Da li cu ikad naci pravu profesiju? [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Da li cu ikad naci pravu profesiju?

PalchicaPG
06-07-2011, 20:55
Pozdrav svima,novi sam clan na ovom forumu,nemam previse astroloskog znanja ali sam fascinirana njome i volim da citam sto pisete.
Ukoliko iko od vas ima strpljenja da pogleda moju natalnu kartu i pomogne mi da rijesim svoj problem.

Prva sam godina filozofije,interesovala me i gluma i ples i politika i muzika i josh milion stvari.Sada sam u tim godinama kada treba da odlucim sto zelim da napravim od svog zivota,koju profesiju da odaberem,sto mi se namece kao dilema otkad znam za sebe.Ta profesija ne bi bila niti posao koji bi radila niti pare koje bi zaradjivala od toga vec cijelo moje bice zelim da ulozim u to ali jednostavno ne znam sto je ono pravo za mene.

http://img190.imageshack.us/img190/1738/astrow2gw01merergdfgdhp.gif

Hvala svima koji izdvoje malo vremena:5:

CARAPICA
06-07-2011, 21:53
A pitanje postavljaš jer...? Želiš prekinuti studij filozofije ili?

PalchicaPG
07-07-2011, 11:17
Ne zelim da prekinem,ali osjecam da iako volim filozofiju ne zelim raditi kao fakultetski profesor.

nena peric
07-07-2011, 12:04
Vladar tvog Mc-a je u 4.kuci, sto bi moglo znaciti da ces nekada zapostavljati porodicu zbog karijere ( donosices posao kuci), ali isto tako je povoljan polozaj za bavljenje privatnim poslom ili poslom od kuce, a posto ima i lep trigon sa vladarom tvog Asc-a koji je u prvoj kuci, tj. sa tobom ti ces biti zadovoljna sa svojim poslom, ali u neku ruku ces biti zaludjenik za posao, bices totalno posvecena i opsednuta sa karijerom. Jupiter u 10.kuci je dobra pozicija za pravnike, bankare, ministre i sve koji su na visokim drzavnim polozajima. Jupiter u 10.kuci moze doneti i bogatstvo i slavu, a pogotovo sto je tebi Jupiter vladar 2.kuce (novca) i pravi trigon sa uranom u 2.kuci i neptunom (koji je inace vladar tvoje 4.kuce - privatni posao). Vladar tvog Mc-a merkur je odlican za trgovinu i intelektualni rad. Zakljucak : to bi u tvom slucaju bilo sve sto je vezano za pravo i politiku:) .

PalchicaPG
07-07-2011, 12:33
Politika je moja opsesija ali mozda zbog toga sto je svaka moja akcija mars propracena saturnom,brine me koliko je to finansijski stabilno jer ne bih se bavila politikom na nacin na koji se bave nasi politicari:))

Ima li kakvog uticaja ova treca kuca koja je naglasena zajedno sa ove 4 planete u vodoliji?

CARAPICA
07-07-2011, 22:59
Politika je moja opsesija ali mozda zbog toga sto je svaka moja akcija mars propracena saturnom,brine me koliko je to finansijski stabilno jer ne bih se bavila politikom na nacin na koji se bave nasi politicari:))

Oprosti što sam direktna... ali... da li tebe zanima posao kojim ćeš ostvariti veću zaradu? ili pitaš pomoć za što da se opredjeliš? Zanima te politika, izaberi politiku, ako radiš iz ljubavi sve će ti samo doći... :)

PalchicaPG
08-07-2011, 15:13
Nije u pitanju vise novca, u pitanju je dovoljno novca jer iako volish nesto bez novca za osnovne potrebe necesh se moc bavit tim kako treba.

swiss
08-07-2011, 16:48
Filozofija je bas ono sto ti treba!

Ja sam krenuo u vode gastronomije iako sam znao sta je to i kako je na tom podrucju hleb zaradjivati! Ali ja sam bio srecan kad sam radio to sto volim i zadovoljan sto sam to do skoro obavljao... Al eto, danas sam srecan jer imam iskustvo i ako cu "mozda" se odluciti za nesto drugo...al ne i daleko od tog podrucja na kojem sam ostvario 20 godina iskustva....

Dakle, moj ti je savet, idi ka onom sto volis biti! Kasnije ces pronaci dosta puteva koji su sa tim povezani....bices starija i iskusnija, stim i umnija i sposobnija da to iskoristis na nacin kako za to vreme, tad, bude valjalo!

Tezi ka onom sto ce te ispunjavati ako vec imas mogucnost da odlucjes sad, revansirace ti se vreme nekad za sve sto danas budes ulagala :)

expulseza3
09-07-2011, 00:40

Ima li kakvog uticaja ova treca kuca koja je naglasena zajedno sa ove 4 planete u vodoliji?

Mozda te interesuje politika,ali tvoj MC u Devici to opovrgava i vladar ti je u 4k ...E sad da imas MO u Lavu ili da ti je SO vladar Mc-a mozda bi mogla da razmisljas u tom smeru,ovako zanimanje koje si izabrala je sasvim zadovoljavajuce za tebe..:)
Ili izaberi neka zanimanja u kojima bi dosla do izrazaja tvoaj preciznost,analiticnost,tacnost i slicno.

PalchicaPG
09-07-2011, 11:52
Ja sa Merkurom u ribama i Suncem u ribama aspektovanim sa uranom i neptunom sebe ne dozivljavam kao osobu koja pretjerano posjeduje osobinu preciznosti,aspekat izmedju merkura i plutona mi daje mogucnost da proniknem u sustinu stvari koje me interesuju,ali mislim da je moju zelju da se bavim politikom proizvela naglasena vodolija,jer iz njenih motiva i ljubavi prema ljudima bih se opredijelila za politiku,na plotickoj sceni imamo i previse politicara lavova i blizanaca koji na dobar nacin glume i izigravaju vodje naroda ali nemaju ono sustinsko sto treba nekom vodji to je ljubav prema narodu a to su i ribe i vodolija.:angel: :)

mirab
09-07-2011, 13:07
Mislim da si sve rekla navodeci aspekt izmedju Merkura i Plutona- tako da ti mozes sama prodiruci u sustinu znati sta bi htela i zelela.Prijatelji sa foruma su ti izuzetno dobro naveli kakve potencijale pruza tvoj natal, pa ti nece biti tesko odrediti cime bi se mogla u zivotu baviti.

PalchicaPG
09-07-2011, 13:26
Nije problem u tome sto cu ja odabrati vec u tome sto uopste jasno ne vidim sebe,sirina interesovanja a i nedostatak hrabrosti me sputavaju da osjetim sto je ono sto mojoj prirodi odgovara,kakav nacin zivota a profesija je samo jedan element toga.
Zbog velike moci da se sazivim sa svim i svacim ja sam uvjek u nekim iluzijama vezanim za sebe,uvjek poprimim uticaj spolja i mislim e to sam ja,sto i ovdje pokusavam da uradim,s tim sto vjerujem da dobar astrolog moze da zna moju prirodu bolje nego ja.

Oprostite na dosadjivanju,ja sam to predstavila kao trivijalan problem ali se cijela ta moja unutrasnja konfuzija prenosi sad na pitanje posla,ranije se prenosila na ljubavni plan jer nisam znala sto zelim uopste.

mirab
09-07-2011, 13:48
Slazem se sa tobom, dobar astrolog moze da zna tvoju prirodu bolje od tebe same, pa ako poveris analizu tvog natala pravom astrologu on ce to i uciniti.

arctiumLappa
10-07-2011, 14:07
Ne zelim da prekinem,ali osjecam da iako volim filozofiju ne zelim raditi kao fakultetski profesor.
Pa zar stvarno mislis da je to jedino zanimanje nakon filozofije?
Slazem se sa tobom, dobar astrolog moze da zna tvoju prirodu bolje od tebe same.
Ovo je tako pogresno uputstvo. Dobar savet zlata vredi, ali los u godinama kada smo nesigurni ko smo i gde da krenemo, moze bas mnogo da kosta.

Vazno je odrasti i sebe spoznati. Uz astrologiju il' nuklearnu fiziku to nije bitno, vazno je da nauci samu sebe da oslusne.

mirab
10-07-2011, 14:46
arstiumLappa, sa tobom se nebi slozila, astrologija nam otkriva nas karakter , a dobar astrolog prenosi klijentu njegove mogucnosti i potencijale.PalchicaPG je navela da veruje da dobar astrolog moze da bolje zna njenu prirodu od nje same i ja sam se sa tim slozila. Najteze nam je poznavati sebe ali uz pomoc astrologije nije ni to tesko, ljubitelji astrologije ce se sloziti da je tako.

PalchicaPG
10-07-2011, 19:36
Kojeg astrologa biste mi preporucili?

Vojvotkinja
10-07-2011, 22:40
Zlato, imaš temu od nekoliko desetina strana, iščitaj, pa na osnovu tuđih iskustava u vidu pohvala i 'zgražavanja' donesi sud...