Aspekti SMČ i planeta [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Aspekti SMČ i planeta

MoonEma161834
22-06-2011, 21:07
Sjeverni mjesecev cvor pokazuje iskustva u sadasnjem zivotu, dok juzni pokazuje iskustva koja donosimo iz proslosti.

U ovoj temi zelim da se fokusiramo na sjeverni mjesecev cvor (true node ili mean node, isto je) i sta znaci kada se SMČ nadje u konjukciji s nekom od licnih planeta u sinastriji.

''Kada astrolog vidi sinastričku ili kompozitnu konjukciju sa SMČ, može to promatrati kao karmičku otplatu duga. U sinastriji, međutim, osoba čija je planeta otplaćivat će osobi čiji je čvor na neki pozitivan način.
Kao opće pravilo, astrolog može tumačiti sinastričku konjukciju sa JMČ koja nije praćena konjukcijom sa SMČ kao karmu svjesnog dovršavanja (odnosa). Ako također postoji i konjukcija sa SMČ, astrolog to može promatrati kao uzlaznu vezu duša koja se nastavlja u sljedeći zajednički život.''

Za pocetak imam primjer gdje moj Mjesec u skorpiji ima egzaktnu konjukciju sa SMČ jednog muskarca. Onog trenutka kad sam ga vidjela, tj. prije 5 dana, ja sam se izgubila i ostala ga tako gledajuci, kao da sam duha vidjela... Nakon toga raspitala sam se ko je i doznala da nije iz mog grada vec da je tu nakratko. Vec drugog dana sam dosla do njegovog broja i jednostavno kao da me nesto tjera i vodi da ga zovem. Tek treci dan sam se cula s njim i dok sam pricala imala sam toliku tremu i toliku nervozu koji nikada nemam inace,tj. koja se ne vidi (Asc u Sco). Ne znam sta mi se desava, poludila sam skroz i samo o njemu razmisljam. Sutra cu ga konacno vidjeti.

Postoji li ikakvo logicno objasnjenje ? Ja sam dosla do dana rodjenja i nemamo nekih drugih egzaktnih aspekata osim ovog, tako da mi nista nije jasno :) Pomozite molim vas

oktobar
22-06-2011, 21:12
Stvarno si poduzetna! nema sta!
Kod mene SMC ti sve kaze . SO i PL u 9. ne treba ti govoriti gdje sam.
S jednim likom imam vezu SMC moj i Njegov JMC i brate namuci se s njim ko mila majka. sigurno je otplata nekog gadnog karmickog kredita.

MoonEma161834
22-06-2011, 21:19
Stvarno si poduzetna! nema sta!
Kod mene SMC ti sve kaze . SO i PL u 9. ne treba ti govoriti gdje sam.
S jednim likom imam vezu SMC moj i Njegov JMC i brate namuci se s njim ko mila majka. sigurno je otplata nekog gadnog karmickog kredita.

Ali inace nisam takva! Ne znam da sam ikad ja muskarcu prisla, samo sad ne znam sta se desava

Razumijemo se... Jel ti njemu otplacujes ili on tebi ? :confused:

kosmopolita
22-06-2011, 21:19
Kod mene je ovako,suprugova Ve 0*SMČ,i moj Sa 0*SMČ,povezanost dakle postoji:)

MoonEma161834
22-06-2011, 21:22
Kod mene je ovako,suprugova Ve 0*SMČ,i moj Sa 0*SMČ,povezanost dakle postoji:)

Ocigledno se znate od prije :)

Ali sta kad je Mjesec u pitanju ? :rolleyes:

oktobar
22-06-2011, 21:24
Ali inace nisam takva! Ne znam da sam ikad ja muskarcu prisla, samo sad ne znam sta se desava

Razumijemo se... Jel ti njemu otplacujes ili on tebi ? :confused:

Mislim ja njemu, jer ja sam ta koja za njim plazi! njegov MA( a on je Skorpijon) -moj SMC, a sa druge strane moj MA njegov JMC. Ja nisam smogla snage ko ti ,pa zato svaka cast!(malo komplicirana situacija.) Imamo jos i SAoMO. Normalno moj MO da bi patnja bila potpuna:(
Pitanje : a kao mislis da se oni poznaju od prije? sta ne bi bilo to ako su preko VE i JMC povezani?

kosmopolita
22-06-2011, 21:30
Ocigledno se znate od prije :)

Ali sta kad je Mjesec u pitanju ? :rolleyes:

I to da ti kažem,dete mi ima SMČ takođe kao i ja u vodoliji,s tim,da su njoj Su i Ju u blizini,a meni Mo.Shvatila sam zbog Mo da je to takođe "poznanstvo" od ranije:)

MoonEma161834
22-06-2011, 21:37
Mislim ja njemu, jer ja sam ta koja za njim plazi! njegov MA( a on je Skorpijon) -moj SMC, a sa druge strane moj MA njegov JMC. Ja nisam smogla snage ko ti ,pa zato svaka cast!(malo komplicirana situacija.) Imamo jos i SAoMO. Normalno moj MO da bi patnja bila potpuna:(
Pitanje : a kao mislis da se oni poznaju od prije? sta ne bi bilo to ako su preko VE i JMC povezani?

Mogu mislit kako ti je :( Jao skorpion ne pricaj mi dalje :D

Evo vec sat vremena trazim po netu informacije za SMČ konjukcija Mjesec i spominjili su se prosli zivoti. Kao da neko isto nekom duguje, i da neko daje vise a prima manje. Cak sam negdje procitala da smo mozda bili obiteljski povezani. Nigdje veze :)

oktobar
22-06-2011, 21:42
ma mislim da kad gledas za prosle zivote moras pratiti povezanost sa JMC nikako SMC. VE i JMC su onda partneri iz proslog, a MO O Jmc roditeljski odnosi

MoonEma161834
22-06-2011, 21:44
I to da ti kažem,dete mi ima SMČ takođe kao i ja u vodoliji,s tim,da su njoj Su i Ju u blizini,a meni Mo.Shvatila sam zbog Mo da je to takođe "poznanstvo" od ranije:)

Ocigledno da postoji neka veza :)

A mislis da je zbog tog Mo ? Moze biti :)

ma mislim da kad gledas za prosle zivote moras pratiti povezanost sa JMC nikako SMC. VE i JMC su onda partneri iz proslog, a MO O Jmc roditeljski odnosi

Roditeljski odnosi ? Ima smisla :)

A sta bi onda bilo Mo O SMČ ? :rolleyes: Ne zelim cuti hahah

oktobar
22-06-2011, 22:17
Roditeljski odnosi ? Ima smisla :)

A sta bi onda bilo Mo O SMČ ? :rolleyes: Ne zelim cuti hahah

pa u svakom slucaju SMC bi donio neki boljitak,ali mozda i neko iznenadenje. Ima on prirodu i UR i PL. navlaci te pa te digne ko uragan. je da letis , ali te i izmlati!:D :D

snupy
22-06-2011, 23:20
Imala sam i ja slucaj sa skorpijom :)
Njegova Ve0smc(moj) u njegovoj 5.,mojoj 8.
Uhhhh,bas sam bila iscrpljena posle te veze...
I bila je jaka povezanost medju nama,skoro pa telepatska,ako to uopste nosi ovaj aspekt

oktobar
22-06-2011, 23:22
Imala sam i ja slucaj sa skorpijom :)
Njegova Ve0smc(moj) u njegovoj 5.,mojoj 8.
Uhhhh,bas sam bila iscrpljena posle te veze...
I bila je jaka povezanost medju nama,skoro pa telepatska,ako to uopste nosi ovaj aspekt

ma to vas ne bi trebalo satrati. nesto je drugo bilo. to je lijep aspekt:confused:

snupy
22-06-2011, 23:32
ma to vas ne bi trebalo satrati. nesto je drugo bilo. to je lijep aspekt:confused:

Nemam pojma,i sinastrija je bila ok
Ali bilo je lepo dok je trajalo:D Samo sto sam ja i dalje zagrejana,iako bi trebalo da njegova planeta(Ve) "otplacuje" mom smc,ispade obrnuto,ali aj sad...
Cini mi se nekad dok gledam sinastrije,da smc imaju bas veliku ulogu,on definitivno moze najdulje da spoji dva bica :9:

CARAPICA
22-06-2011, 23:46
Jedino što smc stoji nasuprot jmc, pa svaka konj. sa smc radi opoziciju na njega... izgleda mi kako god okreneš da nije jednostavno... jedino što kod ovog možda malčice bolje prođeš :/ ne razumijem.

thalatte
23-06-2011, 10:59
Treba pogledati dispozitore tvog MO i njegovog SmC, dakle MARSICE, kakve aspekte prave prema ostalim planetima..

cvetak
23-06-2011, 11:50
Nemam pojma,i sinastrija je bila ok
Ali bilo je lepo dok je trajalo:D Samo sto sam ja i dalje zagrejana,iako bi trebalo da njegova planeta(Ve) "otplacuje" mom smc,ispade obrnuto,ali aj sad...
Cini mi se nekad dok gledam sinastrije,da smc imaju bas veliku ulogu,on definitivno moze najdulje da spoji dva bica :9:

Sa posledenjim momkom sam imala njegov Smc0moja Ve u vagi i nije dalo trajnost...cak ni uz Sa koji je prilicno upetljan :o

MajaBB
23-06-2011, 12:49
Moja iskustva sa cvorovima u sinastriji nisu nikakva.
Sa jednim sam imala So0smc i nista...i skoro sam imala vrlo zanimljivu situaciju- smc0jmc i jmc0smc i isto nista... oba puta sam ja prekinula, a nas odnos je bio bas mlak, da ne kazem nikakav (u sinastriji osim toga nismo imali nista spec.)tako da sam prestala uopste da gledam cvorove u sinastriji, a shvatila sta kod mene "radi".

CARAPICA
23-06-2011, 12:56
Moje skromno mišljenje je da svaka veza je neka vrsta odrade, sad ti čvorovi dodatno to potvrđuju, a svaki blizak kontakt s čvorovima po primjerima koje sam vidjela, nije izgledao lak, rijetko kada održi se odnos, ako i da onda je to uz veliko odricanje i bol...
Tko kome duguje, na to daju odgovor. Ali čini mi se da nijedna strana nije pošteđena.

thalatte
23-06-2011, 14:19
Pa cim se spomene sudbina ili karma-zbog cvorova, sve to volimo romantizirat previse..

Dok god nema jakih aspekata izmedju PLANETA glavnih signifikatora, mos se slikat...
Osim toga nije dovoljno gledati samo cvorove, bez vladara...o cemu prica konjukcija cvora i planete, reci ce nam aspekti drugih planeta na tu konjukciju i najvaznije - sta rade dispozitori konj....

Los, polupan MO u natalu na necijem SMC nece se izljecit, oli ojacat, ne, donjet ce upravo to sto je obecano natalom...
Moj MO na njegovom SMC pa kvadrat njegov SA, mozda je sudbinski, mozda je put u ovom zivotu koji moram proci, a da ce bit sta lakse sa ovim kvadratom zbog cvora, pa i nece...i cao djaci!

zvoncicaj
23-06-2011, 22:12
Meni je tranzitni SMC u konjukciji sa natalnom Venerom(9 kuc) koja je u kvadratu sa uranom i plutonom...jel to nesto sto moze doneti nesto interesantno..nekog stranca ili ..:)

cmokic78
24-06-2011, 11:51
Malo off-a: A da li na astro com postoji mogucnost da ukljucim opciju tr SMCa

Princess77
24-06-2011, 12:09
Malo off-a: A da li na astro com postoji mogucnost da ukljucim opciju tr SMCa

Trebalo bi da ti ga prikaze stalno, bar je kod mene tako a ne ukljucujem nikakve posebne opcije.

cmokic78
24-06-2011, 12:14
Hvala Princess!

Ako je jedan SMC u konjukciji sa Marsom {vladar 7} i u njegovom slucaju sa Saturnom vladarem 4; obe konjukcije su u Devici a Merkuri su u medjusobnom trigonu

malamaza
06-07-2011, 09:39
koliki je dozvoljeni orbis za konjunkcije osobnih planeta sa čvorovima partnera ?

npr. VE i SMČ, je li 8-9 stupnjeva previše ?

Aeria Gloria
06-07-2011, 10:15
Pa cim se spomene sudbina ili karma-zbog cvorova, sve to volimo romantizirat previse..

Dok god nema jakih aspekata izmedju PLANETA glavnih signifikatora, mos se slikat...
Osim toga nije dovoljno gledati samo cvorove, bez vladara...o cemu prica konjukcija cvora i planete, reci ce nam aspekti drugih planeta na tu konjukciju i najvaznije - sta rade dispozitori konj....

Los, polupan MO u natalu na necijem SMC nece se izljecit, oli ojacat, ne, donjet ce upravo to sto je obecano natalom...
Moj MO na njegovom SMC pa kvadrat njegov SA, mozda je sudbinski, mozda je put u ovom zivotu koji moram proci, a da ce bit sta lakse sa ovim kvadratom zbog cvora, pa i nece...i cao djaci!
Sa ovim se potpuno slažem! U mom životu postoji osoba sa kojom imam konjukciju SMČ i ASC i SMČ0Vert180Hirion i još postoji Sa(moj)180So0Ve
povezanost postoji i prijatelji smo već 15 godina ali ja zaista ne mislim da je to neka tralala prošlost tipa jako smo se voleli u prišlom životu ali ja sam bila princeza a on svinjar
o.O jašta...

po onome što se dešava u našim životima pre bih rekla da je možda prevario mog brata i na taj način povredio mene i u OVOM životu odplaćuje dug tako što pomaže i spašava mog brata
kod njega su takođe gomila planeta u retrogradnom hodu tako da on mukica u ovom životu ima da se naisplaćuje svega i svačega
a da povezanost postoji zaista postoji možemo da se ne čujemo mesecima i kad se čujemo i vidimo kao da smo se juče razdvojili

mini_mimi
06-07-2011, 13:37
ako su moje planete (pluton i venera) na necijem severnom cvoru...jel to znaci da ja njemu dugujem,ili on meni...........?!? Meni je ovo mnogo zanimljivo,jer sam u par kontakata gde prvo pomislim da nekog poznajem od ranije,onaj cudan osecaj....videla da imamo povezanst venere i s.cvora
posto i ja imam par retrogradnih,dosla sam do zakljucka :-)))) da sam ja nekog opasno zaj.bala u proslom zivotu i sad tog nekog treba da prepoznam...

manila
06-07-2011, 14:26
ako su tvoje planete, onda si ti dužna, uvijek se vraća onome čiji je sjev.mjes. čvor
kad je venera u konjukciji sa sj.mj.čv., onda se osobe upoznavaju radi stupanja u brak (iako ja imam isto s nekom djecom, al eto, s tipom nisam dosad niti jednim imala:))tako da neznam jel to baš tako. uglavnom gledaju se konjukcije sa osobnim planetama, venera, mjesec, sunce i merkur, a ove druge se odnose na neke skupna učestvovanja, mogli ste biti skupa sudionici nečeg večeg
evo ti link i za to
http://veskes-vesnaastrolog.blogspot.com/2011/03/severni-mesecev-cvor-u-kucama-horoskopa_06.html

manila
06-07-2011, 14:27
krivi, sorry

ovaj je dobar

http://veskes-vesnaastrolog.blogspot.com/2011/02/karmicke-veze.html?utm_source=BP_recent

nale777
06-07-2011, 14:44
Šta bi govorila konjukcija oje Fortne iz 6te kuće i njegovog SMC iz 3ce,kao i mog SMC iz 6te i njegovog UR iz 2ge?

skorpija3010
06-07-2011, 15:36
da li bi tranzitni SMC sa sve PL na MO egz orbis) mog decka u trenutku pocetka veze znacio nesto dobrO ? TIPA trebali smo se sresti?

pri tom sign MO je SA koji je natalno trigon sa VE :))

MoonEma161834
07-07-2011, 21:12
koliki je dozvoljeni orbis za konjunkcije osobnih planeta sa čvorovima partnera ?

npr. VE i SMČ, je li 8-9 stupnjeva previše ?

mislim da bi aspekti trebali biti egzaktni ili do 2-3 stepena... ili mozda ako je aplikacioni aspekt moze biti vise ? nisam sigurna :)

tatjanaj
14-07-2011, 08:21
sta znaci konjukcija mog saturna i njegovog smc u njegovoj 4 kuci? saturn mu je inace vladar 8?

Uranus_princes
14-07-2011, 10:28
A kad SMC pravi konjukciju sa Ne(moj SMC,i oba u Jarcu)? Konkretno njegov SMC pravi prilican broj kvadrata sa mojim planetama,a moj SMC prilican broj opozicija sa njegovim planetama,koliko je to lose zapravo?

Uranus_princes
14-07-2011, 10:37
sta znaci konjukcija mog saturna i njegovog smc u njegovoj 4 kuci? saturn mu je inace vladar 8?

Naknadno sam vidjela ovo pitanje,pa mogu pokusati pomoci :D
Kad je takva postavka u pitanju,postoji sansa da je osoba saturna(ti) u proslom zivotu bila hladna prema osobi SMC,i da je osobu bukvalno izludjivala i mucila svojom hladnocom,distanciranoscu,drskoscu.Buduci da je djelovanje osobe Saturna u proslom zivotu bilo jako negativno na osobu SMC,osoba SMC bi trebala u ovom zivotu da zaizre od od osobe Sa,bukvalno da bjezi od nje.Kazu da ova konjukcija u odnosu dvoje ljudi nosi samo ogranicenja i udaljavanje,i da je za osobu SMC najbolje da se udalji.

tatjanaj
14-07-2011, 15:35
hvala uranus_princes. moze biti. mada sam ja negde procitala da to znaci i da saturn osoba utice na smc osobu da krene putem ozbiljnosti?

MoonEma161834
14-07-2011, 15:43
A kad SMC pravi konjukciju sa Ne(moj SMC,i oba u Jarcu)? Konkretno njegov SMC pravi prilican broj kvadrata sa mojim planetama,a moj SMC prilican broj opozicija sa njegovim planetama,koliko je to lose zapravo?

ako je tvoj SMC u opoziciji s njegovim planetama, to znaci da su njegove planete u konjukciji sa tvojim JMC, tj. ono sto donosimo iz proslih zivota

ako su licne planete u pitanju, znaci da se vjerovatno znate iz proslih zivota, a sad u kojem smislu zavisi od planeta :)

tatjanaj
14-07-2011, 15:46
I ja mislim da se JMC odnosi na prosle zivote, a SMC na ono sto osobi u ovom zivotu treba da donese. Zato mi nije jasno da saturn na smc jedne osobe moze biti los, jer sam procitala drugacije. Ali, zanima me da li neko ima iskustvo sa ovim aspektom

nepoverljiva
14-07-2011, 16:04
mozete li videti nase MSC meni cudno skroz? Mada ne mora da znaci ,ali moj MSC je u njegovoj 9. kuci, njegov u mojoj 1. kuci? I jos koliko aspekata sa cvorovima ...sev.cvor(ON) sekstil mojim Suncem,sev.cvor(ON) sekstil Merkur, pa sev.cvor(ON) sekstil Jupiter, sev.cvor(ON) sekstil Venera, sev cvor(ON) kvadrat Pluton.
Moj sev.cvor kvadrat Sunce, sev.cvor opozicija Jupiter, sev.cvor kvadrat Pluton, sev. cvor konjukcija MC, sev.cvor kvadrat Ascendent...
Bojim se ovolikih Cvorova :) ;) Sta je ovo??

Uranus_princes
14-07-2011, 17:40
tatjanaj,ja licno nemam iskustva sa takvom postavkom planeta,ali znam da sam negdje tako procitala.Mada,budimo realni,Saturn dodje kao ucitelj,pa mozda ti kod osobe upravo potices ozbiljnost,da ne kazem sazrijevanje.

MoonEma161834,jeste,sve opozicije su vezane za njegove licne planete(Ma,Me,koji su kod njega u Raku) .Mislim da je tu najvazniji odnos mog i njegovog SMC,ali buduci da oni prave kvadrat,kako to mogu da tumacim? Sukobi,napetost iz proslih zivota?

tatjanaj
14-07-2011, 18:40
A mesec partnera u konjukciji sa mojim severnim cvorom u mojoj 12.kuci?

nepoverljiva
14-07-2011, 18:45
A mesec partnera u konjukciji sa mojim severnim cvorom u mojoj 12.kuci?

Severni čvor je nosilac iskustava koje će osoba tek steći, ali njen JMČ pokazatelj proživljenog iskustva se nalazi u opoziciji sa Mesecom druge osobe, pa takođe govori o porodičnom odnosu, majka i dete.Kvalitet odnosa zavisi od aspekata i dispozitora Meseca i SMČ. Po svojoj prirodi, SMČ je "vetar u leđa" vlasniku Meseca,donoseći skladan odnos koji unapređjuje
Ovo je sama konjukcija, a pokusacu da razmislim za 12. polje ;) Ako ti ovo nesto znaci

tatjanaj
14-07-2011, 19:06
Hvala nepoverljiva... Da, 12.polje... Nekako sam, cim sam videla osobu, pomislila da bih mogla potpuno da joj se otvorim. Pretpostavljam da to i jeste sustina njegovog meseca u mojoj 12. kuci. Tu mi je i saturn, pa mozda ce on malo i kociti ovaj mesec ili, mozda disciplinovati, pa ce sve ici u pravcu tog cvora, medjutim.... mesec ove osobe je u sesktilu sa marsom, kvadratu sa uranom, seskvikvadratu sa merkurom, polukvadratu sa plutonom, biseptilu s neptunom (ili trigon, ako gledamo samo znakove)....... Hmmmm..... Znaci, ja bi trebalo da budem njegov emotivni i dusevni terapeut :)

nepoverljiva
14-07-2011, 19:17
Hvala nepoverljiva... Da, 12.polje... Nekako sam, cim sam videla osobu, pomislila da bih mogla potpuno da joj se otvorim. Pretpostavljam da to i jeste sustina njegovog meseca u mojoj 12. kuci. Tu mi je i saturn, pa mozda ce on malo i kociti ovaj mesec ili, mozda disciplinovati, pa ce sve ici u pravcu tog cvora, medjutim.... mesec ove osobe je u sesktilu sa marsom, kvadratu sa uranom, seskvikvadratu sa merkurom, polukvadratu sa plutonom, biseptilu s neptunom (ili trigon, ako gledamo samo znakove)....... Hmmmm..... Znaci, ja bi trebalo da budem njegov emotivni i dusevni terapeut :)
Vidi, draga ukoliko se lepo osecas..zapravo korisnom zarad njega zasto da ne! Mozes da uzivas ..zaista !

tatjanaj
15-07-2011, 05:15
Kako mogu da se lepo osecam pored razbijenog meseca....

A da li je neko imao iskustvo sa SMC kvadrat Uran. Nesto mi ne mirise ovaj kvadrat....

nepoverljiva
15-08-2011, 15:40
Moj SMC u njegovoj 9. kuci, SVC(moj) kvadrat Sun, SVC(moj) oppozicija Jupiter, SVC kvadrat Pluton,SVC konj MC, SVC kvadrat ASC

Njegov SVC je u mojoj 1.kuci i SVC u sekstilu sa mojim Sun, zatim Merkur, Venera i Jupiter isto u sekstilu...i njegov SVC u kvadratu sa mojim Pluutonom. Znate li ko bar malo sta je u pitanju? Ima li kakve pozitivne energije? Ili stradanja?

Mimi82
29-08-2011, 17:31
MOj severni mesecev cvor od 4 kucu u njegovoj 7, njegov u moju osmu kucu??

lullybully
05-09-2011, 10:40
Moje skromno mišljenje je da svaka veza je neka vrsta odrade, sad ti čvorovi dodatno to potvrđuju, a svaki blizak kontakt s čvorovima po primjerima koje sam vidjela, nije izgledao lak, rijetko kada održi se odnos, ako i da onda je to uz veliko odricanje i bol...
Tko kome duguje, na to daju odgovor. Ali čini mi se da nijedna strana nije pošteđena.

Da, slažem se.
Sama pomisao na čvorove daje nam asocijacije na nekakvu karmu, prošli
život ili karmu koju trebamo odraditi u ovom životu za budućnosti, tako
da čim je odrađivanje u pitanju, mišljenja sam kako ispred odnosa ne stoji
predznak trajnosti.

Vjerojatno zavisi i od slučaja do slučaja, od stupnja osvještenosti osoba...No, u principu, koliko je meni poznato, poanta karme bila bi
sadržana u tome da se odradi, međutim kad se odradi, to je to.

Iako osobno imam primjer gdje moj najbolji prijatelj i ja imam konjunkciju mog mjeseca i sj.mj.čvora.
Drugi najbolji prijatelj i ja imamo egzaktnu konjunkciju mog čvora i njegovog asc.
A treća važna osoba u mom životu ima čvor na midpointu između mog sunca i mjeseca.

Dakle, u mom slučaju, čvorovi su prisutni u važnim odnosima,a zašto
baš mislim da je do čvorova?Jer su konjunkcije egzaktno egzaktne.
No, ne znam izvući što su mi donijele sem osjećaja jedinstva duše
i sigurnosti.
Nema loših osjećaja, nema teških situacija, jednostavno katkad pri komunikaciji s njima osjećam kao da sam izašla iz tijela i pretvorila sam
se u energiju koja protiče.:o

No, našla sam jedan tekst na engleskom na ovu temu, sad ću ga prevest pa postavit.

lullybully
05-09-2011, 11:10
Sunce, Ascendent, Mjesec ili Venera u konjunkciji s partnerovim Sjevernim ili Južnim mjesečevim čvorom

Ove konfiguracije nose neku vrstu magične arome. Ustvari, karmička komponenta astrologije ima lošu reputaciju. Razlog za to seže iz '70ih kada su astrolozi bez dovoljno znanja i iskustva srljali u interpretacije tog polja astrologije, i , iako je tema zahtjevala mnogo opreza i preciznosti, otišli predaleko u samoinicijativnim definicijama koje nisu bile podržane iskustvom (tzv. New age astrologija). Kao rezultat svega toga karmička astrologija našla se na zlu glasu.

No, unatoč čudnovatom folkloru New age astrologije koji je u međuvremenu zastario, postoje ozbiljni elementi koji su se koristili stoljećima.Više nego ikad, potrebna je opreznost u tom području.

Sem spomenutih elemenata, posebna pažnja bi se trebala pridavati osima čvorova, točkama gdje mjesečeva orbita presijeca sunčevu putanju. Sjeverni ili Južni čvor u vrlo uskoj konjunkciji (manje od 1 stupanj) s jednom od partnerovih osobnih planeta (Sunce, Mjesec, Merkur, Venera i Mars) donosi iracionalnu, no isto tako vrlo moćnu sponu, čija je priroda uzdrmana prirodom osobne planete i nešto manje, pozicijom u kući u kojoj se nalazi.

Prema tradiciji, konjunkcije s Južnim čvorom (opozicija naspram Sjevernog) indikatori su karmičkih susreta između osoba koje su se poznavale u prošlosti.(prošlim životima)
Ako konjunkcija ne prima teške aspekte, susret može biti ugodan, iako, sukladno definiciji, Južni je čvor indikator kraja. Mnogi bračni parovi imaju konjunkciju Južnog čvora sa Suncem ili Mjesecom, dok mnogi ljubavnici imaju konjunkcije Južnog čvora s Venerom ili Marsom.

Konjunkcije sa Sjevernim čvorom smatraju se sretnijim, ali istovremeno i težim. Sjeverni čvor simbolizira budućnost, kao da nas magija na koju ne možemo utjecati tjera na put susreta. Kada jedna od osobnih planeta partnera čini konjunkciju sa Sjevernim mjesečevim čvorom drugog partnera, a da pri tom ne prima utjecaje od teških aspekata, dolazi do izuzetne bliskosti čija je priroda određena sukladno osobnoj planeti koja se nalazi u spoju.

Naravno, ako je riječ o Merkuru, aseksualnoj i neutralnoj planeti, bliskost će se manifestirati na intelektualnom nivou, primjerice kroz jaku povezanost na profesionalnom planu. (partneri u firmi, kolege na poslu, prijatelji iz škole...)

Razlog zbog kojeg se konjunkcije sa Sjevernim čvorom smatraju težim od onih s Južnim leži u činjenjici što partneri nemaju zajedničku prošlost te su samim time prisiljeni naučiti živjeti jedno s drugim i upoznati se, što zahtjeva određeno vrijeme.

Kontakti čvorova s ASC su rijeđe fizički i instinktivni, a uvijek trenutni.
Kontaki sa svjetlima su duboki, baš kao i s Venerom.

http://www.astrotheme.com/synastry_advice.php

tatjanaj
05-09-2011, 11:15
Nemam bas neko iskustvo s ovim. Mislim da je natal iznad svega. A iznad natala je ljubav.

S jednim deckom sam imala egz. konjukciju njegovog meseca i mog SMC, kao i dobre kontakte moje venere s njegovim SMC, ali decko ima problematican natal, pa verovatno zato nije doslo do veze.

S drugim sam imala obostrane trigone sunca i venere sa SMC, ali je bio neodlucan (sto je takodje do njegovog natala).

Aeria Gloria
11-09-2011, 13:01
Nemam bas neko iskustvo s ovim. Mislim da je natal iznad svega. A iznad natala je ljubav.

S jednim deckom sam imala egz. konjukciju njegovog meseca i mog SMC, kao i dobre kontakte moje venere s njegovim SMC, ali decko ima problematican natal, pa verovatno zato nije doslo do veze.

S drugim sam imala obostrane trigone sunca i venere sa SMC, ali je bio neodlucan (sto je takodje do njegovog natala).

Kod aspekata sa MČ potrebno je da ih "otključa" neki tranzit tipa saturn...

takođe sa najboljim drugom imam konjukciju SMČ i Asc, kao i konjukciju mog SMČ i njegovog antisticionog So0Ve...malo je reći da mi je jako bitna osoba u životu

nale777
11-09-2011, 13:22
Dobro, ako u sinastriji moja VE pada tacno na njegov JMC, a njegov MO na moj, da li to znaci da je nas susret sudbinski i da ce se nesto znacajno desavati i u ovom zivotu ili je to indikacija za kraj naseg odnosa u ovom zivotu?

manuela
13-09-2011, 07:29
meni je smč u konjukciji sa saturnom u prvoj kući...šta bi to bilo? inače samo radim, radim...

cvetak
13-09-2011, 12:27
Kod mene je Smc 0 Ma (koji vlada V i suvladar je I i XII), ja kazem losa ljubavna karma :D salu na stranu, mislim da ova konjukcija samo potpomaze problematici tj, losim aspektima Ma. Uci cvetak, uci :)

MoonEma161834
14-10-2011, 02:40
Dobro, ako u sinastriji moja VE pada tacno na njegov JMC, a njegov MO na moj, da li to znaci da je nas susret sudbinski i da ce se nesto znacajno desavati i u ovom zivotu ili je to indikacija za kraj naseg odnosa u ovom zivotu?

Vi ste se sigurno poznavali u proslom zivotu haha :) Nema drugo objasnjenje, a kako ce se to razviti pogledaj kakve aspekte prave vladari planeta i cvorova

Akarui
14-10-2011, 08:58
A konjukcija mog jupitera i njegovog severnog cvora? Ili konjukcija sa saturnom? Ima znacaja ili ne?

Lily
24-04-2012, 21:17
U sinastriji sta bi moglo znaciti PL 0 SMC (egzaktan) u 8. kuci ?

bocca
30-05-2012, 20:57
Kod aspekata sa MČ potrebno je da ih "otključa" neki tranzit

kod mene je to bio jupiter...inace imamo egz.konj. moje VE i njegovog SMC na 3.st.Bika..
upoznali smo se i nista..da bih posle 3 meseca, taman dok se tr.JU prosetao preko svega pa jos u komb. sa tr.VE skroz odlepila, kao da sam se probudila oz nekog sna i od tada ne prestajem da se bavim njime :)
http://i1053.photobucket.com/albums/s474/bocca36/sinastrija-1.jpg

Mimiza
26-06-2012, 13:18
kod mene je to bio jupiter...inace imamo egz.konj. moje VE i njegovog SMC na 3.st.Bika..
upoznali smo se i nista..da bih posle 3 meseca, taman dok se tr.JU prosetao preko svega pa jos u komb. sa tr.VE skroz odlepila, kao da sam se probudila oz nekog sna i od tada ne prestajem da se bavim njime :)
http://i1053.photobucket.com/albums/s474/bocca36/sinastrija-1.jpg

Hehe, isti slucaj i kod mene! :D Doduse ja sam ga jos od ranije primetila, ali od kad su trSo/Me/Ve nagazili taj moj SMC i Me, bas sam se zagrejala, sto mi cudno s obzirom da on ima naglasen vazduh (So/Me/Ve u Blizancima), a mene bas i ne privlace "vazdusni" tipovi ;) Ima li kod tebe nesto konkretno ili je to samo tvoja jednostrana "zagrejanost"? Kod mene jos uvek nista, mozda tu konjukciju njegove Ve i mog MC pokrene opet ova Ve kad krene napred, sta mislis?

caramaja3008
25-08-2012, 16:45
radila sam na netu na par sajtova uporedni horoskop ali su mi oni pokazali razlicite rezultate,posebno sto se tice konjukcija SMC i planeta,pa me zanima-jel ima neki sajt koji slovi za najpouzdaniji ili tako nesto gde mogu da dobijem tacne aspekte u uporednom horoskopu?

bosi7
19-06-2013, 23:58
Kako bi se protumačio Smč na partnerovom Asc-u, nije egzaktno (orbis je 2.65 st), samim tim je i Jmč na Dc-u. Da li se ovo uzima u obzir ili je orbis preširok??

what13
20-06-2013, 00:44
Kako bi se protumačio Smč na partnerovom Asc-u, nije egzaktno (orbis je 2.65 st), samim tim je i Jmč na Dc-u. Da li se ovo uzima u obzir ili je orbis preširok??

Neko uzima orbis do 5 stepeni, mada mislim da je do 3 sve Ok. Ovo imam i ja u jednoj sinastriji (orbis 2 st.), kad god se misli da je odnos zavrsen, dolazi do ponovnog susreta, moguce da su osobe bile u braku (Jmc0Dsc). Pogledaj dispozitore i njihov odnos.

bosi7
20-06-2013, 20:31
Neko uzima orbis do 5 stepeni, mada mislim da je do 3 sve Ok. Ovo imam i ja u jednoj sinastriji (orbis 2 st.), kad god se misli da je odnos zavrsen, dolazi do ponovnog susreta, moguce da su osobe bile u braku (Jmc0Dsc). Pogledaj dispozitore i njihov odnos.

What13 :) hvala puno na odgovoru.

Evo našla sam nešto o tome, pa si pročitaj.
http://starscopestoday.wordpress.com/tag/north-node-conjunct-descendant-synastry/

Ima objašnjeno o svakoj planeti u konjukciji sa Smč, a pri kraju je opisana i konjukcija sa asc i dc. Pokušaću u kratko opisati o čemu se radi.
Uglavnom kažu da je Jmč pokazatelj veze srodnih duša, ali su potrebni i drugi specifični aspekti kako bi se u potpunosti utvrdila povezanost tih duša.
Kada neki planet ili točka konjuktira jmč, postoji veza iz prošlog života. Kažu da je ta osoba prije bila „vaša velika ljubav “ .. sjećanje na to ostaje i vrlo vjerojatno će ih držati zauvijek, jer je veza trajala kroz mnogo života.

Čvor osoba osjeća da je asc i osoba čija je planeta, razumije bolje nego itko, stvara se osjećaj poznatosti, prepoznavanja i udobnosti od momenta kada se ugledaju, a privlačnost je nezaboravna.
E sad to može biti dobro ili loše, ovisno kakav je njihov odnos bio u prošlom životu. Ako je bio loš, nemir i strah će izaći na površinu barem kod jednog od njih, ako je odnos bio dobar, biće i dalje pozitivan. To osobito vrijedi ako čvor osoba tj."južni čvor osoba prima konjukcije na vlastiti jmč. U tom slučaju, čvor osoba se osjeća još ugodnije sa asc i osobom čija je planeta, te osjeća da joj ta osoba daje razumijevanje i podršku koja mu je potrebna.

Dalje, kaže se da takvi odnosi mogu kod jedne osobe (ne kažu kod koje, - ali koliko sam shvatila, može kod bilo koga od njih), stvoriti osjećaj suzdržanosti i osjećaj da veza nema budućnosti, pa jedno od njih može da prekine vezu. Čvor osoba osjeća povezanost i želi održati vezu i dalje, želi se vratiti natrag jer je asc ili planeta osobe "drži" u prošlosti...Medjutim, kaže se da se u praksi vidjalo i drugačije: da asc i planeta osobe žele održati vezu i dalje, zato što čvorovi osobe često upijaju energiju asc-a ili planete koja je sa njima u konjukciji.. jer veze sa čvorovima ukazuju da u odnosima postoji neravnoteža između dvoje ljudi iliti nenaplaćeni računi. Jmč osoba je najvjerojatnije učinila nešto lijepo za asc osobu ili planetu osobe u prošlosti, i oni su se sada vratili ponovo u život asc i planete osobe u potrazi za naplatom. To pak, može biti vrlo iscrpljujuće za asc i planetu osobe, jer osjećaju da uvijek moraju davati.

Zatim se kaže da je veza Smč na Asc i Jmč na Dc vrlo snažna povezanost koju često nalazimo u kartama srodnih duša. Ovo je vrlo posebna, karmička veza, što ukazuje da su osobe formirale odnos tijekom nekoliko života. Osjećaju kao da su se morali sresti, jer je tako suđeno. Južni čvor osoba pomaže Dc osobi unaprijediti njene ciljeve i individualnost a Dc osoba uvelike pomaže čvor osobi razviti osobine koje su im potrebne kako bi rasli..
To je vrlo osobna veza, koja ima duboki osjećaj privlačnosti i privrženosti jedno ka drugom. Osobe vole zajedno provoditi vrijeme i na sličan način pristupiti svijetu.

what13
21-06-2013, 17:19
What13 :) hvala puno na odgovoru.

Evo našla sam nešto o tome, pa si pročitaj.
http://starscopestoday.wordpress.com/tag/north-node-conjunct-descendant-synastry/

Bosi7, nema na cemu, hvala tebi na ovom divnom sajtu, mnogo dobrih stvari se moze procitati! :)
Ja sam citala svasta o tome, jer me je bas bunila ta povezanost koju nose cvorovi i asc-dsc, jos ja u toj sinastriji imam i neke planete 0 Smc, tako da ima svacega i cini mi se da se taj odnos nikako ne zavrsava, ma koliko kraj bio ocigledan. Valjda treba da se prevazidje to partnerstvo iz proslih zivota (Jmc0Dsc), pa da onda osobe nauce da nastave dalje same (Smc0Asc). Mislim da ovo ne daje povezanost za ceo zivot...

aldebaran
24-06-2013, 22:13
Bosi7, nema na cemu, hvala tebi na ovom divnom sajtu, mnogo dobrih stvari se moze procitati! :)
Ja sam citala svasta o tome, jer me je bas bunila ta povezanost koju nose cvorovi i asc-dsc, jos ja u toj sinastriji imam i neke planete 0 Smc, tako da ima svacega i cini mi se da se taj odnos nikako ne zavrsava, ma koliko kraj bio ocigledan. Valjda treba da se prevazidje to partnerstvo iz proslih zivota (Jmc0Dsc), pa da onda osobe nauce da nastave dalje same (Smc0Asc). Mislim da ovo ne daje povezanost za ceo zivot...

Ne daje za čitav život, ja pišem iz iskustva...

klaudija
24-06-2013, 22:28

Upravo tako i dobro receno.
Imate jos jedan ziv primer (mene) :)

Konacno da neko malo obrati paznju (uz vise pojasnjenja) i na kontakte cvorova sa osom Asc/Dcs.

Hvala Bosi na tekstu ;)

bosi7
25-06-2013, 15:26
Upravo tako i dobro receno.
Imate jos jedan ziv primer (mene) :)

Konacno da neko malo obrati paznju (uz vise pojasnjenja) i na kontakte cvorova sa osom Asc/Dcs.

Hvala Bosi na tekstu ;)

Nema na čemu, drago mi je ako sam pomogla.:) Hvala na podjeljenom iskustvu.
Pošto je odnos tek u nekom laganom začetku, (ne znam kako će se dalje odvijati), :rolleyes: dobro je čuti tudja zapažanja i proživljena iskustva jer u teoriji ne mora biti sve isto kao i u praksi, zato volim čuti životne primjere i saznati što se sve može očekivati.:D

Inače, posebno je točan dio koji govori o prepoznavanju i o toj nekoj čudnoj povezanosti.:)

Zanima me recimo, koliko će se dugo (vremenski) osobe vraćati jedno drugom?? Sve dok se ne otplati karma tj. taj neki dug, ili....
Uh, sad je to već pitanje za stručnjake:D

klaudija
27-06-2013, 14:10
Nema na čemu, drago mi je ako sam pomogla.:) Hvala na podjeljenom iskustvu.
Pošto je odnos tek u nekom laganom začetku, (ne znam kako će se dalje odvijati), :rolleyes: dobro je čuti tudja zapažanja i proživljena iskustva jer u teoriji ne mora biti sve isto kao i u praksi, zato volim čuti životne primjere i saznati što se sve može očekivati.:D

Inače, posebno je točan dio koji govori o prepoznavanju i o toj nekoj čudnoj povezanosti.

Zanima me recimo, koliko će se dugo (vremenski) osobe vraćati jedno drugom?? Sve dok se ne otplati karma tj. taj neki dug, ili....
Uh, sad je to već pitanje za stručnjake:D

Negde ja nadjoh (ne znam gde) neko malo pojasnjenje za cvorove i njihov polozaj na osi Asc/Dsc...pa kaze da osoba, ciji su cvorovi, se doslovno zalepi za vlasnika Asc-a, odnosno Dsc-a. I da nijedno od njih ne zeli pustiti ovo drugo.
Da kontakti/veza ovo dvoje ljudi traje celog zivota. (E sad, verujem, da ne mora znaciti da se taj odnos sigurno zavrsava brakom)
Da koliko kog vremena prodje, ponovnim vidjanjem ovo dvoje ljudi, se budi taj stari odnos (tj ono sto su predhodno izgradili).

E upravo tako, koliko god vremena prodje, a ja imam osecaj da smo se juce videli i da je sve ostalo isto (to se ne moze objasniti).

Koliko to dugo traje, ne znam, verovatno zavisi i od ostale postavke same sinastrije (ali ako ti sta moze pomoci-mi smo zagazili u 7.god :), ali je isto tako tu puno stvari nepozeljnih...odnos pun komplikacija).

Da je karma, a jeste. Teska, teska :)

ps. ako bih dalje i dublje usla u pricu, a pre bih na pp :)

what13
27-06-2013, 15:50
Klaudija, zar 7 godina? Ja sam izgurala 1 i jos uvek ne znam kako i sta dalje... Da li u toj sinastriji imate i planete na cvorovima ili je u igri samo Asc-Dsc i koliki je orbis? I ja bih na pp, ako neko hoce da posavetuje :D

Negde ja nadjoh (ne znam gde) neko malo pojasnjenje za cvorove i njihov polozaj na osi Asc/Dsc...

Klaudija, mislim da si nasla ovaj tekst:
"...Cvorovi su narocito vazni za emotivne odnose. Kada dvoje ljudi poseti astrologa kako bi saznali da li njihova emotivna veza ima buducnost, odgovor ce nam dati cvorovi.
Sve trajne emotivne veze koje sam u svom zivotu videla bile su medju ljudima izmedju cijih natalnih karti je postojala veza preko cvorova. Emotivni odnosi bez te veze prosto nisu trajni. To je zakonitost koju sam uocila tokom decenija rada s natalnim kartama.

Kada se cvorovi jedne osobe nadju na liniji ASC-DESC druge osobe, osoba o cijim je cvorovima rec zalepice se za drugu osobu. Takvi kontakti govore o vezama koje ce trajati celog zivota i bez obzira koliko vremena prodje od njihovog poslednjeg susreta, kada se ponovo sretnu cvorovi ce ponovo probuditi stari odnos.

Kada cvorovi jedne osobe padaju na neku planetu druge oosbe, njihova veza ce imati osobine te planete. Na primer, veza cvora sa Merkurom cesto govori o obostranom uzivanju u konverzaciji ili je rec o odnosu ucenik-ucitelj. Danasnji internet definitivno je merkurovski i kada dodje do upoznavanja osoba preko interneta, ocekujte da u natalnim kartama tih osoba pronadjete aktiviran Merkur.

Trajni brak izmedju dve osobe uvek ce se videti kroz povezanost njihovih natalnih karata preko cvorova.

Veza Saturna i cvorova ima poseban znacaj. Kada neciji Saturn pada na vas Severni cvor, znajte da vam ta osoba uvek daje dobre savete i da ce vam biti od pomoci u nekom vaznom zivotnom periodu. To ce biti osoba koja ispunjava vase potrebe - medicinska sestra, finansijski savetnik, advokat i sl.

Kontakt Saturna i Juznog cvora govori o neraskidivoj vezi u ovom zivotu. Takav odnos ce vam obezbediti vazne lekcije koje cete morati da naucite i u jednom zivotnom trenutku ce vam doneti velike obaveze.

Kada Severni cvor jedne osobe padne na Veneru druge, to govori o obostranoj koristi, medjutim, ako je u pitanju Juzni cvor i Venra, onda osoba sa VE mnogo daje drugoj osobi, zbog cega mora naporno da radi da bi uspela da se meri sa tom kolicinom davanja ili brzo dolazi do neravnoteze u odnosu.

Kada neka maleficna planeta padne na Juzni cvor druge osobe, to moze biti upozorenje za osobu sa Juznim cvorom - da osoba sa Neptunom recimo je moze lagati, osoba sa Marsom moze je povrediti, sa Plutonom moze izdati, sa Uranom moze zauvek ispariti iz njenog zivota.

Kontakti cvora i Sunca ili Meseca, dovode do trenutne simpatije i prijateljstva i obicno, koristi. To osigurava jake sanse za ostvarivanje dobrog odnosa. Sa Mesecom - javna priznanja, ljubav i odnos u javnosti, ponekad i slava...
(Pat Gejsler)"

andjela
27-06-2013, 16:11
O Boze...Sada citam sve ovo i razmisljam...pa pogledah sinastriju moju sa sadasnjim partnerom...Moj SMC pada u njegovu 7.kucu,a njegov SMC u moju 4.kucu...

bosi7
27-06-2013, 22:53
Negde ja nadjoh (ne znam gde) neko malo pojasnjenje za cvorove i njihov polozaj na osi Asc/Dsc...pa kaze da osoba, ciji su cvorovi, se doslovno zalepi za vlasnika Asc-a, odnosno Dsc-a. I da nijedno od njih ne zeli pustiti ovo drugo.
Da kontakti/veza ovo dvoje ljudi traje celog zivota. (E sad, verujem, da ne mora znaciti da se taj odnos sigurno zavrsava brakom)
Da koliko kog vremena prodje, ponovnim vidjanjem ovo dvoje ljudi, se budi taj stari odnos (tj ono sto su predhodno izgradili).

E upravo tako, koliko god vremena prodje, a ja imam osecaj da smo se juce videli i da je sve ostalo isto (to se ne moze objasniti).

Koliko to dugo traje, ne znam, verovatno zavisi i od ostale postavke same sinastrije (ali ako ti sta moze pomoci-mi smo zagazili u 7.god :), ali je isto tako tu puno stvari nepozeljnih...odnos pun komplikacija).

Da je karma, a jeste. Teska, teska :)

ps. ako bih dalje i dublje usla u pricu, a pre bih na pp :)

Draga Klaudi :) puno, puno hvala na iskustvu, dobro će doći.

I u ovom odnosu ima prepreka i komplikacija, ali je povezanost i kompatibilnost, bar sad u početku, prevelika.. za dalje ćemo vidjeti.

Javim se na pp za detalje.

Klaudija, mislim da si nasla ovaj tekst:
"...Cvorovi su narocito vazni za emotivne odnose. Kada dvoje ljudi poseti astrologa kako bi saznali da li njihova emotivna veza ima buducnost, odgovor ce nam dati cvorovi.
Sve trajne emotivne veze koje sam u svom zivotu videla bile su medju ljudima izmedju cijih natalnih karti je postojala veza preko cvorova. Emotivni odnosi bez te veze prosto nisu trajni. To je zakonitost koju sam uocila tokom decenija rada s natalnim kartama.

Kada se cvorovi jedne osobe nadju na liniji ASC-DESC druge osobe, osoba o cijim je cvorovima rec zalepice se za drugu osobu. Takvi kontakti govore o vezama koje ce trajati celog zivota i bez obzira koliko vremena prodje od njihovog poslednjeg susreta, kada se ponovo sretnu cvorovi ce ponovo probuditi stari odnos.
(Pat Gejsler)"

What13 :) hvala i tebi na ovom tekstu, ovo je nešto novo i zanimljivo- sličan je Klaudijinom.

Interesantno mi je ovo istraživanje dotične astrologinje, gdje kaže da sve trajne emotivne veze koje je tokom decenija proučavala, bile su medju ljudima izmedju čijih natalnih karti je postojala veza preko čvorova i da emotivni odnosi, bez te povezanosti preko čvorova, nisu trajni.

Sad baš gledam sinastriju jednog para koji je dugo u braku (punih 40 godina - to su inače vjenčani kumovi mojih roditelja.) imaju povezanost čvorova sa planetama, doduše imaju i dosta konjukcija sa beneficima, Mjeseci su im u trigonu, Marsevi i Venere su im u kontaktu, imaju i Ma0Sa...itd...ali gledam čvorove: muški Smč 0 žensko So na Mc -- (orbis 2.20 st) i ženski Jmč 0 muški Pl na Dc -- ovdje je orbis malo širi (6.6 st.).

U jednom periodu, čini mi se negdje na polovini braka, odnos im je baš bio zapao u jednu malu krizu, nekih par godina je to trajalo, ali eto, opstali su i mislim da nema šanse da se razvedu, prosto nisu taj tip, jer mislim da bi se u tom slučaju, baš kao što kažete, stalno vraćali.:)
Obratiću sad malo pažnju na sinastrije parova koji imaju duže brakove.

what13
27-06-2013, 23:46
What13 :) hvala i tebi na ovom tekstu, ovo je nešto novo i zanimljivo- sličan je Klaudijinom.

Interesantno mi je ovo istraživanje dotične astrologinje, gdje kaže da sve trajne emotivne veze koje je tokom decenija proučavala, bile su medju ljudima izmedju čijih natalnih karti je postojala veza preko čvorova i da emotivni odnosi, bez te povezanosti preko čvorova, nisu trajni.

Obratiću sad malo pažnju na sinastrije parova koji imaju duže brakove.

Bosi, nema na cemu!
Pogledaj i da li ima povezivanja izmedju dispozitora cvorova i Asc, Dsc i njihovih dispozitora, to je bitno, takodje.
Obicno odnos traje dok se karma ne odradi, samo sto u ovom mom od pocetka islo u smeru toplo-hladno i svaki put kad se prekine pomislim da je to - to, da smo odradili to sto je trebalo i zavrsili... a onda krene sve ponovo, a svaki susret bolji od svih prethodnih...

andjela
28-06-2013, 00:00
moj smc je u partnerovoj 7.kuci,a njegov smc u mojoj 4.kuci,mada nema nekih kontakata izmedju planeta i cvorova...i to se racuna,zar ne

klaudija
28-06-2013, 15:30
moj smc je u partnerovoj 7.kuci,a njegov smc u mojoj 4.kuci,mada nema nekih kontakata izmedju planeta i cvorova...i to se racuna,zar ne

Andjo, ja nisam citala o polozaju cvorova po kucama partnera (sto ne znaci da to nema uticaja na uporedni horoskop pa i znacenja).
Kada je u pitanju sinastrija, vise je prica bila bazirana na kontakt cvorova sa planetama i osom Asc/Dsc. :)

ps. @Bosi i @What13, imate pp :)

Astera
15-07-2013, 14:56
e evo ja imam obrnut slucaj, njegov severni cvor na moj dsc juzni na asc, jos sekstil izmedju dispozitora...

bosi7
15-07-2013, 18:58
e evo ja imam obrnut slucaj, njegov severni cvor na moj dsc juzni na asc, jos sekstil izmedju dispozitora...

I kakva je situacija, ima li u vašem odnosu sličnosti sa napisanim tekstom??

klaudija
15-07-2013, 19:09
Sta bi znacila Jmc0MC, odnosno Smc0IC?

Meni pada na pamet da su poslovno bili povezani, da je tu neko naneo stetu ovom drugom u polju karijere (jer se konjukcija desava u jarcu)... Il mozda da nisu mogli ostvariti status (kao partneri, vec bili mozda ljubavnici), pa im je dato da ostvare porodicni odnos sad (Smc0IC u raku) ili bliskost tog tipa.

Ima li ko drugacije tumacenje? :)

what13
15-07-2013, 20:19
Sta bi znacila Jmc0MC, odnosno Smc0IC?

Meni pada na pamet da su poslovno bili povezani, da je tu neko naneo stetu ovom drugom u polju karijere (jer se konjukcija desava u jarcu)... Il mozda da nisu mogli ostvariti status (kao partneri, vec bili mozda ljubavnici), pa im je dato da ostvare porodicni odnos sad (Smc0IC u raku) ili bliskost tog tipa.

Ima li ko drugacije tumacenje? :)

Citala sam da to znaci da je Smc-osoba pomagala Ic-osobi u karijeri i da su zajedno ucestvovale u javnom zivotu, a da su se sada nasle da bi odnos nastavile u privatnom, medjutim, opet se bolje pronalaze kada su zajedno u javnosti, nego u privatnosti doma... Mada, mislim da je bitan aspekat dispozitora za buducnost tog odnosa ;)

Astera
16-07-2013, 13:51
I kakva je situacija, ima li u vašem odnosu sličnosti sa napisanim tekstom??

Cim smo se upoznali, stvorila se nekakva hemija izmedju nas, prepoznali smo se...veza je bila tajna i trajala godinu dana, skoro se zavrsila, jer nisam zelela vise da se krijemo a on to nije hteo (problem je razlika u godinama, ja sam starija)...bay the way to je osoba sa kojom sam bila totalno opusteno i mogla da pricam o svemu bez cenzure, iskren i slobodan odnos, iako nemamo nista zajednicko, ni drustvo, ni interesovanja, samo jedno drugo smo imali...srodne duse :kiss4: inace imamo dosta lepih aspekata u sinastriji, ali veza nije uspela, mada nikad se ne zna...e sada posto je SMC na mom dsc sta nam je bio zadatak, partnerstvo? a da dispozitori su saturn (njegov) i mesec (moj vladar asc) koji imaju sekstil, znaci li to ujedno da sam ja duznk, posto je moj mesec?

A imam druga ciji je severni cvor na mom asc, juzni na dsc, upoznali smo se na faksu i mogu reci da je i on na neki nacin srodna dusa, mozemo da se ne cujemo mesecima, i kada se sretnemo kao da smo se juce videli, jednostavno znam da je uvek tu za mene i ja za njega, imamo dosta slicnih interesovanja, jednostavno se razumemo i jedno drugo na neki nacin inspirisemo i tako vec 10 godina a zivimo u razlicitim gradovima, putevi su nam se razisli ali odrzavamo kontakt.

klaudija
17-07-2013, 14:16
Citala sam da to znaci da je Smc-osoba pomagala Ic-osobi u karijeri i da su zajedno ucestvovale u javnom zivotu, a da su se sada nasle da bi odnos nastavile u privatnom, medjutim, opet se bolje pronalaze kada su zajedno u javnosti, nego u privatnosti doma... Mada, mislim da je bitan aspekat dispozitora za buducnost tog odnosa ;)

Hvala puno! :)

Ako ko ima neki dobar sajt o kontaktu planeta sa Smc nek okaci (bila bih mu zahvalna). Uglavnom su tekstovi na koje ja nabasam o kontaktu sa Jmc, pa se gubim po raznoraznim forumima a do onog sto me zanima ni ne dodjem.
Konkretno me interesuje kontakt Smc sa So i Ma.

bosi7
17-07-2013, 16:38
Klaudi, :) možda ovo pomogne:

http://www.cafeastrology.com/synastry/sun_northnode_aspects.html

http://starscopestoday.wordpress.com/tag/north-node-conjunct-mars-synastry/

Astera@ ovaj aspekt Smč0Dc, Jmč0Asc (naravno u zavisnosti i o drugim aspektima sinastrije,) takodje govori o prepoznavanju, kompatibilnosti i velikoj privlačnosti gdje se stvara osjećaj da ste srodne duše, medjutim čitala sam da ovdje Asc osoba daje slobodu čvor osobi, prihvaćajući je takva kakva je, dok čvor osoba može ograničiti, sputavati ili nametati Asc osobi neka pravila ili način kako da se predstavljaju prema van, a sa druge strane, Smč osoba može doneti i korist Dc osobi i to može biti važno za partnerstva i brakove, jer Dc osoba osjeća da kroz odnos/partnerstvo napreduje.. Čitala sam da je uglavnom čvor osoba ta koja je nešto u prošlosti (dobro ili loše) učinila za Asc, Dc ili planetu osobe, ali može biti i obratno, a u ovom drugom tekstu što je What postavila, se kaže da će se čvor osoba zalijepiti za Asc/Dc osobu, jer je prepoznaje kao dužnika ili kao osobu kojoj je nešto ostala dužna (ovisno dal joj je radila dobro ili loše), pa se odnos nastavlja u sadašnjem životu, mada opet može biti obratno.
Svakako je to sa čvorovima vrlo zanimljivo, ja ih tek od nedavno proučavam i mogu reći da ima istine i podudarnosti teorije i prakse.:)

vreli_led
17-07-2013, 18:09
Kako je meni postavljen SMČ?

Astera
17-07-2013, 19:27
bosi7 sve je tacno, ja sam njega prihvatila takvog kakav jeste, i po svemu odskace od mojih ostalih bivsih, zato sam napisala da smo totalno raazliciti, a sto se tice ogranicavanja mozda je to sto nije hteo zvanicnu vezu, ali nije me ogranicavao, cak naprotiv pozitivno je delovao na mene, povratio mi je izgubljeno samopouzdanje , postala sam svesna svojih vrlina ( to nije uspeo nijedan moj prijatelj), naterao da smrsam i vezbam...Znaci poklapa se sve to

mislim da je mozda i tacna ta konstatacija da ako nema povezanosti cvorova u uporednom horoskopu, veza nece potrajati..

klaudija
18-07-2013, 19:24
Klaudi, :) možda ovo pomogne:

http://www.cafeastrology.com/synastry/sun_northnode_aspects.html

http://starscopestoday.wordpress.com/tag/north-node-conjunct-mars-synastry/

Hvala draga! ;)
Ovo je vec nesto! :)

what13
18-07-2013, 20:26
Naidjoh na ovaj tekst, mozda pomogne nekome ;)

Što se tiče korišćenja Čvorova u kompozitu, ili bilo kom drugom čartu ~ oni predstavljaju um i telo jednog bića, pa samim tim su izuzetno bitni prilikom komparacije dva čarta. S obzirom da su Čvorovi uvek u 180° oni predstavljaju našu kontradikornost koju treba [preko karmičkih zadataka] da dovedemo u harmoniju i tako usavršimo sebe da bi mogli na bolji način da pristupimo drugima i sa njima uspostavimo skladne odnose. Ovo naravno važi i kad posmatramo Čvorove u kompozitu, sinastriji i dejvisonu.

Ono što je najbitnije, s obzirom da su Čvorovi tačke, ne planete, oni deluju preko svojih dispozitora, pa u stvari pored same pozicije Čvorova, posmatramo i planete koje njima vladaju. Najsrećnija varijanta za uspešnu vezu je kada na primer partner ima vladara svog Severnog Čvora u dobrom aspektu ili O° sa partnerkinim vladarom njenog Južnog Čvora ~ na primer : on ima Severni Čvor u Devici, vladar mu je Merkur u Blizancima, dok je njoj njen Južni Čvor na primer u Biku, a vladar je Venera u Blizancima ~ naravno treba da se odradi i "obrnuto" uporedjivanje ~ njegov Južni Čvor i planeta koja vlada njime i njen Severni Čvor i planeta koja vlada njime. Iz ovoga dobijamo na kom nivou se osobe pronalaze, razumeju, dele svoja iskustva, koliko se spontano slažu i privlače.

Ako su aspekti dobri [tu naravno dolazi u obzir O°, 60° i 120° ] onda govorimo o odličnom slaganju, jer su njihovi karmički zadaci slični i jedno drugo dopunjuju na pravi način i tako omogućavaju jedno drugome da napreduju kroz život. Ako pak su aspekti loši [tu su naravno 90° i 180°, ali neki put i O° ako se radi o aspektu izmedju malefičnih planeta] onda govorimo da su njihova karmička iskustva dijametralno različita i da svemu pristupaju na potpuno suprotan način nego što to radi onaj drugi, samim tim dolazi do nesporazuma i konflikata.

Najbitnije je kao lične planete deluju [tj. u kom su aspektu] u odnosu na pratnerove Čvorove i njegove dispozitore. Prvi i najbitniji je Mesec, pa Venera & Mars, pa Sunce, pa Merkur, pa Jupiter & Saturn. Spoljne planete više deluju u globalu, na širem nivou, pa samim tim imalju jako malo značenja & utiacja prilikom komparacije partnerovih Čvorova sa partnerkinim.

E sad ~ razlika izmedju:
» njegov Severni Čvor i planeta koja vlada u odnosu na njenu planetu koja vlada njenim Južnim Čvorom : ovo pokazuje da je odnos više emotivan i suptilan.
» njegov Južni Čvor i planeta koja vlada u odnosu na njenu planetu koja vlada njenim Severnim Čvorom : ovo ukazuje da su strasti mnogo jače od emocija.

Sledeće gledamo kako se Mesec kod oba partnera postavlja prema vladarima njihovih Čvorova ~ znači ne prema samim Čvorovima, već prema planetama koje vladaju njima [!] Kombinacija sa Mesecom nam pokazuje u kojoj meri oni žele da budu partneri jedno sa drugim, na kom nivou će biti ti partnerski odnosi, da li će odnos krenuti prvo od druženja ili od strasti.

Jako bitno je da je Saturn iz njihovih natalnih čartova dobro postavljen u odnosu na vladare njihovih Čvorova jer on pokazuje trajnost samog odnosa ~ znači ako postoje skladni odnosi izmedju njegovoh & njenog Saturna sa planetom koja valda njegovim & njenim Čvorem ~ govorimo o jako dobrom, solidnom, odnosu koji može da potraje jako dugo. S druge strane, naravno, ako postoje aflikacije, to samim tim pokazuje da taj odnos ima "vreme i rok trajanja" jer je Saturn vreme, pa to ukazuje na sudbinsku vezu, tj. vremenski [karmički] je ograničena i treba da postoji jer nešto treba da se nauči iz tog odnosa, ali čim se "to nešto" nauči, odnos se prekida. Naravno, obavezno se gleda i odnos Venere i Marsa u odnosu na planete koje vladaju Čvorovima, jer nam to pokazuje nivo sexualne privlačnosi i slaganja. Jupiter naravno u dobrim aspektima sa tim planetama koje vladaju Čvorovima će pokazati nivo koliko partneri veruju jedno drugome, dok aflikacije će pokazati da li će neko od njih da prevari onog drugog [Jupiter je ne samo poverenje i vrednosti, već i afera i nemoral] Merkur naravno pokazuje nivo mentalnog slaganja.

Ovde u tvom primeru : prvo gledamo planete koje vladaju Severnim i Južnim Čvorom : to su Mars u Ribama i Venera u Lavu ~ samim tim će prvenstveno da tranziti koji prelaze preko te dve planete da "odrade neki dogadjaj" nego što će da se desi sa prelaskom nekog tranzita preko samih Čvorova. Sama postavka tranzitnog Satruna a i Marsa na Južnom Čvoru u IX polju i njegov tranztini loš aspekt sa tranzitnim Uranom i Jupiterom može usloviti razdvajanje ili raskid zbog odlaska jednog od partnera u inostranstvo, jer Saturn predstavlja "vreme" a Južni Čvor "gubitak, kraj" a Mars "nesporazumi, brzopleta akcija" [jer je Mars ovde u znaku svog izgona] Dodatno, tranzitna Venera će sklapati 180° sa Marsom [vladarom Severnog Čvora] a iako skladan odnos Venere u Lavu sa tranzitnim i Marsom i Saturnom i sa tranzitnim Uranom i Jupiterom, samo može da pomogne da taj rastanak bude civilizovan i prijateljski.

Astera
18-07-2013, 21:01
hvala What na tekstu, ali on me jos vise zbunio tek sam se sada pogubila u tumacenju i gledanju...:o

bosi7
18-07-2013, 21:03
What :) odličan tekst, hvala i od mene...bacam se na proučavanje!

aldebaran
18-07-2013, 22:14
Možda ću nekog razočarati, ali pišem iz prakse...
S jednom osobom sam imala u sinastriji, moj Smč0Ac0So0Me, odnos bi po teoriji trebao trajati čitav život, trajao je ciklus vladara mog smč-a Jupitera i završio...kako znam da je završio? pa dobro poznajem sebe i znam kada nešto završi a taj odnos jeste, za drugu stranu ne znam, nismo u kontaktu već skoro dvije godine, moja želja...po teoriji bi trebalo da odnos traje čitav život, ali u praksi ne traje, završio se bez bilo kakve svađe, jednostavno mojom željom za prekidom kontakta...;)

what13
18-07-2013, 22:15
Hvala, devojke i nema na cemu :) I meni je ovaj tekst bio jako zanimljiv jednom kad sam ga citala i zbog toga uvek forsiram i dispozitore cvorova i njihove aspekte ;) Samo napred na tumacenje! :)

daisy
18-07-2013, 22:49
ja imam veneru i mesec tacno na jmc mog dragog a on veneru u blizini mog smc i imam osecaj da moram da mu dajem ljubav

Zumbulcic
19-07-2013, 10:33
Kako biste protumacili to da se Severni cvor zenske osobe nalazi u sedmoj kuci muskarca,kao i da je u konjukciji sa njegovim Mesecom?
A uz to,njegov Severni cvor je u njenoj sedmoj kuci.

bosi7
19-07-2013, 17:13
Kako biste protumacili to da se Severni cvor zenske osobe nalazi u sedmoj kuci muskarca,kao i da je u konjukciji sa njegovim Mesecom?
A uz to,njegov Severni cvor je u njenoj sedmoj kuci.

To znači da ovdje postoji medjusobno poklapanje čvorova na osama Asc/Dc, znači obostrano Smč-Dc i Jmč-Asc, al ovisi koliki je orbis prema osama, jer ako je širi tj. veći od 5 st, onda to nebi uzimala u obzir.

Inače za ovu konjukciju Mo 0 Smč (opet ovisno o orbisu), kažu da donosi intenzivnu emocionalnu privlačnost i povezanost, te vezu koja obiluje mnoštvom uzajamnih emocija, a pošto je na Dc, tim je privlačnost još veća. Osoba Mo pruža podršku i sigurnost, brine se i djeluje poticajno na osobu Smč, dok Smč osoba tu podršku rado prima.
Taj ciklus primanja i davanja biće glavna tema u njihovom odnosu. Medjutim, kaže se da će najvjerojatnije osoba Mo pružati puno više nego što će dobiti nazad, a to se objašnjava time što Smč osoba na taj način uči, spoznaje i istražuje neke nove temelje, te uči kako izraziti te kvalitete pružanja i davanja, ali naravno, to može biti i obratno.:)

Astera
19-07-2013, 18:56
Bosi kako bi tumacila njegov smc u mom sedmom polju, moj smc u njegovom 5 polju?

Mia
19-07-2013, 19:39
sta biste rekli za situaciju njegov SMC u egzaktnoj konjukciji sa mojom Ve i njegov Ma u egzaktnoj konjukciji sa mojim Mo?

bosi7
19-07-2013, 22:22
Bosi kako bi tumacila njegov smc u mom sedmom polju, moj smc u njegovom 5 polju?

Astera@ Nisam našla ništa o čvorovima u kućama partnera, mislim da su bitni samo ako su na osama uglova Asc/Dc i Ic/ Mc ili ako imaju kontakt sa nekom planetom.
Ovaj aspekt Smč0Dc govori o prepoznavanju, kompatibilnosti, velikoj privlačnosti i osjećaju da ste srodne duše. Smč osoba može doneti korist Dc osobi u smislu da joj pomaže da razvije neke osobine koje su im potrebne kako bi se zajedno kroz taj odnos razvijali..a Dc osoba ima osjećaj da kroz taj odnos i partnerstvo pronalazi sebe i napreduje :) ...

sta biste rekli za situaciju njegov SMC u egzaktnoj konjukciji sa mojom Ve i njegov Ma u egzaktnoj konjukciji sa mojim Mo?

Mia@ Smč 0 Ve donosi veliku privlačnost. Takodje postoji jaka obostrana želja da jedno drugo impresioniraju i potiču, jer osjećaju da veza može imati budućnost. Oboje vole zajedno provoditi vrijeme i lako suradjuju. Smč bi ovdje trebao biti snažno privučen Venerinom ljepotom i šarmom, medjutim može se desiti da se Smč osoba u jednom trenutku osjeti malo nespremnom da prihvati sve kvalitete Ve osobe jer možda neće moći osjetiti udobnost u tom odnosu, ali ako postoje i drugi jaki aspekti na Smč te osobe, kaže se da postoji velika vjerojatnost da se formira trajan odnos. :)

Kod Mo 0 Ma takodje postoji velika fizička i emocionalna privlačnost. Kao par, vrlo su uključeni u živote jedno drugog, medjutim s vremenom bi Mo osoba mogla uvidjeti da je Ma osoba malo neosjetljiva i da ne reagira na njegove potrebe i osjećaje. Takodjer ovdje Mo može osjetiti da je Ma pregrub kad treba pokazati emocije i umjerenost ali kad se nakon svadje ponovo nadju zajedno njihov bi odnos, usprkos povremenim grubostima, mogao ponovo biti ispunjen emocijama i radosnim trenucima. :)

Mia
19-07-2013, 22:43
draga bosi

a kako bi tumacila to sto je Mo signifikator muskarca u mom horoskopu i to sto se Ma (kao signifikator muskarca generalno, tj licna planeta za sve nas, a muskarce narocito) ovog muskarca poklapa sa mojim Mo?

on je inace jarac u znaku

sorry na offu

Astera
19-07-2013, 22:50
e hvala bosi7...mislila sam da imas vise informacija od mene ;)

bosi7
19-07-2013, 23:59
draga bosi

a kako bi tumacila to sto je Mo signifikator muskarca u mom horoskopu i to sto se Ma (kao signifikator muskarca generalno, tj licna planeta za sve nas, a muskarce narocito) ovog muskarca poklapa sa mojim Mo?

on je inace jarac u znaku

sorry na offu

Pa meni to izgleda kao da bi on mogao biti taj koji bi mogao ispuniti možda čak sva tvoja očekivanja jer je u znaku gdje je tvoj vladar 7k, a i tvoj Ma je u Ovnu jak, sličan,- pa bi to možda bilo ostvarenje onog što te privlači i što od muškarca tražiš... On, kao Ma, ovdje u Sco, gdje je jak, odlučan, borben, izdržljiv, strastven, možda malo prezahtjevan, ali vrlooo samopouzdan i moćan:) ...spojen sa tvojim Mo, tebi može vrlo imponovati jer ima sve što tražiš, pa bi se možda tu i tvoj Mo tj. ti- (jer na neki način opisuje i tebe), spojen sa tako jakim muškarcem, kroz njega oznažio, a ti bi se kroz njega, u emotivnom smislu pronašla...
Možda sam se nalupala, to me prvo asociralo... Imate Sunca u trigonu i tvoja Ve bi po ovome trebala biti u trigonu sa njegovim So, ali ne znam dal je, ovisno o orbisu, tvoja Ve 180 njegov Ma.

e hvala bosi7...mislila sam da imas vise informacija od mene ;)

Sorry, ako nadjem šta, pišem.:)

Mia
20-07-2013, 02:53
hvala bosice

nisu njegov Ma i moja Ve u 180 jer je njegov Ma na 19 sco a to je sirok orbis
pa i moj Mo je neaspektovan

a So mu je na 24 st 50 min Jarca i u 90 je sa mojim So

Rose
30-10-2013, 23:09
Da li je neko imao iskustva sa konjukcijom Neptuna i SMČ?

Lily
27-02-2014, 21:33
Jedna drugarica je do ušiju zaljubljena u nekog lika, kaže da je on njena sudbina. Ona ga zove, kumi, moli da se vide, on ne reaguje ili se vidi s njom pa je opet odbaci itd. Pogledam ja njihove karte i konstatujem da je njena Venera na njegovom SMČ- u, još na Algolu i + njen Mars u Vagi je na njegovoj Veneri. Ja sam uvek mislila da je ljubav obostrana kad u sinastrijama postoji kontakt Venere i SMČ- a ...

bosi7
01-04-2014, 18:36
Jedna drugarica je do ušiju zaljubljena u nekog lika, kaže da je on njena sudbina. Ona ga zove, kumi, moli da se vide, on ne reaguje ili se vidi s njom pa je opet odbaci itd. Pogledam ja njihove karte i konstatujem da je njena Venera na njegovom SMČ- u, još na Algolu i + njen Mars u Vagi je na njegovoj Veneri. Ja sam uvek mislila da je ljubav obostrana kad u sinastrijama postoji kontakt Venere i SMČ- a ...

Imaju li dispozitori Ve, Smč i Ma kakav kontakt??
Ve0Smč može dati veliku privlačnost i jaku obostranu želju da jedno drugo impresioniraju, medjutim sa druge strane, za ovaj aspekt se kaže da se Smč osoba u jednom trenutku može osjetiti nespremnom da prihvati sve kvalitete Ve osobe, jer možda neće moći osjetiti udobnost u tom odnosu. Ovo naravno ako ne postoji povezanost dispozitora ili drugi jaki aspekti na Smč te osobe.
Koliko sam shvatila, dispozitor bi trebalo da bude Ve,.. njena u Biku, njegova u Vagi, - po takvom ne bi trebalo da su povezani...?
Imaju li svjetla kakav kontakt?

sladjana
01-04-2014, 22:58
Moj bivsi je imao JMC u konjukciji sa mojim Ne .

Bik koji mi se dopada ima SMc na mom Ne .
A Blizanac njegov SMC na mom Jupiteru a Njegov JMC na mom Me , ne znam mu vreme ali Me je vladar mog 5 polja , zanimljivo deluje ako bude nesto .

bosi7
02-04-2014, 19:08
Moj bivsi je imao JMC u konjukciji sa mojim Ne .

Bik koji mi se dopada ima SMc na mom Ne .
A Blizanac njegov SMC na mom Jupiteru a Njegov JMC na mom Me , ne znam mu vreme ali Me je vladar mog 5 polja , zanimljivo deluje ako bude nesto .

Sladjo, :) pogledaj u kakvom su odnosu dispozitori i koje još aspekte primaju te konjukcije.

Konjukcija Jmč-a i Ne znači povezanost iz prošlog života, u kojem je vlasnik Neptuna mogao duhovno i iscjeliteljski djelovati na vlasnika Jmč, a kod loših aspekata na tu konjukciju i dispozitora donosi odnos u kojem postoje obmane, laži, izdaje ili prevare.

Smč0Ne može biti obostrano vrlo duhovna i inspirativna veza, sa dosta idealiziranja, u zavisnosti od dispozitora i drugih aspekata na tu konjukciju kaže se da može značiti iluzije, gledanje veze kroz ružičaste naočale, a u kontaktu sa maleficima i zlouporabu ili prevaru.

Smč0Ju predstavlja odnos koji bi se trebao temeljiti na obostranoj velikodušnosti. Možda dijelite ista religijska ili filozofska uvjerenja, isto tako ovdje Ju osoba može Smč osobi priuštiti dosta podrške, sreće i duhovnosti, a može biti i odnos u kojem sada učite jedno od drugog.
Pogledaj dispozitore i ostale aspekte na ovu konjukciju.

Za konjukciju Jmč-a i Me se kaže da je postojao odnos iz prošlog život, gdje je vlasnik Merkura mogao biti dijete, brat, sestra ili susjed nosiocu čvora. Intelektualna veza je takodjer jaka i poznata jer je Jmč u prošlosti produbljivao intelektualne interese Me, pa je sad ponovo došlo do spajanja u potrazi za naplatom. Može se desiti da vas sada svaki vid međusobnog komuniciranja i razgovora čine vrlo sretnim. Vlasnik čvora može osjećati da ga Me odlično razumije, kao da postoji telepatska komunikacija. U sadašnjosti bi osnova ovog odnosa trebala i biti komunikacija.
Me može Jmč-u nuditi i mnoge ideje i informacije, ali u ovisnosti od aspekata s vremenom može doći do intelektualne iscrpljenosti pa i do grubih riječi.
I tu provjeri kontakt dispozitora i ostale aspekte na tu konjukciju.

Da li je neko imao iskustva sa konjukcijom Neptuna i SMČ?

Teorija kaže da konjukcija Smč-a i Ne može označavati obostrano vrlo duhovnu i inspirativnu vezu sa dosta idealizacije, a u zavisnosti od dispozitora i drugih aspekata na tu konjukciju, može vezu dodatno začiniti sa mnogo iluzija, pa je moguće da se na vezu gleda kroz ružičaste naočale. U kontaktu sa maleficima donosi zlouporabu ili prevaru.

sladjana
02-04-2014, 23:14
Sladjo, :) pogledaj u kakvom su odnosu dispozitori i koje još aspekte primaju te konjukcije.

Konjukcija Jmč-a i Ne znači povezanost iz prošlog života, u kojem je vlasnik Neptuna mogao duhovno i iscjeliteljski djelovati na vlasnika Jmč, a kod loših aspekata na tu konjukciju i dispozitora donosi odnos u kojem postoje obmane, laži, izdaje ili prevare.

Smč0Ne može biti obostrano vrlo duhovna i inspirativna veza, sa dosta idealiziranja, u zavisnosti od dispozitora i drugih aspekata na tu konjukciju kaže se da može značiti iluzije, gledanje veze kroz ružičaste naočale, a u kontaktu sa maleficima i zlouporabu ili prevaru.

Smč0Ju predstavlja odnos koji bi se trebao temeljiti na obostranoj velikodušnosti. Možda dijelite ista religijska ili filozofska uvjerenja, isto tako ovdje Ju osoba može Smč osobi priuštiti dosta podrške, sreće i duhovnosti, a može biti i odnos u kojem sada učite jedno od drugog.
Pogledaj dispozitore i ostale aspekte na ovu konjukciju.

Za konjukciju Jmč-a i Me se kaže da je postojao odnos iz prošlog život, gdje je vlasnik Merkura mogao biti dijete, brat, sestra ili susjed nosiocu čvora. Intelektualna veza je takodjer jaka i poznata jer je Jmč u prošlosti produbljivao intelektualne interese Me, pa je sad ponovo došlo do spajanja u potrazi za naplatom. Može se desiti da vas sada svaki vid međusobnog komuniciranja i razgovora čine vrlo sretnim. Vlasnik čvora može osjećati da ga Me odlično razumije, kao da postoji telepatska komunikacija. U sadašnjosti bi osnova ovog odnosa trebala i biti komunikacija.
Me može Jmč-u nuditi i mnoge ideje i informacije, ali u ovisnosti od aspekata s vremenom može doći do intelektualne iscrpljenosti pa i do grubih riječi.
I tu provjeri kontakt dispozitora i ostale aspekte na tu konjukciju.

Sta podrazumevas pod aspektima ? u uporednom horoskopu ili u svakom pojedinacnom ....?

Za bivseg i aspekta njegov JMC na mom Ne je definitivno prevara, izluzije ....

Ovo za Mog Merkura i Njegovog ( jednog Blizanca koji mi se dopada ) Jmc u mojoj 12 kuci mi se dopada jer cim sam ga videla osetila da ga znam , oci posebno ....Neptun njegov je u konjukciji sa Jmc i sve to na mom Merkuru .

Svakako hvala ti na objasnjenju .

bosi7
02-04-2014, 23:45
Sta podrazumevas pod aspektima ? u uporednom horoskopu ili u svakom pojedinacnom ....?

Za bivseg i aspekta njegov JMC na mom Ne je definitivno prevara, izluzije ....

Ovo za Mog Merkura i Njegovog ( jednog Blizanca koji mi se dopada ) Jmc u mojoj 12 kuci mi se dopada jer cim sam ga videla osetila da ga znam , oci posebno ....Neptun njegov je u konjukciji sa Jmc i sve to na mom Merkuru .

Svakako hvala ti na objasnjenju .

Mislila sam na aspekte u uporednom.
Mada nikad nije na odmet provjeriti i natalne kod svakog pojedinačno.

Recimo kod ove konjukcije Smč0Ju, jesu li dispozitori u kakvom kontaktu, negativnom ili pozitivnom aspektu - znači tvoj Me u Strelcu dal je u kakvom aspektu sa njegovim Me i dal tu konjukciju Smč0Ju možda kvadrira njegov Ur, Ma ili Ne??

sladjana
03-04-2014, 23:28
Mislila sam na aspekte u uporednom.
Mada nikad nije na odmet provjeriti i natalne kod svakog pojedinačno.

Recimo kod ove konjukcije Smč0Ju, jesu li dispozitori u kakvom kontaktu, negativnom ili pozitivnom aspektu - znači tvoj Me u Strelcu dal je u kakvom aspektu sa njegovim Me i dal tu konjukciju Smč0Ju možda kvadrira njegov Ur, Ma ili Ne??

Njegov Me je u Biku na 16 stepenu i nije u aspektu sa mojim Me.
Dodatno SMC0Ju ima samo trigon sa Saturnom i Plutonom .
Ne znam tacno vreme i podznak pa je malo ne realno sve gledati .
To je za Bliznaca , mada u mom natalu nema nekih znakova da bi takav muskarac mogao da bude u mom zivotu .

Sto se tice Bika njegov SMC je na mom Neptunu u 11 kuci , isto ni njegovo tacno vreme rodjenja ne znam .
Mada njegove tri planete padaju Sa, Ma i Mo na moj DC a sa mojim Mo je u konjukciji njegova Ve ...ali nije Tema .

bosi7
05-04-2014, 15:47
Njegov Me je u Biku na 16 stepenu i nije u aspektu sa mojim Me.
Dodatno SMC0Ju ima samo trigon sa Saturnom i Plutonom .
Ne znam tacno vreme i podznak pa je malo ne realno sve gledati .
To je za Bliznaca , mada u mom natalu nema nekih znakova da bi takav muskarac mogao da bude u mom zivotu .

Sto se tice Bika njegov SMC je na mom Neptunu u 11 kuci , isto ni njegovo tacno vreme rodjenja ne znam .
Mada njegove tri planete padaju Sa, Ma i Mo na moj DC a sa mojim Mo je u konjukciji njegova Ve ...ali nije Tema .

Da, onda je dosta neprecizno kada ne znamo točno vrijeme rođenja,
iako je dobro da na ovu Smč0Ju postoje samo trigoni, a i ova Mo0Ve je predivna.:)

Lily
18-04-2014, 13:16
Meni nikako nije jasna jedna stvar:
Kaže se, ako pada MA neke osobe na SMČ druge, onda će vlasnik SMČ- a da bude možda uplašen i treba da se čuva vlasnika Marsa, zato što bi mogao da ga povredi.
Ja sam do sada to obrnuto doživela. Moj Mars je egzakno na SMČ-u moga oca. Ja sam ga se uvek plašila od malena. U mojim očima on je uvek bio kao neki ogroman džin. Bio je strašno strog prema meni. Kao dete i devojka dosta sam plakala i tresla se zbog njega. Nemamo nikakve negativne aspekte u uporednom horoskopu. Jedino moj MA koji je na njegovom SMČ-u.
Kako to sebi da objasnim? Dobro, kaže se, da vlasnik planete pokreće vlasnika čvora na akciju? Pa možda ako je malefik u pitanju, onda malefična planeta negativno utiče na vlasnika čvora pa on postaje aktivan?
Ista situacija se desila sa jednim momkom: moj MA je na njegovom SMČ-u. Neku paniku sam osetila kad sam ga prvi put ugledala, došlo mi je da pobegnem. Nije mi jasno, kako MA na mene može da utiče tako strašno ako pada na SMČ druge osobe?
Ali s druge strane: Ako VE koja padne na SMČ druge osobe oseća ljubav, onda bi bilo logično da MA oseti ranjavanje?

karma1983
21-04-2014, 16:05
Imam u jednoj sinastriji moj Ur na njegovom JMČ,e sad znam da je to generacijski planet,al je meni to vladar DC pa ne znam jel to daje neku bit il ne?? Isto tako njegov Ju (također vladar DC) egzaktno na mom JMČ.
I zanima me još da li se računa moja Ve120SMČ orbis 1 apl. il da računam samo konjukcije?
Sorry znam da je ovo tema samo o SMČ,al da ne pišem na 2 mjesta

tica_24
12-07-2014, 09:06
Njegova konjukcija VE , SO i juna je egzaktno na mom SMC i junu, sve u mojoj 5 kuci. Meni se cini da sam ja vise zainteresovana za njega nego on za mene, a kao trebalo bi da bude obrnuto jer je moj SMC :)
I kakvo vam je iskustvo sa kvadratom MO i SMC u sinastriji? Neko? Iko?:)

olilo
18-09-2014, 09:49
Zdravo, upomoć
Sreli smo se pre nekoliko godina, shvatila sam da "ga znam" i "da mi se sviđa" na proleće 2012 na mom JMČ je svašta nešto njegovo (Pluton, Mesec) izgleda kao karmički susret. I obećam sebi da je to bez veze, budalaština u mojoj glavi, sa drugim sam čovekom i sve je dobro, ali čim se pojavi nisam više svoja. SMČ njegov, tu su moj Pluton i Sunce. Ali nikako da odemo dalje, mogu da se zakunem da se i ja njemu sviđam ali da nema nikakvu nameru da ode dalje od toga. Imamo li šanse da imamo ikakvu priču, vratimo karmički dug, šta god. Kada, kako, ko mora da počne. Moj natal je u potpisu, njegov nemam pošto nemam vreme ali je Beograd, 8. april 60 HVALA

alea
21-09-2014, 22:15
Zdravo, upomoć
Sreli smo se pre nekoliko godina, shvatila sam da "ga znam" i "da mi se sviđa" na proleće 2012 na mom JMČ je svašta nešto njegovo (Pluton, Mesec) izgleda kao karmički susret. I obećam sebi da je to bez veze, budalaština u mojoj glavi, sa drugim sam čovekom i sve je dobro, ali čim se pojavi nisam više svoja. SMČ njegov, tu su moj Pluton i Sunce. Ali nikako da odemo dalje, mogu da se zakunem da se i ja njemu sviđam ali da nema nikakvu nameru da ode dalje od toga. Imamo li šanse da imamo ikakvu priču, vratimo karmički dug, šta god. Kada, kako, ko mora da počne. Moj natal je u potpisu, njegov nemam pošto nemam vreme ali je Beograd, 8. april 60 HVALA

To ti je tvoj natalni aspekt VE u Škorpiji 180 SA u 12.
Teško nalazi ispunjenost u ljubavi i teži nekim iskustvima koja će da imaju dozu bola i čežnje, patnje...VE u 6. se vezuje za čežnju, ima "čežnjivu" prirodu, a u ovom znaku je njen izgon, dok se SA u 12. raduje, jer može potajno da muči čoveka, u ovom slučaju čežnjom za nekom ljubavlju. Planeta u 12. nas često okreće protiv nas samih, sami sebi postajemo neprijatelji.

MO u Blizancima, kao i ASC u Blizancima, skloni su dvojnim i duplim vezama... :) ili čak i ako se ne realizuju, umeju da gaje osećanja prema nekoliko osoba. A flert je njihovo drugo ime, to im je kao dobar dan, flertuju gde god stignu, jer im je potreban stalni mentalni izazov i podsticaj. :) Uz ovu VE, dovoljno materijala da mučiš samu sebe žudeći za drugom osobom...

gbruthbg
22-09-2014, 13:46
evo i ja da se prikljuci temi ... jako zanimljiv primer svoje sinastrije, naime on je poljak ja iz bg a upoznali se u trecoj zemlji ... na prvu je on taj koga nesto strasno vuce ka meni i dve godine to traje ... sad i ja osecam kao da je on taj ali toliko jako da ili on ili niko nikad... cudno njegovo sunce pada na moj mesec i obrnuto i imamo jak Vertex kazu karmicki sudbinski ... mnogo smo bili razdvojenii zbog njegove i moje selidbe ali uvek se nadjemo... jel moze neko da pogleda ovu sinastriju jer je nesvakidasnja ... pa da kaze jos koju rec a ja cu se nadovezatiinace on ne zna vreme rodjenja pa je uzeto 12 sati ... ako ima neko bolji program moji podaci su 17.11.1983 u 17:40 bg a njegovi 15.04.1979 katowicw poland... inace neobicno zanimanje profi plivac i pilot a radi sa strancima Dodaj.rs - Besplatno postavljanje slika - sinastrija.gif - IPv6 (http://www.dodaj.rs/?K/7f/nBrgdQy/sinastrija.gif) hvala svima na komentarima Dodaj.rs - Besplatno postavljanje slika - sinastrija.gif - IPv6 (http://www.dodaj.rs/?K/7f/nBrgdQy/sinastrija.gif)

gbruthbg
23-09-2014, 12:23
Alea,

mozes li dati svoje misljenje ?

tica_24
26-11-2014, 15:53
Kako biste tumacili konjukciju njegovog ASC na kome su mu So (vladar tog asc) i Venera i mog SMC i juna. Sve to na vrhu moje 5 kuce.

andjela
31-08-2018, 12:13
Pozz...Nesto sam gledala svoj sledeci solar i primetim da solarni smc ima konjukciju sa natalnim Mo i obratno isto...natalni smc sa solarnim Mo ima konjukciju. Sta je to, da li igra neku ulogu ? Inace je solarni smc u 10-toj solarnoj, a solarni mesec pada na natalni smc u 2.natalnoj.