno! Pogledaj please! Uverices se! Jer puno problema stvaram sebi zbog toga ! Ne snalazim se ama bas nikako, posebno kada su emot. veze u pitanju.. Konzervativno sam vaspitana i puno mogu da istrpim...i donodsi mi velike neprilike kada izadjem Van !!

swiss
14-07-2011, 15:12
Nepoverljiva.... Posle Saturnovog povratka ce biti bolje! Ulazis u tu fazu pa idi na naslov Saturnov povratak i procitaj sta su drugi pisali.....nisi ti nezrela, nemoj tako :)

nepoverljiva
14-07-2011, 15:15
Nepoverljiva.... Posle Saturnovog povratka ce biti bolje! Ulazis u tu fazu pa idi na naslov Saturnov povratak i procitaj sta su drugi pisali.....nisi ti nezrela, nemoj tako :)
:) Hej dobra, SJAJNA podrska, hvala ako zaista tako mislis! Samo nekih neprilika postoji! Zapravo sve , ali sve veze jesu tajne ! pa dok izvedem na Svetlost :) umorim se, nema me! Postoji nesto! Mozes li mi reci kojoj temi da pridjem i saznam o tome nesto?
HVALA !

Da li neko moze da mi pomogne? :) u 12.kuci: venera (vladar 12.kuce) konjukcija mars u biku opozicija uran (u 6.), zatim tu su i sunce i merkur u blizancima kao vladari znaka i podznaka u kvadratu sa saturnom koji je u 4.kuci

Venera i Mars su već nekoliko dana blizu jedan drugome, i u više navrata dok tranzitiraju sazvežđem Bika u konjukciji. Mars u Biku je slab,jer je u ovom zanaku on u padu, što znači da se njegove negativne osobine više ispoljavaju. Kako je to planeta koja utiče na aktivnost, borbu, delovanje, seksualanost, on je ovde pasivan i trom, spreman više na uživanje, zadovoljstva, istina i sticanje novca, ali ne aktivirajući ni pri tome dovoljno svoju energiju, posebno sada dok je u konjukciji sa Venerom, kada je još više pasivan i spreman na zadovoljstva.

Uticaj i snaga Venere u Biku je jaka, jer je to mesto gde se ona dobro oseća, gde je u sedištu, pa sve njene pozitivne osobine dolaze do izražaja lepota, plodnost,radost i uživanje u svim čulnim zadovoljstvim, ali i sposobnost da realani osećaj za vrednost i sticanje. Mars se oseća oslabljen još više sada kada je u konjukciji sa njom, još tromiji, pasivniji, pa njegove pozitivne osobine još više slabe, otuda posesivnosti, ljubomore na vrline Venere, pa su moguće razmirice u ljubavnim vezama.
Ukoliko se pak Mars prepusuti Veneri, da ga ona vodi, biće pozitivno iskorišćen ovaj tranzit. Onda će biti više maženja, voljenja, ljubljenja, dodira kao znaka dopadanja, miline, zadovoljstva. Vešta učiteljica ljubavi Venera ako zna i ume, moći će da pokaže svoje darove i svoja umeća ljubavi onome ko je spreman da to prihvati,Marsu , muškarcu koji umesto da se ljuti, pokazuje ljubomoru i pokazuje posesivnost, svojatanje -dopusti i prepusti se ljubavnim čarima. Gledajte kako će te koristiti ovaj planetarni uticaj, jer mnogo zavisi i od vašeg ponašanja i spremnosti za ljuba

tatjanaj
14-07-2011, 16:27
Venera i Mars su već nekoliko dana blizu jedan drugome, i u više navrata dok tranzitiraju sazvežđem Bika u konjukciji. Mars u Biku je slab,jer je u ovom zanaku on u padu, što znači da se njegove negativne osobine više ispoljavaju. Kako je to planeta koja utiče na aktivnost, borbu, delovanje, seksualanost, on je ovde pasivan i trom, spreman više na uživanje, zadovoljstva, istina i sticanje novca, ali ne aktivirajući ni pri tome dovoljno svoju energiju, posebno sada dok je u konjukciji sa Venerom, kada je još više pasivan i spreman na zadovoljstva.

Uticaj i snaga Venere u Biku je jaka, jer je to mesto gde se ona dobro oseća, gde je u sedištu, pa sve njene pozitivne osobine dolaze do izražaja lepota, plodnost,radost i uživanje u svim čulnim zadovoljstvim, ali i sposobnost da realani osećaj za vrednost i sticanje. Mars se oseća oslabljen još više sada kada je u konjukciji sa njom, još tromiji, pasivniji, pa njegove pozitivne osobine još više slabe, otuda posesivnosti, ljubomore na vrline Venere, pa su moguće razmirice u ljubavnim vezama.
Ukoliko se pak Mars prepusuti Veneri, da ga ona vodi, biće pozitivno iskorišćen ovaj tranzit. Onda će biti više maženja, voljenja, ljubljenja, dodira kao znaka dopadanja, miline, zadovoljstva. Vešta učiteljica ljubavi Venera ako zna i ume, moći će da pokaže svoje darove i svoja umeća ljubavi onome ko je spreman da to prihvati,Marsu , muškarcu koji umesto da se ljuti, pokazuje ljubomoru i pokazuje posesivnost, svojatanje -dopusti i prepusti se ljubavnim čarima. Gledajte kako će te koristiti ovaj planetarni uticaj, jer mnogo zavisi i od vašeg ponašanja i spremnosti za ljuba

Hvala nepoverljiva, a sta mislis o opoziciji ovih planeta sa uranom u skorpiji koji je vladar 9. i 10. kuce, a nalazi se u 6, i o suncu i merkuru u blizancima koji su takodje u 12.kuci u kvadratu sa saturnom (i asc je blizanac). Dakle, ovde pricamo o emocionalnoj nezrelosti ili....?

Rabiosa
13-08-2011, 22:43
Sećam se kada sam ovu temu otvorila pre par nedelja, htela sam svašta da nalupam zato što sam bila povređena. Na moju sreću imala sam dovoljno pribranosti da sve obrišem i zadržim za sebe. Nisam došla na ovu temu da pametujem i dosađujem kako emocionalna razvijenost ličnosti pre svega vuče korene iz detinjstva i odnosa sa bližnjima kroz ceo život. Šta smo sve proživeli u životu se u karti ne može videti. Zato mislim da je tražiti odgovor na to pitanje u natalu besmisleno. Ukoliko bi neko dobar deo mog života isčitao iz karte, to bi bila već druga priča. Ali u to čisto sumnjam. I čudi me koliko se ljudi, pa pre svega žena, na ovoj temi izjasnilo kao emotivno nezrele? I to sve odrasle žene. Ja nisam emotivno nezrela, čak štaviše, iako imam još dosta da se emotivno nadograđujem.

expulseza3
14-08-2011, 00:53
Mars u svom sedistu i triplicitetu daje labilnog muskarca!:eek:

Sta sve neces procitati....

Ovo se odnosilo na Mo u 12k,stojim iz toga da su to emotivno labilne osobe.....;)

kis napraforgo
14-08-2011, 11:12
e, svidja mi se ova tema :192:
verovatno zato sto sam se nasla u njoj :cool:

moj MO je u jarcu, a VE u ovnu, pa sta mislite kako je meni :(

MO u jarcu u V kuci je uvek zeljan ljubavi i vernosti, a ubedjen je da njega niko ne voli dovoljno, zaljubljen je u ljubav, a ne u osobu.

VE u ovnu u IX kuci takodje u izgonu, pravi religiju i trazi smisao zivota u ljubavi, a ne u osobi, pa sam tako sklona da se zaljubim u svakoga kao da mi je prvi put, a one pre njega zaboravim kao da nikad nisu ni postojali.
jednostavno se ne secam bivsih ljubavi, kad me jednom prodje, kao da nikada nije ni bilo. u stanju sam da budem apsolutno ravnodusna prema nekome od koga sam do juce pravila spektakl.
to sam uvek pripisivala mojoj sposobnosti da trpim do krajnjih granica i onda samo sitnica prevagne u jednom momentu i ja odlazim kao da nisam provela godine s nekim. sad mislim da je to upravo moj mazohisticki MO, posle kojeg dolazi VE150URre koja sece "sekirom po glavi, na zelenoj travi".